A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
eje75

Hozzászólás #66431 2022.01.02. 11:39

eje75 írta:Aha.... akkor itt lehet valami gond, mert ha pl Forzázni szeretnék együtt, akkor kiírja a hibaüzenetet, hogy úgy tűnik egy másik eszközön jelentkeztél be...ezzel a "home" fiókkal lehet gond.... de a boxon az volt a fő fiók
Eddig soha nem foglalkoztam ezzel, de ahogy olvasgatom csak akkor tudunk online közösen játszani UGYANAZZAL a játékkal, ha mindkettőnknek van külön-külön live előfizetése, nem?
Avatar
Botond

Hozzászólás #66432 2022.01.02. 11:41

eje75 írta:Aha.... akkor itt lehet valami gond, mert ha pl Forzázni szeretnék együtt, akkor kiírja a hibaüzenetet, hogy úgy tűnik egy másik eszközön jelentkeztél be...ezzel a "home" fiókkal lehet gond.... de a boxon az volt a fő fiók
Csak akkor írja, ha ugyanazzal az accounttal próbálkoztok.
Pc-n belépsz azzal az accal ami a gpu-s, xboxon meg ott ugyanez az account meg a másik. Átváltasz a másikra és azzal indítod a forzát és ha barát a két account akkor mehet a multi.
Ha csak erre az xboxra léptél be a gpu accounttal és azzal léptél be elsőnek akkor homenak kell lennie. A hibaüzenet alapján inkább az a tippem, hogy nem váltottatok aktív accountot az xboxon.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66433 2022.01.02. 11:42

eje75 írta:Eddig soha nem foglalkoztam ezzel, de ahogy olvasgatom csak akkor tudunk online közösen játszani UGYANAZZAL a játékkal, ha mindkettőnknek van külön-külön live előfizetése, nem?
Akkor nálam ez a funkció is rosszul működik, mert heti szinten szoktam együtt forzázni a gyerekkel így, hogy én pc-n a saját accommal, amin a gpu van, ő meg xboxon a saját accával amin nincs semmi.
Avatar
eje75

Hozzászólás #66434 2022.01.02. 11:45

Botond írta:Akkor nálam ez a funkció is rosszul működik, mert heti szinten szoktam együtt forzázni a gyerekkel így, hogy én pc-n a saját accommal, amin a gpu van, ő meg xboxon a saját accával amin nincs semmi.
Lehet aza baj, hogy mindkét fiókon be van jelölve a: "My Home Xbox" ?
Avatar
Botond

Hozzászólás #66435 2022.01.02. 11:51

eje75 írta:Lehet aza baj, hogy mindkét fiókon be van jelölve a: "My Home Xbox" ?
Ahogy telefonon mondtam, ezt kétlem, de ha megoldotta, akkor öröm van. :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66436 2022.01.02. 12:10

Moby írta:Utánaolvastam. Ennek az az oka, hogy a platinához/1000-hez NEM KELL maxolni a játékot. Nem kell minden vaultot megcsinálni(olyannyira nem, hogy a pályán összesen csak 3-at kell, mert a többi eleve a challengekben van), csak 25-öt, nem kell minden chestet kinyitni, stb. Így kb érthető. Namost én pl vaultból megcsináltam már vagy 20-at csak az első két területen a mapon...szóval az ezrezés és a kimaxolás kurvamessze van egymástól.
Akkor a hltb helyett inkabb az acsik keszitoinek kene a kurva anyjat szidni nem? :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #66437 2022.01.02. 12:16

Micsu írta:Akkor a hltb helyett inkabb az acsik keszitoinek kene a kurva anyjat szidni nem? :D
AC:görögök jobb. Ott van egy-két acsi, amihez nem elég a maxolás, hanem még a végigjátszás közepén egy nyolc elemes küldinél mindig jó válasszal kell lezárni az egyes küldiket külön-külön és ha ez mindegyiknél sikerül akkor plusz egy acsi a kész a küldisorozat acsin felül. Sanszosan egynél rossz választ adtam, mert nem adta meg, szóval 150 óra alatt maxolva lesz xboxon is, de csak 92/93 mert egy párbeszédnél nem figyeltem. Visszatöltést leszarja. Mindkét válasz eredménye a játék szempontjából ugyanaz. Pc-n 93/93, de akkor nem is tudtam, hogy van ilyen, tök véletlenül sikerült.
Ubinál elmentek otthonról teljesen, egyik agyfaszból a másikba esnek!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66438 2022.01.02. 12:17

Micsu írta:Akkor a hltb helyett inkabb az acsik keszitoinek kene a kurva anyjat szidni nem? :D
Nem, az oda játékidőt feltöltők veszik az achievementeket a maxolás alapjának, ami hülyeség az itt írottak alapján. Ha nem lenne achievement egy se a játékban, akkor is kamut írnának be, vagy akkor hirtelen ugyanaz a játék 150 órásra hízik? Ha az achievementek félre is viszik itt a gondolkodást, az is tehet róla, aki hagyja.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66439 2022.01.02. 12:20

Botond írta:AC:görögök jobb. Ott van egy-két acsi, amihez nem elég a maxolás, hanem még a végigjátszás közepén egy nyolc elemes küldinél mindig jó válasszal kell lezárni az egyes küldiket külön-külön és ha ez mindegyiknél sikerül akkor plusz egy acsi a kész a küldisorozat acsin felül. Sanszosan egynél rossz választ adtam, mert nem adta meg, szóval 150 óra alatt maxolva lesz xboxon is, de csak 92/93 mert egy párbeszédnél nem figyeltem. Visszatöltést leszarja. Mindkét válasz eredménye a játék szempontjából ugyanaz. Pc-n 93/93, de akkor nem is tudtam, hogy van ilyen, tök véletlenül sikerült.
Ubinál elmentek otthonról teljesen, egyik agyfaszból a másikba esnek!
Nincs rá szabály, hogy milyennek kell lenniük az achievementeknek. Nem is hiszem, hogy szabványok közé kéne szorítani a fejlesztőket azért, hogy az ezrezés/platinázás pont ideális kihívás legyen, illetve minél ekvivalensebb legyenek a játékok. Tegyenek bele jó achievementeket, ahogy ők gondolják (ami persze lehet rossz elképzelés), de nem kell ide patikamérleg.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66440 2022.01.02. 13:52

Zóanagyvarázsló írta:Nincs rá szabály, hogy milyennek kell lenniük az achievementeknek. Nem is hiszem, hogy szabványok közé kéne szorítani a fejlesztőket azért, hogy az ezrezés/platinázás pont ideális kihívás legyen, illetve minél ekvivalensebb legyenek a játékok. Tegyenek bele jó achievementeket, ahogy ők gondolják (ami persze lehet rossz elképzelés), de nem kell ide patikamérleg.
Nincs ra szabaly de eleg nagy balfaszsag az ha ugy vannak kialakitva hogy van a jatekban meg 5x annyi tartalom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66441 2022.01.02. 14:47

Micsu írta:Akkor a hltb helyett inkabb az acsik keszitoinek kene a kurva anyjat szidni nem? :D
Szerintem nem, mert ott az van, hogy completionist, annak meg jelen esetben nem sok köze van az acsikhoz.
Avatar
eje75

Hozzászólás #66442 2022.01.02. 15:03

Botond írta:Ahogy telefonon mondtam, ezt kétlem, de ha megoldotta, akkor öröm van. :)
Megoldódott, Sea of Thieves-tünk... mekkora egy fun játék... amióta bejelentették, ferde szemmel néztem rá, hülyeségnek tartottam, de coop-ban eszméletlen nagy móka
Avatar
Botond

