A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #62651 2021.06.21. 10:32

benőmenő írta:Túl sok reményt nem fűzök hozzá. Majd teszek megint egy próbát a Linuxszal, mostanában úgysem játszok sokat PC-n.
Egyelőre UI fingreszelésen túl nem látom mit hozhat, és az is olyan Windowosan lett megvalósítva még ebben kiszivárgott buildben.
photo_2021-06-19_12-37-11.jpg
[attachment=0]photo_2021-06-19_12-37-16.jpg[/attachent]
Re-skin. Kis túlzással mint az összes előző Windows kb.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62652 2021.06.21. 10:39

aabyssx írta:Rárohantatok egy launchverzióra és bétatesztelitek a gyerekbetegségeit. Ráadásul ez egy nehezített, járványhelyzetes, yieldproblémás környezetben készült, erőltetett launch volt.
A sonynál az egész életciklus az. Sőt. Lásd PS3 :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62653 2021.06.21. 10:47

aabyssx írta:Rárohantatok egy launchverzióra és bétatesztelitek a gyerekbetegségeit. Ráadásul ez egy nehezített, járványhelyzetes, yieldproblémás környezetben készült, erőltetett launch volt.
Ja, én is megbántam már, hogy nem vártam még 2 évig és nyomtam a netbook procis hulladékkal. :buck:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62654 2021.06.21. 10:49

aabyssx írta:Re-skin. Kis túlzással mint az összes előző Windows kb.
Bárcsak reskin lett volna a Windows 10... Akkor nem tették volna totál taccsra.

Most pl a legutóbbi frissítés óta működik rendesen a hang kimenet váltás. Eddig ha rányomtam, stroboszkópként villogtak egy ideig a lehetséges kimenetek és még kellett várni mire megnyugszik és választhatok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #62655 2021.06.21. 11:16

arty írta:Najóóó, de nem mindenki preferálja a romantikus limonádét a hardcore scifi helyett :mf2:

amugy +1 a judgementre, még úgy is h a coopból kihagytatok!
Hardcore sci-fi alatt az SS2-t érted? :ravasz1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #62656 2021.06.21. 11:20

Tom írta:Nem is az open world-öt hiányoltam, hanem néha sikerül apróságokkal megtörni a monotonitást. Mikor minden üresjárat nélkül váltják egymást az arénaharcok az már nekem túl sok. Lehet kellene bele többféle ellenfél típus. Volt a kaparósorsjegy swarm meg a gránátos őrült változata, akkor a locust sima harcos és variációi, hogy sisakkal, sniperrel vagy íjjal volt, a buzogányos nagydarab, meg a bekebelező swarm, meg a swarm raj. Mondjuk így leírva sok, de sok fajta ellen ugyan azzal a taktikával kell harcolni. Nem tudom mit lehetett volna még pluszba bele. A mostoha időjárás király volt a 4-be, azon valamit csavarhattak volna itt-ott. Mondjuk a láva csúszda király volt.
Az 5-ben volt a mostoha idöjárás. Végül is a korábbi jármüves menekülös részek újszerü variációja volt, de co-opban én csak a lány lehettem benne, Botondnak kellett baszatnia. Konkrétan a játék nem engedte nekem vezetni a szánt kontrollerrel, csak billentyüvel :wow3:
Avatar
Botond

Hozzászólás #62657 2021.06.21. 11:50

Zóanagyvarázsló írta:Az 5-ben volt a mostoha idöjárás. Végül is a korábbi jármüves menekülös részek újszerü variációja volt, de co-opban én csak a lány lehettem benne, Botondnak kellett baszatnia. Konkrétan a játék nem engedte nekem vezetni a szánt kontrollerrel, csak billentyüvel :wow3:
Cserébe hagyunk haloban vezetni és az mindig jól is sül el! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #62658 2021.06.21. 12:43

Botond írta:Cserébe hagyunk haloban vezetni és az mindig jól is sül el! :idiota:
Ment egy PÜ
Avatar
Botond

Hozzászólás #62659 2021.06.21. 12:57

Moby írta:Ment egy PÜ
Köszi, válaszoltam.
Avatar
arty

Hozzászólás #62660 2021.06.21. 15:13

Zóanagyvarázsló írta:Hardcore sci-fi alatt az SS2-t érted? :ravasz1:
nem tartom hc scifinek a serious sam 2-t, és a sztoriról szerintem ott egyébként is méltatlanul kevés szó esik! :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #62661 2021.06.21. 15:51

phpBB [media]


F1 2021-ben lesz réjtrészing! (szóljon aki látott akár egy ray-t is!)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62662 2021.06.21. 16:29

arty írta:nem tartom hc scifinek a serious sam 2-t, és a sztoriról szerintem ott egyébként is méltatlanul kevés szó esik! :idiota:
Nahat a 4.ben kapsz storyt is de minek.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #62663 2021.06.21. 18:17

aabyssx írta:Re-skin. Kis túlzással mint az összes előző Windows kb.
Igazából a teljes Reskinnel is adósak legalább az első Windows NT óta. :nezze:
winlol.jpg

szórsz
Avatar
Moby

Hozzászólás #62664 2021.06.21. 18:42

Valamék nem vágja a wifit expert szinten? Lőttem egy Asus AX92U-t az AC-s kütyüm helyett, ha már a ps5, meg a notim, meg egyre több minden wifi6-os. De a sebesség az ~kb ugyanaz. PS5-ön kicsit jobb, az mér kicsivel 400mbit felett, a notim még ennyit se.
Hol bújik el a sávszélesség?

