A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #6371 2016.07.08. 07:39

benőmenő írta:Moby, te vagy az? :banplz:
lebuktam :miaz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #6372 2016.07.08. 08:40

benőmenő írta:Moby, te vagy az? :banplz:
Sírvaröhögős! :D Made my day! Amúgy teljesen korrekt megoldás! :vigyor3:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6373 2016.07.08. 09:35

Moby írta:Átvágtam magam az msi termékerdőn, végül rendeltem egy MSI GAMING-X 1070-et. Remélem a jövőben leszoknak erről a fasságról.


/6, azaz HAT féle msi-ből tudnék rendelni: valami aero, gaming-X, gaming-z, sima gaming, armor, meg a ref...
Csak azért volt ilyen könnyű a helyzeted, mert még nem jelent meg a Lightning verzió... :D

Na kíváncsi vagyok az újabb epizódra!
Avatar
Moby

Hozzászólás #6374 2016.07.08. 09:36

DanielT írta:Csak azért volt ilyen könnyű a helyzeted, mert még nem jelent meg a Lightning verzió... :D

Na kíváncsi vagyok az újabb epizódra!
A 1070 és mellé egy vega ugyanabban a gépben?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6375 2016.07.08. 09:37

Botond írta:Sírvaröhögős! :D Made my day! Amúgy teljesen korrekt megoldás! :vigyor3:
És nem egyedülálló!

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6376 2016.07.08. 09:40

Ma reggel az MS, mint Windows Insider tagot, megtalált egy PC Gaming kérdőívvel.

Az UWP platformot és hasonlóan szánalmas próbálkozásaikat elküldtem oda, ahová valók. A többi kérdés kevésbé izgi, mennyit költesz, mivel játszol, mennyit, mi a fontos, stb.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6377 2016.07.08. 09:41

Moby írta:A 1070 és mellé egy vega ugyanabban a gépben?
Logikusabb lépést nem tudnék hirtelen elképzelni ebben a 2-3 éve tartó performanszban!
Avatar
Moby

Hozzászólás #6378 2016.07.08. 09:44

DanielT írta:Ma reggel az MS, mint Windows Insider tagot, megtalált egy PC Gaming kérdőívvel.

Az UWP platformot és hasonlóan szánalmas próbálkozásaikat elküldtem oda, ahová valók. A többi kérdés kevésbé izgi, mennyit költesz, mivel játszol, mennyit, mi a fontos, stb.
Mindenesetre tolják tovább az ms-féle agyrákos kommunikációt. Most épp azt dobták be, hogy nem minden játék jön play anywhere-ben, csak azok, amik az E3-on be lettek mutatva. Ennek a kijelentésnek az értelmezésén a brit tudósok azóta is dolgoznak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #6379 2016.07.08. 09:52

DanielT írta:Ma reggel az MS, mint Windows Insider tagot, megtalált egy PC Gaming kérdőívvel.

Az UWP platformot és hasonlóan szánalmas próbálkozásaikat elküldtem oda, ahová valók. A többi kérdés kevésbé izgi, mennyit költesz, mivel játszol, mennyit, mi a fontos, stb.
Jajj UWP! Tegnap láttam, hogy már a tömbradír is akciós a az ms storeban, szóval rád különösen figyelnek, mert ahogy beírtad, hogy a mamlaszok nem akarnak piacrészt szerezni egyből akciózták is le. :D Nem is csodálom, hogy van egy olyan kérdőívük, amit csak neked küldenek ki, senki másnak a Földön és azt egy 30 fős team fogja majd kiértékelni és akcióterveket gyártani belőle, hogy világuralomra juthassanak. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6380 2016.07.08. 10:07

Kaparnak a Forzások, új pecs:

- Enable in-race FPS counter through Video Options

Amit minden más program tud, azt az UWP-nél a fejlesztők dolga. Nice try, de nem a megfelelő válasz egy problémára.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6381 2016.07.08. 11:40

Moby írta:Mindenesetre tolják tovább az ms-féle agyrákos kommunikációt. Most épp azt dobták be, hogy nem minden játék jön play anywhere-ben, csak azok, amik az E3-on be lettek mutatva. Ennek a kijelentésnek az értelmezésén a brit tudósok azóta is dolgoznak.
Pontosabban a minden Microsoft által kiadandó játék jön PC-re helyett módosították E3-on bemutatottra. Ez így az egérút nyitva hagyása. (Tudom, hogy te tudod, de itt nem idézte senki.)

