A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66361 2021.12.30. 19:19

Moby írta:Csak azt tudom, amiket olvastam: corrupted save-ek, neverending töltések, stb. Van vele baj dögivel. Namost a patch előtt gyakorlatilag semmi nagyobb baj nem volt vele.
Nekem se, totál gördülékeny konfettis über-PC Barbie-MMO volt. És elcseszték :(

Végigment amúgy még az Edith Finch elött a Psychonauts 2. Überfasza folytatás lett, nem bíztam ebben akkor sem, amikor 100 dollárt elégettem rá Figen, de megcsinálták (jól jött a Starbreeze, majd az MS beszállása, kösz, FIL!). Jó, de elvont sztori, remek játékmenet, szerves, mégis elözmények nélkül is élvezhetö folytatás. És technikailag is pöpec, ha nem is paradigmaváltás, de tudja, ami kell. Egy kicsit "woke", de ezzel együtt tudok élni, ha nem ez egy amúgy király játék lényege.

1000-eztem, mint a hónapban az It Takes Two-t és az Edith Finchet. Háát, nem volt szar ez a decemberem. A Psy 2 simán GotY.

Az Army of Two DLC-je is végigment couch co-opban. A föbossig továbbra is elavult, de nagyon co-op fun volt. Ott késö este levettük a nehézségi szinter, így nem idegeltük ki magunkat lefekvés elött. Co-opra ez ez egy jó lövölde, valószínüleg jöhet a 2-3 PS3-ra.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66362 2021.12.30. 19:27

Micsu írta:Igen, egy japan nevu vilagban biztosan :)
Ja, a lista alapján a Meidzsi-reformok sohasem történtek meg. Átfutva telefonról felületesen nem láttam amúgy Link to the Pastot, pedig az azért tényleg óriási királyság.

És persze tényleg jóféle az Okami, de a Gothic 1-2, Heroes 1-5, a... na, nagyon japó a lista szubjektíven, az objektívkodást meg kihagyom, mintha vágottszemü lennék.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66363 2021.12.30. 22:17

Zóanagyvarázsló írta:A Psy 2 simán GotY.
Már vagy 3x majdnem rányomtam a buy-ra, de visszatart, hogy már egy ágyban vannak az MS-el. Szal a lehető legkevesebb pénzt akarom adni nekik...
Avatar
Moby

Hozzászólás #66364 2021.12.31. 00:00

DanielT írta:Már vagy 3x majdnem rányomtam a buy-ra, de visszatart, hogy már egy ágyban vannak az MS-el. Szal a lehető legkevesebb pénzt akarom adni nekik...
Ezek eddig sem a játékokon megkeresett pénzt költötték (például a Double Fine-ra), szóval bátran belecsorgathatod a mokkáskanál vizedet a csendesóceánba. Nyugi, senkinek nem fog feltűnni. Eskü! :vigyor3:
Avatar
Moby

Hozzászólás #66365 2021.12.31. 00:23

Ez a book of boba fett majdnem akkora határ szar, mint a mátrix :D
Egy hájas vén törpe, mint boba fett, nagyon vicces. Az elején, amikor gyorsított felvételben futott a homokban, rendesen hahotáztam :D Ettől még az is jobb lett volna, ha egy nigger nőt tesznek meg a karakternek LOL
Na mindegy, ezt nem kell már nézni.
A ne nézz fel viszont k. jó volt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66366 2021.12.31. 09:35

Moby írta:Ezek eddig sem a játékokon megkeresett pénzt költötték (például a Double Fine-ra), szóval bátran belecsorgathatod a mokkáskanál vizedet a csendesóceánba. Nyugi, senkinek nem fog feltűnni. Eskü! :vigyor3:
Nekem viszont fentűnne az, hogy azt a 15k-t adhatnám 3 kisebb, Cloudpunk féle projektre is. A PSY2 meg egy ganépasszba silányított értéktelen fospermet day1 óta, függetlentül a játék minőségétől.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66367 2021.12.31. 09:58

DanielT írta:Nekem viszont fentűnne az, hogy azt a 15k-t adhatnám 3 kisebb, Cloudpunk féle projektre is. A PSY2 meg egy ganépasszba silányított értéktelen fospermet day1 óta, függetlentül a játék minőségétől.
Mert platformrrasszista vagy. Már egy kikukázott GTX 960 is vinné kimaxolva 1080p @ 60 fps-sel a ganépasszos verziót (PS5-ön csak PS4-es verzió van, többet abból se lehet kihozni). Bár manapság az sem lehet olcsó, ha valaki megszabadult a VGA-tól korábban fillérekért.

Amúgy felhőben is benne van, de nem néztem, hogy mennyire játszható. Outridersben borzasztó volt úgy a lag, de azért egy etap lement úgy.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66368 2021.12.31. 10:04

Zóanagyvarázsló írta:Mert platformrrasszista vagy. Már egy kikukázott GTX 960 is vinné kimaxolva 1080p @ 60 fps-sel a ganépasszos verziót (PS5-ön csak PS4-es verzió van, többet abból se lehet kihozni). Bár manapság az sem lehet olcsó, ha valaki megszabadult a VGA-tól korábban fillérekért.

Amúgy felhőben is benne van, de nem néztem, hogy mennyire játszható. Outridersben borzasztó volt úgy a lag, de azért egy etap lement úgy.
Már van rendes nagyfelbontású PS5 verzió, szal azzal nem lesz gond. Kipróbáltam melógépen, elég szarul futott, de mivel nem csilingel a trofi így nincs is miről beszélni. :zavart2:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #66369 2021.12.31. 12:49

Végül vettem még egy inscryption-t is.
Ha nem lenne ps5-öm, még úgy 10 játékot biztos behúztam volna (hzd, days gone, ds, stb..):D
2021-12-31 12_28_41-Epic Games Launcher.png
Avatar
Botond

Hozzászólás #66370 2021.12.31. 21:59

Lepörgött a Lego Hobbit, xsx-en. Még pont befért az évbe, teljes lista holnap.
Eddig ez a leggyengébb és legfantáziátlanabb Lego cím pertíz. Az első két filmet tű pontosan leköveti, aztán a harmadik sehol, dlc se lett hozzá, elbaszták na.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66371 2022.01.01. 00:15

