A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61461 2021.05.15. 07:53

DanielT írta:Ez a Returnal leesett az internetről... Gondoltam megnézem twitchen hányan nézik és olyan lent van, hogy 2x néztem végig a listát, mert azt hittem elsiklottam felette. De nem, 1200 néző.

Ez egy ilyen hardcore cuccnál, ami ráadásul PS exkluzív, rohadt kevés. Elvileg a skilled prő gémerek az ilyet szénné kellene, hogy tolják a nézők meg csodálják. Oszt' nem.
Nincs benne sok lehetőség, ha már egyszer letoltad, és a legtöbb emberke aki nekiesett tizenpár óra alatt végigtolta.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61462 2021.05.15. 07:55

eje75 írta:Kint van a Love Death Robots 2. évada... rohadtul vártam, remélem jó lesz....
Egy ülésre gyorsan végig is néztem. Nem ártott volna több rész az biztos. Snow in the desert :ijedt:
Avatar
Tom

Hozzászólás #61463 2021.05.15. 08:07

Castlevania utolsó évadát is feltették. Elég jó lett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61464 2021.05.15. 08:53

Az összes Housemarqe játékról lepattantam, kivéve az Alienation, amit viszont 2 napja leszedtem újra és még mindig fantasztikus érzés vele játszani. Kár, hogy nem lett belőle második rész, pedig szinte arra van kitalálva.
Avatar
deep

Hozzászólás #61465 2021.05.15. 09:15

DanielT írta:Az összes Housemarqe játékról lepattantam, kivéve az Alienation, amit viszont 2 napja leszedtem újra és még mindig fantasztikus érzés vele játszani. Kár, hogy nem lett belőle második rész, pedig szinte arra van kitalálva.
Én imádtam a Stardust-ot, a Resogunt és bejött a Dead Nation és az Alienation is tőlük. A Matterfall ígéretes volt, de nem motivált pár óra után. A Nex Machinát ott baszták el, hogy időre visz tovább a következő areába, ami annyira idegesítő volt, hogy refundoltam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61466 2021.05.15. 09:22

deep írta:Én imádtam a Stardust-ot, a Resogunt és bejött a Dead Nation és az Alienation is tőlük. A Matterfall ígéretes volt, de nem motivált pár óra után. A Nex Machinát ott baszták el, hogy időre visz tovább a következő areába, ami annyira idegesítő volt, hogy refundoltam.
Nex Machina szintén refund volt nálam, már nem tudom mi cseszett fel, de valami ennyire. :D A Matterfall nekem elvileg a tökéletes játék lett volna, de a kontroller kiosztás megölte a lelkem, pedig vagy 4x nagyon komolyan nekiültem.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61467 2021.05.15. 10:03

deep írta:Én imádtam a Stardust-ot, a Resogunt és bejött a Dead Nation és az Alienation is tőlük. A Matterfall ígéretes volt, de nem motivált pár óra után. A Nex Machinát ott baszták el, hogy időre visz tovább a következő areába, ami annyira idegesítő volt, hogy refundoltam.
Azért visz tovább, mert rengeteg rejtett cucc van a pályán, amit szépen időre meg kell találnod. Csak rutin és újra próba kérdése. Egyébként kurva jó cucc. A Matterfall nálam is az irányítás miatt nem ment még végig, de majd egyszer.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61468 2021.05.15. 10:08

DanielT írta:Pécén van motion blur on/off opció, majd nézd már meg akkor konzolon mi a helyzet mert gondolom arra veszed. Videókban sehol nem látom az effektet. Nem hiszem, hogy mindenki azonnal kikapcsolná... és nyilván az objekt blurt elengedtem az esélytelen, de legalább kamera lehetne.
Egyszerűen semmi motion blur. Citadel-ig vittem, eddig teljesen fasza.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61469 2021.05.15. 10:21

TasManXT írta:Egyszerűen semmi motion blur. Citadel-ig vittem, eddig teljesen fasza.
Akkor gondolom opció sincs, mint itt:

Kép

Márpedig ez nem korrekt.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61470 2021.05.15. 10:32

DanielT írta:Akkor gondolom opció sincs, mint itt:
Márpedig ez nem korrekt.
Van motion blur kapcsoló és alapból be is van kapcsolva, de én nem látok semmilyen motion blurt. Most vagy frémhez kötött, vagy nem tudom. Meg kellene nézni ps4-en fosfrémmel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61471 2021.05.15. 10:45

DanielT írta:Az összes Housemarqe játékról lepattantam, kivéve az Alienation, amit viszont 2 napja leszedtem újra és még mindig fantasztikus érzés vele játszani. Kár, hogy nem lett belőle második rész, pedig szinte arra van kitalálva.
Egyetlen játékuk se ment végig. A resogun volt a legközelebb hozzá, de ott sem tartott ki a kezdeti lendület. A returnalba kezdeti lendület sem volt. Nyilvánvalóan hótfelesleges velük tovább próbálkoznom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61472 2021.05.15. 11:20

Moby írta:Egyetlen játékuk se ment végig. A resogun volt a legközelebb hozzá, de ott sem tartott ki a kezdeti lendület. A returnalba kezdeti lendület sem volt. Nyilvánvalóan hótfelesleges velük tovább próbálkoznom.
Az Alienationra pedig még garanciát is vállalnék. :nezze: Iszonyat jó benne lőni, a hangok, a pályákat felfedezni és lootolni. Nincs bullshit büntetés, korrekt csekkpoint redszer van és normál single player progressz.

