A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #62021 2021.06.01. 11:57

DanielT írta:Ötvözet kisasszonyt meg jól tartják a faluban. Szépen bádipozitív VAS NACCSÁGA lett belőle:
Nem volt egy szépség az elsőben sem, de most már simán csak ronda (nekem).
A 3. rész telitalálat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62022 2021.06.01. 12:07

Micsu írta:Azert ne emeljuk mar piedesztalra az mst mert kifujta az orrukat a sony meg a nintendo es vegtelen penzbol elkezdtek a moslek platformukra egy olyan szolgaltatast nyujtani ami tenyleg ar/ertekben jo de engem nem hat meg. En nem felejtem am el azt a sok szemetseget amit az elmult 15 evben muveltek legyen a pc gamingrol vagy a box diviziorol szo.
Mintha egy vaknak próbálnánk elmagyarázni milyen színű a piros.
Avatar
Tom

Hozzászólás #62023 2021.06.01. 12:21

Botond írta:Btw hajnalban volt az amd meg a vídia só.
AMD bejelentette az saját dlss-ét, ami szabad tech lesz, csak pc-re, konzolja portolja mindenki magának, ahogy akarja. HW vonalon kb semmi.
Vídia mit villantott? Nézte már vki a videójukat?
/szerk: Újabb fantom kártyák. Soon!

Hardver vonalon bemutatták az új laptop gpukat, a 6600M, 6700M és 6800M-et, ami azért érdekes lesz, mert a 6800M kb. rtx3070laptop gpu teljesítményét tudja 150-200 dollárral kevesebbért.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62024 2021.06.01. 12:28

Tom írta:Hardver vonalon bemutatták az új laptop gpukat, a 6600M, 6700M és 6800M-et, ami azért érdekes lesz, mert a 6800M kb. rtx3070laptop gpu teljesítményét tudja 150-200 dollárral kevesebbért.
En inkabb mar a elvileg jovo ev vrgen megjeleno dupla gpus karikat varom, az komoly elorelepes lehet.
Avatar
Tom

Hozzászólás #62025 2021.06.01. 12:33

Micsu írta:En inkabb mar a elvileg jovo ev vrgen megjeleno dupla gpus karikat varom, az komoly elorelepes lehet.

Erről nem is hallottam. Érdekesen hangzik.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62026 2021.06.01. 12:36

Tom írta:Erről nem is hallottam. Érdekesen hangzik.
Hasonlo lesz mint az sli csak itt nem kell ra kulon optimalizalni a fejlesztonek (ezt hazudtak) (gpu chipletek lesznek ossze kotve). :D
Avatar
arty

Hozzászólás #62027 2021.06.01. 12:54

megnéztem a Far Cry 6 videot... nem váltott ki érzelmet, a komolytalankodás pedig nem jön be egyáltalan
a hülye fegyókat nekem a New Dawn már ellőtte, a kocsi kusztomizáció a várhatóan pocsék fizika miatt szintén nemérdekel
főellenségből semmit nem láttunk, remélem rendes karakter lesz és nem csak egy placeholder, mint az fc4-ben

ami újdonság lenne, az a nagyváros - ha lesz benne NAGY város :)
vannak kétségeim...

(egy gondolat bánt engemet... vajon egy ekkora kopipaszte cucc miért késik? :D nem zavar, mert már nem várós, csak fura...)
Avatar
Botond

Hozzászólás #62028 2021.06.01. 13:02

Micsu írta:Hasonlo lesz mint az sli csak itt nem kell ra kulon optimalizalni a fejlesztonek (ezt hazudtak) (gpu chipletek lesznek ossze kotve). :D
Mint a ryzenben, de az még messze van.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62030 2021.06.01. 13:32

phpBB [media]

Fpsekből úgy is hiány van, itt egy doomlike fps, engem annyira nem fogott meg.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62032 2021.06.01. 16:34

Botond írta:Napihumoros!
Én bele is fogtam az új gép fejlesztésébe egy vinyóval :P
Avatar
arty

Hozzászólás #62033 2021.06.01. 17:40

Micsu írta:Kép
én bandzsa vagyok... nekünk mikor kezdenek végre kedvezni?! sehol semmi reprezentációnk sincs! :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62034 2021.06.01. 19:08

Botond írta:Napihumoros!

Ezt mé, kell eldugni linkben? A modemesek adatkeretét véded? Azt már kinyírtam a múltkori zsif adaggal...

Egyébként mi ez a Hdd téma? Az miért hiánycikk?
Avatar
Botond

Hozzászólás #62035 2021.06.01. 19:21

DanielT írta:Ezt mé, kell eldugni linkben? A modemesek adatkeretét véded? Azt már kinyírtam a múltkori zsif adaggal...

