A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70701 2022.11.17. 09:27

Moby írta:Nem kell erre beállítani szándékosan, egyszerűen ilyenre frissülnek már, és ez csak egyre szigorúbb lesz. Át kell tenni https-re, vagy kell elé egy proxy, és szevasz.
Pedig tuti állítani kell hozzá valamit, mert nálam a legfrisebb chrome van mobilon is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70702 2022.11.17. 09:46

TasManXT írta:Pedig tuti állítani kell hozzá valamit, mert nálam a legfrisebb chrome van mobilon is.
Ezt egyáltalán nem biztos, hogy a chrome app szabályozza, lehet, hogy a rendszertől függ(webview?). Egy biztos, én semmit nem állítottam, nálam default ilyen a viselkedése.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70703 2022.11.17. 09:55

Nálam is kivételesen up to date minden érintett app mobilon, mégis tökéletesen bent enged amióta először a pipát pipáltam.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70704 2022.11.17. 09:57

A profilban látjátok a bejelentkezés után az emlékezz rám sütiket. Ott ki is tudjátok léptetni bármilyen munkamenetből magatokat, illetve fontos ha DT beállította az ssl-t, minden süti érvénytelen lesz, szóval mehet majd egy új bejelentkezés.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #70705 2022.11.17. 13:43

Na valami történik, asztali böngészőből fél óra alatt kétszer is kiléptetett. Általában párhavonta szokott csak.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #70706 2022.11.17. 13:44

neoreg írta:Na valami történik, asztali böngészőből fél óra alatt kétszer is kiléptetett. Általában párhavonta szokott csak.
És miután ezt elküldtem megint kilépett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70707 2022.11.17. 13:49

Na emberek! ROHADT SECUREOK VAGYUNK MOSTANTÓL!

Cserébe mindenkit kijelentkeztetett.

Nem tudom ezzel most mit nyertünk, de örüljünk neki együtt, abból baj nem lehet!
Avatar
Botond

Hozzászólás #70708 2022.11.17. 13:58

DanielT írta:Na emberek! ROHADT SECUREOK VAGYUNK MOSTANTÓL!

Cserébe mindenkit kijelentkeztetett.

Nem tudom ezzel most mit nyertünk, de örüljünk neki együtt, abból baj nem lehet!
Igen, igen, a Safari eddig írta a fejlécben, hogy extrém sport ezt az oldalt megnézni, annyira veszélyes, most meg már semmi kifogása ellene!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70709 2022.11.17. 14:10

Töröltem a fórum cache-t. Néhány korábbi kép még nem fog betöltődni. Érdemes a böngészőben is tolni egy teljes gyorsítótárt törlést, de onnantól minden ok.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #70710 2022.11.17. 15:30

https://www.xbox.com/sv-SE/games/store/ ... XJBP6/0010

Kicsit elárazták a Forza 4+5 premium verziót úgy 300 Ft-ra bár nekem 290-et írt csak. Game pass-ban ugyan vannak, de hát egyszer lehet vége lesz viszont ez megmaradhat.

ui: Na már lehet, hogy javították. Nekem nem írja az árat mivel megvettem, de mások azt írják már megdrágult.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70711 2022.11.17. 15:55

kigyi írta:https://www.xbox.com/sv-SE/games/store/forza-horizon-4-och-forza-horizon-5-premium-editions-paket/9N54CX9XJBP6/0010

Kicsit elárazták a Forza 4+5 premium verziót úgy 300 Ft-ra bár nekem 290-et írt csak. Game pass-ban ugyan vannak, de hát egyszer lehet vége lesz viszont ez megmaradhat.

ui: Na már lehet, hogy javították. Nekem nem írja az árat mivel megvettem, de mások azt írják már megdrágult.
Ja, már 28k. Nem tudom mi a francnak nyomtam rá és pláne miért vettem a fáradtságot, hogy a koronát átszámoljam forintra, de így alakult. :banplz:
Avatar
kigyi

Hozzászólás #70712 2022.11.17. 16:03

DanielT írta:Ja, már 28k. Nem tudom mi a francnak nyomtam rá és pláne miért vettem a fáradtságot, hogy a koronát átszámoljam forintra, de így alakult. :banplz:
7.59 kr-ra volt elárazva az azért elég csábító volt :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #70713 2022.11.17. 18:02

kigyi írta:https://www.xbox.com/sv-SE/games/store/forza-horizon-4-och-forza-horizon-5-premium-editions-paket/9N54CX9XJBP6/0010

Kicsit elárazták a Forza 4+5 premium verziót úgy 300 Ft-ra bár nekem 290-et írt csak. Game pass-ban ugyan vannak, de hát egyszer lehet vége lesz viszont ez megmaradhat.

ui: Na már lehet, hogy javították. Nekem nem írja az árat mivel megvettem, de mások azt írják már megdrágult.
Én tegnap 25 euróért vettem Callisto Protocol+Dead Island 2 kódot, ilyen AMD promóciós izéban. 1 darabja volt éppen, de akit érdekel, és AMD-je van, az bookmarkolja, és figyelgesse, hátha felbukkan még nála. Link
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70714 2022.11.17. 19:29

Na hölgyeim és uraim! TasmanXT-nek hála, van DARK MODE A FÓRUMBAN!

