A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #71051 2022.12.11. 20:07

DanielT írta:Adaptív ravasz, hangszóró, mikrofon, spéci rezgés, touchpad.

A Gow-ban még 2x tapasztalhattad volna kb azt s fajta ravasz baszkódást, többet nem erőltették. Első dolgom volt legutóbb a COD - ban is kikapcsolni.

De akkor most lusta a Sony, hogy ezek benne vannak opcióként?
A lustát nem én írtam, és nem is értek vele egyet. A sony nem lusta. A sony kurvára kapaszkodik minden szalmaszálba, de mivel már csak inkompetens barmok irányítják főleg, tele lettek ilyen látens dolgokkal. Mindenbe belekapaszkodnak, mert nem tudni mi lesz a jövő, de mindenbe ilyen buzeráns módon. Kiadták a zsákfiút pécére, de kinek/minek? Sehol nem reklámozták, senki nem tudta, hogy létezik. Enkórra kijött első nap, nulla darab letöltéssel. Azt sem tudták a népek, hogy ez mi a geci. Honnan is tudták volna? De talán nem is baj, mert olyan moslék minőségben tették mindezt, ami maximum a sony brand lejáratására alkalmas. Egy lusta cég nem csinál ilyeneket. Ilyeneket egy ostoba cég csinál.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71052 2022.12.11. 20:21

Jelenleg a sony két féle tevékenységet cselekszik parallel: ugyanazt, amit egyszer sikeresnek itélt, de az indogópapírral másolva, egyetlen molekulányi változtatás mersze nélkül, és a tottttális, értelmetlen és megmagyarázhatatlan agybajos dolgait. Egyik sem kecsegtet fényes és sikeres jövővel. És ennek komoly szerepe van abban, hogy szögre akasztottam ezt az egészet. Nem maradt senki olyan jeklentős hatalommal bíró erő ebben az iparágban, akinek értelmezhető jövőképe lenne. Mindezt úgy, hogy már a jelenük is eléggé meme gyanús mindnek.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #71053 2022.12.11. 20:22

Én nem értem milyen pofonra lenne szüksége a Sonynak hogy észhez térjen.... honnan? Az MS megvásárolt stúdiói olyan production valuet hoznak, hogy idén is mindegyik elvitte a Games awardon az összes címet. Ja várjunk csak.

Az adaptív ravasz pedig változó sikerrel van implementálva játékonként. FPS-ben pl hátrányban vagy, ha használod, de egy autós játékban 10/10. Egyetlen tech demo a tököm az.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71054 2022.12.11. 20:25

TasManXT írta:Én nem értem milyen pofonra lenne szüksége a Sonynak hogy észhez térjen.... honnan? Az MS megvásárolt stúdiói olyan production valuet hoznak, hogy idén is mindegyik elvitte a Games awardon az összes címet. Ja várjunk csak.

Az adaptív ravasz pedig változó sikerrel van implementálva játékonként. FPS-ben pl hátrányban vagy, ha használod, de egy autós játékban 10/10. Egyetlen tech demo a tököm az.
A sonynak nem pofonra lenne szüksége, az sem fog változtatni semmit. A sonynak kompetens, az játékosokhoz értő vezetésre lenne szüksége. Ami megvolt, na azok munkájából élnek máig, és csak az sül el normálisan, amit amazokról másolnak egy-az-egyben. Ezen egy pofon, meg kettő sem segít.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71055 2022.12.11. 20:37

DanielT írta:Ha a Sony elkényelmesedett, akkor a többieket hogyan minősítenéd?
Elkényelmesedés alatt azt értem, hogy nyeregben vannak, és látszik, hogy nem kell sok csontot vetni a játékosok felé. Alig használt kontrollerfunkciók, tetszhalott VR, legbénább crossplay és cross-save, új IP-k helyett remasterek, remake-ek, n+1. részek, egyre inkább egységesülő műfajokban, kevés co-op, állítólag bénább VRR. A Naughty Dog jött két új IP-vel és négy teljes játékkal a PS3-érában, azóta mi van? Generációról generációra kevesebb exkluzívért kellene egyre drágábban egyre drágább játékokhoz konzolt venni fizetősmultival. Vastagon szedtem, ami engem jobban érint. A DualSense-ről meg az a véleményem, hogy jobb D-pad jobban kellene neki, mint alig használt feature-ök.

Nyilván mindebben még szubjektívebb vizekre evezve benne van az is, hogy meguntam a sablonos szuperprodukciókat általában, a PS3-mal a konzolozás még friss élmény volt, így még nehezebb ezen az alapon megragadni az érdeklődésemet, mint valaha. Az pedig, hogy a Returnal vagy a GT kifejezetten nem nekem való, szintén rontja a helyzetet a szóba jövő exkluzívokat tekintve, ahogy az is, hogy a Horizon Creedet mint egyik nagy és viszonylag újabb IP-t mennyire megszenvedtem eddig (de majd hátha átfordul nálam is). Eközben játék van nekem elég, a jobb ökosziosztéma most többet nyom nekem a latban. Továbbá ha nem is tudatosan, de a PS3 hulladéksága ebben és az XSX pozitív példája nyilván éles kontrasztban áll egymással, de nyilván a PS5 nem PS3.

Azért a hetedik generáció második felében látszott, hogy nagyon küzdenek megmenteni a meccset, és ebből profitáltam is. Ezt most nem érzem. MS-nél is látom most, hogy küzd (ganépassz, Play Anywhere, stratégiák feltámasztása, jobb BC, FPS Boost, a végtelen pénzükből nagy bevásárlások, és több korábbi vagy jelenlegi third-party projekt megtolása), de tény, hogy a nagy AAA-dobások nem jönnek. Csak hát ez momentán önmagában pont kevésbé érdekel engem. Na meg az egy generációra jutó Nintendo-exkluzív a percepcióm szerint jobban nekem való, mint a sonys lista.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2022.12.11. 20:43-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71056 2022.12.11. 20:42

Moby írta:A lustát nem én írtam, és nem is értek vele egyet. A sony nem lusta. A sony kurvára kapaszkodik minden szalmaszálba, de mivel már csak inkompetens barmok irányítják főleg, tele lettek ilyen látens dolgokkal. Mindenbe belekapaszkodnak, mert nem tudni mi lesz a jövő, de mindenbe ilyen buzeráns módon. Kiadták a zsákfiút pécére, de kinek/minek? Sehol nem reklámozták, senki nem tudta, hogy létezik. Enkórra kijött első nap, nulla darab letöltéssel. Azt sem tudták a népek, hogy ez mi a geci. Honnan is tudták volna? De talán nem is baj, mert olyan moslék minőségben tették mindezt, ami maximum a sony brand lejáratására alkalmas. Egy lusta cég nem csinál ilyeneket. Ilyeneket egy ostoba cég csinál.
Azon tényleg lehet vitatkozni, hogy elkényelmesedésről vagy balfaszságról van szó, de azért a vízójuk az langyos lábvíz számomra most, nem látom mögötte a komoly szellemi erőfeszítést. A PC felé nyitást értékelem, még pénzt is tömtem a zsebükbe miatta, de nem érte meg. A Last of US Remake-et még meglátom. A Sackboy engem pont még viszonylag jobban érdekelne tőlük, de mindent elkövettek, hogy attól is eltántorítsanak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71057 2022.12.11. 20:46

TasManXT írta:Én nem értem milyen pofonra lenne szüksége a Sonynak hogy észhez térjen.... honnan? Az MS megvásárolt stúdiói olyan production valuet hoznak, hogy idén is mindegyik elvitte a Games awardon az összes címet. Ja várjunk csak.

