A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68111 2022.04.20. 07:44

benőmenő írta:Még ismerkedünk. Nem egy versenyautó, de a seggem meg a cuccaimat tudni fogja hozni-vinni.
IMG_20220418_213151_956.jpg
Sorry az offért, de egyelőre baromi szürreális az egész helyzet. :lama:
Gratulálok, jó szerencsét hozzá! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #68112 2022.04.20. 08:48

benőmenő írta:Még ismerkedünk. Nem egy versenyautó, de a seggem meg a cuccaimat tudni fogja hozni-vinni.
[attachment=0]IMG_20220418_213151_956.jpg]Sorry az offért, de egyelőre baromi szürreális az egész helyzet. :lama:
GG! Én is szerettem, szerintem még mindig szép formája van. Az 1200 forintos benzin/gázolajárnál nagyobb baj nem lesz vele! :eljen:
Avatar
eje75

Hozzászólás #68113 2022.04.20. 19:10

benőmenő írta:Még ismerkedünk. Nem egy versenyautó, de a seggem meg a cuccaimat tudni fogja hozni-vinni.
IMG_20220418_213151_956.jpg
Sorry az offért, de egyelőre baromi szürreális az egész helyzet. :lama:
Faszányos... gratula! Aztán akármerre jársz a világban, nyomassad a bűntető fékezés, és hanyagold az irányjelzőt, lássák, hogy magyar vagy, nehogy még véletlenül pl. németnek nézzenek :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #68114 2022.04.20. 20:25

benőmenő írta:Még ismerkedünk. Nem egy versenyautó, de a seggem meg a cuccaimat tudni fogja hozni-vinni.
IMG_20220418_213151_956.jpg
Sorry az offért, de egyelőre baromi szürreális az egész helyzet. :lama:
Nájsz! Járt hozzá birtok is a hegyekben? :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #68115 2022.04.20. 21:02

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #68116 2022.04.20. 22:03

Moby írta:Nájsz! Járt hozzá birtok is a hegyekben? :)
Szezon végével elnéztem a sógor felé, hogy mostmár nem neki kell taxiznia remélhetőleg.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #68117 2022.04.21. 19:38

Rendeltem egy két fotós cuccot kintről, nyilván 30%-al olcsóbb a szegény németeknél, mert hát biztos kell a pénz rezsire.
Persze a nagy örömben elfelejtettem a húsvéti +5% kupont érvényesíteni, úgyhogy a megrendelő emailre részben fillérbaszó, részben kíváncsi énem válaszolt, hogy hát, hülye voltam, és nem írtam be a kódot.
Erre visszautalták a különbözetet. 20 EUR, de ezzel betonba vésték jófejségüket. És nem amazon, nem MM, sose halottam német fotós bolt hálózat.
Már látom a magyar bolt válaszát, ha egyáltalán méltatnának arra, "sajnos technikai okok miatt a kedvezmény utólagos érvényesítése nem lehetséges" :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68118 2022.04.21. 21:14

Greyfox írta:Rendeltem egy két fotós cuccot kintről, nyilván 30%-al olcsóbb a szegény németeknél, mert hát biztos kell a pénz rezsire.
Persze a nagy örömben elfelejtettem a húsvéti +5% kupont érvényesíteni, úgyhogy a megrendelő emailre részben fillérbaszó, részben kíváncsi énem válaszolt, hogy hát, hülye voltam, és nem írtam be a kódot.
Erre visszautalták a különbözetet. 20 EUR, de ezzel betonba vésték jófejségüket. És nem amazon, nem MM, sose halottam német fotós bolt hálózat.
Már látom a magyar bolt válaszát, ha egyáltalán méltatnának arra, "sajnos technikai okok miatt a kedvezmény utólagos érvényesítése nem lehetséges" :D
Nice! És az összes magyar bolt nevében köszönöm, hogy megírtad a választ helyettük, tökéletes lett. :fogmosas:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #68119 2022.04.22. 23:57

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #68120 2022.04.23. 20:38

Lepörgött a Lego Star wars: the complete saga. Xsx-en, coopban. Látszik, hogy öreg cucc, és csomó jó ötletük később jött. Kicsit uncsi volt egyik-másik pálya, és volt egy-kettő, ami viszont elég eredeti. Nem ajánlom senkinek pótlásra, akinek kimaradt, találomra találni jobb Lego játékot per tíz.
Még 6-8 Lego játék van meg különböző platformokon, de már nehezebben csúsznak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68121 2022.04.23. 23:20

