A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #69301 2022.07.15. 19:09

arty írta:Bár én a szaldó elszámolás nyertese vagyok, jó lenne, ha a realitás irányába mozdulna el az elszámolás. Tehát, ha ösztönöznék az embereket a takarékoskodásra, hogy ne este mosogasson/mosson, töltse a kocsit, hanem amikor a napeleme termel, stb stb stb.
Nem fair, hogy időnként "túltermel" a napelemes, máskor pedig a 0 termelése mellett elfogyasztott árama mégis ingyé' van.

Természetesen, ahogy írtam alant, ezt nem putyin seggnyalóitól várom, a népnevelés nem összeegyeztethető a populista moslékkal, amit képviselnek.
Én azt érzékelem, hogy annyira áthatott a vallásos fanatizmus a témában, hogy a valóságot, és a tényleges energetikai folyamatokat sikerült 100%-ban kizárni a tudatodból. Ilyen egy hajszálra a laposföldhívők konteo gyártási szintjétől a témában.

Kezdésnek, ha esetleg érdekel, hogy a nemlaposföldhívők világában hogy néz ki az energetika kezdj hozzászokni a gondolathoz, hogy lakosság adja a fogyasztás negyedét, az ipar a 60%-át, és az ipar nappal megy, azaz ha minden jópolgár háztartása nappal terhelné mindennel a hálózatot, akkor bedőlne az egész a picsába, tehát országosan az a kívánatos, hogy éjszaka mosson, töltsön autót, mert amúgy a tetőre szerelt napelem kurvakevés autót tölteni is, pláne mellette még mosogatni is, stb.
Konkrétan a lakossági fogyasztás 6%-át fedezi az összes napelem. Azt már meghagyom neked, hogy kiguglizhassad mennyi ebből a 6%-ból ami a jónépek tetőjén levő napelem, és mennyi ami amúgy napelem park, és ugyanazon a hálózaton kell odavinni tőle az áramot, amin paksról is jön.
Szóval jó a terved amúgy. Első nap. Második nap ugye nem lenne már sehol senkinél semmilyen áram, mert buktuk az elosztó hálózatot, de szerintem egy csekély ár a terved sikeréért! :banplz:

Ja, és fun fact. A fentiek aktuál pártpolitikától függetlenül így vannak, mint ahogy a probléma megoldása sem abban van, hogy egyik, másik vagy harmadik brigád a szimpi, így aztán kevéssé praktikus ezeket belekeverni a dologba, putyinról nem is beszélve, hacsak nem kifejezetten az a cél, hogy bohócnak nézzen ki a laposföldhívőemberfia! :bohoc:

Azt mondjuk jól látod, ezt korábban írtam is, hogy a korlátlan hatósági ár nem ösztönzi az energiatakarékossági beruházásokat, se magát az energiatakarékosságot, szóval ha jól értem most akkor pukkantottál egy pezsgőt, hogy végre jön egy olyan megoldás, ahol nem is korlátlan lerablása van az embereknek, de mégis megjelent az ösztönző, hogy azért egy ponton túl már megérje elgondolkozni. Ilyen liberális geciség, hogy a nagy fogyasztók, akik amúgy is vélhetően a tehetősek, az ő nyakukba baszták ezt a terhet, hogy ruházzon be, nem az egyszerű sudribunkóé, aki vélhetően azért van limit alatt, mert szegény, mint a templom egere, és úgyse tudna beruházni lófaszba se, max közösen végignézhetnénk popcornt majszolva, hogy éhendöglik szegény hülye vagy megfagy előbb.
Na mindegy, gondolom a sok pezsgő miatt vétetted a fenti szakmai hibákat, de segáz, megesik. :fogmosas:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69302 2022.07.15. 19:50

Botond írta:Én azt érzékelem, hogy annyira áthatott a vallásos fanatizmus a témában, hogy a valóságot, és a tényleges energetikai folyamatokat sikerült 100%-ban kizárni a tudatodból. Ilyen egy hajszálra a laposföldhívők konteo gyártási szintjétől a témában.

Kezdésnek, ha esetleg érdekel, hogy a nemlaposföldhívők világában hogy néz ki az energetika kezdj hozzászokni a gondolathoz, hogy lakosság adja a fogyasztás negyedét, az ipar a 60%-át, és az ipar nappal megy, azaz ha minden jópolgár háztartása nappal terhelné mindennel a hálózatot, akkor bedőlne az egész a picsába, tehát országosan az a kívánatos, hogy éjszaka mosson, töltsön autót, mert amúgy a tetőre szerelt napelem kurvakevés autót tölteni is, pláne mellette még mosogatni is, stb.
Konkrétan a lakossági fogyasztás 6%-át fedezi az összes napelem. Azt már meghagyom neked, hogy kiguglizhassad mennyi ebből a 6%-ból ami a jónépek tetőjén levő napelem, és mennyi ami amúgy napelem park, és ugyanazon a hálózaton kell odavinni tőle az áramot, amin paksról is jön.
Szóval jó a terved amúgy. Első nap. Második nap ugye nem lenne már sehol senkinél semmilyen áram, mert buktuk az elosztó hálózatot, de szerintem egy csekély ár a terved sikeréért! :banplz:

Ja, és fun fact. A fentiek aktuál pártpolitikától függetlenül így vannak, mint ahogy a probléma megoldása sem abban van, hogy egyik, másik vagy harmadik brigád a szimpi, így aztán kevéssé praktikus ezeket belekeverni a dologba, putyinról nem is beszélve, hacsak nem kifejezetten az a cél, hogy bohócnak nézzen ki a laposföldhívőemberfia! :bohoc:

Azt mondjuk jól látod, ezt korábban írtam is, hogy a korlátlan hatósági ár nem ösztönzi az energiatakarékossági beruházásokat, se magát az energiatakarékosságot, szóval ha jól értem most akkor pukkantottál egy pezsgőt, hogy végre jön egy olyan megoldás, ahol nem is korlátlan lerablása van az embereknek, de mégis megjelent az ösztönző, hogy azért egy ponton túl már megérje elgondolkozni. Ilyen liberális geciség, hogy a nagy fogyasztók, akik amúgy is vélhetően a tehetősek, az ő nyakukba baszták ezt a terhet, hogy ruházzon be, nem az egyszerű sudribunkóé, aki vélhetően azért van limit alatt, mert szegény, mint a templom egere, és úgyse tudna beruházni lófaszba se, max közösen végignézhetnénk popcornt majszolva, hogy éhendöglik szegény hülye vagy megfagy előbb.
Na mindegy, gondolom a sok pezsgő miatt vétetted a fenti szakmai hibákat, de segáz, megesik. :fogmosas:
Ez így lenne ha a rendszer igazságos lenne, de azzal, hogy per mérőállás keretelnek, ez egy totális kreténség. Ugyanannyi a kvóta az egyemberes mérős háztartásnak, mint a 6 tagú családnak, előbbi ugyanúgy széjjel fogja pazarolni a kurva eget is, utóbbi, meg ha vért szarik, akkor sem fog beleférni a keretbe.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69303 2022.07.15. 20:37

Moby írta:Ez így lenne ha a rendszer igazságos lenne, de azzal, hogy per mérőállás keretelnek, ez egy totális kreténség. Ugyanannyi a kvóta az egyemberes mérős háztartásnak, mint a 6 tagú családnak, előbbi ugyanúgy széjjel fogja pazarolni a kurva eget is, utóbbi, meg ha vért szarik, akkor sem fog beleférni a keretbe.
Ez ugye így is lehetne, ha így lenne. Csak hát ez se igaz, mert hát mondták, hogy per gyerek a 3. gyerektől nő a kvóta.
Vagy te olyan hat fős családokra gondolsz, ahol a faszinak 5 ágyasa van és nulla gyereke? Én is szoktam olyanra gondolni, de most először a villanyszámlával összefüggésben. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69304 2022.07.15. 21:00