Hozzászólás #66443 2022.01.02. 15:07

eje75 írta:Megoldódott, Sea of Thieves-tünk... mekkora egy fun játék... amióta bejelentették, ferde szemmel néztem rá, hülyeségnek tartottam, de coop-ban eszméletlen nagy móka
Gyerek szokta nyomni az osztálytársaival. Teljesen nudli, de jól elvannak, míg kitalálják ki kormányoz, ki meri a vizet a fedélközben, stb. Közben voice cset. Még pár évet idősödik, és beköltöztetem a szobájába a Lego asztal helyére a saját géming világát. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #66444 2022.01.02. 18:47

Na vége a komolytalankodásnak, kedden 5kor a CESen jön a 3090tiáj! :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #66445 2022.01.02. 19:17

Botond írta:Na vége a komolytalankodásnak, kedden 5kor a CESen jön a 3090tiáj! :banplz:
Már félre is tettem 300e-ret.... a dobozára talán elég lesz...sőt talán még egy kép is lesz benne a kártyáról...
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #66446 2022.01.02. 22:38

Botond írta:Na vége a komolytalankodásnak, kedden 5kor a CESen jön a 3090tiáj! :banplz:

Ha eladnám az 5 éves 1070-em, kicsit rádobva az árából vehetnék egy xsx-et :D
Mi lesz itt kérem pár év múlva, nem jönnek az AAA címek pc-re, mert nem lesz alá megfizethető vas?
Avatar
Botond

Hozzászólás #66447 2022.01.03. 00:35

Greyfox írta:Ha eladnám az 5 éves 1070-em, kicsit rádobva az árából vehetnék egy xsx-et :D
Mi lesz itt kérem pár év múlva, nem jönnek az AAA címek pc-re, mert nem lesz alá megfizethető vas?
Lesz. 540p-t vinni fogja az integrált gpu is, az meg olyan mint a 4k kicsit hátrább ülve. :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66448 2022.01.03. 02:11

SZÁMADÁS 2021

Végigjátszások

MÁSZTERRÉSZ

Halo 4 (2012) – 10+ óra, 3-as co-op
Diablo III+Reaper of Souls kieg (2012-14) – 109 óra, teljes kampány újrajátszás, Diablo 1-es eseményben szórakozás (végigment többször), illetve egy szezon, főként co-opban
Street Fighter (1987) – a 30th Anniversary Editionből
Street Fighter II: The World Warrior (1991) – a 30th Anniversary Editionből, a kettő együtt volt nem egészen 5 óra
Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars (1996) – 83,5 óra, de ebben benne van a kieg egy pályája is már, illetve úgy 15 órát még mehetett tavaly decemberben; a két alapkampány kerek 80 óra volt

PS3

Castlevania: Harmony of Despair (2010) – néhány órát szánhattunk a befejezésre és az első DLC pályára, co-op

MINDEN IDŐK LEGERŐSEBB KONZOLJA

Gears of War 2 (2008) – 10- óra; Botonddal befejeztük online, amit megkezdtünk splitscreenben co-opban, később húgommal majdnem addig eljutottunk splitscreenben, mint korábban Botonddal; végigment az ingyenes DLC is kétszer (lőve és “lopakodva”)
The Medium (2021) – 13,5 óra
Marvel vs. Capcom: Infinite (2017) – 5 óra, story mode+1 ladder
A Way Out (2018) – 7-8 óra, couch co-op, újrajátszás, maxolva
Gears of War (2006) – kevesebb mint 10 óra, splitscreen co-op; újrajájátszás, de először ment végig az eredeti 360-as verzió (a GfWL-es PC-s és a Win 10-es Ultimate pörgött korábban)
Halo 5: Guardians (2015) – 17-18 óra, 3-as co-op
Maneater (2020) – 17-18 óra, maxolva az alapjáték
Gears of War: Judgment (2013) – kevesebb mint 10 óra, 3-4-es co-op
Gears of War 3 (2011) – ~10 óra, 2-4-es co-op
Injustice 2 (2017) – 9 óra, story mode 100%-ra, meg belenéztem abba, ami ladder helyett van
A Plague Tale: Innocence (2019) – 17-18 óra
Army of Two (2008) – ~10 óra, splitscreen co-op, a két DLC-pálya is lement
The Dark Pictures Anthology: Man of Medan (2019) – 6 óra, couch co-op, de ebből bő 4 órát cask néztem, mert felváltva irányítós
It Takes Two (2021) – 19-20 óra, couch co-op, maxolva
Psychonauts 2 (2021) – 36-37 óra, maxolva
What Remains of Edith Finch (2017) – 4 óra, maxolva

XSXPC

What Outriders (2021) – 38-39 óra, co-op, plusz néhány expedíció szólóban

Nem végig, de pörögtek (egy kicsit)

Diablo (1996) – átlógott előző szilveszterkor a nightmare Diablo run
Syberia (2002) – 3-4 óra, PC
Amerzone: The Explorer’s Legacy (1999) – 51 perc, PC
Mortal Kombat – 1 óra, PC, a Mortal Kombat Kollectionből
DarkSiders: Genesis (2019) – 51 perc, XSX, co-opban néztük nem jött át, és ki is ment ganépasszból
The Ascent (2021) – 1,5 óra, XSX, co-op, de ez legalább átjött, hogy mekkora mocsok
Forza Horizon 5 (2021) – 2 óra, XSX
Hades (2020) – 18 óra, XSX/PC/telefon
Heroes of Might and Magic: Price of Loyalty (1997) – 3,5 óra, PC
Final Fantasy VII (1997) – 81 perc, XSX
Need for Speed: Hot Pursuit Remastered (2010/2020) – 2 óra XSX
Wreckfest (2018) - ~1 óra, PC
Control (2019) – 24-25 óra PC-n, negyedórát ment az Xbox One-verzió is XSX-en
Remnant from the Ashes (2019) – 3 óra, PC/XSX, co-op
XIII (2003) – 1 óra, PC
Unreal Gold (1998) – 40 perc, PC
Return to Castle Wolfenstein (2001) – 3 óra, PC
Rage (2011) – 1 óra, PC
MDK (1996) – 1,5 óra, PC

A rövid játszások szerepeltek, a rövid a techdemózások nem, így a mátrixos UE5-cucc sem.

2021-es játékok erősorrendben

1. Psychonauts 2
2. It Takes Two
3. Outriders
4. The Medium

Ezek közül csak az első kettő GotY-matéria. A Forza Horizon 5 a maga ránézésre sajátos nemében tudja, amit kell, de túl keveset ment, és nem is voltam rá vevő.

TOP 5 játékidő

Diablo III (109 óra)
Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars (65 óra+3,5 órát ment a kieg)
Outriders (38-39 óra)
Psychonauts 2 (36-37 óra)
Control (24-25 óra)

Érdekes módon itt PC-uralom jött ki.

