A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #70001 2022.09.21. 18:58

Moby írta:Ez egy nagyon határozott elmélet, kérlek mutass rá a képen google nélkül, hogy melyik a DLSS-el készült render, és hogy hol látom alátámasztani, hogy a detail komoly mértékben áldozatul esik a technónak. Melyik a DLSS-el készült kép, és hol a hiányzó pötty a bogáron?
[i]
Ha ezen az egy képen van detail különbség, akkor az általánosan kijelenthetővé teszi, hogy minden esetben van komoly detail áldozat, ha nincs, akkor meg 100%-ra kijelenthetjük, hogy ez soha sehol a jövőben se fordulhat elő, a múltban sem volt sose? Ez az egy screenshot dönt erről minden szempontot és eshetőséget figyelembe véve? Jól értem a kérdésed?
Avatar
Moby

Hozzászólás #70002 2022.09.21. 19:01

Botond írta:Ha ezen az egy képen van detail különbség, akkor az általánosan kijelenthetővé teszi, hogy minden esetben van komoly detail áldozat, ha nincs, akkor meg 100%-ra kijelenthetjük, hogy ez soha sehol a jövőben se fordulhat elő, a múltban sem volt sose? Ez az egy screenshot dönt erről minden szempontot és eshetőséget figyelembe véve? Jól értem a kérdésed?
Fehér falról nem találtam elég jó képet, gondoltam ez is megteszi! :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #70003 2022.09.21. 19:04

Moby írta:Fehér falról nem találtam elég jó képet, gondoltam ez is megteszi! :idiota:
És ha pink színű pixelt se találunk rajta, akkor a pink színről is kijelenthetjük, hogy nem létezik, vagy meddig megyünk el egy darab képből levont következtetések levonásában. Embereket még keresek a képen, az durva lenne, ha emberek se léteznének. Kicsit izgulok, nem akarom elnepálozni a választ, szóval meddig megyünk el a következtetések levonásában egy random kiragadott példa mentén? :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70004 2022.09.21. 19:10

Botond írta:És ha pink színű pixelt se találunk rajta, akkor a pink színről is kijelenthetjük, hogy nem létezik, vagy meddig megyünk el egy darab képből levont következtetések levonásában. Embereket még keresek a képen, az durva lenne, ha emberek se léteznének. Kicsit izgulok, nem akarom elnepálozni a választ, szóval meddig megyünk el a következtetések levonásában egy random kiragadott példa mentén? :banplz:
Egyébként olyan mennyi létezik, ahol láttad a különbséget? Ha Moby betesz 100 képet (én biztos nem verem saját szerszámmal a csalánt), végigmész rajtuk, és levonod a teljesítményed fényében a konzekvenciát?
Avatar
Moby

Hozzászólás #70005 2022.09.21. 19:18

Nem fogok.

Más. Lassan egy hetes a hír, nem volt itt, nem is nagy érdekesség, de érdekesség: az EVGA felbontotta a partneri kapcsolatot az NVidia-val, nem lesz több EVGA vga kártya. Ami elég furcsa egy cégtől, akinek az a neve, hogy E...VGA :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #70006 2022.09.21. 19:28

Zóanagyvarázsló írta:Egyébként olyan mennyi létezik, ahol láttad a különbséget? Ha Moby betesz 100 képet (én biztos nem verem saját szerszámmal a csalánt), végigmész rajtuk, és levonod a teljesítményed fényében a konzekvenciát?
Én egy folyamatról beszélek, aminek az elején járunk. Most még vidámság van (látszólag, de ha mindenhol vidámság lenne a dánminta nulla hatékonyságú lenne), de kérdés ezek a technikák milyen negatív hozadékkal fognak járni.
Controlnál 1440p-ről dlss-ezve még "jobb" is kép, vagyis élesebb, de 1080p-ről dlss-ezve már csökken, ha nem is észrevehetően a deatil. Szóval a jelenség létezik, lehet még nem terjedt el, de ez azért van, mert hát kósza véletlen amikor mégis detail bukó van és azt úgyis túléljük, vagy csak simán még a dlss se terjedt el, szóval a detail bukó se tudott tömeges és zavaró mértéket ölteni?
Majd az idő megmongya!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70007 2022.09.21. 20:18

Moby írta:Nem fogok.

Más. Lassan egy hetes a hír, nem volt itt, nem is nagy érdekesség, de érdekesség: az EVGA felbontotta a partneri kapcsolatot az NVidia-val, nem lesz több EVGA vga kártya. Ami elég furcsa egy cégtől, akinek az a neve, hogy E...VGA :D
Gondolom készülnek arra, amikor hamarosan valaki ledobja az atomot és az EVGA mint ELEKTRONIKUS VGA-k helyett jön majd az FVGA (Fa), vagy a KVGA (komposzt), illetve ki tudja milyen alternatívára kényszerül az emberiség.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70008 2022.09.21. 20:49

Botond írta:Én egy folyamatról beszélek, aminek az elején járunk. Most még vidámság van (látszólag, de ha mindenhol vidámság lenne a dánminta nulla hatékonyságú lenne), de kérdés ezek a technikák milyen negatív hozadékkal fognak járni.
Controlnál 1440p-ről dlss-ezve még "jobb" is kép, vagyis élesebb, de 1080p-ről dlss-ezve már csökken, ha nem is észrevehetően a deatil. Szóval a jelenség létezik, lehet még nem terjedt el, de ez azért van, mert hát kósza véletlen amikor mégis detail bukó van és azt úgyis túléljük, vagy csak simán még a dlss se terjedt el, szóval a detail bukó se tudott tömeges és zavaró mértéket ölteni?
Majd az idő megmongya!
Lehet luddistának lenni, hogy ne lustuljanak el a munkások, de szerintem nem ez a jó út. Az internetnek, a nök iskoláztatásának és a demokráciának is vannak hátrányai. A fogyasztói társadalomról nem is beszélve.

A DLSS szerintem inkább ezekhez mérhetö, nem olyan olyanokhoz, mint az NFT vagy a prostitúció.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70009 2022.09.21. 21:18

Zóanagyvarázsló írta:Lehet luddistának lenni, hogy ne lustuljanak el a munkások, de szerintem nem ez a jó út. Az internetnek, a nök iskoláztatásának és a demokráciának is vannak hátrányai. A fogyasztói társadalomról nem is beszélve.

A DLSS szerintem inkább ezekhez mérhetö, nem olyan olyanokhoz, mint az NFT vagy a prostitúció.
Van aki az orosz mozgósításra is ezt mondja, hogy vannak előnyei meg hátrányai és vicces módon, ha screenshotoljuk a tegnapot meg a mai napot semmi hátrányt nem látunk, vagy különbséget, osztán mégis, ki tudna mit hoz ez holnap.
Azért fallout4be ma belenéztem, hogy tudjam mire számítsak, most hogy már evga Rt40xx kártyám se lesz!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70010 2022.09.21. 21:38

Botond írta:Van aki az orosz mozgósításra is ezt mondja, hogy vannak előnyei meg hátrányai és vicces módon, ha screenshotoljuk a tegnapot meg a mai napot semmi hátrányt nem látunk, vagy különbséget, osztán mégis, ki tudna mit hoz ez holnap.
Azért fallout4be ma belenéztem, hogy tudjam mire számítsak, most hogy már evga Rt40xx kártyám se lesz!
De te valamiért eldöntötted elöre, hogy egy lehetöséget kínáló fejlesztöi "eszköz" rossz, söt boszorkányüldözést folytatsz ellene. Megtetted a luddista tétedet, de törödj bele, hogy Kasszandra maradsz, és nem szidja mindenki teli szájjal veled a DLSS-t és társait.

A 3D-t is sokan szidták, még jogosan is, de a teljes elfelejtése sose lett volna nagy ötlet.

