A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70141 2022.09.29. 14:53

phpBB [media]


A PlayStation Latinoamérico kissé korán tette ki.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70142 2022.09.29. 14:56

arty írta:Zó: szívesen! majd amikor nem lesz amd, gondoljatok rám a félmillás 4060 kifizetésekor! :P :D
Hidd el, nem örömömben röhögök, hanem szánalmamban. De egyelőre az árfolyam jobban becsesz, mint az AMD lúzerkedése.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70143 2022.09.29. 15:08

Zóanagyvarázsló írta:Hidd el, nem örömömben röhögök, hanem szánalmamban. De egyelőre az árfolyam jobban becsesz, mint az AMD lúzerkedése.
A 4060as nem vásárlást az árfolyamra fogni az azért elég meredek.
A 4090es nem vásárlásnak is jobban akadálya a Gergely naptár, mint az árfolyam, de ha ez a tényező elhárul jövő hónap közepére, akkor se hiszem, hogy tömeges jelenség lesz Magyarországon, hogy a 3060 tulajok felgyújtják magukat kínukban az Alza előtt, hogy egyben a millió a 4090esre, de az árfolyam miatt a 1,5 már pont nem fér bele. :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70144 2022.09.29. 15:24

Botond írta:A 4060as nem vásárlást az árfolyamra fogni az azért elég meredek.
A 4090es nem vásárlásnak is jobban akadálya a Gergely naptár, mint az árfolyam, de ha ez a tényező elhárul jövő hónap közepére, akkor se hiszem, hogy tömeges jelenség lesz Magyarországon, hogy a 3060 tulajok felgyújtják magukat kínukban az Alza előtt, hogy egyben a millió a 4090esre, de az árfolyam miatt a 1,5 már pont nem fér bele. :banplz:
Először jöjjenek ki, hogy tudjuk mi van. A lényeg, hogy a mostani vagy esetleg továbbromló árfolyam nem tenne jót az árának. A konkurencia jó, ha van, sőt, de az előző szériájával se húzta le a nagypojájú "jönnek a mi kártyáink, nálunk nem lesz hiány" AMD az árakat.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70145 2022.09.29. 15:45

Visage

Nem jött be, 3 óra után elengedtem, mert

- iszonyú lassan vánszorogva kell körbe-körbemászni házban, felfedezni azt, ezért inkább unalmas, mint szuszpenzív a tempója (nemcsak játékokban mozgunk gyorsabban, de a valóságban sem így vánszorgok);
- minden limlomot fel lehet szedni körbeforgatni (lásd Phantasmagoria meg sok más), kivéve a szerszámnak látszó értelmes tárgyakat, és a pisztolyt se, amit nem vehetsz magadhoz, csak öngyilkos lehet vele - ez minden komolyan vehetőséget megöl, egy horrorfilm síkhülye szereplőjének érzed magad;
- macerás az inventory kezelése, mely kb. olyan faszán szűkös, mint a Resident Evilé volt - ami annak idején is baromság volt, hogy egy több tucat kilónyi menetfelszereléssel is mozogni képes menő legénynél miért nem fér el annyi sem, mint egy pizsamában, de ettől ez még itt sem jó pont (ha túlélni próbálok egy kísértett házban, alap, hogy feltankolok);
- indie, ennek megfelelő kivitelezéssel, béna is, hogy a némi túlzással trespasseres irányítás mellett nem látszódik a kezünk, a kalapács is a levegőben lebeg, ha csapkodunk vele.

Szóval lehet, hogy jó horrorfilm lenne belőle, de játéknak ez számomra átélhetetlenül gyenge eresztés.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70146 2022.09.29. 16:38

arty írta:steamsurvey alapján kurvára cput kéne "minden" pécésnek áprgédelnie, meg persze vga-t is ;)

elismerem, hogy az ötlet jó, pl egy szvics2-ben odabaszna, ott a képminőség iránt sincsenek nagy elvárások... és igen, fáj h ezt MEGINT a kreténvidia hozza :P (és csak egy szempont, hogy áemdém van :D )
Jajj most miert akarod Botondal megutaltani a nincsendot is:D
Lehet mondani az nvidiara sok minden de kretenek :idiota: amd logoval, mi tortent arty? :P
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2022.09.29. 16:39-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70147 2022.09.29. 17:07

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70148 2022.09.29. 19:38

Utolértem a Sárkányok Házát.
Messze nem olyan érdekes karakterek bénán áskálódnak jóval kisebb tétre mint a GoT-ban. Ennyi szülés végignézése után megyek kiváltom a bába oklevelem/10.
Hasonló büdzsével mondjuk megnéznék egy Berserk Golden Age arcot, élő szereplősen.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70149 2022.09.29. 20:49

A Google végre elvitte az istálló mögé a törött lábú lovat. rip stadia
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70150 2022.09.29. 21:03

benőmenő írta:Utolértem a Sárkányok Házát.
Messze nem olyan érdekes karakterek bénán áskálódnak jóval kisebb tétre mint a GoT-ban. Ennyi szülés végignézése után megyek kiváltom a bába oklevelem/10.
Hasonló büdzsével mondjuk megnéznék egy Berserk Golden Age arcot, élő szereplősen.
A negyedik részt már nem bírtam végignézni. Ez a film Botondnak van kitalálva, mert semmi más nem történik csak vagy pofázás a házasságról és a gyerekekről, vagy ahogy írod, ezek valamelyike folyamatában.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70151 2022.09.29. 21:04

benőmenő írta:A Google végre elvitte az istálló mögé a törött lábú lovat. rip stadia
Kép
Az azért nem semmi, hogy mindenkinek mindent visszafizetnek! Hardvert, szoftvert, stb. Kemény!
Avatar
Moby

Hozzászólás #70152 2022.09.29. 21:18

DanielT írta:A negyedik részt már nem bírtam végignézni. Ez a film Botondnak van kitalálva, mert semmi más nem történik csak vagy pofázás a házasságról és a gyerekekről, vagy ahogy írod, ezek valamelyike folyamatában.
Nagyon kemény munka van abban, hogy a világ egyik legjobb sorozatából megcsinálták a törénelem egy legszarabbikát. Ez olyan teljesítmény, amit muszáj elismerni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2022.09.29. 21:25-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70153 2022.09.29. 21:21

benőmenő írta:A Google végre elvitte az istálló mögé a törött lábú lovat. rip stadia
Kép
Én már 15 éve azt olvasom, hogy ez a jövő platformja.
Mostmár valaki szólhatna erről a jövőnek is, mert láthatóan nem tudja szegény :(
Avatar
arty

