A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #66641 2022.01.14. 23:49

DanielT írta:Csak a főbossz képét lespoilerező platinázásra ne szokj rá... ;)
Vele kezdődik a játék, nulladik másodpercben látod :DDD
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66642 2022.01.15. 00:12

eje75 írta:spoilerbe amúgy szerinted minek tettem? A hozzád hasonszőrűek miatt? Jahogy... :banplz:
Nemtom, de többen használjátok úgy a spoilert, mintha a modemeseket akarnátok megvédeni a NAGY GONOSZ KÉPEKTŐL... szóval már fel se tételezem, hogy tényleg spoiler van benne. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #66643 2022.01.15. 13:44

eje75 írta:Nem kell sietned, mert megvettem az online Ultimate-et 8000-ért, ennyit megért, hogy ne pörögjön a lemez... neked adom, kariaji, úgyse kaptál tőlem semmit ... :banplz:
Porszem került a gépezetbe. Vagyis lehet szikla volt, amilyen hangja van. Beraktam megint ezt a lemezt az ajtókitámasztóba, és egész jól bírtam az első 30 másodpercet, aztán kivettem és rányomtam a 8000 forintos gombra én is. Állatoknak való ez a lemezesdi. Szóval szólj mikor és viszem vissza a cuccot! Köszi!
Most még arra vagyok kiváncsi, hogy a felhőbe felrakott mentés kompatibilis lesz e a digitális változattal, vagy bukom az őrült jó 2 órás progresszem és kezdhetem az elejéről megint.
Persze az alap, hogy uninstall a lemezes verziót és install a digitálisat, de az még belefér. Ennyit megér a csend.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66644 2022.01.15. 14:30

Botond írta:Állatoknak való ez a lemezesdi.
Vegulis akkor mi is vele a problemad? :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66645 2022.01.15. 14:43

Micsu írta:Vegulis akkor mi is vele a problemad? :idiota:
Ha már itt az összes szakértö: ezek szerint a lemez olyan, mint a lucerna?

Egyébiránt meglepödöm a meglepödéseken. Vagy csak nekem volt marha hangos a CD-ROM 20+ éve a PC-mben? 2002-ben álltam át a lemezképekre, már csak ezért sem volt mindegy. Mondjuk, az is lehet, hogy süvítésben a PS5 retróbb a retrónál. A PS3 is hangis, de hallottam már rosszabbat is. Az XSX-ben meg ugyanannyi lemez járt eddig, mint az N64-ben.
Avatar
deep

Hozzászólás #66646 2022.01.15. 14:53

Zóanagyvarázsló írta:Ha már itt az összes szakértö: ezek szerint a lemez olyan, mint a lucerna?

Egyébiránt meglepödöm a meglepödéseken. Vagy csak nekem volt marha hangos a CD-ROM 20+ éve a PC-mben? 2002-ben álltam át a lemezképekre, már csak ezért sem volt mindegy. Mondjuk, az is lehet, hogy süvítésben a PS5 retróbb a retrónál. A PS3 is hangis, de hallottam már rosszabbat is. Az XSX-ben meg ugyanannyi lemez járt eddig, mint az N64-ben.
Nem értem, mit nem lehet kibírni abban a 10 percben, amíg felmásolja a Zesesdére. Utána kussol már. Ez tényleg ilyen hatalmas probléma? Lehetne 1x-es sebességű meghajtó, persze. Akkor kussolna install közben is és nézhetnéd az csíkot fél napig.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #66647 2022.01.15. 15:24

Zóanagyvarázsló írta:Ha már itt az összes szakértö: ezek szerint a lemez olyan, mint a lucerna?

Egyébiránt meglepödöm a meglepödéseken. Vagy csak nekem volt marha hangos a CD-ROM 20+ éve a PC-mben? 2002-ben álltam át a lemezképekre, már csak ezért sem volt mindegy. Mondjuk, az is lehet, hogy süvítésben a PS5 retróbb a retrónál. A PS3 is hangis, de hallottam már rosszabbat is. Az XSX-ben meg ugyanannyi lemez járt eddig, mint az N64-ben.
Mondjuk nekem abból az időszakból szintén csak lemezképek vannak, mert akkor még jobb híján Warez Istvánkodtam. PS5-höz eddig viszonylag kevés No-BD img-et találtam Gamecopyworldön. Régenmindenjobbvót! :fogmosas:
Deep: gondolom Prime Video meg Twitch tv alatt is csak azért búgattja a Fifa lemezt ez a szerencsétlen, nehogy elbóbiskoljak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66648 2022.01.15. 15:35

deep írta:Nem értem, mit nem lehet kibírni abban a 10 percben, amíg felmásolja a Zesesdére. Utána kussol már. Ez tényleg ilyen hatalmas probléma? Lehetne 1x-es sebességű meghajtó, persze. Akkor kussolna install közben is és nézhetnéd az csíkot fél napig.
Én nem tudom, hogy min szenvednek, a PS3 volt az utolsó lemezes élményem, azon nem volt még rendes install, ami 360-on már igen, de tudom, hogy
PS4-re megoldották.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66649 2022.01.15. 15:38

benőmenő írta:Mondjuk nekem abból az időszakból szintén csak lemezképek vannak, mert akkor még jobb híján Warez Istvánkodtam. PS5-höz eddig viszonylag kevés No-BD img-et találtam Gamecopyworldön. Régenmindenjobbvót! :fogmosas:
Deep: gondolom Prime Video meg Twitch tv alatt is csak azért búgattja a Fifa lemezt ez a szerencsétlen, nehogy elbóbiskoljak.
Amikor az itteni bácsik kezdtek játszani, akkor még a HDD-k akkorák voltak, hogy ha valamihez nem használtál lemezt, az RIP volt. Utolsóként számomra a vanilla Gothic 2, a már lemezképes érában. Azok a pár videó kivágása nem spórolt sokar, tegyük hozzá.
Avatar
deep

