A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
deep

Hozzászólás #68321 2022.05.12. 21:40

Greyfox írta:Akkorat nyakalt a crypto piac, amit szerintem elkepzelni sem tudott senki. A luna 99%-ot nyakalt, ami szepen magaval rantott mindent, sok embernek elete megtakaritasa lett oda (ami eleg szomoru). Szerintem alapjaiban rendult meg a bizalom a cryptoban.
Végre! Eleve egy hatalmas baromság volt.
Castle82

Hozzászólás #68322 2022.05.12. 23:27

Greyfox írta:Akkorat nyakalt a crypto piac, amit szerintem elkepzelni sem tudott senki. A luna 99%-ot nyakalt, ami szepen magaval rantott mindent, sok embernek elete megtakaritasa lett oda (ami eleg szomoru). Szerintem alapjaiban rendult meg a bizalom a cryptoban.


Az egész tőzsde és mellé a kripópiac.:)
Amúgy akkor van oda életük megtakarítása ha türelmetlenek és eladnak bután alacsony áron, sokan nyomták a panic sell-t...
Most kicsit várni és venni kell nem eladni. :taps:
Volt már ennél lejjebb is az elmúlt évben a fő kriptók java aztán hirtelen durr megindultak felfelé mert elkezdenek felvásárolni a népek. Én inkább erre fogadnék hogy ez lesz - megint.
Amúgy az sem segített hogy a bankok nagyon ágálnak a kriptó ellen és persze velük együtt Brexit "borjúarcúbeltenyészet" Johnson is kriptóellenes - amennyit repked reméljük egyszer végre földbecsapódik kijárna neki...:)
Avatar
Moby

Hozzászólás #68323 2022.05.13. 07:32

deep írta:Végre! Eleve egy hatalmas baromság volt.
Nem borult ez a szar akkorát, hogy ne álljon fel belőle, sajnos. Majd akkor lehet ünnepelni, ha mindegyik a földbe áll! Remélem még ezt is végignézhetem :) Én nem sajnálom a károsultakat cseppet sem. A random pilótajáték attól, hogy mehpróbálják legalizálni, még az marad, ami! Bukjon is rajta a sok férgese!
Castle82

Hozzászólás #68324 2022.05.13. 08:47

Moby írta:Nem borult ez a szar akkorát, hogy ne álljon fel belőle, sajnos. Majd akkor lehet ünnepelni, ha mindegyik a földbe áll! Remélem még ezt is végignézhetem :) Én nem sajnálom a károsultakat cseppet sem. A random pilótajáték attól, hogy mehpróbálják legalizálni, még az marad, ami! Bukjon is rajta a sok férgese!



Nem is fog, de persze sokkal jobb az infálódó pénz, a bankok ahol a teljes vagyonod is bukhatod miközben a kamatozás vicc, avagy a tőzsdék ahol szintén bármi megingathat és hasonló játék..:)

Eközben én ebböl a "szarból" egy darab tavaly januárban megvett 350k-s 3080-al potom másfél év alatt a kibányászott kriptókat adás vétellel forgatva már kihoztam ezeket: beszereltettem 300k-ért egy klímát, vettem egy lemezes majd egy digit ps5-öt, nemrég egy switch oledet, egy robotporszívót karácsonyi ajándékokat és még egyéb kis szarokat.
Jó szar ez és férges vagyok de jókat röhögök a hasonló kommenteket pláne az egyik ismerősöm aki évekkel elöbb kezdte és azóta lakást és autót vett belöle. Lustaság,irigység és tájékozatlanság. Ez jellemző a hasonló kommenteket szülők színe javára. Sajnos én is ilyen voltam és későn szálltam bele. Erre persze nem alapoznám az életem és a megtakarításaim, ez tény, ahogy kvázi semmiféle tőzsdére sem... De szarnak meg marhaságnak nevezni..:)
Avatar
Moby

Hozzászólás #68325 2022.05.13. 10:18

Castle82 írta:Nem is fog, de persze sokkal jobb az infálódó pénz, a bankok ahol a teljes vagyonod is bukhatod miközben a kamatozás vicc, avagy a tőzsdék ahol szintén bármi megingathat és hasonló játék..:)

Eközben én ebböl a "szarból" egy darab tavaly januárban megvett 350k-s 3080-al potom másfél év alatt a kibányászott kriptókat adás vétellel forgatva már kihoztam ezeket: beszereltettem 300k-ért egy klímát, vettem egy lemezes majd egy digit ps5-öt, nemrég egy switch oledet, egy robotporszívót karácsonyi ajándékokat és még egyéb kis szarokat.
Jó szar ez és férges vagyok de jókat röhögök a hasonló kommenteket pláne az egyik ismerősöm aki évekkel elöbb kezdte és azóta lakást és autót vett belöle. Lustaság,irigység és tájékozatlanság. Ez jellemző a hasonló kommenteket szülők színe javára. Sajnos én is ilyen voltam és későn szálltam bele. Erre persze nem alapoznám az életem és a megtakarításaim, ez tény, ahogy kvázi semmiféle tőzsdére sem... De szarnak meg marhaságnak nevezni..:)
Van pár lakásom, autóm, klímám, robotposzívóm, mifaszom. Csináljam, hogy vheesek még? Nem, ezt meghagyom azoknak, akiknek ez nem megy másképp, vagy akik abba a hintába ültették magukat, hogy ez valami fenntratható, és értelmes dolog. Ennyi erővel árulhattam volna ps5-öt haszonnal, vagy elvehetném a nyuggerektől, vagy akár el is csalhatnám valahonnan. Kb egykutya. Illetve nem, ezt a szart sajnos nem büntetik. Pedig nagyon kéne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68326 2022.05.13. 10:24

Milyen jól elterveztem, hogy majd valakibe beledumálom itt a S&S2-t, hogy majd koopolhassak vele :D De sajnos nincs hozzá pofám. Messze ívbe kerüljétek ezt a szart.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68327 2022.05.13. 11:02

