A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70281 2022.10.08. 22:04

Moby írta:Tervben volt?
Egyszer csináltak egy Run-t meg egy Hot Pursuit-ot, szóval így 10 év elteltével gondoltam hátha nem csak a mocskot hozzák megint.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70282 2022.10.08. 23:53

Lepörgött ez a rettenetes kurvaszar farcry5. BOLDOG VAGYOK!
Soha többé egyetlen pixelt sem akarok látni ebből a szériából.
Ez a géming legalja. A mocska. 0/10.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70283 2022.10.09. 06:40

DanielT írta:Idén se kell sokat költeni az NFS-re.

Kép
Innen tudtam meg hogy lesz új NFS. Kár érte, pedig csak 10+ éve kér mindenki Underground 3-at.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70284 2022.10.09. 08:46

Moby írta:Lepörgött ez a rettenetes kurvaszar farcry5. BOLDOG VAGYOK!
Soha többé egyetlen pixelt sem akarok látni ebből a szériából.
Ez a géming legalja. A mocska. 0/10.
Mondtam én, hogy a legjobb Far Cry evör és általánosságban is egy kiváló zsém! :eljen:

Csináld meg a hardtubeos vizelést, az jobban szórakoztat majd.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70285 2022.10.09. 08:47

benőmenő írta:Innen tudtam meg hogy lesz új NFS. Kár érte, pedig csak 10+ éve kér mindenki Underground 3-at.
Hát ezek a neonos tuningparaszt szutykok eléggé az Underground jellemzőket hordozzák pedig, szóval nem tudom miért az elégedetlenség akik erre vágynak...
Avatar
neoreg

Hozzászólás #70286 2022.10.09. 10:35

A Far Cry 5 messze a legjobb a sorozatban. Ha valódi eretvágósan szar Far Cry-t akar játszani az ember, akkor tudom ajánlani a 6-ot. Egyetlen pozitívum amit el tudok mondani róla, hogy kompletten skippelhető benne a fitymagyűjtögetés.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70287 2022.10.09. 11:12

neoreg írta:A Far Cry 5 messze a legjobb a sorozatban.
Ez maximum lélekmelegítésnek jó, hogy legalább a téren a legfinomabbnak mondott száraz kutyaszart sikerült megnyalogatnom, mindazonáltal nehéz lenne őszintén leírnom, hogy ez nagyon más megvilágításba helyezne bármit, vagy hogy feltétlenül a kutyaszart íz alapján szeretném rangsorolni :D

/a 3-at tíz éve nagyon tudtam szeretni. Ma már valszeg röhögvre tolnám rá a uninstall 10 perc után. És nem feltétlenül azért, mert annyi jó játékkal játszottam azóta.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70288 2022.10.09. 11:35

Lepörgött a Cloudpunk, az egyik missable trophyt sikerült persze elbaszni, szóval ez el is vette a kedvem a platinától, egyébként egy erős 6/10. Többet vártam tőle, nem lett maxi chill.
Castle82

Hozzászólás #70289 2022.10.09. 15:30

DanielT írta:Idén se kell sokat költeni az NFS-re.

Kép



És az a szomorú hogy a nép többségének tetszik amit lát a fórumok alapján érdeklődve várják ahelyett hogy az első kép után a sárba tiporták volna....
Avatar
Botond

Hozzászólás #70290 2022.10.09. 16:44

Lehet megoldódik a ps5 nyűgjeim jelentős részének a forrása? Xbox kiosztású ps kontroller?
Avatar
Moby

Hozzászólás #70291 2022.10.09. 19:53

Moby írta:Keyboardokra vagyok most rácsavarodva. Van itt valaki, aki tapasztalt a témában? K2 + Boba U4 + PBT lenne kombo. Bármelyikből van ajánlottab, ha ultrasilentet akarok? K2-ből melyik egyáltalán? Alu vagy plasztik?
Ez itt majdnem ua, csak K4. Nekem ez alunak tűnik(az tetszene, ha nem ellenjavallt).
Senki nem írt semmit, feltétlezem senki nem érdekel a téma, de ha már belekezdtem, be is fejezem: lelőttem ezt a projektet. Egyszerűen az van, hogy marha sokára lett volna belőle valami, mert U4 nincs, bobagumot vehetnék, de kurvasokat kellene rá várni. Amit készen meg tudnék venni a keychrontól, az annyira távol lenne attól, amit szeretnék, hogy egy végtelen átmeneti időszak lenne egy bizonytalan kimenetellel, ami mindenképp kompromisszumos lett volna, mert a caps ami tetszik(carbon set), az nem translucent, ami az, az meg nem tetszik. Ami nem lenne óriási dráma, de egy így egyben a végére bőven 100K felett landolt volna, amiért már nagyon nehezen néznék el bármilyen kompromisszumot. Pláne úgy, hogy minderre még várjakis hónapokat. A főbb csapásirányból nem tudtam leadni(ultrasilent, PBT, magyar kiosztás, lineár), a minőségi elvárások csökkentésével találtam olyat, ami bár továbbra is kompromisszumosan, de többé-kevésbé megfelel az elvárásoknak, méghozzá ~készen (nyilván egy lubing ráfér, de az mindenre ráfér, pre-lubing ide vagy oda). Ez pedig egy ezeréves cucc, ami viszont még kapható: Varmilo VA88M Moonlight. Leadtam a 75%-ból, talán ez fájt a legjobban. Ez sem translucent, de ezt leadtam a K2-nél is, a többi viszont rendben van. És ami jóság, hogy van, találtam még egy darabot a nagykeremben is. Ami még nagyon mellette szól nyilván, az ára. Ez a feléből megvan. Kvázi készen. oké, nem ugyanaz a minőség, én ezt értem, de...talán elég, vagy legalábbis szerintem nem a switcheken fog múlni. Tudom, hogy kapható a v2, de nekem nem ér 20K-t az usb-c, másban meg én nem láttam változást. Holnap teszt, annyival még kiegészítem a sztorit majd, hogy végül bevált-e.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70292 2022.10.10. 08:34

Moby írta:Senki nem írt semmit, feltétlezem senki nem érdekel a téma, de ha már belekezdtem, be is fejezem: lelőttem ezt a projektet. Egyszerűen az van, hogy marha sokára lett volna belőle valami, mert U4 nincs, bobagumot vehetnék, de kurvasokat kellene rá várni. Amit készen meg tudnék venni a keychrontól, az annyira távol lenne attól, amit szeretnék, hogy egy végtelen átmeneti időszak lenne egy bizonytalan kimenetellel, ami mindenképp kompromisszumos lett volna, mert a caps ami tetszik(carbon set), az nem translucent, ami az, az meg nem tetszik. Ami nem lenne óriási dráma, de egy így egyben a végére bőven 100K felett landolt volna, amiért már nagyon nehezen néznék el bármilyen kompromisszumot. Pláne úgy, hogy minderre még várjakis hónapokat. A főbb csapásirányból nem tudtam leadni(ultrasilent, PBT, magyar kiosztás, lineár), a minőségi elvárások csökkentésével találtam olyat, ami bár továbbra is kompromisszumosan, de többé-kevésbé megfelel az elvárásoknak, méghozzá ~készen (nyilván egy lubing ráfér, de az mindenre ráfér, pre-lubing ide vagy oda). Ez pedig egy ezeréves cucc, ami viszont még kapható: Varmilo VA88M Moonlight. Leadtam a 75%-ból, talán ez fájt a legjobban. Ez sem translucent, de ezt leadtam a K2-nél is, a többi viszont rendben van. És ami jóság, hogy van, találtam még egy darabot a nagykeremben is. Ami még nagyon mellette szól nyilván, az ára. Ez a feléből megvan. Kvázi készen. oké, nem ugyanaz a minőség, én ezt értem, de...talán elég, vagy legalábbis szerintem nem a switcheken fog múlni. Tudom, hogy kapható a v2, de nekem nem ér 20K-t az usb-c, másban meg én nem láttam változást. Holnap teszt, annyival még kiegészítem a sztorit majd, hogy végül bevált-e.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=iV-VzFbSLQg&t=57s[/vido]
Évek óra lenyűgöz ez a halk mechanikus billentyűzet téma, másik kedvenceim mellette a száraz víz és az ütvefúró kispárna. :worship:
Avatar
Botond

