A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #72101 2023.03.08. 12:11

eje75 írta:Valakinek innen van Dualsense Edge kontrollere? Ha van, akkor a szar akkun kívül milyen?
Lesz hozzá HAL szenzoros joystick betét, elvileg már csinálja a GuliKit. Ha elkészül, valszeg a piac legjobb kapható nagygépes kontrollere lesz belőle. Az ára persze vicces, de hát aki a sonyval kezd, az vegyen análzsírt is! :banplz:


/Drága a VGA jeligére! :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72102 2023.03.08. 12:17

Moby írta:Lesz hozzá HAL szenzoros joystick betét, elvileg már csinálja a GuliKit. Ha elkészül, valszeg a piac legjobb kapható nagygépes kontrollere lesz belőle. Az ára persze vicces, de hát aki a sonyval kezd, az vegyen análzsírt is! :banplz:


/Drága a VGA jeligére! :idiota:
És mi az, hogy legjobb, miben nyilvánul meg az előrelépés? Nem mintha terveznék venni, a sima DualSense, a One-, a Series-kontroller egyaránt megteszi, nem kellene többet hülyeségre költeni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72103 2023.03.08. 12:19

Zóanagyvarázsló írta:És mi az, hogy legjobb, miben nyilvánul meg az előrelépés? Nem mintha terveznék venni, a sima DualSense, a One-, a Series-kontroller egyaránt megteszi, nem kellene többet hülyeségre költeni.
Driftmentes, és pontos. Kapható egyébként a Hal szenzoros joy, egyre több gyártó épít a GuliKit köré, de egylőre pécével, meg switchel mennek. Pl ez is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72104 2023.03.08. 12:22

Moby írta:Persze, ennek is szól a vásárlás. Ez egy nagyon korrekt remaszter, ilyen deccpéc minőségben, csak attól normálisabban árazva.
Jó, de a Dead Space az remake. Remastered Trilogyt talán vennék is ennyiért, és izzítanám a Yuzut, így azért maradok a backlognál, abban már vagyonok állnak. De NIntendóhoz képest nem drága végül is, ha meg fasza egy játék, akkor kevésbé sajnálja rá a pénzt az ember. Nem baj, majd jöhet a HZD után a Days Gone!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72105 2023.03.08. 12:27

Moby írta:Driftmentes, és pontos. Kapható egyébként a Hal szenzoros joy, egyre több gyártó épít a GuliKit köré, de egylőre pécével, meg switchel mennek. Pl ez is.
Gondolom, a 2.4g receiver nem jár hozzá, mert kissé információszegény a leírás. Az USB-C még látszik rajta, de meg se említik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72106 2023.03.08. 12:28

Zóanagyvarázsló írta:Gondolom, a 2.4g receiver nem jár hozzá, mert kissé információszegény a leírás. Az USB-C még látszik rajta, de meg se említik.
De igen. A bölcső képén van rajta a receiver is.
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72107 2023.03.08. 12:31

Moby írta:De igen. A bölcső képén van rajta a receiver is.
Kép
Addig pont nem lapoztam el. Így már nem is rossz ajánlat, ha minőségi ez a cucc. Nekem azért kissé fura a formája.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72108 2023.03.08. 12:44

Zóanagyvarázsló írta:Addig pont nem lapoztam el. Így már nem is rossz ajánlat, ha minőségi ez a cucc. Nekem azért kissé fura a formája.
8bitdo az egyik legjobb minőségű 3rd party cuccokat szállító gyártó. Azzal biztos nincs gond. Ergonómiát meg 14 napos elállással le lehet tesztelni. Kaphatóak a GuliKit saját kontrollerei is, azok totál xbox formák, de nem sokat tudok róluk azon kívül, hogy abban is nyilvánvalóan HAL szenzor van.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72109 2023.03.08. 13:16

Zóanagyvarázsló írta:Jó, de a Dead Space az remake. Remastered Trilogyt talán vennék is ennyiért, és izzítanám a Yuzut, így azért maradok a backlognál, abban már vagyonok állnak. De NIntendóhoz képest nem drága végül is, ha meg fasza egy játék, akkor kevésbé sajnálja rá a pénzt az ember. Nem baj, majd jöhet a HZD után a Days Gone!
Amennyiben a deadspace remake, akkor ez is az, de ez csak ilyen szemantikai vita. Annyi gameplay változás ebben is van, mint abban.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72110 2023.03.08. 13:22

Moby írta:Amennyiben a deadspace remake, akkor ez is az, de ez csak ilyen szemantikai vita. Annyi gameplay változás ebben is van, mint abban.
Szemantikailag a szolgalelkűség a helyes és egyetlen kifejezés. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #72111 2023.03.08. 13:25

Botond írta:Szemantikailag a szolgalelkűség a helyes és egyetlen kifejezés. :)
Ez igaz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72112 2023.03.08. 14:15

Moby írta:Amennyiben a deadspace remake, akkor ez is az, de ez csak ilyen szemantikai vita. Annyi gameplay változás ebben is van, mint abban.
Azt nem tudtam, hogy ebben is belenyúltak a játékmenetbe, a felületes infókból nem jött annyira szembe.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72113 2023.03.08. 15:03

eje75 írta:Valakinek innen van Dualsense Edge kontrollere? Ha van, akkor a szar akkun kívül milyen?
Nincs és eszedbe ne jusson ezt a szarságot támogatni. SEMMI ÉRTELME VAGY HASZNA NINCS. Semmi. Nuku, nyista, zéró.
Avatar
eje75

Hozzászólás #72114 2023.03.08. 16:01

DanielT írta:Nincs és eszedbe ne jusson ezt a szarságot támogatni. SEMMI ÉRTELME VAGY HASZNA NINCS. Semmi. Nuku, nyista, zéró.
Ebben: "Lesz hozzá HAL szenzoros joystick betét, elvileg már csinálja a GuliKit. Ha elkészül, valszeg a piac legjobb kapható nagygépes kontrollere lesz belőle. Az ára persze vicces, de hát aki a sonyval kezd, az vegyen análzsírt is!" mit nem értesz? Egy isten leszek a COD-ban ettől a kontrollertől... :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72115 2023.03.08. 16:28

eje75 írta:Ebben: "Lesz hozzá HAL szenzoros joystick betét, elvileg már csinálja a GuliKit. Ha elkészül, valszeg a piac legjobb kapható nagygépes kontrollere lesz belőle. Az ára persze vicces, de hát aki a sonyval kezd, az vegyen análzsírt is!" mit nem értesz? Egy isten leszek a COD-ban ettől a kontrollertől... :banplz:
Abban ugyan nem, megbasznak az egeresek (ha támogatja), de a hátsó gombok mindig előnyösek, meg hát ehhez az kell, hogy elkészüljön hozzá a szar. Meg hogy ne álljon majd beléjük a sony, amire azért van esély.
Castle82

Hozzászólás #72116 2023.03.08. 17:13

Moby írta:Abban ugyan nem, megbasznak az egeresek (ha támogatja), de a hátsó gombok mindig előnyösek, meg hát ehhez az kell, hogy elkészüljön hozzá a szar. Meg hogy ne álljon majd beléjük a sony, amire azért van esély.


