A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #69581 2022.08.14. 07:57

G1 és KoH2 is eredetileg 2020ban jelent volna meg, de legalábbis 2021ben, nem tudom az évtizedben lesznek e ezekből valós játékok, de mindkettő day1!
Avatar
eje75

Hozzászólás #69582 2022.08.14. 08:01

eje75 írta:Az első 5 részt láttam eddig, de ijesztően jó, qwára össze van rakva...
Lement a Sandman... radaron volt nálam is, de azt hittem horror, ezért nem ugrottam rá, csak Tasman bejegyzése miatt néztem bele(Örök hála neki), és atyaég milyen jól tettem... Iszonyat nagy cucc, az egyik legjobb sorozat, amit életemben láttam. Iszonyat okosan játszik nemcsak a történettel, hanem az érzelmekkel is szvsz. A képi világa olyan, hogy még mozifilmek is szégyenkezve elbújhatnak mögé.... Nekem a főszereplő valamiért nem annyira jött be, de amúgy a szereplők kivétel nélkül qwa jók... az első rész picit lassabb, de utána minden mp-ét imádtam... Beszédes, hogy Rottenen 87%-on áll...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69583 2022.08.14. 09:19

Botond írta:G1 és KoH2 is eredetileg 2020ban jelent volna meg, de legalábbis 2021ben, nem tudom az évtizedben lesznek e ezekből valós játékok, de mindkettő day1!
2019 decemberében jött ki a playable teaser, mint igényfelmérés, arról volt szó, hogy utána talán a játékot is elkezdik fejleszteni. Szóval ez a 2020-as infó szerintem DarkSectortól van.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #69584 2022.08.14. 14:41

eje75 írta:Lement a Sandman... radaron volt nálam is, de azt hittem horror, ezért nem ugrottam rá, csak Tasman bejegyzése miatt néztem bele(Örök hála neki), és atyaég milyen jól tettem... Iszonyat nagy cucc, az egyik legjobb sorozat, amit életemben láttam. Iszonyat okosan játszik nemcsak a történettel, hanem az érzelmekkel is szvsz. A képi világa olyan, hogy még mozifilmek is szégyenkezve elbújhatnak mögé.... Nekem a főszereplő valamiért nem annyira jött be, de amúgy a szereplők kivétel nélkül qwa jók... az első rész picit lassabb, de utána minden mp-ét imádtam... Beszédes, hogy Rottenen 87%-on áll...
Szinkronnal nézted? Nekem úgy ment le és utólag hallgattam bele a srác hangjába, és brutál.

Ja meg ilyen szinten valósították meg:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69585 2022.08.14. 15:14

Far Cry 6-ban végre bevallotta az egyik szereplő, transznemű, szóval minden rendben a világban! :eljen:

Ebben a pillanatban nézek egy iszonyatosan ismert netflixes sorozatot, amiben most utalnak rá TÍZ ÉVAD UTÁN, hogy az egyik szereplő buzi. Előzmény semmi, csak gondolom már kellemetlen volt, hogy nem buzi. Meg is értem, néha már engem is zavar, hogy nem vagyok az.

Mondom én, hogy minden rendben van.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69586 2022.08.14. 15:52

DanielT írta:Far Cry 6-ban végre bevallotta az egyik szereplő, transznemű, szóval minden rendben a világban! :eljen:

Ebben a pillanatban nézek egy iszonyatosan ismert netflixes sorozatot, amiben most utalnak rá TÍZ ÉVAD UTÁN, hogy az egyik szereplő buzi. Előzmény semmi, csak gondolom már kellemetlen volt, hogy nem buzi. Meg is értem, néha már engem is zavar, hogy nem vagyok az.

Mondom én, hogy minden rendben van.
Várjál, felásom az SG-t, hátha lebuzizott valaki 10-20 éve az SG-n, azt lehet lobogtatni, hogy te már akkor is buzi voltál, ha kell az önéletrajzodba :nezze:
Avatar
Necro

Hozzászólás #69587 2022.08.14. 19:13

Ha valaki bírja a Settlerts (nálam ez egyenő Settlers 2), akkor melegen ajánlom csekkolásra a Farthest Frontier-t (early access egyelőre).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69588 2022.08.14. 20:57

Necro írta:Ha valaki bírja a Settlerts (nálam ez egyenő Settlers 2), akkor melegen ajánlom csekkolásra a Farthest Frontier-t (early access egyelőre).
Szerencséd, hogy melegen ajánlod, különben már úton lenne a Netflix rendőrség...
Avatar
Botond

Hozzászólás #69589 2022.08.15. 07:36

Na ma megjöttek a bútorok, amiket cserélni kellett a bővítés meg a gyerek gémer sarok miatt, és méricskéltem, egy 42es oled odafér, és mégsem vagyunk állatok, meg a szeme tartósan kellhet a gyereknek, szóval jövő hónapban az lesz a befutó. Viszont a neten kétféle verzió van, a 42" LG OLED42C21LA és ugyanez úgy, hogy A helyett B az utolsó karakter.
Nem jöttem rá, hogy mi lehet a különbség. Nektek van tippetek? Moby?
Avatar
Moby

Hozzászólás #69590 2022.08.15. 08:24

Botond írta:Na ma megjöttek a bútorok, amiket cserélni kellett a bővítés meg a gyerek gémer sarok miatt, és méricskéltem, egy 42es oled odafér, és mégsem vagyunk állatok, meg a szeme tartósan kellhet a gyereknek, szóval jövő hónapban az lesz a befutó. Viszont a neten kétféle verzió van, a 42" LG OLED42C21LA és ugyanez úgy, hogy A helyett B az utolsó karakter.
Nem jöttem rá, hogy mi lehet a különbség. Nektek van tippetek? Moby?
Hátfal/láb Színe. A B-s ezüst talán.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69591 2022.08.15. 08:30

Moby írta:Hátfal/láb Színe. A B-s ezüst talán.
Köszi, akkor ez a kurvamindegy kategória, megnyugodtam. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69592 2022.08.15. 21:42

Necro írta:Ha valaki bírja a Settlerts (nálam ez egyenő Settlers 2), akkor melegen ajánlom csekkolásra a Farthest Frontier-t (early access egyelőre).
Azt néztem, hogy szép és ígéretes, de backlog miatt tuti kivárom legalább az EA végét.

Sőt, ha már Settlers, talán a Ubiét is :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69593 2022.08.15. 21:45

Botond írta:Na ma megjöttek a bútorok, amiket cserélni kellett a bővítés meg a gyerek gémer sarok miatt, és méricskéltem, egy 42es oled odafér, és mégsem vagyunk állatok, meg a szeme tartósan kellhet a gyereknek, szóval jövő hónapban az lesz a befutó. Viszont a neten kétféle verzió van, a 42" LG OLED42C21LA és ugyanez úgy, hogy A helyett B az utolsó karakter.
Nem jöttem rá, hogy mi lehet a különbség. Nektek van tippetek? Moby?
Szép, hogy 350-400k alatt nincs semmi értelmes. Pedig szemkímélés miatt jó lenne még egy OLED.
Avatar
Yaddle55

Hozzászólás #69594 2022.08.16. 14:22

Halihó! Mi a fórum általános hozzáállása a soundbar-okhoz? Szeretném lecserélni a 10+ éves Logitech Z-5500 -emet valami korszerűre, és a hangprojektor olyan egyszerűnek tűnik. Pl. egy Samsung HW-Q800B. Játékokhoz és tv-hez lenne használva. :worship:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69595 2022.08.16. 17:46

Yaddle55 írta:Halihó! Mi a fórum általános hozzáállása a soundbar-okhoz? Szeretném lecserélni a 10+ éves Logitech Z-5500 -emet valami korszerűre, és a hangprojektor olyan egyszerűnek tűnik. Pl. egy Samsung HW-Q800B. Játékokhoz és tv-hez lenne használva. :worship:
Nekem kb ennek a 2020as verziója van, QLED tvhez, 40 nm feletti nappalihoz. Számomra jó, de konkrét szakmai dolgokat nem tudok hozzátenni.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #69596 2022.08.16. 19:31

