A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66501 2022.01.05. 13:09

Moby írta:Exkluzívit senki nem fog nekik gyártani, a bloombergesek szerint viszont elég nagy gáz van az ms saját játékai körül (fejetlenül futnak, azt sem tudják mit kéne csinálni, stb), szóval én nem erre a generációra tenném, amikor ezügyben az MS főnixmadárként feltámad. Biztos lesz náluk 1-2 jó is, de aligha az idén.
Semmi gond, ha 2x végig lehetett nyomni a HaloGearseket, akkor lehet 3x is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66502 2022.01.05. 13:12

DanielT írta:Semmi gond, ha 2x végig lehetett nyomni a HaloGearseket, akkor lehet 3x is.
Szerintem maximum 3-4x kell már csak végignyomnom a gearseket, hogy elkezdjem közelíteni az azokban lévő játékidődnek a felét. :idiota: Ha idén nem is, de jövőre meglehet, és akkor már csak 3 év, és a nyakadon leszek, ó nagy gearskirály! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66503 2022.01.05. 14:57

Moby írta:A kérdés nem ez volt. A kérdés az, hogy miért a konzolba? Ki az állat, aki keresztül a nappalin a gépbe dugdossa a kontrollert 5 méter kábellel, miközben mindenkinél a keze ügyében tuti hempereg vagy 2 telefon töltő?
Nekem egyetlen töltőm van. Ha lejövök vidékre, nem is hozom, lenn ne maradjon, inkább kölcsön kérek. A NES/SNES Minihez is úgy kellett kunyerálnom régi töltőt, mert nekem ahhoz se lett volna. Nem mindenki vesz évente telefon, volt, amelyikkel 8 évig húztam, pedig eleve használtan vettem egy régi modellt.

Az XSX-et meg két kontrollerrel vettem, tehát az egyik külön dobozos, de fogalmam sincs, hogy van-e hozzájuk a kábel. A plusz kontrollerhez látom a helyzet, ahol lennie kéne, de nincs ott. Másik lakásban lehet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66504 2022.01.05. 15:03

Moby írta:Lesz azé mivel játszani rajta (rögvest mindjárt ott a Stalker2, ráadásul ganyépasszban), de ez nem az MS érdeme. Mármint a ganyépassz igen, csak a lesz nem :)
És mindjárt jön a 2018-as GoW is, azzal is tudok játszani! PC-n.

A Redfall érdekes lehet, hogy elcseszik-e, az E3-on nem villanyozott fel, de lehet még frankó is. Mindenesetre a Horizon, a GT7 vagy az időleges exkluzív Forspoken semmivel sem izgalmasabb számomra. Az új GoW már igen. De általában véve exkluzívoktól bármelyik platformon éhen halhatnék 2022-ben. PC-n a Total Warhammer 3-tól viszont akár ki is telhetne egy éves móka.
Avatar
deep

Hozzászólás #66505 2022.01.05. 15:52

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #66506 2022.01.05. 16:44

Zóanagyvarázsló írta:És mindjárt jön a 2018-as GoW is, azzal is tudok játszani! PC-n.

A Redfall érdekes lehet, hogy elcseszik-e, az E3-on nem villanyozott fel, de lehet még frankó is. Mindenesetre a Horizon, a GT7 vagy az időleges exkluzív Forspoken semmivel sem izgalmasabb számomra. Az új GoW már igen. De általában véve exkluzívoktól bármelyik platformon éhen halhatnék 2022-ben. PC-n a Total Warhammer 3-tól viszont akár ki is telhetne egy éves móka.
Abból a redfallból az idén semmi sem lesz. A forspoken egy határ szar, de a gow meg a hfw együtt többet ér, mint az xbox elmúlt 20 éve :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #66507 2022.01.05. 17:03

Zóanagyvarázsló írta:Nekem egyetlen töltőm van.
És azzal az egyel nem lehet kontrollert tölteni? Vagy minek kéne több? :) Ez az egész problémakör egy rinyálás a semmin. Kézenfekvő megoldása van mindenkinek, és ha nincs akkor kettő perc alatt lehet. Ez olyan, mint amikor a gyerekem hisztizik az öltözésnél, hogy állva nem éri el a cipőjét, így nem tud egyedül felöltözni :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #66508 2022.01.05. 17:08

Moby írta:És azzal az egyel nem lehet kontrollert tölteni? Vagy minek kéne több? :) Ez az egész problémakör egy rinyálás a semmin. Kézenfekvő megoldása van mindenkinek, és ha nincs akkor kettő perc alatt lehet. Ez olyan, mint amikor a gyerekem hisztizik az öltözésnél, hogy állva nem éri el a cipőjét, így nem tud egyedül felöltözni :)
Minden problémára van 3 másodperc alatt megoldás.
Hazaállít az asszony egy másik faszival, hogy akkor ő a lelkitársa, az is megoldható pillanatok alatt, pár szobát átrendezel, kicsivel több kávét meg péksütit kell rendelni a reggelihez és kész, aki kiakad az csak rinyál a semmin.
Csak azt nem értem, hogy akkor minek szoktál itt random faszságok miatt rinyálni, ha kézenfekvő megoldása van mindennek? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #66509 2022.01.05. 17:14

De (és ezt már leírtam) nekem van...legalább, alsó hangon 15 telefon töltőm, de inkább 20 itthon. Van 3 powerbankom, és a kocsiban van vagy 3 töltő+usb, szóval még töltő nélkül is tölthetek.
DE(!)
Soha, semmilyen töltővel nem töltöttem a kontrollert kábelen. Nem azért mert olyan szuoerman vagyok, hogy szemmel töltöm, hanem azért, mert vettem egy kibaszott charging staion-t hozzá. Ahogy vettem az X kontrollerekbe tölthető elemet. Ez megoldja. Azért oldja meg, mert a 3 órás üzemidőő annyira vehető komolyan, mint a 30 centis kábel, meg a 2 méteres xbox kábel. Semmi sem zabálja jobban a kontrolert, mint az Astro, ami minden létező gyerek és felnőttprofilon ki van platinázva, és egy kontrollerünk van(DSe-ből), és ezekkel együtt sem sikerült vele egyhuzamban annyit játszani, hogy lemerüljön. Ennek vlaszeg az az oka, hogy mindig csurig töltve kezdünk játszani, mert ezt oldja meg a charging station. Szóval valszeg X kontrollernél is jobban jártam volna, ha tölthető gecik helyett vettem volna egy venom dokkolót a hozzávaló aksikkal, mert akkor a PS-hez hasonlóan soha nem történne olyan, hogy játék közben lemerül. És pláne mérföldekkel jobb megoldás, mint kilométeres kábelekkel, meg egyáltalán kábellel geciskedni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66510 2022.01.05. 17:16

