A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #72031 2023.03.05. 01:06

Lepörgött a Mafia 1 definitive edition, PS5ön.
Mindig is érdekelt az újrafeldolgozás, mert ugye ezt nem adták oda steamen a régi kiadás mellé, ahogy a második és harmadik rész esetén, amiknél lényegiben egy upgradelt textúra packot jelent csak, meg a dlc-ket egyben a definitive edition. Szerencsére a Sony megszánt és múlt hónapban bedobta ps plusba, így ez lehetett az első, havi ps plus játék, ami lepörgött.

A játék nagyon szép felújítás, mármint kinézetre is szép, még ha a lövöldözős részeknél picit fájó a 30 fps (xsx-en se kapott fps boostot sajna, szóval semmi nem indokolta, hogy ne lehessen ps5ön játszani), de ezzel párhuzamosan feszesebbre is vágták a játékot. Sok pálya/fejezet ugyanaz ami az eredetiben is, de volt pár, amit jelentősen átdolgoztak, de így is teljes értékű játék, aki az eredetit szerette, annak ajánlom ezt a felújítást is.

Amik nekem furcsaságok voltak:
- ahogy a linkelt változásokban is írják, sokkal többet szerepel Tommy neje az átvezető videókban, így egész más a sztori hangulata, kevésbé színpadias, hogy a TSALÁD az első, aztán a TSALÁD sose szerepel sehol a hazakísérős küldi után. Kicsit Fast And furious lett így, de jobb lett.
- előzőekből következően az epilógus is teljes más kicsengésű, amiben ugye az is változás, hogy random 2 ember helyett a második rész főszereplői jelennek meg.
- mellékküldik kikerültek, így a felesleges autózások száma lecsökkent, mondjuk így is többet kell autózni benne, mint egy Forza Horizonban, szóval Daninak nem ajánlom, nincs fasttravel külditől-küldiig, pedig nem is autós játék, rémálom!
- előző pontból következően a feszesebb vágással együtt a játékidő érzésre feleződött.
- fedezéklövölde rész a 21. századi sztenderdeknek megfelelő szintre lett hozva. A változás lista szerint ez a Mafia3 fedezéklövölde rendszere, lehet, azt még nem próbáltam, bár day1 óta megvan, csak a kezdeti bugok elriasztottak.
- pop-up azé van a 30 frém mellé.
- város is sokkal élőbb, érzésre több a forgalom, gyalogos, stb.
- pc-n próbáltam 2-3-4 éve az első rész eredetijét ismét (steamen), de ma már vállalhatatlan technikailag, nem csak hányás ahogy kinéz, de fagyogat is, aki Mafia1ezni akar, az minden platformon ezt a DE-t nézze meg.

Szumma-szummárum, miután vagy négy-ötször végigtoltam az első részt még pc, eredeti kiadásban, és a második részt is pc-n vagy három-négyszer, x360on meg még egyszer végigvittem, így erős volt bennem az elhatározás, hogy lófaszt már nekik, hiába 1570 forintra van leértékelve (még 2 napig) a mafia2de xsx-re, mivel 30 frémes (ez se kapott fps boostot), így rohandjon rájuk, backlog is nagy, amúgy is, egyszerű szegény ember vagyok, kapják be.
Na ez úgy pontos, hogy az első rész utolsó 10 másodpercében megláttam a módosított epilógusban a második rész főszereplőit és ment a vásárlás gomb megnyomás pertíz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72032 2023.03.05. 09:52

Botond írta:Lepörgött a Mafia 1 definitive edition, PS5ön.
Mindig is érdekelt az újrafeldolgozás, mert ugye ezt nem adták oda steamen a régi kiadás mellé, ahogy a második és harmadik rész esetén, amiknél lényegiben egy upgradelt textúra packot jelent csak, meg a dlc-ket egyben a definitive edition. Szerencsére a Sony megszánt és múlt hónapban bedobta ps plusba, így ez lehetett az első, havi ps plus játék, ami lepörgött.

A játék nagyon szép felújítás, mármint kinézetre is szép, még ha a lövöldözős részeknél picit fájó a 30 fps (xsx-en se kapott fps boostot sajna, szóval semmi nem indokolta, hogy ne lehessen ps5ön játszani), de ezzel párhuzamosan feszesebbre is vágták a játékot. Sok pálya/fejezet ugyanaz ami az eredetiben is, de volt pár, amit jelentősen átdolgoztak, de így is teljes értékű játék, aki az eredetit szerette, annak ajánlom ezt a felújítást is.

Amik nekem furcsaságok voltak:
- ahogy a linkelt változásokban is írják, sokkal többet szerepel Tommy neje az átvezető videókban, így egész más a sztori hangulata, kevésbé színpadias, hogy a TSALÁD az első, aztán a TSALÁD sose szerepel sehol a hazakísérős küldi után. Kicsit Fast And furious lett így, de jobb lett.
- előzőekből következően az epilógus is teljes más kicsengésű, amiben ugye az is változás, hogy random 2 ember helyett a második rész főszereplői jelennek meg.
- mellékküldik kikerültek, így a felesleges autózások száma lecsökkent, mondjuk így is többet kell autózni benne, mint egy Forza Horizonban, szóval Daninak nem ajánlom, nincs fasttravel külditől-küldiig, pedig nem is autós játék, rémálom!
- előző pontból következően a feszesebb vágással együtt a játékidő érzésre feleződött.
- fedezéklövölde rész a 21. századi sztenderdeknek megfelelő szintre lett hozva. A változás lista szerint ez a Mafia3 fedezéklövölde rendszere, lehet, azt még nem próbáltam, bár day1 óta megvan, csak a kezdeti bugok elriasztottak.
- pop-up azé van a 30 frém mellé.
- város is sokkal élőbb, érzésre több a forgalom, gyalogos, stb.
- pc-n próbáltam 2-3-4 éve az első rész eredetijét ismét (steamen), de ma már vállalhatatlan technikailag, nem csak hányás ahogy kinéz, de fagyogat is, aki Mafia1ezni akar, az minden platformon ezt a DE-t nézze meg.