Hozzászólás #70293 2022.10.10. 10:12

DanielT írta:Évek óra lenyűgöz ez a halk mechanikus billentyűzet téma, másik kedvenceim mellette a száraz víz és az ütvefúró kispárna. :worship:
Ugyanitt “száraz tónak nedves partján döglött béka kuruttyol” felkészül?
De érdemben valóban nem tudok hozzászólni a témához, amíg b. nejem velem élt, addig a hangos billentyűzet valóban kellemetlen probléma volt, és kerestem megoldást, de mióta ebben változás van, azóta ez a probléma is megoldódott. :idiota:
Nekem meg jó tanulság volt, hogy kár próbálkozni a másoknak megfeleléssel, ha akarnak elfogadnak akárhogy, ha nem akarnak csinálhatsz bármit akkor se fogadnak el, szóval most már csak ilyen hangos billentyűzet mellett a kell/nem kell opciók adottak. Engem meg nem zavar, megvan a zen állapot mindenkinek. :hawaii:
Castle82

Hozzászólás #70294 2022.10.10. 17:49

Moby írta:Senki nem írt semmit, feltétlezem senki nem érdekel a téma, de ha már belekezdtem, be is fejezem: lelőttem ezt a projektet. Egyszerűen az van, hogy marha sokára lett volna belőle valami, mert U4 nincs, bobagumot vehetnék, de kurvasokat kellene rá várni. Amit készen meg tudnék venni a keychrontól, az annyira távol lenne attól, amit szeretnék, hogy egy végtelen átmeneti időszak lenne egy bizonytalan kimenetellel, ami mindenképp kompromisszumos lett volna, mert a caps ami tetszik(carbon set), az nem translucent, ami az, az meg nem tetszik. Ami nem lenne óriási dráma, de egy így egyben a végére bőven 100K felett landolt volna, amiért már nagyon nehezen néznék el bármilyen kompromisszumot. Pláne úgy, hogy minderre még várjakis hónapokat. A főbb csapásirányból nem tudtam leadni(ultrasilent, PBT, magyar kiosztás, lineár), a minőségi elvárások csökkentésével találtam olyat, ami bár továbbra is kompromisszumosan, de többé-kevésbé megfelel az elvárásoknak, méghozzá ~készen (nyilván egy lubing ráfér, de az mindenre ráfér, pre-lubing ide vagy oda). Ez pedig egy ezeréves cucc, ami viszont még kapható: Varmilo VA88M Moonlight. Leadtam a 75%-ból, talán ez fájt a legjobban. Ez sem translucent, de ezt leadtam a K2-nél is, a többi viszont rendben van. És ami jóság, hogy van, találtam még egy darabot a nagykeremben is. Ami még nagyon mellette szól nyilván, az ára. Ez a feléből megvan. Kvázi készen. oké, nem ugyanaz a minőség, én ezt értem, de...talán elég, vagy legalábbis szerintem nem a switcheken fog múlni. Tudom, hogy kapható a v2, de nekem nem ér 20K-t az usb-c, másban meg én nem láttam változást. Holnap teszt, annyival még kiegészítem a sztorit majd, hogy végül bevált-e.
phpBB [media]



Akkor én írok. Idestova 3 éve elégedett vagyok a kis Logitech K400+ vezetéknélküli billentyűzetemmel. Elfér kényelmesen az ölemben, nincs zsinór ami idegesítsen és még halk is.. Igaz nem nem mechanikus bill pláne nem röhejes felárral, de cserébe máig a hozzá csomagolt elem van benne nem merült le, nem dobja el a jelet, precíz, gyors (annyira hogy lazán hozok vele a mesés COD-okban egy 2-3-as KD arányt és kvázi minden meccsen top3 helyezést vagyis nincs megnevezhető input lagja se, de biztos gamer mecha szarokkal többre lehetne vinni 80.000-ért -nem-) csöndes és került vagy 10.000 forintomba ami így is durván meghaladta a billentyűzetekre maximálisan szánt 5000 forintos értékhatáromat dehát meg kellett néznem milyen is a wireless.... :)
Sose fogom megérteni ezt a mechanikus őrületet pláne az ilyen 15+ ezernél többe kerülő PLÁNE kanócos billentyűzeteket, dehát kinek a pap kinek a papné.


*szerk.: ja és a legjobb amit kihagytam hogy amikor épp a tv-re kötött pc-t csesztetném de az egér ott maradt a tv asztalon én meg már a kanapéban süppedek, lévén jutott erre a szarra tapipad is, bekapcsolom és azzal matatok nem kell visszafutni az egérért.:)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70295 2022.10.10. 17:55

Castle82 írta:Akkor én írok. Idestova 3 éve elégedett vagyok a kis Logitech K400+ vezetéknélküli billentyűzetemmel. Elfér kényelmesen az ölemben, nincs zsinór ami idegesítsen és még halk is.. Igaz nem nem mechanikus bill pláne nem röhejes felárral, de cserébe máig a hozzá csomagolt elem van benne nem merült le, nem dobja el a jelet, precíz, gyors (annyira hogy lazán hozok vele a mesés COD-okban egy 2-3-as KD arányt és kvázi minden meccsen top3 helyezést vagyis nincs megnevezhető input lagja se, de biztos gamer mecha szarokkal többre lehetne vinni 80.000-ért -nem-) csöndes és került vagy 10.000 forintomba ami így is durván meghaladta a billentyűzetekre maximálisan szánt 5000 forintos értékhatáromat dehát meg kellett néznem milyen is a wireless.... :)
Sose fogom megérteni ezt a mechanikus őrületet pláne az ilyen 15+ ezernél többe kerülő PLÁNE kanócos billentyűzeteket, dehát kinek a pap kinek a papné.


*szerk.: ja és a legjobb amit kihagytam hogy amikor épp a tv-re kötött pc-t csesztetném de az egér ott maradt a tv asztalon én meg már a kanapéban süppedek, lévén jutott erre a szarra tapipad is, bekapcsolom és azzal matatok nem kell visszafutni az egérért.:)
En ugy ertettem meg h kaptam egyet ajandekoba, igy boven nem fajt :vigyor2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #70296 2022.10.10. 19:30

Castle82 írta:Akkor én írok. Idestova 3 éve elégedett vagyok a kis Logitech K400+ vezetéknélküli billentyűzetemmel. Elfér kényelmesen az ölemben, nincs zsinór ami idegesítsen és még halk is.. Igaz nem nem mechanikus bill pláne nem röhejes felárral, de cserébe máig a hozzá csomagolt elem van benne nem merült le, nem dobja el a jelet, precíz, gyors (annyira hogy lazán hozok vele a mesés COD-okban egy 2-3-as KD arányt és kvázi minden meccsen top3 helyezést vagyis nincs megnevezhető input lagja se, de biztos gamer mecha szarokkal többre lehetne vinni 80.000-ért -nem-) csöndes és került vagy 10.000 forintomba ami így is durván meghaladta a billentyűzetekre maximálisan szánt 5000 forintos értékhatáromat dehát meg kellett néznem milyen is a wireless.... :)
Sose fogom megérteni ezt a mechanikus őrületet pláne az ilyen 15+ ezernél többe kerülő PLÁNE kanócos billentyűzeteket, dehát kinek a pap kinek a papné.


*szerk.: ja és a legjobb amit kihagytam hogy amikor épp a tv-re kötött pc-t csesztetném de az egér ott maradt a tv asztalon én meg már a kanapéban süppedek, lévén jutott erre a szarra tapipad is, bekapcsolom és azzal matatok nem kell visszafutni az egérért.:)
Tapasztalatra lettem volna kíváncsi a témában, nem büszke igénytelenségre, abból sajnos kérés nélkül is kijut minden nap, bármerre járok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70297 2022.10.10. 20:38

Azóta is húzom a költözködést, de már nagyon a végét járja az ezeréves sólyom :( Dani: Xiaomi 12 Lite vagy POCO F4? Vagy....?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70298 2022.10.10. 21:57

Lepörgött ma este a Forbidden West credits.