Az adaptív ravasz pedig változó sikerrel van implementálva játékonként. FPS-ben pl hátrányban vagy, ha használod, de egy autós játékban 10/10. Egyetlen tech demo a tököm az.
Mivel egyre kevésbé vagyok a célközönségük, ezért pont nem lelkesedem a gondolatért, hogy a játékaikat ennyire felszopják a sajtóban és a kasszáknál is. Azért még mindig bízom benne, hogy a 2018-as GoW végül ütni fog, ha egyszer lesz kedvem folytatni. Nyilván a HZD-re haragszom igazán, mert szerintem dizájn szempontjából riasztó felfogást népszerűsít.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #71058 2022.12.11. 22:18

Moby írta:Hol vannak ezek a funkciók? A leírásokban? A nyilatkozatokban? AZ ŰRBEN?
Hol? :D
A lefingott GT7-ben azért meglepően sokmindent vissza tud adni az Dualsense. Nyilván itt nem arra gondolok, hogy a bazári recsegőn sípol a visszaszámláló a rajtig. Hanem főleg a rezgéssel. De egy Dirt 5 után zongorázni lehet a különbséget.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71059 2022.12.11. 22:31

benőmenő írta:A lefingott GT7-ben azért meglepően sokmindent vissza tud adni az Dualsense. Nyilván itt nem arra gondolok, hogy a bazári recsegőn sípol a visszaszámláló a rajtig. Hanem főleg a rezgéssel. De egy Dirt 5 után zongorázni lehet a különbséget.
Pár órát toltam a megjelenéskor, konkrétan nem adott vissza semmit. Rengetegen nyivákoltak emiatt, főleg azért, mert a previewk meg az égbe szopták fel. Lehet azóta javítottak valamit, nem tudom, és már számomra már nincs is igazán információértéke.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71060 2022.12.11. 22:46

DanielT írta:Lehet, hogy a Forza agyonveri, mégis attól okádok és a GT-t legalább karrier módban lenyomtam akármilyen langyi is. A Returnal-t is gyűlöltem speciel.

De mit csinál más? Mit csinál más jól, vagy jobban? Ha valamit fikázunk azt valamilyen referencia alapján tesszük, hát mi akkor a nem fika? Vagy minden fika, de a Sony fikább? Vagy kevésbé?

Mi a nem FIKA? :nezze:
pl sokan csinalnak fpseket, hat jobbakat mint a sony mert azt nem csinalnak
De johetne egy ilyen baszo production valjuval egy rpg, adnam
Vagy egy space jatek
De akar egy Remnant szeru coop lovolde, sony minosegben
Ezt lehet meg sorolni boven, de szinte mindig ac like jatekokat kapunk
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71061 2022.12.11. 22:49

TasManXT írta:Én nem értem milyen pofonra lenne szüksége a Sonynak hogy észhez térjen.... honnan? Az MS megvásárolt stúdiói olyan production valuet hoznak, hogy idén is mindegyik elvitte a Games awardon az összes címet. Ja várjunk csak.

Az adaptív ravasz pedig változó sikerrel van implementálva játékonként. FPS-ben pl hátrányban vagy, ha használod, de egy autós játékban 10/10. Egyetlen tech demo a tököm az.
Ha nem lesz psre Fifa, Cod etc, majd meglatod hogy alakulnak a konzol eladasok
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71062 2022.12.11. 23:22

phpBB [media]


Azert meg van hova fejlodni par Sony studionak :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71063 2022.12.12. 10:39

Micsu írta:[video]https://youtu.be/6EwYJiiOPrA[/vieo]

Azert meg van hova fejlodni par Sony studionak :P
Lustaságban? Az biztos, mert az állatrohadás szimulátor készítők még a HDR funkciót sem tudták rendesen implementálni és javítani a megjelenés óta, illetve még mindig fosgen konzolos minőségben érhető el a játék, semmiféle nextgen patch-et nem kapott.

Aztán a 6 év/ 1db játék teljesítmény sem épp az a mennyiség, ami a gaminget megmentené.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71064 2022.12.12. 11:06

DanielT írta:Lustaságban? Az biztos, mert az állatrohadás szimulátor készítők még a HDR funkciót sem tudták rendesen implementálni és javítani a megjelenés óta, illetve még mindig fosgen konzolos minőségben érhető el a játék, semmiféle nextgen patch-et nem kapott.

Aztán a 6 év/ 1db játék teljesítmény sem épp az a mennyiség, ami a gaminget megmentené.
Az alábbi RDR-videó viszont belepörgetve is a HZD antitézise. Azzal tényleg az az egyik baj, hogy nagyon keveset ad a világélményhez hozzá. Értem, robotdínók, csapdázás, Sony-költségvetés, de nekem ez kevés plusz az AC-formulához.

Egyébként tegnap levettem ultra hardról very hardra. Elvileg nincs nagy sebzéskülönbség, de közben mégis: az UH ugyanis felezi az elemental meg a tear damage-t. Plusz ugye minden annyiba kerül, hogy normális fegyver és lőszer is nehezen jön össze. A játékkal így is lehetett boldogulni (a repülő dögökkel, mondjuk, nemigen tudtam még elbírni, kb. sérthetetlennek tűntek, VH-n három egyszerre zsebkendőnyi területen is lement gond nélkül), csak az már inkább elkeserített, hogy bármilyen ügyeskedés mellett is mennyire elnyúltak a harcok, illetve mennyire kellett farmolni, hogy legyen felszerelés. Na most VH-n sokkal élvezhetőbb lett, bár továbbra is ötszörösen bullet sponge mindenki az ízlésemhez képest, és ez RETTENETESEN NEM jön be, de UH-n még ehhez képest is gyűlöletesen vontatott volt. És igen, tudom, hogy az UH NG+-hoz jött be, de továbbra sem értem, hogy miért a spéci taktikázások kiherélésével próbálják vele nehezíteni a játékot.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71065 2022.12.12. 11:14

Zóanagyvarázsló írta:Az alábbi RDR-videó viszont belepörgetve is a HZD antitézise. Azzal tényleg az az egyik baj, hogy nagyon keveset ad a világélményhez hozzá. Értem, robotdínók, csapdázás, Sony-költségvetés, de nekem ez kevés plusz az AC-formulához.