Szumma-szummárum, miután vagy négy-ötször végigtoltam az első részt még pc, eredeti kiadásban, és a második részt is pc-n vagy három-négyszer, x360on meg még egyszer végigvittem, így erős volt bennem az elhatározás, hogy lófaszt már nekik, hiába 1570 forintra van leértékelve (még 2 napig) a mafia2de xsx-re, mivel 30 frémes (ez se kapott fps boostot), így rohandjon rájuk, backlog is nagy, amúgy is, egyszerű szegény ember vagyok, kapják be.
Na ez úgy pontos, hogy az első rész utolsó 10 másodpercében megláttam a módosított epilógusban a második rész főszereplőit és ment a vásárlás gomb megnyomás pertíz.
A Mafia 2-3 DE ingyen járt azoknak, akiknek megvan az alap.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72033 2023.03.05. 10:08

Zóanagyvarázsló írta:A Mafia 2-3 DE ingyen járt azoknak, akiknek megvan az alap.
Steamen. Pont ezért írom a második sorban, hogy az elsőhöz nem járt, ahogy a 2-3.hoz járt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72034 2023.03.05. 10:12

Botond írta:Lepörgött a Mafia 1 definitive edition, PS5ön.
Köszi, nálam is kap majd esélyt, az eretedit nem vittem végig akkoriban. Egyiket se persze, mert eleve a kor hangulata taszít alapvetően.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72035 2023.03.05. 10:43

Botond írta:Steamen. Pont ezért írom a második sorban, hogy az elsőhöz nem járt, ahogy a 2-3.hoz járt.
Telefonon alig látok, de ezt a vásárlásra írtam. Oké, olcsó, de mivel úgyis pécézel, steamezek is,, nem értem ezt a Steam-kerülést.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72036 2023.03.05. 19:28

Moby írta:Inkább azokat nyomtad volna, mint ezt nézed.
Néznem kellett, hogy tudjam: ezt se fogom. :nezze:

Szintén NÉZTEM sajnos valami videót, amiben Ánusz Odyssey szerepelt és még mindig nagyon szeretem a görög környezetet (nem olyan jó, mint az egyiptomi, de jó), szóval mivel kapott 60 frémes pecset, folytatgatom. Még mindig elmebaj persze, hogy mekkora a világ és a konfetti. :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72037 2023.03.05. 20:13

DanielT írta:Néznem kellett, hogy tudjam: ezt se fogom. :nezze:
Nem maradsz ki semmiből. Számszakilag a felénél lehetek a játéknak, de olyan mocskosul unom, hogy szavak nincsenek rá. Ezt a játék maximum annak ajánmlható, aki rajong a zsánerért, van gamepassa, és nincs semmi de semmi más, ami érdekelné. Ez a játék egyszerűen kutyagyenge. Eklatáns példája, hogy a sekiróból nem szabad nioh-t csinálni, pláne nulla efforttal nem. Tele van baszva minden felesleges faszommal, amit mind-mind hótfeleslegesen van a játékban, mert maga a játék kb annyi, hogy ha pirosat látsz akkor nyomd meg a B-t, aztán az Y-t, és nyertél :D Hogy ehhez mi a fasznak levelling, lootfolyó, varázslatok, csimbum,mcirkus, azt senki nem érti, mert semmit nem kell használni. De van. Ami nincs viszont: leveldesign, progressz, emlékezetes bossok, hangulat, látvány. Mész előre a parasztvilágban, nyomod a B-t gépiesen, hullik a sok hóütfelesleges szar mindenhonnan, amit egy idő után már fel sem veszel, mert minek. Rtimusos gombnyomkodásban meg a Hi-Fi Rush kb negyvenmilliószor jobb játék :D
Az átlag játékok között ez egy közepesen unalmas, csúnya, semmilyen játék, soulslikenak meg a eldenringek, soulsok és nioh-k között ez egy nevetséges fosfaszlé.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72038 2023.03.05. 20:18

Azthiszem sokat elmond az egész játékról, hogy a játék felénél az első pályán is használt ruhában, és a legelspő bosstól elszedett fegyverrel, és az alap divine beasttel nyomom úgy, hogy soha egy varázslatot nem használtam, valami 50 elköltetlen pontom van, azt sem tudom milyen varázslatokra lehet elkölteni, mert SEMMI ÉRTELME a játékban semminek :D De szerintem olyan 300 ruha, fegyver, és minden geci van nálam :vigyor3: Teljes agyrák. Ebbe százórákat tehettek a grafikusok, a designereke, hogy kitalálják és elkészítsék őket, mert valaki azt hazudta nekik, hogy mindez a játékba KELL :D
Avatar
deep

Hozzászólás #72039 2023.03.05. 21:46

DanielT írta:Köszi, nálam is kap majd esélyt, az eretedit nem vittem végig akkoriban. Egyiket se persze, mert eleve a kor hangulata taszít alapvetően.
Elkezdtem de a gyomrom nem bírta a fosfrémet. A múgy fasza lenne.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72040 2023.03.06. 06:41

Boldog Zó-napot mindenkinek!
Avatar
Moby

Hozzászólás #72041 2023.03.06. 08:14

HBD Zó!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72042 2023.03.06. 08:35

Zóskodás kicsimmel boldogan!
Avatar
Necro

Hozzászólás #72043 2023.03.06. 10:58

Reklám:

Aki bírta a JRPG-ket a SNES-es fénykorból mindenképpen nézzen rá a Chained Echoes-ra, egyfajta tribute játék a Chrono Trigger/ FFIV / Xenogears nyomán. Kb. minden geciskedést és akadékoskodást kiszedtek az JRPG alapmechanikákból (pl. minden harc full HP/MP-vel indul), kurva jó a zene, de ami a legjobb hogy lazán dob olyan helyzeteket hogy kurva nagyonkat mosolygok rajta, ami amúgy nem szokásom.

Egy ember csinálta az egészet.

http://www.chainedechoes.com/

Csak az első egy percet nézzétek meg a kedvemért:

Spoiler
phpBB [media]
Avatar
insp

Hozzászólás #72044 2023.03.06. 11:15

Megdögölni látszik a jó öreg 1080Ti az otthoni kettes számú gépben.
Vegyek mezítlábas 3060-at vagy a 3060 Ti kell nekem? (6700K + 16GB RAM marad a gép alatta)
Másfél éve a 3080 vásárlás óta nem olvasgattam semmit VGA ügyileg, szóval nem tudom melyik a kevésbé helytelen döntés. (hardverapróról nem akarok egy másik 1080-at kukázni, mert attól tartok az is megdöglik és akkor pénzkidobás vót)
Avatar
Necro

Hozzászólás #72045 2023.03.06. 11:25

insp írta:Megdögölni látszik a jó öreg 1080Ti az otthoni kettes számú gépben.
Vegyek mezítlábas 3060-at vagy a 3060 Ti kell nekem? (6700K + 16GB RAM marad a gép alatta)
Másfél éve a 3080 vásárlás óta nem olvasgattam semmit VGA ügyileg, szóval nem tudom melyik a kevésbé helytelen döntés. (hardverapróról nem akarok egy másik 1080-at kukázni, mert attól tartok az is megdöglik és akkor pénzkidobás vót)
3060ti-t vennék, a sima 3060 jelentősen gyengébb.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72046 2023.03.06. 11:32

Köszönöm a köszöntéseket!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72047 2023.03.06. 11:34

