A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Mekee

Hozzászólás #61111 2021.05.03. 09:34

Moby írta:Fogalmam sincs minek álltál be a sorba PS5-ért. Nem kell az neked szerintem.
Nyilván mert perpill az egyetlen opció a gamingre, és maga a gép még mindig jobb mint a csövespro-m. Ettől függetlenül a sony szarságait nem szeretem, még ha főként azon is játszottam ps1óta kisebb kitérőkkel, ps1-2m még megis van, a 3 nemkellett megtarásra, a 4 nél meg már okafogyottá is vált az 5-el.
Másrészt te is beleálltál mindig folyton ezekbe, csak mostmá nemtéma. Nyilván én is elleszek a vrr nélkül is, főleg ismerve magamat ha lesz is 120frémes opcio valahol, ugyis inkabb a raytacelt 30 lesz az opció.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61112 2021.05.03. 09:36

arty írta:_szerintem_ nem kellett volna egyáltalán adni: túl korán, túl nagy cím, aztán persze jött is a cigánykodás... jöhetett volna fél évvel később, mindenféle megkötés nélkül inkább.
_Szerintem_ meg totálisan irreálisak az elvárásaitok és valójában egy SOKKOLÓAN KORREKT ajánlat ez. Konkrétan nem hittem el amikor megjelent a hír, hogy ez így lehetséges 11 hónapos AAA címmel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61113 2021.05.03. 09:45

DanielT írta:Nekem is azt írták, hogy EU raktár természetesen. Rohadt nagy hazugság volt.
Naja, itt annyival szopóbb a helyzet, hogy a geekbuying nem olyan, mint az Ali, hanem olyan, mint a banggood. Nem piactér, hanem maga a shop. ITt ha valami gecizés van, akkor maximum a paypalnál lehet ticketet nyitni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #61114 2021.05.03. 09:54

arty írta:miért rakott 3GB szennyet az FH3 a c:-re, ha minden mása a d:-n van és eleve oda rakatom a winsztór fosokat?!
nyilván költői.... éves offline mentéseket csinálom, minden byte számít! :(
Telepítettél a gépre böngészőt az Edge mellé? Nalátod! :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #61115 2021.05.03. 10:07

Moby írta:Az jó. De EU-n belül mit vámol? :smile:
Nem az EU-n belül vámolja, hanem ha behozol vmit Kínából, akkor a határon felírják, hogy akkor erre vámolnod kell, de a cuccot elviszik azért a te raktáradba, nem ők őrizgetik, és amíg a vámolás nincs lefutva, addig is nálad van a cucc, csak nem viheted ki a saját raktáradból, mert ha jönnek ellenőrizni, akkor ott kell lennie.
Szóval fizikailag nála van, de még nincs lepapírozva a Kínából behozás része. És pontosan ezt írták neked emailben, ha jól értem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61116 2021.05.03. 10:13

arty írta:_szerintem_ nem kellett volna egyáltalán adni: túl korán, túl nagy cím, aztán persze jött is a cigánykodás... jöhetett volna fél évvel később, mindenféle megkötés nélkül inkább.

---

miért rakott 3GB szennyet az FH3 a c:-re, ha minden mása a d:-n van és eleve oda rakatom a winsztór fosokat?!
nyilván költői.... éves offline mentéseket csinálom, minden byte számít! :(
A FH3-at még nem néztem, de az FM7 az akármit csinálok akkor is a c:-re rakja a 20 kocsi dlc-t, ha egész nap arcon pörögsz.
Ez az éves offline mentés jól hangzik. De felmerül a kérdés, hogy "Miafasznak?". :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #61117 2021.05.03. 10:14

Botond írta:Nem az EU-n belül vámolja, hanem ha behozol vmit Kínából, akkor a határon felírják, hogy akkor erre vámolnod kell, de a cuccot elviszik azért a te raktáradba, nem ők őrizgetik, és amíg a vámolás nincs lefutva, addig is nálad van a cucc, csak nem viheted ki a saját raktáradból, mert ha jönnek ellenőrizni, akkor ott kell lennie.
Szóval fizikailag nála van, de még nincs lepapírozva a Kínából behozás része. És pontosan ezt írták neked emailben, ha jól értem.
Én ezt a részét pontosan értettem a levélben, nekem inkább az a kérdés, hogy ez milyen összefüggésben van azzal, hogy ő azt írja, hogy 70darab van raktáron. Ennyi erővel azt is írhatná, hány darab van a futószalagon éppen kínában.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61118 2021.05.03. 10:16

Moby írta:/addig alszom inkább :idiota:
Nekem is azt kellene. Szóval tegnap csak fél2ig pörgött a The Crew. :idiota: Feléig jutottam a sztorinak, pedig RDR1et kellene pörgetni, mert az a bugok ellenére és az idegesítően béna lovaglás mellett is hangulatos vmi. Ez a crew viszont az idegesítően közel járt, hogy jó legyen, de akkora kapufa, hogy az év végi baki összefoglalóban háromszor is ismételni fogják típusú cucc. Ha lement jön a részletes review, de ennek legalább van esélye, hogy harmadikra végigmenjen, nem úgy, mint az órakutyáknak, ami kap majd vmikor egy negyedik nekifutást, vagy a witcher1, amit szerintem így az első két tucat próbálkozás után be kell, hogy lássak, hogy sose fogok végigjutni rajta.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61119 2021.05.03. 10:18

Moby írta:Én ezt a részét pontosan értettem a levélben, nekem inkább az a kérdés, hogy ez milyen összefüggésben van azzal, hogy ő azt írja, hogy 70darab van raktáron. Ennyi erővel azt is írhatná, hány darab van a futószalagon éppen kínában.
Hámer ott a 70 darab a raktárban. Csak az apróbetűs részt felejtette le, hogy "igenám, de még vámoljuk, szóval értsd úgy, hogy ott van és ott is marad".
Szóval nem hazugság, csak nem bontották ki az igazság minden apró részletét. :idiota: Azt emailben tették meg.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61120 2021.05.03. 10:24