Lepörgött az Uncharted3 remaster is a remaster trilógiából, ps5ön nyilván.
Kicsit sűrű volt így a három rész így másfél hónap alatt, igazi hullámvasút volt mindegyik jobb és gyengébb részekkel. A harmadik nekifutás nyilván egy hajszállal megint szebb lett, de a sztori és a gémpléj (futvamenekülős részek pl) se tetszett annyira, mint a második részben, szóval ennek is 7 pont jár, mint az elsőnek.
Negyedik részből csak a welcome csomagos kieg nélküli 30 fps verza meg, szóval nem tudom annak érdemes e így nekirugaszkodnom, de asszem teszek egy próbát.
Lemeztörés csak nem lesz belőle, drága az m2 SSD!
Avatar
Moby

Hozzászólás #68122 2022.04.23. 23:39

Itt meg lepörgött a Salt and Sanctuary. Ez lett nekem 2022 meglepetésjátéka, ami most 6 éves, de nekem most jött el az ideje. Évek óta megvan, annak idején LobosJr eléggé felszopta, meg is vettem sok éve, de valahohgy nem kedztem hozzá sosem. Na most sem ahhoz kezdtem hozzá, hanem egyszerűen nem volt kedvem elvenni a kölköktől a PS5-öt, szal megvettem X-re is inkább :D (így most már megvan 3 platformon is, mert valamikor pécére is sikerült megvennem).
Ez a játék egy csoda. Az idei legjobb game volt az ER után. Ezek annyira jól csentek el mindent, amit a from tud, és rakták hozzá azt, amit ők tudnak, hogy nem tudtam letenni a kontrollert, csak ha kötelesség szólított. 36 óra alatt ment le, sajnos nem lett kimaxolva, 3 quest is elment, mert azokhoz olvasni kellett volna, én meg vakon nyomtam végig (youtube-on van fent 3 óra alatt platina speedrun is...). Lehet, hogy ezeket NG-ben pótolom, de még az is lehet, hogy kiplatinázom PS-en (is). És hogy mennyire volt tökéletes az időzítés (ami persze nem volt véletlen) két hét múlva jön a folytatás! Hát az olyan day1 lesz, mint a ház. Senki ne hagyja ki, egy gyöngyszem, tökéletes progresszel, óriási pálya/terület/map(ami nincs)mennyiséggel, pályatervezéssel, mechanikával, fantasztikus bossfightokkal, mindennel ami csak kell egy ilyen játékba!
Soulsabb a soulsnál is / 10
Számolom a napokat az új rész megjelenéséig.


/de hogy mennyire nem csak nekem üt: én még ilyen trophyrarityt ebben a zsánerben sehol nem láttam, pláne nem X-en. A bossok még a végén is ilyen huszonszázalékos rarityvel mennek, pedig mosolyogva forgat a szaromba a játék kb minden második sarkon :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #68123 2022.04.24. 08:43

Moby írta:Itt meg lepörgött a Salt and Sanctuary. Ez lett nekem 2022 meglepetésjátéka, ami most 6 éves, de nekem most jött el az ideje. Évek óta megvan, annak idején LobosJr eléggé felszopta, meg is vettem sok éve, de valahohgy nem kedztem hozzá sosem. Na most sem ahhoz kezdtem hozzá, hanem egyszerűen nem volt kedvem elvenni a kölköktől a PS5-öt, szal megvettem X-re is inkább :D (így most már megvan 3 platformon is, mert valamikor pécére is sikerült megvennem).
Ez a játék egy csoda. Az idei legjobb game volt az ER után. Ezek annyira jól csentek el mindent, amit a from tud, és rakták hozzá azt, amit ők tudnak, hogy nem tudtam letenni a kontrollert, csak ha kötelesség szólított. 36 óra alatt ment le, sajnos nem lett kimaxolva, 3 quest is elment, mert azokhoz olvasni kellett volna, én meg vakon nyomtam végig (youtube-on van fent 3 óra alatt platina speedrun is...). Lehet, hogy ezeket NG-ben pótolom, de még az is lehet, hogy kiplatinázom PS-en (is). És hogy mennyire volt tökéletes az időzítés (ami persze nem volt véletlen) két hét múlva jön a folytatás! Hát az olyan day1 lesz, mint a ház. Senki ne hagyja ki, egy gyöngyszem, tökéletes progresszel, óriási pálya/terület/map(ami nincs)mennyiséggel, pályatervezéssel, mechanikával, fantasztikus bossfightokkal, mindennel ami csak kell egy ilyen játékba!
Soulsabb a soulsnál is / 10
Számolom a napokat az új rész megjelenéséig.


