A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #72311 2023.03.25. 22:26

Castle82 írta:Nem tudom pc-n miért fisifosi de a 3080-al vidáman megy 4k maxon dlss nélkül 60 fps limittel és a vga a 60 fokot sem éri annyira nem dolgozik...:)
60 fps limitről jut eszembe. Rendeltem egy ilyet.
Terjed ez a kikúrt 40@120 a konzolokon, meg kezd zajosodni a mostani monitoron a jack kimenet, és azért jó lenne konzolokat is hanggal játszani továbbra is, meg rákaptam a hátradőlős, láb asztalra felbaszós gémingre, szóval ideje 24ről feljebb lépni.
28 jobb lett volna, de azok ips mind ami 4K és hdmi2.1 is van rajta és a panel is tud 120hz-et, azok meg gyilkolják éjszaka a szemen, szóval azok szóba se jöhettek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72312 2023.03.25. 23:22

Sajnos mégsem megy végig az atomic heart. Belefutottam egy olyan gamebraking bugba, amit nem tudok feloldani, mert XSX-en is buggol, meg pc-n is, hiába próbálom itt vagy ott (play anywhere - bugs everywhere).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72313 2023.03.26. 09:25

Moby írta:Kietlen? Fakó? Miiiii? :D Kuuurvajól néz ki. De ami a graftól is jobb, az az atmoszféra. PC-n sajnos technoban is fisifosi, de konzolon nagyon rendben van, az irányítás is.

/leszámítva, hogy a HDR-re el van baszva. Le kell kapcsolni HDR-ről, és akkor fasza.
Nincsenek színek. BÖE.

A HDR meg nevetséges, 100-ból 100 random kis stúdió nem bassza el, két kivétel: Rockstar és a Blizzard. :levele: :levele: :levele: :levele: :levele: :levele: :levele: :levele: :levele:

A fényerőt a menüben 135-re levéve kb normális egyébként, én emiatt nem állítok át mást.
Castle82

Hozzászólás #72314 2023.03.26. 14:07

A Dio4 betaban a HDR pc-n úgy néz ki jól ha winfos alatt bekapcs, bekalibrál, játékban meg off...Csak ez ugye annyira tán nem HDR vagy a franc tudja, a tv HDR módban megy és a játék igy bitangul néz ki.:D HDR ON egy szürkeség az egész.
A 3080 olyan 1ghz körül ketyeg miközben maxon 4k-n 60fps limittel tolom 130-150w közötti fogyival...
Amúgy lehet ez lesz az első Diablo amit megveszek hamar és tolni is fogom a Dio1-2 nekem nagyon nem feküdt, a Dio 3 már bement jópár órára coopban ez meg kifejezetten tetszik 4-5 óra játékkal látványban gameplay-ben történésekben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72315 2023.03.26. 14:28

Nálam ez a Dio4 az év legjobban várt címévé lépett elő. Iszonyúan addiktív, eszméletlen baszó az egész atmoszféra. A kínzó kérdés csak az, hogy milyen platformra...pc-re biztos nem. A két konzolt meg nemtudom, Lesz crossplay xbox-ps között?
Avatar
Moby

Hozzászólás #72316 2023.03.26. 14:38

Mondjuk tartóstesztre van itt a PS, de ha valakinek eszébe jut, hogy mégse itt kéne megörgedjen, akkor meg ottmaradok megfürödve. Akkor marad az xbox. A PS-nek amúgy is csak akkor lenne értelme, ha lenne valami leald squad, de én ilyen utoljéára overwatchkor volt szerintem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72317 2023.03.26. 14:43

Moby írta:Nálam ez a Dio4 az év legjobban várt címévé lépett elő. Iszonyúan addiktív, eszméletlen baszó az egész atmoszféra. A kínzó kérdés csak az, hogy milyen platformra...pc-re biztos nem. A két konzolt meg nemtudom, Lesz crossplay xbox-ps között?
Szerintem még élő ember nem tudja ezt.
Amiket mondtak az alapján pc-xbox crossplay tűnik valószínűnek és xbox-pc-ps crossprogress.
Vagyis a karaktereket tudjuk majd vissza minden hw-re, de közösen multizni csak a pc és xbox playerek fognak, a ps userek meg külön.
De ezt ilyen félmondatokból tippelgetik a jó népek.
Ez az egy amit követtem a témában, a többit nem, mert nem akarok elspoilerezni magamnak semmit, de a harmadik rész alapján én is elég jó játékot várok, közel tökéletes kontrolleres irányítással. Azt pc-n és switchen játszogattam párszáz órácskát még anno.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72318 2023.03.26. 16:50

Botond írta:Szerintem még élő ember nem tudja ezt.
Amiket mondtak az alapján pc-xbox crossplay tűnik valószínűnek és xbox-pc-ps crossprogress.
Vagyis a karaktereket tudjuk majd vissza minden hw-re, de közösen multizni csak a pc és xbox playerek fognak, a ps userek meg külön.
De ezt ilyen félmondatokból tippelgetik a jó népek.
Ez az egy amit követtem a témában, a többit nem, mert nem akarok elspoilerezni magamnak semmit, de a harmadik rész alapján én is elég jó játékot várok, közel tökéletes kontrolleres irányítással. Azt pc-n és switchen játszogattam párszáz órácskát még anno.
A cross progress az működik most is, ezt vissza tudom igazolni, ugyanazt a progresszt nyomom pc-n, PS-en, és X-en. De nem ez a része érdekel, hanem a coop.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72319 2023.03.26. 16:55

Moby írta:A cross progress az működik most is, ezt vissza tudom igazolni, ugyanazt a progresszt nyomom pc-n, PS-en, és X-en. De nem ez a része érdekel, hanem a coop.
Igen, erről egyszer egy fél mondatot mondott vmelyik fejlesztő, hogy pc-xbox az tervben van, hogy legyen.
Ettől még akár bármi is lehet, meg annak az ellenkezője is, de több infót én erről nem láttam sehol, pedig a megjelenési dátumon kívül csak ezt próbálom kifigyelni, hogy mit mondanak róla.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72320 2023.03.26. 17:06

Nekem a Diablo 3 béta sokkal nagyobb élmény volt mint ez, végignyomtam vagy 5x simán. Jobb érzés volt csapni benne a sneciket, ahogy csúszott utána a földön, szakadt a karja feje stb. Ebben elég meh, olyan disconnected érzés. A mozgás szintén, túl sima, szinte lebeg a karakter. Valami képernyő mozgás segítene talán.