Egyébként tegnap levettem ultra hardról very hardra. Elvileg nincs nagy sebzéskülönbség, de közben mégis: az UH ugyanis felezi az elemental meg a tear damage-t. Plusz ugye minden annyiba kerül, hogy normális fegyver és lőszer is nehezen jön össze. A játékkal így is lehetett boldogulni (a repülő dögökkel, mondjuk, nemigen tudtam még elbírni, kb. sérthetetlennek tűntek, VH-n három egyszerre zsebkendőnyi területen is lement gond nélkül), csak az már inkább elkeserített, hogy bármilyen ügyeskedés mellett is mennyire elnyúltak a harcok, illetve mennyire kellett farmolni, hogy legyen felszerelés. Na most VH-n sokkal élvezhetőbb lett, bár továbbra is ötszörösen bullet sponge mindenki az ízlésemhez képest, és ez RETTENETESEN NEM jön be, de UH-n még ehhez képest is gyűlöletesen vontatott volt. És igen, tudom, hogy az UH NG+-hoz jött be, de továbbra sem értem, hogy miért a spéci taktikázások kiherélésével próbálják vele nehezíteni a játékot.
TOTÁLISAN és indokolatlanul SZÉTBASZOD magadnak az élményt ezzel a very ultra picsa harddal. Nem arra van kitalálva a játék, hogy elsőre valaki így nyomja, hanem amikor már vérprofi ÉS!!!!!!!!! new game+ ban mindene szarrá van maxolva.

Kb mintha a kalapácsot hibáztatnám, hogy fáj amikor csapkodom vele a pöcsöm.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71066 2022.12.12. 11:16

DanielT írta:Lustaságban? Az biztos, mert az állatrohadás szimulátor készítők még a HDR funkciót sem tudták rendesen implementálni és javítani a megjelenés óta, illetve még mindig fosgen konzolos minőségben érhető el a játék, semmiféle nextgen patch-et nem kapott.

Aztán a 6 év/ 1db játék teljesítmény sem épp az a mennyiség, ami a gaminget megmentené.
Az igaz, jo hulye voltam h a prolystationon kezdtem el amikor egy jo pcn baszo.
De ha mar csak a fikazas megy mutass egy ilyen reszletessegu sony jatekot?
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #71067 2022.12.12. 11:21

Micsu írta:Az igaz, jo hulye voltam h a prolystationon kezdtem el amikor egy jo pcn baszo.
De ha mar csak a fikazas megy mutass egy ilyen reszletessegu sony jatekot?
Pécén is ebola. Az a játék totálisan le van szarva a Rockstar részéről. Ha rajtuk múlna, akkor csak GTA5 kontentet csinálnának a következő 10 évben.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71068 2022.12.12. 11:23

Micsu írta:Az igaz, jo hulye voltam h a prolystationon kezdtem el amikor egy jo pcn baszo.
De ha mar csak a fikazas megy mutass egy ilyen reszletessegu sony jatekot?
Ezek a részletek mennyit adnak hozzá a KIBASZOTT UNALMAS játékmenethez? Ilyen összefoglaló youtube videókban poén, de a játékban nincs semmi más gameplay mechanika azon kívül, hogy ülj a lovon és lődd fejbe az ellenfeleket. Az, hogy a világ "működik" a háttérben az dícséretes, de ez csak egy elem. Erre gyúrtak rá, mert nincs más.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71069 2022.12.12. 11:24

DanielT írta:TOTÁLISAN és indokolatlanul SZÉTBASZOD magadnak az élményt ezzel a very ultra picsa harddal. Nem arra van kitalálva a játék, hogy elsőre valaki így nyomja, hanem amikor már vérprofi ÉS!!!!!!!!! new game+ ban mindene szarrá van maxolva.

Kb mintha a kalapácsot hibáztatnám, hogy fáj amikor csapkodom vele a pöcsöm.
A VH és a normál között sebzésben már minimális a különbség, az UH-nál is az említett limitációk okozzák a problémát. A linkem alapján story mode-on kívül mindenen bullet sponge-őrület van, még az easy is soknak tűnik. De ezeken meg eltűnik a tét, az UH túlélős hangulata jó volt a nyersanyaghiány, illetve a one-hitelődés miatt, az utóbbi nagyjából marad VH-n is, az AI agresszivitását még meglátjuk. Számomra ott van elszúrva, hogy alapból a HP bloat irányába mentek el, és UH-n erre már nem győztek hova rálicitálni. Emiatt nincs számomra ideális nehézségi, pontosabban időhúzási szint a játékban.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71070 2022.12.12. 11:26

TasManXT írta:Pécén is ebola. Az a játék totálisan le van szarva a Rockstar részéről. Ha rajtuk múlna, akkor csak GTA5 kontentet csinálnának a következő 10 évben.
Mar a multija halott sajna gondolom ezert. De akkor is magasan az egyik legigenyesebb jatek ami megjelent.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71071 2022.12.12. 11:29

DanielT írta:Ezek a részletek mennyit adnak hozzá a KIBASZOTT UNALMAS játékmenethez? Ilyen összefoglaló youtube videókban poén, de a játékban nincs semmi más gameplay mechanika azon kívül, hogy ülj a lovon és lődd fejbe az ellenfeleket. Az, hogy a világ "működik" a háttérben az dícséretes, de ez csak egy elem. Erre gyúrtak rá, mert nincs más.
Te beszeltel mindig igenyessegrol, ezek az aprosagok pont annak a merceje.
Hat ha szeretned a westernt akkor tudnad, hogy siman el lehet veszni ebben a vilagban de mivel teged nem kot le igy nem ertheted.
Miert egy felhokarcolonak alcazott negyzetek kozott, autok meg 1 bites activityk tomkelege lenne a gameplay csucsa?
Az rdr2 vilagaban is kurva sok felvedezni valo van.
Avatar
Botond

Hozzászólás #71072 2022.12.12. 11:31

DanielT írta:TOTÁLISAN és indokolatlanul SZÉTBASZOD magadnak az élményt ezzel a very ultra picsa harddal. Nem arra van kitalálva a játék, hogy elsőre valaki így nyomja, hanem amikor már vérprofi ÉS!!!!!!!!! new game+ ban mindene szarrá van maxolva.