/de hogy mennyire nem csak nekem üt: én még ilyen trophyrarityt ebben a zsánerben sehol nem láttam, pláne nem X-en. A bossok még a végén is ilyen huszonszázalékos rarityvel mennek, pedig mosolyogva forgat a szaromba a játék kb minden második sarkon :D
Nekem nem tünik elég fromosnak, hiszen akkor 6 év után már fostömlönek kellene lennie.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #68124 2022.04.24. 08:48

Moby írta:Itt meg lepörgött a Salt and Sanctuary. Ez lett nekem 2022 meglepetésjátéka, ami most 6 éves, de nekem most jött el az ideje. Évek óta megvan, annak idején LobosJr eléggé felszopta,…
nekem meghoztad a kedvem :eljen: , ahogy lepörög a Lost Odyssey X360-on :ravasz1: , ez lesz a következő.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68125 2022.04.24. 09:47

Zóanagyvarázsló írta:Nekem nem tünik elég fromosnak, hiszen akkor 6 év után már fostömlönek kellene lennie.
Ezek legalább 6 évvel jártak a from előtt. Hogy sikerült-e nekik fejlődni azóta, ez majd két hét múlva kiderül. Bár az kicsit nyugtalanító, hogy ennyivel a megjelenés előtt sem az epicen, se a psstoreban nincs ára. Remélen tényleg lesz megjelenés május 10-én...
Avatar
Botond

Hozzászólás #68126 2022.04.24. 11:30

PS Now és az új PS Plus június 22-vel jön hozzánk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68127 2022.04.24. 11:38

Szerencsére annyira taszít a Salt and Sanctuary látványvilága, hogy ebből nem lesz Death's Door féle epik fail, marad örök skip-en. :)

Moby nyomjad következőnek a Death's Gambitet, azt már megvettem de 4 képernyő haladás után abbahagytam és töröltem. De még nem biztos, hogy Elden Ring féle fostömlő, csak nem fogott meg elsőre (se másodikra).
Avatar
Botond

Hozzászólás #68128 2022.04.24. 11:48

DanielT írta:Szerencsére annyira taszít a Salt and Sanctuary látványvilága, hogy ebből nem lesz Death's Door féle epik fail, marad örök skip-en. :)

Moby nyomjad következőnek a Death's Gambitet, azt már megvettem de 4 képernyő haladás után abbahagytam és töröltem. De még nem biztos, hogy Elden Ring féle fostömlő, csak nem fogott meg elsőre (se másodikra).
Én ezekben a C64-ről emulált cuccokkal veteksző grafikájú játékok közül csak a square enix féle rpg-ket tudom elviselni, amúgy már ennyire retro cuccokhoz nekem akkor sincs gyomrom, ha amúgy az évezred játéka.
Ami nem éri el egy átlagos switch handheld játék butított szintjét (vagyis túl magas léc azért nincs) megjelenésben az bekerül a majd 120 éves korom után pótlom listára és kész. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #68129 2022.04.24. 11:49

DanielT írta:Szerencsére annyira taszít a Salt and Sanctuary látványvilága, hogy ebből nem lesz Death's Door féle epik fail, marad örök skip-en. :)

Moby nyomjad következőnek a Death's Gambitet, azt már megvettem de 4 képernyő haladás után abbahagytam és töröltem. De még nem biztos, hogy Elden Ring féle fostömlő, csak nem fogott meg elsőre (se másodikra).
Próbáltam már, nem adta.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68130 2022.04.24. 12:28

Moby írta:Próbáltam már, nem adta.
Nekem a fizika nem stimmel benne. Statikus a mozgás, a gravitáció se jó. Egyszer még kap esélyt azért valamikor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68131 2022.04.24. 12:49

DanielT írta:Nekem a fizika nem stimmel benne. Statikus a mozgás, a gravitáció se jó. Egyszer még kap esélyt azért valamikor.
Rá kéne próbálnom megint, mert nem emlékszem miért nem jött be, de már kikerült gamepassből, megvenni meg azért nem fogom, hogy 4 képernyő után félrebasszam. Ugyanezen a vonalon most rápróbáltam a Hollow Knight-ra, és a Dead Cells-re, mert ezek még ganépasszban vannak, ezeket is próbáltam már korábban, de sem akkor, sem most nem adják.
Inkább várok még két hetet, és közben nagyon bízom, hogy május 10-én tényleg megjelenik a Salt and Sacrifice.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68132 2022.04.24. 13:55

Moby írta:Rá kéne próbálnom megint, mert nem emlékszem miért nem jött be, de már kikerült gamepassből, megvenni meg azért nem fogom, hogy 4 képernyő után félrebasszam. Ugyanezen a vonalon most rápróbáltam a Hollow Knight-ra, és a Dead Cells-re, mert ezek még ganépasszban vannak, ezeket is próbáltam már korábban, de sem akkor, sem most nem adják.
Inkább várok még két hetet, és közben nagyon bízom, hogy május 10-én tényleg megjelenik a Salt and Sacrifice.
Pedig a Dead Cells nagyon jó, olyan fantasztikus dinamikája és ereje van a harcnak és az előrehaladásnak, ami szinte egyedülálló. Kár, hogy rouglike és nem rendes pályás haladás, számomra ez ölte meg, de sokat nyomtam.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68133 2022.04.24. 14:40

DanielT írta:Pedig a Dead Cells nagyon jó, olyan fantasztikus dinamikája és ereje van a harcnak és az előrehaladásnak, ami szinte egyedülálló. Kár, hogy rouglike és nem rendes pályás haladás, számomra ez ölte meg, de sokat nyomtam.