Boldog Új évet kívánok mindenkinek! Még Botondnak is!
Avatar
neoreg

Hozzászólás #66372 2022.01.01. 00:18

BÚÉK
Avatar
trade1

Hozzászólás #66373 2022.01.01. 00:20

B.U.É.K mindenkinek
Avatar
Botond

Hozzászólás #66374 2022.01.01. 00:29

DanielT írta:Boldog Új évet kívánok mindenkinek! Még Botondnak is!
Köszi!
Búékság mindenkinek!
Avatar
Moby

Hozzászólás #66375 2022.01.01. 00:43

Boldog búékot minden leáldosnak!
Avatar
eje75

Hozzászólás #66376 2022.01.01. 01:09

BUÉK srácok!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #66377 2022.01.01. 01:24

Boldog új évet, Topiklakók! :pias:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #66378 2022.01.01. 02:02

BÚÉK!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66379 2022.01.01. 05:36

B U E K
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66380 2022.01.01. 10:29

Mivel az utolsó másodpercig megvolt az esély rá, hogy végigtolom a Forza Horizon 5-öt, így csak ma írom a listát:

Jól kezdődött az év:

Playstation 5

Dark Souls Remastered: PLA-TI-NA! Hoppácska!

Remnant From The Ashes: PS+ adta és az egyik példája, hogy jó ha néha rám van "kényszerítve" valaminek a kipróbálása. Tényleg szuper játék, hatalmas potenciál van egy második részben.

Shadow of the Tomb Raider: Szintén PS+, de emiatt aktiváltam be egyébként. Jó volt, nem nézett hülyének, legalábbis a jól konfigurálható HUD segítségek kikapcsolásával.

Maneater: PS+, Örök klasszikus, platinába öntött mestermű.

Oddworld Soulstorm: PS+, egy bugos fosként jött ki, ennek ellenére meglepően sokáig kitartottam, hogy aztán többé ne indítsam el. Elmebeteg a nehézsége és nem skill, hanem az elbaszások miatt.

Wreckfest: PS+, tök jó még a platina is kiugrott.

Mad Max: régóta néztem, mert kétségbeesetten kerestem a Rage 2 által hagyott űr betöltésére alkalmas játékot. Na ez nem az. Bleh..

Metro Exodus: Végignyomtam, de azóta is PTSD -ben szenvedek és nyüszítve kúszok az ágy alá, ha meghallok egy erőltetett orosz acentust bárhol.

Hades: Jó cucc, csak én nem vagyok elég jó hozzá. 23 óra azért benne van és egyszer levertem a bosst.

Ratchet and Clank: Rift Apart: Semmi baja, szokásos, platina.

Ghost of Tsushima: Ezt az tette játszhatóvá számomra, hogy rendesen akcentus nélkül angolul beszéltek. Illetve nyilván gyönyörű és a harc meglepően komplex, ennyit kontrolleren még nem kellett zongoráznom. Platina, de rohadjon meg aki a rókalyukak mennyiségét kitalálta.

Kena Bridge of Spirits: Nagyon sok dolgot csináltak nagyon jól, de engem is felőrölt a végére a bossfightok mennyisége és nehézsége. 80%-át pedig hardon nyomtam, de utána levettem easy-re, mert nagyon besokalltam.

Far Cry 5: Csak megvettem a DLC-t, de az átok kitart, én kevésbé. Még nem töröltem, de ez a 30 frém megint nem könnyíti meg a dolgom...

GTA Vice City Remastered: Nincs miről beszélni, használhatatlan állapotban van.

Battlefield 2042: 43 óra ment bele, de nincs benne ennyi tartalom. A Dice -nak vége.

Unravel Two: coopban szuper volt, bár nagyon könnyű és rövid.

Division 2: Igen... ennyire szenvedtünk a BF utáni pofáraesés miatt. SOKKOLÓ minőségű és mennyiségű asset és pályatervezés. Azóta sem tértem magamhoz, ennyi egyedi tárgyat én játékban még nem láttam. Így mostanra szétpecselve a játék összessége is teljesen korrekt volt, végig is ment coop-ban .

Destiny 2: Igen... ennyire szenvedtünk a BF utáni pofáraesés miatt. Adták az ingyenes kampányt, hát lenyomtuk coop-ban. Jó kis valami ez, csak kihívás nincs benne semmi.

Cloudpunk: Végigment, nagyon élveztem.

Trine 4: coop-ra vettük, ami nem működik benne (2019 óta vannak minden platformon anyázások, hogy error error error, nem csináltak vele semmit) így egyedül elkezdtem, eddig teljesen jó.


PC:

Forza Horizon 5: Letöröltem ahogy menni kellett volna a térképen a harmadik versenyhez

Gears 5: Letöröltem az első minibossnál, mert TasmanXT itt már ragequitelt, én meg egyedül tuti nem nyomom.
Avatar
Tom

Hozzászólás #66381 2022.01.01. 11:24

BUÉK!
Avatar
Moby

Hozzászólás #66382 2022.01.01. 13:28

Hát nekem 2021 nagy meglepetése az Immortals Fenyx Rising lett, amit egy éve simán leszaroztam a demo alapján. Aztán két ünnep között brazil sztórban megláttam ötezer valamennyiért, mondom kap egy esélyt. Hát a demóból nem derült ki lószar sem, mert a tutorial volt csak négy vagy öt óra, szóval kéri az időt rendesen, de ami utána kinyílik az egy kisebb csoda. Greek era függőknek nagyon melegen javasolt, de kb az egyik legjobb ubi játék, ami félelmetesen jól vegyíti a zelda botw-t az AC-kkal. Mondhatnám, hogy szégyentelenül nyúlna a zeldát, de jótól lopni jól nem bűn :)
Kurva jó na, szerintem 2022 első ezres játéka lesz, ha csak nincs benne valami übercigány acsi.
Avatar
eje75

Hozzászólás #66383 2022.01.01. 13:32

Moby írta:Hát nekem 2021 nagy meglepetése az Immortals Fenyx Rising lett, amit egy éve simán leszaroztam a demo alapján. Aztán két ünnep között brazil sztórban megláttam ötezer valamennyiért, mondom kap egy esélyt. Hát a demóból nem derült ki lószar sem, mert a tutorial volt csak négy vagy öt óra, szóval kéri az időt rendesen, de ami utána kinyílik az egy kisebb csoda. Greek era függőknek nagyon melegen javasolt, de kb az egyik legjobb ubi játék, ami félelmetesen jól vegyíti a zelda botw-t az AC-kkal. Mondhatnám, hogy szégyentelenül nyúlna a zeldát, de jótól lopni jól nem bűn :)
Kurva jó na, szerintem 2022 első ezres játéka lesz, ha csak nincs benne valami übercigány acsi.
montam
Avatar
eje75

