A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71751 2023.02.11. 22:28

Moby írta:Minden elkövetkező játékukról molekulára pontosan tudom milyen lesz, mit fog tartalmazni, hogy fog kinézni, stb
Én is: jobban mint bármi más akármilyen platformon. :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #71752 2023.02.11. 22:39

Moby írta:Magam is erre jutottam mindig.
Baldurs Gateket toltad anno, vagy az is teljesen kimaradt? Wastelandek?
Avatar
Moby

Hozzászólás #71753 2023.02.11. 23:16

Botond írta:Baldurs Gateket toltad anno, vagy az is teljesen kimaradt? Wastelandek?
Egyiket sem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71754 2023.02.11. 23:21

Közben pörög a High on Life stáblista. Ez bizony mocskosjó szórakozás volt, rengeteg kikacsintással, szatírikus humorral, szarral, gecivel, testnyílásokkal, disznóviccekkel, szexismussal és belezéssel, amolyan rick and morty módra. Pont jó a hossza, rendben van a balance, gunplay, minden a helyén. Felváltva ment pc-n és xsx-en, pécén az indokoltnál némileg nagyobb az erőforrásigénye, talán ez az egyetlen negatívum. Nem érdemes kihagyni :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #71755 2023.02.11. 23:21

Moby írta:Egyiket sem.
Szerintem spórolok neked 18 eurót, ha azt mondom, hogy ne erőltesd. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #71756 2023.02.11. 23:24

Botond írta:Szerintem spórolok neked 18 eurót, ha azt mondom, hogy ne erőltesd. :)
Megtehettem volna az elmúlt években bármikor, nem véletlenül nem tettem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71757 2023.02.11. 23:56

Moby írta:Egyiket sem.
Egyáltalán party-based RPG-ből mi ment, ami rokonítható?
Mindenesetre úgy nekem is gyorsan elfogynának a játékok, ha 50 éve csak 5 órás cuccokkal játszanék. Remélem, a Ragnarök legalább 100-nak tűnt :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71758 2023.02.11. 23:57

Moby írta:Közben pörög a High on Life stáblista. Ez bizony mocskosjó szórakozás volt, rengeteg kikacsintással, szatírikus humorral, szarral, gecivel, testnyílásokkal, disznóviccekkel, szexismussal és belezéssel, amolyan rick and morty módra. Pont jó a hossza, rendben van a balance, gunplay, minden a helyén. Felváltva ment pc-n és xsx-en, pécén az indokoltnál némileg nagyobb az erőforrásigénye, talán ez az egyetlen negatívum. Nem érdemes kihagyni :eljen:
Pont azért is nem vágtam még bele, mert a Rick and Morty is kimaradt eddig.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71759 2023.02.12. 10:07

Zóanagyvarázsló írta:Pont azért is nem vágtam még bele, mert a Rick and Morty is kimaradt eddig.
Nem ígényel ilyen irányú előképzettséget. Igazából semmilyet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71760 2023.02.12. 13:29

Moby írta:Nem ígényel ilyen irányú előképzettséget. Igazából semmilyet.
Régen bele akartam már nézni a sorozatba, de ketyeg a gané, előbb lesz ebből játék, már szemezek vele megjelenés óta. Ennél előnyös is, hogy rövid, ami egy RPG-nél vagy stratégiánál nem az.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71761 2023.02.12. 13:34

Zóanagyvarázsló írta:Régen bele akartam már nézni a sorozatba, de ketyeg a gané, előbb lesz ebből játék, már szemezek vele megjelenés óta. Ennél előnyös is, hogy rövid, ami egy RPG-nél vagy stratégiánál nem az.
Sokkal inkább van videójátékos kötődése, mint animációs. Mármint az iparágban szinte mindenkinek beszólogat, polygont, kotakut, ignt nevesítve is :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71762 2023.02.12. 13:48

Moby írta:Sokkal inkább van videójátékos kötődése, mint animációs. Mármint az iparágban szinte mindenkinek beszólogat, polygont, kotakut, ignt nevesítve is :D
Akkor azokat is ki kell veséznem :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #71763 2023.02.12. 14:42

Boldog BenedekFeco napot mindenkinek!
Avatar
Botond

Hozzászólás #71764 2023.02.12. 16:20

Mint tudjátok, kijött a Risen1 "remake" (nem remake a neve hivatalosan, de azért valójában az) az új gépekre, ami praktikusan amúgy a régi gépeket jelenti, mert PS4re és X1re jött ki valójában. És ószomness, mindjárt kifejtem miért.

Na most aki játszott a Gothicokkal anno, az tudja, hogy ezek mennyire jó játékok a, hm, mondjuk "visszafogott" grafika ellenére is, viszont nem elérhetőek konzolokra. A Gothicoknak erősebb a sztorija, a Risenek inkább közepesek ezen a téren és ráadásul a három részen keresztül sikerül egy egyenletesen lefelé vezető ívet rajzolni ebben a fontos jellemzőben, de a világban levő apró mechanikák, amik anno eladták a Gothicokat azok maximálisan jelen vannak, és az azért még eladja a Gothic fanoknak mind a három részt.

De hogy mennyire visszafogott? Az eredeti Risen1 ugye elérhető X360ra, és hát az mondjuk hányásul néz ki, igaz többnyire 60fps, de cserébe 720p, és az élsimítás annyi, amit a kijelző bele bír rakni, az engine meg a 360as erőforrásait nem pocsékolták ilyen úri huncutságokra. Amúgy a második felvonás is 360as verzióban elérhető, de kb ugyanazt tudja technikailag, mint az első.
A harmadik etap nem elérhető az xbox ökoszisztémára már (nem tudom régi lemezest lehet e szerezni vhol, de a storeban nincs fent), ahogy az első kettő eredeti kiadása nem elérhető PS5ön (és PS4en sem), de viszont a harmadik rész tuningolt kiadása elérhető PS4re és PS5re is. Ez a tuningolt kiadás annyit jelent, hogy a 60 frémet megtartva a felbontás fel van tolva 1080p-re, és azért a textúrák is hárommal részletesebbek, mint az x360as első két részben.
Praktikusan ez azt jelenti, hogy a Risen1 "remake" megjelenése előtt volt az első kettő xboxon elérhető, olyan vizuális élményként, hogy minden jóérzésű ember negyedóránként a sarokba csandázik a látványtól, míg a harmadik rész tök oké, de akkor is két konzol kellett a trilógia végigviteléhez.
Most már az első rész is elérhető mindkét új konzolon emberi minőségben, lásd 4k felbontás, 60 frém, a felbontáshoz normális minőségű textúrák, stb. Szóval jóság, de újabb 10k-t nem akartam erre kidobni (még), szóval nézzük mi a helyzet a pc fronton, mert alapvetően ezért kezdtem a posztba.