TOP 4 játékélmény

Hades
Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars
It Takes Two
Psychonauts 2

FOS of the Year

Marvel vs. Capcom: Infinite

YEAR of the Year

2021 – igazából csak két klasszis van (It Takes Two és Psychonauts 2), de ezt egyetlen más alaposabban megfuttatott évjárat sem mondhatja el

Viszonyításnak: 2020 így nézett ki.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66449 2022.01.03. 13:40

Ment még 1-2 órát a Banjo-Kazooie (1998, XSX) is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66450 2022.01.03. 18:02

Xboxon nem adta ki, az járt jól aki PS5re vette, ott tuti jobb játék!
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #66451 2022.01.03. 18:57

Botond írta:Xboxon nem adta ki, az járt jól aki PS5re vette, ott tuti jobb játék!
Kép
ott mostanra ennyit sem ér, ha valaki játszani akar, kénytelen crossplayben szopni a wasdegeres pécések ellen. PS5-ön még legalább van játékos, de ott sem sok már.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66452 2022.01.03. 20:13

Botond írta:Xboxon nem adta ki, az járt jól aki PS5re vette, ott tuti jobb játék!
Kép
Azért mert ott ijesztgetnek a borítón, hogy internet kell hozzá! :ejnye1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66454 2022.01.04. 16:14

Botond írta:Kép
Ezt az Outer Wilds-ot az egekbe magasztalják az egyedisége miatt, szóval jó alkalom a próbára. (Na nem nekem persze)
Avatar
Botond

Hozzászólás #66455 2022.01.04. 16:27

DanielT írta:Ezt az Outer Wilds-ot az egekbe magasztalják az egyedisége miatt, szóval jó alkalom a próbára. (Na nem nekem persze)
Outer wilds az csiki-csukizik, mint a rockstar címek "szoktak", volt már GPUban, aztán tavaly vmikor a harmadik negyedévben talán kikerült, most vissza. Zónak ez érdemi infó, mert ő bosszankodott miatta, már nem kell.
Most a Desperados3 kerül ki, ami miatt én vagyok bosszús, meg nem is, mert pc-n elindítottam még novemberben, aztán egérbillentyűzetre nem reagált, mikor lehúztam az x360 kontrollert akkor aztán olyan volt, mintha mégis, szóval bénán indított, és rajta volt a talán vmikor listámon, de akkor egy gonddal kevesebb. Fenyx úgyis megint 8k boxra, lehet az hamarabb sorra kerül, mint switchen vagy pc-n a desperados3. Ha meg nagyon desperadosozni akarok, akkor megveszem majd, de nem hiszem.
Szóval amiért linkeltem az a mass effect legendary, hogy akkor most (vmikor hamarosan, napot nem láttam még, hogy január melyik napján) érkezik az ea playbe, lehet csapatni. Én fogom is szerintem, 19 vagy 20ban mass effecteztem utoljára a 3 újrázással és az andromédával, pont időszerű ismét belenézni a trilógiába. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66456 2022.01.04. 16:29

DanielT írta:Ezt az Outer Wilds-ot az egekbe magasztalják az egyedisége miatt, szóval jó alkalom a próbára. (Na nem nekem persze)
Ez a terv, a múltkor install után került ki. Annyira sosem érdekelt, hogy pénzt adjak érte, pedig lehet jó. De így voltam a Maneaterrel és az Edith Finchcsel is, sőt az utóbbit valamiért kevertem is vele, sőt a Wild at Heartot is (utóbbinál a cím miatt érthető).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66457 2022.01.04. 16:36

Botond írta:Outer wilds az csiki-csukizik, mint a rockstar címek "szoktak", volt már GPUban, aztán tavaly vmikor a harmadik negyedévben talán kikerült, most vissza. Zónak ez érdemi infó, mert ő bosszankodott miatta, már nem kell.
Most a Desperados3 kerül ki, ami miatt én vagyok bosszús, meg nem is, mert pc-n elindítottam még novemberben, aztán egérbillentyűzetre nem reagált, mikor lehúztam az x360 kontrollert akkor aztán olyan volt, mintha mégis, szóval bénán indított, és rajta volt a talán vmikor listámon, de akkor egy gonddal kevesebb. Fenyx úgyis megint 8k boxra, lehet az hamarabb sorra kerül, mint switchen vagy pc-n a desperados3. Ha meg nagyon desperadosozni akarok, akkor megveszem majd, de nem hiszem.
Szóval amiért linkeltem az a mass effect legendary, hogy akkor most (vmikor hamarosan, napot nem láttam még, hogy január melyik napján) érkezik az ea playbe, lehet csapatni. Én fogom is szerintem, 19 vagy 20ban mass effecteztem utoljára a 3 újrázással és az andromédával, pont időszerű ismét belenézni a trilógiába. :)
Ja, OW érdekel. A ME LE is, de mivel előbb a sima 3-at akarom már végre letudni, nem ugrom neki (csak ezért nem). De az úgyis sokáig benne lesz az EA Play miatt. Amúgy meg az EA Prime Gamingben szokta kiszórni a játékait, volt pár hónapja Squadrons (kihagytam), most a Fallen Order (tegnap claimeltem), ha marad az együttműködés az Amazonnal idén, akkor a ME LE is lesz még kvázi ingyen.

A Desperados 3 nálam hosszú távú cél, biztos voltam benne, hogy sorra kerülése előtt kifut. Aztán vagy visszahozzák, vagy megveszem PC-re, a Shadow Tactics is volt bundle-ben, mostanában ingyen GOG-on, meg sokszor akciós. Egyébiránt ahhoz is jött nemrég stand-alone kieg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66458 2022.01.04. 18:45

:shakehead:
Zóanagyvarázsló írta:Ja, OW érdekel. A ME LE is, de mivel előbb a sima 3-at akarom már végre letudni, nem ugrom neki (csak ezért nem). De az úgyis sokáig benne lesz az EA Play miatt. Amúgy meg az EA Prime Gamingben szokta kiszórni a játékait, volt pár hónapja Squadrons (kihagytam), most a Fallen Order (tegnap claimeltem), ha marad az együttműködés az Amazonnal idén, akkor a ME LE is lesz még kvázi ingyen.

A Desperados 3 nálam hosszú távú cél, biztos voltam benne, hogy sorra kerülése előtt kifut. Aztán vagy visszahozzák, vagy megveszem PC-re, a Shadow Tactics is volt bundle-ben, mostanában ingyen GOG-on, meg sokszor akciós. Egyébiránt ahhoz is jött nemrég stand-alone kieg.
Mi a büdös francnak letolni a sima 3-at amikor van a remaster?
Avatar
Botond

Hozzászólás #66459 2022.01.04. 18:58

DanielT írta::shakehead: Mi a büdös francnak letolni a sima 3-at amikor van a remaster?
Én se értem, de nem mertem megkérdezni, nem kell nekem mindent érteni. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #66460 2022.01.04. 19:20

Na amíg elvittem éves fogorvosi kontrollra a gyerekeket, addig tényleg bejelentették a 3090tiájt.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #66461 2022.01.04. 19:41

Botond írta:Na amíg elvittem éves fogorvosi kontrollra a gyerekeket, addig tényleg bejelentették a 3090tiájt.
És saccra csak potom 2 millió forint lesz idehaza. Kettőt kérek!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66462 2022.01.04. 19:58

DanielT írta::shakehead: Mi a büdös francnak letolni a sima 3-at amikor van a remaster?
Mert a co-opot kivágták belőle, ki akartuk próbálni. De annak is csak most olvastam utána, hogy át lehet vinni a régi mentést bele. Szóval főként a co-op.

De amúgy engem zavar az EA Play, elég béta, a Galaxyval se kommunikál. Mert ugye a régi PC-s mentésemet abba tudnám így csak átvinni. Tehát valószínűleg végigmegy PC-n a sima origines kontrollermoddal és co-oppal, azt majd a teljes trilógia valamin. Valószínűleg konzolon. De marhára örülnék, ha szabadon váltogathatnám a platformot.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66463 2022.01.04. 20:09

Zóanagyvarázsló írta:Mert a co-opot kivágták belőle, ki akartuk próbálni. De annak is csak most olvastam utána, hogy át lehet vinni a régi mentést bele. Szóval főként a co-op.