Az új COD-ban nem mert kikapcsolhatatlanul olyan Aim assist figyel a controllerekre hogy a pc-s játékosok sirnak hogy miért nincs Crossplay off pc-n (még csodálom hogy nem perelte senki ezt a szarházi Activision-t amiért mig PS5-ön van Crossplay off addig boxon és pc-n nincs vagyis diszkriminálják az ottani playereket)... Konkrétan egy gyengébb aimbot a controller.... Simán hozok pc-n olyan statokat ha rákötöm a controllert mint egérrel (az első COD óta klánozok azóta hozzámhasonlóan kiöregedett cimbikkel pc-n hivatalos warokon is egykor szerepelve) mert kvázi automatán céloz a fegyver a recoil a béka segge alá kerül ahogy a fegyver szórása is. Amivel egérrel ellen kell tartani ha darálsz az controlleren konkrétan semmi, tartva nyomod a két ravaszt, pár centin még le is követi az ellenfelet magától az assist. És a sok kis gyökért azt hiszi milyen prón tolja...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72117 2023.03.08. 19:24

Castle82 írta:Az új COD-ban nem mert kikapcsolhatatlanul olyan Aim assist figyel a controllerekre hogy a pc-s játékosok sirnak hogy miért nincs Crossplay off pc-n (még csodálom hogy nem perelte senki ezt a szarházi Activision-t amiért mig PS5-ön van Crossplay off addig boxon és pc-n nincs vagyis diszkriminálják az ottani playereket)... Konkrétan egy gyengébb aimbot a controller.... Simán hozok pc-n olyan statokat ha rákötöm a controllert mint egérrel (az első COD óta klánozok azóta hozzámhasonlóan kiöregedett cimbikkel pc-n hivatalos warokon is egykor szerepelve) mert kvázi automatán céloz a fegyver a recoil a béka segge alá kerül ahogy a fegyver szórása is. Amivel egérrel ellen kell tartani ha darálsz az controlleren konkrétan semmi, tartva nyomod a két ravaszt, pár centin még le is követi az ellenfelet magától az assist. És a sok kis gyökért azt hiszi milyen prón tolja...
Na az összes hasonló véleményen lévő aimbotot kiáltó pécéhuszárt beküldeném az életéért küzdeni egy meccsre. Nála kontroller, mindenki más bill+egér. Ha nincs a top 3-ban, kivégzés. Legyen már tét! :nezze: :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72118 2023.03.08. 21:57

DanielT írta:Na az összes hasonló véleményen lévő aimbotot kiáltó pécéhuszárt beküldeném az életéért küzdeni egy meccsre. Nála kontroller, mindenki más bill+egér. Ha nincs a top 3-ban, kivégzés. Legyen már tét! :nezze: :idiota:
Az Overwatch-meccseinken azért ment tőlünk egyesektől pár report, ha jól rémlik :fogmosas:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72119 2023.03.08. 22:51

Zóanagyvarázsló írta:Az Overwatch-meccseinken azért ment tőlünk egyesektől pár report, ha jól rémlik :fogmosas:
Nem kontroller "aimbot" miatt, hanem max rendes csít aimbot. :nezze:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72120 2023.03.08. 23:41

Zóanagyvarázsló írta:Az Overwatch-meccseinken azért ment tőlünk egyesektől pár report, ha jól rémlik :fogmosas:

phpBB [media]
:banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72121 2023.03.08. 23:51

DanielT írta:Nem kontroller "aimbot" miatt, hanem max rendes csít aimbot. :nezze:
De valójában legfőképpen azért ment a report, mert kiszívtunk. Nagyon helyesen :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72122 2023.03.08. 23:54

benőmenő írta:cod.avi :banplz:
Ezért hiányzik a CoD, nem a 4-beli Pripjaty-féle ikonikus film iránti nosztalgia miatt :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72123 2023.03.09. 05:46

Zóanagyvarázsló írta:De valójában legfőképpen azért ment a report, mert kiszívtunk. Nagyon helyesen :banplz:
Természetesen aki Battlefieldben lelőtt az csakis egy makrós köcsög lehetett. :nyes:
Avatar
insp

Hozzászólás #72124 2023.03.09. 10:19

Közben vettem egy ilyet a 1080Ti helyett:
https://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1130 - mellette szólt, hogy a 3080-asom is ilyen és az nagyon csendes hűtés ügyileg.*
188+FA
Relatív drága, de ár de performance / HUF-ban szerintem ez volt a legjobb választás. (Jól megdurrantom alatta majd 5GHz-en a 6700K-t, még az is lehet, hogy meglepődök :finom: )
A target a sokfrém 2560x1080-ban + NVidia feature-ok + G-synch.
Bizakodom.

*Az alternatíva a ROG Strix 3060Ti lett volna, de az is szinte ennyibe került volna. (cserébe még nagyobb tégla a hűtése)
Avatar
Botond

Hozzászólás #72125 2023.03.09. 10:22

insp írta:Közben vettem egy ilyet a 1080Ti helyett:
https://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1130
188+FA
Relatív drága, de ár de performance / HUF-ban szerintem ez volt a legjobb választás. (Jól megdurrantom alatta majd 5GHz-en a 6700K-t, még az is lehet, hogy meglepődök :finom: )
A target a sokfrém 2560x1080-ban + NVidia feature-ok + G-synch.
Bizakodom.
A fenti célfüggvény mentén valószínűleg tökéletes választás, ha az árral elégedett vagy. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72126 2023.03.09. 10:31

insp írta:Közben vettem egy ilyet a 1080Ti helyett:
https://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1130 - mellette szólt, hogy a 3080-asom is ilyen és az nagyon csendes hűtés ügyileg.*
188+FA
Relatív drága, de ár de performance / HUF-ban szerintem ez volt a legjobb választás. (Jól megdurrantom alatta majd 5GHz-en a 6700K-t, még az is lehet, hogy meglepődök :finom: )
A target a sokfrém 2560x1080-ban + NVidia feature-ok + G-synch.
Bizakodom.

