A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69091 2022.07.05. 15:03

Moby írta:Jaj meg el is felejtettem kaparni róla valamit: lepörgött az ST4 rögtön, ahogy kijött a vége. Lehet mondani, hogy már nem üt akkorát, mint az elején, de ezek még mindig nem tudnak hibázni. Minden évad végét nagyon meg tudják csinálni, de eddig ez szólt a legnagyobbat. Az meg ilyen világbohóca kenobik mellett egyenesen parádé, hogy két olyan epik scene-t tesznek le az asztalra egy évadban, amiért megőrülnek az emberek. Kate Bushnak nagyobb ismertséget hozott ez a sorozat, mint az elmúlt 37 év. Kemény. Mondjuk oda is tették rendesen. Ehhez képest mármár megúszósnak tűnhet a metallicás scene, de a master of puppets kurvajó választás volt. Szóval nyilván vannak negatívumok, csak ezt az egészet leginkább csak házon belül érdemes méricskélni. Bárhogy is, ez az ST még mindig a sorozatok sony exkluzívja. Sokszor megúszós, kicsit körbe-körbe jár, meg láttunk már jobbat is tőlük, de idáig kevesen nőnek csak fel. Faszavót na, működik a medzsik.
Persze a sorozat végére kellettek a buzik meg a lezbikusok, kenobiban legalább azok nem voltak :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69092 2022.07.05. 15:03

Botond írta:Hát ugye a 6900nak az a lényege, hogy a dlss meg az fsr hallatán csak legyintsen az ember, hogy mindegya, jó lesz natívba is, kihajccsa!
Kivéve a 8k@120, de az az ajtókitámasztó5 privilégiuma egyelőre csak!
Nem szoktad még meg xsxen ezt a felskálázást? :ravasz1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69093 2022.07.05. 15:27

Micsu írta:Nem szoktad még meg xsxen ezt a felskálázást? :ravasz1:
Még nem, mert ugye fsr még a Holdban van és nem nvidia teknósok, szóval dlss az nincs.
De amúgy jogos a felvetésed, hogy a dinamikus felbontás meg a dlss egy kutya, mert bár a kettő pont inverzen fogja meg a részleges felbontás csökkenés kérdését az általános felbontás csökkentéssel szemben, de ja, valójában egy kutya.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69094 2022.07.05. 15:36

Botond írta:Még nem, mert ugye fsr még a Holdban van és nem nvidia teknósok, szóval dlss az nincs.
De amúgy jogos a felvetésed, hogy a dinamikus felbontás meg a dlss egy kutya, mert bár a kettő pont inverzen fogja meg a részleges felbontás csökkenés kérdését az általános felbontás csökkentéssel szemben, de ja, valójában egy kutya.
A Sniper Elite 5 tudtommal konzolon is FSR-t használ, és sajnos csak az 1.0-t.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69095 2022.07.05. 15:51

Micsu írta:Persze a sorozat végére kellettek a buzik meg a lezbikusok, kenobiban legalább azok nem voltak :D
Pont ma láttam egy szó viccet, hogy rolexet kaptam a leszbikus barátaimtól a szülinapomra, szerintem félreértették, hogy “i wanna watch”. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69096 2022.07.05. 15:58

Zóanagyvarázsló írta:A Sniper Elite 5 tudtommal konzolon is FSR-t használ, és sajnos csak az 1.0-t.
Most kapta meg az FSR2.0-t a xbox sdk, amikor kitolták a forráskódját is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69097 2022.07.05. 16:11

Botond írta:Még nem, mert ugye fsr még a Holdban van és nem nvidia teknósok, szóval dlss az nincs.
De amúgy jogos a felvetésed, hogy a dinamikus felbontás meg a dlss egy kutya, mert bár a kettő pont inverzen fogja meg a részleges felbontás csökkenés kérdését az általános felbontás csökkentéssel szemben, de ja, valójában egy kutya.
Én itt a nativozásra gondoltam, hát ott is max a régi címek natívak, ha már ennyire fontos a natív akkor xsx is mehet a kukába.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69098 2022.07.05. 17:52

Hűbazmeg, ez háromszor akkora, mint a 1080ti, kitámasztó van a végéhez, meg fasz tudja mi. A héten is ezt fogom szerelgetni. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69099 2022.07.05. 17:53

Micsu írta:Én itt a nativozásra gondoltam, hát ott is max a régi címek natívak, ha már ennyire fontos a natív akkor xsx is mehet a kukába.
Miről beszélsz?! Most amikor peppa malac meg a mancs őrjárat is jön a GPUba?! Most fut igazán a natív 4k géming az xsx-en!
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69100 2022.07.05. 18:05

Botond írta:Hűbazmeg, ez háromszor akkora, mint a 1080ti, kitámasztó van a végéhez, meg fasz tudja mi. A héten is ezt fogom szerelgetni. :idiota:
Szólj, ha át kell menni, mert egyedül nem tudod elvinni a PC-ig!
Avatar
neoreg

Hozzászólás #69101 2022.07.05. 18:33

Felbuzdulva a bitangerős forint láttán úgy döntöttem, hogy nem sok értelme van tovább halogatni a gépújítást, úgyhogy gyorsan rendeltem egy evga ftw rtx 3080-at, egy 12700k-t, egy z690-es alaplapot és egy fekete noctua nh-d15-öt.