Moby írta:Na, jól van, akkor demo sem kell a játékokról, majd idejövök megkérdezni, hogy akarom-e vagy sem :D
Nyilván nem vetted meg day 1, szóval annyira csak nem kell. Egy percig sem gondoltam, hogy megerősítésre van szükséged, csupán tényként kezeltem, hogy valami oka csak volt ennek...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #61121 2021.05.03. 10:30

Most nézem, hogy ez a fagyogatós-szaggatós rouglike huszonhétezer-négyesszázkilencven, a dölux kiadása pedig harmincegyezer-egyszázkilencven Forint a digit sztórban. És ezzel még nem is lettünk annyira megszívatva, mint a britek vagy az ausztrálok. Há' nóóórmáális?! :guluszem1:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2021.05.03. 10:34-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61122 2021.05.03. 10:31

Moby írta: közben szaggat is
Ezen a vrr nem segitene, minek az :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #61123 2021.05.03. 10:33

TasManXT írta:Nyilván nem vetted meg day 1, szóval annyira csak nem kell. Egy percig sem gondoltam, hogy megerősítésre van szükséged, csupán tényként kezeltem, hogy valami oka csak volt ennek...
Az az oka, hogy az olcsó kulcsosember még mindig nem kapta meg a kódokat. Ha meg is kapja, megveszem, de nem feltétlenül ugrik neki most.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61124 2021.05.03. 10:34

Micsu írta:Ezen a vrr nem segitene, minek az :)
Tudták, hogy nincs, Mégis kiadták így. Persze, a VRR majd dolgozik mindenki helyett. Azok helyett is, amikor majd benéz 30-ra, meg annyira sem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61125 2021.05.03. 10:40

Moby írta:Tudták, hogy nincs, Mégis kiadták így. Persze, a VRR majd dolgozik mindenki helyett. Azok helyett is, amikor majd benéz 30-ra, meg annyira sem.
Te is tudod hogy ha jonnek az exclek (meg az only curgen cimek) egyre tobb lesz az ilyen, a full igenyes noti jatekok is gyakran droppolnak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61126 2021.05.03. 10:40

Ja igen, nem csak a ruha okoz problémát, és nem csak szaggat, hanem a day1 patchel kinyírták a kvázi-online részét. Látnod kellene az elhaltak hulláit, és küzdeni lehetne ott ahogy a soulsokban, csak hát véletlenül elbaszták. EZt a funkciót be is mutatták, és ma nincs ott a játékban.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61127 2021.05.03. 10:46

Moby írta:Ja igen, nem csak a ruha okoz problémát, és nem csak szaggat, hanem a day1 patchel kinyírták a kvázi-online részét. Látnod kellene az elhaltak hulláit, és küzdeni lehetne ott ahogy a soulsokban, csak hát véletlenül elbaszták. EZt a funkciót be is mutatták, és ma nincs ott a játékban.
Meanwhile a lengyelek által a CP2077nél megszokott minőségben prezentált, mivel GPUs, így nyilván köpedelem
lövöldét meg ezrezted a kávédarálón egy karakterwipeal megfűszerezve, pedig az nem is ilyen roguelike gém, hogy törlődjön a karakter, de mégis törlődött :idiota: .
Ilyen időket élünk. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #61128 2021.05.03. 10:49

Botond írta:Meanwhile a lengyelek által a CP2077nél megszokott minőségben prezentált, mivel GPUs, így nyilván köpedelem
lövöldét meg ezrezted a kávédarálón egy karakterwipeal megfűszerezve, pedig az nem is ilyen roguelike gém, hogy törlődjön a karakter, de mégis törlődött :idiota: .
Ilyen időket élünk. :banplz:
Pontosan ezért tartom felháborítónak a pontokat, amiket kapott.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61129 2021.05.03. 11:22

Meg hát lehet hisztzini a VRR hiányán, de mondjuk VRR nélkül még lehet játszani. De ugye ebben a játékban nem lehet menteni. Ami nem akkora tűz, mert leteszed standbyba. Kivéve ha vannak gyerekeid, és ők is használjá a gépet. Akkor egyszerűen csak nincs mentésed, éééés ennyi. Namost ez egy kicsit húzósabb, mint az 50fps. Pedig erre is van megoldás a "világban". Quick Resume a neve. Ezt pl. senki nem hiányolja. Csak az a kurva VRR, csak az hiányzik mocskosul :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #61130 2021.05.03. 11:28

Moby írta:Meg hát lehet hisztzini a VRR hiányán, de mondjuk VRR nélkül még lehet játszani. De ugye ebben a játékban nem lehet menteni. Ami nem akkora tűz, mert leteszed standbyba. Kivéve ha vannak gyerekeid, és ők is használjá a gépet. Akkor egyszerűen csak nincs mentésed, éééés ennyi. Namost ez egy kicsit húzósabb, mint az 50fps. Pedig erre is van megoldás a "világban". Quick Resume a neve. Ezt pl. senki nem hiányolja. Csak az a kurva VRR, csak az hiányzik mocskosul :D
Erről ma szereztem tudomást, hogy nincs save and quit benne. Mivan?! Talán DF John írta twitteren, hogy valamilyen formában még az eredeti Rouge is tudta ezt pedig. De mostanra azért már a vaskalapos, oldschool Devil May Cry sorozat is eljutott odaáig, hogy nem kell együltő helyedben végignyomni a 101 szintet a Bloody Palaceban. Mindezt potom 90+ Euróért. Leáldozott?
Avatar
Botond

Hozzászólás #61131 2021.05.03. 11:34

Figyi, PS5 exclu, szóval jó és örülünk neki, be lehet fejezni a nyifogást! :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #61132 2021.05.03. 11:41

Autós off.
Tényleg erre képesek az autók ma? 10 éve az első okostelóm volt ilyen "smooth" még Android 2.2-vel, csak azzal viszonylag nehéz volt embert ölni közben. :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61133 2021.05.03. 11:46

benőmenő írta:Autós off.
Tényleg erre képesek az autók ma? 10 éve az első okostelóm volt ilyen "smooth" még Android 2.2-vel, csak azzal viszonylag nehéz volt embert ölni közben. :wilting:
30 frémes a videó. Lehet, hogy élőben is kaka, de nem hiszem. Ellenben az új Lexusokban valóban ez a színvonal (meg nyilván Toyota is).
Avatar
Botond