Mindenesetre én azért dicsérem a DLSS-t, mert nem jóslataim vannak róla, hanem a jelenben legalább tényszerüen jól járok vele.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70011 2022.09.22. 09:35

Botond basszus, már megint a gyógyszeredre ittál! :pias:
Ugyebár adott több probléma.
1. A subpixelnyi részletek gondot okoznak amikor egy fix méretű rácshálóra (kijelző) raszterizálunk. Ezért van fűrészfog (aliasign) meg zsizsgés (különböző frémeken máshová esik az adott képpont a pontatlanságok miatt).
Erre egy megoldás a downsampling, ahol bruteforceolunk és ténylegesen kiszámoltatjuk a frémet nagyobb felbontásban mint a kijelzőnk hogy az így keletkezett többletinfóval dolgozva egy stabilabb, kevésbé hibás képet kapjunk ugyanazon a fix képernyőpontos kijelzőn.
2. Probléma hogy a sok pixel baromi erőforrásigényes, hiszen ~8300000 pontról beszélünk amit 16.66ms alatt jó lenne kiszámolni 4k natív @60fps-nél.
Itt jönnek képbe a DLSS, az FSR és az XeSS aktuális iterációi, amik a többlet infót machine learning rutinokkal hozzák létre, egész jó hatásfokkal. Az eredmény legtöbbször itt is a natívnál jobb minőségű kép, még mindig ugyanazon a kijelzőn.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70012 2022.09.22. 09:37

Botond. Az egyik 4K natív, a másik kép DLSS 1080p-ről felskálázott. Melyik melyik? (nyilván nyisd meg teljes méretben)

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #70013 2022.09.22. 13:32

Fú bazdmeg. MS. Nagggggyon kemény :DDD
Nincs a földön még egy ekkora tehetségtelen, inkompetens, idióta banda.
Van egy játékom a pécén, amiről fingom nincs hogy miért van meg nekem, és hogy került oda!
Na, 1 órás nyomozás után kiderült.
A játék nem szerepel egyik pécés fiókomon sem. A gog galaxy szerint megvan, de csak XBOX-ra. XBOX-ra valamikor még meg is vettem, ez mondom stimmel, nahát mi sem egyszerűbb a válasz: biztos az xbox alkalmazásból töltöttem le, merthát nyilván van akkor pécés változata.
Az xbox alkalmazás nem látja a játékot, se a fiókomon, se a gépen letöltve, az xbox alkalmazásban nyitott store nem ismeri a játékot, nulla találat rá. Ezután egy órás nyomozás, már a hajam kihullott, amikor meg lett válasz: az Microsft Store-ból jött le a játék, ami a Microsoft Store szerint létezik, nekem meg is van, bár én az xbox storeban vettem meg, ami szerint viszont ez a játék pécére nem is létezik, ilyenmódon nekem nincs is meg, de megvenni sem tudnám ott, és egyébként nem is található a pécémen. Nyilván, hiszen ilyen játék nem létezik. Pécén.




Ezeknél bazdmeg mindenki hülye?
Avatar
Botond

Hozzászólás #70014 2022.09.22. 13:32

benőmenő írta:Botond basszus, már megint a gyógyszeredre ittál! :pias:
Ugyebár adott több probléma.
1. A subpixelnyi részletek gondot okoznak amikor egy fix méretű rácshálóra (kijelző) raszterizálunk. Ezért van fűrészfog (aliasign) meg zsizsgés (különböző frémeken máshová esik az adott képpont a pontatlanságok miatt).
Erre egy megoldás a downsampling, ahol bruteforceolunk és ténylegesen kiszámoltatjuk a frémet nagyobb felbontásban mint a kijelzőnk hogy az így keletkezett többletinfóval dolgozva egy stabilabb, kevésbé hibás képet kapjunk ugyanazon a fix képernyőpontos kijelzőn.
2. Probléma hogy a sok pixel baromi erőforrásigényes, hiszen ~8300000 pontról beszélünk amit 16.66ms alatt jó lenne kiszámolni 4k natív @60fps-nél.
Itt jönnek képbe a DLSS, az FSR és az XeSS aktuális iterációi, amik a többlet infót machine learning rutinokkal hozzák létre, egész jó hatásfokkal. Az eredmény legtöbbször itt is a natívnál jobb minőségű kép, még mindig ugyanazon a kijelzőn.
Oké, kurva jó, megvan a vga jel. Mivel nincs direktbe bekötve az agyunkba a hdmi kimenet, utána mi történik, mit érzékelünk mi ebből valójában egy "mozgókép" keretében? Azt amit egy screenshoton be lehet zoomolni?

Beugratós kérdés. Zó a 3060asával dlss-ezve végignyomta a Controlt, ami az első és legjobb, legszebb dlss2.0 implementáció. Látta e ő valaha azt a képet ami a control dlss elemző cikkekben van, hogy na ilyen a vga jel dlss2.0 közben? Akárcsak egyszer is egy hatvanad vagy egy százhuszad másodpercre látott egy tiszta, dlss2.0 képet, ahogy azt a 3060asa összerakta?

Csak hogy ne ilyen elméleti legyen ez a mi történik a szilikonban buli legyen ez, hanem hogy valójában hogyan is van ez. Tudod, mint amikor Pistike el tudja mondani, hogy milyen autót kellene venni, aztán felül a bkv-ra, akkor tényleg kurvajó az elmélet, de a gyakorlati megvalósítás picit más. Hogy van ez a te elméleteddel? Mi valósul meg ebből? Mit érzékel az ember? Mondjuk Zó.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70015 2022.09.22. 13:33

Moby írta:Fú bazdmeg. MS. Nagggggyon kemény :DDD
Nincs a földön még egy ekkora tehetségtelen, inkompetens, idióta banda.
Van egy játékom a pécén, amiről fingom nincs hogy miért van meg nekem, és hogy került oda!
Na, 1 órás nyomozás után kiderült.
A játék nem szerepel egyik pécés fiókomon sem. A gog galaxy szerint megvan, de csak XBOX-ra. XBOX-ra valamikor még meg is vettem, ez mondom stimmel, nahát mi sem egyszerűbb a válasz: biztos az xbox alkalmazásból töltöttem le, merthát nyilván van akkor pécés változata.
Az xbox alkalmazás nem látja a játékot, se a fiókomon, se a gépen letöltve, az xbox alkalmazásban nyitott store nem ismeri a játékot, nulla találat rá. Ezután egy órás nyomozás, már a hajam kihullott, amikor meg lett válasz: az Microsft Store-ból jött le a játék, ami a Microsoft Store szerint létezik, nekem meg is van, bár én az xbox storeban vettem meg, ami szerint viszont ez a játék pécére nem is létezik, ilyenmódon nekem nincs is meg, de megvenni sem tudnám ott, és egyébként nem is található a pécémen. Nyilván, hiszen ilyen játék nem létezik. Pécén.




Ezeknél bazdmeg mindenki hülye?
Melyik játék ez? Nem az egy órás nyomozós játék, hanem ami le van töltve, de mégsem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70016 2022.09.22. 13:34

Botond írta:Melyik játék ez? Nem az egy órás nyomozós játék, hanem ami le van töltve, de mégsem.
Ashen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70017 2022.09.22. 13:37

Itt nem tudom elindítani, nem tudom letörölni, nem tudom megvenni, nem is létezik.
Csatolmányok
Screenshot_36.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #70018 2022.09.22. 13:42

itt találtam meg, abban a listában ami teli van fosva DLC-kkel, olyan játékok DLC-ivel, amik nem is léteznek pécére, és sehonnan nem derül ki, hogy mi játék, és mi nem az :idiota:
Hogy miért keresnék én itt olyan játékot, amit xboxon vettem meg, erre szerintem nincs redmondon kívül ember, aki képes lenne választ adni röhögés nélkül.
Screenshot_37.jpg
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70019 2022.09.22. 13:43

Moby írta:Fú bazdmeg. MS. Nagggggyon kemény :DDD
Nincs a földön még egy ekkora tehetségtelen, inkompetens, idióta banda.
Van egy játékom a pécén, amiről fingom nincs hogy miért van meg nekem, és hogy került oda!
Na, 1 órás nyomozás után kiderült.
A játék nem szerepel egyik pécés fiókomon sem. A gog galaxy szerint megvan, de csak XBOX-ra. XBOX-ra valamikor még meg is vettem, ez mondom stimmel, nahát mi sem egyszerűbb a válasz: biztos az xbox alkalmazásból töltöttem le, merthát nyilván van akkor pécés változata.
Az xbox alkalmazás nem látja a játékot, se a fiókomon, se a gépen letöltve, az xbox alkalmazásban nyitott store nem ismeri a játékot, nulla találat rá. Ezután egy órás nyomozás, már a hajam kihullott, amikor meg lett válasz: az Microsft Store-ból jött le a játék, ami a Microsoft Store szerint létezik, nekem meg is van, bár én az xbox storeban vettem meg, ami szerint viszont ez a játék pécére nem is létezik, ilyenmódon nekem nincs is meg, de megvenni sem tudnám ott, és egyébként nem is található a pécémen. Nyilván, hiszen ilyen játék nem létezik. Pécén.