Egyébként mi ez a Hdd téma? Az miért hiánycikk?
Chiaminingra guglizz rá. Ez az új ethereum, és nem vga, hanem SSD és hdd kell hozzá, szóval már az is hiánycikk, vagy az lesz hamarosan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62036 2021.06.01. 19:38

Botond írta:Chiaminingra guglizz rá. Ez az új ethereum, és nem vga, hanem SSD és hdd kell hozzá, szóval már az is hiánycikk, vagy az lesz hamarosan.
Direkt kérdeztem nem kerestem... még az kéne, hogy tolja nekem a youtube/google anyámkínja az ilyen kontentet. A gondolatától idegrohamot kapok.

Viszont 1 hónapja vettem egy 4 terás vinyót! :nezze:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #62037 2021.06.01. 19:51

Botond írta:Chiaminingra guglizz rá. Ez az új ethereum, és nem vga, hanem SSD és hdd kell hozzá, szóval már az is hiánycikk, vagy az lesz hamarosan.
Ha ezt tudom, akkor nem hagyom anyámnak hogy beleszórja a zabkásájába reggel ezt a chiat, vagy mit! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #62038 2021.06.01. 20:05

BF6 reveal 9-én.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62039 2021.06.01. 20:12

2 nap nagyon durva szopás után végre megy az ultrabook. Mármint minden része tökéletesen működik. Erre az utolsó pillanatig nem mertem volna egy forintot sem tenni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62040 2021.06.01. 20:21

És a lemezes rendelésem már nem teljesíti a konzolvilág. 1 ember 1 gép. Szóval hát...szopjanak le.
Avatar
Botond

Hozzászólás #62041 2021.06.01. 21:00

DanielT írta:Direkt kérdeztem nem kerestem... még az kéne, hogy tolja nekem a youtube/google anyámkínja az ilyen kontentet. A gondolatától idegrohamot kapok.

Viszont 1 hónapja vettem egy 4 terás vinyót! :nezze:
Mindegy, újabb cryptopénz, amihez vinyó tárhely kell sok, meg egy SSD, ahol forgatja az adatot, amit közben a vinyón tárol részben, minél több vinyó tárhelyed (80-100 terák, meg ami a csövön kifér) és gyorsabb (szintén nem kicsi, de 2 tb mondjuk elég) SSD-D van annál hamarabb lesz chiád, amit eladsz, mint az ethet.
Alternatív bányászat azoknak, akiknek nem jutott vga.
Alaplap, ram, táp, egérbillentyűzet, monitor felkészül. :banplz: Ezek lesznek a következő miner fejlesztés célpontjai gondolom. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #62042 2021.06.01. 21:22

Botond írta:Mindegy, újabb cryptopénz, amihez vinyó tárhely kell sok, meg egy SSD, ahol forgatja az adatot, amit közben a vinyón tárol részben, minél több vinyó tárhelyed (80-100 terák, meg ami a csövön kifér) és gyorsabb (szintén nem kicsi, de 2 tb mondjuk elég) SSD-D van annál hamarabb lesz chiád, amit eladsz, mint az ethet.
Alternatív bányászat azoknak, akiknek nem jutott vga.
Alaplap, ram, táp, egérbillentyűzet, monitor felkészül. :banplz: Ezek lesznek a következő miner fejlesztés célpontjai gondolom. :idiota:
Felesleges. Lassan (azaz most, ma) olyan chiphiány van a piacon, hogy azt ésszel nem fogjátok fel. A processzorszállítónkkal tegnap egyeztünk meg, hogy úgy fogja szállítani a lapokat, hogy bizonyos chipek hiányozni fognak róla (amiket mi nem használunk), mert ha úgy kérjük, hogy minden rajta legyen, akkor idén már nem tudnak szállítani. De már olyan félvezetők hiányoznak, hogy nem hiszitek el. Processzor (ARM) lassan semmilyen nincs, ott van, ahol felhalmoztak. Van olyan chipünk, amire a forgalmazó 2024-et mond legközelebbi szállítási dátumnak(!!!). Szinte midnent át kell terveznük, de úgy, hogy amire tervezünk, abból bevásárolunk 1 évre, vagy bevásároltatunk a beültetőinkel. Jövőre aranyért lesz mobiltelefon (bármilyen), háztartási gép, tv, minden. Csak szólok időben. Sőt, valszeg már az év második felében. Eddig csak az autógyárakról szóltak a hírek, most jön a MINDEN. Nem hiszitek el, ami a chippiacon történik. Az ilyen 7-es meg 10-es LCD-ink ilyen 80-150%-ot ugrottak árban egyik napról a másikra. Mázli, hogy abból iszonyúan bevásároltunk még tavaly.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62043 2021.06.01. 21:34