Hozzászólás #61134 2021.05.03. 11:52

DanielT írta:30 frémes a videó. Lehet, hogy élőben is kaka, de nem hiszem. Ellenben az új Lexusokban valóban ez a színvonal (meg nyilván Toyota is).
Meg mondjuk vezetés közben nem csinálsz ilyesmit a mappal. :vigyor3: Pont nyócszor akkora az a kijelző, mint egy telefon, ha vki azon nem látja, hogy a következő öt sarkon merre kell fordulni, annak el kell venni a jogsiját és kész. Járjon busszal.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61135 2021.05.03. 11:55

DanielT írta:30 frémes a videó. Lehet, hogy élőben is kaka, de nem hiszem. Ellenben az új Lexusokban valóban ez a színvonal (meg nyilván Toyota is).
Meg a franciáknál, meg a németeknél, meg mindenhol. A mai autók infotainment rendszere egy akkora rakás szar, hogy vihogsz hülyén, amikor ilyen chiphiányról beszélnek az autóiparban. Kivéve a tesla természetesen. Na az olyan, ahol tartani kellene mindenkinek.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #61136 2021.05.03. 12:00

Botond írta:Meg mondjuk vezetés közben nem csinálsz ilyesmit a mappal. :vigyor3: Pont nyócszor akkora az a kijelző, mint egy telefon, ha vki azon nem látja, hogy a következő öt sarkon merre kell fordulni, annak el kell venni a jogsiját és kész. Járjon busszal.
A mérete lehet akármekkora, olyanokban mint pl a trsla model3, meg már csillio más akár hétköznapibb auto, totál kigyomlálták a fizikai gombokat, tekerőket, egy tapiképernyőn meg mennyire agyfasz a klimán allitani, vagy akármi, odanézés nélkül totál esélytelen. Erre még rájön, hogy még szaggat is a legtöbb. Csak most kezdenek rájönni, hogy nem járja már infotainment rendszerekben manapság a 300mHz es cpu 64k rammal
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61137 2021.05.03. 12:08

Moby írta:Meg hát lehet hisztzini a VRR hiányán, de mondjuk VRR nélkül még lehet játszani. De ugye ebben a játékban nem lehet menteni. Ami nem akkora tűz, mert leteszed standbyba. Kivéve ha vannak gyerekeid, és ők is használjá a gépet. Akkor egyszerűen csak nincs mentésed, éééés ennyi. Namost ez egy kicsit húzósabb, mint az 50fps. Pedig erre is van megoldás a "világban". Quick Resume a neve. Ezt pl. senki nem hiányolja. Csak az a kurva VRR, csak az hiányzik mocskosul :D
En mar ezt a leteszem stand bybat is megszoptam, ugy hivjak aramszunet :P
Inkabb mentem volna el a checkpointig, 30 perc jatek veszett karba (jojo nem a vilag vege de nah).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2021.05.03. 12:15-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61138 2021.05.03. 12:13

Moby írta:Kivéve a tesla természetesen. Na az olyan, ahol tartani kellene mindenkinek.
:banplz: :banplz: :wilting:
15 sebbol verzik minden szinten de sebaj :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #61139 2021.05.03. 12:28

Micsu írta:En mar ezt a leteszem stand bybat is megszoptam, ugy hivjak aramszunet :P
Inkabb mentem volna el a checkpointig, 30 perc jatek veszett karba (jojo nem a vilag vege de nah).
Ok, csak itt mondjuk 15 órát fogsz bukni.
Avatar
deep

Hozzászólás #61140 2021.05.03. 12:42

Moby írta:Ok, csak itt mondjuk 15 órát fogsz bukni.
Hogy buknál 15 órát? Az aktuális runodat bukod, ami mondjuk 10-15p. max. A permanens cuccaidat és progresszedet nem bukod természetesen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61141 2021.05.03. 13:03

Mekee írta:A mérete lehet akármekkora, olyanokban mint pl a trsla model3, meg már csillio más akár hétköznapibb auto, totál kigyomlálták a fizikai gombokat, tekerőket, egy tapiképernyőn meg mennyire agyfasz a klimán allitani, vagy akármi, odanézés nélkül totál esélytelen. Erre még rájön, hogy még szaggat is a legtöbb. Csak most kezdenek rájönni, hogy nem járja már infotainment rendszerekben manapság a 300mHz es cpu 64k rammal
Ez a klíma állítás példa nagy kedvencem. 15 éve beállítottam 22 fokra, azóta annyi. Ha a pótkereket kellene hozzá kivenni, 15 évente akkor is beleférne. :idiota:

A full tapi ellen vagyok persze én is, legyenek fontos gombok kint: hangerő tekerő és a vészvillogó a megköszönéshez. :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61142 2021.05.03. 13:04

DanielT írta:Ez a klíma állítás példa nagy kedvencem. 15 éve beállítottam 22 fokra, azóta annyi. Ha a pótkereket kellene hozzá kivenni, 15 évente akkor is beleférne. :idiota:

A full tapi ellen vagyok persze én is, legyenek fontos gombok kint: hangerő tekerő és a vészvillogó a megköszönéshez. :nezze:
A robogon hol van a hangero tekero? :banplz:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #61143 2021.05.03. 13:05

DanielT írta:Ez a klíma állítás példa nagy kedvencem. 15 éve beállítottam 22 fokra, azóta annyi. Ha a pótkereket kellene hozzá kivenni, 15 évente akkor is beleférne. :idiota:

A full tapi ellen vagyok persze én is, legyenek fontos gombok kint: hangerő tekerő és a vészvillogó a megköszönéshez. :nezze:
robeszen mindegy is. Én állitgatom állandóan.
De ennél jobb a ablaktörlő intervallum tekerő, nos teslanal azis tapi. Persze előfordulhat hogy jol eltalálja az esőérzékelő, de inkább nem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61144 2021.05.03. 13:27