Ezeknél bazdmeg mindenki hülye?
De legalább bele van integrálva a howlongtobeat :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #70020 2022.09.22. 13:48

Moby írta:Itt nem tudom elindítani, nem tudom letörölni, nem tudom megvenni, nem is létezik.
Igen, kretének. Kurvára béta még mindig ez a kliens.
Sima win10/11 storeban, ahol a netflix klienst is le lehet tölteni pl, na ott megvan az ashen is 13.900ért, onnan tudsz informálódni, vagy direktben az MS honlapon, hogy miafaszvan.
Amúgy ha nem is play anywhere cím, de közös 'app' a pc és az xboxos, szóval ha megvan xboxra, akkor megvetted azzal a lendülettel pc-re is.
/szerk: octopath traveller is ilyen amúgy. Csomó játék van ami play anywhere, oszt mégse hívják play anywherenek, merthát minek is.
/szerk2: látom közben megtaláltad. Azért az szomorú, hogy egy óra kellett, hogy megtaláld a storet meg ne juss el az ms honlapos storeig, hogy megnézd mit ír ki, melyik hw-en játszható le a vásárlásod. Mondjuk kurvams is csinálhatná úgy, hogy kifizeted a 27ezret, és akkor az csak xsx-en indul, ha akarsz játszani xbox oneon, vagy pc-n az újabb 20ezer per hw, nem ilyen baromság, hogy kifizeted a 14ezret, osztán azon játszol amin akarsz. Gondolom amilyen faszkalácsok ez is felhőmentéses, ha kitúr az xsx elől a gyerek, akkor egy kattintás ugyanott folytatni pc-n, ahol előtte két perce leraktad az xsx-t, ráadásul mindezt többlet költség nélkül. Kretének!
Avatar
Moby

Hozzászólás #70021 2022.09.22. 14:24

Botond írta:Igen, kretének. Kurvára béta még mindig ez a kliens.
Sima win10/11 storeban, ahol a netflix klienst is le lehet tölteni pl, na ott megvan az ashen is 13.900ért, onnan tudsz informálódni, vagy direktben az MS honlapon, hogy miafaszvan.
Amúgy ha nem is play anywhere cím, de közös 'app' a pc és az xboxos, szóval ha megvan xboxra, akkor megvetted azzal a lendülettel pc-re is.
/szerk: octopath traveller is ilyen amúgy. Csomó játék van ami play anywhere, oszt mégse hívják play anywherenek, merthát minek is.
/szerk2: látom közben megtaláltad. Azért az szomorú, hogy egy óra kellett, hogy megtaláld a storet meg ne juss el az ms honlapos storeig, hogy megnézd mit ír ki, melyik hw-en játszható le a vásárlásod. Mondjuk kurvams is csinálhatná úgy, hogy kifizeted a 27ezret, és akkor az csak xsx-en indul, ha akarsz játszani xbox oneon, vagy pc-n az újabb 20ezer per hw, nem ilyen baromság, hogy kifizeted a 14ezret, osztán azon játszol amin akarsz. Gondolom amilyen faszkalácsok ez is felhőmentéses, ha kitúr az xsx elől a gyerek, akkor egy kattintás ugyanott folytatni pc-n, ahol előtte két perce leraktad az xsx-t, ráadásul mindezt többlet költség nélkül. Kretének!
Odáig a nulladik percben eljutottam, hogy a játék adatlapján ott a pécé, ahhoz kellet egy óra, hogy miután mindennek ellenére az xbox app nem látja a játékot, egy olyan faszom alkalmazásban keressem, amit SOHA nem használok, mer mi az anyámra használnám ezt a faszom store, defőleg pláne ha játékról van szó? Olyan alkalmazást meg zsigerből kerülök, aminek csak msstore-os változata létezik, hogy távolabbra ne menjek az amúgy örök életében ingyenes Paint.NET csak az msstore-on fizetős, egyébként bárhonnan letölthető ingyen. Netflix klienst sem töltök innen, meg semmilyen klienst, mert minden ami innen jön egy éc.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70022 2022.09.22. 14:31

XSX-en meg nem akarom tolni, mer 30FPS. És csak az isten tudja hány olyan játékom van még meg pécére, ami csak ebben a fosban látszik, beleokádva a négyzillió forzaDLC közé kiválogathatlanul, leszűrhetetlenül. Ha majd egyszer lesz szabad 5 árám, átnézem... :wilting: Ezeknél a büdös életben nem lesz rend. 25 éve csinálják, nem tudom, hogy vannak-e előrébb, mint a másodikon voltak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70023 2022.09.22. 14:32

Moby írta:Odáig a nulladik percben eljutottam, hogy a játék adatlapján ott a pécé, ahhoz kellet egy óra, hogy miután mindennek ellenére az xbox app nem látja a játékot, egy olyan faszom alkalmazásban keressem, amit SOHA nem használok, mer mi az anyámra használnám ezt a faszom store, defőleg pláne ha játékról van szó? Olyan alkalmazást meg zsigerből kerülök, aminek csak msstore-os változata létezik, hogy távolabbra ne menjek az amúgy örök életében ingyenes Paint.NET csak az msstore-on fizetős, egyébként bárhonnan letölthető ingyen. Netflix klienst sem töltök innen, meg semmilyen klienst, mert minden ami innen jön egy éc.
MacOS-en nincs windows store és nem is kell semmire használni. ChromeOS ugyanez. Aki lealacsonyodik odáig, hogy windowst használ, annak a windowst kell használnia.
Mikor még vidiád volt, akkor felraktad ugye a drivert a vídia honlapról letöltöttre, és volt még hozzá vídia control panel. Na ha az frissült, akkor biza azt is felülcsapta pl a win10storeból letölthető verzióval, és aztán így is tudtad manuálisan csak a control panelt frissíteni, ahogy most az xbox appot frissíted a képen. Ez a rendszer szerves része, ha éc, ha nem éc.
Az éc részét nem vitatom, mert a könyvtár részén "okosan" ott van minden amit valaha vettél az ms-től, kivéve ami mégse. Az xbox játékokat tök random, hogy odarakja e le nem tölthetőként avagy sem. Eleve elmebaj pc-n odarakni azokat amiket nem lehet letölteni pc-n, de hogy ez még full random is, az csak hab a tortán. De ettől még tudom hogy van, és néha ott kell keresni ezeknél az elmebetegeknél vmit, mert hát elmebetegek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70024 2022.09.22. 15:06

DanielT írta:Botond. Az egyik 4K natív, a másik kép DLSS 1080p-ről felskálázott. Melyik melyik? (nyilván nyisd meg teljes méretben)

Kép
Elnézést, hogy közbeszólok, de erre azért jó lenne választ kapni. Vagy ahogy már nem elméleti agybaszás történik, már nem annyira érdekel? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #70025 2022.09.22. 15:19

Jah, tegnap megnéztem az Andort. Egész jó.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70026 2022.09.22. 15:28

Botond írta:Oké, kurva jó, megvan a vga jel. Mivel nincs direktbe bekötve az agyunkba a hdmi kimenet, utána mi történik, mit érzékelünk mi ebből valójában egy "mozgókép" keretében? Azt amit egy screenshoton be lehet zoomolni?

Beugratós kérdés. Zó a 3060asával dlss-ezve végignyomta a Controlt, ami az első és legjobb, legszebb dlss2.0 implementáció. Látta e ő valaha azt a képet ami a control dlss elemző cikkekben van, hogy na ilyen a vga jel dlss2.0 közben? Akárcsak egyszer is egy hatvanad vagy egy százhuszad :lookaround: másodpercre látott egy tiszta, dlss2.0 képet, ahogy azt a 3060asa összerakta?