Hozzászólás #66650 2022.01.15. 16:23

benőmenő írta:Deep: gondolom Prime Video meg Twitch tv alatt is csak azért búgattja a Fifa lemezt ez a szerencsétlen, nehogy elbóbiskoljak.
Valóban, óránként kb. 1x megmozdítja a lemezt 3mp-re. Valóban kibírhatatlan, adom is el a gépet... Nem tudom miért csinálja, biztos oka van, de már ezen is javítottak egyébként a kezdetekhez képest, és már nem full speed pörgeti fel.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66651 2022.01.15. 17:57

deep írta:Valóban, óránként kb. 1x megmozdítja a lemezt 3mp-re. Valóban kibírhatatlan, adom is el a gépet... Nem tudom miért csinálja, biztos oka van, de már ezen is javítottak egyébként a kezdetekhez képest, és már nem full speed pörgeti fel.
Ezért jó a szentszoni. Annyira mélyen dugtátok már a fejeteket a seggébe, hogy valós kritikának nincs helye, csak a megmagyarázó önigazolás marad, hogy Á, nem gáz az annyira, meg jó az úgy, meg a többi faszság.
Valójában az van, hogy az egész szotyifüggőség arról szól, hogy lenyúlják az ilyen fanboiokat, mint te is, és mikor már az utolsó fillért is kizsebelte tőletek, akkor a tényekkel való szembenézés helyett maradnak az ilyen kompromisszumok, hogy majd veszek lemezest, meg eladom, és próbáljátok ócsítani a dolgot, mert hát mégis kellemetlen lenne felnézni és bevallani, hogy erre valójában nem fussa, mert ez egy rabló platform, aminek a szabályai egy irányba mutatnak csak, hogy továbbra is a rabszolgái legyetek, jól körbekerítve. És ti meg lelkesen tapsoltok, hogy jajjdekurvajó, hogy láncba vagytok verve ezzel az hw röghözkötéssel.
A fizetős patchek VRR-mentes világából, a 30ezres excluk árnyékából, a crossplatform üldözés Mekkájából nyilván nem is érthető, hogy miért gáz ez az egész lemezes gyalázat még habként a tortán.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66652 2022.01.15. 18:05

A PS világban szörnyűek voltak a driveok mindig. Ez már a ps2 éra óta jelen van. A PS3 erre rátett egy lapáttal csodás patcheléssel, a ps4 meg elhozta apoklot a hangjával. Absz megértem, ha erre ma már nem kíváncsi valaki, én sem vagyok az. XBOX-on sem, pedig abban még lenne. Az utolsó szöget amúgy nem a hagnja verte bele a koporsójába, hanem a VR. Ami komoly meló összerakni, felvenni, elhelyezkedni, kizárni a külvilágot, majd mire minden összeáll, rádöbbenni, hogy nincs bent a gépben a lemez, amivel éppen játszani akartál...absz osztom Botond véleményét. A fillérbaszáson kívül egyetlen érv sem szól mellette, ellene annál több.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66653 2022.01.15. 18:27

Nadeviszont, jött levél a valve-től, hogy februárban végre úgy tűnik megkezdődnek a Deck szállítások. Sajnos én csak harmadik körös vagyok, szóval órási optimizmussal nyár végén talán megkapom (egyébként meg valszeg az idén már nem), és kb ez az egyetlen ok, amiért nem basztam még ki az ablakon, vagy valakihez a steam fiókomat, mert az egyetlen értékes dolog rajta a deck előrendelés.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66654 2022.01.15. 19:11

Moby írta:Nadeviszont, jött levél a valve-től, hogy februárban végre úgy tűnik megkezdődnek a Deck szállítások. Sajnos én csak harmadik körös vagyok, szóval órási optimizmussal nyár végén talán megkapom (egyébként meg valszeg az idén már nem), és kb ez az egyetlen ok, amiért nem basztam még ki az ablakon, vagy valakihez a steam fiókomat, mert az egyetlen értékes dolog rajta a deck előrendelés.
Teljesen felesleges eldobni a steam fiókot, bármikor tud 180 fokokat fordulni a piac, ahogy az elmúlt 20 évben nem egyszer megtette alattunk.
Decket nem mertem rendelni, majd a 2.0át, ha kinőtte a gyermekbetegségeit és valóban lesz helye a piacon. Switch mellett egyelőre nem látom a helyét, handheldben nekem már az is nehéz picit 2 óra játékra, szóval ilyen hasra feltámasztással megy csak, levett joyconokkal, ahogy Ádám ajánlotta anno.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66655 2022.01.15. 20:01

Botond írta:Teljesen felesleges eldobni a steam fiókot, bármikor tud 180 fokokat fordulni a piac, ahogy az elmúlt 20 évben nem egyszer megtette alattunk.
Decket nem mertem rendelni, majd a 2.0át, ha kinőtte a gyermekbetegségeit és valóban lesz helye a piacon. Switch mellett egyelőre nem látom a helyét, handheldben nekem már az is nehéz picit 2 óra játékra, szóval ilyen hasra feltámasztással megy csak, levett joyconokkal, ahogy Ádám ajánlotta anno.
Már nem az árak miatt nincs asztali pécém, bár nyilván erősen szerepet játszott a folyamatban. Dehát pontosan tudjátok, hogy bármikor találok a fiókban akár 3080-at ha arra fáj a fogam, de absz. nem vágyom már rá. Teljesen kiszolgálják a nagygépes igényeimet ezek a konzolok.
A deckel meg úgy vagyok, hogy ha bármilyen okból nem felel meg, vagy kiderül, hogy nincs mire használni, szerintem az is ilyen kétszeres-kétésfélszeres áron bármikor el fogom tudni adni, és azzal szívfájdalom nélkül fogom megtenni, amihez a PS5-el nem volt gyomrom :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #66656 2022.01.15. 20:06