Lehet, de inkább elkdeztem a S&S-t PS5-ön is. Aki esetleg kedvet kapott hozzá, itt egy kis segítség a tutorialboss(Asylum Demon/Grafted Scion) nohites legyűréséhez (trophy ját érte*).
phpBB [media]


/*mármint a legyűréséért, nem a nohitért :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68134 2022.04.24. 15:49

Megneztem ezt az Ethernalt amit mindenki lekopdos, hat sztem kb ugyanaz a kozepszar popcorn muvi mint az utobbi idok marvel filmjei, max probal komolyabb lenni keves sikerrel, am nem is ertem az uj pokember film 8.4es imdb pontjat.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #68135 2022.04.24. 18:01

Megnéztük az unchartedet. Rosszabraszámítottam / 10.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68136 2022.04.24. 18:58

Őrület, mennyivel jobb játszani az S&S-t dualsense-el. Az egész sokkal reszponzívabb, sokkal direktebb, sokkal pontosabb minden.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68137 2022.04.24. 19:25

Moby írta:Őrület, mennyivel jobb játszani az S&S-t dualsense-el. Az egész sokkal reszponzívabb, sokkal direktebb, sokkal pontosabb minden.
Valamelyik nap leszedtem warezban a Bloodstained-et szerintem már harmadszor, hátha most elkap annyira, hogy utána PS-en folytassam. Szóval PC próba, nyilván Xbone kontrollerrel. Nos annyira undorító volt az élmény, hogy addig nem tudtam folytatni, amíg rá nem hekkeltem egy Dualshockot... Nyilván főleg a D-pad miatt, de már egyébként is bármit jobban preferálok.

Aztán harmadszor is ugyanaz lett az eredmény: 1 óra után gyűlölet törlés.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68138 2022.04.24. 19:50

Moby írta:Őrület, mennyivel jobb játszani az S&S-t dualsense-el. Az egész sokkal reszponzívabb, sokkal direktebb, sokkal pontosabb minden.
Sose fogok megbarátkozni ezzel a fordított balstick és dpad elhelyezéssel. Egyszerűen nem esik kézre.
Már elkezdtem keresni utángyártott kontrollert is a ps5höz, amin xboxos kiosztással van, de nagy erőfeszítést nem tettem bele, pedig lehet kettővel jobb élmény lenne úgy minden ps játék.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68139 2022.04.24. 21:30

Botond írta:Sose fogok megbarátkozni ezzel a fordított balstick és dpad elhelyezéssel. Egyszerűen nem esik kézre.
Már elkezdtem keresni utángyártott kontrollert is a ps5höz, amin xboxos kiosztással van, de nagy erőfeszítést nem tettem bele, pedig lehet kettővel jobb élmény lenne úgy minden ps játék.
Felesleges is, hiszen végtelenszer leírtam: nincs utángyártott kontroller, mert a sony olyan védelmet tett bele az eszközeibe, amit nem lehet feltörni(a csalóhardveresek legnagyobb bánatára). Így nem lenne elég lelinszenszelni (amit a kínaiak amúgy sem tennének meg), a hadrver is kell hozzá, de azt a sony senkinek nem adja. Az egyetlen custom controllert a SCUF gyártja, de ők is gyári dualsenseket építenek át potom 250 euróért, de mivel a kiosztása és a formája teljesen megegyezik a gyárival, azzal sem mész messzire. Utángyártott kontrollert ps4 játékokhoz lehet használni, ps5 játékokhoz nem, és nem is várható utángyártott kontroller, evör.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #68140 2022.04.25. 19:31

