A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71261 2022.12.22. 23:52

Moby írta:Az a baj, hogy akkora tüzijátékot akartak a 2018-ban, hogy eldurrantottak benne mindent. Inkább elspoilerelték a komplett folytatást, csak szóljon akkorát, mint még semmi. És ez be is jött. Akkor. Így viszont lószar nem maradt a ragnaröknek. Se egy kis meglepetés, se semmi.
Annyi azért maradjon itt ellenpólusként, hogy nem értek egyet és én végig is nyomtam, tehát láttam miről beszélek. Semmiben nem gyengébb mint az első rész, sőt inkább azt mondanám, hogy mindenben felülmúlták és javítottak rajta.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71262 2022.12.22. 23:57

DanielT írta:Annyi azért maradjon itt ellenpólusként, hogy nem értek egyet és én végig is nyomtam, tehát láttam miről beszélek. Semmiben nem gyengébb mint az első rész, sőt inkább azt mondanám, hogy mindenben felülmúlták és javítottak rajta.
Mégis miben múlták felül? Miben javult? Miben lett egyáltalán más, több, bármi?
Semmiben. Szó szerint semmiben. Hótugyanaz, minden ami ebben van, azt láttuk egyszer, többször, sokszor. Most láttuk mégtöbbször. Ennyi. Folytatták azt a történetet, amit egyébként elmeséltek előre, ugyanúgy, ugyanazokkal, ugyanott, mindenrészletébentökugyanaz.
Leszámítva azt, hogy abban még rákérdezhetteél olyan enemyre, akinél kényszerűen szoptál, amíg rá nem jöttél, hogy az még nem a te súlycsoprtod. Itt már ilyen nincs. Mindent úgy raknak eléd készen, hogy ne tudj elbukni benne. Csukott szemmel sem. Ezért fejti meg a fejtörőket, ezért nem mehetsz még oda, ahol magasbb szintűek vannak, stb.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71263 2022.12.23. 00:03

Ugyanazokat a ládákat nyitzom, ugyanazokat a harangokat kongatom, ugyanazokat a hollókat keresgetem, hogy hol károg, még a levedesignerek észjárását is ismerem az előző részből, pontosan tudom hova érdemes benézni. Nem hagytak benne semmit a második részre. Nem maradt több a saánta mónikában, kiadtak mindent 4 éve, és csak ugyanazt tudják csinálni kicsit máshova húzva a vonalakat.
Ha már ilyen ügyes csinálók, csinálhatnának valami mást. Olyat, ahol még van bennük valami új is. Persze az nincs meg 4 év alatt, meg kurvanagy rizikó, szóval most a gyerekkísérgetés fog menni a következő 10-12 évben gondolom, pedig má ez is felesleges volt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71264 2022.12.23. 00:10

Moby írta:Mégis miben múlták felül? Miben javult? Miben lett egyáltalán más, több, bármi?
Semmiben. Szó szerint semmiben. Hótugyanaz, minden ami ebben van, azt láttuk egyszer, többször, sokszor. Most láttuk mégtöbbször. Ennyi. Folytatták azt a történetet, amit egyébként elmeséltek előre, ugyanúgy, ugyanazokkal, ugyanott, mindenrészletébentökugyanaz.
Leszámítva azt, hogy abban még rákérdezhetteél olyan enemyre, akinél kényszerűen szoptál, amíg rá nem jöttél, hogy az még nem a te súlycsoprtod. Itt már ilyen nincs. Mindent úgy raknak eléd készen, hogy ne tudj elbukni benne. Csukott szemmel sem. Ezért fejti meg a fejtörőket, ezért nem mehetsz még oda, ahol magasbb szintűek vannak, stb.
Jó, hát én nem fogom ennél jobban védeni azt a játékot ami a GOTY szavazáson csak a második helyet érdemelte ki... Foscsy oszt kész! :nezze: A nehézséget illetően az elsőt hardon nyomtam végig, vagy majdnem végig, ezt meg a legelején levettem normálra, utána az alá és végül a story nehézségi szintre a kihívásokhoz. Lehet be kellett volna nekem is csuknom a szemem, vagy elméletben megszakérteni. :ravasz1: :fogmosas:

Bezzeg az Elden Ring olyan iszonyatos újdonságokat hozott a DS formulába, hogy ott aztán szó nem érte a ház elejét nálad se! Mondjuk valszeg dollármilliókért sem tudna az emberek többsége 3 bosst se név szerint felsorolni, vagy leírni a tulajdonságait úgy, hogy ne lehessen összekeverni akármelyik korábbi részben szereplő másikkal...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71265 2022.12.23. 00:15