De amúgy engem zavar az EA Play, elég béta, a Galaxyval se kommunikál. Mert ugye a régi PC-s mentésemet abba tudnám így csak átvinni. Tehát valószínűleg végigmegy PC-n a sima origines kontrollermoddal és co-oppal, azt majd a teljes trilógia valamin. Valószínűleg konzolon. De marhára örülnék, ha szabadon váltogathatnám a platformot.
Teljesen független egymástól a kettő. Annyi összefüggés van közötte, mint a Halo5ben a kampány és a multi között. Halo5 multit is kihagytuk, akkor a ME3 multi miért ilyen élethalál kérdés? :D Ha nyomod a multit (ami azért coop néven fut, mert player játszik player ellen, hanem ugye a playerek coopban npc-k ellen, mintha bf2042ben az egyik csapatban playerek lennének, a másikban csak botok, de attól még nem lenne coop játék... amikor player van player ellen, akkor is össze kell dolgozni a playereknek, hogy legyőzzék a másik playereket mégsem coop játékként hirdetik a bf2042t), akkor kapsz ilyen százalékot a galaxis felszabadítására, és elméletileg több segítséged lesz a végső-végső harcnál. Elméletileg. Gyakorlatilag nem.
Pont mert sokan utálják a multit, meg mert még többen utálják a mobiljukat nyomogatni, úgyis az egész coopos multiplayer kiváltható volt egy mobilapp nyomogatással, nost hallottunk már olyat, aki ezt nem szereti, ezért úgy van megcsinálva, hogy a gyakorlati különbség semmi.
Vagyis hát pont annyira veti vissza az egészet, amennyire a halo1-2-3-4-5-odst-reach élményünk sérült azáltal, hogy egyikben se multiztunk. Gears multikat is kihagytuk, az is fél élmény akkor, lehet mégiscsak rá kellene menni a gears2 vagy 3 acsira a 100.000 killel, mert így kivágtuk az élmény felét?
Marketing bullshit az a coop.
/szerk: de ha annyira érdekel, akkor lenyomod a LE-ben a kampányokat, majd telepíted az eredeti hármat és nyomhatod a coopot. Merhogy amúgy semmi köze ilyen szinte egymáshoz, tök más karaktereid vannak, más gearrel, stb, ahogy a gearsekben és a halokban is elkülönül a kampányos és a multis karaktered. Nincs ilyen egyikben szerzel vmit azt használhatod a másikban. A coop az kvázi egy standalone dlc is lehetne.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66464 2022.01.04. 20:13

Botond írta:Teljesen független egymástól a kettő. Annyi összefüggés van közötte, mint a Halo5ben a kampány és a multi között. Halo5 multit is kihagytuk, akkor a ME3 multi miért ilyen élethalál kérdés? :D Ha nyomod a multit (ami azért coop néven fut, mert player játszik player ellen, hanem ugye a playerek coopban npc-k ellen, mintha bf2042ben az egyik csapatban playerek lennének, a másikban csak botok, de attól még nem lenne coop játék... amikor player van player ellen, akkor is össze kell dolgozni a playereknek, hogy legyőzzék a másik playereket mégsem coop játékként hirdetik a bf2042t), akkor kapsz ilyen százalékot a galaxis felszabadítására, és elméletileg több segítséged lesz a végső-végső harcnál. Elméletileg. Gyakorlatilag nem.
Pont mert sokan utálják a multit, meg mert még többen utálják a mobiljukat nyomogatni, úgyis az egész coopos multiplayer kiváltható volt egy mobilapp nyomogatással, nost hallottunk már olyat, aki ezt nem szereti, ezért úgy van megcsinálva, hogy a gyakorlati különbség semmi.
Vagyis hát pont annyira veti vissza az egészet, amennyire a halo1-2-3-4-5-odst-reach élményünk sérült azáltal, hogy egyikben se multiztunk. Gears multikat is kihagytuk, az is fél élmény akkor, lehet mégiscsak rá kellene menni a gears2 vagy 3 acsira a 100.000 killel, mert így kivágtuk az élmény felét?
Marketing bullshit az a coop.
Tudom, hogy nagyjából miként kapcsolódik a sztorihoz. Mindenesetre eddig lépten-nyomon azt hallottam, hogy dicsérik a co-opját. Magamtól én se kérném bele, de ez kíváncsivá tett. Majd húgommal megbeszélem, mennyire akarjuk erőltetni.

Nyilván más lenne a helyzet, ha a PC-s régi 1-2-t tudnám folytatni a konzolos remasterben, de az ilyesmit nem erőlteti az EA.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66465 2022.01.04. 20:19

Zóanagyvarázsló írta:Tudom, hogy nagyjából miként kapcsolódik a sztorihoz. Mindenesetre eddig lépten-nyomon azt hallottam, hogy dicsérik a co-opját. Magamtól én se kérném bele, de ez kíváncsivá tett. Majd húgommal megbeszélem, mennyire akarjuk erőltetni.

Nyilván más lenne a helyzet, ha a PC-s régi 1-2-t tudnám folytatni a konzolos remasterben, de az ilyesmit nem erőlteti az EA.
Dícsérik, sokan szerették, csak ugye nincs köze a kampányhoz így érthetetlen az árukapcsolásod, hogy majd lenyomod klasszik kampányt, és utána LE. Hovaminek?
X360as Halokat se kaptad elő, hogy azoknak a multiját nyomjad és még kampányt is abba és csak utána MCC kampány. Pedig annak idején az x360as halo multikat is sokan szerették. :)
Mondjuk azokat amúgy pont lekapcsolták most decemberben, szóval már ne is vágyakozz rá. :( X360as Halo multik nyugodjatok békében!

/szerk: Hatodikán jön ea playbe az ME:LE az kiderült közben. Szóval holnapután.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66466 2022.01.04. 20:27

Botond írta:Dícsérik, sokan szerették, csak ugye nincs köze a kampányhoz így érthetetlen az árukapcsolásod, hogy majd lenyomod klasszik kampányt, és utána LE. Hovaminek?
X360as Halokat se kaptad elő, hogy azoknak a multiját nyomjad és még kampányt is abba és csak utána MCC kampány. Pedig annak idején az x360as halo multikat is sokan szerették. :)
Mondjuk azokat amúgy pont lekapcsolták most decemberben, szóval már ne is vágyakozz rá. :( X360as Halo multik nyugodjatok békében!

/szerk: Hatodikán jön ea playbe az ME:LE az kiderült közben. Szóval holnapután.
Mert húgom egyik kedvenc játéksorozata, én is bírom, és gondoltuk, kipróbáljuk? Azt meg te is írtad, hogy kapcsolódik a főszálhoz, ha ki is váltható mással. De amúgy is belepiszkáltak néhány dologba, látványba is, az 1-2-ből is megéltem az eredeti verziót, ennyiből jó lenne itt is látni előtte.