Moby írta:Felesleges. Lassan (azaz most, ma) olyan chiphiány van a piacon, hogy azt ésszel nem fogjátok fel. A processzorszállítónkkal tegnap egyeztünk meg, hogy úgy fogja szállítani a lapokat, hogy bizonyos chipek hiányozni fognak róla (amiket mi nem használunk), mert ha úgy kérjük, hogy minden rajta legyen, akkor idén már nem tudnak szállítani. De már olyan félvezetők hiányoznak, hogy nem hiszitek el. Processzor (ARM) lassan semmilyen nincs, ott van, ahol felhalmoztak. Van olyan chipünk, amire a forgalmazó 2024-et mond legközelebbi szállítási dátumnak(!!!). Szinte midnent át kell terveznük, de úgy, hogy amire tervezünk, abból bevásárolunk 1 évre, vagy bevásároltatunk a beültetőinkel. Jövőre aranyért lesz mobiltelefon (bármilyen), háztartási gép, tv, minden. Csak szólok időben. Sőt, valszeg már az év második felében. Eddig csak az autógyárakról szóltak a hírek, most jön a MINDEN. Nem hiszitek el, ami a chippiacon történik. Az ilyen 7-es meg 10-es LCD-ink ilyen 80-150%-ot ugrottak árban egyik napról a másikra. Mázli, hogy abból iszonyúan bevásároltunk még tavaly.
És a nagy chiphiány közben, amikor azt hinné az ember, hogy a kereslet miatt kurvajól megy a gyártóknak és szárnyal a részvény: a lófaszt. Qualcommal, AMD - vel, mindennel szopom a brét.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62044 2021.06.01. 21:38

DanielT írta:És a nagy chiphiány közben, amikor azt hinné az ember, hogy a kereslet miatt kurvajól megy a gyártóknak és szárnyal a részvény: a lófaszt. Qualcommal, AMD - vel, mindennel szopom a brét.
Hát ugye az a baj, hogy kereslet van, kínálat viszont kurvára nincs. Úgy meg viszonylag nehéz kereskedni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62045 2021.06.01. 21:39

Moby írta:Hát ugye az a baj, hogy kereslet van, kínálat viszont kurvára nincs. Úgy meg viszonylag nehéz kereskedni.
Adják egymilliószoros haszonnal. :falbav:
Avatar
Moby

Hozzászólás #62046 2021.06.01. 21:45

DanielT írta:Adják egymilliószoros haszonnal. :falbav:
Annyiért már nem lesz kereslet sem.
Avatar
eje75

Hozzászólás #62047 2021.06.01. 22:37

Botond írta:Chiaminingra guglizz rá. Ez az új ethereum, és nem vga, hanem SSD és hdd kell hozzá, szóval már az is hiánycikk, vagy az lesz hamarosan.
Már most az... feleségemhez járnak a szaraziponosok, mind1 miért: mesélték, hogy nem tudnak annyit rendelni, amit ne tudnának eladni... de nem a magyaroknak! Szerbiából, Moldáviából, meg ilyen turista paradicsomokból jönnek és szó szerint százával viszik a vinyókat...
Avatar
deep

Hozzászólás #62048 2021.06.01. 22:50

eje75 írta:Már most az... feleségemhez járnak a szaraziponosok, mind1 miért: mesélték, hogy nem tudnak annyit rendelni, amit ne tudnának eladni... de nem a magyaroknak! Szerbiából, Moldáviából, meg ilyen turista paradicsomokból jönnek és szó szerint százával viszik a vinyókat...
Nem tudom elképzelni, hogy ennek az egész elmebajnak a végén ne valami kurvanagy gazdasági reccs legyen.
Avatar
eje75

Hozzászólás #62049 2021.06.01. 22:52

deep írta:Nem tudom elképzelni, hogy ennek az egész elmebajnak a végén ne valami kurvanagy gazdasági reccs legyen.
Pont ezen agyaltam... hogy valamibe menekíteni kellene a pénzem, mert a következő válságban nyaralót akarok venni a Balatonon....
Avatar
arty

Hozzászólás #62050 2021.06.01. 23:05

Moby írta:És a lemezes rendelésem már nem teljesíti a konzolvilág. 1 ember 1 gép. Szóval hát...szopjanak le.
rendeljek neked? vagy valaki más?

csiphiány:
dejó, hogy most nincs SEMMI pénzem :(
pedig 2 éve törött kijelzős mobilt használok........... és ssd-t is akartam, valami gyorsat, terásat :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2021.06.01. 23:08-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62051 2021.06.01. 23:08

arty írta:rendeljek neked? vagy valaki más?
Megköszönném. Legalább karácsonyra lenne talán :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62052 2021.06.01. 23:10

DanielT írta:Ezt mé, kell eldugni linkben? A modemesek adatkeretét véded? Azt már kinyírtam a múltkori zsif adaggal...

Egyébként mi ez a Hdd téma? Az miért hiánycikk?
En meg most egy 980 prot a biztonsag kedveert :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62053 2021.06.01. 23:13

eje75 írta:feleségemhez járnak a szaraziponosok, mind1 miért.
Kis kereset kiegeszites :ravasz1: :eplus2:
Avatar
arty

Hozzászólás #62054 2021.06.01. 23:15

Moby írta:Megköszönném. Legalább karácsonyra lenne talán :D
hol rendeljem? konzolvilág? ahogy nézem csak házhoz tudom szállíttatni... én címem legyen vagy tiéd? számlát kinek/milyen névre? írj privit! :)

---

na, ugy néz ki megvan a két uj xbox exklu!