Hozzászólás #70154 2022.09.29. 22:10

benőmenő írta:A Google végre elvitte az istálló mögé a törött lábú lovat. rip stadia
Kép
áháháháhááá :D :D

ma tort ülök, ünnepnappá változott a pokoli csütörtök!

mindenki mondta első percben h google ezt csinálja majd... és jéé, a google csak google. a refundokat sajnálom, jó lett volna ha bűnhődik a sok bűnös. amazon bezárt már vagy még csak felkészülnek?
Avatar
Moby

Hozzászólás #70155 2022.09.29. 22:15

Megpróbálták feltörni a steam fiókom. A passwordömet fel is törték, de a steam guard megállította őt. Ez a jelszavazás semmit nem ér ma már, nyugodtan be is lehet fejezni mindenhol. Egy felesleges placebo.
Avatar
arty

Hozzászólás #70156 2022.09.29. 22:17

Micsu írta:Jajj most miert akarod Botondal megutaltani a nincsendot is:D
Lehet mondani az nvidiara sok minden de kretenek :idiota: amd logoval, mi tortent arty? :P
sztem szvicsen ő is díjazná a dlsst. arra való, nincs benne póva, minden trükk megengedett.

nem kretének? 3dfx, fizix, gsync. uggyankérlek.

amd logó kitartott a nehéz időkben, most pedig beköszöntött az aranykor, kb 10 éve nem volt fullamd gépem. kár h beomlottak a gpu árak, így azért nem érzem magam az élet császárának a 200k-s karimmal :D mindegy volt egy jó hetem anno..... az is valami! egyszer még akár pécénjátszásra is fanyalodhatok, jól fog jönni!
Avatar
Moby

Hozzászólás #70157 2022.09.29. 22:23

arty írta:sztem szvicsen ő is díjazná a dlsst. arra való, nincs benne póva, minden trükk megengedett.

nem kretének? 3dfx, fizix, gsync. uggyankérlek.

amd logó kitartott a nehéz időkben, most pedig beköszöntött az aranykor, kb 10 éve nem volt fullamd gépem. kár h beomlottak a gpu árak, így azért nem érzem magam az élet császárának a 200k-s karimmal :D mindegy volt egy jó hetem anno..... az is valami! egyszer még akár pécénjátszásra is fanyalodhatok, jól fog jönni!
Fú bazdmeg, remélem az életemben több ilyen aranykor nem köszönt be :wilting: Tényleg, sok mindenre fel voltam készülve, de ilyen szívenbaszott aranykorra még én sem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70158 2022.09.29. 22:35

DanielT írta:A negyedik részt már nem bírtam végignézni. Ez a film Botondnak van kitalálva, mert semmi más nem történik csak vagy pofázás a házasságról és a gyerekekről, vagy ahogy írod, ezek valamelyike folyamatában.
Harmadik rész óta telefonon nézem, buszon, füles nélkül, szóval nem is hallom, csak a feliratot tudom olvasni.
Minőséget a minőséghez!
Amúgy én nem zárom ki, hogy valaha valami fog történni benne, de azt hogy nem azt egy a másfélhez fogadják a bukik.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70159 2022.09.29. 22:38

Moby írta:Fú bazdmeg, remélem az életemben több ilyen aranykor nem köszönt be :wilting: Tényleg, sok mindenre fel voltam készülve, de ilyen szívenbaszott aranykorra még én sem.
De már be vagy rendezkedve a következő aranykorra, amikor bele tudod pattintani a 850 wattos kártyát a vizes konfigba, ami így is 120 fokon fog izzani, és elég csini a konfig ahhoz, hogy a szoba közepén ne legyen zavaró, és így minden egyéb alternatív fűtést kiváltson -50 fok külső hőmérsékletig max 200 nm-re, ha a belmagasság nem haladja meg a 4 métert.
Jó, mondjuk ami villanyszámlát ki fogsz tudni belőle csavarni, arra a saját erőművet vásárló minerfarmok is elégedetten fognak csettinteni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70160 2022.09.29. 23:57

Gondoltam, élek a hónap végéig a lehetőséggel, és aktiválom a "birtokolt" AC3 DLC-ket. Ugye a kliens szerint owned minden, de ha elindítom a játékot, kulcsot kér a DLC-khez. De kulcsot a kliens csak egyet mutat, vélhetően az alapjátékét, amit ha beírok, nem történik semmi. Elmondhatatlan gányfos, nem is értem, miért a Steamre vettem a játékaikat pár kivétellel. Amit nem oda vettem, az kb. megy is így a levesbe.

Megjegyzem, a játék menüje villog összevissza, alig használható, a Liberation meg el sem indul.
Avatar
trade1

Hozzászólás #70161 2022.09.30. 08:27

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Lejárt a PS Plus előfizetésem. Mennyire érdemes előfizetni az extrára? Szokott lenni valamilyen akció, vagy van valami jobb módszer azonkívül, hogy a store-ban megveszem? Régen card-ot vettem általában akcióban.
Köszi szépen!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #70162 2022.09.30. 08:57

benőmenő írta:A Google végre elvitte az istálló mögé a törött lábú lovat. rip stadia
Kép
Nyáron kaptam 3 hónap előfizetést a youtube premium mellé ajándékba. Egyszerűen nem volt elég a tartalom, és a teljesítmény sem volt teljesen jó.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70163 2022.09.30. 09:53

trade1 írta:Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Lejárt a PS Plus előfizetésem. Mennyire érdemes előHali!fizetni az extrára? Szokott lenni valamilyen akció, vagy van valami jobb módszer azonkívül, hogy a store-ban megveszem? Régen card-ot vettem általában akcióban.
Köszi szépen!
Hali! Eneba, meg Allkeyshop-ot használtam ilyenekre, de nem tudom, hogy az Extrát hogy lehet befizetni. Lehet úgy kéne hogy veszel valami normál akciós 1 évest és azt bővíted a PS store-ban.

Hivatalos akció mindig van év végén meg black friday-kor, szóval ha kibírod, akkor érdemes megvárni.

Szerintem az Extra jó, hiszen sokkal több zsémet ad, a Prémium egy hulladék.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70164 2022.09.30. 10:32

Zóanagyvarázsló írta:Gondoltam, élek a hónap végéig a lehetőséggel, és aktiválom a "birtokolt" AC3 DLC-ket. Ugye a kliens szerint owned minden, de ha elindítom a játékot, kulcsot kér a DLC-khez. De kulcsot a kliens csak egyet mutat, vélhetően az alapjátékét, amit ha beírok, nem történik semmi. Elmondhatatlan gányfos, nem is értem, miért a Steamre vettem a játékaikat pár kivétellel. Amit nem oda vettem, az kb. megy is így a levesbe.

