A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70981 2022.12.08. 11:05

Botond írta:Pont a héten dobozoltam el szegény x360ast, pedig lehet tényleg érdemes lett volna inkább átrakni az oledhez.
Bár pont ezt beszéltük Artyval, hogy mióta oledre váltott a qledről azóta nincs felső káva és él a tv-n, amire a kinect tartót fel lehet tenni, és így nincs hova tenni normális a kinectet.
Szétnézel és mindenhol csak a baj, és akkor még sikerpropagandát se nézzen az ember, hogy legalább vmi jót halljon?!
Én már úgy vagyok lassan, mint a hivatásos nénik a viccben, mikor mondja az egyik, hogy annyira le van égve, és kellene a pénz, hogy kétezerért is elmenne bárkivel, mire mondja a másik, hogy ő már ingyen is szopna, csak vmi meleg legyen a gyomrában! :banplz:
Ennél undorítóbbat szerintem idén már nem fogok olvasni.. :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70982 2022.12.08. 12:36

Mondjuk amit a Hbomax kitol magából minőséget ahhoz felesleges az oled tv, elég bőven akár egy ips monitor is
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70983 2022.12.08. 13:04

Micsu írta:Mondjuk amit a Hbomax kitol magából minőséget ahhoz felesleges az oled tv, elég bőven akár egy ips monitor is
Igen, a legszarabb minőség az összes streaming közül. Alig van 4k tartalom, és ami van az sem éri el mondjuk a D+ vagy a netflix minőséget. Amazon Prime Video 900 hufért még mindig a legjobb ár - érték arány. Főleg mióta szarrá tolják a feliratokat és a szinkronokat. Azért is említem, mert sok HBO maxon fent lévő sorozat elkezdett ide átvándorolni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70984 2022.12.08. 13:05

DanielT írta:Ennél undorítóbbat szerintem idén már nem fogok olvasni.. :idiota:
Igen, azért a Kinectet felemlegetni 2022-ben elég durva! :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #70985 2022.12.08. 14:23

TasManXT írta:Igen, a legszarabb minőség az összes streaming közül. Alig van 4k tartalom, és ami van az sem éri el mondjuk a D+ vagy a netflix minőséget. Amazon Prime Video 900 hufért még mindig a legjobb ár - érték arány. Főleg mióta szarrá tolják a feliratokat és a szinkronokat. Azért is említem, mert sok HBO maxon fent lévő sorozat elkezdett ide átvándorolni.
Pont ma gondolkoztam, hogy vajon 900 forint e még, mert man in the high castlet meg kéne már nézni végre vmikor és ha már ott vagyok akkor a gyűrűk urát meg a reachert is.
Hétvégén ránézek, köszi a tippet!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70986 2022.12.08. 16:48

Botond írta:Pont ma gondolkoztam, hogy vajon 900 forint e még, mert man in the high castlet meg kéne már nézni végre vmikor és ha már ott vagyok akkor a gyűrűk urát meg a reachert is.
Hétvégén ránézek, köszi a tippet!
High Castle vége sajnos nem a legjobb, de az eleje elég jól követi a könyvet. Aztán sehogyse. :D Jack Ryant is javaslom, annak most jön a 3. évada.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70987 2022.12.08. 17:54

Botond írta:Pont ma gondolkoztam, hogy vajon 900 forint e még, mert man in the high castlet meg kéne már nézni végre vmikor és ha már ott vagyok akkor a gyűrűk urát meg a reachert is.
Hétvégén ránézek, köszi a tippet!
Annyi. Ezt a perifériát nézegetem rajta, de olyan tetves kurva unalmas lett ez is az első pár részt kivéve, hogy az ereimet tudnám feltépni, mire végigszenvedem az aktuális heti részt.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #70988 2022.12.08. 19:57

Botond írta:Pont ma gondolkoztam, hogy vajon 900 forint e még, mert man in the high castlet meg kéne már nézni végre vmikor és ha már ott vagyok akkor a gyűrűk urát meg a reachert is.
Hétvégén ránézek, köszi a tippet!
Lengyel amazonról fizetsz elő akkor 1 év is csak 4200 Ft.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70989 2022.12.08. 22:17

kigyi írta:Lengyel amazonról fizetsz elő akkor 1 év is csak 4200 Ft.
Ezek a lifehackek vazzeg... :DD Lengyel amazon! :banplz: Hát nekem is jöhetne egy lengyel amazon egyébként még 4500-ért is! :banplz:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70990 2022.12.09. 07:48

phpBB [media]
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70991 2022.12.09. 08:06

phpBB [media]
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70992 2022.12.09. 08:11

phpBB [media]


Hogy ne kelljen lejátszani:
2023-6-6
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70993 2022.12.09. 08:16