Botond írta:Sose fogok megbarátkozni ezzel a fordított balstick és dpad elhelyezéssel. Egyszerűen nem esik kézre.
Ja, nekem is ez a bajom az Xbox kontrollerekkel!
Már elkezdtem keresni utángyártott kontrollert is a ps5höz, amin xboxos kiosztással van, de nagy erőfeszítést nem tettem bele, pedig lehet kettővel jobb élmény lenne úgy minden ps játék.
...oh. Hát, nem vagyunk egyformák. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #68141 2022.04.25. 19:42

benőmenő írta:Ja, nekem is ez a bajom az Xbox kontrollerekkel!
...oh. Hát, nem vagyunk egyformák. :idiota:
Te még kisbaba vagy, neked a miniatűr kezedhez biztos jó az egymásra rakott két stick, de nekem tökre nem esik kézre, ha befordítom így az ujjaim, akkor össze is érnek szinte, sokkal kintebb kell fogni a ps kontrollert emiatt, akkor meg nem fogom igazán jó, meg ugye a hüvelykujj amúgy is úgy van rágyártva a kézre, hogy párhuzamosan fusson a tenyér élével, ne 90 fokot zárjon be rá, szóval eleve természetellenes így fogni és a bal sticket használni hosszútávon, amire ügyes megoldás, hogy lemerül percenként kb a ps kontroller, hogy ne is tudd hosszasan használni, de na, mindegy, bénaság, de ez van.
AC:görögök platina azért meglesz.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #68142 2022.04.25. 20:01

Botond írta:meg ugye a hüvelykujj amúgy is úgy van rágyártva a kézre, hogy párhuzamosan fusson a tenyér élével, ne 90 fokot zárjon be rá, szóval eleve természetellenes így fogni
Elég érdekesen markolsz szerintem, de ezen már nem veszünk össze. :papakacsint:
Avatar
Botond

Hozzászólás #68143 2022.04.25. 20:20

benőmenő írta:Elég érdekesen markolsz szerintem, de ezen már nem veszünk össze. :papakacsint:
Ugyanúgy fogom, vagyis ps esetén csak fognám, mint az egeret (másik kéz meg az egér fogó kéz tükörképe). Csak csuklóban akarom elforgatni a kezem, de a ps kontrollernél a hüvelykujj tartása is teljesen más, mint az egéren, az xbox kontrollert meg lehet ugyanazzal a "tenyérívvel" és ujj tartással fogni/használni. Zillió plusz kettő éve egerezek, arra van ráállva a kezem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68144 2022.04.25. 20:29

Botond írta:Te még kisbaba vagy, neked a miniatűr kezedhez biztos jó az egymásra rakott két stick, de nekem tökre nem esik kézre, ha befordítom így az ujjaim, akkor össze is érnek szinte,
Régi szép PS3 időkben erről a jelenségről videót is csináltam a flémwar közben. :banplz: szóval szedd össze magad, egy nyamvadt komment kevés lesz a nagy öregek emlékének árnyékában! :fogmosas: :fogmosas:
Avatar
Botond

Hozzászólás #68145 2022.04.25. 20:33

DanielT írta:Régi szép PS3 időkben erről a jelenségről videót is csináltam a flémwar közben. :banplz: szóval szedd össze magad, egy nyamvadt komment kevés lesz a nagy öregek emlékének árnyékában! :fogmosas: :fogmosas:
Már gondoltam rá, hogy a lányommal lefotóztatom a két kontroller két kézzel fogva különbséget, hogy a gyengébb képzelőerővel megáldottakat is elérje az infó, amit át akarok adni, de á, ahogy mondod, öregek vagyunk már. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68146 2022.04.25. 22:52

Na, a héten jön a PS5 VRR firmware végre.

https://blog.playstation.com/2022/04/25 ... this-week/
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #68147 2022.04.26. 07:05

DanielT írta:Na, a héten jön a PS5 VRR firmware végre.

https://blog.playstation.com/2022/04/25 ... this-week/
Akkor lassan ideje nézni valami kijelzőt a Junoszty helyett.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68148 2022.04.26. 09:09

18 óra lett. Másodszorra is rohadtul élveztem.
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68149 2022.04.26. 09:29

Moby írta:18 óra lett. Másodszorra is rohadtul élveztem.
Kép
Ez még mindig a nincs időd játszani szakasz, vagy már van? :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #68150 2022.04.26. 10:44

DanielT írta:Ez még mindig a nincs időd játszani szakasz, vagy már van? :banplz:
csinálok :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #68151 2022.04.26. 11:09

benőmenő írta:Akkor lassan ideje nézni valami kijelzőt a Junoszty helyett.
Felesleges, ez egy tök haszontalan xbox feature, ami nélkül a sotyi fanbojok évekig elvoltak örömmel, sőt direkt ezért fizettek többet a multiplatform játékokért, hogy vrr nélkül tolhassák, merazjó. Ne hagyd magad ilyen ganépassz szintű aljasságokkal megvezetni magad, mint a vrr! :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68152 2022.04.26. 11:30