Nyilván az MS-nek számok kellenek, azt meg a Windows Store egyelőre marhára nem hozza, de legalább a boxos fanboyok picsognak, hogy más is játszhat rajtuk kívül Gears of Wart. Nyilván besülhet még ez a mutatvány, jobb óvatosabban fogalmazni. És mondjuk ha később akarják kihozni a Halo 6-ot PC-re, már az is borítaná az eredeti állítást, illetve a Play Anywhere-t.

Egy felpuhított UWP-vel, fejelsztett klienssel, Ubi módra megoldott steames jelenléttel már beljebb lehetnének. De még akkor is ott van hátránynak a Win 10 (steames statisztikák szerint a Win 7-8 együtt még mindig lenyomja, kíváncsi leszek az ingyenes lehetőség lejárta mennyiben módosítja az arányokat), és az, hogy az EA és a Ubi évekkel ezelőtt fokozatosan oldotta meg mindezt, messze nagyobb katalógussal, kimondottan PC-s játékokkal is (azóta már inkább csak a Ubinak vannak stratégiái).

Eközben Steamre elment 3,5 millió Age of Empires II HD (volt Humble Bundle-ben, de 15 dolláros tierben). Éppen most a nyári akciók során padlóztatták le 3 dollárra (plusz pakkban is volt), bő 300 ezren fel is markolták pár nap alatt. Egy minőségi steames Age of Empires IV-gyel tarolhatnának, hiába haldoklik a műfaj. A többi MS-stratégia remastere azért nem fogyott ennyire (de szeretnének hasonló eredményeket produkálni Windows Store-on bármivel :), de korrekten teljesítő remasterek voltak, illetve a Rise of Nations mindig egy szűk réteg játéka volt. Lelkiismeret-furdalásom van, hogy most nem markoltam fel őket, de az AoE2 is csak pár órát pörgött eddig, a csomagot pedig nem lehetett olcsón kiegészíteni (inkább ez utóbbin múlt).

A Halo Wars 1-2 is érdekel azért, de UWP-s moslékok lesznek :( Legalább Botondnak nem kell csak miattuk feltennie egy Steam-klienst, mert már ott lesznek a Windowsban!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2016.07.08. 11:45-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6382 2016.07.08. 11:42

Apropó, Windows 10 hogy áll most játékra és áltaános felhasználásra? Moby anyázásai és a GOG-os katalógus visszafogott kompatibilitása elég dealbreakernek hangzik számomra, akármennyire is szívesen lovagolnék meg egy kvantumbrét.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #6383 2016.07.08. 11:44

DanielT írta:Kaparnak a Forzások, új pecs:

- Enable in-race FPS counter through Video Options

Amit minden más program tud, azt az UWP-nél a fejlesztők dolga. Nice try, de nem a megfelelő válasz egy problémára.
a végén még fotomodban a gépre is el tudja menteni a képeket, nem csak feltölteni lehet! Fejlődés van ezerrel!

Azabaj hogy nemhiazem hogy fognak beláthato időn belül ezen az uwp szarságon változtatni, mert konkrétan kukázni kéne az egész koncepciot. Ez a sandboxban futtatjuk az appokat dolog lehet telon meg tableten megy, de pcn nemhiszem hogy van épeszü aki erre vágyik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #6384 2016.07.08. 11:44

Zóanagyvarázsló írta:Apropó, Windows 10 hogy áll most játékra és áltaános felhasználásra? Moby anyázásai és a GOG-os katalógus visszafogott kompatibilitása elég dealbreakernek hangzik számomra, akármennyire is szívesen lovagolnék meg egy kvantumbrét.
Fogalmam sincs mitől volt a szopás a store-al. Sokaknál előjött. Ha azt leszámítanám, azt is mondhatnám stabil, de már kétszer előjött, és egyszer totális reinstall lett a vége.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6385 2016.07.08. 11:47

Moby írta:Fogalmam sincs mitől volt a szopás a store-al. Sokaknál előjött. Ha azt leszámítanám, azt is mondhatnám stabil, de már kétszer előjött, és egyszer totális reinstall lett a vége.
Mondanám, hogy a Store része érdekel a legkevésbé, de azon kívül csak a régi játékaimmal való inkompatibilitást kínálja. Bár Botond már letesztelte vele a teljes Steam- és GOG-katalógust, jöhetne a végleges lista tőle.

A DX12-höz pedig úgyis AMD kell, mert félek, azt se tudják Nvidiára portolni :szomoru1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6386 2016.07.08. 11:59

Egyébként arra hogyhogy nem gondolt senki, hogy azért nem lenne a jövőben minden Play Anywhere, mert jönnek a PC-exkluzív csodák? :zavart1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #6387 2016.07.08. 12:26

Zóanagyvarázsló írta:Mondanám, hogy a Store része érdekel a legkevésbé, de azon kívül csak a régi játékaimmal való inkompatibilitást kínálja. Bár Botond már letesztelte vele a teljes Steam- és GOG-katalógust, jöhetne a végleges lista tőle.