A kontrolleres irányítás legalább tökéletes, de ezt a műfajt erre teremtették valójában, szóval nem csoda.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72321 2023.03.26. 17:12

Botond írta:Igen, erről egyszer egy fél mondatot mondott vmelyik fejlesztő, hogy pc-xbox az tervben van, hogy legyen.
Ettől még akár bármi is lehet, meg annak az ellenkezője is, de több infót én erről nem láttam sehol, pedig a megjelenési dátumon kívül csak ezt próbálom kifigyelni, hogy mit mondanak róla.
Valóban óriási rejtély ez, hogy van -e crossplay. Mondjuk a játék minden egyes elindításkor kirakja ezt az üzenetet, de ebből lehetetlen ugye eldönteni, hogy van -e. :mf2:

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #72322 2023.03.26. 17:19

DanielT írta:Valóban óriási rejtély ez, hogy van -e crossplay. Mondjuk a játék minden egyes elindításkor kirakja ezt az üzenetet, de ebből lehetetlen ugye eldönteni, hogy van -e. :mf2:

[img]https://i.imgur.com/enxhvEr.pnimg]
Mint említettem a konkrét játék infókat és bétákat kerültem az esetleges spoilerek miatt, de köszi, akkor már ezt is tudom. :) És Moby is!
Avatar
Moby

Hozzászólás #72323 2023.03.26. 17:24

Botond írta:Mint említettem a konkrét játék infókat és bétákat kerültem az esetleges spoilerek miatt, de köszi, akkor már ezt is tudom. :) És Moby is!
De Moby nem arra volt kíváncsi, hogy a béta megy-e crossplayben, hanem hogy a végleges. És ezt még valóban nem tudja senki utánaolvasva, mert ha nyélbeüti az MS az AB felvásrálást a megjelenésre, akkor könnyen lehet, hogy heló lesz a xbox-ps crossplaynek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72324 2023.03.26. 18:25

Moby írta:De Moby nem arra volt kíváncsi, hogy a béta megy-e crossplayben, hanem hogy a végleges. És ezt még valóban nem tudja senki utánaolvasva, mert ha nyélbeüti az MS az AB felvásrálást a megjelenésre, akkor könnyen lehet, hogy heló lesz a xbox-ps crossplaynek.
Ja,, tehát csak azt szeretnéd tudni, amit jelenleg senki a világon, értem. Ebben sajnos nem tudok segíteni. ;(
Avatar
Botond

Hozzászólás #72325 2023.03.26. 18:31

DanielT írta:Ja,, tehát csak azt szeretnéd tudni, amit jelenleg senki a világon, értem. Ebben sajnos nem tudok segíteni. ;(
#72321 :nezze: Ez volt a válaszod, amikor ugyanezt írtam.

Amúgy ez meglepő fordulat lenne, de a Sonytól nem idegen, hogy egy amúgy alapból működő és hasznos funkció legyilkolásaba fejlesztési időt és energiát rakjon, de azért magas fokú paranoia kell ahhoz, hogy ezt higgyük, hogy a bétába berakták, majd fejlesztenek tovább, hogy a teljesben ne legyen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72326 2023.03.26. 19:30

DanielT írta:Ja,, tehát csak azt szeretnéd tudni, amit jelenleg senki a világon, értem. Ebben sajnos nem tudok segíteni. ;(
Olyat mi a tökömnek kérdeznék, amit most is tudok? :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72327 2023.03.26. 20:44

Moby írta:Olyat mi a tökömnek kérdeznék, amit most is tudok? :banplz:
Azt ne mondd már, hogy bármi logika van abban, hogy a bétában benne van a funkció és majd KIVESZIK... :wilting:

Meg rohadt érdekes lenne, hogy a 70 milliárd dolláros felvásrálásnak bármi köze lenne a szutykos diablo crossplayhez.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72328 2023.03.27. 07:52

Éééééés a Ganépassz ár/érték aránya az épphogy vállalhatóról a teljesen elfogadhatatlanra változott:

"The $1 #XboxGamePass Ultimate trial seems to have been pulled from countries all around the world."
Avatar
Moby

Hozzászólás #72329 2023.03.27. 08:30

DanielT írta:Éééééés a Ganépassz ár/érték aránya az épphogy vállalhatóról a teljesen elfogadhatatlanra változott:

"The $1 #XboxGamePass Ultimate trial seems to have been pulled from countries all around the world."
Mármint a sony fanboyok számára, akinek a psplus jelenti a világot :D Az összes többi leköpte eddig is az $1-os trial, és befizetett százévre, amennyire csak lehetséges. És maximum arra használta az $1-os trialt, hogy a folyamat végén azzal konvertált. Akinek meg nem volt elérhető, az meg vett egy 1 hónapost ezresért, és azzal konvertált.
BTW most vettem a hétvégén haveroknak hat évet ebből az elfogadhatatlan izéból :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72330 2023.03.27. 08:32

Moby írta:Mármint a sony fanboyok számára, akinek a psplus jelenti a világot :D Az összes többi leköpte eddig is az $1-os trial, és befizetett százévre, amennyire csak lehetséges. És maximum arra használta az $1-os trialt, hogy a folyamat végén azzal konvertált. Akinek meg nem volt elérhető, az meg vett egy 1 hónapost ezresért, és azzal konvertált.
BTW most vettem a hétvégén haveroknak hat évet ebből az elfogadhatatlan izéból :banplz:
Én pénteken hosszabbítottam 3 évre, mert sok itthon a légy, kell nekik a gané. Gyereké meg 2,5 ev múlva jár le.
Rage2, maneater meg a többi fozs, autohdr-el, meg fps boosttal, meg VRR-el, ajajj, legalja!
Avatar
Necro

Hozzászólás #72331 2023.03.27. 11:23

Tolom egy hete a Days Gone-t és nekem eddig ez az elmúlt évek legjobb játéka, nagyrészt azért mert a sztori meg a feladatok realitás talaján maradnak, nincs vicesskedés, fogyatékos sidekick, stb.

Itt figyelt már a polcon fél éve, csak előtte befejeztem a HZD-t, na az egy permanens foghúzás volt, egy kurva szót nem értettem a tribal baszakodásból (nem is érdekelt) a gameplay meg a harcon kívül egy az egyben AC volt (mászkálni a statikus szereplőkhöz nyomkodni az elszállt tribal dialógusokat). A robotok szétlövése tesztett, kb. semmi más.

Nyilván a Days Gone folytatását kellett elkaszálni...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72332 2023.03.27. 11:49

Necro írta:Tolom egy hete a Days Gone-t és nekem eddig ez az elmúlt évek legjobb játéka, nagyrészt azért mert a sztori meg a feladatok realitás talaján maradnak, nincs vicesskedés, fogyatékos sidekick, stb.

Itt figyelt már a polcon fél éve, csak előtte befejeztem a HZD-t, na az egy permanens foghúzás volt, egy kurva szót nem értettem a tribal baszakodásból (nem is érdekelt) a gameplay meg a harcon kívül egy az egyben AC volt (mászkálni a statikus szereplőkhöz nyomkodni az elszállt tribal dialógusokat). A robotok szétlövése tesztett, kb. semmi más.

