A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68181 2022.04.26. 17:44

Moby írta:Ez a VRR a szokásos sony-féle béta összevisszaság lett. PS4 játékok alatt inaktív. Én nem találtam olyan ps4 játékot, ami alatt menne. Erre lehet azt mondani, hogy na, legalább PS5 játékok alatt működik, de ez sem igaz. PS5-ös HFW alatt szintén inaktív...
Ezt raertel vna akkor elmondani amikor Botond levitte a ps5ot videkre :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68182 2022.04.26. 17:56

Moby írta:Egy fix30-as játékjal, tökéletes pacing mellett az égvilágon semmit nem fog csinálni a VRR. Se LFC nélkül, se azzal. Tökéletesen ugyanaz marad a timing.
Valami duplázós trükköt azért jó lenne, mint a Ratchet 120@40 módja. De akkor ezekre továbbra is marad a várakozás az input lag és pláne artifact mentes interpolációra. Az input lagot egyébként a Samsung már megoldotta az új QD oledben.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68183 2022.04.26. 18:24

Micsu írta:Ezt raertel vna akkor elmondani amikor Botond levitte a ps5ot videkre :banplz:
Olvastam a cikkben, hogy játékonként kell belepatchelni a VRR-t és nem tartanak kb sehol, szóval ez azért nem meglepetés.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68184 2022.04.26. 18:31

Botond írta:Olvastam a cikkben, hogy játékonként kell belepatchelni a VRR-t és nem tartanak kb sehol, szóval ez azért nem meglepetés.
Ez nyilvánvalóan hülyeség. A max 60 percig futó, senkit nem érdeklő, több éves resi 8 demóba tökéletesen biztosan senki nem peccselte bele. És abban működik.
Az más kérdés, hogy peccselgetnek a játékokba a VRR-ből előnyt húzó módokat, de világosan láthatóan az alapvető müködéshez nem kell semmilyen patch. Hogy a HFW alatt miért inaktív...na ez egy izgalmas kérdés lehet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68185 2022.04.26. 18:36

Natív PS5 játékokat amit néztem ott megy: Far Cry 6, GTA Remastered. PS4 mind kuka, illetve nem saját teszt de a GT 7-ben sem megy.

Cyberpunkot tudnám még tesztelni, de lusta vagyok felkelni és lemezt cserélni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68186 2022.04.26. 20:19

Botond, tegyél egy próbált, írnak olyat, hogy hdmi2.0-s samsungokon is megy. Én ezt visszaigazolni nem tudom, nálam hdmi2.0-s monitoron nem megy. Igaz, az lg, nem samsung, jelentsen ez bármit is :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #68187 2022.04.26. 20:28

Moby írta:Botond, tegyél egy próbált, írnak olyat, hogy hdmi2.0-s samsungokon is megy. Én ezt visszaigazolni nem tudom, nálam hdmi2.0-s monitoron nem megy. Igaz, az lg, nem samsung, jelentsen ez bármit is :D
Csütörtökön tudok leghamarabb, a monitoron csak a DP ami VRR ready és ráadásul csak az egyik hdmi port 2.0-ás, a másik az 1.4-es, a tv meg túl sok fényerő már nekem ilyenkor, kiviszi a szemem, azt most be nem kapcsolom. Csütörtökön napközben leszek itthon is, akkor ránézek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68188 2022.04.26. 20:40

Az eddigi merítés alapján úgy tűnik, hogy a 120Hz a VRR kapuja. A HDMI nem is érdekes (freesync vagy VRR kell), és 120Hz. Szopókember az első mérések szerint 70-90fps-t megy perfRT-ben.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #68189 2022.04.26. 20:43

Itt az FPS Boostot néztük pár napja, mert húgom benézett, és Fallout 4 kellett neki (1600 volt a Fallout 4 GotY+Skyrim Anniversary EGYÜTT). Hát hogy is mondjam... FPS Boost nélkül valami diavetítés volt (hiába a CX). Érthetetlen. Azzal meg 1080p csak a felbontás, de ég és különbség az élmény. Értem, hogy nem currentgen játék, de alapértelmezetten egy okádék XSX-en a felbontás kedvéért.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #68190 2022.04.26. 20:46

Moby írta:Millió éve nincs már valódi range. Már a freesync 2.0 is tudta a LFC-t, ami képes lemenni bérmeddig. 27-re is. Bármennyire.
A kevés fps akkor is kevés. PC-n is is sikítva célzom inkább 100-at 50 helyett, mert marhára nem mindegy. 40 alatt nem tudom, mit lehet vele kezdeni, azon kívül, hogy VRR nyilván jobbá teszi ahhoz képest, amilyen nélküle lenne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68191 2022.04.26. 20:50

