A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #64541 2021.09.22. 12:03

DanielT írta:Be kéne kapcsolni a "console sharing and offline play"-t, de azt meg nem engedi, hiszen nyilván az eredeti user gépe a fő.
Igen, be kéne, de ha nem tudod bekapcsolni, akkor nem is fog menni. Ez eléggé nyilvánvaló. Ez ugyanígy van xboxon is, meg mindenhol máshol. Ha nem a te géped az elsődleges a kölcsön accountnak (xboxnál a home-ja), akkor nem fogod elérni másik accounttal. End of story. Csak a kölcsönaccountot tudod direktben játszani ezeket így.
Avatar
Moby

Hozzászólás #64542 2021.09.22. 12:04

Botond írta:Ugyanidáig jutottam egy szintén kölcsönkapott accal. :D
De nem akartam hosszasan ragefesztelni, hogy ez a fakezű ms-nél xboxon fél másodperc alatt állítható, mert hát a szentszoni az tökéletes és az ms-nél minden rossz, mert ott elég sokminden flottul működik pl a homeolás is.
Itt is kereken pontosan ugyanannyi másodperc, és ugyanannyi gombnyomás a kontrolleren. Sőt, a működése is kereken ugyanaz. Igen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #64543 2021.09.22. 12:08

Moby írta:Itt is kereken pontosan ugyanannyi másodperc, és ugyanannyi gombnyomás a kontrolleren. Sőt, a működése is kereken ugyanaz. Igen.
Igen, de a kölcsön acc nincs használatban egy ps-en sem. Nincs mögötte ps, valaha volt ps4, de már évek óta nincs. Nem akarom két helyre, pláne 2 ps5re homeolni, csak egyre, az enyimére.
De amikor homeolni akarnám ps5re és nincs ilyen opció. Saját accomnál volt, ennél nincs. Már attól félek igazándiból, hogy a szentszoni csak 1 accountot enged homeolni 1 ps5re és kész. Ha az én accom oda van homeolva, akkor a másik acc ne legyen odahomeolva, nincs közös ps5, közös lónak túrós a háta!
Avatar
Moby

Hozzászólás #64544 2021.09.22. 12:15

eje75 írta:Akkor ez skip nekem... youtube lesz a platform ahol tolom majd..
Abszolút jól teszed. Eléggé erőltetnem kell, hogy menjek benn etovább, leginkább csak az visz, hogy pénzt adtam érte, de ez a játék amellett, hogy szép, háááát...nem igazán jó. Lehetne akár sony stúdió terméke is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #64545 2021.09.22. 12:22

Botond írta:Igen, de a kölcsön acc nincs használatban egy ps-en sem. Nincs mögötte ps, valaha volt ps4, de már évek óta nincs. Nem akarom két helyre, pláne 2 ps5re homeolni, csak egyre, az enyimére.
De amikor homeolni akarnám ps5re és nincs ilyen opció. Saját accomnál volt, ennél nincs. Már attól félek igazándiból, hogy a szentszoni csak 1 accountot enged homeolni 1 ps5re és kész. Ha az én accom oda van homeolva, akkor a másik acc ne legyen odahomeolva, nincs közös ps5, közös lónak túrós a háta!
Teljesen hülyeséget írsz. Nem az account a home, hanem a gép a homeja az accountnak. Bármennyinek. Sonynál, és MS-nél is. Egy accountnak meg 1 home-ja lehet MS-nél is, meg Sonynál is. Ha a régi PS4-en nem deaktiváltad a az accountot, akkor megteheted a weben is, az accountodon. Deaktiválod a régi gépet, és máris beaktiválhatod a PS5-öt home konzolnak.
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2021.09.22. 12:25-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #64546 2021.09.22. 12:24

Sőt, XBOX-nál szigorúbbak a szabályok, mert évente 3x válthat home-ot egy account. Sonynál ilyen megkötés nincs.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #64547 2021.09.22. 12:37

Moby írta:Igen, be kéne, de ha nem tudod bekapcsolni, akkor nem is fog menni. Ez eléggé nyilvánvaló. Ez ugyanígy van xboxon is, meg mindenhol máshol. Ha nem a te géped az elsődleges a kölcsön accountnak (xboxnál a home-ja), akkor nem fogod elérni másik accounttal. End of story. Csak a kölcsönaccountot tudod direktben játszani ezeket így.
Úgy meg nem csilingel a trofi, szóval akár felesleges is elindítani bármilyen játékot! Köszi a megerősítést!
Avatar
Moby

Hozzászólás #64548 2021.09.22. 12:47

DanielT írta:Úgy meg nem csilingel a trofi, szóval akár felesleges is elindítani bármilyen játékot! Köszi a megerősítést!
Nade ha már kölcsönadta valaki, miért nem engedi lehomeolni nálad, amíg végigtolod, amire kölcsönadta? Maximum akkor bukik vele, ha otthon más accountok is használnák az ezen lévő játékokat, mondjuk gyerkőcöj (ezért nem én a főprofilommal homeolni senkivel). A saját accountján ő ettől még otthon simán játszhat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #64549 2021.09.22. 13:03