Moby írta:Ugyanazokat a ládákat nyitzom, ugyanazokat a harangokat kongatom, ugyanazokat a hollókat keresgetem, hogy hol károg, még a levedesignerek észjárását is ismerem az előző részből, pontosan tudom hova érdemes benézni. Nem hagytak benne semmit a második részre. Nem maradt több a saánta mónikában, kiadtak mindent 4 éve, és csak ugyanazt tudják csinálni kicsit máshova húzva a vonalakat.
Ha már ilyen ügyes csinálók, csinálhatnának valami mást. Olyat, ahol még van bennük valami új is. Persze az nincs meg 4 év alatt, meg kurvanagy rizikó, szóval most a gyerekkísérgetés fog menni a következő 10-12 évben gondolom, pedig má ez is felesleges volt.
Ugyanazokat a ládákat nyitom, ugyanazokat a bonfireokat gyújtom, ugyanazokat a soulokat gyűjtöm, ugyanazokat a shortcutokat keresgetem, hogy hol nyílik az ajtó, még a levedesignerek észjárását is ismerem az előző részből, pontosan tudom hova érdemes benézni. Nem hagytak benne semmit a hatodik részre. Nem maradt több a From-ban, kiadtak mindent 13 éve, és csak ugyanazt tudják csinálni kicsit máshova húzva a vonalakat.
Ha már ilyen ügyes csinálók, csinálhatnának valami mást. Olyat, ahol még van bennük valami új is. Például gótikus Dark Soulst, ninjás Dark Souls-t, aztán meg open world Dark Souls-t.

:pias: :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #71266 2022.12.23. 06:13

DanielT írta:Bezzeg az Elden Ring olyan iszonyatos újdonságokat hozott a DS formulába, hogy ott aztán szó nem érte a ház elejét nálad se! Mondjuk valszeg dollármilliókért sem tudna az emberek többsége 3 bosst se név szerint felsorolni, vagy leírni a tulajdonságait úgy, hogy ne lehessen összekeverni akármelyik korábbi részben szereplő másikkal...
Pl. az Ódon Gyűrűben lehet ugrani. Kratosnak hová lett a double jump? Naugye!
Mondjuk a 2018 nálam akkora tűzijáték hogy már a tutorial alatt szétuntam az agyam és shiftdel. Abban az évben annyi szerepe volt, hogy mellette kevésbé legyen gáz a true Goty Shadow of the Tomb Raider. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71267 2022.12.23. 08:31

benőmenő írta:Pl. az Ódon Gyűrűben lehet ugrani. Kratosnak hová lett a double jump? Naugye!
Tehát az Elden egy Márió klón, a GOW meg ahhoz képest is visszalépés. És ez a 2 volt idén az első két helyezett? Tényleg leáldozott. Ponthu. A vagy inkább pontcom, mert az egész világon történt. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71268 2022.12.23. 08:39

NASZÓVAL annyi történt a GOW és a HZD esetében, hogy volt két rohadtul sikeres, működő, VADONATÚJ játék, amit imádott a nép. Ennek a két rohadtul sikeres és működő játéknak csináltak új részeket, megtartva azokat a dolgokat amiktől...hát tudjátok rohadtul sikeresek lettek és működtek...

KETTŐ darab játék MÁSODIK részei, amik ráadásul nem is számozottak, hanem alcímekkel ellátottak.

Értem én, hogy a COD, a Halo, a Fifa és lényegében az összes többi, folytatást kapott játék egyszer sakk, másszor stratégiai, harmadszor pedig mosógép vezérlő automatikaként jelenik meg, de a kutyaütő Sony erre nem képes. El kell fogadni, hogy vannak a zsenik, meg vannak a gagyigyár Sony stúdiók, akik képtelenek újat csinálni. Mint például az elmúlt 10 év legsikeresebb új franchise-ja.. Ez van.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71269 2022.12.23. 09:09

DanielT írta:Jó, hát én nem fogom ennél jobban védeni azt a játékot ami a GOTY szavazáson csak a második helyet érdemelte ki... Foscsy oszt kész! :nezze: A nehézséget illetően az elsőt hardon nyomtam végig, vagy majdnem végig, ezt meg a legelején levettem normálra, utána az alá és végül a story nehézségi szintre a kihívásokhoz. Lehet be kellett volna nekem is csuknom a szemem, vagy elméletben megszakérteni. :ravasz1: :fogmosas:

Bezzeg az Elden Ring olyan iszonyatos újdonságokat hozott a DS formulába, hogy ott aztán szó nem érte a ház elejét nálad se! Mondjuk valszeg dollármilliókért sem tudna az emberek többsége 3 bosst se név szerint felsorolni, vagy leírni a tulajdonságait úgy, hogy ne lehessen összekeverni akármelyik korábbi részben szereplő másikkal...
Ha az Elden Ring kevesebbet változott volna, vagy esetlefg többet, annak milyen kihatása lenne a GOW-ra? Ráadásul pont a Fromot nehéz biztonsági játékkal vádolni úgy, hogy az ER előtti játékuk egy sekiro volt.. De egyébként igen. Az ER kb annyiban volt más a DaS-hoz képest, mint a 2018-as GOW az Ascension-höz képest. De továbbra is az van, hogy kevéssé érdekel, hogy mi van a többi játékkal, miközben a Ragnarökkel játszok. Az majd akkor érdekel, amikor azokkal tolom. Ennek a élvezhetőségére semmilyen kihatással nincs.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71270 2022.12.23. 09:16

DanielT írta:hát tudjátok rohadtul sikeresek lettek és működtek...
Ennek kántálása sokat nem segített azon, hogy végül kukázzam a játékot az egész platformmal együtt :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #71271 2022.12.23. 09:20

Ott is figyelőben volt, ott is megjött az értesítés: az Ender Lilies pécén is megkapta a leárazást.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #71272 2022.12.23. 09:22

Moby írta:Ennek kántálása sokat nem segített azon, hogy végül kukázzam a játékot az egész platformmal együtt :D
Most akkor kukázva van vagy azért indulni fog a Forspoken miután egy gennyes kelés? :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71273 2022.12.23. 09:39

TasManXT írta:Most akkor kukázva van vagy azért indulni fog a Forspoken miután egy gennyes kelés? :idiota:
Természetesen indulni fog, bár nem látom az összefüggést. A forspoken nem playstation exkluzív szerencsére.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71274 2022.12.23. 10:02

Mondjuk ez a kategória lassan nem is létezik :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #71275 2022.12.23. 10:50

Moby írta:Mondjuk ez a kategória lassan nem is létezik :)
Dehogynem, ott a GT7, ha valakinek bántja a szemét a FH5 minősége vagy a sok frém vagy vmi! :banplz:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #71276 2022.12.23. 13:03

Moby írta:Természetesen indulni fog, bár nem látom az összefüggést. A forspoken nem playstation exkluzív szerencsére.
Akkor legalább lesz értelme a pc építésnek. :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #71277 2022.12.23. 13:05

Botond írta:Dehogynem, ott a GT7, ha valakinek bántja a szemét a FH5 minősége vagy a sok frém vagy vmi! :banplz:
A forzát és a minőséget egy mondatban látnom nagyon furcsa. Persze ha szereted a Lambóval a szántást, akkor rendben van, mert a farming simulatornál jobban néz ki.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71278 2022.12.23. 15:47

TasManXT írta:A forzát és a minőséget egy mondatban látnom nagyon furcsa. Persze ha szereted a Lambóval a szántást, akkor rendben van, mert a farming simulatornál jobban néz ki.
:taps: :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #71279 2022.12.23. 15:58

TasManXT írta:A forzát és a minőséget egy mondatban látnom nagyon furcsa. Persze ha szereted a Lambóval a szántást, akkor rendben van, mert a farming simulatornál jobban néz ki.
Jelen pc-s formájában mindennél jobban néz ki.
Akinek meg nincs igénye az egyedi pályákra, az bármelyik random autós játékot be tudja rakni helyette, hogy megnézze végtelen plusz kettedszer a monzasuzukahockenheimimolastb pályákat.
Mondjuk én ez utóbbi esetben is az FM7et javasolnám a témában.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71280 2022.12.23. 18:25

DanielT írta:NASZÓVAL annyi történt a GOW és a HZD esetében, hogy volt két rohadtul sikeres, működő, VADONATÚJ játék, amit imádott a nép. Ennek a két rohadtul sikeres és működő játéknak csináltak új részeket, megtartva azokat a dolgokat amiktől...hát tudjátok rohadtul sikeresek lettek és működtek...

KETTŐ darab játék MÁSODIK részei, amik ráadásul nem is számozottak, hanem alcímekkel ellátottak.

