A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6091 2016.07.05. 14:21

deep írta:Volt Iponban 1 db MSI 1070 gaming x. Holnap veszem át.
Beelőzted szegény AMDartyt :szomoru1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6092 2016.07.05. 14:24

SlickAdam írta:sziasztok!

engedett regizni a rendszer, szal feltetelezem nem lesz vilagvege most, hogy beregiztem en is.
azert jöttem, mert megint aktualissa valt a szamitogep dolog (PS4-et ma adom fel uj gazdajanak), ugyhogy gondoltam ismerösök között csak jobb P-t szamolni, mint PH-en vagy valami hasonlo oldalon. SG-n farasztottam mar privatban Moby-t, de nem akarom tultolni. ez jobb hely ilyesmire.

avatarom jol mutatja, hogy a nintendot meg mindig szeretem (söt!), de ha nem muszaj nem fogok roluk beszelni, remelem nem is leszek provokalva (Micsu itt van meg? :))

// fura ez a forum SG utan, szokni kell
Üdv itthon, végre "friss" hús, akit lehet csócsálni!

Mármint játékra fog kelleni? (Ha itt kérdezed, nyilván,de kit tudja.) Csak mert mintha azt Nintendo-onlyra akartad volna szűkíteni, ezért jó lenne tisztázni a célt.

Időszerű is lenne frissíteni a konfigajánlót, bár most - a VGA-kat tekintve -középkategória híján és a még magas árak miatt interregnum van. Mármint a topikban most az 1070 a sztár, de arra a PS4 árából nem fogja futni, de még mindig olkcsóbhban megúszod, mint ha Botond pénzügyi tanácsadójára hallgatsz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #6093 2016.07.05. 14:30

SlickAdam írta:sziasztok!

engedett regizni a rendszer, szal feltetelezem nem lesz vilagvege most, hogy beregiztem en is.
azert jöttem, mert megint aktualissa valt a szamitogep dolog (PS4-et ma adom fel uj gazdajanak), ugyhogy gondoltam ismerösök között csak jobb P-t szamolni, mint PH-en vagy valami hasonlo oldalon. SG-n farasztottam mar privatban Moby-t, de nem akarom tultolni. ez jobb hely ilyesmire.

avatarom jol mutatja, hogy a nintendot meg mindig szeretem (söt!), de ha nem muszaj nem fogok roluk beszelni, remelem nem is leszek provokalva (Micsu itt van meg? :))

// fura ez a forum SG utan, szokni kell
Akkor nem te vagy Batukán? :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #6094 2016.07.05. 14:31

Zóanagyvarázsló írta:Üdv itthon, végre "friss" hús, akit lehet csócsálni!

Mármint játékra fog kelleni? (Ha itt kérdezed, nyilván,de kit tudja.) Csak mert mintha azt Nintendo-onlyra akartad volna szűkíteni, ezért jó lenne tisztázni a célt.

Időszerű is lenne frissíteni a konfigajánlót, bár most - a VGA-kat tekintve -középkategória híján és a még magas árak miatt interregnum van. Mármint a topikban most az 1070 a sztár, de arra a PS4 árából nem fogja futni, de még mindig olkcsóbhban megúszod, mint ha Botond pénzügyi tanácsadójára hallgatsz.
Kings bounty:WOTN ma kidobott out of memory üzenettel, szeptemberben első dolgom lesz 32 gigára váltani. -.-
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6095 2016.07.05. 14:54

Zóanagyvarázsló írta:Üdv itthon, végre "friss" hús, akit lehet csócsálni!

Mármint játékra fog kelleni? (Ha itt kérdezed, nyilván,de kit tudja.) Csak mert mintha azt Nintendo-onlyra akartad volna szűkíteni, ezért jó lenne tisztázni a célt.

Időszerű is lenne frissíteni a konfigajánlót, bár most - a VGA-kat tekintve -középkategória híján és a még magas árak miatt interregnum van. Mármint a topikban most az 1070 a sztár, de arra a PS4 árából nem fogja futni, de még mindig olkcsóbhban megúszod, mint ha Botond pénzügyi tanácsadójára hallgatsz.


latod..., mint az idöjaras. de teljesen öszinte vagyok magamhoz: valszeg csak techbuzulasra vágyok inkabb.

PS4 ára + eladom a kis i3-as masinamat vinyo es PSU kivetelevel a kis csinos hazikojaban + van kis cashback akcio is, ugyhogy (sajnos uj hazzal, a regit nem szeretem) "csak" 650 ojró körül kell kiegészíteni.
és az uj gepet jo lenne megtartani, nem beleunni fel ev utan. belegondoltam, hogy majd' 2 eve volt az i7-es + 970-es gépem es az meg mindig egy bika cucc lenne, föleg a CPU. konkretan az uj CPU elmarad töle.