Necro írta:3060ti-t vennék, a sima 3060 jelentősen gyengébb.
Néhány játékban elfogyhat ezeknek a memóriája, és a 3060 alatt is képesek teljesíteni, ami boszantó, az amúgy drágább és erősebb Ti birtokában. Érdemes alaposan megnézni, hogy a kívánt játékok milyen beállítások mellett muzsikálnak, ha nincs pénz 12 GB-os kártyára.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72048 2023.03.06. 11:38

Necro írta:Reklám:

Aki bírta a JRPG-ket a SNES-es fénykorból mindenképpen nézzen rá a Chained Echoes-ra]
Jól néz ki, CRT shaderrel még nyomnám is. DE! Egy dolgot nem forradalmasított, ami nálam kritikus: a játékidő. Ahogy nézem 30+ óra a fő sztori, amire iszonyatosan kis eséllyel lenne energiám, hacsak nem kerülnék sittre ahol van nálam laptop. De cuki! :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72049 2023.03.06. 11:39

Necro írta:Reklám:

Aki bírta a JRPG-ket a SNES-es fénykorból mindenképpen nézzen rá a Chained Echoes-ra, egyfajta tribute játék a Chrono Trigger/ FFIV / Xenogears nyomán. Kb. minden geciskedést és akadékoskodást kiszedtek az JRPG alapmechanikákból (pl. minden harc full HP/MP-vel indul), kurva jó a zene, de ami a legjobb hogy lazán dob olyan helyzeteket hogy kurva nagyonkat mosolygok rajta, ami amúgy nem szokásom.

Egy ember csinálta az egészet.

http://www.chainedechoes.com/

Csak az első egy percet nézzétek meg a kedvemért:

Spoiler
phpBB [media]
Benne van ganépasszban is day1 óta, de mivel jön bele NG+ is, és nagyon jól fest, lehet, hogy inkább GOG-on veszem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72050 2023.03.06. 11:41

DanielT írta:Jól néz ki, CRT shaderrel még nyomnám is. DE! Egy dolgot nem forradalmasított, ami nálam kritikus: a játékidő. Ahogy nézem 30+ óra a fő sztori, amire iszonyatosan kis eséllyel lenne energiám, hacsak nem kerülnék sittre ahol van nálam laptop. De cuki! :eljen:
Miért, a Horizonok rövidebbek? Az engem is megijeszt, ha valami hülyeségekkel elnyújtott, de egy jó RPG-hez képest nem hangzik hosszúnak. Az már ijesztőbben hangzik, hogy minapi kommentek alapján csata közben nincs reload vagy restart, marad az Alt-F4, ha ótvarul állsz. Ebben nem kéne nosztalgikusnak lennie.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72051 2023.03.06. 11:44

Zóanagyvarázsló írta:Miért, a Horizonok rövidebbek? Az engem is megijeszt, ha valami hülyeségekkel elnyújtott, de egy jó RPG-hez képest nem hangzik hosszúnak. Az már ijesztőbben hangzik, hogy minapi kommentek alapján csata közben nincs reload vagy restart, marad az Alt-F4, ha ótvarul állsz. Ebben nem kéne nosztalgikusnak lennie.
Nem rövidebbek, de azért egy gigantikus és gyönyörű 3D világban máshogy megy az idő, mint "menükben lépkedve". Ezekből nekem az ideális 10-12 óra lenne.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72052 2023.03.06. 11:51

DanielT írta:Nem rövidebbek, de azért egy gigantikus és gyönyörű 3D világban máshogy megy az idő, mint "menükben lépkedve". Ezekből nekem az ideális 10-12 óra lenne.
A HZD alapján meg tudom erősíteni, hogy máshogy telik, az eddig vele töltött 50 órám 500-nak tűnik, érzetre így már elég jó a Ft/perc :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72053 2023.03.06. 11:51

Zóanagyvarázsló írta:A HZD alapján meg tudom erősíteni, hogy máshogy telik, az eddig vele töltött 50 órám 500-nak tűnik, érzetre így már elég jó a Ft/perc :eljen:
Szerencséd, hogy szülinapod van, ennyit mondok! :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72054 2023.03.06. 11:59

insp írta:Megdögölni látszik a jó öreg 1080Ti az otthoni kettes számú gépben.
Vegyek mezítlábas 3060-at vagy a 3060 Ti kell nekem? (6700K + 16GB RAM marad a gép alatta)
Másfél éve a 3080 vásárlás óta nem olvasgattam semmit VGA ügyileg, szóval nem tudom melyik a kevésbé helytelen döntés. (hardverapróról nem akarok egy másik 1080-at kukázni, mert attól tartok az is megdöglik és akkor pénzkidobás vót)
Gyerek 6700k+16 giga ramos gépébe én a 1080ti helyett a 6900xt-t raktam bele, hibátlan.
Ahogy írják többen is, 3060as gyengus, ti se sokkal izmosabb és ram para is van. A 6900xt tartósabb megoldás lehet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72055 2023.03.06. 12:06

Botond írta:Gyerek 6700k+16 giga ramos gépébe én a 1080ti helyett a 6900xt-t raktam bele, hibátlan.
Ahogy írják többen is, 3060as gyengus, ti se sokkal izmosabb és ram para is van. A 6900xt tartósabb megoldás lehet.
Abszolút, a tartósság mintapéldánya egy kártya, ami kb semmilyen modern feature-t nem tartalmaz, ami miatt a csoffadék Pc egyáltalán megfontolás tárgyát képezheti. :nezze: Se DLSS, se ray-tracing, semmi AI cucc.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72056 2023.03.06. 12:12

DanielT írta:Abszolút, a tartósság mintapéldánya egy kártya, ami kb semmilyen modern feature-t nem tartalmaz, ami miatt a csoffadék Pc egyáltalán megfontolás tárgyát képezheti. :nezze: Se DLSS, se ray-tracing, semmi AI cucc.
Hát ugye fsr van rajta és az újabbak már dlss szintűek, a kamu kép generálás is be van ígérve vagy már lehet van is, de ugye ez kétszeres számítási kapacitás mellett kevésbé szűk keresztmetszet, mint a 3060asnál.
Meg ismétlem 3060asról volt szó, és értem, hogy az tökre naprakész cucc és 720p-ben úgy lerakja a 38 frémet RT mellett is az asztalra, mintha nem lenne holnap, de ne őrüljünk már meg.
Ja, a 4090es a minden kamu featuréval jobb, de az nem 3060as.
A 6900ason meg ilyen modern feature van, mint a vram. Erről beszélünk.
Avatar
insp

Hozzászólás #72057 2023.03.06. 12:23

Köszi a gyors szakértést mindenkinek!
Nem cél a "tartósság", a lényeg, hogy a gép alatta marad az idők végezetéig és ez a VGA a végállomás benne.
Aztán a gyerekek megkapják nyártól FullHD gamingre.
Azt néztem, hogy papíron a 3060 nem sokkal gyengébb a 1080 Ti-nál, de DLSS, stb és kb. rendben vagyunk.
133+ÁFA egy ilyet már kiad:
https://aqua.hu/alkatreszek/msi-geforce-rtx-3060-ventus-3x-12g-oc-videokartya-t1156730

Sokkal többet nem szeretnék rá költeni, így sincs értelme :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #72058 2023.03.06. 13:22

Necro írta:Reklám:

Aki bírta a JRPG-ket a SNES-es fénykorból mindenképpen nézzen rá a Chained Echoes-ra, egyfajta tribute játék a Chrono Trigger/ FFIV / Xenogears nyomán. Kb. minden geciskedést és akadékoskodást kiszedtek az JRPG alapmechanikákból (pl. minden harc full HP/MP-vel indul), kurva jó a zene, de ami a legjobb hogy lazán dob olyan helyzeteket hogy kurva nagyonkat mosolygok rajta, ami amúgy nem szokásom.