Értem én, hogy a COD, a Halo, a Fifa és lényegében az összes többi, folytatást kapott játék egyszer sakk, másszor stratégiai, harmadszor pedig mosógép vezérlő automatikaként jelenik meg, de a kutyaütő Sony erre nem képes. El kell fogadni, hogy vannak a zsenik, meg vannak a gagyigyár Sony stúdiók, akik képtelenek újat csinálni. Mint például az elmúlt 10 év legsikeresebb új franchise-ja.. Ez van.
A Ragnarök egy széria második része? Akkor hogy játszottam végig HAT GoW-ot PS3-on? Értem én, hogy más, mint a régiek, de azért a ló túloldalára nem ugranék át. Ráadásul a Sánta Mónika bő 20 éve csinált utoljára nemgowot, még debütáló játékként, és annak a címét szerintem a fejlesztők sem tudják már guglizás nélkül.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #71281 2022.12.23. 18:26

Nekem megjött Jézus egy 3090 TUF formájában 2,5 év garival. :pias:
Még pár napig csak nézzük egymást, mert a tápom még úton van :D
Koca 3d-re meg ami "benyalhatvanaláps5ön" és érdekel, vagy "nincsps5ön" és érdekel, arra jó lesz egy pár évig.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71282 2022.12.23. 18:57

Zóanagyvarázsló írta:A Ragnarök egy széria második része? Akkor hogy játszottam végig HAT GoW-ot PS3-on? Értem én, hogy más, mint a régiek, de azért a ló túloldalára nem ugranék át. Ráadásul a Sánta Mónika bő 20 éve csinált utoljára nemgowot, még debütáló játékként, és annak a címét szerintem a fejlesztők sem tudják már guglizás nélkül.
Más mint a régiek? A néven és a fő karakteren kívül semmi nem ugyanaz és simán működött volna bármi újjal. Ha mondasz hasonló mértékű váltást egy szérián belül az elmúlt 10 évből, akkor meg fogok lepődni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71283 2022.12.23. 19:01

Greyfox írta:Nekem megjött Jézus egy 3090 TUF formájában 2,5 év garival. :pias:
Még pár napig csak nézzük egymást, mert a tápom még úton van :D
Koca 3d-re meg ami "benyalhatvanaláps5ön" és érdekel, vagy "nincsps5ön" és érdekel, arra jó lesz egy pár évig.
Olcsón ment, és azé nem 4080?
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #71284 2022.12.23. 19:17

Moby írta:Olcsón ment, és azé nem 4080?

Ennyi garival ez a kartya 360-ert meg talan olcsonak is mondhato :)
A masik, hogy a 4080-on is csak 16gb ram van es az a 24-hez kepest keves. Amugy teljesitmenyre beertem volna 3080-al, de a 10 giga ram nem lett volna nagy ugras.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71285 2022.12.23. 19:39

Greyfox írta:Ennyi garival ez a kartya 360-ert meg talan olcsonak is mondhato :)
A masik, hogy a 4080-on is csak 16gb ram van es az a 24-hez kepest keves. Amugy teljesitmenyre beertem volna 3080-al, de a 10 giga ram nem lett volna nagy ugras.
Az jó ár :eljen: A 24 gigára semmi szükség. Ha valaha lenne is, kevés lenne hozzá a gpu, ez csak felesleges mókusvakítás, meg a bányászoknak jó volt, ott lehetett hasznosítani.
Avatar
Botond

Hozzászólás #71286 2022.12.23. 19:43

Moby írta:Az jó ár :eljen: A 24 gigára semmi szükség. Ha valaha lenne is, kevés lenne hozzá a gpu, ez csak felesleges mókusvakítás, meg a bányászoknak jó volt, ott lehetett hasznosítani.
Mindent üvegre húzva se láttam 12-13 giga fölötti vram használatot se a 6900ason, se a 7900ason, de még csak 4090es tesztekben sem, 16 fölött az van amit mondasz, hogy epeen szempontból fontos, de ezzel végig is vettük az összes releváns szempontot.
/szerk: Ez mondjuk a 4K, na de a 8K, ugye! :idiota:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #71287 2022.12.23. 20:01

Játékra valóban nem kell, de nem csak arra vettem :) A 3090 nem véletlenül lett megpakolva rammal, nem is a játékosokat célozták meg vele.
Rendernél elég hamar ki lehet futni a vramból, és ha kifutsz, akkor átáll cpu-ra, ami piszoklassú.
Néhány engine támogat out of core renderinget (ami nem fér a vramba, betölti a ram-ba), de instabil, többször láttam nem működni, mint működni.
Valójában azt a plusz pár tízezret megérte szerintem :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #71288 2022.12.23. 20:17

DanielT írta:Más mint a régiek? A néven és a fő karakteren kívül semmi nem ugyanaz és simán működött volna bármi újjal. Ha mondasz hasonló mértékű váltást egy szérián belül az elmúlt 10 évből, akkor meg fogok lepődni.
Tomb Raider. Ott sem működött, igaz ott legalább az első játék jó volt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71289 2022.12.23. 20:24