Valami 72 órát ír a játék és még vannak hátra küldik, gyűjtögetős feladatok a platináig.

Mindenben javítottak az első részhez képest és a csomó mechanikát mire kitanulja meg használja az ember, még egy végigjátszás minimum kellene.

Nagyon jó kis cuclika, novemberben porszívózom tovább, holnap hajnalban meg húzok a vérbe a kontinensről, nekem nem kell atom az arcba...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70299 2022.10.10. 22:00

Moby írta:Azóta is húzom a költözködést, de már nagyon a végét járja az ezeréves sólyom :( Dani: Xiaomi 12 Lite vagy POCO F4? Vagy....?
Szerintem még mindig a 12 Lite a tuti.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70300 2022.10.10. 22:02

DanielT írta:Lepörgött ma este a Forbidden West credits.

Valami 72 órát ír a játék és még vannak hátra küldik, gyűjtögetős feladatok a platináig.

Mindenben javítottak az első részhez képest és a csomó mechanikát mire kitanulja meg használja az ember, még egy végigjátszás minimum kellene.

Nagyon jó kis cuclika, novemberben porszívózom tovább, holnap hajnalban meg húzok a vérbe a kontinensről, nekem nem kell atom az arcba...
Mi a picsnek jössz vissza egyáltalán?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70301 2022.10.11. 05:47

Moby írta:Mi a picsnek jössz vissza egyáltalán?
Mert ha a dübörgő magyar gazdaság forint bevételeit dollárosítom, akkor kint 2 hónap alatt jön össze egy pisztolyra amivel fejbelőhetem magam mielőtt éhenhalok.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70302 2022.10.11. 06:41

DanielT írta:Lepörgött ma este a Forbidden West credits.

Valami 72 órát ír a játék és még vannak hátra küldik, gyűjtögetős feladatok a platináig.

Mindenben javítottak az első részhez képest és a csomó mechanikát mire kitanulja meg használja az ember, még egy végigjátszás minimum kellene.

Nagyon jó kis cuclika, novemberben porszívózom tovább, holnap hajnalban meg húzok a vérbe a kontinensről, nekem nem kell atom az arcba...
Csernobil komolyabb sugárzás volt, mint amit először szórni fognak, aztán már az amcsikon múlik minden. Csernobil meg lepattant rólunk, ezt is túléljük majd vhogy.
Jó utat!
És boldog Yaddle55 napot mindenkinek!
Avatar
arty

Hozzászólás #70303 2022.10.11. 11:37

Castle82 írta:Én csak arra próbáltam rávilágítani hogy angol dobozos eladásokkal dobálózni miközben pár száz pár ezer darabos tételekről van szó miközben a többi platformon inkább digital-t viszik, balgaság. Nem hiába figyel ott a GTA 5 is, valószínű megvettek belöle dobozosan a héten vagy 10 darabot és ezzel le is esett a 8. helyre... :taps:
Amúgy van Switch-em mióta van OLED verzió, és csipázom ezt a kis gépet de komolyabb hardverrel sokkal komolyabb lehetne főleg hogy akkor lenne esély a multiplatform játékok értelmes futtatására. De jelenleg a gép csak pár nintendo játék és pár értelmeseb kisebb nagyobb játék miatt van itthon hogy utazás közben vagy ha épp az asszony foglalja a tévét akkor szórakozzak. Rég lecseréltem volna Steam Deckre ha nem abba is első körben hulladék kijelzőt raktak volna hanem OLED-et..... Ráadásul törni sem lehet hogy az ember egy jót retrózzon vagy egyebet toljön, egy tört switch minden létező tekintetben sokkal szórakoztatóbb és tartalmasabb élményt tud nyújtani mint egy gyári, csak én azt a világszemete kijelzőt amiket az alapgépbe tettek nem vagyok hajlandó kézbe venni újra....
neked 2-3 év TN kijelzős 3DS-ezés kellett volna !!!! :D (ha a szvics ips(?)-e "világszara" ... mármint persze, szar meg minden, de világszara azé a múltjukat ismerve erős ;) )
Avatar
arty

Hozzászólás #70304 2022.10.11. 11:48

TasManXT írta:Lepörgött a Cloudpunk, az egyik missable trophyt sikerült persze elbaszni, szóval ez el is vette a kedvem a platinától, egyébként egy erős 6/10. Többet vártam tőle, nem lett maxi chill.
OK. De ha már errejársz, jöhet a bocsánatkérés a multkori ryzen 7xxx lesz a tuti miatt!!!444 :D

cpu 7600x 155e
lap x670 150-250e
ddr5 32gb/6000 110e

és az a hír járja, hogy kurvára nem akarnak beindulni az eladások. nohátcsak, ha nem intel, akkor nem kell senkinek a drágafozs? :(
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70305 2022.10.11. 14:32

DanielT írta:Mert ha a dübörgő magyar gazdaság forint bevételeit dollárosítom, akkor kint 2 hónap alatt jön össze egy pisztolyra amivel fejbelőhetem magam mielőtt éhenhalok.
Azert ne menj el azt is tudok adni ahogy gyogyszert is tudtam vna :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70306 2022.10.11. 15:55

Micsu írta:Azert ne menj el azt is tudok adni ahogy gyogyszert is tudtam vna :idiota:
Már késő, besértődtem! :D Mondjuk nem nagyon sietnek elvinni, 2+ óra késés eddig és még el se kezdtük a laza 10 órás szakaszt, de már a gépen ülünk 40 perce. Elég fun.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70307 2022.10.11. 15:56

DanielT írta:Mert ha a dübörgő magyar gazdaság forint bevételeit dollárosítom, akkor kint 2 hónap alatt jön össze egy pisztolyra amivel fejbelőhetem magam mielőtt éhenhalok.
De ha már ottvagy, kit érdekelnek az itteni bevételek? Postásokra ott is szükség van! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70308 2022.10.11. 16:26

Micsu írta:Azert ne menj el azt is tudok adni ahogy gyogyszert is tudtam vna :idiota:
Én először azt hittem, a Horizonnal akart öngyilkos lenni, de aztán rájöttem, hogy Botond után ő a legnagyobb Ubi-fanboi itt :buck:
Avatar
Moby

Hozzászólás #70309 2022.10.11. 16:46

DanielT írta:Már késő, besértődtem! :D Mondjuk nem nagyon sietnek elvinni, 2+ óra késés eddig és még el se kezdtük a laza 10 órás szakaszt, de már a gépen ülünk 40 perce. Elég fun.
Cool! Ez a MÁV vagy a BKV? :banplz:
Castle82

Hozzászólás #70310 2022.10.11. 17:19

Moby írta:Tapasztalatra lettem volna kíváncsi a témában, nem büszke igénytelenségre, abból sajnos kérés nélkül is kijut minden nap, bármerre járok.


Ó van tapasztalat, csak számomra ennyit jelent...Semmit kb, a sznobkodás hovatovábbja pc fronton.
Ha emiatt büszke igénytelen vagyok ám legyen, de legalább nem hasznos idióta aki élteti a röhejesen beárazott perifériapiacot és ad ki 15k+ pénzeket a kvázi semmiért ami még ráadásul kanócos is. :kuss:
Avatar
Moby

Hozzászólás #70311 2022.10.11. 17:42

Castle82 írta:Ó van tapasztalat, csak számomra ennyit jelent...Semmit kb, a sznobkodás hovatovábbja pc fronton.
Ha emiatt büszke igénytelen vagyok ám legyen, de legalább nem hasznos idióta aki élteti a röhejesen beárazott perifériapiacot és ad ki 15k+ pénzeket a kvázi semmiért ami még ráadásul kanócos is. :kuss:
Inkább azt, mint a bányászatot :nevetes1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #70312 2022.10.11. 17:43

Na, ezek nem szarral gurgáztak megint. Kéri az energiát, de ez talán érthető is.