Moby írta:Nade ha már kölcsönadta valaki, miért nem engedi lehomeolni nálad, amíg végigtolod, amire kölcsönadta? Maximum akkor bukik vele, ha otthon más accountok is használnák az ezen lévő játékokat, mondjuk gyerkőcöj (ezért nem én a főprofilommal homeolni senkivel). A saját accountján ő ettől még otthon simán játszhat.
Tehát ő kikapcsolja otthon a sharinget, én meg be ezen a gépen... És otthon a saját cuccai ugyanúgy mennek azzal az accal ami nálam is bent van? Utána meg vissza kapcs fordítva és ennyi?
Avatar
Moby

Hozzászólás #64550 2021.09.22. 13:51

DanielT írta:Tehát ő kikapcsolja otthon a sharinget, én meg be ezen a gépen... És otthon a saját cuccai ugyanúgy mennek azzal az accal ami nálam is bent van? Utána meg vissza kapcs fordítva és ennyi?
Ennyi.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #64551 2021.09.22. 14:28

Aki a vidék nyugalmát élteti az még nem bukott progresst a Bloodborneban mert rohadt kolompoló tehenek miatt azt hitte van egy lámpás a közelben. :banplz:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #64552 2021.09.22. 14:32

Zóanagyvarázsló írta:Ez jól hangzik. Performance? 1060-amra belöhetö az 1080p@60 fps?

Szerintem összehozható igen. De nem próbáltam ilyet sajnos.
Avatar
arty

Hozzászólás #64553 2021.09.22. 14:41

Moby írta:A ReCore minden objektív, és szubjektív mércével mérve is fos. Fosgraf, fosjáték, fosminden. Lehet esszéket írni énrólam, meg meg mindenről is, egy dologról lesz nehéz: hogy mi a bánatos faszom LEHETNE jó abban a ReCore-ban, amit ne láttunk volna ezerszer jobb kiadásban bármikor. Annyira, hogy meg sem próbálkozol vele, és ez beszédesebb bármitől, amit leírhatnák én magam :D
1.) tudtam, hogy a re-core elő fog kerülni a kína kapcsán :D
2.) szerintem csak rosszkor voltál rossz helyen és azé' nem nézted meg a rikórt! (péesen nyomtál valami exklut, tippre :P )

bónusz.) ugye októberben nem azt kell látnom a leaderboardomon, hogy +4045 pontal MobyHUN vezet és még csak harmadika van? amíg a sötét oldalt jártad, csak Zó, Botond és pár random valaki előzött ezrekkel, de mostanában csak te vagy az élen :D hint: a recore könnyű EZER! ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #64554 2021.09.22. 14:47

Moby írta:Sőt, XBOX-nál szigorúbbak a szabályok, mert évente 3x válthat home-ot egy account. Sonynál ilyen megkötés nincs.
amugy a ps4-ps5 viszonylatban is csak egy home lehet?

mert x360/xbox one relációban még lehetett "két home"
Avatar
Moby

Hozzászólás #64555 2021.09.22. 16:55

arty írta:amugy a ps4-ps5 viszonylatban is csak egy home lehet?

mert x360/xbox one relációban még lehetett "két home"
A 360-at nemtudom, de a one-on sem volt soha két home, viszont volt egy olyan hiba, hogy deaktiválás után (ami xboxon automatikusan is végbe tud menni azáltal, hogy lehomeolsz máshol, a sony ezt - érthető biztonsági okokból - nem is engedi) "rajtaragadt" a homeolás az eredeti konzolon. De ez ilyen vagy ment, vagy nem. Részben ez a hiba ma is fenáll, a játékok osztására nem, de volt olyan még az idén is, hogy az eszközeim alatt láttam olyan xboxok, ami már rég nem volt meg, és deaktiváltam, illetve olyan is (na ez mégdurvább), hogy telepíteni tudtam olyan gépre is játékot, ami már az eszközeim alatt sem látszott(!). MS-nél akkora security hézegok vannak máig, amiben simán megfodul a nyergesvontató.
Avatar
Moby

Hozzászólás #64556 2021.09.22. 18:14

Hozok én olcsón kulcsot, ha szólnak, de ha rám hallgatok, ezt a Kena-t felejtsétek el a faszba, és legyen inkább az, hogy én megvettem, hogy nektek már ne kelljen. Idegesítő, moslék a kamerakezelés(a from szerintem sorbaáll érte), unalmas, értelmetlen, érdektelen, szarirányítani, szarbennebármitcsinálni. Nagyon nagy lelkierő kell hozzá, hogy végignyomjam, mert zsínórban ez lenne a harmadik játék az ajtókitámasztóra, amit megvettem, deminek, sosemmegyvégig :(( Van egy ilyen mostanra kimondható 2021-es axióma (sajnos elégg későn vésetett kőbe), hogy ami csak PS-re jön, na AZT nem szabad megvenni :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #64557 2021.09.22. 18:33

Moby írta:Hozok én olcsón kulcsot, ha szólnak, de ha rám hallgatok, ezt a Kena-t felejtsétek el a faszba, és legyen inkább az, hogy én megvettem, hogy nektek már ne kelljen. Idegesítő, moslék a kamerakezelés(a from szerintem sorbaáll érte), unalmas, értelmetlen, érdektelen, szarirányítani, szarbennebármitcsinálni. Nagyon nagy lelkierő kell hozzá, hogy végignyomjam, mert zsínórban ez lenne a harmadik játék az ajtókitámasztóra, amit megvettem, deminek, sosemmegyvégig :(( Van egy ilyen mostanra kimondható 2021-es axióma (sajnos elégg későn vésetett kőbe), hogy ami csak PS-re jön, na AZT nem szabad megvenni :D
Jo majd az ugyvedem kuldi a papirt amiert ramsoztad ezt a szart :idiota:
Avatar
eje75