Nyilván a Days Gone folytatását kellett elkaszálni...
Irígy vagyok rád is, de Botondra meg főleg, mert ő ezt XSX-en autoHDR-el, VRR-el és FPSboost-al nyomhatja... :sir:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72333 2023.03.27. 12:02

Moby írta:Nálam ez a Dio4 az év legjobban várt címévé lépett elő. Iszonyúan addiktív, eszméletlen baszó az egész atmoszféra. A kínzó kérdés csak az, hogy milyen platformra...pc-re biztos nem. A két konzolt meg nemtudom, Lesz crossplay xbox-ps között?
Mivel pécé és ps5 között is volt, ezért szerintem igen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72334 2023.03.27. 12:04

DanielT írta:Irígy vagyok rád is, de Botondra meg főleg, mert ő ezt XSX-en autoHDR-el, VRR-el és FPSboost-al nyomhatja... :sir:
PC-n is van HDR meg VRR meg boostolt fps. Amihez hozzáér a köcsögMS az ilyen fozzsá változik!
Már csak a japánokban lehet bízni, ha VRR meg HDR meg sokfrém mentes géminget akar! Switch meg ps5 az utolsó mentsvára ezeknek!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72335 2023.03.27. 13:03

Botond írta:Amihez hozzáér a köcsögMS az ilyen fozzsá változik!
Tudom, hogy iróniának szántad, de ennél nagyobb igazság kevés van.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72336 2023.03.27. 16:01

DanielT írta:Tudom, hogy iróniának szántad, de ennél nagyobb igazság kevés van.
Aki szédül a túl sok fps-től, vagy bántja a szemüket a VRR, azoknak ott a ps5! Szerencsére azt nem fertőzte még meg az ms.
Jó, mondjuk az ehavi ps plus játék a Minecraft dungeons, de na érted.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72337 2023.03.28. 12:01

Botond írta:Aki szédül a túl sok fps-től, vagy bántja a szemüket a VRR, azoknak ott a ps5! Szerencsére azt nem fertőzte még meg az ms.
Jó, mondjuk az ehavi ps plus játék a Minecraft dungeons, de na érted.
Windows 10 update. Települ, indítsam újra. Ok. Elindul végre, megnyit NEGYVEN üres word doksit, mint aki jól végezte dolgát. Majd szól, hogy telepíteni kéne updatet és indítsam újra. Ok. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72338 2023.03.28. 13:07

DanielT írta:Windows 10 update. Települ, indítsam újra. Ok. Elindul végre, megnyit NEGYVEN üres word doksit, mint aki jól végezte dolgát. Majd szól, hogy telepíteni kéne updatet és indítsam újra. Ok. :eljen:
Hagyd a faszba, tegyél fel japán oprendszert!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72339 2023.03.28. 13:20

Botond írta:Hagyd a faszba, tegyél fel japán oprendszert!
Hát ami a Casio FW91-es órámon volt, azzal nem is volt semmi baj soha! :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72340 2023.03.28. 13:25

DanielT írta:Windows 10 update.
:miaz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72341 2023.03.28. 13:27

Moby írta::miaz:
Haggyadmán! Őrüljünk, hogy 3.11ről előrébb lépett, a 10 már majdnem 11, majd ideér a 21. századba, direkt nem álltam bele emiatt, neked se kell! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72342 2023.03.28. 13:41

Botond írta:Haggyadmán! Őrüljünk, hogy 3.11ről előrébb lépett, a 10 már majdnem 11, majd ideér a 21. századba, direkt nem álltam bele emiatt, neked se kell! :banplz:
Céges cloud gép, nem én választom rá az aktuális Microsoft trágyát.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72343 2023.03.28. 13:42

DanielT írta:Céges cloud gép, nem én választom rá az aktuális Microsoft trágyát.
Csak a japán, én a helyedben tuti kérnek japán oprendszert, csak onnan jön minőségi software. Egy MarioOSt vagy ilyesmit.
Avatar
deep

Hozzászólás #72344 2023.03.28. 13:46

Botond írta:Haggyadmán! Őrüljünk, hogy 3.11ről előrébb lépett, a 10 már majdnem 11, majd ideér a 21. századba, direkt nem álltam bele emiatt, neked se kell! :banplz:
Win 11? Ez az az oprendszer, amelynek a fejlesztője úgy gondolta, hogy eltörli a lehetőségét a taskbar-on megjeleníthető task neveknek? Ezzel ellehetetlenítve, hogy pl. több különböző word vagy excel dokumentumot meg tudjak különböztetni egymástól, ezzel gyakorlatilag munkára teljesen alkalmatlanná tette a rendszert? Végülis, fontosabb, hogy szép dizájnosak legyenek az ikonok. És a LEHETŐSÉGET is megtagadja tőlem, hogy megjelenítsem a taskneveket. Kösz MS!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72345 2023.03.28. 14:48

Botond: hamarabb telepítettem szerintem Win 11-et, mint itt bárki, mert annyira gyűlölöm a Win 10-et és mindig VALÓS példákat hozok, frissen.

Win 11 szidásomat meg keresheted vissza, hogy találsz -e... JÉ, csak nem azért mert ez nem egy SZAR, mint a Win 10, amit ugyanúgy védtél akkor, mint most.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72346 2023.03.28. 15:13

Engem komolyan érdekelne mi ez az MS circle jerking itten. Ki kap onnan fizut, mert akkor értem, de na.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72347 2023.03.28. 15:18

deep írta:Win 11? Ez az az oprendszer, amelynek a fejlesztője úgy gondolta, hogy eltörli a lehetőségét a taskbar-on megjeleníthető task neveknek? Ezzel ellehetetlenítve, hogy pl. több különböző word vagy excel dokumentumot meg tudjak különböztetni egymástól, ezzel gyakorlatilag munkára teljesen alkalmatlanná tette a rendszert? Végülis, fontosabb, hogy szép dizájnosak legyenek az ikonok. És a LEHETŐSÉGET is megtagadja tőlem, hogy megjelenítsem a taskneveket. Kösz MS!

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

TaskbarGlomLevel = 0 -> TaskbarGlomLevel = 2

Szívesen :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72348 2023.03.28. 15:33

TasManXT írta:Engem komolyan érdekelne mi ez az MS circle jerking itten. Ki kap onnan fizut, mert akkor értem, de na.
DT gyanús nekem, ő szokta sorra leleplezni a gané játékait, mint 10/10-es csodákat, csak retorikában fullba tolja az SDF-et, hogy hitelesnek tűnjön, ne xbotnak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72349 2023.03.28. 19:19

Botond írta:60 fps limitről jut eszembe. Rendeltem egy ilyet.
Terjed ez a kikúrt 40@120 a konzolokon, meg kezd zajosodni a mostani monitoron a jack kimenet, és azért jó lenne konzolokat is hanggal játszani továbbra is, meg rákaptam a hátradőlős, láb asztalra felbaszós gémingre, szóval ideje 24ről feljebb lépni.
28 jobb lett volna, de azok ips mind ami 4K és hdmi2.1 is van rajta és a panel is tud 120hz-et, azok meg gyilkolják éjszaka a szemen, szóval azok szóba se jöhettek.
Hát szokni kell a görbületet, de amúgy azt hozza, amit vártam.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72350 2023.03.28. 19:20

Zóanagyvarázsló írta:DT gyanús nekem, ő szokta sorra leleplezni a gané játékait, mint 10/10-es csodákat, csak retorikában fullba tolja az SDF-et, hogy hitelesnek tűnjön, ne xbotnak.
Igen, én is úgy tudom, hogy ő a postás az MSnél, ő viszi ki a hotmailes emaileket, meg hordja az xbox appon küldött üzeneteket robogóval egyik usertől a másikig.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72351 2023.03.28. 20:00

Botond írta:Igen, én is úgy tudom, hogy ő a postás az MSnél, ő viszi ki a hotmailes emaileket, meg hordja az xbox appon küldött üzeneteket robogóval egyik usertől a másikig.
Boxos Skype-on már fél éve nem jönnek át a közösbe küldött üzenetek, szedje már össze magát!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72352 2023.03.28. 20:44

Megkapták a pécések is ami jár. Szárazon.