De nem ám valami csoffadt hulladék, hanem a mostani témához csinálta custom! :worship: :worship: :worship:

Beállítása:

Elvileg ide nyomva a megfelelő menüpontba juttok És itt a "Megjelenés" legördülőből kell kiválasztani a Basic Dark-ot.

Egyébként a nevetekre nyomva "felhasználói vezérlőpult", ott "fórum beállítások".

Hajrá! :pias:

szerk: Még azért pár dolog finomítás alatt van.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70715 2022.11.17. 19:34

Nagyon fasza, köszi Tas! :worship:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70716 2022.11.17. 20:21

Moby írta:Nagyon fasza, köszi Tas! :worship:
:email:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70717 2022.11.17. 20:21

A felső announcer részt ki kellett venni, de elég elavult is volt a tartalma. SQJ papa logójának így nincs helye sajnos, erre majd lehet lesz megoldás, lehet nem.

Mindenesetre ma secureok lettünk és opcionálisan darkok is. Köszi ismét Tasmannak!
Avatar
Moby

Hozzászólás #70718 2022.11.17. 20:23

Rendezni ezek is tudnak, nnna...
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #70719 2022.11.17. 20:28

Ez a japó csaj a The Boysból annyira karakteres, hogy a callistoban az egy másodperces snittben is azonnal felismerhető.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70720 2022.11.17. 20:34

Erről jut eszembe: a híg fos tengerében ez a Bullet Train egész nézhető. Akinek még nem volt meg, adjon neki egy lehetőséget.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70721 2022.11.17. 20:35

Moby írta:Rendezni ezek is tudnak, nnna...
[video]https://www.youtube.com/watch?v=NsYdSNtsHkY[/vide]
Sajnos a legutóbbi gameplay trailer óta nálam az extrém kérdéses kategóriába sorolódott le.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70722 2022.11.17. 20:49

DanielT írta:Sajnos a legutóbbi gameplay trailer óta nálam az extrém kérdéses kategóriába sorolódott le.
Egyedül ebben bízom az idén. Ebben, meg az eldenben. Az egyik hozta. Remélem a másik is fogja.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70723 2022.11.18. 08:18

BF akcióban vannak jó dealek a szotyinál. Mivel csak alap psplusom van, abban a 30 frémes, kieg nélküli uncsi4 volt, és az nem is upgradelhető 3ért, szóval vártam az akciót, most 6700 volt, Kena is benézett 7 alá, risen3 meg egyért vihető volt.
Gondolkodok még nioh1en (a 2 ugye most volt psplusban), csucsimám és szopókemberen meg hfw-n.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70724 2022.11.18. 08:52

Ha kell valakinek BF áron Arctis 7+ (52e), van egy foglalva az alzánál. Priviben küldök megrendelésszámot, ha kell valakinek. Ugyanott akciós most a playstation füles (20k).
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70725 2022.11.18. 09:35

Ja akciós a ps plus is, így végre upgradeltem magam 1 évre 8900 forintért.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70726 2022.11.18. 09:58

TasManXT írta:Ja akciós a ps plus is, így végre upgradeltem magam 1 évre 8900 forintért.
Igen, azt is feldobta nekem is, hogy lépjek szintet 13ezerért a maradék ~1,5 évre, de annyi időm már sose lesz ps-ezni az xbox/pc mellett, elég lesz ha 2030ra az exclukkal utolérem magam.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70727 2022.11.18. 10:20