Úgy is mondhatnám, hogy az Alienation az alienatiönök Rage 2-je. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #61473 2021.05.15. 11:42

DanielT írta:Az Alienationra pedig még garanciát is vállalnék. :nezze: Iszonyat jó benne lőni, a hangok, a pályákat felfedezni és lootolni. Nincs bullshit büntetés, korrekt csekkpoint redszer van és normál single player progressz.

Úgy is mondhatnám, hogy az Alienation az alienatiönök Rage 2-je. :banplz:
Megvan, szerintem psplusból. Párszor nekiálltam, de nem adta.

/Szerk: ja, '17 májusában volt psplus cím
Avatar
arty

Hozzászólás #61474 2021.05.15. 14:55

DanielT írta:Nex Machina szintén refund volt nálam, már nem tudom mi cseszett fel, de valami ennyire. :D A Matterfall nekem elvileg a tökéletes játék lett volna, de a kontroller kiosztás megölte a lelkem, pedig vagy 4x nagyon komolyan nekiültem.
hogy tudtátok refundolni kipróba után?! (nex machinát)
pláne deep, aki szerintem végig is tolta egyszer a "kampányt"... :D
én imádom, de hipernehezek a későbbi bossok, az egyiknél ~falba ütköztem... annyi credit elment a 99-ből, hogy feladtam, ha VÉLETLEN sikerült is volna 50 kreditből, a maradék nem lett volna elég a maradék pályákra... de még tuti nekimegyek párszor.

resogun tetszik, de csak pár hónapja vettem meg, szal éppcsak kipróba volt.
stardust fantasztikus a mai napig.
matterfall teljesen radar alatt maradt, majd ránézek.
dead nation és alienation pedig perfektek (az alienation a későbbi, jobb a setting és persze csiszoltabb is, egy bajom van vele - a 30fps)

alienation-ön kívül egyik játékukat sem bírtam még végigvinni és ha tippelnem kéne soha nem is lesznek meg :)
kell hozzájuk... "elkötelezettség" (nem easy módban)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61475 2021.05.15. 14:57

arty írta:hogy tudtátok refundolni kipróba után?! (nex machinát)
Volt idő, amikor még nem áldozott le a pécés játékoknak. Na akkor, Steamen.
Avatar
arty

Hozzászólás #61476 2021.05.15. 18:49

DanielT írta:Volt idő, amikor még nem áldozott le a pécés játékoknak. Na akkor, Steamen.
nem rémlik ilyen korszak.... ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61477 2021.05.15. 19:25

arty írta:nem rémlik ilyen korszak.... ;)
Igazad lehet, semmi nyoma:

Kép

:banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #61478 2021.05.15. 20:12

1 hét endless Returnal szopás után ma meglett a boss a 3. biomban....minden este mentem egy runt, ma meg 4-et (csak az utolsónál jutottam el a boss-ig) és mivel jól választottam fegyót, a végén meglett... iszonyat ez a játék: felemel, aztán a szarba tunkol, megint felemel utána megint visszadob... plusz a dobókocka effektus, deep jól mondta: ha jó vagy a Returnal isteneinél jó cuccokat dobnak, ha nem, akkor a testnedveiden csúszol előttük... simán van olyan run, amikor az elején a lelövöm a mókát, mert érzem, hogy ez nem AZ a menet: amikor 4x egymás után a semmire nem jó shotit adja, akkor azt a jelet észre kell venni! :banplz:
Avatar
Tom

Hozzászólás #61479 2021.05.15. 20:19

Na ez a Castlevania bitang jó volt. Ahogy ez meg volt animálva az valami beszarás. Remélem egyszer azért folytatják.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #61480 2021.05.15. 22:03

Moby írta:Egyetértek. Az egyik kedvenc játékom, imádom, vártam is ezt a remasztert, de látva a videókat, texturacserék ide vagy oda, ez bizony nagyon nem öregszik jól :(Ráadásul minden pillanatára emlékszem, szal abszolút ilyen nosztalgia az egész. Egy olyan szintű remake, amit a Bluepoint csinált mondjuk a DeS-el lehet, hogy más eredményre vezetne, de itt ilyenről nincs szó.
A látvány engem nem zavar, a játék maga meg day1 rosszul öregedett volt, agyfasz volt. Csak lehetett érte rajongani, mert sci-fi akció-RPG vol jó sztorival és marhára filmszerüen. Na ez utóbbi már nyilván nem szól akkorát. Félreéryés ne essék, nagyon bírtsm és bírom, de ezer sebböl vérzett, a kurvajóság TY-kategóriával találkozott, csak a rózsaszín szemüveg miatt ezt nem illett bevallani. Ennek ellenére volt jó élmény.