A DX12-höz pedig úgyis AMD kell, mert félek, azt se tudják Nvidiára portolni :szomoru1:
4k-t néztem, FHDban vagy alatta (amit tud a játék, sok gog-os cím csak fanmadeizébigyókkal tudja a FHD-t) azért a többség elindul. Egy-két nagyon szenvedős dolog van, pl pont a gothic1 steam verzió, de az én élményeim alapján amivel win7en kendácsolni kell, azzal win10en is, ami win7én simán fut azok közül marginális aki nem indul el win10en. De ez csak az én összehörcsögölt kupacom, ami a töredéke a tiédnek gogon és steamen is, léven azért nekem sokkal limitáltabb mind a szabadidőm, mind a hörcsögölést biztosító anyagi lehetőségeim. :o
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6388 2016.07.08. 17:32

hátha jól jön késöbb itt valakinek:

szóval megy ez a DDR-3000, csak annyi törtent, hogy az alaplap auto-n tul magasra (bar meg az ajanlott max ertek ala) lötte be a VCCSA & VCCIO ertekeket OC mellett, amit ugy tunik a Skylake iGP nem szeret es flicker-el ill. el-eltünö keppel halal meg.
lejjebb vettem, kep teljesen rendben, most megy a stresszteszt. bar ha itt lesz a kartya, onnantol kezdve ugyis mindegy mit csinal az integral gpu...

de a BIOS frissites is segitett, mert elöször XMP-vel be se indult a gep.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #6389 2016.07.08. 19:59

phpBB [media]

A szokásos. Low alatti settingek, amiket homállyal és post processel próbálnak takargatni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #6391 2016.07.08. 20:25

Moby írta:Ez a battleborn igazi gigasiker lett. Most épp 654 a 24 órás peak, de van amikor ez 200 körül jár. LOL.
Ha valaki még nem lenne feliratkozva. :D
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6392 2016.07.08. 23:16

benőmenő írta:Ha valaki még nem lenne feliratkozva. :D
Legszebb öröm a káröröm. Ezek a Gearboxék kiestek a pixisből ahogy nézem. Nem kellett volna az az Aliens fiaskó Randy fiam.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6393 2016.07.08. 23:54

Jól jött ez a nyári 40%-os akció a Doomnak Steamen, máris eladtak +35%-ot az eddigi eredményhez képest.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #6394 2016.07.08. 23:55

DanielT írta:Legszebb öröm a káröröm. Ezek a Gearboxék kiestek a pixisből ahogy nézem. Nem kellett volna az az Aliens fiaskó Randy fiam.
half life-ot meg totál hiába várnék, semmi nemmegy steam ota, vagy csak nem is probálják?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6395 2016.07.09. 00:01

DanielT írta:Legszebb öröm a káröröm. Ezek a Gearboxék kiestek a pixisből ahogy nézem. Nem kellett volna az az Aliens fiaskó Randy fiam.
Nem hiszem, hogy nagyon aggódniuk kell, kierőlködnek egy újabb Borderlandset, oszt az azzal nyomtatott pénzből vígan elvannak, IP-ket vásárolnak fel (Homeworld), és adatnak ki játékokat bérfejlesztőkkel.

Lehet, hogy még az előző BL extraprofitjából is legyárthatnának poénból még egy első világháborús Battlebornt is, hogy a Battlefield 1-gyel egyszerre hozzák ki. Csak mondjuk erre idejük nincs már sok sajnos, pedig tényleg röhögnék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2016.07.09. 00:04-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6396 2016.07.09. 00:03

Mekee írta:half life-ot meg totál hiába várnék, semmi nemmegy steam ota, vagy csak nem is probálják?
A Gearboxtól? OK, dolgoztak be korábban a Valve-nak a HL- és CS-fronton (az Opposing Force meg jó kiegészítő volt), de meglepő e igény.
Avatar
Moby

Hozzászólás #6397 2016.07.09. 00:38

DanielT írta:Legszebb öröm a káröröm. Ezek a Gearboxék kiestek a pixisből ahogy nézem. Nem kellett volna az az Aliens fiaskó Randy fiam.