Castle82 írta:Nem is fog, de persze sokkal jobb az infálódó pénz, a bankok ahol a teljes vagyonod is bukhatod miközben a kamatozás vicc, avagy a tőzsdék ahol szintén bármi megingathat és hasonló játék..:)

Eközben én ebböl a "szarból" egy darab tavaly januárban megvett 350k-s 3080-al potom másfél év alatt a kibányászott kriptókat adás vétellel forgatva már kihoztam ezeket: beszereltettem 300k-ért egy klímát, vettem egy lemezes majd egy digit ps5-öt, nemrég egy switch oledet, egy robotporszívót karácsonyi ajándékokat és még egyéb kis szarokat.
Jó szar ez és férges vagyok de jókat röhögök a hasonló kommenteket pláne az egyik ismerősöm aki évekkel elöbb kezdte és azóta lakást és autót vett belöle. Lustaság,irigység és tájékozatlanság. Ez jellemző a hasonló kommenteket szülők színe javára. Sajnos én is ilyen voltam és későn szálltam bele. Erre persze nem alapoznám az életem és a megtakarításaim, ez tény, ahogy kvázi semmiféle tőzsdére sem... De szarnak meg marhaságnak nevezni..:)
Jól csináltad. Úgy meg lehetett ebből a - szerintem is szánalmas felesleges szarból- gazdagodni, mint semmi másból. Bazira fájdalmas néznem, hogy kimaradtam belőle.

Sőt, véletlen van maradék BTC - m ilyen pár ezer Ft Revolut on, és még most is plusz 245%+ban van, miközben tőzsdén nyalogatom egyik helyen a MÍNUSZ 69%-ot, másikon a -40-et és Elonnak köszönhetően vagyok legalább nullán Twitteren, de ott is volt már -50%.(és itt nem ezrek mozogtak) Persze 30% nyereségeket is könyveltem el oké, de hol vannak ezek a 200%-tól.. A és a 200% BTC-n a fika kategória... Hogy azért ne tűnjek totális balfasznak, 23% pluszban vagyok a teljes összegre vetítve 1 év alatt, de volt ez több is csak hát van ami elolvadt. HUSZONHÁROM százalék VS KÉTSZÁZNEGYVENÖT. ÉS!! Ha nem szállok ki jókor több részvényből, akkor itt is teljes mínusz lenne nem 23%, ellenben a 245% az 3 perccel ezelőtti adat, nem egy fiktív valami.

Szóval a crypto szerintem egy halott ötlet, egy fenntarthatatlan szar a jelen formájában, de mint pénzkereseti lehetőség nagyon is valós volt.

Mindenki aki a bukását kívánja csak igyigységből teszi, ahogy én is, csak én be is merem vallani. :) Tudok én is olyan emberről aki milliárdokat keresett vele, nem ismerem személyesen, a nevét se tudom de azt tudom, hogy milyen ingatlant vett és miből.

szerk: Már ma is 7,5% -ot lehetett keresni a BTC-n, ha valaki tegnap vett... POKOL. De hát ruletten is megvan egy perc alatt a dupla pénz, csak jó színre essen a golyó. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #68328 2022.05.13. 11:28

DanielT írta:Mindenki aki a bukását kívánja csak igyigységből teszi, ahogy én is, csak én be is merem vallani. :) Tudok én is olyan emberről aki milliárdokat keresett vele, nem ismerem személyesen, a nevét se tudom de azt tudom, hogy milyen ingatlant vett és miből.
Ez egy világbaszó nagy fasság, már bocs. Nincs bennem semmilyen irigység, ahogy nincs bennem semmilyen irigység a fideszközeli cégekkel szemben, amibe pont olyan könnyen tudnék beletenyerelni, ahogy ebbe a szarba is BÁRMIKOR. Mindenem meg lenne ehhez is, meg ahhoz is, meg még van pár ilyen, csak ott van az emberben az a kibaszott gerinc, ami nem engedi, hogy egész nap pucsítva kurválkodjon, és ezt hagyja hátra a kölkeinek. Jó dolog a pénz, meg jó dolog a mégtöbb, de én már elég öreg vagyok ahhoz, hogy tudjam milyen nagyon könnyen tud egy pillanat alatt széjjebaszódni minden az ember körül, akkor is, amikor azt hiszi, hogy nagyon fel rakva a lóra. És akkor nem mindegy, hogy milyen típusú szar közepéből kell felállni. Szóval amivel ilyen zsigerileg van benne az ellenállás, arra semmilyen körülmények között nem fáj a fogam, és nem irigylem azokat sem, akiknek jobban hajlik...Akik ezekből a szarokból lettek nagyon gazdagok, ők a leginkább tehetők felelőssé ennek az elbaszott, elfuserált, életellenes hulladék értékrendnek a kialakulásában, amibe belenyomorodnak az emberek szellemileg. Azok is, akik az egyik végén vannak, meg azok is, akik a másikon. Eggggészen más típusú sorsokat irigylek én nagyon. Fú, nagyon másokat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68329 2022.05.13. 11:44