TasManXT írta:[video]https://youtu.be/KsNDMHvz98M[/vido]

Hogy ne kelljen lejátszani:
2023-6-6
Uff, pont a szülinapom... jaj, most vegyem day1? Végülis a csodálatos Immortal után ezzel se hibázhatnak nagyot.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70994 2022.12.09. 08:19

phpBB [media]

Remnant 2 is érdemel említést, még akkor is, ha semmi nem derül ki ebből a trailerből.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70995 2022.12.09. 08:23

A Death Stranding 2 meg TALÁN végre csak PS5 lesz? 4 évvel a gépek megjelenése után már esetleg lehetnek rájuk tervezett játékok? Vagy azért ne akarjunk túl sokat?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70996 2022.12.09. 08:24

Botond írta:[video]https://youtu.be/ayLGbB4AKqI[/vide]
Remnant 2 is érdemel említést, még akkor is, ha semmi nem derül ki ebből a trailerből.
Na, ezt tényleg vártam! A PS+ ból az egyik legjobb dolog volt, hogy az elsőt megismertette velem. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70997 2022.12.09. 08:31

Megnyugtató látni, hogy Aloy kisasszony a kiegészítő megérkezéséig sem éhezett.

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70998 2022.12.09. 08:37

Ez meg egész érdekes legalábbis nekem, kár hogy csak bukott és halott platformokra van bejelentve.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70999 2022.12.09. 08:42

Ebből meg valszeg a trailer és annak az ígérete a csúcspont, innen már csak lefelé lesz ahogy valósággá válik.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71000 2022.12.09. 08:54

A nyertesek közül van pár érdekes:

The Game Award for Best Art Direction: Elden Ring

Aha... hát ha a best art direction az az összes direction a világ minden égtájába akkor lehet.


De ez még jobb:

The Game Awards - Games for Impact Award: As Dusk Falls

Tehát a legnagyobb impaktualitása, mondhatni impaktációja ennek volt. Namost aki meg tudja mondani Google keresés nélkül, hogy ez egyáltalán mi a szar volt, az pontot kap érte.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #71001 2022.12.09. 09:23

DanielT írta:The Game Awards - Games for Impact Award: As Dusk Falls

Tehát a legnagyobb impaktualitása, mondhatni impaktációja ennek volt. Namost aki meg tudja mondani Google keresés nélkül, hogy ez egyáltalán mi a szar volt, az pontot kap érte.
Mentségére legyen mondva, hogy a többi jelöltet is guglizni kellene, szóval ebből a szempontból mindegy melyik nyerte:

GAMES FOR IMPACT
A Memoir Blue (Cloisters Interactive/Annapurna)
As Dusk Falls (Interior Night/Xbox Game Studios)
Citizen Sleeper (Jump Over The Age/Fellow Traveller)
Endling - Extinction is Forever (Herobeat Studios/HandyGames)
Hindsight (Team Hindsight/Annapurna)
I Was a Teenage Exocolonist (Northway Games/Finji)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71002 2022.12.09. 09:34

neoreg írta:Mentségére legyen mondva, hogy a többi jelöltet is guglizni kellene, szóval ebből a szempontból mindegy melyik nyerte:

GAMES FOR IMPACT
A Memoir Blue (Cloisters Interactive/Annapurna)
As Dusk Falls (Interior Night/Xbox Game Studios)
Citizen Sleeper (Jump Over The Age/Fellow Traveller)
Endling - Extinction is Forever (Herobeat Studios/HandyGames)
Hindsight (Team Hindsight/Annapurna)
I Was a Teenage Exocolonist (Northway Games/Finji)
Akkor szerintem csak lemaradt egy szó: A "the less".
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #71003 2022.12.09. 09:37

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71004 2022.12.09. 09:41

DanielT írta:A nyertesek közül van pár érdekes:

The Game Award for Best Art Direction: Elden Ring

Aha... hát ha a best art direction az az összes direction a világ minden égtájába akkor lehet.


De ez még jobb:

The Game Awards - Games for Impact Award: As Dusk Falls

Tehát a legnagyobb impaktualitása, mondhatni impaktációja ennek volt. Namost aki meg tudja mondani Google keresés nélkül, hogy ez egyáltalán mi a szar volt, az pontot kap érte.
Még nem írtam róla, de couch co-opban végigment az As Dusk Falls. Hozzá képest a Quantic Dream vagy a Telltale interaktív filmjei Dark Soulsok vagy DMC-k. Lényegében CYOA az egész marha sok elágazással, végkifejlettel, drámázással, és ha már QD, a Hevy Rain Shelbyje (a magánnyomozó)visszatér, pontosabban a színész hangja és kinézete. Nem mondanám szarnak amúgy, játékmenettel biztos ütösebbnek hatna, a sztoriban van potenciál, érdekes, de így azért magasabban van a léc, és bennem eléggé leültették a szereplök miatti izgalmat. De az Until Dawn fejlesztejötöl származó Man of Medant például magasan veri, az túlságosan trash, gondolom a többi futószalagon gyártott cuccuk is. (És valljuk be, a legtöbb QD-film is annak hat már, bár a Detroitot még nem próbáltam, és a Fahrenheit és a HD annak idején nálam a hibáikat részben érzékelve is be tudott találni, a Beyond már nem, a Walking Dead mellett már vicc volt.)