Tehát ami miatt írok, hogy ezzel párhuzamosan a steamen elérhető első részt is kompletten lecserélték, ahogy a vonatkozó patch notes írja. Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy mivel 64 bitesre cserélték az enginet, így 4k felbontás mellett 60 fps és értelmezhető textúrák lettek, amik max 1080p-sek (gondolom a konzol verzióban is ilyesmi lehet), de valójában az eredeti Gothic-Risen feelinghez passzol és a látvány hiperugrás a korábbi megoldásokhoz képest, de nyilván bármilyen komolyabb grafikai játék mellé rakva mindenkiben felmerülne kérdésként, hogy ez Risen1 "remake" egy C64 játék vagy miez?!
Emellett végre van kontroller támogatás, nem az eredeti x360as beosztással, hanem szerintem kicsit jobb beosztással. Egyedüli gondom a hangokkal van, baromi halk a játék, szinte lehetetlen úgy belőni, hogy megy a játék, berakok háttérbe zenét és a játék hangjait is halljam, meg a zenét is.

Na de szóval ez a wall of text arról szólna, hogy akinek megvan steamen a Risen1, de még nem feküdt bele, vagy nincs, de tervezi hogy valaha belenéz, az most tegye meg, vagy akár az új konzolokon is, mert csodát csináltak vele, de tényleg! Első végigjátszásom anno 50 óra volt, de tartok tőle, hogy ebből duplázás lesz ezzel az új smooth játékélménnyel.

Ha vki átküzdi magát rajta és kedvet kap a folytatáshoz, akkor el kell spoilerezzem, hogy steamen is kb ugyanaz a helyzet, ami konzolon a második és harmadik rész esetében, a második rész ott van hagyva a fertőben, 32bites engine, lowpoly minden, lehet feljebb tolni a felbontást, de az max az élsimításon segít, a textúrák attól még csandázásra ingerlőek, míg a harmadik részből mikor jött a ps4 exclu enhanced edition, akkor a steam kiadás is upgradelődött, 64 bit, 4k, 60 fps, 1080p textúrák max, számokban hasonló, mint most az első rész felújítása, de azért látványban a két verzió 4k ultrája nem ugyanazt adja, viszont legalább a harmadik rész is vállalhatóan néz ki.

Szóval Risenre fel! Most van a legjobb alkalom beszállni a játéktörténelem egy kiemelkedő részébe!

/szerk: a low volume az valóban bug, reméljük lesz rá fix, addig meg mixerből állítható, játékból esélytelen.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #71765 2023.02.12. 22:51

Idén habzsolom a játékokat, mert végigvittem a HZD-t is.
Szórakoztató volt, de ez valahogy nem volt túl igényes játék a Days Gone után. Az sokkal jobban össze volt rakva.
A Frozen Wilds részt még nem csináltam meg, az mintha igényesebb lenne a fő játéknál.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71766 2023.02.12. 23:02

Botond írta:Na de szóval ez a wall of text arról szólna, hogy akinek megvan steamen a Risen1, de még nem feküdt bele, vagy nincs, de tervezi hogy valaha belenéz, az most tegye meg, vagy akár az új konzolokon is, mert csodát csináltak vele, de tényleg! Első végigjátszásom anno 50 óra volt, de tartok tőle, hogy ebből duplázás lesz ezzel az új smooth játékélménnyel.
Nekem 45 óra volt elsőre, másodjára 35, de nagyon nettó (a játékban írta ki a mentett állásra), viszont minden fűszálat agyonmasszírozva, szóval a How Long to Beat ezúttal különösen reális. A játék jó, de itt rajtunk kívül nincs célközönsége. Bár aaby már mindent tol két pofára, én már azon se lepődnék meg, ha Mobyval nekiállnának a Divinity-kooperatívnak :idiota:
Avatar
eje75

Hozzászólás #71767 2023.02.14. 08:20

PS VR2-t veszi innen valaki?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71769 2023.02.14. 09:12

Na majd figyelj ahogy a zseni Phil feltalálja, hogy mostantól a day1 cuccokat teljes áron adja el a Microsoft! Van még a tarsolyában ennek a játékipari mágusnak!

Az lesz a vicces, ha összejön az Activision felvásárlás és majd nézik mennyi bevétel jön a Playstation oldalról és mennyi a fosboxról, amit ők menedzseltek eddig... hát nem véletlen akarják megvenni na.
Avatar
insp

Hozzászólás #71770 2023.02.14. 11:06

eje75 írta:PS VR2-t veszi innen valaki?


Off: az a profilkép. Macska szeménél azt hittem dead pixelem van :wow2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71771 2023.02.14. 12:01

eje75 írta:PS VR2-t veszi innen valaki?
Danitól állítólag kapok egyet. Nemtudom. :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #71772 2023.02.14. 12:41

Boldog Miki napot mindenkinek!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71773 2023.02.14. 12:44

Moby írta:Danitól állítólag kapok egyet. Nemtudom. :banplz:
Ha azt nem is, de read-only Pac007 barátommal megvetetem, aztán majd beszámolok!
Avatar
eje75

Hozzászólás #71774 2023.02.14. 16:18

insp írta:Off: az a profilkép. Macska szeménél azt hittem dead pixelem van :wow2:
Javítva :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71775 2023.02.14. 16:51

eje75 írta:Javítva :banplz:
LOL! :D Nincs még minden veszve a világon! :worship: :eljen: :taps:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71776 2023.02.14. 18:50

Venni nem vennék ennyiért PSVR2-t, de kipróbálnám.
Nadeviszont...
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #71777 2023.02.14. 20:02