A Blade Runnerből is végigjátszottam az eredetit a remaster előtt. Igaz, akkor még úgy volt, hogy lassan megjelenik, de azóta több mint 1 éve kussolnak, így abszolút jól tettem. A Silent Hill 2-3 HD-t nem is vettem meg még Boxra, mert elcseszett remaster. Viszont éppen ma vettem egy Beyond Good and Evil HD-t (bár PS3-ra is megvan), hogy a PC-s fosporthoz már ne kelljen hozzáérnem újrázásnál, és termelje a GS-t, mert az neked rossz :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #66467 2022.01.04. 20:37

Zóanagyvarázsló írta:Mert húgom egyik kedvenc játéksorozata, én is bírom, és gondoltuk, kipróbáljuk? Azt meg te is írtad, hogy kapcsolódik a főszálhoz, ha ki is váltható mással. De amúgy is belepiszkáltak néhány dologba, látványba is, az 1-2-ből is megéltem az eredeti verziót, ennyiből jó lenne itt is látni előtte.
Nem kapcsolódik. Úgy tesznek mintha kapcsolódna (van egy térkép, amin százalékok vannak, és az nő, ha multizol), de valójában nem történik semmi se a sztoriban, nincs egy új cutscene, ellenség, vagy bármi ami értékelhető lenne. Ennél még a cog-tagek is jobban kapcsolódnak a gears sztorijához, és azokat se szedtük össze mindent, szóval ott lemaradtunk pár sornyi szövegről, itt annyiról tudsz lemaradni, hogy egy terepasztalon/térképen, ha véletlenül ránézel, akkor sose látsz olyat, hogy 80% vagy 90%, hanem mindig fixen 40%-ot látsz. Dráma!
Külön a multira rá lehet nézni a klasszik kampány nélkül.
De amúgy már buktad az egészet. Én letoltam day1, még a kiegészített befejezések előtt, láttam az eredeti befejezést. Utána a picsogók miatt lett három új befejezés, már csak azokat láthatod, az eredetit max youtubeon.
ME3 az egyetlen játék, ahol ha nem játszottad day1, akkor bukó, aki kimaradt az lemaradt. :gonosz1:
/szerk: utolsó pc-s fizikai vásárlásom volt day1 a ME3, még a megboldogult cd galaxisban a kiskörúton, mert akkor még ott volt a bolt a múzeum árnyékában a kálvintól két lépésre. Utána csak digitálisat vettem pc-re (is), de pár éve már azt se (pc-re).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66468 2022.01.04. 20:51

Botond írta:Nem kapcsolódik. Úgy tesznek mintha kapcsolódna (van egy térkép, amin százalékok vannak, és az nő, ha multizol), de valójában nem történik semmi se a sztoriban, nincs egy új cutscene, ellenség, vagy bármi ami értékelhető lenne. Ennél még a cog-tagek is jobban kapcsolódnak a gears sztorijához, és azokat se szedtük össze mindent, szóval ott lemaradtunk pár sornyi szövegről, itt annyiról tudsz lemaradni, hogy egy terepasztalon/térképen, ha véletlenül ránézel, akkor sose látsz olyat, hogy 80% vagy 90%, hanem mindig fixen 40%-ot látsz. Dráma!
Külön a multira rá lehet nézni a klasszik kampány nélkül.
De amúgy már buktad az egészet. Én letoltam day1, még a kiegészített befejezések előtt, láttam az eredeti befejezést. Utána a picsogók miatt lett három új befejezés, már csak azokat láthatod, az eredetit max youtubeon.
ME3 az egyetlen játék, ahol ha nem játszottad day1, akkor bukó, aki kimaradt az lemaradt. :gonosz1:
/szerk: utolsó pc-s fizikai vásárlásom volt day1 a ME3, még a megboldogult cd galaxisban a kiskörúton, mert akkor még ott volt a bolt a múzeum árnyékában a kálvintól két lépésre. Utána csak digitálisat vettem pc-re (is), de pár éve már azt se (pc-re).
Tudom, hogy a százalékhoz kell lövöldözni, ezt értettem az alatt, amit írtam. Az Extended Cutot meg szerintem nem kötelező telepíteni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66469 2022.01.04. 21:09

Zóanagyvarázsló írta:Tudom, hogy a százalékhoz kell lövöldözni, ezt értettem az alatt, amit írtam. Az Extended Cutot meg szerintem nem kötelező telepíteni.
Tényleg, el is felejtettem, hogy ott még a bioware pontos, tartalom kivágós dlc-s szopódás volt. Húbazmeg, már emlékszem miért nem vettem soha többet fizikai példányt, meg day1 se semmit, pláne nem az eatől. Pedig már pont elfelejtettem, de eszembe juttattad, köszbazmeg! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #66470 2022.01.05. 08:25

Befutottak a PSVR2 műszaki adatok, szóval látható közelségbe került a cucc!
Egyúttal bejelentésre került az első PSVR2 játék. Jöhet a papához! :finom:
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #66471 2022.01.05. 08:30

Moby írta:Befutottak a PSVR2 műszaki adatok, szóval látható közelségbe került a cucc!
Egyúttal bejelentésre került az első PSVR2 játék. Jöhet a papához! :finom:
Hát már én is kurvára várom, hogy legyen értelme ebben a háztartásban is az ajtókitámasztó5nek! :eljen:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #66472 2022.01.05. 08:55

Botond írta:Hát már én is kurvára várom, hogy legyen értelme ebben a háztartásban is az ajtókitámasztó5nek! :eljen:
Miert varod, ha elvagy boxon? Vagy en is vegyek egy xsx-et ajtot tamasztani, hogy utana ezzel farasszam a lealdot? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66473 2022.01.05. 09:47

Botond írta:Hát már én is kurvára várom, hogy legyen értelme ebben a háztartásban is az ajtókitámasztó5nek! :eljen:
Az ember aki az ÉRTELMET keresi hölgyeim és uraim!

Amit 2x nyomott végig értelmet kereső alanyunk azt 2x szerepeltettem, mert mellette a megjegyzés nem volt kellően demonstratív az elmeállapotára nézve.

Kérem a közvetlen szemkontaktust kerüljék és a ketrecen ne adjanak be neki sem ételt, sem mást amit esetleg követel. Köszönöm!

- HALO4 (PC, coop)
- HALO4 spartan ops (xsx, coop)
- HALO5 (xsx, coop)
- HALO5 (xsx, coop)
- HALO: Spartan strike (pc)
- Gears1 (xsx, coop)
- Gears2 (xsx, coop)
- Gears2 (xsx, coop)
- Gears3 (xsx, coop)
- Gears3 (xsx, coop)
- Gears:Judgement (xsx, coop)
- Gears:Judgement (xsx, coop)
- Gears4 (xsx, coop)
- Gears5 (xsx, coop), Hivebusters sztori dlc is (xsx, coop)
- Lego Indiana Jones1 (xsx, coop)
- Lego Indiana Jones2 (xsx, coop)
- Lego Karib tenger kalózai (xsx, coop)
- Lego Batman1 (xsx, coop)
- Lego Batman2 (xsx, coop)
- Lego Gyűrűk ura (xsx, coop)
- Lego Hobbit (xsx, coop)
- Borderlands1 (xsx, coop)
- Borderlands2 (xsx, coop)
- Call of the sea (xsx)
- Call of the sea (pc), külön mentéses, így külön-külön kellett végigtolni a két platformon, azaz 2 teljes végigjátszás, egyik xsx, másik pc
- The outer worlds (xsx)
- The outer worlds (pc), külön mentéses, így külön-külön kellett végigtolni a két platformon, azaz 2 teljes végigjátszás, egyik xsx, másik pc
Avatar
Botond

Hozzászólás #66474 2022.01.05. 10:16

Greyfox írta:Miert varod, ha elvagy boxon? Vagy en is vegyek egy xsx-et ajtot tamasztani, hogy utana ezzel farasszam a lealdot? :D
Xboxra nincs VR (csak VRR :idiota: ), direkt ezért vettem az ajtó kitámasztót, szóval várom, Ja, hogy a kigondolt célt el tudja látni.
Ne vegyél xboxot! Senki se szeret jobb minőségben olcsóbban játszani, szerintem te sem. :) Maneater, rage2, meg a többi hasonlóan ps exclu 10/10 csoda csak ps-en jó!
Avatar
Botond

Hozzászólás #66475 2022.01.05. 10:22

DanielT írta:Az ember aki az ÉRTELMET keresi hölgyeim és uraim!