A lentebbi lista alapján ez valami narratív játékoknak szóló díj lehet, mindenesetre furcsállom, hogy hagyományosabb darab nem fért be, de már elég sok van ezekböl. Lehetne világosabb a kategória neve, de ez legyen a legnagyobb baj. Nálam akkor már inkább Hob's Barrow, nem próbál sok szereplön keresztül játék-Oscarra játszva drámázni, de a létezö játékmeneten felül is müködött a feszültségkeltés. Vagy ugye a nem idei Edith Finch is megmutatta, hogy mi kellene nálam egy ilyen díjhoz.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #71005 2022.12.09. 11:18

Értem én, hogy még mindig menő Teal'c hangján hallani Kratost, de a patkányos kislány 2 itt meg lett rabolva fényes nappal, a nyílt utcán.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71006 2022.12.09. 13:09

DanielT írta:Ez meg egész érdekes legalábbis nekem, kár hogy csak bukott és halott platformokra van bejelentve.

[video]https://youtu.be/bFfW0_ikQBI[/video

Ez nem most lett bejelentve, hanem bejelentették tavaly, és idén kellett volna megjelennie, csak a banda fele belarusz, a másik fele ukrán, a háború miatt jövőre lett tolva, de eléggé esélyes, hogy nem fog ez megjelenni soha.

/és még így is esélyesebb, hogy előbb megjelenjen, mint a The Last Night...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71007 2022.12.09. 13:14

Most mi volt h ennyi szemetet linkeltetek? :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71008 2022.12.09. 13:17

Nem is értem mi a ráknak szedték elő, semmi új információt nem tudtak róla elmondani, de annyira dögrováson van ez az egész szeméttelep, hogy kínjukban már azt kell mutogatni, ami nem is lesz. Májusban bejelentették, hogy 2023-ra csúszik, és decemberben megerősítik, hogy tényleg 2023-ra csúszik.
Kemény.
Fú mekkora gáz lehet minden vonalon...
Avatar
Botond

Hozzászólás #71009 2022.12.09. 13:19

Moby írta:Nem is értem mi a ráknak szedték elő, semmi új információt nem tudtak róla elmondani, de annyira dögrováson van ez az egész szeméttelep, hogy kínjukban már azt kell mutogatni, ami nem is lesz.
Azért te vagy az iskolapéldája annak, amikor a pesszimista és az optimista beszélget és azt mondja a pesszimista, hogy ennél rosszabb már nem is lehet, mire az optimista: “De lehet!”. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71010 2022.12.09. 13:28

Botond írta:Azért te vagy az iskolapéldája annak, amikor a pesszimista és az optimista beszélget és azt mondja a pesszimista, hogy ennél rosszabb már nem is lehet, mire az optimista: “De lehet!”. :banplz:
Én már kvázi outsiderként röhögök ezen az egészen. A szemem előtt omlik össze a streaming és a gaming piac. Dolgoztak mondjuk érte keményen, most jön a jól megérdemelt jutalom.
Óriási lehet a tanácstalanság mindenhol. Az még nekem, már-nem-érintettként is feltűnik, hogy egyetlen MS játékot nem linkeltetek, se sony játékot. Már a harmadvonalbéli játékok folytatásaiérkell kapaszkodni. Meg azért, ami készülni sem tud :D

/persze jobb és őszintébb lenne úgy röhögni rajta, hogy az emberiség ezt a sok szart valami jobbra cseréli éppen, dehát sajnos nem ez történik. Mindegy, én már minden szarból próbálom magam kivonni, amennyire lehet.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71011 2022.12.09. 13:43

Moby írta:Én már kvázi outsiderként röhögök ezen az egészen. A szemem előtt omlik össze a streaming és a gaming piac. Dolgoztak mondjuk érte keményen, most jön a jól megérdemelt jutalom.
Óriási lehet a tanácstalanság mindenhol. Az még nekem, már-nem-érintettként is feltűnik, hogy egyetlen MS játékot nem linkeltetek, se sony játékot. Már a harmadvonalbéli játékok folytatásaiérkell kapaszkodni. Meg azért, ami készülni sem tud :D

