A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6231 2016.07.06. 18:29

Moby írta:Nojsz :eljen: Slickadam csakilyent vegyé!


vennék baszki, de elöbb irtak at a penteki beerkezest hetföre. es a honlap jelzi hany ember watchlist-jen van a kartya: orankent nö 100-al minimum... :(
pedig mar minden mas itt van. igen, a corSZAR is.:D
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #6232 2016.07.06. 18:30

DanielT írta:Én speciel letöröltem. Soha ilyen pechesnek nem éreztem még magam játékban és borzalmasan frusztráltak a vereségek, illetve a vereségekig vezető út, a meta-szopásokkal.
Pontosan ezért az okért hagytam abba a CS-t, meg úgy általába az egész multi műfajt. Az más kérdés, hogy az OW-t még fénykoromba se, bottal se. :csodalk:
Avatar
Moby

Hozzászólás #6233 2016.07.06. 18:30

Botond írta:Nem annyira látom a 3dmark linkeket, se a 480asról, se az 1070esekről, se semmiről. Hát hogy lehet így szagérteniadógokat?!
Szétbasztam a proci óverklokk profilomat a saját fasságommal. Alapon fut az egéész, vissza kéne találni bele, de nincs rá idő. valami 13500 körül van a gfx pont. Ennyit tudok elmondani.
Avatar
arty

Hozzászólás #6234 2016.07.06. 18:31

Moby írta:Aaaaaammmmm mitől? :fejvakaras:
Winreinstallom a kiszopósodott winstore miatt volt. Hogy jön ehhez a vídia? Egyáltalán miért ne szapulhatnám az amd-t? Én vásárolok is tőlük, nem úgy mint azok, akik a logójukkal azonosítják magukat, felszopják őket lépten nyomom, de közben a szomszédtől vásárolnak :D Tod én adok nekik még pénzt is. Lehet elvárásom velük szemben. Vagy nem? :ravasz1:
ikszperiensz lekapott neked vmi drivert es nem bootolt tobbet a wined, mint sokan masoknakse.... de oke, ha szelektiv a memoriad, elfogadom :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #6235 2016.07.06. 18:31

Mekee írta:Korán lőted el. Mindenki a pincében hegeszti életművét, és csak az utolso pillanatban lépnek, hogy ne tudj tenni ellene! :smile:
Ezek full Stock számok, csak életérzésnek. Nagy szarráoverklokolás az még várat magára, addig még prociventit cserélek én is, ramokat is, meg alaplapon is gondolkozok, és szinte biztos, hogy amúgy VGAt is. :D Szóval tétnélküliben lehet mutogatni bármit csak az edukáció jegyében.
Avatar
Botond

Hozzászólás #6236 2016.07.06. 18:32

Moby írta:Szétbasztam a proci óverklokk profilomat a saját fasságommal. Alapon fut az egéész, vissza kéne találni bele, de nincs rá idő. valami 13500 körül van a gfx pont. Ennyit tudok elmondani.
Hát de nekem is fullstock minden, pont ez a lényeg, most nem a mit lehet kihozni belőle, hanem a mit árulnak a bótba az érdekes. Nekem legalábbis.
Avatar
Moby

Hozzászólás #6237 2016.07.06. 18:38

arty írta:ikszperiensz lekapott neked vmi drivert es nem bootolt tobbet a wined, mint sokan masoknakse.... de oke, ha szelektiv a memoriad, elfogadom :mf2:
Valami rémlik...és reinstall is volt? Biztos? :D
skinnyman

Hozzászólás #6238 2016.07.06. 18:41

DanielT írta:Itten vagyunk Deepnél, 1070 launch party.

IMG_20160706_180545.jpg

Be kell valljam, kicsit csorog ra a nyalam :) Csak kicsit azert a lelektani hatar felett van nalam. Mennyivel jobb ez amugy pl egy Gigabyte G1-nel?
Avatar
arty

Hozzászólás #6239 2016.07.06. 18:48

Moby írta:Valami rémlik...és reinstall is volt? Biztos? :D
ha így visszakérdezel, akkor elbizonytalanodok! :D

(esgé kereső már SEMMIRE nem ad találatot, pedig próbáltam visszanézni :D amugy lehet h valahogy meghekkelted, de az is lehet h a hekkeléssel a winsztórhalált hoztad vissza, má nemtom :( de arra emlékszem, h valaki hibáztatott érte, hogy minek engedted a gef exp-et leszedni a drivert, mert _TUDNOD KELLETT VOLNA_ h szar :D (amugy assetto topikban is benyalta valaki anno, be is írta, hogy vigyázni vele és ott is ő volt/lett a hibás..... ezekhez az emberekhez képest én az amd logómmal magam vagyok az elfogulatlanság!))
Avatar
Moby

Hozzászólás #6240 2016.07.06. 18:59

Botond írta:Hát de nekem is fullstock minden, pont ez a lényeg, most nem a mit lehet kihozni belőle, hanem a mit árulnak a bótba az érdekes. Nekem legalábbis.
Fullstockminden. Jó szar :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #6241 2016.07.06. 19:02

skinnyman írta:Be kell valljam, kicsit csorog ra a nyalam :) Csak kicsit azert a lelektani hatar felett van nalam. Mennyivel jobb ez amugy pl egy Gigabyte G1-nel?