Hozzászólás #64558 2021.09.22. 18:59

Moby írta:Abszolút jól teszed. Eléggé erőltetnem kell, hogy menjek benn etovább, leginkább csak az visz, hogy pénzt adtam érte, de ez a játék amellett, hogy szép, háááát...nem igazán jó. Lehetne akár sony stúdió terméke is.
Köszi azért....valahogy éreztem, Én nem is vártam, és nem is bánom... szerintem max 6 hónap és jön plus-ba
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #64559 2021.09.22. 19:29

Moby írta:Van egy ilyen mostanra kimondható 2021-es axióma (sajnos elégg későn vésetett kőbe), hogy ami csak PS-re jön, na AZT nem szabad megvenni :D
de ez PC-re is gyütt…
Avatar
Moby

Hozzászólás #64560 2021.09.22. 19:40

Kandurex írta:de ez PC-re is gyütt…
Tudom, de konzolon csak ps-re.
Avatar
Tom

Hozzászólás #64561 2021.09.22. 19:49

eje75 írta:Köszi azért....valahogy éreztem, Én nem is vártam, és nem is bánom... szerintem max 6 hónap és jön plus-ba

Azért ilyen könnyen ne hagyjad lebeszélni magad. Semmi baj nincsen vele. Kiemelkedő grafika, animációk, szerethető karakterek, aranyos történet, 8-10 órás játékidő, gyűjtögethető cuccok, érdekes és változatos harc, ami kihívásokat is rejt, a kamera nem kiemelkedően rossz, de tényleg lehetne jobb, de amúgy a játékok többségében kb. ilyen. Azon a nyomott áron, amit letettek az asztalra az szerintem kiemelkedő. Világot nem váltja meg, nem újítja meg a műfajt, de egy kellemes és átlagosan jó darabbal bővíti. Moby szélsőséges vélemény nyílvánító stílusa ne rettentsen el.
Avatar
Moby

Hozzászólás #64562 2021.09.22. 19:59

Tom írta:Azért ilyen könnyen ne hagyjad lebeszélni magad. Semmi baj nincsen vele. Kiemelkedő grafika, animációk, szerethető karakterek, aranyos történet, 8-10 órás játékidő, gyűjtögethető cuccok, érdekes és változatos harc, ami kihívásokat is rejt, a kamera nem kiemelkedően rossz, de tényleg lehetne jobb, de amúgy a játékok többségében kb. ilyen. Azon a nyomott áron, amit letettek az asztalra az szerintem kiemelkedő. Világot nem váltja meg, nem újítja meg a műfajt, de egy kellemes és átlagosan jó darabbal bővíti. Moby szélsőséges vélemény nyílvánító stílusa ne rettentsen el.
Lehet gyűjtögetni KALAPOKAT a kis gecikre, ami igen, pont arra jó, amire gondolod: lesz kalap a kis geciken. MÁSMILYEN. :DDD Ennél demotiválóbb, nyomorúságosabb, ötlettelenebb hülyeséget én nem tudom mikor láttam játékban :D Najó, ilyen hülyeség van más játékban is, de itt ennyi az összes dolog amit lehet gyűjtögetni. Ezért túrod át a kurvaeget is, hogy legyen KALAP. Kész. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #64563 2021.09.22. 20:03

Az ilyen balfaszságok egyébként egészen felértékelik a RÓKAOLTÁRT :D Mondjuk a Director's Cutban(vagyishát a DLC-ben) már van CICAOLTÁR és ...
...hatásszünet...
SZARVASOLTÁR is!
BADUMTSSSSS
Máris egy pontot lépett felfele a Cusima! :nezze:
Avatar
Tom

Hozzászólás #64564 2021.09.22. 20:11

Moby írta:Lehet gyűjtögetni KALAPOKAT a kis gecikre, ami igen, pont arra jó, amire gondolod: lesz kalap a kis geciken. MÁSMILYEN. :DDD Ennél demotiválóbb, nyomorúságosabb, ötlettelenebb hülyeséget én nem tudom mikor láttam játékban :D Najó, ilyen hülyeség van más játékban is, de itt ennyi az összes dolog amit lehet gyűjtögetni. Ezért túrod át a kurvaeget is, hogy legyen KALAP. Kész. :D

Lehet gyűjtögetni a kis lényeket is. Lámpásokat, hogy felszabadítsd a faluban ragadt szellemeket. Lehet gyűjtögetni kétféle fabatkát, egyiket a kalapvásárlásokra, egyet meg a képességek fejlesztésére. Persze lehetett volna még 6-8 fajta fabatka is, amiket kraftolással átalakíthattunk volna 4-5 másik fabatkára, amiből vásárolhattunk volna boltban alapanyagot a fejlesztésekre és még sokféleképpen el lehetett volna ezt nyújtani értelmetlenül, ahogy sok játék meg is teszi, s annál demotiválóbbat nehezen tudnék elképzelni mondjuk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #64565 2021.09.22. 20:12