*Az alternatíva a ROG Strix 3060Ti lett volna, de az is szinte ennyibe került volna. (cserébe még nagyobb tégla a hűtése)
Nojsz. :eljen:
Avatar
kigyi

Hozzászólás #72127 2023.03.09. 11:19

insp írta:(Jól megdurrantom alatta majd 5GHz-en a 6700K-t, még az is lehet, hogy meglepődök :finom: )
Az a baj a 6700K hiába volt nagyon jó proci és hiába legenda a mai napig sajnos elvérzik a mai játékok alatt. Tudom, mert sokáig használtam éreztem én, hogy nem jó már, de ugye pénztárca barát megoldás volt nem lecserélni. Aztán tavaly év végén mégis lecseréltem és a csúf valóság az volt amit igazából már tudtam csak nem akartam elhinni. Egy szutyok manapság az a proci :( 60-ért mondjuk hamar elvitték lehet többet kellett volna kérni érte :D )
Avatar
Botond

Hozzászólás #72128 2023.03.09. 13:40

kigyi írta:Az a baj a 6700K hiába volt nagyon jó proci és hiába legenda a mai napig sajnos elvérzik a mai játékok alatt. Tudom, mert sokáig használtam éreztem én, hogy nem jó már, de ugye pénztárca barát megoldás volt nem lecserélni. Aztán tavaly év végén mégis lecseréltem és a csúf valóság az volt amit igazából már tudtam csak nem akartam elhinni. Egy szutyok manapság az a proci :( 60-ért mondjuk hamar elvitték lehet többet kellett volna kérni érte :D )
Ez miben nyilvánult meg?
Én is egy éve tépelődök a cpu és alaplap meg ram upgraden, de nem látom értelmét.
Bármi tesztet nézek FHD-ban talán számít a proci bármit is, de 1440p-nél már alig, 4K-ban meg semmit se.
Gyereknek ott volt a 6700k a 1080ti-al, az kicsit szenvedős volt, én is éreztem már, belebasztam neki a 6900xt-t a tiáj helyett és azóta vajsima 60 a minden is ismét. Nyilván 4K a 42c2-n.
Nekem ott a 8700k, az egész jól elvolt a 6900xt-vel míg át nem került a gyerekhez, most ott az 7900xtx benne.
Nézegetem a 12900k teszteket, és FHD-ban oké 20-30-40%ot lehetne hozni, de 4K-ban ilyen 1 frémet.
Szóval neked hol és miben jött ki a hiperugrás a procinál? Mire cserélted?
Avatar
Moby

Hozzászólás #72129 2023.03.09. 14:10

Botond írta:Ez miben nyilvánult meg?
Én is egy éve tépelődök a cpu és alaplap meg ram upgraden, de nem látom értelmét.
Bármi tesztet nézek FHD-ban talán számít a proci bármit is, de 1440p-nél már alig, 4K-ban meg semmit se.
Gyereknek ott volt a 6700k a 1080ti-al, az kicsit szenvedős volt, én is éreztem már, belebasztam neki a 6900xt-t a tiáj helyett és azóta vajsima 60 a minden is ismét. Nyilván 4K a 42c2-n.
Nekem ott a 8700k, az egész jól elvolt a 6900xt-vel míg át nem került a gyerekhez, most ott az 7900xtx benne.
Nézegetem a 12900k teszteket, és FHD-ban oké 20-30-40%ot lehetne hozni, de 4K-ban ilyen 1 frémet.
Szóval neked hol és miben jött ki a hiperugrás a procinál? Mire cserélted?
Tedd fel pl a szopókembert. Nem hogy a 60, de még a 40 sem lesz meg bekapcsolt RT mellett. FullHD-ban sem. Sajnos az én 10700-am is nagyon kevés mamár Ráadásul azt a C2-t lehetne 120Hz-en is hajtani, de ehhez mamár ezek rohadtkevesek. Hogwarts is rohadtul eszi a procit. Nemhogy a fhd@144fps nincs meg, de van, hogy a 70 se. Nyilván nem a 6900XT kevés neki.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72130 2023.03.09. 14:17

Mondjuk játékra a 13600k jobb vétel, mint a 12900k, majd fele pénzből. Vagy ugyanazt hozza, vagy gyorsabb nála, játéktól függően.

/vagy ha nem kell intel, ott a 7600X
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #72131 2023.03.09. 15:11

Moby írta:Tedd fel pl a szopókembert. Nem hogy a 60, de még a 40 sem lesz meg bekapcsolt RT mellett. FullHD-ban sem. Sajnos az én 10700-am is nagyon kevés mamár Ráadásul azt a C2-t lehetne 120Hz-en is hajtani, de ehhez mamár ezek rohadtkevesek. Hogwarts is rohadtul eszi a procit. Nemhogy a fhd@144fps nincs meg, de van, hogy a 70 se. Nyilván nem a 6900XT kevés neki.

ja, a “next gen” witcher is leterdelteti a procikat RT mellett, vagy mint emlitettem, a dead space is meghajtotta a 7700-est a gepemben (RT nelkul), de jol helytallt. sok 4070Ti-t demonstralo DS benchmark videoban sokkal rosszabb a frem, mint nalam, ha egy picit gyengebb (elvileg meg mindig eros) procit hasznalnak. tevesen azt hihetik a nezok, hogy GPU limit, de nem. hiaba nem mutat 100%-ot a CPU usage.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72132 2023.03.09. 15:11

Ezek a használt 6700xt-k ~130k körül mennyire lehetnek jó vételek?
A Doom Eternalnak már le kéne tolni a második dlc-jét ha hazamegyek, de a 270X-en nem hiszem hogy megmoccanna.
Avatar
insp

Hozzászólás #72133 2023.03.09. 15:12

Moby írta:Sajnos az én 10700-am is nagyon kevés mamár


Biztos van komoly szubjektív faktor is, de HUF/Frém -ben szerintem még mindig egy VGA csere oszt jóvan a józanabb döntés.
Kíváncsiságból bedobtam az eddig elhangzott procikat (+ a "nagygépből a 9900K-mat"):
https://www.cpubenchmark.net/compare/25 ... -i5-13600K