Amit 2x nyomott végig értelmet kereső alanyunk azt 2x szerepeltettem, mert mellette a megjegyzés nem volt kellően demonstratív az elmeállapotára nézve.

Kérem a közvetlen szemkontaktust kerüljék és a ketrecen ne adjanak be neki sem ételt, sem mást amit esetleg követel. Köszönöm!

21 játék felsorolás
Ebben a felsorolásban bármelyik random 21 címet kiválasztva mind jobb játék, mint a 10/10 alltimebestest maneater pl. :banplz:
Meg ugye a játék az közösségi élmény, sikerült majdnem az összes coop végigjátszást kicsípni a tavalyi évemből, hogy éltess egy platformot, ami mindent megtesz, hogy elidegenítse az embereket egymástól nettó kapzsiságból. Taps!
Avatar
Moby

Hozzászólás #66476 2022.01.05. 10:22

Ja, egyébként gondolom láttátok, jönnek a 42-es oledek. Évvégén veszek egyet a monitor helyett. Nem, nem pécére, ahhoz most sincs monitor, de a desktopgéminghez kell. Most is ahhoz használom a monitort.
Kapható már HDMI2.1 mátrix, a napokban rendeltem egyet, nem olcsó, de remélem jó. Majd beszámolok róla.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #66477 2022.01.05. 10:43

Botond írta:Xboxra nincs VR (csak VRR :idiota: ), direkt ezért vettem az ajtó kitámasztót, szóval várom, Ja, hogy a kigondolt célt el tudja látni.
Ne vegyél xboxot! Senki se szeret jobb minőségben olcsóbban játszani, szerintem te sem. :) Maneater, rage2, meg a többi hasonlóan ps exclu 10/10 csoda csak ps-en jó!
Jobb minőség??? Olcsóbb??? Számodra mit is jelent pontosan a jobb minőség?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66478 2022.01.05. 10:48

Greyfox írta:Miert varod, ha elvagy boxon? Vagy en is vegyek egy xsx-et ajtot tamasztani, hogy utana ezzel farasszam a lealdot? :D
hat mikor mar lassan bun az aram fogyasztas akkor ott legyen a 10 konzol, 5 ipad/telefon, 3 tv mellett :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #66479 2022.01.05. 10:55

TasManXT írta:Jobb minőség??? Olcsóbb??? Számodra mit is jelent pontosan a jobb minőség?
Egy maneaternél vagy egy rage2nél? Hogy csak a tavalyi év bestest címeit emeljem ki, de mondhatnám a törpés lövöldét is, hogy az idei bestest várományosát mondjam.
Na kérlek több képpont (nem tud mindenki dánmintával szaporítani sajna), vrr meg ilyesmi a minőség, és hát a 300 forintos ganépasszal se versenyképes a PS+, arról nem is beszélve mikor tízezrekért kell venni a cuccot, mint a rage2.
És Dani esetében a returnal playtime is tud ugyanannyi lenni mindkét platformon csak hogy a Sony exclu címekről is szóljunk.
De ha általában érdekel, hogy mi a minőség, akkor visszautalnék korábbi kommentjeimre a lemezkezelést hangrobbanással egybekötő élményre, a 3 óra alatt lemerülő kontrollerre, a géphez adott 30 centis kábelre, hogy ha lemerül akkor pont a tv alá tudj ülni, feltéve, hogy az a falon van, mert a tv alsó élét nézve a legminőségibb a géming, nem is értem eje miért írta black fridaykor, hogy vett 3 méretes USB-c kábelt kettőt és de kurvajó ez. Vajon miért? Tipp vki? Mert túl minőségi amit az ajtótámasztó5höz adtak és downgradelni akar, mert nem méltó a minőségre? És még sorolhatnám.
Tudom, hogy komolyan kérdezted, mert viccnek durva lenne!
Avatar
Botond

Hozzászólás #66480 2022.01.05. 10:57

Micsu írta:hat mikor mar lassan bun az aram fogyasztas akkor ott legyen a 10 konzol, 5 ipad/telefon, 3 tv mellett :idiota:
5 konzol, 10 iPad/telefon és 3 tv, szóval ezt se tudod jól! Megint csak az alaptalan vádaskodás! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #66481 2022.01.05. 11:21

Botond írta:Egy maneaternél vagy egy rage2nél? Hogy csak a tavalyi év bestest címeit emeljem ki, de mondhatnám a törpés lövöldét is, hogy az idei bestest várományosát mondjam.
Na kérlek több képpont (nem tud mindenki dánmintával szaporítani sajna), vrr meg ilyesmi a minőség, és hát a 300 forintos ganépasszal se versenyképes a PS+, arról nem is beszélve mikor tízezrekért kell venni a cuccot, mint a rage2.
És Dani esetében a returnal playtime is tud ugyanannyi lenni mindkét platformon csak hogy a Sony exclu címekről is szóljunk.
De ha általában érdekel, hogy mi a minőség, akkor visszautalnék korábbi kommentjeimre a lemezkezelést hangrobbanással egybekötő élményre, a 3 óra alatt lemerülő kontrollerre, a géphez adott 30 centis kábelre, hogy ha lemerül akkor pont a tv alá tudj ülni, feltéve, hogy az a falon van, mert a tv alsó élét nézve a legminőségibb a géming, nem is értem eje miért írta black fridaykor, hogy vett 3 méretes USB-c kábelt kettőt és de kurvajó ez. Vajon miért? Tipp vki? Mert túl minőségi amit az ajtótámasztó5höz adtak és downgradelni akar, mert nem méltó a minőségre? És még sorolhatnám.
Tudom, hogy komolyan kérdezted, mert viccnek durva lenne!
Óvatosan az arcoskodással. 2021 nem volt a sony éve finoman szólva sem, de 2022 durvának igérkezik. Félek, a 300 forintos ganyépassz összes játéka kevés lesz lenyomni a nagyágyúkat. Az MS-től az idén meg már várni sincs mit.

/az meg áruljátok már el, hogy az miféle fétis, hogy a kontrollereket a gépekbe dugdozzátok? Milyen ökör szokás ez?
Avatar
Botond

Hozzászólás #66482 2022.01.05. 11:34

Moby írta:Óvatosan az arcoskodással. 2021 nem volt a sony éve finoman szólva sem, de 2022 durvának igérkezik. Félek, a 300 forintos ganyépassz összes játéka kevés lesz lenyomni a nagyágyúkat. Az MS-től az idén meg már várni sincs mit.