/sőt, most hogy nézem, a notim jobbat mér wifi5-ön, mint 6-on. WTF? :wilting:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #62665 2021.06.21. 18:59

Moby írta:Valamék nem vágja a wifit expert szinten? Lőttem egy Asus AX92U-t az AC-s kütyüm helyett, ha már a ps5, meg a notim, meg egyre több minden wifi6-os. De a sebesség az ~kb ugyanaz. PS5-ön kicsit jobb, az mér kicsivel 400mbit felett, a notim még ennyit se.
Hol bújik el a sávszélesség?

/sőt, most hogy nézem, a notim jobbat mér wifi5-ön, mint 6-on. WTF? :wilting:
Én annyira expert vagyok, hogy most tudtsm meg, van wifi 5 és 6. A kocsmákban csak free wifit írnak, az biztos demó :(

Routert talán nekem se ártana váltani, ha Pesten is váltok félgigásra vagy gigásra, akkor a 100 Mbit kevés lesz töle (fingomsincs wifin mit tud, ez a WLAN).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #62666 2021.06.21. 19:01

benőmenő írta:Igazából a teljes Reskinnel is adósak legalább az első Windows NT óta. :nezze:
winlol.jpg

szórsz
Az elsö NT-m a Win 2000 volt, az eleve úgy nézett ki számomra, mint a 98 meg azelöttiek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62667 2021.06.21. 19:33

Zóanagyvarázsló írta:Én annyira expert vagyok, hogy most tudtsm meg, van wifi 5 és 6. A kocsmákban csak free wifit írnak, az biztos demó :(

Routert talán nekem se ártana váltani, ha Pesten is váltok félgigásra vagy gigásra, akkor a 100 Mbit kevés lesz töle (fingomsincs wifin mit tud, ez a WLAN).
Na, hát expert nem lettem, de egy biztos, speedtestel valamiért nem lehet sebességet mérni. Totál fals eredmények születnek. Szóval elővettem jó öreg torrentet.

Asus AX92U - Wifi6 (~65KHuf)
Spoiler
Kép

Xiaomi AC2100 tube - Wifi5 (~15KHuf)
Spoiler
Kép

Szerintem maradok wifi5-ön, ezt meg visszaviszem a faszba. Azt hozzátenném, hogy az asus tetején simán elkészül a rántotta úgy, hogy megy a klíma, és pont ott csapódik le a hűvös, a géptől eg már csak a miniatűr tápja forróbb. A xiaomi meg ippeg langyoskás. Szerintem ha valamikor mégis áttérek wifi6-ra, az is xiaomi lesz, mondjuk az ax6000, de az is majd akkor, ha nem ilyen ökör árban mennek ezek.
Avatar
arty

Hozzászólás #62668 2021.06.21. 20:47

Moby írta:Na, hát expert nem lettem, de egy biztos, speedtestel valamiért nem lehet sebességet mérni. Totál fals eredmények születnek. Szóval elővettem jó öreg torrentet. Szerintem maradok wifi5-ön, ezt meg visszaviszem a faszba. Azt hozzátenném, hogy az asus tetején simán elkészül a rántotta úgy, hogy megy a klíma, és pont ott csapódik le a hűvös, a géptől eg már csak a miniatűr tápja forróbb. A xiaomi meg ippeg langyoskás. Szerintem ha valamikor mégis áttérek wifi6-ra, az is xiaomi lesz, mondjuk az ax6000, de az is majd akkor, ha nem ilyen ökör árban mennek ezek.
de ménem ax3600 most? asus felébe kerül, xiaomi, mibajlehetne? ;)

(nekem kistesó ax1800 van, mérjek vele egy ps5öt? és amugy elég worst case itt a ház, mer vasgerendák-pántok határolják a routert a ps-től...)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #62669 2021.06.21. 21:37

Moby írta:Valamék nem vágja a wifit expert szinten? Lőttem egy Asus AX92U-t az AC-s kütyüm helyett, ha már a ps5, meg a notim, meg egyre több minden wifi6-os. De a sebesség az ~kb ugyanaz. PS5-ön kicsit jobb, az mér kicsivel 400mbit felett, a notim még ennyit se.
Hol bújik el a sávszélesség?

/sőt, most hogy nézem, a notim jobbat mér wifi5-ön, mint 6-on. WTF? :wilting:
Nem lehet, hogy magasabb frekvencián üzemel? Annak rövidebb a hatótávja, sokkal hamarabb romlik a minőség.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #62670 2021.06.21. 21:45

benőmenő írta:Igazából a teljes Reskinnel is adósak legalább az első Windows NT óta. :nezze:
winlol.jpg

szórsz
Ez normális valamennyire. Úgy működik, hogy benne hagyják a régi API-kat is, ezzel biztosítják a visszafelé kompatibilitást. Az a Win3.1-et idéző file open dialog is ilyesmi. Lehet, hogy már vagy 10 éve deprecatednek jelölték, de még túl sok minden használja, és nem gyomlálták ki. És végülis azt is felturbózták valamennyire, mert az általános kerek sarkok azon is megjelennek. :D:D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #62671 2021.06.22. 06:47

És a 3080-asok nem fogynak. Akkora a kaosz az arazasban, hogy siman talalsz 3080-nal olcsobb 3090est. Banyaszok inkabb eladjak, nem veszik, jon a nyar.. 1 honap mulva lesz 400-er 3080? :confused:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62672 2021.06.22. 07:46

Moby írta:Na, hát expert nem lettem, de egy biztos, speedtestel valamiért nem lehet sebességet mérni. Totál fals eredmények születnek. Szóval elővettem jó öreg torrentet.