Mekee írta:robeszen mindegy is. Én állitgatom állandóan.
De ennél jobb a ablaktörlő intervallum tekerő, nos teslanal azis tapi. Persze előfordulhat hogy jol eltalálja az esőérzékelő, de inkább nem.
Ha a fontosabb dolgokat megoldják (normális hatótáv, nem csak ideális körülmények között, normális hangszigetelés, hogy csak kettőt mondjak), akkor felőlem ezek a gondok akár maradhatnának is.
Ahogy Dani írja, ha a pótkerék alá teszik a klíma állítógombot az is jó, csak csend legyen és bírjon télen is, ülésfűtés mellett 400-450 km-t egy töltéssel a kocsi. A térképet meg nézem a telefonról és kész.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61145 2021.05.03. 13:34

Micsu írta:A robogon hol van a hangero tekero? :banplz:
A gázkar! :nezze: :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #61146 2021.05.03. 13:35

Ha már 1st world problemz amúgy, akkor engem most nem is az elektromos autók basznak fel teljesen, hanem a lakásárak. Gondoltam én is veszek még, mert hát ilyesmit gyűjteni a nagy álmos könyv szerint is hasznos hobbi, szóval megnéztem mi mennyiért van, és nem hittem el, hogy konzekvensen mindenhol 3x annyit írnak, mint ami 5 éve a reális árnak számított. Hát ez mi már?! Ennyi uniós pénz ömlött be ide és került zsebekbe, hogy mindent is felvásároltak?!
Osztottam szoroztam, hogy ha ma lennék 24 éves, friss diplomás, pályakezdő, mondjuk frissen nősülve, olyan szülőkkel, akik ugyan nem adnak egy fillért se, de legalább nekem nem kell havonta befizetni helyettük titokban a gázszámlájukat, akkor mikor lenne saját lakásunk és gyerekeink és hát nem két számjegyű szám jött ki az évek számára, de lehet a három számjegyű számokból is kifutnék, ha nem adom fel egy ponton a matekozást... :idiota:
Öntik számolatlanul a fiatalokba a tízmilliókat, de egy nullával odébb ment az élet sajna. Nem nagyon látom, hogy ha vissza nem jön az állami vagy önkormányzati bérlakás program komolyabban, akkor az elkövetkező generációk miből hova hogyan, leszámítva a tehetősebb rétegeket.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61147 2021.05.03. 13:56

Az biztos hogy nagyon nagy a gond ha mar dagobert bacsi is gpura fanyalodik meg lakas arak miatt panaszkodik. Nepalban sztem olcsobb minden. :fogmosas: :nyes:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #61148 2021.05.03. 15:12

Botond írta:Ha már 1st world problemz amúgy, akkor engem most nem is az elektromos autók basznak fel teljesen, hanem a lakásárak. Gondoltam én is veszek még, mert hát ilyesmit gyűjteni a nagy álmos könyv szerint is hasznos hobbi, szóval megnéztem mi mennyiért van, és nem hittem el, hogy konzekvensen mindenhol 3x annyit írnak, mint ami 5 éve a reális árnak számított. Hát ez mi már?! Ennyi uniós pénz ömlött be ide és került zsebekbe, hogy mindent is felvásároltak?!
Osztottam szoroztam, hogy ha ma lennék 24 éves, friss diplomás, pályakezdő, mondjuk frissen nősülve, olyan szülőkkel, akik ugyan nem adnak egy fillért se, de legalább nekem nem kell havonta befizetni helyettük titokban a gázszámlájukat, akkor mikor lenne saját lakásunk és gyerekeink és hát nem két számjegyű szám jött ki az évek számára, de lehet a három számjegyű számokból is kifutnék, ha nem adom fel egy ponton a matekozást... :idiota:
Öntik számolatlanul a fiatalokba a tízmilliókat, de egy nullával odébb ment az élet sajna. Nem nagyon látom, hogy ha vissza nem jön az állami vagy önkormányzati bérlakás program komolyabban, akkor az elkövetkező generációk miből hova hogyan, leszámítva a tehetősebb rétegeket.
Pont a múltkori túrázás közben beszélgettünk erről az irl haverokkal is, hogy most pont ugyanazokról a lakásokról és ugyanolyan évjáratú autókról álmodozunk mint mondjuk 5 éve, csak közben árban még messzebb kerültek. :lama:
Avatar
Botond

Hozzászólás #61149 2021.05.03. 15:53

Remnant jön a pc-s GPUba is.
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #61150 2021.05.03. 15:55

benőmenő írta:Pont a múltkori túrázás közben beszélgettünk erről az irl haverokkal is, hogy most pont ugyanazokról a lakásokról és ugyanolyan évjáratú autókról álmodozunk mint mondjuk 5 éve, csak közben árban még messzebb kerültek. :lama:
Úgy kell csinálni mint Nepálban, fogod a vályogházad, pályázol falusi turizmusra, felújítod amennyiből nem szégyelled, aztán kirakod a szállás.hu-ra, hogy egy fél éjszaka két Milla per kopf, aztán mivel sajnos nem jön senki, így ott marad neked a nyolc szoba. Igaz Micsu, erre gondoltál, hogy Nepálban? :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61151 2021.05.03. 16:04

Botond írta:Úgy kell csinálni mint Nepálban, fogod a vályogházad, pályázol falusi turizmusra, felújítod amennyiből nem szégyelled, aztán kirakod a szállás.hu-ra, hogy egy fél éjszaka két Milla per kopf, aztán mivel sajnos nem jön senki, így ott marad neked a nyolc szoba. Igaz Micsu, erre gondoltál, hogy Nepálban? :)
Nem en arra hogy fingom sincs a mezogazdasaghoz de magas %on tamogatjak a szollo telepitest tehat vagjunk bele, par ev mulva meg azon gondolkodok tamogatjak e a kivagast, mert akkor azt vennem igenybe :P Igaz Botond :P
Szolj ha mar meguntad a szmogot, itt a tavasz felenk jo a levego, intezek en neked szallast. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #61152 2021.05.03. 16:13

