A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72241 2023.03.15. 18:59

Moby írta:Mer egyébként gondolom egy rakás pénzt kérnek amúgy azért a határ szarért :D Kerülhet legalább HÁROMEZERBE, pedig a dupláját is megérné, hogy ne kelljen vele játszani :banplz:
3 nap múlva lesz 7 éves a leáld.hu és az első banolással akarod ünnepelni? :banplz: Mondjuk megadtad a módját az igaz, biztosra mész! :nezze:
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #72242 2023.03.15. 20:04

Moby írta:Az az utolsó előtti boss. Utána már csak a főboss van. Az mondjuk kemény harc. Talán a legkeményebb a játékban.

/Összesen 4 keményebb harc van a játékban: az első boss, Lu Bu (először), a 3 geci egyszerre a submissionben, és a főboss.
tényleg nehezebb volt, kb. 10X neki kellett esnem
Avatar
Moby

Hozzászólás #72243 2023.03.15. 20:30

Kandurex írta:tényleg nehezebb volt, kb. 10X neki kellett esnem
Nemhiába. Ilyen az, amikor egy játék HIHETETLENÜL nehéz :nezze:

/Ja, és hatalmas kihívás. Ezt is írja a szakember :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72244 2023.03.15. 21:47

insp írta:3070 Ti villám-élménybeszámoló-összehasonlítás:

Kedvenc játékommal 11158 pöttyöt ért el (minden alapbeállításon, http://www.3dmark.com/spy/36697008)

Összhasonlításképpen ugyanez a vas így teljesített a többi VGA-val:

GTX 1080 Ti: 8621
GTX 1080: 6832
GTX 1070: 5678
GTX 1050 Ti: 2732

A kitűzött célt kb. teljesíti, 2560x1080-ban minden frankó. (Witcher 3 RTX kivételével, ami baromi jól néz ki RT Ultrán, cserébe 40 fps :D)
Kicsit azért irigykedem ilyenkor. Perpill megint keresztül lett húzva az összes nyári tervem 2/3-a szóval a PC géming belátható időn belül a kispadon marad. :bdead:
Cserébe viszont lehetek házmester és kőműves segéd, ami majdnem olyan izgi. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72245 2023.03.15. 22:07

benőmenő írta:Cserébe viszont lehetek házmester és kőműves segéd, ami majdnem olyan izgi. :idiota:
Azt hittem németbe' mentél és nem a 80'-as évekbe. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72247 2023.03.15. 23:48

Ez az Atomic Heart egyáltalán nem olyan rossz, amilyennek lefestették. Fasza kis lövölde. Széjjel van optimákolva pécén, 4K@csutkamaxon elmegy közben aludni a gép, és még jól is néz ki. Beleraktam ma 8 órát, nincs ezzel semmi baj, bár lehet kellett neki az a pár patch, ami kijött hozzá közben. Jók a fegyverek impactje, jó a progressz, jó stílusa, a sztori vérfaszság, nem ez lesz az év játéka az egészen biztos, de egészen ügyes cucc, absz. nem ez a bulletsponge darálda, aminek lefestette pár review.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72248 2023.03.16. 00:21

Zóanagyvarázsló írta:22 éves a Gothic, és úgy néz, ki jön az eredeti is konzolokra, nem csak a remake.

[img]https://pbs.twimg.com/media/FrRzgx_WAAcal-3?format=jpg&name=larg]
Eredeti risen1 is a játszhatatlanság határán táncol. Túl gyorsan fordul a karakter, mindig mindenen túlfordulok. Már konzolon (xsx). Optionsben pedig nem lehet állítani…
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72249 2023.03.16. 07:03

DanielT írta:Azt hittem németbe' mentél és nem a 80'-as évekbe. :banplz:
Én? Leginkább csak Tönkre. :lama:
Viccen kívül, a húgom és a párja most egy elég nagy projektbe ugrottak bele, aztán kit támogassak ha nem őket.
Plusz végre volt alkalmam kipróbálni a snowboardozást. 2 napja fáj MINDENEM.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72250 2023.03.16. 11:20

Botond írta:Eredeti risen1 is a játszhatatlanság határán táncol. Túl gyorsan fordul a karakter, mindig mindenen túlfordulok. Már konzolon (xsx). Optionsben pedig nem lehet állítani…
Gondolom, PC-n se különb akkor kontrollerrel, bár lehet, hogy megmókolható. A G1 inkább a fölösleges többszörös gombhasználat miatt volt nehezen belőhető kontrollerre, amúgy PC-n össze lehetett hozni. A G1 irányítása bill+egérrel sem az igazi ezért.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72251 2023.03.16. 11:58