Moby írta:És azzal az egyel nem lehet kontrollert tölteni? Vagy minek kéne több? :) Ez az egész problémakör egy rinyálás a semmin. Kézenfekvő megoldása van mindenkinek, és ha nincs akkor kettő perc alatt lehet. Ez olyan, mint amikor a gyerekem hisztizik az öltözésnél, hogy állva nem éri el a cipőjét, így nem tud egyedül felöltözni :)
Szerintem teljesen valid probléma. Egyszerűen nem lehet töltőt kapni a mai világban, ha mégis felbukkan 1-1, az meg megy a pult alatt haveroknak milliókért. :szomoru1:
Avatar
neoreg

Hozzászólás #66511 2022.01.05. 17:48

Halkan jegyzem meg, hogy én is 3 méteres kábelt vettem PS5-höz, mert a 8-10 órás etapokat, amiket egy nolife gamer (én) lenyom egy huzamban, bizony nem bírja ki az aksi.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66512 2022.01.05. 18:15

Meanwhile a játékmentes konzolon az ördögszekereket hajtja körbe a szél.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66513 2022.01.05. 19:11

Botond írta:Meanwhile a játékmentes konzolon az ördögszekereket hajtja körbe a szél.
Dejó, hogy most vettem meg a fenyxet...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66514 2022.01.05. 19:32

Moby írta:És azzal az egyel nem lehet kontrollert tölteni? Vagy minek kéne több? :) Ez az egész problémakör egy rinyálás a semmin. Kézenfekvő megoldása van mindenkinek, és ha nincs akkor kettő perc alatt lehet. Ez olyan, mint amikor a gyerekem hisztizik az öltözésnél, hogy állva nem éri el a cipőjét, így nem tud egyedül felöltözni :)
Én csak azt mondom, hogy a töltőben fürdés nem evidens. Persze nem is a töltő izgalmas itt, hanem az USB-C, egyszerűen az egész családban van két ilyen kábel, a két töltőhöz. És igen, van, amikor úgy kunyerálom, még így is kevés, valószínűleg vennem kell.

Egyébként még tavaly is szívtam a DualShockkal PS3-on, rossz emlékeim vannak a Sony-akksikról, és nem elég régiek. DualSense-en még nem gondolkoztam, a dokkoló jól hangzana megoldásnak.

Tényleg, PC-s GoW-hoz lenne értelme DualSense-et venni? Mármint támogatni fogja, csak hogy van-e értelme a plusz feature-einek? És egyáltalán PC-vel próbálta valaki innen?

De legalább a Hádészban nekem is összejött már a lemerülés utáni NEM pauzálás. Persze én láttam, hogy szólt az Xbox, ez lesz így ebből, de akartam egy definitív MOby-élményt. Soha más single játékban nem volt ilyen.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66515 2022.01.05. 19:49

Moby írta:Abból a redfallból az idén semmi sem lesz. A forspoken egy határ szar, de a gow meg a hfw együtt többet ér, mint az xbox elmúlt 20 éve :D
Ja, a Redfall necces. A Forspoken körüli hájpot meg sosem értettem, a múltkori videó után pláne nem.

A GoW-ot meglátjuk, előrendeltem már rég szarasztímre a 2018-ast, kiderül, mit tud. A HZD-t megvehetném most 20 euróért GMG-n, de nem visz rá a lélek. GOG-ra venném annyiért, de ott 25 szokott lenni, ahhoz legalább 2 és fél pálcikásnak kellene lennie ránézésre. Mindenesetre Xboxon azért volt két itt agyionszopott Ori, te el voltál ájulva az FH5-től is, ott volt még a Ninja Gaiden Black (OK, a kicsit inferior Sigma később kijött mindenre), a Ninja Gaiden 2-ből meg elég herélt tudtommal a Sigma 2 (mert a PS3 nem bírta a 360-as tömegjeleneteket). Volt itt még körberajongva Kameo és PGR 3-4 is. Eközben KotOR 1-2 sem volt PS-en, és azóta sincs, csak hát elég hozzá egy androidos szirszar vagy egy dedidált VGA nélküli laptop is hozzá.

Értem én a túlzást, szenved még ezzel az MS, de sem az idei GIGAexkluzívokban nem érzem a földbe döngölést, sem azt nem látom, hogy ne lett volna semmi Xboxra. Remélem, hogy tényleg beáll a PS5+PC trend, és igazad lesz abban is, hogy öntik át a first-partykat is némi késéssel. Én nem vagyok ilyen optimista, de nagyon nem bánnám.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66516 2022.01.05. 19:52

Moby írta:Dejó, hogy most vettem meg a fenyxet...
Nem a GPU-ba dobják bele a UbiSoft+-t, az azért annyira nem olcsó. A tartalom persze erős, de a Far Cry-okat leszámítva embertelen játékidőt lehet beletenni a cuccokba (Anno, Settlers, AC, Fenyx), így nem érzem azt, hogy előfizetős rendszerben ideálisak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66517 2022.01.05. 20:06

Zóanagyvarázsló írta:Ja, a Redfall necces. A Forspoken körüli hájpot meg sosem értettem, a múltkori videó után pláne nem.

A GoW-ot meglátjuk, előrendeltem már rég szarasztímre a 2018-ast, kiderül, mit tud. A HZD-t megvehetném most 20 euróért GMG-n, de nem visz rá a lélek. GOG-ra venném annyiért, de ott 25 szokott lenni, ahhoz legalább 2 és fél pálcikásnak kellene lennie ránézésre. Mindenesetre Xboxon azért volt két itt agyionszopott Ori, te el voltál ájulva az FH5-től is, ott volt még a Ninja Gaiden Black (OK, a kicsit inferior Sigma később kijött mindenre), a Ninja Gaiden 2-ből meg elég herélt tudtommal a Sigma 2 (mert a PS3 nem bírta a 360-as tömegjeleneteket). Volt itt még körberajongva Kameo és PGR 3-4 is. Eközben KotOR 1-2 sem volt PS-en, és azóta sincs, csak hát elég hozzá egy androidos szirszar vagy egy dedidált VGA nélküli laptop is hozzá.

Értem én a túlzást, szenved még ezzel az MS, de sem az idei GIGAexkluzívokban nem érzem a földbe döngölést, sem azt nem látom, hogy ne lett volna semmi Xboxra. Remélem, hogy tényleg beáll a PS5+PC trend, és igazad lesz abban is, hogy öntik át a first-partykat is némi késéssel. Én nem vagyok ilyen optimista, de nagyon nem bánnám.
Ez egy aranyos felsorolás, de ebből összesen egyetlen játékhoz bármi közük: az FH szériához. Az összes többi azért volt xbox exkluzív mert megvették, hogy az legyen. Hogy ez mennyire érték, azt döntse el mindenki maga. Gigaexkluzívokban nincs földbedöngolés, mert az MS-nek soha nem volt gigaexkluzívja. Nem volt mit földbedöngölni. Sok minden az lehetett volna, de egyik sem lett az, mert sajnos soha nem volt náluk olyan, aki konyított volna a játékokhoz. És bármennyire bírom Philt, sajnos ez ma sincs másképp. Most megvették a bethesdát, hogy hátha majd ott lesz, de egyelőre minden jel arra mutat, hogy velük sem tettek jó lóra. Mondjuk ez az MS előtti pár év játékainak ismeretében annyira nem meglepő szerintem senkinek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66518 2022.01.05. 20:11