Persze azóta még tovább öregedett, ezt tavaly az Arrivallel tapasztaltam meg. De abban a partynélküliség pont mélyíti a problémát.

Nekem viszont tervben van egy renegade trilógiázás, ha normálisra patchelik, jöhet erre a Legendary.
Avatar
deep

Hozzászólás #61481 2021.05.16. 09:16

Tegnap lepörgött a Village credtis. Normalon röhejesen könnyű talán 2x ha meghaltam a ~10 óra alatt. Sok helyütt eléggé beteg, de sokkal elrugaszkodottabb a valóságtól mint a 7, supernatural irányba, ami szerintem nem tett jót neki. A 7-ben az adta a parafaktort főleg az elején, hogy realisztikusabb volt az elembeteg család, akik folyamatosan rettegésben tartottak. Itt ilyesmi nincs, nem mondanám hogy unalmas volt, jók a helyszínek (1 kivétellel), de nem volt átütő erejű, kicsit erőltetettnek mondanám a játékot. Lehet, hogy ha valami ellenállásba ütköztem volna, akkor jobban elkap, de így, hogy végigszambáztam rajta, nem lett túl emlékezetes.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61482 2021.05.16. 09:56

Zóanagyvarázsló írta:A látvány engem nem zavar, a játék maga meg day1 rosszul öregedett volt, agyfasz volt. Csak lehetett érte rajongani, mert sci-fi akció-RPG vol jó sztorival és marhára filmszerüen. Na ez utóbbi már nyilván nem szól akkorát. Félreéryés ne essék, nagyon bírtsm és bírom, de ezer sebböl vérzett, a kurvajóság TY-kategóriával találkozott, csak a rózsaszín szemüveg miatt ezt nem illett bevallani. Ennek ellenére volt jó élmény.

Persze azóta még tovább öregedett, ezt tavaly az Arrivallel tapasztaltam meg. De abban a partynélküliség pont mélyíti a problémát.

Nekem viszont tervben van egy renegade trilógiázás, ha normálisra patchelik, jöhet erre a Legendary.
Fogalmam sincs mi volt abban TY kategória.
Avatar
eje75

Hozzászólás #61483 2021.05.16. 10:18

Na, ma elsőre lement a 4. boss... átmentem a havas pályára, kíváncsi leszek... Tasman itt hagytad abba?
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61484 2021.05.16. 10:21

eje75 írta:Na, ma elsőre lement a 4. boss... átmentem a havas pályára, kíváncsi leszek... Tasman itt hagytad abba?
Igen, a végén. Itt jön a 3 kulcsot szedj össze és nyitod az utolsó biomot és az utolsó bosst.
Avatar
eje75

Hozzászólás #61485 2021.05.16. 10:41

TasManXT írta:Igen, a végén. Itt jön a 3 kulcsot szedj össze és nyitod az utolsó biomot és az utolsó bosst.
Iszonyat geci egy hely, már most látom...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61486 2021.05.16. 13:08

Tom írta:Na ez a Castlevania bitang jó volt. Ahogy ez meg volt animálva az valami beszarás. Remélem egyszer azért folytatják.
A netflixes sorozat? Jol nez ki de nekem annyira nem jon at a masodpercenkent 5frem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61487 2021.05.16. 13:08

Lepörgött az Age of empires 1 definitive edition. Még day1 ültem neki, aztán mindig haladgattam egy kicsit, de azért még a kampányok bőven fele hátra volt, amikor a héten nekiültem, hogy akkor fejezzük ezt be.
Életemben összesen három játékot vártam remegve anno gyerekkoromban, a Gothic1et, a Heroes of might and magic2-t és az AOE1-et. Mai napig emlékszem amikor az 576ban láttam a bemutatót, akkor nem hittem el, hogy ezt meg lehet csinálni, első nap rohantam a dobozért, és nem is okozott csalódást a játék.
Ez a felújítás pedig méltó az elődhöz. Nyoma sincs azoknak a bugoknak, amik a harmadik részt megkeserítik és megkeserítették definitív és sima kiadásban is.
Szuper kis töri lecke a kampányok sorozata, ötletes pályák, jól elkapott mikromenedzsment, működő kő-papír-olló szisztémák.
Jár a 10/10.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61488 2021.05.16. 17:04

Itten pedig megnéződött a Lovedeath 2. évad.

Hátő, nekem 2, legfeljebb 3 rész volt emlékezetesebb, az első évadhoz képest ez sajnos gyengébb.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61489 2021.05.16. 18:41

DanielT írta:Itten pedig megnéződött a Lovedeath 2. évad.