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #72353 2023.03.28. 21:31

DanielT írta:Megkapták a pécések is ami jár. Szárazon.

Kép
Szépen építi a sony a renoméját mindenütt. Amihez nyúl, arannyá válik :D Mondjuk enkóron is fentvan már, sokat a védelemre sem költöttek. Úgy kb annyit, amennyi effort van van egészben. Remélem lesz beléle egy teljes árú ps6 verzió is. Hátha lemaradt volna róla valaki.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72354 2023.03.28. 23:27

DanielT írta:Megkapták a pécések is ami jár. Szárazon.

Kép
Már nem mixed. Már mostly negative. Mondjuk én csak az idei japán játékokban hiszek! Azok a jók!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72355 2023.03.29. 08:21

Hát ez van, a Sony+Japánok ennyit tudnak. De nézzük a szomszéd kertjét:

Jönnek a Redfall előzetesek és egy orbitális trágyának tűnik. Szerencsére a Microsoft megvédi a JAPÁN platformot és a Ganéban adja azt, ami oda való:

"“We got bought by Microsoft and that was a huge sea change. They said, ‘No PlayStation 5. Now we’re gonna do Game Pass, Xbox, and PC.’”
Avatar
Moby

Hozzászólás #72356 2023.03.29. 08:36

DanielT írta:Hát ez van, a Sony+Japánok ennyit tudnak. De nézzük a szomszéd kertjét:

Jönnek a Redfall előzetesek és egy orbitális trágyának tűnik. Szerencsére a Microsoft megvédi a JAPÁN platformot és a Ganéban adja azt, ami oda való:

"“We got bought by Microsoft and that was a huge sea change. They said, ‘No PlayStation 5. Now we’re gonna do Game Pass, Xbox, and PC.’”
Pedig levehetnék ők is a birkoidokat huszonezrekre újrakiadások újrakiadásainak moslékportjaival, szaggatósfos VR játékokkal, meg a többi gigajósággal :D
Avatar
arty

Hozzászólás #72357 2023.03.29. 08:52

DanielT írta:Egy Mobyfalvával párhuzamos dimenzióban, 2023 legjobb Meta átlagú játékai eddig:

(A sorszámok azért nem folytonosak, mert kivettem a duplázásokat)
Kép

Szóval valóban senkiházi trógerek ezek, de úgy tűnik ebben a mezőnyben még ez is elég sokra elég. :ravasz1:
remekül illusztrálja, miért nincs mivel játszanom :D

(dehogynincs, van bőven, csak nem a toplistás új megjelenésekből)

Moby írta:Közben a végefelé járok az Atomic Heartbanm. Ez bizony sokkal jobb jéáték, mitn az idecitált review-k mutatták. nem is értem mi a afszról beszéltek azok, de betudom az orosz származásának tolt bashingnek. Nem váltja meg a világot, nem lesz év játéka, de amit tud, azt kurvajól csinálja. Ezt viszont csak PC-n szabad tolni, mert wasdegérrel, epicgraffal igazán baszó. Rohadt egyedi az egész, semmi értelme kihagyni.
arra merek gondolni, hogy a rivjuk egy része leragadt a te korábbi állapotodban, amikor még okádtál tőle :D (csak azóta ezekszerint OROSZBARÁT lettél? :P )

deep írta:Win 11? Ez az az oprendszer, amelynek a fejlesztője úgy gondolta, hogy eltörli a lehetőségét a taskbar-on megjeleníthető task neveknek? Ezzel ellehetetlenítve, hogy pl. több különböző word vagy excel dokumentumot meg tudjak különböztetni egymástól, ezzel gyakorlatilag munkára teljesen alkalmatlanná tette a rendszert? Végülis, fontosabb, hogy szép dizájnosak legyenek az ikonok. És a LEHETŐSÉGET is megtagadja tőlem, hogy megjelenítsem a taskneveket. Kösz MS!
Nem, ez az az oprencer, amin a win95 óta először, nem lehet oldalra tenni a taskbart, mert.... NEM TUDTÁK MEGOLDANI és NEM PRIORITÁS újra megpróbálni.

Én váltanék szívesen, ingyen van, de ez dealbreaker a 16:9 és 21:9 korában. Nincs felesleges ~40 sorom lent.

Zóanagyvarázsló írta:Boxos Skype-on már fél éve nem jönnek át a közösbe küldött üzenetek, szedje már össze magát!
kéne váltani. engem hétvégén ugy felidegelt, hogy KÉT PÉLDÁNYBAN fut, hogy kapott egy uninstallt, ezúttal TÉNYLEG ÖRÖKRE.



Amúgy sokév után először nyúltam sorozathoz, TLOU S01, tetsztt nekem is és lányomnak is - csak másért :) S02 várós, de kétségeket ébresztős.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72358 2023.03.29. 08:55

Moby írta:Pedig levehetnék ők is a birkoidokat huszonezrekre újrakiadások újrakiadásainak moslékportjaival, szaggatósfos VR játékokkal, meg a többi gigajósággal :D
Te figyu már... Nem kellene lassan egy új hobbi után nézned? Vagy már sport lett a shitposztolás?

A szar port persze védhetetlen, de itt nem is ez a lényeg. Mi ez a sértődött ms fanboi attitűd minden posztodban?

ps: A last uf os meg már tényleg egy mém minden tekintetben, de nincs egyedül szerencsére, lásd gta5.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72359 2023.03.29. 08:58

arty írta:arra merek gondolni, hogy a rivjuk egy része leragadt a te korábbi állapotodban, amikor még okádtál tőle :D (csak azóta ezekszerint OROSZBARÁT lettél? :P )
Szörnyű mocsok állapotban jelent meg. Vártam sokat, hogy hátha patchelik, tonképp patchelték is nem kevest, a javát már rendbe is rakták, és amikor úgy nézett ki, hogy mostmár jó, akkor folytattam. Sajnos amint kiderült, még most sincs játszható állapotban :( Kár érte, amúgy jó játék lenne. Ha működne.
Avatar
insp

Hozzászólás #72360 2023.03.29. 09:02

Botond írta:Már nem mixed. Már mostly negative. Mondjuk én csak az idei japán játékokban hiszek! Azok a jók!