Szépen meg is állt az egész 780ezerben.

Ennél többet csak akkor tehettem volna a kriptopiac teljes megsemmisüléséért és a 200 forintos euróért, ha a fele megtakarításom BTC-be rakom, a másik feléből meg eurót vettem volna. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69102 2022.07.05. 19:44

neoreg írta:Felbuzdulva a bitangerős forint láttán úgy döntöttem, hogy nem sok értelme van tovább halogatni a gépújítást, úgyhogy gyorsan rendeltem egy evga ftw rtx 3080-at, egy 12700k-t, egy z690-es alaplapot és egy fekete noctua nh-d15-öt.

Szépen meg is állt az egész 780ezerben.

Ennél többet csak akkor tehettem volna a kriptopiac teljes megsemmisüléséért és a 200 forintos euróért, ha a fele megtakarításom BTC-be rakom, a másik feléből meg eurót vettem volna. :idiota:
Nájsz! Én most megúsztam olcsóba, 580ba megállt a művelet és csak a 2 terás játék tároló ssd-t kellett átrakni még pluszba.
Ennyit tud mindenféle állítgatás nélkül, csak azért toltam rá a 3d markot, hogy a 850es gold evga táp megbírja e terhelés alatt.
A 3080ti mérésed hol van Micsu? Nem találom a keresővel.
/szerk: És HTX a lehetőséget Moby!
/szerk2: Nekem csak ddu, kiszerel, beszerel, catalyst (vagy akárminek hívják éppen), és már ment is minden azonnal. Egyetlen mókavonatozás volt, hogy elsőre azt mondta felrakta a drivert, újraindul és 1024*768, de állítani se hagyja (millió fps lesz mindenben óje!), nézem mi a fasz, mégse tette fel a drivert, másodikra aztán felrakta, újraindult, és jó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69103 2022.07.05. 19:51

Botond írta:Nájsz! Én most megúsztam olcsóba, 580ba megállt a művelet és csak a 2 terás játék tároló ssd-t kellett átrakni még pluszba.
Ennyit tud mindenféle állítgatás nélkül, csak azért toltam rá a 3d markot, hogy a 850es gold evga táp megbírja e terhelés alatt.
A 3080ti mérésed hol van Micsu? Nem találom a keresővel.
/szerk: És HTX a lehetőséget Moby!
/szerk2: Nekem csak ddu, kiszerel, beszerel, catalyst (vagy akárminek hívják éppen), és már ment is minden azonnal. Egyetlen mókavonatozás volt, hogy elsőre azt mondta felrakta a drivert, újraindul és 1024*768, de állítani se hagyja (millió fps lesz mindenben óje!), nézem mi a fasz, mégse tette fel a drivert, másodikra aztán felrakta, újraindult, és jó.
Na nálam TELJESEN ugyanez volt. Nem ment fel elsőre, csak másodikra. És amikor másodikra felment, akkor kideült, hogy pár játék nem fut jól. Pl. Dragon's Dogma ilyen 40fps-el ment. Meg volt jó sok játék, ami viszont ment rendesen. De volt, ami nem. És ezeket nem tudtam másképp rendbetenni, csak a win reinstallal.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69104 2022.07.05. 19:57

Moby írta:Na nálam TELJESEN ugyanez volt. Nem ment fel elsőre, csak másodikra. És amikor másodikra felment, akkor kideült, hogy pár játék nem fut jól. Pl. Dragon's Dogma ilyen 40fps-el ment. Meg volt jó sok játék, ami viszont ment rendesen. De volt, ami nem. És ezeket nem tudtam másképp rendbetenni, csak a win reinstallal.
Még nem tudtam mindent végigpróbálgatni valóban, max lesz egy win11 reinstall. Úgyis össze kell rakni a kölyök gépét, arra is kell egy friss win10, hétvégén majd tartok egy install napot.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69105 2022.07.05. 19:57

Moby írta:Na nálam TELJESEN ugyanez volt. Nem ment fel elsőre, csak másodikra. És amikor másodikra felment, akkor kideült, hogy pár játék nem fut jól. Pl. Dragon's Dogma ilyen 40fps-el ment. Meg volt jó sok játék, ami viszont ment rendesen. De volt, ami nem. És ezeket nem tudtam másképp rendbetenni, csak a win reinstallal.
Muhaha, nálam 750-nek jobban fog futni az FC3, mint Botond új kártyáján. Megérte nekem az ő 380k-ját!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69106 2022.07.05. 21:37