/persze jobb és őszintébb lenne úgy röhögni rajta, hogy az emberiség ezt a sok szart valami jobbra cseréli éppen, dehát sajnos nem ez történik. Mindegy, én már minden szarból próbálom magam kivonni, amennyire lehet.
A gaming piac nagy love meg most is, az aaa kezd szepen elfogyni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71012 2022.12.09. 14:01

Micsu írta:A gaming piac nagy love meg most is, az aaa kezd szepen elfogyni.
Hát nemtudom, én egész 2022-ben másról sem olvastam, csak csökkenő előfizetési számokról, meg várható bevételekről. A hardvergyártók is a földön húzzák a picsájukat, azt se tudja senki mennyire merjen nagy szart várni. Ennek elég jó lenyomata, hogy egy ilyen szupcsi várható kis jövőbe szoftverfronton se öl bele mostmár senki komolyabban. Biztos úgy vannak vele, hogy aludjon ezért az asztal alatt a jó kurva anyja az :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71013 2022.12.09. 14:14

benőmenő írta:Értem én, hogy még mindig menő Teal'c hangján hallani Kratost, de a patkányos kislány 2 itt meg lett rabolva fényes nappal, a nyílt utcán.
Hát ahol a GOW Ragnarokkal valami szemben áll, ott annak esélye sem kellene, hogy legyen, akármekkora a patkányfaktor. Akkora iszonyatosan durván giga kaland, hogy beszarás. Csiszolt, igényes, változatos, állati jó narratíva, stb.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71014 2022.12.09. 15:25

:guluszem1:
DanielT írta:Hát ahol a GOW Ragnarokkal valami szemben áll, ott annak esélye sem kellene, hogy legyen, akármekkora a patkányfaktor. Akkora iszonyatosan durván giga kaland, hogy beszarás. Csiszolt, igényes, változatos, állati jó narratíva, stb.
A szinkronra gondolt. Christopher Judge nyilván jól keni, de ez az egy kategória, melyben nem lett volna szégyen a Plague Tale gyözelme. Hájpdíj lévén nyilván egyértelmü volt a gyöztes, és az is elmondható, hogy a szinkronhang nagyon összeforrt a karakterrel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71015 2022.12.09. 17:12

Zóanagyvarázsló írta::guluszem1: A szinkronra gondolt. Christopher Judge nyilván jól keni, de ez az egy kategória, melyben nem lett volna szégyen a Plague Tale gyözelme. Hájpdíj lévén nyilván egyértelmü volt a gyöztes, és az is elmondható, hogy a szinkronhang nagyon összeforrt a karakterrel.
Jahogyaz. Erről nem tudok nyilatkozni.
Castle82

Hozzászólás #71016 2022.12.09. 21:16

Zóanagyvarázsló írta::guluszem1: A szinkronra gondolt. Christopher Judge nyilván jól keni, de ez az egy kategória, melyben nem lett volna szégyen a Plague Tale gyözelme. Hájpdíj lévén nyilván egyértelmü volt a gyöztes, és az is elmondható, hogy a szinkronhang nagyon összeforrt a karakterrel.



Látvány kategóriában sem lett volna szégyen a patkánykaland győzelme mert kvázi minden egyéb jelölttel felmossa a padlót ilyen téren pláne pc-n.

Közönség dij meg: Genshin Impact... Egy 2020-as játék,amire a brutális többségben odavergődő gamernak csúfolt mobilidióták és anime kislányokra rejszolók gyorsan nyomtak egy voksot....:)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71017 2022.12.09. 22:52

Castle82 írta:Látvány kategóriában sem lett volna szégyen a patkánykaland győzelme mert kvázi minden egyéb jelölttel felmossa a padlót ilyen téren pláne pc-n.

Közönség dij meg: Genshin Impact... Egy 2020-as játék,amire a brutális többségben odavergődő gamernak csúfolt mobilidióták és anime kislányokra rejszolók gyorsan nyomtak egy voksot....:)
Art directionben nem volt a jelöltek között, ezért fogalmaztam úgy.
Avatar
Botond

Hozzászólás #71018 2022.12.10. 08:40

Hun vannak a titkos 7900 xt vagy xtx források Moby? Mindjárt itt a napja!
Avatar
Moby

Hozzászólás #71019 2022.12.10. 11:37

Zóanagyvarázsló írta::guluszem1: A szinkronra gondolt. Christopher Judge nyilván jól keni, de ez az egy kategória, melyben nem lett volna szégyen a Plague Tale gyözelme. Hájpdíj lévén nyilván egyértelmü volt a gyöztes, és az is elmondható, hogy a szinkronhang nagyon összeforrt a karakterrel.
Az nyert? És hagyták beszélni? Úristen, annyira kimondhatatlanul irritálóan modors és műanyag az a manus, hogy a hangját valami AI-al digitalizálni kellene, őt meg kitenni valami sikátornál :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #71020 2022.12.10. 11:38