Zóanagyvarázsló írta:Nem a GPU-ba dobják bele a UbiSoft+-t, az azért annyira nem olcsó. A tartalom persze erős, de a Far Cry-okat leszámítva embertelen játékidőt lehet beletenni a cuccokba (Anno, Settlers, AC, Fenyx), így nem érzem azt, hogy előfizetős rendszerben ideálisak.
Igen, közben én is olvastam, nekem is rögtön az volt az első reakció, hogy biztos GPU-ban jön, mert korábban ez volt a pletyka. Így most már nem fáj a fenyx dolog sem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66519 2022.01.05. 20:34

Moby írta:Ez egy aranyos felsorolás, de ebből összesen egyetlen játékhoz bármi közük: az FH szériához. Az összes többi azért volt xbox exkluzív mert megvették, hogy az legyen. Hogy ez mennyire érték, azt döntse el mindenki maga. Gigaexkluzívokban nincs földbedöngolés, mert az MS-nek soha nem volt gigaexkluzívja. Nem volt mit földbedöngölni. Sok minden az lehetett volna, de egyik sem lett az, mert sajnos soha nem volt náluk olyan, aki konyított volna a játékokhoz. És bármennyire bírom Philt, sajnos ez ma sincs másképp. Most megvették a bethesdát, hogy hátha majd ott lesz, de egyelőre minden jel arra mutat, hogy velük sem tettek jó lóra. Mondjuk ez az MS előtti pár év játékainak ismeretében annyira nem meglepő szerintem senkinek.
Engem játékosként nem az érdekel, hogy mekkora a kreatív/produkciós kontroll a cégnél, hanem hogy mivel játszhatok, illetve milyen az ehhez biztosított infrastruktúra. GOG-ra és Steamre sem a Cyberpunk vagy a Left 4 Dead miatt veszek játékokat, de nem is a Witcher vagy a Portal miatt. DarkSector nyomatta azt korábban, hogy azért jó az Epic Store, mert ÁNRÍLENDZSIN (van köze a témához, de játékosként mérsékelten érint).

Ezzel együtt az nem kérdés, hogy ezt a Sony nagyon rendbe kapta, az MS meg látszólag nagyon nem. Meglátjuk. A Deathloop azért véletlenül se tűnt reménytelennek, de az meg eddig éppen Boxra nem jött még ki :D

Ez a mi a GIGA is necces kérdés. Valaha az MGS, Crash Bandicoot vagy az FF is így volt kezelve, pedig ezekre sem állt igazán. Hogy az MS-nek volt-e valaha? Eladásokban, a kritikusoknál és sok-sok játékosnál is hasított évekig a Halo-Gears-Fable. Időnként jobban is, mint bármi, amivel a Sony ugyanakkor előállt. Mi a leáldban persze lesajnáltuk ezeket, és az érdemeik elismerése mellett is a co-op emeli főleg ezeket a szememben, de a világ ítélete mégiscsak más erről, mint a topiké. Hogy mára már nincsenek ezek a frencsájzok a topon, persze az is igaz, bár nem tudom, hogy az Infinite-tel most üzletileg ebben az új modellben mi a helyzet. (Én tartom magam a co-opos ökörködésen kívül bottal se politikámhoz.) Meg nem Xbox, de az MS-nek vannak más, régebbi frencsájzai is, például tavaly is jött Age of Empires 4 PC-re.

Én is többre tartom, amit a Sony eddig kihozott a frencsájzépítésből, de az odabaszósnak kikiáltott évben érkező legfeljebb 1-2 klasszikusjelöltért nem tudok sírva leborulni. Ezért is szoktam emlegetni, hogy ha felütök egy régi 576-ot, akkor nem egy hónapban 4-5 klasszikusról volt cikk csak PC-re. Ezzel együtt ez a mai fejlesztési idők mellett nem rossz, PS1-2-vel meg nehéz összevetni, mert akkor third-party-uralom volt. Ahogy a sok belsős csoda mellé SNES-en is dübörgött a third-party. Most persze időleges konzolexkluzívnak ott lesz a PC-re azért gyorsan érkező Forspoken. Jó dolog ez, de a játékipart nézve cseppben a tenger. Mennyiségileg mindenképp (több játék jelenik, mint régen), minőségileg kevésbé (nyilván a multiplatform sem szállítja úgy a klasszikusokat, mint régen).

De persze nekem a 2008-as GoW-val és a két UC-val tényleg eléggé odateszi magát a Sony (meg valószínűleg jön más is, de nem vagyok benne biztos, hogy ezen kívül lesz idén vásárlásra ingerlő). Az MS-től a ganépasszt és az Infinite co-op kampányát kapom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66520 2022.01.05. 20:39

+
Moby írta:Igen, közben én is olvastam, nekem is rögtön az volt az első reakció, hogy biztos GPU-ban jön, mert korábban ez volt a pletyka. Így most már nem fáj a fenyx dolog sem.
Az sosem tűnt reálisnak. A Ubi+ alapból más árkategória, mint az alap EA Play, így pluszban nagyon durva lett volna. De eközben az MS a saját játékaihoz sem adja a DLC-ket áltimét ganéban, így végképp nem illett volna képbe, hogy a Ubitól meg mindent is. Lehet, hogy végtelen pénzük van, de ennyire még a "300 Ft-os" modelljük sem volt elszállt. Sajnos, én nem bánnám, ha az lenne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66521 2022.01.05. 20:45

Zóanagyvarázsló írta:Engem játékosként nem az érdekel, hogy mekkora a kreatív/produkciós kontroll a cégnél, hanem hogy mivel játszhatok, illetve milyen az ehhez biztosított infrastruktúra. GOG-ra és Steamre sem a Cyberpunk vagy a Left 4 Dead miatt veszek játékokat, de nem is a Witcher vagy a Portal miatt. DarkSector nyomatta azt korábban, hogy azért jó az Epic Store, mert ÁNRÍLENDZSIN (van köze a témához, de játékosként mérsékelten érint).

Ezzel együtt az nem kérdés, hogy ezt a Sony nagyon rendbe kapta, az MS meg látszólag nagyon nem. Meglátjuk. A Deathloop azért véletlenül se tűnt reménytelennek, de az meg eddig éppen Boxra nem jött még ki :D

Ez a mi a GIGA is necces kérdés. Valaha az MGS, Crash Bandicoot vagy az FF is így volt kezelve, pedig ezekre sem állt igazán. Hogy az MS-nek volt-e valaha? Eladásokban, a kritikusoknál és sok-sok játékosnál is hasított évekig a Halo-Gears-Fable. Időnként jobban is, mint bármi, amivel a Sony ugyanakkor előállt. Mi a leáldban persze lesajnáltuk ezeket, és az érdemeik elismerése mellett is a co-op emeli főleg ezeket a szememben, de a világ ítélete mégiscsak más erről, mint a topiké. Hogy mára már nincsenek ezek a frencsájzok a topon, persze az is igaz, bár nem tudom, hogy az Infinite-tel most üzletileg ebben az új modellben mi a helyzet. (Én tartom magam a co-opos ökörködésen kívül bottal se politikámhoz.) Meg nem Xbox, de az MS-nek vannak más, régebbi frencsájzai is, például tavaly is jött Age of Empires 4 PC-re.