Moby írta:Lehet gyűjtögetni KALAPOKAT a kis gecikre, ami igen, pont arra jó, amire gondolod: lesz kalap a kis geciken. MÁSMILYEN. :DDD Ennél demotiválóbb, nyomorúságosabb, ötlettelenebb hülyeséget én nem tudom mikor láttam játékban :D Najó, ilyen hülyeség van más játékban is, de itt ennyi az összes dolog amit lehet gyűjtögetni. Ezért túrod át a kurvaeget is, hogy legyen KALAP. Kész. :D
Most namazé, de a kalapos kis gecik miatt még előrébb került nálam a játék, kösz az infót! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #64566 2021.09.22. 20:13

Tom írta:Lehet gyűjtögetni a kis lényeket is. Lámpásokat, hogy felszabadítsd a faluban ragadt szellemeket. Lehet gyűjtögetni kétféle fabatkát, egyiket a kalapvásárlásokra, egyet meg a képességek fejlesztésére. Persze lehetett volna még 6-8 fajta fabatka is, amiket kraftolással átalakíthattunk volna 4-5 másik fabatkára, amiből vásárolhattunk volna boltban alapanyagot a fejlesztésekre és még sokféleképpen el lehetett volna ezt nyújtani értelmetlenül, ahogy sok játék meg is teszi, s annál demotiválóbbat nehezen tudnék elképzelni mondjuk.
Nem csak kalapot gyűjthetek, hanem gyűjthetek fabatkát, amiből vehetek KALAPOT????????NEEEEEEEE!

Visítok! :taps: :taps: :taps:
Avatar
Moby

Hozzászólás #64567 2021.09.22. 20:15

DanielT írta:Most namazé, de a kalapos kis gecik miatt még előrébb került nálam a játék, kösz az infót! :banplz:
A recsit, a wd legion, és a jóisten mi mindenek után neked spec abszolút ajánlom a játékot! :banplz:
Avatar
Tom

Hozzászólás #64568 2021.09.22. 20:19

Moby írta:Nem csak kalapot gyűjthetek, hanem gyűjthetek fabatkát, amiből vehetek KALAPOT????????NEEEEEEEE!

Visítok! :taps: :taps: :taps:

Mit szerettél volna bele? Jobb lett volna, ha fát kell vágni, meg kristályokat keresgélni a fegyver fejlesztéshez? Vagy a gyógyításhoz gyógynövényeket szedni vagy mi? :wilting:
Tegyél egy próbát szerintem a Destiny-vel. Ott lehet gyűjteni sok sok fabatkát, és mikor a játékosok valamiből sokat gyűjtenek össze, akkor időközönként bevezetnek új fabatkákat :rolleyes:
Vagy egy jó minecraft-el tegyél próbát ott mindent is lehet gyűjtögetni :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #64569 2021.09.22. 20:22

Moby írta:A recsit, a wd legion, és a jóisten mi mindenek után neked spec abszolút ajánlom a játékot! :banplz:
Oké, de először a Puncsima. Sikerült a megbeszéltek alapján összelőni a megosztást, kiderült, hogy egy harmadik gépen volt berohadva az acc.
Avatar
eje75

Hozzászólás #64570 2021.09.22. 22:14

A qwa anyját, vártam ezt a UltraFine Display OLED Pro monitort, gondoltam is, hogy drága lesz, de a tököm se gondolta, hogy 4000 dodó :wilting: ...
Avatar
deep

Hozzászólás #64571 2021.09.22. 22:50

Na én viszont végignyomtam a Tormented Souls-t, ami, ha valaki nem ismerné, egy Resident Evil/Silent Hill rajongói indie játék klasszikus fix (de azért animáló) kamerás puzzle/kaland/akció játék a hardcore fajtából. A Resikhez képest sokkal több tárgyhasználattal és 10x nehezebb fejtörőkkel, amiknek egy részére ESÉLYEM SE lett volna rájönni, szóval arra vetemedtem, amire eléggé ritkán, leírás alapján jutottam túl vagy 6-8 feladványon. A sztoriban vannak jó kis csavarok, csak a prezentáció hát, hogy is mondjam, low budget. Számítottam is rá, de sokszor arcon csap. Viszont a pályatervezés valami zseniális, és a feladványok is, csak rohadt nehezek. A lövöldözés elég béna sajnos, emiatt nem lesz klasszikus belőle számomra. Frém sok helyen bezuhan (Unity-vel készült, lehet van összefüggés). De azért jó volt végigjátszani egyszer, viszont a platina túlzás lenne.
Avatar
arty

Hozzászólás #64572 2021.09.23. 10:27

eje75 írta:A qwa anyját, vártam ezt a UltraFine Display OLED Pro monitort, gondoltam is, hogy drága lesz, de a tököm se gondolta, hogy 4000 dodó :wilting: ...
és mellé hdr400 :D :D :D (=400nit)
Avatar
arty

Hozzászólás #64573 2021.09.23. 10:33

Moby írta:A 360-at nemtudom, de a one-on sem volt soha két home, viszont volt egy olyan hiba, hogy deaktiválás után (ami xboxon automatikusan is végbe tud menni azáltal, hogy lehomeolsz máshol, a sony ezt - érthető biztonsági okokból - nem is engedi) "rajtaragadt" a homeolás az eredeti konzolon. De ez ilyen vagy ment, vagy nem. Részben ez a hiba ma is fenáll, a játékok osztására nem, de volt olyan még az idén is, hogy az eszközeim alatt láttam olyan xboxok, ami már rég nem volt meg, és deaktiváltam, illetve olyan is (na ez mégdurvább), hogy telepíteni tudtam olyan gépre is játékot, ami már az eszközeim alatt sem látszott(!). MS-nél akkora security hézegok vannak máig, amiben simán megfodul a nyergesvontató.
oké, de a sony HISZ a generációkban :D ésazé' lehetne GENERÁCIÓNKÉNT egy hóm... (álá ps3-ps4 - csak anno még aktiválásnak hívták ps3on, de nem befolyásolta a ps4es "hómot" :) )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #64574 2021.09.23. 10:48