Félpasszív. Legjobb power delivery system a piacon. Egyik legjobb/legigényesebb nyákkidolgozás a piacon.
Avatar
deep

Hozzászólás #6242 2016.07.06. 19:14

Sikerült belőni egy szép számra. :D

20k felett van? Igen. Kus. :D

sfswfsw.jpg
Avatar
arty

Hozzászólás #6243 2016.07.06. 19:23

DanielT írta:Itten vagyunk Deepnél, 1070 launch party.

IMG_20160706_180545.jpg
'akker, sose lesz ilyenem :( mocsokirigy vagyok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #6244 2016.07.06. 19:27

deep írta:Sikerült belőni egy szép számra. :D

20k felett van? Igen. Kus. :D

sfswfsw.jpg
Mégegyszer nem tudod megcsinálni! :)
Avatar
deep

Hozzászólás #6245 2016.07.06. 19:48

Na srácok én lehidaltam. GTA 5 ultrán minden, 4xAA, 1440p és a kártya downclock-olja magát 1.2-1.5GHz-re... Sírok.
Avatar
eje75

Hozzászólás #6246 2016.07.06. 20:05

Botond írta:Lefut, view result online vagy ilyesmi és akkor bejön a honlap és akkor azt a linket másold be ide légy szíves!
strix
Avatar
eje75

Hozzászólás #6247 2016.07.06. 20:17

Ez meg a mai az új driver-rel strix
Avatar
Moby

Hozzászólás #6248 2016.07.06. 20:20

deep írta:Na srácok én lehidaltam. GTA 5 ultrán minden, 4xAA, 1440p és a kártya downclock-olja magát 1.2-1.5GHz-re... Sírok.

:eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6249 2016.07.06. 20:23

Botond írta:Nem annyira látom a 3dmark linkeket, se a 480asról, se az 1070esekről, se semmiről. Hát hogy lehet így szagérteniadógokat?!
mi azt a 17ks bohóckodást nem értettük, lehet év végére kéne neked is gyúrni
Avatar
Moby

Hozzászólás #6250 2016.07.06. 20:23

eje75 írta:Ez meg a mai az új driver-rel strix
Jól mutat az a V12-es, duplafeltöltős moci abban a barkaszban :D Mondjuk játékokban messze nem vagy ennyire lemaradva Botondtól.
Avatar
Botond

Hozzászólás #6251 2016.07.06. 20:24

eje75 írta:Ez meg a mai az új driver-rel strix
7-8%-al több a strix a founderhez képest. Az nem kevés. Simán hertzben is annyi a különbség, az ki is jön pontban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2016.07.06. 20:25-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6252 2016.07.06. 20:24

arty írta:ha így visszakérdezel, akkor elbizonytalanodok! :D

(esgé kereső már SEMMIRE nem ad találatot, pedig próbáltam visszanézni :D amugy lehet h valahogy meghekkelted, de az is lehet h a hekkeléssel a winsztórhalált hoztad vissza, má nemtom :( de arra emlékszem, h valaki hibáztatott érte, hogy minek engedted a gef exp-et leszedni a drivert, mert _TUDNOD KELLETT VOLNA_ h szar :D (amugy assetto topikban is benyalta valaki anno, be is írta, hogy vigyázni vele és ott is ő volt/lett a hibás..... ezekhez az emberekhez képest én az amd logómmal magam vagyok az elfogulatlanság!))
emlékszem én is hogy leszedte a drivert és szopott de win reinstallra nem
Avatar
Botond

Hozzászólás #6253 2016.07.06. 20:27

Ja.
Moby írta:Jól mutat az a V12-es, duplafeltöltős moci abban a barkaszban :D Mondjuk játékokban messze nem vagy ennyire lemaradva Botondtól.
Avatar
Moby

Hozzászólás #6254 2016.07.06. 20:32

Arty majdnem átbasztál evvel a műkamu nvidia haterkadéseddel :mf2: Semmiféle reinstall nemvót:
Na ez nemtudom mi volt. Csökkentett üzemmódban elindult, leszedtem a drivert, elindult a windows rendesen, mégis ugyanúgy ottvolt a legfrissebb driver, mintha nem is szedtem volna le. Mindegy. Meggyógyult, megy.