Botond írta:Hun vannak a titkos 7900 xt vagy xtx források Moby? Mindjárt itt a napja!
Az nem én leszek, már nem követem ezeket a dolgokat/fórumokat. Tőlem már aligha lesz hardveretek/konzolokot, bocsesz :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #71021 2022.12.10. 11:50

Moby írta:Az nem én leszek, már nem követem ezeket a dolgokat/fórumokat. Tőlem már aligha lesz hardveretek/konzolokot, bocsesz :(
Azért ha mégis kihagyhatatlanul szembejönne egy, akkor gondolj rám! :worship:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71022 2022.12.10. 12:00

Botond írta:Azért ha mégis kihagyhatatlanul szembejönne egy, akkor gondolj rám! :worship:
Nem fog sajnos megtörténni. Viszont olvasgasd az amd-s topikot pröhardveren, ott elég sok hírt össze szoktak gyűjteni, nekem odáig volt meg, hogy valami hardveres bug van az új amd-kben, amit talán nem is tudnak driverből javítani, de ntm tudom azóta lett-e változás, de nem biztos, hogy érdemes rohanni az első szériáért. Én már kifavoltam ezeket, nem fejlesztek már pécét (sem).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71023 2022.12.10. 12:28

Moby írta:Az nyert? És hagyták beszélni? Úristen, annyira kimondhatatlanul irritálóan modors és műanyag az a manus, hogy a hangját valami AI-al digitalizálni kellene, őt meg kitenni valami sikátornál :D
Látod, tömegeknek bejön, mint Kratos. Megértem valahol, de hogy ő lenne A szinkronszínész, az erős. De őt már a 2018-as rész után is építették fel, színpadra állították, szóval várható volt, hogy a rajongói had mellett ezt be kell húzni. Nem mindig voltak ennyire arcba tolva a szinkronszínészek, és most sincsenek minden játéknál, de nyilván a Sony sem most kezdte. Persze régen is voltak nagy nevek vagy FMV-játékok (a Privateer castja pl. elég erős).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71024 2022.12.10. 12:29

Moby írta:Az nem én leszek, már nem követem ezeket a dolgokat/fórumokat. Tőlem már aligha lesz hardveretek/konzolokot, bocsesz :(
Nekem nem 5 percen belül kell, estére már úgyis más lesz a hozzáállásod :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71025 2022.12.10. 12:34

Zóanagyvarázsló írta:A lentebbi lista alapján ez valami narratív játékoknak szóló díj lehet, mindenesetre furcsállom, hogy hagyományosabb darab nem fért be, de már elég sok van ezekböl. Lehetne világosabb a kategória neve, de ez legyen a legnagyobb baj. Nálam akkor már inkább Hob's Barrow, nem próbál sok szereplön keresztül játék-Oscarra játszva drámázni, de a létezö játékmeneten felül is müködött a feszültségkeltés. Vagy ugye a nem idei Edith Finch is megmutatta, hogy mi kellene nálam egy ilyen díjhoz.
Megtaláltam amúgy a díj leírását, és PC-ről már idézni is könnyebb:

GAMES FOR IMPACT
FOR A THOUGHT-PROVOKING GAME WITH A PRO-SOCIAL MEANING OR MESSAGE.
Ez alapján jobban értem, de enyhén bullshit ez a kategória.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71027 2022.12.10. 18:29

Érdekelne mit mondana, ha a Sony venné meg az Activisiont.

COD meg Fifa nélkül a Bone nem húzta volna ki az elmúlt 10 évet, ahogy a következő 3-at se.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71028 2022.12.10. 20:28

DanielT írta:Érdekelne mit mondana, ha a Sony venné meg az Activisiont.

COD meg Fifa nélkül a Bone nem húzta volna ki az elmúlt 10 évet, ahogy a következő 3-at se.
Szerintem nagyon röhögnének. Az egész sony szőröstől-bőröstől alig ér többet, mint ez az üzlet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71029 2022.12.10. 23:17

Moby írta:Szerintem nagyon röhögnének. Az egész sony szőröstől-bőröstől alig ér többet, mint ez az üzlet.
Az most lényegtelen, elvi szinten mondtam. De ha az ÉRTÉKET nézzük, nem pedig a bullshit számokat a papíron -legyen az részvény, bankjegy, vagy számla-, akkor egészen más a helyzet persze.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71030 2022.12.11. 00:18