Én végigpörgettem a listát, és nulla darab olyan játékot találtam, amti esélyes, hogy játszanék, de nincs meg. Ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor nulla dartab olyan játékot találtam benne, amit esélyes, hogy játszanék, és tökmindegy, hogy megvan-e vagy nincs :idiota:
Nyomogatom a Ragnarököt. Piszkosul össze van rakva, a graf világbaszó, a hangok tetvesjók, a VA minőségben az égben, és minden pillanatban azt érzem, hogy én ezt már láttam, és játszottam. A sztorin kívül semmit az égvilágon nem tesz az első részhez, a gameplaybe kb nulla közeli effort ment, még a szájbabaszott hollók is ottvannak, ettől mondjuk leolvadt az agyam. Ha nem basz fel valahol, valszeg végig fog menni, de youtubeon megnézem és a játszom a kontrollerrel között ilyen közel nulla a különbség. Meg a tizenhatezer, amivel kevesebb húzza a pénztárcámat. Tökéletesen, sebészi pontosággal reprezentálja azt, ami ma a sony. Egy gyönyőrűen berendezett kirakat az 5-7 évvel ezeletti modellekkel, csak kicsit variálnak a sálak és a táskák elosztásán. Nemtudom meddig lehet ezt csinálni anélkül, hogy elkezdjen kibaszottul kínos lenni az egész. Egyelőre még tartja magát. És sajnos nincs versenyhelyzet sem, nincs ellenfél, aligha lesz ez már jobb.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70728 2022.11.18. 11:18

Moby írta:még a szájbabaszott hollók is ottvannak
Ennél rosszabb hírt remélem egy jóideig nem kapok. A platinától ez az egyetlen egy trofi választ el az első részben, rohadjanak meg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70729 2022.11.18. 11:19

Moby írta:Tökéletesen, sebészi pontosággal reprezentálja azt, ami ma a sony. Egy gyönyőrűen berendezett kirakat az 5-7 évvel ezeletti modellekkel, csak kicsit variálnak a sálak és a táskák elosztásán. Nemtudom meddig lehet ezt csinálni anélkül, hogy elkezdjen kibaszottul kínos lenni az egész. Egyelőre még tartja magát. És sajnos nincs versenyhelyzet sem, nincs ellenfél, aligha lesz ez már jobb.
Csak ezek az 5-7 évvel ezelőtti modellek (nem azok) is agyonvernek minden más szánalmas próbálkozást a piacon, sálak és táskák nélkül is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70730 2022.11.18. 11:37

Moby írta:Ha kell valakinek BF áron Arctis 7+ (52e), van egy foglalva az alzánál. Priviben küldök megrendelésszámot, ha kell valakinek. Ugyanott akciós most a playstation füles (20k).
Sporthoz, pl. edzőterembe meg házimunka mözbeni podcasthallgatáshoz jó lenne valami. Ahhoz mit érdemes?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70731 2022.11.18. 11:46

Nekem pedig sikerült felköpnöm és alá állnom. Megvettem a GT7-et.
Mentségemre szólljon, hogy a fater látta meg F1 közben a konzolvilágos reklámot és felültetett a nosztalgia vonatra az "emlékszel amikor felválltva csináltuk a jogosítványos feladatokat PS2-n a GT4-ben"-el.
Szóval íme: nincs többé recefice, normálisan fővan bontva a tükröződés és az árnyékok. A kerékvetők ritka szemetek és még a gyenge ABS segítséggel is nagyon figyelni kell hogy a régi vasakkal egyenes vonalban fékezzünk, különben instant meglátogatjuk Barry R.-t. További fejlődés még a hatoshoz képest, hogy normális ravaszok vannak a kontrolleren. Végre.
Minden más viszont változatlan a GT 4 óta. Na jó, az aranyért már nem kell annyit kínszarni mint régen, legalábbis international B licensz végéig tuti. De a versenyek közt már vannak opcionális görénységek. Az AI is ugyanaz a sínbohóc, mint eddig...azaz hogy nem egészen. Pont annyira inkonzisztens, hogy sokszor nem is éri meg az autót tuningolni, mert egy egyzserű kilépés-belépés annyit variál az ellenünk menő autókon hogy ugyanúgy vezetve is simán nyerünk, holott korábban 5 másodperccel panírozott minket a szarunkba az AI.
Az UI és a kamera nézetek is a szokásos GT-s kreténség. Nem lehet virtual mirrort ki-be kapcsolgatni. Ezt a legutolsó garázsszim is tudja. Na majd hátha a PS6 már lehetővé teszi ezt a csoda fícsört!
A multit még nem próbáltam, mert a Sport módos gépszörnyeket annyival másképp kell vezetni mint ezeket a kezdő cuccokat, hogy inkább nem roncsderbiznék. Mindenesetre itt is működni látszik a live service modell, csakúgy mint a Sportnál, szóval van és lesz is még évekig kontent...remélem.
A Pay2Win annyiban érződik, hogy van ez a szánalomház rulett, ami 20-ból 19x tuti a legkisebb dolgot pörgeti ki. A huszadik az egy randomszar alkatrész egy olyan autóra ami még meg sincs természetesen. De legalább lehet nézni hosszú másodpercekig azt a bazári animációt érte. Ja és nem lehet eladni se autót, sem tuning cuccokat nem lehet még csak levenni sem! Benézted a 8-as betűmérettel kiírt számot a tuning menüben és már nem is tudsz menni a versenyre. Vegyél még egy autót és mégegyszer a tuning cuccokat, amikkel még nem lesz overkill. :bdead:
A pályák meg...ami mindig. Dípforesztlagúnaszekaszuzukanürburgring.
Ennek így 2017-ben kellett volna jönnie már PS4-re/10.
Aki játszik vele és szeretne felvenni PSN-en, pls tegye meg! Moby és Eje nem jutottak túl sokáig. PSN ID: Tortahegeszto
Avatar
Botond