Yaddle55 írta:Halihó! Mi a fórum általános hozzáállása a soundbar-okhoz? Szeretném lecserélni a 10+ éves Logitech Z-5500 -emet valami korszerűre, és a hangprojektor olyan egyszerűnek tűnik. Pl. egy Samsung HW-Q800B. Játékokhoz és tv-hez lenne használva. :worship:
Ha nincs hely, még megértem, de ha van, akkor én stereo párti vagyok. Összességében jobb hangzás, nagyobb tér, cserébe a center hiánya néha idegesítő, néha meg észre sem veszem. Ha sok a hely és a pénz, akkor valami belépő házimozi szett.
Szerintem rendeld meg, hallgasd meg (ne bemutatóteremben, hanem otthon, ahol használnád!), ha tetszik tartsd meg, ha nem, küldd vissza :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69597 2022.08.16. 20:20

nem szólnak rosszul az új sound barok de én egy subot azért vennék mellé :P
Avatar
deep

Hozzászólás #69598 2022.08.18. 10:19

Micsu írta:nem szólnak rosszul az új sound barok de én egy subot azért vennék mellé :P

Nekem egy Sharp van, én arról levennék subot. Sokszor túl sok, és még egy korábbi verzió, nincs állítási lehetőség :D Fel évvel későbbi ugyanaz a típusú soundbar már állítható volt. Elképesztő amúgy, mit kitolnak magukból ezek a "kis szar" hangfalak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69599 2022.08.18. 15:02

deep írta:Nekem egy Sharp van, én arról levennék subot. Sokszor túl sok, és még egy korábbi verzió, nincs állítási lehetőség :D Fel évvel későbbi ugyanaz a típusú soundbar már állítható volt. Elképesztő amúgy, mit kitolnak magukból ezek a "kis szar" hangfalak.
Saber interactiveon belül személyesen te vetted át a kotor remaket vagy esetleg vki a zen stúdión belül, vagy az SI harminc másik stúdiója közül vki? :idiota:
Költői kérdés volt, tudom, hogy nem válaszolhatsz rá. :)
Avatar
deep

Hozzászólás #69600 2022.08.18. 20:32

Botond írta:Saber interactiveon belül személyesen te vetted át a kotor remaket vagy esetleg vki a zen stúdión belül, vagy az SI harminc másik stúdiója közül vki? :idiota:
Költői kérdés volt, tudom, hogy nem válaszolhatsz rá. :)
Válaszolok én, fogalmam nincs ki vette át, de nem mi.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69601 2022.08.19. 13:49

Postás szimulátor a pc ganépasszban.
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69602 2022.08.19. 23:06

Pörög a Far Cry 6 credits.


Hát ez egy közepes KAKA. Az 5 lábnyomát se csókolhatja meg semmilyen szinten.

Az egész játékot egyetlen fegyverrel vittem végig, mert egy mechanika/koncepció hibás hulladék újítást hoztak be: ellenfelenként más töltényt kell használni. Ha nem a megfelelő a töltény, végtelenségig lehet lőni a barmokat, semmi hatása. Nevetséges az egész, kb mint amikor Ánuszkrídben 2 szinttel felettem van az ellenfél és 0 a sebzés. Robbanó lőszer egy ingben lévő ellenfélre? NOPE! Páncéltörő? NOPE! SOFT TARGET ROUNDS? Az a tuti! Csak a jó kis soft target megy át az ingen, a tankok ellen hatásos golyóbisnak esélye sincs. És ez így tovább 5 féle kombinációban.

Szerencsére az armored piercing lőszer fejbe mindig halálos, sisak, vagy bármi ellenére is. Így esett hát, hogy az első 1-2 órában megszerzett valami random rifle-al vittem végig a teljes játékot, hiába öntöttek bele ezer féle fegyvert. Így az összes ellenfél totálisan ugyanaz volt, mind kapta a fejest, mind halt. És ez még csak nem is valami bika sniper volt, hanem egy sima gépfegyver, single-shot módban.

Az AI szánalmas, a jármű fizika még annál is szánalmasabb. A játék első órája = a harmincadikkal, tök ugyanazt kell csinálni. A fő küldetéseknél még érdekesebbek a totál opcionális kincskeresések.

Lényegében semmilyen érdemét nem tudnám felhozni ami miatt ajánlom bárkinek, akinek kimaradt az FC5, mert az MINDENBEN sokkal jobb.

EHHHHHHHHHHHHHHH/10
Avatar
Necro

Hozzászólás #69603 2022.08.20. 12:46

Triangle Strategy:

Elkínlódtam a feléig de sajnos játékként értékelhetetlen. Nagyjából 20 darab harc van a játékban (+ teljesen súlytalan farmolós tréning küldetések) köztük egy óra pofázás. Harcok mélysége, mechanikák, itemek, karakterfejlesztés közel nulla, kb egy inverz Disgaea. Nem is rossz hogy ez leírtam, mert tudom, mit veszek helyette ha elvinnék.

Fórumok alapján annak ajánlanám aki trónok harcás baszakodást nézni (tekintve a snes grafikát, inkább olvasni) pár nagyon light srpg résszel.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #69604 2022.08.20. 13:10

DanielT írta:Szerencsére az armored piercing lőszer fejbe mindig halálos, sisak, vagy bármi ellenére is. Így esett hát, hogy az első 1-2 órában megszerzett valami random rifle-al vittem végig a teljes játékot, hiába öntöttek bele ezer féle fegyvert. Így az összes ellenfél totálisan ugyanaz volt, mind kapta a fejest, mind halt. És ez még csak nem is valami bika sniper volt, hanem egy sima gépfegyver, single-shot módban.
Nekem ugyanez a hangtompítós pisztoly a legutóbbi TR trilógiában. Hiába ad 3 másik fegyvert és azok alt fire módjait, robbanó hordót, égő lámpást, kutyafülét, kiscica farkát a játék hogy színesítse a harcokat. Úgyis mindig a célzott fejlövés a legeffektívebb, és ha el is rontod vagy tank ellenfél jön szembe még mindig ott a csákány.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #69605 2022.08.20. 15:48

Lepörgött a Better Call Saul utolsó évada. Tökéletes volt, ahogy végig, hiányozni fog, nagyon nagyon ritka az ilyen minőségi sorozat. :schmoll2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69606 2022.08.20. 19:34

Mindjárt itt a Kena Steamen! Annyira örülök, mintha csak a HFW-t vagy a Haze-t jelentették volna be :banplz:

Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69607 2022.08.20. 19:37

DanielT írta:Az egész játékot egyetlen fegyverrel vittem végig, mert egy mechanika/koncepció hibás hulladék újítást hoztak be: ellenfelenként más töltényt kell használni. Ha nem a megfelelő a töltény, végtelenségig lehet lőni a barmokat, semmi hatása. Nevetséges az egész, kb mint amikor Ánuszkrídben 2 szinttel felettem van az ellenfél és 0 a sebzés. Robbanó lőszer egy ingben lévő ellenfélre? NOPE! Páncéltörő? NOPE! SOFT TARGET ROUNDS? Az a tuti! Csak a jó kis soft target megy át az ingen, a tankok ellen hatásos golyóbisnak esélye sincs. És ez így tovább 5 féle kombinációban.
Ez elég röhejesen hangzik. Érdekes, a Jagged Alliance 2-ben vagy a NOLF-ban a különböző lőszerek értelmesen tudtak működni, de a Ubi nem foglalkozott azokkal, akik ezt 20+ éve is kisujjból hozták, kitalált egy saját metódust. Így lesz egy játék hamisítatlan ubifos.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69608 2022.08.21. 10:55

Tehnap megnéztem az itt emlegetett sandman első részét. Most már be is tudnám árazni, hogy mennyiért nézném meg a második epizódot, és nem lennék szégyenlős. Viszont már rögtön az első rész teljesítette a kötelező netflix buzikvótát, szóval legalább ebből a szempontból rendben van a cucc. Sőt, az egyik retkes buzi ráadásul nigger vót, szóval mondhatni kiemelkedő alkotás :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69609 2022.08.21. 11:24

Moby írta:Tehnap megnéztem az itt emlegetett sandman első részét. Most már be is tudnám árazni, hogy mennyiért nézném meg a második epizódot, és nem lennék szégyenlős. Viszont már rögtön az első rész teljesítette a kötelező netflix buzikvótát, szóval legalább ebből a szempontból rendben van a cucc. Sőt, az egyik retkes buzi ráadásul nigger vót, szóval mondhatni kiemelkedő alkotás :idiota:
Jó sok kihagyás után tegnap akartam valami újat nézni Netflixen.