Zóanagyvarázsló írta:Gondolom, PC-n se különb akkor kontrollerrel, bár lehet, hogy megmókolható. A G1 inkább a fölösleges többszörös gombhasználat miatt volt nehezen belőhető kontrollerre, amúgy PC-n össze lehetett hozni. A G1 irányítása bill+egérrel sem az igazi ezért.
De ott jól működik, mert ott a gyorsabb gép nem gyorsítja be a játékot ilyen szempontból, plusz steamen már eleve az új verziót tölti le, és hát van options azon túl is, hogy brightness.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72252 2023.03.16. 13:06

Meanwhile a fontos dolgok világában:
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #72253 2023.03.16. 19:41

PSVR2 tapasztalataim volt PSVR1 tulajként:

HMD:
A HMD kurvakényelmetlen lett. Az elsőt feltettem a fejemre, akkor is ottmaradt, nem kell meghúzni ezt a szart rajta, nem kellett igazgatni, tökéletesen felfeküdt. Az új folyamatosan csúszik előre a fejemen, állandóan igazgatni kell, és ez is csak akkor, ha satuként a fejemre húzom. Emiatt állandó szar (CA-s) a kép, mert állandóan lecsúszik az optimális pozícióból. Mindezek miatt réáadásul sokkal nehezebbnek is érződik, pedig talán nem az, de állandóan bukik előre. Szar, nincs egyensúlyban.
A szellőztetés jobb, mintha nem lenne, de erősebb kellene, így is hajlamos párásodni kissé
A képminőség javult az elsőhöz képest, de nem annyit, amit a számok sugallnak. Ezzel együtt okés. Ettől még jó is lehetne.
Motionsicknessem nem volt benne semmi. Oké, képzett vagyok, de a PSVR1-nél az utóbbi időben már elő-előjött, ahogy öregszem baszódik el az egyensúlyom. Ebben semmi.
Van screendoor, de nem vészes, kb arányos a felbontásjavulással.
A seethrough kurvajó LENNE, de haljon meg, aki ilyen elbaszott helyre rakta a gombot.
A HMD rezgése talán lehetne jó is, ha ügyesen használnák, jelen formájában egy gimmick hülyeség.
Ebből a HDR dologból én egyik játékban sem érzékelek semmit. Szerintem a fényerő nekem nem tűnik jobbnak, mint a régiben. Ha leveszem a fejemről, és ránézek a tévére, na ott van HDR.

A kontrollerek:
Hiperjó cucc. Ez a generáció a sonynál a kontroller éra. Nincs róla mit mondani. TÖKÉLETES...
...lenne, de az akkuidő egy komédia. Érzésre ilyen KETTŐ óra. Igen, egy töltéssel. Minden másban annyira profi, hogy hajszál híján bocsánatos bűn, de mégsem.

A szoftverek:
Na ez a feketeleves. Megcsináltatták hozzá ezt a Horizon demot, ami huszonnégyezeért úgy szaggat, mint a roahdtkurvaélet. Az életemben nem láttam így szaggatni VR játékot. Ez mi a k.isten? HUSZONNÉGYEZEÉRT? Sony bazdmeg...A graf nem lenne pocsékszar, ha nem az orrod előtt morfolódna minden. Az ilyen párszáz forintos PSVR1 játékok minőségét alulról karcoló hulladék. Kb ehhez mérhető a játékmenet is.
Star Wars akármi: na ez óriási faszaság játszani. A graf itt is szarocska, meg minden ott nő ki ebben is előtted, de az egész így is rendben van, fasza a fíling, a gunplay, okés. A framerate is.
Village: Na ez már majdnem mindenben okés, bár a framerate van, hogy itt is szar.
Mást még nem néztem.

Nem volna ez annyira szar, ha nem kúrták volna el ilyen iszonyatos módon a HMD viselhetőségét, de a hordhatatlanság peremén egyensúlyoz, és ha le nem is zuhan, rohadtkényelmetlen lett. Érthetetlen az ok, ha volt egy működő kialakítás.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72254 2023.03.17. 10:19

Moby írta:A kontrollerek:
Hiperjó cucc. Ez a generáció a sonynál a kontroller éra. Nincs róla mit mondani. TÖKÉLETES...
...lenne, de az akkuidő egy komédia. Érzésre ilyen KETTŐ óra. Igen, egy töltéssel.
Valószínű elég precízen ki lett számolva, hogy eladás előtt mennyit használják a cuccot és így bőven elég. :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #72255 2023.03.17. 10:55

the age of remakes folytatodni latszik…
Resident Evil 4-et szeretik a professzional videojatek szakertok.

varom szeretettel, a demo tetszett
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72256 2023.03.17. 11:59

Hohó, jön nextgen patch a Far Cry 5-höz. Már semmi reményt nem láttam rá és ma bejelentették!
Avatar
Botond

Hozzászólás #72257 2023.03.17. 12:10

DanielT írta:Hohó, jön nextgen patch a Far Cry 5-höz. Már semmi reményt nem láttam rá és ma bejelentették!
Tegnap. Arty már ki is dühöngte rajta magát minden létező üzenetküldő alkalmazáson, hogy miértcsakmost?!
Avatar
Moby