Én is többre tartom, amit a Sony eddig kihozott a frencsájzépítésből, de az odabaszósnak kikiáltott évben érkező legfeljebb 1-2 klasszikusjelöltért nem tudok sírva leborulni. Ezért is szoktam emlegetni, hogy ha felütök egy régi 576-ot, akkor nem egy hónapban 4-5 klasszikusról volt cikk csak PC-re. Ezzel együtt ez a mai fejlesztési idők mellett nem rossz, PS1-2-vel meg nehéz összevetni, mert akkor third-party-uralom volt. Ahogy a sok belsős csoda mellé SNES-en is dübörgött a third-party. Most persze időleges konzolexkluzívnak ott lesz a PC-re azért gyorsan érkező Forspoken. Jó dolog ez, de a játékipart nézve cseppben a tenger. Mennyiségileg mindenképp (több játék jelenik, mint régen), minőségileg kevésbé (nyilván a multiplatform sem szállítja úgy a klasszikusokat, mint régen).

De persze nekem a 2008-as GoW-val és a két UC-val tényleg eléggé odateszi magát a Sony (meg valószínűleg jön más is, de nem vagyok benne biztos, hogy ezen kívül lesz idén vásárlásra ingerlő). Az MS-től a ganépasszt és az Infinite co-op kampányát kapom.
Nem csak ez a baj, hanem az, hogy még sáfárkodni sem tudnak jól a valódi értékekkel, vagy nem látják, vagy fasztudja, de ezekből látszik, hogy nem ért ott senki ehhez. Ami tényleg komoly érték lett volna, a Moon Studios, azért annyira a kisujjukat sem mozdították meg, hogy a köv játékuk már PS-re jön, és nem tudom meddig szól a szerződés, de nem lepődnék meg azon sem, ha ORI-k jönnének PS-re. Ez nem a kontrollról szól, hanem az értékek gondozásáról. Annak a biztosításáról, hogy legyen ilyen, és ne Halo Ifinitekkel kelljen égni. A forzákkal mákjuk van, mert egy üzembiztos dolog(meg a gearsek a maguk kopott módján), de minden más annyira bizonytalan ott, hogy senki egy lyukas garast nem tenne kb semmire, ami annyira jót nem tesz a jövőbeni várakozásoknak. Mondjuk az is égés, hogy a sony a nevét adja ehhez a forspoken szarhoz, meg még pénzt is ad az exkluzivitásért, fogalmam sincs mi lehet a háttérben, mert sem a brandnek, sem semminek és senkinek nem hiányzik ez a cím.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66522 2022.01.05. 20:47

Zóanagyvarázsló írta:+Az sosem tűnt reálisnak. A Ubi+ alapból más árkategória, mint az alap EA Play, így pluszban nagyon durva lett volna. De eközben az MS a saját játékaihoz sem adja a DLC-ket áltimét ganéban, így végképp nem illett volna képbe, hogy a Ubitól meg mindent is. Lehet, hogy végtelen pénzük van, de ennyire még a "300 Ft-os" modelljük sem volt elszállt. Sajnos, én nem bánnám, ha az lenne.
Amikor végtelen dollár plusz egy cent a büdzsé, akkor bármekkora fasságot ki tudok nézni belőlük. És philben óriási az akarat, ha pénzt kell elégetni :D Így viszont, hogy "saját jogon" jön, szerintem még az idén landol PS-en is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66523 2022.01.05. 20:59

Mindenestre rettenetesen rákívántam erre a 42-es C2-es LG-re. Evo paneles (ahogy jósoltam is egy éve), AI felskálázós jóság. Nagyon várom, hogy bebaszódjon az ára BF-kor valami padlószintre (az akkori, fosforintos padlószintre :D). Már a C9-nél kvázimonitorra vágytam, nem az lett belőle, de így 2.5 év után már igazán megérdemelném.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66524 2022.01.05. 21:00

Moby írta:Nem csak ez a baj, hanem az, hogy még sáfárkodni sem tudnak jól a valódi értékekkel, vagy nem látják, vagy fasztudja, de ezekből látszik, hogy nem ért ott senki ehhez. Ami tényleg komoly érték lett volna, a Moon Studios, azért annyira a kisujjukat sem mozdították meg, hogy a köv játékuk már PS-re jön, és nem tudom meddig szól a szerződés, de nem lepődnék meg azon sem, ha ORI-k jönnének PS-re. Ez nem a kontrollról szól, hanem az értékek gondozásáról. Annak a biztosításáról, hogy legyen ilyen, és ne Halo Ifinitekkel kelljen égni. A forzákkal mákjuk van, mert egy üzembiztos dolog(meg a gearsek a maguk kopott módján), de minden más annyira bizonytalan ott, hogy senki egy lyukas garast nem tenne kb semmire, ami annyira jót nem tesz a jövőbeni várakozásoknak. Mondjuk az is égés, hogy a sony a nevét adja ehhez a forspoken szarhoz, meg még pénzt is ad az exkluzivitásért, fogalmam sincs mi lehet a háttérben, mert sem a brandnek, sem semminek és senkinek nem hiányzik ez a cím.
Az biztos, hogy perspektíva kevésbé látszik. De hát a Halo: Infinite is GotY, minden rendben van! :nezze:

A Double Fine is érdekes, máris mennek újra több kisebb projektre az alkotók. Ami nem rossz, ez működött eddig is náluk, csak így megint egy darabig nem várható tőlük sem Psychonauts 2-volumen. De sok évig tartott volna bármi is. Korábban pedzegették, hogy a Psy 2 sikere esetén jöhetne Brütal Legend 2, nem vagyok róla meggyőződve, hogy azonnal önt bele sok pénzt az MS. Mindazonáltal a BL1 jópofa volt, csak mechanikailag és konzolos (PS3-as) performanszt szerint béna, de azért kellemes élmény volt. Összekapva el tudnék viselni egy folytatást. De inkább új IP-t vagy Psy 3-at. Persze az utóbbihoz is necces ötleteket szülni, nem jó futószalagra erőltetni a kreatívkodást, és bármennyire is bejött, számomra azért sok minden elsütött volt már az első részben, a kedvenc pályáim meg továbbra is az abban található legjobbak (de a 2-ben is nagyon jók vannak, az átlagszínvonal megbízhatóbb, modernebb).