Hát annak a kategórián kívüli hulladéknak a hazugság volt a legkisebb gondja. Vagy mintha belepeccselve most így sokkal jobb lenne LOL
Avatar
Mekee

Hozzászólás #6398 2016.07.09. 08:43

Zóanagyvarázsló írta:A Gearboxtól? OK, dolgoztak be korábban a Valve-nak a HL- és CS-fronton (az Opposing Force meg jó kiegészítő volt), de meglepő e igény.
meglepő az, hogy erre csak halványan emlékszem hogy irtam, eléggé be voltam rugva tegnap :) nemis tudom hogy kevertem ide, hagyjuk is :banplz: :banplz: :wow3:
Avatar
Botond

Hozzászólás #6399 2016.07.09. 09:06

Mekee írta:meglepő az, hogy erre csak halványan emlékszem hogy irtam, eléggé be voltam rugva tegnap :) nemis tudom hogy kevertem ide, hagyjuk is :banplz: :banplz: :wow3:
Alkoholba kell fojtani a bánatot! :eljen: Mindig az a jó megoldás!
Avatar
Mekee

Hozzászólás #6400 2016.07.09. 09:55

Botond írta:Alkoholba kell fojtani a bánatot! :eljen: Mindig az a jó megoldás!
Nem, ez kifejezetten jo hiR miatt volt. Ugyanis tavasszal már trióban nyomjuk asszonykámmal! :vigyor3:

Lesz kinek továbbadni a masterrace legacy-t.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #6401 2016.07.09. 09:59

Mekee írta:Nem, ez kifejezetten jo hiR miatt volt. Ugyanis tavasszal már trióban nyomjuk asszonykámmal! :vigyor3:
Lesz kinek továbbadni a masterrace legacy-t.
Gratulálok! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #6402 2016.07.09. 10:33

Mekee írta:Nem, ez kifejezetten jo hiR miatt volt. Ugyanis tavasszal már trióban nyomjuk asszonykámmal! :vigyor3:

Lesz kinek továbbadni a masterrace legacy-t.
Gratulálok! Remélem akkor asszony nem ivott! :vigyor3:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #6403 2016.07.09. 11:14

Botond írta:Gratulálok! Remélem akkor asszony nem ivott! :vigyor3:
Áh, az a szerepkör már betöltődött! :vigyor:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6404 2016.07.09. 12:05

Mekee írta:Nem, ez kifejezetten jo hiR miatt volt. Ugyanis tavasszal már trióban nyomjuk asszonykámmal! :vigyor3:

Lesz kinek továbbadni a masterrace legacy-t.
Gratulálok! Mint újabb költséges hobbihoz is :vigyor3:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6405 2016.07.09. 13:54

phpBB [media]


lol
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6406 2016.07.09. 14:05

Én is gratulálok Miki! :)

Lehet, hogy kellene indítani egy hendikep divíziót a gyerekkel megáldott versenyzőknek... Pelenka pénzből nem adnak crossfire alaplapot... :eplus2:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #6407 2016.07.09. 15:15

Köszi mindenkinek! :wink:

Dani: jól belegondolva nekem most sincs, tudtam én előre :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #6408 2016.07.09. 15:54

Én azért kíváncsi lennék arra az idiótára, aki meggyőzte a többi gyengeelméjűt, hogy nem, ezt nem akarjuk magas framerate-tel, normális képminőségben látni soha. Egyáltalán. A community se tupírozza fel az évek alatt, mert nehogymá' belekókányoljanak a tökéletes, onlipásszibül víziónkba! :szomoru1:
De legalább az új GTA-ban már dobták/a sáros földig visszavágták az Euphoria engine-t is, szóval ez a hajó már végleg elment. :rinya:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #6409 2016.07.09. 16:36

benőmenő írta:Én azért kíváncsi lennék arra az idiótára, aki meggyőzte a többi gyengeelméjűt, hogy nem, ezt nem akarjuk magas framerate-tel, normális képminőségben látni soha. Egyáltalán. A community se tupírozza fel az évek alatt, mert nehogymá' belekókányoljanak a tökéletes, onlipásszibül víziónkba! :szomoru1:
De legalább az új GTA-ban már dobták/a sáros földig visszavágták az Euphoria engine-t is, szóval ez a hajó már végleg elment. :rinya:
most miért, a 30-at már majdnem fixen tudja, hàt mi az előrelépés, ha nem ez?
:banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #6410 2016.07.09. 17:00

Micsu írta:sztem fájni fog kifizetni a 160kt? :) főleg hogy kurva jó lett a kari
egy boxért fája kifizetni 40kt is (vagy egy 480ért 100at), tudod az emberek szarért nem szeretnek fizetni, 4es bmwért se kár a 30 ezer ojró, bár kinek mi
szerintem pont 60 ezerrel jobban fog fájni a 1070, mint előtte a 970 :)
Avatar
arty