Első próbálkozás: real-crime doku, valami sportolóról. Első 2 percben: "A film készítése során még senki nem tudta, hogy a néger mittoménki transszexuális és nőnek vallja magát". Bezártam instant.

Második próbálkozás: Az utolsó megmaradt két Black Mirror epizód egyike: 15 perc után a két 40-es néger férfi virtuálisan bassza egymást. Bezártam instant.

Harmadik próbálkozás: The Lobster, amit már rég tartogattam, mert Lea Sideoux -ot láttam a thumbnailen. Itt is kb 5 percen belül merült fel a téma, hogy heterónak vagy homónak vallja -e magát a férfi, aki ezen elgondolkozott, mert főiskolában volt némi buzulás és bejött neki. Ezt végignéztem, mert azt válaszolta végül, hogy hetero. Egyébként rohadt bizarr film.


Ezért nem lesz gyerekem valszeg soha, esély sincs, hogy néger legyen és nem akarom, hogy csak esetleges buzisága miatt legyen reprezentálva, az manapság semmire nem elég.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69610 2022.08.21. 13:16

Kijött a PS5 patch a Cloudpunkhoz, szóval ha valaki egy szuper relax élményre vágyik, annak kiváló alkalom elkezdeni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69611 2022.08.21. 16:40

DanielT írta:Kijött a PS5 patch a Cloudpunkhoz, szóval ha valaki egy szuper relax élményre vágyik, annak kiváló alkalom elkezdeni.
Jópofának tűnik, megvettem (PC-re).
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #69612 2022.08.22. 00:37

Moby írta:Tehnap megnéztem az itt emlegetett sandman első részét. Most már be is tudnám árazni, hogy mennyiért nézném meg a második epizódot, és nem lennék szégyenlős. Viszont már rögtön az első rész teljesítette a kötelező netflix buzikvótát, szóval legalább ebből a szempontból rendben van a cucc. Sőt, az egyik retkes buzi ráadásul nigger vót, szóval mondhatni kiemelkedő alkotás :idiota:
Én "A Nagy Pénzrablást" kezdtem el nézni egy kolléganő hosszas unszolására. Azt tudni kell rólam hogy az ilyen feszült dolgokat nem bírom. Amikor Mr. Bean a filmjében elrontotta a festményt és nyilvánvaló volt hogy ki fog derülni attól én pánikbeteg voltam anno. Ráadásul spanyol az egész, szóval a szappanopera feeling garantált.
A hetedik résznél tartok és még csak most derült ki valakiről, hogy buzi. Plusz elég emberien balfasz mindenki. Lehet végig fog menni / 10 eddig.
Avatar
insp

Hozzászólás #69613 2022.08.22. 10:19

DanielT írta:Ezért nem lesz gyerekem valszeg soha


Na, azért ennyire ne szomorítson el a dolog. Ha valaminek van értelme az életben, akkor az a gyerek. (minden nehézségével együtt is :kacsint: )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69614 2022.08.22. 11:03

insp írta:Na, azért ennyire ne szomorítson el a dolog. Ha valaminek van értelme az életben, akkor az a gyerek. (minden nehézségével együtt is :kacsint: )
Az a baj, hogy soha nem érdekeltek, nem vágytam rá és ez most is így van. Kb az a része "érdekel", hogy valakinek tovább adjam ami van. De arra meg vannak egyéb alternatívák, tudatos és ésszerű döntések, hogy jót tegyek vele. Apámmal másfél éve nem beszélek, előtte 38 -ig volt szar a kapcsolatunk, meg úgy általában a családi légkör, szóval túl sok jó példa sincs. És persze azóta is több megerősítést látok azon az oldalon, hogy a párkapcsolat+gyerek több ember életét teszi tönkre, mint bearanyozza. Én meg extrém kockázatkerülő ember vagyok ilyen téren.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #69615 2022.08.22. 11:38

DanielT írta:Az a baj, hogy soha nem érdekeltek, nem vágytam rá és ez most is így van. Kb az a része "érdekel", hogy valakinek tovább adjam ami van. De arra meg vannak egyéb alternatívák, tudatos és ésszerű döntések, hogy jót tegyek vele. Apámmal másfél éve nem beszélek, előtte 38 -ig volt szar a kapcsolatunk, meg úgy általában a családi légkör, szóval túl sok jó példa sincs. És persze azóta is több megerősítést látok azon az oldalon, hogy a párkapcsolat+gyerek több ember életét teszi tönkre, mint bearanyozza. Én meg extrém kockázatkerülő ember vagyok ilyen téren.
Engem se nagyon érdekel a gyerek téma, túl sok macera lenne vele, miközben magamról se tudok gondoskodni rendesen. A tesóim (vagy a leszármazottaik) majd megöröklik a "vagyonomat", ha úgy adódna, ez a rész teljesen hidegen hagy, halottként nem fog már érdekelni. Valszeg az is közrejátszik, hogy minimális esély van arra, hogy megfelelő partnert találjak a gyerekvállaláshoz, így ezt a témát elengedtem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69616 2022.08.22. 11:43

neoreg írta:Engem se nagyon érdekel a gyerek téma, túl sok macera lenne vele, miközben magamról se tudok gondoskodni rendesen. A tesóim (vagy a leszármazottaik) majd megöröklik a "vagyonomat", ha úgy adódna, ez a rész teljesen hidegen hagy, halottként nem fog már érdekelni. Valszeg az is közrejátszik, hogy minimális esély van arra, hogy megfelelő partnert találjak a gyerekvállaláshoz, így ezt a témát elengedtem.
Ja hát egyértelműen a partner hiányánál kezdődik a probléma nálam is. Senki nem tud felbaszni annyira, mint a nők, akár melóban, akár más téren... Lényegében bármi módosítás a mostani totálisan relax életemet rúgná fel. Amellé kellene most jobb perspektíva, hogy azt csinálok amit akarok, amikor akarom. Hátőőő... sok sikert valami puncinak ehhez, meg egy szaró és ordítógépnek, aki miatt 0-24-ben halálra stresszelem magam életem végéig.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69617 2022.08.22. 11:53

DanielT írta:Ja hát egyértelműen a partner hiányánál kezdődik a probléma nálam is. Senki nem tud felbaszni annyira, mint a nők, akár melóban, akár más téren... Lényegében bármi módosítás a mostani totálisan relax életemet rúgná fel. Amellé kellene most jobb perspektíva, hogy azt csinálok amit akarok, amikor akarom. Hátőőő... sok sikert valami puncinak ehhez, meg egy szaró és ordítógépnek, aki miatt 0-24-ben halálra stresszelem magam életem végéig.
Ifjúpécésként a config.sys átírása mindig segített, a neopécés elkényelmesedés helyett ez kell neked! (Azért elöbb gyaluld le a Chrome-ot is!) De a Netflixnek is remek ötletei vannak a punci kiváltására.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69618 2022.08.22. 12:02