Botond írta:Ez ugye így is lehetne, ha így lenne. Csak hát ez se igaz, mert hát mondták, hogy per gyerek a 3. gyerektől nő a kvóta.
Vagy te olyan hat fős családokra gondolsz, ahol a faszinak 5 ágyasa van és nulla gyereke? Én is szoktam olyanra gondolni, de most először a villanyszámlával összefüggésben. :idiota:
Csak a gáznál van. Villanynál nincs 3 gyerek, meg sok gyerek.
De nem scak a gyerekről van szó. Ott vannak a 3 generációs családok, 1 mérőn satöbbi.
Avatar
Necro

Hozzászólás #69305 2022.07.15. 21:05

Nálunk egész faszán áll a helyzet beszopásra, ikerház, egy fogyasztási hely, fűtésen kívül minden árammal megy. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #69306 2022.07.15. 21:09

Necro írta:Nálunk egész faszán áll a helyzet beszopásra, ikerház, egy fogyasztási hely, fűtésen kívül minden árammal megy. :D
És ugye most kezd el kiderülni, hogy visszamérnek egy évet, tehát már a takarékoskodásnak is csak korlátozottan van értelme, megbasznak visszamenőleg.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69307 2022.07.15. 21:17

Ez az egész nem a takarékoskodásról szól, hanem arról, hogy ezek a kretének visszaveszik az eddig kiosztott rezsicsökkentést. De nem azoktól, akik elherdálták, hanem mindenkitől pont olyan arányban, ahogy eddig kapták. Mindegy mire használták fel. Aki elbaszta azzal, hogy együtt lakik a gyerekeivel, meg a szüleivel, azt megbasszák. Az egyedélőknek a bányászrigekkel meg meghagyják. Szal ez nem arról szól, hogy használj kevesebb áramot, hanem arról, hogy lakjon mindenki külön, külön mérőn.
Kibaszottul eszes emberek ezek.
Avatar
arty

Hozzászólás #69308 2022.07.15. 22:22

Botond írta:Én azt érzékelem, hogy annyira áthatott a vallásos fanatizmus a témában, hogy a valóságot, és a tényleges energetikai folyamatokat sikerült 100%-ban kizárni a tudatodból. Ilyen egy hajszálra a laposföldhívők konteo gyártási szintjétől a témában.

Kezdésnek, ha esetleg érdekel, hogy a nemlaposföldhívők világában hogy néz ki az energetika kezdj hozzászokni a gondolathoz, hogy lakosság adja a fogyasztás negyedét, az ipar a 60%-át, és az ipar nappal megy, azaz ha minden jópolgár háztartása nappal terhelné mindennel a hálózatot, akkor bedőlne az egész a picsába, tehát országosan az a kívánatos, hogy éjszaka mosson, töltsön autót, mert amúgy a tetőre szerelt napelem kurvakevés autót tölteni is, pláne mellette még mosogatni is, stb.
Konkrétan a lakossági fogyasztás 6%-át fedezi az összes napelem. Azt már meghagyom neked, hogy kiguglizhassad mennyi ebből a 6%-ból ami a jónépek tetőjén levő napelem, és mennyi ami amúgy napelem park, és ugyanazon a hálózaton kell odavinni tőle az áramot, amin paksról is jön.
Szóval jó a terved amúgy. Első nap. Második nap ugye nem lenne már sehol senkinél semmilyen áram, mert buktuk az elosztó hálózatot, de szerintem egy csekély ár a terved sikeréért! :banplz:

Ja, és fun fact. A fentiek aktuál pártpolitikától függetlenül így vannak, mint ahogy a probléma megoldása sem abban van, hogy egyik, másik vagy harmadik brigád a szimpi, így aztán kevéssé praktikus ezeket belekeverni a dologba, putyinról nem is beszélve, hacsak nem kifejezetten az a cél, hogy bohócnak nézzen ki a laposföldhívőemberfia! :bohoc:

Azt mondjuk jól látod, ezt korábban írtam is, hogy a korlátlan hatósági ár nem ösztönzi az energiatakarékossági beruházásokat, se magát az energiatakarékosságot, szóval ha jól értem most akkor pukkantottál egy pezsgőt, hogy végre jön egy olyan megoldás, ahol nem is korlátlan lerablása van az embereknek, de mégis megjelent az ösztönző, hogy azért egy ponton túl már megérje elgondolkozni. Ilyen liberális geciség, hogy a nagy fogyasztók, akik amúgy is vélhetően a tehetősek, az ő nyakukba baszták ezt a terhet, hogy ruházzon be, nem az egyszerű sudribunkóé, aki vélhetően azért van limit alatt, mert szegény, mint a templom egere, és úgyse tudna beruházni lófaszba se, max közösen végignézhetnénk popcornt majszolva, hogy éhendöglik szegény hülye vagy megfagy előbb.
Na mindegy, gondolom a sok pezsgő miatt vétetted a fenti szakmai hibákat, de segáz, megesik. :fogmosas:
Spoiler
Ó, (fel)ismerem én a fajtádat***, a lusta, kényelmes, "semmin nem tudok ugyse változtatni" hívőt - gondolom még azzal is vigasztalod magad, hogy legalább nem laposföldön jár az eszed :D Mondjuk ez már múltkor is lejött, amikor te csakazértis a körúton akarsz a dugóban állni a suvoddal, ha beledöglesz is és baszódjon meg minden bringás, stb....

A "kezdésnek" részt elolvastam, legalább lássam honnan indulunk. Sajnos csalódnom kellett, hogy időgépezünk és 2019-be repítettél vissza, de az alapelvek nyilván nem teljesen rosszak ebben sem, ha az adatok esetleg totál elavultak is.
Pl nyilván kirívó példa, de valamelyik nap a napelemes termelés a fogyasztás 37%-át fedezte, vs az a bizonyos átlag 6%... (a kiguglizásom alapján kb egyharmadot adnak az otthoni napelemek, 1000MW a teljes 3000MW-ből)
Szóval.... a fogyasztás NEM napközben a legmagasabb, hanem késődélután, amikor az ipar MÉG megy, a rezsiparaszt(=szarik mindenre, hiszen ingyé' van szinte!) ellenben MÁR mos, mosogat, fűt/hűt, feldugja a kocsiját a töltőre, stb.
Ami ekkor már nem megy vagy alig megy: a napelem :( Szóval lehet, hogy a lakossági összefogyasztás kevesebb, mint az ipari, csak nagyon rosszkor történik és semmi nem ösztökélt eddig, hogy jókor fogyassz... na, ez nem változik majd mostantól sem, pedig ha az az "esti" csúcs lejjebb menne, csomo pluszkapacitásra nem lenne szükség(=ződ!).
Ehez nevelni kéne (szerintem inkább ütni, azaz véresre számlázni a rezsiparasztokat, de én már csak ilyen náci vagyok, pedig a tech feltételek sincsenek meg hozzá :( Megintcsak miért? Mert putyin ágyasa szart bele! És ne gyere a többiekkel, ezt a kiskedvenced egyedül érte el, 12 év az 12 év :D).