Kíváncsiság győzött és megnéztem a warezdemot.
Mondom a lényeget (A "felújított" PC-n, 6700K, RTX3070Ti, közben az óccsóság miatt már 32GB RAM):

Shader building 4 órán keresztül ment. (Most meg ismét kezdődik, mert VGA driver frissítés vót :zavart2: )
Processzor konstans 100%-on
Minden High, VGA 30-60%-on, (High beállítás felett már kérné a 8 plusz VRAM-ot)
Ultrawide nagyon jól áll neki
Töltikézés "Please Wait" ideje a PS3-mas nosztalgiát még jobban megszépíti. (nevetséges, hogy game-engine-cutscene közben is képes rá, lol)
Amúgy tényleg klassz, de ennél talán még a Cyberpunk is jobban rendben volt megjelenéskor.

Viszont, über fun fact (biztos az ilyen apróságokra való odafigyelés miatt nem optimalizáltak. :idiota: )

A Spórás töltőképernyő alatt a Logitech G915 billentyűzet eccercsak átment zöldbe és az RGB elkezdte a spórák hullamzását felvenni. :guluszem1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72361 2023.03.29. 09:05

TasManXT írta:Vagy már sport lett a shitposztolás?
Tekintve, hogy ez egy válaszposzt volt, én már maximum csak ezüstérmes lehetek ebben a szakosztályban :( De örülök, hogy csikizi a sonysokat az onnan hömpölgyő a szar, amit én csak leközvetítek a karakterek által :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #72362 2023.03.29. 09:06

Moby írta:Pedig levehetnék ők is a birkoidokat huszonezrekre újrakiadások újrakiadásainak moslékportjaival, szaggatósfos VR játékokkal, meg a többi gigajósággal :D
Ezen a ps5ön hogyan lehet elnevezni a taskbaron a táblázatkezelő ikonokat, hogy meg tudjam különböztetni, azt is tudod esetleg?!

Más. Tegnap bearanyoztam a gyerek délutánját. Tudott volna tanulás után a haverjaival kockulni, de ugye megvettem az új monitort, szóval segítenie kellett szétkapni a régit és felszerelni az újat.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy még anno mikor kicsik voltak nem akartam, hogy lássák a monitort, plusz én látni akartam, hogy mit csinálnak, így a kanapéval szembe fordítható asztalt csináltam magamnak, ami egy sima íróasztal, rá egy dupla bútorlap, mintha az lenne a fal és arra van felfúrva a monitor falikonzol, és a bútorlap túloldalán meg egy könyvespolc rácsavarozva, hogy ne legyen prosztó a kanapé felé néző része se. A kábelek meg a kettő között vannak elvezetve.
Na ezt szét kellett csavarozni, kikábelezni, bekábelezni, összecsavarozni, majd visszarakni a könyveket. Összeszerelés előtt tesztelni a kábeleket. Jó 2,5-3 óra, gyerek egy másodpercet nem tudott se olvasni, se játszani, se semmit.

Kivéve amikor halo infinite pc verzióval teszteltem a 4k@ultra@120at, mert mikor felálltam vmit pakolászni, akkor rögtön odaült és elkezdte alázni a játékot, nézni is rossz volt.

Na mindegy, adtak 8k hdmi kábelt a monitorhoz, szóval faszán pörög a 4k@120 géming a két konzolon is, meg dp kábelt is, szóval a pc-n is, ahol amúgy mehetne a 144 fps is, vagy overclockolva, freesync nélkül a 160, de elég a 120 pc-n is, oda limitáltam mindent.

Egyelőre ket játékba néztem bele, a FH5be, ott nem tetszett jobban a 120 fps mód, mert nagyon nagy a szórása, olyan hullámzó érzés, szerintem az marad fix60on.
Másik, meg az esti halo infinite etap Zóval, meg Artyval. Ott se tartja a játék a szögegyenes 120at, csak az esetek 95%ban, az alapján amit néztem az elején, aztán már kikapcsoltam a mérős hud részt, és csak időnként kapcsoltam vissza, de ilyen 113-120 között láttam számokat, esetek 95%ban szög 120, gondolom ha elengedném 144ig akkor hullámozna ez is mint a Balaton erősebb viharoknál.

Maga a monitor olyan, amilyennek a nagy elméleti megmondások alapján lennie kell. Van benne freesync pro, ahogy bekapcsoltam a gépet egyből szólt is az AMD adneralin, hogy akkor ő át is kapcsolt freesync pro módba. Mindkét hdmi az 2.1es, nincs ez a samsungos spórolás, hogy csak az egyik, a másik az meg sima 2.0 vagy még az se, szóval nem kellett agyontaktikázni magam, hogy melyik hdmire menjen a ps5/xsx által felváltva használt kábel és melyikre a switch dock.

Hang az dobozhang, konzolhoz talán jó lesz, de a pchez megtartottam a mini hangfalaim, bár a fiam szerint a halo jobban szólt a tvből. Könnyen beszél, neki ott a 42 oled a blaupunkt soundbarral.

Múlt hétvégén pont ez volt a projekt, hogy vettem egy bútorlapot és az íróasztala meg a fal közötti rést, ami azért van, mert egy részen nem rés van, hanem radiátor, na oda be raktunk ezt a vékony bútorlapot, és arra raktuk át a soundbarját, így pont a tv alá került, az íróasztalán is több a hely, meg jobban is szól a plusz 30 centivel távolabb kerülés miatt. De ja, a monitor is szól most már, szerintem nagyon dobozhang YouTubehoz pl, vagy háttérben zene hallgatáshoz, konzol géminggel még tesztelem. És kurvahangos, 50es volt alapból, az üvöltött, levettem 20ra, de szerintem még ez is több, mint ami mellett a lányom aludni tud az emeleten.

És a panel is olyan, ami VA panelokról a nagy könyvben meg van írva. Kurva jó kontraszt, sötétben überfaszán látni mindent, alapvetően nekem megfelelő válaszidők, szép színek és ortószar betekintési szögek.
Mikor leült a gyerek halozni, és odaálltak mellé majd fölé, mindkét szögből megállt a szívem attól amit láttam. Úgy nézett ki a kép, mint alá vagy mellé tennem a telefonom és annak a vakujával kézzel világítanám be a pixeleket. Konkrétan a legsilányabb lcd minőséget idézte amit látok. De csak ilyen a 120 fokot meghaladó betekitési szögből van ez. Szemből tökéletes, a fekete a ledek lehetőségeihez képest fekete, a kép homogén, stb. Szóval egy fős használatra ideális.
Amit még szokni kell az a görbület. Este, sötétben halozás közben, hátradőlve, lábát az asztalra felbaszva már el is felejtettem, hogy íves, de napközben, odaülve, civ6 közben azért szerintem ez még furcsa lesz.

Amit még nem tudok hova tenni az a HDR. Win11ben bekapcsolom, hogy legyék HDR, akkor ugye felkúrja a default brightnesst a triplájára, a fekete mint fogalom megszűnik és a szürke különböző, világosabb árnyalatai jelennek meg helyette, csak elő lehet csalni az lcd feelinget szemből rátekintve is! Szóval off. Így meg nem jöttem rá, hogy amúgy játék közben bekapcsolja e, de mivel azért is kell a kicsi kép, mert a sok fény bassza már a szemem éjszaka, így valójában lehet nem is baj, ha offolással offoltam mindörökre mindenhonnan, csak nem biztos ez a normál működés amire amúgy számítanék.
Na mindegy, majd a japánok csoda OSével!