Hátő, nekem 2, legfeljebb 3 rész volt emlékezetesebb, az első évadhoz képest ez sajnos gyengébb.
Yoghurt storyja remelem folytatodik mert ha nem... :fogmosas: :nyes:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #61491 2021.05.16. 20:31

Ez azért egész ígéretes, nem főként a játék,hanem, hogy a ps5 ezt kipumpálja magából. Ja, meg az is kedves, hogy ingyen jön, lemezes ps4 verzió most 5k körül mozog..
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #61492 2021.05.16. 20:52

Greyfox írta:Ez azért egész ígéretes, nem főként a játék,hanem, hogy a ps5 ezt kipumpálja magából. Ja, meg az is kedves, hogy ingyen jön, lemezes ps4 verzió most 5k körül mozog..
metro exsodus nextgen patch.wmv
Most humblibundli is ezt osztja a haviban. GPUból már kikerült.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61493 2021.05.16. 20:53

Greyfox írta:Ez azért egész ígéretes, nem főként a játék,hanem, hogy a ps5 ezt kipumpálja magából. Ja, meg az is kedves, hogy ingyen jön, lemezes ps4 verzió most 5k körül mozog..
[video]https://www.youtube.com/watch?v=p77ZV5nnlxw/video]
Igeretes az lenne ha egy curgen cim tudna a 60fpst 4kval, nem egy prevgen cucc. Ez alap szvsz, ez a minumum.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61494 2021.05.16. 20:56

Micsu írta:Igeretes az lenne ha egy curgen cim tudna a 60fpst 4kval, nem egy prevgen cucc. Ez alap szvsz, ez a minumum.
Remnant from ashes nem tudja, mert visszafogja a 4k képes konzolok közül a gyengébb. :idiota:
Artynak igaza lett, és a gyengébb konzolhoz lesz a lebutítás fakezűigényteleneknél, de mivel az xss az nem 4k rdy cucc így a 4k@60 jelen esetben nem azon megy el, hanem egy másik, csodálatos és kultikus konzolon. :banplz:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #61495 2021.05.16. 21:11

Micsu írta:Igeretes az lenne ha egy curgen cim tudna a 60fpst 4kval, nem egy prevgen cucc. Ez alap szvsz, ez a minumum.
Nem annyi történt, hogy levették az fps cap-et, boostolt textúrák, +RT, és 60fps. Vagy milyen nextgen featurre gondoltál?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61496 2021.05.16. 21:34

Greyfox írta:Nem annyi történt, hogy levették az fps cap-et, boostolt textúrák, +RT, és 60fps. Vagy milyen nextgen featurre gondoltál?
Nagyjából tudom mi történt, láttam a dfes video nagy részét, bár a pcs ee nem tudom mennyire egyezik meg az Uncovereddel, nem lehet hatalmas különbség, tény hogy a dfes videoban egymás mellé téve eléggé hangyafasz különbségek vannak, így hogy ingyenes np de nem ettől fogom eldobni a hajam már bocsi. Semmilyen nextgen ficsört nem vártam, jó lenne már curgen ficsöröket is látni mert azokkal se nagyon találkozom :idiota: .
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61497 2021.05.16. 22:14

Milyen érdekes, hogy amióta a gépek bírják a 60 frémet, valahogy nem erőltetik a "cinematic feeling" és az "artistic choice" frázisokat...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #61498 2021.05.16. 23:24

Moby írta:Fogalmam sincs mi volt abban TY kategória.
Dehogy nincs!

- inventory + loot system - annyira beismerten FOS volt, hogy a PC-s portra már javítottat ígértek, de szar lett az is, és a 2-re inkább kivették az egészet
- a mellékküldetések iszonyú gyengék voltak a főszálhoz - meg úgy az aktuális standardhez - képest
- egy másra fókuszáló RPG-nek megbocsátható, de tényleg ergya volt a harc, lehetett élvezni, a képességek érdekesek tudtak lenni

És igen, a játékidő többségében harcolsz és lootolsz, ha pedig minden mellékküldetést meg akarsz csinálni, akkor az PG-s szinten rendkívül rövid főszálnál lényegesen több időtt töltesz velük. Megjegyzem, a következő BW-játék, a Dragon Age-ben ezek mind sokkal jobban működtek, illetve a ME2 is sokat javult ezekben, ha időnként ki is öntötték a fürdővízzel a gyereket, és TPS-nek az se lenne középszar se 2021-ben.

Nem emeltem ki az RPG-k között finoman szólva sem acélos karakterfejlesztést (nem csak a mélységére gondolok). Vagy azt, hogy a látszólagos erényeinek egy része is átverés (pl. a választások nagyjából harmadánál az összes lehetőségre ugyanaz a reakció (értsd: csak megakasztod az átvezetőt, hogy azt hidd, befolyásolod, mi történi), további egyharmadnál pedig kettőé ugyanaz, vagyis a semleges választások kétharmada kamunak tekinthető. Vagy azt, amit dizájnként utálok (pl. a dialógusoknál nem tudod, mit fog mondani a karaktere, így úgy választasz szerepjátszás közben, hogy Shepard tök mást ad elő, amire gondolsz). A liftezést (ami Boxon technikai limitáció volt, PC-n fölösleges szopatás), pop-upot (nem PC-n), bugokat is kihagytam (pl. Conrad Verner, Garrus arca, 8800 GT-s performance PC-n, illetve nálam Citadel-performance is ez a kategória volt).