Én abban hiszek (és ebben megerősít az, amit eddig olvastam a témában), hogy az a legzöldebb, ha amit én termelek, azt itt helyben én is fogyasztom el. Odafigyelve ekkor nem jelenek meg a hálózatban fogyasztóként és miattam nem kell pluszokat járatni, nincs hálózati veszteség (ezt a "kezdés" linkedről szedtem, sose gondoltam volna h 15% a veszteség, szvsz brutttál!). Azt nem gondolnám, hogy a MAVIR számít az én nagyon esetleges betáplálásomra, hogy erre építve nem nyom áramot a tatabányai bőrgyár irányába, mer' az arty majd megoldja (ha a barma nem kezd el mosogatni!!!) - DE! A tévedés jogát itt fenntartom, nincsenek ismereteim arról, hogy ez pontosan hogyan is működik, hogy elfütik-e az áramom, ha nem kell, stb stb stb. Egyébként a mosogatógépem 1kw körül eszik maxon, a mosógépem kb szintén, de általában ennél jóval kevesebbel beérik, ha a teljes 1-2-3 órás menetet tekintem (konkrétan monitoroztam fogyasztásmérővel!).

A rezsicsökkentés politikai termék és kurvarégóta kurvára az ellen hatott, hogy mára ne legyünk ekkora szarban.
Ezt pedig egy brigád járatta csúcsra: a mostani. 12 éve nem is volt más, így elég könnyű hibást találni :D
A putyinfasszopást pedig nem lehet elégszer kimondani, akkora égés egy exkomcsi országban, hogy nehéz nagyobbra még csak gondolnom is. És azért annak a szennynek mégiscsak van pici köze a mostani (energia)helyzihez, nemdebár?

Mivel én early adapter vagyok, így kicsi az erőművem, de akinek elektromos kocsija van, szerintem nem 2-3-4 kw-okkal szórakozik, márpedig 5-6-8 kw-ról már simán lehet töltögetni a kocsit is, legalábbis amennyi a bejáráshoz/dugózáshoz kell naponta - ami persze napközben az "irodában áll", ahova fogalmam sincs eljutHAT-e az áramom (ha kell/kellene!), mert ahogy mondtam: nincs infóm az irányítási rendszerről.

Igen, picike pezsgőcske volt, mert hogy hátha jön a zőőőd világ, de valójában nincsenek illúzióim: ez is csak a szokásos fideszesen kretén törvény lesz a végére, amit simán lehet, hogy az szop be, aki legalább próbálkozik "odafigyelni" (még nem tudom hogyan!!! előérzet!). Pl a sudribunkó megveszi a szaldós 12kW-os rendszerét és naplemente után felfűti a medencét, a panelproli utcát fűt a fullosan támogatott távhővel, stb stb stb. A szegények meg ... reméljük nem lesz nekik még rosszabb.

*** ezen mindig sértődés van, de tuskó vagyok, hogy értsem miért problémás szófordulat. szal NÓ OFFENSZ!!! azt nem írhatom, hogy a teféle embereket, mer az borzalmasan hangzik :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69309 2022.07.15. 22:48

arty írta:
Spoiler
Ó, (fel)ismerem én a fajtádat***, a lusta, kényelmes, "semmin nem tudok ugyse változtatni" hívőt - gondolom még azzal is vigasztalod magad, hogy legalább nem laposföldön jár az eszed :D Mondjuk ez már múltkor is lejött, amikor te csakazértis a körúton akarsz a dugóban állni a suvoddal, ha beledöglesz is és baszódjon meg minden bringás, stb....

A "kezdésnek" részt elolvastam, legalább lássam honnan indulunk. Sajnos csalódnom kellett, hogy időgépezünk és 2019-be repítettél vissza, de az alapelvek nyilván nem teljesen rosszak ebben sem, ha az adatok esetleg totál elavultak is.
Pl nyilván kirívó példa, de valamelyik nap a napelemes termelés a fogyasztás 37%-át fedezte, vs az a bizonyos átlag 6%... (a kiguglizásom alapján kb egyharmadot adnak az otthoni napelemek, 1000MW a teljes 3000MW-ből)
Szóval.... a fogyasztás NEM napközben a legmagasabb, hanem késődélután, amikor az ipar MÉG megy, a rezsiparaszt(=szarik mindenre, hiszen ingyé' van szinte!) ellenben MÁR mos, mosogat, fűt/hűt, feldugja a kocsiját a töltőre, stb.
Ami ekkor már nem megy vagy alig megy: a napelem :( Szóval lehet, hogy a lakossági összefogyasztás kevesebb, mint az ipari, csak nagyon rosszkor történik és semmi nem ösztökélt eddig, hogy jókor fogyassz... na, ez nem változik majd mostantól sem, pedig ha az az "esti" csúcs lejjebb menne, csomo pluszkapacitásra nem lenne szükség(=ződ!).
Ehez nevelni kéne (szerintem inkább ütni, azaz véresre számlázni a rezsiparasztokat, de én már csak ilyen náci vagyok, pedig a tech feltételek sincsenek meg hozzá :( Megintcsak miért? Mert putyin ágyasa szart bele! És ne gyere a többiekkel, ezt a kiskedvenced egyedül érte el, 12 év az 12 év :D).

Én abban hiszek (és ebben megerősít az, amit eddig olvastam a témában), hogy az a legzöldebb, ha amit én termelek, azt itt helyben én is fogyasztom el. Odafigyelve ekkor nem jelenek meg a hálózatban fogyasztóként és miattam nem kell pluszokat járatni, nincs hálózati veszteség (ezt a "kezdés" linkedről szedtem, sose gondoltam volna h 15% a veszteség, szvsz brutttál!). Azt nem gondolnám, hogy a MAVIR számít az én nagyon esetleges betáplálásomra, hogy erre építve nem nyom áramot a tatabányai bőrgyár irányába, mer' az arty majd megoldja (ha a barma nem kezd el mosogatni!!!) - DE! A tévedés jogát itt fenntartom, nincsenek ismereteim arról, hogy ez pontosan hogyan is működik, hogy elfütik-e az áramom, ha nem kell, stb stb stb. Egyébként a mosogatógépem 1kw körül eszik maxon, a mosógépem kb szintén, de általában ennél jóval kevesebbel beérik, ha a teljes 1-2-3 órás menetet tekintem (konkrétan monitoroztam fogyasztásmérővel!).

A rezsicsökkentés politikai termék és kurvarégóta kurvára az ellen hatott, hogy mára ne legyünk ekkora szarban.
Ezt pedig egy brigád járatta csúcsra: a mostani. 12 éve nem is volt más, így elég könnyű hibást találni :D
A putyinfasszopást pedig nem lehet elégszer kimondani, akkora égés egy exkomcsi országban, hogy nehéz nagyobbra még csak gondolnom is. És azért annak a szennynek mégiscsak van pici köze a mostani (energia)helyzihez, nemdebár?

Mivel én early adapter vagyok, így kicsi az erőművem, de akinek elektromos kocsija van, szerintem nem 2-3-4 kw-okkal szórakozik, márpedig 5-6-8 kw-ról már simán lehet töltögetni a kocsit is, legalábbis amennyi a bejáráshoz/dugózáshoz kell naponta - ami persze napközben az "irodában áll", ahova fogalmam sincs eljutHAT-e az áramom (ha kell/kellene!), mert ahogy mondtam: nincs infóm az irányítási rendszerről.