Micsu írta:Nem en arra hogy fingom sincs a mezogazdasaghoz de magas %on tamogatjak a szollo telepitest tehat vagjunk bele, par ev mulva meg azon gondolkodok tamogatjak e a kivagast, mert akkor azt vennem igenybe :P Igaz Botond :P
Szolj ha mar meguntad a szmogot, itt a tavasz felenk jo a levego, intezek en neked szallast. :)
13 éves korom óta a mezőgazdaságban mozgok, előtte a családom is belerakott egy laza ezer évet, szóval a fingom nincs róla, azért az erős még nepáli mértékkel is.
De pl idén is évtizedes mélyponton a borfogyasztás, és szerintem nem is fog érdemben változni ez, szóval ha jól ki lehetne szállni én nem bánnám.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61153 2021.05.03. 16:26

Botond írta:13 éves korom óta a mezőgazdaságban mozgok, előtte a családom is belerakott egy laza ezer évet, szóval a fingom nincs róla, azért az erős még nepáli mértékkel is.
De pl idén is évtizedes mélyponton a borfogyasztás, és szerintem nem is fog érdemben változni ez, szóval ha jól ki lehetne szállni én nem bánnám.
Nem kell magadra venni , csak egy pelda volt :circling:
Avatar
eje75

Hozzászólás #61154 2021.05.03. 16:30

benőmenő írta:Autós off.
Tényleg erre képesek az autók ma? 10 éve az első okostelóm volt ilyen "smooth" még Android 2.2-vel, csak azzal viszonylag nehéz volt embert ölni közben. :wilting:
Viszonylag nehéz volt embert ölni közben? 20 évvel a kiképzésem után is bárkit megölök 15 mp alatt nemhogy egy Android 2.2-t futtató okostelefonnal, hanem egy BlackBerry-vel is!! :banplz: amúgy Én elfogadnám ezt a talicskát így ahogy van, max puffognék a PH-n egy sort, hogy mekkora szar már ennek a fosnak az infotainment rendszere!
Avatar
deep

Hozzászólás #61155 2021.05.03. 16:45

eje75 írta:Viszonylag nehéz volt embert ölni közben? 20 évvel a kiképzésem után is bárkit megölök 15 mp alatt nemhogy egy Android 2.2-t futtató okostelefonnal, hanem egy BlackBerry-vel is!! :banplz: amúgy Én elfogadnám ezt a talicskát így ahogy van, max puffognék a PH-n egy sort, hogy mekkora szar már ennek a fosnak az infotainment rendszere!
Én is elfogadnám, adnám is el azzal a lendülettel és vennék belőle motorkerékpárt :D vagy inkább egy házat, mert az is kijön belőle...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #61156 2021.05.03. 16:48

Mekee írta:Címek tekintetében nekem nincs bajom az elmúlt időszakkal plus-nál, tényleg olyanokat dobáltak, amennyit eddíg 2 év alatt, azé a bottomline indie címekkel töltötték eddíg meg.
Ami engem zavar, az inkább a működési elve ennek, hogyha nincs előfizum, akkor bukó az adott hónap, ha van, akkor is csak ha behúzom manuál, mint valami állat, ami mellé kapom a 0-ás számlákat, hát grat 2021...
Multi miatt engem nem tartanak fogva vele, az tuti, ez az egyetlen érv, a felhőmentés is olyan, hogy meh. ha van ok, de megvagyok nélküle, pont 0 alkalommal kellettvolna. Szóval ezzel tudnának, de sokszor inkább kihagyom, mert csak azé fizessem be, hogy el legyen rakva a könyvtárba, aztán majd egyszer valamikor tolom is, no az nem annyira pálya, azonnal úgyse fog, annyi időm nekem nincs rá.
Kicsit szofisztikáltabb lenne, ha előfizuval ott lenne a teljes gallery, nyomjad ha kő parasztja. Azt nyilván nem várom el, hogy ezeket örökbe adják, csak élő elöfizuval menjen, de ez így ebben a formájában száni.
A teljes kínálattal az a baj, hogy abból kikerülhetnek a játékok. Jó, így, hogy az MS-Bethesda-játékok szinte fixek, és nagyjából az EA Play is, kevésbé látványos ez a probléma a GPU-nál, de ettől még a third-party többséget érinti. A Plus szerintem hosszú távon erősebb kínálatot csöpögtetett, garantált megtartással (persze előfizetni kell hozzá), csak ugye ahhoz mindig ott kell lenni akkor. Folyamatosan fizetve szerintem a Plus volt eddig a nyerő a GIGAexkluzívok miatt, az MS egyelőre a jobb BC-vel, a teljes könyvtárral, illetve a 300 forintozással, Gold-konvertálással jött ki jól (most az egyéni ízlést hagyjuk), illetve a crossplatform sem hátrány. De a Plus modelljében többet is kell adni (Controlból például Ultimate-et adtak, nem a simát). A Humble rendesen megtartósában pedig a legkevesebbet, hiszen ha van 2-3 tényleg érdeklő játék, az 6-12 dollárért ajándék lehet örökbe, minden későbbi előfizetés nélkül.

És ezért is könnyebb legyinteni a plusos kínálatra, ha van is benne "érték, a többi előfizetéses szir-szar és a bundlik mellett már sokkal nehezebb megugrani az ingerküszöböt. 2012-13 táján, amikor ütős volt a Plus és sokkal olcsóbb, kisebb volt a fillérbaszó verseny is. (Eközben meg alapból drágább minden, forintban pláne.) Nyilván PS-elkötelezettként meg kevésbé számít vagy látszik a többi opció.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61157 2021.05.03. 16:53

Zóanagyvarázsló írta:A teljes kínálattal az a baj, hogy abból kikerülhetnek a játékok. Jó, így, hogy az MS-Bethesda-játékok szinte fixek, és nagyjából az EA Play is, kevésbé látványos ez a probléma a GPU-nál, de ettől még a third-party többséget érinti. A Plus szerintem hosszú távon erősebb kínálatot csöpögtetett, garantált megtartással (persze előfizetni kell hozzá), csak ugye ahhoz mindig ott kell lenni akkor. Folyamatosan fizetve szerintem a Plus volt eddig a nyerő a GIGAexkluzívok miatt, az MS egyelőre a jobb BC-vel, a teljes könyvtárral, illetve a 300 forintozással, Gold-konvertálással jött ki jól (most az egyéni ízlést hagyjuk), illetve a crossplatform sem hátrány. De a Plus modelljében többet is kell adni (Controlból például Ultimate-et adtak, nem a simát). A Humble rendesen megtartósában pedig a legkevesebbet, hiszen ha van 2-3 tényleg érdeklő játék, az 6-12 dollárért ajándék lehet örökbe, minden későbbi előfizetés nélkül.