Ez alapján ugyanazzal a VGA-val azért hiperűrugrást kellene tapasztalni. (Új proci + lap vétel amúgy is mindig elindít mindenkit a lejtőn. :eplus2: )
Avatar
Moby

Hozzászólás #72134 2023.03.09. 15:16

SlickAdam írta:ja, a “next gen” witcher is leterdelteti a procikat RT mellett, vagy mint emlitettem, a dead space is meghajtotta a 7700-est a gepemben (RT nelkul), de jol helytallt. sok 4070Ti-t demonstralo DS benchmark videoban sokkal rosszabb a frem, mint nalam, ha egy picit gyengebb (elvileg meg mindig eros) procit hasznalnak. tevesen azt hihetik a nezok, hogy GPU limit, de nem. hiaba nem mutat 100%-ot a CPU usage.
Ezt a CPU usage dolgot el kellene már engedni. Abból soha nem derült ki, hogy ott szűkül-e be.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72135 2023.03.09. 15:19

insp írta:Biztos van komoly szubjektív faktor is, de HUF/Frém -ben szerintem még mindig egy VGA csere oszt jóvan a józanabb döntés.
Kíváncsiságból bedobtam az eddig elhangzott procikat (+ a "nagygépből a 9900K-mat"):
https://www.cpubenchmark.net/compare/25 ... -i5-13600K

Ez alapján ugyanazzal a VGA-val azért hiperűrugrást kellene tapasztalni. (Új proci + lap vétel amúgy is mindig elindít mindenkit a lejtőn. :eplus2: )
HUF/frémre a konzol a józan döntés, nem a proci csere, de még a vga csere sem :) Az jelenleg egy ilyen megüthetetlen aránypár. Amikor pécéfejlesztésről beszélünk, akkor kevéssé a HUF/frém az iránymutató, noha részét képezi a teljes egyenletnek bizonyos pontokon, nyilván.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #72136 2023.03.09. 16:09

Botond írta:Ez miben nyilvánult meg?
Én is egy éve tépelődök a cpu és alaplap meg ram upgraden, de nem látom értelmét.
Bármi tesztet nézek FHD-ban talán számít a proci bármit is, de 1440p-nél már alig, 4K-ban meg semmit se.
Gyereknek ott volt a 6700k a 1080ti-al, az kicsit szenvedős volt, én is éreztem már, belebasztam neki a 6900xt-t a tiáj helyett és azóta vajsima 60 a minden is ismét. Nyilván 4K a 42c2-n.
Nekem ott a 8700k, az egész jól elvolt a 6900xt-vel míg át nem került a gyerekhez, most ott az 7900xtx benne.
Nézegetem a 12900k teszteket, és FHD-ban oké 20-30-40%ot lehetne hozni, de 4K-ban ilyen 1 frémet.
Szóval neked hol és miben jött ki a hiperugrás a procinál? Mire cserélted?
Nekem főleg olyan játékokban amik eleve szarul voltak optimalizálva pl. PUBG-ben (igen tudom az egy szar, de pár karikát néha megyünk haverokkal) Alig bírta tartani a 60FPS-t 1440P-ben aztán most meg 120-150 között zötyög gond nélkül. De micro lag hegyek jelentkeztek szinte mindenhol már. Nagyon sok újabb játék még a Forza Horizon 5 is szutykabbul futott mint most, sőt kifejezetten tükör sima lett az is és csak egy Ryzen 5600x-et kapott nem túloztam el dolgot. Nyilván az intel jobb választás a 13. gen közepéről ésszerűbb, de éppen nem volt itthon más.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72137 2023.03.09. 16:13

Moby írta:HUF/frémre a konzol a józan döntés, nem a proci csere, de még a vga csere sem :) Az jelenleg egy ilyen megüthetetlen aránypár. Amikor pécéfejlesztésről beszélünk, akkor kevéssé a HUF/frém az iránymutató, noha részét képezi a teljes egyenletnek bizonyos pontokon, nyilván.
Ja, a 30-40 fps-es konzolos Ráktél Ártatlanságban az alacsony osztó garantálja a konzolos győzelmet :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72138 2023.03.09. 16:20

kigyi írta:Nekem főleg olyan játékokban amik eleve szarul voltak optimalizálva pl. PUBG-ben (igen tudom az egy szar, de pár karikát néha megyünk haverokkal) Alig bírta tartani a 60FPS-t 1440P-ben aztán most meg 120-150 között zötyög gond nélkül. De micro lag hegyek jelentkeztek szinte mindenhol már. Nagyon sok újabb játék még a Forza Horizon 5 is szutykabbul futott mint most, sőt kifejezetten tükör sima lett az is és csak egy Ryzen 5600x-et kapott nem túloztam el dolgot. Nyilván az intel jobb választás a 13. gen közepéről ésszerűbb, de éppen nem volt itthon más.
Velem Botond még 3350P-hez is új kártyát akart vetetni, hogy túlértékelem a procilimitet, de neked sok sikert az érveléshez! :hehe:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72139 2023.03.09. 17:27

Zóanagyvarázsló írta:Velem Botond még 3350P-hez is új kártyát akart vetetni, hogy túlértékelem a procilimitet, de neked sok sikert az érveléshez! :hehe:
Bár a topikban a számok az objektív jelentésüket már rég elvesztették, de azt azért szögezzük le, hogy amikor erről volt szó, akkor 47xx-as prociról volt szó, nem 3350-esről.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #72140 2023.03.09. 17:51

Kitakarítottam side questeket is a HZD-ben. Volt annyira érdekes a játék, hogy simán elszórakoztam vele. A DLC-je sokkal igényesebb, mint a fő játék.
És habzsolom a játékokat továbbra is, bepótoltam a Bayonetta 2-őt emun.
Meg megnéztem a Metroid Prime remastert. Meglepően folyékonyan fut Yuzun a régi gépemen is. Kár, hogy így elment felette az idő. Amikor ez Gamecube-on megjelent (amikor még a Nintendo nem teljesen elavult hardvert árult) nagyon extra volt.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #72141 2023.03.09. 17:54