Igen, picike pezsgőcske volt, mert hogy hátha jön a zőőőd világ, de valójában nincsenek illúzióim: ez is csak a szokásos fideszesen kretén törvény lesz a végére, amit simán lehet, hogy az szop be, aki legalább próbálkozik "odafigyelni" (még nem tudom hogyan!!! előérzet!). Pl a sudribunkó megveszi a szaldós 12kW-os rendszerét és naplemente után felfűti a medencét, a panelproli utcát fűt a fullosan támogatott távhővel, stb stb stb. A szegények meg ... reméljük nem lesz nekik még rosszabb.

*** ezen mindig sértődés van, de tuskó vagyok, hogy értsem miért problémás szófordulat. szal NÓ OFFENSZ!!! azt nem írhatom, hogy a teféle embereket, mer az borzalmasan hangzik :D
De ha délután/este/éjjel nem szabad áramot használni otthon, akkor addig kellene, amíg a munkában van az átlagember. Ezért érdemes a cserepet milliókért napelemre cserélni :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69310 2022.07.15. 22:51

Moby írta:Ez az egész nem a takarékoskodásról szól, hanem arról, hogy ezek a kretének visszaveszik az eddig kiosztott rezsicsökkentést. De nem azoktól, akik elherdálták, hanem mindenkitől pont olyan arányban, ahogy eddig kapták. Mindegy mire használták fel. Aki elbaszta azzal, hogy együtt lakik a gyerekeivel, meg a szüleivel, azt megbasszák. Az egyedélőknek a bányászrigekkel meg meghagyják. Szal ez nem arról szól, hogy használj kevesebb áramot, hanem arról, hogy lakjon mindenki külön, külön mérőn.
Kibaszottul eszes emberek ezek.
Igen, ez az eddig bedobott formában totál elmebetegség. Egy egyedülálló simán fogyaszthat ész nélkül, akinek meg van két gyereke (áramnál persze a 3 se előny), asszony, és mellettük még idős szülő(k) is, az meg megszívja.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69311 2022.07.15. 23:00

arty írta:[spoiler wall of text ismét/spoiler]
Tök igazad van, francba a 2019es adatokkal.
Íme.6,89% a teljes fogyasztásból a napelem, ha 26% a lakosság, akkor is kb a negyedét tudná fedezni napelemből, de ha valóban csak a harmada van tetőkön, akkor az általam korábban mondott 6% már felment nyócra is akár.
Na most már csak arra kell ránevelni a népeket akkor, hogy olyankor mosson, amikor éppen bent van a gyárban, és olyankor töltse otthon az autót, amikor elment vele dolgozni és se ő, se az autó nincs otthon és 92%-al mérsékelje a fogyasztását és heppiness lesz!
Szerintem nyomon vagy, ilyen világmegváltó gondolatokkal seperc alatt elsöpröd a rezsimet! :idiota: Mondjuk tiszta mázli, hogy lapos a Föld, így a napelem sose forog ki a napsütésből, és lesz az még 9% is!
/szerk: látom közben Zó is jelezte, hogy mikor otthon vannak a népek akkor használják otthon az áramot ideális esetben és nem akkor amikor nincsenek otthon! Nocsak, nocsak, nem mindenki zsigeri demagóg faszságokon lovagol szekértábor alapon, és bárki aki nem ért egyet az az "ellenség" bérence kapásból?!
Avatar
Moby

Hozzászólás #69312 2022.07.15. 23:17

arty írta:mert ahogy mondtam: nincs infóm az irányítási rendszerről.
Az nem baj, és csak kicsit nagyobb, hogy a vellany működéséről se sok :D Ez nem olyan, mint a víz, hogy majd folyik valahova, mer a csővezeték bármilyen vizet elvisz. Amit te visszatáplálsz, azt kis túlzással a szomszédaid fogják elhasználni(ha...és ennyivel kevesebbet vesznek ki a nagyrendszerből), de legalábbis a legközelebbi trafón belüli kör, mert visszafelé semmi nem fogja visszatranszformálni nagyfesszé. Ez a lakossági napelemmel áramtermelgetés ilyen cuki úrimuri, de energetikai szempontból a regnáló rendszerekkel meglehetősen inkompatibilis, részben totál felesleges erőforráspazarlás. A napenergia felhasználásának megtérülésének az alapeleme lenne, hogy azt be kellene tervezni a teljes rendszer működésébe, de ezzel a teljesen egyedi szigetalkalmazásával ez teljesen lehetetlen. Nem azt mondom, hogy felesleges, vagy ne lenne zöld, hanem az, hogy a legrosszabb megközelítése fut sajnos a legnagyobbat. nyilván az egész azért van "hagyva", mert tudott, hogy nagy tömegben úgysem jelenik meg. Egy napelemparkoknak nem (csak) az a lényege, hogy a napsütés szempontjából a legoptimálisabb helyen van, hanem az, hogy a felhasználási rendszer rá van tervezve. Az áramellátás makróban képtelen annyira dinamikusan működni, hogy tervezetlenül benyeljen bármit úgy, hogy az csak úgy magától alakul, mert mikrofelhasználásban alakítják.
Lefordítva mindezt ált. oskola 6. osztályos fizikaszintjére: te ugye hálózati áramot termelsz vissza, 230voltal. Szerinted az meddig jut el a vezetéken? Az öntödéig eljut? Vajonszerinted?
Az, hogy te felpakoltad a tetődre, erre soha senki nem tervezett semmit a rendszerben. Se lenyelni, se kiköpni nem tud a rendszer, örül, ha nem őt használod, hanem a saját termelést, de a rendszer szempontjából kb ez a legnagyobb jóság, amit el eleht érni, az összes többi ilyen placebo. Szóval nem az van, hogy az a "legzöldebb" felhasználás, amit te használsz el, hanem egyedül annak van bármi értelme, és minden más egy eszement felesleges környezetszenyezzés, és erőforráspazarlás.
Castle82

Hozzászólás #69313 2022.07.15. 23:35

Moby írta:Ez az egész nem a takarékoskodásról szól, hanem arról, hogy ezek a kretének visszaveszik az eddig kiosztott rezsicsökkentést. De nem azoktól, akik elherdálták, hanem mindenkitől pont olyan arányban, ahogy eddig kapták. Mindegy mire használták fel. Aki elbaszta azzal, hogy együtt lakik a gyerekeivel, meg a szüleivel, azt megbasszák. Az egyedélőknek a bányászrigekkel meg meghagyják. Szal ez nem arról szól, hogy használj kevesebb áramot, hanem arról, hogy lakjon mindenki külön, külön mérőn.
Kibaszottul eszes emberek ezek.



Jelentem az egyedülélő bányászrigesek is keményen beszopják hisz csak az 1 kártyás 3080-as rendszer bánya alatt beszop havi ~180 kw-ot egymagában...
Ez az egész semmi másról nem szól csak arról hogy ezek a szarháziak az elmúlt másfél évben a kamujótékonykodással áfa visszatérítéssel a szarházi véleményvezérek béreivel és az irgalmatlan mennyiségű választási kampányra elszórt zsetonnal kiürítették az államkasszát és nyakig ér a szar. Most pedig vissza kell hozni miközben ők maguk rendre szolgálati lakásokban laknak nem fizetnek rezsit de legalább a saját fizetésük 650ezerrel míg a csuti törpéé potom 2.5 szeresével nőtt hisz akkora a válság hogy a népnek szopni kell de maguknak ezt megtehetik.
Ez hogy visszamenőlegesen nézik ez pedig olyan szinten nonszensz szembe menve minden józansággal pláne azzal amit állítanak miszerint innentől spórolni kell hogy arra nincsenek szavak. Ha ezt is némán otthon tűri majd el ez a birka nép amikor megérkeznek az első számlák és a rendőrök akik ugyan így szopni fognak ugyan úgy védik tovább ezeket a szardarabokat akkor ez az ország pontosan oda való ahová tart az összes itt élő barommal együtt: a föld alá.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69314 2022.07.15. 23:55

Necro írta:Kár hogy nincs éves bajnokság, de legalább megnéztem hol van lefosott bányászszar vége.

timespy22.jpg


https://www.3dmark.com/3dm/77203783?