DanielT írta:Más mint a régiek? A néven és a fő karakteren kívül semmi nem ugyanaz és simán működött volna bármi újjal. Ha mondasz hasonló mértékű váltást egy szérián belül az elmúlt 10 évből, akkor meg fogok lepődni.
Final Fantasy, Resident Evil, Yakuza, King's Bounty, Disciples, King's Quest vagy talán az MGS. A Nintendo is sokat szokott variálni, lásd Zelda. A Tomb Raiderből meg sikerült UC-klónt csinálni, azért még az Underworld is más volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2022.12.23. 20:26-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71290 2022.12.23. 20:26

Greyfox írta:Játékra valóban nem kell, de nem csak arra vettem :) A 3090 nem véletlenül lett megpakolva rammal, nem is a játékosokat célozták meg vele.
Rendernél elég hamar ki lehet futni a vramból, és ha kifutsz, akkor átáll cpu-ra, ami piszoklassú.
Néhány engine támogat out of core renderinget (ami nem fér a vramba, betölti a ram-ba), de instabil, többször láttam nem működni, mint működni.
Valójában azt a plusz pár tízezret megérte szerintem :)
Így érthető :eljen: Gamer szempontból is megérte, a 3090 rohadtjó ajánlat tud lenni.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #71291 2022.12.23. 20:47

Moby írta:Gamer szempontból is megérte

:nyes:
Yuzut meg Hearthstone-t "végre" maxra húzhatom :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71292 2022.12.23. 20:53

Greyfox írta::nyes:
Yuzut meg Hearthstone-t "végre" maxra húzhatom :banplz:
Akkor én, a nongamer dobok neked egy előkarácsonyi ajándékot, egy címet, 2022 egyik legjobb játékát, amihez szintén nagy hasznát fogod venni a 3090-nek( :idiota: ): Signalis. Amúgy gamepassben is bennevan, de feltörli a padlót a sok szenny AAA játékkal.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #71293 2022.12.23. 21:04

Moby írta:Akkor én, a nongamer dobok neked egy előkarácsonyi ajándékot, egy címet, 2022 egyik legjobb játékát, amihez szintén nagy hasznát fogod venni a 3090-nek( :idiota: ): Signalis. Amúgy gamepassben is bennevan, de feltörli a padlót a sok szenny AAA játékkal.

Faszán néz ki, csak nyakig benne vagyok a Death Strandingben, Returnal is hátravan... de majd ránézek, köszi, bírom az ilyen cuccokat :)
Viszont van ps5-ön is. Szabály az szabály. :ejnye1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71294 2022.12.24. 15:56

Boldog karácsonyt a Leáldnak!
Avatar
Botond

Hozzászólás #71295 2022.12.24. 16:23

Moby írta:Boldog karácsonyt a Leáldnak!
Boldog karit mindenkinek!
Akár Rtx, akár Radeon!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #71296 2022.12.24. 16:38

Boldog karácsonyt, Topiklakók! :integet2:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #71297 2022.12.24. 16:53

Boldog Karácsonyt leáldlakók! :kacsint: :vigyor:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71299 2022.12.24. 17:52

Ja tényleg, boldogot!
Avatar
Tom

Hozzászólás #71300 2022.12.24. 18:20

Boldog Karácsonyt!
Avatar
trade1

Hozzászólás #71301 2022.12.24. 22:50

Boldog karácsonyt mindenkinek!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71302 2022.12.25. 00:34

Boldog karácsonyt!
Avatar
Moby

Hozzászólás #71303 2022.12.25. 16:30

deep írta:
FB_IMG_1671828165391.jpg
Ez a fickó nagyon érzi a nyolcvanas-kilencvenes éveket. Ó a boldog aranykor...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2022.12.25. 16:31-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71304 2022.12.25. 16:30

bump
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71305 2022.12.25. 16:42

Miféle bump? Adok én neked bumpot minnyá!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71306 2022.12.25. 17:03

Itt közben pörgött a Far Cry New Dawn credits.

Kissé suta, de azért nem volt rossz. A platinához vezető út azért sokszor ordítva hörgéssel van kikövezve, jelenleg 87%, de még látok rá esélyt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71308 2022.12.25. 22:59

eje75 írta:
eje75_HUN.png
Nice. Legtöbb játékidő az egy igaz platformon! :eljen:

Közben én a New Dawn platinával tudok dicsekedni. 51 db trofi volt benne, néhány extra szívatós..
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #71309 2022.12.26. 09:57

Death Stranding ingyenes az Epicen. Régen játszottam, szerintem érdekes zagyvaság volt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71310 2022.12.26. 14:01

Haladgattam a Plague Tale-lel, és jól tettem. Mármint a játék nem lett még jó, de baszóból BASZÓ lett a kinézett. Jó dolog a sötét látványvilág, de egy kis változatosság meg pár szín jól jött bele, hogy nem X pályán át csak tetemeket és patkányokat nézel nagyon látványosan. Lehet a grafikában találni tökéletlenségeket, de ezt már megérte megnézni, és YouTube nem tudja úgy visszaadni, mint játszva.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71311 2022.12.26. 14:14

Gorogoa

Terveztem kipróbálni, mivel megy ganépasszból, itt volt az ideje. Legfeljebb féldélutános cucc, de egyedi, jóféle. Sajnos az AAA ritkán tud érdekes lenni mechanikailag, jönnek az obligát puzzle-ök a gurulgatás vagy az egyéb aktuális trend mellé, oszt kész. Na ez nem olyan.