Asus AX92U - Wifi6 (~65KHuf)
Spoiler
Kép

Xiaomi AC2100 tube - Wifi5 (~15KHuf)
Spoiler
Kép

Szerintem maradok wifi5-ön, ezt meg visszaviszem a faszba. Azt hozzátenném, hogy az asus tetején simán elkészül a rántotta úgy, hogy megy a klíma, és pont ott csapódik le a hűvös, a géptől eg már csak a miniatűr tápja forróbb. A xiaomi meg ippeg langyoskás. Szerintem ha valamikor mégis áttérek wifi6-ra, az is xiaomi lesz, mondjuk az ax6000, de az is majd akkor, ha nem ilyen ökör árban mennek ezek.
Majdnem kábeles gigabit sebesség WiFi 5-tel és még több kell? Vannak ám igények, közben a PS5-nek meg lóg a bele... Arany WC a putriba! :ejnye1: :ejnye1: :ejnye1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #62673 2021.06.22. 07:50

Greyfox írta:És a 3080-asok nem fogynak. Akkora a kaosz az arazasban, hogy siman talalsz 3080-nal olcsobb 3090est. Banyaszok inkabb eladjak, nem veszik, jon a nyar.. 1 honap mulva lesz 400-er 3080? :confused:
HW aprón most pont éppen egy kis visszakorrekciót figyelek meg, a nagyon "olcsó" áron nyomott 3080asok és 3080ti-oknak lett új gazdája, a többi meg picit drágábban ott van mind. Sok idő lesz ez még mire elindul lefele. Én már annak is örülnék, ha alza.hu normáláras készletet nem kapkodnák el instant és lenne esély elcsípni egyet "rendes" áron a 3080ti-okból. Scalpernek továbbra se szívesen adnék egy fillért se.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62674 2021.06.22. 08:38

DanielT írta:Majdnem kábeles gigabit sebesség WiFi 5-tel és még több kell? Vannak ám igények, közben a PS5-nek meg lóg a bele... Arany WC a putriba! :ejnye1: :ejnye1: :ejnye1:
Na nem is ez az iparihulladék miatt kell a gyorsabb wifi.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #62675 2021.06.22. 15:47

Az első vélemények az AMD super resolution próbálkozásával kapcsolatban nem rosszak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62676 2021.06.22. 19:36

Ez a recsit lesz nálam 2021 játéka.
Mármint ez fog menni az év hátralévő részében. Olyan kikúrtúl élvezem meg leköt, hogy ilyen 10 perces etapokban tudom csak fogyasztani. Per nap. Onnantól standby üzemmódba kapcsol a szervezetem. De annyira kielégíti ez is minden géming igényemet, hogy nem is kívánok mellette mást.
Avatar
Botond

Hozzászólás #62677 2021.06.22. 20:36

Moby írta:Az nekem bejött.
Lepörgött a Call of the sea pc-n is, hogy megnézzem a másik befejezést is, de ugyanaz a véleményem. Nem rossz, csak nekem ezek a walksimek nem a világom. De rendben volt teljesen art is, puzzleök is, egyszerűen az ízlésem nem kapja el a stílus.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62678 2021.06.22. 20:53

Moby írta:Ez a recsit lesz nálam 2021 játéka.
Mármint ez fog menni az év hátralévő részében. Olyan kikúrtúl élvezem meg leköt, hogy ilyen 10 perces etapokban tudom csak fogyasztani. Per nap. Onnantól standby üzemmódba kapcsol a szervezetem. De annyira kielégíti ez is minden géming igényemet, hogy nem is kívánok mellette mást.
Akkor ajánlom helyette a Tenet című filmet. Én most Starwars szereplőkkel megcsinált foci szimulátort is lelkesebben nyomnék mint ezt az elmebeteg szart nézzem. :wilting:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62679 2021.06.22. 21:16

Moby írta:Ez a recsit lesz nálam 2021 játéka.
Mármint ez fog menni az év hátralévő részében. Olyan kikúrtúl élvezem meg leköt, hogy ilyen 10 perces etapokban tudom csak fogyasztani. Per nap. Onnantól standby üzemmódba kapcsol a szervezetem. De annyira kielégíti ez is minden géming igényemet, hogy nem is kívánok mellette mást.
Az rdr2vel en is ugy vagyok hogy 2 oras etapokban tolom ha elem kerult hetente 1x de attol meg tetszik. :P
Avatar
Necro