Megjegyzem, a játék menüje villog összevissza, alig használható, a Liberation meg el sem indul.
Egy jó nap tökéletes zárása két ilyen örömhír!
A liberationHD a legeslegalja az egész AC univerzumnak, szerintem plusz pénzt kellene utalnod az ubinak, hogy megmentett egy ilyen önsors rontástól, hogy azzal játsz.
Klasszikusan az a játék, amit sikerült úgy átportolni, hogy érintetlen maradt minden 480p vagy a franc tudja mennyire alacsony pé textúra, 4K-ra kapcsolva is olyan szépen kirajzolódnak a pixelek, hogy Benő is megnyalja mind a tíz ujját a receficéket látva.
És ezért ideális screenshot alany Daninak és Mobynak is, mert az x360as és ps3as 720p verza pont tökre ugyanúgy néz ki, mint pc-n a 4K ultra, szóval screenshottal alá lehet támasztani, hogy valójában nincs is különbség felbontás és felbontás meg részletesség és részletesség között, merhát ott a kép, ugye.

De az örömhírek nem érnek itt véget, ha az elszállt dlc tartalom miatt az ac3 is kimarad, akkor bár a liberationHD el nem indulása elsőre olyan örömhírnek tűnt, amit nem lehet überelni, de akkor mégis. Az ac3 a “nagy” assassin creedek közül a legeslegalja, ippeghogy egy hajszállal a liberationHD felett. Abban sikerült a legrosszabb irányítást összehozni mind a mászási, mind a harcokat figyelembe véve. Felértek a mélypontra, amikor a vörös kabátosok táborába beérve lebuksz a lopakodással, rád ront a komplett angol inváziós erő, és akkor egyesével sorban állva megöletik magukat úgy, hogy nyomsz egy hárítás gombot aztán egy támadást és akkor egy ellenfél halott, eléd áll a következő, hárítás, megölés egy vágással és ugyanez 120x, vagy 30 percen keresztül. Taps! És az angol hazafias inváziós erő még sorba se áll a tömeges kivégzéshez hanem köréd gyűlnek és nézik az egyesével meghalást, ippeg csak nem tapsolnak, azt neked kell a gép előtt örömödben, hogy ez de kurvajó!
Osztán csodálkoztak, hogy ennyi harci skillel kiszoptak Yorktownnál.
Nem véletlen, hogy ezután a rész után lekeverték a faszba ezt az egész vonalat, inkább elvitték két részre alibi hajózni a népeket, hogy aztán más korokban, más mechanikákkal térjenek vissza, ami aztán megint kapufa lett, és újabb reboot a szériára, de ott már legalább nem feltétlen a játék volt ordenáré szar, csak az engine.

Na de száz szónak is egy a vége, igazán a szerencse gyerekének érezheted magad, hogy a hónap lezárásaként két ilyen jó hír teszi fel az i-re a pontot, hogy újabb két ordenáré szar játékot ki tudsz húzni a backlogról kínszarós végigszenvedés nélkül.
Ha hiányzik a mazo része, akkor max nekiülsz hzd-t platinázni, abba legalább a retinát nem ég ki a látványtól!

Ahogy a művelt francia mondja, lucky you!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70165 2022.09.30. 12:58

Botond írta:Egy jó nap tökéletes zárása két ilyen örömhír!
A liberationHD a legeslegalja az egész AC univerzumnak, szerintem plusz pénzt kellene utalnod az ubinak, hogy megmentett egy ilyen önsors rontástól, hogy azzal játsz.
Klasszikusan az a játék, amit sikerült úgy átportolni, hogy érintetlen maradt minden 480p vagy a franc tudja mennyire alacsony pé textúra, 4K-ra kapcsolva is olyan szépen kirajzolódnak a pixelek, hogy Benő is megnyalja mind a tíz ujját a receficéket látva.
És ezért ideális screenshot alany Daninak és Mobynak is, mert az x360as és ps3as 720p verza pont tökre ugyanúgy néz ki, mint pc-n a 4K ultra, szóval screenshottal alá lehet támasztani, hogy valójában nincs is különbség felbontás és felbontás meg részletesség és részletesség között, merhát ott a kép, ugye.

De az örömhírek nem érnek itt véget, ha az elszállt dlc tartalom miatt az ac3 is kimarad, akkor bár a liberationHD el nem indulása elsőre olyan örömhírnek tűnt, amit nem lehet überelni, de akkor mégis. Az ac3 a “nagy” assassin creedek közül a legeslegalja, ippeghogy egy hajszállal a liberationHD felett. Abban sikerült a legrosszabb irányítást összehozni mind a mászási, mind a harcokat figyelembe véve. Felértek a mélypontra, amikor a vörös kabátosok táborába beérve lebuksz a lopakodással, rád ront a komplett angol inváziós erő, és akkor egyesével sorban állva megöletik magukat úgy, hogy nyomsz egy hárítás gombot aztán egy támadást és akkor egy ellenfél halott, eléd áll a következő, hárítás, megölés egy vágással és ugyanez 120x, vagy 30 percen keresztül. Taps! És az angol hazafias inváziós erő még sorba se áll a tömeges kivégzéshez hanem köréd gyűlnek és nézik az egyesével meghalást, ippeg csak nem tapsolnak, azt neked kell a gép előtt örömödben, hogy ez de kurvajó!
Osztán csodálkoztak, hogy ennyi harci skillel kiszoptak Yorktownnál.
Nem véletlen, hogy ezután a rész után lekeverték a faszba ezt az egész vonalat, inkább elvitték két részre alibi hajózni a népeket, hogy aztán más korokban, más mechanikákkal térjenek vissza, ami aztán megint kapufa lett, és újabb reboot a szériára, de ott már legalább nem feltétlen a játék volt ordenáré szar, csak az engine.

Na de száz szónak is egy a vége, igazán a szerencse gyerekének érezheted magad, hogy a hónap lezárásaként két ilyen jó hír teszi fel az i-re a pontot, hogy újabb két ordenáré szar játékot ki tudsz húzni a backlogról kínszarós végigszenvedés nélkül.
Ha hiányzik a mazo része, akkor max nekiülsz hzd-t platinázni, abba legalább a retinát nem ég ki a látványtól!