Hozzászólás #66384 2022.01.01. 13:34

Amúgy hagyjátok a gecibe a gaminget...most megy a Bécsi Filharmonikusok újévi koncertje...nézzétek azt! :banplz: Lenyom bármilyen játékot...amikor nézem, és bevágnak képeket a fővárosukról, mindig rájövök, hogy ha nyerek a lottón, kiköltözöm Bécsbe...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66385 2022.01.01. 13:46

Boldog frémpészinges új évet kívánok!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66386 2022.01.01. 13:50

Moby írta:Hát nekem 2021 nagy meglepetése az Immortals Fenyx Rising lett, amit egy éve simán leszaroztam a demo alapján. Aztán két ünnep között brazil sztórban megláttam ötezer valamennyiért, mondom kap egy esélyt. Hát a demóból nem derült ki lószar sem, mert a tutorial volt csak négy vagy öt óra, szóval kéri az időt rendesen, de ami utána kinyílik az egy kisebb csoda. Greek era függőknek nagyon melegen javasolt, de kb az egyik legjobb ubi játék, ami félelmetesen jól vegyíti a zelda botw-t az AC-kkal. Mondhatnám, hogy szégyentelenül nyúlna a zeldát, de jótól lopni jól nem bűn :)
Kurva jó na, szerintem 2022 első ezres játéka lesz, ha csak nincs benne valami übercigány acsi.
Valamennyire érdekel a görög mitológiás téma miatt, de taszít az art direction, és általában mindenki szerint felületes, nem annyira intelligens, mint a Hades. A Ubi-logó meg vészjósló.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66387 2022.01.01. 14:08

Zóanagyvarázsló írta:Valamennyire érdekel a görög mitológiás téma miatt, de taszít az art direction, és általában mindenki szerint felületes, nem annyira intelligens, mint a Hades. A Ubi-logó meg vészjósló.
Én nemtudom, ez a hades szerintem egy túlszopott semmi.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66388 2022.01.01. 14:32

Moby írta:Én nemtudom, ez a hades szerintem egy túlszopott semmi.
A Hades nálad az app szerint annyit ment, amennyi idö után a Fenyxet sem tudtad értékelni.

Nekem eddig érdekes, hogyan nyúltak a mitológiához, ezt általában csak skin szintjén csináljáj a játékok, a Fenyxet kb. a gagyizás címerállataként pozicionálták be. Ettöl még lehet jó, csak a látszat szerint überprimkó. Szóval ha bejön, akkor majd én is meglepödöm, mint te. Csak erre sok pénzt és idöt nem fogok áldozni, az ingyenes hétvégén meg nem akartam köré szervezni magam.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66389 2022.01.01. 14:41

Zóanagyvarázsló írta:A Hades nálad az app szerint annyit ment, amennyi idö után a Fenyxet sem tudtad értékelni.

Nekem eddig érdekes, hogyan nyúltak a mitológiához, ezt általában csak skin szintjén csináljáj a játékok, a Fenyxet kb. a gagyizás címerállataként pozicionálták be. Ettöl még lehet jó, csak a látszat szerint überprimkó. Szóval ha bejön, akkor majd én is meglepödöm, mint te. Csak erre sok pénzt és idöt nem fogok áldozni, az ingyenes hétvégén meg nem akartam köré szervezni magam.
Elvittem egyszer a főbossig. Amit nem láttam belőle, hogy ezt nem ismételtem meg kilencszer. Fogalmam sincs milyen valós tartalomról maradtam le, de nem ígérem, hogy pótolni fogom, mert odáig sem volt különösebben jó.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66390 2022.01.01. 15:06

Moby írta:Elvittem egyszer a főbossig. Amit nem láttam belőle, hogy ezt nem ismételtem meg kilencszer. Fogalmam sincs milyen valós tartalomról maradtam le, de nem ígérem, hogy pótolni fogom, mert odáig sem volt különösebben jó.
Ez szinte mindegyik rougelikera igaz :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #66391 2022.01.01. 15:13

Micsu írta:Ez szinte mindegyik rougelikera igaz :)
Kurvára nem. Több rogielike is végigment tavaly, mindven több ág, több biom, több enemykészlet, stb volt. Persze mindegyikben többször láttam mindet, de ennyire alibifos egyik sem volt, hogy menj végig tízszer ugyanabban. Ezt csak ez a 10/10-es évjátéka tudja.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #66392 2022.01.01. 15:41

Moby írta:Én nemtudom, ez a hades szerintem egy túlszopott semmi.
+1
A részemről a progress érzés hiánya volt a legnagyobb probléma. Én is a vége felé voltam, de már nem motivált egy újabb menetre.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66393 2022.01.01. 15:53

TasManXT írta:+1
A részemről a progress érzés hiánya volt a legnagyobb probléma. Én is a vége felé voltam, de már nem motivált egy újabb menetre.
Milyen progress hiányzott egy rouglike ban? Amiben folyamatosan fejlődött a karakter minden képessége és a fegyverek is? SEMMI baja annak a játéknak, de az égvilágon semmi. Rohadt jó a körítés narratíva, minden próba során ad újat. Ügyesnek kell lenni.

A mondat így hangzik helyesen: túl nehéz volt és a rouglike műfaj egyszerűen nem nekem való. Ezzel semmi baj nincs, de kritizálni a műfajban a Hadest simán komikus.

Olyan rohadt durván komplex és fel van építve ezer órákra, hogy kegyetlen. Végig lehet nyomni level 1-en is és 100-on is és a kettő között egy teljesen más játék van.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #66394 2022.01.01. 16:05

DanielT írta:Milyen progress hiányzott egy rouglike ban? Amiben folyamatosan fejlődött a karakter minden képessége és a fegyverek is? SEMMI baja annak a játéknak, de az égvilágon semmi. Rohadt jó a körítés narratíva, minden próba során ad újat. Ügyesnek kell lenni.

A mondat így hangzik helyesen: túl nehéz volt és a rouglike műfaj egyszerűen nem nekem való. Ezzel semmi baj nincs, de kritizálni a műfajban a Hadest simán komikus.