Hozzászólás #70732 2022.11.18. 12:10

Számoltam, és rendeltem random 1terás m2 SSD-t heatsinkkel az alzától holnapra, én nem sakkozok többet, hogy mi van nekem, mi a gyereknek, mi a lányomnak letöltve a ps5re. Le lesz minden osztkész.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70733 2022.11.18. 12:13

benőmenő írta:Ennek így 2017-ben kellett volna jönnie már PS4-re/10.
Kb. És a tartalom még mindig nincs a GT4 szintjén, egyszerűen nem tudja a számokat a játék pályák és autók terén.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70734 2022.11.18. 12:14

DanielT írta:Csak ezek az 5-7 évvel ezelőtti modellek (nem azok) is agyonvernek minden más szánalmas próbálkozást a piacon, sálak és táskák nélkül is.
Playstation exkluzivitásban, és playstation optimalizáltságban igen, overall sajnos már nagyon nem, és már eléggé rég nem. Kb azóta nem, hogy átmentek kirakatrendezésbe.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70735 2022.11.18. 12:15

Zóanagyvarázsló írta:Sporthoz, pl. edzőterembe meg házimunka mözbeni podcasthallgatáshoz jó lenne valami. Ahhoz mit érdemes?
Ahhoz BT-s kell. Ezek nem azok. BT-sből viszont sok van, büdzsé függvénye, hogy mi ajánlott.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70736 2022.11.18. 12:15

Moby írta:Playstation exkluzivitásban, és playstation optimalizáltságban igen, overall sajnos már nagyon nem, és már eléggé rég nem. Kb azóta nem, hogy átmentek kirakatrendezésbe.
Ok, mivel zsémeljek, ami monumentális single cucc? Indulok érte.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70737 2022.11.18. 12:23

benőmenő írta:Aki játszik vele és szeretne felvenni PSN-en, pls tegye meg! Moby és Eje nem jutottak túl sokáig. PSN ID: Tortahegeszto
Toltam kb 5 órát bele, és soha többet nem vettem elő. Nem is tudom mi vinne rá. Szerintem éln n em tartozom az "aki játszik vele" csoportba :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70738 2022.11.18. 12:27

Moby írta:Toltam kb 5 órát bele, és soha többet nem vettem elő. Nem is tudom mi vinne rá. Szerintem éln n em tartozom az "aki játszik vele" csoportba :)
Én bezzeg végignyomtam a kampányt és meg se említett! :schmoll2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #70739 2022.11.18. 12:49

Botond írta:Számoltam, és rendeltem random 1terás m2 SSD-t heatsinkkel az alzától holnapra, én nem sakkozok többet, hogy mi van nekem, mi a gyereknek, mi a lányomnak letöltve a ps5re. Le lesz minden osztkész.
De azt ugye tudod, hogy a randombármilyen az nem jó bele? Mármint hogy pcie 4.0 kell bele.
Amúgy van benne nekem is. Hogy minek, azt azóta sem tudom (sosincs rajta semmi minecrafton kívül).
Avatar
Botond

Hozzászólás #70740 2022.11.18. 15:11

Moby írta:De azt ugye tudod, hogy a randombármilyen az nem jó bele? Mármint hogy pcie 4.0 kell bele.
Amúgy van benne nekem is. Hogy minek, azt azóta sem tudom (sosincs rajta semmi minecrafton kívül).
Igen, persze, pcie4.0 és hűtőbordás, innen indult a random generátor, amikor ezek már megvoltak.
Nekem recsitek fent vannak fixen a gyerek miatt, a zsákfiú a lányom miatt, és mellette még pár dolog, mert a haver kölcsönaccountján vannak, és a maradék hely már lófasz. Mindegy, több is veszett Mohácsnál.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70741 2022.11.18. 15:12

DanielT írta:Én bezzeg végignyomtam a kampányt és meg se említett! :schmoll2:
Ennek prózai oka volt, remélem a jó DanielT_Hun-nal lettem barát psn-en! :fogmosas:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70742 2022.11.18. 15:18

benőmenő írta:Ennek prózai oka volt, remélem a jó DanielT_Hun-nal lettem barát psn-en! :fogmosas:
Belecsaptam a virtuális praclidba! (Először totál berosáltam, hogy Botond jelöl be, de megúsztam) :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #70743 2022.11.18. 16:00