Egy ember csinálta az egészet.

http://www.chainedechoes.com/

Csak az első egy percet nézzétek meg a kedvemért:

Spoiler
phpBB [media]
Steamen wishlistet volt, erre kiderült, hogy az isten tudja mióta benntvan gamepassban. Kipróbáltam, soha többet nem vettem elő :D Pedig semmi rosszat nem láttam benne, csak a figyelmem nem bírta lekötni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72059 2023.03.06. 13:30

DanielT írta:Abszolút, a tartósság mintapéldánya egy kártya, ami kb semmilyen modern feature-t nem tartalmaz, ami miatt a csoffadék Pc egyáltalán megfontolás tárgyát képezheti. :nezze: Se DLSS, se ray-tracing, semmi AI cucc.
Te, mán főleg olyan AI cuccok vannak a játékokban, amik platformfüggetlenek (FSR, XeSS), ezt a DLSS dolgot már csak azok nyomják, akik kipottyantak a pécéből valahol évekkel ezelőtt :D
Ha nem kell feltétlenül ződ, 3060 helyett simán játszik a sima 6700 olcsóbban, Ti ellen meg XT.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72060 2023.03.06. 13:47

Moby írta:Te, mán főleg olyan AI cuccok vannak a játékokban, amik platformfüggetlenek (FSR, XeSS), ezt a DLSS dolgot már csak azok nyomják, akik kipottyantak a pécéből valahol évekkel ezelőtt :D
Ha nem kell feltétlenül ződ, 3060 helyett simán játszik a sima 6700 olcsóbban, Ti ellen meg XT.
És a gsync?! :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72061 2023.03.06. 13:52

Moby írta:Te, mán főleg olyan AI cuccok vannak a játékokban, amik platformfüggetlenek (FSR, XeSS), ezt a DLSS dolgot már csak azok nyomják, akik kipottyantak a pécéből valahol évekkel ezelőtt :D
Ha nem kell feltétlenül ződ, 3060 helyett simán játszik a sima 6700 olcsóbban, Ti ellen meg XT.
Játék? Ahh, engem az AI manapság a meeting "nemodanézek oszt közbe' mégis" funkció érdekel legjobban! :idiota:

NVidia broadcast, ha nem láttátok volna még.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72062 2023.03.06. 14:37

DanielT írta:Játék? Ahh, engem az AI manapság a meeting "nemodanézek oszt közbe' mégis" funkció érdekel legjobban! :idiota:

NVidia broadcast, ha nem láttátok volna még.
Najó, ehhez meg csak az nvidiának kell AI. A snapchat ezt má megcsinálta nokia 2110i-re is, és kapsz még mellé cicafület, meg kutyanyelvet is! :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #72063 2023.03.06. 14:44

heppi bird day zó! :pias:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72064 2023.03.06. 19:51

Voltam ma a Médiában és a 10 éves PS4-hez a kontroller, ami újkorában 12-13 ezer Ft volt, most 25 ezer. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72065 2023.03.06. 19:55

DanielT írta:Voltam ma a Médiában és a 10 éves PS4-hez a kontroller, ami újkorában 12-13 ezer Ft volt, most 25 ezer. :eljen:
Dehát a ps5/xsx az egyetlen ami drágul!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72066 2023.03.06. 20:15

Boldog születésnapot, Zó! :taps:
Nekem közben lepörgött a Left Behind dlc is. Azóta GT7-et és DMC 5-öt grindoltam. Utóbbit Legendary Dark Knight fokozaton. Hát a tv fps számlálója nem túl használható, de a "120Hz" módban láttam 68-at is rajta amikor egy szobányi démont kickflippeltem egyszerre a levegőbe.
Valamint a gameplay videók meggyőztek és előrendeltem a Resi 4 remake-et. Pechemre pont az utolsó húzós hét lesz a melóhelyen amikor kijön.
Addig is letöltöttem a Stray-t PS+-ból, hátha lemegy.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #72067 2023.03.06. 20:24

Boldog szülinapot Zó! :pias:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #72068 2023.03.07. 09:01

Tlou ep. 8-ban nagyon kiadja, hogy mennyire mesteri volt az eredeti forgatokönyv, kb. alig kellett hozzatenni a jatekhoz, hogy az egyik legjobb epozod legyen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72069 2023.03.07. 09:16

Greyfox írta:Tlou ep. 8-ban nagyon kiadja, hogy mennyire mesteri volt az eredeti forgatokönyv, kb. alig kellett hozzatenni a jatekhoz, hogy az egyik legjobb epozod legyen.
Tehát megy tovább a szolgalelkű képernyőrevitel, aka az eredeti játék kicsit jobb fényeléssel. :eljen: Én má lemondtam az HBO előfizetésemet :D De szerintem itt lenne az ideje egy lasztofus2 remaszternek is, mer az még nem volt, és így nem lesz időre meg a széria csontig effortmentes kizsigerelése sony módra, hiszen azt is még legalább kétszer ki kell majd adni :szeret: Vennék is miatta egy PS5-öt!
Avatar
Botond

Hozzászólás #72070 2023.03.07. 09:25

Moby írta:Tehát megy tovább a szolgalelkű képernyőrevitel, aka az eredeti játék kicsit jobb fényeléssel. :eljen: Én má lemondtam az HBO előfizetésemet :D De szerintem itt lenne az ideje egy lasztofus2 remaszternek is, mer az még nem volt, és így nem lesz időre meg a széria csontig effortmentes kizsigerelése sony módra, hiszen azt is még legalább kétszer ki kell majd adni :szeret: Vennék is miatta egy PS5-öt!
TV soriban be is rendelte az HBO a második évadot, ami egy az egyben a második játék történetét fogja lekövetni szintén.
Amúgy kár, hogy most érkeztél ezzel a vonattal, már a könyv adaptációknál el lehetett volna csírájában fojtani a copypaste kultúrát, az önálló gondolatok hiányát. Gyűrűk ura feldolgozás pl, vagy a Harry Poetterek, stb. Hányinger, mind, sehol semmi új! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72071 2023.03.07. 09:39