Moby írta:Már nem az árak miatt nincs asztali pécém, bár nyilván erősen szerepet játszott a folyamatban. Dehát pontosan tudjátok, hogy bármikor találok a fiókban akár 3080-at ha arra fáj a fogam, de absz. nem vágyom már rá. Teljesen kiszolgálják a nagygépes igényeimet ezek a konzolok.
A deckel meg úgy vagyok, hogy ha bármilyen okból nem felel meg, vagy kiderül, hogy nincs mire használni, szerintem az is ilyen kétszeres-kétésfélszeres áron bármikor el fogom tudni adni, és azzal szívfájdalom nélkül fogom megtenni, amihez a PS5-el nem volt gyomrom :D
Én sem az árakról beszélek. Most ez a kritikus tényező, valóban, de még sok idő áll előttünk, még felragyoghat a pc napja megint.
Avatar
deep

Hozzászólás #66657 2022.01.15. 20:44

Botond írta:Ezért jó a szentszoni. Annyira mélyen dugtátok már a fejeteket a seggébe, hogy valós kritikának nincs helye, csak a megmagyarázó önigazolás marad, hogy Á, nem gáz az annyira, meg jó az úgy, meg a többi faszság.
Valójában az van, hogy az egész szotyifüggőség arról szól, hogy lenyúlják az ilyen fanboiokat, mint te is, és mikor már az utolsó fillért is kizsebelte tőletek, akkor a tényekkel való szembenézés helyett maradnak az ilyen kompromisszumok, hogy majd veszek lemezest, meg eladom, és próbáljátok ócsítani a dolgot, mert hát mégis kellemetlen lenne felnézni és bevallani, hogy erre valójában nem fussa, mert ez egy rabló platform, aminek a szabályai egy irányba mutatnak csak, hogy továbbra is a rabszolgái legyetek, jól körbekerítve. És ti meg lelkesen tapsoltok, hogy jajjdekurvajó, hogy láncba vagytok verve ezzel az hw röghözkötéssel.
A fizetős patchek VRR-mentes világából, a 30ezres excluk árnyékából, a crossplatform üldözés Mekkájából nyilván nem is érthető, hogy miért gáz ez az egész lemezes gyalázat még habként a tortán.
Persze, egyszerűen annyira rajongok, hogy a seggemet is csak sony feliratú budipapírral vagyok hajlandó kitörölni. Egyértelmű. Vagy például mindenkor azt a platformot választom, ami nekem szimpatikusabb. Így történhetett meg az idők folyamán, hogy a SNES után PS1-em volt, utána N64-em, aztán pécém, aztán X-Boxom, aztán Gamecube-om, aztán X360-am, aztán PS3-am, és ezután az MS sajnos olyan mélyrepülésbe kezdett, hogy már le se szartam a platformot. Igen, azóta csak PS4 és PS5, mert számomra még mindig minőségibb mind hardver, mind szoftver téren. És ha az MS majd villant valamit játékok és HW téren, ami nekem tetszik, majd megveszem a konzoljukat.

Iszonyat vicces ezt a fanbojozást egy olyan élőlénytől látni leírva, aki meg a legvéresszájúbb sony fikázó MS seggnyaló és leszarja, hogy nincs beépített akksi a megváltó fosbox kontrollerében, sőt kimondottan jóazúgy. Plusz ugyanazt a csodás teknót tudja csak, amit már a PS1 kontroller is tudott. Nem érdekli, hogy csak a multiplatform genny ömlik a gépére, jókazokajátékoknagyon. Nyomd végig még 10x szerintem a gírszeket, az lesz a legjobb.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66658 2022.01.16. 00:04

deep írta:és leszarja, hogy nincs beépített akksi a megváltó fosbox kontrollerében, sőt kimondottan jóazúgy. Plusz ugyanazt a csodás teknót tudja csak, amit már a PS1 kontroller is tudott.
Na a ma esti lasszófasz2 szessönnek is az lett a vége, hogy a csodakontroller a szipiszupi módon beépített aksival együtt lemerült a faszba. Hátezdekurvajótélleg! Olyan jó ez, mint a VRR hiánya! Nem vagyunk agyatlan fanboiok, csak örülünk a jónak, hogy se VRR, se olyan opció, hogy a kontroller ne süsse ki magát egy emberes etap közben fullról, de legalább gecihangos az egész csodateknó, hogy ne halljuk a hőbörgőket! :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #66659 2022.01.16. 00:32

Botond írta:Na a ma esti lasszófasz2 szessönnek is az lett a vége, hogy a csodakontroller a szipiszupi módon beépített aksival együtt lemerült a faszba. Hátezdekurvajótélleg! Olyan jó ez, mint a VRR hiánya! Nem vagyunk agyatlan fanboiok, csak örülünk a jónak, hogy se VRR, se olyan opció, hogy a kontroller ne süsse ki magát egy emberes etap közben fullról, de legalább gecihangos az egész csodateknó, hogy ne halljuk a hőbörgőket! :eljen:
Azt a kontrollert cseréltesd ki, az egy PS4 játék, nem használ se trigger effectet, se semmit, abban ilyen 10-12 órát kéne menjen a kontroller egy töltéssel. Ez nem egy normális dolog, hogy egy esti etap altt lemerül. Ez még Astro alatt se lenne az.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #66660 2022.01.16. 00:55

lel.
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66661 2022.01.16. 08:27