Moby írta:Ez egy világbaszó nagy fasság, már bocs. Nincs bennem semmilyen irigység, ahogy nincs bennem semmilyen irigység a fideszközeli cégekkel szemben, amibe pont olyan könnyen tudnék beletenyerelni, ahogy ebbe a szarba is BÁRMIKOR. Mindenem meg lenne ehhez is, meg ahhoz is, meg még van pár ilyen, csak ott van az emberben az a kibaszott gerinc, ami nem engedi, hogy egész nap pucsítva kurválkodjon, és ezt hagyja hátra a kölkeinek. Jó dolog a pénz, meg jó dolog a mégtöbb, de én már elég öreg vagyok ahhoz, hogy tudjam milyen nagyon könnyen tud egy pillanat alatt széjjebaszódni minden az ember körül, akkor is, amikor azt hiszi, hogy nagyon fel rakva a lóra. És akkor nem mindegy, hogy milyen típusú szar közepéből kell felállni. Szóval amivel ilyen zsigerileg van benne az ellenállás, arra semmilyen körülmények között nem fáj a fogam, és nem irigylem azokat sem, akiknek jobban hajlik...Akik ezekből a szarokból lettek nagyon gazdagok, ők a leginkább tehetők felelőssé ennek az elbaszott, elfuserált, életellenes hulladék értékrendnek a kialakulásában, amibe belenyomorodnak az emberek szellemileg. Azok is, akik az egyik végén vannak, meg azok is, akik a másikon. Eggggészen más típusú sorsokat irigylek én nagyon. Fú, nagyon másokat.
Nem kell ezt túlkombinálni szerintem, meg erkölcsi alapokra helyezni... Kinek ártott, aki nyert vele? Nem lopta el senkitől akaratán kívül. Rohadtul fair game ez, leszámítva az óriások manipulációs képességeit. De azok az óriások is felezték a zsetont elég gyorsan mostanában.

A politikai úton történő LOPÁST abszolút nem értem hogy kevered ide ekvivalens példának. Még esetleg drogdílereket említs meg és igazi boomerpapi leszel. :idiota:

"pont olyan könnyen tudnék beletenyerelni, ahogy ebbe a szarba is BÁRMIKOR."

Hát ezzel nem mondtál sokat, mert én még bele is tudok feküdni a szarba, sőt, még nagyobbakat tudok mondani tét nélkül. ;)

Szerintem nem tévedek nagyot akkor, hogy ha ennek a fasznak a jó végén állsz és a számládon százmilliók csücsülnének, amit kétezerszeres haszonnal hoztál össze, akkor most mindenki más hülye lenne. És igazad lenne.

Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68330 2022.05.13. 11:49

Moby írta:Ez egy világbaszó nagy fasság, már bocs. Nincs bennem semmilyen irigység, ahogy nincs bennem semmilyen irigység a fideszközeli cégekkel szemben, amibe pont olyan könnyen tudnék beletenyerelni, ahogy ebbe a szarba is BÁRMIKOR. Mindenem meg lenne ehhez is, meg ahhoz is, meg még van pár ilyen, csak ott van az emberben az a kibaszott gerinc, ami nem engedi, hogy egész nap pucsítva kurválkodjon, és ezt hagyja hátra a kölkeinek. Jó dolog a pénz, meg jó dolog a mégtöbb, de én már elég öreg vagyok ahhoz, hogy tudjam milyen nagyon könnyen tud egy pillanat alatt széjjebaszódni minden az ember körül, akkor is, amikor azt hiszi, hogy nagyon fel rakva a lóra. És akkor nem mindegy, hogy milyen típusú szar közepéből kell felállni. Szóval amivel ilyen zsigerileg van benne az ellenállás, arra semmilyen körülmények között nem fáj a fogam, és nem irigylem azokat sem, akiknek jobban hajlik...Akik ezekből a szarokból lettek nagyon gazdagok, ők a leginkább tehetők felelőssé ennek az elbaszott, elfuserált, életellenes hulladék értékrendnek a kialakulásában, amibe belenyomorodnak az emberek szellemileg. Azok is, akik az egyik végén vannak, meg azok is, akik a másikon. Eggggészen más típusú sorsokat irigylek én nagyon. Fú, nagyon másokat.
Hat faszsag mint az hogy piramis jatek :D
Nalam amugy ott is nagyot zuhant az egesz a szemembe mikor azzal jottek a szakik h nincsen kozpojtositva stb kozben meg befagyasztottak a legnagyobb orosz tarcakat, errol ennyit
Avatar
Moby

Hozzászólás #68331 2022.05.13. 13:04

DanielT írta:Kinek ártott, aki nyert vele? Nem lopta el senkitől akaratán kívül. Rohadtul fair game ez...
Sajnos menthetetlen vagy. Az, hogy ez szerinted oké, akkora agyfasszar, hogy sajnálom, hogy egyáltalán beszéltünk róla bármit is. Tényleg, nekem ebben nincs több mondanivalóm, mert amit mondani tudnék egyrészt sértő lenne, másrészt teljesen mindegy, hogy elmondom-e. Egy teljesen más valóságban élünk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68332 2022.05.13. 14:44

Moby írta:Sajnos menthetetlen vagy. Az, hogy ez szerinted oké, akkora agyfasszar, hogy sajnálom, hogy egyáltalán beszéltünk róla bármit is. Tényleg, nekem ebben nincs több mondanivalóm, mert amit mondani tudnék egyrészt sértő lenne, másrészt teljesen mindegy, hogy elmondom-e. Egy teljesen más valóságban élünk.
Hát sok dolog az én szememben sem oké, de az, hogy ezzel valaki kockáztat és nyer, más meg kockáztat és veszít az igen. Iszonyatosan demokratikus dolog ez, sze-rin-tem. Tudom, hogy semmi értéket nem teremt ez az egész, tudom, hogy egy FOS. De én pl nem ebben az életben akarok szentté válni, majd ráér a következő utániban.

Ha meg milliárdjaim lennének crypto-ból, nagyon sok jót tennék vele sokakkal.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68333 2022.05.13. 22:59

Feladtam a szenvedést ezzel a Salt and Sacrifice-al. Ez a világ szara. Fingom sincs, ezek az agyhalott barmok hogyan voltak képesek az első részt olyanra összehozni, de valszeg úgy, hogy azt egészen mások csinálták. Kár, hogy azoknak mér nem sok közük lehetett ehhez a retekhez. Szívesen visszavenném tőlük az árát, ha volna rá mód.
Avatar
eje75

Hozzászólás #68334 2022.05.14. 21:19

Az Elden Ring platinához 3x kell végigjátszani?? :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #68335 2022.05.14. 21:20

eje75 írta:Az Elden Ring platinához 3x kell végigjátszani?? :wilting:
Lófaszt. Ki lehet csítelni, csak a gamesave-el kell játszani(vissza kell töltögetni).
Avatar
eje75

Hozzászólás #68336 2022.05.14. 21:41

Moby írta:Lófaszt. Ki lehet csítelni, csak a gamesave-el kell játszani(vissza kell töltögetni).