És ezért is könnyebb legyinteni a plusos kínálatra, ha van is benne "érték, a többi előfizetéses szir-szar és a bundlik mellett már sokkal nehezebb megugrani az ingerküszöböt. 2012-13 táján, amikor ütős volt a Plus és sokkal olcsóbb, kisebb volt a fillérbaszó verseny is. (Eközben meg alapból drágább minden, forintban pláne.) Nyilván PS-elkötelezettként meg kevésbé számít vagy látszik a többi opció.
Azért pont 2013ban indult a goldhoz is adunk játékot, ha azt akkor elkezdte vki fizetni nonstop, azért ott is derék könyvtár gyűlt be 3rd party címekből (is).

És az elején 8-9000 volt az éves gold kód.

Szóval aki bármelyiket fizeti már 2013 óta, annak nyilván kanyarban sincs az az opció, hogy most szálljon fel a másik vonatra nulláról.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #61158 2021.05.03. 17:03

Botond írta:Azért pont 2013ban indult a goldhoz is adunk játékot, ha azt akkor elkezdte vki fizetni nonstop, azért ott is derék könyvtár gyűlt be 3rd party címekből (is).

És az elején 8-9000 volt az éves gold kód.

Szóval aki bármelyiket fizeti már 2013 óta, annak nyilván kanyarban sincs az az opció, hogy most szálljon fel a másik vonatra nulláról.
Az se rossz, de ugye csak 2013 derekán indult, és kezdetben retróval. Akkor még Tottit cinkelte mindenki a topikban, hogy 2013-ban AC2-vel vág fel. Összegyűjtve mindet persze tök jó lehetett, pláne pótolni, de a PS Plus esetében azért a legtöbb hónap önmagában sem volt rossz. De ja, nyilván a Plusra volt válasz.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #61159 2021.05.03. 19:26

Zóanagyvarázsló írta:A teljes kínálattal az a baj, hogy abból kikerülhetnek a játékok. Jó, így, hogy az MS-Bethesda-játékok szinte fixek, és nagyjából az EA Play is, kevésbé látványos ez a probléma a GPU-nál, de ettől még a third-party többséget érinti. A Plus szerintem hosszú távon erősebb kínálatot csöpögtetett, garantált megtartással (persze előfizetni kell hozzá), csak ugye ahhoz mindig ott kell lenni akkor. Folyamatosan fizetve szerintem a Plus volt eddig a nyerő a GIGAexkluzívok miatt, az MS egyelőre a jobb BC-vel, a teljes könyvtárral, illetve a 300 forintozással, Gold-konvertálással jött ki jól (most az egyéni ízlést hagyjuk), illetve a crossplatform sem hátrány. De a Plus modelljében többet is kell adni (Controlból például Ultimate-et adtak, nem a simát). A Humble rendesen megtartósában pedig a legkevesebbet, hiszen ha van 2-3 tényleg érdeklő játék, az 6-12 dollárért ajándék lehet örökbe, minden későbbi előfizetés nélkül.

És ezért is könnyebb legyinteni a plusos kínálatra, ha van is benne "érték, a többi előfizetéses szir-szar és a bundlik mellett már sokkal nehezebb megugrani az ingerküszöböt. 2012-13 táján, amikor ütős volt a Plus és sokkal olcsóbb, kisebb volt a fillérbaszó verseny is. (Eközben meg alapból drágább minden, forintban pláne.) Nyilván PS-elkötelezettként meg kevésbé számít vagy látszik a többi opció.
No de legalább azt megléphetnék, hogy ha van előfizum adja hozzá a játékokat automatikusan, ehez pl még kéne az is, hogy én ami nemkell kidobhassam, de ez sem lehetséges.
Azt adom, hogyha fix lenne a kinálat tán nemlenne ilyen erős.
Ennyi pénzért meg bennevan, hogy lutri, lehet honapokig nemjön semmi amit elinditanék, bár ekkor sem történik semmi, és az meg pl fix hogy a pluszos kedvezménnyel storeban visszatermeli az árát annak aki sokat vásárol.
Énmeg csak simán elvoltam nagyonsokáig plus nélkül, ha kellett valami megvettem, biztos nem ez a legolcsobb modja, de nekem tényleg csak a játékok miatt kellett. Olyan is volt hogy beugrottam egy egy honapra mikor adtak olyat ami lemezen eleve drágább lett volna, letoltam, többet ugyse inditanám el. Digitbe eleve nemannyira szeretek venni semmit, mert nagyonkevés az amit megtartanék, lemezeseben is csak a doboz miatt maradt meg néhány, de ez ps3tol kezdve eddig kb 4 játék.
Ettől még jo ez a cucc, annak aki kihasználja
Avatar
Moby

Hozzászólás #61160 2021.05.03. 19:28

Mindeközben 74 játék kapott fps boostot xboxon, köztük az FC5 is :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #61162 2021.05.03. 20:56

Moby írta:Lista
A két kutyás játékot pont most pörgetem, jóság.
Wasteland3 coop is hamarosan sorra kerül, az is örömteli.
Jó lesz ez! The crew még jöhetett volna, de most már mindegy, holnap-holnapután úgyis vége.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61163 2021.05.03. 21:12

Benő, olvassá' privit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61164 2021.05.03. 21:13