DanielT írta:Az most lényegtelen, elvi szinten mondtam. De ha az ÉRTÉKET nézzük, nem pedig a bullshit számokat a papíron -legyen az részvény, bankjegy, vagy számla-, akkor egészen más a helyzet persze.
Ez tény. Az értékük ugyanannyi. Viszont csak a bullshit számok maradnak, mert azok nem nullák. Egyébként semmi mérhető változás nem történne, ha ez a cod-akármi felvásárlás elmosná az egyiket. A végeredményen semmit nem változna. Akár az egyik oldal tenni, akár a másik. A legjobb talán egy olyan megoldás lenne, ami egyszerre söpörné el mindkettőt. Abból talán születhetne valami változás. Egy baszomnagy reset gomb talán tudna kezdeni valami értelmeset ezzel az iparággal.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71031 2022.12.11. 09:06

Moby írta:Ez tény. Az értékük ugyanannyi. Viszont csak a bullshit számok maradnak, mert azok nem nullák. Egyébként semmi mérhető változás nem történne, ha ez a cod-akármi felvásárlás elmosná az egyiket. A végeredményen semmit nem változna. Akár az egyik oldal tenni, akár a másik. A legjobb talán egy olyan megoldás lenne, ami egyszerre söpörné el mindkettőt. Abból talán születhetne valami változás. Egy baszomnagy reset gomb talán tudna kezdeni valami értelmeset ezzel az iparággal.
Értékük ugyanannyi? Hát nálad most épp lehet, én meg indítom a Ragnarok-ot, amit fél 12 kor hagytam abba tegnap. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71032 2022.12.11. 10:42

És le is pörgött a credits, 10/10, senki más nem képes ilyenre csak a Sony stúdiók. Sen-ki.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71033 2022.12.11. 12:08

DanielT írta:Értékük ugyanannyi? Hát nálad most épp lehet, én meg indítom a Ragnarok-ot, amit fél 12 kor hagytam abba tegnap. :eljen:
Nálam, persze, ki másnál :) Ezt ki is fejeztem azzal, hogy menesztettem mindkettőt.


/teljesen igazságos nem tudtam lenni, PS5 már a háznál sincs, az SX-et viszont megkapták a kölykök. A két SS-re bontás meghiúsult, nem hajlandóak külön szobában játszani, inkább tolják osztottan azt a szar minecraftot. Nekem meg tonképp édesmindegy, illetve olyan szempontból nem, hogy így nem kell a family gamepassre sem várnom, meg két fiókra előfizetni, meg ilyenek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #71034 2022.12.11. 12:40

Moby írta:Nálam, persze, ki másnál :) Ezt ki is fejeztem azzal, hogy menesztettem mindkettőt.


/teljesen igazságos nem tudtam lenni, PS5 már a háznál sincs, az SX-et viszont megkapták a kölykök. A két SS-re bontás meghiúsult, nem hajlandóak külön szobában játszani, inkább tolják osztottan azt a szar minecraftot. Nekem meg tonképp édesmindegy, illetve olyan szempontból nem, hogy így nem kell a family gamepassre sem várnom, meg két fiókra előfizetni, meg ilyenek.
Ezt tökre megértem. Nálam is ott a gyereknél a 6700k+1080ti+42C2, és a saját GPUja is elő van fizetve még 34 hónapra, de mégis mikor sniper elite5 vagy halo infinite coop van, akkor kijön a 65ös qledhez az xsx-re, hogy egymás mellett üljünk és halljuk mit mond a másik, meg mi történik a másik gépen éppen mi a hangeffekt, ne kelljen skypeozni a másik szobába, jobbra vannak a gonoszok, oda lőjjé!
Még ha nem is splitscreen a coop, hanem két gép, a kommunikáció miatt jobb az egy helyiség. :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71035 2022.12.11. 13:39

DanielT írta:És le is pörgött a credits, 10/10, senki más nem képes ilyenre csak a Sony stúdiók. Sen-ki.
Senki. Felütöm, mik vannak, voltak ganépasszban a 10/10-eid közül: Far Cry 5, Rage 2, DarkSiders: Genesis, Maneater.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #71036 2022.12.11. 13:43

DanielT írta:Érdekelne mit mondana, ha a Sony venné meg az Activisiont.

COD meg Fifa nélkül a Bone nem húzta volna ki az elmúlt 10 évet, ahogy a következő 3-at se.
Nyilván mindkettő keresztbetenne a másiknak. Az én szemszögemből nyilván jobb az MS-féle felvásárlás: túl jól áll a játékospiacon az elkényelmesedett Sony, ganépassz, nagyobb nyitottság (minden PC-re is, Play Anywhere stb.). Amúgy meg az MS maga mint cég veszélyesen nagy, és nyilván nem jó, ha gigastúdiók uralják a piacot, ez egy szomorú trend. Csak hát eközben az Embracer és a Tencent is bevásárol, a Sony meg csak azért kevésbé, mert kevesebb a pénzük.