Összességében még tart az új beszerzés kapcsán felfutó önigazolási hype és 9/10et adok neki, amennyire hozza az elvárásaim, az egy pont mínusz a beépített hangszórós dobozhangnak jár.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72363 2023.03.29. 09:08

Moby írta:Szörnyű mocsok állapotban jelent meg. Vártam sokat, hogy hátha patchelik, tonképp patchelték is nem kevest, a javát már rendbe is rakták, és amikor úgy nézett ki, hogy mostmár jó, akkor folytattam. Sajnos amint kiderült, még most sincs játszható állapotban :( Kár érte, amúgy jó játék lenne. Ha működne.
Egyébként nem az a bajoma review-kkal, hogy negatívak, hanem hogy amúgy totál valótlan dolgokat állítanak a játékról, amit nem értek honnan szednek, de rohadtul félrevezetőek. A bulletsponge ellenfelekről, meg ilyenekről. Ez egyszerűen nincs. Vannak negatív dolgok az állapotán felül is, amiket le lehetne írni, de a review-k meg nem az alapján húzták le. Kb mintha nem is játszottak volna vele.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72364 2023.03.29. 09:17

Utolsó lehellettel, ameddig ki nem basztak a szerverek, nyomtam a Dio4 bétát. Túl az imba dolgokon vannak itt olyan technobajok, amiket rendbe kellene hozni, de mégjobban összekutyuilta a képet az egész, továbbra sem tudom mire fogom venni, de nagyon nem. Arra jutottam, hogy ebben a játékban nem a HDR van elbaszva (az is), hanem a fekete úgy kompletten. Nem jó SDR-ben sem, HDR-ben sem. Mármint konzolon. PC-n SDR-ben jó. Sőt, az egész pc-n sokkal szebb. Élesebb, nem tudom, szerintem nem natív 4K-n renderelik a konzolok, de arra ameg nem lenne ésszerű magyarázat. Nem tudom megmondani pontosan. Szebb pécén na. Boxon nem lehet kimenni kelet feléa városból a hídon. Beleütközik a láthatatlan falba. Be kellene töltenie a pályát, de nem tölti be. PS-en is ott bassza a rezet egy ideig, de aztán valahogy csak átbukfencezik a semmin nagy nehezen. Ráadásul amit shaderstutternek néztem elsőre, az valami hálózati basz, ami jelen van időnként a konzolokon is, időnként meg abszolút nincs jelen pécén sem. Szal ez ilyen béta dolog, meg a blizzard szokásos szerverbénázása gondolom. Szóval marhára nem tudom mire fogom venni. A képminőség egyértelműen pc felé húz. Az imba meg...gondolom az első pár hónapban úgyis ökörmódon lesz tekergetve minden szabályzó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72365 2023.03.29. 09:18

Botond írta:Ezen a ps5ön hogyan lehet elnevezni a taskbaron a táblázatkezelő ikonokat, hogy meg tudjam különböztetni, azt is tudod esetleg?!

Más. Tegnap bearanyoztam a gyerek délutánját. Tudott volna tanulás után a haverjaival kockulni, de ugye megvettem az új monitort, szóval segítenie kellett szétkapni a régit és felszerelni az újat.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy még anno mikor kicsik voltak nem akartam, hogy lássák a monitort, plusz én látni akartam, hogy mit csinálnak, így a kanapéval szembe fordítható asztalt csináltam magamnak, ami egy sima íróasztal, rá egy dupla bútorlap, mintha az lenne a fal és arra van felfúrva a monitor falikonzol, és a bútorlap túloldalán meg egy könyvespolc rácsavarozva, hogy ne legyen prosztó a kanapé felé néző része se. A kábelek meg a kettő között vannak elvezetve.
Na ezt szét kellett csavarozni, kikábelezni, bekábelezni, összecsavarozni, majd visszarakni a könyveket. Összeszerelés előtt tesztelni a kábeleket. Jó 2,5-3 óra, gyerek egy másodpercet nem tudott se olvasni, se játszani, se semmit.

Kivéve amikor halo infinite pc verzióval teszteltem a 4k@ultra@120at, mert mikor felálltam vmit pakolászni, akkor rögtön odaült és elkezdte alázni a játékot, nézni is rossz volt.

Na mindegy, adtak 8k hdmi kábelt a monitorhoz, szóval faszán pörög a 4k@120 géming a két konzolon is, meg dp kábelt is, szóval a pc-n is, ahol amúgy mehetne a 144 fps is, vagy overclockolva, freesync nélkül a 160, de elég a 120 pc-n is, oda limitáltam mindent.

Egyelőre ket játékba néztem bele, a FH5be, ott nem tetszett jobban a 120 fps mód, mert nagyon nagy a szórása, olyan hullámzó érzés, szerintem az marad fix60on.
Másik, meg az esti halo infinite etap Zóval, meg Artyval. Ott se tartja a játék a szögegyenes 120at, csak az esetek 95%ban, az alapján amit néztem az elején, aztán már kikapcsoltam a mérős hud részt, és csak időnként kapcsoltam vissza, de ilyen 113-120 között láttam számokat, esetek 95%ban szög 120, gondolom ha elengedném 144ig akkor hullámozna ez is mint a Balaton erősebb viharoknál.

Maga a monitor olyan, amilyennek a nagy elméleti megmondások alapján lennie kell. Van benne freesync pro, ahogy bekapcsoltam a gépet egyből szólt is az AMD adneralin, hogy akkor ő át is kapcsolt freesync pro módba. Mindkét hdmi az 2.1es, nincs ez a samsungos spórolás, hogy csak az egyik, a másik az meg sima 2.0 vagy még az se, szóval nem kellett agyontaktikázni magam, hogy melyik hdmire menjen a ps5/xsx által felváltva használt kábel és melyikre a switch dock.

Hang az dobozhang, konzolhoz talán jó lesz, de a pchez megtartottam a mini hangfalaim, bár a fiam szerint a halo jobban szólt a tvből. Könnyen beszél, neki ott a 42 oled a blaupunkt soundbarral.

Múlt hétvégén pont ez volt a projekt, hogy vettem egy bútorlapot és az íróasztala meg a fal közötti rést, ami azért van, mert egy részen nem rés van, hanem radiátor, na oda be raktunk ezt a vékony bútorlapot, és arra raktuk át a soundbarját, így pont a tv alá került, az íróasztalán is több a hely, meg jobban is szól a plusz 30 centivel távolabb kerülés miatt. De ja, a monitor is szól most már, szerintem nagyon dobozhang YouTubehoz pl, vagy háttérben zene hallgatáshoz, konzol géminggel még tesztelem. És kurvahangos, 50es volt alapból, az üvöltött, levettem 20ra, de szerintem még ez is több, mint ami mellett a lányom aludni tud az emeleten.