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71314 2022.12.26. 17:20

Időközben végigment egy egykori Sony-exkluzív.

Final Fantasy VII

XSX-en kezdtem el tavaly, de csak nyűglődtem vele mi ez, aztán kiment ganépasszból. Idén megvettem akciósan Steamre, a minden elvárásomat túlteljesítő FF12 miatt, hátha. Végül a Remake steames megjelenése és az aziránti érdeklődésem miatt rávettem magam, hogy kapjon még egy esélyt.

+ a matériarendszer nagyon frankó
+ sok lehetőséget tettek bele a spéci fegyverekkel
+ egy-két (super)boss egész izgi finomságokkal áll elő
+ nyugati RPG-hez képest kevés a c&c, de kellemes meglepetés volt a korát is nézve
+ egész jó volt az felfedezés
+ fura ennél a játéknál dungeonökről és puzzle-ökről beszélni, de voltak meglepően jól működő megoldások
+ a harc a jó értelemben véve gyors (vs Wizardry 8)
+ a sztorija körüli hájp erős túlzásnak tűnik, de egy egész érdekes kis kaland volt ez, könnyű megérteni, hogy annak idején a nagy 3D-s modernséggel ütött (nyilván a célcsoportot a tizenévesek és Martin jelentették)
+ nem minden karakter telitalálat, de a fontosabbak jól működve segítik a cselekményt

0 a zene jó, bár néha már túl érzelmes akar lenni, hosszú játékidő alatt meg nagyon repetitív lesz, főleg a harci téma
0 valahol dicséretes, hogy sokféle minijátékot zsúfoltak bele, de mai szemmel ezek közül már kevés értékelhető, egy-kettő pedig akkorival se nagyon

- a random encounterezés borzasztó, az FF12-ben legalább látod őket, el lehet futni, de itt hiába az Exit matéria, a harcba betöltések miatt a 0 másodperces harc is hosszú lesz a sallangok miatt
- az irányítás egy aspektusa kőkeményen EGYPERTÍZ (a többi sem jó), ha komolyabb kombókhoz akarod rendszeresen rendezgetni a rengeteg matériát, megőrülsz, egyszerűen egérért kiált, mert Excel-tábla, bazz
- nagyon könnyű, egy RPG-ben sem haltam ilyen keveset, a főboss is túl sima volt a superbossok után, ezért (ma) visszamentem régi mentett állásról, de kb. úgyis one shotoltam a lúzert
- lehetne rosszabb a japóőrület, de azért van benne így is, eleve a folyton a saját gonoszságán röhögő boss elég sok, ehhez képest az FF12 egy felnőttes, európai játék
- az fps a mai napig a PS1-et vagy PS3-at idézi (lehet választani), vagyis borzalmas (a menü 60 fps, a mászka 30, a harc 15)

161,7 óra kellett neki NAGYON alaposan, majd még további másfél órát rászántam (végjáték újrázása, ilyesmi)

Összességében nagyon jó élmény lett belőle, jól bizonyítja, hogy ehhez néha meg kell dolgozni, nem feltétlen első perctől tömör gyönyör egy játék. Nagyon várom, hogy belekezdhessek a Remake-be.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71315 2022.12.26. 17:31

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #71316 2022.12.26. 19:09

Van már Steames összegző is! Steam replay
Közzétenném az enyémet, csak..... :bdead:
Spoiler
Képernyőkép 2022-12-26 190823.png
Avatar
Botond

Hozzászólás #71317 2022.12.26. 20:06

benőmenő írta:Van már Steames összegző is! Steam replay
Közzétenném az enyémet, csak..... :bdead: ]
Ma én is tapasztaltam egy zseniális új funkcióját a steamnek.
Aki egy éven belül nem vett semmit, az nem adhat el kártyát se a marketplacen. Mostanában jöhetett ez, mert egy-két hete még adtam fel új eladási ajánlatot a piacon, de valóban nem vettem ott lófaszt se 2020. júniusa óta, mióta az utolsó civ6 dlc-k megjelentek. Meg amúgy előtte is csak civ6 dlc-két vettem az elmúlt 3-4 évben.
Meg Zó is felfedezett ma újításokat, mert már nem minden játéknál írja ki, hogy megvan a friendeknek, hanem van olyan játék ahol kiírja és van olyan is, ahol nem, random váltogatva. :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #71318 2022.12.26. 21:57