DanielT írta:Az a baj, hogy soha nem érdekeltek, nem vágytam rá és ez most is így van. Kb az a része "érdekel", hogy valakinek tovább adjam ami van. De arra meg vannak egyéb alternatívák, tudatos és ésszerű döntések, hogy jót tegyek vele. Apámmal másfél éve nem beszélek, előtte 38 -ig volt szar a kapcsolatunk, meg úgy általában a családi légkör, szóval túl sok jó példa sincs. És persze azóta is több megerősítést látok azon az oldalon, hogy a párkapcsolat+gyerek több ember életét teszi tönkre, mint bearanyozza. Én meg extrém kockázatkerülő ember vagyok ilyen téren.
Ezek a gondolatok sokkal gyomorforgatóbbak, mint a túltolt píszí dömping a filmekben/sorozatokban.
Egyszerűen potyautasok vagytok a gyerek nem vállalással. Nem lesz aki a szaros pelenkánkat cserélje, ha eljön az ideje, nem lesz aki a kaját megtermelje, egyszerűen a mai modern nyugati társadalmat az önzőség, a pillanatnyi élmények hajhászása, és a pénzbe vetett hit, uralja. Hogy az majd, akár nyugdíj, akár megtakarítás vagy felhalmozott vagyon formájában megvéd majd öregségünkre, de sajnos a valóság az, hogy a pénz nem fűt, nem lehet felvenni, és nem lehet megenni, pont ezen a télen fogjuk ezt nagyon jól látni, hogy az oroszokat kizártuk a nemzetközi bankrendszerből, nincs pénzük, ők elzárják az északi áramlatot, és meglátjuk melyik a nagyobb csapás, mert elfelejtettük, hogy a pénz csak arra való, hogy x terméket y termékre cseréljünk, nem érték önmagában.
Na mindegy, már negyven vagy, ez a hajó elment. Te is ott tartasz, mint a korosztályod jelentős része, főleg a női szekció, hogy elment húsz év a semmire. Nekik annyival rosszabb, hogy így negyven körül beindul a kapkodás. Ezzel eltelik még jó 10-15 év, aztán jönnek a csendes évek, amikor szembe lehet nézni a valósággal. Van aki túl hülye, hogy megértse, hogy ez a saját tetteinek és döntéseinek következménye, és így marad az “istenek nem voltak kegyesek”, “mindenről mások tehetnek” mantra, és valójában ez a jobbik eset, a rosszabb, amikor látja az ember és szembesül vele, hogy hülye volt, amikor rövidtávra optimalizált.
Na mindegy, szerintem hazudsz magadnak, amikor azt mondod, hogy kockázatkerülés miatt nem vállalsz/vállaltál gyereket. Szerintem inkább a felelősségvállalás hiánya inkább ez. És a kockázatvállalás kimaxolása, hogy másokra bíztad, hogy oldják meg, hogy húsz év múlva is lesz e mit enned, innod, viselned, stb. Orosz rulett öt golyóval, mint kockázatkerülés?
Mindegy, te dolgod, de nagyon fontos az életben, hogy legalább saját magának ne hazudjon az ember.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69619 2022.08.22. 12:28

Botond írta:Mindegy, te dolgod, de nagyon fontos az életben, hogy legalább saját magának ne hazudjon az ember.
Szerencsére azok, akik számára a gyerek az életük egyetlen értelme, azok nem hazudnak maguknak. :fogmosas: (És itt természetesen nem Insp kommentjére céloztam, hanem azokra a totális nyomorult emberekre, akik legalább SZÜLŐK és ebben ki is vannak teljesedve. Ja, hogy kibaszott szar szülők? Az mellékes, a dicső státusz megvan! Házasember, kölök, minden pipa, patent, patika! :eljen:

Jómunkásembert nem adtam ennek az országnak? Bocsika. :nemtudom:

szerk: Szerkesztettem, de Botond még csak annyit látott amennyi az idézetében volt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69620 2022.08.22. 12:30

DanielT írta:Szerencsére azok, akik számára a gyerek az életük egyetlen értelme, azok nem hazudnak maguknak. :fogmosas:

Jómunkásembert nem adtam ennek az országnak? Bocsika. :nemtudom:
Az egyetlen értelme az nyilván nem igaz, de fontos és szükséges kelléke a teljes életnek.
Persze lehet alibizgetni és kifogást gyártani, hogy miért nem. Meg ezt művészi szintre fejleszteni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69621 2022.08.22. 12:35

Botond írta:Az egyetlen értelme az nyilván nem igaz, de fontos és szükséges kelléke a teljes életnek.
Persze lehet alibizgetni és kifogást gyártani, hogy miért nem. Meg ezt művészi szintre fejleszteni.
Nem gyártok kifogást, elmondtam az érveimet, mint egy biztonsági játékos. Ha máshogy alakul az életem, más lenne a helyzet és ez végtelen kombinációban történhetett volna, de nem így lett. Pár gyerekes szülőt+férjet azért megkérdeznék, hogy ki cserélne velem. Szerintem legalább 3-an.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69622 2022.08.22. 12:59

DanielT írta:Nem gyártok kifogást, elmondtam az érveimet, mint egy biztonsági játékos. Ha máshogy alakul az életem, más lenne a helyzet és ez végtelen kombinációban történhetett volna, de nem így lett. Pár gyerekes szülőt+férjet azért megkérdeznék, hogy ki cserélne velem. Szerintem legalább 3-an.
Szerintem valójában senki.
Mikor kicsilányom, akivel most rosszabb a kapcsolatom, mint a legdurvább válás közepén az anyjával valaha volt, mert hát tini, és minden szabály a zördög műve, na őt tavaly vittem először fesztiválra, elmentünk megnéztük mit hogyan kell ottan, első kezéből tudja, stb.
Na ott a koncerten (Azariah vagy mi) a visító 10-14 évesek között volt rajtam kívül még egy apuka két 12-14 körüli fiával, mikor egymás mellé sodródtunk mondtuk egymásnak, hogy Ja, Ferrarit kellett volna venni. Olcsóbban is kijön, este a garázsban elvannak csendben, csajozni is könnyebb velük. Egyik gyerek helyett egy coupé, másik helyett egy cabrió. És ezen tök jót nevettünk, de hogy valójában ki cserélne veled a gyerekesek közül? Senki. Még apád se cserélne el téged semmire, így se hogy x éve nem beszéltek.
Kicsit olyan ezt gyerek nélkül megszakérteni, hogy milyen is a gyerek, mint a szocializmus volt. Amikor senkinek se hiányzott a klímás autó, mert senkinek valós fingja se volt róla, hogy mi is az és amikor elkezdte volna vki elmagyarázni akkor jött az okosítás, hogy na de letekerjük az ablakot a farmotoros skodában és ugyanott vagyunk, menetszél überfasza, milyen klíma, haggyadmán.
Na pont ennyire vagy képben. Letekered az ablakot és kurvajó neked/nektek. Jaja, pont így.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69623 2022.08.22. 13:13

Botond írta:Szerintem valójában senki.
Mikor kicsilányom, akivel most rosszabb a kapcsolatom, mint a legdurvább válás közepén az anyjával valaha volt, mert hát tini, és minden szabály a zördög műve, na őt tavaly vittem először fesztiválra, elmentünk megnéztük mit hogyan kell ottan, első kezéből tudja, stb.
Na ott a koncerten (Azariah vagy mi) a visító 10-14 évesek között volt rajtam kívül még egy apuka két 12-14 körüli fiával, mikor egymás mellé sodródtunk mondtuk egymásnak, hogy Ja, Ferrarit kellett volna venni. Olcsóbban is kijön, este a garázsban elvannak csendben, csajozni is könnyebb velük. Egyik gyerek helyett egy coupé, másik helyett egy cabrió. És ezen tök jót nevettünk, de hogy valójában ki cserélne veled a gyerekesek közül? Senki. Még apád se cserélne el téged semmire, így se hogy x éve nem beszéltek.
Kicsit olyan ezt gyerek nélkül megszakérteni, hogy milyen is a gyerek, mint a szocializmus volt. Amikor senkinek se hiányzott a klímás autó, mert senkinek valós fingja se volt róla, hogy mi is az és amikor elkezdte volna vki elmagyarázni akkor jött az okosítás, hogy na de letekerjük az ablakot a farmotoros skodában és ugyanott vagyunk, menetszél überfasza, milyen klíma, haggyadmán.
Na pont ennyire vagy képben. Letekered az ablakot és kurvajó neked/nektek. Jaja, pont így.
Napazzeg, akkor most már elhiszem, hogy a boldogság kulcsa csak a gyerek. Meg az országnak is jó, én meg egy felelőtlen geci vagyok. :eljen:
Avatar
insp

Hozzászólás #69624 2022.08.22. 13:16

DanielT írta:Pár gyerekes szülőt+férjet azért megkérdeznék, hogy ki cserélne velem. Szerintem legalább 3-an.