És a panel is olyan, ami VA panelokról a nagy könyvben meg van írva. Kurva jó kontraszt, sötétben überfaszán látni mindent, alapvetően nekem megfelelő válaszidők, szép színek és ortószar betekintési szögek.
Mikor leült a gyerek halozni, és odaálltak mellé majd fölé, mindkét szögből megállt a szívem attól amit láttam. Úgy nézett ki a kép, mint alá vagy mellé tennem a telefonom és annak a vakujával kézzel világítanám be a pixeleket. Konkrétan a legsilányabb lcd minőséget idézte amit látok. De csak ilyen a 120 fokot meghaladó betekitési szögből van ez. Szemből tökéletes, a fekete a ledek lehetőségeihez képest fekete, a kép homogén, stb. Szóval egy fős használatra ideális.
Amit még szokni kell az a görbület. Este, sötétben halozás közben, hátradőlve, lábát az asztalra felbaszva már el is felejtettem, hogy íves, de napközben, odaülve, civ6 közben azért szerintem ez még furcsa lesz.

Amit még nem tudok hova tenni az a HDR. Win11ben bekapcsolom, hogy legyék HDR, akkor ugye felkúrja a default brightnesst a triplájára, a fekete mint fogalom megszűnik és a szürke különböző, világosabb árnyalatai jelennek meg helyette, csak elő lehet csalni az lcd feelinget szemből rátekintve is! Szóval off. Így meg nem jöttem rá, hogy amúgy játék közben bekapcsolja e, de mivel azért is kell a kicsi kép, mert a sok fény bassza már a szemem éjszaka, így valójában lehet nem is baj, ha offolással offoltam mindörökre mindenhonnan, csak nem biztos ez a normál működés amire amúgy számítanék.
Na mindegy, majd a japánok csoda OSével!

Összességében még tart az új beszerzés kapcsán felfutó önigazolási hype és 9/10et adok neki, amennyire hozza az elvárásaim, az egy pont mínusz a beépített hangszórós dobozhangnak jár.
Én még mindig nem értem 4K@120-ra miért nem 42-es oledet vettél. Gondolom ezen sem fog excel menni otthon.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72366 2023.03.29. 09:29

Moby írta:Utolsó lehellettel, ameddig ki nem basztak a szerverek, nyomtam a Dio4 bétát. Túl az imba dolgokon vannak itt olyan technobajok, amiket rendbe kellene hozni, de mégjobban összekutyuilta a képet az egész, továbbra sem tudom mire fogom venni, de nagyon nem. Arra jutottam, hogy ebben a játékban nem a HDR van elbaszva (az is), hanem a fekete úgy kompletten. Nem jó SDR-ben sem, HDR-ben sem. Mármint konzolon. PC-n SDR-ben jó. Sőt, az egész pc-n sokkal szebb. Élesebb, nem tudom, szerintem nem natív 4K-n renderelik a konzolok, de arra ameg nem lenne ésszerű magyarázat. Nem tudom megmondani pontosan. Szebb pécén na. Boxon nem lehet kimenni kelet feléa városból a hídon. Beleütközik a láthatatlan falba. Be kellene töltenie a pályát, de nem tölti be. PS-en is ott bassza a rezet egy ideig, de aztán valahogy csak átbukfencezik a semmin nagy nehezen. Ráadásul amit shaderstutternek néztem elsőre, az valami hálózati basz, ami jelen van időnként a konzolokon is, időnként meg abszolút nincs jelen pécén sem. Szal ez ilyen béta dolog, meg a blizzard szokásos szerverbénázása gondolom. Szóval marhára nem tudom mire fogom venni. A képminőség egyértelműen pc felé húz. Az imba meg...gondolom az első pár hónapban úgyis ökörmódon lesz tekergetve minden szabályzó.
Miért kéne megvenni? Nem erre van a gané?

A hálózati akadás D3-ban is volt, fasza az always-online :levele:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72367 2023.03.29. 09:30

Moby írta:Én még mindig nem értem 4K@120-ra miért nem 42-es oledet vettél. Gondolom ezen sem fog excel menni otthon.
Ott a 42 oled a szomszéd szobában, és nagy az nekem. A gyerek íróasztala 80 centi mély, plusz a hétvégén áthidalt rés az még 15 centi, szóval ha úgy ül oda, hogy nekifeszül hassal az asztalnak, akkor is méterre van az oledtől.
Az én gémer sarkamban nincs ennyi hely, az asztal mélysége is kevesebb, és felette a monitor/tv, nem mögötte, szóval még a 60 centiből is lejön, mögöttem fal, nagyon messzire hátradőlni se tudok. Ha nagyon hátradőlök, akkor talán méter van a fejem és kijelző között, a gyereknél meg ugye ez a minimum.
És ugye én az esetek 75-80%ában nem is hátradőlve játszok, mert civilizationok vagy bármi random körökre osztott stratégia vagy anno sorozat vagy age of empires esetleg egyéb random RTS az nem ez, ott előredőlve, vigyázülésben megy a géming, és így is csücskös a 32, talán az ív ment rajta vmit tényleg, de belenéztem három percre civ6ba is és forgatni kell a fejem, hogy átlássam és eddig nem kellett.
Majd age of empires2de komolyabb etapoknál fog kiderülni, hogy mennyire jó tartósan ez a 32, vagy asztal csere is lesz mélyebbre.
De a 42 az kurvara overkill, az nekem a gyereknél is túl közeli 1,20ról.

Lg és Samsung meg bassza meg, hogy minden ami 42 alatti oled vagy ql-oled az nem szabvány 16:9es 4K, hanem vmi elbaszott felbontású széles izé. Gondolom erről is a KurvaMS tehet!
Avatar
Botond

Hozzászólás #72368 2023.03.29. 09:31

Zóanagyvarázsló írta:Miért kéne megvenni? Nem erre van a gané?

A hálózati akadás D3-ban is volt, fasza az always-online :levele:
Nem lesz benne day1 tutira azt megmondták.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72369 2023.03.29. 09:43

Moby írta:Én még mindig nem értem 4K@120-ra miért nem 42-es oledet vettél. Gondolom ezen sem fog excel menni otthon.
Meg hát a 42es oled az 300ba volt, ez a monitor 275be, szóval fogtam 25öt!
Abból pont kifussa egy 2023as slágerjáték! Vmi jó kis 5-10-20 éves játék remastere! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72370 2023.03.29. 09:53

Zóanagyvarázsló írta:Miért kéne megvenni? Nem erre van a gané?
A nyomorult buzeráns sony elintézte, hogy ne legyen benne. Remélem ha összejön nekik ennek ellnére, csatakosra szopatják majd a COD-al ezeket a japán cigányokat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72371 2023.03.29. 10:51

Moby írta:A nyomorult buzeráns sony elintézte, hogy ne legyen benne. Remélem ha összejön nekik ennek ellnére, csatakosra szopatják majd a COD-al ezeket a japán cigányokat.
LOL. Megőrültél, ha azt hiszed, hogy a Diablo 4 benne lett volna, vagy a COD, vagy a többi. Az MS azért akarja felvásárolni ezeket, hogy valamiért pénzt tudjanak kérni méghozzá TELJES ÁRON. A mostani hulladékaikat nyilván ganéba passzírozzák, úgy kevésbé kínos.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72372 2023.03.29. 10:54

Botond írta:Nem lesz benne day1 tutira azt megmondták.
Legendásan híres vagyok arról, mennyire érdekel a day1.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2023.03.29. 10:59-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72373 2023.03.29. 10:58

DanielT írta:LOL. Megőrültél, ha azt hiszed, hogy a Diablo 4 benne lett volna, vagy a COD, vagy a többi. Az MS azért akarja felvásárolni ezeket, hogy valamiért pénzt tudjanak kérni méghozzá TELJES ÁRON. A mostani hulladékaikat nyilván ganéba passzírozzák, úgy kevésbé kínos.
Modelltől is függ, mit akarnak még egyéb tranzakciókkal eladni a Diablóhoz meg a többihez. Illetve day1-en túl.