Ettől még nagyon szerettem, de utáltam is a szint alatti dolgait. És ezek csak még kínosabbak, ha ma már a látványa, a filmszerűsége vagy a sci-fisége nem ad akkora extrát, mint valaha. Mert nyilván nem. De amit ezek lepleztek, azok között én új korában is találtam joggal gyűlölni valót. (Tegyük hozzá, más RPG-k ismerete is ronthatott a helyzeten, egy KotOR után sok szempontból szintlépés volt, de másokban meg nem, és kevésbé ütött.)
Castle82

Hozzászólás #61499 2021.05.17. 00:39

DanielT írta:Milyen érdekes, hogy amióta a gépek bírják a 60 frémet, valahogy nem erőltetik a "cinematic feeling" és az "artistic choice" frázisokat...


Csak idő kérdése mikor fogják ismét elővenni a csodakártyát. :nyes:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61500 2021.05.17. 07:46

eje75 írta:Iszonyat geci egy hely, már most látom...
Hiába kezdesz ugye egy csarnokban, ahol van újraéledés, bolt meg minden... egyszerűen ez a hely megölte a lelkem.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61501 2021.05.17. 07:54

DanielT írta:Itten pedig megnéződött a Lovedeath 2. évad.

Hátő, nekem 2, legfeljebb 3 rész volt emlékezetesebb, az első évadhoz képest ez sajnos gyengébb.
Hozta a színvonalat szerintem. Egyszerűen kevesebb rész volt mint az első évadban, ezért érezheted gyengébbnek.
Avatar
eje75

Hozzászólás #61502 2021.05.17. 08:18

TasManXT írta:Hiába kezdesz ugye egy csarnokban, ahol van újraéledés, bolt meg minden... egyszerűen ez a hely megölte a lelkem.
Ja, MÁR vágom miról beszélsz... játék közben elfogott valami furcsa érzés engem is
Spoiler
Kép
7-8x futottam neki a havas résznek, de csak 2x jutottam át, mert kimaxolva akartam átmenni, és elhullottam már az előző biomban... amikor átjutottam mindkétszer az UTOLSÓ kulcsnál haltam meg, az első alkalommal az utolsó hullám utolsó bossa ölt meg, amikor az életéből már csak fél centi volt... a testem csak egy üres héj maradt utána, semmit nem éreztem órákig.... a másodiknál is majdnem meglett, de fasz fejjel leváltottam a 15-ös fegyómat egy jobbnak tűnő 22-re és szarabb volt... éjjel ezzel a mocsokkal álmodtam, ma úgy ébredtem mint a mosott szar... amúgy jó játék, élvezem :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #61503 2021.05.17. 08:26

Mekee írta:Még jó, hogy előtte a pm-et olvastam mint a topikot, mert én kértem volna el a címed :vigyor3: :puszi:
Ezek szerint jön a PS!

Tisztelt XYVZZS!

Ezúton értesítjük, hogy partnerünk által feladott csomago(ka)t a mai napon kézbesítjük a következők szerint:

TERVEZETT KÉZBESÍTÉS:

12:00 - 15:00

KÉZBESÍTÉSI CÍM:

Csirkenevelde sugárút 1
Iklódbördőce
8958
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61504 2021.05.17. 08:49

eje75 írta:Ezek szerint jön a PS!

Tisztelt XYVZZS!
Téged is Elon Musk nevezett el? :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61505 2021.05.17. 08:52

eje75 írta:Ja, MÁR vágom miról beszélsz... játék közben elfogott valami furcsa érzés engem is
Spoiler
Kép
7-8x futottam neki a havas résznek, de csak 2x jutottam át, mert kimaxolva akartam átmenni, és elhullottam már az előző biomban... amikor átjutottam mindkétszer az UTOLSÓ kulcsnál haltam meg, az első alkalommal az utolsó hullám utolsó bossa ölt meg, amikor az életéből már csak fél centi volt... a testem csak egy üres héj maradt utána, semmit nem éreztem órákig.... a másodiknál is majdnem meglett, de fasz fejjel leváltottam a 15-ös fegyómat egy jobbnak tűnő 22-re és szarabb volt... éjjel ezzel a mocsokkal álmodtam, ma úgy ébredtem mint a mosott szar... amúgy jó játék, élvezem :banplz:
Szépen halad ez a játék nálam! Most hagyta el a "na majd PS+ ban jó lesz" állomást és érkezik a "remélem inkább egy assassins creed jön helyette PS+ ba" megállóhoz. :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #61506 2021.05.17. 08:54

DanielT írta:Téged is Elon Musk nevezett el? :idiota:
És Iklódbördőce létező település Páka és Csömödéri mellett. :idiota: Ortaháza meg egy nagyobb köpés már onnan csak.
Amiről az jut eszembe, hogy egyszer megtaláltak fejvadászok, hogy menjek el egy céghez dolgozni Makóra. Ahol most dolgozok cég, annak van szegedi része is, kérdeztem a szegedi kollégákat, hogy amúgy Makó milyen hely. Azt mondták, hogy "Nálunk azt mondják, hogy Makó nem a világ vége. De onnan már látszik." :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61507 2021.05.17. 08:56