Ma jelent meg az országban a skyshowtime vagy mi a szar, és ha előfizet az ember, akkor 999 forint havonta örökre, amit ugye pont le lehetne szarni, de ezen az n+1. stream platformon van a Halo sorozat.
Hiába mondom a gyereknek, hogy a Halo Infinite ronda, meg bukás, meg amúgy pfúj, és minden rendes ember Fortniteozik, leszarja, nyomja a Halo Inf. multit, ráadásul azt is mondom neki, hogy 120 frém kell meg egér bill a császársághoz, még ezt se érti, és kontroller nyomja pc-n, 60 frémmel a 24-3as K/D-t, amikor meg nem azt tolja, akkor ilyen hülyeségekkel fáraszt, hogy hunvanmá' a Halo sorozat. Ma megkapta! Majd megtanulja!
A sorozat első része amúgy eléggé authentikus, annyira mikroszkóppal néztek meg mindent, amit beletettek, hogy 110%-ba illeszkedjen a lore-ba, egyezzen a játékkal, hogy szavak nincsenek rá. Az akció jelenetek vhol félúton vannak a totál gagyi felé, de ha ezen túl tudunk jutni, ahogy mondjuk egy Star Treknél, akkor azért ott is látni lehet, hogy patikamérleggel van minden kimérve Halosra. Döbbenet.
Mondtam a gyereknek, hogy kikapcsolom, ha nem akarja nézni, meg bármikor abbahagyhatja, nem akarom ráerőltetni, amit eleinte egy-egy jó, oké, perszehogynével intézett el, majd egy idő után kérdezte, hogy máshol nincs e dolgom, végül elküldött, hogy maradjak már, nézni akarja. Holnapra ha rájön a saját oledjére hogy kell rávarázsolni az appot, akkor szerintem a saját szobájában fogja nézni. :D
Eddig tízpertíz, akkora ami a Maneater óta nem volt az országban!
Castle82

Hozzászólás #71778 2023.02.15. 22:38

Botond írta:Ma jelent meg az országban a skyshowtime vagy mi a szar, és ha előfizet az ember, akkor 999 forint havonta örökre, amit ugye pont le lehetne szarni, de ezen az n+1. stream platformon van a Halo sorozat.



Annyira nem szar, rengeteg retro cucc is fent van amik másutt nincsenek. 1000 pénzért ajándék pláne ha azt vesszük hogy:
Disney rajt ár + Hbo max rajt ár + Skyshowtime rajt ár + Prime video ára = egymagában a fosadék netflix árával ahol még ráadásul elkezdenek hamarosan cseszekedni is a felhasználókkal és a Woke szemétgyártás "őshazája" ami bár tartalmilag tömött mégis bő 90%-ban nézhetetlen szemét...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71779 2023.02.15. 23:54

Egész jó felhozatal, akinek meg nem volt meg a Forbidden, úgy meg bombasztikus. Nekem kb a Quarry fog ugrani, a többi vagy megvolt, vagy még az új, mindenre nyitott énemet se érdekli.

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71780 2023.02.16. 08:18

DanielT írta:Egész jó felhozatal, akinek meg nem volt meg a Forbidden, úgy meg bombasztikus. Nekem kb a Quarry fog ugrani, a többi vagy megvolt, vagy még az új, mindenre nyitott énemet se érdekli.
Jó sok ganépasszból kibukott darab (most lett király cucc mind, vagyis lesznek 21-én). Na jó, a Borderlands 3 nagy név, és nem volt még benne, csak szaré-húgyé bundliban Steamre meg Epicen ingyen, amúgy meg a csilliárd DLC-t akarják eladni. Önmagában tényleg nem lenne rossz, de amennyire szeretem a Horizont (nyilván várható volt a DLC előtt a bekerülés), ez még árcédula is nélkül elrettentő csomag. Az más kérdés, hogy a már bennelévőkkel nyilván ellennék.

A The Quarry lenne jó nekem is couch co-opban végiggagyizni. Az Until Dawn ugye kimaradt, a Man of Medan volt meg tőlük, az csak arra jó.

Kíváncsi leszek, hogy a ganépasszban day1 Atomic Heart óriási besülés lesz-e, vagy a ciprussian fejlesztők tényleg nagy dobása. A Wo Long azért megbízhatóbbnak tűnik onnan.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71781 2023.02.16. 08:22

DanielT írta:Na majd figyelj ahogy a zseni Phil feltalálja, hogy mostantól a day1 cuccokat teljes áron adja el a Microsoft! Van még a tarsolyában ennek a játékipari mágusnak!

Az lesz a vicces, ha összejön az Activision felvásárlás és majd nézik mennyi bevétel jön a Playstation oldalról és mennyi a fosboxról, amit ők menedzseltek eddig... hát nem véletlen akarják megvenni na.
Nyilván fenntarthatatlan a modell ezen a beetetőáron, én is csak kihasználom, mint a PS Plust, amikor még azérte meg rohadtul. Legalább közben elfelejtem, hogy a multi miatt Gold úgyis kéne, mert amit a gané felbugyogása óta ahhoz adnak, az értelmezhetetlen. Oké, a megtartható klasszikusok (melyeknek a fele noname hulladék) között volt jó, de annak már vége.
Avatar
Botond

Hozzászólás #71782 2023.02.16. 11:52

Zóanagyvarázsló írta:Nyilván fenntarthatatlan a modell ezen a beetetőáron, én is csak kihasználom, mint a PS Plust, amikor még azérte meg rohadtul. Legalább közben elfelejtem, hogy a multi miatt Gold úgyis kéne, mert amit a gané felbugyogása óta ahhoz adnak, az értelmezhetetlen. Oké, a megtartható klasszikusok (melyeknek a fele noname hulladék) között volt jó, de annak már vége.
A netflixet akarták másolni, és sikerült is.
Már olyan szemszögből, hogy hatalmas választék, amiben vadászni kell a neked tetsző dolgokat, mert a többi a te saját egyéni ízlésed alapján egy fozs.
És mondjuk pont ezért van végtelen plusz kettő játék, mert szubjektíven mindenkinek más és más a “jó” és a “fozs”.
És mivel tökéletesen sikerült másolni a netflixet, így aztán az élet már el is spoilerezte, hogy mikor és hogyan fog ez földbeállni, ha ezen a pályán maradnak, mert ugye a Netflix előttük jár, és már ott tart, hogy ők látják miért fenntarthatatlan ez a modell.
Újabb mázli Filnek, hogy így, pár év lemaradásból figyelve a netflixet azt is meg tudja nézni, hogy a földbeállás ellenes manőverekből mi mennyire hatékony.