Ahogy a művelt francia mondja, lucky you!
Valahol hálás is vagyok a Ubinak, hogy a logójuk mellett a játékcímekkel is figyelmeztetnek a veszélyre. Mindazonáltal történelembuziként csak fúrja az oldalam valami.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70166 2022.09.30. 13:19

Zóanagyvarázsló írta:Valahol hálás is vagyok a Ubinak, hogy a logójuk mellett a játékcímekkel is figyelmeztetnek a veszélyre. Mindazonáltal történelembuziként csak fúrja az oldalam valami.
Be tudod tenni a sorba a stílszerűen 4080. és 4090. helyre, hogy az aktuális eseményekre is tudj utalni, és ha macska vagy kilenc életre akkor sorra is fog kerülni, ha nem akkor meg így jártak az ac-k.
Avatar
eje75

Hozzászólás #70167 2022.09.30. 13:58

Megjött a Deck... eléggé állatka...hátha visszahozza az erőt a lankadt gamer péniszembe, mint Botondnak a Switch, és Én is 48 col helyett 7-en fogom tolni a cuccot..
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70168 2022.09.30. 18:56

Megvettem kétezerpárszázért a wolfit PS-re. Itt tényleg nem rángat (inputlagot nem szakérteném 5 perc után egy kiselejtezett hoteltévén), cserébe az image quality az egy kiszart hányás. Továbbra sem értem mit akart az iD ezzel a fospermet engine-nel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70169 2022.09.30. 21:20

eje75 írta:Megjött a Deck... eléggé állatka...hátha visszahozza az erőt a lankadt gamer péniszembe, mint Botondnak a Switch, és Én is 48 col helyett 7-en fogom tolni a cuccot..
Ahhoz nem a sokadik hardver kéne, hanem szoftver végre. Valami....bármi...jó.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70170 2022.09.30. 22:06

Ismét lepörgött a DMC5 credits, ezúttal PS-en. Még mindig jó cucc, de már legalább hírét adhatnák a hatodiknak. Ciki lenne megint 11 évet várni egy folytatásra.
Avatar
eje75

Hozzászólás #70171 2022.09.30. 22:46

Moby írta:Ahhoz nem a sokadik hardver kéne, hanem szoftver végre. Valami....bármi...jó.
Feltettem a Yuzu-t és Metroid-ot toltam egész este.. Geci nehéz, de élveztem... kicsit....
Avatar
Moby

Hozzászólás #70172 2022.09.30. 23:34

eje75 írta:Feltettem a Yuzu-t és Metroid-ot toltam egész este.. Geci nehéz, de élveztem... kicsit....
Na ez pl. egy kurvajó ötlet volt. Beszarás hol tart ez is már...
Avatar
Botond

Hozzászólás #70173 2022.10.01. 07:26

eje75 írta:Feltettem a Yuzu-t és Metroid-ot toltam egész este.. Geci nehéz, de élveztem... kicsit....
Tehát vettél az 1280*720as felbontású switch mellé egy 1280*800as felbontású Steamdecket, hogy switch játékokat tolj? Nem lett volna egyszerűbb egy tizesért venni egy használt metroid kártyát? :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #70174 2022.10.01. 07:52

Botond írta:Tehát vettél az 1280*720as felbontású switch mellé egy 1280*800as felbontású Steamdecket, hogy switch játékokat tolj? Nem lett volna egyszerűbb egy tizesért venni egy használt metroid kártyát? :banplz:
Az lett volna, de akkor handheldben a switch világszara joyconját kellene használnom, ami kb olyan mintha pudingba szúrt ropival akarnám irányítani a gamet ... Ennek qwa jók a stickjei... Na meg toltam rajta game passt browseren keresztül meg remote playt appon keresztül.. Mindent tud és minden qwa jól megy... Mondjuk mire mindent összelőttem fél nap elment, masterrace érzésem volt erősen...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eje75 2022.10.01. 07:56-kor.
Avatar
eje75

Hozzászólás #70175 2022.10.01. 07:54

Egy gond van vele, de az major : az akkuidő
Avatar
Botond

Hozzászólás #70176 2022.10.01. 08:16

eje75 írta:Az lett volna, de akkor handheldben a switch világszara joyconját kellene használnom, ami kb olyan mintha pudingba szúrt ropival akarnám irányítani a gamet ... Ennek qwa jók a stickjei... Na meg toltam rajta game passt browseren keresztül meg remote playt appon keresztül.. Mindent tud és minden qwa jól megy... Mondjuk mire mindent összelőttem fél nap elment, masterrace érzésem volt erősen...
Mondjuk ezt megértem, nálam is az lett a feloldása a dolognak, hogy a dockot rákötöttem a monitorra/tv-re, mikor hova, és pro controllerrel máriózok, amikor éppen olyan van, és így még a képen is élsimít vmit a kijelző.
Handheld teljesen kikopott mióta nincs karantén. Mondjuk a switch is, nem tudom 10 órát ment e idén összesen amikor én használtam, gyerek is félrerakta mióta megkapta a 6700K+1080ti kombót, de előtte is többnyire az xsx-et nyúzta a haverokkal, nem a switchet. 12 éves korra kifutott a nintendo őrület úgy látom.
Mondjuk az oled legalább bír 6-8 órát minimum meg a lite is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70177 2022.10.01. 09:26

Botond írta:Mondjuk ezt megértem, nálam is az lett a feloldása a dolognak, hogy a dockot rákötöttem a monitorra/tv-re, mikor hova, és pro controllerrel máriózok, amikor éppen olyan van, és így még a képen is élsimít vmit a kijelző.
Ja hát igen, a jó kis DLSS 5.0 Samsung mindent megold! Még 10 év és talán az NVidia is megközelíti...
Avatar
Moby

Hozzászólás #70178 2022.10.01. 09:45

eje75 írta:Az lett volna, de akkor handheldben a switch világszara joyconját kellene használnom, ami kb olyan mintha pudingba szúrt ropival akarnám irányítani a gamet ... Ennek qwa jók a stickjei... Na meg toltam rajta game passt browseren keresztül meg remote playt appon keresztül.. Mindent tud és minden qwa jól megy... Mondjuk mire mindent összelőttem fél nap elment, masterrace érzésem volt erősen...
A joycon probléma megoldásához bőven elég egy 5000Ft-os Dobe cucc.
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #70179 2022.10.01. 09:50

DanielT írta:Ja hát igen, a jó kis DLSS 5.0 Samsung mindent megold! Még 10 év és talán az NVidia is megközelíti...
Apró, szinte elhanyagolható különbség, ami elsőre fel se tűnik, hogy a dlss az majdnem egy tucatnyi játékba van implementálva, míg a Samsung és az LG megjelenítőkbe épített technológiája minden alacsonyabb felbontású jelre hat.
Szóval míg előbbi kvázi egy techdemó, utóbbi meg mindennapi használatra való.
De ilyen elméleti számháborús dologhoz persze dlss a legjobb, lehet felette merengeni, hogy ha nem 12 hanem egyenesen 13 játékba lenne beépítve akkor de kurva jó lenne gémingelni. Nem kéne vizes konfigot építeni a semminek, vagy vagyonokért steamdecket venni Switch emuzni meg felhő gémingelni, mert hát akkor lenne dlss mindenben is és hűdejólenne!
De legjobb lenne 3000 wattos kártyán 2000 teraflopsal feldlss5.0ázni a c64es wizard of wort 8k-ba és akkor hirtelen eljönne a géming aranykora ismét!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70180 2022.10.01. 10:44