CoD-okból inkább a régieket várom bele úgyis, bár nem repesve. Inkább attól tartok, hogy az Activision-katalógus részleges ganéba mászása mellett ne vegyék vissza a minőségi third-partyt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72374 2023.03.29. 11:03

DanielT írta:LOL. Megőrültél, ha azt hiszed, hogy a Diablo 4 benne lett volna, vagy a COD, vagy a többi. Az MS azért akarja felvásárolni ezeket, hogy valamiért pénzt tudjanak kérni méghozzá TELJES ÁRON. A mostani hulladékaikat nyilván ganéba passzírozzák, úgy kevésbé kínos.
Igen, ők ilyen teljesáron srácok. Pont mint a sony. 2018 óta egyetlen saját kiadású játékuk sem kerülte el a game pass, de te tudod, hogy ez így ahogy van őrültség :D Nem, nem sony cigánykodása miatt nem lesz az ülzletből addigra semmi. Nem. Amúgy SE került volna bele. Hiszen TUDJUK.
És én őrültem meg ROFL
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72375 2023.03.29. 11:06

Moby írta:Igen, pk ilyen teljesáron srácok. Pont mint a sony. 2018 óta saját kiadású játékuk sem kerülte el a game pass, de te tudod, hogy ez így ahogy van őrültség :D Nem, nem sony cigánykodása miatt nem lesz az ülzletből addigra semmi. Nem. Amúgy SE került volna bele. Hiszen TUDJUK.
És én őrültem meg ROFL
Kiegészítők, DLC-k nem nagyon szoktak belekerülni, de az alapjátékok valóban igen. Konkrétan a Starfield is be van jelentve ganéba, az meg elég nagy hal, ha szerintem nem is lesz nagy szám (hiszen Bethesda, de a sajtó és a nép zabálni szokta).
Avatar
arty

Hozzászólás #72376 2023.03.29. 11:07

Botond írta:meg az esti halo infinite etap Zóval, meg Artyval.
tegnapi etapot a homofiszmonitoron nyomtam le, freesync nélkül (monitor tudná pedig), xsx + 1080p + belenagyitás a 21:9 képernyő miatt + hud-állítás = szaggatós szemét ez a héló. játék közben is van baja, de az átvezetők azok förtelmesek voltak. freesynchez ezekszerint nagyon hozzászokhattam, bezzegrégen nem zavart (vagy már nem emlékszem vagy a gyakoribb 30fps mellett nem tünt fel, stb stb), hiszen sokéve oleden "minden játék" "perfekt"... de akinek nincs freesyncje 2023-ban, az konzolon (is?) borzalmas körülmények között kell játszon SOKSZOR :(

ezt nem neked írom, csak fájdalmas volt a tapasztalás. DF videoi persze mutatnak még sok fix60as játékot manapság is, szóval lehet csak a héló miatt tuldimenzionálom :)

Zóanagyvarázsló írta:CoD-okból inkább a régieket várom bele úgyis, bár nem repesve.
lemezen tudok adni jópárat xsx-re, ha már NAGYON nyomnád őket :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2023.03.29. 11:09-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72377 2023.03.29. 11:08

Viszont addig tolták fullba a kretén a japánok, míg a fagyi vissza nem nyalt. :D Nembaj, üssék csak őket ahol érik.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72378 2023.03.29. 11:15

arty írta:lemezen tudok adni jópárat xsx-re, ha már NAGYON nyomnád őket :D
Egyelőre még végig kell játszani a ganét, a co-opot leszámítva szerintem 50% alatt van a játékidőmben. De ha a Sony-kecsegség működik, és lepörög a kanálisba az összes gané, akkor még lehet lemezes kényszerlövöldéről szó :violent:
Avatar
arty

Hozzászólás #72379 2023.03.29. 11:39

Zóanagyvarázsló írta:Egyelőre még végig kell játszani a ganét, a co-opot leszámítva szerintem 50% alatt van a játékidőmben. De ha a Sony-kecsegség működik, és lepörög a kanálisba az összes gané, akkor még lehet lemezes kényszerlövöldéről szó :violent:
tudtamén, hogy nincs ennek realitása :D ezért is mertem felajánlani :D

basszus, ha már én is el vagyok maradva codokkal, mi lehet másokkal, pláne veled?! :)
backlogom:
Call of Duty: WWII (2017)
Call of Duty: Modern Warfare (2019)
Call of Duty: Black Ops Cold War (2020)
Call of Duty: Vanguard (2021)
Call of Duty: Modern Warfare II (2022)
(ez utóbbi hármat még/már meg se vettem...)

mivel OCD okból sorban "kell" haladni, a ww2 téma pedig a nemezisem.... kicsit leblokkoltam pár éve :D (előtte bezzeg nem győzték nekem gyártani a codokat!)
a cod1 konzolos végigjátszásom is el van akadva.... ugyanezen okokból :(

... tudom, hagyjam ki a 17-est és a 21-est... könnyű mondani :D
Avatar
insp

Hozzászólás #72380 2023.03.29. 13:07

insp írta:Kíváncsiság győzött és megnéztem a warezdemot.
Mondom a lényeget (A "felújított" PC-n, 6700K, RTX3070Ti, közben az óccsóság miatt már 32GB RAM):
Spoiler
Shader building 4 órán keresztül ment. (Most meg ismét kezdődik, mert VGA driver frissítés vót :zavart2: )
Processzor konstans 100%-on
Minden High, VGA 30-60%-on, (High beállítás felett már kérné a 8 plusz VRAM-ot)
Ultrawide nagyon jól áll neki
Töltikézés "Please Wait" ideje a PS3-mas nosztalgiát még jobban megszépíti. (nevetséges, hogy game-engine-cutscene közben is képes rá, lol)
Amúgy tényleg klassz, de ennél talán még a Cyberpunk is jobban rendben volt megjelenéskor.

Viszont, über fun fact (biztos az ilyen apróságokra való odafigyelés miatt nem optimalizáltak. :idiota: )

A Spórás töltőképernyő alatt a Logitech G915 billentyűzet eccercsak átment zöldbe és az RGB elkezdte a spórák hullamzását felvenni. :guluszem1:


Update, eggyel kevésbé elavult gépen (9900K, 3080, 32GB) megvolt a séder fordítás 30 perc alatt és megvan a tükör 60 fps
Spoiler
1080p high-on :idiota: (Igaz, itt a CPU 50% körüli "csak", és a VGA is "csak" 70%