Hozzászólás #62680 2021.06.23. 08:51

Előző Racsetet 1 perc után kukáztam pro-n a 30 frém miatt, most nekiálltam és bár gyönyörű szó szerint nem bírok belőle 10 percnél többet. Eddig csak a PSP-sel játszottam, ott ráfogtam hogy lebutított, de bármelyik részből néztem gameplay-t nem igazán értettem mitől népszerű.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #62681 2021.06.23. 09:37

Necro írta:Előző Racsetet 1 perc után kukáztam pro-n a 30 frém miatt, most nekiálltam és bár gyönyörű szó szerint nem bírok belőle 10 percnél többet. Eddig csak a PSP-sel játszottam, ott ráfogtam hogy lebutított, de bármelyik részből néztem gameplay-t nem igazán értettem mitől népszerű.
Ha a megszokottan népszerü játékokat gameplayét nézzük, akár általában, akár a topikban, egyáltalán nem lefelé lóg ki az általam PS3-on végigjátszott 6 rész. Hogy a Sunset Overdrive óta vissza- vagy elörelépett az Insomniac, így nem tudom, de a reboot videók alapján nem tünt újdonságnak, de ez az új sem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62682 2021.06.23. 10:09

Necro írta:Előző Racsetet 1 perc után kukáztam pro-n a 30 frém miatt, most nekiálltam és bár gyönyörű szó szerint nem bírok belőle 10 percnél többet. Eddig csak a PSP-sel játszottam, ott ráfogtam hogy lebutított, de bármelyik részből néztem gameplay-t nem igazán értettem mitől népszerű.
Pedig pont a gameplay jó benne. Jó benne lőni, mozogni, gyűjtögetni, jók a fegyverek stb. Ez egy akció platformer, amiből hirtelen nem tudnék sok jobbat mondani.
Avatar
deep

Hozzászólás #62683 2021.06.23. 10:37

Necro írta:Előző Racsetet 1 perc után kukáztam pro-n a 30 frém miatt, most nekiálltam és bár gyönyörű szó szerint nem bírok belőle 10 percnél többet. Eddig csak a PSP-sel játszottam, ott ráfogtam hogy lebutított, de bármelyik részből néztem gameplay-t nem igazán értettem mitől népszerű.
Same here. Egyáltalán nem élvezem a gameplayt. A karakterek se tetszenek. Együgyű, gyerekes. Platformernek nem nevezném, mert egy platformerben ügyesség kell. Itt az nem kell. Semminek semmi tétje. Centinként checkpoint. Fegyver rohadtsok van, az tény. De nem ettől lesz jó egy játék.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62684 2021.06.23. 10:42

deep írta:Same here. Egyáltalán nem élvezem a gameplayt. A karakterek se tetszenek. Együgyű, gyerekes. Platformernek nem nevezném, mert egy platformerben ügyesség kell. Itt az nem kell. Semminek semmi tétje. Centinként checkpoint. Fegyver rohadtsok van, az tény. De nem ettől lesz jó egy játék.
Teljesen felnőtt humora van sok helyen amit egy gyerek nem is ért, illetve teljesen intelligens karakter interakciók vannak. Félrevezet a felszín. A Star Warshoz képest például egy doktori disszertáció. :fogmosas:

szerk: már a címükben is ott a péniszhumor, amit tuti nem vettél észre:

Going Commando = Jó kis cikk és vaginal odor

Up Your Arsenal = Up your ass (arse) nem szorul magyarázatra

Size Matters = Nem szorul magyarázatra

Quest for booty = szintén, de a küldetés a valagért ésetleg kaland a kufferért fordítás megfelelő lenne.

és a Mostani Rift Apart-tól sincs messze a Ripped a fart.

SZAL ITT TRUE MÉLYSÉG VAN!!!!!!!!!! :nezze: Nem is való casualoknak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #62685 2021.06.23. 11:13

deep írta:Same here. Egyáltalán nem élvezem a gameplayt. A karakterek se tetszenek. Együgyű, gyerekes. Platformernek nem nevezném, mert egy platformerben ügyesség kell. Itt az nem kell. Semminek semmi tétje. Centinként checkpoint. Fegyver rohadtsok van, az tény. De nem ettől lesz jó egy játék.
Ez akár a crackdown3 review is lehetne. Szóval egy gennel később lett cd3 ps-re is, remek, szenvedjetek ti is! :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #62686 2021.06.23. 11:15

DanielT írta:Pedig pont a gameplay jó benne. Jó benne lőni, mozogni, gyűjtögetni, jók a fegyverek stb. Ez egy akció platformer, amiből hirtelen nem tudnék sok jobbat mondani.
Egy gigantikus hiányosságát látom én csak - nincs benne coop :) Abszolut relaxáló a Ratchet, kellemes kis játék, de hosszabb távon uncsi. Amikor lett ps3-om, betáraztam a future trilógiát, másfelet bírtam és "elég lett", de annyira, hogy el is adtam őket... (még a végtelen backlogba se tettem be a maradékot).