Megvagy! :idiota: Link
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69315 2022.07.16. 01:27

Moby írta:Megvagy! :idiota: Link
Kép
Isten éltessen!

Kép
Avatar
Necro

Hozzászólás #69316 2022.07.16. 05:13

Moby írta:Megvagy! :idiota: Link
Kép
Nem tudok visszavágni mert a gép el van csomagolva, de volt egy bekészített 18140-em még korábbról ilyen esetre. (Na jó, valahogy lefutott, de az eredményjelzőn 0%-ot mutatott)
https://www.3dmark.com/spy/29277117
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #69317 2022.07.16. 06:56

Most hogy a villany meg a gáz a Lölő nevén van, meg jó magas a piaci ár lehet kivezetni a rezsicsökit. *meglepődős villanypatkány*
Sógorral beszéltük, hogy a telet azt már otthon kéne, de elintézték hogy ne érje meg sehogysem. Izgi ez a lakhatás dolog fiatal felnőttként, mert már a mamahotel rezsijébe is durva lenne beszállni. Az albérlet az nedves álom, a saját lakás meg már sci-fi. Marad a személyzeti szállás. :bdead:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #69318 2022.07.16. 07:15

És persze boldog születésnapot, Mobynak! :taps:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69319 2022.07.16. 08:24

Boldog szülinapot Moby! Nade valójában már kívánni sem kéne ilyesmit, hiszen 48 évesen AMD GPU tulajként révbe ért az életed és a boldogság mostantól egy konstans állapot lesz! :taps:

Hálásak vagyunk az útmutatásért, még ha néha nem is teljesen egyértelmű, hogy melyik 180-as kanyart vegyük be! :banplz: :worship: :puszi:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69320 2022.07.16. 08:26

benőmenő írta:Most hogy a villany meg a gáz a Lölő nevén van, meg jó magas a piaci ár lehet kivezetni a rezsicsökit. *meglepődős villanypatkány*
Sógorral beszéltük, hogy a telet azt már otthon kéne, de elintézték hogy ne érje meg sehogysem. Izgi ez a lakhatás dolog fiatal felnőttként, mert már a mamahotel rezsijébe is durva lenne beszállni. Az albérlet az nedves álom, a saját lakás meg már sci-fi. Marad a személyzeti szállás. :bdead:
Mobyval ellentétben téged és a mai kortársaidat nagyon nem irigyellek... itthon esélyetek sincs, maradj minél távolabb. És gondolj arra, hogy aki utánatok jön, annak még rosszabb lesz, ebből a kárörömből meríthetsz erőt. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69321 2022.07.16. 08:44

Boldog Moby napot mindenkinek!
Avatar
Moby

Hozzászólás #69322 2022.07.16. 10:50

Kösz srácok! :puszi:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #69323 2022.07.16. 13:15

Castle82 írta:Jelentem az egyedülélő bányászrigesek is keményen beszopják hisz csak az 1 kártyás 3080-as rendszer bánya alatt beszop havi ~180 kw-ot egymagában...
Ez az egész semmi másról nem szól csak arról hogy ezek a szarháziak az elmúlt másfél évben a kamujótékonykodással áfa visszatérítéssel a szarházi véleményvezérek béreivel és az irgalmatlan mennyiségű választási kampányra elszórt zsetonnal kiürítették az államkasszát és nyakig ér a szar. Most pedig vissza kell hozni miközben ők maguk rendre szolgálati lakásokban laknak nem fizetnek rezsit de legalább a saját fizetésük 650ezerrel míg a csuti törpéé potom 2.5 szeresével nőtt hisz akkora a válság hogy a népnek szopni kell de maguknak ezt megtehetik.
Ez hogy visszamenőlegesen nézik ez pedig olyan szinten nonszensz szembe menve minden józansággal pláne azzal amit állítanak miszerint innentől spórolni kell hogy arra nincsenek szavak. Ha ezt is némán otthon tűri majd el ez a birka nép amikor megérkeznek az első számlák és a rendőrök akik ugyan így szopni fognak ugyan úgy védik tovább ezeket a szardarabokat akkor ez az ország pontosan oda való ahová tart az összes itt élő barommal együtt: a föld alá.

Má' bocs, de kurvára nem tudom sajnálni szegény bányászokat, sőt, legalább ennyi haszna van, hogy nem az én adómon támogatják őket.
Azt azért tegyük hozzá, hogy a legnagyobb hiba volt abban a hitben tartották az embereket, hogy az energia olcsó, és "mi" majd mindenkinek kifizetjük a különbözetet, hiszen lejjebb csavarni, szigetelni ördögtől való.
A támogatással nincs bajom, adjanak a rászorulóknak, szegényeknek, nyugdíjasoknak, akár a többszörösét. De nem. Adtak mindenkinek, nagyon sokáig, nagyon sokat, jövedelemtől függetlenül "mindentámogatás", adóvisszatérítés, mentesség, szarni rá.
Jövhéten minden megtakarításomat átváltom valami devizába (lehet USD, mert EUR-nak a német gázhiány nem hiszem, hogy jót tesz), mert ami itt lesz, ahhoz képest a covid csúcsa csak bemelegítés volt. :szomoru1:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #69324 2022.07.16. 13:18

Moby, HBD! :integet2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69325 2022.07.16. 13:24

Boldogot Mobadek :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69326 2022.07.16. 13:25

Greyfox írta:Má' bocs, de kurvára nem tudom sajnálni szegény bányászokat, sőt, legalább ennyi haszna van, hogy nem az én adómon támogatják őket.
Azt azért tegyük hozzá, hogy a legnagyobb hiba volt abban a hitben tartották az embereket, hogy az energia olcsó, és "mi" majd mindenkinek kifizetjük a különbözetet, hiszen lejjebb csavarni, szigetelni ördögtől való.
A támogatással nincs bajom, adjanak a rászorulóknak, szegényeknek, nyugdíjasoknak, akár a többszörösét. De nem. Adtak mindenkinek, nagyon sokáig, nagyon sokat, jövedelemtől függetlenül "mindentámogatás", adóvisszatérítés, mentesség, szarni rá.
Jövhéten minden megtakarításomat átváltom valami devizába (lehet USD, mert EUR-nak a német gázhiány nem hiszem, hogy jót tesz), mert ami itt lesz, ahhoz képest a covid csúcsa csak bemelegítés volt. :szomoru1:
En usdt vettem a haboru elejen, nem bantam meg, csak azon forgok mikor valtsam vissza? :fejvakaras:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69327 2022.07.16. 13:36

Micsu írta:En usdt vettem a haboru elejen, nem bantam meg, csak azon forgok mikor valtsam vissza? :fejvakaras:
5-10ezer között vhol. :banplz:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #69328 2022.07.16. 13:52

Micsu írta:En usdt vettem a haboru elejen, nem bantam meg, csak azon forgok mikor valtsam vissza? :fejvakaras:

Hát, ne mostanában.