DanielT írta:Belecsaptam a virtuális praclidba! (Először totál berosáltam, hogy Botond jelöl be, de megúsztam) :banplz:
De ha Benővel spanci vagy, akkor jelölhetsz most már te! Mert engem csak a spancik, spanciai tudnak jelölni!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70744 2022.11.18. 18:15

Botond írta:De ha Benővel spanci vagy, akkor jelölhetsz most már te! Mert engem csak a spancik, spanciai tudnak jelölni!
Mikropenisz79? Küldtem!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70745 2022.11.18. 18:21

benőmenő írta:Nekem pedig sikerült felköpnöm és alá állnom. Megvettem a GT7-et.
Aki játszik vele és szeretne felvenni PSN-en, pls tegye meg! Moby és Eje nem jutottak túl sokáig. PSN ID: Tortahegeszto
Én felvennélek, csak nem lehet. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #70746 2022.11.18. 18:26

DanielT írta:Mikropenisz79? Küldtem!
Tudtam hogy tetszeni fog, ha félig rólad nevezem el az avatarom! A másik fele a születési évem! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #70747 2022.11.18. 18:31

TasManXT írta:Én felvennélek, csak nem lehet. :D
Igen, Benő a paranoia csúcsa, még a barátai se láthatják a többi barátját meg ilyenek.
Ezért nem akartam sose dollármilliárdos lenni, védened kell a vagyonod foggal körömmel, mint Benőnek! :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70748 2022.11.18. 18:51

Botond írta:Igen, Benő a paranoia csúcsa, még a barátai se láthatják a többi barátját meg ilyenek.
Ezért nem akartam sose dollármilliárdos lenni, védened kell a vagyonod foggal körömmel, mint Benőnek! :idiota:
Valószínűleg még akkor állítgattam ezeket amikor megvettem a PS3-at. Azzal meg nem terveztem túl sok közös csapatást, lévén már 2017-et írtunk. Aztán a fene gondolta hogy én leszek itt a vérkonzolos SDF tag! :fogmosas:
Avatar
Moby

Hozzászólás #70749 2022.11.18. 23:22

Egy korszak lezárult. Az MS megszűntette a török/artgentin/brazil/akármilyen kódok giftelésének lehetőségét, ezzel gyakorlatilag megszűntette az xboxos olcsókódozást, liveozást, gamepasszozást, mindent. A kulcsosoldalak együtt zokognak a vpn szolgáltatókkal, és a vásárlókkal. Beköszönt a sonytól már jól ismert, mindent a saját storeunkban veszünk meg gecidrágán, a kulcsosoldalakon meg a szél fújja az ördögszekereket korszaka. Viszlát überolcsó játékok, jó volt veletek amíg játszottam egyáltalán, és sok játékot vettem, sok százezret spóroltam rajtatok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70750 2022.11.19. 07:18

Moby írta:Egy korszak lezárult. Az MS megszűntette a török/artgentin/brazil/akármilyen kódok giftelésének lehetőségét, ezzel gyakorlatilag megszűntette az xboxos olcsókódozást, liveozást, gamepasszozást, mindent. A kulcsosoldalak együtt zokognak a vpn szolgáltatókkal, és a vásárlókkal. Beköszönt a sonytól már jól ismert, mindent a saját storeunkban veszünk meg gecidrágán, a kulcsosoldalakon meg a szél fújja az ördögszekereket korszaka. Viszlát überolcsó játékok, jó volt veletek amíg játszottam egyáltalán, és sok játékot vettem, sok százezret spóroltam rajtatok.
Tehát mostantól 300 Ft-ért kell tölük venni 1-3 hónapra elég ganét? Jó, nyilván kevesebszer lesz akciós.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70751 2022.11.19. 07:44

Moby írta:Egy korszak lezárult. Az MS megszűntette a török/artgentin/brazil/akármilyen kódok giftelésének lehetőségét, ezzel gyakorlatilag megszűntette az xboxos olcsókódozást, liveozást, gamepasszozást, mindent. A kulcsosoldalak együtt zokognak a vpn szolgáltatókkal, és a vásárlókkal. Beköszönt a sonytól már jól ismert, mindent a saját storeunkban veszünk meg gecidrágán, a kulcsosoldalakon meg a szél fújja az ördögszekereket korszaka. Viszlát überolcsó játékok, jó volt veletek amíg játszottam egyáltalán, és sok játékot vettem, sok százezret spóroltam rajtatok.
Azért az olcsó ganépasszozás vége az lesz, amikor a globál gold kódok kifogynak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70752 2022.11.19. 10:00