Moby írta:Azt a kontrollert cseréltesd ki, az egy PS4 játék, nem használ se trigger effectet, se semmit, abban ilyen 10-12 órát kéne menjen a kontroller egy töltéssel. Ez nem egy normális dolog, hogy egy esti etap altt lemerül. Ez még Astro alatt se lenne az.
Látom, úgy bejött neked a kontrollcserélgetés, hogy azóta is ajánlgatod.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66662 2022.01.16. 09:22

Greyfox írta:lel.
Ugyanez a mém van forza horizon5-el. Meg egy csomó játékkal meg lehet csinálni már, gears1-4-5el is! :banplz:
Avatar
Tom

Hozzászólás #66663 2022.01.16. 09:49

deep írta:Persze, egyszerűen annyira rajongok, hogy a seggemet is csak sony feliratú budipapírral vagyok hajlandó kitörölni. Egyértelmű. Vagy például mindenkor azt a platformot választom, ami nekem szimpatikusabb. Így történhetett meg az idők folyamán, hogy a SNES után PS1-em volt, utána N64-em, aztán pécém, aztán X-Boxom, aztán Gamecube-om, aztán X360-am, aztán PS3-am, és ezután az MS sajnos olyan mélyrepülésbe kezdett, hogy már le se szartam a platformot. Igen, azóta csak PS4 és PS5, mert számomra még mindig minőségibb mind hardver, mind szoftver téren. És ha az MS majd villant valamit játékok és HW téren, ami nekem tetszik, majd megveszem a konzoljukat.

Iszonyat vicces ezt a fanbojozást egy olyan élőlénytől látni leírva, aki meg a legvéresszájúbb sony fikázó MS seggnyaló és leszarja, hogy nincs beépített akksi a megváltó fosbox kontrollerében, sőt kimondottan jóazúgy. Plusz ugyanazt a csodás teknót tudja csak, amit már a PS1 kontroller is tudott. Nem érdekli, hogy csak a multiplatform genny ömlik a gépére, jókazokajátékoknagyon. Nyomd végig még 10x szerintem a gírszeket, az lesz a legjobb.

Most a hardverük jó lett. Így 8 év után a dashboardot is tök jól megcsinálták végre. Remélem az a pár játék, amit a stúdiók csinálnak idővel beérnek és azok is jók lesznek.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #66664 2022.01.16. 09:53

Botond írta:Na a ma esti lasszófasz2 szessönnek is az lett a vége, hogy a csodakontroller a szipiszupi módon beépített aksival együtt lemerült a faszba. Hátezdekurvajótélleg! Olyan jó ez, mint a VRR hiánya! Nem vagyunk agyatlan fanboiok, csak örülünk a jónak, hogy se VRR, se olyan opció, hogy a kontroller ne süsse ki magát egy emberes etap közben fullról, de legalább gecihangos az egész csodateknó, hogy ne halljuk a hőbörgőket! :eljen:
A leírtak alapján te viselkedsz úgy, mint egy agyatlan fanboi.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #66665 2022.01.16. 09:56

Botond írta:Ugyanez a mém van forza horizon5-el. Meg egy csomó játékkal meg lehet csinálni már, gears1-4-5el is! :banplz:
Látom növekvő szám fétised is van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66666 2022.01.16. 10:00

Moby írta:A PS világban szörnyűek voltak a driveok mindig. Ez már a ps2 éra óta jelen van.
Én egy másik világban élek akkor, mert a PS1 és PS2 olyan lassan pörgette a lemezt, hogy fel se tűnt, hogy van benne. Az Xbox classic már egy iszonyatosan hangos gép volt, bár nem feltétlen a lemez miatt, hanem a venti és a vinyó. Leghangosabb konzol volt addig a pillanatig amíg meg nem jelent a méltó utódja a 360. Ami gyakorlatilag annyira elviselhetetlenül hangos volt, hogy az MS emiatt vezette be az install opciót ami aztán már nem is volt opció. Én drive lassító firmware - t is telepítettem a gépre, hogy kibírható legyen. Ez követően már csak az elviselhetetlen venti hangerő maradt. :eljen:

Vicces olvasni Botond fikázását, amikor kizárólag azért lett halk az Xbox One (és óriási a gép egy hulladék hw-hez) mert az Xbox neve már egybeforrt az elviselhetetlen hanggal és a hulladék megbízhatósággal. Tehát az előző generációra már nem volt szar, LENYŰGÖZŐ egyenesen.

A Ganépassz gépben meg érdekes módon halk a soha nem használt drive!
Avatar
Botond

Hozzászólás #66667 2022.01.16. 12:31

DanielT írta:A Ganépassz gépben meg érdekes módon halk a soha nem használt drive!
Amúgy lemez nélkül is sokkal hangosabb a ps5lite. Játék közben sose hallom az xsx hangját, ps5nél meg rendszeresen hallom, hogy rányomok a rift apartra mondjuk és üveghangra vált a venti.
Az meg tényleg nem szép az MStől, hogy 300 forintért adja a maneatert/rage2 mikor 20assal is le lehet rántani a szotyifanboiokat ugyanezért.
Na majd írok is Filnek mingyá, hogy hol él?! És a júzerbázis majomnak nézése és otromba lerablása már csak a szotyi kiváltsága lehet? Kapjanak már észbe!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66668 2022.01.16. 12:56