Olyan rohadt durván komplex és fel van építve ezer órákra, hogy kegyetlen. Végig lehet nyomni level 1-en is és 100-on is és a kettő között egy teljesen más játék van.
Nem működik a hades. Szeretem a rouglike játékokat, de ebben felesleges szopatások vannak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66395 2022.01.01. 16:11

TasManXT írta:Nem működik a hades. Szeretem a rouglike játékokat, de ebben felesleges szopatások vannak.
Á, már értem, hát miért nem ezzel kezdted, hogy egyszerűen NEM MŰKÖDIK! :fogmosas:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66396 2022.01.01. 16:15

Moby írta:Elvittem egyszer a főbossig. Amit nem láttam belőle, hogy ezt nem ismételtem meg kilencszer. Fogalmam sincs milyen valós tartalomról maradtam le, de nem ígérem, hogy pótolni fogom, mert odáig sem volt különösebben jó.
Értem, az Xbox írta, hogy nálad 5 órát ment, de akkor rosszul mérhette. Én azt tapasztalom, hogy 15 óra után is totál új és érdekes dumák jönnek be, mechanikailag meg folyamatosan jönnek az újdonságok. Mondjuk, amúgy is váltogatom a fegyvereket és minden mást is, így pláne sok minden változik. Én sem szeretem a stílus repetitivitását, nem is nyúznám egyhuzamban sokat (ugye a Diablo is co-op élmény számomra elsösorban), de a legtöbb játék leegyszerüsíthetö egy magra, ez nem újdonság, ugyanakkor itt is épük arra sok minden. Ami eddig kaptam töle, az tetszik. Biztos lehetne jobbat csinálni, de nem úgy tünik, hogy az átlagos felszopott játékhoz képest ne felfelé lógna ki.

Tény, hogy a sztori híján nem lenne nekem való (a több run ugtanott sok tud lenni(, de rossznak nem mondanám Roguelike-okkal nem nagyon szoktam játszani, ezért kevés a viszonyítási alapom, inkább a hasonlócska Diablo-klónokból indulok ki. A Curse of the Dead Godson kívül mi még a mércéd?

Ja, és bitang jól néz ki, miközben bármin elfut. Nem tudom, játszva milyen megélni a Fenyxet, de a promó alapján ordenáré giccs.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #66397 2022.01.01. 16:16

DanielT írta:Á, már értem, hát miért nem ezzel kezdted, hogy egyszerűen NEM MŰKÖDIK! :fogmosas:
Neked ez, nekem meg a Sekiro az olyan amit foggal körömmel fogok mindig védeni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66398 2022.01.01. 16:18

TasManXT írta:Nem működik a hades. Szeretem a rouglike játékokat, de ebben felesleges szopatások vannak.
A randomra gondolsz? Az érthetö, ha idegel, de azért még sosem éreztem úgy, hogy csak ezen múlt volna. De általában úgyis ülök neki, hogy ismerkedem, nem úgy, hogy MOST jól meghódítom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66399 2022.01.01. 16:20

TasManXT írta:Neked ez, nekem meg a Sekiro az olyan amit foggal körömmel fogok mindig védeni.
Én semmit nem védek foggal körömmel, főleg nem marhaságokkal. A Sekiro nekem nem tetszik, leszarom úgy ahogy van és ezek mellett soha nem mondtam, hogy egy rossz játék, mert hozzá se értem soha és nem is fogok.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66400 2022.01.01. 16:26

Fun fact: Steamen a Hades a második legtöbb pozitív értékelés arányú játék. A MÁSODIK. 98.69% pozitív értékelés SZÁZHETVENEZER pozitív szavazat. De ja, nem működik. :bohoc:

Első a Portal 2 egyébként.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66401 2022.01.01. 16:36

Zóanagyvarázsló írta:A Curse of the Dead Godson kívül mi még a mércéd?
Returnal. Ami szintén nem volt a szívem csücske, de tény, hogy alien rajongók ettől közelebb a Giger-i világhoz aligha fognak jutni. Engem nem vonz, valszeg ezért sem jött be annyira a játék sem, de ezekkel szerintem nem egy súlycsoport a Hades. Annyira magáért a zsánerért sem rajongok (és egyik sem tett azzá), de azt látom, hogy több tartalommal, több varianciával azért tud ez vonzó is lenni. A sok párbeszéddel nekem nem lehet eladni sajnos semmit. A Halo Infinite kapcsán is sokszor hallottam ezt mostanában, de ez nekem kevés. Minden más is kell mellé. Nem mellesleg azért sem értem kezdetektől az ellenállást, mert ebben (és egyébként az art directionben is erősen) nagyon hasonló a két játék (Hades és Fenyx). Mindkettő ugyanarra épül, hogy narrálva, vicceskeve röpködnek a poénok, de alapvetően dumával van eladva a háttér. És egyébként nekem, mint Greek-era nem-rajongónak (de azért nem is ellenzőnek) mindkettő el is adta, bár a poénokat mindkettőnél inkább csak erőltettnek éreztem/érzem. Azt meg, hogy a Fenyx giccses lenne nem tudom alátámasztani. Tonképp mindent ellop a Zeldából(azt még itt sem nevezte senki giccsesnek), és elég jól is csinálja. Grafban abszolút nem tolja túl a greek erát, az görögAC-hoz mérten kifejezetten szolid.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66402 2022.01.01. 16:39

Akkor jöjjön az én beismerő vallomásom a 2021. évről, ökoszisztémák szerint. A pc-xbox-xcloud világot nem tudom így statikusan megbontani, szerencsére ott már elmosódtak a határok a felhőmentések mentén, de azért zárójelben igyekszem feltüntetni melyik hw volt érintett a végigjátszás során. Illetve csomó cím duplán is végigment, vagy mert külön-külön coop társasággal ment, vagy mert kőkorszaki módon külön mentés van pc-n és xsx-en, és egyiken is belekezdtem, másikon is, aztán jónak bizonyult a cucc, és végigszaladt 2x. Na nézzük.