Csak hogy ne ilyen elméleti legyen ez a mi történik a szilikonban buli legyen ez, hanem hogy valójában hogyan is van ez. Tudod, mint amikor Pistike el tudja mondani, hogy milyen autót kellene venni, aztán felül a bkv-ra, akkor tényleg kurvajó az elmélet, de a gyakorlati megvalósítás picit más. Hogy van ez a te elméleteddel? Mi valósul meg ebből? Mit érzékel az ember? Mondjuk Zó.
Ez kész! Mitől lehet így napokig derilálni? :D
Végig kijelzőn látható képről volt szó, csókolom!
Hogy van temporal ghosting, és egyéb amit még reszelgetni kell hogy megegye az algoritmus? Persze! Az viszont látszik hogy ha lépünk 8k-ra és tovább meg még RT-t is akarunk akkor vagy ez lesz vagy kW-os gpu.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70027 2022.09.22. 16:49

benőmenő írta:Ez kész! Mitől lehet így napokig derilálni? :D
Végig kijelzőn látható képről volt szó, csókolom!
Hogy van temporal ghosting, és egyéb amit még reszelgetni kell hogy megegye az algoritmus? Persze! Az viszont látszik hogy ha lépünk 8k-ra és tovább meg még RT-t is akarunk akkor vagy ez lesz vagy kW-os gpu.
Botond fejében van egy kép arról, hogy a hagyományos renderelési technikák (tehát mondjuk a raszterizáció úgy általánosságban) az valami semmilyen más módon nem elérhető, kivételesen nagy pontosságű, irtózatosan egzakt valami, amit bármilyen más módon legfejjebb csak megközelíteni lehet valami "köztes pixelek" alkalmazásával. Ebből az állapotból innen senki nem fogja tudni kimozdtani. Nekem legalábbis nem sikerült. Hiába hozol példákat arra, hogy a hagyományos rendering is tele van hibával, köztes megoldással, taknyolással, és egy másik, adott architekturán ettől gyorsabban is futtatható algo még akár pontosabb eredmény is hozhat totálisan más számítás útján, nem fogja elhinni. Csak a szent raszterizáció létezik, mint a végtelen pontosságú számításhegység csúcsa, meg vannak ezek a szarok, mind bent egy zsákban, AA, dynres, DLSS, minden, a köztes színű pixeleikkel, amiket ráadásul a samsung tévék amúgy is tudnak egy távkapcsolással. Halál mindre :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #70028 2022.09.22. 17:09

benőmenő írta:Ez kész! Mitől lehet így napokig derilálni? :D
Végig kijelzőn látható képről volt szó, csókolom!
Hogy van temporal ghosting, és egyéb amit még reszelgetni kell hogy megegye az algoritmus? Persze! Az viszont látszik hogy ha lépünk 8k-ra és tovább meg még RT-t is akarunk akkor vagy ez lesz vagy kW-os gpu.
De ha a szent vga jelről beszélünk végig úgy ahogy Zó 3060asa megálmodta a controlt dlss2.0val és mind azt látjuk akkor mitől van az, hogy a szent dlss az másodpercenként 60 darab “állóképet” gyárt le, Zónak a fejében meg egy mozgókép áll össze?
És akkor végülis mi látható a képernyőn tulajdonképpen? “Screenshotok” sorozata vagy egy mozgókép ami nincs is?
Meg amikor kibaszta az oledre akkor annak a képjavító eljárásai belenyúltak a képbe avagy sem? És ha belenyúltak akkor végülis látható a vga jel vagy csak annak egy torzult változata látható?
Szóval látta Zó a dlss2.0 screenshotoknak megfelelő dolgokat úgy ahogy a 3060asa megalkotta avagy sem?
Ez egy ilyen hipotetikus vita az időutazásról? Szóval mit látott Zó? Amit látni vélt, amit szerinted látni vélt vagy vmi mást? Ebben segíts már lécci ezzel a rengeteg szakmai tudásoddal!
Avatar
Botond

Hozzászólás #70029 2022.09.22. 17:12

Moby írta:Botond fejében van egy kép arról, hogy a hagyományos renderelési technikák (tehát mondjuk a raszterizáció úgy általánosságban) az valami semmilyen más módon nem elérhető, kivételesen nagy pontosságű, irtózatosan egzakt valami, amit bármilyen más módon legfejjebb csak megközelíteni lehet valami "köztes pixelek" alkalmazásával. Ebből az állapotból innen senki nem fogja tudni kimozdtani. Nekem legalábbis nem sikerült. Hiába hozol példákat arra, hogy a hagyományos rendering is tele van hibával, köztes megoldással, taknyolással, és egy másik, adott architekturán ettől gyorsabban is futtatható algo még akár pontosabb eredmény is hozhat totálisan más számítás útján, nem fogja elhinni. Csak a szent raszterizáció létezik, mint a végtelen pontosságú számításhegység csúcsa, meg vannak ezek a szarok, mind bent egy zsákban, AA, dynres, DLSS, minden, a köztes színű pixeleikkel, amiket ráadásul a samsung tévék amúgy is tudnak egy távkapcsolással. Halál mindre :D
Egész pontosan a lehetőséget biztosítja a hihetetlen nagy pontosságra, az összes többi meg a pareto elv mentén keres egy elég jó szintet. Az elméleti lehetőség nyilván nem azt jelenti, hogy minden esetben élnek is ezzel és az adja a lehető legjobb eredményt, mert hát mindent el lehet lógni. De azzal, hogy a kisegítő megoldásokra támaszkodunk elveszítjük a tökéletesség lehetőséget, lemondunk róla, hogy valaha más értelme is legyen a 4-8-16k-nak, mint hogy élsimítás.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70030 2022.09.22. 17:23

DanielT írta:Elnézést, hogy közbeszólok, de erre azért jó lenne választ kapni. Vagy ahogy már nem elméleti agybaszás történik, már nem annyira érdekel? :D
Levagy tiltva neki sztem :nyes:
Avatar
Botond

Hozzászólás #70031 2022.09.22. 17:38

Micsu írta:Levagy tiltva neki sztem :nyes:
Még nem áll rendelkezésemre minden infó, hogy megválaszoljam a kérdést, de Benő nagyon vágja a témát, ő majd segít a kirakó utolsó darabját is helyre tenni, és akkor meg tud születni a Nepálszerte várt igazság!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70032 2022.09.22. 18:00

Botond írta:Még nem áll rendelkezésemre minden infó, hogy megválaszoljam a kérdést, de Benő nagyon vágja a témát, ő majd segít a kirakó utolsó darabját is helyre tenni, és akkor meg tud születni a Nepálszerte várt igazság!
Rá kéne nézni két kibaszott képre. És látod ez nem megy, csak az elméletek gyártása. Már ne is válaszolj rá, megtetted.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70033 2022.09.22. 19:06

Botond írta:De ha a szent vga jelről beszélünk végig úgy ahogy Zó 3060asa megálmodta a controlt dlss2.0val és mind azt látjuk akkor mitől van az, hogy a szent dlss az másodpercenként 60 darab “állóképet” gyárt le, Zónak a fejében meg egy mozgókép áll össze?
És akkor végülis mi látható a képernyőn tulajdonképpen? “Screenshotok” sorozata vagy egy mozgókép ami nincs is?
Meg amikor kibaszta az oledre akkor annak a képjavító eljárásai belenyúltak a képbe avagy sem? És ha belenyúltak akkor végülis látható a vga jel vagy csak annak egy torzult változata látható?
Szóval látta Zó a dlss2.0 screenshotoknak megfelelő dolgokat úgy ahogy a 3060asa megalkotta avagy sem?
Ez egy ilyen hipotetikus vita az időutazásról? Szóval mit látott Zó? Amit látni vélt, amit szerinted látni vélt vagy vmi mást? Ebben segíts már lécci ezzel a rengeteg szakmai tudásoddal!
Ennyire nem bonyi. Vannak ezek a vektorokkal meghatározott 3D idomok amikből összeáll a kép. Namost ezt vetítjük rá egy rácshálóra. Nyilván a mintavételt növelhetjük a végtelenségig, csak ahhoz legalább ugyanekkora hasraesett nyolcasnyi számítás is szükséges. Nyilván így tűpontos lenne minden.
Kép
Az iparág vezetői szerencsére belátták hogy ez nem egészen kivitelezhető, ezért jöttek létre és vannak folyamatos fejlesztés alatt ezek a technológiák.
Ez már nem a korai x360 éra ahol a nevetségesen kevés pixelre ráküldtük a renderidő harmadát megevő msaa-t ami a kép nagyrészével nem is tudott mit kezdeni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70034 2022.09.22. 19:29