Jövő hónapban nekem lejár, befizetek három évet aztán meglátjuk addig hogyan változik a feltételrendszer. És valóban nem is ez a legizgalmasabb, hogy mennyi lesz a havidíj és trükközni lehet e azzal is három év múlva, hanem hogy benne a GPUban mi lesz majd három év múlva.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71783 2023.02.16. 11:58

Zóanagyvarázsló írta:Nyilván fenntarthatatlan a modell ezen a beetetőáron, én is csak kihasználom, mint a PS Plust, amikor még azérte meg rohadtul. Legalább közben elfelejtem, hogy a multi miatt Gold úgyis kéne, mert amit a gané felbugyogása óta ahhoz adnak, az értelmezhetetlen. Oké, a megtartható klasszikusok (melyeknek a fele noname hulladék) között volt jó, de annak már vége.
Nem ez a baj, és nem is erről szól a hír. A baj az, hogy AHOGY működik a gamepass, az megöli a store eladásokat. Ezen sokat nem segít a MENNYIÉRT, mert ez drágábban is így lenne, hiiszen akkor felhasználói bázis ennyiért sem sikerült behúzni. Nem az olcsó gamepass fenntartahtatalan, hanem a day1 játékok bekerülése fenntartathatatlan. Főleg ilyen fos eladások mellett, amiket mostanában produkál az xbox. Nem sikerült elég felhasználót behúzni az olcsó és igenveszteséges ganéval sem, ezen nem fog segíteni ha árat emelnek, sőt. Az egésznek a megoldása nem itt van, ezt talán lassan elkezdik látni ők is, hogy saját tartalmak nélkül ez az egész nem fog menni. Továbbra sem elég vonzó a játékosoknak az xbox platform, ezen a drágítás aligha fog bármit is segíteni. Maximum annyit, hogy később fognak ebből is kiszálni, ahogy lassan mindenből is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71784 2023.02.16. 12:12

Ez is megérkezett szuperior minőségben enkórra. De mennyire ráért volna ez most is...
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #71785 2023.02.16. 18:23

Ez a returnal wasdegérrel nagyon más kávésház. Olyan supereasy mód ez, mint a k.élet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71786 2023.02.16. 18:52

Botond írta:A netflixet akarták másolni, és sikerült is.
Már olyan szemszögből, hogy hatalmas választék, amiben vadászni kell a neked tetsző dolgokat, mert a többi a te saját egyéni ízlésed alapján egy fozs.
És mondjuk pont ezért van végtelen plusz kettő játék, mert szubjektíven mindenkinek más és más a “jó” és a “fozs”.
És mivel tökéletesen sikerült másolni a netflixet, így aztán az élet már el is spoilerezte, hogy mikor és hogyan fog ez földbeállni, ha ezen a pályán maradnak, mert ugye a Netflix előttük jár, és már ott tart, hogy ők látják miért fenntarthatatlan ez a modell.
Újabb mázli Filnek, hogy így, pár év lemaradásból figyelve a netflixet azt is meg tudja nézni, hogy a földbeállás ellenes manőverekből mi mennyire hatékony.

Jövő hónapban nekem lejár, befizetek három évet aztán meglátjuk addig hogyan változik a feltételrendszer. És valóban nem is ez a legizgalmasabb, hogy mennyi lesz a havidíj és trükközni lehet e azzal is három év múlva, hanem hogy benne a GPUban mi lesz majd három év múlva.
Abból ami a netflixel történt(történik) ők sokat nem tudnak levenni. A netflix azért rendült meg, mert boldog-boldogtalan a anyakára mászott sokkal jobb árakkal. Azért tudtak sokkal jobb áron adni, mert a netflix azt hitte hogy a végtelennél is töb pénzt meg tud keresni, ezért elkezdett olyan nagyüzemben tartalmat gyártani olyan költségeken, amit csak egyre dráguló előfizetési modellel tudott fenntartani. Az MS-el nem ez történik, ők úgy képesek az árokba borulni ezzel az egésszel, hogy közben a legolcsóbbak a piacon. És részben azért is dőlnek bele, mert szartak saját tartalmakat gyártani.
Avatar
Botond

Hozzászólás #71787 2023.02.16. 19:43

Moby írta:Abból ami a netflixel történt(történik) ők sokat nem tudnak levenni. A netflix azért rendült meg, mert boldog-boldogtalan a anyakára mászott sokkal jobb árakkal. Azért tudtak sokkal jobb áron adni, mert a netflix azt hitte hogy a végtelennél is töb pénzt meg tud keresni, ezért elkezdett olyan nagyüzemben tartalmat gyártani olyan költségeken, amit csak egyre dráguló előfizetési modellel tudott fenntartani. Az MS-el nem ez történik, ők úgy képesek az árokba borulni ezzel az egésszel, hogy közben a legolcsóbbak a piacon. És részben azért is dőlnek bele, mert szartak saját tartalmakat gyártani.
Tehát két esetben van zsákutca, ha saját tartalomba öntik a pénzt meg ha nem.
Akkor a többi utat kell járni! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71788 2023.02.16. 19:48

Botond írta:Tehát két esetben van zsákutca, ha saját tartalomba öntik a pénzt meg ha nem.
Akkor a többi utat kell járni! :idiota:
Pontosan. Az egyik túltolta, a másik nem tolta. A megoldás a kettő között volt, pont mindkettő orra előtt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #71789 2023.02.16. 20:45

phpBB [media]

Végre! :taps:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71790 2023.02.16. 20:58

Botond írta:[video]https://www.youtube.com/watch?v=1o__VfCAjns[/vide]
Végre! :taps:
Esküszöm kedvem lenne egy ilyennel elszüttyögni, de a nagy képernyő+kanapé+kontroller nem tűnik rá ideálisnak. Pedig aranyosak a kis genyák ahogy szöszmötölnek, jó a grafika hangulata is. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #71791 2023.02.16. 21:03

DanielT írta:Esküszöm kedvem lenne egy ilyennel elszüttyögni, de a nagy képernyő+kanapé+kontroller nem tűnik rá ideálisnak. Pedig aranyosak a kis genyák ahogy szöszmötölnek, jó a grafika hangulata is. :eljen:
Azért mióta van wireless egérbill, meg ilyen is, azóta ez nem nagy gond.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71792 2023.02.16. 21:17

Ha valaki esetleg nem switchezne, vagy csak 4K-ban kívánna rá a Metroid Prime Remasterre: a yuzu meg a ryujinx is faszán viszi!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71793 2023.02.16. 23:22

Botond írta:Azért mióta van wireless egérbill, meg ilyen is, azóta ez nem nagy gond.
Beruházni nem fogok miatta semmibe, valszeg youtubeon kiélvezem ami nekem benne van. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #71794 2023.02.17. 07:48