Ennek a stranger things evadzaronak kb annyira kellett a 2+ ora mint obiwannak a sorozat. :nevetes2:
Botond: en ilyen 17k korulre emlekszem de majd ha nem felejtem el felteszem a markot.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69107 2022.07.06. 08:59

Zóanagyvarázsló írta:Muhaha, nálam 750-nek jobban fog futni az FC3, mint Botond új kártyáján. Megérte nekem az ő 380k-ját!
Na, hát végül nem így alakult! :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69108 2022.07.06. 10:47

Botond írta:Na, hát végül nem így alakult! :idiota:
Mindkettönknek 60 fps lett végül. Egyezzünk ki döntetlenben! :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69109 2022.07.06. 12:00

Botond írta:Miről beszélsz?! Most amikor peppa malac meg a mancs őrjárat is jön a GPUba?! Most fut igazán a natív 4k géming az xsx-en!
Kép
Teljesen korrekt az MS-től, hogy ezekkel a COMING SOON összefoglalókkal értesítik a usereket, hogy ideje lemondani a szolgáltatást! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69110 2022.07.06. 12:37

Zóanagyvarázsló írta:Mindkettönknek 60 fps lett végül. Egyezzünk ki döntetlenben! :idiota:
Naná, hogy meglett a 60 fps, hiszen ez 2012 legjobban optimalizált játéka!
Ahogy a cikk is írja, még több ilyen ubisoft remekmű kellene!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #69111 2022.07.06. 12:41

DanielT írta:Teljesen korrekt az MS-től, hogy ezekkel a COMING SOON összefoglalókkal értesítik a usereket, hogy ideje lemondani a szolgáltatást! :banplz:
Azért valld be, a Powerwash Simularor van akkora gigaex, mint egy Ragnarök vagy Horizon 2! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69112 2022.07.06. 14:51

Botond írta:Na, hát végül nem így alakult! :idiota:
Tegnap még foglaltam egy sima 6900xt-t 390-ért. Így az ulti után már nem akkora deal, de egyrészt annak vége, elmónikáztam, másrészt egy hét múlva majd ez is világbajnok ajánlatnak fog tűnni, pláne 1 hónap múlva. Ugyanott 6700xt eladó :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #69113 2022.07.06. 14:51

Moby írta:Tegnap még foglaltam egy sima 6900xt-t 390-ért. Így az ulti után már nem akkora deal, de egyrészt annak vége, elmónikáztam, másrészt egy hét múlva majd ez is világbajnok ajánlatnak fog tűnni, pláne 1 hónap múlva. Ugyanott 6700xt eladó :D
Artyt lehet érdekli, megkérdem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69114 2022.07.06. 14:52

Botond írta:Artyt lehet érdekli, megkérdem.
Ezt már megtartom. Ezért mondtam, hogy elmónikáztam. Addig gondolkodtam rajta, amíg azt elvitted, a másikról lemaradtam, több meg nincs. Kétszer ugyanazt a marhaságot nem követem el :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2022.07.06. 14:55-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69115 2022.07.06. 14:53

Moby írta:Ezt már megtartom.
A 6700xt érdekelné.
/szerk: írtam neki ms appon, lehet fog keresni
Avatar
Moby

Hozzászólás #69116 2022.07.06. 14:55

Botond írta:A 6700xt érdekelné.
/szerk: írtam neki ms appon, lehet fog keresni
Jaaa, vágesz :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #69117 2022.07.06. 15:01

Moby írta:Jaaa, vágesz :)
Viszont ha létrejön a deal, akkor Micsunak kell résen lenni, mert akkor a founder 1080as szabadul fel, ami az enyém volt, most Artyé. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69118 2022.07.06. 15:34

Megjött a 40 frém pecs amire vártam Horizon West-hez, hátha másnak is sorban áll még:

NEW FEATURES (PlayStation 5)

Variable Refresh Rate (VRR) and High Refresh Rate (HFR) support
VRR improves dynamic resolution scaling on 60Hz
VRR & HFR targets a refresh rate between 60Hz and 120Hz
New “Balanced” Graphics Mode introducing 40Hz for supported displays
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69119 2022.07.06. 15:41

416 Ft az Euró, hajrá Magyarország!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69120 2022.07.06. 15:44

Ezt meg úgy látszik bevállalták végül:

Kép

Mondjuk elég kockázatos bedobni az év végi Microsoftos címek darálójába... MUHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHA
Avatar
arty

Hozzászólás #69121 2022.07.06. 16:10

Moby írta:Jaaa, vágesz :)
Jónapot bátya, mennyi a 6700xt? :wave:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69122 2022.07.06. 18:09

arty írta:Jónapot bátya, mennyi a 6700xt? :wave:
Lehet nem itt kéne eladnom, mer a bóti ára már most 300 felett van :idiota: Ez az olcsó vga dolog tartott ilyen egy hónapig se, saztán mára kivégezte a bizonytalanság úgy, ahogy van(mámint hogy tényleg arra van-e az előre, amerre mi megyünk). Kurvára résen kell lenni basszameg :( Be kellett volna vásárolni a múlthéten mindenből, és jövőhéten kifenni a kaszákat. Csak én hülye vagyok scalpernek is :D