benőmenő írta:Ennyire nem bonyi. Vannak ezek a vektorokkal meghatározott 3D idomok amikből összeáll a kép. Namost ezt vetítjük rá egy rácshálóra. Nyilván a mintavételt növelhetjük a végtelenségig, csak ahhoz legalább ugyanekkora hasraesett nyolcasnyi számítás is szükséges. Nyilván így tűpontos lenne minden.
Kép
Az iparág vezetői szerencsére belátták hogy ez nem egészen kivitelezhető, ezért jöttek létre és vannak folyamatos fejlesztés alatt ezek a technológiák.
Ez már nem a korai x360 éra ahol a nevetségesen kevés pixelre ráküldtük a renderidő harmadát megevő msaa-t ami a kép nagyrészével nem is tudott mit kezdeni.
Szóval akkor a kijelző nem számít, és a szem se. Csak a program. Értem, akkor mondjuk a kijelző megvásárlása is pazarlás meg a szemét is kinyomhatja mindenki, nem oszt nem szoroz. De nyugodtan mond el nyolcvanadszor is amit már leírtam én is a programról.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70035 2022.09.22. 20:04

Botond írta:Szóval akkor a kijelző nem számít, és a szem se. Csak a program. Értem, akkor mondjuk a kijelző megvásárlása is pazarlás meg a szemét is kinyomhatja mindenki, nem oszt nem szoroz. De nyugodtan mond el nyolcvanadszor is amit már leírtam én is a programról.
Ha ennyire le akarjuk butítatni: nem, ebből a szempontból nem számít a kijelző. Az egy fix képpontból álló cucc aminek alapesetben annyi a dolga hogy úgy világítson amit a forrás küldött neki. Főleg nem skálázgatnia, mert rohadtul nincsenek olyan infói amikhez egy dlss hozzáfér egy erre felkészített játéknál, de legalább az inputlagot is növeli.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70036 2022.09.22. 21:58

benőmenő írta:Ha ennyire le akarjuk butítatni
Már kiderült, hogy nem lehet eléggé. 2 db kép már bonyolult feladat volt.
Avatar
eje75

Hozzászólás #70037 2022.09.23. 05:58

Moby... Jött mail a Steam Deck-ről? Én ma reggel kaptam meg.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70038 2022.09.23. 09:53

DanielT írta:Már kiderült, hogy nem lehet eléggé. 2 db kép már bonyolult feladat volt.
Mondjuk nekem az egészből két tanulság volt.
1. Micsunak azért nincs gyereke, mert nem tud megkülönböztetni egy csajt egy ladyboytól és ráadásul azt gondolja, hogy ez normális és mindenki így van ezzel.
2. Benő szövegértési képessége ha Micsuéval lenne egy szinten a jövőben az javulás lenne és nem visszalépés.

Igaz, ez sem a te screenshotodról derült ki, arra még visszatérünk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70039 2022.09.23. 10:07

Botond írta:Igaz, ez sem a te screenshotodról derült ki, arra még visszatérünk.
Alig várom, nagyon izgalmas! Rá kell nézni két képre. Húha! Kezd forró lenni a talaj, grafikáról vitatkozva bejött a grafika a képletbe! Huhuhúúúúúúú! Ha ezt tudom, már 3?4?5? éve a downsampling elmebajod idején bedobom ezt a csodafegyvert!
Avatar
Moby

Hozzászólás #70040 2022.09.23. 10:09

eje75 írta:Moby... Jött mail a Steam Deck-ről? Én ma reggel kaptam meg.
Már vagy egy hónapja, pont, amikor nyaralni voltam. Elfelejtettem befizetni a rendelkezésre álló 3 napban az árát, szóval elúszott a dolog...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70041 2022.09.23. 10:52

Botond írta:Mondjuk nekem az egészből két tanulság volt.
1. Micsunak azért nincs gyereke, mert nem tud megkülönböztetni egy csajt egy ladyboytól és ráadásul azt gondolja, hogy ez normális és mindenki így van ezzel.
2. Benő szövegértési képessége ha Micsuéval lenne egy szinten a jövőben az javulás lenne és nem visszalépés.

Igaz, ez sem a te screenshotodról derült ki, arra még visszatérünk.
Bezzeg te aki egy patkanyt nem tud megkulonmboztetni egy oposszumtol , meg kurva okosnak is hiszed magad bar ez a ner lovagok eseteben mindig igy van ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #70042 2022.09.23. 11:05

DanielT írta:Alig várom, nagyon izgalmas! Rá kell nézni két képre. Húha! Kezd forró lenni a talaj, grafikáról vitatkozva bejött a grafika a képletbe! Huhuhúúúúúúú! Ha ezt tudom, már 3?4?5? éve a downsampling elmebajod idején bedobom ezt a csodafegyvert!
Én sose csinálok screenshotokat és sose nézegetek screenshotokat, de azzal tisztában vagyok, hogy bár a “mozgókép” az valójában álló képek sorozata, de a szemen keresztül az agy mégis máshogy dolgozza fel a vizuális élményt, mint egy darab állóképnél. Egy játék esetében ami egy folyamatosan pörgő vmi, egy “mozgásélmény”, teljesen más az érzékelés, mint ezeket külön-külön képekként vizsgálva.
A Benő és a te szaktudásodat meg se közelítő fakezűek csináltak egy elég részletes elemzést, hogy mittud az fsr2.0 és az akkor legfrissebb dlss verzió és a natív 4k.
Megnéztek csomó szempontot és részletet. Az elején rögtön leszögezték, hogy statikus részeken a dlss quality tud élesebb képet adni, mint a natív, de ugye ez csak az 1440p-ről qualityval dlss-ezés, a 1080p-ről performance dlss-ezés meg hányás, és ez látszik is a videón. És ezek a statikus részek. Ahol “mozgás” van, ott ez sem igaz már így. Szóval, ja fotómódban ez kurvanagyot megy, de ha játszik az ember? Mármint ha nem a színezőkönyv vagy a diavetítő alternatívája a géming akkor mi van?
Ott a videó, látni. Nem screenshotokat hasonlítanak össze, mert az faszság, hanem 1-2-3-4-5 másodperces animokat, hogy látni lehessen valójában mit látsz. Mert screenshotot tuti nem.
És oké, akkor van a 1440p quality dlss ami agyonvágja élességben a natívot, de csak élességben, és oké legyen ez a minőségi meghatározó szent paraméter, hogy élességben, de van még 80 féle egyéb dlss beállítás (1080p-ről, még kisebb p-ről, nem quality, hanem performance és ez se két állású skála, hanem vagy öt), ahol meg egy hányás a végeredmény a natívhoz képest. Ott a videó, meg lehet tekinteni a kiragadott pár példát, mert a sok kombón ők se szaladtak végig, csak jelzés értékkel, hogy 1440p-ről qualityvel az okés, 1080p-ről performancenál meg felkopog a reggeli.
Oké, nézzük ennek a szétünnepelt erőforrás lábát, mennyit fogunk meg, ha nem natív, hanem 1440p quality. Kb 20%ot.
Nyilván ha lecsavarjuk az ilyen olyan dlss beállításokat, akkor sokkal többet, de akkor levehetjük a natívnál is a felbontást, mert hát úgy lesz pariban a látvány és megint nincs több 20%nál.
Na most ehhez a 20%hoz mennyivel több tranyó kell a kártyára? Mennyivel kerül többe egy ilyen kártya, mint egy Radeon ami ugyanezt tudja dlss nélkül? Hol van itt a forintban vagy wattban mérhető spórolás?
Itt egyetlen egy dologgal van spórolás a programozók munkájával.
És ja, le lehet csavarni 1080p-ből performance módon upscalelt 4K-ra a controlt meg a god of wart és ünnepelni, hogy juhú, 120 fps vanik, meg egy darab screenshoton nem látni a különbséget, de a 120 fps az nem egy darab screenshot (meg nem is kettő), és mozgás közben meg kurvára nem ugyanaz. Pause és egy állókép bámulása meg nem játék.