De érdemes volt kicsit a márciusi posztokat olvasgatni :) Mindenki meg volt győződve a 1080+HBM2 kombóról, illetve hogy a polaris is kb ugyanott lesz :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #6255 2016.07.06. 20:32

Moby írta:Jól mutat az a V12-es, duplafeltöltős moci abban a barkaszban :D Mondjuk játékokban messze nem vagy ennyire lemaradva Botondtól.
:nyes: amint lesz időm ezzel foglalkozni, kibelezem a gépet.... most, hogy megtudtam, hogy nem kell újratelepítenem :banplz: ... eladom a strix970-et, meg azt az átok strix 7.1-et...
Avatar
eje75

Hozzászólás #6256 2016.07.06. 20:39

Moby írta:Fullstockminden. Jó szar :D
Visszanéztem a 970-esem eredményét, és tényleg kb. ugyanaz, mint RX480.... 970
Avatar
Botond

Hozzászólás #6257 2016.07.06. 20:45

eje75 írta:Visszanéztem a 970-esem eredményét, és tényleg kb. ugyanaz, mint RX480.... 970
Enyém is csak szanaszéthúzva veri ippeghogy.

/szerk: nademostlássuk mire jut a real madrid a real madrid ellen :o
Avatar
Moby

Hozzászólás #6258 2016.07.06. 20:50

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6259 2016.07.06. 21:31

deep írta:Na srácok én lehidaltam. GTA 5 ultrán minden, 4xAA, 1440p és a kártya downclock-olja magát 1.2-1.5GHz-re... Sírok.
Na, pontosítsunk kicsit: 1080p-ben downclockol, 1440p-ben már dolgozik rendesen. :)

Persze így is vicces látni a 2 Ghz-es kártyát, ahogy letolja magát 1 Ghz környékére, mert unatkozik. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6260 2016.07.06. 21:39

Ez a fenti GTAV mod pedig a tökéletes alkalom lesz az újrajátszásra.

Sajnos, ahogy nézem az autók nincsenek benne cserélve, de azt majd megoldom.
Avatar
arty

Hozzászólás #6261 2016.07.06. 21:45

Moby írta:
phpBB [media]
ebből az ocsmányságból az első két percet néztem meg :( hol narancssárga, máskor alulszaturált, blöe. ha később vannak is jobb képei, ilyen ingadozó minőséggel én tuti nem nyomnám

(ez ugye nem a korábbi fasza, gta4es cucc szellemi örököse?)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6262 2016.07.06. 22:02

arty írta:de arra emlékszem, h valaki hibáztatott érte, hogy minek engedted a gef exp-et leszedni a drivert, mert _TUDNOD KELLETT VOLNA_ h szar :D
Én írtam olyat, hogy a GeForce Experience-re szokták rákenni, de én is használom, mert jó kényelmi funkció- És aztán az is kiderült, hogy a rinyálóknak nincs igazuk. De ez akkor volt, amikor többünknél volt képernyőfeketedős drivertelepítés, Moby esete későbbi, akkor a GE esetében már régen pozitív volt a topikkonklúzió.

Mekkora bőröndöt küldött neked az AMD, hogy átírd a történelmet?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6263 2016.07.06. 22:07

Moby írta:Egyik legjobb/legigényesebb nyákkidolgozás a piacon.
Az tuti, hogy egy sorja nem sok, annyi se vó't a nyákon E! :D
Avatar
arty

Hozzászólás #6264 2016.07.06. 22:45

Zóanagyvarázsló írta:Én írtam olyat, hogy a GeForce Experience-re szokták rákenni, de én is használom, mert jó kényelmi funkció- És aztán az is kiderült, hogy a rinyálóknak nincs igazuk. De ez akkor volt, amikor többünknél volt képernyőfeketedős drivertelepítés, Moby esete későbbi, akkor a GE esetében már régen pozitív volt a topikkonklúzió.

Mekkora bőröndöt küldött neked az AMD, hogy átírd a történelmet?
moby! hol történt ez a story, visszaolvanám... itt vagy még esgén? ill. melyik topikban írhattad még le a kalandod? :)

(de persze lehet h tényleg összemosom a másik topikbéli eseményekkel, a lényeg a lényeg: redvaszar a dzsíforszdrájver (is?), csak abba itt köbö mindenki beleszarik, fujjamd, azalényeg! ideologizálni kell, hogy mérveszi a dzsíforszot és erre a tizenéves baromságra mindig lehet építeni, mélyen gyökeredzik hozzá (nyilván nem véletlenül, persze :D))
Avatar
Moby

Hozzászólás #6265 2016.07.06. 23:17

arty írta:moby! hol történt ez a story, visszaolvanám... itt vagy még esgén? ill. melyik topikban írhattad még le a kalandod? :)

(de persze lehet h tényleg összemosom a másik topikbéli eseményekkel, a lényeg a lényeg: redvaszar a dzsíforszdrájver (is?), csak abba itt köbö mindenki beleszarik, fujjamd, azalényeg! ideologizálni kell, hogy mérveszi a dzsíforszot és erre a tizenéves baromságra mindig lehet építeni, mélyen gyökeredzik hozzá (nyilván nem véletlenül, persze :D))