Hozzászólás #6411 2016.07.09. 17:03

DanielT írta:A 980Ti is egy vadállat volt, illetve még mindig az. És a 170 most 230 helyett 160-ért tudja hozni a szintet.
vagy a másik oldalról: a mai kor 970-e, 60%-al drágábban :D

és ennek örülni kell, kerülhetne a duplájába is :D (konkurrencia hiányában...)
Avatar
arty

Hozzászólás #6412 2016.07.09. 17:12

DanielT írta:Kaparnak a Forzások, új pecs:

- Enable in-race FPS counter through Video Options

Amit minden más program tud, azt az UWP-nél a fejlesztők dolga. Nice try, de nem a megfelelő válasz egy problémára.
kormánytá... mindegy.
Avatar
arty

Hozzászólás #6413 2016.07.09. 17:24

benőmenő írta:Én azért kíváncsi lennék arra az idiótára, aki meggyőzte a többi gyengeelméjűt, hogy nem, ezt nem akarjuk magas framerate-tel, normális képminőségben látni soha. Egyáltalán. A community se tupírozza fel az évek alatt, mert nehogymá' belekókányoljanak a tökéletes, onlipásszibül víziónkba! :szomoru1:
De legalább az új GTA-ban már dobták/a sáros földig visszavágták az Euphoria engine-t is, szóval ez a hajó már végleg elment. :rinya:
a többségnek nyilván egy multiplatform remazter volna jó, de én kimondottan örülök, hogy lett frémjavított(!) bw-kompatibility, ráadásul rengeteg (ccop, multi, stb) dlc ingyenessé vált

a dolog szépséghibája, hogy lájvgoldot kéne vennem, hogy a mentett állásom áthozzam 360ról one-ra :(

(nem is a leáld lenne, ha respektálnátok a fenti huzást, de persze értemén, hogy SAVANYU A SZŐLŐ! :mf2: )
Avatar
arty

Hozzászólás #6414 2016.07.09. 17:25

moby basszus, 2 napig nemvagyok és PONT akkor adod el a 480at :( basszus.

mondjuk nem tudom miért gondoltam, hogy 1 hétig kitartasz BÁRMI mellett/ellen :DDD
Avatar
arty

Hozzászólás #6415 2016.07.09. 17:26

phpBB [media]


3.74 EUR - felszippantva!

(minirivjú: semmi meglepetés, PONT olyan amilyennek a tréler alapján várná az ember. csini, jól fut, élvezetes, nemnehéz, de valszeg hosszabb távon unalmasodik majd és tippre a csalás szintére nehezedik :D )
Avatar
arty

Hozzászólás #6416 2016.07.09. 17:33

Moby írta:Fogalmam sincs mitől volt a szopás a store-al. Sokaknál előjött. Ha azt leszámítanám, azt is mondhatnám stabil, de már kétszer előjött, és egyszer totális reinstall lett a vége.
One-on tudjátok hogy megy a nagy nyári sale? Csendben, némán!

Ezek a faszbarmok nem ám címlapra raknak mindent, ami ócsó, hogy vegye a paraszt, dehogy. Majornelson tweeteli az interwebz segglyukában, aztán ennyi.
Konzolon, ha véletlen épp olyan címre böksz a sztórban, ami ócsó, akkor örülsz - de semmi figyelmeztetés, hogy most épp VÁSÁROLJATOK HÜLYÉK!!! ÓCSÓÓSÁGVAN!!!!

Zsenik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #6417 2016.07.09. 17:36

arty írta:moby basszus, 2 napig nemvagyok és PONT akkor adod el a 480at :( basszus.

mondjuk nem tudom miért gondoltam, hogy 1 hétig kitartasz BÁRMI mellett/ellen :DDD
Ez a kártya neked nem kellett. Higyj nekem. Amúgy sem értem mi a tökömnek kéne neked ilyen a 970 után használatra.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6418 2016.07.09. 17:41

megjött a kártya is, így kész is lett a masina, a la VAS 3.0.

tesztekben 2100MHz körüli boost-ot tudtak elerni vele, nos az en peldanyom nem ennyire ügyes. az alap 1582MHz-re csak 68-at tettem, hogy kerek 1650 legyen, ami 40Hz-al több csak az MSI OC profiljanal. szal nem sok többlet. igy megvan kb. a 2000-es boost.
+100MHz-el mar a Witcher3 is lemerevedik es kilep. memoriat nem probalgattam, +100MHz Afterburner-ben es kesz. igy megy szepen.

amugy hangja nincs, csak közelröl fülelve es igy "mini" OC-vel is megall 70-72 foknal (ma eleg meleg van a lakasban). viszont ha full-on pörög, vagy pl. Witcher3-ban ha mindent aktivalok, de limitalom 60-ra a fremet es 90% a terheles, akkor tud egy kicsit csörögni a kartya. 1-2 meterröl nem hallani, de gep mellöl igen.