Zóanagyvarázsló írta: és Fallout 4 kellett neki (1600 volt a Fallout 4 GotY+Skyrim Anniversary EGYÜTT)
Jójójó, az egy nagyon durva elárazás volt amagyar storeban, sehol máshol. Gondolom a világ xboxos fele be is rántotta, megtolták rendesen a forintos fizetést keményen abban az időszakban :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #68192 2022.04.26. 20:52

Moby írta:Jójójó, az egy nagyon durva elárazás volt amagyar storeban, sehol máshol. Gondolom a világ xboxos fele be is rántotta, megtolták rendesen a forintos fizetést keményen abban az időszakban :D
De már többször bejátszották, és napokon át. A múltkor is újra. Nem értem, hogy lehet rá ennyire baszni. Vagyis az utóbbi időben minden Bethesda-akciókor ennyi a magyar store-ban.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68193 2022.04.26. 20:55

Moby írta:Az eddigi merítés alapján úgy tűnik, hogy a 120Hz a VRR kapuja. A HDMI nem is érdekes (freesync vagy VRR kell), és 120Hz. Szopókember az első mérések szerint 70-90fps-t megy perfRT-ben.
Megnéztem a monitort, Ja, dp-n a VRR, hdmi-re kiírja a ps, hogy ezen nincs VRR kiscsávó és kész.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68194 2022.04.26. 20:56

Zóanagyvarázsló írta:De már többször bejátszották, és napokon át. A múltkor is újra. Nem értem, hogy lehet rá ennyire baszni. Vagyis az utóbbi időben minden Bethesda-akciókor ennyi a magyar store-ban.
Azóta már javították az alapárat 3200ról 32ezerre, tavaszi szélben az volt már felezve 16ezerre.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68195 2022.04.26. 23:01

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #68196 2022.04.27. 00:02

Botond írta:Azóta már javították az alapárat 3200ról 32ezerre, tavaszi szélben az volt már felezve 16ezerre.
Hova utaljak nekik? :fejvakaras:
Avatar
Botond

Hozzászólás #68197 2022.04.27. 06:52

Zóanagyvarázsló írta:Hova utaljak nekik? :fejvakaras:
Ahova az olcsósított és a normál áru gpu különbözetet szoktad.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68198 2022.04.27. 11:40

Botond írta:Megnéztem a monitort, Ja, dp-n a VRR, hdmi-re kiírja a ps, hogy ezen nincs VRR kiscsávó és kész.
Ja és azt pl nem tudtam korábban, hogy a két hdmi eltér, egyik 2.0, de a másik csak 1.4, de ezt csak a 28 colos megoldásnál olvastam, a 24esről nem találtam semmit és ugye eltérnek a panelok, a 28as az tf, a 24es meg va, szóval akár ez is eltérhetne, de nem.
Ki is próbáltam, ide-oda dugtam be minden kábelt, és valóban, ha a ps5 hdmi kábelt nem oda dugom be, ahol eddig volt, akkor már a ps5 Dashboard is kiröhög, hogy nincsen itt 4K, jó lesz a 1080p is, pedig elméletileg az 1.4 hdmi tudja a 4k@30at, de a ps5 önhatalmúlag úgy dönt, hogy márpedig akkor a Dashboard FHD és kész, 4K opció letiltva. :) Nyilván a játékok is, gondolom, de abba már nem mentem bele.
Meg ugye mindkét hdmire azt mondta, hogy VRR az nincs, de azt tudtam korábban is, hogy ez a monitor csak dp-n tud VRRezni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68199 2022.04.27. 20:26

Nvidia már fullba tolja a kretént. 4090 600W, 4090Ti 900w.
Trolllolo. Szerintem 2KW-ig csak a felesleges pöcsölés megy :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68200 2022.04.27. 20:31

Moby írta:Nvidia már fullba tolja a kretént. 4090 600W, 4090Ti 900w.
Trolllolo. Szerintem 2KW-ig csak a felesleges pöcsölés megy :banplz:
Ha már nVidia, valamiért rámjött, hogy kipróbálom a Geforce Now-ot.

2 óra ment el eddig, annyira undorító minden, hogy el se mesélem. Launcserek, appok, felugró ablakok, loginok, OKÁDÉK PÉCÉS TAKONY minden.