összeírom nemsokara miket neztem ki, konfig ajánló alapján jó vagyok-e.:)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

az RX 480-at jol sejtem, hogy utalni kell? ugy latom az EU-s arszabas az igazan nagy problema vele. tenylegesen 250 dodoert akar meg jo is lenne, bár lehet mégis jobb egy használt 970 az égbe húzva annyiert... am i right?
Avatar
Mekee

Hozzászólás #6096 2016.07.05. 15:31

BF1

"Exkluzív dögcédulák járnak a visszatérő és hűséges játékosoknak, akik:

• teljesítették a „The Road to Battlefield 1” küldetéseket a Battlefield 4 vagy a Battlefield Hardline játékokban.
• birtokolnak egy korábbi Battlefield játékot.
• részt vettek egy valós Battlefield 1 eseményen.
• részt vettek online eseményeken.
• az első játékosok a Battlefield 1-en az Origin Access és az EA Access Play First próbáknál.
• csatlakoztak a Battlefield 1 zárt alphához.
• csatlakoztak a Battlefield 1 nyílt bétához.
• teljesítettek Companion Operations műveleteket.
• a Battlefield 1 megjelenése előtti héten teljesítettek Companion Operations műveleteket.
• a legjobb döntéseket hozzák meg az AMD Radeonnal.
• vállalták a kihívást, vettek egy Epic Boxot és a Battlefield részesei akarnak lenni."
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6097 2016.07.05. 15:44

Mekee írta:BF1

"Exkluzív dögcédulák járnak a visszatérő és hűséges játékosoknak, akik:

• a legjobb döntéseket hozzák meg az AMD Radeonnal.
Hallom, ahogy a távolban megszakad egy szív. Ugyanis az előbb kb 3 percig megint volt iPon-on egy MSI1070. Aztán valaki nem a legjobb döntést hozta meg. :rinya: :rinya: :rinya:
skinnyman

Hozzászólás #6098 2016.07.05. 15:49

DanielT írta:Hallom, ahogy a távolban megszakad egy szív. Ugyanis az előbb kb 3 percig megint volt iPon-on egy MSI1070. Aztán valaki nem a legjobb döntést hozta meg. :rinya: :rinya: :rinya:

Mennyiert vesztegetik amugy, 170k?
Avatar
deep

Hozzászólás #6099 2016.07.05. 15:54

skinnyman írta:Mennyiert vesztegetik amugy, 170k?
Annyi.
Avatar
dzsingiszbatukan

Hozzászólás #6100 2016.07.05. 15:55

:sniffles:
Botond írta:Akkor nem te vagy Batukán? :D

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6101 2016.07.05. 16:03

Basszmeg, itt van!

Kép
Avatar
Mekee

Hozzászólás #6102 2016.07.05. 16:04

DanielT írta:Hallom, ahogy a távolban megszakad egy szív. Ugyanis az előbb kb 3 percig megint volt iPon-on egy MSI1070. Aztán valaki nem a legjobb döntést hozta meg. :rinya: :rinya: :rinya:
na most olyat röhögtem, hogy biztos hülyének néztek körülöttem. :nyes:

De várj, mert a legjobb döntéls az AMD-vel az lehet az hogy az, hogy nem veszed
Avatar
Botond

Hozzászólás #6103 2016.07.05. 16:10

DanielT írta:Basszmeg, itt van!
Nem lehet egész zalát kompletten IP bannolni? :o
Avatar
arty

Hozzászólás #6104 2016.07.05. 16:49

deep írta:Volt Iponban 1 db MSI 1070 gaming x. Holnap veszem át.
'nnyi?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6105 2016.07.05. 16:49

Botond írta:Nem lehet egész zalát kompletten IP bannolni? :o
Ez nem AZ.
Avatar
arty

Hozzászólás #6106 2016.07.05. 16:51

SlickAdam írta:sziasztok!

engedett regizni a rendszer, szal feltetelezem nem lesz vilagvege most, hogy beregiztem en is.
azert jöttem, mert megint aktualissa valt a szamitogep dolog (PS4-et ma adom fel uj gazdajanak), ugyhogy gondoltam ismerösök között csak jobb P-t szamolni, mint PH-en vagy valami hasonlo oldalon. SG-n farasztottam mar privatban Moby-t, de nem akarom tultolni. ez jobb hely ilyesmire.

avatarom jol mutatja, hogy a nintendot meg mindig szeretem (söt!), de ha nem muszaj nem fogok roluk beszelni, remelem nem is leszek provokalva (Micsu itt van meg? :))