Deep neked mennyit birt az OC?

1 kör faszmérce csak illemböl: 15253 pont

néhany kép:
Spoiler
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #6419 2016.07.09. 17:56

SlickAdam írta:megjött a kártya is, így kész is lett a masina, a la VAS 3.0.]
Szép lett! :eljen: Elég meglepő végkifejlet ahhoz képest, hogy kb 3 hete azt kérdezted tőlem miért nem adom el azt a dög pécét :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #6420 2016.07.09. 17:59

SlickAdam írta:megjött a kártya is, így kész is lett a masina, a la VAS 3.0.

Nájsz! :eljen:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6421 2016.07.09. 18:00

Moby írta:Szép lett! :eljen: Elég meglepő végkifejlet ahhoz képest, hogy kb 3 hete azt kérdezted tőlem miért nem adom el azt a dög pécét :D


ez is dög, jo nagy...
nem ugy volt, hogy irtad, hogy nem is jatszol rajta? sztem arra reagaltam.
Avatar
arty

Hozzászólás #6422 2016.07.09. 18:08

Moby írta:Ez a kártya neked nem kellett. Higyj nekem. Amúgy sem értem mi a tökömnek kéne neked ilyen a 970 után használatra.
Mert nekem a 970 teljesítménye TÖKKÉLETESEN elég, csak legyen kicsit "jövőbiztosabb" (és ócsóbb, ha már kompromisszumképes vagyok! :D)

slickadam: frankó képek - szép a gép is, de a fotós is ügyes :) (mivel lőtted őket?)
Avatar
deep

Hozzászólás #6423 2016.07.09. 18:11

SlickAdam írta:Deep neked mennyit birt az OC?
Nálam az afterburnerben +102Mhz van beállítva, játék közben 2Ghz-ig megy fel a clock.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #6424 2016.07.09. 18:14

SlickAdam írta:megjött a kártya is, így kész is lett a masina, a la VAS 3.0.

tesztekben 2100MHz körüli boost-ot tudtak elerni vele, nos az en peldanyom nem ennyire ügyes. az alap 1582MHz-re csak 68-at tettem, hogy kerek 1650 legyen, ami 40Hz-al több csak az MSI OC profiljanal. szal nem sok többlet. igy megvan kb. a 2000-es boost.
+100MHz-el mar a Witcher3 is lemerevedik es kilep. memoriat nem probalgattam, +100MHz Afterburner-ben es kesz. igy megy szepen.

amugy hangja nincs, csak közelröl fülelve es igy "mini" OC-vel is megall 70-72 foknal (ma eleg meleg van a lakasban). viszont ha full-on pörög, vagy pl. Witcher3-ban ha mindent aktivalok, de limitalom 60-ra a fremet es 90% a terheles, akkor tud egy kicsit csörögni a kartya. 1-2 meterröl nem hallani, de gep mellöl igen.

Deep neked mennyit birt az OC?

1 kör faszmérce csak illemböl: 15253 pont

néhany kép:
Spoiler
Kép
Kép
Kép
Kép
Szép vas! :eljen:
Én sajnos teljesen el vagyok kenődve, fogalmam nincs mire cserélem a titkárnővga-t, ha egyáltalán. 100k-t biztos nem fogok áldozni egy alkatrészre, alatta meg csak a 970 van, mint értelmes cucc, az pedig már most kezd elfogyni újabb játékok alatt.
Utolsó szalmaszál, hogy a 1060-hoz nem 150%-os áron lehet majd hozzájutni, de amikor erre gondolok rögtön beleér a kezem a bilibe. :shakehead:
Avatar
arty

Hozzászólás #6425 2016.07.09. 18:22

benőmenő írta:Szép vas! :eljen:
Én sajnos teljesen el vagyok kenődve, fogalmam nincs mire cserélem a titkárnővga-t, ha egyáltalán. 100k-t biztos nem fogok áldozni egy alkatrészre, alatta meg csak a 970 van, mint értelmes cucc, az pedig már most kezd elfogyni újabb játékok alatt.
Utolsó szalmaszál, hogy a 1060-hoz nem 150%-os áron lehet majd hozzájutni, de amikor erre gondolok rögtön beleér a kezem a bilibe. :shakehead:
170k-s 1070 mellett szerintem boritékolható, hogy az is százér' jön :(
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6426 2016.07.09. 18:33

arty írta:Mert nekem a 970 teljesítménye TÖKKÉLETESEN elég, csak legyen kicsit "jövőbiztosabb" (és ócsóbb, ha már kompromisszumképes vagyok! :D)

slickadam: frankó képek - szép a gép is, de a fotós is ügyes :) (mivel lőtted őket?)