Moby írta:Azt a kontrollert cseréltesd ki, az egy PS4 játék, nem használ se trigger effectet, se semmit, abban ilyen 10-12 órát kéne menjen a kontroller egy töltéssel. Ez nem egy normális dolog, hogy egy esti etap altt lemerül. Ez még Astro alatt se lenne az.
Nekem a ps4 kontroller volt ugyanilyen, 4 orat tudott.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66669 2022.01.16. 14:42

Moby írta:Azt a kontrollert cseréltesd ki, az egy PS4 játék, nem használ se trigger effectet, se semmit, abban ilyen 10-12 órát kéne menjen a kontroller egy töltéssel. Ez nem egy normális dolog, hogy egy esti etap altt lemerül. Ez még Astro alatt se lenne az.
Este megnézem a gyerekekével (bordó meg fekete), feltöltöttem ma nekik csurig, ha azok jobban bírják akkor csere lesz a fehér. Lasszófasz2ben zseblámpa klattyogást se hallok, Rift apart is mintha csendesebb lenne, még azt is meg kell nézni, hogy a lányom kedvéért vettem e le a kontroller hangerőből, mert volt ilyesmiről szó, csak nem tudom megvalósult e, vagy a fehér kontroller kimúlt simán.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66670 2022.01.16. 19:15

Na de, hogy vmi "jót" is mondjak, a fiam meglátott egy kis openworld lootolós részt a lasszófasz2ből, és el van ájulva a grafikától és a hangulattól, meg a fegyverektől is, szóval a lelkemre kötötte, hogy el ne adjam a játékot, míg 18 éves lesz, mert ő mindenképpen szeretne ezzel játszani. Először a recsitek, most a lasszófasz, újabb szotyifanboi generáció van felnövőben! :banplz:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #66671 2022.01.16. 20:28

Botond írta:Na de, hogy vmi "jót" is mondjak, a fiam meglátott egy kis openworld lootolós részt a lasszófasz2ből, és el van ájulva a grafikától és a hangulattól, meg a fegyverektől is, szóval a lelkemre kötötte, hogy el ne adjam a játékot, míg 18 éves lesz, mert ő mindenképpen szeretne ezzel játszani. Először a recsitek, most a lasszófasz, újabb szotyifanboi generáció van felnövőben! :banplz:
Tetszik neki 2 sony játék = sonyfanboi. Nem kell jót mondanod, bőőőőven elég ha inkább nem mondasz semmit :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #66672 2022.01.16. 20:30

Greyfox írta:Tetszik neki 2 sony játék = sonyfanboi. Nem kell jót mondanod, bőőőőven elég ha inkább nem mondasz semmit :banplz:
Ezt már megfigyeltem, hogy a számolás nem az erősségetek. Vagyis nem is így fogalmaznék, hanem azt mondanám, hogy "megy nektek, mint Daninak a képpontsűrűség számítás", asszem ez a pontos kifejezés. :mf2:
Avatar
insp

Hozzászólás #66673 2022.01.17. 10:50

Megwarezdemoztam BOY kalandjait 3080-on: tükör 60, 4K, full-full. Mintha egy másik játék lenne. A blokkolás ritmusa pl. fantasztikusan sokkal-sokkal jobb így. (A nehézséget simán feljebb is állíthatja, aki anno egyszer már végigjátszotta PS4 Pro-n)
Ami viszont érdekes: az első játék, aminél az Afterburner szerint stabilan 10020 MB a videomemória használat, szóval ja, 10GB nem lesz elég egy-két éven belül.

Nem szoktam kétszer megvenni dolgokat, de ezt asszem most megveszem masterrace-re is, annyira brutál jó. (csak az atmos hiányzik belőle ahhoz, hogy a tökéletes techdemo legyen)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66674 2022.01.17. 14:07

insp írta:Megwarezdemoztam BOY kalandjait 3080-on: tükör 60, 4K, full-full. Mintha egy másik játék lenne. A blokkolás ritmusa pl. fantasztikusan sokkal-sokkal jobb így. (A nehézséget simán feljebb is állíthatja, aki anno egyszer már végigjátszotta PS4 Pro-n)
Ami viszont érdekes: az első játék, aminél az Afterburner szerint stabilan 10020 MB a videomemória használat, szóval ja, 10GB nem lesz elég egy-két éven belül.

Nem szoktam kétszer megvenni dolgokat, de ezt asszem most megveszem masterrace-re is, annyira brutál jó. (csak az atmos hiányzik belőle ahhoz, hogy a tökéletes techdemo legyen)
Jól hangzik, de olyan ótvar idö van, hogy még a GoW kedvéért sem váltok lokáció a gémerpécé keveredés érdekében. Az ablakon kinézéstöl elmegy a kedvem a kilincshez éréstöl is.
Avatar
eje75

Hozzászólás #66675 2022.01.17. 14:58

Botond írta:Vagyis nem is így fogalmaznék, hanem azt mondanám, hogy "megy nektek, mint Daninak a képpontsűrűség számítás", asszem ez a pontos kifejezés. :mf2:
Vékony jégen jársz!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #66676 2022.01.17. 16:21

insp írta:Megwarezdemoztam BOY kalandjait 3080-on: tükör 60, 4K, full-full. Mintha egy másik játék lenne. A blokkolás ritmusa pl. fantasztikusan sokkal-sokkal jobb így. (A nehézséget simán feljebb is állíthatja, aki anno egyszer már végigjátszotta PS4 Pro-n)
Ami viszont érdekes: az első játék, aminél az Afterburner szerint stabilan 10020 MB a videomemória használat, szóval ja, 10GB nem lesz elég egy-két éven belül.