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #70313 2022.10.11. 18:09

Szeeegény AMD :rinya: Megint a végtelen kínszarás vár rájuk, hogy valamiképp a pályán tudjanak egyáltalán maradni diszkvaklifikáció nélkül. Szeriintem kötelező túlórán van mindenki, hogy valamiképpen tudjanak gyorsan hozni valami frame generator szerű cuccot. Vagy legalább valami távolról, hunyorogva hasonlót.
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #70314 2022.10.11. 18:31

Moby írta:Szeeegény AMD :rinya: Megint a végtelen kínszarás vár rájuk, hogy valamiképp a pályán tudjanak egyáltalán maradni diszkvaklifikáció nélkül. Szeriintem kötelező túlórán van mindenki, hogy valamiképpen tudjanak gyorsan hozni valami frame generator szerű cuccot. Vagy legalább valami távolról, hunyorogva hasonlót.
Nekem van AMD frémgenerátorom. Te intézted nekem, köszike, 6900xt, és úgy generálja a frémet, mintha arra találták volna ki direktben! :banplz:
Nyilván ahogy a lenti képen látszik csak fele annyi frémet generál, mint a 4090, de cserébe nem a felébe kerül, hanem a töredékébe.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #70315 2022.10.11. 18:47

Tudom nagyon későn, de elhatároztam, hogy nyitok devizaszámlát és átpakolom bele a megtakarításom nagy részét (~20millió ft-ot), pármillió forintot meg meghagyok játékpénznek. Egyelőre svájci frankra és amerikai dollárra gondoltam. Van esetleg valakinek tippje, hogy melyik valutába lehet érdemes fektetni?
Avatar
Moby

Hozzászólás #70316 2022.10.11. 19:01

Botond írta:Nekem van AMD frémgenerátorom. Te intézted nekem, köszike, 6900xt, és úgy generálja a frémet, mintha arra találták volna ki direktben! :banplz:
Nyilván ahogy a lenti képen látszik csak fele annyi frémet generál, mint a 4090, de cserébe nem a felébe kerül, hanem a töredékébe.
Ez a frémgenerátor nem az egymilliós 4090-ben érdekes, hanem majdf középen, ahol lehozzák a népkártyát. Ott fog nagyot ütni (az AMD-re).
Avatar
Moby

Hozzászólás #70317 2022.10.11. 19:50

neoreg írta:Tudom nagyon későn, de elhatároztam, hogy nyitok devizaszámlát és átpakolom bele a megtakarításom nagy részét (~20millió ft-ot), pármillió forintot meg meghagyok játékpénznek. Egyelőre svájci frankra és amerikai dollárra gondoltam. Van esetleg valakinek tippje, hogy melyik valutába lehet érdemes fektetni?
Nemtudom erre ki tud valid tanácsot adni. Biztos van itt olyan, akinek sokkal több esze van ehhez, mint nekem. Én ingatlanba tettem, 10 év alatt kb a dupláját hozta, mintha dollárban lett volna, és az huszonötödét annak, mintha tesla papírba ment volna :D Egy biztos: tanácsot senkinek nem mernék adni. Bármiben is van/volt/lett volna, fogalmam sincs mi fog történni a követklező 10 évben vele.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70318 2022.10.11. 19:51

Botond írta:Nekem van AMD frémgenerátorom. Te intézted nekem, köszike, 6900xt, és úgy generálja a frémet, mintha arra találták volna ki direktben! :banplz:
Nyilván ahogy a lenti képen látszik csak fele annyi frémet generál, mint a 4090, de cserébe nem a felébe kerül, hanem a töredékébe.
Hat a harmadat azert nem neveznem toredeknek :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70319 2022.10.11. 19:54

neoreg írta:Tudom nagyon későn, de elhatároztam, hogy nyitok devizaszámlát és átpakolom bele a megtakarításom nagy részét (~20millió ft-ot), pármillió forintot meg meghagyok játékpénznek. Egyelőre svájci frankra és amerikai dollárra gondoltam. Van esetleg valakinek tippje, hogy melyik valutába lehet érdemes fektetni?
Hat en inkabb dollart mar csak azert is mert a vilag legnagyobb reszen ez a legstabilabb penz (ha menni kell jobban jarsz vele), persze Svajc is az elmult 100 evben szinte csak jol jott ki a dolgokbol de ugye semmi se tart orokke. De egyebkent ezt a haboru kezdeten kellett vna ahogy en is tettem, egyertelmu volt h europaban a haboru a dollart fogja erositeni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70320 2022.10.11. 20:03

Moby írta:Ez a frémgenerátor nem az egymilliós 4090-ben érdekes, hanem majdf középen, ahol lehozzák a népkártyát. Ott fog nagyot ütni (az AMD-re).
Jaja, majd ha lehozzák, meg rózsaszín csillámpónik szállnak ki a mechanikus billentyűzetbűl, akkor ez valóban izgi lesz.
De jelenleg ez egy milliós techdemó, ami akár 2 játékban is elérhető. Mint az űrutazás. Tucatnyian már átélték, Dani meg odanyomhatja az orrát az üveghez, hogy elmondhassa, az első sorból játszott el a gondolattal milyen lehet, nem otthon a kanapén, mert a fantáziálás az ilyen, nem tökmindegy, hogy itt vagy ott fantáziál az ember az elérhetetlenről!
dlss2.0-t már beleimplementálták 2 tucat játékba így 2 év alatt? Az a sikersorozat hol tart a népkártyábalehozás frontján?

És félre ne érts, én teljes öröm és boldogsággal vagyok a témában, azt leszámítva, hogy félek attól milyen negatív hatásai lesznek, de ugyanakkor álljunk két lábbal a talajon, ez pont ugyanakkora sikerszéria lehet, mint a gsync, ami elterjedt freesync meg sima vrr néven, pedig a gsync a superior, ugye.

Persze, három diára felbaszni, hogy egy játékban mekkorát üt, az ószomnessz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70321 2022.10.11. 20:15

Botond írta:dlss2.0-t már beleimplementálták 2 tucat játékba így 2 év alatt?
nagyjából ennyit tudott kifosni az ipar magából két év alatt. Nem DLSS2-re. Mindenre. Szum. és az kb mind támogatta is. Sajnos amit az AMD fosott ki magából, na azt TÉNYLEG nem támogatta lófasz se. Óriási mázli, hogy voltak modderek, akik pont a DLSS-t felhasználva beletoszták olyanba, amibe hírből sem került. Na ez itt sajnos már nem lesz elérhető.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70322 2022.10.11. 20:21

Moby írta:nagyjából ennyit tudott kifosni az ipar magából két év alatt. Nem DLSS2-re. Mindenre. Szum. és az kb mind támogatta is. Sajnos amit az AMD fosott ki magából, na azt TÉNYLEG nem támogatta lófasz se. Óriási mázli, hogy voltak modderek, akik pont a DLSS-t felhasználva beletoszták olyanba, amibe hírből sem került. Na ez itt sajnos már nem lesz elérhető.
Az már múltkor kiderült, hogy Botond számontartja az AGS-sel és RPGMakerrel készítet játékokat is, és azokba is elvárná a DLSS-t, hiába nincs értelme. Azokkal pedig jóval több játék jelent meg ám!

Plusz Total Warhammer 3 idénről, ugye.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70323 2022.10.11. 20:31

Zóanagyvarázsló írta:Az már múltkor kiderült, hogy Botond számontartja az AGS-sel és RPGMakerrel készítet játékokat is, és azokba is elvárná a DLSS-t, hiába nincs értelme. Azokkal pedig jóval több játék jelent meg ám!

Plusz Total Warhammer 3 idénről, ugye.
Nekem inkább azt vicces olvasgatni lépten nyomon, hogy hát az amd techno hegemonia, mert a konzolok...hát ez eddig pont nullaszor jött be. Semmiféle áthallás nincs, egy deka nem látszik abból, hogy több játék preferálná az AMD-t, stb. Sőt. A vérkonzolos címek pécés portjainak java jobban fut NV-n, és az AMD-nek olyanokba kell kapaszkodnia, mint a Valhalla.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70324 2022.10.11. 20:37

Ganépasszba kerülés előtt a Steamet is megjárja a Crash Bandicoot 4.

Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70325 2022.10.11. 20:38

Moby írta:Nekem inkább azt vicces olvasgatni lépten nyomon, hogy hát az amd techno hegemonia, mert a konzolok...hát ez eddig pont nullaszor jött be. Semmiféle áthallás nincs, egy deka nem látszik abból, hogy több játék preferálná az AMD-t, stb. Sőt. A vérkonzolos címek pécés portjainak java jobban fut NV-n, és az AMD-nek olyanokba kell kapaszkodnia, mint a Valhalla.
Nem olvasol túl sok Abut?
Avatar
Botond

Hozzászólás #70326 2022.10.11. 20:43

Moby írta:Nekem inkább azt vicces olvasgatni lépten nyomon, hogy hát az amd techno hegemonia, mert a konzolok...hát ez eddig pont nullaszor jött be. Semmiféle áthallás nincs, egy deka nem látszik abból, hogy több játék preferálná az AMD-t, stb. Sőt. A vérkonzolos címek pécés portjainak java jobban fut NV-n, és az AMD-nek olyanokba kell kapaszkodnia, mint a Valhalla.
Igen, igen, elméletben kurvajó az nvidia, meg szipiszupiság. Annyira jók, hogy végül a vídia driverbe is be kellett építeni a freesync támogatást. Hegemónikusan.

@Zó: Tudom, hogy már csak az játék, amiben van dlss, de mondjuk a te esetedben most fut a heroes2 pl, és az imperialism2 még előtted áll. Szóval mire te az aktuális címekhez érsz, addigra az aktuális amd/intel igp is 8k@120al fogja pörgetni a mostani címeket RT-vel, mindenféle külön chipset nélkül, 5 wattból. Szóval téged pl ez az egész totál nem érint. Ahogy engem se, mert az én gépem meg megoldja izombúl. És amúgy pont azt próbálom itten elbábozni, hogy az emberek felét ez nem érinti, mert úgysincs pénze rá, a másik felét nem érinti, mert van pénze jobbra. Harmadik fele meg nincs az embereknek, pedig pont őket érintené ez az egész a legjobban. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #70327 2022.10.11. 20:54

Botond írta:Igen, igen, elméletben kurvajó az nvidia, meg szipiszupiság. Annyira jók, hogy végül a vídia driverbe is be kellett építeni a freesync támogatást. Hegemónikusan.

Bárcsak lenne egyetlen dolog, amire ugyanez visszafelé igaz lenne, és az AMD tudott volna beleülni bármibe :D Sajnos ilyet nem tudunk mondani. Kínszarás, kullogás nvidia után, stb. Ez a freesync lehetett volna az egyetlen dolog, amihez közük volt, de mára ez sem érdekel senkit. Lett jobb közös többszörös nélkülük. Az én tévém nem is támogatja, mégis mindenen van adaptivsync. Konzolokon, pécén, mosógépen. De legalább volt majdnem egy dolog, amit sokáig lehet mesélni. :DD
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70328 2022.10.11. 20:56

Botond írta:@Zó: Tudom, hogy már csak az játék, amiben van dlss, de mondjuk a te esetedben most fut a heroes2 pl, és az imperialism2 még előtted áll. Szóval mire te az aktuális címekhez érsz, addigra az aktuális amd/intel igp is 8k@120al fogja pörgetni a mostani címeket RT-vel, mindenféle külön chipset nélkül, 5 wattból. Szóval téged pl ez az egész totál nem érint. Ahogy engem se, mert az én gépem meg megoldja izombúl. És amúgy pont azt próbálom itten elbábozni, hogy az emberek felét ez nem érinti, mert úgysincs pénze rá, a másik felét nem érinti, mert van pénze jobbra. Harmadik fele meg nincs az embereknek, pedig pont őket érintené ez az egész a legjobban. :D
Szép elmélet, miközben tudtommal én vagyok a DLSS-zabáló a retrózás ellenére is a topikban.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70329 2022.10.11. 21:14

Moby írta:Bárcsak lenne egyetlen dolog, amire ugyanez visszafelé igaz lenne, és az AMD tudott volna beleülni bármibe :D Sajnos ilyet nem tudunk mondani. Kínszarás, kullogás nvidia után, stb. Ez a freesync lehetett volna az egyetlen dolog, amihez közük volt, de mára ez sem érdekel senkit. Lett jobb közös többszörös nélkülük. Az én tévém nem is támogatja, mégis mindenen van adaptivsync. Konzolokon, pécén, mosógépen. De legalább volt majdnem egy dolog, amit sokáig lehet mesélni. :DD
Van. Többek között azért, mert ugye az AMD freevé tette a syncet és el tudott terjedni. Szemben a gsynccel, ami zárt volt, és ilyen luxushobbidolog maradt. Mire nem lett luxushobbidolog, mert a jurtában is lg oled figyel három, addigra meg ugye ez lett, hogy ott az ilyenolyanamolyan sync mindenben is.

Zó: Igen, azt hiszem ez az egésznek a legjobb emlékműve, hogy "Zó egyszer lenyomott egy darab egész játékot az elejétől a végéig dlss-el, és ez reprezentatíven minta a témában." :banplz:
Mondom, a gsync ugyanez, az is ott van a olededben, szóval az is elterjedt, mindennapos dolog már.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70330 2022.10.11. 21:24

Botond írta:Van. Többek között azért, mert ugye az AMD freevé tette a syncet és el tudott terjedni. Szemben a gsynccel, ami zárt volt, és ilyen luxushobbidolog maradt. Mire nem lett luxushobbidolog, mert a jurtában is lg oled figyel három, addigra meg ugye ez lett, hogy ott az ilyenolyanamolyan sync mindenben is.

Zó: Igen, azt hiszem ez az egésznek a legjobb emlékműve, hogy "Zó egyszer lenyomott egy darab egész játékot az elejétől a végéig dlss-el, és ez reprezentatíven minta a témában." :banplz:
Mondom, a gsync ugyanez, az is ott van a olededben, szóval az is elterjedt, mindennapos dolog már.
Láthatóan nem vagy képben a dologgal, ezért segítek: ehhez semmi köze a freesyncnek. Az egyetlen közös pont, ami összeköti a jelenlegi szoftveres gsyncet, a freesyncet, és a hdmi forum VRR-t, az a VESA adaptivsyncje, ami jóval megelőzte az AMD-t, és az NVIDIA-t is. Ehhez képest minden más egy kiterjesztés volt, amik szépen leforgácsolódtak, mert szükségtelenné váltak.
Whitepaper.A VESA gyakorlatilag 2014-ben szbaványosította az egészet, FRC-stől, midnenestől, amire ráült az AMD évekkel később ki is jött vele, és mivel csináltak hozzá hardvert, előadták úgy, mintha ez a sajátjuk lenne, de legalábbis ők találták fel. És ezt a mesét ismerik a népek. Ez volt a nayg AMD freesync rövid története, ami akkora jófejség volt, hogy ingyen adták azt, ami valójában sosem volt az övék. Az AMD annyit tett hozzá, hogy belehekkelte a szoftverébe azt, hogy ez működjön egy olyan szabványban a szabványon felül, aminek nem lehet része akkor, mert a szabványosítás után jelent meg (HDMI). Az NVIDIA egy másik utat követett, mert nem akarta a gyártókra bízni a kijelző oldali implementációt. Nem bíztak bennük. Ezt utólag tudjuk, hogy nem volt jó döntés, de ez nem a pénzről szólt, ők adták hozzá az elektronikát. Azt amit az AMD megoldásban végül teljesen jól tudtak az olyan kínai chipgyártók is implemetálni, ami kétséges volt. Erről szól az Freesync(1), egy össznépi bétateszt volt, ahol annyira nem lehettt még tudni mi lesz a kimenetele, hogy minimáleffortal szállt bele mindenki, ezért nem volt minden feature, amit a VESA szabvány előírt implementálva, csak a véglegesnek szánt 2.0-ban, amikorra kdierült, hogy a monitorok csipjeit szállító vállaltok meg tudnak bírkózni a szofveres implementációval. Nem tudta ezt akkor még sem az AMD, sem az NVIDIA, sem senki.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70331 2022.10.11. 21:38