Aztán legközelebb a meta szerint jelentősen gagyibb (ami egyébként nyilván a szokásos 'nemratchet tehát 0 pont' horda miatt erősen torz) All4One ratchet került elő, a demo alapján nem sokat vártam, de (főleg) a fiammal végigvittük, jól szórakoztunk, pár pályát azóta ujra lenyomtunk, mert nyaggattak a kölkök érte, hogy játszanák. A ps4es 30frémes megint-ratchettel meg csak szenvedés volt... átadtam a kölöknek, hogy fejezzen be 1-1 pályát, de ő is "elfáradt" benne. Aztán én folytattam, megint átvittem pár pályát és megint félretettem. A 60 frémnek örülök, de csak elvben: nem ugrottam rá azonnal... (mert tudom, hogy beleunnék)

Ha ma bemennék egy konzolboltba ps5ös platformert venni, tuti a Sackboyt hoznám el. Ezekbe a könnyedebb címekbe szerintem kötelező a lokál coop (Knack is integet!).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #62687 2021.06.23. 11:57

deep írta:Same here. Egyáltalán nem élvezem a gameplayt. A karakterek se tetszenek. Együgyű, gyerekes. Platformernek nem nevezném, mert egy platformerben ügyesség kell. Itt az nem kell. Semminek semmi tétje. Centinként checkpoint. Fegyver rohadtsok van, az tény. De nem ettől lesz jó egy játék.
Szerintem az ugrabugrához még az 1-ben kellett a legtöbb ügyesség, de ott is leginkább az opcionális részekhez (lehet, hogy most tovább-butult). A harc viszont ahhoz képest nehéz volt valaha a szériában, hogy nem volt nehézségi szint, ha nem is vészes. Az átlagos játékok kb. hardon igényelnek annyit. Persze a Jak 2-3 mellett vicc, azokban a harc is szemét tud lenni (főleg a 2-ben), a platforming meg hardcore. Viszont a régi atchetek folyékonyabb élmények, és jobbak, szórakoztatóbbak a fegyverek.

Szerintem szórakoztató rajztfilmek ezek, sokkal rosszabb "nagy" filmek is pörögnek világba.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #62688 2021.06.23. 12:01

arty írta:Egy gigantikus hiányosságát látom én csak - nincs benne coop :) Abszolut relaxáló a Ratchet, kellemes kis játék, de hosszabb távon uncsi. Amikor lett ps3-om, betáraztam a future trilógiát, másfelet bírtam és "elég lett", de annyira, hogy el is adtam őket... (még a végtelen backlogba se tettem be a maradékot).

Aztán legközelebb a meta szerint jelentősen gagyibb (ami egyébként nyilván a szokásos 'nemratchet tehát 0 pont' horda miatt erősen torz) All4One ratchet került elő, a demo alapján nem sokat vártam, de (főleg) a fiammal végigvittük, jól szórakoztunk, pár pályát azóta ujra lenyomtunk, mert nyaggattak a kölkök érte, hogy játszanák. A ps4es 30frémes megint-ratchettel meg csak szenvedés volt... átadtam a kölöknek, hogy fejezzen be 1-1 pályát, de ő is "elfáradt" benne. Aztán én folytattam, megint átvittem pár pályát és megint félretettem. A 60 frémnek örülök, de csak elvben: nem ugrottam rá azonnal... (mert tudom, hogy beleunnék)

Ha ma bemennék egy konzolboltba ps5ös platformert venni, tuti a Sackboyt hoznám el. Ezekbe a könnyedebb címekbe szerintem kötelező a lokál coop (Knack is integet!).
A Gladiator nagyjából rendes rész (de nincs Clank, még inkább a harcon a hangsúly), abban van splitscreen. Rámentek az arénaharcokra, de azért van ugrabugra is, és egész jól sült el, ha nem is arra cserélném az alapformulát.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62689 2021.06.23. 12:10

arty írta:Egy gigantikus hiányosságát látom én csak - nincs benne coop :) Abszolut relaxáló a Ratchet, kellemes kis játék, de hosszabb távon uncsi. Amikor lett ps3-om, betáraztam a future trilógiát, másfelet bírtam és "elég lett", de annyira, hogy el is adtam őket... (még a végtelen backlogba se tettem be a maradékot).

Aztán legközelebb a meta szerint jelentősen gagyibb (ami egyébként nyilván a szokásos 'nemratchet tehát 0 pont' horda miatt erősen torz) All4One ratchet került elő, a demo alapján nem sokat vártam, de (főleg) a fiammal végigvittük, jól szórakoztunk, pár pályát azóta ujra lenyomtunk, mert nyaggattak a kölkök érte, hogy játszanák. A ps4es 30frémes megint-ratchettel meg csak szenvedés volt... átadtam a kölöknek, hogy fejezzen be 1-1 pályát, de ő is "elfáradt" benne. Aztán én folytattam, megint átvittem pár pályát és megint félretettem. A 60 frémnek örülök, de csak elvben: nem ugrottam rá azonnal... (mert tudom, hogy beleunnék)

Ha ma bemennék egy konzolboltba ps5ös platformert venni, tuti a Sackboyt hoznám el. Ezekbe a könnyedebb címekbe szerintem kötelező a lokál coop (Knack is integet!).
Az hogy a fiaddal jol szorakoztal nem relevans a jatek minosegere merten, kimentek hintazni ott is jol szorakoztok :fogmosas:
Avatar
arty