Botond írta:Apró, szinte elhanyagolható különbség, ami elsőre fel se tűnik, hogy a dlss az majdnem egy tucatnyi játékba van implementálva, míg a Samsung és az LG megjelenítőkbe épített technológiája minden alacsonyabb felbontású jelre hat.
Szóval míg előbbi kvázi egy techdemó, utóbbi meg mindennapi használatra való.
De ilyen elméleti számháborús dologhoz persze dlss a legjobb, lehet felette merengeni, hogy ha nem 12 hanem egyenesen 13 játékba lenne beépítve akkor de kurva jó lenne gémingelni. Nem kéne vizes konfigot építeni a semminek, vagy vagyonokért steamdecket venni Switch emuzni meg felhő gémingelni, mert hát akkor lenne dlss mindenben is és hűdejólenne!
De legjobb lenne 3000 wattos kártyán 2000 teraflopsal feldlss5.0ázni a c64es wizard of wort 8k-ba és akkor hirtelen eljönne a géming aranykora ismét!
Az hagyján, hogy minden alacsonyabb felbontású játékra hat, de még jobb is! Tud ez a SamsungLG!
Avatar
Botond

Hozzászólás #70181 2022.10.01. 10:50

DanielT írta:Az hagyján, hogy minden alacsonyabb felbontású játékra hat, de még jobb is! Tud ez a SamsungLG!
Hát ugye az esetek 99%ában a dlss nem működik, szóval az esetek 99%ában a Samsung/lg megoldás helyettesítő terméke a semmi, és a semminél valóban jobb a valami, szóval nem nagy tévedés kijelenteni, hogy jobb.
Az esetek 99%ában biztos, szóval kivételesen fején találtad a szöget!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70182 2022.10.01. 11:15

Botond írta:Mondjuk ezt megértem, nálam is az lett a feloldása a dolognak, hogy a dockot rákötöttem a monitorra/tv-re, mikor hova, és pro controllerrel máriózok, amikor éppen olyan van, és így még a képen is élsimít vmit a kijelző.
Handheld teljesen kikopott mióta nincs karantén. Mondjuk a switch is, nem tudom 10 órát ment e idén összesen amikor én használtam, gyerek is félrerakta mióta megkapta a 6700K+1080ti kombót, de előtte is többnyire az xsx-et nyúzta a haverokkal, nem a switchet. 12 éves korra kifutott a nintendo őrület úgy látom.
Mondjuk az oled legalább bír 6-8 órát minimum meg a lite is.
Bár Nintendo-klón volt az első saját gépem (leszámítva a tetrismasinákat és egy lövöldözős kvarcjátékot), ebben a korban már "komolyabb" játékokra vágytunk, ezért is van az, hogy a 15-17 éves koromban játszott PC-s klasszikusok iránt sokkal nagyobb nosztalgiát érzek, mint a 11 éves túlkorosként játszott Mario iránt. Eleve a C.R.E.A.T.U.R.E.S. fiúsabb volt C64-en, meg hát PC-n amit játszottam annak idején platformerszerűség, az nem véletlenül a menőn hátrafelé is tüzelő hőst felvonultató Blackthorne volt reálisabb animációkkal, felkapaszkodással stb. Aztán persze idővel felnő a férfi, és elfogadóbb lesz újra a körítést vagy a mondhatni mechanikát illetően aranyosabb játékok iránt is.

Azért C64-en is nagy dolog volt, hogy lehetett várost tervezni a Sim Cityben, tankokkal szimulátorkodni a Steel Thunderben és hasonlók. Akármennyire is szeretem a zseniális SMB-t, NES-en a Contra volt a "hűha" játék, már csak a co-op miatt. Nyilván sokat befolyásol az is, hogy adott gép kínálatából mi jutott el az emberhez, máig fáj, hogy a Pool of Radiance-ből nem volt szerencsém játszható verzióhoz, sőt szinte semmi RPG-hez (csak az Elvira ugrik be), de még kalandjátékhoz is alig. Érdekes, hogy PC-n is évekig alig sikerült RPG-vel találkozni, a Diablót nem számítva warezben is szinte csak a Dungeon Master II volt meg, illetve az Albion, de az valamiért nem nagyon ment. (Sok DOS-os cuccot nem tudtunk működésre bírni az autoexec.bat, a config.sys gányolásával sem.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70183 2022.10.01. 11:18

Botond írta:Hát ugye az esetek 99%ában a dlss nem működik, szóval az esetek 99%ában a Samsung/lg megoldás helyettesítő terméke a semmi, és a semminél valóban jobb a valami, szóval nem nagy tévedés kijelenteni, hogy jobb.
Az esetek 99%ában biztos, szóval kivételesen fején találtad a szöget!
Régebbi vagy nulla gépigényű játékoknál pont kisebb a lehetősége. Kisebbségben vannak azok a játékok, melyekben jól jött volna, de nem volt benne, pedig én aztán nem elsősorban újdonságokkal játszom, és azok sem feltétlen érintettek. Tehát jól hangzik a 99% elméletben, de a gyakorlat egy egyáltalán DLSS-re frankó kártyával már más.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70184 2022.10.01. 11:26

Zóanagyvarázsló írta:Valahol hálás is vagyok a Ubinak, hogy a logójuk mellett a játékcímekkel is figyelmeztetnek a veszélyre. Mindazonáltal történelembuziként csak fúrja az oldalam valami.
Lefekvés előtt, éjfél után nekifutottam még egyszer. Ezúttal mázlim volt, és nem villogott a főmenü, ez is jó hír, az még inkább, hogy guglizva megtudtam, az account settingsben találom a kulcsokat, mert a játék kliensbeli adatlapján csak az alapjáték kulcsa van, hiába listázza a DLC-ket is. A kulcs kimásolására a kliens meg fel is kínálja a copy opciót, de cseszik működni. A Ctrl-C persze segít, csak a játék már nem eszi meg a Ctrl-V-t, pötyögni kell. 10+ éve is ezerszer egyszerűbb volt Steamen,, gyakorlatilag magától tolta az arcba a kulcsot, arra az esetre, ha véletlenül kell. De csak 2009 óta van Steam-fiókom, előtte lehetett rosszabb, teljesen érthető, hogy a Ubi az akkori szintet 2022-ben sem ugrotta meg. (Akkor mi a büdös péklapátért csinálnak klienst, ha így állnak hozzá?!)