DanielT írta:Beruházni nem fogok miatta semmibe, valszeg youtubeon kiélvezem ami nekem benne van. :D
Ezt legutóbb Arty mondta nekem, aki számolatlanul veszi a ps1-2-3 lemezeket, és panaszkodott, hogy nem fér el a ps5ön, és mondtam neki, hogy ne bohóckodjon, 35k egy normális ps5be való SSD hűtéssel, hetente többet költ antik szarokra.
Azóta megvette az SSD-t is. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71795 2023.02.17. 08:02

DanielT írta:Esküszöm kedvem lenne egy ilyennel elszüttyögni, de a nagy képernyő+kanapé+kontroller nem tűnik rá ideálisnak. Pedig aranyosak a kis genyák ahogy szöszmötölnek, jó a grafika hangulata is. :eljen:
A settlers 3-al anno még én is sokat nyomtam. Meg kellett vennem, mert a tört verzióban a kovács acél helyett malacot kovácsolt :DDD
Avatar
Botond

Hozzászólás #71796 2023.02.17. 08:18

Moby írta:A settlers 3-al anno még én is sokat nyomtam. Meg kellett vennem, mert a tört verzióban a kovács acél helyett malacot kovácsolt :DDD
World ladderen top10ben voltam, amikor még futott a cucc, és már a másodiknak is elkentem a száját, csak az első menyasszonyom belépett az életembe. Azért mindegyik részt szanaszét maxoltam/játszottam, többséget single ezután de pl a hetediket multiztuk is Zóval pár meccs erejéig.
Összes kedvenc szériám lenyúlta az ubi az évek során… Talán 1-2 kivétellel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71797 2023.02.17. 08:23

Botond írta:World ladderen top10ben voltam, amikor még futott a cucc, és már a másodiknak is elkentem a száját, csak az első menyasszonyom belépett az életembe. Azért mindegyik részt szanaszét maxoltam/játszottam, többséget single ezután de pl a hetediket multiztuk is Zóval pár meccs erejéig.
Összes kedvenc szériám lenyúlta az ubi az évek során… Talán 1-2 kivétellel.
Lehet, hogy erre még én is ránézek egy ubisoftplus előfizu keretében, ha kipörgött ez a sok minden mostanában (nem most lesz, a hogwarts kb ilyen örökéletnek tűnik ez a napi 1 óra mellett, amit erre tudok szánni).
Avatar
Botond

Hozzászólás #71798 2023.02.17. 09:34

Moby írta:Lehet, hogy erre még én is ránézek egy ubisoftplus előfizu keretében, ha kipörgött ez a sok minden mostanában (nem most lesz, a hogwarts kb ilyen örökéletnek tűnik ez a napi 1 óra mellett, amit erre tudok szánni).
Valszeg ez sem a zsánered lesz, de több is veszett Mohácsnál, mint egy havi ubiplus díj, és max kellemesen meglepődünk.
Nekem vasárnap délután lesz legközelebb gép a közelemben, szerintem én akkor fogok berizikózni egy ultimatedeluxecompletefulloseditiont.
Addigra legalább kiderül, hogy ha olyan szintű gamebreaking bugok vannak, ami miatt érdemes visszafogni magam.

Amúgy visszaraktam a patkánymese2t az xtx-re. 4K, natív render.
Van az optionsben egy ilyen object quality vagy mi, ami kb balanceden tudja azt amit az xsx a 40@120 módban, így szemre, azt feljebb lehet húzni még két szinttel, amit meg is tettem.
Balanced mellett kb aludt az xtx, szóval bátor voltam.
Van további options amiben a szokásos dolgokat lehet külön vagy egyben állítani, azt egyben állítottam highra, az ultrához nem voltam elég bátor már és RT off, nyilván.

Így az xtx tudja a vajsima 60at, kivéve amikor mégse. Olyan 1-1,5 órát toltam így, vmi elborult szép amit kidob a képernyőre, de!

- vannak spikeok, amikor hirtelen a “csőből” kijössz a nyílt világba akkor leesik 52-54 környékére a frém, egyszer még 48at is láttam. Freesync szerencsére megoldja, tearing azé nincs, de érezhető a mérő folytonos bámulása nélkül is, hogy, aha mosvanbaj. Szerencsére aztán összekapja magát és kint is tudja a 60at, de kiérkezéskor vagy a fal felől a nagyvilág felé fordulva megroggyan a frém.

- vga időnként bele akar halni. Amikor is vajsima 60 akkor is látni a gpu terhelést 50 és 99% között mindenhol. Többnyire 85-95% között van, nagyon fal felé fordulva le tud menni 60% alá is. Mikor ledadog és összeszedi magát ismét 60ra utána is azért ragaszkodik a 99%os terheléshez, komoly tartalék nincs ebben ilyen budget vga-n :idiota:
- hőmérsékletek a referencia kártya hűtés para ellenére is 50 fok elejét jelent a csipre és 90 fokot a hotspotra. Szóval ja, 20 foknál nagyobb a delta, de ilyen 100ba belenyal a hotspot dolgot nem sikerült 1,5 óra kínzással se elérni. Víz azért lehet indokolt neki idővel.

- cpu jó hogy van, 8%ot terheli, néha mikor a gpu erőlködik akkor besegít és 11%. Nem felfelé kellene váltani a 8700k-ról hanem eladni és szerezni egy jó p200mmx-et megint. :idiota:

Azért ez a walksimesdi nehezen csúszik, de a techdemó részére kiváncsi voltam mélyebben.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #71799 2023.02.17. 10:58

Botond írta:[video]https://www.youtube.com/watch?v=1o__VfCAjns[/vide]
Végre! :taps:
A francba ezt jobb lett volna nem látni most rákívántam erre nagyon. Nehéz lesz ezt ezek után kihagyni. Remélem nem sikerült jól és valamit visszatart majd a vételtől.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71800 2023.02.17. 11:03

Botond írta:Valszeg ez sem a zsánered lesz, de több is veszett Mohácsnál, mint egy havi ubiplus díj, és max kellemesen meglepődünk.
Nekem vasárnap délután lesz legközelebb gép a közelemben, szerintem én akkor fogok berizikózni egy ultimatedeluxecompletefulloseditiont.
Addigra legalább kiderül, hogy ha olyan szintű gamebreaking bugok vannak, ami miatt érdemes visszafogni magam.