/megy PM-ben a részletek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69123 2022.07.06. 19:22

DanielT írta:Ezt meg úgy látszik bevállalták végül:

Kép

Mondjuk elég kockázatos bedobni az év végi Microsoftos címek darálójába... MUHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHA
Nem látom a képen a steam logot. Pécés verza is jön aznap? :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #69124 2022.07.06. 19:33

Moby írta:Lehet nem itt kéne eladnom, mer a bóti ára már most 300 felett van :idiota: Ez az olcsó vga dolog tartott ilyen egy hónapig se, saztán mára kivégezte a bizonytalanság úgy, ahogy van(mámint hogy tényleg arra van-e az előre, amerre mi megyünk). Kurvára résen kell lenni basszameg :( Be kellett volna vásárolni a múlthéten mindenből, és jövőhéten kifenni a kaszákat. Csak én hülye vagyok scalpernek is :D
/megy PM-ben a részletek.
Múltkori konzol partin szólt az egyik munkatárs, hogy ha véletlen el szeretném adni a PS5-öt 800 Eurót adna érte. Miafaszvanitt még mindig?! :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69125 2022.07.06. 20:06

Moby írta:Nem látom a képen a steam logot. Pécés verza is jön aznap? :D
Na a tipikus pécés bagóleső újhardvert vettem enyémavilág Pistike!

Van egy rossz hírem! Attól még, hogy van póva, csak a lefingott több éves penészes morzsákat kapod továbbra is! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69126 2022.07.06. 20:09

DanielT írta:Na a tipikus pécés bagóleső újhardvert vettem enyémavilág Pistike!

Van egy rossz hírem! Attól még, hogy van póva, csak a lefingott több éves penészes morzsákat kapod továbbra is! :banplz:
Nenenene...én akkor is ps5-re veszem, mer oda meg tudom venni olcsón, másrészt legalább lesz miért bekapcsolnom VÉGRE! :banplz: Nem magam miatt kérdezem, ez a Jimbo gyerek volt nagyon kikeményítve, hogy mennyire ki kell nyalni a pécések valagát! Na! Itt a alkalom!
Avatar
Moby

Hozzászólás #69127 2022.07.06. 20:16

Mondjuk az más kérdés, hogy megveszem megjelenéskor, mer akkor lehet olcsón, de hogy idén fogom-e játszani, az leginkább annak a függvénye, hogy ezt is a mostanában a sonynál szokásos prebéta állapotban tolják-e ki erőből még idén, vagy ezt végre sikerült-e tényleg befejezeni addigra.
Avatar
arty

Hozzászólás #69128 2022.07.07. 08:59

Zóanagyvarázsló írta:Azt viszont nem arty, hanem én mondtam meg vele szemben, hogy a Ubi a legalja kiadó. Megvehetné őket az MS.
az a hihetetlen, hogy ANNO-ANNO én védtem ezeket, hogy a legkevésbé gennyedvény nagykiadó, sok vállalható játékkal. (vs EA, Acti, stb stb). Acti megoldódni látszik, EA meg rég nem tud akkora genny lenni, mint a no-steam ubi, aminek a játékai is lassan a bottal se kategori.

Zóanagyvarázsló írta:A Sniper Elite 5 tudtommal konzolon is FSR-t használ, és sajnos csak az 1.0-t.

Hát ha az az 1.0, akkor nekem TÖKKKKKÉLETES. Épp mondtam botondnak, amikor vártunk rád, hogy ilyen élsimit nem hiszek el, há' nem látok 1 pixelt se.... talán a 16xMSAA idején volt hasonló (sose).

Botond írta:Naná, hogy meglett a 60 fps, hiszen ez 2012 legjobban optimalizált játéka!
Ahogy a cikk is írja, még több ilyen ubisoft remekmű kellene!
egyébként ez az fc3 este... kimentem én már ebből, hogy alt tabolgassak, hogy uplayen szopjak, hogy a hdr rámerőltetődjön, miközben windózban off és a játékban kapcsolgatni se lehet (és ez persze csakis 1080p fullscreen mellett, ami a favorizált felbontásom lenne :( ). de végül jólment, mi nvidiások (én és zó) se maradtunk szégyenben, szóval meggyőzött h kell ez nekem még 5 évig és moby kegyeire bízom magam ;)

mobynak persze akkor is örökhála, ha végül lemaradok róla.... basszus, a One-om és a PS5-öm is tőle lett, az XSX szerzést day1 mondjuk hiába vártam, de Dani "day22(?)" gépe végül mentette az életem.
köszi leáld és bocsánat, hogy hanyagollak! :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #69129 2022.07.07. 09:42

Ubi és pc témakörben az a baj, hogy ennek a kombónak a fogja az Anno, Settlers és a Heroes of might and magic sorozat is.
Bár utóbbi kettőt lassan, de biztosan kivégzik.
Na mindegy, Anno1800 is hasít végre ultrán 4K-ban a radeonnal.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69130 2022.07.07. 11:02

DanielT írta:Na a tipikus pécés bagóleső újhardvert vettem enyémavilág Pistike!