Dolby Vision
Dolby Atmos

2 évre.......... :falbav:
Avatar
Moby

Hozzászólás #62055 2021.06.01. 23:56

arty írta:hol rendeljem? konzolvilág? ahogy nézem csak házhoz tudom szállíttatni... én címem legyen vagy tiéd? számlát kinek/milyen névre? írj privit! :)

---

na, ugy néz ki megvan a két uj xbox exklu!

Dolby Vision
Dolby Atmos

2 évre.......... :falbav:

Konzolvilágnál rendeld, és a Te címedre! Köszi!

/ez a low latency DV meg senkinek nem fog hiányozni
Avatar
arty

Hozzászólás #62056 2021.06.02. 00:29

Moby írta:Konzolvilágnál rendeld, és a Te címedre! Köszi!

/ez a low latency DV meg senkinek nem fog hiányozni
done!

még sose láttam DV játékot, csodát nem várok, de a kíváncsiság miatt csak megnézném, hogy "más-e" :)
atmost is kb csak demókban hallom, játékban sosem fog el az érzet, hogy húúúúúú ilyet még sosehallottam... (VR-ben sokkal inkább "figyelek", ott fontosabb)
Avatar
Botond

Hozzászólás #62057 2021.06.02. 01:02

Lepörgött a Sleeping Dogs definitive edition, xsx-en az x1 verzió. Ez már a harmadik körünk volt, előtte lement a sima dlc-k nélkül x360on, és a sima dlc-kkel pc-n. Nem sok különbséget látni a pc-s simához képest, nyilván az x360hoz képest meg de. Első 60ra fps boostolt élményem, ami csinált 2 rebootot hálaégnek, szóval jó a feature, csak nem tökéletes. És persze x1 verzió, nem ritka, hogy 2 centiről poppolnak be a kocsik vagy emberek elém, ahogy megyek előre.
A sztori zseniális, a technika elég jó, de közelsem hibátlan, összességében 57/59 acsi, két farmolóst kihagytam most. Jóvótharmadszoris/10.
Avatar
eje75

Hozzászólás #62058 2021.06.02. 06:16

Micsu írta:Kis kereset kiegeszites :ravasz1: :eplus2:
AZ az elsődleges keresete! :nyes:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62059 2021.06.02. 08:06

eje75 írta:AZ az elsődleges keresete! :nyes:
Pokol az új avatar :taps:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62060 2021.06.02. 08:31

Botond írta:Lepörgött a Sleeping Dogs definitive edition, xsx-en az x1 verzió. Ez már a harmadik körünk volt, előtte lement a sima dlc-k nélkül x360on, és a sima dlc-kkel pc-n. Nem sok különbséget látni a pc-s simához képest, nyilván az x360hoz képest meg de. Első 60ra fps boostolt élményem, ami csinált 2 rebootot hálaégnek, szóval jó a feature, csak nem tökéletes. És persze x1 verzió, nem ritka, hogy 2 centiről poppolnak be a kocsik vagy emberek elém, ahogy megyek előre.
A sztori zseniális, a technika elég jó, de közelsem hibátlan, összességében 57/59 acsi, két farmolóst kihagytam most. Jóvótharmadszoris/10.
Akartam szeretni azt a játékot, de már arra sem emlékszem, hogy kukáztam egy óra után, vagy végül ki se próbáltam... De mintha az lenne a valószínűbb, hogy ahogy beültem egy kocsiba, ment a shiftdel. Klasszikus Sony exkluzív szituáció tehát.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62061 2021.06.02. 08:58

Moby írta:2 nap nagyon durva szopás után végre megy az ultrabook. Mármint minden része tökéletesen működik. Erre az utolsó pillanatig nem mertem volna egy forintot sem tenni.
Azt azért el kell mondjam, hogy ennél használhatóbb pc-m szerintem még nem volt. Egyszerűen tökéletes. Egy Ipad Air méreteivel és súlyával versenyző, iszonyúan erős gép, aminek semmi hangja, és extrém üzemidővel rendelkezik...perfekt. A kijelző minősége, és a hangminőség is eléggé odabasz. Őrület hol tartanak ezek. Egy A4-es papírlapon.
Az egyetlen, amit sajnálok, hogy ennyiért kaptam volna egy M1-es macbook airt is, ami tudja ugyanezeket, és nem kellett volna ezzel a retekkel (win10) szopnom. De ez sajnos nem volt opció, a vállalatirényítási rendszerünk, és az összes saját termékünk windowson van csak, emulátoron meg nagyon gáz lett volna. Ha már nem kellene dolgoznom egyáltalán, inkább azt vettem volna.