Nem szoktam kétszer megvenni dolgokat, de ezt asszem most megveszem masterrace-re is, annyira brutál jó. (csak az atmos hiányzik belőle ahhoz, hogy a tökéletes techdemo legyen)
Ezt a portot már egyébként a Nixxes csinálta?
BTW az allokált memória nem biztos hogy megegyezik a valósan igénybevettel. Az újabb Resikben pl. meg is adhatod a menüben hány GB-ig cachelheti be előre ami a progi szerint szükséges lehet.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66677 2022.01.17. 16:31

benőmenő írta:Ezt a portot már egyébként a Nixxes csinálta?
BTW az allokált memória nem biztos hogy megegyezik a valósan igénybevettel. Az újabb Resikben pl. meg is adhatod a menüben hány GB-ig cachelheti be előre ami a progi szerint szükséges lehet.
Nem valami Jetpack?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66678 2022.01.17. 16:43

Micsu írta:Nem valami Jetpack?
De, már 2 éve csinálták. Tehát az üzleti döntés régen megvolt, a Ragnarök meg adott időt. Kérdés, hogy innen átveszi-e a Nixxes, a HZD-t is ők patchelik már, nemrég nyomtak bele DLSS-támogatást. A Sony pedig megvette a Valkyrie Entertainmentet is az év végén, nekik is van bőven multiplatform és supportos tapasztaltuk, amellett, hogy a 2018-as és az idei GoW-on is dolgoztak, dolgoznak. A PC-s Unchartedeken szintén külsős dolgozik egyelőre, az Iron Galaxy. Ők is ismert portolós csapat, de a PC-s Arkham Knighttal váltak hírhedtté, nyilván rájuk is lőcsölték a kezdeti állapotot, ettől én még nem rettegek tőlük.

Amúgy a Nixxes Mankind Divided-portja sem lett túl jó, a mai napig vannak beállítások, melyeket kerülni kell, mert elcseszettek (pl. MSAA). A DX12-t is szokták szidni, de nekem 3060-nal elég az MSAA-t kilőni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66679 2022.01.17. 16:49

Ha már a GoW révén a Sony ma nem szerezhet nekem örömöt, ez a feladat az MS-nek jutott: végre lehet tudni, mi mennyi ideig fürdik a ganéban, tervezhetők a 100+ órás játékok is!

És ez tényleg fasza meg minden, de természetesen konzolról nem nem látod, böngészőből nem látod, PC-s Xbox-kliensből nem látod, csak a PC-s Store-appból. Botond is megmondta, azért kell az MS-nél játékot venni, mert náluk nem kell külön kliens! Pontosítsunk: náluk nem elég EGY kliens ehhez sem!

Persze mondom, örülök, egyértelmű előrelépés, de még van hová előre menni. Nem csak hátra.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66680 2022.01.17. 17:03

Zóanagyvarázsló írta:Ha már a GoW révén a Sony ma nem szerezhet nekem örömöt, ez a feladat az MS-nek jutott: végre lehet tudni, mi mennyi ideig fürdik a ganéban, tervezhetők a 100+ órás játékok is!

És ez tényleg fasza meg minden, de természetesen konzolról nem nem látod, böngészőből nem látod, PC-s Xbox-kliensből nem látod, csak a PC-s Store-appból. Botond is megmondta, azért kell az MS-nél játékot venni, mert náluk nem kell külön kliens! Pontosítsunk: náluk nem elég EGY kliens ehhez sem!

Persze mondom, örülök, egyértelmű előrelépés, de még van hová előre menni. Nem csak hátra.
Nem kell külön kliens, elég a Store nevezetű winbe integrált budget színvonalú haszontalan valami, nagy segítség már nem azért :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66681 2022.01.17. 17:09

Firewatch

+ nem a szinopszison van a hangsúly, nem is a rejtélyen és játékosabbnak ható fordulatokon, hanem ezeken keresztül az emberi kapcsolatokon és lelkivilágon
+ hosszra, tartalomra sikerült úgy belőni, hogy pont működjön

0 az art OK, főleg messziről bámészkodva, de Unity engine... (előttünk poppoló fűszálak stb., meg a Controlban 90-100 fps-sel dashelek össze-vissza, ez így nekem darabos)
0 aki nagy relevációra és odacseszős befejezésre számít, az csalódni fog

- nongém, aki bármi értelmezhető puzzle-t vár, csalódni fog
- kőlineáris, a látszólagos lehetőségek és mászkaszabadság ellenére kevés benne az újrázási potenciál
- jó dolog a felfedezés, de ebben a nongém formában nekem sok volt a mászkálás (nyilván én is rátettem egy lapáttal)

Képzelem, Dani mennyire imádná a félalkesz, szarkasztikus főnöknőnket. Nem ájultam el, de jó volt ez annak, ami, de az Edith Finch valamivel jobban bejött.