Végül legalább a WD2-t sikerült elindítani, az eltüntethetetlen CPU warning tette fel a koronát a kísérletre, szóval ment az ALTF4.

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #68201 2022.04.27. 22:52

DanielT írta:Ha már nVidia, valamiért rámjött, hogy kipróbálom a Geforce Now-ot.

2 óra ment el eddig, annyira undorító minden, hogy el se mesélem. Launcserek, appok, felugró ablakok, loginok, OKÁDÉK PÉCÉS TAKONY minden.

Végül legalább a WD2-t sikerült elindítani, az eltüntethetetlen CPU warning tette fel a koronát a kísérletre, szóval ment az ALTF4.

Kép
Hát az egy igazi moslék volt, amikor utoljára néztem (nem tegnap), streamelve végignézhettem, hogy a háttérben egy virtuális steam kliens játékot, meg directx-et telepít. Igazi antigéming gyomorforgató élmény volt. Mondjuk a minőség ezzel szemben eléggé oké volt. Na az xcloud ennek kereken a reciproka minden tekintetben :D Minden nagyon seamless, vajpuha, gyors, de az a minőség amit kapsz, na ott az gyomorforgató.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #68202 2022.04.27. 23:26

Moby írta:Hát az egy igazi moslék volt, amikor utoljára néztem (nem tegnap), streamelve végignézhettem, hogy a háttérben egy virtuális steam kliens játékot, meg directx-et telepít. Igazi antigéming gyomorforgató élmény volt. Mondjuk a minőség ezzel szemben eléggé oké volt. Na az xcloud ennek kereken a reciproka minden tekintetben :D Minden nagyon seamless, vajpuha, gyors, de az a minőség amit kapsz, na ott az gyomorforgató.
Outridersben olyan input lag volt, hogy egy más játékot kaptam. Nyilván a látvány is erös visszalépés volt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #68203 2022.04.27. 23:31

Kapható olyan, hogy laptophoz töltökábel, ami power bankröl tudja tenni a dolgát? (Nem, nem USB-C- nbkeresztül, rendes tápos véggel.) A Dell a laptoptöltös power bankjei ilyesmiknek tünnek, debmivel van power bankem, beérném a kábellel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68204 2022.04.27. 23:48

Zóanagyvarázsló írta:Outridersben olyan input lag volt, hogy egy más játékot kaptam. Nyilván a látvány is erös visszalépés volt.
Az inputlag mindehol fostömlő. Nyilván az. A BIXbe senki nem fog szervereket pakolászni. Júniusban indul a psnow nálunk is az új szolgáltatással, de hát az is minek? Gondolom ilyen németo szerverek, alapból 150-es ping, odavissza 300, és még egy képkockát nem állítottunk elő, se egy gombot nem nyomtunk le. Csodálatos. De ez ilyen. A fizikát nem tudjuk megbaszni. Közeli szerverek kellenének, de ide senki nem fog jönni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68205 2022.04.28. 08:37

Zóanagyvarázsló írta:Kapható olyan, hogy laptophoz töltökábel, ami power bankröl tudja tenni a dolgát? (Nem, nem USB-C- nbkeresztül, rendes tápos véggel.) A Dell a laptoptöltös power bankjei ilyesmiknek tünnek, debmivel van power bankem, beérném a kábellel.
Ez szerintem csak akkor működik így, ha a power banknek van dedikált 20V laptop töltő kimenete. Sima USB ről átalakítva töltő portra elveszik a két eszköz közötti kommunikáció és nem tudnak megegyezni a feszültségben még akkor sem, ha le tudja adni a kellő feszültséget.

Ha USB C van mindkét oldalon, azért tud működni.

A Dell power bankon is ott van a külön port.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #68206 2022.04.28. 08:57

DanielT írta:Ez szerintem csak akkor működik így, ha a power banknek van dedikált 20V laptop töltő kimenete. Sima USB ről átalakítva töltő portra elveszik a két eszköz közötti kommunikáció és nem tudnak megegyezni a feszültségben még akkor sem, ha le tudja adni a kellő feszültséget.

Ha USB C van mindkét oldalon, azért tud működni.