Lényeg a lényeg, ingyen ebéd nincs, azért mert most meg porcukrozták a lószart attól még lószar marad, ha a natív 4K-val összemérhető dlss élményt akar az ember akkor el kell ballagni megvenni a félmillás vga-t ugyanúgy, mint a natív 4K-hoz, ha olcsóbb kártyával dlss-ezik, akkor ugyanúgy képminőségben vagy frémrateben kompromisszumot kell kötni, ahogy dlss nélkül is. Mert az olcsóbb kártya meglepő módon, de kevesebbet tud.

És hogy a két screenshotról mi derül ki? Pont semmi.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70043 2022.09.23. 11:08

Micsu írta:Bezzeg te aki egy patkanyt nem tud megkulonmboztetni egy oposszumtol , meg kurva okosnak is hiszed magad bar ez a ner lovagok eseteben mindig igy van ;)
Szerintem nincs ezzel gond, hogy a ladyboyoknak próbálsz gyereket csinálni, azok is olyan nők szinte, mint a rendes lányok, egyel kevesebb bemeneti nyílás nem a világ vége.
Gondolom kb annyi különbség lehet, mint a natív 4K meg az 1440p-ről qualityval dlssézés között, hogy majdnem ugyanaz, de mégsem. Vagy te mint a téma szakértője mit mondanál erről nekünk tapasztalat nélküli laikusoknak? :mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70044 2022.09.23. 12:34

Botond írta:És hogy a két screenshotról mi derül ki? Pont semmi.
Értem. :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70045 2022.09.23. 13:06

Botond írta:Itt egyetlen egy dologgal van spórolás a programozók munkájával.
Ezt úgy írod, mintha a natív 4K-n ezentúl tényszerűen spórolnának a gyakorlatban, csak ezért dolgoznak a DLSS implementálásán, ami plusz munka). Az AoE 3 DE is a DLSS miatt, olyan, amilyen! Ja, nincs benne még az se, hogy a 15 éves játék kipofozott változatát 1080p-ben kelljen játszani 3060-on. Szóval a 2 így szebb (élesebb) nálam.

A hányást is kissé túlzásnak érzem meg a félmillás VGA-val igényeskedést, amikor a kicseszett Strange Brigade-ből az Xbox One-verziót kellett végigokádnunk 30 fps-sel (és kontrollerrel), mert így pár fillért megspóroltunk (én többet, mert az MS nem engedett böngészőből vásárolni, így a te kontódra ment :idiota: ), és artynak nem kellett PC-hez érnie. És ti még hüledeztetek is, hogy milyen szép! Pedig tartok tőle nem volt 4K, de legalább bármilyen is volt, annak biztos nagyon NATÍV.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #70046 2022.09.23. 13:13

Botond írta:* wall of text *.
Légyszi a Variable Rate Shadinget amivel végigtolta Xboxon a Gears 5-öt szó nélkül azt ne említse neki senki, mert még több lusta programozó lesz elküldve a nepáli k. anyjába! :fogmosas:
Avatar
Botond

Hozzászólás #70047 2022.09.23. 13:54

Zóanagyvarázsló írta:Ezt úgy írod, mintha a natív 4K-n ezentúl tényszerűen spórolnának a gyakorlatban, csak ezért dolgoznak a DLSS implementálásán, ami plusz munka). Az AoE 3 DE is a DLSS miatt, olyan, amilyen! Ja, nincs benne még az se, hogy a 15 éves játék kipofozott változatát 1080p-ben kelljen játszani 3060-on. Szóval a 2 így szebb (élesebb) nálam.

A hányást is kissé túlzásnak érzem meg a félmillás VGA-val igényeskedést, amikor a kicseszett Strange Brigade-ből az Xbox One-verziót kellett végigokádnunk 30 fps-sel (és kontrollerrel), mert így pár fillért megspóroltunk (én többet, mert az MS nem engedett böngészőből vásárolni, így a te kontódra ment :idiota: ), és artynak nem kellett PC-hez érnie. És ti még hüledeztetek is, hogy milyen szép! Pedig tartok tőle nem volt 4K, de legalább bármilyen is volt, annak biztos nagyon NATÍV.
1800p, és korábban megbeszéltük, hogy a 720p-s x360as ac4 is “szép”, ez nem szép vagy nem szép kérdése, hanem hogy mit profitál abból a géming, hogy jön majd a 8k kijelző és akkor majd azt mondjuk a FHD képre, hogy 8k, nem is fullHD és kész? Ennyi? AI-val felscalelni, éleken még símitani és puff, jól ki is van használva 4x annyi képpont? Hát ez kurva jó lesz télleg.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70048 2022.09.23. 13:55

benőmenő írta:Légyszi a Variable Rate Shadinget amivel végigtolta Xboxon a Gears 5-öt szó nélkül azt ne említse neki senki, mert még több lusta programozó lesz elküldve a nepáli k. anyjába! :fogmosas:
PC-n toltam. Háromszor. :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70049 2022.09.23. 14:07

Botond írta:1800p, és korábban megbeszéltük, hogy a 720p-s x360as ac4 is “szép”, ez nem szép vagy nem szép kérdése, hanem hogy mit profitál abból a géming, hogy jön majd a 8k kijelző és akkor majd azt mondjuk a FHD képre, hogy 8k, nem is fullHD és kész? Ennyi? AI-val felscalelni, éleken még símitani és puff, jól ki is van használva 4x annyi képpont? Hát ez kurva jó lesz télleg.
Senki nem vette el a 4K-dat. Még linkelted is, hogy ott van, és szerinted meg a DF szerint jobb. De ha emiatt fogsz vergődni a 8K-s tévédnél is, hogy a DLSS miatt nem tudod eléggé kihasználni, akkor csak még inkább szurkolok a DLSS-nek. Fantomokkal hadakozol, miközben neked semmivel nem rosszabb, azért küzdesz, hogy másoknak rosszabb legyen.

Az 1800p meg oké, de az miben mond ellent annak, hogy NATÍV? A render az, ha a kijelződ felbontásával nem egyezik, akkor is. Mindenesetre már One-on is egy elég alja kompromisszum lehetett így, XSX-en egy patch megoldotta volna a 60 fps-t.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70050 2022.09.23. 14:53

Zóanagyvarázsló írta:Senki nem vette el a 4K-dat. Még linkelted is, hogy ott van, és szerinted meg a DF szerint jobb. De ha emiatt fogsz vergődni a 8K-s tévédnél is, hogy a DLSS miatt nem tudod eléggé kihasználni, akkor csak még inkább szurkolok a DLSS-nek. Fantomokkal hadakozol, miközben neked semmivel nem rosszabb, azért küzdesz, hogy másoknak rosszabb legyen.

Az 1800p meg oké, de az miben mond ellent annak, hogy NATÍV? A render az, ha a kijelződ felbontásával nem egyezik, akkor is. Mindenesetre már One-on is egy elég alja kompromisszum lehetett így, XSX-en egy patch megoldotta volna a 60 fps-t.
Kompromisszum, mint az x360as 720p-s ac4, de a 4090est, a hw-ek csúcsát így bejelenteni, hogy ezen lehet majd a legnagyobb kompromisszumot kötni, ez nyilván racionális meg jó dolog.
És ugye ez a baj, a leegyszerűsített kommunikációval ahol az 1800p is 4K, az 1440p is 4K, a minden is 4K, hogy beszűkül a szókincs is. Nem azt mondja a df, hogy jobb, azt hogy élesebbek a kontúrok. Ezt meg lehet állapítani objektívan, azt hogy ez jobb vagy nem jobb az már egy saját szubjektív értékítélet. Ahogy az is objektívnek kellene lennie, hogy vmi 2160p avagy sem, és nem egy szubjektív marketing szövegnek.
És Ja, ez a fejlődés útjában áll, hogy tényleges előrehaladás helyett csak a kevesebbet átnevezzük többnek. Oké, most a control esetén elégedett vagy a látvánnyal, de ha mondjuk ezt a technikát huszonharminc éve kezdik el nyomni, akkor megragadtunk volna a quake grafikai szintjén, csak élesebbek lennének a kontúrok? Az lenne a faszaság, vagy mégis a control gfx volt a fasza, amihez úgy jutottunk el, hogy nem akartuk nulladik pillanatban elhitetni mindenkivel, hogy ez is ugyanaz, az is ugyanaz, akármilyen vga-t veszel 200k és 1 millió között ugyanazt kapod látványban?
De oké, legyen az, hogy elértünk a jóba, ez mégsem quake szint, hogy megálljunk, de akkor hogyhogy nem csökken az ár a watt az akármi?!
Porcukros lószar ez. Dani képein látszik!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70051 2022.09.23. 15:06

Vettem egy új laptopot, első bekapcsolás Windows 10. Feléled, elintézi magát stb. Na mondom nézzünk Youtube tesztet, EDGE BÖNGÉSZŐVEL, mert az már KURVAJÓ!!!