Meg belekevertam magamat egy spirálba a képernyőim pontosságával, amiből csak úgy tudtam kitalálni, hogy vettem egy colorimetert. Nem ajánlom senkinek, hogy ilyenbe belekeverje magát, de nekem nagyon durván helyrerakta a monitorokat. A tévé (C1 OLED) viszont Filmmaker módban meglepően pontos gyárilag is.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #72142 2023.03.09. 17:59

Amúgy ezek az kicsit okosabb upscaling módszerek, mint a DLSS, meg az FSR nagyon jól működnek. Mindenben használom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72143 2023.03.09. 18:45

Hát ez a kukában végezte. Képletesen, és ténylegesen is :D Hatalmas üzletet csinált vele a sony :nyes:
phpBB [media]
Castle82

Hozzászólás #72144 2023.03.09. 19:03

DanielT írta:Na az összes hasonló véleményen lévő aimbotot kiáltó pécéhuszárt beküldeném az életéért küzdeni egy meccsre. Nála kontroller, mindenki más bill+egér. Ha nincs a top 3-ban, kivégzés. Legyen már tét! :nezze: :idiota:



Ő oké,ettől még tény marad az MW2 aim assistja simán egy lájtos aimbot ami nemcsak a recoilt tompitja a fegyverek szórásával együtt hanem le is követi a célt. Benne lesz a top 3-ban ha egérrel is top volt a többi ellen. Az Aim assist broken videókban volt már ahol ezt is bemutatták, kontrollerszüz egeres lazán darált az új COD-ban. Közben egérszüz controlleres meg végigszopta a meccset... Nem véletlenül kiabálnak, és nem véletlen az sem hogy inditasz egy meccset látod hányan vannak számitógépről és rengetegen még számitógépen is controllerrel tolják...
Avatar
Botond

Hozzászólás #72145 2023.03.09. 19:11

kigyi írta:Nekem főleg olyan játékokban amik eleve szarul voltak optimalizálva pl. PUBG-ben (igen tudom az egy szar, de pár karikát néha megyünk haverokkal) Alig bírta tartani a 60FPS-t 1440P-ben aztán most meg 120-150 között zötyög gond nélkül. De micro lag hegyek jelentkeztek szinte mindenhol már. Nagyon sok újabb játék még a Forza Horizon 5 is szutykabbul futott mint most, sőt kifejezetten tükör sima lett az is és csak egy Ryzen 5600x-et kapott nem túloztam el dolgot. Nyilván az intel jobb választás a 13. gen közepéről ésszerűbb, de éppen nem volt itthon más.
Sima cpu cserétől 2-2,5x annyi fps? :D
Castle82

Hozzászólás #72146 2023.03.09. 19:15

Botond írta:Ez miben nyilvánult meg?
Én is egy éve tépelődök a cpu és alaplap meg ram upgraden, de nem látom értelmét.
Bármi tesztet nézek FHD-ban talán számít a proci bármit is, de 1440p-nél már alig, 4K-ban meg semmit se.
Gyereknek ott volt a 6700k a 1080ti-al, az kicsit szenvedős volt, én is éreztem már, belebasztam neki a 6900xt-t a tiáj helyett és azóta vajsima 60 a minden is ismét. Nyilván 4K a 42c2-n.
Nekem ott a 8700k, az egész jól elvolt a 6900xt-vel míg át nem került a gyerekhez, most ott az 7900xtx benne.
Nézegetem a 12900k teszteket, és FHD-ban oké 20-30-40%ot lehetne hozni, de 4K-ban ilyen 1 frémet.
Szóval neked hol és miben jött ki a hiperugrás a procinál? Mire cserélted?



Már egy 3080-al is kijön proci és proci között a különbség pláne egy több éves proci vs alig 1 éves proci között még 4k-ban is igaz nem egetrengetően, de 1080p és 1440p már durván vérzős a régi processzorokkal. Az újabb erősebb 4XXX nvidiákkal és 7XXX radeonokkal pedig már 4k-ban is eléggé kijönnek a különbségek pláne felsőkategóriában. Nem tudom te milyen teszteket nézegetsz igaz a DLSS-hez is vakegér vagy a mai napig fogalmatlanul. :ravasz1: De most a 4080 és 4090 párosnál 4k-ban már elkezdett számitani erősen a proci 2 max 3 év és a középkategóriában is érezhető lesz a nagyobb ugrás nem csak a felső kategóriában. Én 8700k-t váltottam a 3080 alatt aktuális AM5-re és érezhető a difi, 4k-ban pl Hogwarts-ban a 8700k 5ghz-n tekerve a 3080 alatt nem tudta tartani a stabil 60 fps-t, most 7700x-el ugyan azokkal a beállitásokkal stabil 60. Mw2 1440p 120hz-ben szintén stabil 120 fps-t tart jobb beállitásokkal mint amit a 8700k alatt birt a kártya miközben rendszeresen beesett a framerate 120 alá.

És igen egy középkat pláne felsőkat vga mellett egy több (pláne egy 5+) éves cpu csere bizony ki tud hozni 1080p-ben vagy 1440p-ben akár 2x framerate-et is....
Avatar
Botond

Hozzászólás #72147 2023.03.09. 19:28

Moby írta:Tedd fel pl a szopókembert. Nem hogy a 60, de még a 40 sem lesz meg bekapcsolt RT mellett. FullHD-ban sem. Sajnos az én 10700-am is nagyon kevés mamár Ráadásul azt a C2-t lehetne 120Hz-en is hajtani, de ehhez mamár ezek rohadtkevesek. Hogwarts is rohadtul eszi a procit. Nemhogy a fhd@144fps nincs meg, de van, hogy a 70 se. Nyilván nem a 6900XT kevés neki.
Ezt kurvára értem, csak nem látom semmi nyomát sehol.
Bármelyik random youtube videóba belenézek, akkor látom, hogy egy AC:vikingek 4k ultrán a 6700k-val x fps (amit linkeltem ott pl a 3080assal 68), míg mondjuk egy 12700k-val 5-10%-al több (a linkelt videón a 3080assal 76 fps), days gone 75 fps vs 87 fps, az RDR2ben 71 vs 87, stb. A legeslegnagyobb különbség sincs 20%.

Miközben fogok kibaszom a gépből a 6900xt-t és helyére berakok egy 7900xtx-t, az antik cpu mellé, és tadam, dupla frém.