SG-n. A kereső nem megy, de 3 kattintással megtaláltam, tudtam, hogy valamikor márciusi sztori volt. Konkrétan nőnapi :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6266 2016.07.06. 23:19

arty írta:moby! hol történt ez a story, visszaolvanám... itt vagy még esgén? ill. melyik topikban írhattad még le a kalandod? :)

(de persze lehet h tényleg összemosom a másik topikbéli eseményekkel, a lényeg a lényeg: redvaszar a dzsíforszdrájver (is?), csak abba itt köbö mindenki beleszarik, fujjamd, azalényeg! ideologizálni kell, hogy mérveszi a dzsíforszot és erre a tizenéves baromságra mindig lehet építeni, mélyen gyökeredzik hozzá (nyilván nem véletlenül, persze :D))
tudod aranyok
Az amd drivere az fullszar, a vidiae meg kicsit, nem mind1
201x ota mar nem kell semmi ideologia miert veszel vidiat, max ahhoz kell miert veszel amd, nah miert?
Avatar
Moby

Hozzászólás #6267 2016.07.06. 23:30

Én megpróbáltam mindent, de Botondnak nem adta ki!
/Érdemes megnézni a többit is.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6268 2016.07.07. 01:08

mai pécégány:

ugy van, ahogy Dani mondta, összeraktam uj masinat, attettem kis SSD-t a W10 installommal es gond nelkul mukodik, online csekkolta aktivaciot 2 mp alatt. bar meg kell jegyeznem, hogy ez nem upgrade-es W10. viszont drivereket kellett frissitenem. itt lenne is egy kerdesem: az istennek se mukodik az USB3.0. se hatul, se elöl. minden lehetseges drivert letöltöttem, intel-t is csekkoltam, semmi. vmi ötlet? :fejvakaras:

elöször OC-zek, ugyhogy leirom mit löttem be igy hirtelen. ha valami nagyon nagy hulyeseget csinaltam, vagy lehetne finomitani, ne kimeljetek:
- szorzo 44x100-ra (nem akarom az égbe húzni egyelöre), voltage 1.25-re. 3-szor lenyomtam gyorsan a Cinebench CPU tesztet ill. 1 oraja megy az AIDA64 stability teszt, eddig minden okes. a Noctua hütö (kevesbe hatekony modban: ocsmany venti a hütöborda alatt, hogy ne lassam) kb 900rpm-el pörög, legmelegebb mag 50-55 fok között ugral (legmagasabb egy pillanatra 60 volt). de valszeg nem jol kentem fel, mert a többi 3 mag 10 fokkal hüvösebb stabilan (szerk.: söt, egyik 35-40 között :D). vagy lehet ilyen, hogy az egyik valamiert magasabb ennyivel?
- nos a RAM-okat ugy tünik nem fogom kimaxolni. vagy a Corsair szar tenyleg, vagy az MSI alaplap (vagy mindkettö), de 3000-es XMP profilt aktivalva el se indul a gep (CPU voltage-et feljebb rakva se), csak felpörög aztan ki, majd vegtelen loop. srac irja neten, hogy (masik) MSI lappal ugyanez volt neki, de hozott mas RAM-okat is es azzal is, szal franc se tudja. mindenesetre atraktam manualisan 2666-ra, igy okes.

van meg valami jo program csekkolni a stabilitast (Prime-ot el se inditom...)?

alaplaprol kep:
Spoiler
legutolso szempont a kinezet (ugyis piros GPU jön hozza...), de tök jol nez ki :)
Kép


ez meg a venti ninja modban:
Spoiler
Kép


hazikoval is elegedett vagyok. jol atgondolt, fasza cable management-el.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6269 2016.07.07. 01:13

skinnyman írta:Be kell valljam, kicsit csorog ra a nyalam :) Csak kicsit azert a lelektani hatar felett van nalam. Mennyivel jobb ez amugy pl egy Gigabyte G1-nel?


preferalt nemet pc-s üzletben van raktaron G1, de a kutyanak se kell. van mar jopar user review azert, es szinte mindegyik a sipolasra panaszkodik.
MSI-ert sorban allnak, eddig mindenki 5 csillagot pattintott ra.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #6270 2016.07.07. 08:23

SlickAdam írta:preferalt nemet pc-s üzletben van raktaron G1, de a kutyanak se kell. van mar jopar user review azert, es szinte mindegyik a sipolasra panaszkodik.
MSI-ert sorban allnak, eddig mindenki 5 csillagot pattintott ra.