/tegnap este megnéztem rajta két filmet, ma 6 óra óta nyomom, szól a háttérben lofi girl csatornája, és most azt mondja, hogy 7.5 óra van hátra. Egy i7-en. LOL
Avatar
arty

Hozzászólás #62062 2021.06.02. 09:09

DanielT írta:De mintha az lenne a valószínűbb, hogy ahogy beültem egy kocsiba, ment a shiftdel.
nekem biztos az volt a pillanat, tisztán emlékszem :) azt az ótófizikát nem lehetett elviselni... de azóta se hagy nyugodni, lám Botond félőrült harmadikja is azt bizonygatja, hogy lehet ebben a cuccban valami ;)

Moby írta:Egy i7-en. LOL
i7??? 2021-ben? ez tényleg lol... nem volt pénz ryzenre? :mf2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #62063 2021.06.02. 09:11

arty írta:nekem biztos az volt a pillanat, tisztán emlékszem :) azt az ótófizikát nem lehetett elviselni... de azóta se hagy nyugodni, lám Botond félőrült harmadikja is azt bizonygatja, hogy lehet ebben a cuccban valami ;)
Anno-, Settlers-, AoE-maratonra is készülsz?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62064 2021.06.02. 09:18

arty írta:nekem biztos az volt a pillanat, tisztán emlékszem :) azt az ótófizikát nem lehetett elviselni... de azóta se hagy nyugodni, lám Botond félőrült harmadikja is azt bizonygatja, hogy lehet ebben a cuccban valami ;)
Jaja, ha Botondnak bejött akkor veszem én is gémpasszra! Ilyen ajánlólevéllel nem lehet hibázni! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #62065 2021.06.02. 09:19

arty írta:nekem biztos az volt a pillanat, tisztán emlékszem :) azt az ótófizikát nem lehetett elviselni... de azóta se hagy nyugodni, lám Botond félőrült harmadikja is azt bizonygatja, hogy lehet ebben a cuccban valami ;)

i7??? 2021-ben? ez tényleg lol... nem volt pénz ryzenre? :mf2:
Nem volt. Elbaszott a ryzenek kategorzálása. Az egyel szarabb szériában van csak belőle millió féle, ami meg kb ezt tudja, az messze 500 felett vannak csak. Na annyira azért nem...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #62066 2021.06.02. 09:46

DanielT írta:Jaja, ha Botondnak bejött akkor veszem én is gémpasszra! Ilyen ajánlólevéllel nem lehet hibázni! :banplz:
Rájöttem, a kulcsszó arty kommentjében más volt. Ha Botond a Sleeping Dogs közben csak FÉLörült, akkor az egy kiváló terápiás játék :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62067 2021.06.02. 10:04

Alakul a basic retrószoba is.

Kép

Nehéz eldönteni melyik képernyőt imádom jobban, de ez a középső legbasicebb kicsi mindig a top 1 helyre kerül ahányszor csak bekapcsolom.

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #62068 2021.06.02. 10:08

DanielT írta:Akartam szeretni azt a játékot, de már arra sem emlékszem, hogy kukáztam egy óra után, vagy végül ki se próbáltam... De mintha az lenne a valószínűbb, hogy ahogy beültem egy kocsiba, ment a shiftdel. Klasszikus Sony exkluzív szituáció tehát.
Igen, teljesen jogosak a kritikák részedről és Arty részéről is.
Az autózás olyan szinten kritikák aluli, hogy a GTA4-en kívül nem láttam ilyen fostornádót játékon belüli utazás megvalósítására.
GTA4 a skála másik széle, az irányíthatatlan limbó-hintó, ez meg a sínautó, de olyan szinten, hogy 300al is (nem mér sebességet, szóval valójában a franc tudja mennyi, de a lényeg, hogy sok) derékszögben simán elfordulsz. Minősíthetetlen.
De ha ettől eltekint az ember, akkor a játék összes többi mechanikája (közelharc, lövöldözés, futás, akadályon átvetődés), sztorija, atmoszférája, kidolgozottsága zseniális. Ötletesek a puzzle minigémek is.
Viszont azt is megértem aki nem tud ettől eltekinteni, és nem veszi be a gyomra, nekem pl a GTA4be így tört bele már vagy ötször a bicskám, hogy egyszerűen hagytam a picsába 1 és 15 óra közötti random időszak után, mert agyfasz, hogy minden autó megbukik a rénszarvas teszten abban a játékban. Szerintem aki fejrerakta pár éve a Smartját a Lánchíd közepén az tervezhette a fizikát a GTA4ben az autókhoz. Most fut éppen az n+1. kísérletem a GTA4el, egy hete kezdtem, már vagy 20 perc benne van, mert ugye rögtön autózással kezdünk...
És nem GPU-s cucc, hanem goldhoz volt vagy 4 éve (neked nyilván whatever, csak nehogy vmi readonly tagunk emiatt rávesse magát a GPUra :idiota: ). Akkor előrelátóan rányomtam, hogy legyen a libraryban, bár minden jel arra mutatott, hogy hw-em amin elindulna sose lesz hozzá, de az élet máshogy akarta.
Szóval autózás része 1/10, a többi 10/10, összességében adnék neki egy erős 8ast, de ehhez idegek kellenek, hogy túléld az autózás részt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #62069 2021.06.02. 10:10