Moby írta:Mindeközben 74 játék kapott fps boostot xboxon, köztük az FC5 is :eljen:
Csesszék meg! :boxer: Ebben a pillanatban is azt nyomom egyébként.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #61165 2021.05.03. 21:45

DanielT írta:Benő, olvassá' privit.
Olvastam. Igyekszek úgy tenni, mint aki nem csekkolta már a foxpost-ot 15x a mai nap. :vigyor5:
Avatar
Moby

Hozzászólás #61166 2021.05.03. 22:01

DanielT írta:Csesszék meg! :boxer: Ebben a pillanatban is azt nyomom egyébként.
Apró üröm az örömben, hogy az S a one verzát futtatja, ami képminőségben a "megvakultam a fostól, ami a szemembe fröccsent" kategória kb :szomoru1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #61167 2021.05.03. 23:39

Moby írta:Apró üröm az örömben, hogy az S a one verzát futtatja, ami képminőségben a "megvakultam a fostól, ami a szemembe fröccsent" kategória kb :szomoru1:
Nekem a watch dogs1, sleeping dogs és a wasteland3 esetén is szürke a kocka, gondolom vmi reboot kellene vagy ilyesmi?
Avatar
arty

Hozzászólás #61168 2021.05.03. 23:58

DanielT írta:_Szerintem_ meg totálisan irreálisak az elvárásaitok és valójában egy SOKKOLÓAN KORREKT ajánlat ez. Konkrétan nem hittem el amikor megjelent a hír, hogy ez így lehetséges 11 hónapos AAA címmel.
Irreális elvárás, hogy NE kerüljön be egy 11 hónapos AAA cím (cigánykodva) ??? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #61169 2021.05.04. 00:05

Botond írta:A FH3-at még nem néztem, de az FM7 az akármit csinálok akkor is a c:-re rakja a 20 kocsi dlc-t, ha egész nap arcon pörögsz.
Ez az éves offline mentés jól hangzik. De felmerül a kérdés, hogy "Miafasznak?". :idiota:
leég a ház micsináljak? honnan szedem le az imperium galactica 1.13-as pecsét? a 2006-os kodekpakkokat? a kölkök babaképeit? rmb-től a spring-et? Man on Fire openmatte smafu? (plusz a (c:) mentés mentése... ééérted, leég a ház, megveszem ugyanazokat az alkatrészeket újra, összerakom és nem kell win10-et telepíteni! csak visszaállítom a MAXIMUM 1 éves imagét, felegy rá a két feature frissítés 3-4 óra alatt, lepecselődik és máris menetkész vagyok! :idiota: )

a retrocuccaim mentése (ps360-tól régebbi) viszont nem megoldott, ezért van bennem némi aggódás...
Avatar
arty

Hozzászólás #61170 2021.05.04. 00:09

Moby írta:Meg hát lehet hisztzini a VRR hiányán, de mondjuk VRR nélkül még lehet játszani. De ugye ebben a játékban nem lehet menteni. Ami nem akkora tűz, mert leteszed standbyba. Kivéve ha vannak gyerekeid, és ők is használjá a gépet. Akkor egyszerűen csak nincs mentésed, éééés ennyi. Namost ez egy kicsit húzósabb, mint az 50fps. Pedig erre is van megoldás a "világban". Quick Resume a neve. Ezt pl. senki nem hiányolja. Csak az a kurva VRR, csak az hiányzik mocskosul :D
basszus, ígyis el van tűnve NYÓCVAN gigám, 'OTHER' címszóval a szaros 600 gigás ssd-ről! NEM. KELL. QUICK. RESUME. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #61171 2021.05.04. 00:18

Mekee írta:No de legalább azt megléphetnék, hogy ha van előfizum adja hozzá a játékokat automatikusan, ehez pl még kéne az is, hogy én ami nemkell kidobhassam, de ez sem lehetséges.
Azt adom, hogyha fix lenne a kinálat tán nemlenne ilyen erős.
Ennyi pénzért meg bennevan, hogy lutri, lehet honapokig nemjön semmi amit elinditanék, bár ekkor sem történik semmi, és az meg pl fix hogy a pluszos kedvezménnyel storeban visszatermeli az árát annak aki sokat vásárol.
Énmeg csak simán elvoltam nagyonsokáig plus nélkül, ha kellett valami megvettem, biztos nem ez a legolcsobb modja, de nekem tényleg csak a játékok miatt kellett. Olyan is volt hogy beugrottam egy egy honapra mikor adtak olyat ami lemezen eleve drágább lett volna, letoltam, többet ugyse inditanám el. Digitbe eleve nemannyira szeretek venni semmit, mert nagyonkevés az amit megtartanék, lemezeseben is csak a doboz miatt maradt meg néhány, de ez ps3tol kezdve eddig kb 4 játék.
Ettől még jo ez a cucc, annak aki kihasználja
NE!

ha általában van plusod, de van játék amit megvennél ám előtte plusban megkaptad.... bukóóóóó :(
nem mondom, hogy gyakori, de azé' inkább rohadjon valami fillérekért örökre az accon, mint hogy akár csak egyszeris azért kelljen bármennyit is fizetnem, hogy a nemelérhető plusos játékkal játszhassak... nekem az már elég lenne, hogy az ingyenjátéknál NE kérje a bankkártya adataim :idiota: dehát sony. megszoktam, begépelem kontrollerrel.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61172 2021.05.04. 00:30

arty írta:leég a ház micsináljak? honnan szedem le az imperium galactica 1.13-as pecsét? a 2006-os kodekpakkokat? a kölkök babaképeit? rmb-től a spring-et? Man on Fire openmatte smafu? (plusz a (c:) mentés mentése... ééérted, leég a ház, megveszem ugyanazokat az alkatrészeket újra, összerakom és nem kell win10-et telepíteni! csak visszaállítom a MAXIMUM 1 éves imagét, felegy rá a két feature frissítés 3-4 óra alatt, lepecselődik és máris menetkész vagyok! :idiota: )

a retrocuccaim mentése (ps360-tól régebbi) viszont nem megoldott, ezért van bennem némi aggódás...
Hámondjuk az első kettő bárhol fent van a neten, a babaképeket egyszer kell DVDre írni és kész, az rmb Spring maxi CD meg otthon figyel, ha kell biztonsági másolat, hát majd csinálunk, ésatöbbiésatöbbi.
De oké, az hogy vki paranoiás nem jelenti azt, hogy nem üldözik. De évente?! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #61173 2021.05.04. 00:31

arty írta:NE!