arty írta:és mellé hdr400 :D :D :D (=400nit)
Monitorként szeretnél 1200-at az agyadba 40 centiről? :fogmosas:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #64575 2021.09.23. 10:53

arty írta:és mellé hdr400 :D :D :D (=400nit)
Monitornak eleg az
Avatar
Moby

Hozzászólás #64576 2021.09.23. 11:06

arty írta:oké, de a sony HISZ a generációkban :D ésazé' lehetne GENERÁCIÓNKÉNT egy hóm... (álá ps3-ps4 - csak anno még aktiválásnak hívták ps3on, de nem befolyásolta a ps4es "hómot" :) )
Ezekszerint félreértettem a kérdést. Természetesen lehet homeja egy accountnak práhuzamosan egy ps4 és egy ps5 is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #64577 2021.09.23. 11:09

Jött patch a kenhoz, rendberakták az irányítást. Beállítható már HORMSZOROSA az eredeti max kamerasebességnek. :rolleyes: Én nem értem ezek a dolgokat. Évekig készül egy nyomorult játék, és nincs ott senki, aki az X év alatt szólna, hogy basszátok ez így gecire nem jó? Meg kell jelennie, hogy ilyen alapvető dolog meg legyen csinálva? Csupa idióták tesztelnek mindenhol? :(
Mindegy, az irányítás így már fasza. Az kevésbé, hogy ki is hozza, hogy úgy driftel egy ez a kibaszott DSe, hogy öröm nézni, de ez már nem a játék hiája (ill annyiból igen, hogy a deadzone túl szűk ezekhez a filléres kacatokhoz).
Avatar
Micsu

Hozzászólás #64578 2021.09.23. 11:13

Tinman tudnam idezni:
Minek betateszteltek ha nem muszaj :D
Avatar
arty

Hozzászólás #64579 2021.09.23. 11:25

DanielT írta:Monitorként szeretnél 1200-at az agyadba 40 centiről? :fogmosas:
tévé, monitor.... tökmindegy. kijelző, amin a napnak vakítania kell, de egy éles fény az éjszakában sem árt, ha "odaszúr" picit ;)
a 400 nem szúr oda, a 700-800 is határeset... minél többet látok jó hdr-t, annál inkább vágyok az oled1200-ra :)
Avatar
arty

Hozzászólás #64580 2021.09.23. 11:27

Moby írta:Ezekszerint félreértettem a kérdést. Természetesen lehet homeja egy accountnak práhuzamosan egy ps4 és egy ps5 is.
wow, ez nagyon jó, köszi az infót! (esnek még az árak, veszek ps4et kölök alá)
és a one-series vonalról mit tudsz? ott is? (amugy nekem is van egy "Xbox One" a deviceim közt, hiába törlöm - visszamegy :( nemtok rájönni mi lehet.... az eladott XOX-om?? de azt nullára gyalultam eladáskor, az accomat 2FA védi.... WTF?)
Avatar
Botond

Hozzászólás #64581 2021.09.23. 11:32

Moby írta:Ezekszerint félreértettem a kérdést. Természetesen lehet homeja egy accountnak práhuzamosan egy ps4 és egy ps5 is.
Ugyanezt kérdeztem én is amúgy, mert nekem meg az a tapasztalatom, hogy nem. De futunk majd még egy kört.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #64582 2021.09.23. 11:47

arty írta:tévé, monitor.... tökmindegy. kijelző, amin a napnak vakítania kell, de egy éles fény az éjszakában sem árt, ha "odaszúr" picit ;)
a 400 nem szúr oda, a 700-800 is határeset... minél többet látok jó hdr-t, annál inkább vágyok az oled1200-ra :)
Abszolút veled vagyok az Oled1200 vonaton, de monitornál látom miért nincs tovább húzva. Mivel LG oled és nem valami szutyok panel, így elhiszem, hogy ez egy döntés volt, nem technikai korlát.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #64583 2021.09.23. 12:26

DanielT írta:Abszolút veled vagyok az Oled1200 vonaton, de monitornál látom miért nincs tovább húzva. Mivel LG oled és nem valami szutyok panel, így elhiszem, hogy ez egy döntés volt, nem technikai korlát.
Igy van, lcd monitoroknak se volt nagy fenyereje (nem is baj, kiegeti a szemem, bar akinek dupla szemuvege van :D), en akarok monitort fejleszteni is, jobb kockulni orakat rpgkel, strategiakkal monitor elott mint tvn.
Avatar
Moby

Hozzászólás #64584 2021.09.23. 13:14

Botond írta:Ugyanezt kérdeztem én is amúgy, mert nekem meg az a tapasztalatom, hogy nem. De futunk majd még egy kört.
Egy ideig még megvolt a lyukasztottpró amikor meglett a ps5, és egy darabig le volt mindkettőn homeolva a főaccountom (meg az összes többi is).
Avatar
Moby