A poén az, hogy én egy két részvényt vettem pár hónapja, de ugye dollárért. A részvény persze zuhant, viszont az árfolyam miatt forintban bőőven "pluszban" vagyok :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #69329 2022.07.16. 13:54

Micsu, Greyfox: Kösziek! :szeret:

/én sajnos nem vettem semmit. Pedig kellett volna.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69330 2022.07.16. 14:44

Greyfox írta:Má' bocs, de kurvára nem tudom sajnálni szegény bányászokat, sőt, legalább ennyi haszna van, hogy nem az én adómon támogatják őket.
Azt azért tegyük hozzá, hogy a legnagyobb hiba volt abban a hitben tartották az embereket, hogy az energia olcsó, és "mi" majd mindenkinek kifizetjük a különbözetet, hiszen lejjebb csavarni, szigetelni ördögtől való.
A támogatással nincs bajom, adjanak a rászorulóknak, szegényeknek, nyugdíjasoknak, akár a többszörösét. De nem. Adtak mindenkinek, nagyon sokáig, nagyon sokat, jövedelemtől függetlenül "mindentámogatás", adóvisszatérítés, mentesség, szarni rá.
Jövhéten minden megtakarításomat átváltom valami devizába (lehet USD, mert EUR-nak a német gázhiány nem hiszem, hogy jót tesz), mert ami itt lesz, ahhoz képest a covid csúcsa csak bemelegítés volt. :szomoru1:
Nem kell ahhoz csórónak lenni, hogy piaci áron drága legyen az energia.

Kíváncsi vagyok, hogy a rezsinövelés mit hoz a VGA-piacon. Vagy a kilakoltatott 3090 TÍÁJ-tulajok a vassal fütik fel a híd alját?
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #69331 2022.07.16. 19:40

Zóanagyvarázsló írta:Nem kell ahhoz csórónak lenni, hogy piaci áron drága legyen az energia.


Nem mondtam az ellenkezőjét. Dárga, a magyar fizetésekhez képest pedig kurvadrága. Persze ideális esetben a fizetés lenne magasabb..
Csak azt mondom, hogy nem kell mindenki helyett kifizetni, segítsék azt többszörösen, aki nagy szarban van, mert az élelmiszerárak elszállása + ez, az katasztrófa lesz egy pár ezer embernek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69332 2022.07.16. 21:41

CDPR részvények a Cyberpunk 2077 megjelenése előtti csúcson: 443 PLN. Aktuális árfolyam: 93 PLN.

Ilyen jó dolgot ennél jobban elkúrni nem lehetett volna. Ha még egy évvel tolják mennyit esett volna az árfolyam? 10%? 20%? ÚRISTEN 30%? Hát valszeg elcsélték volna a mostani állapot helyett.. Ami 80% -kal rezsicsökkentett részvény ár.

És az 1.5 -ös állapotában is lett volna persze bőven fanyalgás és joggal, de hát dimenziók itt a különbségek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69333 2022.07.16. 23:05

Lepörgött a Forza Horizon 4 is. Pc-n és xsx-en vegyesen. Kicsit engem is meglepett, hogy ilyen hamar, de a három után kedvem volt még forzázgatni és meglepődve tapasztaltam, hogy a szisztéma néküli, hébe-hóba játszásom a mindjárt kész állapotig sodort előre, aztán így pár nap után lepörgött ez is.
Sokkal vegyesebb a kép, mint a három esetén. Egyrészt a pozitív oldalon ott van, hogy a kezdeti balfaszkodás után olyan szinten szanaszét optimalizálták pc-n és aztán xsx-en is, hogy arra szavak nincsenek. A gyönyörű nem írja le eléggé, amit lát az ember, a pc-s hibátlan 60 fps-es futás és ugye ugyanez xsx-en, az egyetlen 4k@60as FH címként. PC-s ultra nyilván picit jobb, így azon ment az idő 90%-ában.
Ugyanakkor másrészt ez sem hibátlan, mert
- totál káosz az egész. Ezt Artyval és Zóval is megállapítottuk, hogy full konfettivel megszórt a térkép, és az eventeknél sincs meg az igazi progressz élmény. Mármint nyilván sorban aranyozódnak ki az ikonok, de már nem szürkülnek ki, hogy ne csillogvillogjanak ott, csak arany keretet kap, és ez erősen rontja az átláthatóságot, és nincsenek igazi bajnokságok se, hogy legyen vmi érzése az embernek, hogy x-ből y bajnokság már kész.
- még mindig vannak buggy versenyek. Szüljön sünt, aki ezt kitalálta, hogy jó lesz.
Kiegjeim nincsenek, a fentiek jár egy-egy mínusz pont, szóval azért 8/10 jár a cuccnak! Jóféle!
Avatar
Botond

Hozzászólás #69334 2022.07.17. 10:35

Greyfox írta:Nem mondtam az ellenkezőjét. Dárga, a magyar fizetésekhez képest pedig kurvadrága. Persze ideális esetben a fizetés lenne magasabb..
Csak azt mondom, hogy nem kell mindenki helyett kifizetni, segítsék azt többszörösen, aki nagy szarban van, mert az élelmiszerárak elszállása + ez, az katasztrófa lesz egy pár ezer embernek.
Én azt hiszem mindent elkövettem, ami emberi lehetséges, hogy nálunk ne legyen ez gond.
A lányom pont most ért tini korba, délben kell, reggeli így ki is marad, napi 1 étkezést megspórolok, valamint 3080ti helyett a 20%al kevesebb áramot zabáló 6900xt-t vettem. Ha mindenki ennyire előrelátóan készült volna a nehéz időkre, akkor sehol se kellene gondnak lennie! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69335 2022.07.17. 11:22

Necro írta:Nem tudok visszavágni mert a gép el van csomagolva, de volt egy bekészített 18140-em még korábbról ilyen esetre. (Na jó, valahogy lefutott, de az eredményjelzőn 0%-ot mutatott)
https://www.3dmark.com/spy/29277117

Asszem ez a vége. Többet nem tudok kifacsarni belőle.
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69336 2022.07.17. 13:20

Greyfox írta:Nem mondtam az ellenkezőjét. Dárga, a magyar fizetésekhez képest pedig kurvadrága. Persze ideális esetben a fizetés lenne magasabb..
Csak azt mondom, hogy nem kell mindenki helyett kifizetni, segítsék azt többszörösen, aki nagy szarban van, mert az élelmiszerárak elszállása + ez, az katasztrófa lesz egy pár ezer embernek.
Havi extra százezer a rezsire az átlagot is érzékenyen érinti, erre céloztam. Én a lakásban két és félszer beleférnék a limitbe, de egyedül élve és kevés időt otthon ülve aránylag spórolósan ez nem csoda. Anyáméknál bajos, mert az átalány az az alapján megy, amikor tavaly bőven fúrtak-faragtak, tehát sok alkalmi tétel megdobja, és most hiába spórolnak már, ha ősztől ez alapján rájuk - vagy inkább tőlük el - vernek egy vagyont havonta. Meg hát családi ház több főre az eleve más. Lassan az lesz, hogy nem én járok hozzájuk, hanem ők hozzám, hogy a limitbe beleférjenek. Érted, ha eljönnek hozzám fogyasztani, ugyanannyi összenergia-fogyasztás mellett vagyonokat lehet spórolni - ha elmúlik egyszer az emelt átalány végre. Nem sok értelme van ennek így a szögegyszerűségen kívül, hogy csak fogyasztási helyet néznek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69337 2022.07.17. 15:03