A Dell power bankon is ott van a külön port.
Azt sejtettem, hogy az USB erre nem jó, devUSB-C -> laptop viszonylatban reméltem, higy müködhet.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #68207 2022.04.28. 09:50

Moby írta:Az inputlag mindehol fostömlő. Nyilván az. A BIXbe senki nem fog szervereket pakolászni. Júniusban indul a psnow nálunk is az új szolgáltatással, de hát az is minek? Gondolom ilyen németo szerverek, alapból 150-es ping, odavissza 300, és még egy képkockát nem állítottunk elő, se egy gombot nem nyomtunk le. Csodálatos. De ez ilyen. A fizikát nem tudjuk megbaszni. Közeli szerverek kellenének, de ide senki nem fog jönni.
Nálunk nem indul semmiféle psnow, vagyis a cloud streaming szolgáltatások listája még mindig US, Canada, Japan, UK, France, Germany, Belgium, Netherlands, Luxembourg, Austria, Switzerland, Ireland, Spain, Italy, Portugal, Norway, Denmark, Finland, and Sweden. Itthon nem lesz elérhető a Premium tier az indulásnál, csak a PlayStation Plus Deluxe, ami nem tartalmazza a mostani ps now extrákat. Ellenben ps1, ps2, psp cuccokat igen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68208 2022.04.28. 10:06

TasManXT írta:Nálunk nem indul semmiféle psnow, vagyis a cloud streaming szolgáltatások listája még mindig US, Canada, Japan, UK, France, Germany, Belgium, Netherlands, Luxembourg, Austria, Switzerland, Ireland, Spain, Italy, Portugal, Norway, Denmark, Finland, and Sweden. Itthon nem lesz elérhető a Premium tier az indulásnál, csak a PlayStation Plus Deluxe, ami nem tartalmazza a mostani ps now extrákat. Ellenben ps1, ps2, psp cuccokat igen.
Erről szóltál a Sonynak is?
Mert ők totál abban vannak, hogy júniustól nálunk is lesz mindez, még külön e-mailt is írtak nekem címezve, hogy így lesz június 22től, akkor csak szólni kellene nekik, hogy ne írjanak már hülyeséget, te jobban tudod.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68209 2022.04.28. 10:12

TasManXT írta:Nálunk nem indul semmiféle psnow, vagyis a cloud streaming szolgáltatások listája még mindig US, Canada, Japan, UK, France, Germany, Belgium, Netherlands, Luxembourg, Austria, Switzerland, Ireland, Spain, Italy, Portugal, Norway, Denmark, Finland, and Sweden. Itthon nem lesz elérhető a Premium tier az indulásnál, csak a PlayStation Plus Deluxe, ami nem tartalmazza a mostani ps now extrákat. Ellenben ps1, ps2, psp cuccokat igen.
Le vagy maradva papa :)
Link

Additionally, we’re also expanding our cloud streaming access to the following locations for a total of 30 markets with cloud streaming access**. The following markets will also offer the Premium tier from PlayStation Plus at launch: Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Greece, Hungary, Malta, Poland, Republic of Cyprus, Romania, Slovakia, and Slovenia.
Ára is van már, 36KHuf lesz évente a premium (30K az Extra, 18K az eddigi Essential).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68211 2022.04.28. 12:50

Kíváncsi vagyok, hogy hoznak -e ide hozzá szervereket is. Vagy hozTAK-e már. Mert nekem angol accom van, szóval a PSNOW elérhető már most is és ki is próbáltam az előbb ugyanúgy Pc klienssel mint a Geforceot. Minden simán indul és frankó, a képminőség is állatka, de felmerül a kérdés, hogy lehet -e ez még jobb.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68212 2022.04.28. 16:05

TasManXT írta::mf1:
Lement a Severance , koszi az ajanlast, jo volt ;)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #68213 2022.04.28. 16:27

Micsu írta:Lement a Severance , koszi az ajanlast, jo volt ;)
Most az Outer Range-et nézegetem, de az meg olyan semmilyen és mindenképpen mindfuckot akar minden részben valamivel, de ha már a 4. részig elvitt, akkor végig fogom szenvedni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68214 2022.04.28. 16:43

DanielT írta:Kíváncsi vagyok, hogy hoznak -e ide hozzá szervereket is. Vagy hozTAK-e már. Mert nekem angol accom van, szóval a PSNOW elérhető már most is és ki is próbáltam az előbb ugyanúgy Pc klienssel mint a Geforceot. Minden simán indul és frankó, a képminőség is állatka, de felmerül a kérdés, hogy lehet -e ez még jobb.
Hoznak??? KIK? És mit? A sonynak nincsenek szeverei. A Microsofttól bérli az azure-t. Korábban akamai-n futottak, valami generációváltás környékén álltak át MS-re. Azoknak meg legközelebb németo-ban van datacenterük (meg talán varsóban).
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68215 2022.04.28. 16:51