Hozzászólás #72258 2023.03.17. 13:42

SlickAdam írta:the age of remakes folytatodni latszik…
Resident Evil 4-et szeretik a professzional videojatek szakertok.

varom szeretettel, a demo tetszett
Jah, úgy röpködnek rá a 10/10-ek, mintha valami sony fizetett exklu játéktesztről lenne szó! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72259 2023.03.17. 14:33

Botond írta:Tegnap. Arty már ki is dühöngte rajta magát minden létező üzenetküldő alkalmazáson, hogy miértcsakmost?!
Na ahelyett, hogy mondtátok volna, itt a dátumon kötekedsz! SZÉP... :ejnye1:
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #72260 2023.03.17. 17:28

Várom szertettel a Resident 4 Remak-et. Az eredeti nekem kimaradt, mivel nem volt konzolom, PC-re meg hiába vártam.

Na de sebaj, jöhet ebben a minőségben!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72261 2023.03.18. 17:00

Kandurex írta:Várom szertettel a Resident 4 Remak-et. Az eredeti nekem kimaradt, mivel nem volt konzolom, PC-re meg hiába vártam.

Na de sebaj, jöhet ebben a minőségben!
PC-re a hd remaster nagyjából rendbe rakta az irányítást (kontrollerrel) és van hozzá egy elég komoly HD mod, amivel eléggé definitív verzió.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72262 2023.03.19. 08:48

Lepörgött az Anno1800 tegnap, az ingyen hét keretében xsx-en.
Igazándiból a kampányt már tucatnyiszor is végignyomtam, de kiváncsi voltam, hogy hogyan sikerült ezt átültetni konzolra, mivel bejelentették, hogy ez az Anno1800 végállomása, a pc verziót se fogják már se bővíteni, se patchelni, és a konzol verzióhoz se lesz dlc dömping, kiadtak az alapjátékot meg egy marék kozmetikai dlc-t és kész.
És kész alatt értendő elsősorban, amit szintén konkrétan bejelentettek, hogy a pc verzióba nem patchelik bele a kontroller támogatást és a konzol verziókba se az egérbill támogatást.

A teszt az úgy sikerült, hogy egy tíz órás etapban, igaz a legalapabb, normál nehézségen, de végigment a sztori rész. Vagyis a sztori csak ~8 óra volt, de még kicsit szépeztem utána is a szigeteim.
A fentiekből gondolom világosan látszik, hogy eléggé elkapták a kontrolleres irányítást. Ami kicsit szenvedős az a nagy flották irányítása az rts-szerű tengeri csatákban, vagyis nem is maga az alap irányítás, hanem ha a hajón van spéci tárgy (torpedó mondjuk), azt elméletileg gyorsan kellene használni rögtön a harc elején a stratégiai előny megszerzése érdekében, akkor ahhoz nagyon be kell gyakorolni az irányítást. De hogy arányokat érzékeltessek, ez a 10 órányi játékból egy 30 másodperces rész volt, ahol ennek lett volna jelentősége, szóval azért ezzel eléggé együtt lehet élni, és tényleg csak ennyi kifogásolni valót találtam benne, de itt is határeset, hogy csak én voltam béna.

Oleden néztem, nyilván gyönyörű, állítólag 1800p@30, amiből az látszott, hogy nyilván nem is a pc-s max detaillel, de azért közel ahhoz hozták ezt le. Ahol erőforrást fogtak az a zoom, elég közeli zoom állapotok között lehet “váltani” csak, de egy micromenedzselős játéknál ez megint inkább az amúgy is az idő 99%ban normális állapot.
A 30 egyáltalán nem áll neki rosszul, talán egy átvezető videóban volt szemmel követhető 1 másodperces megingás.

Szerintem én megveszem xsx-re és PS5re is, mert egyszerűen annyira hiánypótló, hogy ilyen minőségű stratégia legyen konzolokra per tíz.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72263 2023.03.21. 21:29

Ez az általános GT verseny formula még mindig akkora egy határ szar, hogy hihetetlen!
Az AI a verseny ajánlott PP-je feletti autóval megy az első körben egy űridőt aztán nem győzi a rubberbanding visszalassítani (konkrétan 15 mp-el lassabb a második köre az elsőnél), hogy az utolsó 2 kanyarra utolérje az ember ahol persze megint megtalálja a gázpedált és ott hagy. Természetesen van köztünk még 7 autó és van 3 kör a futamon. Sok sikert! :boxer:
És ettől sehogy nem leszek jobb versenyző mert úgyis az lesz a vége hogy túlhúzott autóval visszamegyek és jól megkúpolom, csak az meg nem akkora sikerélmény. :(
Avatar
deep