TasManXT írta:Hozta a színvonalat szerintem. Egyszerűen kevesebb rész volt mint az első évadban, ezért érezheted gyengébbnek.
Az biztos, hogy 2x ennyi részből 2x ennyi vagy több üthetett volna, de valszeg annak is megvolt az oka, hogy csak ennyire bólintottak rá. Azt hittem simán van elég ütős ötlet ilyen rövid sztorikhoz, ezek szerint nem. Márpedig a pénz nem lehetett akadály, mert amit a CGI minőségre rálocsoltak az brutális.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61508 2021.05.17. 09:06

Botond írta:És Iklódbördőce létező település Páka és Csömödéri mellett. :idiota: Ortaháza meg egy nagyobb köpés már onnan csak.
Amiről az jut eszembe, hogy egyszer megtaláltak fejvadászok, hogy menjek el egy céghez dolgozni Makóra. Ahol most dolgozok cég, annak van szegedi része is, kérdeztem a szegedi kollégákat, hogy amúgy Makó milyen hely. Azt mondták, hogy "Nálunk azt mondják, hogy Makó nem a világ vége. De onnan már látszik." :idiota:
Én voltam egyszer Makón, nektek már nem kell menni. :fogmosas:
Avatar
Moby

Hozzászólás #61509 2021.05.17. 09:40

TasManXT írta:Hiába kezdesz ugye egy csarnokban, ahol van újraéledés, bolt meg minden... egyszerűen ez a hely megölte a lelkem.
Nekem ezt megtette már a 3. világ is. Már a másodikat is valami elbaszott kötelességtudatból toltam le, de miután kb 10 futásból nem sikerült meglátnom a bosst sem, dobtam az egészet a picsába. Ennél unfarairebb, kiegyensúlyozatlanabb, gecibb és sivárabb játékot ritkán látok, mert nem megyek neki ilyeneknek.
Avatar
deep

Hozzászólás #61510 2021.05.17. 09:51

DanielT írta:Szépen halad ez a játék nálam! Most hagyta el a "na majd PS+ ban jó lesz" állomást és érkezik a "remélem inkább egy assassins creed jön helyette PS+ ba" megállóhoz. :wilting:
Azért majd próbáld ki, mert azvsz a gameplay kurvajó. Sajnos kell egy kis szerencse a progresszhez. Nekem már csak a gyűjtögetni való trophyk vannak hátra, csak az első biomé van meg. Ugye ezekhez is mák kell, mert random dobja egy részét...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61511 2021.05.17. 10:13

deep írta:Azért majd próbáld ki, mert azvsz a gameplay kurvajó.
Azt értem, ezért adtam szinte a készítők összes projektjének esélyt. Aztán valamivel mindig pofánfinganak. Kivéve egyébként Alienation...DE!! Azt se fejeztem be egyébként. Az utolsó pálya olyan nehéz lett egyedül, hogy egyszerűen feladtam a picsbe, minthogy még egyszer nekimenjek. Tehát ott is az volt a bajom, hogy "na én ezt mégegyszer végig nem csinálom"... A Returnalban meg bejátszik ehhez, hogy vajazókést vagy BFG -t sorsol nekem a játék? :wilting:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #61512 2021.05.17. 10:35

Néztem a PC-s Xbox appban a Psychonauts gépigényét,"Xbox kontroller vagy gombkormány". Csak én nem hallottam eddig GOMBKORMÁNYRÓL? Eltitkoltátok előlem a létét?!

A Google ezt dobta ki rá.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61513 2021.05.17. 10:37

Zóanagyvarázsló írta:Néztem a PC-s Xbox appban a Psychonauts gépigényét,"Xbox kontroller vagy gombkormány". Csak én nem hallottam eddig GOMBKORMÁNYRÓL? Eltitkoltátok előlem a létét?!

A Google ezt dobta ki rá.
Az hibás találat, angolul kell keresni:

Spoiler
Kép
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61514 2021.05.17. 10:56

Moby írta:Nekem ezt megtette már a 3. világ is. Már a másodikat is valami elbaszott kötelességtudatból toltam le, de miután kb 10 futásból nem sikerült meglátnom a bosst sem, dobtam az egészet a picsába. Ennél unfarairebb, kiegyensúlyozatlanabb, gecibb és sivárabb játékot ritkán látok, mert nem megyek neki ilyeneknek.
Totál megértem, vannak nagyon fun részei a cuccnak, de annyira kibaszik veled sokszor a játék (lockdown például, amikor haladnál valahova), hogy inkább indítanék egy aknakeresőt.

Balance abszolút nincs benne. Amikor toltam a meta 2. legjobb fegyvere a sav lövő volt, ami szerintem egy ebola, de a profik szerint op. A sivárság a derelict citadelnél teljesen valid, fos, deepnek és nekem sem tetszett. Az első 2 terület szerintem megfelelően követik egymást tempóban és mindenhogy. Az echoing ruins szintén korrekt, de ahogy jön a havas pokol, egyszerűen kész, fos, nem is értem minek kellett.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61515 2021.05.17. 11:07

Zóanagyvarázsló írta:Néztem a PC-s Xbox appban a Psychonauts gépigényét,"Xbox kontroller vagy gombkormány". Csak én nem hallottam eddig GOMBKORMÁNYRÓL? Eltitkoltátok előlem a létét?!