4K videó indul. 3 frémmel döcög, i7-es proci 95%-on majdnem leolvad, GPU kihasználtság 0%.

Ok, telepítsünk mégis Chrome-ot, mert bár egy ÁLLAT aki ilyet megtesz, mert az Edge KURVAJÓ, de mégis.

Jé, Chromeon 0% proci mellett tökéletesen suhan GPU gyorsítással.

Biztos rosszul kapcsoltam be. Már csak Botondban bízom, hogy ebben is szakértsen egy frankót! :worship:
Avatar
Botond

Hozzászólás #70052 2022.09.23. 15:44

DanielT írta:Vettem egy új laptopot, első bekapcsolás Windows 10. Feléled, elintézi magát stb. Na mondom nézzünk Youtube tesztet, EDGE BÖNGÉSZŐVEL, mert az már KURVAJÓ!!!

4K videó indul. 3 frémmel döcög, i7-es proci 95%-on majdnem leolvad, GPU kihasználtság 0%.

Ok, telepítsünk mégis Chrome-ot, mert bár egy ÁLLAT aki ilyet megtesz, mert az Edge KURVAJÓ, de mégis.

Jé, Chromeon 0% proci mellett tökéletesen suhan GPU gyorsítással.

Biztos rosszul kapcsoltam be. Már csak Botondban bízom, hogy ebben is szakértsen egy frankót! :worship:
Hogy három fps? Van összehasonlító screenshotod, amin látszik hogy akadozik, meg nem akadozik?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70053 2022.09.23. 15:50

Botond írta:Hogy három fps? Van összehasonlító screenshotod, amin látszik hogy akadozik, meg nem akadozik?
Neked nem mindegy? Úgyse látod a különbséget.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70054 2022.09.23. 16:09

DanielT írta:Neked nem mindegy? Úgyse látod a különbséget.
De hát mozgóképeket screenshoton keresztül lehet a legjobban összehasonlítani. Csinálsz egy screenshotot a 3 frémes videóból is, a 60 frémesből is, megnézed melyiknél élesebbek a kontúrok és az a jó, nem olyan bonyolult ez!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #70055 2022.09.23. 17:01

Botond írta:Szerintem nincs ezzel gond, hogy a ladyboyoknak próbálsz gyereket csinálni, azok is olyan nők szinte, mint a rendes lányok, egyel kevesebb bemeneti nyílás nem a világ vége.
Gondolom kb annyi különbség lehet, mint a natív 4K meg az 1440p-ről qualityval dlssézés között, hogy majdnem ugyanaz, de mégsem. Vagy te mint a téma szakértője mit mondanál erről nekünk tapasztalat nélküli laikusoknak? :mf2:
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70056 2022.09.23. 17:34

Micsu írta:Kép
:taps: Bár ennél szerintem rosszabb a helyzet, mert ezt ki lehet aludni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70057 2022.09.23. 17:39

Na de ez a valid módszertan a leáld szerint a mozgóképek összehasonlítására, hogy két screenshot. Nem látjátok két screenshot alapján, hogy 3 frém vagy 60? Akkor mi a francról beszéltek, fogalmatok sincs arról mi a frémrét! Majd Benő lerajzolja nektek!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #70058 2022.09.23. 18:41

Botond írta:Kompromisszum, mint az x360as 720p-s ac4, de a 4090est, a hw-ek csúcsát így bejelenteni, hogy ezen lehet majd a legnagyobb kompromisszumot kötni, ez nyilván racionális meg jó dolog.
És ugye ez a baj, a leegyszerűsített kommunikációval ahol az 1800p is 4K, az 1440p is 4K, a minden is 4K, hogy beszűkül a szókincs is. Nem azt mondja a df, hogy jobb, azt hogy élesebbek a kontúrok. Ezt meg lehet állapítani objektívan, azt hogy ez jobb vagy nem jobb az már egy saját szubjektív értékítélet. Ahogy az is objektívnek kellene lennie, hogy vmi 2160p avagy sem, és nem egy szubjektív marketing szövegnek.
És Ja, ez a fejlődés útjában áll, hogy tényleges előrehaladás helyett csak a kevesebbet átnevezzük többnek. Oké, most a control esetén elégedett vagy a látvánnyal, de ha mondjuk ezt a technikát huszonharminc éve kezdik el nyomni, akkor megragadtunk volna a quake grafikai szintjén, csak élesebbek lennének a kontúrok? Az lenne a faszaság, vagy mégis a control gfx volt a fasza, amihez úgy jutottunk el, hogy nem akartuk nulladik pillanatban elhitetni mindenkivel, hogy ez is ugyanaz, az is ugyanaz, akármilyen vga-t veszel 200k és 1 millió között ugyanazt kapod látványban?
De oké, legyen az, hogy elértünk a jóba, ez mégsem quake szint, hogy megálljunk, de akkor hogyhogy nem csökken az ár a watt az akármi?!
Porcukros lószar ez. Dani képein látszik!
Bocs, továbbra sem vagyok annyira szilikongyerek, hogy a számokra verjem magam a kapott élmény helyett. Annak meg része a látvány és teljesítmény is nyilván. Szóval nem a fantázianevek érdekelnek, hanem hogy minél faszább, preferenciáimnak megfelelőbb kompromisszumot lőhessek be. Erre pedig ez egy plusz lehetőség, amit használok. És pont azokba a játékokba (portokba) implementálták ügyesen, melyek amúgy is jó portok, sőt izmozni is lehet a látványukkal. Mindenesetre én mindig tisztáztam, hogy DLSS-ről vagy natív 4K-ról van szó, tehát nem is érzem magam bűnösnek.

Megjegyzem, eddig is a homályfos zavart, nem a duma mögötte, lásd a CRT-ről LCD-re váltást és egyebeket.

A Quake-et meg kellene csapatni hármas co-opban tényleg, mert artynak volt igaza, tényleg visszatették bele a zenét is. Csak én mindig a GOG-verziót néztem, abba meg még azóta sem.
Avatar
eje75

Hozzászólás #70059 2022.09.23. 20:13

Moby írta:Már vagy egy hónapja, pont, amikor nyaralni voltam. Elfelejtettem befizetni a rendelkezésre álló 3 napban az árát, szóval elúszott a dolog...
Én kifizettem az 512-est de nem vagyok 100%-os, hogy élvezni is fogom... lehet a kölyök fogja majd nyúzni...
Avatar
Moby

Hozzászólás #70060 2022.09.23. 20:50

eje75 írta:Én kifizettem az 512-est de nem vagyok 100%-os, hogy élvezni is fogom... lehet a kölyök fogja majd nyúzni...
Nem siratom, itt rohad a sok mindenféle gép, nem játszok semmivel. Csak egy n+1edik minecraft player lett volna belőle.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70061 2022.09.24. 09:03

Zóanagyvarázsló írta:Arty, hol vagy?!
Úristen, de jó, hogy visszapörgettem ezért a kommentért. Csak most láttam meg! :taps:
Avatar
eje75

Hozzászólás #70062 2022.09.24. 15:30

COD MW2 Vault edition PS USA store 99.99 USD = kb 41e HUF a Hungary store meg 32990 HUF... nem éri meg USA-ból venni...PC-re az alap 70EUR 28e HUF a vault meg 100 EUR az 40eHUF...a PS5-re a legolcsóbb... ezt is megértük... vicceske
Avatar
Botond