Amúgy visszaraktam a patkánymese2t az xtx-re. 4K, natív render.
Van az optionsben egy ilyen object quality vagy mi, ami kb balanceden tudja azt amit az xsx a 40@120 módban, így szemre, azt feljebb lehet húzni még két szinttel, amit meg is tettem.
Balanced mellett kb aludt az xtx, szóval bátor voltam.
Van további options amiben a szokásos dolgokat lehet külön vagy egyben állítani, azt egyben állítottam highra, az ultrához nem voltam elég bátor már és RT off, nyilván.

Így az xtx tudja a vajsima 60at, kivéve amikor mégse. Olyan 1-1,5 órát toltam így, vmi elborult szép amit kidob a képernyőre, de!

- vannak spikeok, amikor hirtelen a “csőből” kijössz a nyílt világba akkor leesik 52-54 környékére a frém, egyszer még 48at is láttam. Freesync szerencsére megoldja, tearing azé nincs, de érezhető a mérő folytonos bámulása nélkül is, hogy, aha mosvanbaj. Szerencsére aztán összekapja magát és kint is tudja a 60at, de kiérkezéskor vagy a fal felől a nagyvilág felé fordulva megroggyan a frém.

- vga időnként bele akar halni. Amikor is vajsima 60 akkor is látni a gpu terhelést 50 és 99% között mindenhol. Többnyire 85-95% között van, nagyon fal felé fordulva le tud menni 60% alá is. Mikor ledadog és összeszedi magát ismét 60ra utána is azért ragaszkodik a 99%os terheléshez, komoly tartalék nincs ebben ilyen budget vga-n :idiota:
- hőmérsékletek a referencia kártya hűtés para ellenére is 50 fok elejét jelent a csipre és 90 fokot a hotspotra. Szóval ja, 20 foknál nagyobb a delta, de ilyen 100ba belenyal a hotspot dolgot nem sikerült 1,5 óra kínzással se elérni. Víz azért lehet indokolt neki idővel.

- cpu jó hogy van, 8%ot terheli, néha mikor a gpu erőlködik akkor besegít és 11%. Nem felfelé kellene váltani a 8700k-ról hanem eladni és szerezni egy jó p200mmx-et megint. :idiota:

Azért ez a walksimesdi nehezen csúszik, de a techdemó részére kiváncsi voltam mélyebben.
Abból a százelékos értékekből ne menj messzire, 8%-os prociterheltség mellett is lehet, hogy olyan cpu limited van, mint a kurvaélet.
Avatar
Botond

Hozzászólás #71801 2023.02.17. 11:51

Moby írta:Abból a százelékos értékekből ne menj messzire, 8%-os prociterheltség mellett is lehet, hogy olyan cpu limited van, mint a kurvaélet.
Teszteken kijön, hogy 20-25%al a norma alá jön be a cucc és az is kijött a patkánymese2ből, hogy nem a túlmelegedés miatt, de attól még sajnálom a pénzt a 12700asra is. :nemtudom:

Főleg, hogy azért még az xtx esetén is a legtöbbet futtatott játékok az imperialism1 és a 2, és azokhoz egy bitang AGP-s kártya is elég, bármi is pcie-os, az már eléggé overkill. :idiota: CPU limit ide vagy oda, akkor is.

Ja, és ez nyilván újabb franchise amit lenyúlt az ubi, ráült és nem csinál vele semmit! Se egy remaster, se egy mobil port, se egy folytatás, semmi! És akkor ne legyen ideges az ember, hogy KurvaMS?! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71802 2023.02.17. 12:04

Moby írta:A settlers 3-al anno még én is sokat nyomtam. Meg kellett vennem, mert a tört verzióban a kovács acél helyett malacot kovácsolt :DDD
Az nekem is megvolt, de a műfajban elmerülésemet kb jelzi, hogy észre se vettem... :banplz: De azt szerettem nézni ahogy mocorognak a manók.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71803 2023.02.17. 12:05

A Pestis 2 nálam (8600k) 40-80%-os terhelést is kiírat szálanként az RTSS-sel.
Avatar
arty

Hozzászólás #71804 2023.02.17. 12:43

Botond írta:Ezt legutóbb Arty mondta nekem, aki számolatlanul veszi a ps1-2-3 lemezeket, és panaszkodott, hogy nem fér el a ps5ön, és mondtam neki, hogy ne bohóckodjon, 35k egy normális ps5be való SSD hűtéssel, hetente többet költ antik szarokra.
Azóta megvette az SSD-t is. :idiota:
hát, amikor a frissen vásárolt 300 megás indiszarra kiírja a ps5, hogy NEM FÉR FEL, akkor az emberben eltörik valami :( és "sajnos" jön a hátraarc, a 2 nappal korábbi véleménnyel szemben... (és már tényleg nem volt mit törölni: semmi kedvem százgigákat lekapkodni, csak hogy utána 20 percre belekapjak és kilépjek - igaz ez most bármire, szal a gyári öccáz giga(!) az lófaszra sem elég az én maszatolós játszoGATásommal, ez most bebizonyosodott :( ).

ami meglepett: nem volt 10 perc az öccáz gigányi adat migrációja a belső ssdről az m2-re... ( Micron Black 3400 1TB + Axagon CLR-M2L6 borda ). TUDOM h a matek ezt előre megmondja, de... PÉES. Már vártam, hogy majd elszüttyög sokat és itthagyom éjjelre.... álá ps4, ami kb fél napig migrált vagy a még rosszabb emlékű ps3, ami meg konkrétan 24 óra alatt nem volt kész a 300 gigás hdd-vel! :)

... sajnos ahogy lett helyem, az 500g mellé leugrott még 500g és gondolom utána majd elfogy a belső is megint :( de legalább most végigtolhatom a 60 gigás sniperelite4 déelcéit, stb :)
Avatar
arty

Hozzászólás #71805 2023.02.17. 12:48

DanielT írta:Na majd figyelj ahogy a zseni Phil feltalálja, hogy mostantól a day1 cuccokat teljes áron adja el a Microsoft! Van még a tarsolyában ennek a játékipari mágusnak!