// fura ez a forum SG utan, szokni kell
nem lesz gond, egyelőre.
mostmég elvan a falka a húsomon (hajráamd!), ám nem tudni ez meddig tartja őket jóllakva :(

én csak annyit tudok mondani, hogy 480at egyelőre NE vegyél :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6107 2016.07.05. 16:52

deep írta:Volt Iponban 1 db MSI 1070 gaming x. Holnap veszem át.


ezuttal is az MSI a jobb (vs ASUS)?
Avatar
arty

Hozzászólás #6108 2016.07.05. 16:53

dzsingiszbatukan írta::sniffles:
Kép
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6109 2016.07.05. 17:07

SlickAdam írta:azert jöttem, mert megint aktualissa valt a szamitogep dolog



Kép

utoljára ennél a nicnkél arra emlékszem hogy abbahagyom a gaminget :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6110 2016.07.05. 17:08

deep írta:Volt Iponban 1 db MSI 1070 gaming x. Holnap veszem át.
dögölj meg :mf1:
Avatar
deep

Hozzászólás #6111 2016.07.05. 17:20

Micsu írta:dögölj meg :mf1:
Majd igyekszem :D
Avatar
dzsingiszbatukan

Hozzászólás #6112 2016.07.05. 18:26

DanielT írta:Basszmeg, itt van!

Kép


olvasni jobban szeretek, mint irogatni a vajber ellenere is, de (bizonnyara latens kesztetes gyanant az itteniektol) minden affele mutat hogy ...

mas.

Kép

most komolyan kepesek vagytok meg megvenni barmi ujjattt... azur ketezertizenhatodik eveben a gergelyreobi szerint kb.
getrea + wicser es nukakolaseso negy miatt kell csak a kamu negy cseresznyemag nekem, egyeni szoc problema, de negyká, anyam

mas is emlitette tan, hogy oskovuletnek szamito vas figyel be es ez ciki, nem mutatna jol egy alairason vagy mi???

mero meggyozodessel vagyok, vagyis lehet csak voltam, hogy ezek a haromdemark 17k folotti celok pusztan uri-muri huncutsagok, dzsentriskedes, ilyesmi
Kép

felelos vasarlo vagyok, a hangok mondjak, hosszutavratervezekmertnemakaroksokeveiggrafikaskartyat venni es kulonben is GARANCIA VAN REA, jaj
es amindentuto: azen penzem en dolgoztam meg erte azt... kis piac vagyunk... stb.
Kép
ahogy az ero mondotta vala: itt van mar reg a kanaan, sajat testreszabhato jatekok (csocsok, fasz(ok), mindkettok kinek mi koll) KELLO felbontas, kikapcsolhato szarsagok (ugye az utunk eloszor az OPTIMUSZBA vezet es nem a me nem jatszunk maba) csak eljuk meg mikor az elet nevu gameben is lesz load game
amen, khm...
ugylegyen
Spoiler
Kép

Kép
Kép
Spoiler
Kép

Spoiler
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #6113 2016.07.05. 18:29

Dani! Megérkezett a Radejon 480! :buck:
Egyelőre él az alaplap is! De valaminek kicsit fura szaga van, mintha ampersza....--..--..-.-Xxx-.-.sacx-yx.cy-x.cy....--.-.
_________________________________________________
_____________
__
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6114 2016.07.05. 18:32

VAS 3.0 plan

CPU: i5 6600K

Cooler: Noctua NH-C14S
nem birom a böhöm nagy "8" kilos tower hütöket, ez elegge ninja (bar tönk-ninja) es ugy latom egy 4.2-4.4-es OC-t siman lekezel

RAM: 16GB (2x8) Corsair Vengeance LPX DDR4-3000
vannak tesztek, amik elhanyagolhatonak hozzak ki a gyorsabb memoria fölenyet, de a DF videok megis elegge meggyöztek. ugy lattam a 3000 mHz a valasztovonal teljesitmenyben is, s arban is csak picit dragabb a standard moduloknal, mig efelett mar durvan bedragulnak

MB: MSI Z170A Krait Gaming 3X
opcio volt ASUS legolcsobb Z170-ese, a Z170-P 110 €-ert, amiböl 20-at visszaadnak az i5-el kombinalva. na de lattam van ez az MSI 140-ert, amiböl i5-el karöltve 45-öt pattintanak. 5 euro felarat csak meger. az ajanlott ASRock szinten 110 € es nincs akcioban.