Értem, hogy 1080p-ben, meg 1440p-ben mások az arányok, de nem vagyunk állatok, hogy ilyenre vetemedjünk, vagy ha mégis, akkor valóban nem cpu-t kell fejleszteni, hanem venni egy kibaszott konzolt és csá.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72148 2023.03.09. 19:57

Én má' azt se tudom, hogy a pécé melyik felét kell nézni, de arra emlékszem, hogy a 7700K-t akkor adtam el, amikor az aktuális i3!!!!!!!!!!!!! Gyorsabb volt nála játékokban...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72149 2023.03.09. 21:16

Botond írta:Bár a topikban a számok az objektív jelentésüket már rég elvesztették, de azt azért szögezzük le, hogy amikor erről volt szó, akkor 47xx-as prociról volt szó, nem 3350-esről.
Életben nem volt általad elképzelt procim, az általam említettről igen. Persze azt mondtam, hogy az alig erősebb régi 4590-emre kicserélhetném, de az már az 1060-at is a sárga földig korlátozta. De 1080 TÍÁJ-jal szárnyalna.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #72150 2023.03.09. 21:50

Botond írta:Sima cpu cserétől 2-2,5x annyi fps? :D
Mivel folyamatosan beszakadt és a 60-at is nehezen tudta tartani ezért korlátoztam, a max FPS-t előtte 60-ra, de úgy sem volt érzésre teljesen folyamatos. Nyilván tudott a kártya többet helyenként könnyedén, de nem volt rendben a cucc. Forzaban viszont kifejezetten rossz volt az egész. Nyilván a 6700K-val is eljutottam 130 FPS-ig néha csak szar volt. Nem kell cserélned nekem nem számít mit csinálsz csak jeleztem, hogy nálam nem volt jó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72151 2023.03.09. 22:58

Botond írta:Ezt kurvára értem, csak nem látom semmi nyomát sehol.
Leírom hogy hol, majd hozol egy videót, amiben egész más van, és rácsodálkozol, hogy nem látod sehol :D
Akkor nincs ez nincs, MMX166 is elég.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72152 2023.03.09. 23:06

De akkor hogy azt lásd amiről beszéltem, beidőzítettem neked. Nyilván a tied nincs rajta, meg az enyém sem, de be tudod pozícionálni elméletben mindkettőt a gödör alján :D
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #72153 2023.03.09. 23:12

A sima procicserétől 2x fps-ről meg legyen elég ennyi. Igen, ha 60fps fölé lövögetsz, akkor ezek a procik már csoffadtak. A 10700 is.
Screenshot_97.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #72154 2023.03.10. 00:27

aabyssx írta:Meg belekevertam magamat egy spirálba a képernyőim pontosságával, amiből csak úgy tudtam kitalálni, hogy vettem egy colorimetert. Nem ajánlom senkinek, hogy ilyenbe belekeverje magát, de nekem nagyon durván helyrerakta a monitorokat. A tévé (C1 OLED) viszont Filmmaker módban meglepően pontos gyárilag is.

Tavaly vettem én is egy colorimetert(calibrite display plust). Egyszer bekalibráltam vele az összes monitort, meg notebookot, azóta a fiók foglya :D Az oledet megmértem vele, az gyárilag fasza, ami mázli, különben még vehettem volna hozzá lg-re való calmant még $150-ért..
Avatar
Botond

Hozzászólás #72155 2023.03.10. 06:44

Moby írta:Leírom hogy hol, majd hozol egy videót, amiben egész más van, és rácsodálkozol, hogy nem látod sehol :D
Akkor nincs ez nincs, MMX166 is elég.
De kiafaszt érdekel a FHD?!
Én csak a 4K számokat nézem. Ott ugyanez látszik, amit írtam, hogy max 20% delta a szopókemberes videóban is.

Egy csumpi rx590es mellé nyilván kell az erős cpu, hogy 240 fps-sel menjen FHDban a random lövölde, de bocs, a 7900xtx-el nem a FHD a cél, szóval azokat a számokat telibeszarom. 4K-nál meg nem jön ki annyi plusz fps amennyire elmebeteg alaplap és proci árak vannak.
Jelenleg értelmesebb dolog lenne 7900xtx-ről 4090re váltani, mint 8700k-ról 12700ra vagy fölé nekem azt mutatja minden videó, a szopókemberes is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72156 2023.03.10. 06:54

kigyi írta:Mivel folyamatosan beszakadt és a 60-at is nehezen tudta tartani ezért korlátoztam, a max FPS-t előtte 60-ra, de úgy sem volt érzésre teljesen folyamatos. Nyilván tudott a kártya többet helyenként könnyedén, de nem volt rendben a cucc. Forzaban viszont kifejezetten rossz volt az egész. Nyilván a 6700K-val is eljutottam 130 FPS-ig néha csak szar volt. Nem kell cserélned nekem nem számít mit csinálsz csak jeleztem, hogy nálam nem volt jó.
FH5öt pont játszani szokott rajta a gyerek, meg hétvégén megnézem én is alaposabban. 8700k+6900xt-vel vajsima60 volt a 4k@ultra (akkor meg nem volt benne RT, szóval anélkül), de 6700k-val nem teszteltem mióta oda átkerült a 6900xt, vagy nem emlékszem rá, de megnézem valóban van e microlag vagy ilyesmi.

Egyetlen egy gondom volt eddig a 6700k-s géppel, a gyereknél picit tearingelt a halo mcc 4k@ultra@120, de azt is megoldotta egy hdmi kábel csere.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72157 2023.03.10. 08:39

kigyi írta:Mivel folyamatosan beszakadt és a 60-at is nehezen tudta tartani ezért korlátoztam, a max FPS-t előtte 60-ra, de úgy sem volt érzésre teljesen folyamatos. Nyilván tudott a kártya többet helyenként könnyedén, de nem volt rendben a cucc. Forzaban viszont kifejezetten rossz volt az egész. Nyilván a 6700K-val is eljutottam 130 FPS-ig néha csak szar volt. Nem kell cserélned nekem nem számít mit csinálsz csak jeleztem, hogy nálam nem volt jó.
Köszi, ez az FH5 jó kiinduló pont amúgy, ellentétben a szopókemberrel, ami nincs pc-re a háztartásban (meg pubg se, de még far cry is annyi, ami éppen a ganéban van, bár ez bármelyik fps-ről elmondható).