Kb mintha a kalapácsot hibáztatnám, hogy fáj amikor csapkodom vele a pöcsöm.
Zó ezekbe rengeteg időt és energiát tesz, hogy szándékosan szétbassza a saját játékélményét amúgy, szóval ez pontos diagnózis kivételesen! :banplz:
Szerintem ez a kalapácsos dolog az egyetlen amit még így direktben nem próbált, vagy még csak nem mesélte, hogy próbálta volna, de ha összeírnánk egy best of listát, akkor te is elégedetten csettintenél, hogy mennyire kreatív a témában!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71073 2022.12.12. 11:32

Micsu írta:Te beszeltel mindig igenyessegrol, ezek az aprosagok pont annak a merceje.
Hat ha szeretned a westernt akkor tudnad, hogy siman el lehet veszni ebben a vilagban de mivel teged nem kot le igy nem ertheted.
Miert egy felhokarcolonak alcazott negyzetek kozott, autok meg 1 bites activityk tomkelege lenne a gameplay csucsa?
Az rdr2 vilagaban is kurva sok felvedezni valo van.
Szeretem a westernt egyébként, csak az unalmat nem. Pc-n elkezdtem az RDR2-t is, de majdnem megőrültem a semmit csinálástól és a nihiltől a pusztában. Ez egyébként tök reális! :D

Kapna még egy esélyt PS-en is, ha lenne normális verzió, de hát nem mindenki lehet Sony, akik mindent szintre hoznak.

szerk: A felhőkarcolók között lengedezni/futkosni legalább alapvetően élvezetes és ez az első dolog amiben az RDR2 elvérzik: A borzalmas karakter irányítás és létezés a csodás díszletek között. Konkrétan undorító érzés volt irányítani azt a medve mozgású, lassított felvételben mozgó köszvényes parasztot.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71074 2022.12.12. 12:01

DanielT írta:Szeretem a westernt egyébként, csak az unalmat nem. Pc-n elkezdtem az RDR2-t is, de majdnem megőrültem a semmit csinálástól és a nihiltől a pusztában. Ez egyébként tök reális! :D

Kapna még egy esélyt PS-en is, ha lenne normális verzió, de hát nem mindenki lehet Sony, akik mindent szintre hoznak.

szerk: A felhőkarcolók között lengedezni/futkosni legalább alapvetően élvezetes és ez az első dolog amiben az RDR2 elvérzik: A borzalmas karakter irányítás és létezés a csodás díszletek között. Konkrétan undorító érzés volt irányítani azt a medve mozgású, lassított felvételben mozgó köszvényes parasztot.
Szerintem ez két különböző, de nem ellentétes dolog (játéktér és világ), és tök jó lenne, ha bizonyos játékokban jobban egymásra találnának. Az inFamous 1-2 is azért csúszott el a platináig az AC-k után/mellett, mert a szuperhősös mozgás adott egy gördülékenyebb élményt (a Sucker Punch korábban platformereket gyártott, mondjuk, a Sly 2 ezerszer jobban bejött a PS3-as inFamousöknél), majd a Sunset Overdrive (ismét egy platformerszakértőtől) kifejezetten odacseszett (az inFamous 1-2 már viccnek tűnik hozzá képest). De egyik sem azért, mert a világban jó volt elmerülni, csak jó volt bennük irányítani valakit úgy.

A világban elmerülés pedig jó, amit a benne lévő népek és objektumok reaktivitása erősen meghatároz, és persze lore sem árt. A Gothic (2) a maga idejében éppen az utóbbival nyűgözött le, bár az RPG-kban tud lenni akár az előbbiből is (metamorfózis, levitáció), illetve a földhözragadtság is tud lenni vonzó (Kingdom Come).

Az AC-k érdekes módon próbálnak annyiból a kettő között egyensúlyozni (a régiekre gondolok a maguk idejében), hogy a nép "bevonódik", és van benne kamuplatforming, de mégis kevés volt nekem mindkét elem benne, a szintén a világélményhez tartozó építészet mentette meg őket. A korai 3D-s GTA-kban is fontos volt a városlakók reakciója ÉS a csapatás is, akkor még mindkettőben jó szintet hozva (plusz újszerű küldetések, perspektíva). Világ szempontjából a maga idejében a HZD már döglött hal hozzá képest, egyszerűen avítt, az őrök AI-ja azt se tudja lekezelni mindig, ha odavergődik egy-két masina. Volt olyan, hogy egy vadásztáborba bejöttek a dögök utának, ugráltak, meg minden, a kemény robotgyilkosok meg sétálgattak közöttük, alattuk (nem, nem én tettem a spawn pointot túlközel a táborhoz). A carja őrök legalább hajlamosak tessék-lássék harcolni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71075 2022.12.12. 12:01

aTYAÉG, lassan 30 éves álmom vált valóra! Működő Jaguar emulátor, amin tökéletesen fut a Power Drive rally.

Önálló, iszonyatosan igényes cucc, shaderek minden benne stb. Őrület konkrétan.

https://www.richwhitehouse.com/jaguar/index.php

phpBB [media]
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #71076 2022.12.12. 12:23

Micsu írta:Mar a multija halott sajna gondolom ezert. De akkor is magasan az egyik legigenyesebb jatek ami megjelent.
Totálisan 10/10 a részemről, szóval itt nem is ez a kérdés. De ehhez nyugodtan csinálhattak volna egy nextgen update-et. Helyette inkább leszarták, mert a multi nem hozott elég pénzt. Pedig tényleg egy csoda a játék, és persze megértem azokat akiknek ez unalmas volt, vagy nem szimpatotta be őket a világ, de a részletesség tényleg hibátlan, technóban egy fos.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71077 2022.12.12. 12:34

DanielT írta:aTYAÉG, lassan 30 éves álmom vált valóra! Működő Jaguar emulátor, amin tökéletesen fut a Power Drive rally.

Önálló, iszonyatosan igényes cucc, shaderek minden benne stb. Őrület konkrétan.

https://www.richwhitehouse.com/jaguar/index.php

matchbox.avi
"Messziről" mindig tetszettek, próbálva sose jöttek be a felülnézetes/izometrikus autós cuccok. Az Ignitiont például tökre bírtam (nagydobozos első kiadás a polcon), de valahogy a kanyarokat alig tudtam bevenni ebből a nézetből, atombéna voltam, aztán XP-n már nem is ment rendesen. A GOG-osat még nem próbáltam (megvan, annak idején 1 euróért adott rakat játékot oda az Interplay, mármint az összes együtt volt annyi, köztük elég jók is), de az sajnos a DOS-os, nem a windowsos verzió.

phpBB [media]


Talán adok neki azért egy esélyt, csak jó lenne hozzá belőni a kontrollert, a Screamerhez sem sikerült, ezért nem erőltettem. Vagy nekimegyek inkább a Rock 'n' Roll Racingnek a blizzes arkád kollekcióban.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #71078 2022.12.12. 12:40

Vegul lenyomtam a hzd1-et. Háát, egyszer elment, nem fog hianyozni/10.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71079 2022.12.12. 12:43

Zóanagyvarázsló írta:"Messziről" mindig tetszettek, próbálva sose jöttek be a felülnézetes/izometrikus autós cuccok. Az Ignitiont például tökre bírtam (nagydobozos első kiadás a polcon), de valahogy a kanyarokat alig tudtam bevenni ebből a nézetből, atombéna voltam, aztán XP-n már nem is ment rendesen. A GOG-osat még nem próbáltam (megvan, annak idején 1 euróért adott rakat játékot oda az Interplay, mármint az összes együtt volt annyi, köztük elég jók is), de az sajnos a DOS-os, nem a windowsos verzió.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=9y8EoaS-yVw[/vieo]