Hozzászólás #72264 2023.03.21. 23:04

benőmenő írta:Ez az általános GT verseny formula még mindig akkora egy határ szar, hogy hihetetlen!
Az AI a verseny ajánlott PP-je feletti autóval megy az első körben egy űridőt aztán nem győzi a rubberbanding visszalassítani (konkrétan 15 mp-el lassabb a második köre az elsőnél), hogy az utolsó 2 kanyarra utolérje az ember ahol persze megint megtalálja a gázpedált és ott hagy. Természetesen van köztünk még 7 autó és van 3 kör a futamon. Sok sikert! :boxer:
És ettől sehogy nem leszek jobb versenyző mert úgyis az lesz a vége hogy túlhúzott autóval visszamegyek és jól megkúpolom, csak az meg nem akkora sikerélmény. :(
Sajnos ez elképesztően szánalmas, igen. Nem tudtak fejlődni ebben 25 év alatt konkrétan semmit. A Driveclub ebben (is) fényévekkel volt jobb. A multiplayer lenne a megoldás, ha rá tudnám venni magam, hogy a halálunalom pályákon 1000x körbemenjek gyakorlás címén.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72265 2023.03.22. 06:02

deep írta:Sajnos ez elképesztően szánalmas, igen. Nem tudtak fejlődni ebben 25 év alatt konkrétan semmit. A Driveclub ebben (is) fényévekkel volt jobb. A multiplayer lenne a megoldás, ha rá tudnám venni magam, hogy a halálunalom pályákon 1000x körbemenjek gyakorlás címén.
Én multiznék szívesen, de egyrészt a versenyek fixált időben mennek (nyilván a GT köré szervezi az életét mindenki, nem?), másrészt meg nincs olyan internet elérésem amivel érdemes lenne.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72266 2023.03.22. 07:10

phpBB [media]

Már megy a pre-load.
Avatar
deep

Hozzászólás #72267 2023.03.22. 13:48

benőmenő írta:Én multiznék szívesen, de egyrészt a versenyek fixált időben mennek (nyilván a GT köré szervezi az életét mindenki, nem?), másrészt meg nincs olyan internet elérésem amivel érdemes lenne.
Fél, vagy negyed óránként indul valami verseny folyamatosan. Az meg, hogy 2023ban nincs jó net, azt hogy? Már a legszarabb is több mint elég kéne legyen. Vagy 33.6-os betárcsázós neted van? :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72268 2023.03.22. 15:02

deep írta:Fél, vagy negyed óránként indul valami verseny folyamatosan. Az meg, hogy 2023ban nincs jó net, azt hogy? Már a legszarabb is több mint elég kéne legyen. Vagy 33.6-os betárcsázós neted van? :D
Van a ház wifije (dunsztom nincs honnan szedik, de mivel közös, így hol van hol nincs) meg mobilnet (kemény 2 csík 4G amíg el nem tűnik).
Sajnos 1200 méterre nem húzta fel a Digi az üvegszálat. :shakehead:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72269 2023.03.22. 19:06

Lepörgött a VR-os Horizon. Tulajdonképpen nem volt rossz móka, leszámítva, hogy technikailag egy moslék, rövid, az ára egy vicc (HUSZONNÉGYEZER), és hogy a headset gecikényelmetlen :banplz: Utóbbin tudok már javítani, a fejemre húzuk egy sapkát...így nem akar feszt lefordulni a fejemről...annyira.
De ez...Most vagy a Decima nem alkalmas VR-ra, vagy ezek a firespriteosok hülyék hozzá, és csak Unreal Enginehez értenek, de inkább ahhoz sem. Nem azt mondom, hogy végig ilyen volt, mert az nem lenne igaz, de nem egyszer láttam hasonlókat. Merthogy ugye ez unreal Engine 5 elvileg:
phpBB [media]


Ismételném: HUSSZONNÉGYEZER
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72270 2023.03.22. 22:01

Itt lepörgött a Concrete Genie credits. Természetesen Playstation exkluzív, mi más lenne.

Érdekes kis cucc, a grafikája nagyon jó, oleden különösen ütős ahogy a festmények megelevenednek.

Egy délután+este, amikor nincs mást nyomni, vagy nem valaminek a hatodik részét szeretné valaki játszani, akkor esetleg ránézhettek. A világ legjobb előfizetéses szolgáltatásában benne van, ganémentesen.

A gyűjtögetés is egész jó, bár amikor valamiből rohadt kevés hiányzik és fogalmam nincs merre keressem, az azért idegbe rak. Pedig platina volt a terv, de lehet, hogy bukik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72271 2023.03.22. 22:10

DanielT írta:A világ legjobb előfizetéses szolgáltatásában benne van, ganémentesen.
B+ pont ittam ennéla résznél, a monitorn landolt :banplz: A húgyszolgáltaltás húgypatformon eheti sztárja, a day1 nyitó Tchia, ami a húgy VRR-en úgy szaggat, mint a kurvaisten, mert a húgysony máig nem tud egy szabványos funkciót implementálni a húgykonzolba. Vagyis tud. Húgymódon. :taps:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72272 2023.03.22. 22:16