Hozzászólás #62690 2021.06.23. 12:31

Zóanagyvarázsló írta:A Gladiator nagyjából rendes rész (de nincs Clank, még inkább a harcon a hangsúly), abban van splitscreen. Rámentek az arénaharcokra, de azért van ugrabugra is, és egész jól sült el, ha nem is arra cserélném az alapformulát.
arénás, tudom :( és nekem nem splitscreen kell, ha lehet, hanem egyképernyőn kettenes! ;)

Micsu írta:Az hogy a fiaddal jol szorakoztal nem relevans a jatek minosegere merten, kimentek hintazni ott is jol szorakoztok :fogmosas:
Nyilván csak abban az értelemben releváns, hogy egy könnyed ugribugri az kettesben értékelhető(bb), egyedül lehet h unod/meg se nézed. Egyedül nem szánsz időt ilyen "komolytalan, casual" izére, míg haveroddal/tesóddal/gyerekeddel meg együtt akartok szórakozni és/de nem vért szopni. Azért az átlag partijáték nem véletlenül nem a vérhácé kategória szokott lenni.

Ha a ratchetben minden ugrást milliméterre kéne kiszámolni, lehet nem lenne nagy fun, hogy VALAKI mindig leesik (coopban).
Avatar
Moby

Hozzászólás #62691 2021.06.23. 13:31

DanielT írta:Pedig pont a gameplay jó benne. Jó benne lőni, mozogni, gyűjtögetni, jók a fegyverek stb. Ez egy akció platformer, amiből hirtelen nem tudnék sok jobbat mondani.
Szerintem ez platformernek kurvaszar. Láthatatlan barrierek mindenhol, mondvacsinált korlátozások, bektrekk állandóan, meh... lehet, hogy ez 10 évvel ezelőtt elment szódával, pár éve még nekem is lecsúszott az előző, ma már szerintem nem menne az sem. Ez se nagyon akaródzik. Tolom, mer szép, meg van benne akarat, de közben gecire unom az egészet. Szerintem ez játéknak ostoba, rajzlfilmnek túl sok a kiállás, és nem is elég vicces/szórakoztató, techdemóként egész jó.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62692 2021.06.23. 14:16

Moby írta:Szerintem ez platformernek kurvaszar. Láthatatlan barrierek mindenhol, mondvacsinált korlátozások, bektrekk állandóan, meh... lehet, hogy ez 10 évvel ezelőtt elment szódával, pár éve még nekem is lecsúszott az előző, ma már szerintem nem menne az sem. Ez se nagyon akaródzik. Tolom, mer szép, meg van benne akarat, de közben gecire unom az egészet. Szerintem ez játéknak ostoba, rajzlfilmnek túl sok a kiállás, és nem is elég vicces/szórakoztató, techdemóként egész jó.
Valszeg normalon olyan könnyű mint a fos és nem kell ügyesnek lenni, csak tolod előre az arcod és bealszol. Ez nagyon sok játékot megöl.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62693 2021.06.23. 14:40

DanielT írta:Valszeg normalon olyan könnyű mint a fos és nem kell ügyesnek lenni, csak tolod előre az arcod és bealszol. Ez nagyon sok játékot megöl.
Hát én ebben semmit nem szeretnék kétszer tolni. De alapvetően nem erre gondoltam, hanem az elagott, szar, ciki megoldásokra.
phpBB [media]

phpBB [media]

De még csak nem is ezért nem élvezem. Azért nem élvezem, mert nem nincs benne semmi motiváló.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62694 2021.06.23. 15:34

Moby írta:Hát én ebben semmit nem szeretnék kétszer tolni. De alapvetően nem erre gondoltam, hanem az elagott, szar, ciki megoldásokra.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=YyF7dpw5DF4[/vido]
[video]https://www.youtube.com/watch?v=xz9lMRfw318[/vide]
De még csak nem is ezért nem élvezem. Azért nem élvezem, mert nem nincs benne semmi motiváló.
Az első videó elég gáz, bug kategória hogy ott nem enged mozogni.

Ha nem motivál akkor nincs mit tenni, esetleg platinázd! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #62695 2021.06.23. 15:44

DanielT írta:Az első videó elég gáz, bug kategória hogy ott nem enged mozogni.

Ha nem motivál akkor nincs mit tenni, esetleg platinázd! :idiota:
Millió ilyen van benne. Beesel dolgokba/mögé, felakadsz a semmin, nem mehetsz oda, ahova mehetnél, ioyenek. Szar prepreprevgen leveldizájn. Rámentek a grafra, ami nagyon baszó, minden más meg ilyen egybites szar.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #62696 2021.06.23. 16:01

Ratcheteket PS2-őn játszottam. Akkoriban - a Jak&Daxeterrel együtt - szinte páratlan technológiai mutatvány volt. Az animáció eszméletlen jó volt, rendezés humoros volt, bírtam a rókabőröket is. 30 FPS-re váltás után viszont nem érdekelt az egész.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62697 2021.06.23. 16:24

Moby írta:Millió ilyen van benne. Beesel dolgokba/mögé, felakadsz a semmin, nem mehetsz oda, ahova mehetnél, ioyenek. Szar prepreprevgen leveldizájn. Rámentek a grafra, ami nagyon baszó, minden más meg ilyen egybites szar.
Tipikus nem openworld dolgok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62698 2021.06.23. 17:34