Talán adok neki azért egy esélyt, csak jó lenne hozzá belőni a kontrollert, a Screamerhez sem sikerült, ezért nem erőltettem. Vagy nekimegyek inkább a Rock 'n' Roll Racingnek a blizzes arkád kollekcióban.
Nekem abszolút kedvencem az alap Power Drive, ami van pc-n és Snes - en is, imádom. Ez annak a nextgen verziója, szóval konkrétan csoda történt. Persze épp tegnap szedtem szét a 3 CRT tévés retró setupot..
Avatar
Moby

Hozzászólás #71080 2022.12.12. 13:22

DanielT írta:aTYAÉG, lassan 30 éves álmom vált valóra! Működő Jaguar emulátor, amin tökéletesen fut a Power Drive rally.
Az én 30 éves, még gimnghez kapcsolható álmom az, hogy egyszer megtudjam ki nyerte 1990-ben a demó versenyt, amit aaz 576kbyte hirdetett :banplz: Merthogy küldtem be én is, és gecire büszke voltam rá, és ott voltam a bitlet karácsonyon, és vagy lemaradtam valamilyen érthetetlen módon az eredményhirdetésről, vagty nem volt :idiota: Szóval ha valakinek birtokában van ez az információ, akkor így 32 év elteltével megoszthatná :DDD
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71081 2022.12.12. 13:28

Greyfox írta:Vegul lenyomtam a hzd1-et. Háát, egyszer elment, nem fog hianyozni/10.
Pedig úgy rémlik, hogy a rögös kezdet után neked is átment tetszetősebbe, de ezek szerint elmúlt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71082 2022.12.12. 14:56

DanielT írta:Ebből meg valszeg a trailer és annak az ígérete a csúcspont, innen már csak lefelé lesz ahogy valósággá válik.

crimeboss.avi
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71083 2022.12.12. 15:46

Ingyen adják GOG-on az egeres lopakodós játékot.

Ez is olyan, hogy csak akkor próbáltam ki ganépasszban, mikor ment kifelé, így annyiban maradt, de aranyosnak és jópofának tűnt. Néztem is utána, hogy sose akar akciós lenni GOG-on, hát most egyszerre adták rá az összes kedvezményt.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71084 2022.12.12. 16:52

Az AMD végre nem okozott csalódást az új GPU-kkal, igaz lett a hájp! (Nem)

LOL. De legalább egy iparági elsőt behúztak: a legdrágább csúcskártya ár érték arányban jobb, mint az olcsóbb!

phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71085 2022.12.12. 16:58

Nekem az tetszik h sokan meg itt is mindig megeszik ugy a bullshitet h minden evben at vannak baszva :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #71086 2022.12.12. 17:35

DanielT írta:Az AMD végre nem okozott csalódást az új GPU-kkal, igaz lett a hájp! (Nem)

LOL. De legalább egy iparági elsőt behúztak: a legdrágább csúcskártya ár érték arányban jobb, mint az olcsóbb!

[vide=409s[/video]
Az AMD nem okozott csalódást, nem csak a hype lett igaz, hanem mindenki vágya teljesült. Aki szeretne 4K-ban olcsóbban játszani több frémmel és nem okoz neki gondot megtalálni a setupban a hairworks/fiziksz/RT off kapcsolókat, az meg is tudja tenni, aki meg erre akar matyizni, hogy bezzeg a 4080assal RT alatt megvan a PS3 védjegyének számító 28 frém, az is megteheti mindezt, és aki meg 1,2 millióért vesz 4090est az is örülhet, hogy azzal sincs meg a 60, de jó!
Ilyen szinten még sose lett kiszolgálva a mindenki is! Alig várom, hogy a 6900as helyére be tudjam pattintani a 7900xtx-et, és miközben minden suhan fix120 frémmel közben ezen filozófálgassak, hogy ha 4080ast veszek plusz 200ért, akkor az RT-t bekapcsolva vajon a játékélmény szempontjából mekkora előrelépés lenne a 23 frémhez képest a 28. Vagy háromszor annyi pénzért a 45-58 között csapkodó frém szintén RT alatt eliteség, vagy ugyanúgy állatoknak való dolog, mint egy PS3.
De ezt csak Benő tudná megmondani!
Addig is, pezsgőt mindenkinek, mindenki ünnepelhet, mindenki azt kapja, amit akar!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71087 2022.12.12. 17:41

Botond írta:Az AMD nem okozott csalódást, nem csak a hype lett igaz, hanem mindenki vágya teljesült. Aki szeretne 4K-ban olcsóbban játszani több frémmel és nem okoz neki gondot megtalálni a setupban a hairworks/fiziksz/RT off kapcsolókat, az meg is tudja tenni, aki meg erre akar matyizni, hogy bezzeg a 4080assal RT alatt megvan a PS3 védjegyének számító 28 frém, az is megteheti mindezt, és aki meg 1,2 millióért vesz 4090est az is örülhet, hogy azzal sincs meg a 60, de jó!
Ilyen szinten még sose lett kiszolgálva a mindenki is! Alig várom, hogy a 6900as helyére be tudjam pattintani a 7900xtx-et, és miközben minden suhan fix120 frémmel közben ezen filozófálgassak, hogy ha 4080ast veszek plusz 200ért, akkor az RT-t bekapcsolva vajon a játékélmény szempontjából mekkora előrelépés lenne a 23 frémhez képest a 28. Vagy háromszor annyi pénzért a 45-58 között csapkodó frém szintén RT alatt eliteség, vagy ugyanúgy állatoknak való dolog, mint egy PS3.
De ezt csak Benő tudná megmondani!
Addig is, pezsgőt mindenkinek, mindenki ünnepelhet, mindenki azt kapja, amit akar!
Én is alig várom hogy bepattintsd, a gyereknek meg jó lesz minecraftozni a 6900as, utána meg megy a sárdobálás a nvidiásokra hogy miattuk hallnak ki a pandák bezzeg te meg arty mennyire oda figyeltek a wattokra. (errefel hasalnak itt is mint állat) :wilting:
3x annyi pénzért a legjobb amúgy , gondolom azért rinyálsz Mobynak napok óta mert olyan olcsó lesz, majd küldj linket, harmad annyiért érdekel engem is :D
Btw a mi elitségünk a dlss, ami ügyebár a fakéz indukátora és ördögtől való :wilting:
Legjobb hogy a 7900 xtx 38 átlag fps mellett 351 wattot eszik, a zabagép nvidia 4080 meg 301 wattnál 50 fpst hoz :banplz: :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71088 2022.12.12. 18:17

Micsu írta:Nekem az tetszik h sokan meg itt is mindig megeszik ugy a bullshitet h minden evben at vannak baszva :banplz:
Az AMD átmatricázta, és két év késéssel kiadta a 3090-et, drágábban. Pontosan azt tudja (mínusz DLSS), annyit fogyaszt, és annyiba kerül, mint az akkor. Ma viszont olcsóbb a 3090. Nem értem miért nem azzal hasonlítgatják össze. Konstans egy generáció hátrányban vannak, se előre, se hátra.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71089 2022.12.12. 18:23