Botond írta:Azért az olcsó ganépasszozás vége az lesz, amikor a globál gold kódok kifogynak.
Én azt látom, hogy az MS kezd rájönni, hogy ezt nem lehet másképp csinálni, csak úgy, ha pénzt is hoz buli. Van egy nagyobb összegű tétem, hogy mire nekem ismét akutális lesz a ganépassz, már nem lesz a goldot váltjuk GPU-ra dolog. Én még pont az olcsójánoskodás végét elcsíptem, ami tök jó, de már most közel a duplájába kerül csak a giftelés letiltása óta a gold (azt nem most, hanem hónapokkal ezelőtt letiltották már). Persze még így is olcsó, de ez a kegyelmi állapot is véget fog érni záros határidőn belül.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70753 2022.11.19. 10:13

Moby írta:Én azt látom, hogy az MS kezd rájönni, hogy ezt nem lehet másképp csinálni, csak úgy, ha pénzt is hoz buli. Van egy nagyobb összegű tétem, hogy mire nekem ismét akutális lesz a ganépassz, már nem lesz a goldot váltjuk GPU-ra dolog. Én még pont az olcsójánoskodás végét elcsíptem, ami tök jó, de már most közel a duplájába kerül csak a giftelés letiltása óta a gold (azt nem most, hanem hónapokkal ezelőtt letiltották már). Persze még így is olcsó, de ez a kegyelmi állapot is véget fog érni záros határidőn belül.
Én korábban 300 Ft-ot fizettem 3 hónapért, ehhez képest a konzolhoz vett hardveraprós 3 évem már konkrétan tízszeres áron volt. Szóval én már túl vagyok az elsö ársokkon, Botond meg nem trükközött eddig se nagyon.

Egyelöre 2024. szeptember végéig jó vagyok, a bezsákolt cuccokkal meg át tudok állni vele retróra. Addigra már arra való lesz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70754 2022.11.19. 10:17

Tegnap néztem a Rekviem a patkányokértat, hát, gyanúsan nem tünt vajsimának. Utánanéztem: a 120 Hz-es mód miatt legalább nem 30, hanem 40 fps, 60 Hz-es kijelzön 30 lenne a max. Váltottam is PC-re, eléggé le kell venni a felbontást (procit is hajtja így rendesen), VRR nélkül élvezhetetlen lenne, de jobb kompromisszumra belöhetö így. Ettöl függetlenül fakézgyanús.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70755 2022.11.19. 15:15

Mi ez a totál elmebaj az új sony inzone h9 esetében? Milyen őrületnek kell történnie, hogy ezért valaki kiadjon 119 ezer forintot????
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70756 2022.11.19. 17:08

DanielT írta:Mikropenisz79? Küldtem!
:taps:
Avatar
Moby

Hozzászólás #70757 2022.11.19. 19:39

TasManXT írta:Mi ez a totál elmebaj az új sony inzone h9 esetében? Milyen őrületnek kell történnie, hogy ezért valaki kiadjon 119 ezer forintot????
Olyannak, hogy valaki nem éri be a moslékot képviselő playstation fülesekkel. A sony nem csak ilyen bóvli szarokat gyárt, hanem népszerű, magas minőségű füleseket, mint az XM3-4-5. A H9 gyak az XM5 gameresített változata. Éveken, évtizedeken keresztül a gamer kiegészítők az rgb leddel világító mocskokat jelentették, szerencsére pár éve látható tendencia, hogy a gyártók is kezdik belátni, hogy a gamerek között is van egy szélesedő réteg, aki hajlandóak költeni a minőségi kiegészítőkre. Olyanokra is, hogy bill, egér, füles, asztal, szék, stb.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70758 2022.11.19. 20:00

Moby írta:Olyannak, hogy valaki nem éri be a moslékot képviselő playstation fülesekkel. A sony nem csak ilyen bóvli szarokat gyárt, hanem népszerű, magas minőségű füleseket, mint az XM3-4-5. A H9 gyak az XM5 gameresített változata. Éveken, évtizedeken keresztül a gamer kiegészítők az rgb leddel világító mocskokat jelentették, szerencsére pár éve látható tendencia, hogy a gyártók is kezdik belátni, hogy a gamerek között is van egy szélesedő réteg, aki hajlandóak költeni a minőségi kiegészítőkre. Olyanokra is, hogy bill, egér, füles, asztal, szék, stb.
Jó lenne tudni, hol vannak ezek, mert én még leragadtam annál, hogy a gamer túlárazott bóvlit jelent, vagy csak ráírják divatból valamire.