Van bennem egy nagy adag a faszom a gigabyte-ba érzés. Sohasem jöttem ki azzal a céggel, lehet egyformán utáljuk egymást. A founders-t nem nagyon viszik a nagykerből :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #6271 2016.07.07. 08:36

kigyi írta:Van bennem egy nagy adag a faszom a gigabyte-ba érzés. Sohasem jöttem ki azzal a céggel, lehet egyformán utáljuk egymást. A founders-t nem nagyon viszik a nagykerből :D
Azért ha lesz 10k-ért akkor rántsd be, majd kerítünk neki gazdát. :hamm:
Avatar
arty

Hozzászólás #6272 2016.07.07. 08:36

Micsu írta:tudod aranyok
Az amd drivere az fullszar, a vidiae meg kicsit, nem mind1
201x ota mar nem kell semmi ideologia miert veszel vidiat, max ahhoz kell miert veszel amd, nah miert?
hátpersze, "fullszar" :) sok amd-d volt 201x óta... legalább jöttél volna a sztríming-dáunszempling kombóval, az mégis legalább valami érvecske ... :(
Avatar
kigyi

Hozzászólás #6273 2016.07.07. 09:27

Botond írta:Azért ha lesz 10k-ért akkor rántsd be, majd kerítünk neki gazdát. :hamm:

Nem hiszem, hogy lesz még ilyen azok után, hogy felhívtak a nagykertől :D :D Közölték, hogy elárazták :D Hát mondom olcsó volt láttam, de mit tehettem volna ez volt odaírva megvettem. (szerintem ezek után kiemelten figyelik mit pakolok a kosárba :D )
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6274 2016.07.07. 10:48

arty írta:moby! hol történt ez a story, visszaolvanám... itt vagy még esgén? ill. melyik topikban írhattad még le a kalandod? :)

(de persze lehet h tényleg összemosom a másik topikbéli eseményekkel, a lényeg a lényeg: redvaszar a dzsíforszdrájver (is?), csak abba itt köbö mindenki beleszarik, fujjamd, azalényeg! ideologizálni kell, hogy mérveszi a dzsíforszot és erre a tizenéves baromságra mindig lehet építeni, mélyen gyökeredzik hozzá (nyilván nem véletlenül, persze :D))
Moby dátumos útmutatása alapján itt van.

Így beleolvasva Micsu és én jegyeztük meg, hogy friss drivernél érdemes lehet óvatosan eljárni, de a GFE éppen az arcodba tolja a kijövetel dátumát is, szóval ez semmilyen szinten nem az ellen irányult.

Ez nálam amúgy régi óvatosság, az Nvidiánál és az AMD-nél is voltak szívatós driverek, és a konzoloknál is firmware-frissítésnél, szóval nem Nvidia-specifikus volt a megjegyzés. A korábbi esetekben szerintem még meg is fedtem a többieket, hogy ződbérencként nem szóltak a driverszívásról, bezzeg én minden esetben dokumentálom (miután én panaszkodtam, azután írta be mindenki, hogy neki is úgy volt). Megjegyzem, egyetlen esetben sem kellett új driver a megoldáshoz, mielőtt összekötöd a kettőt.

Valami szoftveres review jöhetne amúgy a Catalystról Mobyval, az eddigi dicsérő szavaival még nem tudtam betelni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6275 2016.07.07. 11:16

No, akkor hivatalos:

Csak 6 gigás verzió van. Ajánlott ár 249, Founders bullshit ár 299.

Kép

Kép
Avatar
kigyi

Hozzászólás #6276 2016.07.07. 11:19

DanielT írta:No, akkor hivatalos:

Csak 6 gigás verzió van. Ajánlott ár 249, Founders bullshit ár 299.

Kép

Kép


A kérdés már csak a valós teljesítmény, vajon mennyivel megy többet mint a 480? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6277 2016.07.07. 11:22

kigyi írta:A kérdés már csak a valós teljesítmény, vajon mennyivel megy többet mint a 480? :D
Mintha azt olvastam volna, hogy 10% körül,úgy hirdeti az nVidia, hogy a 980 erejét tudja. És valszeg 2ghz tunying itt is ficcen majd amivel szárazon megb@ssza a 480-at.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #6278 2016.07.07. 11:32

DanielT írta:Mintha azt olvastam volna, hogy 10% körül,úgy hirdeti az nVidia, hogy a 980 erejét tudja. És valszeg 2ghz tunying itt is ficcen majd amivel szárazon megb@ssza a 480-at.

Akkor lassan kijelenthető, hogy eddig tartott a 480 kikiáltott "uralma" :D Árban nem lesz gáz az 1060-as és ezt még tetézi, hogy talán fogyasztásban is jobb (nem kicsit). A fenébe megint nem lesz AMD a gépben :(
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6279 2016.07.07. 11:48

kigyi írta:Akkor lassan kijelenthető, hogy eddig tartott a 480 kikiáltott "uralma" :D Árban nem lesz gáz az 1060-as és ezt még tetézi, hogy talán fogyasztásban is jobb (nem kicsit). A fenébe megint nem lesz AMD a gépben :(
Mármint a papíron 8 GB-os mellett jó az ár, a 4 GB-osnak nevezett olcsóbb. Mivel ebben a szegmensben van rivális, talán gyorsabban beállnak az árak. Mindenesetre a 480 már itt van, erre meg várni kell, kíváncsi vagyok a 470 mennyivel az 1050 előtt jön.