1000/1000

Spoiler
Az app szerint értékeltem ennyire GS-ben.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66682 2022.01.17. 17:11

Micsu írta:Nem kell külön kliens, elég a Store nevezetű winbe integrált budget színvonalú haszontalan valami, nagy segítség már nem azért :D
Persze nem kliens, csak ugyanúgy app, mint minden kliens is, ezt viszont az MS rád kényszeríti. Tehát NEM kliens, hanem tömény királyság! És akkor még a társalkalmzásról nem is szóltam, az egy harmadik app :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #66683 2022.01.17. 18:10

Zóanagyvarázsló írta:Persze nem kliens, csak ugyanúgy app, mint minden kliens is, ezt viszont az MS rád kényszeríti. Tehát NEM kliens, hanem tömény királyság! És akkor még a társalkalmzásról nem is szóltam, az egy harmadik app :eljen:
A kliensnek futnia kell a háttérben, gyilkolva az erőforrást és a frémeket, az appot viszont amikor nem érdekel, akkor bezárod a picsába és kész.
Ezeknek azért van külön neve, mert ugyanaz a kettő, én a kliensre mondom, hogy na az pont nem kell az MS store játékokhoz. Egy se, semmilyen se.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66684 2022.01.17. 18:20

Zóanagyvarázsló írta:Firewatch

+ nem a szinopszison van a hangsúly, nem is a rejtélyen és játékosabbnak ható fordulatokon, hanem ezeken keresztül az emberi kapcsolatokon és lelkivilágon
Akkor ez nem videojateknak valo tema :vigyor4: :confused:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66685 2022.01.17. 18:30

Botond írta:A kliensnek futnia kell a háttérben, gyilkolva az erőforrást és a frémeket, az appot viszont amikor nem érdekel, akkor bezárod a picsába és kész.
Ezeknek azért van külön neve, mert ugyanaz a kettő, én a kliensre mondom, hogy na az pont nem kell az MS store játékokhoz. Egy se, semmilyen se.
Normális klienst jó vassal meg se fogsz érezni, DRM-et inkább (vagy talán emlékezhetünk az UWP-re a kliensmentes időkből). Egyébként ezzel az erővel a Galaxy se kliens, talán 1-2 játéknál kell, jellemzően multihoz. És vannak DRM-mentes játékok Steamen is, nos, azokhoz sem kell a kliens, csak ezt kevesen tudják.

Egyébként az Xbox Game Bart elindítja Windows Store-játékoknál, ha előtte ki is lőttem, de az tényleg nem fogyaszt szinte semmit.

Szerk.: A lényeg, hogy te az erőforrás-zabálást nézed, éna funkcionalitást. A baj az, hogy eleve össze kellene vetni a különböző verziók erőforrás-használatát ahhoz, hogy meg lehessen mondani, mennyit hoz a te fogalmaid szerinti kliensmentesség. Mert az is lehet, hogy kliens híján az máshova szerveződik ki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2022.01.17. 18:32-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66686 2022.01.17. 18:30

Micsu írta:Akkor ez nem videojateknak valo tema :vigyor4: :confused:
Játék nem is nagyon próbált lenni :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #66687 2022.01.17. 18:34

Micsu írta:Akkor ez nem videojateknak valo tema :vigyor4: :confused:
Csak ha nincs benne "káódi".
Avatar
Botond

Hozzászólás #66688 2022.01.17. 18:48

Zóanagyvarázsló írta:Normális klienst jó vassal meg se fogsz érezni, DRM-et inkább (vagy talán emlékezhetünk az UWP-re a kliensmentes időkből). Egyébként ezzel az erővel a Galaxy se kliens, talán 1-2 játéknál kell, jellemzően multihoz. És vannak DRM-mentes játékok Steamen is, nos, azokhoz sem kell a kliens, csak ezt kevesen tudják.

Egyébként az Xbox Game Bart elindítja Windows Store-játékoknál, ha előtte ki is lőttem, de az tényleg nem fogyaszt szinte semmit.

Szerk.: A lényeg, hogy te az erőforrás-zabálást nézed, éna funkcionalitást. A baj az, hogy eleve össze kellene vetni a különböző verziók erőforrás-használatát ahhoz, hogy meg lehessen mondani, mennyit hoz a te fogalmaid szerinti kliensmentesség. Mert az is lehet, hogy kliens híján az máshova szerveződik ki.
Egy dolog szinte biztos, a nem létező kliens sokkal kevesebb bugot, összeomlást, bajt okoz és sokkal kevesebb erőforrást zabál, mint a létező.
Galaxy jó példa, azt is azért szeretem, mert telepítek, aztán kilövöm és mehet a kliensmentes élet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66689 2022.01.17. 20:23

Valakinek sikerült itt lg oledet google home-hoz adni?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66690 2022.01.17. 20:32

Leftovers nezte valaki? En csak most fedeztem fel, par resz ment le de adja.
Avatar
Tom

Hozzászólás #66692 2022.01.18. 06:21

Micsu írta:Leftovers nezte valaki? En csak most fedeztem fel, par resz ment le de adja.

A valaha készült egyik legjobb dráma. Max Richter zenéje pedig felejthetetlen.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #66693 2022.01.18. 09:12

Micsu írta:Leftovers nezte valaki? En csak most fedeztem fel, par resz ment le de adja.
Nem egy átlagos sorozat, de azért vannak benne hullámvölgyek. A zene ahogy Tom is írta 10/10.

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66694 2022.01.18. 10:22

Ebbe futottam bele:
halo3at persze nem, örültem h a gamepaddal nem magam alá dobáltam a gránátot akkoriban...)
Amikor arty elkövette a kommentet, még nem is sejthette, hogy néhány évvel később PC-n co-opban ez a technika jól jön még a bélkönyvtárban!
Avatar
insp

Hozzászólás #66695 2022.01.18. 11:21

Zóanagyvarázsló írta:Jól hangzik, de olyan ótvar idö van, hogy még a GoW kedvéért sem váltok lokáció a gémerpécé keveredés érdekében. Az ablakon kinézéstöl elmegy a kedvem a kilincshez éréstöl is.