Az a baj, hogy egyszer már letoltam... Hiába megyek vissza, már zárt az a rész... basszus... előbb kellett volna gondolkozni
Avatar
Moby

Hozzászólás #68337 2022.05.14. 22:35

eje75 írta:Az a baj, hogy egyszer már letoltam... Hiába megyek vissza, már zárt az a rész... basszus... előbb kellett volna gondolkozni
Na igen...Arról nem beszélve, hogy azt azért elő kell készíteni, illetve el is lehet baszni, bele lehet szorulni az eggyik endingbe, ha átmész azon a bzonyos ajtón (Frenzied Flame), de nagyon könnyű elbaszni szinte bármelyiket a két mindig választhatón kívül. Szóval eléggé össze kell ezt rakni előlkészülettekkel, meg kell csinálni a megfelelő questlineokat, pl a FIa questline-ra az szinte az elejétől kezdve menni kell, különben elúszik. Én sem úgy indultam neki, hogy platina lesz, nem olvastam semmit utána, és kúúúúrvanagy mázlim volt, hogy egyiket sem basztam el tök véletlenül, mire rájöttem, hogy ez most azonnal platinára megy. Szóval indulj neki a második körnek, de úgy, hogy rakd össze előre. A sztori szempontjából szerintem a Frenzied Flame teszi a legtöbbet hozzá a játékhoz, az a legcsavarosabb, és a legbaszóbb storyline, a legjobb meg Ranni miatt az Age of the Stars. Ranni, ó Ranni, talán a valaha volt legjobb karaktere a fromnak :) Azóta is ő a háttérképem mindenhol :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #68338 2022.05.14. 22:50

De ha tervezetten is mész, a Frenzied Flame-et hagyd a végére. Az az a sztori, amivel kiteljesedik, kinyílik az egész game, az egész sztori, a játék világa (ezt majd megérted ott) és ez az, ami szerintem örök nyomot hagy az emberben, és a karakterben egyaránt, és annyira esszenciálisan From, hogy órákat lehet róla elmélkedni, hogy mennyi időt rakhatnak az ilyenek kitalálásába, és hogy milyen messze is van mindez az amúgy egybites csapkorászástól, amiről lényegében gameplay szinten szólnak ezek. Hogy nem csak úgy összebasznak ezek valami józan ésszel meg nem érhető ultrafasságot, hanem hogy ezek tényleg mesélnek, és nem csak felszínesen. Amúgy az összes ending egyben nézve bontja ki a teljes játéksztorit (ahogy az lenni szokott), és az elden ringnek így karakterek szintjén is gecijó a sztorija. Mióta lement, és újrakezdtem, és minden, már nagyon nem napi szinten játszok vele, de nincs nap, hogy ne jutna eszembe. És hogy még mi minden maradt rejtve, merthogy még így is vannak questlineok, amik sajnos elmentek közben. Maguknak/magukhoz is nagyon felpakolták a lécet a japók, nem tudom hogyan lesznek képesek ezt fokozni, márpedig az elvárás(om) már az, hogy ettől már csak nagyobb/több/jobb jöhet.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68339 2022.05.15. 08:52

Közben nálam is lepergett a különválasztás. Én nem érzem ennyire kiemelkedően hűmegha sorozatnak, igaz érdekes gondolatkísérlet volt, és a megvalósítása is elég jó.
Inkább a mostani fostornádóból emelkedik ki valóban látványosan, ahova az átlag színvonalat sikerült lesüllyeszteni a PC baromságokkal, szóval ha ilyen szempontból mondtátok, hogy hűmegha, akkor az viszont jogos, azzal egyet tudok érteni.
Kicsit hullámzó volt nekem az egyes részek színvonala, a közepén éreztem egy kis visszaesést, aztán utána láttam, hogy a középső három részt nem Ben Stiller rendezte. Biztos nem szólt a másik rendezőnek, hogy ne tolja fullba... :banplz:
Jóvót, na.
Avatar
eje75

Hozzászólás #68340 2022.05.15. 15:16

Moby írta:Na igen...Arról nem beszélve, hogy azt azért elő kell készíteni, illetve el is lehet baszni, bele lehet szorulni az eggyik endingbe, ha átmész azon a bzonyos ajtón (Frenzied Flame), de nagyon könnyű elbaszni szinte bármelyiket a két mindig választhatón kívül. Szóval eléggé össze kell ezt rakni előlkészülettekkel, meg kell csinálni a megfelelő questlineokat, pl a FIa questline-ra az szinte az elejétől kezdve menni kell, különben elúszik. Én sem úgy indultam neki, hogy platina lesz, nem olvastam semmit utána, és kúúúúrvanagy mázlim volt, hogy egyiket sem basztam el tök véletlenül, mire rájöttem, hogy ez most azonnal platinára megy. Szóval indulj neki a második körnek, de úgy, hogy rakd össze előre. A sztori szempontjából szerintem a Frenzied Flame teszi a legtöbbet hozzá a játékhoz, az a legcsavarosabb, és a legbaszóbb storyline, a legjobb meg Ranni miatt az Age of the Stars. Ranni, ó Ranni, talán a valaha volt legjobb karaktere a fromnak :) Azóta is ő a háttérképem mindenhol :)
Noob kérdés, de gondolom ehhez az autó felhőbe mentes ki kell kapcsolni, nem? Mert nekem most minden indításkor szinkronizált, így elbaszná az egészet, nem?
Avatar
Moby