Ez simán igaz nagyon sokakra, amit írsz. Nagyon sokan úgy vállalják a család + gyerek életet, hogy nem "tudatosan" tették.
Téged is azért érdemes nógatni, mert még nem teljesen késő és minden feltétel adott :vigyor0:

Konkrétabban: én is el tudom képzelni az életemet gyerekek nélkül, de "hiábavalóság" érzésem lenne. Nem a saját magam folytatását látom a srácokban, hanem valami sokkal több/jobb lehetőségét, mint amivé én bármikor is válhatok. Ez nagyon nagy hajtóerő ám, amiért érdemes a Család Rt. -be fektetni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69625 2022.08.22. 13:18

insp írta:Ez simán igaz nagyon sokakra, amit írsz. Nagyon sokan úgy vállalják a család + gyerek életet, hogy nem "tudatosan" tették.
Téged is azért érdemes nógatni, mert még nem teljesen késő és minden feltétel adott :vigyor0:

Konkrétabban: én is el tudom képzelni az életemet gyerekek nélkül, de "hiábavalóság" érzésem lenne. Nem a saját magam folytatását látom a srácokban, hanem valami sokkal több/jobb lehetőségét, mint amivé én bármikor is válhatok. Ez nagyon nagy hajtóerő ám, amiért érdemes a Család Rt. -be fektetni.
Küldjél hozzá ide egy gyönyörű és intelligens nőt, belecsapom a szottyot, legyen nektek igazatok! Aztán lesz ami lesz, legalább megpróbáltam. :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69626 2022.08.22. 13:28

Botond írta:Ezek a gondolatok sokkal gyomorforgatóbbak, mint a túltolt píszí dömping a filmekben/sorozatokban.
Egyszerűen potyautasok vagytok a gyerek nem vállalással. Nem lesz aki a szaros pelenkánkat cserélje, ha eljön az ideje, nem lesz aki a kaját megtermelje, egyszerűen a mai modern nyugati társadalmat az önzőség, a pillanatnyi élmények hajhászása, és a pénzbe vetett hit, uralja. Hogy az majd, akár nyugdíj, akár megtakarítás vagy felhalmozott vagyon formájában megvéd majd öregségünkre, de sajnos a valóság az, hogy a pénz nem fűt, nem lehet felvenni, és nem lehet megenni, pont ezen a télen fogjuk ezt nagyon jól látni, hogy az oroszokat kizártuk a nemzetközi bankrendszerből, nincs pénzük, ők elzárják az északi áramlatot, és meglátjuk melyik a nagyobb csapás, mert elfelejtettük, hogy a pénz csak arra való, hogy x terméket y termékre cseréljünk, nem érték önmagában.
Na mindegy, már negyven vagy, ez a hajó elment. Te is ott tartasz, mint a korosztályod jelentős része, főleg a női szekció, hogy elment húsz év a semmire. Nekik annyival rosszabb, hogy így negyven körül beindul a kapkodás. Ezzel eltelik még jó 10-15 év, aztán jönnek a csendes évek, amikor szembe lehet nézni a valósággal. Van aki túl hülye, hogy megértse, hogy ez a saját tetteinek és döntéseinek következménye, és így marad az “istenek nem voltak kegyesek”, “mindenről mások tehetnek” mantra, és valójában ez a jobbik eset, a rosszabb, amikor látja az ember és szembesül vele, hogy hülye volt, amikor rövidtávra optimalizált.
Na mindegy, szerintem hazudsz magadnak, amikor azt mondod, hogy kockázatkerülés miatt nem vállalsz/vállaltál gyereket. Szerintem inkább a felelősségvállalás hiánya inkább ez. És a kockázatvállalás kimaxolása, hogy másokra bíztad, hogy oldják meg, hogy húsz év múlva is lesz e mit enned, innod, viselned, stb. Orosz rulett öt golyóval, mint kockázatkerülés?
Mindegy, te dolgod, de nagyon fontos az életben, hogy legalább saját magának ne hazudjon az ember.
A potyautasoknak pedig bünsegéde mindenku, aki a populáció szinten tartásához statisztikailag szükséges 2,1-nél kevesebb gyereket vállal! 2 gyerekért nemhogy platina vagy 1000/1000, de stáblista sem jár, legfeljebb ugyanaz a kamuváltozat, mint a fömenüböl!

Amúgy nem értek egyet Danival, de nyilván az ezekhez a gondolatokhoz eljutásnak van egy mélyebb háttere, amit nehezebben fogunk itt a topikban megpszicholigizálni, mint Nepált felszabadítani a kínai cár uralma alól.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69627 2022.08.22. 13:39

Zóanagyvarázsló írta:A potyautasoknak pedig bünsegéde mindenku, aki a populáció szinten tartásához statisztikailag szükséges 2,1-nél kevesebb gyereket vállal! 2 gyerekért nemhogy platina vagy 1000/1000, de stáblista sem jár, legfeljebb ugyanaz a kamuváltozat, mint a fömenüböl!

Amúgy nem értek egyet Danival, de nyilván az ezekhez a gondolatokhoz eljutásnak van egy mélyebb háttere, amit nehezebben fogunk itt a topikban megpszicholigizálni, mint Nepált felszabadítani a kínai cár uralma alól.
Nem értesz velem egyet azzal, hogy NEKEM valszeg nem tragédia, ha esetleg nem lesz gyerekem? :D Napasszek, nem vagy véletlen texasi republikánus, hogy a péniszem ügyébe ártod magad? Hát komolyan mondom, mi marad már az embernek saját jogon dönteni? :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69628 2022.08.22. 13:45

DanielT írta:Nem értesz velem egyet azzal, hogy NEKEM valszeg nem tragédia, ha esetleg nem lesz gyerekem? :D Napasszek, nem vagy véletlen texasi republikánus, hogy a péniszem ügyébe ártod magad? Hát komolyan mondom, mi marad már az embernek saját jogon dönteni? :banplz:
A dohányosokkal sem értek egyet, hogy nekik napi pár doboz cigi nem tragédia, meg az orvosok se értenek egyet velük, hogy nekik személyszerint ez nem tragédia, szóval ja, van ilyen, hogy vmit az egyen pillanatnyilag jónak él meg, és mindenki más látja, hogy nem jó az, mert baj lesz.
Pont ezzel kezdtem, hogy önző rövidlátás ez az egész gyerektelenség, kb mint a dohányzás vagy a hobbi szintű alkoholfogyasztás.
Ráadásul a 20-21. században csomó pótcselekvés van, amivel ki lehet tölteni az űrt.
De mindegy, csak jelezni akartam, hogy ennek a propagálása gyomorforgatóbb és sokkal idegenebb a mi kultúránktól, mint a homoszexualitás, szóval ha vmi ellen, akkor ez ellen kellene fellépni.
És a rabszolgák leszármazottai ugyan felszólalnak a múltbéli események miatt, a gyermektelenek leszármazottai ugyanezt érthető okokból nem teszik meg. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69629 2022.08.22. 13:51

Zóanagyvarázsló írta:A potyautasoknak pedig bünsegéde mindenku, aki a populáció szinten tartásához statisztikailag szükséges 2,1-nél kevesebb gyereket vállal! 2 gyerekért nemhogy platina vagy 1000/1000, de stáblista sem jár, legfeljebb ugyanaz a kamuváltozat, mint a fömenüböl!