Zóanagyvarázsló írta:Havi extra százezer a rezsire az átlagot is érzékenyen érinti, erre céloztam. Én a lakásban két és félszer beleférnék a limitbe, de egyedül élve és kevés időt otthon ülve aránylag spórolósan ez nem csoda. Anyáméknál bajos, mert az átalány az az alapján megy, amikor tavaly bőven fúrtak-faragtak, tehát sok alkalmi tétel megdobja, és most hiába spórolnak már, ha ősztől ez alapján rájuk - vagy inkább tőlük el - vernek egy vagyont havonta. Meg hát családi ház több főre az eleve más. Lassan az lesz, hogy nem én járok hozzájuk, hanem ők hozzám, hogy a limitbe beleférjenek. Érted, ha eljönnek hozzám fogyasztani, ugyanannyi összenergia-fogyasztás mellett vagyonokat lehet spórolni - ha elmúlik egyszer az emelt átalány végre. Nem sok értelme van ennek így a szögegyszerűségen kívül, hogy csak fogyasztási helyet néznek.
Emelt átalány az úgy múlik el, hogy betelefonálsz, hogy holnaptól legyen 210 kWh a villany, és majd az éves leolvasásnál derül ki, hogy tényleg az előző éves elszámolás előtt voltak az egyszeri tételek, akkor nem lesz vagyonok ráfizetése.
Bár azt nem is tudom mi a viszonyítási pont, az előző éves elszámolás?
Mindegy, a havi átalány bemondás alapján bármikor módosítható.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #69338 2022.07.17. 15:05

Moby írta:Asszem ez a vége. Többet nem tudok kifacsarni belőle.
Kép

Amikor egy ilyen teszt egy ezres lesz :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69339 2022.07.17. 15:18

Botond írta:Emelt átalány az úgy múlik el, hogy betelefonálsz, hogy holnaptól legyen 210 kWh a villany, és majd az éves leolvasásnál derül ki, hogy tényleg az előző éves elszámolás előtt voltak az egyszeri tételek, akkor nem lesz vagyonok ráfizetése.
Bár azt nem is tudom mi a viszonyítási pont, az előző éves elszámolás?
Mindegy, a havi átalány bemondás alapján bármikor módosítható.
Én még nem fizettem/ intéztem átalányt, de lehet. Csak így meg a következőbe lehet nehezebb beférni (vagyis kevéssel átlépni). Valamit valamiért. És ja, az előző éves számít.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69340 2022.07.17. 15:22

Greyfox írta:Amikor egy ilyen teszt egy ezres lesz :D
MEGÉRI! :banplz:

/egyébként az egész gépem kb ekviv fogyasztásilag a PS5-el, vagy maximum egy picivel van felette. 260W a vga, 60W-os a procim. Teljesítményben meg a duplája.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69341 2022.07.17. 16:32

Botond írta:Emelt átalány az úgy múlik el, hogy betelefonálsz, hogy holnaptól legyen 210 kWh a villany, és majd az éves leolvasásnál derül ki, hogy tényleg az előző éves elszámolás előtt voltak az egyszeri tételek, akkor nem lesz vagyonok ráfizetése.
Bár azt nem is tudom mi a viszonyítási pont, az előző éves elszámolás?
Mindegy, a havi átalány bemondás alapján bármikor módosítható.
Meg sincs meg h az elszamolas az h fog mukodni, a masik meg az h egy torveny h is alkalmazhato visszafele jogilag, mert elvileg sehogy, akkor aug1 elott h akarnak emelt dijat fizettetni?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69342 2022.07.17. 17:04

Sony (opens in new tab) and Bungie (opens in new tab) have announced via Twitter that the publisher's $3.6 billion deal to acquire the Destiny 2 developer has closed, with the stage now set for Bungie to fully integrate into Sony's operations.

Johetnek a production value tpsek sanyi neven :whatever:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69343 2022.07.17. 17:33

Micsu írta:Meg sincs meg h az elszamolas az h fog mukodni, a masik meg az h egy torveny h is alkalmazhato visszafele jogilag, mert elvileg sehogy, akkor aug1 elott h akarnak emelt dijat fizettetni?
Úgy, hogy nem visszamenőleg fizettetik meg a díjat, hanem az elmúlt 1 év fogyasztása alapján számítják ki, hogy mennyi lesz az "alapdíjad" 210-ig. Így majd aug1-től fizeted meg, amit az elmúlt 1 évben "túl"fogyasztottál. És még számtalan más módon lehet ezt a "problémát" kikerülni, de ez tűnik a legvalószínűbbnek az eddig elmondottak alapján.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69344 2022.07.17. 17:39

Moby írta:Úgy, hogy nem visszamenőleg fizettetik meg a díjat, hanem az elmúlt 1 év fogyasztása alapján számítják ki, hogy mennyi lesz az "alapdíjad" 210-ig. Így majd aug1-től fizeted meg, amit az elmúlt 1 évben "túl"fogyasztottál. És még számtalan más módon lehet ezt a "problémát" kikerülni, de ez tűnik a legvalószínűbbnek az eddig elmondottak alapján.
Jo ertem akk kell menni a kuriara mert ilyen nincsen h visszafele alkalmaznak egy torvenyt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69345 2022.07.17. 17:42

Micsu írta:Jo ertem akk kell menni a kuriara mert ilyen nincsen h visszafele alkalmaznak egy torvenyt.
Nem alkalmaznak visszamenőleg törvérnyt. A díjat határozzák meg korábbi adatokból. Olyan meg kb az életed minden pillanatában van csillió (adók, járulékok, minden, bármi). A törvény gondolom aug1-től él majd.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69346 2022.07.17. 18:03

Moby írta:Nem alkalmaznak visszamenőleg törvérnyt. A díjat határozzák meg korábbi adatokból. Olyan meg kb az életed minden pillanatában van csillió (adók, járulékok, minden, bármi). A törvény gondolom aug1-től él majd.
Hat de a dij aug1tol valtozik hogy fizethetnek en jan1tol? :fejvakaras:
Afat, jarulekot mrg mast se fizettem tobbet max onnantol amikortol megemeltek ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #69347 2022.07.17. 18:05

Micsu írta:Hat de a dij aug1tol valtozik hogy fizethetnek en jan1tol? :fejvakaras:
Afat, jarulekot mrg mast se fizettem tobbet max onnantol amikortol megemeltek ;)
Nem fizetsz január 1-től.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69348 2022.07.17. 18:50

Moby írta:Nem fizetsz január 1-től.
Hat onnantol ahonnan az elszamolasi idoszak kezdodik.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #69349 2022.07.17. 18:58

Moby írta:A díjat határozzák meg korábbi adatokból.

Ez azért nem fair, mert akkor még ez a felhasználási feltételeknek nem volt része. Pl. ha már akkor tudod, hogy extra fogyasztás extra terhet jelent majd, akkor van lehetőséged választani. Így nincs.

-Vagy én nem értek valamit. Visszaadják a különbözetet év végén, ha mégis kevesebbet fogyasztasz?