Botond írta:TV soriban be is rendelte az HBO a második évadot, ami egy az egyben a második játék történetét fogja lekövetni szintén.
Amúgy kár, hogy most érkeztél ezzel a vonattal, már a könyv adaptációknál el lehetett volna csírájában fojtani a copypaste kultúrát, az önálló gondolatok hiányát. Gyűrűk ura feldolgozás pl, vagy a Harry Poetterek, stb. Hányinger, mind, sehol semmi új! :banplz:
Harry Potterek teljesen kimaradtak (a könyv is, a film meg nem véletlenül, most hogy megpróbáltam pótolni) :idiota: A gyűrűk ura filmek is, pont emiatt. A hobbit filmeket láttam, de az könyben ebben a formában formán nincs, mert a Babó könyvben tök más, meg a könyvben szerintem szar (a LotR triológiához mérten főleg), a filmek viszont egészen emészthetőek. De.
A könyvek nem vizuális művek. Ott ilyen szolgalelkűség akkor sem érhető tetten, ha amúgy hűen leköveti a sztorit. Itt meg kb arról beszélünk, hogy ződ ruhában/renderben kontra rendes ruhában. Minek?
MI?
NEK?

Oké, pénzért. Ezt értem. De ehhez kellene asszisztálni, tapsolni, örülni neki? Van olyan hiány, amit ez most pótol? :whatever:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72072 2023.03.07. 09:47

A Hogwarts Legacyról meg legyen elég annyi, hogy eljutottam a második filmig, és a csillagokba emelte a játék készítőit, hogy ebből az iszonyú infantilis kétpálcás fosból ilyen remek játékot bírtak készíteni, bár bőven meglettem volna ezen ismerete nélkül úgy, hogy erről a kontrasztról saját szememmel bizonyosodnék meg :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72073 2023.03.07. 10:11

Moby írta:Harry Potterek teljesen kimaradtak (a könyv is, a film meg nem véletlenül, most hogy megpróbáltam pótolni) :idiota: A gyűrűk ura filmek is, pont emiatt. A hobbit filmeket láttam, de az könyben ebben a formában formán nincs, mert a Babó könyvben tök más, meg a könyvben szerintem szar (a LotR triológiához mérten főleg), a filmek viszont egészen emészthetőek. De.
A könyvek nem vizuális művek. Ott ilyen szolgalelkűség akkor sem érhető tetten, ha amúgy hűen leköveti a sztorit. Itt meg kb arról beszélünk, hogy ződ ruhában/renderben kontra rendes ruhában. Minek?
MI?
NEK?

Oké, pénzért. Ezt értem. De ehhez kellene asszisztálni, tapsolni, örülni neki? Van olyan hiány, amit ez most pótol? :whatever:
Mert ps nem érdemi rész szegmense a szórakoztató iparnak.
Mennyien játszottak a lasszófasz1el összesen? 20 millió ember? HBO sorozatot mennyien néznek?
Könyveket is azért dolgozzák fel filmben, mert már nem olvasnak az emberek, és a játékokból is azért készül a sorozat, mert sokan nem játszanak. Nem mintha a lasszófasz1nek lenne érdemi játék részeleme, de na, sokan nem tudják ezt, mert nincs ps-ük, a sztori meg jó.
Az analfabétáknak ott vannak a könyv adaptaciók (trónok harca? Vki?), az antigémereknek meg ott vannak a játék feldolgozások (új skyshowtimeon halo sorozat, meg The Rockal a doom!).
Nem kell ezt túlgondolni, és nincs ezzel semmi baj.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72074 2023.03.07. 11:33

Botond írta:Mert ps nem érdemi rész szegmense a szórakoztató iparnak.
Mennyien játszottak a lasszófasz1el összesen? 20 millió ember? HBO sorozatot mennyien néznek?
Könyveket is azért dolgozzák fel filmben, mert már nem olvasnak az emberek, és a játékokból is azért készül a sorozat, mert sokan nem játszanak. Nem mintha a lasszófasz1nek lenne érdemi játék részeleme, de na, sokan nem tudják ezt, mert nincs ps-ük, a sztori meg jó.
Az analfabétáknak ott vannak a könyv adaptaciók (trónok harca? Vki?), az antigémereknek meg ott vannak a játék feldolgozások (új skyshowtimeon halo sorozat, meg The Rockal a doom!).
Nem kell ezt túlgondolni, és nincs ezzel semmi baj.
Én sem mondtam, hogy rettenesen nagy baj lenne a szolgalelkűség ünneplésével, csak nekem ne legyen kötelező részt vennem rajta :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72075 2023.03.07. 11:45

Moby írta:Én sem mondtam, hogy rettenesen nagy baj lenne a szolgalelkűség ünneplésével, csak nekem ne legyen kötelező részt vennem rajta :idiota:
Azért nagyon le kell szűkíteni a világot, meg az emberi szókincset, hogy mindent ami nagyrészt egyezik vmi mással azt így tényszerűen szolgalelkűségnek definiáljunk.
Könyv adaptáció=szolgalelkűség, remaster/remake=szolgalelkűség, port egyik platformról másik platformra=szolgalelkűség, történelem könyvek=szolgalelkűség, stb.
Érdekes világnézet ez.
Az valóban vitatható, hogy egy-egy jó történetet érdemes e három-öt embernél többel megosztani, vagy ahhoz már kétszer kellene elmesélni és az már szolgalelkűség.
Én nem feltétlen így definiálom a szolgalelkűséget, hogy az egy az egyben lefedi azt, hogy egy történet szélesebb körben történő megosztása, mert hát Gutenberg óta létezik ez a jelenség, hogy egy-egy sztorit többször elsütnek, hogy minél több emberhez eljusson.
Avatar
deep

Hozzászólás #72076 2023.03.07. 12:23

Moby írta:A Hogwarts Legacyról meg legyen elég annyi, hogy eljutottam a második filmig, és a csillagokba emelte a játék készítőit, hogy ebből az iszonyú infantilis kétpálcás fosból ilyen remek játékot bírtak készíteni, bár bőven meglettem volna ezen ismerete nélkül úgy, hogy erről a kontrasztról saját szememmel bizonyosodnék meg :idiota:
A harmadiktól lesz jó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72077 2023.03.07. 12:46