Amúgy nem értek egyet Danival, de nyilván az ezekhez a gondolatokhoz eljutásnak van egy mélyebb háttere, amit nehezebben fogunk itt a topikban megpszicholigizálni, mint Nepált felszabadítani a kínai cár uralma alól.
Még egy gyerek is százalékosan ki nem fejezhető mértékben több bármit is termel felnőttként, mint egy nem létező gyerek, ugye.
És ez csak egy aspektusa a dolognak amúgy.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69630 2022.08.22. 13:54

Botond írta:Még egy gyerek is százalékosan ki nem fejezhető mértékben több bármit is termel felnőttként, mint egy nem létező gyerek, ugye.
Végülis ja, a sorozatgyilkosok is gyerekből lesznek, sőt Putin szülei is biztosan büszkék voltak a kisfiukra! :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69631 2022.08.22. 13:58

Botond írta:Ráadásul a 20-21. században csomó pótcselekvés van, amivel ki lehet tölteni az űrt.
Érdekes, hogy szóba hozod a 20-21. századot, amikor az első témában megejtett kommentedben az egyik konkrét példa volt, hogy ki fog majd pelenkázni... Vélek felfeldezni némi ellentmondást a gondolkodásmódodban. Kell a munkaerő, a kaja termelő, a pelenkázó... te egyébként nem személyzetre, vagy rabszolgákra vágysz inkább? :hehe:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69632 2022.08.22. 14:05

Zóanagyvarázsló írta:A potyautasoknak pedig bünsegéde mindenku, aki a populáció szinten tartásához statisztikailag szükséges 2,1-nél kevesebb gyereket vállal! 2 gyerekért nemhogy platina vagy 1000/1000, de stáblista sem jár, legfeljebb ugyanaz a kamuváltozat, mint a fömenüböl!

Amúgy nem értek egyet Danival, de nyilván az ezekhez a gondolatokhoz eljutásnak van egy mélyebb háttere, amit nehezebben fogunk itt a topikban megpszicholigizálni, mint Nepált felszabadítani a kínai cár uralma alól.
Én 3-al kipipáltam a reprodukciós rátát (már csak a buzirátát kéne kipipálnom a teljes és sikeres élet reményében), ezzel együtt nincs gondom azzal, ha valaki nem vállal gyereket. Nem egy jövőálló törekvés, de egyrészt az inidaiak majd megoldják helyettük is, másrészt abban sem vagyok teljesen biztos, hogy ennek a fajnak minden körülmények között fenn kellene maradnia, vagy bármi olyannak, amihez közünk volt valaha is. Valszeg jelentéktelen és múló hiba vagyunk az univerzum életében. A gyerekeimtől sem várnám el, hogy minden körülmények között nekik is legyen majd gyerekük. Szarom le mit csinálnak, csak éljenek olyan életet, amilyet elképzelnek maguknak. Annak meg nem feltétlenül kell egybe esnie azzal, amit én képzelek el.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69633 2022.08.22. 14:12

DanielT írta:Érdekes, hogy szóba hozod a 20-21. századot, amikor az első témában megejtett kommentedben az egyik konkrét példa volt, hogy ki fog majd pelenkázni... Vélek felfeldezni némi ellentmondást a gondolkodásmódodban. Kell a munkaerő, a kaja termelő, a pelenkázó... te egyébként nem személyzetre, vagy rabszolgákra vágysz inkább? :hehe:
Szerintem gyorsan tiszta vizet lehetne önteni a pohárba.
Gyorsan be lehetne vezetni, hogy boltban csak az vehessen kaját, akinek igazolt munkaviszonya van, vagy a gyerekeinek igazolt munkaviszonya van. Merthát a kaja az munkából van. Akinek ez egyik sincs, az ugye azt jelenti, hogy ő szarik a közösségre, nos akkor a közösség is szarhat rá. Persze ez nem lenne akadálya, hogy otthon a kertben megtermelje ami kell, nyolcvanévesen vágja a fát, otthon öntse magának a gyertyát és a patakról hozza a vizet, csak a közösségi szolgáltatásokat nem terhelné.
Mert hát azokat kurva felesleges fenntartani, ezért is döntött így, hogy nem is járul hozzá!
Kis Dagobert módjára otthon őrizgethetné az aranytallérjait, csak a boltban meg a vízműveknél nem fogadnák el, mert az a közösség által létrehozott dolgok a közösségben részt vevőknek, aki önként leiratkozik az egyéni kurzusra az oldja akkor meg egyedül.

A nyugdíj a legkárosabb találmány az elmúlt ezer évben, lerombolta a nyugati civilizációt ezzel, hogy elhitette, hogy a pénz termelés nélkül létre tud hozni bármit és az fogyasztható lesz.
Ezért is mondják, hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69634 2022.08.22. 14:15

Moby írta:Én 3-al kipipáltam a reprodukciós rátát (már csak a buzirátát kéne kipipálnom a teljes és sikeres élet reményében), ezzel együtt nincs gondom azzal, ha valaki nem vállal gyereket. Nem egy jövőálló törekvés, de egyrészt az inidaiak majd megoldják helyettük is, másrészt abban sem vagyok teljesen biztos, hogy ennek a fajnak minden körülmények között fenn kellene maradnia, vagy bármi olyannak, amihez közünk volt valaha is. Valszeg jelentéktelen és múló hiba vagyunk az univerzum életében. A gyerekeimtől sem várnám el, hogy minden körülmények között nekik is legyen majd gyerekük. Szarom le mit csinálnak, csak éljenek olyan életet, amilyet elképzelnek maguknak. Annak meg nem feltétlenül kell egybe esnie azzal, amit én képzelek el.
Nekem is a képmutatással és a kettős mércével van gondom.
Nem akar gyereket, oké, leszarom az ő élete, de ne reklámozza, vagy ha reklámozza akkor miért gond, ha egy másik gyereket nem vállaló frakció meg minden hollywoodi filmben és sorozatban reklámozni akarja az ő változatát? Ez képmutatás, és az felbasz.
Amúgy meg csinálnak amit akarnak, csak ne kérje már számon azt máson amit ő is csinál, merna.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69635 2022.08.22. 14:26

Botond írta:Szerintem gyorsan tiszta vizet lehetne önteni a pohárba.
Gyorsan be lehetne vezetni, hogy boltban csak az vehessen kaját, akinek igazolt munkaviszonya van, vagy a gyerekeinek igazolt munkaviszonya van. Merthát a kaja az munkából van. Akinek ez egyik sincs, az ugye azt jelenti, hogy ő szarik a közösségre, nos akkor a közösség is szarhat rá. Persze ez nem lenne akadálya, hogy otthon a kertben megtermelje ami kell, nyolcvanévesen vágja a fát, otthon öntse magának a gyertyát és a patakról hozza a vizet, csak a közösségi szolgáltatásokat nem terhelné.
Mert hát azokat kurva felesleges fenntartani, ezért is döntött így, hogy nem is járul hozzá!
Kis Dagobert módjára otthon őrizgethetné az aranytallérjait, csak a boltban meg a vízműveknél nem fogadnák el, mert az a közösség által létrehozott dolgok a közösségben részt vevőknek, aki önként leiratkozik az egyéni kurzusra az oldja akkor meg egyedül.