Van egy rossz hírem! Attól még, hogy van póva, csak a lefingott több éves penészes morzsákat kapod továbbra is! :banplz:
Azert latszik h nagy a baj ha ennyire megy a kapaszkodas arra az 1 timedexclre ami psre iden meg megjelenik :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69131 2022.07.07. 11:03

Micsu írta:Azert latszik h nagy a baj ha ennyire megy a kapaszkodas arra az 1 timedexclre ami psre iden meg megjelenik :idiota:
Angol fogadó irodáknál már lehet fogadni, hogy a ps5 vagy a pc verzióban lesz hamarabb normális VRR támogatás! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69132 2022.07.07. 11:08

arty írta:az a hihetetlen, hogy ANNO-ANNO én védtem ezeket, hogy a legkevésbé gennyedvény nagykiadó, sok vállalható játékkal. (vs EA, Acti, stb stb). Acti megoldódni látszik, EA meg rég nem tud akkora genny lenni, mint a no-steam ubi, aminek a játékai is lassan a bottal se kategori.


Hát ha az az 1.0, akkor nekem TÖKKKKKÉLETES. Épp mondtam botondnak, amikor vártunk rád, hogy ilyen élsimit nem hiszek el, há' nem látok 1 pixelt se.... talán a 16xMSAA idején volt hasonló (sose).

egyébként ez az fc3 este... kimentem én már ebből, hogy alt tabolgassak, hogy uplayen szopjak, hogy a hdr rámerőltetődjön, miközben windózban off és a játékban kapcsolgatni se lehet (és ez persze csakis 1080p fullscreen mellett, ami a favorizált felbontásom lenne :( ). de végül jólment, mi nvidiások (én és zó) se maradtunk szégyenben, szóval meggyőzött h kell ez nekem még 5 évig és moby kegyeire bízom magam ;)

mobynak persze akkor is örökhála, ha végül lemaradok róla.... basszus, a One-om és a PS5-öm is tőle lett, az XSX szerzést day1 mondjuk hiába vártam, de Dani "day22(?)" gépe végül mentette az életem.
köszi leáld és bocsánat, hogy hanyagollak! :D
Nyugi, tied a cucc, meg küldöm majd a infókat, csak legyen lélegzetvételnyi időm :)
Avatar
arty

Hozzászólás #69133 2022.07.07. 11:21

DanielT írta:Pörög a Spider-Man credits.

Ennél jobban el nem tudom képzelni, hogyan lehetett volna megcsinálni. Az egész játékból ömlött a kompetencia minden téren, legyen az technikai, koreográfia a harc terén, vagy a karakterek designja.

Jobban kellett volna bíznom az Insomniac-ban, de a szuperhős gyűlöletem eddig távol tartott. Szerencsére nem örökre, mert ez annyira egyben volt, újabb méltó ékköve a Sony portfóliónak.

Mikor célcsoportja voltam a szuperhősöknek (10 éves kor alatt), akkor is a pókember volt a kedvencem és ebben a játékban is inkább a képregény kelt életre mint a trash filmek. Óriási mázli, hogy szabad kezet engedtek a stúdiónak ilyen téren.

Simán platkóra csapnám, de a minden random harcot is kötelező megcsinálni trofi neccesnek tűnik. Meglátjuk, mert mászok vissza bele!
:eljen:

én a The Amazing Spiderman 2-be feküdtem bele multhéten, mert ha nem tolom le az insomniacos előtt, akkor utána már sose csúszna le :D
márpedig tavaly az első rész (360on, ez most ps4-en) igazi meglepetésvendég volt, a hiperegyügyü mellékekbe is rengeteg melót tettem, annyira élveztem.
sajna ez a második már nehezebben emészthető, egy nagy nulla a "póksztori" eddig. de majd hátha....

ha nagyon bejönnek a szuperhősök, kölcsön tom adni az ironman1-2-t és az amerikakapitányt 360ra :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69134 2022.07.07. 16:43

Botondot és minden Ubi-bérencet lázba hozhat: mobilon folytatódik a Divízió SZAGA!

phpBB [media]


Bírom amúgy nagyon:

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #69135 2022.07.07. 16:50

A-a! Dani a mobilgémer, diablo immortált is ő platinázta mobilon, gondolom ezt is tűkön ülve várja, latyak, mobil, ubisoft, ezek az ő kedvenc hívószavai! Remélem a nemi diverzifikáció is kedvére való lesz benne! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69136 2022.07.07. 16:55