egy repedt kepernyös, szo szerint sebtapasszal egyben tartott iPhone 5-el :idiota:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6427 2016.07.09. 18:35

deep írta:Nálam az afterburnerben +102Mhz van beállítva, játék közben 2Ghz-ig megy fel a clock.


akkor a boost kompenzalja nalam.
hangjat figyelted terheles alatt, csörög / sipol-e, vagy te nem vagy fanször hasogato?

Gigabyte-ok konkretan sipolnak...
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6428 2016.07.09. 18:40

benőmenő írta:Szép vas! :eljen:
Én sajnos teljesen el vagyok kenődve, fogalmam nincs mire cserélem a titkárnővga-t, ha egyáltalán. 100k-t biztos nem fogok áldozni egy alkatrészre, alatta meg csak a 970 van, mint értelmes cucc, az pedig már most kezd elfogyni újabb játékok alatt.
Utolsó szalmaszál, hogy a 1060-hoz nem 150%-os áron lehet majd hozzájutni, de amikor erre gondolok rögtön beleér a kezem a bilibe. :shakehead:

1060 fasza lesz. de tuti a regi europai GTX970-es aron jön, azaz ca. 350 €... :(

ahogy elnezem erre az 1070-esre mar tenyleg ra lehet mondani hogy FHD-hez overkill. igaz csak regi jatekokkal tudom nezni (FC3, TR 2013, ...). basszus meg csutka AA-val, tressfx-el, PhysX-el meg anyamkinjaval se tudom kiakasztani... Witcher3-ban is csak a full hairworks-el (harc közben allatokkal, amugy meg igyis megvan a 60+ frem lazan).
Avatar
Moby

Hozzászólás #6429 2016.07.09. 19:31

arty írta:Mert nekem a 970 teljesítménye TÖKKÉLETESEN elég, csak legyen kicsit "jövőbiztosabb" (és ócsóbb, ha már kompromisszumképes vagyok! :D)

slickadam: frankó képek - szép a gép is, de a fotós is ügyes :) (mivel lőtted őket?)
Nadeeee hogy lesz valami jövőbiztosabb mint a 970 ami hótugyanaz mint a 970? :fejvakaras:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6430 2016.07.09. 19:35

Moby írta:Nadeeee hogy lesz valami jövőbiztosabb mint a 970 ami hótugyanaz mint a 970? :fejvakaras:


TEH RAMZ? :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6431 2016.07.09. 19:42

arty írta:szerintem pont 60 ezerrel jobban fog fájni a 1070, mint előtte a 970 :)
nah fuss neki újra
kicsit drágálom az új nv karikat, de 120-130 körül volt anno 970 is
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6432 2016.07.09. 19:44

arty írta:a többségnek nyilván egy multiplatform remazter volna jó, de én kimondottan örülök, hogy lett frémjavított(!) bw-kompatibility, ráadásul rengeteg (ccop, multi, stb) dlc ingyenessé vált

a dolog szépséghibája, hogy lájvgoldot kéne vennem, hogy a mentett állásom áthozzam 360ról one-ra :(

(nem is a leáld lenne, ha respektálnátok a fenti huzást, de persze értemén, hogy SAVANYU A SZŐLŐ! :mf2: )
annyira frémjavított hogy 0 előrelépés van a prevgen 360 verzához képest, látvány is ua, bár taps mert játszhatod oneon is, persze szarpcn ez már 50 éve így megy, csak most 400 fpsel játszanám
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #6433 2016.07.09. 19:46

SlickAdam írta:megjött a kártya is, így kész is lett a masina, a la VAS 3.0.
Jól néz ki. :eljen:
Avatar
kigyi

Hozzászólás #6434 2016.07.09. 19:46

Moby írta:Nadeeee hogy lesz valami jövőbiztosabb mint a 970 ami hótugyanaz mint a 970? :fejvakaras:


Na, de a logó a lényeg nem az, hogy = :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #6435 2016.07.09. 19:49