Botond írta:Azért nagyon le kell szűkíteni a világot, meg az emberi szókincset, hogy mindent ami nagyrészt egyezik vmi mással azt így tényszerűen szolgalelkűségnek definiáljunk.
Könyv adaptáció=szolgalelkűség, remaster/remake=szolgalelkűség, port egyik platformról másik platformra=szolgalelkűség, történelem könyvek=szolgalelkűség, stb.
Érdekes világnézet ez.
Az valóban vitatható, hogy egy-egy jó történetet érdemes e három-öt embernél többel megosztani, vagy ahhoz már kétszer kellene elmesélni és az már szolgalelkűség.
Én nem feltétlen így definiálom a szolgalelkűséget, hogy az egy az egyben lefedi azt, hogy egy történet szélesebb körben történő megosztása, mert hát Gutenberg óta létezik ez a jelenség, hogy egy-egy sztorit többször elsütnek, hogy minél több emberhez eljusson.
Ez a legtalálóbb, legkifejezőbb szó, ami leírja amit gondolok erről. Tűpontosan ottvan benne minden. Az internet korszakában kétszer elmesélni bármit nem szolgalekűség, hanem az erőforrások felesleges elpazarlása. A szolgalelkűség az, ha mindezt úgy teszem, hogy még hozzáadni sem sikerül semmit, esetleg méás aspektusból ránézni. Hozzátenni. Más megvilágításba helyezni. Értelmet adni annak, hogy megtörtént.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2023.03.07. 12:47-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72078 2023.03.07. 12:47

Moby írta:Ez a legtalálóbb, legkifejezőbb szó, ami leírja amit gondolok erről. Tűpontosan ottvan benne minden. Az internet korszakában kétszer elmesélni bármit nem szolgalekűség, hanem az erőforrások felesleges elpazarlása.
30as években, a könyvégetések korában te lehettél volna az ügyeletes sztár! :fogmosas:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72079 2023.03.07. 12:52

Botond írta:30as években, a könyvégetések korában te lehettél volna az ügyeletes sztár! :fogmosas:
Vállalom visszamenőleg is! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #72080 2023.03.07. 15:39

Dől a fozs a ganéba! Civ6 is ganépasszos.
Spoiler alert! Szolgalelkűséggel készült másolata az általános iskolai történelem tankönyveknek, nem örülni! :banplz:
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72081 2023.03.07. 17:04

Botond írta:Dől a fozs a ganéba! Civ6 is ganépasszos.
Spoiler alert! Szolgalelkűséggel készült másolata az általános iskolai történelem tankönyveknek, nem örülni! :banplz:
Kép
Ez akkora szar adag, hogy azért veszek egy Xboxot, hogy emiatt eladjam. :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #72082 2023.03.07. 17:19

Vettem ma egy metroid prime remaszteredet. Jól megy yuzun az enkóros változat is, de mittudomén. Legyen már meg normálisan is
Avatar
Moby

Hozzászólás #72083 2023.03.07. 17:21

Szolgalelkű remaszter ez is! :banplz:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72084 2023.03.07. 20:43

Moby írta:A Hogwarts Legacyról meg legyen elég annyi, hogy eljutottam a második filmig, és a csillagokba emelte a játék készítőit, hogy ebből az iszonyú infantilis kétpálcás fosból ilyen remek játékot bírtak készíteni, bár bőven meglettem volna ezen ismerete nélkül úgy, hogy erről a kontrasztról saját szememmel bizonyosodnék meg :idiota:
Az első 2 film borzalom. A 3-ig tarts ki, utána már visz magával.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #72085 2023.03.07. 20:45

TasManXT írta:Az első 2 film borzalom. A 3-ig tarts ki, utána már visz magával.
Az első 2 film, gyerekmese. A harmadik a "darkos" a maradék pedig a "szolga lelkű adaptáció".
Avatar
Moby

Hozzászólás #72086 2023.03.07. 20:59

Oké, ez a darkos dolog kap egy esélyt. De a másodikra nem vagyok hajlandó :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #72087 2023.03.07. 21:11

Kjött ma a 23.3.1. amd driver, ami önmagában nem lenne érdekes, de 2 fő változás van benne a release notes alapján, az egyik, hogy wo long optimalizált profil van benne (nem érint), a másik meg, hogy halo infinite ray-tracing supportra felkészülés van benne!
Na mondom, emmá döfi, tényleg lesz végül RT mindenben is, nézzük mit ír a halowaypoint erről. Na hát szokásos kamu megoldás lesz, kampányban semmi, egyes multi pályákon lesz ahol RT süt a nap. Kurvajó, de lesz most már a halo infiniteben is, oda lehet írni a listához, és újabb érv a 4090es mellett, mert mindenben van RT!!!!44 :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72088 2023.03.07. 22:07

Te Botond.

Légy oly kedves és foglald nekem össze az Ánusz Odyssey karrieredet, végül hányszor nyomtad végig, milyen porszívózási aránnyal, stb.

Kéne egy kis motivációs löket, de egyébként még egész jól bírom, most azt mondom, hogy végig fog menni. 60 óránál tartok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72089 2023.03.07. 23:15

benőmenő írta:Boldog születésnapot, Zó! :taps:
Nekem közben lepörgött a Left Behind dlc is. Azóta GT7-et és DMC 5-öt grindoltam. Utóbbit Legendary Dark Knight fokozaton. Hát a tv fps számlálója nem túl használható, de a "120Hz" módban láttam 68-at is rajta amikor egy szobányi démont kickflippeltem egyszerre a levegőbe.
Valamint a gameplay videók meggyőztek és előrendeltem a Resi 4 remake-et. Pechemre pont az utolsó húzós hét lesz a melóhelyen amikor kijön.
Addig is letöltöttem a Stray-t PS+-ból, hátha lemegy.
Kösz neked és greyfoxnak is!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #72090 2023.03.07. 23:16

Moby írta:Vettem ma egy metroid prime remaszteredet. Jól megy yuzun az enkóros változat is, de mittudomén. Legyen már meg normálisan is
És melyik fog pörögni? Vagy a remaster jól fut Switchen is?
Avatar
Botond

Hozzászólás #72091 2023.03.07. 23:27

DanielT írta:Te Botond.

Légy oly kedves és foglald nekem össze az Ánusz Odyssey karrieredet, végül hányszor nyomtad végig, milyen porszívózási aránnyal, stb.

Kéne egy kis motivációs löket, de egyébként még egész jól bírom, most azt mondom, hogy végig fog menni. 60 óránál tartok.
3x nyomtam végig platinára és maximális takarítással, 3 különböző hw-en.
Ennek két titka volt amúgy.
- az egyik, hogy tanultam írni-olvasni az iskolában, és így bírtam értelmezni, hogy merre kellene haladni, ami nem lineáris, szóval nem futottam bele abba, hogy márpedig egyik zóna után csakazértis a szomszéd zónába megyek át kínszarni, meg magamat szaromba paszíroztatni, pedig írja, hogy oda plusz 5 szint kellene. Ez amúgy kb az első 20 szinten téma, utána úgyis túlfejlődsz mindent is.
- a másik, hogy én amúgy élveztem a harcrendszert. Megtaláltam a végtelen plusz 2 talentes skill között, amit szeretek, és azzal nagyot lehetett hentelni. Ez a 110%ra kiporszívózás magyarázata, mert poén volt lehentelni a 80. ugyanolyan erődöt is, mert jó volt hentelni benne. Nyilván a 3 maxolás miatt volt 3x80 erőd, de elosztva 2-3 évre még ez is teljesen oké volt.