Botond írta:A-a! Dani a mobilgémer, diablo immortált is ő platinázta mobilon, gondolom ezt is tűkön ülve várja, latyak, mobil, ubisoft, ezek az ő kedvenc hívószavai! Remélem a nemi diverzifikáció is kedvére való lesz benne! :banplz:
Biztos lesz benne konfetti is! Életem legrosszabbul repetitív fostömlőjeként tartom számon az első részt. Az alapmechanika stimmelne, szép is, co-op is, de grindhegynek éltem meg az egészet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69137 2022.07.07. 17:36

Aki még nem vett vga-t, de tervezte:
Akadt még 6900XT!
Van Ulti 390-ért, ha valaki ki akarja maxolni a powát, de ami a bomba deal, a "sima" van 352-ért. Ha még van, amire bekörmölöm ide.
Link
Behúztam innen is egy simát, de ha itt elfogyna, még fenntartottam a korábbi 390-es rendelést is a másik helyen a simára, ami szabad lesz, ha ezek egyáltalán szállítanak (ami valószínű, mert már hívtak). De inkább siessetek innen rendelni, mert nem sokáig lesz, és az isten tudja felbukkan-e még valahol!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #69138 2022.07.07. 17:40

Moby írta:Aki még nem vett vga-t, de tervezte:
Akadt még 6900XT!
Van Ulti 390-ért, ha valaki ki akarja maxolni a powát, de ami a bomba deal, a "sima" van 352-ért. Ha még van, amire bekörmölöm ide.
Link
Behúztam innen is egy simát, de ha itt elfogyna, még fenntartottam a korábbi 390-es rendelést is a másik helyen a simára, ami szabad lesz, ha ezek egyáltalán szállítanak (ami valószínű, mert már hívtak). De inkább siessetek innen rendelni, mert nem sokáig lesz, és az isten tudja felbukkan-e még valahol!
Tehát vettél egy 3060-at, amit utána cseréltél egy másik 3060ra majd egy 6700xt-re és most 6900xt? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #69139 2022.07.07. 17:54

TasManXT írta:Tehát vettél egy 3060-at, amit utána cseréltél egy másik 3060ra majd egy 6700xt-re és most 6900xt? :D
Pontosan :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #69140 2022.07.07. 17:56

Moby írta:Pontosan :)


/illetve a két 3060 között majdnem lett egy bányász 3060Ti is, csak annak kiesett a ventilátora :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69141 2022.07.07. 17:57

Nekem különösen tetszik, hogy Moby akkora AMD-ellenes kampányt indított, hogy a fél topikot felszereli a kártyáikkal :taps:

Nem mondom, hogy nem érzem a csábítást, hogy csatlakozzak a Vörös Hadsereghez, de egyelőre még kitartok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69142 2022.07.07. 18:00

Akciós hardverre tipp meg jöhet mindig, jelenleg csak három komplett asztali PC-m van összeszerelve (+laptop is van), kevésnek érzem, mert így több a konzol, a negyediket lusta vagyok kikapni a szekrényből :zavart1:

Kissé már bánom, hogy elajándékoztam az E8400-as konfigomat.

Ha összecsattintom az Amiga 500-at, az a PC-nek vagy konzolnak számít? :buck:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69143 2022.07.07. 18:06

Zóanagyvarázsló írta:Akciós hardverre tipp meg jöhet mindig, jelenleg csak három komplett asztali PC-m van összeszerelve (+laptop is van), kevésnek érzem, mert így több a konzol, a negyediket lusta vagyok kikapni a szekrényből :zavart1:

Kissé már bánom, hogy elajándékoztam az E8400-as konfigomat.

Ha összecsattintom az Amiga 500-at, az a PC-nek vagy konzolnak számít? :buck:
Igen ez a para, hogy oké, a topik gémer pc-i elesnek a radeonnak, de baszki, mi lesz itt, ha a konzolokba is beszivárog esetleg az amd?! Hát kinek kell az?! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69144 2022.07.07. 18:10

Zóanagyvarázsló írta:Nekem különösen tetszik, hogy Moby akkora AMD-ellenes kampányt indított, hogy a fél topikot felszereli a kártyáikkal :taps:

Nem mondom, hogy nem érzem a csábítást, hogy csatlakozzak a Vörös Hadsereghez, de egyelőre még kitartok.
Ezeket most ár/értékben nem lehet megbaszni. A 3070Ti-ok mennek ennyiért, teljesítményben meg Micsu Ti-ával versenyzik. A DLSS komoly selling point évek óta, de ebben nagyot zárkózott fel most az AMD a FSR2.0-val, és a jövője támogatottság terén a konzolok miatt, illetve a teljes multipltformitás miatt nem kérdéses. Még a raytracinget kell megcsinálniuk, de ez már a köv generációra marad. Onnantól viszont ilyen árkülönbségek mellett maximum a fanboyok fognak ződet venni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69145 2022.07.07. 18:20

Moby írta:Ezeket most ár/értékben nem lehet megbaszni. A 3070Ti-ok mennek ennyiért, teljesítményben meg Micsu Ti-ával versenyzik. A DLSS komoly selling point évek óta, de ebben nagyot zárkózott fel most az AMD a FSR2.0-val, és a jövője támogatottság terén a konzolok miatt, illetve a teljes multipltformitás miatt nem kérdéses. Még a raytracinget kell megcsinálniuk, de ez már a köv generációra marad. Onnantól viszont ilyen árkülönbségek mellett maximum a fanboyok fognak ződet venni.
Ja, alkalmi ajánlat, de ugyanabban az üzletben van 650k-ért 6900 XT, szóval egyelőre nem látom, hogy az AMD aláolcsósodott az Nvidiának.