Moby írta:Láthatóan nem vagy képben a dologgal, ezért segítek: ehhez semmi köze a freesyncnek. Az egyetlen közös pont, ami összeköti a jelenlegi szoftveres gsyncet, a freesyncet, és a hdmi forum VRR-t, az a VESA adaptivsyncje, ami jóval megelőzte az AMD-t, és az NVIDIA-t is. Ehhez képest minden más egy kiterjesztés volt, amik szépen leforgácsolódtak, mert szükségtelenné váltak.
Whitepaper.A VESA gyakorlatilag 2014-ben szbaványosította az egészet, FRC-stől, midnenestől, amire ráült az AMD évekkel később ki is jött vele, és mivel csináltak hozzá hardvert, előadták úgy, mintha ez a sajátjuk lenne, de legalábbis ők találták fel. És ezt a mesét ismerik a népek. Ez volt a nayg AMD freesync rövid története, ami akkora jófejség volt, hogy ingyen adták azt, ami valójában sosem volt az övék. Az AMD annyit tett hozzá, hogy belehekkelte a szoftverébe azt, hogy ez működjön egy olyan szabványban a szabványon felül, aminek nem lehet része akkor, mert a szabványosítás után jelent meg (HDMI). Az NVIDIA egy másik utat követett, mert nem akarta a gyártókra bízni a kijelző oldali implementációt. Nem bíztak bennük. Ezt utólag tudjuk, hogy nem volt jó döntés, de ez nem a pénzről szólt, ők adták hozzá az elektronikát. Azt amit az AMD megoldásban végül teljesen jól tudtak az olyan kínai chipgyártók is implemetálni, ami kétséges volt. Erről szól az Freesync(1), egy össznépi bétateszt volt, ahol annyira nem lehettt még tudni mi lesz a kimenetele, hogy minimáleffortal szállt bele mindenki, ezért nem volt minden feature, amit a VESA szabvány előírt implementálva, csak a véglegesnek szánt 2.0-ban, amikorra kdierült, hogy a monitorok csipjeit szállító vállaltok meg tudnak bírkózni a szofveres implementációval. Nem tudta ezt akkor még sem az AMD, sem az NVIDIA, sem senki.
Nagyon hasonló össznépi bétatesztet folytat az NV a tensor core-okkal évek óta, és neház lene azt mondani, hogy ne működne, vagy ne érné meg. Hasonlót lehetne elmondani az RT core-okról, de ott már sokkal véleményesebb a kimenet. Ezzel szemben az AMD összes fejlesztése kimerül abban, hogy egy tradicíonális megközelítésre optimalizált architekturát pofozgatnak, zérő újítással, illetve ami van benne, az azok az eredmények, amik lehullanak az NV-féle bétatesztből. Csak mivel ezek nem freesync "komplexitású" dolgok, ők ebbe nem tudnak olyan sikeresen beleülni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70332 2022.10.11. 21:40

Botond írta:Zó: Igen, azt hiszem ez az egésznek a legjobb emlékműve, hogy "Zó egyszer lenyomott egy darab egész játékot az elejétől a végéig dlss-el, és ez reprezentatíven minta a témában." :banplz:
Új játékokban keresem. A Controlba és a HZD-be belement így 100 óra (de az előbbit még tavaly kezdtem), a GoW-ba még valóban nem. Mivel mellette ment retró, co-op és konzol is, én azt a 100 órát nem becsülném alá az ajtókitámasztók topikjában és a játék mellett élettel is rendelkezők világában. De az tény, hogy a jövőben sem leszek day1-nagyfogyasztó. Nem véletlenül nincs soha csúcskártyám: a gyakorlatban úgyis retró vagy kevésbé retró backlog megy egy-két frissebb darabbal. Mert éppen úgy kerül sorra. Viszont pont ezért vagyok célközönség, mert jól jön, hogy az pár játék emberi minőségben megoldható, ha már a 4090 elmebetegségnek tűnne. A Spider-Man és a két UC is játszhatna, de a francnak nincs rá idejük. A lasszófasz és a forint árazása majd izgalmas lesz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70333 2022.10.11. 21:41

Moby írta:Nagyon hasonló össznépi bétatesztet folytat az NV a tensor core-okkal évek óta, és neház lene azt mondani, hogy ne működne, vagy ne érné meg. Hasonlót lehetne elmondani az RT core-okról, de ott már sokkal véleményesebb a kimenet. Ezzel szemben az AMD összes fejlesztése kimerül abban, hogy egy tradicíonális megközelítésre optimalizált architekturát pofozgatnak, zérő újítással, illetve ami van benne, az azok az eredmények, amik lehullanak az NV-féle bétatesztből. Csak mivel ezek nem freesync "komplexitású" dolgok, ők ebbe nem tudnak olyan sikeresen beleülni.
Te csak hallgass, te szítottad fel Botondban az AMD-fanboi-t, te vagy a hibás! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #70334 2022.10.11. 22:03

Zóanagyvarázsló írta:Te csak hallgass, te szítottad fel Botondban az AMD-fanboi-t, te vagy a hibás! :idiota:
Énc sak próbálom mindig más megvilágásba hozni a dolgokat. Én fejlesztő vagyok. Nekem mindig sokkal szimpatikusabbak azok a cégek, ahol óriási rizikóvállalás van az új technológiák mentén. Az AMD soha nem volt ilyen. Sioha nem vállaltak rizikót. Mindig megpróbálták tök jól megcsinálni azt, amit tudtak, de ennyi. Az, hogy a jóra törekednek, az szimaptikus, de ez egy jó szolgáltaócég ismérve. A jó fejelsztő cég az, aki rizikózik, és hoz rossz döntéseket. A fejlesztésben az egy nagyon fontos dolog, hogy be kell járni a rossz utakat, mert csak a bejárás során derül ki, hogy rossz, és közben olyan értékes információmorzsák kerülnek felszínre, amik elősegítik a helyes út megtalálását. Ez rizkóvállalás nélkül nincs. Ha nincsenek olyanok, mint az intel a netburstel, vagy az itaniummal, vagy az nvidiával, és hogy mennyit profitál ezekből a hibákból ma a világ. Lehet szídni ezeket a cégeket, hogy a profit a minden, de masszív piaci jelenléttel lehet csak finanszírozni ezeket a kísérleteket.

/amíg ezt megírtam, tök véletlenül kiderült számomra, hogy pont erről, amiről írok van egy jó cikk: Link
Avatar
Yaddle55

Hozzászólás #70335 2022.10.11. 22:09

Botond írta:És boldog Yaddle55 napot mindenkinek!

Nagyon köszönöm! :law:
Avatar
Moby

Hozzászólás #70336 2022.10.11. 22:17

Yaddle55 írta:Nagyon köszönöm! :law:
Boldog boldogot! Mindig a szülinapokon derül ki mennyi alvóügynökünk van :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70337 2022.10.11. 23:04

Yaddle55 írta:Nagyon köszönöm! :law:
Isten éltessen!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70338 2022.10.11. 23:07

Moby írta:Énc sak próbálom mindig más megvilágásba hozni a dolgokat. Én fejlesztő vagyok. Nekem mindig sokkal szimpatikusabbak azok a cégek, ahol óriási rizikóvállalás van az új technológiák mentén. Az AMD soha nem volt ilyen. Sioha nem vállaltak rizikót. Mindig megpróbálták tök jól megcsinálni azt, amit tudtak, de ennyi. Az, hogy a jóra törekednek, az szimaptikus, de ez egy jó szolgáltaócég ismérve. A jó fejelsztő cég az, aki rizikózik, és hoz rossz döntéseket. A fejlesztésben az egy nagyon fontos dolog, hogy be kell járni a rossz utakat, mert csak a bejárás során derül ki, hogy rossz, és közben olyan értékes információmorzsák kerülnek felszínre, amik elősegítik a helyes út megtalálását. Ez rizkóvállalás nélkül nincs. Ha nincsenek olyanok, mint az intel a netburstel, vagy az itaniummal, vagy az nvidiával, és hogy mennyit profitál ezekből a hibákból ma a világ. Lehet szídni ezeket a cégeket, hogy a profit a minden, de masszív piaci jelenléttel lehet csak finanszírozni ezeket a kísérleteket.