A nyugdíj a legkárosabb találmány az elmúlt ezer évben, lerombolta a nyugati civilizációt ezzel, hogy elhitette, hogy a pénz termelés nélkül létre tud hozni bármit és az fogyasztható lesz.
Ezért is mondják, hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve.
Te, ilyen küldetéstudattal csodálkozom, hogy nincs legalább 90 gyereked! :taps:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69636 2022.08.22. 14:39

DanielT írta:Te, ilyen küldetéstudattal csodálkozom, hogy nincs legalább 90 gyereked! :taps:
Én csak azt szeretném, ha mindenkinek biztosítanánk, hogy olyan világban élhessen, amit megálmodott magának.
Aki úgy dönt ne legyen gyereke, az nyilván azt szeretné, hogy ne legyen aki helyette öregségére előállítsa a javakat és szolgáltatásokat. Ha nem ezt akarja és mindenki úgy cselekedne, mint ő (még az indiaiak is), akkor is ez lenne, szóval vagy teljesen hülye az illető vagy direkt csinálja ezt, mert ezt szeretné. Azt hogy hülye én senkiről se gondolom, szóval ha ez szándékos, akkor hagyni kell hadd éljen a saját céljai mentén.
Ilyen taigetos senior edition szinten.

Az meg külön gyomorforgató, hogy filmek, játékok és még ki tudja milyen médiafelületek erőszakosan tele vannak nyomva szinglikkel, meg gyermektelenekkel, akik szándékosan fittyet hánynak a társadalmi normákra, ahelyett hogy rendesen ki lennének rekesztve emiatt ahogy a homokosok és a színesbőrűek.
Hát sehol nincs egy jóérzésű ember, hogy a szingligyerektelenekről gyártson vicceket a homofób, rasszista viccek helyett?!
Sheperd kapitány gyerekeiről volt kint kép a Normandyn?! Következő reaper támadást ki a franc fogja visszaverni akkor?!
Már oda is beleerőltették ezt a faszságot, nem is csodálom, hogy nem találtál ki!
Kenát is ezért nem vettem meg azóta se, oda is beleerőltetik ezt mesterségesen, sehol egy utalás, hogy vinni kell a kicsit a bölcsibe! Szingli csaj! Mindenhonnan ez a baromság folyik, gáz! :banplz:

Na kb ilyen szinten erőlködtök amikor megy ez a homofób és rasszista ajvékolás! Kibaszott kettős mérce és képmutatás!
Avatar
Moby

Hozzászólás #69637 2022.08.22. 14:53

Botond írta:Én csak azt szeretném, ha mindenkinek biztosítanánk, hogy olyan világban élhessen, amit megálmodott magának.
Aki úgy dönt ne legyen gyereke, az nyilván azt szeretné, hogy ne legyen aki helyette öregségére előállítsa a javakat és szolgáltatásokat. Ha nem ezt akarja és mindenki úgy cselekedne, mint ő (még az indiaiak is), akkor is ez lenne, szóval vagy teljesen hülye az illető vagy direkt csinálja ezt, mert ezt szeretné. Azt hogy hülye én senkiről se gondolom, szóval ha ez szándékos, akkor hagyni kell hadd éljen a saját céljai mentén.
Ilyen taigetos senior edition szinten.

Az meg külön gyomorforgató, hogy filmek, játékok és még ki tudja milyen médiafelületek erőszakosan tele vannak nyomva szinglikkel, meg gyermektelenekkel, akik szándékosan fittyet hánynak a társadalmi normákra, ahelyett hogy rendesen ki lennének rekesztve emiatt ahogy a homokosok és a színesbőrűek.
Hát sehol nincs egy jóérzésű ember, hogy a szingligyerektelenekről gyártson vicceket a homofób, rasszista viccek helyett?!
Sheperd kapitány gyerekeiről volt kint kép a Normandyn?! Következő reaper támadást ki a franc fogja visszaverni akkor?!
Már oda is beleerőltették ezt a faszságot, nem is csodálom, hogy nem találtál ki!
Kenát is ezért nem vettem meg azóta se, oda is beleerőltetik ezt mesterségesen, sehol egy utalás, hogy vinni kell a kicsit a bölcsibe! Szingli csaj! Mindenhonnan ez a baromság folyik, gáz! :banplz:

Na kb ilyen szinten erőlködtök amikor megy ez a homofób és rasszista ajvékolás! Kibaszott kettős mérce és képmutatás!
Nem véletlenül akarták a Reaperek is kiirtani az életet, és nyomni egy riszetet a rendszeren :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69638 2022.08.22. 14:58

Botond írta:Én csak azt szeretném, ha mindenkinek biztosítanánk, hogy olyan világban élhessen, amit megálmodott magának.
Aki úgy dönt ne legyen gyereke, az nyilván azt szeretné, hogy ne legyen aki helyette öregségére előállítsa a javakat és szolgáltatásokat. Ha nem ezt akarja és mindenki úgy cselekedne, mint ő (még az indiaiak is), akkor is ez lenne, szóval vagy teljesen hülye az illető vagy direkt csinálja ezt, mert ezt szeretné. Azt hogy hülye én senkiről se gondolom, szóval ha ez szándékos, akkor hagyni kell hadd éljen a saját céljai mentén.
Ilyen taigetos senior edition szinten.
Jaja, biztos nagyon szomorú lesz az a topmodell ápoló, akinek milliókat csengetek majd, hogy pelenkázzon... szegényke... Veheti majd belőle a Ferrarit, meg a többi dolgot, amivel tolja a gazdaságot. :zavart2:

szerk: Azért van abban valami rohadt bizarr, hogy a te nézeted szerint az egyetlen érték amit az ember létrehoz életében az az, hogy bennehagyja valakiben a szottyot. Aki nem teszi, az meg kapja be. Mintha ugyebár ÉN kértem volna annak idején, hogy szülessek meg, ezzel szolgálva a társadalmat, hogy aztán a kölköm tovább szolgálja a társadalmat. :wilting:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69639 2022.08.22. 15:20

DanielT írta:Szerencsére azok, akik számára a gyerek az életük egyetlen értelme, azok nem hazudnak maguknak. :fogmosas: (És itt természetesen nem Insp kommentjére céloztam, hanem azokra a totális nyomorult emberekre, akik legalább SZÜLŐK és ebben ki is vannak teljesedve. Ja, hogy kibaszott szar szülők? Az mellékes, a dicső státusz megvan! Házasember, kölök, minden pipa, patent, patika! :eljen:

Jómunkásembert nem adtam ennek az országnak? Bocsika. :nemtudom:

szerk: Szerkesztettem, de Botond még csak annyit látott amennyi az idézetében volt.
Jo Botond fejeben csak az a vilag letezik ami benne van ne akarj neki megmagyarazni semmit. En megertem aki nem akar foleg amilyen vilag van, majd ha eszkalodik a haboru akkor gyerekezzen o is ;)
En akarok gyereket, majdnem lett is de most a mai vilag helyzete miatt nem banom h nincsen.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69640 2022.08.22. 15:41

Moby írta:Nem véletlenül akarták a Reaperek is kiirtani az életet, és nyomni egy riszetet a rendszeren :D
Na de ha Reapereknek nincsenek gyerekei, akkoe hogy irtanak ki minket végre, ha Juhász kapitány lepofozza öket? (Bár még nem játszottam a ME3-at, inkább nem kell a spoiler :ejnye1: )
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69641 2022.08.22. 15:43

DanielT írta:Nem értesz velem egyet azzal, hogy NEKEM valszeg nem tragédia, ha esetleg nem lesz gyerekem? :D Napasszek, nem vagy véletlen texasi republikánus, hogy a péniszem ügyébe ártod magad? Hát komolyan mondom, mi marad már az embernek saját jogon dönteni? :banplz:
Van ott még jó pár más állítás is, és szerintem nem muszáj egyetérteni azzal az állásponttal, amit amúgy tiszteletben tart. De nehari, egyetértek azzal, hogy TE ne szaporodj :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69642 2022.08.22. 15:46