Remélem, Moby vesz 1060-akat is, és összeesreszti őket, akár 8 480-at és 8 1060-at is egy gépben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #6280 2016.07.07. 12:04

Zóanagyvarázsló írta:Mármint a papíron 8 GB-os mellett jó az ár, a 4 GB-osnak nevezett olcsóbb. Mivel ebben a szegmensben van rivális, talán gyorsabban beállnak az árak. Mindenesetre a 480 már itt van, erre meg várni kell, kíváncsi vagyok a 470 mennyivel az 1050 előtt jön.

Remélem, Moby vesz 1060-akat is, és összeesreszti őket, akár 8 480-at és 8 1060-at is egy gépben.

Nem vesz. Mókának ez a 480 teszt jó volt, de vessünk itt véget az ökörködésnek, mer picit mostanra engem is fáraszt. Ez a nettó 130-as msi1070 ár nekem még picit magas, de beraktam árfigyelőbe. Ha eléri a kívánt szintet 480 megy, ez meg jön.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #6281 2016.07.07. 12:11

Moby írta:Nem vesz. Mókának ez a 480 teszt jó volt, de vessünk itt véget az ökörködésnek, mer picit mostanra engem is fáraszt. Ez a nettó 130-as msi1070 ár nekem még picit magas, de beraktam árfigyelőbe. Ha eléri a kívánt szintet 480 megy, ez meg jön.
Hjahh, énis kivárom mig normalizálodik az ár, 1060meg nemhiszem hogy megérné, netto teljesitményben nemlenne akkora ugrás nekem, igy marad ez az egyetlen opcio
Avatar
Moby

Hozzászólás #6282 2016.07.07. 12:37

Zóanagyvarázsló írta:Mármint a papíron 8 GB-os mellett jó az ár, a 4 GB-osnak nevezett olcsóbb. Mivel ebben a szegmensben van rivális, talán gyorsabban beállnak az árak. Mindenesetre a 480 már itt van, erre meg várni kell, kíváncsi vagyok a 470 mennyivel az 1050 előtt jön.

Remélem, Moby vesz 1060-akat is, és összeesreszti őket, akár 8 480-at és 8 1060-at is egy gépben.
Szal ha hamar lepadlózik 130 alá a 1070, akkor lesz egy olcsó négygigásnyolcgigás eriksz négynyócvan ha gondolod. Vagy Arty. Vagy valaki :)

/persze nem nettóáron, de olcsón :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #6283 2016.07.07. 12:40

Amúgy ez az armor msi ez milyen? Tud erről valaki valamit?
Avatar
deep

Hozzászólás #6284 2016.07.07. 13:02

Moby írta:Amúgy ez az armor msi ez milyen? Tud erről valaki valamit?
Picit alacsonyabb órajelek, mint a gaming x, meg más a hűtő, de ennyi.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6285 2016.07.07. 13:05

Moby írta:Amúgy ez az armor msi ez milyen? Tud erről valaki valamit?
Amennyire meg tudtam állapítani, a tavalyi V -ös Frozr hűtőt kapta meg, némi módosítással.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6286 2016.07.07. 13:21

Moby írta:Szal ha hamar lepadlózik 130 alá a 1070, akkor lesz egy olcsó négygigásnyolcgigás eriksz négynyócvan ha gondolod. Vagy Arty. Vagy valaki :)

/persze nem nettóáron, de olcsón :)
AMD, szóval arty kizárt, én viszont észben tartom, csak várom a fejleményeket. Te csak szólj, ha padlózás vanik :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6287 2016.07.07. 13:27

Zóanagyvarázsló írta:Te csak szólj, ha padlózás vanik :)
Én is remegve várom, amikor bezuhanja azt a kritikus 5 ezer Ft-ot! :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6288 2016.07.07. 13:42

arty írta:hátpersze, "fullszar" :) sok amd-d volt 201x óta... legalább jöttél volna a sztríming-dáunszempling kombóval, az mégis legalább valami érvecske ... :(
ertelmesebbjenek nem vt, bar a te erveid mar reg elfogytak, kapalozasra futja csak, kerdesre meg sose sikerul valaszolni
Nembaj majd a temetesen talakozunk (amd) xD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2016.07.07. 13:44-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6289 2016.07.07. 13:43