SlickAdam írta:TEH RAMZ? :banplz:
Beleszerettem ebbe a phanteks házba. Kell egy ilyen nekem is.
TEH RAMZ: nevetséges a gondolat is. Amikor átflasheltem a 480-at, próbáltam letesztelni, hogy megy-e a 4giga feletti rész. Kínszarással találtam 1 azaz EGY darab játékot a feltelepített kb 15-ből, ami 4K-n(!) Ultrán(!) beficcent keményen 4 fölé. Mondjuk 10-15 volt az fps ez igaz, nade bekűdte a hétgigát :D
Nade a kabaré, hogy a farcry primalhoz van ilyen direkt 4k textúraszett. 4k-n, ultrán a 4k-s textúraszettel sem ment 4 k fölé sokkal LOL (20fps mellett).
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6436 2016.07.09. 19:53

Moby írta:Beleszerettem ebbe a phanteks házba. Kell egy ilyen nekem is.


nagyon jol van kialakitva. tesztek is best value-nak mondjak arkategoriaban.

DE! nagyon vonzza az ujjlenyomatokat, akkor is ha 30 mp-el elötte mosol kezet. szal összerakas utan pucolni kell aztan csak kesztyüvel erinthetö.
ill. ugy latom a festekreteg nagyon vekony rajta, nagyon vigyazni kell meg ne karcold egy picit is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #6437 2016.07.09. 19:56

Moby írta:Beleszerettem ebbe a phanteks házba. Kell egy ilyen nekem is.
TEH RAMZ: nevetséges a gondolat is. Amikor átflasheltem a 480-at, próbáltam letesztelni, hogy megy-e a 4giga feletti rész. Kínszarással találtam 1 azaz EGY darab játékot a feltelepített kb 15-ből, ami 4K-n(!) Ultrán(!) beficcent keményen 4 fölé. Mondjuk 10-15 volt az fps ez igaz, nade bekűdte a hétgigát :D
Nade a kabaré, hogy a farcry primalhoz van ilyen direkt 4k textúraszett. 4k-n, ultrán a 4k-s textúraszettel sem ment 4 k fölé sokkal LOL (20fps mellett).
4 k fölé sokkal = 4 giga fölé sokkal.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6438 2016.07.09. 19:58

Moby írta:Beleszerettem ebbe a phanteks házba. Kell egy ilyen nekem is.
TEH RAMZ: nevetséges a gondolat is. Amikor átflasheltem a 480-at, próbáltam letesztelni, hogy megy-e a 4giga feletti rész. Kínszarással találtam 1 azaz EGY darab játékot a feltelepített kb 15-ből, ami 4K-n(!) Ultrán(!) beficcent keményen 4 fölé. Mondjuk 10-15 volt az fps ez igaz, nade bekűdte a hétgigát :D
Nade a kabaré, hogy a farcry primalhoz van ilyen direkt 4k textúraszett. 4k-n, ultrán a 4k-s textúraszettel sem ment 4 k fölé sokkal LOL (20fps mellett).


kép az egészröl
Spoiler
sajnos igy vilagosban nem latszik milyen kircsi bekapcsolva. tenyleg utolso nalam a kinezet, de nagyon szep lett. elöre pakolt 2 ventik is kekek amugy (meg regi hazhoz adtak), halvanyan bevilagitjak a kuckot.
Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #6439 2016.07.09. 20:14

Moby írta:Beleszerettem ebbe a phanteks házba. Kell egy ilyen nekem is.
TEH RAMZ: nevetséges a gondolat is. Amikor átflasheltem a 480-at, próbáltam letesztelni, hogy megy-e a 4giga feletti rész. Kínszarással találtam 1 azaz EGY darab játékot a feltelepített kb 15-ből, ami 4K-n(!) Ultrán(!) beficcent keményen 4 fölé. Mondjuk 10-15 volt az fps ez igaz, nade bekűdte a hétgigát :D
Nade a kabaré, hogy a farcry primalhoz van ilyen direkt 4k textúraszett. 4k-n, ultrán a 4k-s textúraszettel sem ment 4 k fölé sokkal LOL (20fps mellett).
Meggyőztél. Ősszel apróról kukázok egy használt 970-est.
Avatar
Moby

Hozzászólás #6440 2016.07.09. 20:40

SlickAdam írta:kép az egészröl
Spoiler
sajnos igy vilagosban nem latszik milyen kircsi bekapcsolva. tenyleg utolso nalam a kinezet, de nagyon szep lett. elöre pakolt 2 ventik is kekek amugy (meg regi hazhoz adtak), halvanyan bevilagitjak a kuckot.
Kép
Szép basszus, szép nagyon. Az enyim most el van dugval az asztal szekrényébe, de ez néz olyan jól ki, hogy ki is merném tenni az asztalra.

Vissza: “Leáldozott.hu”