Botond írta:Az AMD nem okozott csalódást, nem csak a hype lett igaz, hanem mindenki vágya teljesült. Aki szeretne 4K-ban olcsóbban játszani több frémmel és nem okoz neki gondot megtalálni a setupban a hairworks/fiziksz/RT off kapcsolókat, az meg is tudja tenni, aki meg erre akar matyizni, hogy bezzeg a 4080assal RT alatt megvan a PS3 védjegyének számító 28 frém, az is megteheti mindezt, és aki meg 1,2 millióért vesz 4090est az is örülhet, hogy azzal sincs meg a 60, de jó!
Ilyen szinten még sose lett kiszolgálva a mindenki is! Alig várom, hogy a 6900as helyére be tudjam pattintani a 7900xtx-et, és miközben minden suhan fix120 frémmel közben ezen filozófálgassak, hogy ha 4080ast veszek plusz 200ért, akkor az RT-t bekapcsolva vajon a játékélmény szempontjából mekkora előrelépés lenne a 23 frémhez képest a 28. Vagy háromszor annyi pénzért a 45-58 között csapkodó frém szintén RT alatt eliteség, vagy ugyanúgy állatoknak való dolog, mint egy PS3.
De ezt csak Benő tudná megmondani!
Addig is, pezsgőt mindenkinek, mindenki ünnepelhet, mindenki azt kapja, amit akar!
Ez oké, csak 3090-et kapsz ettől 200-al olcsóbban, és szögugyanez. Pár hónapos sok év garis 3090-ek vannak 400-450 között.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71090 2022.12.12. 18:30

Micsu írta:Én is alig várom hogy bepattintsd, a gyereknek meg jó lesz minecraftozni a 6900as, utána meg megy a sárdobálás a nvidiásokra hogy miattuk hallnak ki a pandák bezzeg te meg arty mennyire oda figyeltek a wattokra. (errefel hasalnak itt is mint állat) :wilting:
3x annyi pénzért a legjobb amúgy , gondolom azért rinyálsz Mobynak napok óta mert olyan olcsó lesz, majd küldj linket, harmad annyiért érdekel engem is :D
Btw a mi elitségünk a dlss, ami ügyebár a fakéz indukátora és ördögtől való :wilting:
Legjobb hogy a 7900 xtx 38 átlag fps mellett 351 wattot eszik, a zabagép nvidia 4080 meg 301 wattnál 50 fpst hoz :banplz: :banplz:
Hát ez a giga power efficiency ez olyan szokásosan AMD-sen öblös nagy bullshit/hazugság lett :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #71091 2022.12.12. 19:00

Ugyanez PRÖhardver módra :taps: Totttttttttttttális elmebaj :D
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #71092 2022.12.12. 19:30

Micsu írta:Én is alig várom hogy bepattintsd, a gyereknek meg jó lesz minecraftozni a 6900as, utána meg megy a sárdobálás a nvidiásokra hogy miattuk hallnak ki a pandák bezzeg te meg arty mennyire oda figyeltek a wattokra. (errefel hasalnak itt is mint állat) :wilting:
3x annyi pénzért a legjobb amúgy , gondolom azért rinyálsz Mobynak napok óta mert olyan olcsó lesz, majd küldj linket, harmad annyiért érdekel engem is :D
Btw a mi elitségünk a dlss, ami ügyebár a fakéz indukátora és ördögtől való :wilting:
Legjobb hogy a 7900 xtx 38 átlag fps mellett 351 wattot eszik, a zabagép nvidia 4080 meg 301 wattnál 50 fpst hoz :banplz: :banplz:
Igen, szó szerint ezt írtam, hogy mindenki örül, hogy van minek tapsolni.
AMD ebben verhetetlen, hogy mindenkinek kiszolgálja az igényeit.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #71093 2022.12.12. 20:02

Botond írta:De ezt csak Benő tudná megmondani!
Én ezt most úgy megtudnám mondani, hogy a bizonytalanságok miatt nem is hoztam magammal semmi játékgépet a szezonra. Majd max lövök valami emulátort a 8 éves notira.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71094 2022.12.12. 20:10

Moby írta:Ugyanez PRÖhardver módra :taps: Totttttttttttttális elmebaj :D
Kép
uhd mid setting 3 eves cimeken, valahogy ki kellett hozni :)
Avatar
arty

Hozzászólás #71095 2022.12.12. 21:03

benőmenő írta:A lefingott GT7-ben azért meglepően sokmindent vissza tud adni az Dualsense. Nyilván itt nem arra gondolok, hogy a bazári recsegőn sípol a visszaszámláló a rajtig. Hanem főleg a rezgéssel. De egy Dirt 5 után zongorázni lehet a különbséget.
nemsokára jövök!!!
Avatar
arty

Hozzászólás #71096 2022.12.12. 21:04

DanielT írta:aTYAÉG, lassan 30 éves álmom vált valóra! Működő Jaguar emulátor, amin tökéletesen fut a Power Drive rally.
amugy ez hogy, hogy eddig nem volt értelmes emu, mostmeg 1.0 és perfekt?!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2022.12.12. 21:08-kor.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #71097 2022.12.12. 21:05

Zóanagyvarázsló írta:Pedig úgy rémlik, hogy a rögös kezdet után neked is átment tetszetősebbe, de ezek szerint elmúlt.
Voltak benne jó részek, de összességében nem annyira jött be, felénél kifújt a lendület, de azt is megértem, ha valakinek tetszett.
Most elkezdtem a Death Stranding DC-t, benne van PS+ extrában. Asszem játszottam úgy 5 percet és néztem olyan 40 percnyi átvezető videót. Tetszett, de fingom nincs mi történt, volt ott minden.
.. Kojima :D
Avatar
arty

Hozzászólás #71098 2022.12.12. 21:12

DanielT írta:Nekem abszolút kedvencem az alap Power Drive, ami van pc-n és Snes - en is, imádom. Ez annak a nextgen verziója, szóval konkrétan csoda történt. Persze épp tegnap szedtem szét a 3 CRT tévés retró setupot..
én meg éppen tegnap kezdtem összerakni... sajnos most alig tudok mozogni, a hátam nem egy húszévesé :(

retroosszerakas.jpg


- mér' szedted szét?
- mikortól vagy szabin? lesz időd valamikor átugrani? ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #71099 2022.12.12. 21:23

Micsu írta:te meg arty mennyire oda figyeltek a wattokra. (errefel hasalnak itt is mint állat) :wilting:
Legjobb hogy a 7900 xtx 38 átlag fps mellett 351 wattot eszik, a zabagép nvidia 4080 meg 301 wattnál 50 fpst hoz :banplz: :banplz:
6700xt-m van, ami mióta elhoztam mobytól, még az évi 1db F1 202x-et se tolta végig (mert az EA nem árazza le :( ), van még kb 18 napja az évből, hogy futtasson valamit, de elég reménytelen szegény helyzete....... szóval bocs, de ha mindenki gpu-ja annyi pandát mentene, mint az enyém, már annyi lenne belőlük, h irtani kéne... :P

a 7900 meg lehet jó gpu, ha az ára beáll ÉS nem lesz minden rendes nextgen cím RT-only cím... (értsd RT off mellett olyan lesz a graf, mint anno a pixelshader nélküli mx4-eken volt vs gef4ti)
de az elég cumi lenne a 4090 tulajokat kivéve mindenkinek....