Pedig az amúgy pont érdekelt volna, de inkább majd egyszer PC-n, ha éppen nem lesz semmi más. Emberi módon.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72273 2023.03.22. 22:22

Egylőre jobb maradni az LG-nél, meg a WOLED-nél, bármennyire is csalogató az RGB-s QD.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72274 2023.03.23. 08:25

Moby írta:Pedig az amúgy pont érdekelt volna, de inkább majd egyszer PC-n, ha éppen nem lesz semmi más. Emberi módon.
Nem tudom mit vársz tőle, vagy miért érdekelne. Pár játékot behúztam a a profilomba az új kínálatból és még a rühes Uncharted 4 is közte volt, de ez a Tchia ingyen se kell.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72275 2023.03.23. 08:28

DanielT írta:Nem tudom mit vársz tőle, vagy miért érdekelne. Pár játékot behúztam a a profilomba az új kínálatból és még a rühes Uncharted 4 is közte volt, de ez a Tchia ingyen se kell.
Zelda-szerű.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72276 2023.03.23. 09:11

Moby írta:Zelda-szerű.
Nos igen, ez volt az egyik elrettentő erő, mert garantáltan annál 100x fosabb, pedig annál nagyobb fos kevés van. :idiota: Egyébként tényleg, a múltkori kísérletem is így végződött: egyetlen pillanatát nem élveztem, sőt gyakorlatilag MINDEN idegesített benne és teljesen elfelejtettem többé elindítani.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72277 2023.03.23. 12:00

Metacritic 2022 legjobb kiadója díjátadó:

Első helyezett természetesen a Sony, mert Mobyfalván kívül még mindig az a realitás, hogy minőség innen jön.

A Microsoft sajnos nem fért fel a listára, mert ők szart készítenek, nem játékot.

Teljes lista itt: https://www.metacritic.com/feature/2023 ... mary-table

Top 10

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #72278 2023.03.23. 12:41

DanielT írta:Metacritic 2022 legjobb kiadója díjátadó:

Első helyezett természetesen a Sony, mert Mobyfalván kívül még mindig az a realitás, hogy minőség innen jön.

A Microsoft sajnos nem fért fel a listára, mert ők szart készítenek, nem játékot.

Teljes lista itt: https://www.metacritic.com/feature/2023 ... mary-table

Top 10

Kép
Ez nem a játékokról szóló lista, hanem az ostobaságról. A lista elején a két legnagyobb pontszámú kiadók akik lerántják legjobban az embereket, és mivel a sok hülye bedől ennek, és kínos azt mondani, hogy “figyimá, fényes nappal kiraboltak ezek a főterén”, ezért inkább a normál emberi mechanikák indulnak be, hogy “ez azért drága, mert jó! Nem át vagyok baszva, hogy a ck2 az összes dlc-vel 3000 euró, amit néha nagy kegyesen leáraznak nekem 200ra, vagy a lasszófasz egyet adják el harmadszor teli áron, vagy a gt7re se az igaz amiket Benő meg deep írt közösen, dehogy ezek azért gecidrágák, mert jók! Ha nem így lenne akkor tükörbe kéne nézni, hogy hülye vagyok és átbasztak, de biztos nem így van!”
Erről szól, amit linkeltél. Emberekről, nem játékokról.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72279 2023.03.23. 13:01

DanielT írta:Első helyezett természetesen a Sony, mert Mobyfalván kívül még mindig az a realitás, hogy minőség innen jön.
Ezt legutoljára egy Forspokennel is alátámasztották. Ha valakinek nem lenne világos, mit is jelent a minőség :nevetes1:
Amúgy most mi a faszt kéne náluk hypeolni? Mert nem láttam tőlük bejelentve sem semmit. Szopókember sok lesz idén? Vagy mi lesz náluk idén? Lófasz se? Horizon DLC, aztán kész?
Avatar
Botond

Hozzászólás #72280 2023.03.23. 13:10

Moby írta:Ezt legutoljára egy Forspokennel is alátámasztották. Ha valakinek nem lenne világos, mit is jelent a minőség :nevetes1:
Amúgy most mi a faszt kéne náluk hypeolni? Mert nem láttam tőlük bejelentve sem semmit. Szopókember sok lesz idén? Vagy mi lesz náluk idén? Lófasz se? Horizon DLC, aztán kész?
A semmit nehéz kritizálni ugye, az ms ebben hibázik, hogy csinál vmit, mert a semmivel szemben a valamit, na azt lehet kritizálni.
Lásd Forspoken pl. Így hogy lett, máris van mibe belekötni!
Avatar
Necro

Hozzászólás #72281 2023.03.23. 13:16

Én pár hónapja rácsúsztam a Stellarisra, és arra jöttem rá hogy ebben a formában a service jellegű játék kurva jó. Ismeri az ember az interface-t, a játékok logikáját, évek alatt rommá pakolják őket lehetőségekkel, gyakorlatilag lehangoló ránézni is a piac új szereplőire hiszem évekkel le lesz maradvadva a content mennyisége szempontjából. pl:

Simcityzni akarsz? Szuper, van egy ~Simcity, évente kijön hozzá egy közepes DLC, megveheted valami keyshopból $5-ért, játszhatsz vele amennyit akarsz, megundod, előveszed jövőre, kijött 1-2 út DLC, repeat. Nem kell kull játékokat megvenni, NEM KELL AZ EGÉSZET MEGVENNI EGYBEN, nem kell szirszar új játékokkal kisérletezni.