PS5:
- Ratchet and Clank remaster
- Ratchet and Clank: Rift apart
- Last of Us 1

MS ökoszisztéma:
- HALO4 (PC, coop)
- HALO4 spartan ops (xsx, coop)
- HALO5 (xsx, coop), 2x
- HALO: Spartan strike (pc)
- Gears1 (xsx, coop)
- Gears2 (xsx, coop), 2x
- Gears3 (xsx, coop), 2x
- Gears:Judgement (xsx, coop), 2x
- Gears4 (xsx, coop)
- Gears5 (xsx, coop), Hivebusters sztori dlc is (xsx, coop)
- Remnant from Ashes (xsx, coop)
- Vikings: Wolves of midgard (xsx, coop)
- Super Luckys Tale (xsx)
- Lego Indiana Jones1 (xsx, coop)
- Lego Indiana Jones2 (xsx, coop)
- Lego Karib tenger kalózai (xsx, coop)
- Lego Batman1 (xsx, coop)
- Lego Batman2 (xsx, coop)
- Lego Gyűrűk ura (xsx, coop)
- Lego Hobbit (xsx, coop)
- Borderlands1 (xsx, coop)
- Borderlands2 (xsx, coop)
- Way out (xsx, coop)
- Wasteland3 (xsx, coop), két kieg is
- Unravel two (xsx, coop)
- It takes two (xsx, coop)
- AC: Syndicate (xsx)
- AC: Liberation HD (xsx)
- Maneater (xsx)
- Dragon Age2 (xsx)
- BattleChasers: Nightwar (xsx)
- The Crew1 (xsx)
- Sleeping Dogs (xsx)
- The Medium (xsx)
- Call of the sea (xsx)
- Call of the sea (pc), külön mentéses, így külön-külön kellett végigtolni a két platformon, azaz 2 teljes végigjátszás, egyik xsx, másik pc
- The outer worlds (xsx)
- The outer worlds (pc), külön mentéses, így külön-külön kellett végigtolni a két platformon, azaz 2 teljes végigjátszás, egyik xsx, másik pc
- The division2 (pc, coop)
- The touryst (xsx, pc vegyesen közös felhőmentés miatt)
- Outriders (xsx, pc vegyesen közös felhőmentés miatt, coop)
- Dragon quest 11s (xsx, pc, xcloud vegyesen közös felhőmentés miatt)
- Octopath traveller (xsx, pc vegyesen közös felhőmentés miatt), duplázás volt ez is, 2020ben végigment switchen
- Age of Empires: Definitive Edition (pc)
- Civilization6 (pc)

Switch:
semmi se

iOS:
semmi se

Picit eltolódott az egész listám a xsx, coop irányba. :idiota: De majd idén újra felragyoghat a hordozható géming ideje!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #66403 2022.01.01. 16:40

:banplz:
DanielT írta:Fun fact: Steamen a Hades a második legtöbb pozitív értékelés arányú játék. A MÁSODIK. 98.69% pozitív értékelés SZÁZHETVENEZER pozitív szavazat. De ja, nem működik. :bohoc:

Első a Portal 2 egyébként.
akkor mehet a minecraft
Avatar
Botond

Hozzászólás #66404 2022.01.01. 16:41

Zóanagyvarázsló írta:Ja, és bitang jól néz ki, miközben bármin elfut. Nem tudom, játszva milyen megélni a Fenyxet, de a promó alapján ordenáré giccs.
Van demó xsx-re is, pc-re is, nem?
Avatar
Moby

Hozzászólás #66405 2022.01.01. 16:44

Botond írta:Switch:
semmi se
Én ezt nem emeltem ki az én listában, de valahol a nintendo teljesítményét dícséri, hogy 2021-ben nem játszottam a switchen semmivel én sem :D És a gyerekeim is alig veszik már elő. Van, mer valag játék van hozzá, de nehéz megmondani, hogy minek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66406 2022.01.01. 16:49

Moby írta:Grafban abszolút nem tolja túl a greek erát, az görögAC-hoz mérten kifejezetten szolid.
AC: Görögökben most már két platformon van 250 órám, a fenyxben meg 5, és ez alapján én a Red dead redemption - Call of Juarez: Gunslinger párhuzamot húznám a két játék között. Az AC: görögök, akárcsak az RDR egy nagy és élő világot képvisel, sok npc-vel, sok melléksztorival, tevékenységgel, meg mindennel ami egy kurvanagy open worldben "illik", és egy realisztikus világot próbál meg nyújtani. AC:görögökben is van ezer mitológiai utalás, de viselkedhetünk egyszerű "hitetlen" sudribunkóként is, aki nem hisz az egész istenesdiben és olyanokat mond, hogy baromság ez az egész, akár a papoknak is beszólva.
Fenyxben meg egyrészt ellopták a staminás dolgot, hogy falmászásnál fogy a stamina és ha iksz idő alatt nem érsz fel a hegy tetejére, akkor lepottyansz és kampó, úszásnál ugyanez, de a harc meg az összes többi elem egy az egyben az ac: görögök. Amiben szögesen eltér, az az ami a CoJ:GS-ben is van, hogy van egy narratíva, ahol Prométheusz meséli a sztorit, mint a gunslingerben az öreg a kocsmában, és közben Zeusz beleszólogat, hogy hűmegha, meg tutiúgyvóte, ahogy a kocsmai közönség is zrikálja az öreget a gunslingerben.
Meg ami nagy különbség, hogy ac:görögök az 150 óra kimaxolva, a fenyx meg 50 se. Ahogy a gunslinger is 20 óra max, a rdr meg nem annyi. :)
Az art meg kiddie a fenyxben, és full realisztikus az AC:görögökben. Fenyx annyira light, hogy még switchen is egész játszható.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2022.01.01. 16:51-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66407 2022.01.01. 16:50

Moby írta:Én ezt nem emeltem ki az én listában, de valahol a nintendo teljesítményét dícséri, hogy 2021-ben nem játszottam a switchen semmivel én sem :D És a gyerekeim is alig veszik már elő. Van, mer valag játék van hozzá, de nehéz megmondani, hogy minek.
Én egy tucatnyi címet tudok mondani, amit megvettem rá, és mindenképpen végig akarom még nyomni rajta csak hát nálam nyomulnak vele a gyerekek ezerrel, szóval hozzá se jutok nagyon igazándiból.
/szerk: többek között ezért is cseréltem idén a v1-et oledre idén a kölyöknek, és kis szerencsével jövőre a liteot is tudom oledesre cserélni, ha végre azt is megszánják egy kis ráncfelvarrással
Avatar
deep