Hozzászólás #68341 2022.05.15. 15:53

eje75 írta:Noob kérdés, de gondolom ehhez az autó felhőbe mentes ki kell kapcsolni, nem? Mert nekem most minden indításkor szinkronizált, így elbaszná az egészet, nem?
De.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68342 2022.05.15. 15:56

Ha akartok venni fasza routert, konzolvilágnál 54K az Asus AX92U, messze a piaci átlagár alatt. Én már egy éve használom, háztartásiban aligha találni jobbat, a tri-band wifi6routerekből amúgy sincs túl sok, vettem is most mégegyet, amíg még van belőle.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68343 2022.05.15. 19:48

Ha azt gondoltátok, hogy már nem lehet nagyon újat mutatni a PC gennyedzésben, akkor jön a Blizzard, aki a MIT-vel karöltve bemutatja, hogy ez még csak a teljes agyhalál korszakának hajnala, és elkészíti a videójáték karakterek diverzitás fokmérő toolját, ami az iparágban szeretnének elterjesztetni. Térdre csicskák!
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68344 2022.05.15. 20:07

Moby írta:Ha azt gondoltátok, hogy már nem lehet nagyon újat mutatni a PC gennyedzésben, akkor jön a Blizzard, aki a MIT-vel karöltve bemutatja, hogy ez még csak a teljes agyhalál korszakának hajnala, és elkészíti a videójáték karakterek diverzitás fokmérő toolját, ami az iparágban szeretnének elterjesztetni. Térdre csicskák!
Kép
Én már nem is mertem ezt hozni... Paródiának szánva is elmenne.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #68345 2022.05.15. 21:45

Moby írta:Ha azt gondoltátok, hogy már nem lehet nagyon újat mutatni a PC gennyedzésben, akkor jön a Blizzard, aki a MIT-vel karöltve bemutatja, hogy ez még csak a teljes agyhalál korszakának hajnala, és elkészíti a videójáték karakterek diverzitás fokmérő toolját, ami az iparágban szeretnének elterjesztetni. Térdre csicskák!
agyhalál.jpg
Kár volt ezzel ennyit fáradniuk, kb. ezzel számolhatják a szoctámot is az egyetemeken itthon. :idiota:
Avatar
neoreg

Hozzászólás #68346 2022.05.16. 11:02

Tényleg nem várható már semmi normális only on playstation exclu az évre Ragnarök-ön kívül (ami mellesleg csúszni fog szerintem jövőre)? Azt hittem, hogy csak vicc lesz az ajtókitámasztó elnevezés. Ha valami egy időben jön PC-re is, inkább arra veszem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68347 2022.05.16. 11:09

neoreg írta:Tényleg nem várható már semmi normális only on playstation exclu az évre Ragnarök-ön kívül (ami mellesleg csúszni fog szerintem jövőre)? Azt hittem, hogy csak vicc lesz az ajtókitámasztó elnevezés. Ha valami egy időben jön PC-re is, inkább arra veszem.
Lesz időm kényelmesen pótolni ami kimarad a Sony világból. Egy ideje nonstop a ps-t nyomom. Mondjuk ebből 50 órányi ac görögök esett ki eddig, de majd!
Avatar
Moby

Hozzászólás #68348 2022.05.16. 11:28

neoreg írta:Tényleg nem várható már semmi normális only on playstation exclu az évre Ragnarök-ön kívül (ami mellesleg csúszni fog szerintem jövőre)? Azt hittem, hogy csak vicc lesz az ajtókitámasztó elnevezés. Ha valami egy időben jön PC-re is, inkább arra veszem.
Semmi. De nem csak náluk nem, seholsem. Az idei évre hugyolda van a gémingnek (szerintem sem lesz ragnarök az idén).
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68349 2022.05.16. 11:39

Moby írta:Semmi. De nem csak náluk nem, seholsem. Az idei évre hugyolda van a gémingnek (szerintem sem lesz ragnarök az idén).
Elden Ringet meg vegigtolhatod parszor :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #68350 2022.05.16. 11:43

Micsu írta:Elden Ringet meg vegigtolhatod parszor :idiota:
Mág megtettem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68351 2022.05.16. 11:58

Moby írta:Mág megtettem.
Am ha heti 100 orakat jatszol nezzel magadnak valamit multit mert singleben ez nehez, max akkor menne ha ket pofara zabalnad az indie cimeket, dehat eleg valogatos vagy te is ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #68352 2022.05.16. 12:08

Micsu írta:Am ha heti 100 orakat jatszol nezzel magadnak valamit multit mert singleben ez nehez, max akkor menne ha ket pofara zabalnad az indie cimeket, dehat eleg valogatos vagy te is ;)
Azért ha van otthon négy féle hw (ps,xbox,Switch, pc), akkor azért ha a következő kétezer évben nem adnak ki semmit a backloggal akkor is elvan az ember. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #68353 2022.05.16. 12:12

Micsu írta:Am ha heti 100 orakat jatszol nezzel magadnak valamit multit mert singleben ez nehez, max akkor menne ha ket pofara zabalnad az indie cimeket, dehat eleg valogatos vagy te is ;)
Nekem az indiemocskok nagyrésze nem jön be, néha 1-1, de ennyi. Ez az S&S1 is igen ritka kivétel volt, aztán a második rész már jó kúrvanagy hulladék is lett. Mondjuk ez kivételesen nem csak szerintem. Már 4.4-en áll a metán a userscoreja, de lesz az még kevesebb is. Biztos nem elég diverzek a karakterek benne:( Napok óta már nem játszom semmivel. Már csak olyanok vannak, amiknél megbánom, hogy egyáltalán elindítom, és inkább alszom. És az év hátralévő része már valszeg így is megy le.
Avatar
deep