Stellaris ugyanez, kedvem támad Imperium Galacticázni, Stellaris fel, megnézem érdekel-e az új DLC, a játék évek óta készen van, mégis mindig más (ha akarom). Ha akarom olyan mint amikor kijött.

Path of Exile szintén ugyanez.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72282 2023.03.23. 13:16

Botond írta:A semmit nehéz kritizálni ugye, az ms ebben hibázik, hogy csinál vmit, mert a semmivel szemben a valamit, na azt lehet kritizálni.
Lásd Forspoken pl. Így hogy lett, máris van mibe belekötni!
Ez így nem igaz. Itt van pl ez a csodás VR horizon! Az is milyen gecijó minőség már! :nezze: Tenoutoften! Megmondta a circlejerk sonyszopószakkor fővezér DF-es arc is! Minden szava igaz arany! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72283 2023.03.23. 13:35

Moby írta:Ezt legutoljára egy Forspokennel is alátámasztották. Ha valakinek nem lenne világos, mit is jelent a minőség :nevetes1:
Amúgy most mi a faszt kéne náluk hypeolni? Mert nem láttam tőlük bejelentve sem semmit. Szopókember sok lesz idén? Vagy mi lesz náluk idén? Lófasz se? Horizon DLC, aztán kész?
A Lófasz Se kilencedik részét a Microsoft adja ki idén is, az nem elég? :mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72284 2023.03.23. 13:36

Botond írta:Ez nem a játékokról szóló lista, hanem az ostobaságról. A lista elején a két legnagyobb pontszámú kiadók akik lerántják legjobban az embereket, és mivel a sok hülye bedől ennek, és kínos azt mondani, hogy “figyimá, fényes nappal kiraboltak ezek a főterén”, ezért inkább a normál emberi mechanikák indulnak be, hogy “ez azért drága, mert jó! Nem át vagyok baszva, hogy a ck2 az összes dlc-vel 3000 euró, amit néha nagy kegyesen leáraznak nekem 200ra, vagy a lasszófasz egyet adják el harmadszor teli áron, vagy a gt7re se az igaz amiket Benő meg deep írt közösen, dehogy ezek azért gecidrágák, mert jók! Ha nem így lenne akkor tükörbe kéne nézni, hogy hülye vagyok és átbasztak, de biztos nem így van!”
Erről szól, amit linkeltél. Emberekről, nem játékokról.
Bezzeg a Foskrémszoft ugye, mint kiváló ellenpélda!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72285 2023.03.23. 13:39

DanielT írta:Metacritic 2022 legjobb kiadója díjátadó:

Első helyezett természetesen a Sony, mert Mobyfalván kívül még mindig az a realitás, hogy minőség innen jön.

A Microsoft sajnos nem fért fel a listára, mert ők szart készítenek, nem játékot.

Teljes lista itt: https://www.metacritic.com/feature/2023 ... mary-table

Top 10

Kép
Az MS nem gyenge értékelések miatt maradt le, hanem mert 2022-ben nem adtak ki 5 különálló produktumot. Egy évvel korábban viszont ők vitték a prímet, jobb átlaggal, mint most a Sony.

2021-es lista.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72286 2023.03.23. 13:44

Zóanagyvarázsló írta:Az MS nem gyenge értékelések miatt maradt le, hanem mert 2022-ben nem adtak ki 5 különálló produktumot. Egy évvel korábban viszont ők vitték a prímet, jobb átlaggal, mint most a Sony.

2021-es lista.
Csaló csicskák. Egyrészt meg lehet nézni a címeket amikkel hozták ezt a szintet, véletlen se ezredik folytatások, másrészt 5 fonnyadt címmel értek el CSALÁSSAL TERMÉSZETESEN jobb átlagot mint a Sony tízzel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72287 2023.03.23. 13:52

DanielT írta:A Lófasz Se kilencedik részét a Microsoft adja ki idén is, az nem elég? :mf2:
Ők már dobtak nekem egy Hi-Fi Rusht. Neked mit dobtak ezek a nyomorultak idén? :ravasz1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72288 2023.03.23. 13:57

DanielT írta:Csaló csicskák. Egyrészt meg lehet nézni a címeket amikkel hozták ezt a szintet, véletlen se ezredik folytatások, másrészt 5 fonnyadt címmel értek el CSALÁSSAL TERMÉSZETESEN jobb átlagot mint a Sony tízzel.
Alapból kár komolyan venni az értékelő balfékeket. Szánalmasnak tartom a HZD és a Halo Infinite felszopását egyaránt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72289 2023.03.23. 14:00