Ugyanakkor minden profizmus mellett a Sonynál is tartok tőle, hogy rá vannak szorulva a csapataik zsenialitására (amit a Guerilláról továbbra sem hiszek el). Kíváncsi leszek, hogy a Naughty Dog félig filmbe hajló játékai meddig és mennyire működnek, illetve hogy lesz-e még Ascension-fiaskó. Mindenesetre az a bajom, hogy kívülről a hideg profizmus érződik, de a különleges vonzerő, a játékosság már kevésbé jön át. Ha nem pont most jönne a GoW, még tényleg megvenném a HZD-t edukálni magam, de így fölösleges.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66525 2022.01.05. 21:03

Moby írta:Amikor végtelen dollár plusz egy cent a büdzsé, akkor bármekkora fasságot ki tudok nézni belőlük. És philben óriási az akarat, ha pénzt kell elégetni :D Így viszont, hogy "saját jogon" jön, szerintem még az idén landol PS-en is.
Sanszos. Az is kérdés, hogy az EA Play meddig lesz a GPU része, aligha örökké. És ha működik a modell, hülyék lennének kihagyni a PS5-öt. Persze EA Playben nem túl nagy a pezsgés mostanság, ráadásul Steamen is elég szépen leárazták mindenüket, Amazon Prime-hoz is szórják az Origin-kulcsokat.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66526 2022.01.05. 21:07

Jut eszembe: ha az It Takes Twoval a kihívás hiánya volt a probléma, az hol volt meg a Psychonauts 2-ben? Egyedül az első bosst nem vettem lendületből elsőre, mert rövid etapokban játszogatva bele kellett rázódnom, de azon kívül úgy haladtam, mint kés a vajban. Az utolsó bossnál kellett egyáltalán élettöltő cucchoz folyamodnom, de ott is csak azért, mert - éppen ezért - szinte tankoltam, esélye sem volt. A platfromingot el lehetett cseszni, de mindig a közelben tett ki. Nyilván maxolva gyorsan felhúztam a képességeket és a HP-t, végigjátszottam már jó pár 3D platformert, egy csomó minden meg eleve ugyanaz volt, mint az első részben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66527 2022.01.05. 21:20

Zóanagyvarázsló írta:Jut eszembe: ha az It Takes Twoval a kihívás hiánya volt a probléma, az hol volt meg a Psychonauts 2-ben? Egyedül az első bosst nem vettem lendületből elsőre, mert rövid etapokban játszogatva bele kellett rázódnom, de azon kívül úgy haladtam, mint kés a vajban. Az utolsó bossnál kellett egyáltalán élettöltő cucchoz folyamodnom, de ott is csak azért, mert - éppen ezért - szinte tankoltam, esélye sem volt. A platfromingot el lehetett cseszni, de mindig a közelben tett ki. Nyilván maxolva gyorsan felhúztam a képességeket és a HP-t, végigjátszottam már jó pár 3D platformert, egy csomó minden meg eleve ugyanaz volt, mint az első részben.
Abba tökre nem is nem is hiányzott a kihívás. Eltolta volna végtelenbe a játékidőt, pedig szerintem az egyik legjobb dolog a jó balansz volt benne.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66528 2022.01.05. 22:45

Kiurgrott a Trine 4 platina, hát ez rohadt jó volt! :eljen: Fair kihívások, élvezetes feladatok, jó keresgélés.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66529 2022.01.05. 23:29

Moby írta:Abba tökre nem is nem is hiányzott a kihívás. Eltolta volna végtelenbe a játékidőt, pedig szerintem az egyik legjobb dolog a jó balansz volt benne.
Persze, sose hatott nongame-nek, és a segítség nélküli gyűjtögetéshez oda is kellett figyelni rendesen. Pedig egyébként gondolkodva még az utolsó kimaradt figmentek is megtalálhatók voltak mindenhol. Az első részben ez a balansz hiányzott is, az első boss a pálya miatti fura irányítás miatt aránytalanul idegesítő lett, sok helyen könnyebben lehetett szívni, a végjáték meg kimondottan szadista lett, óriási difficulty spike plusz gecizés, és a hub (tábor) is veszélyesebb hely volt. Hozzáteszem, a steames verzió már talán 10+ éve patchelt, így a végjáték nem annyira vészes, de azért ott van a legszemetebb rész. Na meg kamera többször tökéletlen. Valójában kontrollerrel újrajátszva ott is csak egy-két boss-szerű szituációnak kellett újra nekifutnom.

Azért számomra az első rész lenyomhatatlan (itt a kölkök nagyon túltoltak voltak nekem, nem mintha ott nem lett volna mindenki érdekes), extrém vajsima élményt nyújtó hű folytatás lett. Csak hát az első rész annak idején szerintem egy kicsivel még humorosabb volt, kevésbé érezte rajta az ember a woke kultúrharc jegyeit (nem mondom, hogy itt rontották az élményemet), és volt benne pár fantasztikus agy (pálya), melyet nagyon sajnálnék, ha kihagytam volna. Még nem tudom, hogy a Win Stor-féle verzióval újraújrázzák, mert ott még nincs kimaxolva, vagy az őseredeti xboxossal (4:3-as képarány, patcheletlen végjáték). Mert az egy dolog, hogy benne vana ganépasszban, de én még 200 Ft-ért meg is vettem, sőt most is annyi.

De a legfontosabb, amit FIL-nek köszönhetően tud, az a FELHŐMARKETSÁT! Mutassatok ilyet PS5-ről! :banplz:

Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66530 2022.01.05. 23:57

DanielT írta:Kiurgrott a Trine 4 platina, hát ez rohadt jó volt! :eljen: Fair kihívások, élvezetes feladatok, jó keresgélés.
Most látom csak, hogy ez megvan nekem, csak a DLC hiányzik. Meg hogy mindben van már co-op. Hmm.

Valahol vicces belegondolni, hogy ebből az indie cuccból annak idején még 4 ezer forintért vettem a dobozos (azaz DVD-tokos) első részt, és most, több mint 10 évvel később, 7k-t sajnálok a HZD-re. De tényleg jó volt, csak újrázni az Enchanted Edition máig nem ment végig.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66531 2022.01.06. 12:11

Zóanagyvarázsló írta:Valahol vicces belegondolni, hogy ebből az indie cuccból annak idején még 4 ezer forintért vettem a dobozos (azaz DVD-tokos) első részt, és most, több mint 10 évvel később, 7k-t sajnálok a HZD-re.
Várd meg Gamepassban!
Avatar
eje75

Hozzászólás #66532 2022.01.06. 17:24

Moby írta:Mindenestre rettenetesen rákívántam erre a 42-es C2-es LG-re. Evo paneles (ahogy jósoltam is egy éve), AI felskálázós jóság. Nagyon várom, hogy bebaszódjon az ára BF-kor valami padlószintre (az akkori, fosforintos padlószintre :D). Már a C9-nél kvázimonitorra vágytam, nem az lett belőle, de így 2.5 év után már igazán megérdemelném.
Mi tagadás, megszerettem Én is az OLED-et... a 48-as nagy (megszokható, de akkor is...), de egy 42-es jó lenne az íróasztalomra... holnap megint megműtenek, de ha túl leszek rajta, veszek Én is... mondjuk nem a kriptóból az is biztos... hol vannak a fórum kriptó huszárai? Érdemes tartani? Vagy adjam el a picsába bukóba, mert ez már döglött ügy? Hol vannak a befektetési bankáraim, amikor szükségem van rájuk?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66533 2022.01.06. 17:27