Várom amúgy a Bungie-tól a sonysta, ilyenre SENKI más nem képes 10/10-es csodát :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71037 2022.12.11. 15:15

Zóanagyvarázsló írta:Nyilván mindkettő keresztbetenne a másiknak. Az én szemszögemből nyilván jobb az MS-féle felvásárlás: túl jól áll a játékospiacon az elkényelmesedett Sony, ganépassz, nagyobb nyitottság (minden PC-re is, Play Anywhere stb.).
Ha a Sony elkényelmesedett, akkor a többieket hogyan minősítenéd?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71038 2022.12.11. 15:16

Zóanagyvarázsló írta:Senki. Felütöm, mik vannak, voltak ganépasszban a 10/10-eid közül: Far Cry 5, Rage 2, DarkSiders: Genesis, Maneater.
Nem a 10/10-re nem képes más, hanem erre az agyonbaszó production value-ra.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71039 2022.12.11. 17:30

DanielT írta:Ha a Sony elkényelmesedett, akkor a többieket hogyan minősítenéd?
Megrohadt. Szétette a rosseb. LEÁLDOZOTT. :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71040 2022.12.11. 17:31

DanielT írta:Nem a 10/10-re nem képes más, hanem erre az agyonbaszó production value-ra.
Megvan a production value amiről beszélsz csak éppen szinte mindig ugyanarra használják, persze némelyik kihagyhatatlan de sok címhez nekem pl már semmi kedvem nincsen.
Castle82

Hozzászólás #71041 2022.12.11. 17:59

DanielT írta:Érdekelne mit mondana, ha a Sony venné meg az Activisiont.

COD meg Fifa nélkül a Bone nem húzta volna ki az elmúlt 10 évet, ahogy a következő 3-at se.

Ahogy a Sony sem, FIFA és COD nélkül már megdöglöttek volna. Tudják ezt nagyon jól nem véletlenül tesznek meg mindent nehogy létrejöjjön az MS Activision vásárlás. Ami azt illeti a SONY-nak kijárna már egy gigapofáraesés hogy észhez térjenek mert a Fortheplayers mottójuk már kb a ps4 éra közepe óta egy vicc kategóriába illő bullshit és hiába a gigaexek amik amúgy az emlitett két multiplatform cm bevételeinek töredékét is alig érik, a Sony minden más téren az MS mögött kullog ami a vásárlóikkal való bánásmódot és pofátlan lehúzásokat illeti...

Amúgy én is ma végeztem Ragnarokkal, maradt még 3 berzerker és a musplheimi kihivásokból 2-3. Jó volt, monumentálisabb lett mint az 1, de hogy 10\10....Hááát amikor derékig érő akadályokat nem tud Kratos megugrani miközben másutt 3 emeletet ugrik fel a láncos pengékkel, meg a láthatatlan falak, és a direkt játékost hülyének néző kijelölt útvonalak, feleslegesen időhúzó és idegesitő mászások amikor neked az utolsó méterig lefelé is mászni kell miközben máskor 5 méterről csapódsz be.... Sokminden eszembe jutott ilyenkor csak a 10\10 nem.... De amúgy ja nekem év játéka.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71042 2022.12.11. 19:13

Micsu írta:Megvan a production value amiről beszélsz csak éppen szinte mindig ugyanarra használják, persze némelyik kihagyhatatlan de sok címhez nekem pl már semmi kedvem nincsen.
Hát az biztos, hogy nem fognak stratégiai és hasonló játékokat csinálni, amit soha nem csináltak eddig se.

A saját "stíluson" belül van az utóbbi etapban Ratchet, Spider man, Horizon, God of War, Returnal, Last of us, Demons Souls, Tsushima, Gran Turismo, mondjuk. Mindegyikből új rész, mindegyik csúcsminőség.

Ez a lusta Sony. Milyen a Microsoft? Milyen az Activision? Bárkit lehetne sorolni.

Kontroller funkciók? Mit tud a lusta Sony eszköze és kit tud más?

Értem én, hogy lusta, de hozzájuk képest meg mindenki EGY RAKÁS SZAR. Ugyanazon a skálán mérve.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #71043 2022.12.11. 19:21

DanielT írta:Hát az biztos, hogy nem fognak stratégiai és hasonló játékokat csinálni, amit soha nem csináltak eddig se.

A saját "stíluson" belül van az utóbbi etapban Ratchet, Spider man, Horizon, God of War, Returnal, Last of us, Demons Souls, Tsushima, Gran Turismo, mondjuk. Mindegyikből új rész, mindegyik csúcsminőség.