SlickAdam írta:mai pécégány:

ugy van, ahogy Dani mondta, összeraktam uj masinat, attettem kis SSD-t a W10 installommal es gond nelkul mukodik, online csekkolta aktivaciot 2 mp alatt. bar meg kell jegyeznem, hogy ez nem upgrade-es W10. viszont drivereket kellett frissitenem. itt lenne is egy kerdesem: az istennek se mukodik az USB3.0. se hatul, se elöl. minden lehetseges drivert letöltöttem, intel-t is csekkoltam, semmi. vmi ötlet? :fejvakaras:

elöször OC-zek, ugyhogy leirom mit löttem be igy hirtelen. ha valami nagyon nagy hulyeseget csinaltam, vagy lehetne finomitani, ne kimeljetek:
- szorzo 44x100-ra (nem akarom az égbe húzni egyelöre), voltage 1.25-re. 3-szor lenyomtam gyorsan a Cinebench CPU tesztet ill. 1 oraja megy az AIDA64 stability teszt, eddig minden okes. a Noctua hütö (kevesbe hatekony modban: ocsmany venti a hütöborda alatt, hogy ne lassam) kb 900rpm-el pörög, legmelegebb mag 50-55 fok között ugral (legmagasabb egy pillanatra 60 volt). de valszeg nem jol kentem fel, mert a többi 3 mag 10 fokkal hüvösebb stabilan (szerk.: söt, egyik 35-40 között :D). vagy lehet ilyen, hogy az egyik valamiert magasabb ennyivel?
- nos a RAM-okat ugy tünik nem fogom kimaxolni. vagy a Corsair szar tenyleg, vagy az MSI alaplap (vagy mindkettö), de 3000-es XMP profilt aktivalva el se indul a gep (CPU voltage-et feljebb rakva se), csak felpörög aztan ki, majd vegtelen loop. srac irja neten, hogy (masik) MSI lappal ugyanez volt neki, de hozott mas RAM-okat is es azzal is, szal franc se tudja. mindenesetre atraktam manualisan 2666-ra, igy okes.

van meg valami jo program csekkolni a stabilitast (Prime-ot el se inditom...)?

alaplaprol kep:
Spoiler
legutolso szempont a kinezet (ugyis piros GPU jön hozza...), de tök jol nez ki :)
Kép


ez meg a venti ninja modban:
Spoiler
Kép


hazikoval is elegedett vagyok. jol atgondolt, fasza cable management-el.
1 db jatekot azert jatszal majd vegig, ha mar ez a 3. geped
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6290 2016.07.07. 13:57

Micsu írta:1 db jatekot azert jatszal majd vegig, ha mar ez a 3. geped


1-et letoltam a regin is, mit akarsz... :idiota: de igyekszem, buta dolog volt a korabbiakat nem kihasznalni rendesen, teljesen igazad van.
Avatar
arty

Hozzászólás #6291 2016.07.07. 14:02

Zóanagyvarázsló írta:Moby dátumos útmutatása alapján itt van.

Így beleolvasva Micsu és én jegyeztük meg, hogy friss drivernél érdemes lehet óvatosan eljárni, de a GFE éppen az arcodba tolja a kijövetel dátumát is, szóval ez semmilyen szinten nem az ellen irányult.

Ez nálam amúgy régi óvatosság, az Nvidiánál és az AMD-nél is voltak szívatós driverek, és a konzoloknál is firmware-frissítésnél, szóval nem Nvidia-specifikus volt a megjegyzés. A korábbi esetekben szerintem még meg is fedtem a többieket, hogy ződbérencként nem szóltak a driverszívásról, bezzeg én minden esetben dokumentálom (miután én panaszkodtam, azután írta be mindenki, hogy neki is úgy volt). Megjegyzem, egyetlen esetben sem kellett új driver a megoldáshoz, mielőtt összekötöd a kettőt.

Valami szoftveres review jöhetne amúgy a Catalystról Mobyval, az eddigi dicsérő szavaival még nem tudtam betelni.
Gyorsban átfutottam, remek oldal volt :D

(amugy én se rakok drivert, mert játszani nincs időm, nemhogy driverrel szopni... sajna amikor viszont rakok, akkor mindig az aktuális gémredibétát, szal van esélyem szívni és legutóbb be is jött... :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #6292 2016.07.07. 14:07

Micsu írta:ertelmesebbjenek nem vt, bar a te erveid mar reg elfogytak, kapalozasra futja csak, kerdesre meg sose sikerul valaszolni
Nembaj majd a temetesen talakozunk (amd) xD
ezaz, hogy az értelmesebbje vett :) tudod, ár-telj. :P (és a miért amd kérdésedre mindig is ez volt a válasz)

meg sajna a tömegnek nem volt para a bőrönd/fizix, ugyhogy most vehetsz 1070et 170ért :P
Avatar
arty

Hozzászólás #6293 2016.07.07. 14:10

Zóanagyvarázsló írta:AMD, szóval arty kizárt, én viszont észben tartom, csak várom a fejleményeket. Te csak szólj, ha padlózás vanik :)
nálam abszolut csak árkédés, nálad viszont a vélt(vagy valós) fosdriver is játszik :P
Avatar
deep

Hozzászólás #6294 2016.07.07. 14:31

arty írta:ezaz, hogy az értelmesebbje vett :) tudod, ár-telj. :P (és a miért amd kérdésedre mindig is ez volt a válasz)

meg sajna a tömegnek nem volt para a bőrönd/fizix, ugyhogy most vehetsz 1070et 170ért :P
Annyira pofátlanul jó a 1070, hogy legszivesebben még egyszer kifizetném érte a 170k-t.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #6295 2016.07.07. 14:55