Moby írta:Mindenestre rettenetesen rákívántam erre a 42-es C2-es LG-re. Evo paneles (ahogy jósoltam is egy éve), AI felskálázós jóság. Nagyon várom, hogy bebaszódjon az ára BF-kor valami padlószintre (az akkori, fosforintos padlószintre :D). Már a C9-nél kvázimonitorra vágytam, nem az lett belőle, de így 2.5 év után már igazán megérdemelném.
Evo panel az Ex?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66534 2022.01.06. 17:28

eje75 írta:Mi tagadás, megszerettem Én is az OLED-et... a 48-as nagy (megszokható, de akkor is...), de egy 42-es jó lenne az íróasztalomra... holnap megint megműtenek, de ha túl leszek rajta, veszek Én is... mondjuk nem a kriptóból az is biztos... hol vannak a fórum kriptó huszárai? Érdemes tartani? Vagy adjam el a picsába bukóba, mert ez már döglött ügy? Hol vannak a befektetési bankáraim, amikor szükségem van rájuk?
Gondolom neked konfetti lehet max, úgyhogy sztem tartsd
Avatar
Botond

Hozzászólás #66535 2022.01.06. 17:45

eje75 írta:Mi tagadás, megszerettem Én is az OLED-et... a 48-as nagy (megszokható, de akkor is...), de egy 42-es jó lenne az íróasztalomra... holnap megint megműtenek, de ha túl leszek rajta, veszek Én is... mondjuk nem a kriptóból az is biztos... hol vannak a fórum kriptó huszárai? Érdemes tartani? Vagy adjam el a picsába bukóba, mert ez már döglött ügy? Hol vannak a befektetési bankáraim, amikor szükségem van rájuk?
Jobbulást!
Avatar
Moby

Hozzászólás #66536 2022.01.06. 18:05

Micsu írta:Evo panel az Ex?
Nem, az EX új technó, de ezek a deutériumos panelek még nem kaphatóak. Az evo már volt tavaly is, de csak a G szériában. Az evo kicsit jobb fényerőben, a deutériumos meg sokkal jobb fényerőben. Lesz valamikor, de az még min 2 év, mire középre (C) bejön.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66537 2022.01.06. 18:11

Moby írta:Nem, az EX új technó, de ezek a deutériumos panelek még nem kaphatóak. Az evo már volt tavaly is, de csak a G szériában. Az evo kicsit jobb fényerőben, a deutériumos meg sokkal jobb fényerőben. Lesz valamikor, de az még min 2 év, mire középre (C) bejön.
Ezt kifejezetten szeretem a 48as C1ben, hogy nem bassza szét a szemem a fényerő este, a sötét szobában. Ilyen falusi gémingre bestest vétel volt kuka tvnek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66538 2022.01.06. 18:16

Botond írta:Ezt kifejezetten szeretem a 48as C1ben, hogy nem bassza szét a szemem a fényerő este, a sötét szobában. Ilyen falusi gémingre bestest vétel volt kuka tvnek.
A C1 közel a dupláját tzdja fényerőben, mint a q60-ad :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #66539 2022.01.06. 18:46

El se hiszem, hogy jön végre
phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66540 2022.01.06. 18:47

Moby írta:Nem, az EX új technó, de ezek a deutériumos panelek még nem kaphatóak. Az evo már volt tavaly is, de csak a G szériában. Az evo kicsit jobb fényerőben, a deutériumos meg sokkal jobb fényerőben. Lesz valamikor, de az még min 2 év, mire középre (C) bejön.
Az pont jo lesz akkortajt fogok cserelni :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #66541 2022.01.06. 18:57

Moby írta:A C1 közel a dupláját tzdja fényerőben, mint a q60-ad :D
Durva is lenne, ha a soundbar meg a mélynyomó azzal a pici ledcsíkkal nagyobb fényerőt bocsátana ki. ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66542 2022.01.07. 07:51

DanielT írta:Várd meg Gamepassban!
A már belekerült és érkezö középszarokra se nagyon van idöm, fölösleges még egy.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66543 2022.01.07. 08:33

DanielT írta:Kiurgrott a Trine 4 platina, hát ez rohadt jó volt! :eljen: Fair kihívások, élvezetes feladatok, jó keresgélés.
Engem eddig elkerült mind a 4, tegnap megvettem az ultimate collectiont, főleg az ára miatt (4500 MS-nél).
Avatar
Botond

Hozzászólás #66544 2022.01.07. 08:57

Moby írta:Engem eddig elkerült mind a 4, tegnap megvettem az ultimate collectiont, főleg az ára miatt (4500 MS-nél).
Én is 1-2 hónapja néztem bele az egyik rész demójába, vagy benne van a gpuban vmelyik rész? Nem is tudom hogy sodródott elém. Fiammal próbáltuk coopban, nem rossz, de nem is az igazi. Majd talán vmikor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66545 2022.01.07. 22:50

Már én is úgy érzem magam ahogy Dt szokta hogy sétagalopp a játék 80%a majd jön a fő ellen és főleg a random faszságok miatt szopok, gratulálok Zen studio. :nemtudom:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #66546 2022.01.08. 06:42

Zóanagyvarázsló írta:Valahol vicces belegondolni, hogy ebből az indie cuccból annak idején még 4 ezer forintért vettem a dobozos (azaz DVD-tokos) első részt, és most, több mint 10 évvel később, 7k-t sajnálok a HZD-re.
Én konkrétan megbántam a Dad of Boira elszórt 4000 Forintot. Impulzus vásárlás, annyira csak nem lehet gáz a rezi4 kamera és az új harcrendszer....de, az.
Lehet hogy a négyzet, négyzet, háromszögről lehúztak minden rókabőrt (szvsz nem), de az legalább működött.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66547 2022.01.08. 10:25

Micsu írta:Már én is úgy érzem magam ahogy Dt szokta hogy sétagalopp a játék 80%a majd jön a fő ellen és főleg a random faszságok miatt szopok, gratulálok Zen studio. :nemtudom:
Melyik flipper szopat? :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66548 2022.01.08. 11:04

benőmenő írta:Én konkrétan megbántam a Dad of Boira elszórt 4000 Forintot. Impulzus vásárlás, annyira csak nem lehet gáz a rezi4 kamera és az új harcrendszer....de, az.
Lehet hogy a négyzet, négyzet, háromszögről lehúztak minden rókabőrt (szvsz nem), de az legalább működött.
Annak idején vegyes érzésekkel követtem, de a felszopás, Barlog, a mitológia meg a sztori miatt érdekel. A grafbuzulgatás és a játékmenet is érdekel, de csak másodsorban vannak ezen a téren elvárásaim. Illetve a grafika nyilván ütni fog, ha nem cseszik el a portot, csak nem az izgat a legjobban benne. Meglátjuk, azt biztos nem várom, hogy a Ninja Gaident, a DMC 3-at vagy a Bayonettát üsse.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66549 2022.01.08. 11:20