DanielT írta:Nehéz eldönteni melyik képernyőt imádom jobban, de ez a középső legbasicebb kicsi mindig a top 1 helyre kerül ahányszor csak bekapcsolom.
Jókorszólsz! Válásnál egy olyan tv-vel lépett le a volt nejem, ami középen van, nekem meg a két samsung led maradt! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62070 2021.06.02. 10:15

Botond írta:Jókorszólsz! Válásnál egy olyan tv-vel lépett le a volt nejem, ami középen van, nekem meg a két samsung led maradt! :banplz:
Eddig sem volt kétséges ki volt az ész a kapcsolatban! :mf2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62071 2021.06.02. 10:25

DanielT írta:Alakul a basic retrószoba is.

Kép

Nehéz eldönteni melyik képernyőt imádom jobban, de ez a középső legbasicebb kicsi mindig a top 1 helyre kerül ahányszor csak bekapcsolom.

Kép
Faja ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62072 2021.06.02. 10:28

Ez az Ozark is a 3. evad kozepere ott tart hogy vannak a rafkos okos sikeres nok vs csodtomeg, balfasz ferfiak (tobbnyire). Szokasos flixi minoseg. :nyes:
Avatar
Botond

Hozzászólás #62073 2021.06.02. 10:34

Lepörgött a Civilization6 is. Legalábbis így ~700 óra után elfogyott belőle a mókavonat, szóval lepörgöttnek minősítem. A játék zseniális, szóval nyugodtan nézz bele Micsu!
A szokásos recept ment végig, kiadták a vanillát, ami félkész cucc, eladtak hozzá két kieget, amivel készen lett a játék, és úgy szinte tökéletes. Ami újítást be tudtak mutatni ebben a modellben, hogy a két kieg közé befért végtelen dlc (plusz nemzetek), illetve a két dlc után jöttek még egy évig a fizetős patchek (scenáriók, még több nemzet), amiknek egy része ingyenes volt, a javítások is nyilván, de azért kilóg a lóláb. Szóval a legnagyobb változás a korábbi civekhez képest az üzleti modellben volt, ha nem is lett havidíjas, de majdnem. Szerencsére már elég régi, szóval kapható fullfullfull kiadás is tizenhúsz euróért, talán humbli is éppen most akciózza.
A tartalom az utolsó két részben nagyon megújult. Az 5ben tértek át a négyzetes hálórácsról a hatszögletesre, ami szerintem zseniális újítás, illetve a stackelhető unitokról az egy mező-egy adott típusú unit módszertanra. Mindkettő a taktikai játékot segíti, a korábbi tömegtermelés, majd 1000 stackelt tankkal onehittelni mindent is harcmodor nagyon kicsücskösödött 4 részen keresztül a negyedik végére, kezdett is unalomba fulladni, szóval az 5nél zseniális volt a váltás. Erre a taktikai vonalra épülő kő-papír-olló mechanikákat tudták tovább mélyíteni a 6. részben. Terep adottságokat is jobban ki lehet használni, működnek a hegyek közé szorult kanyonok védése, maginot vonal szerű képződmények építése, stb. Teljesen más érzés egy háború az 5-6ban, mint az első 4 részben, ahol a több város, több lakos, több termelés, bamm, nyertem mechanikát csiszolgathattuk a végtelenségig.
Meg ugye eleve már vannak más győzelmi módok is, mint csak simán, elfoglalom a városait és win vagy űrhajó.
A 6. rész fő változása azonban az volt, hogy az épületek már nem mind a város egy mezőjén valósulnak meg, hanem a város által lefoglalt mezőket kell felhasználni negyedek kialakítására, ahova az épületek kerülhetnek, illetve a csodák is lefoglalnak egy-egy mezőt a városokból. Ez is alapjaiban rendezi át a mechanikákat. Korábban sok rét, bánya, végtelen kaja és termelés, ott a 30as város, benne az összes csoda, körönként egy tank, és bamm. Na ennek vége. Ott a pöpec város, aminek sok lakosa, sok termelése van, 5 kör alatt fel tudja húzni a hipiszupi csodát, amivel hűmegha, igenám, de az -1 mező, máris kevesebb kaja, kevesebb termelés, oké, de még mindig ez a város a fő húzóerőnk, 7 kör alatt ott a következő csoda, na de az megint -1 mező, már csak középmezőnyben van a városunk, nem bír el annyi lakost, azok nem termelnek annyit az elpazarolt mezők miatt.
A 4. rész volt a zergelők Mekkája, az 5 már nem kedvezett nekik, a 6 meg egyenesen a rémálmuk.
A kiddie, rajzfilmes, meg ki tudja még milyen névvel illetett grafikát meg szokni kell. Nekem az 5 grafikailag jobban tetszett. Az közelebb áll a szívemhez, de abban még voltak gyerekbetegségei a hatszögesdinek.
Jár a 9 pont, várjuk a hetet.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62074 2021.06.02. 10:45