Persze a mechanikus billentyü is olyan, hogy nem fizetek tízezreket azért, hogy megtudjam, miért jó, demózás nélkül meg az igény sem támad fel az ismeretlen csodára. Persze a hangerö is taszít.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70759 2022.11.19. 20:04

Moby írta:Ahhoz BT-s kell. Ezek nem azok. BT-sből viszont sok van, büdzsé függvénye, hogy mi ajánlott.
Az ilyenekre nem szívesen költök sokat, mert tartok töle, hogy fogyóeszköz. De fogalmam sincs, mennyiért mit adnak, ahhoz is gugliznom kellene, hogy a telefonos vezetékes füles árát megtudjam. Annyit tudok, hogy amikor játékra gondolkodtam ilyesmiben, akkor a Cloud 2 wzintje épeszü áron nem volt negugurható.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70760 2022.11.19. 20:29

Zóanagyvarázsló írta:Az ilyenekre nem szívesen költök sokat, mert tartok töle, hogy fogyóeszköz. De fogalmam sincs, mennyiért mit adnak, ahhoz is gugliznom kellene, hogy a telefonos vezetékes füles árát megtudjam. Annyit tudok, hogy amikor játékra gondolkodtam ilyesmiben, akkor a Cloud 2 wzintje épeszü áron nem volt negugurható.
Deee a kérdésem pont erre vonatkozott, és ezek szerint tudnál erre válaszolni, csak valahogy ezt is úgy kellene kihúzni belőled.
Mármint van ott egy elképzelt "épeszű ár" ami, és a nulla között valahol lehetne találni egy olyat, ami megfelelő.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70761 2022.11.19. 20:41

Zóanagyvarázsló írta:Jó lenne tudni, hol vannak ezek, mert én még leragadtam annál, hogy a gamer túlárazott bóvlit jelent, vagy csak ráírják divatból valamire.

Persze a mechanikus billentyü is olyan, hogy nem fizetek tízezreket azért, hogy megtudjam, miért jó, demózás nélkül meg az igény sem támad fel az ismeretlen csodára. Persze a hangerö is taszít.
A boltokban. Ma már minden is lehet kapni még itt magyarisztában is. És van ezek mögött elég nagy és eléggé hozzáértő közösség is, csak fel kell készülni, hogy amikor kiegészítőknél (is) a minőségről beszélünk, az árban egy olyan dimenzió jellemzősn, ami totál ismeretlen a moslékon felnőtt gamerközösség számára. Mint amikor értetlenkedik a leáld a minőségi sony gamerfüles árán, vagy amikor beraktam a billentyűmet. Ez nyilván érthető, az emberek nagyrészének a vezetéknélküli gamerfüles harmincezerbe, a keyboard meg nyolcezerbe kerül. Hiszen ezeket vettük ennyiért világ életünkben.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70762 2022.11.19. 21:39

Moby írta:Deee a kérdésem pont erre vonatkozott, és ezek szerint tudnál erre válaszolni, csak valahogy ezt is úgy kellene kihúzni belőled.
Mármint van ott egy elképzelt "épeszű ár" ami, és a nulla között valahol lehetne találni egy olyat, ami megfelelő.
Nem tudom, hogy mik az árkategóriák. Kutatómunka után tudnám megmondani, szóval ott bukik el a dolog, hogy értékesebb a szabadidöm annál, hogy minden létezö fogyasztással kielégíthetö (pszeudo)igényre többórás guglizással reagáljak. Ha így tennék, akkor az emberi kapcsolataim mellett a már összeharácsolt javaim élvezésére se jutna idöm. Ez a tévévásárlásnál is nagyobb kínokat okozott, mint az ára.

De hogy a Cloud 2 relációjában válaszoljak: a 100k körüli vezetékmentes lehetöségeket drágállottam, hiszen eleve mérsékelten idötálló eszközökröl van szó. Nyilván edzéshez jó lenne 10 ezerig találni valami játszósat, ami nem esik ki a fülemböl, de értem is jól a podcastet. Ha van ilyen 5 ezerért is, az még jobb, ha meg csak drágábban, papíron nem nagyon köt a büdzsé, de a lélektani határom is képlékeny az ismerethiány miatt. Egyelöre alsóbb kategóriában indulnék, hogy lássam, mennyire komfortos a gyakorlatban.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70763 2022.11.19. 21:45