Hozzászólás #66408 2022.01.01. 17:37

Moby írta:Hát nekem 2021 nagy meglepetése az Immortals Fenyx Rising lett, amit egy éve simán leszaroztam a demo alapján. Aztán két ünnep között brazil sztórban megláttam ötezer valamennyiért, mondom kap egy esélyt. Hát a demóból nem derült ki lószar sem, mert a tutorial volt csak négy vagy öt óra, szóval kéri az időt rendesen, de ami utána kinyílik az egy kisebb csoda. Greek era függőknek nagyon melegen javasolt, de kb az egyik legjobb ubi játék, ami félelmetesen jól vegyíti a zelda botw-t az AC-kkal. Mondhatnám, hogy szégyentelenül nyúlna a zeldát, de jótól lopni jól nem bűn :)
Kurva jó na, szerintem 2022 első ezres játéka lesz, ha csak nincs benne valami übercigány acsi.
Beszarás, de a Far Cry 3 óta az Immortals az első Ubi játék, ami nekem is tetszik valamilyen szinten. A sztori számomra totálisan értékelhetetlen, baromira erőltettnek érzem és idegesít(tett amíg figyeltem) úgyhogy elnyomkodom a picsába. De a gameplay az simán elviszi a hátán és hiába nyúlta le a Zeldát, annál szeirntem sokkal jobb. Egyrészt szebb, másrészt nem kell az okádék joycon-okkal szopni, harmadrészt 60fps. Nincs az a repedék idegtépő fegyvertörés mechanika se, de sorolhatnám még, mi mindenben jobb. Mert a Zeldát is végignyomtam, de csak becsületből, mert a Fenyx-el ellentétben azt egyáltalán nem élveztem. Szóval tökjó az Immortals.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66409 2022.01.01. 20:19

Nalam a witcher 2. evadja ment le, kb az elso szinvonalat hozta.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66410 2022.01.01. 20:40

Botond írta:AC: Görögökben most már két platformon van 250 órám, a fenyxben meg 5, és ez alapján én a Red dead redemption - Call of Juarez: Gunslinger párhuzamot húznám a két játék között. Az AC: görögök, akárcsak az RDR egy nagy és élő világot képvisel, sok npc-vel, sok melléksztorival, tevékenységgel, meg mindennel ami egy kurvanagy open worldben "illik", és egy realisztikus világot próbál meg nyújtani. AC:görögökben is van ezer mitológiai utalás, de viselkedhetünk egyszerű "hitetlen" sudribunkóként is, aki nem hisz az egész istenesdiben és olyanokat mond, hogy baromság ez az egész, akár a papoknak is beszólva.
Fenyxben meg egyrészt ellopták a staminás dolgot, hogy falmászásnál fogy a stamina és ha iksz idő alatt nem érsz fel a hegy tetejére, akkor lepottyansz és kampó, úszásnál ugyanez, de a harc meg az összes többi elem egy az egyben az ac: görögök. Amiben szögesen eltér, az az ami a CoJ:GS-ben is van, hogy van egy narratíva, ahol Prométheusz meséli a sztorit, mint a gunslingerben az öreg a kocsmában, és közben Zeusz beleszólogat, hogy hűmegha, meg tutiúgyvóte, ahogy a kocsmai közönség is zrikálja az öreget a gunslingerben.
Meg ami nagy különbség, hogy ac:görögök az 150 óra kimaxolva, a fenyx meg 50 se. Ahogy a gunslinger is 20 óra max, a rdr meg nem annyi. :)
Az art meg kiddie a fenyxben, és full realisztikus az AC:görögökben. Fenyx annyira light, hogy még switchen is egész játszható.
Áh, ez nem AC görög. Se a harc, se semmi. Itt nincs ló, se lovaglás. Nincs hajó, se hajókázás. Nincs (és ez a legjobb dolog) a moslék leveling rendszer. Nagyon sok minden nincs, ami az AC-kban van, de bár ne lenne. Annál több dolog van benne a Zeldából. Koppra áthozva. Golyógurítós vaultok, különböző szeles, fizikai és egyéb puzzle-ök, vaultok általában (még a típusait is egyben lopja a zeldából), nyilazós izék, favágás-fűkaszálás zeldából fénymásolva, stb. Az AC-k parkour rendszere is csak azért lett áthozva, mert kellett a mászás, egyébként sok értelme nincs, hiszen épületek elvétve vannak. Szóval sokkal több van ebben zeldából, mint AC-kból, de ez itt nagy előny.
Avatar
eje75

Hozzászólás #66411 2022.01.01. 20:44

deep írta:Beszarás, de a Far Cry 3 óta az Immortals az első Ubi játék, ami nekem is tetszik valamilyen szinten. A sztori számomra totálisan értékelhetetlen, baromira erőltettnek érzem és idegesít(tett amíg figyeltem) úgyhogy elnyomkodom a picsába. De a gameplay az simán elviszi a hátán és hiába nyúlta le a Zeldát, annál szeirntem sokkal jobb. Egyrészt szebb, másrészt nem kell az okádék joycon-okkal szopni, harmadrészt 60fps. Nincs az a repedék idegtépő fegyvertörés mechanika se, de sorolhatnám még, mi mindenben jobb. Mert a Zeldát is végignyomtam, de csak becsületből, mert a Fenyx-el ellentétben azt egyáltalán nem élveztem. Szóval tökjó az Immortals.
Szerintem mindkettőnek megvannak az erősségei... A Fenyx szebb, jobb a története, és sokkal változatosabb, a Zelda meg egy csoda... azok a fejtörők, amik az elképesztően megalkotott fizikához kapcsolódnak egyszerűen fantasztikusak... Fenyxben amúgy szerintem ha valaki ismeri a görög mitológiát, és figyeli a párbeszédeket jókat tud röhögni, kár, hogy elnyomkodod, de megértem, ha nem tetszik...csak kár...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66412 2022.01.01. 21:29

Ez a Trine 4 meg egy mestermű. Remélem nem cseszik el, mert ez eddig 10/10.
Avatar
deep

Hozzászólás #66413 2022.01.01. 21:35

eje75 írta:Szerintem mindkettőnek megvannak az erősségei... A Fenyx szebb, jobb a története, és sokkal változatosabb, a Zelda meg egy csoda... azok a fejtörők, amik az elképesztően megalkotott fizikához kapcsolódnak egyszerűen fantasztikusak... Fenyxben amúgy szerintem ha valaki ismeri a görög mitológiát, és figyeli a párbeszédeket jókat tud röhögni, kár, hogy elnyomkodod, de megértem, ha nem tetszik...csak kár...
Pont ugyanaz az "elképesztően megalkotott fizika" van ebben is. Na pont ennyire volt elképesztő a Zeldában...
Avatar
eje75