/amíg ezt megírtam, tök véletlenül kiderült számomra, hogy pont erről, amiről írok van egy jó cikk: Link
Jó, de most az Nvidia azt reszkírozza, hogy Botond vasán is a 240p lesz az új 4K! Nem csoda, hogy fél. Én is mindig rettegek, hogy a kert végében leesek a földkorong szélén, de eddig megúsztam.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70339 2022.10.11. 23:33

Yaddle55 írta:Nagyon köszönöm! :law:
Hú, még nem csúsztam ki a napból, Isten éltessen! :pias:
Avatar
Botond

Hozzászólás #70340 2022.10.12. 06:56

Zóanagyvarázsló írta:Jó, de most az Nvidia azt reszkírozza, hogy Botond vasán is a 240p lesz az új 4K! Nem csoda, hogy fél. Én is mindig rettegek, hogy a kert végében leesek a földkorong szélén, de eddig megúsztam.
Hát az ülj hátrébb mozgalom törzshelyén engem mondjuk cseppet sem lep meg sem az, hogy a 240p és a 4K ekvivalens, végülis csak kicsit jobban kell hátrébb ülni, oszt ott vagyunk, az mondjuk érdekes felvetés részedről, hogy a nagy hátrábbülésben végül sikerül e annyira hátrálni, hogy leessünk a Föld szélén.
Mondjuk az innovációnak valóban a csúcsa, amikor érdemi előrelépés helyett a kevesebbre rá mondja az ember, hogy több, és attól elhiszi mindenki, hogy több lett és hopp már ott is az innováció, hiszen több lett. Eddig kevesebb fullHD volt, most többebb fullHD, szalz előrelépés vanik!
Avatar
Botond

Hozzászólás #70341 2022.10.12. 07:02

Moby írta:Láthatóan nem vagy képben a dologgal, ezért segítek: ehhez semmi köze a freesyncnek. Az egyetlen közös pont, ami összeköti a jelenlegi szoftveres gsyncet, a freesyncet, és a hdmi forum VRR-t, az a VESA adaptivsyncje, ami jóval megelőzte az AMD-t, és az NVIDIA-t is. Ehhez képest minden más egy kiterjesztés volt, amik szépen leforgácsolódtak, mert szükségtelenné váltak.
Whitepaper.A VESA gyakorlatilag 2014-ben szbaványosította az egészet, FRC-stől, midnenestől, amire ráült az AMD évekkel később ki is jött vele, és mivel csináltak hozzá hardvert, előadták úgy, mintha ez a sajátjuk lenne, de legalábbis ők találták fel. És ezt a mesét ismerik a népek. Ez volt a nayg AMD freesync rövid története, ami akkora jófejség volt, hogy ingyen adták azt, ami valójában sosem volt az övék. Az AMD annyit tett hozzá, hogy belehekkelte a szoftverébe azt, hogy ez működjön egy olyan szabványban a szabványon felül, aminek nem lehet része akkor, mert a szabványosítás után jelent meg (HDMI). Az NVIDIA egy másik utat követett, mert nem akarta a gyártókra bízni a kijelző oldali implementációt. Nem bíztak bennük. Ezt utólag tudjuk, hogy nem volt jó döntés, de ez nem a pénzről szólt, ők adták hozzá az elektronikát. Azt amit az AMD megoldásban végül teljesen jól tudtak az olyan kínai chipgyártók is implemetálni, ami kétséges volt. Erről szól az Freesync(1), egy össznépi bétateszt volt, ahol annyira nem lehettt még tudni mi lesz a kimenetele, hogy minimáleffortal szállt bele mindenki, ezért nem volt minden feature, amit a VESA szabvány előírt implementálva, csak a véglegesnek szánt 2.0-ban, amikorra kdierült, hogy a monitorok csipjeit szállító vállaltok meg tudnak bírkózni a szofveres implementációval. Nem tudta ezt akkor még sem az AMD, sem az NVIDIA, sem senki.
Az hogy van vrr a tervező asztalon kívül, az az AMD érdeme, nekik köszönhető, hogy végül ez ott tart ahol és nem egy elméleti technológia, aminek csak a műszaki leírását tudjuk összevetni egy hasonló, szintén elméleti gondolattal.
Én meg erről beszélek, hogy az nvidia meg ebben kurvagyenge, hogy amiket kitálal az el is terjedjen. Mindig kitalálja a repülő autót, amivel senki se jár. És ez még akkor is igáz, ha Zó két év alatt 200 órát dlss-ezett.
De mondjuk igény sincs rá valójában. Steam hw survey szerint 4K felbontás 2,46%, többi az alatta, FHD vmi 63%. Hovaminekkinek készül a dlss? 10% alatti azon kártyák aránya, ami képes dlss2.0ázni, stb.
Fejlesztők, egy elméleti számháborúhoz, a tervező asztal királyai.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70342 2022.10.12. 09:02

Botond írta:Az hogy van vrr a tervező asztalon kívül, az az AMD érdeme, nekik köszönhető, hogy végül ez ott tart ahol és nem egy elméleti technológia, aminek csak a műszaki leírását tudjuk összevetni egy hasonló, szintén elméleti gondolattal.
Én meg erről beszélek, hogy az nvidia meg ebben kurvagyenge, hogy amiket kitálal az el is terjedjen. Mindig kitalálja a repülő autót, amivel senki se jár. És ez még akkor is igáz, ha Zó két év alatt 200 órát dlss-ezett.
De mondjuk igény sincs rá valójában. Steam hw survey szerint 4K felbontás 2,46%, többi az alatta, FHD vmi 63%. Hovaminekkinek készül a dlss? 10% alatti azon kártyák aránya, ami képes dlss2.0ázni, stb.
Fejlesztők, egy elméleti számháborúhoz, a tervező asztal királyai.
Naja. Ezeknek az elméleti fejlesztőknek, meg a Geforce256-nak köszönhető, hogy a mai gpu-k nagyon durván programozható számolóegységek, nem csupán poligonokat kifillelő bedródozott csipek, mert ha a 3dfx-en, vagy az ATI-n múlt volna, akkor ma is itt tartanánk :D Csak az ilyen léptékű fejlesztések nem két év alatt jutnak el mindenkihez, hanem 10-15. A tensor coreok, és az RT coreok funkcióinak implementáláshoz ennyi idő sem kellett, ott van már az AMD-kben, és ott van az intelekben is, és ez megint ezeknek az elméleti szakembereknek köszönhető. És mivel mást már nem lehet kapni, innentől már csak idő, hogy ez mennyi idő alatt terítődik a piacon. Hát ennyire elméleti fejlesztések ezek :D
persze tök jó lenne, ha lenen valami elbukott hardever fejlesztés, amit az AMD számlájára is fel tudnék írni, mert akkor biztos lenne nem elbukott is, de hirtelen semmi említésre méltó nem jut eszembe, hogy mivel járultak ezek hozzá az iparág fejlődéséhez. Az egyetlen dolog, amit velük kapcsolatban fel tudok hozni, az a Vulkan, amivel csak annyi a probléma, hogy az nem egy hardveres fejlesztés, még szoftveresnek sem mondanám, fogalmazzunk inkább úgy, hogy dokumentáció. Ami megint megérne egy misét, hogy mennyire volt rá szükség, mert én csak azt látom, hogy kellett valami az opengl helyett, amitől látványosan távoltartották magukat, meg valami, amiben tovább tudják éltetni a népet megmentő mantle-t, de ezt legalább ledokukmentálták rendesen, és mondjuk rá, hogy ez rendben van, meg csináltak valamit.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70343 2022.10.12. 09:54

Botond írta:Az hogy van vrr a tervező asztalon kívül, az az AMD érdeme, nekik köszönhető, hogy végül ez ott tart ahol és nem egy elméleti technológia, aminek csak a műszaki leírását tudjuk összevetni egy hasonló, szintén elméleti gondolattal.
Én meg erről beszélek, hogy az nvidia meg ebben kurvagyenge, hogy amiket kitálal az el is terjedjen. Mindig kitalálja a repülő autót, amivel senki se jár. És ez még akkor is igáz, ha Zó két év alatt 200 órát dlss-ezett.
De mondjuk igény sincs rá valójában. Steam hw survey szerint 4K felbontás 2,46%, többi az alatta, FHD vmi 63%. Hovaminekkinek készül a dlss? 10% alatti azon kártyák aránya, ami képes dlss2.0ázni, stb.
Fejlesztők, egy elméleti számháborúhoz, a tervező asztal királyai.
Várjunk, eddig a 4K miatt aggódtál, most meg azzal jössz, hogy fölösleges, mert nincs is rá igény? :ravasz1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70344 2022.10.12. 14:46