Botond írta:Felesleges, ez egy tök haszontalan xbox feature, ami nélkül a sotyi fanbojok évekig elvoltak örömmel, sőt direkt ezért fizettek többet a multiplatform játékokért, hogy vrr nélkül tolhassák, merazjó. Ne hagyd magad ilyen ganépassz szintű aljasságokkal megvezetni magad, mint a vrr! :banplz:
A vrr ott van a kartyamban meg a tvmben, ugy hivjak gsync, a tobbi a plebs kapaszkodoja :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #68153 2022.04.26. 11:41

Micsu írta:A vrr ott van a kartyamban meg a tvmben, ugy hivjak gsync, a tobbi a plebs kapaszkodoja :idiota:
A freesync a normális 60-120 fps-es játékokhoz elég, azok ritkán hullámoznak be 48 alá, hogy kifussanak a rangeből, node szerencsére ott vannak még a 30 frémes játékok, amikre ugye semmit nem ér a freesync, és ha gsync lenne se érne lófaszt se, mert vagy betonstabil 30ak, és akkor felesleges a gsync is, vagy bedadognak 27re, akkor meg ugyanúgy rangen kívül vannak, szóval konzolon valójában pénzkidobás lenne a gsync felár.
Kiéve a kínaiak által megszállt nepálban, ott lenne piaca a gsync miatt drágább konzoloknak is! Főleg a pénznemszámít ps fanboioknál! Kínaiakat és nepáliakat is beleértve, nyilván!
Avatar
Moby

Hozzászólás #68154 2022.04.26. 11:45

Botond írta:A freesync a normális 60-120 fps-es játékokhoz elég, azok ritkán hullámoznak be 48 alá, hogy kifussanak a rangeből, node szerencsére ott vannak még a 30 frémes játékok, amikre ugye semmit nem ér a freesync, és ha gsync lenne se érne lófaszt se, mert vagy betonstabil 30ak, és akkor felesleges a gsync is, vagy bedadognak 27re, akkor meg ugyanúgy rangen kívül vannak, szóval konzolon valójában pénzkidobás lenne a gsync felár.
Kiéve a kínaiak által megszállt nepálban, ott lenne piaca a gsync miatt drágább konzoloknak is! Főleg a pénznemszámít ps fanboioknál! Kínaiakat és nepáliakat is beleértve, nyilván!
Millió éve nincs már valódi range. Már a freesync 2.0 is tudta a LFC-t, ami képes lemenni bérmeddig. 27-re is. Bármennyire.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68155 2022.04.26. 12:07

Botond írta:A freesync a normális 60-120 fps-es játékokhoz elég, azok ritkán hullámoznak be 48 alá, hogy kifussanak a rangeből, node szerencsére ott vannak még a 30 frémes játékok, amikre ugye semmit nem ér a freesync, és ha gsync lenne se érne lófaszt se, mert vagy betonstabil 30ak, és akkor felesleges a gsync is, vagy bedadognak 27re, akkor meg ugyanúgy rangen kívül vannak, szóval konzolon valójában pénzkidobás lenne a gsync felár.
Kiéve a kínaiak által megszállt nepálban, ott lenne piaca a gsync miatt drágább konzoloknak is! Főleg a pénznemszámít ps fanboioknál! Kínaiakat és nepáliakat is beleértve, nyilván!
Megint felinfok alapjan szakertesz ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #68156 2022.04.26. 12:26

Művelődni sosem késő.
Freesync 7 éve tudja, gsync eleve tudta még a hardveres korszakában is, VRR is eredendően tudja.
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2022.04.26. 12:28-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68157 2022.04.26. 12:26

Moby írta:Millió éve nincs már valódi range. Már a freesync 2.0 is tudta a LFC-t, ami képes lemenni bérmeddig. 27-re is. Bármennyire.
Akkor pláne értelmetlen a gsync.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68158 2022.04.26. 12:27

Moby írta:Művelődni sosem késő.
Ja, pont 6,5 éve néztem utoljára, amikor ezt a csoffadt samsung monitort vettem és freesync volt benne, azóta nem foglalkoztam vele ez való igaz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68159 2022.04.26. 12:32

Botond írta:Ja, pont 6,5 éve néztem utoljára, amikor ezt a csoffadt samsung monitort vettem és freesync volt benne, azóta nem foglalkoztam vele ez való igaz.
Nem a monitor csinálja, hanem a gpu, a monitor erről mit sem tud. Kutyaegyszerű dolog, annyit tesz, hogy a kedvenc IT terminus technicusoddal élve "frémszaporítással" mindig a range-ben tartja az fps-t.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68160 2022.04.26. 12:55

Meg is jött közben a PS5-be a VRR.
Viszont HDMI2.0-s, freesynces monitoron/tévén nem működik, csak HDMI2.1 VRR.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68161 2022.04.26. 13:10