Micsu írta:Tipikus nem openworld dolgok.
Tehát amit egy nagy komplex világnál le lehet tesztelni normálisan, meg lehet csinálni normálisan, azt nem lehet megcsinálni egy kisebb pályán? :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #62699 2021.06.23. 18:09

Ugye most a BF4 ismét fel lett kapva a az új modern BF és a twitch prime-on osztogatása végett.
Szóval én is letöltöttem 1-2 hete. Ma végre játszanék és....az Origin baszott leszedni a kiegeket annak ellenére, hogy Prémijum passzom van. Szóval Origin megnyit és egyenként letöltősorba rakni a pályacsomagokat, amik egyébként ömlesztve vannak a mikrotranzakciós boostokkal és lehet várni amíg letőtikéződnek a játékidőm rovására. :bdead:
Avatar
arty

Hozzászólás #62700 2021.06.24. 08:30

benőmenő írta:Ugye most a BF4 ismét fel lett kapva a az új modern BF és a twitch prime-on osztogatása végett.
Szóval én is letöltöttem 1-2 hete. Ma végre játszanék és....az Origin baszott leszedni a kiegeket annak ellenére, hogy Prémijum passzom van. Szóval Origin megnyit és egyenként letöltősorba rakni a pályacsomagokat, amik egyébként ömlesztve vannak a mikrotranzakciós boostokkal és lehet várni amíg letőtikéződnek a játékidőm rovására. :bdead:
nem lehet, hogy nem frissült a 2014-es origin kliensed? :idiota:

amugy TÉNYLEG k sokan lettek? és prő mindenki?

gyerekem (tudom, nem való neki, de az önző breakpoint coop óta nemtom hitelesen tiltani se, csak időkorlátozni :( ) nyomott pár kört x360 bf3-ban tegnap is, ott nem látni játékosszám emelkedést :)
a szokásos pár szerver televan, lehet játszani simán, de azért a ritkább pályákra nincs esély...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62701 2021.06.24. 08:35

arty írta:nem lehet, hogy nem frissült a 2014-es origin kliensed? :idiota:

amugy TÉNYLEG k sokan lettek? és prő mindenki?
Nagyon sokan lettek és most már 1 rakétával szét lehet lőni a tankokat!! :nezze: Installáljad fel! :idiota:
Avatar
deep

Hozzászólás #62702 2021.06.24. 08:51

arty írta:nem lehet, hogy nem frissült a 2014-es origin kliensed? :idiota:

amugy TÉNYLEG k sokan lettek? és prő mindenki?

gyerekem (tudom, nem való neki, de az önző breakpoint coop óta nemtom hitelesen tiltani se, csak időkorlátozni :( ) nyomott pár kört x360 bf3-ban tegnap is, ott nem látni játékosszám emelkedést :)
a szokásos pár szerver televan, lehet játszani simán, de azért a ritkább pályákra nincs esély...
Jó, hogy nem Dreamcast-en akar multizni valamit...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62703 2021.06.24. 09:07

deep írta:Jó, hogy nem Dreamcast-en akar multizni valamit...
Ne adj neki ötleteket! 2 hét múlva jön és azért fog sírni, mert leült a parkban a padra egy Game Boy-al és nem csatlakozott senki a link kábelére kompetitív Tetrisezni! :banplz:

szerk: Áucs, most én adtam ötletet... készüjetek! :szomoru1:
Avatar
arty

Hozzászólás #62704 2021.06.24. 10:05

DanielT írta:Nagyon sokan lettek és most már 1 rakétával szét lehet lőni a tankokat!! :nezze: Installáljad fel! :idiota:
de nem írtad, hogy alapkites noob mindenki! :idiota: (pusztán kíváncsi voltam, nem tervezem a multit... bf3-ban van szingli, coop, multi, emiatt ez a választott* cím most, kölökkel ki is próbáltuk tegnap, de hardon nem fogjuk bírni, mivel a halál=restart...)

*500gb hdd, 8db just dance és bf5 mellé kevés egyéb fér el a gépen... picit már bánom a xox downgradet xos-ra emiatt

deep írta:Jó, hogy nem Dreamcast-en akar multizni valamit...
szerintem dreamcasten se kell origin kliensel baszakodni, így még az is inkább adná magát, mint a pécé :P
ha pedig az a gondod, hogy mérnembf4, akkor: no coop és mert NEM FÉR FEL AZ XBOXRA most :D ez is csak cipőkanállal ment fel....
Avatar
Botond

Hozzászólás #62705 2021.06.24. 10:30

XOSban nem két mozdulat hdd-t cserélni?
Avatar
arty

Hozzászólás #62706 2021.06.24. 10:35

Botond írta:XOSban nem két mozdulat hdd-t cserélni?
sajna nem... nem megoldhatatlan, de alapvetően ez csak egy "kinect device", se időt se pénzt nem szánok rá többet :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #62707 2021.06.24. 12:12

arty írta:sajna nem... nem megoldhatatlan, de alapvetően ez csak egy "kinect device", se időt se pénzt nem szánok rá többet :)
X360 hdd csere után pedig ez már semmiség lenne. :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #62708 2021.06.24. 12:21

arty írta:nem lehet, hogy nem frissült a 2014-es origin kliensed? :idiota:
Már az magában gyalázat, hogy next-next-installnál többet kellett látnom az Origin-t, nemhogy még elmerülni a mocskos bugyraiban.
Nem hittem volna hogy visszasírom a battlelog-ot, de hogy basszus se a ping, se a játékosok számát nem tudja valósan kiírni a szerver kereső az valami hihetetlen. Se a BF4-ben, se a BF1-ben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62709 2021.06.24. 16:43