A lényeg, hogy sikerült az unlock, működött is a DLC. Igaz, amikor kiírta, hogy holdoljam az E-t a videó skippeléséhez, az csak nem akart működni, de mindegy is, be tudtam zárni a fenébe. Kíváncsi leszek, hogy így más gépen majd telepíthető lesz-e gond nélkül a jövőben is, valójában ez a tapasztalat jobban izgat, mint a játék. A Liberation továbbra sem indult el, de ahhoz szerintem max valami extra fegyver létezik, és nem is találtam kulcsot hozzá, szóval nem érint.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70185 2022.10.01. 11:37

Zóanagyvarázsló írta:Régebbi vagy nulla gépigényű játékoknál pont kisebb a lehetősége. Kisebbségben vannak azok a játékok, melyekben jól jött volna, de nem volt benne, pedig én aztán nem elsősorban újdonságokkal játszom, és azok sem feltétlen érintettek. Tehát jól hangzik a 99% elméletben, de a gyakorlat egy egyáltalán DLSS-re frankó kártyával már más.
Pont ilyen bagatelizáló önigazolással voltak a ps5 vevők is, hogy miért is jó, drágábban VRR mentes hw-re venni a játékokat. És miért jó, hogy most már van, de nem alapból, csak ha implementálják külön, mint a dlss-t és már három játékban benne van, a többibe nem is kell, mert negyed annyi p-vel betonsima a 60, míg az xsx-en sokkal több p-vel beszaggat 58ra és ugyan a VRR kisimitja és ebből semmit se érzékelni, de mégis, gáz.
Vágom! Szerintem is jó a dlss lowbie gépekbe, lowbie kártyákkal, itt van például ez a lowbie szar 4090es, amivel reklámozzák.
Ebből még akár gsync vagy fiziksz szintű sikersztori is lehet!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70186 2022.10.01. 12:00

Botond írta:Pont ilyen bagatelizáló önigazolással voltak a ps5 vevők is, hogy miért is jó, drágábban VRR mentes hw-re venni a játékokat. És miért jó, hogy most már van, de nem alapból, csak ha implementálják külön, mint a dlss-t és már három játékban benne van, a többibe nem is kell, mert negyed annyi p-vel betonsima a 60, míg az xsx-en sokkal több p-vel beszaggat 58ra és ugyan a VRR kisimitja és ebből semmit se érzékelni, de mégis, gáz.
Vágom! Szerintem is jó a dlss lowbie gépekbe, lowbie kártyákkal, itt van például ez a lowbie szar 4090es, amivel reklámozzák.
Ebből még akár gsync vagy fiziksz szintű sikersztori is lehet!
Persze, tök jó lenne, ha a driver globálisan megcsinálná, de mind a DLSS, mind az FSR, mind a checkerboard rendering arról szól, hogy szoftveresen implementálni kell. A VRR-t meg megcsinálná a kijelző, PC és Box esetén ez meg is történik, ezért kellemetlen PS5-nél, hogy nem megy. És igen, a folyékonyság fontosabb nekem, mint a sok DLSS-es vagy natív p, és pont az a frankó, hogy a Box tudja mindkettőt. De hónapok óta VRR-mentes kijelzőre van kötve az én XSX-em, ezért ja, a 60 alatti csapkorászás így nem jönne jól.

Én nem tudom, hogy mi az akadálya egy globális megoldásnak rá, de azért a semmihez képest a valami mindenképp előrelépés, főleg ha az én gyakorlatomban (bocs, nekem ez számít) az nem 1%, mint a te elméletedben (bocs, de ezt röhögve leszarom). Ahogy a PS5-nél is, hogy most már van, de a lemaradást már megállapítottuk. És pont téged zavar(na) jobban az emiatt bevállalt alacsonyabb felbontás, nem engem. Reméljük, a technológia a jövőben is előre halad, nem hátra, és még jobb lesz nekünk. Kivéve a hozzád hasonló luddistáknak, de az effélék öröme végképp nem izgat.
Avatar
eje75

Hozzászólás #70187 2022.10.01. 12:17

Moby írta:A joycon probléma megoldásához bőven elég egy 5000Ft-os Dobe cucc.
phpBB [media]
Nyilván... De itt szabadon kioszthatom a billentyűzetet, és nem a Nintendo kibaszott kényelmetlen kombinációját kell nyomom.. meg megvenni se kellett, stb.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70188 2022.10.01. 12:33

DanielT írta:Ja hát igen, a jó kis DLSS 5.0 Samsung mindent megold! Még 10 év és talán az NVidia is megközelíti...
Ebben a kommentben leirta h a szart egy jo adag fossal leontve szereti bezzeg a dlsses :nyes:
Avatar
Botond

Hozzászólás #70189 2022.10.01. 13:45

Zóanagyvarázsló írta:Persze, tök jó lenne, ha a driver globálisan megcsinálná, de mind a DLSS, mind az FSR, mind a checkerboard rendering arról szól, hogy szoftveresen implementálni kell. A VRR-t meg megcsinálná a kijelző, PC és Box esetén ez meg is történik, ezért kellemetlen PS5-nél, hogy nem megy. És igen, a folyékonyság fontosabb nekem, mint a sok DLSS-es vagy natív p, és pont az a frankó, hogy a Box tudja mindkettőt. De hónapok óta VRR-mentes kijelzőre van kötve az én XSX-em, ezért ja, a 60 alatti csapkorászás így nem jönne jól.

Én nem tudom, hogy mi az akadálya egy globális megoldásnak rá, de azért a semmihez képest a valami mindenképp előrelépés, főleg ha az én gyakorlatomban (bocs, nekem ez számít) az nem 1%, mint a te elméletedben (bocs, de ezt röhögve leszarom). Ahogy a PS5-nél is, hogy most már van, de a lemaradást már megállapítottuk. És pont téged zavar(na) jobban az emiatt bevállalt alacsonyabb felbontás, nem engem. Reméljük, a technológia a jövőben is előre halad, nem hátra, és még jobb lesz nekünk. Kivéve a hozzád hasonló luddistáknak, de az effélék öröme végképp nem izgat.
Neked azért nem 1%, mert nem játszol minden évtizedben 100 játékkal összesen, szóval az az egy dlss-es, ami becsúszott az tényleg több mint egy százalék a te mintádban. De ha kétszáz játékot játszanál, akkor meg fél százalék lenne. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #70190 2022.10.01. 14:06