Zóanagyvarázsló írta:Alapból kár komolyan venni az értékelő balfékeket. Szánalmasnak tartom a HZD és a Halo Infinite felszopását egyaránt.
Ebből a kettőből valójában egy a szánalmas, ami után gyakorlatilag ledarálták a stúdiót, aki a világra szarta. És az nem a HZD. :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72290 2023.03.23. 14:06

Moby írta:Ők már dobtak nekem egy Hi-Fi Rusht. Neked mit dobtak ezek a nyomorultak idén? :ravasz1:
Azt a fantasztikus érzést, hogy nincs a gépemre Halo.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72291 2023.03.23. 14:09

DanielT írta:Azt a fantasztikus érzést, hogy nincs a gépemre Halo.
Mondjuk ehhez barlangban kell lakni egy kő alatt. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72292 2023.03.23. 14:10

DanielT írta:Azt a fantasztikus érzést, hogy nincs a gépemre Halo.
Forspokenre cserélte neked a sony. Igazán jók hozzád! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72293 2023.03.23. 14:13

DanielT írta:Ebből a kettőből valójában egy a szánalmas, ami után gyakorlatilag ledarálták a stúdiót, aki a világra szarta. És az nem a HZD. :nezze:
Szánalmas az is, hogy a Guerilla megúszta :fogmosas:

Tőlem persze létezhetnek, sikeresrk, a HZD vállalható, de a középszar dicsérete az egész. A kritikusoknál meg kb. egyenlő Halo Infinite-tel. És ezért vicces, hogy most rájuk hivatkozol.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72294 2023.03.24. 09:38

Egy Mobyfalvával párhuzamos dimenzióban, 2023 legjobb Meta átlagú játékai eddig:

(A sorszámok azért nem folytonosak, mert kivettem a duplázásokat)
Kép

Szóval valóban senkiházi trógerek ezek, de úgy tűnik ebben a mezőnyben még ez is elég sokra elég. :ravasz1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72295 2023.03.24. 09:42

DanielT írta:Egy Mobyfalvával párhuzamos dimenzióban, 2023 legjobb Meta átlagú játékai eddig:

(A sorszámok azért nem folytonosak, mert kivettem a duplázásokat)
[//i.imgur.com/TL7Ikzb.png[/img]
Figyi már a 2023as játékokról nincs kép? Mert amit beszúrtál azon a többsége ilyen 2000-2020 között kiadott játék.
Vagy mit akar ez bizonyítani, hogy Japánban fogytak ki legjobban az ötletből és ők a recycling nagymesterei?
Moby is pont ezt mondta, hogy fogalmatlanok, csak a szöveg alapján mintha cáfolni akartad volna mindezt, nem alátámasztani azért nem értem a kommented egészében.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72296 2023.03.24. 09:44

Botond írta:Figyi már a 2023as játékokról nincs kép? Mert amit beszúrtál azon a többsége ilyen 2000-2020 között kiadott játék.
Vagy mit akar ez bizonyítani, hogy Japánban fogytak ki legjobban az ötletből és ők a recycling nagymesterei?
Moby is pont ezt mondta, hogy fogalmatlanok, csak a szöveg alapján mintha cáfolni akartad volna mindezt, nem alátámasztani azért nem értem a kommented egészében.
Úgy értsed ahogy én értem és arra a következtetésre juss amire én és akkor megspóroljuk a felesleges köröket! :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72297 2023.03.24. 10:30

DanielT írta:Úgy értsed ahogy én értem és arra a következtetésre juss amire én és akkor megspóroljuk a felesleges köröket! :mf2:
Na mindegy, ha lesz lista a 2023as játékokról, akkor mindenképpen jelentkezz!
Avatar
Moby

Hozzászólás #72298 2023.03.24. 10:56

DanielT írta:Egy Mobyfalvával párhuzamos dimenzióban, 2023 legjobb Meta átlagú játékai eddig:
Amikor én leírom valamiről, hogy jó, vagy leírom hogy szar, akkor nem azt írom, hogy a meta szerint mi a jó, vagy a DF szerint mi a jó. Neadj isten a sony fanboyok szerint mi a jó. Én megengedhetem magamnak azt a luxust, hogy legyen önálló véleményem. Nem aszerint kell válogassak, hogy a sony mit szar ki magából, vagy hogy a japán játékipar mit szar ki magából. Az én értékítéltem szerint tehetem ezt meg. És ebben az értékítéletben egy magasságban említeni egy metroid prime újrakiadást meg egy witcher 3 újrakiadást térdcsapkodós, sirvaröhögős komolytalan fasság. Ráadásul úgy értékeltem ezeket, hogy mindkettővel játszottam, nem kellett hozzá internet sem :ravasz1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72299 2023.03.24. 13:06