Na Leáld úgy tűnik van Dallasban is, szal üdv mindenkinek! :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #70345 2022.10.12. 14:50

Zóanagyvarázsló írta:Várjunk, eddig a 4K miatt aggódtál, most meg azzal jössz, hogy fölösleges, mert nincs is rá igény? :ravasz1:
Azt mondom, hogy 4K kijelzőn aki pc-zik az szinte egy az egyben fedi azt akinek futja a legerősebb 3 vga közül vmelyikre, szóval nekik full felesleges a dlss. A többieknek meg azért full felesleges, mert vagy konzolra fussa, ahol nincs ilyen, vagy csumpipcre FHD monitorral, ahol szintén kevéssé szűk keresztmetszet a 4K felbontásos frémszám.
És persze van három kivétel, akik közül egy már két játékban is élvezte a dlss-t, szóval ja, terjed ez, a Rolls Royce tulajokkal összemérhető a penetráció máris!
Avatar
Botond

Hozzászólás #70346 2022.10.12. 15:11

Moby írta:Naja. Ezeknek az elméleti fejlesztőknek, meg a Geforce256-nak köszönhető, hogy a mai gpu-k nagyon durván programozható számolóegységek, nem csupán poligonokat kifillelő bedródozott csipek, mert ha a 3dfx-en, vagy az ATI-n múlt volna, akkor ma is itt tartanánk :D Csak az ilyen léptékű fejlesztések nem két év alatt jutnak el mindenkihez, hanem 10-15. A tensor coreok, és az RT coreok funkcióinak implementáláshoz ennyi idő sem kellett, ott van már az AMD-kben, és ott van az intelekben is, és ez megint ezeknek az elméleti szakembereknek köszönhető. És mivel mást már nem lehet kapni, innentől már csak idő, hogy ez mennyi idő alatt terítődik a piacon. Hát ennyire elméleti fejlesztések ezek :D
persze tök jó lenne, ha lenen valami elbukott hardever fejlesztés, amit az AMD számlájára is fel tudnék írni, mert akkor biztos lenne nem elbukott is, de hirtelen semmi említésre méltó nem jut eszembe, hogy mivel járultak ezek hozzá az iparág fejlődéséhez. Az egyetlen dolog, amit velük kapcsolatban fel tudok hozni, az a Vulkan, amivel csak annyi a probléma, hogy az nem egy hardveres fejlesztés, még szoftveresnek sem mondanám, fogalmazzunk inkább úgy, hogy dokumentáció. Ami megint megérne egy misét, hogy mennyire volt rá szükség, mert én csak azt látom, hogy kellett valami az opengl helyett, amitől látványosan távoltartották magukat, meg valami, amiben tovább tudják éltetni a népet megmentő mantle-t, de ezt legalább ledokukmentálták rendesen, és mondjuk rá, hogy ez rendben van, meg csináltak valamit.
Szerintem ez továbbra is az évszázad hasbaakasztása, a marketing fogások csúcsa, az együgyűek megvezetésének a netovábbja.
3080ti 28.300 m tranzisztor, 6900xt meg 26.300 m tranzisztor. És meglepő módon ~8%al több tranzisztor az 6%al több teljesítmény. Wow!
AMD ebben van lemaradva, hogy nem szekcionálja a tranzisztorokat specifikus feladatokra, hogy ti jobbra a kék színért vagytok felelősek, ti balra a pirosért, és a nagy csiribi-csiribúban végül el tudna veszni, hogy baszki több teljesítmény több kakaó.
Ahogy az is el tud veszni, hogy egy vidia kártyán a nagy dlss csiribicsiribúhoz pont kurvára ugyanannyi kakaó kell, ha a natív 4K-val ekvivalens, screenshoton összenézhető minőséget akarsz, amit lehet mutogatni, hogy nézd, ugyanaz, akkor már a dlss hozzáadott frémszáma 10-15% vagy annyi se (4090es df teszt, ahol a szopókembernél a dlss2.0 néha mínusz előjellel adja a plusz frémeket…). De ott a tranzisztor rá, baszki, ugyanannyi tranzisztoros AMD csiribicsiribú nélkül lehozza ugyanazt.
És ami még a világ vicce, hogy oké lejjebb van csavarva a dlss, akkor kijön a natív4k-hoz képest ötvenesszáz fps előny, de ez meg úgy van találva, mintha a lecsavarás nem a minőség romlását hozná, hogy Á, mindegyaz mit állítasz be, ugyanúgy néz ki, csak a frém darabszámot állítja, semmi más nem változik, puff 720p-ből performance dlss az ugyanaz, mint a quality 1440pből, csak a frémszámot szabályozod vele hiszen, semmi más nem változik. Így van kitalálva a sok frém szét ne vigye a szemed, vissza lehet szabályozni, de más nem változik, csak az egészségügyi szempontok indokolják a sok opciót!
De ha esetleg egy pillanatra elhisszük, hogy ez esetleg befolyásolja a látványt, és a lowbievídia sose nem fogja azt tudni amit egy nemlowbievídia vagy a csúcsAMD, akkor a másik ami totál agyfasz, hogy mellérakja az idióta, hogy na, a 6900xt az natív 4K ultrában 43 fps, ezt meg dlss-el lehet 80ra hozni 720p performance-al. Mert érted, az AMD kártya gyárilag tiltja a setup opciót a játékokban, csak ultrán indul, ott nincs meg ugyanez dlss nélkül, hogy options, shadows, medium, és jé bazmeg ez is 80 fps lett hirtelen. Nem, ez csak dlss-el elérhető, hogy rontasz a képminőségen és több lesz az fps. A vídia direkt nektek találta fel, ezzel robbant nagyot a piacon!
Mindegy, szerencsére, akiknek szánja a lowend kártyákba a vídia ezt azok sose fognak szembesülni vele, hogy mozgásban hogyan néz ez ki, ha van craft és nem letekerés vanik, szóval nekik jóazúgy. Főleg screenshoton elemezgetni, meg 720p YouTube videón, hogy ugyanaz.
Sajnos nekem az a félelmem, hogy ez a nagyon trükkösen megoldott options opció a játékokban, hogy most már állítható a details dlss néven, ez nem sok jót fog hozni úgy amúgy abban, hogy tényleg használják is vmire a sok képpontot, ne csak ilyen élsimításra és kész.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70347 2022.10.12. 15:32

neoreg írta:Tudom nagyon későn, de elhatároztam, hogy nyitok devizaszámlát és átpakolom bele a megtakarításom nagy részét (~20millió ft-ot), pármillió forintot meg meghagyok játékpénznek. Egyelőre svájci frankra és amerikai dollárra gondoltam. Van esetleg valakinek tippje, hogy melyik valutába lehet érdemes fektetni?
EUR/USD/CHF egyszerre, azzal nem hibázhatsz a forinttal szemben. De ezek nem fognak annyit hozni amennyit államkötvényre most adnak forintért és 10% ot azért már valszeg nem veszít a forint,,mert az lassan az 500 - as eurót jelenti. Szóval valóban kicsit késő most átpakolni, a nagy kaszáláshoz, de közép-hosszútávon még így is jó vagy. Amikor meg kiraknak bennünket az EU-ból, akkor forint milliárdos leszel azonnal, csak amikor 10 deka sajt lesz 1 millió huf, akkor az azért elvesz majd némi öröm faktort.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70348 2022.10.12. 17:05

DanielT írta:Na Leáld úgy tűnik van Dallasban is, szal üdv mindenkinek! :)
Bobby zuhanyzik még? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #70349 2022.10.12. 17:08

Egy viszont biztos: bármennyire szart sem ér a forint, bámennyire felesleges, bármennyire luxus, bárhogy is, mindenhonnan elkapkodták a 4090-et, pedig minden boltba jött valamennyi:alzaiponaquastbstb. Dálutánra már sehol nem volt :DD
Avatar
Moby

Hozzászólás #70350 2022.10.12. 17:55

Nem teljesen, itt még van :)

Vissza: “Leáldozott.hu”