Hozzászólás #68354 2022.05.16. 13:05

Micsu írta:Elden Ringet meg vegigtolhatod parszor :idiota:
Én nem csíteltem be az ending trophykat, szóval nekem minimum 3 walkthrough benne van. Ebből kettő lement, a második NG+ volt és kb. csak végigrohantam, csak a mandatory bossokat lenyomva. Most indítottam egy sorcerer karit a harmadik walkthrough-hoz nulláról, ez így egy egész más játék. Nagyon jó replay value-ja van szerencsére, nekem még pár wt benne van simán, mert annyira különböző buildeket lehet csinálni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68355 2022.05.16. 14:30

Na zért nem lesz rossz ez a psplus kínálat sem. Még nem a teljes lista, de eddig nem rossz.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68356 2022.05.16. 14:59

Botond írta:Azért ha van otthon négy féle hw (ps,xbox,Switch, pc), akkor azért ha a következő kétezer évben nem adnak ki semmit a backloggal akkor is elvan az ember. :)
Magad neveben beszelj ;) Moby latod nem talal maganak egykonnyen elvezheto jatekot.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68357 2022.05.16. 15:03

Micsu írta:Magad neveben beszelj ;) Moby latod nem talal maganak egykonnyen elvezheto jatekot.
Részben az ER miatt van. Azóta a szokásosnál is nehezebben találok értékelhető játékot :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #68358 2022.05.16. 15:21

Moby írta:Részben az ER miatt van. Azóta a szokásosnál is nehezebben találok értékelhető játékot :)
Az mondjuk nehezen hihető, hogy nincs platformonként egy-egy tucat játék az elmúlt két évtizedéből amit különösebb kínszarás nélkül ne lehetne élvezhető és emberhez méltó körülmények között pótolni. Szóval csak túrni kell kicsit “az akkor éppen nem volt rá idő, mert vmi más fontosabb volt, de majd most” listát és kész.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68359 2022.05.16. 15:28

Botond írta:Az mondjuk nehezen hihető, hogy nincs platformonként egy-egy tucat játék az elmúlt két évtizedéből amit különösebb kínszarás nélkül ne lehetne élvezhető és emberhez méltó körülmények között pótolni. Szóval csak túrni kell kicsit “az akkor éppen nem volt rá idő, mert vmi más fontosabb volt, de majd most” listát és kész.
Ezt csinálom egy hete. Installl-delete. install-delete És a helyzet komolyságáról legyen elég annyi, hogy már a steamet, meg az epicet is bevetettem :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #68360 2022.05.16. 15:32

Kicsit le si döbbentem rajta, hogy az epicen má vanna trofik :vigyor:
Avatar
Botond

Hozzászólás #68361 2022.05.16. 15:37

Moby írta:Ezt csinálom egy hete. Installl-delete. install-delete És a helyzet komolyságáról legyen elég annyi, hogy már a steamet, meg az epicet is bevetettem :idiota:
Ilyenkor én csak az install részt úszom meg, így hogy szinte minden telepítve van minden platformon, ami szóba jöhet valaha. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #68362 2022.05.16. 16:19

Botond írta:Ilyenkor én csak az install részt úszom meg, így hogy szinte minden telepítve van minden platformon, ami szóba jöhet valaha. :)
Nekem is inkább az azutáni lépéssel van gondom...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68363 2022.05.16. 16:20

Moby írta:Na zért nem lesz rossz ez a psplus kínálat sem. Még nem a teljes lista, de eddig nem rossz.
Here are some of the titles that will be part of the time-limited game trials.

PlayStation Studios

Uncharted: Legacy of Thieves Collection | Naughty Dog, PS5
Horizon Forbidden West | Guerrilla, PS4/PS5

Ezen jót röhögtem, komoly trial felhozatal! :SDDSDF Meg még pár 3rd party, amit idemásolni is lusta vagyok. Azt reméltem MINDEN teljes árú cím ott lesz trialban, ez így egy vicc.

A lista meg egy nagy kaksimaksi az én szempontomból, hisz minden megvolt.

szerk: Ja és hogy nem teljes a lista. MIÉRT??!?!?!? Mire várunk? Miért nem tudnak ezek normálisan kommunikálni, mindig várni kell valamire.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68364 2022.05.16. 16:59

Megvolt a mai install-delete szeánsz is. Volt valami moonlighter, skul, meg valami olija. Kiégett a szemem.
Holnap újrapróbáljuk :DDD Most ez lesz a géming helyett: feltérképezem az 320x240-es indiemocsok legalját.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #68365 2022.05.16. 18:10

Moby írta:Na zért nem lesz rossz ez a psplus kínálat sem. Még nem a teljes lista, de eddig nem rossz.
Azért a fosfrémes PS3 játékok streaminggel súlyosbítva...sok sikert! Asura's Wrathból vajon csak a sima verzió lesz benne az ending DLC nélkül? Digitszolgáltatós-pokol. :bdead:
Avatar
Botond

Hozzászólás #68366 2022.05.16. 18:15

Jön az ubiplus a ps plusba, szal lehet majd antik ubi cuccokkal is backlogolni!
Avatar
Moby

Hozzászólás #68367 2022.05.16. 18:21

benőmenő írta:Azért a fosfrémes PS3 játékok streaminggel súlyosbítva...sok sikert! Asura's Wrathból vajon csak a sima verzió lesz benne az ending DLC nélkül? Digitszolgáltatós-pokol. :bdead:
Azon legalább nem vársz egy délután a patchmocsokra. Nem volna az ANNYIRA rossz, ha nem gecimessze lennének a szerverek, de gecimessze vannak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68368 2022.05.16. 18:25

Továbbra is a világ összes potenciálja van ebben a világban, sokkal jobban örülnék ha egy folytatásnak mint a Vicsernek.