GPU: MSI GTX1070 Gaming X 8G
meg mindig nem tudom az ujak kozott melyik a legjobb marka. mindenesetre ez olcsobb, mint az ASUS. viszont varni kell ra, 8.-at irnak, hogy jön uj szallitmany.

Case: Phanteks P400
orakon at nezegettem a kuckokat, de minden igeretes hazban van valami olyan ordas hülyeseg, hogy agyam ketteall. ez tunt a legjobbnak, ha nem akarok 200+ €-t költeni. nyilvan nem akarok...

maradt régröl:
HDD: 1 TB Seagate (vagy WD? nem is tudom) 3,5"
SSD (W10): 120 GB Samsung (!A! matuzsálem, mar a tipusat se tudom)
PSU: Seasonic M12 II EVO 620W

keret ki lett maxolva, ugyhogy ez par het mulva:
SDD #2 (olcso, csak jatekoknak): 250GB Samsung 750 EVO

approved?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6115 2016.07.05. 18:32

Moby írta:Dani! Megérkezett a Radejon 480! :buck:
Egyelőre él az alaplap is! De valaminek kicsit fura szaga van, mintha ampersza....--..--..-.-Xxx-.-.sacx-yx.cy-x.cy....--.-.
_________________________________________________
_____________
__


mit is irtal? 4 vagy 8 GB?
Avatar
Moby

Hozzászólás #6116 2016.07.05. 18:35

SlickAdam írta:mit is irtal? 4 vagy 8 GB?

Ezt ebben a pillanatban még nem tudjuk. 4GB-osnak született, holnap kiderül lesz-e belőle növendék 8 gigás.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6117 2016.07.05. 19:16

SlickAdam írta:VAS 3.0 plan

CPU: i5 6600K

Cooler: Noctua NH-C14S
nem birom a böhöm nagy "8" kilos tower hütöket, ez elegge ninja (bar tönk-ninja) es ugy latom egy 4.2-4.4-es OC-t siman lekezel

RAM: 16GB (2x8) Corsair Vengeance LPX DDR4-3000
vannak tesztek, amik elhanyagolhatonak hozzak ki a gyorsabb memoria fölenyet, de a DF videok megis elegge meggyöztek. ugy lattam a 3000 mHz a valasztovonal teljesitmenyben is, s arban is csak picit dragabb a standard moduloknal, mig efelett mar durvan bedragulnak

MB: MSI Z170A Krait Gaming 3X
opcio volt ASUS legolcsobb Z170-ese, a Z170-P 110 €-ert, amiböl 20-at visszaadnak az i5-el kombinalva. na de lattam van ez az MSI 140-ert, amiböl i5-el karöltve 45-öt pattintanak. 5 euro felarat csak meger. az ajanlott ASRock szinten 110 € es nincs akcioban.

GPU: MSI GTX1070 Gaming X 8G
meg mindig nem tudom az ujak kozott melyik a legjobb marka. mindenesetre ez olcsobb, mint az ASUS. viszont varni kell ra, 8.-at irnak, hogy jön uj szallitmany.

Case: Phanteks P400
orakon at nezegettem a kuckokat, de minden igeretes hazban van valami olyan ordas hülyeseg, hogy agyam ketteall. ez tunt a legjobbnak, ha nem akarok 200+ €-t költeni. nyilvan nem akarok...

maradt régröl:
HDD: 1 TB Seagate (vagy WD? nem is tudom) 3,5"
SSD (W10): 120 GB Samsung (!A! matuzsálem, mar a tipusat se tudom)
PSU: Seasonic M12 II EVO 620W

keret ki lett maxolva, ugyhogy ez par het mulva:
SDD #2 (olcso, csak jatekoknak): 250GB Samsung 750 EVO

approved?
Ez így nem rossz szerintem, de én szoftverben utazom, nem hardverben.


Mindenesetre SSD-ből tényleg erősen ajánlott a 250-es, néhány játék már szinte egymaga nem férne fel rendszer mellé a 120-asra. A Seagate-ek tudnak neccesek lenni, de nagyon típustól függ, én most WD Redet vennék SSD mögé. A RAM-nál a Corsairt nem értem, a maga árkategóriájában arról hallani a legtöbb problémát. Nincs vele semmi nagyobb gond, de legfeljebb annyira számít nagy márkának, mint hagyományból a Chieftech. Itt tápban a BeQuiet a menő, de a Seasonic mindig minőségi választás, most hadd ne számolgassam, hogy a 620 W mennyire sok, de az biztos, hogy bőven elég lesz.

Egyébként meg játsszál, anélkül szart se ér az egész, inkább idd el!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6118 2016.07.05. 19:23

Zóanagyvarázsló írta:Ez így nem rossz szerintem, de én szoftverben utazom, nem hardverben.