Moby írta:Meg is jött közben a PS5-be a VRR.
Viszont HDMI2.0-s, freesynces monitoron/tévén nem működik, csak HDMI2.1 VRR.
Nálam semmi. :(

Plusz redditen most írta valaki, hogy az LFC nem működik nála C9-en.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68162 2022.04.26. 13:14

Botond írta:Akkor pláne értelmetlen a gsync.
Gsync a tesztek szerint a superior technology csak az ar ami grizes de mivel a vidiaba alapbol benne van meg sz lg oledekbe is igy winwin.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68163 2022.04.26. 13:20

Moby írta:Meg is jött közben a PS5-be a VRR.
Viszont HDMI2.0-s, freesynces monitoron/tévén nem működik, csak HDMI2.1 VRR.
Azért legalább egy töltelék kommentet beszúrhattál volna a két kommented közé, ha az egyikben azt állítod, hogy a monitornak semmi köze ehhez, a másikban meg kiderül, hogy mégis.
Mondjuk azt eleve nem értem, hogy melyik kommentből szűrted le, hogy a monitor "csinálja" szerintem, de ebben végképp ne vesszünk el.
Szerk: Nálam a Csodasamsung tv/monitor is 2.0-ás HDMI, akkor a ps5 megy szüleimhez falukonzolnak a falutv c1 alá. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #68164 2022.04.26. 13:31

Botond írta:Azért legalább egy töltelék kommentet beszúrhattál volna a két kommented közé, ha az egyikben azt állítod, hogy a monitornak semmi köze ehhez, a másikban meg kiderül, hogy mégis.
Ha nem minden második szót olvasol el lólépésben, akkor nekem nem kell írnom töltelékkomentet :D Nem azt írtam, hogy nincs hozzá köze, hanem azt, hogy nem a monitor csinálja. De mit is? Ja igen! Az LFC-t!. Ami bár szintén 3 betűből áll, mint a VRR, de a betűk eltérőek. Amiből sejthető, hogy a jelentése is az :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #68165 2022.04.26. 13:44

DanielT írta:Nálam semmi. :(

Plusz redditen most írta valaki, hogy az LFC nem működik nála C9-en.
Ilyen nincs, hogy C9-en. Ez egy szabvány. Másrészt kérdés mivel tesztelte. Mert a régi játékoknál a végeredmény bizonyoso esetekben nem jó. De ez így van a gsyncnél, így van freesyncnél, így van pécén, így van X-en, mindenhol. Én sem nagyon tudom hogy lehet úgy elkúrni a játék kódját, hogy ne működjön normálisan, de ilyen sajnos van. Ahhoz biztos, hogy nagyob bmintavétel kell, hogy eldönthető legyen, hogy mi működik jól, és mi nem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68166 2022.04.26. 14:01

Moby írta:Ilyen nincs, hogy C9-en. Ez egy szabvány. Másrészt kérdés mivel tesztelte. Mert a régi játékoknál a végeredmény bizonyoso esetekben nem jó. De ez így van a gsyncnél, így van freesyncnél, így van pécén, így van X-en, mindenhol. Én sem nagyon tudom hogy lehet úgy elkúrni a játék kódját, hogy ne működjön normálisan, de ilyen sajnos van. Ahhoz biztos, hogy nagyob bmintavétel kell, hogy eldönthető legyen, hogy mi működik jól, és mi nem.
A Ratchet fidelity móddal tesztelte, ami ugye a lockolt 30 és azt tapasztalta, hogy ki-be ugrál range-be. Nem volt alaposabb nyomozásra időm, majd otthóm.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68167 2022.04.26. 14:22

De a legrosszabb végkimenetel igaz lett: lószart nem csinál PS4 natív játékokkal. Pedig ott azért mentett volna az LFR bőven. ;(
Avatar
Moby

Hozzászólás #68168 2022.04.26. 14:29

DanielT írta:De a legrosszabb végkimenetel igaz lett: lószart nem csinál PS4 natív játékokkal. Pedig ott azért mentett volna az LFR bőven. ;(
Ez hülyeség...a fidelity mód 30fps fix. Meg van a 40fps fidelití mód, ami 40fps@120Hz volt eddig. Az meg annyiban változott, hogy a 40-es lockot levették, de azt felküldik 120Hz-re, ki sem tud esni a range-ből, és mellesleg tökéletesen működik.
Szerintem azt sem tudják mi a faszt látnak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68169 2022.04.26. 14:33