ha általában van plusod, de van játék amit megvennél ám előtte plusban megkaptad.... bukóóóóó :(
nem mondom, hogy gyakori, de azé' inkább rohadjon valami fillérekért örökre az accon, mint hogy akár csak egyszeris azért kelljen bármennyit is fizetnem, hogy a nemelérhető plusos játékkal játszhassak... nekem az már elég lenne, hogy az ingyenjátéknál NE kérje a bankkártya adataim :idiota: dehát sony. megszoktam, begépelem kontrollerrel.
Te...nekem még sohasem kérte :D Mondjuk lehet azé, mert el van mentve az accountban? (épp most indítottam el a wrekfest letöltését)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61174 2021.05.04. 00:32

benőmenő írta:Olvastam. Igyekszek úgy tenni, mint aki nem csekkolta már a foxpost-ot 15x a mai nap. :vigyor5:
Eheh, hát ja, ez a szopó a csomagvárásban.. Remélem az express one linket is nézted és akkor hamarosan VALAMI érkezik. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61175 2021.05.04. 00:35

Eddig ment ma is az FC5, már hányingerem volt az álmosságtól, de képtelen voltam letenni. :wilting:
Avatar
arty

Hozzászólás #61176 2021.05.04. 00:36

Moby írta:Lista
MS az isten, DE...

wd1-et ps4re vettem, ha már a 2 ott van... jó ötlet volt :( (pécén lement az 1 egyébként, de ott is csak 30frémmel, 60at akár hogy butult, nem bírta :( )
hol a dishonored2 ?!?!?!?!?!?!?!?! három dishonoredből kettő kapott 60frémet, csak AZ nem, aminek a leginkább kéne (mert pécén is éces)
mirrors edge 720p@120fps, igazi gyalázat :fogmosas:

120akkal egyébként se érek semmit, mer' nemlátom :( (ORI-val tesztelve)
gyakorlatilag nincs egy cím, amit nekem pimpeltek redmondban :(

---

Botond: lakásárak... állítólag idén se lesz megállás, szal hiába drága, akkor is venned kell a kölköknek (ha valamennyire megteheted), mer' mire felnőnek esélyük nem lesz. igen, csokra és babaváróra és 3 kölökre van kitalálva most a piac, teljes elmebaj.

kár, hogy most itt senki nem nyom már felújítást, ott is helyzet van, jöhetnének a sztorik :)
(ismerős kapott a tavaly sokallott 250k-s villanymelóra egy új ajánlatot pár hete... 800k... fontolgatja, hogy beleugrik, mielőtt 3 millió lesz)
Avatar
arty

Hozzászólás #61177 2021.05.04. 00:38

Moby írta:Te...nekem még sohasem kérte :D Mondjuk lehet azé, mert el van mentve az accountban? (épp most indítottam el a wrekfest letöltését)
valahol valamit tuti beállítottam, de nemtom mit :(

Botond írta:Hámondjuk az első kettő bárhol fent van a neten, a babaképeket egyszer kell DVDre írni és kész, az rmb Spring maxi CD meg otthon figyel, ha kell biztonsági másolat, hát majd csinálunk, ésatöbbiésatöbbi.
De oké, az hogy vki paranoiás nem jelenti azt, hogy nem üldözik. De évente?! :idiota:
ennyire nem egyszerű a dolog, sajnos. pláne amikor 700 dolgot kéne "bárhonnan" beszerezni, miközben a feléről azt se tudod, hogy kellene, nemhogy a nevét!

Springet irigylem! De van róla biztonsági mentésed?!

(amugy az volt a terv, hogy párhavonta, mer' változik az adat, de mocsok lusta vagyok.... az a pár izé, vesszen csak!)
Avatar
Botond

Hozzászólás #61178 2021.05.04. 01:00

arty írta:ennyire nem egyszerű a dolog, sajnos. pláne amikor 700 dolgot kéne "bárhonnan" beszerezni, miközben a feléről azt se tudod, hogy kellene, nemhogy a nevét!

Springet irigylem! De van róla biztonsági mentésed?!

(amugy az volt a terv, hogy párhavonta, mer' változik az adat, de mocsok lusta vagyok.... az a pár izé, vesszen csak!)
Nekem ez az egész olyan, mintha beköltöznék a gödöllői kastélyba vagy a budai várba és egész nap azon paráznék, hogy mi lesz ha elromlik 120 szobában a fűtés és akkor négyünkre már csak 200 használható hálószoba jut télen, nem 320.
Számokban valóban drámai a változás, de ha így is alakulna az első 100-150 évben gyakorlatilag nem hiszem, hogy érzékelnénk a változást.
Te szeretsz adatot menteni, mert van kifogás addig is, hogy miért nem a kertben ásod fel a veteményest, összesen ennyiről van szó, legalább egymás között ne vetítsünk már. :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #61179 2021.05.04. 08:50

Ja, és tegnap belenéztünk coopban ebbe a second extinsionba vagy mibe. Hát zseniális ahogy a x360/ps3 időkből átmentett grafika mellett az xt-s idők beépített speakerjeit idéző hangeffekteket sikerült megbolondítani a lehető legszarabb súter gémpléj koncepcióval. Nem stopperoltam, hogy mennyi idő alatt kapott uninstallt, de kellett volna, mert rekord gyanús. Pfej.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61180 2021.05.04. 09:46

En most az rdr2 mellett az x4et tolom, nagyon adja, azon gondolkozok most is ha hazaerek mibe kene fektetni, reg vitte mar el a fejem igy egy jatek, raadasul egy 6 pontos pcs bughalmaz megis jobban megfog mint az rdr pedig az is jo.

Vissza: “Leáldozott.hu”