Igen, az 5ben a harc meg a managment nagyon jo lett, a nepek kozti kommunikacio volt gagyi, bar a kiegben az ensz jopofa, idegesito de valamelyest elet szagu.
Majd akkor felpimpelem gotyra a 6ot es inditok megy meccset.
Avatar
arty

Hozzászólás #62075 2021.06.02. 11:36

DanielT írta:Alakul a basic retrószoba is.

Nehéz eldönteni melyik képernyőt imádom jobban, de ez a középső legbasicebb kicsi mindig a top 1 helyre kerül ahányszor csak bekapcsolom.
Nagyon barátságos setup, csak még az a nagy is olyan "pici"... :D
Amúgy mittud a középső? Olyan kis életlenkének tűnik, mint amikor retroarchban bekapcsolva felejtem a bilineárt... :mf2:

(egyelőre azér' nem kerestelek, mer' úgy néz ki a héten mindhárom(!) szabadnapom elviszi a fudan... :( persze a retro/crt is fontos, viszont én megint tolnék még egy hetet... addig kisközépsőn fókusz, balos helyett meg lőjj egy 40"-t!)
Avatar
arty

Hozzászólás #62076 2021.06.02. 11:38

Zóanagyvarázsló írta:Rájöttem, a kulcsszó arty kommentjében más volt. Ha Botond a Sleeping Dogs közben csak FÉLörült, akkor az egy kiváló terápiás játék :idiota:
:D

VAGY! lehet hogy a régi ismeretség okán csak kedvesen diagnosztizáltam!!! ;)
azért mégiscsak egyazon játék összes verzájának acsimaxolásáról beszélünk... és nem azért mondom, mert 1000+ gamerscore-al elhúzott emiatt májusban, DEHOGY4
Spoiler
most, hogy a Civ6 se tartja fel, nyáron tuti átszakad a gát :( értsd: elhagy abszolut gamerscoreban is, nem csak a haviban :( nem vagyok még elég depressziós.... KÖSZ
Avatar
Botond

Hozzászólás #62077 2021.06.02. 11:49

arty írta::D

VAGY! lehet hogy a régi ismeretség okán csak kedvesen diagnosztizáltam!!! ;)
azért mégiscsak egyazon játék összes verzájának acsimaxolásáról beszélünk... és nem azért mondom, mert 1000+ gamerscore-al elhúzott emiatt májusban, DEHOGY4
Spoiler
most, hogy a Civ6 se tartja fel, nyáron tuti átszakad a gát :( értsd: elhagy abszolut gamerscoreban is, nem csak a haviban :( nem vagyok még elég depressziós.... KÖSZ
Namost! Májusra 985 GS volt csak a SD és 1500+al kaptál ki.
Csak hogy jobb kedved legyen! :gonosz1:
Amúgy meg Zó hibája. Első nap rámvert 125 GS-t. Egy nap alatt 350 gs! Az eddigi havi ~3000 GS-es langyibangyi ütem nem fenntartható!
Avatar
Mekee

Hozzászólás #62078 2021.06.02. 12:11

Moby írta:Konzolvilágnál rendeld, és a Te címedre! Köszi!

/ez a low latency DV meg senkinek nem fog hiányozni
Emlitettem má, hogy nekem is van egy alzás, kb 3 honapja rendeltem be.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62079 2021.06.02. 12:25

arty írta:Nagyon barátságos setup, csak még az a nagy is olyan "pici"... :D
Amúgy mittud a középső? Olyan kis életlenkének tűnik, mint amikor retroarchban bekapcsolva felejtem a bilineárt... :mf2:

(egyelőre azér' nem kerestelek, mer' úgy néz ki a héten mindhárom(!) szabadnapom elviszi a fudan... :( persze a retro/crt is fontos, viszont én megint tolnék még egy hetet... addig kisközépsőn fókusz, balos helyett meg lőjj egy 40"-t!)
Élőben üvöltve beszarsz majd tőle, szóval pelenkában gyere! :nezze:

Ráérsz egyébként, ma bíztam meg a harmadik festő brigádot, hogy a másik fehér lakásom fehérre fessék. Tehát nem az, hogy nem jöttek el, hanem eljöttek, "megcsinálták" kifizettem és utána kezdte a következő.