Hozzászólás #66414 2022.01.01. 23:07

deep írta:Pont ugyanaz az "elképesztően megalkotott fizika" van ebben is. Na pont ennyire volt elképesztő a Zeldában...
Hát erre csak a népnyelv által használt, kissé pórias: "a nagy büdös lófaszt" kifejezéssel tudok reflektálni... A Zeldában qwa jó volt ez megcsinálva... a fagyasztás, a mágnesesség, az elektromosság, stb... de értem: lepattantál róla.... oké
Avatar
eje75

Hozzászólás #66415 2022.01.01. 23:09

Hülye kérdés, de ha a gyerekkel együtt akarok valamilyen game pass-os játékkal, Én a PC-n Ő meg a boxon, arra van valami megoldás? Vagy csak úgy lehet, hogy csinálok PC-re egy másig accountot, és veszek arra is game pass-t?
Avatar
Botond

Hozzászólás #66416 2022.01.01. 23:13

eje75 írta:Hülye kérdés, de ha a gyerekkel együtt akarok valamilyen game pass-os játékkal, Én a PC-n Ő meg a boxon, arra van valami megoldás? Vagy csak úgy lehet, hogy csinálok PC-re egy másig accountot, és veszek arra is game pass-t?
Feltételezve, hogy a játék képes erre (kb 2-3 tucat képes, de azért ez elég kis része még a gamepassznak is), akkor egyszerűen annyit kell csinálni, hogy neki csinálsz egy saját accot az xboxra, és ő azzal lép be az xboxon, és kész.
Ha a pc-re akarnál másik accot csinálni, akkor van a te megoldásod, hogy előfizetsz megint, ha xboxon csinálsz másikat, akkor az a másik ugyanazokat tudja használni amit az xbox fő account, szóval a második előfizut megspórolod.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66417 2022.01.02. 00:06

Moby írta:Returnal. Ami szintén nem volt a szívem csücske, de tény, hogy alien rajongók ettől közelebb a Giger-i világhoz aligha fognak jutni. Engem nem vonz, valszeg ezért sem jött be annyira a játék sem, de ezekkel szerintem nem egy súlycsoport a Hades. Annyira magáért a zsánerért sem rajongok (és egyik sem tett azzá), de azt látom, hogy több tartalommal, több varianciával azért tud ez vonzó is lenni. A sok párbeszéddel nekem nem lehet eladni sajnos semmit. A Halo Infinite kapcsán is sokszor hallottam ezt mostanában, de ez nekem kevés. Minden más is kell mellé. Nem mellesleg azért sem értem kezdetektől az ellenállást, mert ebben (és egyébként az art directionben is erősen) nagyon hasonló a két játék (Hades és Fenyx). Mindkettő ugyanarra épül, hogy narrálva, vicceskeve röpködnek a poénok, de alapvetően dumával van eladva a háttér. És egyébként nekem, mint Greek-era nem-rajongónak (de azért nem is ellenzőnek) mindkettő el is adta, bár a poénokat mindkettőnél inkább csak erőltettnek éreztem/érzem. Azt meg, hogy a Fenyx giccses lenne nem tudom alátámasztani. Tonképp mindent ellop a Zeldából(azt még itt sem nevezte senki giccsesnek), és elég jól is csinálja. Grafban abszolút nem tolja túl a greek erát, az görögAC-hoz mérten kifejezetten szolid.
Én viszont rajongom a téma iránt, és a Hadest mélyebbnek érzem a poénkodásnál.

Mindne prekoncepcióm ellenére persze bőven kipróbálandő a Fenyx, de hogy ehhez sok időt kell beleölni, a demó nem elég, az nem hangzik jól. A franc fizet ki érte vagyonokat backlog és végtelen játék mellett. Az, hogy Zelda-koppintás engem csak annyiból zavar, hogy így a sorban a BotW mögött áll, nem szívesen vágnék bele annak az ismerete nélkül.

A Returnallal is az a baj, hogy kevés az esély, hogy én arra rádobjak egy kisebb vagyont, ha esetleg kijön PC-re, amikor nem az én stílusom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66418 2022.01.02. 00:10

Botond írta:Van demó xsx-re is, pc-re is, nem?
Az biztos, hogy videót se néztem belőle sokat. Régen nem foglalkozom annyit játékhírekkel, hogy sok időt szánjak ezekre. A látváby belövésére nyilván jó a demó, de az alapján, amit MOby ír, másra korlátozott.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66419 2022.01.02. 00:47

Zóanagyvarázsló írta:Az biztos, hogy videót se néztem belőle sokat. Régen nem foglalkozom annyit játékhírekkel, hogy sok időt szánjak ezekre. A látváby belövésére nyilván jó a demó, de az alapján, amit MOby ír, másra korlátozott.
2021es listámból 21 cím van, ami a ganépasszban ment végig, nem saját játék. Ez nem a fele, de közelít. Még van egy tucat, ami ingyen gold játék volt. MS vagyonokat spórol meg nekem.
Avatar
deep

Hozzászólás #66420 2022.01.02. 00:54

eje75 írta:Hát erre csak a népnyelv által használt, kissé pórias: "a nagy büdös lófaszt" kifejezéssel tudok reflektálni... A Zeldában qwa jó volt ez megcsinálva... a fagyasztás, a mágnesesség, az elektromosság, stb... de értem: lepattantál róla.... oké
Mondom végignyomtam azt a fos zeldát és az égegyadta világon semmi korszakalkotót nem találtam benne.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66421 2022.01.02. 01:08

Botond írta:2021es listámból 21 cím van, ami a ganépasszban ment végig, nem saját játék. Ez nem a fele, de közelít. Még van egy tucat, ami ingyen gold játék volt. MS vagyonokat spórol meg nekem.
Az biztos, de pont Ubi-játékokhoz nem nagy segítség. Sőt, mkivel "helyettük" ad mindent is, ellenük dolgozik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66422 2022.01.02. 01:13