Hozzászólás #64585 2021.09.23. 13:17

arty írta:wow, ez nagyon jó, köszi az infót! (esnek még az árak, veszek ps4et kölök alá)
és a one-series vonalról mit tudsz? ott is? (amugy nekem is van egy "Xbox One" a deviceim közt, hiába törlöm - visszamegy :( nemtok rájönni mi lehet.... az eladott XOX-om?? de azt nullára gyalultam eladáskor, az accomat 2FA védi.... WTF?)
Törölted a gépet a "Microsoft Store-eszközkezelés"-ből is? Onnan ugyanis nem tűnik el csak azért mert törölted az eszközt.
Avatar
arty

Hozzászólás #64586 2021.09.23. 14:40

Micsu írta:Igy van, lcd monitoroknak se volt nagy fenyereje (nem is baj, kiegeti a szemem, bar akinek dupla szemuvege van :D), en akarok monitort fejleszteni is, jobb kockulni orakat rpgkel, strategiakkal monitor elott mint tvn.
nyilván a windesktopot sdr-ben nézed, alacsony/neked kényelmes fényerőn (gyűlölöm a ps5öt, hogy a "desktop" hdr...), de ahogy indítasz videót, játékot, kapcsol a HDR és a tartalom FÉNYES elemeit már esetleg nem 389 niten akarod látni.... (nemtom van-e már windows api, ahol az alkalmazás átkapcsolhatja maga alatt a rendszer hdr-be - korábban nem volt, te nyomkodtad kézzel :D config.sys pécégány.... )
Avatar
arty

Hozzászólás #64587 2021.09.23. 14:43

Moby írta:Törölted a gépet a "Microsoft Store-eszközkezelés"-ből is? Onnan ugyanis nem tűnik el csak azért mert törölted az eszközt.
öö.... elbizonytalanodtam... az hol van? én az xbox.com-ról mentem a microsoft account részen az eszközeimhre és ott töröltem az xboxaim és pécéim közül az 'Xbox One'-t ill előtte az 'arty xbox one x-e'-t is...
Avatar
Moby

Hozzászólás #64588 2021.09.23. 16:34

arty írta:öö.... elbizonytalanodtam... az hol van? én az xbox.com-ról mentem a microsoft account részen az eszközeimhre és ott töröltem az xboxaim és pécéim közül az 'Xbox One'-t ill előtte az 'arty xbox one x-e'-t is...
Régen kurvára el volt dugva, most az új felületen már egészen könnyű megtalálni.

Spoiler
Kép
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #64589 2021.09.23. 18:00

Ez is jöhet! :hawaii:
phpBB [media]
Avatar
eje75

Hozzászólás #64590 2021.09.23. 20:22

Kigyütt a gamepass-ba a Subnautica: Below Zero... bassza meg, pedig végig akartam tolni a csuszimát... egyszer már félbehagytam közvetlenül a vége előtt, most végig akarom tolni... ráadásul tetszik is, imádom tolni, annyira élvezetes kalandozni benne... de annyira vártam már a Subnautica folytatását is... :wilting:
Avatar
deep

Hozzászólás #64591 2021.09.23. 21:22

Mégis lesz lemezes Kena. Novemberben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #64592 2021.09.23. 21:58

deep írta:Mégis lesz lemezes Kena. Novemberben.
Mi az, hogy mégis? A kezdetektől erről volt szó. Azt mondták, ha jól fog fogyni, kijön lemezen. Mire megjelent digitben, már megvolt az a lemezes kiadás időponta, és tartalma. Ergo jól fogyott elővételben.
Avatar
eje75

Hozzászólás #64593 2021.09.23. 22:09

Melyik mondta, hogy giccses a Csuszima? Nem is az....
Spoiler
Ezt azé picit túltóták :wilting: konkrétan mint az Avatar, olyan színek orgiája van...
Ghost of Tsushima_20210923215844.jpg
Ghost of Tsushima_20210923215451.jpg
Pedig iszonyú jó a photo módja, gecijó képeket lehet csinálni
Spoiler
Ghost of Tsushima_20210919220358.jpg
Ghost of Tsushima_20210919221438.jpg
Ghost of Tsushima_20210922204811.jpg
Avatar
deep

Hozzászólás #64594 2021.09.23. 22:19

Moby írta:Mi az, hogy mégis? A kezdetektől erről volt szó. Azt mondták, ha jól fog fogyni, kijön lemezen. Mire megjelent digitben, már megvolt az a lemezes kiadás időponta, és tartalma. Ergo jól fogyott elővételben.
Ja, énnemtuttam. Sajnálom.
Avatar
Botond

Hozzászólás #64595 2021.09.24. 07:56

Elkapkodtam a ps5 vásárlást, jön switchre is a lasszófasz1.
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #64596 2021.09.24. 08:19

Meg frissült a sony app iOSen, azt írja, ha friend játszik, és engedélyezi, akkor lehet streamet nézni, hogy micsinál. Ez jópofa dolognak hangzik, hogy nem feltétlen kell hozzá külön app, hanem megy natívan.
Avatar
eje75

Hozzászólás #64597 2021.09.24. 08:19

Botond írta:Elkapkodtam a ps5 vásárlást, jön switchre is a lasszófasz1.
[video]hentelés[/video]
Ez már nekem túl véres...tököm televan már, hogy tobzódnak a játékok az öncélú erőszakban...
Avatar
Botond