A mai 8 perces recsit etapom után oda jutottam, hogy ez tőlem ott fog megrohadni, én ezt képtelen vagyok végigvinni. Ez egy darab száraz kutyaszar sztaniolpapírban. Ha ez 9/10-es játék, akkor az Astro's Playroom a 76/10-es játék. Soselássamtöbbet. Pfej :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #62710 2021.06.24. 16:47

Viszont megnéztem ezt a Nobody-t, eléggé fasza. Annyira nyolcvanas évek, hogy nincs benne buziskodás, viccet mernek csinálni a bőrszínből, fehér a főszereplő, az összes szetreotip kártyát kijátsza (bűnöző, csóró latinók, erőszakos orosz maffiózók, stb) és annyira nem veszi komolyan magát, hogy miközben literszám fröcsköl a vér, a néző együtt nevet a szereplőkkel. Totál oldszkúl a cucc :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #62711 2021.06.24. 16:49

Feltettem a 270X-hez az örökkévalóságnak szóló legacy drivert. Igen, a bal oldali az aktuális és a jobb oldali a szerinte frissebb. AMD pasztmek! :falbav:
Képernyőkép 2021-06-24 145153.jpg
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #62712 2021.06.24. 17:09

Közben menne a nagy hivatalos Windows 11 reveal, de az MS már egy rohadt livestreamet sem képes összehozni 2021-ben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62713 2021.06.24. 17:32

Belenéztem. Éppen egy erősen mosolygósra szedált néger nő beszél nekem gémpesszről és a játékok fontosságáról. És ő a valaki az xboxnál.
Iszom minden szavát.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #62714 2021.06.24. 17:35

Moby írta:Belenéztem. Éppen egy erősen mosolygósra szedált néger nő beszél nekem gémpesszről és a játékok fontosságáról. És ő a valaki az xboxnál.
Iszom minden szavát.
Lesz PC-n is Auto HDR.
És végre kezdenek valamit a fostos Store-ral.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62715 2021.06.24. 18:11

Az indiai férfi azt mondta, hogy a windows 11 a következő évtizednek készült, és azon is túl. Elhittem. Utoljára 6 éve mondtak olyat, hogy a windows 10 lesz az utolsó windows. És ez is totál igaz volt, mert a windows 10 volt az utolsó windows 10, és több nem is lesz belőle. Lám! :nezze:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #62716 2021.06.24. 18:17

Moby írta:Az indiai férfi azt mondta, hogy a windows 11 a következő évtizednek készült, és azon is túl. Elhittem. Utoljára 6 éve mondtak olyat, hogy a windows 10 lesz az utolsó windows. És ez is totál igaz volt, mert a windows 10 volt az utolsó windows 10, és több nem is lesz belőle. Lám! :nezze:
Mondjuk az hogy elérhetőek lesznek az Amazon fingóapp boltjából az Anrodios alkalmazások a Windows 11-et futtató jövőbeli ARM gépeken is az adott némi fedezetet ennek.
De én sem vágtam magam hanyatt eddig a Win 11-től.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62717 2021.06.24. 18:20

benőmenő írta:a Windows 11-et futtató jövőbeli ARM gépeken is
Az kell, mert abból amúgy rengeteg van. Egy gigantikus piaci szegmensről van szó.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #62718 2021.06.24. 18:32

Moby írta:Az kell, mert abból amúgy rengeteg van. Egy gigantikus piaci szegmensről van szó.
Ha már a következő évtizedre terveznek az OS-el, tuti lesznek ARM-os windows cuccok. Muszáj majmolniuk az almát, még akkor is amikor nyilvánvaló, hogy a win32 appokon (ideértve a játékokat is) túl már mindenki annyira vágyik a Windowsra mint egy újabb púpra a hátán.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62719 2021.06.24. 18:48

Moby írta:Viszont megnéztem ezt a Nobody-t, eléggé fasza. Annyira nyolcvanas évek, hogy nincs benne buziskodás, viccet mernek csinálni a bőrszínből, fehér a főszereplő, az összes szetreotip kártyát kijátsza (bűnöző, csóró latinók, erőszakos orosz maffiózók, stb) és annyira nem veszi komolyan magát, hogy miközben literszám fröcsköl a vér, a néző együtt nevet a szereplőkkel. Totál oldszkúl a cucc :)
Jah, tökjó.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62720 2021.06.24. 18:52

Moby írta:Belenéztem. Éppen egy erősen mosolygósra szedált néger nő beszél nekem gémpesszről és a játékok fontosságáról. És ő a valaki az xboxnál.
Iszom minden szavát.
Anyám épp egy Netflix sorozatot néz, amiben egy erős néger nő épp agyonvert puszta kézzel vagy 4 rohamfelszereléses katonát egy kiskosztümben. Mondjuk annyiban valid a dolog, Zanzibárban vannak. :idiota:

Vissza: “Leáldozott.hu”