Egyébként tényleg kurvára nem értem ezt az 50 órát a fenyx maxolására, sőt, simán rávágom, hogy kurvanagy bullshit. 20 óra van benne, és a map 1/5-de sincs kész, a többi része elkezdve sincs, a challengek meg konkrétan elindítva sincsenek. Aki ezt 50 óra alatt kimaxolja, annak benyalok fényes nappal a hősök terén.
Közben ránéztem, bratyómnak ki van maxolva az összes DLC-vel, és 280 órát ír neki...
50 óra a büdöslófaszt. Ez a HLTB is lassan csak kiröhögni lesz jó.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66423 2022.01.02. 06:51

Moby írta:Egyébként tényleg kurvára nem értem ezt az 50 órát a fenyx maxolására, sőt, simán rávágom, hogy kurvanagy bullshit. 20 óra van benne, és a map 1/5-de sincs kész, a többi része elkezdve sincs, a challengek meg konkrétan elindítva sincsenek. Aki ezt 50 óra alatt kimaxolja, annak benyalok fényes nappal a hősök terén.
Közben ránéztem, bratyómnak ki van maxolva az összes DLC-vel, és 280 órát ír neki...
50 óra a büdöslófaszt. Ez a HLTB is lassan csak kiröhögni lesz jó.
Prohardveren wesder ezrezte, neki 40enpár óra volt. Dlc-k nélkül.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66424 2022.01.02. 07:13

Moby írta:Áh, ez nem AC görög. Se a harc, se semmi. Itt nincs ló, se lovaglás. Nincs hajó, se hajókázás. Nincs (és ez a legjobb dolog) a moslék leveling rendszer. Nagyon sok minden nincs, ami az AC-kban van, de bár ne lenne. Annál több dolog van benne a Zeldából. Koppra áthozva. Golyógurítós vaultok, különböző szeles, fizikai és egyéb puzzle-ök, vaultok általában (még a típusait is egyben lopja a zeldából), nyilazós izék, favágás-fűkaszálás zeldából fénymásolva, stb. Az AC-k parkour rendszere is csak azért lett áthozva, mert kellett a mászás, egyébként sok értelme nincs, hiszen épületek elvétve vannak. Szóval sokkal több van ebben zeldából, mint AC-kból, de ez itt nagy előny.
Ez nagyrészt jogos észrevétel, ilyen szemszögből nem is néztem még.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66425 2022.01.02. 09:22

Botond írta:Prohardveren wesder ezrezte, neki 40enpár óra volt. Dlc-k nélkül.
Utánaolvastam. Ennek az az oka, hogy a platinához/1000-hez NEM KELL maxolni a játékot. Nem kell minden vaultot megcsinálni(olyannyira nem, hogy a pályán összesen csak 3-at kell, mert a többi eleve a challengekben van), csak 25-öt, nem kell minden chestet kinyitni, stb. Így kb érthető. Namost én pl vaultból megcsináltam már vagy 20-at csak az első két területen a mapon...szóval az ezrezés és a kimaxolás kurvamessze van egymástól.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66426 2022.01.02. 09:38

Moby írta:Utánaolvastam. Ennek az az oka, hogy a platinához/1000-hez NEM KELL maxolni a játékot. Nem kell minden vaultot megcsinálni(olyannyira nem, hogy a pályán összesen csak 3-at kell, mert a többi eleve a challengekben van), csak 25-öt, nem kell minden chestet kinyitni, stb. Így kb érthető. Namost én pl vaultból megcsináltam már vagy 20-at csak az első két területen a mapon...szóval az ezrezés és a kimaxolás kurvamessze van egymástól.
Mondjuk a 280 óra az egy maxolásra elég meredek, abba az ac:görgök beleférnek 2x. :D Szerintem tesód csinákolt ottan mást is egy olyan 200 óra erejéig. :D
Merhogy pont töredéke chest, vault, kutyafüle van a Fenyxben, mint a görögac-ben. Ránézésre tized és ötöd közé lőném be.
/szerk: ami szintén erénye inkább, mint hátránya, úgy értem :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #66427 2022.01.02. 10:31

Botond írta:Mondjuk a 280 óra az egy maxolásra elég meredek, abba az ac:görgök beleférnek 2x. :D Szerintem tesód csinákolt ottan mást is egy olyan 200 óra erejéig. :D
Merhogy pont töredéke chest, vault, kutyafüle van a Fenyxben, mint a görögac-ben. Ránézésre tized és ötöd közé lőném be.
/szerk: ami szintén erénye inkább, mint hátránya, úgy értem :)
Azt én nem tudom hogy jött neki össze, nem kérdeztem, itt inkább azon értetlenkedtem, hogy hogy sikerült nekem 20 óra alatt kimaxolni a térkép egyötödét, miközben 50 óra a platina. Arra lett az a magyarázat, hogy a platinához nem különösebben kell a mapon lévő dolgokat megcsinálni, vagy csak részben. Én viszont szisztematikusan megcsinálok mindent.
Avatar
eje75

Hozzászólás #66428 2022.01.02. 11:07

Botond írta:Feltételezve, hogy a játék képes erre (kb 2-3 tucat képes, de azért ez elég kis része még a gamepassznak is), akkor egyszerűen annyit kell csinálni, hogy neki csinálsz egy saját accot az xboxra, és ő azzal lép be az xboxon, és kész.
Ha a pc-re akarnál másik accot csinálni, akkor van a te megoldásod, hogy előfizetsz megint, ha xboxon csinálsz másikat, akkor az a másik ugyanazokat tudja használni amit az xbox fő account, szóval a második előfizut megspórolod.
De akkor a "másik" accountra nem is kell live előfizetés? Simán toljuk online a két accounton külön-külön?
Avatar
Botond

Hozzászólás #66429 2022.01.02. 11:19

eje75 írta:De akkor a "másik" accountra nem is kell live előfizetés? Simán toljuk online a két accounton külön-külön?
Ha az xboxon rajta van és home az az account amin a live/gpu van akkor igen. Az xboxon ilyenkor a többi account is tudja használni annak a goldját/gpuját.
Avatar
eje75

Hozzászólás #66430 2022.01.02. 11:35

Botond írta:Ha az xboxon rajta van és home az az account amin a live/gpu van akkor igen. Az xboxon ilyenkor a többi account is tudja használni annak a goldját/gpuját.
Aha.... akkor itt lehet valami gond, mert ha pl Forzázni szeretnék együtt, akkor kiírja a hibaüzenetet, hogy úgy tűnik egy másik eszközön jelentkeztél be...ezzel a "home" fiókkal lehet gond.... de a boxon az volt a fő fiók

Vissza: “Leáldozott.hu”