Közben megtúrtam az emlékeim (itt a fórumon a kereső…), és látom, hogy FH5 esetén az alábbi folyamat volt:

6700k+1080ti az gpu limites volt, mert 4K@ultra esetén kínszarós 38-45 fps volt, üveghangon járó ventik mellett.
8700k+1080ti mellett ugyanez, csak már win11 alatt.
8700k+6900xt mellett már megvolt a szögegyenes 60, és a gpu terhelés is bement 75-80%os tartományba
8700k+7900xtx mellett meg tovább esett a gpu terhelés vastagon 50% alá, a közben bepatchelt RT-t kellett ultra minőségben bekapcsolni, hogy megint terhelje 70% környéken a gpu-t

Ezt a 60hz-es monitoron néztem, nyilván freesync, szóval a tiájjal se tearingelt, akadások nem rémlenek, de hétvégén lesz egy kis időm, akkor átcipelem a 42c2 alá a 8700k+7900xtx-et és akkor oda vissza le tudom tesztelni 120ig elengedve a frémet a mostani kombókat és keresztbe cserélve a gpu-kat és tudok mellé tesztet nézni, hogy amúgy ugyanezek a gpu-k másik procival mit tudnak.

Alaplapod milyen volt a 6700k alá? Mert nekem mindkét proci alatt zx90-es nem full fapad lap van.

Néztem, hogy már van b meg h meg fasz tudja milyen alaplap is, amiket 2 ram slot van, meg összesen egy pcie sín meg ki tudja miket spórolnak még le, és hát azon se lennék meglepődve nagyon, ha random betűs spórolásra kihegyezett kisméretű alaplap nem pont ugyanazt tudná ugyanazzal a procival, mint a rendes méretű z-s.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #72158 2023.03.10. 09:05

Botond írta:Köszi, ez az FH5 jó kiinduló pont amúgy, ellentétben a szopókemberrel, ami nincs pc-re a háztartásban (meg pubg se, de még far cry is annyi, ami éppen a ganéban van, bár ez bármelyik fps-ről elmondható).

Alaplapod milyen volt a 6700k alá? Mert nekem mindkét proci alatt zx90-es nem full fapad lap van.

Néztem, hogy már van b meg h meg fasz tudja milyen alaplap is, amiket 2 ram slot van, meg összesen egy pcie sín meg ki tudja miket spórolnak még le, és hát azon se lennék meglepődve nagyon, ha random betűs spórolásra kihegyezett kisméretű alaplap nem pont ugyanazt tudná ugyanazzal a procival, mint a rendes méretű z-s.
Igen ezért hoztam a Forza-t példának, mert az itt game pass szökevény csoportnépbetegség amúgy is.

Nyilván Z-s lap volt nekem is z170 MSI Gaming pro carbon vagy valami hasonló nevezetű lap ok nem egy z90, de nem hiszem, hogy az lett volna a szűk keresztmetszet. b,h,r,k stb lapokat nem veszek szoba pc-nek, mert sznob vagyok én is :D 1440p-ben használtam ha ez számít valamit. 1080p-ben nem volt gondom még vele nyilván 60FPS mellett.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72159 2023.03.10. 09:13

kigyi írta:Igen ezért hoztam a Forza-t példának, mert az itt game pass szökevény csoportnépbetegség amúgy is.

Nyilván Z-s lap volt nekem is z170 MSI Gaming pro carbon vagy valami hasonló nevezetű lap ok nem egy z90, de nem hiszem, hogy az lett volna a szűk keresztmetszet. b,h,r,k stb lapokat nem veszek szoba pc-nek, mert sznob vagyok én is :D 1440p-ben használtam ha ez számít valamit. 1080p-ben nem volt gondom még vele nyilván 60FPS mellett.
Ja, a 6700k alatt lehet nekem is 170es lap van. Utolsó beugratós kérdés a vga? Az milyen volt előtte utána?
Avatar
Moby

Hozzászólás #72160 2023.03.10. 09:47

Botond írta:De kiafaszt érdekel a FHD?!
Én csak a 4K számokat nézem. Ott ugyanez látszik, amit írtam, hogy max 20% delta a szopókemberes videóban is.

Egy csumpi rx590es mellé nyilván kell az erős cpu, hogy 240 fps-sel menjen FHDban a random lövölde, de bocs, a 7900xtx-el nem a FHD a cél, szóval azokat a számokat telibeszarom. 4K-nál meg nem jön ki annyi plusz fps amennyire elmebeteg alaplap és proci árak vannak.
Jelenleg értelmesebb dolog lenne 7900xtx-ről 4090re váltani, mint 8700k-ról 12700ra vagy fölé nekem azt mutatja minden videó, a szopókemberes is.
A procit marhára nem érdekli a felbontás.4K-nál csak azért nem jön ki mindene estben a különbség, mert a vga IS korlátoz, de ez cím meg vga függő is. A cpu-béli különbség tökugyanannyi fhd-n meg 4k-n is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72161 2023.03.10. 10:05

Tölthető a Resi4 demo mindenre.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #72162 2023.03.10. 10:07

Botond írta:Ja, a 6700k alatt lehet nekem is 170es lap van. Utolsó beugratós kérdés a vga? Az milyen volt előtte utána?
Nép kártya 1080 itt is utána meg pár napra voltak más kártyák is amiket valamiért éppen tesztelni kellett. Csóró 6700XT kicsit több ideig most is pont egy olyan van benne, mert nem kell nagyobb teljesítmény 4k jelenleg nem fontos 1440p-ben meg pont nem kell több, mert 60-75 FPS elég és az új procival sima liba ezekben a címekben amik mostanában nálam pörögnek. Mielőtt szóba kerül RAM szintén csóró 32GB 3000-es (vagy 3200-as? hát ezt most nem tudom melyik, mert régről van) ez volt előtte is most is. SSD 970 evo pro ez sem változott.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72163 2023.03.10. 11:13

kigyi írta:Nép kártya 1080 itt is utána meg pár napra voltak más kártyák is amiket valamiért éppen tesztelni kellett. Csóró 6700XT kicsit több ideig most is pont egy olyan van benne, mert nem kell nagyobb teljesítmény 4k jelenleg nem fontos 1440p-ben meg pont nem kell több, mert 60-75 FPS elég és az új procival sima liba ezekben a címekben amik mostanában nálam pörögnek. Mielőtt szóba kerül RAM szintén csóró 32GB 3000-es (vagy 3200-as? hát ezt most nem tudom melyik, mert régről van) ez volt előtte is most is. SSD 970 evo pro ez sem változott.
Na mondjuk nálam pont 16 giga 2666os van a 6700k mellett és 32 giga 3000 vagy 3200as a 8700k mellett. Szóval Ja, az se mindegy.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #72164 2023.03.10. 11:20