Annak csak örülök, ha fejlődnek, csak nincs racionális okom cserélni 3060-at. Így meg nem akarok rá százezreket kidobni. A másodlagos PC-mbe meg inkább 1050 Ti vagy 1060 kívánkozik szintre.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69146 2022.07.07. 19:24

arty írta:az a hihetetlen, hogy ANNO-ANNO én védtem ezeket, hogy a legkevésbé gennyedvény nagykiadó, sok vállalható játékkal. (vs EA, Acti, stb stb). Acti megoldódni látszik, EA meg rég nem tud akkora genny lenni, mint a no-steam ubi, aminek a játékai is lassan a bottal se kategori.

Pedig mekkora móka, hogy az FC3 minden indításnál jelszót kér! Zseniális ez a Ubi, jól nyomják, ha konzolra akarják terelni a népet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69147 2022.07.07. 20:28

Na ez a Skull&Bones a ubi világverő víz/tengerszimulációjával iszonyúan baszón néz ki!
Amúgy itt megy a gameplay reveal, ha érdekel valakit:
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #69148 2022.07.07. 20:33

Ja, amúgy Nov. 8
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #69149 2022.07.07. 20:44

Moby írta:Onnantól viszont ilyen árkülönbségek mellett maximum a fanboyok fognak ződet venni.

Nézegettem én is, de sajna ha játékon kívül mondjuk 3d renderre is akarod használni, akkor rádupláz az nvidia teljesítményben, és hát néha elökörködnék vele, ha majd egyszer gpu-t veszek, bár hónapok óta a ps-t se kapcsoltam be :D
Viszont ha játékokban így ráver a zöldre, akkor árban kénytelenek lesznek faragni, ami nekem is profit lesz egyszer :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69150 2022.07.07. 21:02

Greyfox írta:Nézegettem én is, de sajna ha játékon kívül mondjuk 3d renderre is akarod használni, akkor rádupláz az nvidia teljesítményben, és hát néha elökörködnék vele, ha majd egyszer gpu-t veszek, bár hónapok óta a ps-t se kapcsoltam be :D
Viszont ha játékokban így ráver a zöldre, akkor árban kénytelenek lesznek faragni, ami nekem is profit lesz egyszer :nezze:
Áén nem akarom ezt játékon kívül semmire használni. Se 3d renderre, se tensorflowra, se semmire. Ha játékra nem jó, megy vissza a szekrénybe rohadni tovább :)
Avatar
arty

Hozzászólás #69151 2022.07.08. 11:48

Moby írta:Még a raytracinget kell megcsinálniuk, de ez már a köv generációra marad. Onnantól viszont ilyen árkülönbségek mellett maximum a fanboyok fognak ződet venni.
ha kikopik a játékokból a screenspace alapu tükröződés lehetősége, az szopó lesz a 6xxx tulajoknak. pedig nekem nincs igényem fpsfelezésre, csak h minden szögből faxán nézzen ki a pocsolyában a neon... a metros tanulság szerint máshol nekem "oké" az RT teljesítmény, RT GI-t mindenhova, az ráadásul LÁTSZIK is, rendesen! (basszus, hát az AC Unity 2014-ben irányt mutatott, azt hittem onnantól minden játék GI-t használ majd, az RT beköszöntével pedig pláne, de.... nem. inkább egy kurva pocsojára vagy fémfelületre költjük az erőcskét, ami van :( )

---

MÁS. F1 2022 végre meglépte, amit 201x óta várok : lett VR támogatás !!! De... pconly :(
Konkrétan bejelentették, hogy PSVR2-re SEM jön. Aki pécészopásról kíván olvasni, javaslom a játék steames értékeléseit - az a VR változat a gyakorlatban nem létezik, használhatatlan.

1 évig fejlesztenek egy játékot, ami 80%-ban megegyezik az előző évivel, iszonyúan igényelne valami kiugró featurét, hiszen egyébként egy Fifa mocsár marad(!): évente "ugyanaz".
És nincs idő évente 1-2 ÚJ megoldásra?!
+Nincs év, hogy az F1 ne bugos szemétként jelenjen meg és töltsön el 3 hónapot prebéta állapotban? :(
5 ember fejleszti ezt, vagy mi a jóég történik?

Persze nem ismerem az eladásokat, lehet ezt 15 ember veszi day1 és így erre telik.