Mindeközben 3080 Ti már van 320-360 körül hwaprón.
Még várok egy kicsit, amíg teljes lesz a rezsihatás :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #69350 2022.07.17. 19:03

Greyfox írta:Ez azért nem fair
Mérőórára kiosztani a keretet a felhasználószám figyelembevétele nélkül az fair? Ezek a srácok nem igazán fair játékosok, de ez már csak nem kéne újdonság legyen :)

/azok moslék bányakártyák, ventusok meg ilyenek, messzire kerül el őket. A normálisak még mindig drágán mennek, de talán valamikor begyűrűzik az nvidia árcsökkentése hozzánk is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69351 2022.07.19. 13:14

Már tölthető a Stray PS+ Extra tierben. Az art és a hangulata fantasztikus, de ezt már tudtuk. A macsek kezelése és mozgása teljesen jó és reszponzív, az ugrások viszont csak előre meghatározott helyeken mennek, de kellően organikusan lehet mászkálni, nem tűnik fel egy pár perc után ez a korlátozás.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69352 2022.07.19. 13:21

Ja és Metacritic-en 84 ponton áll, szóval nem csoda, hogy Xboxon nem elérhető.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69353 2022.07.19. 15:55

DanielT írta:Ja és Metacritic-en 84 ponton áll, szóval nem csoda, hogy Xboxon nem elérhető.
videók alapján már előrendeltem rég steamen. Nagyon nem lepett meg a jó értékelés.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69354 2022.07.19. 16:20

Szimpi volt nekem is bar megneztem egy rivjut attol nem hasaltam el.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69355 2022.07.19. 16:57

Moby írta:videók alapján már előrendeltem rég steamen. Nagyon nem lepett meg a jó értékelés.
HDR megy már pécén? :fogmosas:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69356 2022.07.19. 17:05

DanielT írta:HDR megy már pécén? :fogmosas:
Fogalmam sincs, SDR monitorom van.

/vagy konkrétan ebben a játékban? Ezt még annyira sem tudom. Nem csak a monitor miatt, de még meg sem jelent steamen. Majd 1 óra múlva.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69357 2022.07.19. 18:02

Addig is egy jó kis AC görög és egyiptomi videó a currgen patchról.
phpBB [media]
Avatar
Guardian Hero

Hozzászólás #69358 2022.07.19. 18:16

A Ghost of Csucsima jó lesz majd valamikor? Még nagyon az elején vagyok és nagyon akarom szeretni, mert szamurájos és exkluzív, de ha őszinte akarok lenni az AC Odyssey eleje jobban megfogott. Szépnek se igazán látom, persze van egy erős, néhol giccsbe forduló art direction, de azért egy Red Dead 2 vagy AC Odyssey, de akár Witcher 3 után nem olyan nagy szám, elég sivár a környezet.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #69359 2022.07.19. 18:38

Guardian Hero írta:A Ghost of Csucsima jó lesz majd valamikor? Még nagyon az elején vagyok és nagyon akarom szeretni, mert szamurájos és exkluzív, de ha őszinte akarok lenni az AC Odyssey eleje jobban megfogott. Szépnek se igazán látom, persze van egy erős, néhol giccsbe forduló art direction, de azért egy Red Dead 2 vagy AC Odyssey, de akár Witcher 3 után nem olyan nagy szám, elég sivár a környezet.

Hááát grafban nálam agyonvert mindent, kibaszottszép. Wicher 3? nemá :D
Elején nekem sem tetszett, aztán picit jobban, elkezdett érdekelni a sztori, a minigameket élveztem, de nálam pont a szépsége és a hangulata vitte el, a gameplay elég uncsi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69360 2022.07.19. 18:49

Guardian Hero írta:A Ghost of Csucsima jó lesz majd valamikor? Még nagyon az elején vagyok és nagyon akarom szeretni, mert szamurájos és exkluzív, de ha őszinte akarok lenni az AC Odyssey eleje jobban megfogott. Szépnek se igazán látom, persze van egy erős, néhol giccsbe forduló art direction, de azért egy Red Dead 2 vagy AC Odyssey, de akár Witcher 3 után nem olyan nagy szám, elég sivár a környezet.
Hogy ne lenne szép, azt azért aláírni nem tudom. Repetitív mint a kurvaélet, meg szerintem lehet szeretni, van miért, de a gfx a legbaszóbb része.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69361 2022.07.19. 18:57

Te Botond, az FH5 esetében a végigjátszani az hogyan értelmezendő? Hogy elfogynak a kipipálható kihívások a színes szarban?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69362 2022.07.19. 18:59

Guardian Hero írta:A Ghost of Csucsima jó lesz majd valamikor? Még nagyon az elején vagyok és nagyon akarom szeretni, mert szamurájos és exkluzív, de ha őszinte akarok lenni az AC Odyssey eleje jobban megfogott. Szépnek se igazán látom, persze van egy erős, néhol giccsbe forduló art direction, de azért egy Red Dead 2 vagy AC Odyssey, de akár Witcher 3 után nem olyan nagy szám, elég sivár a környezet.
Ha a grafika és a harc nem tetszik, akkor szerintem semmi mást nem tartogat a játék.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69363 2022.07.19. 19:28

Moby írta:Te Botond, az FH5 esetében a végigjátszani az hogyan értelmezendő? Hogy elfogynak a kipipálható kihívások a színes szarban?
Ja, gondolom, de abba a részbe éppen hogy csak belenéztem.
Már a négynél is elég absztrakt fogalom a kész, de elfogytak az új versenyek, sztorik, driftzónák, traffipaxok, és hát azt nem éreztem, hogy mindent három csillagra kellene, szóval nem maxoltam, csak megnéztem minden contentet.
Ötödik felvonásban még nem látom mi az extra csavar, de vmi ugyan ilyesmire számítok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69364 2022.07.19. 19:37

Botond írta:Addig is egy jó kis AC görög és egyiptomi videó a currgen patchról.
Jó, de a mi a tanulság? Foscsimbók 60 fps a max, ezért csak PC-n érdemes?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69365 2022.07.19. 19:39

Moby írta:Fogalmam sincs, SDR monitorom van.

/vagy konkrétan ebben a játékban? Ezt még annyira sem tudom. Nem csak a monitor miatt, de még meg sem jelent steamen. Majd 1 óra múlva.
Én meg az anyázást. Elvileg van miért.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69366 2022.07.19. 19:43

Zóanagyvarázsló írta:Én meg az anyázást. Elvileg van miért.
40 percet nyomtam még csak vele. Mit kéne lássak?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #69367 2022.07.19. 20:18

Moby írta:40 percet nyomtam még csak vele. Mit kéne lássak?
A szokásos shader compile akadások, mint általában az UE4-es játékoknál.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69368 2022.07.19. 20:32

Zóanagyvarázsló írta:Jó, de a mi a tanulság? Foscsimbók 60 fps a max, ezért csak PC-n érdemes?
Ezt mondjuk nem tudom, hogy pc-n lehet e butítani 240p-ben a detailt annyira, hogy fix 120 fps legyen egy 3060assal, de a videó alá szerintem egy kommentbe dobd be, hogy ezt is tesztelje ki a DF! :email:
Csumpi 6900-as csak 75-90 fpst bírt 4K ultra mellett.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69369 2022.07.19. 22:58

benőmenő írta:A szokásos shader compile akadások, mint általában az UE4-es játékoknál.
Én ezt értem, de hol van ebben ilyen? Mitk kéne látnom? Hol keressem? :nemtudom: Nálam annyi történik mindösszesen, hogy 144fps-el bassza a kurva eget rendületlenül.
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #69370 2022.07.19. 23:07

Moby írta:Én ezt értem, de hol van ebben ilyen? Mitk kéne látnom? Hol keressem? :nemtudom: Nálam annyi történik mindösszesen, hogy 144fps-el bassza a kurva eget rendületlenül.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=P99tN1HiutU[]
Valszeg csak vidián sutterel, mert ugye a ps5 is AMD és azon nem, szalz AMD-n jó! Aggódjanak az intelvídia bérencek, Arty előre szólt! :banplz:

Vissza: “Leáldozott.hu”