AMD...
Kiderült mostanra, hogy az új ryzenek alapvetően nem a fogyasztás miatt melegszenek ilyen szájbavert módon, hanem azért, mert az IHS olyan vastag rajta, mint egy falazótégla. Amire azért volt szükség, hogy ugyanolyan magas legyen, mint az AM4 procik. Csak ott lőtték lábon magukat ezek a nyomorékok, hogy 5 AM4 hűtőből 4 íhysem jó rá, mert ezek a kretének az új rögzítést összenövesztették a hozzávaló backplate-el, ami így viszont nem kompi egy valag hűtéssel :D
Szóval a javának ígyis-úgyis új hűtőt kell venni, ami viszont mindekinél megmarad, az a melegedés.
Der8auer már dolgozika problémán, de elkerülhetelen a delid, mert azzal a fos ihs-el nem lehet mit kezdeni.
Castle82

Hozzászólás #70191 2022.10.02. 11:38

arty írta:sztem szvicsen ő is díjazná a dlsst. arra való, nincs benne póva, minden trükk megengedett.

nem kretének? 3dfx, fizix, gsync. uggyankérlek.

amd logó kitartott a nehéz időkben, most pedig beköszöntött az aranykor, kb 10 éve nem volt fullamd gépem. kár h beomlottak a gpu árak, így azért nem érzem magam az élet császárának a 200k-s karimmal :D mindegy volt egy jó hetem anno..... az is valami! egyszer még akár pécénjátszásra is fanyalodhatok, jól fog jönni!


Fizix? Csak kb a mai napig nincs olyan egyéb aprólékos fizikai megoldás mint a fizix maximum nagyon hasonló az is egy játékban a Controlban ami cserébe jól meg is fekteti a hardvereket. Megérte sírni hisztizni miatta, jócskán el is tünt ahelyett hogy használnák és rendes részecskefizikát kapnánk a játékokban amit max az amd userek nem kaptak volna meg - na bumm.
Gsync meg a mai napig szuperül működik köszöni jól van és cirka egy évtizedig mosolyogva az AMD megoldása elött dorbézolt és a mai napig kb jobb minőséget biztosít mint a csodás freesync.:)

Ha már a gimick fícsörök és kreténségnél járunk ebben az AMD éllovas kezdve a wattmannel és a többi parasztvakítással amik rendszerint az NVIDIA vagy egyéb gyártók megoldásainak röhejes másolatai átnevezve. De persze ha az Nvidia csinál valamit akkor az csak gáz lehet, de ha amd lekoppintja vagy elötte hasonlót csinált az egekbe van/volt magasztalva. Eleve kellett az AMD-nek vga fronton közel 10 év hogy egyáltalán azt lehessen mondani végre hogy utolérték az NVIDIA-t napjaink vga-ival, amit a HD7XXX széria után műveltek az egy mosolyogtató gyászjelentés volt a jelenlegi szériájukig....
Avatar
Botond

Hozzászólás #70192 2022.10.02. 12:12

Castle82 írta:Fizix? Csak kb a mai napig nincs olyan egyéb aprólékos fizikai megoldás mint a fizix maximum nagyon hasonló az is egy játékban a Controlban ami cserébe jól meg is fekteti a hardvereket. Megérte sírni hisztizni miatta, jócskán el is tünt ahelyett hogy használnák és rendes részecskefizikát kapnánk a játékokban amit max az amd userek nem kaptak volna meg - na bumm.
Gsync meg a mai napig szuperül működik köszöni jól van és cirka egy évtizedig mosolyogva az AMD megoldása elött dorbézolt és a mai napig kb jobb minőséget biztosít mint a csodás freesync.:)

Ha már a gimick fícsörök és kreténségnél járunk ebben az AMD éllovas kezdve a wattmannel és a többi parasztvakítással amik rendszerint az NVIDIA vagy egyéb gyártók megoldásainak röhejes másolatai átnevezve. De persze ha az Nvidia csinál valamit akkor az csak gáz lehet, de ha amd lekoppintja vagy elötte hasonlót csinált az egekbe van/volt magasztalva. Eleve kellett az AMD-nek vga fronton közel 10 év hogy egyáltalán azt lehessen mondani végre hogy utolérték az NVIDIA-t napjaink vga-ival, amit a HD7XXX széria után műveltek az egy mosolyogtató gyászjelentés volt a jelenlegi szériájukig....
Nvidia megoldásaival mindig az a baj, hogy annyira túlszabályozzák és túl tolják a kapzsiságot, hogy egy kezén meg tudja számolni az ember hány játék és hány játékos profitál ebből valójában.
Gsync sokkal jobb nyilván, ha elég rugalmasan definiáljuk a jót. A gsync kisimítja a 38ra leeső frémet, hát kurvajó. Nem mintha a 38-60 között hullámzó frémnek ez lenne a baja, hogy nincs szinkronban a kijelző frekvenciájával, ugye, de kisimítja, jóság, nincs itt semmi látnivaló.
Meg nyilván az nvidia is azért kezdte el driver szinten támogatni a freesyncet, mert az a szuperior megoldás, meg a valós megoldás amivel a júzerek többsége rendelkezik.
Szerintem meg lehet nyugodni, hogy az fsr3.0 elterjedése a dlss3.0hoz képest pont ugyanazt az arányt fogja mutatni, amit freesync vs gsync vonalon láttunk.
Már csak azért is, mert a konzolokban még mindig AMD hw van. És ebben egy jó ideig nem is lesz változás. A Nintendo meg a készletkisöprésben behúzott chipeket használva az aktuális konzoljába a dlss2.0t is 2030 után fogja tudni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70193 2022.10.02. 12:35

Botond írta:Neked azért nem 1%, mert nem játszol minden évtizedben 100 játékkal összesen, szóval az az egy dlss-es, ami becsúszott az tényleg több mint egy százalék a te mintádban. De ha kétszáz játékot játszanál, akkor meg fél százalék lenne. :banplz:
Egy párhuzamos univerzumban biztos van valami értelme annak, amit írsz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70194 2022.10.02. 12:37

Botond írta:Nvidia megoldásaival mindig az a baj, hogy annyira túlszabályozzák és túl tolják a kapzsiságot, hogy egy kezén meg tudja számolni az ember hány játék és hány játékos profitál ebből valójában.
Gsync sokkal jobb nyilván, ha elég rugalmasan definiáljuk a jót. A gsync kisimítja a 38ra leeső frémet, hát kurvajó. Nem mintha a 38-60 között hullámzó frémnek ez lenne a baja, hogy nincs szinkronban a kijelző frekvenciájával, ugye, de kisimítja, jóság, nincs itt semmi látnivaló.
Meg nyilván az nvidia is azért kezdte el driver szinten támogatni a freesyncet, mert az a szuperior megoldás, meg a valós megoldás amivel a júzerek többsége rendelkezik.
Szerintem meg lehet nyugodni, hogy az fsr3.0 elterjedése a dlss3.0hoz képest pont ugyanazt az arányt fogja mutatni, amit freesync vs gsync vonalon láttunk.
Már csak azért is, mert a konzolokban még mindig AMD hw van. És ebben egy jó ideig nem is lesz változás. A Nintendo meg a készletkisöprésben behúzott chipeket használva az aktuális konzoljába a dlss2.0t is 2030 után fogja tudni.
Ja, a Gsynckel még nem is az Nvidia-exkluzivitás volt a fő probléma, hanem hogy még a monitorokkal is próbálták lehúzni az embert a licenc miatt. De éppen ezért nem is a technóval volt a baj. Szoftveres Physix amúgy volt AMD-n, de nem tudok nyilatkozni az áráról. A Control meg 3060-on rendben futott, 1060-on nem igazán.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70195 2022.10.02. 17:04