Ma már süt a nap, hajrá! :papakacsint:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66696 2022.01.18. 11:41

insp írta:Ma már süt a nap, hajrá! :papakacsint:
Ja, talán belenézek, de valószínüleg nem kap most prioritást a játékra szánt idömböl, mert belekezdtem Boxon másba.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66697 2022.01.18. 14:37

MS ledobta az atomot: Megvették az actit, blizzardostól, mindenestől. :wow1: MINDEN gamepassos lesz lassan, ami nem sony.
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #66698 2022.01.18. 14:40

Moby írta:MS ledobta az atomot: Megvették az actit, blizzardostól, mindenestől. :wow1: MINDEN gamepassos lesz lassan, ami nem sony.
Ez kamu, vki elnézte a naptárat, hogy ápr1 van, vagy vki meghekkelte Fil accountját és trollkodik. :banplz:
/szerk: Mondjuk így már érhető miért natív app a win10ben a candy crush.
/szerk2: Bethesda árban volt. Bethasda 7 mrd dollár volt, meg ez is. 7 és egy 0 mrd dollár. Szerintem kicsit neheztel az ms az előző gen miatt. :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66699 2022.01.18. 14:43

Moby írta:MS ledobta az atomot: Megvették az actit, blizzardostól, mindenestől. :wow1: MINDEN gamepassos lesz lassan, ami nem sony.
Kép
A lényeg nem látszik:
Creators of Call of Duty, Warcraft, Candy Crush, Tony Hawk, Diablo, Overwatch, Spyro, Hearthstone, Guitar Hero, Crash Bandicoot, StarCraft and more join Team Xbox


Mára már nem sok maradt az Activision Blizzardból, ami érdekel, olyan, mint a másik fogatlan vén óriás, az EA, de azért van onnan mit adni. Meg vannak ott frencsájzok számomra (Crash, Spyro). Jöhetnek az olcsó CoD-kampányok, D2 Resurrected, D4 - és még így a legjobb esély, hogy kipofoznak néhány régiséget. Ha rendbe kapák az RTS-szekciót, az se lenne rossz, bár éppen az MS-től nem várható el hatékony ráhatás.

Azért ez a piac szempontjából elég érdekes, nem biztos, hogy jó, de az Activision Blizzardért nem kár.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66700 2022.01.18. 14:44

HETVEN milliárd dollár. Ennyit mond a wall street journal.
Ezek nagyon készen vannak...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66701 2022.01.18. 14:44

Botond írta:/szerk2: Bethesda árban volt. Bethasda 7 mrd dollár volt, meg ez is. 7 és egy 0 mrd dollár. Szerintem kicsit neheztel az ms az előző gen miatt. :idiota:
Annyiért én is vittem volna! :boxer:

@Moby: Na azért, az már reálisabb. És elképesztő összeg.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66702 2022.01.18. 14:46

Moby írta:HETVEN milliárd dollár. Ennyit mond a wall street journal.
Ezek nagyon készen vannak...
Ezt mondtam én is, egy hetes meg egy nulla. :idiota:
/szerk:
"Upon close, we will offer as many Activision Blizzard games as we can within Xbox Game Pass and PC Game Pass, both new titles and games from Activision Blizzard’s incredible catalog."
Mkay.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66703 2022.01.18. 14:47

FIL! Tudom, hogy olvasol. Hexen 3-at is kérek, köszi, puszi!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #66704 2022.01.18. 14:51

https://news.xbox.com/en-us/2022/01/18/ ... ft-gaming/

Itt a hivatalos is, de a kép is onnan van amit Moby linkelt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66705 2022.01.18. 14:51

Tom írta:A valaha készült egyik legjobb dráma. Max Richter zenéje pedig felejthetetlen.
Invasionnál sztem még túl is szárnyalta.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66706 2022.01.18. 14:53

Lassan megoldódik a pécégéming rákfenéje: eltűnik a sok kliens. MS megvesz mindenkit, egy kliens marad. Battlenetre is rábasszák így az ajtót gondolom.

/nekem viszont nagyon meg kéne már újítanom a gamepasst vagy 5000 évre, de még mindig hónapokat reszkethetek egyre növekvő aggodalommal, ahogy még meddig megy az átváltós kiskapu :DD
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #66707 2022.01.18. 15:00

Moby írta:Lassan megoldódik a pécégéming rákfenéje: eltűnik a sok kliens. MS megvesz mindenkit, egy kliens marad. Battlenetre is rábasszák így az ajtót gondolom.

/nekem viszont nagyon meg kéne már újítanom a gamepasst vagy 5000 évre, de még mindig hónapokat reszkethetek egyre növekvő aggodalommal, ahogy még meddig megy az átváltós kiskapu :DD
Milyen kiskapu? Én most egy 3 hónap 300 forintért dolgot használok még majdnem márciusig. Szóval miféle trükk?
Avatar
Moby

Hozzászólás #66708 2022.01.18. 15:00

2023 júniusig tart a felvásárlás, addig független marad a cég, addig Kotick marad a ceo (ha le nem csukják addig :D), 20023 júniusban aztán teljesen beleolvadnak az xbox divizióba.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66709 2022.01.18. 15:01

TasManXT írta:Milyen kiskapu? Én most egy 3 hónap 300 forintért dolgot használok még majdnem márciusig. Szóval miféle trükk?
Hát hogy az olcsó live-ot transzformáljuk GPU-ra.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66710 2022.01.18. 15:02

TasManXT írta:Milyen kiskapu? Én most egy 3 hónap 300 forintért dolgot használok még majdnem márciusig. Szóval miféle trükk?
Veszel 3 évre "olcsón" goldot, és amikor már van 3 éves goldod, akkor kapcsolod be a 300 forintost GPUt és az egész goldod GPUnak konvertálja 1:1ben, szóval kb havi 1000 forintért megvagy három évre előre.

Vissza: “Leáldozott.hu”