Hozzászólás #70063 2022.09.24. 15:42

eje75 írta:COD MW2 Vault edition PS USA store 99.99 USD = kb 41e HUF a Hungary store meg 32990 HUF... nem éri meg USA-ból venni...PC-re az alap 70EUR 28e HUF a vault meg 100 EUR az 40eHUF...a PS5-re a legolcsóbb... ezt is megértük... vicceske
Xboxon is ennyi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #70064 2022.09.24. 16:50

eje75 írta:COD MW2 Vault edition PS USA store 99.99 USD = kb 41e HUF a Hungary store meg 32990 HUF... nem éri meg USA-ból venni...PC-re az alap 70EUR 28e HUF a vault meg 100 EUR az 40eHUF...a PS5-re a legolcsóbb... ezt is megértük... vicceske
Az open bétához is meg kell vegyem, vagy miafasz? Mé nem tudom kipróbálni?
Avatar
eje75

Hozzászólás #70065 2022.09.24. 16:56

Moby írta:Az open bétához is meg kell vegyem, vagy miafasz? Mé nem tudom kipróbálni?
PC-n nemtom PS5-ön nem kell...
Avatar
Moby

Hozzászólás #70066 2022.09.24. 18:30

eje75 írta:PC-n nemtom PS5-ön nem kell...
Najó, én ezt elegendtem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70067 2022.09.24. 20:57

Moby írta:Najó, én ezt elegendtem.
Nem veszítettél sokat, nálam most ment a rage-delete. Akkora undorító moslék szarok a nagy pályák (bf konkurencia játékmód), hogy én ilyen rosszat még nem láttam. Ehhez képest a bf2042 egy mestermű.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70068 2022.09.25. 08:01

Jött új xboxOS a napokban, ami a könyvtár részt minimálisan átalakította, és mégis hyperugrásnak tűnik a kezelhetőség szempontjából. Annyi történt, hogy korábban ugye korábban is volt full library, de az nem mutatott konkrét játékokat, hanem újabb almenüket, amikben külön-külön megnézhetted, hogy az adott játék letölthető e olyan címszó alatt, hogy megvásároltam vmikor, vagy olyan címszó alatt, hogy goldos játék, vagy olyan címszó alatt, hogy gamepassos, vagy olyan címszó alatt, hogy ea play. És akkor nyilván egy olyan játék, ami goldos volt, de ea play és emiatt benne van a GPUban, az mindhárom kategóriában megtalálható volt. De nem volt egy olyan nézet, hogy na paraszt, itt van az összes minden amire rá tudsz nyomni, hogy download, úgyis kurvamindegy, miért tudod downloadolni és játszani, szóval ezek, nesze, hanem négy almenüből lehetett összevadászni a dolgokat.
Ez ugye csak akkor zavaró, ha sok játékról van szó, szerencsére xboxra nincs játék, szóval amúgy ez nem volt valós probléma.
Na de az új OS-ben átalakult végre a library, és ha rányom az ember, akkor a full library esetén pont ezt látni már, hogy mi mindenből tud az ember letöltés esetén választani, és csak egy kis ikonka van a job alsó sarokban, ha nem megvásárolt, hanem gold, gpu vagy eaplay a játék, ha több is érintett, akkor mindig a legolcsóbb szolgáltatás, tehát, gold, ea play és legvégső esetben a gamepass. De nem veszett el a korábbi, alkategóriánkénti böngészés bajusz gombokkal lehet jobbra balra lépni, kvázi előre beállított gyorsszűrőként, hogy mi megvásárolt, gold, gamepass, ea play játék, és akkor a régi listákat látjuk a régi átfedésekkel.

De nem ez amiért ezt ilyen hosszasan írom, hanem hogy kvázi ugyanez a ps5 menüje is, és az egy átláthatatlan katyvasz első ránézésre nekem (tehát szigorúan szubjektív megélésről van szó, nem általános megmondásról, hogy mindenkinek így kellene megélnie ezt), még ezredik megnyitásra is, pedig az xbox full library 901 címet hoz fel, és mégis rögtön az a benyomásom támadt, hogy hű bazzeg, ez kurvajó lett, végre mindent meg fogok találni azonnal (és mondjuk eddig a forza motorsport5 vhogy beesett két szék között a pad alá, az semmilyen kategóriában nem tűnt fel, mindig a storeból kellett kikeresni és letölteni, most meg ott virít szépen a többi forza között a 901 játékos felsorolásban), a ps5ön meg ugyanezt a szisztémát megnyitva mindig az a benyomásom, hogy na ezzel baszódjon akinek hat anyja van, pedig ott egy 100onx darabos listát basz csak elém a gép, szóval elkezdtem töprengeni, hogy miért. Megnyitottam az xbox library mellé a ps5 libraryt és keresd az 5 különbséget kezdtem el játszani, hogy az xbot fanboiság és szotyi héterségen kívül lehet e bármi oka, hogy az új xbox menü az hűmegha és a ps5é meg egy használhatatlan szar, és rájöttem, hogy az új xbox menü még egy dolgot változtatott.
Régen, a régi csak alkönyvtáras menüben ugyanez volt, mint a ps5nél, hogy soronként 5 ikon, és jó esetben 2,5 sornyi játék fért ki, szóval ilyen 10 játéknyit látott át az ember, a gyors keresést erősen belimitálva, és ezen is változtatott az ms, kicsit lejjebb vette a csempe méretet, most már soronként 6 játék látszik, a valós kapott képi információ még pont nem torzul ennyi csempeméret változástól, de amellett, hogy soronként 6 játékot látni, a képernyőre immár kifér teljes 3 sor, nem csak 2,5 és ezért 18 játéknyi infót kap egy képről az ember, nálam ez már sokkal inkább keresés élményt ad, mint küszködést.

Na mindegy, korábban nem tudtam volna megfogalmazni mi a bajon a ps5 libraryval, de most már tudom, hogy ez, és a gyógymódot is tudom, szóval elvonulok guglizni, hogy a kibaszott csempeméretet lejjebb lehet e venni ennyivel, hogy a ps5 library is a kereshető szintre javuljon és akkor minimálisan ki legyen szolgálva az igényem, amit egy librarytól elvárok.
Az expert szint lenne, ha egyedi flageket tudnék adni a játékoknak, hogy aszondja mondjuk "completed" és lenne egyénileg definiált gyorsszűrő bajuszgombbal elérhetően, hogy mondjuk full library mínusz completed. Mindkét platformon nyilván, de ez már álom csak, viszont xboxon történt egy lépés a jó irányba és hidden jelöléssel meg is tudnám ezt oldani, de azért az elég parasztos megoldás, szóval kihagyom, ps5ön meg elkezdem guglizni, hogy mit lehet, hogy végre tudom mit keresek, nem csak annyit érzékelek, hogy ez egy fos, de fingom nincs hogyan lehetne jobb.
Avatar
Botond

Hozzászólás #70069 2022.09.25. 08:24

Moby írta:Az open bétához is meg kell vegyem, vagy miafasz? Mé nem tudom kipróbálni?
Bekapcsoltam a steam klienst a jó ég tudja mennyi ideje először, feljött a szokásos reklám ablak is a kliens mellett, ami mindig bejön, ha nem géppel együtt induló appnak van beállítva a steam, hanem simán elindítom, és az első reklám az volt, hogy itt az open béta, csapassátok jónépek. Rányomtam, odavitt a steam kliens a codos lapra és ott látni, hogy külön van az open béta kliens legfelül, arra kell rányomni, hogy play, hogy open bétázzon az ember, és külön alatta, külön saját opciókkal és külön saját gombokkal a pre-purchase a különböző editionokra.
Szóval pont egy klick ezt openbétázni pc-n, ahogy gondolom konzolon is.
Kép
Nem emiatt nyitottam meg a steamet, csak az arcomba baszta, szóval gondoltam megosztom ezt a komplikált és nyakatekert eljárást a pc-s openbétázásról.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #70070 2022.09.25. 09:17

DanielT írta:Nem veszítettél sokat, nálam most ment a rage-delete. Akkora undorító moslék szarok a nagy pályák (bf konkurencia játékmód), hogy én ilyen rosszat még nem láttam. Ehhez képest a bf2042 egy mestermű.
Ja és ugye azért pokol a pálya, mert nem terveztek egy újat a játékmódhoz ami működne, hanem lekerítettek egy részt abból az agyhalott hulladék Warzone pályából és feladat pipa. Anyátok.

Vissza: “Leáldozott.hu”