Az lesz a vicces, ha összejön az Activision felvásárlás és majd nézik mennyi bevétel jön a Playstation oldalról és mennyi a fosboxról, amit ők menedzseltek eddig... hát nem véletlen akarják megvenni na.
azért ELEINTE lehetett igaz, hogy boostolta az eladásokat.... a "figyelem" ráirányult 1-2 elfeledett címre
de mára a sok potenciális játékvárásló cápa is beledobta az "egy játék" árát a 3 éves gpassba....

kíváncsi lennék egy FH5 statra, mennyi fogy winsztórban vs steamen vs gpass - vajon pécén is vannak gamepassos tömegek? bejött ez a pécére nyitás??
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71806 2023.02.17. 13:30

arty írta:vajon pécén is vannak gamepassos tömegek? bejött ez a pécére nyitás??
Nekem nagyon bejött, mert nélküle vennem kellett volna Xboxot a Forza próbához, Gamepass nélkül magát a játékot is. Így viszont 300 Ft-os csuláért pipa, GG Microsoft! :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #71807 2023.02.17. 13:35

arty írta:hát, amikor a frissen vásárolt 300 megás indiszarra kiírja a ps5, hogy NEM FÉR FEL, akkor az emberben eltörik valami :( és "sajnos" jön a hátraarc, a 2 nappal korábbi véleménnyel szemben... (és már tényleg nem volt mit törölni: semmi kedvem százgigákat lekapkodni, csak hogy utána 20 percre belekapjak és kilépjek - igaz ez most bármire, szal a gyári öccáz giga(!) az lófaszra sem elég az én maszatolós játszoGATásommal, ez most bebizonyosodott :( ).

ami meglepett: nem volt 10 perc az öccáz gigányi adat migrációja a belső ssdről az m2-re... ( Micron Black 3400 1TB + Axagon CLR-M2L6 borda ). TUDOM h a matek ezt előre megmondja, de... PÉES. Már vártam, hogy majd elszüttyög sokat és itthagyom éjjelre.... álá ps4, ami kb fél napig migrált vagy a még rosszabb emlékű ps3, ami meg konkrétan 24 óra alatt nem volt kész a 300 gigás hdd-vel! :)

... sajnos ahogy lett helyem, az 500g mellé leugrott még 500g és gondolom utána majd elfogy a belső is megint :( de legalább most végigtolhatom a 60 gigás sniperelite4 déelcéit, stb :)
Szólj, ha coopoljuk, mert akkor letöltöm én is, nekem is van szabad 300giga! A harmadikból mehet az egész is, ott az alap is kimaradt! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71808 2023.02.17. 13:36

arty írta:hát, amikor a frissen vásárolt 300 megás indiszarra kiírja a ps5, hogy NEM FÉR FEL, akkor az emberben eltörik valami :( és "sajnos" jön a hátraarc, a 2 nappal korábbi véleménnyel szemben... (és már tényleg nem volt mit törölni: semmi kedvem százgigákat lekapkodni, csak hogy utána 20 percre belekapjak és kilépjek - igaz ez most bármire, szal a gyári öccáz giga(!) az lófaszra sem elég az én maszatolós játszoGATásommal, ez most bebizonyosodott :( ).

ami meglepett: nem volt 10 perc az öccáz gigányi adat migrációja a belső ssdről az m2-re... ( Micron Black 3400 1TB + Axagon CLR-M2L6 borda ). TUDOM h a matek ezt előre megmondja, de... PÉES. Már vártam, hogy majd elszüttyög sokat és itthagyom éjjelre.... álá ps4, ami kb fél napig migrált vagy a még rosszabb emlékű ps3, ami meg konkrétan 24 óra alatt nem volt kész a 300 gigás hdd-vel! :)

... sajnos ahogy lett helyem, az 500g mellé leugrott még 500g és gondolom utána majd elfogy a belső is megint :( de legalább most végigtolhatom a 60 gigás sniperelite4 déelcéit, stb :)
Direkt PS-re vetted a Sniper Elite-et, hogy legyen se co-opra partner, se a lemezen hely? Ügyes!

Nákam is van egyszerre sok játék telepítve, de helyem az van mindig Talán az a baj, hogy nem töktöm le egyszerre az összes 100 gigás játékot passzióból.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71809 2023.02.17. 15:47

arty írta:azért ELEINTE lehetett igaz, hogy boostolta az eladásokat.... a "figyelem" ráirányult 1-2 elfeledett címre
de mára a sok potenciális játékvárásló cápa is beledobta az "egy játék" árát a 3 éves gpassba....

kíváncsi lennék egy FH5 statra, mennyi fogy winsztórban vs steamen vs gpass - vajon pécén is vannak gamepassos tömegek? bejött ez a pécére nyitás??
Mikor lehetett az az eleinte? 6 éve, amikor indult? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #71810 2023.02.17. 15:53

Valamit talált az AMD a 6000-es VGA-kban, ilyen 25-40%-ot javult a raytracing teljesítmény játéktól függően.
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #71811 2023.02.17. 19:42

Moby írta:Valamit talált az AMD a 6000-es VGA-kban, ilyen 25-40%-ot javult a raytracing teljesítmény játéktól függően.
[img]https://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2023/02/AMD-Radeon-RX-6000-RDNA-2-GPU-Ray-Tracin/img]
Patch notes szerint a 6950esek plusz 5-10%-al több fpst találtak kb minden játékban. Eljött a csodadriver?! :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71812 2023.02.18. 01:23

Moby írta:Nem ez a baj, és nem is erről szól a hír. A baj az, hogy AHOGY működik a gamepass, az megöli a store eladásokat. Ezen sokat nem segít a MENNYIÉRT, mert ez drágábban is így lenne, hiiszen akkor felhasználói bázis ennyiért sem sikerült behúzni. Nem az olcsó gamepass fenntartahtatalan, hanem a day1 játékok bekerülése fenntartathatatlan. Főleg ilyen fos eladások mellett, amiket mostanában produkál az xbox. Nem sikerült elég felhasználót behúzni az olcsó és igenveszteséges ganéval sem, ezen nem fog segíteni ha árat emelnek, sőt. Az egésznek a megoldása nem itt van, ezt talán lassan elkezdik látni ők is, hogy saját tartalmak nélkül ez az egész nem fog menni. Továbbra sem elég vonzó a játékosoknak az xbox platform, ezen a drágítás aligha fog bármit is segíteni. Maximum annyit, hogy később fognak ebből is kiszálni, ahogy lassan mindenből is.
Én is a tierekkel ügyesebb játszásra gondoltam, lásd EA, Ubi, náluk is bekerülnek day1 a játékaik. Az viszont már igaz, hogy egy ilyen szintű emelés csökkentené a ganépassz vonzerejét, de talán nem annyira. Saját magamról nyilván azt tudom elmondani, hogy nem hat meg a day1 bekerülés, tőlem mehet drágább tierbe.