A Google ezt dobta ki rá.
Ez ugrik be nekem erről.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61516 2021.05.17. 11:13

TasManXT írta:Totál megértem, vannak nagyon fun részei a cuccnak, de annyira kibaszik veled sokszor a játék (lockdown például, amikor haladnál valahova), hogy inkább indítanék egy aknakeresőt.

Balance abszolút nincs benne. Amikor toltam a meta 2. legjobb fegyvere a sav lövő volt, ami szerintem egy ebola, de a profik szerint op. A sivárság a derelict citadelnél teljesen valid, fos, deepnek és nekem sem tetszett. Az első 2 terület szerintem megfelelően követik egymást tempóban és mindenhogy. Az echoing ruins szintén korrekt, de ahogy jön a havas pokol, egyszerűen kész, fos, nem is értem minek kellett.
Tehát a kezdeti és közép rész habosra szopatása után egy havas, még nagyobb éc a jutalmam? Nice! Remélem van belőle még eladó collectors edition! :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #61517 2021.05.17. 11:28

Én most platinázási célzattal újrakezdtem a GoW: Chains of Olympust God Mode nehézségen. Az első két részben ez volt kb. a normál nehézségi szint. :zavart2:
A 3D-t eddig itt lehet a legjobban beállítani, hogy ne legyen szellemképes, viszont nem éri meg. Merthogy natív 1080p+többnyire 60frémből lesz 720p@30. :(
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61518 2021.05.17. 12:09

TasManXT írta:Hozta a színvonalat szerintem. Egyszerűen kevesebb rész volt mint az első évadban, ezért érezheted gyengébbnek.
Kb hasonlo volt a jo es filler resz aranya, kar h csak 8 reszes volt az evad :(
Avatar
arty

Hozzászólás #61519 2021.05.17. 12:27

Micsu írta:Igeretes az lenne ha egy curgen cim tudna a 60fpst 4kval, nem egy prevgen cucc. Ez alap szvsz, ez a minumum.
Sőt, a prevgent azt 8k/120/fullRT módban kéne tudnia! (de csak mert a 16k/240 tudtommal elvben se megy a currgennek, egyébként az lenne az elvárás - hja és ne ingyen, hanem FIZESSEN érte az ukránkurva, hogy feltelepítem!)

Mindenesetre várom a DF rivjút, hogy mi a valóság.
Avatar
arty

Hozzászólás #61520 2021.05.17. 12:31

Botond írta:Remnant from ashes nem tudja, mert visszafogja a 4k képes konzolok közül a gyengébb. :idiota:
Artynak igaza lett, és a gyengébb konzolhoz lesz a lebutítás fakezűigényteleneknél, de mivel az xss az nem 4k rdy cucc így a 4k@60 jelen esetben nem azon megy el, hanem egy másik, csodálatos és kultikus konzolon. :banplz:
valszeg moslékul fogy az S és ezé' az oda jutó portokat hagyják elrohadni... :P
mindenesetre jutott foslé X-re is, szal nem aggódom, hogy probléma lenne a 23 féle konfigra optimalizálással! (bár jobb a helyzet, mint anno vártam, ez is tény)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61521 2021.05.17. 12:50

DanielT írta:Tehát a kezdeti és közép rész habosra szopatása után egy havas, még nagyobb éc a jutalmam? Nice! Remélem van belőle még eladó collectors edition! :idiota:
Nagyon motivált voltam végig, de ez a jeges pokol és a kulcs progress után, inkább elköszöntünk.
Avatar
deep

Hozzászólás #61522 2021.05.17. 13:06

DanielT írta:Tehát a kezdeti és közép rész habosra szopatása után egy havas, még nagyobb éc a jutalmam? Nice! Remélem van belőle még eladó collectors edition! :idiota:
Sztem a havas egyáltalán nem nehéz. Elsőre mentem át rajta, mert épp volt jó setupom. Amúgy mostanában már nem nagyon tudok meghalni, csak nagyon ritkán. Gyorsan be tud esni valami hp növelő, fenntartó cucc. Fegyverek is ugye folyamatosan fejlődnek ha használod őket, kapnak új tulajdonságokat.
Avatar
arty

Hozzászólás #61523 2021.05.17. 13:11

Anno volt a Choplifter, nagyon bírtam anno, mai szemmel primkó. Mindenesetre a vonzalmat megalapozta az oldalscrollozós helis játékokhoz.

Pár éve fedeztem fel az Air Rescue-t, sokkal nehezebb cucc, ráadásul a cartridge elindítása 20 perc és a gépnek se tesz jót (mozgatni, cibálni kell, hogy hátha jól érintkezik...), ezért régóta feladtam.

Jópár éve pedig "currgenre" is jött Choplifter HD - https://www.youtube.com/watch?v=Q5_BdlP12Gk.
Steam két órát ír, de annál jóval "messzebb" jutottam benne, sajnos a pécékompatibilitás ördöge megmérgezte a kapcsolatunkat (intelnvidia ellenére).
Az xbox360as árkád verzával sokat szemeztem, de félek a performanciától :( 2012-es cím....