Amiket skilleket nyomtam:
- shield breaker, mert sok a pajzsos köcsög
- Rush Assassination, mert ultrafun lopakodásból odateleportálva szétassissinkodni őket, és nyilván talentot felnyomva, és még rá is enchantolva a fegyverre, hogy még egy plusz ölés lehessen egymásután, már 4-5 ellen feküdt, mire indult a harc, ez az alap alapja
- fury of bloodline is nagyon alap, ott is jól kitalentozva bárkit agyonbaszol, amikor elnyomod és még cserébe 3 energiaszegmenst is feltölt és aki nem halt meg, arra mehet azonnal az overpower attack
- meg még egy random aktív skill, ami tetszik, nekem talán kick volt még fent a legtöbbet, vagy a chargeolás, ami bull akármi

Jó skilleket tartalmazó gearrel, megfelelő skilleket adó enchanttal pick-pack lemegy minden.

Meg nyilván overpower attack orrba-szájba. Ott is enchant, hogy egyel kevesebb energia szegmensnél adja be az OP attackot és olyan fegyver, ami 100% találati aránnyal csinál OP támadást, mert van ami területit csinál és az szopás, mert vagy kimozog a területből az ellen és akkor feleslegesen basztad el az energiát vagy nem, és hát minek kockáztatni?!

Röviden ennyi a gémpléj része. A sztori meg vagy elkap, vagy nem. Én elsőre nem nyomkodtam el minden rizsát, és nagyon elkapott a mellékküldik sztorija sokszor, jó poénok is voltak. A fő sztori se teljesen érdektelen, bár az inkább sablonos, mint vicces. Hajózást is lájkoltam, már a tengeri harc részét, jó érzés átszáguldani másik hajón, miközben az kettőtörik. :)

/szerk: HLTB szerint kb így néz ki, hogy 45 a main, 84 a main+mellék, és 142 óra az elmebetegség. Szerintem ezt tűpontosan eltalálták, nyilván nekem 3*142 volt, de kb ilyesmi volt arányaiban a tényleges küldizés (akár fő, akár mellék), és valóban akörüli lehetett a céltalan öldöklés, lásd porszívózás.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72092 2023.03.07. 23:44

Zóanagyvarázsló írta:És melyik fog pörögni? Vagy a remaster jól fut Switchen is?
Persze, ennek is szól a vásárlás. Ez egy nagyon korrekt remaszter, ilyen deccpéc minőségben, csak attól normálisabban árazva.
phpBB [media]
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72093 2023.03.08. 07:54

Moby írta:Oké, ez a darkos dolog kap egy esélyt. De a másodikra nem vagyok hajlandó :D
Viszont az is kell a sztorihoz, és kevésbé szar azért az első részhez képest, csak pokoli a színészi játék a gyerekek részéről.
Avatar
Botond

Hozzászólás #72094 2023.03.08. 09:19

Moby írta:Persze, ennek is szól a vásárlás. Ez egy nagyon korrekt remaszter, ilyen deccpéc minőségben, csak attól normálisabban árazva.
[video]https:/]
Szánalmas szolgalelkűség szánalmas ünneplése ez, a zinternet korában ilyenekre nincs szükség! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #72095 2023.03.08. 09:36

Botond írta:3x nyomtam végig platinára és maximális takarítással, 3 különböző hw-en.
Ennek két titka volt amúgy.
- az egyik, hogy tanultam írni-olvasni az iskolában, és így bírtam értelmezni, hogy merre kellene haladni, ami nem lineáris, szóval nem futottam bele abba, hogy márpedig egyik zóna után csakazértis a szomszéd zónába megyek át kínszarni, meg magamat szaromba paszíroztatni, pedig írja, hogy oda plusz 5 szint kellene. Ez amúgy kb az első 20 szinten téma, utána úgyis túlfejlődsz mindent is.
- a másik, hogy én amúgy élveztem a harcrendszert. Megtaláltam a végtelen plusz 2 talentes skill között, amit szeretek, és azzal nagyot lehetett hentelni. Ez a 110%ra kiporszívózás magyarázata, mert poén volt lehentelni a 80. ugyanolyan erődöt is, mert jó volt hentelni benne. Nyilván a 3 maxolás miatt volt 3x80 erőd, de elosztva 2-3 évre még ez is teljesen oké volt.

Amiket skilleket nyomtam:
- shield breaker, mert sok a pajzsos köcsög
- Rush Assassination, mert ultrafun lopakodásból odateleportálva szétassissinkodni őket, és nyilván talentot felnyomva, és még rá is enchantolva a fegyverre, hogy még egy plusz ölés lehessen egymásután, már 4-5 ellen feküdt, mire indult a harc, ez az alap alapja
- fury of bloodline is nagyon alap, ott is jól kitalentozva bárkit agyonbaszol, amikor elnyomod és még cserébe 3 energiaszegmenst is feltölt és aki nem halt meg, arra mehet azonnal az overpower attack
- meg még egy random aktív skill, ami tetszik, nekem talán kick volt még fent a legtöbbet, vagy a chargeolás, ami bull akármi

Jó skilleket tartalmazó gearrel, megfelelő skilleket adó enchanttal pick-pack lemegy minden.

Meg nyilván overpower attack orrba-szájba. Ott is enchant, hogy egyel kevesebb energia szegmensnél adja be az OP attackot és olyan fegyver, ami 100% találati aránnyal csinál OP támadást, mert van ami területit csinál és az szopás, mert vagy kimozog a területből az ellen és akkor feleslegesen basztad el az energiát vagy nem, és hát minek kockáztatni?!