Botond írta:Na mondjuk nálam pont 16 giga 2666os van a 6700k mellett és 32 giga 3000 vagy 3200as a 8700k mellett. Szóval Ja, az se mindegy.
16 nálam néha elfogyott a Forza alatt, jó lusta vagyok nem zárok be néha böngészőt ezt azt, de hát ezért van a PC oldja meg ez 32-vel nem okoz gondot.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72165 2023.03.10. 11:24

Moby írta:A procit marhára nem érdekli a felbontás.4K-nál csak azért nem jön ki mindene estben a különbség, mert a vga IS korlátoz, de ez cím meg vga függő is. A cpu-béli különbség tökugyanannyi fhd-n meg 4k-n is.
Na akkor csak megértjük végre egymást.
Adott a 8700k+6900xt, és hát dagibert bácsit leszámítva mindenki más véges pénzzel rendelkezik, legyen mondjuk egy fantáziaszerű 300-500k. Meg tegyük fel, hogy nem vagyunk igénytelen faszok FHD LCD monitorral.

Na most ha ezt magunk elé képzeltünk akkor azt látjuk, hogy oké, 4K-ban limites a minden is, és akkor két opció van, a 300ból a régi cuccokat is eladva lehet egy 8700k+7900xtx kombót dobni, ami duplázza az fpst, vagy lehet 12900k+marada6900xt kombót dobni ami plusz 5% fps.

És funfact! Bármelyik cpu+gpu kombó esetén igaz ez (cpu-t az i7esekre és i9esekre szűkítve vagy egyenértékű ryzenekre, mert nyilván továbbra se vagyunk állatok, szóval az i7-920tól kezdve és nem cpu-k köze értve a p200mmx-et pl).
Szóval már négy hónapja rágom ezt a cpu (és alaplap és ram) upgrade témát, de nekem még mindig azt dobja minden review, hogy azé bazmeg annyi pénzből még mindig a 7900xtx elad, pénz mellérak és 4090es megvesz a nyerő kombó.

Pedig győzködtem magam, hogy majd biztos a pcie3.0 vs pcie4.0 az hozzáad, de ott is gondosan ki van mindenhol mérve, hogy 6900xt esetén kerek 0% a különbség, azonban 7900xtx esetén már ez felmegy 0%ig, de a 4090esnél már kiugróan sok a különbség a két sín között, és faszán ki is mérnek 0%ot.
Nagyon de nagyon ritka extrém esetekben van 1 frém különbség, ami 85-86 frémnél ugye százalékos kifejezhető, de azért a fél millió per frém ár sem az a szlogen ami vásárlásra ösztönöz.

Szóval örülök, hogy mérhető a cpu limit az elméleti univerzumban, de a való világban, ahol a véges mennyiségű pénze van az embernek, nos ott jó hülyének kellene lennem cpu-t upgradelni és nem vga-t.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72166 2023.03.10. 11:31

kigyi írta:16 nálam néha elfogyott a Forza alatt, jó lusta vagyok nem zárok be néha böngészőt ezt azt, de hát ezért van a PC oldja meg ez 32-vel nem okoz gondot.
Ezzel a jelenséggel se találkoztam, de majd a hétvégén meggyötröm a vasakat.
Amúgy a 7900xtx úgy került a házhoz, hogy a gyerek elvolt boldogságban a 6700k+1080ti kombóval, de láttam, hogy lassan bootolgat a gépe, sokára indul el a bármi is rajta, szóval nyilván a 8700k+6900xt-hez képest kicsit valóban ilyen szenvedős volt az egész, mondhatni betegecske.
De elhesegettem a gondolatot, hogy oké a legócskább wi-fi adaptert nyomtam a gépbe, mert lusta voltam átfúrni a falakat az utp kábelezés miatt, jó lesz az wireless és bugos a driver meg faszom.
Na ez egészen addig fennállt mint tévképzet, hogy vagy a wi-fi vagy a 6700k a ludas, amíg bele nem pattintottam neki a 6900xt-t. Azóta minden vajsima. Szóval az elmélet jó, csak gyakorlatilag a tiáj fogta vissza az egészet.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #72167 2023.03.10. 11:35

Botond írta:…még mindig azt dobja minden review, hogy azé bazmeg annyi pénzből még mindig a 7900xtx elad, pénz mellérak és 4090es megvesz a nyerő kombó.

ki nem lepnek az utcara szegyenemben, ha 4090 alatt nem egy uj processzor pakolgatna a biteket a szamologepemben. :help:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72168 2023.03.10. 11:40

SlickAdam írta:ki nem lepnek az utcara szegyenemben, ha 4090 alatt nem egy uj processzor pakolgatna a biteket a szamologepemben. :help:
Es gondolom 4090esből is a legtutibb!
Azt is kimérték a jóemberek, hogy a legcsumpibb 4090es és a gigamegaedition ami kétszer annyiba kerül mit tud!
Ott is frémben mérhető a különbség, így egyesszámban.
“Fél milla per frém”, mint a cpu upgrade!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #72169 2023.03.10. 11:43

Botond írta:Es gondolom 4090esből is a legtutibb!
Azt is kimérték a jóemberek, hogy a legcsumpibb 4090es és a gigamegaedition ami kétszer annyiba kerül mit tud!
Ott is frémben mérhető a különbség, így egyesszámban.
“Fél milla per frém”, mint a cpu upgrade!

persze, eddig ugy tunik “tok mindegy” milyen kartyat vesz az ember a 40XX szeriabol. OC kartyaknak semmi ertelme.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72170 2023.03.10. 12:18

Ez a resi4 pc port igazi moslék megint. Full mikrolag az egész, de amit nem értek, hogy olyan, minth nem menne a freesync, pedig a monitor szerint is megy, és a vga szerint. És közben szaggat, mint a kurvaélet. Ugyanez XSX-en, Raytracing mellett csapkod a frém mint a barom, de ezt csak onnan tudom, hogy a monitorom jelzi, közben meg full vajpuhán megy minden.
Fasza. :eljen: Én nem értem a stúdiókat. Nem kell a pécések pénze?

Vissza: “Leáldozott.hu”