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #68369 2022.05.16. 18:39

Hű, belenéztem az ac:egyiptomba, így hogy jön majd a gpuba, mégis mire számítsak, kell e ezrezni, és hát egyszerűen gyönyörű a cucc pc 4k@ultra@60al. De az ac:görögök után egy játszhatatlan, kritikán aluli fos. Kétszer is nekifutottam, hogy na majd na, de még csak azt se tudtam 100%ban azonosítani, hogy mitől van az egyiptom és a görögök között nyolc osztálynyi különbség, csak nagyrészt. Mindegy, aki teheti kerülje el, csak a görögök!
Avatar
Moby

Hozzászólás #68370 2022.05.16. 18:40

DanielT írta:Továbbra is a világ összes potenciálja van ebben a világban, sokkal jobban örülnék ha egy folytatásnak mint a Vicsernek.

[video]https://youtu.be/jOwNE60bbfU[/video
Ebben a világban mindig ott volt az óriási potenciál, mégsem tudta kiaknázni igazán senki, inkább csak jó próbálkozások voltak. Ami úgy kb összeállt dramaturgiában,és gameplayben azok ált kurvagyengék voltak vizuálisan, illetve fordítva. Nincs igazán szamárvezető, referencia, ami mentén lehetne menni. A witcherekben legalább nagyjából megvan a szinergia. Az sem tökéletes, de sokkal előrébb tart, mint ez. Ennek valszeg annyi az oka, hogy a fanatasyban már sokkal több a kísérletezés. Valahol érhető, hogy ők is a biztosabb út felé mozdulnak. Nekem is oké ez, mint mindkettőt kedvelem, ebben nagyobb biztonsággal kapok jót.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68371 2022.05.16. 18:42

Botond írta:Hű, belenéztem az ac:egyiptomba, így hogy jön majd a gpuba, mégis mire számítsak, kell e ezrezni, és hát egyszerűen gyönyörű a cucc pc 4k@ultra@60al. De az ac:görögök után egy játszhatatlan, kritikán aluli fos. Kétszer is nekifutottam, hogy na majd na, de még csak azt se tudtam 100%ban azonosítani, hogy mitől van az egyiptom és a görögök között nyolc osztálynyi különbség, csak nagyrészt. Mindegy, aki teheti kerülje el, csak a görögök!
Én simán jobban élveztem, mint az odysseyt. Nem azért, mert jobb gameplayben (szerintem hótugyanaz), hanem kevéssé levegős. Vagy mondhatom úgy is, hogy az előmye az, hogy hamarabb van vége :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #68372 2022.05.16. 20:25

Na, megvan az ER trophy.. . szar játék volt amúgy, utáltam... :banplz:
Spoiler
IMG_20220516_201854.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68373 2022.05.16. 20:27

eje75 írta:Na, megvan az ER trophy.. . szar játék volt amúgy, utáltam... :banplz:
Spoiler
IMG_20220516_201854.jpg
Valóban szar, de grat! :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #68374 2022.05.16. 20:39

eje75 írta:Na, megvan az ER trophy.. . szar játék volt amúgy, utáltam... :banplz:
Spoiler
IMG_20220516_201854.jpg
Hülye :D Grat!
Avatar
Botond

Hozzászólás #68375 2022.05.16. 21:57

Moby írta:Én simán jobban élveztem, mint az odysseyt. Nem azért, mert jobb gameplayben (szerintem hótugyanaz), hanem kevéssé levegős. Vagy mondhatom úgy is, hogy az előmye az, hogy hamarabb van vége :D
Persze, messziről, hunyorogva nézve mindegyik AC ugyanolyan, ahogy a from játékok is egykaptafa mind, ha kellően sokmindent egyszerűsítünk le a gondolatmenetünkből, de ettől függetlenül az egyiptom és a görögök ég és föld, és az egyiptom egy foskazal, a szépsége mellett valóban csak az ami pozitív benne, hogy rövid.
Castle82

Hozzászólás #68376 2022.05.16. 22:23

Botond írta:Persze, messziről, hunyorogva nézve mindegyik AC ugyanolyan, ahogy a from játékok is egykaptafa mind, ha kellően sokmindent egyszerűsítünk le a gondolatmenetünkből, de ettől függetlenül az egyiptom és a görögök ég és föld, és az egyiptom egy foskazal, a szépsége mellett valóban csak az ami pozitív benne, hogy rövid.



Általában elmondható a fórumos kommentek alapján hogy az utóbbi 3 AC részből mindenkinek az tetszik kvázi a legjobban amelyikkel először játszott... Valójában részről részre egy kicsit egyre több egyre élettel telibb egyre változatosabb, de lényegében egy durva nagy reskin az egész más helyszíneken korban és karakterekkel. Ha az ember túlteszi magát a szokásos Ubifost színvonalon és megoldásokon viszont egyértelműen még ha a legbugosabb is de a Valhalla volt a 3 rész legjobb darabja, jóval kiforrottabb harccal, változatosabb helyszínekkel és feladatokkal. Az megint másik kérdés kinek melyik kor és karakterek jöttek be.
Viszont nekem a Valhalla az első szériás lemezes ps5-ömet annó 50 óra játékidő alatt addig némából hangosan zümmögősre vágta (Coilwhine). Addig CW nem volt, és mikor már durván hangos volt AC alatt addig más játékokban halk maradt a vas...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #68377 2022.05.17. 18:34

Belenéztem a GOG-re végre felkerült 24 éves gyöngyszembe, a People's Generalba. Nem hiszem, hogy a konzolfos God of War befér az idei Top 10-embe. Egy jó kis hexás GoW-ot azért megnéznék. (Nem Botond, ne trollkodj, a Gears Tactics nem hexás, de ja, kéne játszani.)
Avatar
eje75