DanielT írta:Kíváncsi vagyok, hogy hoznak -e ide hozzá szervereket is. Vagy hozTAK-e már. Mert nekem angol accom van, szóval a PSNOW elérhető már most is és ki is próbáltam az előbb ugyanúgy Pc klienssel mint a Geforceot. Minden simán indul és frankó, a képminőség is állatka, de felmerül a kérdés, hogy lehet -e ez még jobb.
Sonyaeknal meg a pc kliens se pc gany?
Avatar
Botond

Hozzászólás #68216 2022.04.28. 19:19

DanielT írta:Kíváncsi vagyok, hogy hoznak -e ide hozzá szervereket is. Vagy hozTAK-e már. Mert nekem angol accom van, szóval a PSNOW elérhető már most is és ki is próbáltam az előbb ugyanúgy Pc klienssel mint a Geforceot. Minden simán indul és frankó, a képminőség is állatka, de felmerül a kérdés, hogy lehet -e ez még jobb.
Uncsi4 lemez mikor tört el? Melyik fejezetben? Egy szám is elég. Tíz ment le eddig, indul a 11. fejezet, de még nem láttam gázosabb checkpoint részt, mint ami ne lett volna az első háromban. Szvsz 99%-ban jól lőtték be, talán a 3,5 játékban vagy kétszer ráncoltam a homlokom, de akkor is inkább ugrálós részt vettek túl laza checkpointosra, nem lövöldözést.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #68217 2022.04.28. 19:46

Micsu írta:Lement a Severance , koszi az ajanlast, jo volt ;)

Hábazz, ajánljon neked a hóhér sorit, még reagálsz is rá, aztán a második ajánlónak köszönöd meg :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #68218 2022.04.28. 20:26

Engem valahol kicsit elvesztett ez a severance. Nem rossz, semmi baj nincs vele, de nincs meg az az alig várom, hogy folytassam dolog. Igazából vagy két hete nem néztem tovább.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68219 2022.04.28. 20:34

Volt ma ps5 ilyen HFW-s bundle drop, persze feláras, 232-ért, de van 1 feleslegbe, ha valakinek esetleg még ne lenne ajtókitámasztója.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68220 2022.04.28. 21:40

Moby írta:Hoznak??? KIK? És mit? A sonynak nincsenek szeverei. A Microsofttól bérli az azure-t. Korábban akamai-n futottak, valami generációváltás környékén álltak át MS-re. Azoknak meg legközelebb németo-ban van datacenterük (meg talán varsóban).
Microsoft Playstationön futnak a játékok? :merges2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68221 2022.04.28. 21:41

Botond írta:Uncsi4 lemez mikor tört el? Melyik fejezetben? Egy szám is elég. Tíz ment le eddig, indul a 11. fejezet, de még nem láttam gázosabb checkpoint részt, mint ami ne lett volna az első háromban. Szvsz 99%-ban jól lőtték be, talán a 3,5 játékban vagy kétszer ráncoltam a homlokom, de akkor is inkább ugrálós részt vettek túl laza checkpointosra, nem lövöldözést.
Havas résznél valami buzi jégbarlangban, egy bullshit jelforgatós feladvány körül. Nem a checkpointokkal volt bajom, hanem hogy pokoli érzés volt bele játszani.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68222 2022.04.28. 21:44

DanielT írta:Havas résznél valami buzi jégbarlangban, egy bullshit jelforgatós feladvány körül. Nem a checkpointokkal volt bajom, hanem hogy pokoli érzés volt bele játszani.
Az a 7-8. chapter körül volt. Hát nekem annyira nem tűnik borzalmasnak ez a 30 fps ps4 emuláció edition sem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68223 2022.04.28. 21:56

DanielT írta:Microsoft Playstationön futnak a játékok? :merges2:
Nem, csak CDN-t bérlik tőlük.Egyébként a gecit tudja min fut. Az psnow elején rendesen ps3-ak voltak behányva a centerekbe. Ma má biztos nem így van, de szerintem már régen nem is cellen fut az sok szar, meg nem is ps4-en. Valami custom vasak lehetnek ezek már.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68224 2022.04.28. 22:13

Marhajó
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68225 2022.04.29. 08:40

Moby írta:Marhajó
[video]https://www.youtube.com/watch?v=dZ9RU7pznTs[/vdeo]
Így tolnám. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68226 2022.04.29. 08:47