Hat pedig patikamerlegen kimert cucc az uj gow, a regi harcrendszere se volt egy Ninja gaiden melyseg.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66550 2022.01.08. 11:39

Micsu írta:Hat pedig patikamerlegen kimert cucc az uj gow, a regi harcrendszere se volt egy Ninja gaiden melyseg.
Ezért mondom, hogy csodát nem várok. Nem lehet minden Maneater!
Avatar
Moby

Hozzászólás #66551 2022.01.08. 12:07

benőmenő írta:Én konkrétan megbántam a Dad of Boira elszórt 4000 Forintot. Impulzus vásárlás, annyira csak nem lehet gáz a rezi4 kamera és az új harcrendszer....de, az.
Lehet hogy a négyzet, négyzet, háromszögről lehúztak minden rókabőrt (szvsz nem), de az legalább működött.
Olyat én még senkitől nem hallottam, hogy a GOW harcrendszere ne működne :D Nem egy óceánmélységű dolog, én ezt aláírom, de oegalább két fokkal okosabb, mint a régié volt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66552 2022.01.08. 12:11

Micsu írta:Hat pedig patikamerlegen kimert cucc az uj gow, a regi harcrendszere se volt egy Ninja gaiden melyseg.
A régi harcrendszere egy fos volt, a mostani kb olyan, mint a nagyátlag a normálisabbakból. Attól meg a jóisten mentsen meg (engem), hogy NG-t, vagy DMC-t csináljanak a GOW-ból. Nem, kösznem. Van annak is helye, de jó helyen van az ott, ahol van. Nem szeretnék levegőben rángatózó enemyket, puttó animácijú harcokat egy olyan játékban, aminek az a kvázi lényege, hogy mindent kicsiszolnak benne, és mindezt csak azért, hogy az autisták is élvezhessék :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66553 2022.01.08. 12:57

Moby írta:A régi harcrendszere egy fos volt, a mostani kb olyan, mint a nagyátlag a normálisabbakból. Attól meg a jóisten mentsen meg (engem), hogy NG-t, vagy DMC-t csináljanak a GOW-ból. Nem, kösznem. Van annak is helye, de jó helyen van az ott, ahol van. Nem szeretnék levegőben rángatózó enemyket, puttó animácijú harcokat egy olyan játékban, aminek az a kvázi lényege, hogy mindent kicsiszolnak benne, és mindezt csak azért, hogy az autisták is élvezhessék :banplz:
Nem mondtam hogy csinaljanak azt de ahhoz kepest primko, Ninjahoz pont ment az a melysegu harcrendszer, massal el se tudnam kepzelni. Ugy ahogy te is mondod.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66554 2022.01.08. 13:18

DanielT írta:Melyik flipper szopat? :idiota:
Én is ezt akartam kérdezni, de nem mertem, ne én legyek mindig a gonosz. :idiota:
De nem mondja meg.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66555 2022.01.08. 14:24

Botond írta:Én is ezt akartam kérdezni, de nem mertem, ne én legyek mindig a gonosz. :idiota:
De nem mondja meg.
Operencia :P
100%os talalati eselynel levo misselgetest nem ertem, de tegnap az baszott fel mikor ilyen 3as szintu medvekarom tamadassal 2 db 1x hps ellenfelet nem oltem meg mikor az 100at is sebez, 0 hit.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #66556 2022.01.09. 16:35

The Gunk

mi volt ez a középszar? 300 forintos ganépasszt is sokallom érte/10
Avatar
Moby

Hozzászólás #66557 2022.01.09. 17:25

neoreg írta:The Gunk

mi volt ez a középszar? 300 forintos ganépasszt is sokallom érte/10
Én nem bírtam rávenni magam, hogy végigsétáljak rajta.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66558 2022.01.09. 20:35

Ellenben ez a Deep Rock Galactic rohadt jó. Abszolút együttműködés, egymásra utaltság, tök összetett és élvezetes zsémpléj és kihívás+sikerélmény!
Avatar
Botond

Hozzászólás #66559 2022.01.10. 18:34

Nem tudom érdemes e szarakodni ezzel a Kenával, mikor 17 perc végigvinni. Annál még az Oriban is több tartalom van, az legalább 20 percig eltart.

Erről a 17-20 perces játékokról jut eszembe, hogy végigvittem :idiota: PS5ön és XSX-en is a mátrixos ue techdemót. Nem tudom a DF-nek mi volt a verdiktje, mert youtubeon annyira nem érdekelt, de nekem az első kezes tapasztalatom kb annyi, hogy ps5ön picit több volt a bug/glitch, vagyis ps5ön volt, xsx-en nem sikerült belefutni egybe se, és ps5ön kihasználta a ravaszok spéci tulajdonságait, az jópofa volt. Összességében mindkettő jópofaság volt, mindkettő megérte azt a 15-20 percet, várom, hogy ezekből játék legyen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66560 2022.01.10. 20:16

És Nestlé gabonapehellyel meg a vásárlás blokkjával 1 havi GPU kódot lehet kapni.
Avatar
deep

Hozzászólás #66561 2022.01.10. 22:00

Botond írta:Nem tudom érdemes e szarakodni ezzel a Kenával, mikor 17 perc végigvinni. Annál még az Oriban is több tartalom van, az legalább 20 percig eltart.
Vagy, például játszhatod rendesen, és élvezheted azt a csodálatos művészi értéket, amit képvisel zeneileg és látványban. Valamint játéknak is kiváló. De ismerve téged, tényleg lehet jobb, ha meg se próbálod.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66562 2022.01.10. 22:44

Lepörgött a Immortals Fenyx Rising. 1000G
Szarrá maxoltam, minden megcsináltam benne, amit meglehetett, az utolsó morzsáig felnyaltam.
Gyönyörű volt, humoros, szórakoztató, gameplayben és minden aspektusában. Szinte tökéletes. Szinte...
Kettő hibát tudok felróni. Az egyik, hogy issszonyú mennyiségű nagyon jól kifundált vault van benne, amiben ismétlődés alig van. Le a kalappal, ezután még a legvérmesebb zelda rajongók is megnyalják a tíz ujjukat, de. "Sajnos" van egy képesség a játékban, ami valahogy nem lett összeegyeztetve a vaultok tervezőivel, vagy később került bele a játékba, ilyenmódon csalásnak minősül a vaultban. Meg lehet vele csinálni úgy feladatokat, hogy az eltér a tervezők szándékától, és emiatt ha az ember használja (amivel persze nagyon egyszerűvé válik néhány puzzle és/vagy ügyességi rész), akkor beszarik a kód. Nem lép ki vagy ilyesmi, de nem triggerelődnek dolgok, emiatt beragad a vault. Nem gamebraking, meg persze nem kell használni a csalást, de ez azért így gáz.
A másik - ez kevéssé direktben a játék hibája - hogy széjjelbassza a játékot az quick resume. Önmagában nem, de ha belép másik profil (gyerekeim) úgy, hogy quick resumban van a játék, akkor onnantól ha visszatérek, akkor corrupted save-ek lesznek. Én nem tudom miért kell erőltetni ezt a quick resumeot, több a baj vele, mint a jó. Kikapcsolni nem lehet örökre, csak per session, de végtelen plusz egyszer történt meg, hogy elfelejtettem totál bezárni a játékot, és ilyenkor volt, hogy 1 óra, vagy több gameplay veszett el, mire megláttam, hogy gond van.
Összességében nagyon erős 9 pontos játék. És egy baromállat vagyok, hogy nem a goldot vettem, most várhatom a seasonpass leárazását, és még úgy is sokkal drágábban jövök ki. Valakinek keményen pofán kéne vágnia, amikor fillérbaszóskodom kétezren, hogy a simát veszem meg. Van még benne vagy 800G, ha eljön ismét az ideje, kiszedem belőle természetesen.