Én nem követem a videokártyataknyolását a cégeknek.
De ha jól látom, akkor teljesítményben kb. hozzálőtték az előző generáció modelljeihez az újakat.
Mennyivel lett viszont olcsóbb ugyanaz a póva, mint az előző generációban?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6296 2016.07.07. 14:59

aabyssx írta:Én nem követem a videokártyataknyolását a cégeknek.
De ha jól látom, akkor teljesítményben kb. hozzálőtték az előző generáció modelljeihez az újakat.
Mennyivel lett viszont olcsóbb ugyanaz a póva, mint az előző generációban?
70 ezerrel, fele fogyasztással.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6297 2016.07.07. 15:34

arty írta:ezaz, hogy az értelmesebbje vett :) tudod, ár-telj. :P (és a miért amd kérdésedre mindig is ez volt a válasz)

meg sajna a tömegnek nem volt para a bőrönd/fizix, ugyhogy most vehetsz 1070et 170ért :P
sztem fájni fog kifizetni a 160kt? :) főleg hogy kurva jó lett a kari
egy boxért fája kifizetni 40kt is (vagy egy 480ért 100at), tudod az emberek szarért nem szeretnek fizetni, 4es bmwért se kár a 30 ezer ojró, bár kinek mi
skinnyman

Hozzászólás #6298 2016.07.07. 15:49

SlickAdam írta:mai pécégány:

ugy van, ahogy Dani mondta, összeraktam uj masinat, attettem kis SSD-t a W10 installommal es gond nelkul mukodik, online csekkolta aktivaciot 2 mp alatt. bar meg kell jegyeznem, hogy ez nem upgrade-es W10. viszont drivereket kellett frissitenem. itt lenne is egy kerdesem: az istennek se mukodik az USB3.0. se hatul, se elöl. minden lehetseges drivert letöltöttem, intel-t is csekkoltam, semmi. vmi ötlet? :fejvakaras:

elöször OC-zek, ugyhogy leirom mit löttem be igy hirtelen. ha valami nagyon nagy hulyeseget csinaltam, vagy lehetne finomitani, ne kimeljetek:
- szorzo 44x100-ra (nem akarom az égbe húzni egyelöre), voltage 1.25-re. 3-szor lenyomtam gyorsan a Cinebench CPU tesztet ill. 1 oraja megy az AIDA64 stability teszt, eddig minden okes. a Noctua hütö (kevesbe hatekony modban: ocsmany venti a hütöborda alatt, hogy ne lassam) kb 900rpm-el pörög, legmelegebb mag 50-55 fok között ugral (legmagasabb egy pillanatra 60 volt). de valszeg nem jol kentem fel, mert a többi 3 mag 10 fokkal hüvösebb stabilan (szerk.: söt, egyik 35-40 között :D). vagy lehet ilyen, hogy az egyik valamiert magasabb ennyivel?
- nos a RAM-okat ugy tünik nem fogom kimaxolni. vagy a Corsair szar tenyleg, vagy az MSI alaplap (vagy mindkettö), de 3000-es XMP profilt aktivalva el se indul a gep (CPU voltage-et feljebb rakva se), csak felpörög aztan ki, majd vegtelen loop. srac irja neten, hogy (masik) MSI lappal ugyanez volt neki, de hozott mas RAM-okat is es azzal is, szal franc se tudja. mindenesetre atraktam manualisan 2666-ra, igy okes.

van meg valami jo program csekkolni a stabilitast (Prime-ot el se inditom...)?

alaplaprol kep:
Spoiler
legutolso szempont a kinezet (ugyis piros GPU jön hozza...), de tök jol nez ki :)
Kép


ez meg a venti ninja modban:
Spoiler
Kép


hazikoval is elegedett vagyok. jol atgondolt, fasza cable management-el.


Az en Corsair-em gyonyoruen stabilan megy az alap 3200-as XMP profillal. Egyebkent alaplap BIOS changelog-jaban sok RAM kezelessel kapcsolatos javitast olvastam az en tipusomnal (asrock extreme4), szoval sztem erdemes megnezni h nincs-e ujabb BIOS, es azzal kiprobalni.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #6299 2016.07.07. 15:53

deep írta:Annyira pofátlanul jó a 1070, hogy legszivesebben még egyszer kifizetném érte a 170k-t.
Nem az van, hogy ez a kártya ~980Ti teljesítményét hozza? Nyilván ez azért kérdéses, mert árban ugyanott vannak, de miért lett ez hirtelen ilyen szipi-szupi...?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6300 2016.07.07. 16:01

Tasman csapatja a BF1-et, ha valaki megnézné:

phpBB [media]

Vissza: “Leáldozott.hu”