Hozzászólás #64598 2021.09.24. 08:31

eje75 írta:Ez már nekem túl véres...tököm televan már, hogy tobzódnak a játékok az öncélú erőszakban...
A viccen túl, az előző switches kirby nagyon csihi-puhi-csitt-csatt játék volt, gyerekek imádták, de nekem sok volt, ahogy ketten ütnek 20 ellenfelet és minden csillog, villog, villan, kutyaseggéből is villám szóródik, mindez 2d-ben. Az erősen erőszakos játék, de nyilván 0 vérrel, de ha vki rámondaná az öncélúan erőszakos játékot, hát nem tudnék őszintén vitatkozni vele, én emiatt azzal alig játszottam.
Gyerekek felvisítottak az új trailerére, de szerintem ez jobban játszható játék lesz a 8 évesek infantilizmusán már túl lévő játékosoknak is. Ami szerencsés, mert már a gyerekek se 8 évesek már, mint amikor az előző kirbyt maxolták kéccer.
Avatar
Botond

Hozzászólás #64599 2021.09.24. 09:08

Lepörgött a lego batman 2 is. X360 verzió xsx-en coopban a kölyökkel.
Erősen indult, tökre tetszettek a gyereknek az új ruhák és amiatti új képességek, ötletesek voltak a pályák, egészen úgy nézett ki, hogy akár a gyűrűk ura szintet is megfuthatja a cucc, aztán a közepén kipukkant. Elfogyott az ötlet, vagy nemtom, pedig az utolsó 5 pályán mindig újabb és újabb szuperhős csatlakozott a játszható karakterekhez, szóval papíron fenn kellett volna maradnia a változatosságnak, de valahogy mégsem sikerült.
Ehhez valószínűleg hozzájárulhatott a kamerakezelés, amivel meg nem tudom mi történt az utolsó 5-6 pályára, de egyszerűen szétesett, sose jó szögből lehetett látni mi van, csomószor mellé ugrottunk emiatt, random időpontokban átfordult az egész, ami végképp kurvazavaró menetközben, hogy csinálod az ugrást, még a képernyő bal alsó sarka a tied, átlóban van törve a kép, majd ez az átló elkezd random körbepörögni, hol ide hol oda rakva a részed a képen, és közben egyensúlyozz cérnán, vagy csináld a halálugrást. És sokszor beragadt olyan nézetbe, hogy akárhova áll a másik nem tudsz átugrani, mert nem látod hova és hogyan. Olyankor a drop out segített, egyedül átugrani, és visszajoinol a másik.
Korábbi részekben is voltak ezzel nehézségek, mert a mechanika ugyanaz, ott is volt játékonként 1-2 drop out szituáció, de nem pályánként 3-4x, mint itt a játék második felében.
Na mindegy, ez nagyon lerombolta a végére a játékélményt, szóval az eddigi lego cuccok közül én ezt be is állítanám a sor végére, 8asnak indult 3asra érkezett, összességében 5 pontnál nem ér többet.
Avatar
arty

Hozzászólás #64600 2021.09.24. 14:44

Botond írta:A viccen túl, az előző switches kirby nagyon csihi-puhi-csitt-csatt játék volt, gyerekek imádták, de nekem sok volt, ahogy ketten ütnek 20 ellenfelet és minden csillog, villog, villan, kutyaseggéből is villám szóródik, mindez 2d-ben. Az erősen erőszakos játék, de nyilván 0 vérrel, de ha vki rámondaná az öncélúan erőszakos játékot, hát nem tudnék őszintén vitatkozni vele, én emiatt azzal alig játszottam.
Gyerekek felvisítottak az új trailerére, de szerintem ez jobban játszható játék lesz a 8 évesek infantilizmusán már túl lévő játékosoknak is. Ami szerencsés, mert már a gyerekek se 8 évesek már, mint amikor az előző kirbyt maxolták kéccer.
Engem konkrétan taszír kirby, soha nem értettem a létezését... mint egy mariojáték, ahol mario helyett még csak egy placeholder gömb lenne. Régen 2D-ben, ma 3D-ben.

Kölkeim se lelkesedtek be rá, hogy "húúú, apa, majd a kirbít is nyomjuk!!", szel tényleg értetlenül állok ezelőtt a nintendo karakter előtt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #64601 2021.09.24. 19:36

arty írta:Engem konkrétan taszír kirby, soha nem értettem a létezését... mint egy mariojáték, ahol mario helyett még csak egy placeholder gömb lenne. Régen 2D-ben, ma 3D-ben.

Kölkeim se lelkesedtek be rá, hogy "húúú, apa, majd a kirbít is nyomjuk!!", szel tényleg értetlenül állok ezelőtt a nintendo karakter előtt.
Ezért nyomja a Nintendo a másik 3 működő karakterüket 30 éve. Nem tudnak újat bevezetni, kitalálni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #64602 2021.09.24. 19:37

Ellenben itt van a MarioZelda mentes Tsushima... 10 percenként hagyom abba kb olyan kibaszott unalmas. Remélem majd elkap, mert eddig csak ásítozok és vagy 5x ültem már neki.
Avatar
deep

Hozzászólás #64603 2021.09.24. 19:42

DanielT írta:Ellenben itt van a MarioZelda mentes Tsushima... 10 percenként hagyom abba kb olyan kibaszott unalmas. Remélem majd elkap, mert eddig csak ásítozok és vagy 5x ültem már neki.
Hát, a sztoriba nem fogsz beleszeretni. A hangulat se fog előre vinni, mivel utálod a japóságát. Ha a gameplay nem köt le, már nyomhatod is a törlést.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #64604 2021.09.24. 19:54

deep írta:Hát, a sztoriba nem fogsz beleszeretni. A hangulat se fog előre vinni, mivel utálod a japóságát. Ha a gameplay nem köt le, már nyomhatod is a törlést.
Az menti meg, hogy jó az irányítás és a világgal való kapcsolat.
Avatar
arty