Ez a lusta Sony. Milyen a Microsoft? Milyen az Activision? Bárkit lehetne sorolni.

Kontroller funkciók? Mit tud a lusta Sony eszköze és kit tud más?

Értem én, hogy lusta, de hozzájuk képest meg mindenki EGY RAKÁS SZAR. Ugyanazon a skálán mérve.
En nem varom toluk hogy strategiait csinaljanak de mar fpsuk sincs, meg a tps, rpg like, csinaljunk gagyi mudramat minden jatekba mar uncsi, egy a fomula mint a Marvelnel ami ki fog pukkadni mint a Marvel eseteben is.
A souls mar multiplat de jah az legalabb valami uj irany volt
Gran Turismo lol , Forza agyonveri evek ota, parodiaja regi onmaganak.
Returnal az ok, ott legalabb probalkoztak
Avatar
Moby

Hozzászólás #71044 2022.12.11. 19:40

DanielT írta:Kontroller funkciók? Mit tud a lusta Sony eszköze és kit tud más?
A technó k.jó
LENNE
de amennyire semmit nem tudnak vele kezdeni, az röhejes. Volt egyetlen darab demó játék, saztán semmi. A kontrollerfunkciók a nemlétezés határán tántorognak, pedig kétségbeesésükben már a pécébe is beletette a sony a dualsense funkciók támogatását.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71045 2022.12.11. 19:44

Moby írta:A technó k.jó
LENNE
de amennyire semmit nem tudnak vele kezdeni, az röhejes. Volt egyetlen darab demó játék, saztán semmi. A kontrollerfunkciók a nemlétezés határán tántorognak, pedig kétségbeesésükben már a pécébe is beletette a sony a dualsense funkciók támogatását.
Most kétseégbeesettek vagy lusták? Beletesznek funkciókat valamiben lustaságból és kétségbeesésből? :conf:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71046 2022.12.11. 19:47

Micsu írta:En nem varom toluk hogy strategiait csinaljanak de mar fpsuk sincs, meg a tps, rpg like, csinaljunk gagyi mudramat minden jatekba mar uncsi, egy a fomula mint a Marvelnel ami ki fog pukkadni mint a Marvel eseteben is.
A souls mar multiplat de jah az legalabb valami uj irany volt
Gran Turismo lol , Forza agyonveri evek ota, parodiaja regi onmaganak.
Returnal az ok, ott legalabb probalkoztak
Lehet, hogy a Forza agyonveri, mégis attól okádok és a GT-t legalább karrier módban lenyomtam akármilyen langyi is. A Returnal-t is gyűlöltem speciel.

De mit csinál más? Mit csinál más jól, vagy jobban? Ha valamit fikázunk azt valamilyen referencia alapján tesszük, hát mi akkor a nem fika? Vagy minden fika, de a Sony fikább? Vagy kevésbé?

Mi a nem FIKA? :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #71047 2022.12.11. 19:50

DanielT írta:Most kétseégbeesettek vagy lusták? Beletesznek funkciókat valamiben lustaságból és kétségbeesésből? :conf:
Hol vannak ezek a funkciók? A leírásokban? A nyilatkozatokban? AZ ŰRBEN?
Hol? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71048 2022.12.11. 19:52

Moby írta:Hol vannak ezek a funkciók? A leírásokban? A nyilatkozatokban? AZ ŰRBEN?
Hol? :D
Mittomén, te írtad, hogy PC-re is hozzák át az ezek szerint nem létező funkciókat.
Avatar
Moby

Hozzászólás #71049 2022.12.11. 19:52

Oké, nem játszottam végig a ragnarököt, de elvittem valameddig, és az a valamennyi idő alatt EGYSZER kapcsolta be a játék az adaptív ravaszokat :DD Hát ez mi? Ezt merjük FUNKCIÓNAK hívni? Ennyi erővel a ps5 3D audiójáról is kimondhatjuk, hogy FUNKCIÓ :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #71050 2022.12.11. 19:59

Moby írta:Oké, nem játszottam végig a ragnarököt, de elvittem valameddig, és az a valamennyi idő alatt EGYSZER kapcsolta be a játék az adaptív ravaszokat :DD Hát ez mi? Ezt merjük FUNKCIÓNAK hívni? Ennyi erővel a ps5 3D audiójáról is kimondhatjuk, hogy FUNKCIÓ :D
Adaptív ravasz, hangszóró, mikrofon, spéci rezgés, touchpad.

A Gow-ban még 2x tapasztalhattad volna kb azt s fajta ravasz baszkódást, többet nem erőltették. Első dolgom volt legutóbb a COD - ban is kikapcsolni.

De akkor most lusta a Sony, hogy ezek benne vannak opcióként?

Vissza: “Leáldozott.hu”