És akkor aljutottunk a mobilportok gyöngyszeméig, a ps4-es magyar csodáig, a Dustoff Heli Rescue 2-ig.

phpBB [media]

Hétvégén lenyomtam, mind a 35 küldetés háromcsillagos* :) Z-A-B-Á-L-T-A-M, abbahagyni alig bírtam. Bugok vannak, néha pálya-restart is kell neki, ahogy a legtöbb fizikára IS építő játékban.
A progresst jól összrakták, egyre nehezebb pályákon egyre jobb helikkel és fegyverekkel mehetünk. Az irányítást szokni KELL, eleinte borzalom (fura - mobilos?!), később megértjük, hogy ez így KELLETT bele.
Ill. ahogy unlockoljuk a jobb heliket, vissza lehet menni a korábbi pályákra "maxolni", de persze a gagyi aktuálissal is lehet próbálkozni, ha valaki kihívásra vágyik.
Voltak nehezebb pályák, ha az ember max csillagra megy, de összességében sose akartam a gombkormányt a tévébe b*szni.
6-8 órányi 9/10!

*vigyázat, ez túl könnyüvé teheti a játékot:
Spoiler
utólag jöttem rá (maradék acsivadászat...), hogy a csillagokat külön külön is meg lehet szerezni.
A 3 csillag 3 feltétele 3 nekifutásban, egyesével is teljesülhet. Ez így azért sokat elvesz a kihívásból (és a játékidőből).


---

A helis szimesebb játékokat is bírtam anno: Team Apache, HIND, Comanche4 (a voxeles C1-2-3 érdekes h anno nem tetszett), stb.
És persze a magyarok másik nagy dobása is végigment (pécén), imádtam: Thunder Wolves. Ebben egy "botondos" második végigjátszás is bennevan, xboxon :D
Tavalyelőtt az árkádián pedig kipróbálhattam a zseniális mozgókabinos Thunder Blade-t.

Imádom ezeket, de haldokló műfaj. Tény, az új Comanche-nak sem szavaztam bizalmat, az "early access" címke túlságosan vészjósló így 2020 környékén.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2021.05.17. 13:19-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61524 2021.05.17. 13:11

arty írta:Sőt, a prevgent azt 8k/120/fullRT módban kéne tudnia! (de csak mert a 16k/240 tudtommal elvben se megy a currgennek, egyébként az lenne az elvárás - hja és ne ingyen, hanem FIZESSEN érte az ukránkurva, hogy feltelepítem!)

Mindenesetre várom a DF rivjút, hogy mi a valóság.
Most en annak aki rohan a boneert meg a ssert a boltba nem akarom elmagyarazni minek kene 2021ben mar alapnak lenni, egy tragyakupacra nyomnak egy xbox logot neked az is jo lenne :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #61525 2021.05.17. 13:15

Micsu írta:Most en annak aki rohan a boneert meg a ssert a boltba nem akarom elmagyarazni minek kene 2021ben mar alapnak lenni, egy tragyakupacra nyomnak egy xbox logot neked az is jo lenne :mf2:
aki szerint a perf növelő, ingyenes, kikurt jól kinéző bevilágítást adó RT implementáció ALAP 2021ben, annak én sem szeretnék a valóságról papolni :mf2:

Egyébként 90% offban jöhet az a trágyakupac, hátha aranyrúdra borították!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61526 2021.05.17. 13:35

arty írta:aki szerint a perf növelő, ingyenes, kikurt jól kinéző bevilágítást adó RT implementáció ALAP 2021ben, annak én sem szeretnék a valóságról papolni :mf2:

Egyébként 90% offban jöhet az a trágyakupac, hátha aranyrúdra borították!
Sajna nem alap, annak kéne lennie :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61527 2021.05.17. 14:13

Arty: kösz a helis ajánlást, mobilon leszedtem és csapatom kicsit, majd meglátjuk meddig tart ki!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61528 2021.05.17. 15:06

Szerencsére már Jim Sterling is transznemű, szóval minden oké.

És teljesen meg van róla győződve, hogy a YouTube és főleg a Google transz ellenes hadjáratának áldozata, mert leiratkoznak róla amióta coming outolt.

Szóval van még hova fejlődni!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61529 2021.05.17. 15:07

DanielT írta:Szerencsére már Jim Sterling is transznemű, szóval minden oké.

És teljesen meg van róla győződve, hogy a YouTube és főleg a Google transz ellenes hadjáratának áldozata.

Szóval van még hova fejlődni!
Ki?

Szerk: jaaa, latod megmondtam en h egy pojaca :ravasz1:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #61530 2021.05.17. 15:18

DanielT írta:Szerencsére már Jim Sterling is transznemű, szóval minden oké.
És teljesen meg van róla győződve, hogy a YouTube és főleg a Google transz ellenes hadjáratának áldozata, mert leiratkoznak róla amióta coming outolt.
Szóval van még hova fejlődni!
Chainbearnek szoktam nézni az F1-es videóit, és ő is furi. Általában tök jó és informatív animációs videókat gyárt, de talán a tavalyi évértékelős videójában volt egy indokolatlan rész ahol a konyhában pucéran magyarázott és talán csak egy asztalon lévő bögre takarta a f@szát. :zavart2:

Vissza: “Leáldozott.hu”