Hozzászólás #68378 2022.05.17. 19:42

Moby írta:Hülye :D Grat!
Elképesztő ez a cucc... 2x toltam végig, az elsőt úgy hiszem alaposan kipucoltam, a másodikon csak végigszaladtam... maxos, gondoltam... erre tegnap szembejött egy "5 extrém páncél az E.R-ből" videó: megnéztem, 3-at még nem is láttam belőle... :wilting: elképesztő, agyatlan mennyiségű kontent van benne.... félelmetes mennyiség....
Avatar
Moby

Hozzászólás #68379 2022.05.17. 20:19

A mai indiemocsok turkálás közben újabb gyöngyszemre leltem: Ender Lilies. Megwarezdemóztam pécén, csodásnak tűnik, csak az árát sokkalom, szal majd egy akcióban ráugrok. Titkon bízom benne, hogy ganépasszba is bekereülhet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68380 2022.05.17. 20:23

Moby írta:A mai indiemocsok turkálás közben újabb gyöngyszemre leltem: Ender Lilies. Megwarezdemóztam pécén, csodásnak tűnik, csak az árát sokkalom, szal majd egy akcióban ráugrok. Titkon bízom benne, hogy ganépasszba is bekereülhet.
Ez nekem is listán volt, de határozottan emlékszem, hogy lehúztam róla valamiért, de sajnos már nem tudom mi volt az ok. :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #68381 2022.05.17. 20:32

DanielT írta:Ez nekem is listán volt, de határozottan emlékszem, hogy lehúztam róla valamiért, de sajnos már nem tudom mi volt az ok. :(
Az egyetlen hibának fél óra demó után azt tűnt, hogy túl könnyű és megbocsátó, de ettől még végignyomnám.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #68382 2022.05.18. 00:56

Este ment egy kis Lost Vikings is, továbbra is faszaság couch co-opban. Tök móka a végén újra és újra elszúrni a pályákat, a fun factor fele odalenne checkpointokkal. (Vissza lehetne állítólag tekerni, de nem foglalkoztam vele.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #68383 2022.05.18. 22:39

Zóanagyvarázsló írta:Este ment egy kis Lost Vikings is, továbbra is faszaság couch co-opban. Tök móka a végén újra és újra elszúrni a pályákat, a fun factor fele odalenne checkpointokkal. (Vissza lehetne állítólag tekerni, de nem foglalkoztam vele.)
Én letudtam a mai könyékigszarbaturkálást egy steam demova(GRIME), és egy másikkal, amit csak úgy tudtam kipróbálni, hogy vettem egy argetninkulcsot belőle(Source of Madness). A két kiváló játékba egy ültő helyemben beleszalad
alsó hangon negyven perc is úgy, hogy észre sem vettem(10+30), de aztán arra eszméltem, hogy egy mokkáskanállal kaparom ki a szemeimet, szóval muszáj volt abbahagyni. Holnap ugyanitt folytatom, de lassan a fülemen folyik ki a meleg fos.
Bár csak egy napra megleleném azt a backlognirvánát, amiről Botond mesél :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68384 2022.05.19. 11:35

Moby írta:Bár csak egy napra megleleném azt a backlognirvánát, amiről Botond mesél :D
Nem kell ezt sokáig keresni: még 38x végignyomni az Ánusz Odüsszeiát. :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #68385 2022.05.19. 12:53

DanielT írta:Nem kell ezt sokáig keresni: még 38x végignyomni az Ánusz Odüsszeiát. :nezze:
Csak nem adják ki 38 platformra baszki! Elég az a három amire kiadták!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #68386 2022.05.20. 19:35

Na, már csak 900 EUR egy zsírúj 3080. Nyár végére szépen lemegy 700 alá, akkor jöhet.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68387 2022.05.20. 20:03

Greyfox írta:Na, már csak 900 EUR egy zsírúj 3080. Nyár végére szépen lemegy 700 alá, akkor jöhet.
Alza árak meg megint emelkednek. Világ vicce. Igaz én a Tiájokat figyelgetem.

Meanwhile a ganéhoz kijött a friss kliens pc-re, amiben a mai javítás azt írja, hogy végre könnyebb keresni az ea és az ubisoft játékokat. Próbáltam, nem könnyebb, de furcsa, hogy az ea-vel egy szinten van kiemelve az ubisoft.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68388 2022.05.20. 21:13

Greyfox írta:Na, már csak 900 EUR egy zsírúj 3080. Nyár végére szépen lemegy 700 alá, akkor jöhet.
Én nyár végére a steam decket várom, nem az alacsony vga árakat. Vicc. 8 hónap alatt szereztem vagy 12 PS5-öt, ebből meg egyet se.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #68389 2022.05.21. 10:21

Greyfox írta:Hacsak nem tortenik valami csoda, akkor hamarosan elarasztjak a hasznalt gpu-k a piacot. Ez azert lesz mokas, mert pl. a ph-s scalper kocsogok is tobb szaz kulonfele 30-as kartyat taroltak be, amit mar most nem visz senki, vajon mekkora szarban lesznek, ha hasznalt kartyak tomkelege dol a piacra. Na oket nem sajnalom. Sot!

Csoda nem történt, de használt vga-k nagyon nem akarnak jönni :( minden kurva drága marad. E közben nem lehet embert találni kisebb vakolásra egy lakásban, mert kb novemberig táblázva vannak:D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #68390 2022.05.21. 10:54

donatus13 írta:Csoda nem történt, de használt vga-k nagyon nem akarnak jönni :( minden kurva drága marad. E közben nem lehet embert találni kisebb vakolásra egy lakásban, mert kb novemberig táblázva vannak:D

Hegyekben állnak az eladó gpu-k hardveraprón és a boltokban. Idealo.de-s boltokban / Asus shopban kb havi 100EUR-t esik az ár 4 hónapja.
Egyetlen dolgot kell tenni: várni, és akkor csökkentik az árat, jó lesz ez. :)

Vissza: “Leáldozott.hu”