Botond írta:Ma én is tapasztaltam egy zseniális új funkcióját a steamnek.
Aki egy éven belül nem vett semmit, az nem adhat el kártyát se a marketplacen. Mostanában jöhetett ez, mert egy-két hete még adtam fel új eladási ajánlatot a piacon, de valóban nem vettem ott lófaszt se 2020. júniusa óta, mióta az utolsó civ6 dlc-k megjelentek. Meg amúgy előtte is csak civ6 dlc-két vettem az elmúlt 3-4 évben.
Meg Zó is felfedezett ma újításokat, mert már nem minden játéknál írja ki, hogy megvan a friendeknek, hanem van olyan játék ahol kiírja és van olyan is, ahol nem, random váltogatva. :)
Ööö, én idén tényleg nem játszottam semmit steamen. A Cod 4 lemezről (na jó, le van rippelve iso-ba, nem vagyunk mink állatok), az NFS Underground 2 pedig warez vót. Minden más PS5-ön vagy PS3-on ment.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71319 2022.12.26. 21:58

benőmenő írta:Van már Steames összegző is! Steam replay
Közzétenném az enyémet, csak..... :bdead:
Spoiler
Képernyőkép 2022-12-26 190823.png
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71320 2022.12.27. 11:00

Botond írta:Ma én is tapasztaltam egy zseniális új funkcióját a steamnek.
Aki egy éven belül nem vett semmit, az nem adhat el kártyát se a marketplacen. Mostanában jöhetett ez, mert egy-két hete még adtam fel új eladási ajánlatot a piacon, de valóban nem vettem ott lófaszt se 2020. júniusa óta, mióta az utolsó civ6 dlc-k megjelentek. Meg amúgy előtte is csak civ6 dlc-két vettem az elmúlt 3-4 évben.
Meg Zó is felfedezett ma újításokat, mert már nem minden játéknál írja ki, hogy megvan a friendeknek, hanem van olyan játék ahol kiírja és van olyan is, ahol nem, random váltogatva. :)
Tegnap így volt store-ban (a libraryben működött), ma már jól mutatja.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #71321 2022.12.27. 19:55

Eladtam a 1070-et, úgyhogy pár napig gpu nélkül maradtam, amíg nem jön meg a táp. Gondoltam nincs gond, addig használom a prociét.
Persze nem volt kép, gondoltam letiltottam biosból, szoktam ilyet.
Alaplap manual check, Cmos resetelgetés, nincs kép, újra, nincs kép, hdmi kábel ellenőrzés, nincs kép...aztán rájöttem, hogy a 3700x-ben bizony nincs gpu :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #71322 2022.12.27. 21:44

Greyfox írta:Eladtam a 1070-et, úgyhogy pár napig gpu nélkül maradtam, amíg nem jön meg a táp. Gondoltam nincs gond, addig használom a prociét.
Persze nem volt kép, gondoltam letiltottam biosból, szoktam ilyet.
Alaplap manual check, Cmos resetelgetés, nincs kép, újra, nincs kép, hdmi kábel ellenőrzés, nincs kép...aztán rájöttem, hogy a 3700x-ben bizony nincs gpu :banplz:
A fiók vga bölcsesség lecsapott ismét! Jól mondta a mester!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71323 2022.12.27. 22:27

Botond írta:A fiók vga bölcsesség lecsapott ismét! Jól mondta a mester!
:eljen: :worship:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #71324 2022.12.27. 23:33

Botond írta:A fiók vga bölcsesség lecsapott ismét! Jól mondta a mester!

:D És tényleg!
Nekem van ám egy fiókPc™-m, és konkrétan a fiókban tartom, most is arról írok :D (dell 7050 micro)
A nagygépet csak azért akartam bekapcsolni, mert megjöttek a ramjaim, és le akartam tesztelni sebtibe :)
Avatar
kigyi

Hozzászólás #71325 2022.12.28. 15:36

c90aa999-150f-429c-be99-a4b34d15b863.png
Nocsak a steam-en legalább nem 36 órányi játékidőm volt mint ps-en :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71326 2022.12.28. 16:07

Kép
Decemberben végigtolt 2 címet és még játszott DOS2őt bele se számolta a szemtelen :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #71327 2022.12.28. 19:46

A steam szerint az idén a 3DMark című játékkal játszottama legtöbbet :banplz:
Minden platformon méltón búcsúztam a gémingtől. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71328 2022.12.29. 10:37

Micsu írta:Kép
Decemberben végigtolt 2 címet és még játszott DOS2őt bele se számolta a szemtelen :P
What dates of playtime are included?