/az meg áruljátok már el, hogy az miféle fétis, hogy a kontrollereket a gépekbe dugdozzátok? Milyen ökör szokás ez?
Három alternatíva van, ha 3 óra 10 percet akarsz játszani 1 huzamban.
1. Váltott kontroller, nyilván a minőség csúcsa ez, hogy kell tartalék kontroller.
2. Leszoksz a 3:10 perces etapokról, szigorúan betartod az orvosi előírást, és óránként megszakítod a játékot 20 percre, amíg töltőn a kontroller.
3. Fogod a kábelt és rádugod és a vezetékes kontrollereddel mehet a végtelenbe és tovább. Ebben az esetben a sony szerint a minőség azt jelenti, hogy 30 centire ülsz a tv-hez. 48 col és felette ez pont ideális és a MINŐSÉGI élmény!

Amúgy meg ez a sony és ms ajánlás is, hogy dugjad rá, ezért adják a kábelt. Mondjuk a szemét ms az 2 méternél hosszabb kábelt ad, a mocsok állatok, kurvaanyjukat! Azzal le lehet ülni ugye 2 méterre is a kijelzőtől, plusz a kinyújtott karod hossza. Fozs. Még szerencse, hogy ez csak 40 óránként jön elő, és nem 3.

/szerk: Közben sorban jönnek a sony hw-ek, remélhetően lesz olyan is, ami 3 óránál többet bír egy töltéssel.
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #66483 2022.01.05. 11:53

Botond írta:3. Fogod a kábelt és rádugod és a vezetékes kontrollereddel mehet a végtelenbe és tovább. Ebben az esetben a sony szerint a minőség azt jelenti, hogy 30 centire ülsz a tv-hez. 48 col és felette ez pont ideális és a MINŐSÉGI élmény!
A kérdés nem ez volt. A kérdés az, hogy miért a konzolba? Ki az állat, aki keresztül a nappalin a gépbe dugdossa a kontrollert 5 méter kábellel, miközben mindenkinél a keze ügyében tuti hempereg vagy 2 telefon töltő?
Avatar
Botond

Hozzászólás #66484 2022.01.05. 11:57

Moby írta:A kérdés nem ez volt. A kérdés az, hogy miért a konzolba? Ki az állat, aki keresztül a nappalin a gépbe dugdossa a kontrollert 5 méter kábellel, miközben mindenkinél a keze ügyében tuti hempereg vagy 2 telefon töltő?
Akinek nincs töltőaljzat a kanapéba építve? Vagy akinek a babzsák van a nappali közepén ebből a célból, és ígyis-úgyis-amúgyis minden irányba legalább két méter egy konnektor? Akárhova dugod, a 2 méter egyes számítások szerint 170 centivel meghaladja a 30 centit, de én ebben amúgy nem hiszek, meg fel se nézek!
Avatar
Moby

Hozzászólás #66485 2022.01.05. 12:06

Botond írta:Akinek nincs töltőaljzat a kanapéba építve? Vagy akinek a babzsák van a nappali közepén ebből a célból, és ígyis-úgyis-amúgyis minden irányba legalább két méter egy konnektor? Akárhova dugod, a 2 méter egyes számítások szerint 170 centivel meghaladja a 30 centit, de én ebben amúgy nem hiszek, meg fel se nézek!
Veszel powerbankot, vagy hosszabb kábelt, és még kismillió megoldása van a problémának. Hiszti a semmiről. Az MS-nél miért nem hisztiztél, hogy kaptál kettő darab alkáli elemet, amivel nem fog örökké menni, és ha nem akarod az elemeket cserélgetni, akkor valamit venned kell? Ott nulla centi kábelt kaptál. Ott nem gáz. Itt gáz. Nem te szoktál fennhangon üvöltözni a kettős mércéről?

/a "Mondjuk a szemét ms az 2 méternél hosszabb kábelt ad" részt a posztodban meg kéne magyarázni, mert az MS soha egyetlen kurva kábelt nem ad semmilyen xboxhoz, és nem is adott, hiszen a kontrollerei nem tölthetőek, mi a gecinek adott volna bármekkorát.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66486 2022.01.05. 12:20

Moby írta:Veszel powerbankot, vagy hosszabb kábelt, és még kismillió megoldása van a problémának. Hiszti a semmiről. Az MS-nél miért nem hisztiztél, hogy kaptál kettő darab alkáli elemet, amivel nem fog örökké menni, és ha nem akarod az elemeket cserélgetni, akkor valamit venned kell? Ott nulla centi kábelt kaptál. Ott nem gáz. Itt gáz. Nem te szoktál fennhangon üvöltözni a kettős mércéről?

/a "Mondjuk a szemét ms az 2 méternél hosszabb kábelt ad" részt a posztodban meg kéne magyarázni, mert az MS soha egyetlen kurva kábelt nem ad semmilyen xboxhoz, és nem is adott, hiszen a kontrollerei nem tölthetőek, mi a gecinek adott volna bármekkorát.
Azt tudom, hogy nem adott, csak annyi, hogy mégis adott különben nem hányódna itt tucatszám, és pont ezért adta, hogy amikor lemerül akkor dugjad rá a kontrollert, két méterről, ne 30 centiről, mint az állatok.
De akkor küldjed a linket, hogy hol van ölben kényelmesen tartható hosszabbító/elosztó, mert a 30 centis kábel az pont derékig ér le, szóval olyan kellene, ami nem nyomja a hasam, kellemesen masszíroz, stb.
Gugliba beírom (chromeban persze), hogy "ölbenkényelmesentarthatóhosszabbító" akkor sony termékeket dob ki, vagy csak utángyártott van? :idiota:
Minden csak hiszti ami a sony elbaszása, de amikor az ms cseréli a kontrollert két nap alatt szó nélkül az világvége. Bezzeg a sonyhoz Kínából két hét alatt megjött az alkatrész és lehetett barkácsolni, mint ötödikben technika órán, mert hát minőség!
Na de az eredeti kérdés az volt, hogy mi a minőség. A 3 óránként lemerül kontroller a 30 centis kábellel az nem az. Még akkor sem, ha fél évig bírja a ravasz eltörés előtt és utána öt perc alatt szerelhető egy jelképes 2 hetes várakozás után, amíg megjön a cucc Kínából.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #66487 2022.01.05. 12:32

Botond írta:Azt tudom, hogy nem adott, csak annyi, hogy mégis adott különben nem hányódna itt tucatszám, és pont ezért adta, hogy amikor lemerül akkor dugjad rá a kontrollert, két méterről, ne 30 centiről, mint az állatok.
De akkor küldjed a linket, hogy hol van ölben kényelmesen tartható hosszabbító/elosztó, mert a 30 centis kábel az pont derékig ér le, szóval olyan kellene, ami nem nyomja a hasam, kellemesen masszíroz, stb.
Gugliba beírom (chromeban persze), hogy "ölbenkényelmesentarthatóhosszabbító" akkor sony termékeket dob ki, vagy csak utángyártott van? :idiota:
Minden csak hiszti ami a sony elbaszása, de amikor az ms cseréli a kontrollert két nap alatt szó nélkül az világvége. Bezzeg a sonyhoz Kínából két hét alatt megjött az alkatrész és lehetett barkácsolni, mint ötödikben technika órán, mert hát minőség!
Na de az eredeti kérdés az volt, hogy mi a minőség. A 3 óránként lemerül kontroller a 30 centis kábellel az nem az. Még akkor sem, ha fél évig bírja a ravasz eltörés előtt és utána öt perc alatt szerelhető egy jelképes 2 hetes várakozás után, amíg megjön a cucc Kínából.