/Ja a játék mentése szerint 52 óra volt, az XBOX szerint 73. Valszeg az egyik bruttó a másik nettó, nemtudom. Ja és óriási respect az UBI-nak, hogy az összes acsiból egy volt olyan, hogy ténylegesen farming, de az is ilyen 15 perc volt kb. Nem tudom hol a faszba járnak ezek a stúdiók fejben, amikor a többi játékukat tervezik, ha tudnak ezek ilyen dolgokat is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66563 2022.01.11. 09:27

Moby írta:Lepörgött a Immortals Fenyx Rising. 1000G
Szarrá maxoltam, minden megcsináltam benne, amit meglehetett, az utolsó morzsáig felnyaltam.
Gyönyörű volt, humoros, szórakoztató, gameplayben és minden aspektusában. Szinte tökéletes. Szinte...
Kettő hibát tudok felróni. Az egyik, hogy issszonyú mennyiségű nagyon jól kifundált vault van benne, amiben ismétlődés alig van. Le a kalappal, ezután még a legvérmesebb zelda rajongók is megnyalják a tíz ujjukat, de. "Sajnos" van egy képesség a játékban, ami valahogy nem lett összeegyeztetve a vaultok tervezőivel, vagy később került bele a játékba, ilyenmódon csalásnak minősül a vaultban. Meg lehet vele csinálni úgy feladatokat, hogy az eltér a tervezők szándékától, és emiatt ha az ember használja (amivel persze nagyon egyszerűvé válik néhány puzzle és/vagy ügyességi rész), akkor beszarik a kód. Nem lép ki vagy ilyesmi, de nem triggerelődnek dolgok, emiatt beragad a vault. Nem gamebraking, meg persze nem kell használni a csalást, de ez azért így gáz.
A másik - ez kevéssé direktben a játék hibája - hogy széjjelbassza a játékot az quick resume. Önmagában nem, de ha belép másik profil (gyerekeim) úgy, hogy quick resumban van a játék, akkor onnantól ha visszatérek, akkor corrupted save-ek lesznek. Én nem tudom miért kell erőltetni ezt a quick resumeot, több a baj vele, mint a jó. Kikapcsolni nem lehet örökre, csak per session, de végtelen plusz egyszer történt meg, hogy elfelejtettem totál bezárni a játékot, és ilyenkor volt, hogy 1 óra, vagy több gameplay veszett el, mire megláttam, hogy gond van.
Összességében nagyon erős 9 pontos játék. És egy baromállat vagyok, hogy nem a goldot vettem, most várhatom a seasonpass leárazását, és még úgy is sokkal drágábban jövök ki. Valakinek keményen pofán kéne vágnia, amikor fillérbaszóskodom kétezren, hogy a simát veszem meg. Van még benne vagy 800G, ha eljön ismét az ideje, kiszedem belőle természetesen.

/Ja a játék mentése szerint 52 óra volt, az XBOX szerint 73. Valszeg az egyik bruttó a másik nettó, nemtudom. Ja és óriási respect az UBI-nak, hogy az összes acsiból egy volt olyan, hogy ténylegesen farming, de az is ilyen 15 perc volt kb. Nem tudom hol a faszba járnak ezek a stúdiók fejben, amikor a többi játékukat tervezik, ha tudnak ezek ilyen dolgokat is.
Ubinál páros, páratlan hét van. Egyik héten a valhalla/fenyx akciós, másik héten a season passzok, és keddenként van váltás. Tegnapig volt a valhallás hét, ma már a fenyx season pass az akciós, szóval remélem azért tudtál aludni, de jó hír, hogy véget ért a várakozás!
/szerk: 50% offal 6250 forint
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2022.01.11. 09:31-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66564 2022.01.11. 09:28

deep írta:Vagy, például játszhatod rendesen, és élvezheted azt a csodálatos művészi értéket, amit képvisel zeneileg és látványban. Valamint játéknak is kiváló. De ismerve téged, tényleg lehet jobb, ha meg se próbálod.
Jajj, ne haragudj, tényleg rossz poén volt! Nem akartalak sem téged, sem a szentszonit megbántani!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #66565 2022.01.11. 09:37

Botond írta:És Nestlé gabonapehellyel meg a vásárlás blokkjával 1 havi GPU kódot lehet kapni.
Így már érthető, miért olyan a gamepass játékok többsége, mint amit korábban az ilyen gabonapelyhek mellé csomagoltak. Élen a hélókkal.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66566 2022.01.11. 10:25

benőmenő írta:Így már érthető, miért olyan a gamepass játékok többsége, mint amit korábban az ilyen gabonapelyhek mellé csomagoltak. Élen a hélókkal.
Mar lassan ingyen osztogatjak hogy ev vegen ellehessen mondani hogy van x millio elofizetojuk :fogmosas:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #66567 2022.01.11. 10:33

Botond írta:Jajj, ne haragudj, tényleg rossz poén volt! Nem akartalak sem téged, sem a szentszonit megbántani!
Multiplatform te szerencsétlen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66568 2022.01.11. 10:43

TasManXT írta:Multiplatform te szerencsétlen.
Látom még mindig nem megy az értő olvasás. Az hogy tucatnyi érvből kettőt sikerül felfogni az egy dolog, de hol mondtam olyat, hogy nem multiplatform a kena? Már azért is bocsánatot kell kérni, amit odahaluzol? Tényleg nem akartam megbántani a szentszonit, ne haragudj!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66569 2022.01.11. 10:59

TasManXT írta:Multiplatform te szerencsétlen.
Annyira azért nem multiplatform, hogy Xboxra is elérhető legyen... De a Halo Infinite majdnem olyan.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66570 2022.01.11. 11:01

benőmenő írta:Így már érthető, miért olyan a gamepass játékok többsége, mint amit korábban az ilyen gabonapelyhek mellé csomagoltak. Élen a hélókkal.
Nyugi, nem kapni lehet, csak nyerni :) Vettem egyet, hátha jó lesz GPUsítani a live-ot ha évközben lejár a 3 évem, de nem nyertem vele, szóval ez nem ilyen, hogy feltétlenül osztogatják hozzá, sajnos.

Vissza: “Leáldozott.hu”