Steam Replay 2022 includes all of your play time between the first second of January 1 and the last second of December 14 (GMT).
Avatar
neoreg

Hozzászólás #71329 2022.12.29. 12:24

Na mivel már nem igen fog változni ez a lista, íme a 2022-es számadásom:

PS5:
Ghost of Tsushima (másodszor)
God of War (másodszor)
God of War Ragnarök
Horizon Forbidden West
Infamous First Light
Infamous Second Son (másodszor)
Knack
Shadow of the Colossus
Stray
Trine 4: The Nightmare Prince

PC:
A Plague Tale: Requiem
AI: THE SOMNIUM FILES - nirvanA Initiative
Batman Arkham Asylum (harmadszor)
Batman Arkham City (harmadszor)
Batman Arkham Knight (harmadszor)
Batman Arkham Origins (harmadszor)
Bugsnax
Control (másodszor)
Cyberpunk 2077
Dying Light 2 Stay Human
Far Cry 6
Ghostrunner
Ghostwire Tokyo
Gotham Knights
Grand Theft Auto V (harmadszor)
High On Life
Hitman 3
Immortals Fenyx Rising (másodszor)
It Takes Two
Judgment
Lost Judgment + The Kaito Files Story Expansion
Maneater
Marvel's Guardians of the Galaxy
Pikuniku
Portal with RTX
Quantum Break (másodszor)
Rise of the Tomb Raider (harmadszor)
Rode 96
Shadow of the Tomb Raider (másodszor)
Sniper Elite 5
Somerville
Syberia - The World Before
The Dark Pictures Anthology: House of Ashes
The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me
The Gunk
Tomb Raider 2013 (harmadszor)
Trek to Yomi
Uncharted Legacy of Thieves Collection (Uncsi 4 harmadszor, Lost Legacy először)
Watch_Dogs 2 (harmadszor)
Yakuza Like a Dragon

Kukázva:
ANNO: Mutationem (PC, egész sokáig elvittem, de valami bug annyira felkúrt, hogy ment rá a shiftdel)
Assassin's Creed Valhalla (PS5, legelső tutorial szigeten, egyszer már végigvittem, de menet közben rájöttem, hogy nem élveztem már akkor se)
Concrete Genie (PS5, valami világítótoronyban voltam a játék elején)
F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch (PC, a játék utolsó harmadában járhattam, mert már az összes skillt unlockoltam, de az ancient complex pályarész leszophat a gecibe, nem fogok akksikat babysittelgetni kétszer is, ott ment a shiftdel)
Ghost Song (PC, kb 20 perc után)
Killzone Shadow Fall (PS5, legelső erdős részen, kifolyt a szemem és nem volt túl élvezetes kontrollerrel szerencsétlenkedni)
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga (PC, Naboo fővárosban)
LittleBigPlanet 3 (PS5, legelső pályán kb 5 perc után, nem is tudom mire számítottam)
Omno (PC, kb a 4.-5. pályán)
Sifu (PC, discós pályán)
Red Dead Redemption 2 (PC, havas rész után, egyszer már végigvittem és tetszett is, de másodjára már nem vette be a gyomrom a sok lovaglást)
Returnal (PS5, második biome)
Sackboy: A Big Adventure (PC, 3. pálya után)
Scorn (PC, megöltem valami mutánst egy tojásban, utána már nem tudtam merre kellett menni és nem is igazán érdekelt)
Serious Sam 4 (PC, vulkánkitörés után, haver már nem akarta folytatni, egyedül meg nem érdemes játszani)
Tearaway Unfolded (PS5, legelső pályán kb 5 perc után, nem is tudom mire számítottam)
Tunic (PC, nagyon az elején)

Év játéka: God of War Ragnarök
Év legrosszabb játéka (amit végig is vittem): The Gunk
Év csalódása: Gotham Knights
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #71330 2022.12.29. 17:04

Megjött a táp, bekerült a 3090 és egy kis plusz memória, ami míg így is kevés, mert állítólag 48 giga rendszermemória kell ahhoz, hogy a 24-et ki tudja használni a 3090-en.
Nyomtam is egy két render tesztet, hátöööö :vigyor:
Csak hogy szemléltessem a 1070 és 3090 közötti teljesítményt:
A 3090 kb. egy 1070-nyi flopsal jobb, mint a 3080 :D

Azért próbálom majd tartani a gaming trendet :banplz:
2022-12-29 09_47_08-Steam.jpg

Vissza: “Leáldozott.hu”