Botond írta:Az a 7-8. chapter körül volt. Hát nekem annyira nem tűnik borzalmasnak ez a 30 fps ps4 emuláció edition sem.
Mert olyan tévén nyomod ami nekem soha nem volt és nem is lesz: LCD. Ott a technika gyengesége ad még hozzá annyi mosódást, amivel könnyebb elviselni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68227 2022.04.29. 08:49

Aby! Végül milyen tévét vettél, ha egyáltalán?
Avatar
Botond

Hozzászólás #68228 2022.04.29. 08:56

DanielT írta:Mert olyan tévén nyomod ami nekem soha nem volt és nem is lesz: LCD. Ott a technika gyengesége ad még hozzá annyi mosódást, amivel könnyebb elviselni.
Monitor, de ja.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68229 2022.04.29. 09:26

Greyfox írta:Hábazz, ajánljon neked a hóhér sorit, még reagálsz is rá, aztán a második ajánlónak köszönöd meg :D
:fogmosas:
Avatar
Botond

Hozzászólás #68230 2022.05.01. 13:19

Lepörgött az Uncharted4. Még a “sima” ps4 verzió az ajtókitámasztón. Első fele a monitoron, második fele a c1en. Ami feltűnt, hogy az 50 headshot trofi az a 17-18. fejezet környékén jött össze, míg az előző 60 fps remasterekben ez legkésőbb a 4. fejezetben megvolt, meg amúgy is szar volt a célzás, gondolom a 30 frém miatt, de ezen kívül csak az volt a baj, hogy a 60 frém az fizetős patch. Beraktam wishlistre a dlc csak úgy érhető el már úgyis.
A játék szép amúgy, és ez alatt azt értem, hogy 38 év géming alatt először fordult elő, hogy anyám leült mellém nézni, hogy mit csinálok, és mondta, hogy szépek a színek, meg jó a kép és vagy két fejezetet végigült, mondta miket csináljak. Ilyen még sose fordult elő, szóval a játék szép és a c1 is jó. A c1 amúgy 60 fps-t írt végig a képernyő menüben, nem értem miért.
Sztori rendben volt, szép lekerekítés ez a végére, és végre eltalálták tökéletesre a játék/átvezető videók arányt.
Egy pont mínusz a 30frém/fizetős 60frém dologért, szóval 9/10. Benéz 10k alá a 60 frém edition, akkor behúzós.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68231 2022.05.01. 16:39

Botond írta:Lepörgött az Uncharted4. Még a “sima” ps4 verzió az ajtókitámasztón. Első fele a monitoron, második fele a c1en. Ami feltűnt, hogy az 50 headshot trofi az a 17-18. fejezet környékén jött össze, míg az előző 60 fps remasterekben ez legkésőbb a 4. fejezetben megvolt, meg amúgy is szar volt a célzás, gondolom a 30 frém miatt, de ezen kívül csak az volt a baj, hogy a 60 frém az fizetős patch. Beraktam wishlistre a dlc csak úgy érhető el már úgyis.
A játék szép amúgy, és ez alatt azt értem, hogy 38 év géming alatt először fordult elő, hogy anyám leült mellém nézni, hogy mit csinálok, és mondta, hogy szépek a színek, meg jó a kép és vagy két fejezetet végigült, mondta miket csináljak. Ilyen még sose fordult elő, szóval a játék szép és a c1 is jó. A c1 amúgy 60 fps-t írt végig a képernyő menüben, nem értem miért.
Sztori rendben volt, szép lekerekítés ez a végére, és végre eltalálták tökéletesre a játék/átvezető videók arányt.
Egy pont mínusz a 30frém/fizetős 60frém dologért, szóval 9/10. Benéz 10k alá a 60 frém edition, akkor behúzós.
Nade ha megvan a ps4 verza, akkor 3K-ért tudsz upgradelni a ps5 collection-re. A tévé meg azért jelez 60fps-t, mert a tv nem tudja megmondani mennyi az fps, csak azt, hogy hány hertzes jelet kap. Ami VRR esetén megegyezik, amikor viszont nincs VRR, akkor vagy 60 vagy 120 ugye. Hogy abban hányszor van új tartalom, azt már csak képanalízissel lehet megmondani.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68232 2022.05.01. 17:21

Moby írta:Nade ha megvan a ps4 verza, akkor 3K-ért tudsz upgradelni a ps5 collection-re. A tévé meg azért jelez 60fps-t, mert a tv nem tudja megmondani mennyi az fps, csak azt, hogy hány hertzes jelet kap. Ami VRR esetén megegyezik, amikor viszont nincs VRR, akkor vagy 60 vagy 120 ugye. Hogy abban hányszor van új tartalom, azt már csak képanalízissel lehet megmondani.
A ps5 welcome csomagos nem upgradelhető. :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #68233 2022.05.01. 20:55