Röviden ennyi a gémpléj része. A sztori meg vagy elkap, vagy nem. Én elsőre nem nyomkodtam el minden rizsát, és nagyon elkapott a mellékküldik sztorija sokszor, jó poénok is voltak. A fő sztori se teljesen érdektelen, bár az inkább sablonos, mint vicces. Hajózást is lájkoltam, már a tengeri harc részét, jó érzés átszáguldani másik hajón, miközben az kettőtörik. :)

/szerk: HLTB szerint kb így néz ki, hogy 45 a main, 84 a main+mellék, és 142 óra az elmebetegség. Szerintem ezt tűpontosan eltalálták, nyilván nekem 3*142 volt, de kb ilyesmi volt arányaiban a tényleges küldizés (akár fő, akár mellék), és valóban akörüli lehetett a céltalan öldöklés, lásd porszívózás.
Köszönöm, ez mindenen át fog segíteni! :worship:

Azért eszméletlenül cukorpuncus vagy, hogy feltételezed, hogy bárki elakad a játék "nehézségében". :) A játék logikája ennyi: Ki van írva a térképre, ellenfél fölé, játékos képernyőjére a szint. Ha a játékos szintje megegyezik, vagy kettővel a térkép száma felett van, akkor oda lehet menni. Ha kettőnél többel alatta, akkor felesleges, mert nem sebződik semmi. Szerinted azé' ezt a gordiuszi csomót ki nem fejti meg? :D

A harcrendszer élvezete is felvet kérdéseket, például, hogy ha ezt élvezed, ami a Souls széria hitvány másolata(és ez most egy óriási és túlzó dícséret), akkor miért nem nyomod az eredetiket? Ott mondjuk nincsenek számok se az ellenfél fején, se a térképen. Ja, térkép sincs...

Történetet illetően ugyanez a kérdés, tudtommal a Witcher 3 kimaradt neked, ami meg a sztorivezetés tekintetében szolgált mintául.

Szóval kihívás számomra itt csak egy dologban van: meddig bírom még csinálni ugyanazt a gameplay loopot, amit a játék első órájában? A környezetben létezés élvezete sokra elég, illetve sajnos az OCD-met is triggereli a takarítás, szal'...
Avatar
Botond

Hozzászólás #72096 2023.03.08. 10:00

DanielT írta:Köszönöm, ez mindenen át fog segíteni! :worship:

Azért eszméletlenül cukorpuncus vagy, hogy feltételezed, hogy bárki elakad a játék "nehézségében". :) A játék logikája ennyi: Ki van írva a térképre, ellenfél fölé, játékos képernyőjére a szint. Ha a játékos szintje megegyezik, vagy kettővel a térkép száma felett van, akkor oda lehet menni. Ha kettőnél többel alatta, akkor felesleges, mert nem sebződik semmi. Szerinted azé' ezt a gordiuszi csomót ki nem fejti meg? :D

A harcrendszer élvezete is felvet kérdéseket, például, hogy ha ezt élvezed, ami a Souls széria hitvány másolata(és ez most egy óriási és túlzó dícséret), akkor miért nem nyomod az eredetiket? Ott mondjuk nincsenek számok se az ellenfél fején, se a térképen. Ja, térkép sincs...

Történetet illetően ugyanez a kérdés, tudtommal a Witcher 3 kimaradt neked, ami meg a sztorivezetés tekintetében szolgált mintául.

Szóval kihívás számomra itt csak egy dologban van: meddig bírom még csinálni ugyanazt a gameplay loopot, amit a játék első órájában? A környezetben létezés élvezete sokra elég, illetve sajnos az OCD-met is triggereli a takarítás, szal'...
Az első kérdésre a válasz az, hogy Arty biztosan, ő többször kifejtette, hogy basszák meg, hogy a kezdő zóna után nem tud rögtön a szomszéd zónába menni, mert ott plusz húsz szint kell, és őt ne kössék gúzsba ilyenekkel. Utána beszéltünk róla, hogy ugyan ez példa nélküli limitáció, és ilyen még nem volt az AC-kban. Jó láthatatlan falakkal le volt választva a régi ac-kban ugyanígy a még nem elérhető rész, de az teljesen más, mint a plusz szint ugye.
És többen bólogattak neki, de mivel nem vagyok Zó, így nyilván nem jegyeztem meg név szerint, hogy ki bólogatott ki nem, így generálban kellett belőni a jótanácsot, hogy “nelegyélArty!!!444”.

A soulsokban taszít az art. Nekem egy a nem csak nevében, de art styleban is full dark, depresszióba hajló cucc nem jött be.
Bloodbourneba belenéztem, az meg túl barna volt, amiről Arty és Zó tudna mesélni, hogy a quake óta micsoda fóbiáim vannak ezzel kapcsolatban. Már a 90es évek óta, és mióta közösen lecoopoztuk a quakeat nemrég azóta ez nem javult, de súlyosbodott.
De ismerek olyat, aki a hóval van így, szóval gondolom érted miről beszélek.
Csucsima listán van, az eléggé száncsájnheppinesses körítéssel adja elő ezt a belezős-hentelős vonalat, az pl menni fog.
Nioh2 most volt psplusban, annak nem ismerem az artját, de kap majd esélyt ahogy anno a dark souls és a bloodbourne is kapott, aztán meglássuk.

Mindegy, c64en az önszopatós játékokat kimaxoltam még értelmezhető reflexekkel, most már jobban szeretem az ilyen relaxing géminget, mint az ac, ahol az npc-k szinte megköszönik a nagy habosbabos díszlet közepette, hogy vagyok kedves és arra jártam, hogy jól kibelezzem őket, micsoda random kindness ez tőlem. :idiota:

/szerk: Witcher3 minden létező platformra megvan, de még rögtön az elsőnél elakadtam, és ha már ocd, akkor nyilván sorban.
Skyrim ugyanez, még van egy félbehagyott Oblivion végigjátszásom.
Sok a baj, na!
Avatar
Moby

Hozzászólás #72097 2023.03.08. 11:16

Eltökélt szándékom volt végigvinni ezt a Wo Longot, de ez kb a legszarabb soulslike, mivel dolgom volt. Nem bírtam tovább, törlés lett. Értékelhetetlen vacak. Sikeres kivonata a nioh-k és a sekiró legszarabb tulajdonságainak. Mázli, hogy a ganépassz megmentett egy fiókon rohasztástól.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #72098 2023.03.08. 11:38

Moby írta:Eltökélt szándékom volt végigvinni ezt a Wo Longot, de ez kb a legszarabb soulslike, mivel dolgom volt. Nem bírtam tovább, törlés lett. Értékelhetetlen vacak. Sikeres kivonata a nioh-k és a sekiró legszarabb tulajdonságainak. Mázli, hogy a ganépassz megmentett egy fiókon rohasztástól.
Én a demót is üvöltve töröltem le, és nem a nehézség miatt, hanem mert szimplán fos volt az egész.
Avatar
Moby

Hozzászólás #72099 2023.03.08. 12:02

TasManXT írta:Én a demót is üvöltve töröltem le, és nem a nehézség miatt, hanem mert szimplán fos volt az egész.
Amíg elvittem két ponton volt nehezebb a játék: a legelső boss, meg volt még egy keményebb, de kb ezek voltak a legjobb részei a játéknak, mert ott legalább volt valami. A többi helyen még ennyi sem. Lement benne vagy 20 boss, egynek nem emlékszem a nevére sem.
Avatar
eje75

Hozzászólás #72100 2023.03.08. 12:08

Valakinek innen van Dualsense Edge kontrollere? Ha van, akkor a szar akkun kívül milyen?

Vissza: “Leáldozott.hu”