Megvan az első egyértelmű buzi karakter a Horizon Westben. Az egy dolog, hogy minden vezér és pozitív erős karakter dagadt néger nő, vagy öreg nő, vagy ezek kombinációja, de itt mégse állhattak meg a srácok!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70196 2022.10.02. 17:36

Hoppá, lendületben vagyunk, már 2 buzi!
Avatar
Moby

Hozzászólás #70197 2022.10.02. 18:06

Botond írta:A gsync kisimítja a 38ra leeső frémet, hát kurvajó.
Hát izé...a freesync is kismítja a 38-ra leeső frémet, meg a HDMI forum VRR-ja is kisimítja a 38-ra leeső frémet. Ebben semmi különbség nincsen.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #70198 2022.10.02. 18:13

DanielT írta:Hoppá, lendületben vagyunk, már 2 buzi!
Lesz még több is. Szerintem vegyél elő papírt és ceruzát, mert nehéz lesz egy idő után fejben tartani, hogy ki az és ki nem. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70199 2022.10.02. 22:47

Moby írta:Hát izé...a freesync is kismítja a 38-ra leeső frémet, meg a HDMI forum VRR-ja is kisimítja a 38-ra leeső frémet. Ebben semmi különbség nincsen.
Abban viszont lehet, hogy még soha nem sikerült működésre bírnom a tévén a Freesyncet a Pc-vel. Illetve legutóbb mintha lett volna valami... ezt onnan vettem észre, hogy a teljes képernyőre kitett VIDEÓLEJÁTSZÓ TEARINGELT!!! Úgyhogy driverben kikapcsoltam (eddig be volt kapcsolva, csak pozitív hatása nem volt) és most már okés.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70200 2022.10.03. 01:40

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70202 2022.10.03. 13:10

Ezek a Sony belsősök teljesen megőrültek:

"Horizon Zero Dawn PS5 Remaster Reportedly In the Works Alongside a Multiplayer Game"

Remélem hamarosan jön a Returnal remake is!
Avatar
Botond

Hozzászólás #70203 2022.10.03. 13:12

DanielT írta:Ezek a Sony belsősök teljesen megőrültek:

"Horizon Zero Dawn PS5 Remaster Reportedly In the Works Alongside a Multiplayer Game"

Remélem hamarosan jön a Returnal remake is!
H:FW remaster is készül gondolom!
Avatar
neoreg

Hozzászólás #70204 2022.10.03. 13:40

Én egy Ragnarök remastert szeretnék karácsonyra. Azzal már ellennék januárig, amikor is kijön a Ragnarök remake.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70205 2022.10.03. 13:56

Lasszófaszkettőrimásztert Mobynak!
Avatar
Botond

Hozzászólás #70206 2022.10.03. 14:29

Zóanagyvarázsló írta:Lasszófaszkettőrimásztert Mobynak!
Én a lasszófasz első részének a páros számú kiadásait szoktam játszani, szóval várom a remaster remasterét, hogy ismét rá tudjak menni!
Avatar
Moby

Hozzászólás #70207 2022.10.03. 18:37

DanielT írta:Ezek a Sony belsősök teljesen megőrültek:

"Horizon Zero Dawn PS5 Remaster Reportedly In the Works Alongside a Multiplayer Game"

Remélem hamarosan jön a Returnal remake is!
Kretének. Totális az ötlettelenség. Ünnepeljük a neomicrosoftot!
Avatar
Moby

Hozzászólás #70208 2022.10.03. 20:00

Valaki veszi innen day1 a 4090-et? :D Kurvacsóró vagyok én ehhez, de olyan őszintén tudnék irigykedni! Iponba jön launchnapra 10db strix, discordon fel lehet rá iratkozni, 1misi/darab. Alza is listázza már, egy valag típust, de nyilván a szokásos kretén módon úgysem lesz a shopban, csak a csókosoknak. Na nem mintha előlem vinnék el. Sajnos. Pedig dugnám!
Avatar
Botond

Hozzászólás #70209 2022.10.03. 20:28

Moby írta:Valaki veszi innen day1 a 4090-et? :D Kurvacsóró vagyok én ehhez, de olyan őszintén tudnék irigykedni! Iponba jön launchnapra 10db strix, discordon fel lehet rá iratkozni, 1misi/darab. Alza is listázza már, egy valag típust, de nyilván a szokásos kretén módon úgysem lesz a shopban, csak a csókosoknak. Na nem mintha előlem vinnék el. Sajnos. Pedig dugnám!
Nyilván a milliós ár is taszít, de én egyszer már megfürödtem a vídiával, a 9800gx2vel day1, ami nem 100 fokon üzemelt, hanem 105 fokon.
Én nem tudom elhinni, hogy ez a 4090 nem fog úgy izzani, hogy Dózsa tüzes vastrónja ne kérje el a receptet. Szóval ha lesz is vétel, mert valami limites lesz a 6900xt-n és kell az addigra már mindenbe implementált dlss3.0, akkor is több havi hőmérséklet teszt birtokában esetleg.
Plusz kiváncsi vagyok dlss3.0 nélkül hogyan hasít a kártya, mert arról nagy kussolás vanik, hogy a 80tflops az valóban kétszer 39tflops e avagy e mégsem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70210 2022.10.03. 20:53

Moby írta:Valaki veszi innen day1 a 4090-et? :D Kurvacsóró vagyok én ehhez, de olyan őszintén tudnék irigykedni! Iponba jön launchnapra 10db strix, discordon fel lehet rá iratkozni, 1misi/darab. Alza is listázza már, egy valag típust, de nyilván a szokásos kretén módon úgysem lesz a shopban, csak a csókosoknak. Na nem mintha előlem vinnék el. Sajnos. Pedig dugnám!
Én még nem döntöttem el, hogy az FF7-hez vagy Heroes 2-höz kell jobban, de azonnal szólok neked, amint valamelyikhez rendeltem 4090-et.

Vissza: “Leáldozott.hu”