Pedig jóvolna egy PSVR(2) ótósjáték. Amiben nem 5 perces, kétpálcás demo a VR.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69152 2022.07.08. 11:58

Moby írta:Áén nem akarom ezt játékon kívül semmire használni. Se 3d renderre, se tensorflowra, se semmire. Ha játékra nem jó, megy vissza a szekrénybe rohadni tovább :)
jo ket honapja jatekra se akartad hasznalni ha ezt nezzuk :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69153 2022.07.08. 12:37

arty írta:ha kikopik a játékokból a screenspace alapu tükröződés lehetősége, az szopó lesz a 6xxx tulajoknak. pedig nekem nincs igényem fpsfelezésre, csak h minden szögből faxán nézzen ki a pocsolyában a neon... a metros tanulság szerint máshol nekem "oké" az RT teljesítmény, RT GI-t mindenhova, az ráadásul LÁTSZIK is, rendesen! (basszus, hát az AC Unity 2014-ben irányt mutatott, azt hittem onnantól minden játék GI-t használ majd, az RT beköszöntével pedig pláne, de.... nem. inkább egy kurva pocsojára vagy fémfelületre költjük az erőcskét, ami van :( )

---

MÁS. F1 2022 végre meglépte, amit 201x óta várok : lett VR támogatás !!! De... pconly :(
Konkrétan bejelentették, hogy PSVR2-re SEM jön. Aki pécészopásról kíván olvasni, javaslom a játék steames értékeléseit - az a VR változat a gyakorlatban nem létezik, használhatatlan.

1 évig fejlesztenek egy játékot, ami 80%-ban megegyezik az előző évivel, iszonyúan igényelne valami kiugró featurét, hiszen egyébként egy Fifa mocsár marad(!): évente "ugyanaz".
És nincs idő évente 1-2 ÚJ megoldásra?!
+Nincs év, hogy az F1 ne bugos szemétként jelenjen meg és töltsön el 3 hónapot prebéta állapotban? :(
5 ember fejleszti ezt, vagy mi a jóég történik?

Persze nem ismerem az eladásokat, lehet ezt 15 ember veszi day1 és így erre telik.

Pedig jóvolna egy PSVR(2) ótósjáték. Amiben nem 5 perces, kétpálcás demo a VR.
Nagy összegű tétem van rá, hogy a launcchal jön a GT7-be a VR fullpatch.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69154 2022.07.08. 12:38

Micsu írta:jo ket honapja jatekra se akartad hasznalni ha ezt nezzuk :idiota:
Naja, de ez része már csak azért sem fog változni, mert nem csak itthon nem vagyok hajlandó már dolgozni, de máshol se :DD
Avatar
Moby

Hozzászólás #69155 2022.07.08. 18:22

FullHD-ra elég lesz talán. :banplz:
Link
Tudom, prociból ide már jobb kéne, a DDR4 is kurvaciki mamár, az alaplap meg egyenes vicc, de ez most ilyen. Csóróság van, majd egyszer kap jobbat mindenből is, ha kevésnek bizonyul. Szekrénynek eddig jó volt így is :idiota:
Kép
Avatar
neoreg

Hozzászólás #69156 2022.07.08. 19:43

Moby írta:FullHD-ra elég lesz talán. :banplz:
Link
Tudom, prociból ide már jobb kéne, a DDR4 is kurvaciki mamár, az alaplap meg egyenes vicc, de ez most ilyen. Csóróság van, majd egyszer kap jobbat mindenből is, ha kevésnek bizonyul. Szekrénynek eddig jó volt így is :idiota:
Bár kétszer jobb cpu szkórt kaptam a 12700k-val stock beállításon, a hómlesz 3080 miatt még így is csak 100 pontocskával sikerült ráverni :rinya:

ugyanitt 3080-at 3090Ti-ra cserélnék, vesét beszámítotok? :banplz:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #69158 2022.07.08. 20:10

Moby írta:FullHD-ra elég lesz talán. :banplz:
Link
Tudom, prociból ide már jobb kéne, a DDR4 is kurvaciki mamár, az alaplap meg egyenes vicc, de ez most ilyen. Csóróság van, majd egyszer kap jobbat mindenből is, ha kevésnek bizonyul. Szekrénynek eddig jó volt így is :idiota:
Kép

Most komolyan, box és ps mellé francé kell neked gémerpécé?
Avatar
Moby

Hozzászólás #69159 2022.07.08. 20:14

Megtoltam a TDP-t, ha már aláraktam a disznótápot (én húztam le róla a fóliát, de olyan istállószaga van, mintha egy ménest hoztam volna haza :wilting:). Nincs értelme, nagyon melegszik így már a vga, normális procival sokkal többet lehetne hozni. Nextgenig jó lesz így is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69160 2022.07.08. 20:18

Greyfox írta:Most komolyan, box és ps mellé francé kell neked gémerpécé?
Figyelembe véve, hogy a topik legtöbbet játszott játéka a 3D Mark, nem értem a kérdést.

Vissza: “Leáldozott.hu”