Hozzászólás #64605 2021.09.24. 20:43

DanielT írta:Ellenben itt van a MarioZelda mentes Tsushima... 10 percenként hagyom abba kb olyan kibaszott unalmas. Remélem majd elkap, mert eddig csak ásítozok és vagy 5x ültem már neki.
Ígérd meg mgadnak, hogy ha ezt letörlöd, akkor AC:Odyssey etapok jönnek. Menni fog ez :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #64606 2021.09.24. 21:06

arty írta:Ígérd meg mgadnak, hogy ha ezt letörlöd, akkor AC:Odyssey etapok jönnek. Menni fog ez :D
Kizárt.. múltkor megnéztem ugye a 60 frémes peccsel és majdnem mókusécet kaptam 1 perc alatt.. úgy rontott rám a PTSD hullám, hogy már nem orvost, hanem papot kellett hívni hozzám.

Egyébként rendkívül erős a párhuzam a két játék között: mindkettő egy silány Vicser3 másolat, csak az egyik görög a másik japán háttér előtt. Mondjuk a "mellékküldetésből rohadtul nem az lesz amire számít az ember" formulát az AC jobban csinálta, bár itt még az elején vagyok. Mindegy, tolom még.
Avatar
arty

Hozzászólás #64607 2021.09.24. 21:43

DanielT írta:Kizárt.. múltkor megnéztem ugye a 60 frémes peccsel és majdnem mókusécet kaptam 1 perc alatt.. úgy rontott rám a PTSD hullám, hogy már nem orvost, hanem papot kellett hívni hozzám.

Egyébként rendkívül erős a párhuzam a két játék között: mindkettő egy silány Vicser3 másolat, csak az egyik görög a másik japán háttér előtt. Mondjuk a "mellékküldetésből rohadtul nem az lesz amire számít az ember" formulát az AC jobban csinálta, bár itt még az elején vagyok. Mindegy, tolom még.
nekem az ac így már nagyon vonzó, ha lenne működő xp-glitch, simán végigtolnám... (=unalomfaktor 75%-a kiirtható lenne)
Avatar
Botond

Hozzászólás #64608 2021.09.24. 23:02

Moby írta:Nem kell. Én azt csinálom, hogy az usa accommal lépek be a gépre a pécéről, aztán a main accountomra átlépek a kontrollerrel. A kontroller sosem volt a pecére kötve.
Csináltam gmailt, meg másik ps accot, azt raktam remote play win10 appba, és akkor mikor kikapcsolt a kontroller visszakapcsoltam és mondtam neki, hogy main accal játszódjunk és úgy is lett. Szóval kicsit haladtam megint a lasszófasz1el.
Streaming képe szebb, stabilabb, mint az xsx win10es megoldása.
Viszont ez az egész streaming FHD max, csak felbassza az agyam. Át kéne kötni a monitorra a ps5öt, úgyse ülök vele a tv elé már este. XSX szokott napközben is menne, ha gyerekkel vagy gyerekekkel csapassuk, de a ps5 lehetne simán a monitoron. Van is hdmi meg dp, lehetne egyszerre rákötve konzol és pc, de basszameg, a bemenet váltó gomb meghalt. Erre még nem találtam ki a tutit, de dolgozok rajta. :D
Valójában switch szintű problémája lehet a cuccnak, van egy joystick, azzal lehet jobbra balra és fel le nyomogatni a menüben ezt azt, de a joy benyomásával jön elő a menü, na és szerintem az érzékelő már nincs ott a joy alatt. Joy benyomás nélkül fel-le-jobbra-balra az brightness meg ilyesmit állít, de az is ilyen weird módon, hogy le a jobbra meg ilyesmi. Szétszedni és barkácsolni nem merem, mert nem értek ilyesmihez.
Mikor még garis volt elküldtem a szakszervízbe, ott megállapították, hogy semmibaja. :idiota: Barátnőm vitte el, szóval ebben maradtunk, hogy jó, most úgyse kell a hdmi, de eltelt 3-4 év, és most már kellene! :D
Még lesz egy olyan próbám, hogy van e automata bemenet felismerés, vagyis ha csak hdmi van rajta arra kapcsol e, ha csak dp, akkor arra, vagyis kábel kihúzás, bedugás vált e bemenetet, de kicsi esélyét látom. Szervíz lesz ebből, de akkor napokig nincs monitor. :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #64609 2021.09.25. 09:18

Reggelre elfelejtette a másik accot a ps5, újra beléptem, de már nem engedi a remote playt. Egyszerűen zseniális ez a rendszer.
/szerk: és megtúrtam a remote playt, 720p ez, nem fullHD.
Avatar
Botond

Hozzászólás #64610 2021.09.25. 09:27

Atyaúristen a beteg japó állatok! Csinálni kell egy fake offline accountot és amikor online-á forgatom át, akkor marad rajta a ps5ön. Ez bazmeg, gratulálok! Aki ezt kitalálta az is rászolgált egy alapos kibelezésre. :banplz:

Vissza: “Leáldozott.hu”