Tettem egy utolsó, elkeseredett kisérletet ezzel a világszara tunic-al, mert mindenhol bevédték, hogy hátde mekkora királyság ez.
Hát ez akkora királyság, az az igen minőségi szórakozás benne, hogy téblábolok valami ultrageciszar pályán, ahol nem látod, hogy hol kellene menni(mert nem lehet belátni sehova), nem lehet tudni semmiről semmit, és semmi nem szól semmiről, semmi nem jelent semmi, és semmi nem vezet sehova, és közben próbálok rájönni, hogy mégis mi a retkes cigánygecikurvaanyját akar az agyhalott férgesbarma ezzel az egésszel, amelyik a világra fosta ezt a rákos, éces moslékot.
Úristen bazdbeg, ez nem nulla/10, ez a _SEMMI_ per 10. Legfeleslegesebb, legjelentéktelenebb, legsemmillyenebb játékom talán evör.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2022.05.01. 20:56-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68234 2022.05.01. 22:10

Moby írta:Tettem egy utolsó, elkeseredett kisérletet ezzel a világszara tunic-al, mert mindenhol bevédték, hogy hátde mekkora királyság ez.
Hát ez akkora királyság, az az igen minőségi szórakozás benne, hogy téblábolok valami ultrageciszar pályán, ahol nem látod, hogy hol kellene menni(mert nem lehet belátni sehova), nem lehet tudni semmiről semmit, és semmi nem szól semmiről, semmi nem jelent semmi, és semmi nem vezet sehova, és közben próbálok rájönni, hogy mégis mi a retkes cigánygecikurvaanyját akar az agyhalott férgesbarma ezzel az egésszel, amelyik a világra fosta ezt a rákos, éces moslékot.
Úristen bazdbeg, ez nem nulla/10, ez a _SEMMI_ per 10. Legfeleslegesebb, legjelentéktelenebb, legsemmillyenebb játékom talán evör.
Nem tudom mi ez a játék, de nem is fogom megnézni, hogy ebben a kommentben lévő információ legyen minden amivel rendelkezem róla. :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #68235 2022.05.01. 23:45

Rákattintottam az SG-re (mea culpa), a legnépszerűbb topikban összesen van két komment. Úgy értem, hogy valaha.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68236 2022.05.01. 23:53

Zóanagyvarázsló írta:Rákattintottam az SG-re (mea culpa), a legnépszerűbb topikban összesen van két komment. Úgy értem, hogy valaha.
Elit klub látod! :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68237 2022.05.01. 23:54

Ma nálam megint streamgaming szenvedés volt, keresem a superior platformot Watch Dogs 2-re és Far Cry 5 újrázásra majd valamikor. Rövid összefoglaló: a launcser+platformháború ezt is teljesen tönkretette még mielőtt jó lehetett volna.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68238 2022.05.02. 00:18

DanielT írta:Ma nálam megint streamgaming szenvedés volt, keresem a superior platformot Watch Dogs 2-re és Far Cry 5 újrázásra majd valamikor. Rövid összefoglaló: a launcser+platformháború ezt is teljesen tönkretette még mielőtt jó lehetett volna.
Ezek nincsenek ps5re vagy minek a szopódás?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68240 2022.05.02. 07:46

Botond írta:Ezek nincsenek ps5re vagy minek a szopódás?
Még bőven PS4 korszak low settingjei, 30 frémmel, semmi pecs.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #68241 2022.05.02. 08:27

Én tegnap a srácokkal voltam gokartozni az Avalon parkban, Miskolcon. A pálya sem rossz (bár a lapockám eléggé szétverte az a pár folt a pályán), a villanygokartok pedig egyértelműen superiorok ilyen kisebb libakergetőkre. Egyszerűen még nem kaptam fos gokartot ilyen helyen. Plusz az élőben látott F1-es autók számát is sikerült növelni, mert itt is van egy 2010-es Williams kiállítva (idén már voltam a Redbull hangárban, az is jópofa ha arra jártok és tök ingyen be lehet menni).
Az ára mondjuk durva, de ha a környéken van valaki és szeret gokartozni akkor egy futamra érdemes befizetni. Jót szórakoztam/10.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #68242 2022.05.02. 10:02