Tehát kontroller üzemidő és 300 ft gamepass? Ez a 2 érved van?
Avatar
Moby

Hozzászólás #66488 2022.01.05. 12:34

Botond írta:Azt tudom, hogy nem adott, csak annyi, hogy mégis adott különben nem hányódna itt tucatszám, és pont ezért adta, hogy amikor lemerül akkor dugjad rá a kontrollert, két méterről, ne 30 centiről, mint az állatok.
De akkor küldjed a linket, hogy hol van ölben kényelmesen tartható hosszabbító/elosztó, mert a 30 centis kábel az pont derékig ér le, szóval olyan kellene, ami nem nyomja a hasam, kellemesen masszíroz, stb.
Gugliba beírom (chromeban persze), hogy "ölbenkényelmesentarthatóhosszabbító" akkor sony termékeket dob ki, vagy csak utángyártott van? :idiota:
Minden csak hiszti ami a sony elbaszása, de amikor az ms cseréli a kontrollert két nap alatt szó nélkül az világvége. Bezzeg a sonyhoz Kínából két hét alatt megjött az alkatrész és lehetett barkácsolni, mint ötödikben technika órán, mert hát minőség!
Na de az eredeti kérdés az volt, hogy mi a minőség. A 3 óránként lemerül kontroller a 30 centis kábellel az nem az. Még akkor sem, ha fél évig bírja a ravasz eltörés előtt és utána öt perc alatt szerelhető egy jelképes 2 hetes várakozás után, amíg megjön a cucc Kínából.
A sony is ugyanúgy cseréli a kontrollert, csak ott nem frankfutban, hanem budapesten, és nem automata intézi a futárt, de ezzel minden különbség ki is merül. Az XSX kontrollerbe meg két ünnep közt jött meg az alkatrész, tegnap ki i scseréltem benne, abban a akontrollerbe, amit már kétszer cseréltek, csak közben lejárt a gari. Minőség itt sincs, meg ott sincs, ha kontrollerről van szó. CSerébe viszonylag geciolcsó ez is meg az is, ha a vga, és bárminek az árát nézem plusz chiphiány, most valahol 50K körül lenne reális egy kontroller. Mármint nem egy minőségi, hanem ezek a szarok.
De még mindig nem értem amiről beszélsz, mert az XSX-hez nem ad usb kábelt az MS. Se 2 méterest, se semekkorát. Az, hogy neked van, az onnan van, hogy vettél. Na ugyanezt megtehed PS-hez is, ha bármilyen okból nem lenne megfelelő az, amit kaptál hozzá. Biztos van olyan, akinek az alkáli elem sem az. Az összes többi, meg MS fanboykodás, kettős mérce, satöbbi.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #66489 2022.01.05. 12:42

Ez a 30 centis usb kabel is legalabb akkora hulyeseg, mint a tobbi allitasod, sztem legalbb 100-150cm, ha hazaerek, lemerem neked.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66490 2022.01.05. 12:43

TasManXT írta:Tehát kontroller üzemidő és 300 ft gamepass? Ez a 2 érved van?
Igen, ha a többit negligáljuk, és csak kettőt ragadunk ki a vonatkozó kommentemből, akkor kettő. Ha csak egyet, akkor csak egy. Ha egyet se, akkor még annyi se.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66491 2022.01.05. 12:43

A helyzet azért is vicces, mert az éves lista alapján a nagyon sokszorosát játszottam a PS5-el, és soha, egyszer sem volt semmilyen kábellel a gépre dugva. Sem sehova máshova. SO.HA . Azt sem tudom hol a gyári kábel, vagy mekkora. ja, és egy DSe-m van.
Ezzel együtt én bármit is elhiszek. Főleg a vadászoknak. :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66492 2022.01.05. 12:45

Totti (rip) ota nem lattam meg ekkora ms fanboyt :whatever:
Avatar
Moby

Hozzászólás #66493 2022.01.05. 12:49

Greyfox írta:Ez a 30 centis usb kabel is legalabb akkora hulyeseg, mint a tobbi allitasod, sztem legalbb 100-150cm, ha hazaerek, lemerem neked.
150cm. Ami majdnem olyan közel van a 30 centihez, mint a két méteres xbox kábel a nullához. De csak majdnem, tehát ebben is az MS jobb! :banplz:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2022.01.05. 12:51-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66494 2022.01.05. 12:49

Moby írta:A helyzet azért is vicces, mert az éves lista alapján a nagyon sokszorosát játszottam a PS5-el, és soha, egyszer sem volt semmilyen kábellel a gépre dugva. Sem sehova máshova. SO.HA . Azt sem tudom hol a gyári kábel, vagy mekkora. ja, és egy DSe-m van.
Ezzel együtt én bármit is elhiszek. Főleg a vadászoknak. :idiota:
Soha semelyik ps5 vagy xsx kontrollerem nem ment tönkre pedig sokszorosát lenyomtam gémingben xsx-en annak amit te, és nem lett semmi baja. SEM.MI. Azt se tudom hogy kézzel lehet tönkretenni, vagy a kocsival kell ehhez áthajtani rajta.
Ezzel együtt én bármit is elhiszek bármit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66495 2022.01.05. 12:52

Moby írta:Az MS-től az idén meg már várni sincs mit.
Az örök kontroller üzemidő kulcsa! Nameg ha egy kontroller annyit tud mint a Dualshock 1997-ből, azzal is lehet spórolni okosan!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #66496 2022.01.05. 12:54

DanielT írta:Az örök kontroller üzemidő kulcsa! Nameg ha egy kontroller annyit tud mint a Dualshock 1997-ből, azzal is lehet spórolni okosan!
Na azért na... rezeg a ravasz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66497 2022.01.05. 12:55

DanielT írta:Az örök kontroller üzemidő kulcsa! Nameg ha egy kontroller annyit tud mint a Dualshock 1997-ből, azzal is lehet spórolni okosan!
Lesz azé mivel játszani rajta (rögvest mindjárt ott a Stalker2, ráadásul ganyépasszban), de ez nem az MS érdeme. Mármint a ganyépassz igen, csak a lesz nem :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66498 2022.01.05. 12:57

TasManXT írta:Na azért na... rezeg a ravasz.
Ja tényleg, bocsi.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66499 2022.01.05. 13:02

Moby írta:Lesz azé mivel játszani rajta (rögvest mindjárt ott a Stalker2, ráadásul ganyépasszban), de ez nem az MS érdeme. Mármint a ganyépassz igen, csak a lesz nem :)
Tehát azt mondod, hogy a Stalker 2 kivételével, ami egyébként is ideiglenes exkluzív, minden játék lesz majd PS5-ön is? És ehhez jönnek a exkluzívok, aminek a konkurenciája 5 éve kb a Halo Infinite?

Asszem akkor mégis leveszem a hirdetést...
Avatar
Moby

Hozzászólás #66500 2022.01.05. 13:08

DanielT írta:Tehát azt mondod, hogy a Stalker 2 kivételével, ami egyébként is ideiglenes exkluzív, minden játék lesz majd PS5-ön is? És ehhez jönnek a exkluzívok, aminek a konkurenciája 5 éve kb a Halo Infinite?

Asszem akkor mégis leveszem a hirdetést...
Exkluzívit senki nem fog nekik gyártani, a bloombergesek szerint viszont elég nagy gáz van az ms saját játékai körül (fejetlenül futnak, azt sem tudják mit kéne csinálni, stb), szóval én nem erre a generációra tenném, amikor ezügyben az MS főnixmadárként feltámad. Biztos lesz náluk 1-2 jó is, de aligha az idén.

Vissza: “Leáldozott.hu”