Moby írta:Én 3-al kipipáltam a reprodukciós rátát (már csak a buzirátát kéne kipipálnom a teljes és sikeres élet reményében), ezzel együtt nincs gondom azzal, ha valaki nem vállal gyereket. Nem egy jövőálló törekvés, de egyrészt az inidaiak majd megoldják helyettük is, másrészt abban sem vagyok teljesen biztos, hogy ennek a fajnak minden körülmények között fenn kellene maradnia, vagy bármi olyannak, amihez közünk volt valaha is. Valszeg jelentéktelen és múló hiba vagyunk az univerzum életében. A gyerekeimtől sem várnám el, hogy minden körülmények között nekik is legyen majd gyerekük. Szarom le mit csinálnak, csak éljenek olyan életet, amilyet elképzelnek maguknak. Annak meg nem feltétlenül kell egybe esnie azzal, amit én képzelek el.
Valójában nönként kellene számolni a 2,1-et, szóval ha két nönek egyedül hozok össze 3-at, más meg nekik nem, az nem okés, de ha öt nönek csinálunk ketten 10,5 kölköt az fasza :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69643 2022.08.22. 15:48

DanielT írta:Jaja, biztos nagyon szomorú lesz az a topmodell ápoló, akinek milliókat csengetek majd, hogy pelenkázzon... szegényke... Veheti majd belőle a Ferrarit, meg a többi dolgot, amivel tolja a gazdaságot. :zavart2:

szerk: Azért van abban valami rohadt bizarr, hogy a te nézeted szerint az egyetlen érték amit az ember létrehoz életében az az, hogy bennehagyja valakiben a szottyot. Aki nem teszi, az meg kapja be. Mintha ugyebár ÉN kértem volna annak idején, hogy szülessek meg, ezzel szolgálva a társadalmat, hogy aztán a kölköm tovább szolgálja a társadalmat. :wilting:
Mondom a németek is ezt gondolták, hogy tele vannak zsugával, az megold majd mindent. Most élő egyenesben nézhetjük, hogy nem így van.
A pénz addig érték amíg kapsz érte bármit is. És akkor kapsz érte bármit is, amikor a bármi amúgy senkinek se kell. Amikor a bármi ténylegesen kell vkinek, nos akkor a pénz értéktelenné válik.
De szerintem túlbeszéltük, csak remélem ugyanakkora közelháborodás lesz a sorozatokban megjelenő gyerektelenség miatt, mint a többi dolog miatt, mert úgy korrekt!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69644 2022.08.22. 15:54

Botond írta:Még egy gyerek is százalékosan ki nem fejezhető mértékben több bármit is termel felnőttként, mint egy nem létező gyerek, ugye.
És ez csak egy aspektusa a dolognak amúgy.
A te könnyelmüséged miatt fogyunk, ha lemarad a 0,1! Meg hát ez egy nönél kellett volna, ha össze állsz valakuvel, akinek nincs még gyereke, és aztán már nem csináltok gyereket, még le is rontod a kettes átlagot!

Mondjuk, szerintem is veszélyes az a társadalmi szinten jelentkezö szingki/gyerektelen irány, ami a gyakorlattá vált, de minden önhibán túl ennek nagyon összetett okai vannak. A nök iskolába járatásával átléptük a Rubicont (vagy inkább a Rubicót). Mondanám, hogy a spártaiak jól mixelték a kettöt, de a végére már sok helóta kellett a hadseregükbe, úgy megfogyatkoztak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2022.08.22. 15:58-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69645 2022.08.22. 15:56

Botond írta:Mondom a németek is ezt gondolták, hogy tele vannak zsugával, az megold majd mindent. Most élő egyenesben nézhetjük, hogy nem így van.
A pénz addig érték amíg kapsz érte bármit is. És akkor kapsz érte bármit is, amikor a bármi amúgy senkinek se kell. Amikor a bármi ténylegesen kell vkinek, nos akkor a pénz értéktelenné válik.
De szerintem túlbeszéltük, csak remélem ugyanakkora közelháborodás lesz a sorozatokban megjelenő gyerektelenség miatt, mint a többi dolog miatt, mert úgy korrekt!
Ezzel nem gyözöd meg Danit. Inkább írd le, hogy milyen jó a Halo-kooperatív a fiaddal, és már megy is az utcára szottyot csempészni a bugyik alá :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69646 2022.08.22. 15:58

Zóanagyvarázsló írta:De nehari, egyetértek azzal, hogy TE ne szaporodj :banplz:
Így már oké, ezen voltam sokkolódva! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69647 2022.08.22. 16:29

Zóanagyvarázsló írta:Ezzel nem gyözöd meg Danit. Inkább írd le, hogy milyen jó a Halo-kooperatív a fiaddal, és már megy is az utcára szottyot csempészni a bugyik alá :idiota:
Ma találkozom egy NŐVEL. Ugyan üzleti ügy, de most már olyan szinten bestresszelt Botond, hogy mással is készülök. Remélem vevő lesz rá, majd mondom este mi lett. :nezze:
Avatar
insp

Hozzászólás #69648 2022.08.22. 16:57

DanielT írta:Ma találkozom egy NŐVEL. Ugyan üzleti ügy, de most már olyan szinten bestresszelt Botond, hogy mással is készülök. Remélem vevő lesz rá, majd mondom este mi lett. :nezze:


Mondanám, hogy csak óvatosan, de akkor ellentmondanék önmagamnak. :banplz:

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #69649 2022.08.22. 17:19

DanielT írta:Ma találkozom egy NŐVEL. Ugyan üzleti ügy, de most már olyan szinten bestresszelt Botond, hogy mással is készülök. Remélem vevő lesz rá, majd mondom este mi lett. :nezze:
Hát nyilván ha szexért elfogad tőled pénzt, akkor rá kell kérdezni, hogy szülni is szül e neked pénzért! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69650 2022.08.22. 17:28

Lepörgött a Lego ninjago! Xsx-en az x1 verza a fiammal
Coopban, csak hogy még egy érv legyen a gyerekvállalás mellett!
Na most egy vödör fozs a játék egy a többi Lego cucc mellett. Egyrészt a Lego rajzfilmek közül is a ninjago a legalja, a Lego készletek közül is ez a leggyengébb témakör és hát a játék belesimult ebbe a trendbe.
De ha túl tudunk lépni a tematika fozsvödör szinten, technikailag akkor is a leggyengébb kivitelezésű cuccal van dolgunk, a kamerakezelés pl a korábbi jó és tökéletes között hullámzó szintről a couchcoop esetén sikerült lehozni a vállalhatatlan szintre. Szerintem ebbe rengeteg energia kellett, hogy a játék 75%ában lófaszt ne lásson az ember, mindig úgy forduljon be automatán, mindig ilyenkor ne hagyja forgatni és amúgy is pörgessen random időnként egyet rajta, hogy azt se tudd éppen jössz vagy mész.
Emellett voltak CTD-k is, ami eddig egyik Lego játékban :idiota: sem jött össze egyik platformon sem, szóval köpedelem az egész.
Nagy jóindulattal 1/10et tudok neki megszavazni, azt az egy pontot arra, hogy ingyen adták minden létező platformra (kivéve Switch, nyilván), de inkább büntetésként lehetett ez a fogyasztói társadalomnak.
Na mindegy, bármelyik random Lego cím milliószor jobb, ezt messze kerülje el mindenki. Aki ps5ön véletlenül behúzta, mint én, az valahogy távolítsa el a játékok közül, azzal jár legjobban.

Most így visszaolvasva ez inkább Dani álláspontját támasztja alá, hogy ne vállaljunk gyereket, de mán mindegy! :idiota:
Mindenesetre a játék közben megvolt egy pillanatra a 77.777 gamescore! :banplz:

Vissza: “Leáldozott.hu”