Edzéshez van valami nem túl drága definitív headset? Otthon még fel tudom tekerni a hangerőt, de annyira nem tudom, hogy a konditeremben is áthallatszódjon a podcast.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68243 2022.05.02. 10:19

benőmenő írta:Én tegnap a srácokkal voltam gokartozni az Avalon parkban, Miskolcon. A pálya sem rossz (bár a lapockám eléggé szétverte az a pár folt a pályán), a villanygokartok pedig egyértelműen superiorok ilyen kisebb libakergetőkre. Egyszerűen még nem kaptam fos gokartot ilyen helyen. Plusz az élőben látott F1-es autók számát is sikerült növelni, mert itt is van egy 2010-es Williams kiállítva (idén már voltam a Redbull hangárban, az is jópofa ha arra jártok és tök ingyen be lehet menni).
Az ára mondjuk durva, de ha a környéken van valaki és szeret gokartozni akkor egy futamra érdemes befizetni. Jót szórakoztam/10.
Pesten, a Blahán, a Népszabadság székház helyén épült egy 5 boltos pláza, ami inkább csak ilyen fedő épület az alatta levő 6 szintes mélygarázsnak.
Na ennek a mélygarázsnak a legalsó szintjén van elektromos gocart. Ott szinte tökéletes a pályaív is, és a gépek is olyanok, hogy 10 szint, ha x időt elérsz tol még rá erőt, van turbó, stb. Kibaszott profi az egész a szokásos fojtogató benzingőz nélkül. Na az a 10/10 cucc.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #68244 2022.05.02. 11:35

Botond írta:Pesten, a Blahán, a Népszabadság székház helyén épült egy 5 boltos pláza, ami inkább csak ilyen fedő épület az alatta levő 6 szintes mélygarázsnak.
Na ennek a mélygarázsnak a legalsó szintjén van elektromos gocart. Ott szinte tökéletes a pályaív is, és a gépek is olyanok, hogy 10 szint, ha x időt elérsz tol még rá erőt, van turbó, stb. Kibaszott profi az egész a szokásos fojtogató benzingőz nélkül. Na az a 10/10 cucc.
Voltunk ott is tavaly. Szintén a villanygokart miatt nem nagyon volt probléma, hogy valakinek nem úgy ment a gép és ezért csak elengedés lett volna az egész. Tényleg nagyon profi, csak nyilván a helyszínből adódóan jóval szűkösebb a pálya maga. Annyi, hogy utolsó turnus voltunk, ezért a beton padlón már durván csúsztak az egész nap gyalázott gumik. Jó buli ez.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68245 2022.05.02. 12:18

Brezovan gokartoztunk anno, jo nagy palya ha nem vagy madar adnak erosebb valtos gokartokat is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68248 2022.05.02. 17:13

DanielT írta:Egészen biztos, hogy nem lesz semmi negatív hatása ezeknek a felvásárlásoknak, szupi irány! :eljen:
Kiveve ha ms mert nincsen kliens, filleres gane, jo exkluzivok, eloremutato fejlesztesek :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #68249 2022.05.02. 18:25

Jött ugye a vrr patch recsit riftaparthoz, de ma megint patchelt vmit, fiam kiszúrta, hogy azon áll ps5ön a kiválasztás, kérdezte, hogy játszottam e, mondtam, hogy Á, csak patchelt, nem tartok sehol,belépek, hogy mutassam, hogy semmi, mondja menjek jobbra, ott ez ott az, és trofi. Szerintem 9 hónapja nem volt a játékban, sose látott guideot, és a secret acsit így is megtalálta anno, és még mindig emlékezett rá.
Bezzeg a pénteken a suliban tanult bizánci birodalomról lófaszt nem tud, mehetett az ismétlés előről! :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68250 2022.05.02. 18:26

Botond írta:Jött ugye a vrr patch recsit riftaparthoz, de ma megint patchelt vmit, fiam kiszúrta, hogy azon áll ps5ön a kiválasztás, kérdezte, hogy játszottam e, mondtam, hogy Á, csak patchelt, nem tartok sehol,belépek, hogy mutassam, hogy semmi, mondja menjek jobbra, ott ez ott az, és trofi. Szerintem 9 hónapja nem volt a játékban, sose látott guideot, és a secret acsit így is megtalálta anno, és még mindig emlékezett rá.
Bezzeg a pénteken a suliban tanult bizánci birodalomról lófaszt nem tud, mehetett az ismétlés előről! :banplz:
Hat mert mikor toltad az Aoet akkor elzavartad aludni :banplz:

Vissza: “Leáldozott.hu”