rt.on-off.jpg
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2022.12.12. 21:29-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71100 2022.12.12. 21:26

arty írta:amugy ez hogy, hogy eddig nem volt értelmes emu, mostmeg 1.0 és perfekt?!
Szó szerint. Beszarás konkétan!
Avatar
Moby

Hozzászólás #71101 2022.12.12. 21:33

DanielT írta:Szó szerint. Beszarás konkétan!
Mondjuk nem tudom mennyi értelme van arra a kéttucat játékra, ami elérhető volt arra a gépre. Ennyi erővel xbox classic emut is csinálhattak volna.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71102 2022.12.12. 21:34

arty írta:én meg éppen tegnap kezdtem összerakni... sajnos most alig tudok mozogni, a hátam nem egy húszévesé :(

retroosszerakas.jpg


- mér' szedted szét?
- mikortól vagy szabin? lesz időd valamikor átugrani? ;)
Hoppácska! És OTTATHOMSON! :DDD :taps: :taps: :taps: Bármikor ráérek, pakolhatunk mindent mindenhova, az én hátam ki van kímélve! Sajnos most nem vállalom, hogy mocival megyek, pedig már 2 új is van amit nem láttál. :zavart2:

Azé' szedtem szét, mert anyám mostanában többet lesz itt és kapott oda egy netflix tévét, kellett a hely.
Avatar
Botond

Hozzászólás #71103 2022.12.12. 22:07

Lepörgött az UC4 “kieg”, a The Lost legacy. Azt hiszem mindent elmondtatok róla az elmúlt két napban, szóval csak ismételni tudom amiket írtatok róla:
- rókabőr
- igénytelen
- szarul is néz ki, mert hát minden ami nem 4090es szint az ultragáz
- stb

Először azt gondoltam, hogy jó vétel volt ez az uc4 remaster 60 fps kollekció, és bár az alap uc4nél írtam, hogy ez vmi elbaszott szép, még anyám is odaült nézni a játékot, pedig ezt 40 évig nem tette, ebben a cuccban meg még erre is rá tudtak tenni egy lapáttal, de ma meggyőztetek, hogy Rt ultra 120 frém alatt minden vérciki!

A játékmenetben jópofa máshonnan lopott ötletek voltak, de megint inkább az volt a jó, hogy nem tolták túl, mérsékelt mennyiségű lövöldözés, mérsékelt mennyiségű open worldség, mérsékelt mennyiségű random gyűjthető bizbasz, aminek semmi köze a főszálhoz.
60frém meg különösen jót tett neki.
Kicsit rövidke lett, mintha vmi demója lenne a negyedik résznek.
Jár a 8 pont.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #71104 2022.12.12. 22:24

Botond írta:Lepörgött az UC4 “kieg”, a The Lost legacy. Azt hiszem mindent elmondtatok róla az elmúlt két napban, szóval csak ismételni tudom amiket írtatok róla:
- rókabőr
- igénytelen
- szarul is néz ki, mert hát minden ami nem 4090es szint az ultragáz
- stb

Először azt gondoltam, hogy jó vétel volt ez az uc4 remaster 60 fps kollekció, és bár az alap uc4nél írtam, hogy ez vmi elbaszott szép, még anyám is odaült nézni a játékot, pedig ezt 40 évig nem tette, ebben a cuccban meg még erre is rá tudtak tenni egy lapáttal, de ma meggyőztetek, hogy Rt ultra 120 frém alatt minden vérciki!

A játékmenetben jópofa máshonnan lopott ötletek voltak, de megint inkább az volt a jó, hogy nem tolták túl, mérsékelt mennyiségű lövöldözés, mérsékelt mennyiségű open worldség, mérsékelt mennyiségű random gyűjthető bizbasz, aminek semmi köze a főszálhoz.
60frém meg különösen jót tett neki.
Kicsit rövidke lett, mintha vmi demója lenne a negyedik résznek.
Jár a 8 pont.
Feltörték Botond accountját? Mit keres 8 pont egy Sony címen?
Avatar
Botond

Hozzászólás #71105 2022.12.12. 22:27

TasManXT írta:Feltörték Botond accountját? Mit keres 8 pont egy Sony címen?
No-no-no. A két ps5ön elérhető recsitre a 10et is megadtam.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71106 2022.12.12. 22:36

Botond írta:No-no-no. A két ps5ön elérhető recsitre a 10et is megadtam.
Úristen...pedig az a rift apart gameplayben ritka egy aljaszar :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71107 2022.12.12. 22:37

DanielT írta:aTYAÉG, lassan 30 éves álmom vált valóra! Működő Jaguar emulátor, amin tökéletesen fut a Power Drive rally.

Önálló, iszonyatosan igényes cucc, shaderek minden benne stb. Őrület konkrétan.

https://www.richwhitehouse.com/jaguar/index.php

[video]https://youtu.be/Em6KGZ5Amd0[/vieo]
Na hát megint csak beigazolódott, hogy "ne találkozz a hőseiddel"... Hát ezt elkúrták, nem kicsit. ÓRIÁSI probléma, hogy az irány ikonokat későn rakja ki a játék, a bemondás sem jó ütemben jön, teljesen kinyírja a játékot. Konkrétan be kell tanulni a pályát, máshogy teljesen esélytelen. :( Hiába az őrületes nextgen grafika, ha faltól falig pattogok és a harmadik szakaszt már nem tudom megcsinálni. :rinya: :rinya: :rinya:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71108 2022.12.12. 22:41

Moby írta:Úristen...pedig az a rift apart gameplayben ritka egy aljaszar :D
Botond nem sok 3D platformerrel (persze a Ratchetek eléggé átmennek lövöldébe) játszott, a a Super Lucky volt neki a műfaj csúcsa. Kölcsön kéne adnom neki a PS3-at, ha már annyit emlegeti, van rá vagy 8 Ratchetem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71109 2022.12.12. 22:42

DanielT írta:Na hát megint csak beigazolódott, hogy "ne találkozz a hőseiddel"... Hát ezt elkúrták, nem kicsit. ÓRIÁSI probléma, hogy az irány ikonokat későn rakja ki a játék, a bemondás sem jó ütemben jön, teljesen kinyírja a játékot. Konkrétan be kell tanulni a pályát, máshogy teljesen esélytelen. :( Hiába az őrületes nextgen grafika, ha faltól falig pattogok és a harmadik szakaszt már nem tudom megcsinálni. :rinya: :rinya: :rinya:
Vagyis Jaguaron ilyen volt, és ezt így kellett megtudnod? Kár amúgy, tényleg pofásan néz ki.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71110 2022.12.12. 22:52