Moby írta:A boltokban. Ma már minden is lehet kapni még itt magyarisztában is. És van ezek mögött elég nagy és eléggé hozzáértő közösség is, csak fel kell készülni, hogy amikor kiegészítőknél (is) a minőségről beszélünk, az árban egy olyan dimenzió jellemzősn, ami totál ismeretlen a moslékon felnőtt gamerközösség számára. Mint amikor értetlenkedik a leáld a minőségi sony gamerfüles árán, vagy amikor beraktam a billentyűmet. Ez nyilván érthető, az emberek nagyrészének a vezetéknélküli gamerfüles harmincezerbe, a keyboard meg nyolcezerbe kerül. Hiszen ezeket vettük ennyiért világ életünkben.
Még egy-két éve is az ment, hogy melyik gamerszék hogyan fos, bezzeg a Markus az IKEA-ban! Gyakran azt tapasztalom, hogy a kipróbálásra szánt idö már önmagában pazarlás. A PC elötti idöm 5%-át töltöm ülve, mivel nem találtam egyetlen befutót sem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70764 2022.11.19. 23:41

Rég jártam arra, benéztem az enkór pécés részlegébe, hogy mégis mire izgulnak a népek mostanság wearezfalván. Kétszer kellett ránézzek az URL-re, mire egyszer elhittem, hogy tévedésből nem a playstation sztórt nyitotta fel nekem :banplz:
Kép
Avatar
neoreg

Hozzászólás #70765 2022.11.20. 11:03

Valaki magyarázza már el nekem, hogy a kibaszott sony csodaSSD-n miért tart ez a copying művelet 10+ percekig egy 200 megabájtos update file letöltése után.
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #70766 2022.11.20. 12:25

neoreg írta:Valaki magyarázza már el nekem, hogy a kibaszott sony csodaSSD-n miért tart ez a copying művelet 10+ percekig egy 200 megabájtos update file letöltése után.
Kép
Nincs most kedvem mélyebben belemenni, röviden: azért, hogy a sonynak olcsó legyen a patchek tárolása, és terítése(nekik), te meg ráérsz szopni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70767 2022.11.20. 13:00

Zóanagyvarázsló írta:Nem tudom, hogy mik az árkategóriák. Kutatómunka után tudnám megmondani, szóval ott bukik el a dolog, hogy értékesebb a szabadidöm annál, hogy minden létezö fogyasztással kielégíthetö (pszeudo)igényre többórás guglizással reagáljak. Ha így tennék, akkor az emberi kapcsolataim mellett a már összeharácsolt javaim élvezésére se jutna idöm. Ez a tévévásárlásnál is nagyobb kínokat okozott, mint az ára.

De hogy a Cloud 2 relációjában válaszoljak: a 100k körüli vezetékmentes lehetöségeket drágállottam, hiszen eleve mérsékelten idötálló eszközökröl van szó. Nyilván edzéshez jó lenne 10 ezerig találni valami játszósat, ami nem esik ki a fülemböl, de értem is jól a podcastet. Ha van ilyen 5 ezerért is, az még jobb, ha meg csak drágábban, papíron nem nagyon köt a büdzsé, de a lélektani határom is képlékeny az ismerethiány miatt. Egyelöre alsóbb kategóriában indulnék, hogy lássam, mennyire komfortos a gyakorlatban.
Az a helyzet h mar a kenyer kerul kb annyiba amennyiert te fulest akarsz ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70768 2022.11.20. 13:55

Micsu írta:Az a helyzet h mar a kenyer kerul kb annyiba amennyiert te fulest akarsz ;)
Kenyért se veszek. Néhány havonta feltöltöm a pufirizskészletet, osz jól van. Az egy zacskót jelent. Egyedülállóként hova vegyek kenyeret, ha hetente ennék két szeletet? Úri hóbort. Persze múltkor egy szaros úszósapkát vettem 4K-ért, remélem, jobb mint a 2k-s, ha már ez volt csak az uszodában.

Soundpeats van 10k-ért, arról annak idején szó is volt itt, de a modellekröl és a használhatóságáról fingomsincs. Azt mondjátok meg, az említett célokra mi az, amivel már érdemes kezdeni. Meg hogy melyik ez úszósban. Amúgy Cloud 2-t boltból újonnan 17k-ért vettem nemrég, azt nem éreztem drágának, és tudtam is mit veszek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70769 2022.11.20. 15:33

Zóanagyvarázsló írta:Persze múltkor egy szaros úszósapkát vettem 4K-ért, remélem, jobb mint a 2k-s, ha már ez volt csak az uszodában.
Mennyi volt a nem szaros?
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #70770 2022.11.20. 15:59

Na, csak beszoptam ezt a szart, kb 1 hete lett pozitív a teszt.
Enyhe felsőlégúti tünetek, de cserébe a bélrendszerem lenullázta, és elment a szaglás/ízérzékelésem.
Így legalább nem fáj annyira a diéta, mert úgysincs semminek íze. :nemtudom:

Vissza: “Leáldozott.hu”