DanielT írta:Egy Mobyfalvával párhuzamos dimenzióban, 2023 legjobb Meta átlagú játékai eddig:

(A sorszámok azért nem folytonosak, mert kivettem a duplázásokat)
Kép

Szóval valóban senkiházi trógerek ezek, de úgy tűnik ebben a mezőnyben még ez is elég sokra elég. :ravasz1:
Már alig várom, hogy az idei Zelda metascore-jával bizonyítsd a Sony primátusát! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72300 2023.03.24. 13:09

Zóanagyvarázsló írta:Már alig várom, hogy az idei Zelda metascore-jával bizonyítsd a Sony primátusát! :banplz:
Az is japán! De teljesen eredeti, sose volt cucc lesz, nem remake! Szóval az is a japó kreativitás felsőbbségét fogja bizonyítani!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #72301 2023.03.24. 19:34

Múltkor belenéztem emun a Metroid Prime remasterbe és azóta úgy visszahívogat mindig egy kevésre. Lehet, hogy végig fogom játszani.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72302 2023.03.25. 13:57

AMD szokás szerint szóról szóra másolja amit az nVidia kitalált X idővel korábban. Csinálják csak persze, legalább konzolon is jöhetnek ezek a dolgok. Vagy legtöbbször a gyakorlatban csak ezek a marketing slideok... :wilting:

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #72303 2023.03.25. 16:20

DanielT írta:AMD szokás szerint szóról szóra másolja amit az nVidia kitalált X idővel korábban. Csinálják csak persze, legalább konzolon is jöhetnek ezek a dolgok. Vagy legtöbbször a gyakorlatban csak ezek a marketing slideok... :wilting:
Sony meg a szoftveres implementációk....ROFL. Majd PS6-ra lesz náluk belőle egy félig működő prototípus :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #72304 2023.03.25. 18:50

Nem vagyok a zsáner nagy szakértője, de ez a DIO4 valami embertelen jól néz ki.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72305 2023.03.25. 20:27

Moby írta:Nem vagyok a zsáner nagy szakértője, de ez a DIO4 valami embertelen jól néz ki.
Mi tetszik benne? A kietlen kopár fos, vagy a fakó pudva? Azt értem, hogy 9 pontról indul csak mert nem japán, de mi szól a még mellette? :fogmosas:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72306 2023.03.25. 20:32

DanielT írta:Mi tetszik benne? A kietlen kopár fos, vagy a fakó pudva? Azt értem, hogy 9 pontról indul csak mert nem japán, de mi szól a még mellette? :fogmosas:
Kietlen? Fakó? Miiiii? :D Kuuurvajól néz ki. De ami a graftól is jobb, az az atmoszféra. PC-n sajnos technoban is fisifosi, de konzolon nagyon rendben van, az irányítás is.

/leszámítva, hogy a HDR-re el van baszva. Le kell kapcsolni HDR-ről, és akkor fasza.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72307 2023.03.25. 20:36

Közben a végefelé járok az Atomic Heartbanm. Ez bizony sokkal jobb jéáték, mitn az idecitált review-k mutatták. nem is értem mi a afszról beszéltek azok, de betudom az orosz származásának tolt bashingnek. Nem váltja meg a világot, nem lesz év játéka, de amit tud, azt kurvajól csinálja. Ezt viszont csak PC-n szabad tolni, mert wasdegérrel, epicgraffal igazán baszó. Rohadt egyedi az egész, semmi értelme kihagyni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72308 2023.03.25. 20:41

És ha már a japán játékok felszopása: háááát ezt a Resi4 remake-et olyan szinten felkubázták, hogy minimum gyanúsak ezek az agyig tolt pontok, miközben a konzolosfórumok örjöngenek a graf, frame, irányítás és egyéb hibák miatt. Dehát ilyen ma egy 9-10 pontos játék. Elég, ha japán. :ravasz1:
Castle82

Hozzászólás #72309 2023.03.25. 21:37

Moby írta:Kietlen? Fakó? Miiiii? :D Kuuurvajól néz ki. De ami a graftól is jobb, az az atmoszféra. PC-n sajnos technoban is fisifosi, de konzolon nagyon rendben van, az irányítás is.

/leszámítva, hogy a HDR-re el van baszva. Le kell kapcsolni HDR-ről, és akkor fasza.



Nem tudom pc-n miért fisifosi de a 3080-al vidáman megy 4k maxon dlss nélkül 60 fps limittel és a vga a 60 fokot sem éri annyira nem dolgozik...:)
Avatar
Moby

Hozzászólás #72310 2023.03.25. 21:50

Castle82 írta:Nem tudom pc-n miért fisifosi de a 3080-al vidáman megy 4k maxon dlss nélkül 60 fps limittel és a vga a 60 fokot sem éri annyira nem dolgozik...:)
Mert hajlamos shaderstutterelni ez is. Csak nem annyit, mint mondjuk egy ue4 jaték, hanem amikor épp rájön.

Vissza: “Leáldozott.hu”