A saját tartalomnál sem mindegy milyen. És most nem egyszerűen minőségre gondolok, hanem egyrészt blockbusterekre, másrészt ezen felül jelenségekre. Ami a Halo, a Gears és a Fable volt valaha (as Halo 3 évekig versenyzett, nem is sikertelenül az aktuális CoD-dal a legnépszerűbb boxos multis címért, a 4 már gyorsan bezuhant), de elkoptak, elvesztették ezt a státuszukat, és a régi fejlesztők sincsenek már kéznél. A Double Fine, az Obsidian, a Tango Gameworks, a Ninja Theory, Arkane gyárthat jó játékokat, de pénznyomdákat, system sellereket aligha. Azt a Bethesda tud, ha még tud, de amúgy meg az id sem. Hiába jobb FPS az új Doom a CoD-nál, az utóbbi szól nagyobbat. És ugye annál is érdekes lenne az exkluzívvá tétel a rájuk szállt hatóságok és az esetleges jövőbeni bevásárlások miatt, miközben hozhatná a lét PS-ről is.

Szóval ezen rettenetesen nehéz változtatni, csak egyelőre az sem látszik, hogy elkezdtek valamit. Történelmi bűn volt, hogy Mattrickék hagyták szétrohadni a frencsájzaikat és a stúdióikat a 360-éra második felében, majd erre még ráöntötték a TÍVÍTÍVITÍVÍ-őrületet és a használtpiacnak való hadüzenetet. Egyszerűen visszahozták a játékba az akkor lehetőségekkel jól élő, és a PS4-re jól építkező Sonyt. Ahelyett, hogy elhitették volna, hogy nem csak a Sony és a Nintendo gépe nagybetűs konzol, lerombolták azt, amit elértek. Most meg egy ez a végtelen pénzből piacvásárlás. Vannak benne jó dolgok, de ez így sokáig fog tartani.
Avatar
arty

Hozzászólás #71813 2023.02.18. 17:20

Zóanagyvarázsló írta:Direkt PS-re vetted a Sniper Elite-et, hogy legyen se co-opra partner, se a lemezen hely? Ügyes!

Nákam is van egyszerre sok játék telepítve, de helyem az van mindig Talán az a baj, hogy nem töktöm le egyszerre az összes 100 gigás játékot passzióból.
DIREKT a sony adta psn+ -ban, és DIREKT nem az MS :D
És ezért ott álltam neki, ahol ingyé' volt. És rohadtul bejött és végig is toltam. Aztán megvettem a dlc-t, de közben meg lejárt a plusom..... és ha már ps-re volt dlcm, akkor oda vettem hozzá lemezt is :D

COOP gondolatam ekkoriban egyébként se voltak a sniperelittel kapcsolatban és mint igazolódott: 2 játékosos csak, szal coopra majdnem kuka.

DanielT írta:Nekem nagyon bejött, mert nélküle vennem kellett volna Xboxot a Forza próbához, Gamepass nélkül magát a játékot is. Így viszont 300 Ft-os csuláért pipa, GG Microsoft! :eljen: :eljen: :eljen:
úgyértem a PIÓCÁKON kívül, van fizetővendég, tömegével?! :D
Avatar
arty

Hozzászólás #71814 2023.02.18. 17:22

Moby írta:Mikor lehetett az az eleinte? 6 éve, amikor indult? :D
ha megmondod mikor vettétek te és még itt többen az első 3 éves gpassotokat, megmondom én mikor, percre pontosan :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #71815 2023.02.18. 18:46

arty írta:ha megmondod mikor vettétek te és még itt többen az első 3 éves gpassotokat, megmondom én mikor, percre pontosan :D
Tavaly. Addig a giveawayből összecigányolt GPU-val mentem 2 év 10 hóanpig :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71816 2023.02.18. 19:55

arty írta:ha megmondod mikor vettétek te és még itt többen az első 3 éves gpassotokat, megmondom én mikor, percre pontosan :D
2024. 09. 30. az első 37 hónapos csomagom lejárata. Előtte 300 forintokból hol volt, hol nem, XSX-vásárlásig sokat nem ment. Technikailag a ~3 év ráfizetés volt, ahhoz képest, amikor 300-ért 3 hónapit kaptam, kb. 10-szeres. Szóval nekem ne mondd, hogy óccón ganépasszolok!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71817 2023.02.20. 14:09

A Ganépassz átok szerencsére nem hagy cserben soha.

phpBB [media]


A trofiguide író lengenda is abbahagyta:

Kép

Meta és sok más értékelés egyáltalán nem áll rosszul egyébként, de ha az orosz kapcsolat miatt jogosan levonjuk a 8 pontot, akkor pont kijön a 0/10 ami a reális ebben az esetben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71818 2023.02.20. 18:48

DanielT írta:Meta és sok más értékelés egyáltalán nem áll rosszul egyébként, de ha az orosz kapcsolat miatt jogosan levonjuk a 8 pontot, akkor pont kijön a 0/10 ami a reális ebben az esetben.
Deee remélem te sem tankolsz mocskos orosz olajból készült üzemanygaot a robeszbe, és a fűtéssel is átálltál az ukrán fára! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #71819 2023.02.20. 18:58

Moby írta:Deee remélem te sem tankolsz mocskos orosz olajból készült üzemanygaot a robeszbe, és a fűtéssel is átálltál az ukrán fára! :banplz:
Én vágom az erdőimet gőzerővel! Így küzdök az orosz olaj ellen, meg most lettek vágásérettek, meg most tripla az ár a két évvel ezelőttihez képest! Nem is tudom melyik a fő indok, de talán az orosz olaj elleni küzdés! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71820 2023.02.20. 19:09

Moby írta:Deee remélem te sem tankolsz mocskos orosz olajból készült üzemanygaot a robeszbe, és a fűtéssel is átálltál az ukrán fára! :banplz:
Hát tőlem éhenhalnának ezek a gecik. December 16-ig nem fűtöttem egy grammot se, csak sajnos észrevettem, hogy az egyik ablak zsanérján megjelent a penész... szóval itt meg kellett állnom és bekapcsolni a radiátorokat, mert tönkre azért nem teszem az ingatlant. Legutóbbi fűtés számlám nem érte el a 7 ezer forintot. Amennyit tankolok, abból se sok francia villa jönne össze. Szal annyit megteszek amennyit tudok. Az Atomic kapcsán is ha már felhívtam valaki figyelmét aki egyébként vette volna, akkor már megérte.

Vissza: “Leáldozott.hu”