Zóanagyvarázsló írta:Botond nem sok 3D platformerrel (persze a Ratchetek eléggé átmennek lövöldébe) játszott, a a Super Lucky volt neki a műfaj csúcsa. Kölcsön kéne adnom neki a PS3-at, ha már annyit emlegeti, van rá vagy 8 Ratchetem.
Najó, de ehhez képest egy sackboy ugyanonnan (vagy ugyanoda) egy kész IQ bajnokság, nem egy ilyen ostoboid alibiszar komfortgame :D

Ez a riftapart ilyen kirakatpéldája annak, ami felé a sony sodródik: ez a piros masinival átkötött, szép fényes sztaniolpapírba csomagolt fehérre száradt kutyaszar prototípusa :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71111 2022.12.12. 23:56

Moby írta:Najó, de ehhez képest egy sackboy ugyanonnan (vagy ugyanoda) egy kész IQ bajnokság, nem egy ilyen ostoboid alibiszar komfortgame :D

Ez a riftapart ilyen kirakatpéldája annak, ami felé a sony sodródik: ez a piros masnival átkötött, szép fényes sztaniolpapírba csomagolt fehérre száradt kutyaszar prototípusa :D
Hát nem tudom, hogy a Super Luckyt ismered-e, kritikusoknál nem ment valami nagyot, amúgy aranyos, szerethető, jól játszható, de minden, csak nem szofisztikált. Ami azt illeti még kedvelem is, de abszolút belépőszint.

A Ratcheteknél gyakorlatilag a második rész óta nem kellett nekem egyik spéci ugrás se, hogy platinázzam. Mármint használtam őket néha, de mindent elértem nélkülük. Szórakoztató lövöldék egyszerű feladványokkal (oké, a Crack in Time-mal tényleg folytatni kellene) és platforminggal. De szórakoztató csomag a fegyverekkel és a karakterekkel. Ettől függetlenül nyilván van hova butulni, lehet, hogy sikerült is. Eleve a Gladiator is már arénaharcra koncentrált, ha volt is Clank-mentes platforming.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71112 2022.12.13. 10:42

DanielT írta:Na hát megint csak beigazolódott, hogy "ne találkozz a hőseiddel"... Hát ezt elkúrták, nem kicsit. ÓRIÁSI probléma, hogy az irány ikonokat későn rakja ki a játék, a bemondás sem jó ütemben jön, teljesen kinyírja a játékot. Konkrétan be kell tanulni a pályát, máshogy teljesen esélytelen. :( Hiába az őrületes nextgen grafika, ha faltól falig pattogok és a harmadik szakaszt már nem tudom megcsinálni. :rinya: :rinya: :rinya:
MEGOLDVA. A rohadt PAL szabvány megint, amire ezek a szerencsétlen angolok csinálták a játékot... 50 frém helyett az emu alapból 60-on nyomta, ezáltal lett játszhatatlan, minden időzítés elcseszve. Szerencsére ebben a fantasztikus emuban van PAL mód switch, így instant tökéletes lett. Persze rohadt nehéz, de már irányítható, totál frankó! :eljen: :eljen: :eljen:

Leszámítva persze a csodás Apple Thunderbolt displayt+AMD GPU drivert, ahol minden erőfeszítésem ellenére sem sikerült aktiválnom 50hz módot, így elég szaggatóska a scroll. ;(

szerk: OLED legalább engedte, szal korrekt a setup, amíg egyszer megint nem CRT lesz.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71113 2022.12.13. 14:06

Botond írta:Lepörgött az UC4 “kieg”, a The Lost legacy. Azt hiszem mindent elmondtatok róla az elmúlt két napban, szóval csak ismételni tudom amiket írtatok róla:
- rókabőr
- igénytelen
- szarul is néz ki, mert hát minden ami nem 4090es szint az ultragáz
- stb
Igen, jol nez ki ahogy a doom is jol nezett ki anno, ne fejlesszenek uj ficsoroket, engineket, videokartyat se, sot fejlesszunk vissza fele, ugy is a retro az ur. :fejvakaras:
Avatar
Botond

Hozzászólás #71114 2022.12.13. 14:36

Micsu írta:Igen, jol nez ki ahogy a doom is jol nezett ki anno, ne fejlesszenek uj ficsoroket, engineket, videokartyat se, sot fejlesszunk vissza fele, ugy is a retro az ur. :fejvakaras:
Hát, te voltál a leghangosabb hahotában, hogy gáz amit a 7900asok tudnak, szóval én csak helyeseltem neked, hogy a ps5ben levő AMD gpu még annál is gázabb mittud. De szerencsére mindenkinek otthon a 4090es, szóval minket ez amúgy sem érint, hogy a mocsokban hemperegjünk.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71115 2022.12.13. 14:49

Botond írta:Hát, te voltál a leghangosabb hahotában, hogy gáz amit a 7900asok tudnak, szóval én csak helyeseltem neked, hogy a ps5ben levő AMD gpu még annál is gázabb mittud. De szerencsére mindenkinek otthon a 4090es, szóval minket ez amúgy sem érint, hogy a mocsokban hemperegjünk.
Nem
Ezzel a 4090el te josz mindig szo nem volt rola sosem, ez a szokasos Botond film mint a 3x dragabb vidia kartya.
A gaz az hogy megjelenes elott megint jottek a kamu leakek, a mindent agyonvero, keveset fogyaszto amd kartyakrol, es megint kellett talalni valami mero szamot amiben igen, jobb tud lenni, de ahogy Moby is megmonda, egy 3090el is jobban jar az ember.
Avatar
Botond

Hozzászólás #71116 2022.12.13. 15:17

Micsu írta:Nem
Ezzel a 4090el te josz mindig szo nem volt rola sosem, ez a szokasos Botond film mint a 3x dragabb vidia kartya.
A gaz az hogy megjelenes elott megint jottek a kamu leakek, a mindent agyonvero, keveset fogyaszto amd kartyakrol, es megint kellett talalni valami mero szamot amiben igen, jobb tud lenni, de ahogy Moby is megmonda, egy 3090el is jobban jar az ember.
Most akkor mégis a múltba fektessünk be?! Az innováció két komment alatt már ki is ment a divatból?!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71117 2022.12.13. 16:33

Botond írta:Most akkor mégis a múltba fektessünk be?! Az innováció két komment alatt már ki is ment a divatból?!
Hat igen, ez a szomoru h meg az 1 eves kartya is jobb opcio lehet
Avatar
Botond

Hozzászólás #71119 2022.12.13. 17:00

Micsu írta:Harmad annyi
Alzán 560 volt ma az xtx amúgy.
Ugyanitt 4090es is van 898ért.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71120 2022.12.13. 17:02

Botond írta:Alzán 560 volt ma az xtx amúgy.
Ugyanitt 4090es is van 898ért.
Mivel a 4090 szegmenségben nincs kártyája az amdnek, ez a 4080 ellefele, azért megint rejétély hogy te hogy kevered ise a 4090et, csak a szokásos :wave:
Botond írta: Vagy háromszor annyi pénzért a 45-58 között csapkodó frém szintén RT alatt eliteség

Matekból meg mindenből te vagy a legjobb de nekem 560 3 szorosa se 898, de majd kijavítasz

Vissza: “Leáldozott.hu”