Otthonról dobok majd képet, hogy milyen lett a legutóbbi kör. Ha minden így megy akkor kb 10 millió Ft elköltése után november környékén lehet egy fehér lakás.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62080 2021.06.02. 12:38

Mekee írta:Emlitettem má, hogy nekem is van egy alzás, kb 3 honapja rendeltem be.
:worship: Nagyon rendi vagy, de ha az eddigi alza ütemből indulunk ki, akkor kb 2026 és a soha között valahol fog az teljesülni :idiota: Az alza adja el a legkevesebb PS5-öt. Nem sony partner, azt sem tudni honnan szerzik be.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62081 2021.06.02. 12:48

Kijött a Watch Dogs Legion 60fps patch PS5-re.
Avatar
Botond

Hozzászólás #62082 2021.06.02. 12:53

Micsu írta:Igen, az 5ben a harc meg a managment nagyon jo lett, a nepek kozti kommunikacio volt gagyi, bar a kiegben az ensz jopofa, idegesito de valamelyest elet szagu.
Majd akkor felpimpelem gotyra a 6ot es inditok megy meccset.
Ja, humblibundli havi 12 dodós előfizetés most civ6+kieget dob plusz az apró.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #62083 2021.06.02. 12:55

Moby. Ha nagyon nincs odaadom en az enyemet a tiedert, megegyezunk vhogy, nekem sztem jo a digit gep is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #62084 2021.06.02. 14:38

Micsu írta:Moby. Ha nagyon nincs odaadom en az enyemet a tiedert, megegyezunk vhogy, nekem sztem jo a digit gep is.
Köszike, ennyire nem sürgős. Majd HFW megjelnésekor lesz szerintem aktuális. Addig meg lesz boltban, vagy boltból is szerintem.
Avatar
arty

Hozzászólás #62085 2021.06.02. 14:57

phpBB [media]

na, ez odabasz majd ps4/5-ön! (janem)

a végén Akira texturázatlan poligonmodellje viszont frankó, jó lenne ha az egész játékot lehetne ilyen graffal nyomni :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #62086 2021.06.02. 15:49

Moby írta:Felesleges. Lassan (azaz most, ma) olyan chiphiány van a piacon, hogy azt ésszel nem fogjátok fel. A processzorszállítónkkal tegnap egyeztünk meg, hogy úgy fogja szállítani a lapokat, hogy bizonyos chipek hiányozni fognak róla (amiket mi nem használunk), mert ha úgy kérjük, hogy minden rajta legyen, akkor idén már nem tudnak szállítani. De már olyan félvezetők hiányoznak, hogy nem hiszitek el. Processzor (ARM) lassan semmilyen nincs, ott van, ahol felhalmoztak. Van olyan chipünk, amire a forgalmazó 2024-et mond legközelebbi szállítási dátumnak(!!!). Szinte midnent át kell terveznük, de úgy, hogy amire tervezünk, abból bevásárolunk 1 évre, vagy bevásároltatunk a beültetőinkel. Jövőre aranyért lesz mobiltelefon (bármilyen), háztartási gép, tv, minden. Csak szólok időben. Sőt, valszeg már az év második felében. Eddig csak az autógyárakról szóltak a hírek, most jön a MINDEN. Nem hiszitek el, ami a chippiacon történik. Az ilyen 7-es meg 10-es LCD-ink ilyen 80-150%-ot ugrottak árban egyik napról a másikra. Mázli, hogy abból iszonyúan bevásároltunk még tavaly.
Videó a témában, elég szemléletes.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62087 2021.06.02. 18:41

Újabb apró epizód az életemből a szopórolleren:

Kikapcsolták az áramot az új kecóban. Elfelejtettem megkötni az elmű szerződést és se a szolgáltató, se a kibaszott projektcég nem figyelmeztetett egyetlen egyszer sem.

Pénteken délelőtt van időpontom ügyfélszolgálati irodában és utána 8 napon belül valamikor visszakapcsolják.

Kellemes lesz megszervezni a következő 10 napomat. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62088 2021.06.02. 18:51

Meanwhile Ganépassz nélkül:

Currently, the 2 most awarded games of 2020 are PlayStation Studios games :

1️⃣ The Last of Us part 2 (305 GOTY)

2️⃣ Ghost of Tsushima (65 GOTY)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #62089 2021.06.02. 19:35

Nem találom a Crackdown 3, a Recore, a Gears 5, Age of Empires vagy a State of Decay 2 díjait sajnos. Lehet szorosan a 3-4-5-6 helyen vannak. :nezze:
Avatar
arty

Hozzászólás #62090 2021.06.02. 19:50

:eljen:

DT: az gyönyörű :D régi kecód még szárad? ha 1-2-3 nap alatt meg is oldódik, áram nélkül nincs élet, szal nem irigyellek!
VISZONT... gondolom ezt most mobilról írod... remélem maxra van töltve... de akkor is spórolj vele!! :D

amúgy a két goty remek meg minden, de... a maradék 11 hónapot mivel töltse el egy ps-fan? :P

Vissza: “Leáldozott.hu”