Natehát. Eddig az volt, hogy a recsitnek volt a 120Hz-es fidelty módja, ami fix40fps-en ment, háromszoros frémmel, 120Hz-en. Levették a lockot róla, duplázva küldik ki, 120Hz-en. Tehát most a fidelity mód az ilyen 80-120fps@120Hz(40-60fps@120Hz)@VRR.
Nem tudom mi a faszt látnak ebbe bele. Igen, nyilván látszik, hogy nem konzisztens a frém, de tökéletesen smooth.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68170 2022.04.26. 14:39

De egyébként pont a hülyék kedvéért el is magyarázzák, csak hát hiába...
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #68171 2022.04.26. 14:56

Ha a lockolt, 30-as VRR-re gondolt, akkor pláne nem értem mi ugrál ki meg be. 4K-ra 40-120fps-ig nincs LFC, 40 alatt van LFC, a 30-as meg nem tudom hol ugrál honnan ki, és hova be :)

/pláne C9-en, ami még ki sem írja, a hidden izéban sem. CX-től van funckió hiddenben, C1-ben már menüből.
Avatar
Botond

Hozzászólás #68172 2022.04.26. 14:59

Moby írta:C1-ben már menüből.
Ezt fejtsd majd ki lécci, mert hétvégén rádugaszolom a c1-re az ajtókitámasztót, szerintem azt viszem haza anyáknapjázni, és megnézném mi meg hogy. Mit kell a menüben baszódni?
Avatar
Moby

Hozzászólás #68173 2022.04.26. 15:01

Botond írta:Ezt fejtsd majd ki lécci, mert hétvégén rádugaszolom a c1-re az ajtókitámasztót, szerintem azt viszem haza anyáknapjázni, és megnézném mi meg hogy. Mit kell a menüben baszódni?

Most loptam:
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #68174 2022.04.26. 15:05

Ja meg a hogyan:
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #68175 2022.04.26. 15:21

HTX!
Avatar
Moby

Hozzászólás #68176 2022.04.26. 15:34

Resi 8 demóval probáltam most ki, az hivatalosan nem támogatja (a teljes az igen, de az nekem nincs meg ps5-re), és ezzel is teljesen jól működik, és ez mondjuk VRR nélkül eléggé kakás. A PS4 játékok alapvetően azért is problémásak, mert a nagyrészük megjavíult azáltal, hogy PS5-ön fut. Ami nem, azzal meg lehet, hogy a VRR sem fog tudni mit kezdeni. De töltöm éppen lefele az Until Dawn-t, de ezt pl nem tudom hogy fut PS5-ön VRR nélkül.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #68177 2022.04.26. 15:37

Moby írta:Resi 8 demóval probáltam most ki, az hivatalosan nem támogatja (a teljes az igen, de az nekem nincs meg ps5-re), és ezzel is teljesen jól működik, és ez mondjuk VRR nélkül eléggé kakás. A PS4 játékok alapvetően azért is problémásak, mert a nagyrészük megjavíult azáltal, hogy PS5-ön fut. Ami nem, azzal meg lehet, hogy a VRR sem fog tudni mit kezdeni. De töltöm éppen lefele az Until Dawn-t, de ezt pl nem tudom hogy fut PS5-ön VRR nélkül.
Hat rdrnel kivancsi leszek mert szemkifolyos nekem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #68178 2022.04.26. 15:38

Moby írta:Resi 8 demóval probáltam most ki, az hivatalosan nem támogatja (a teljes az igen, de az nekem nincs meg ps5-re), és ezzel is teljesen jól működik, és ez mondjuk VRR nélkül eléggé kakás. A PS4 játékok alapvetően azért is problémásak, mert a nagyrészük megjavíult azáltal, hogy PS5-ön fut. Ami nem, azzal meg lehet, hogy a VRR sem fog tudni mit kezdeni. De töltöm éppen lefele az Until Dawn-t, de ezt pl nem tudom hogy fut PS5-ön VRR nélkül.
A Far Cry 5 tökéletes 30 frém, tökéletes pacing, de mégis egy szar akár HZD - hez vagy Cyberpunkhoz képest, mert nem elég jó a motion blur. Ezt segíthetné az LFR.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68179 2022.04.26. 15:52

Egy fix30-as játékjal, tökéletes pacing mellett az égvilágon semmit nem fog csinálni a VRR. Se LFC nélkül, se azzal. Tökéletesen ugyanaz marad a timing.
Avatar
Moby

Hozzászólás #68180 2022.04.26. 17:33

Ez a VRR a szokásos sony-féle béta összevisszaság lett. PS4 játékok alatt inaktív. Én nem találtam olyan ps4 játékot, ami alatt menne. Erre lehet azt mondani, hogy na, legalább PS5 játékok alatt működik, de ez sem igaz. PS5-ös HFW alatt szintén inaktív...

Vissza: “Leáldozott.hu”