Mindenesetre SSD-ből tényleg erősen ajánlott a 250-es, néhány játék már szinte egymaga nem férne fel rendszer mellé a 120-asra. A Seagate-ek tudnak neccesek lenni, de nagyon típustól függ, én most WD Redet vennék SSD mögé. A RAM-nál a Corsairt nem értem, a maga árkategóriájában arról hallani a legtöbb problémát. Nincs vele semmi nagyobb gond, de legfeljebb annyira számít nagy márkának, mint hagyományból a Chieftech. Itt tápban a BeQuiet a menő, de a Seasonic mindig minőségi választás, most hadd ne számolgassam, hogy a 620 W mennyire sok, de az biztos, hogy bőven elég lesz.

Egyébként meg játsszál, anélkül szart se ér az egész, inkább idd el!


nem vagom mi a jo RAM brand. laptopokba, meg a korabbi vasakba is mindig Corsair-t tettem, meg ritkan Kingston-t es sose volt bajuk.
megleptek amugy a RAM árak. meg tavaly is egy 2x4GB DDR3-as modulszett siman 60 euro körül mozgott, most meg mar 2x8GB DDR4-esek vannak 70-80-ert, ilyen 2400-3000 mHz-esek. ennyiert még G.Skill meg Geil meg kukim tudja mik vannak, de ezek annyira nevetsegesen hangzanak, hogy meg se nezem öket (de nem irom le öket, csak na...).
jobb lenne valami "gamer" RAM? :nemtudom:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6119 2016.07.05. 19:26

SlickAdam írta:VAS 3.0 plan

CPU: i5 6600K

Cooler: Noctua NH-C14S
nem birom a böhöm nagy "8" kilos tower hütöket, ez elegge ninja (bar tönk-ninja) es ugy latom egy 4.2-4.4-es OC-t siman lekezel

RAM: 16GB (2x8) Corsair Vengeance LPX DDR4-3000
vannak tesztek, amik elhanyagolhatonak hozzak ki a gyorsabb memoria fölenyet, de a DF videok megis elegge meggyöztek. ugy lattam a 3000 mHz a valasztovonal teljesitmenyben is, s arban is csak picit dragabb a standard moduloknal, mig efelett mar durvan bedragulnak

MB: MSI Z170A Krait Gaming 3X
opcio volt ASUS legolcsobb Z170-ese, a Z170-P 110 €-ert, amiböl 20-at visszaadnak az i5-el kombinalva. na de lattam van ez az MSI 140-ert, amiböl i5-el karöltve 45-öt pattintanak. 5 euro felarat csak meger. az ajanlott ASRock szinten 110 € es nincs akcioban.

GPU: MSI GTX1070 Gaming X 8G
meg mindig nem tudom az ujak kozott melyik a legjobb marka. mindenesetre ez olcsobb, mint az ASUS. viszont varni kell ra, 8.-at irnak, hogy jön uj szallitmany.

Case: Phanteks P400
orakon at nezegettem a kuckokat, de minden igeretes hazban van valami olyan ordas hülyeseg, hogy agyam ketteall. ez tunt a legjobbnak, ha nem akarok 200+ €-t költeni. nyilvan nem akarok...

maradt régröl:
HDD: 1 TB Seagate (vagy WD? nem is tudom) 3,5"
SSD (W10): 120 GB Samsung (!A! matuzsálem, mar a tipusat se tudom)
PSU: Seasonic M12 II EVO 620W

keret ki lett maxolva, ugyhogy ez par het mulva:
SDD #2 (olcso, csak jatekoknak): 250GB Samsung 750 EVO

approved?


bőven ráérsz gépet venni ősz előtt mikor jönnek a játékok, neked meg a 4k kijelzőhöz ez kevés (vagy nem 4ks az oled tvd?)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6120 2016.07.05. 19:27

Micsu írta:bőven ráérsz gépet venni ősz előtt mikor jönnek a játékok, neked meg a 4k kijelzőhöz ez kevés (vagy nem 4ks az oled tvd?)


nekem nincsen 4k kijelzöm :(
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6121 2016.07.05. 19:28

SlickAdam írta:nem vagom mi a jo RAM brand. laptopokba, meg a korabbi vasakba is mindig Corsair-t tettem, meg ritkan Kingston-t es sose volt bajuk.
megleptek amugy a RAM árak. meg tavaly is egy 2x4GB DDR3-as modulszett siman 60 euro körül mozgott, most meg mar 2x8GB DDR4-esek vannak 70-80-ert, ilyen 2400-3000 mHz-esek. ennyiert még G.Skill meg Geil meg kukim tudja mik vannak, de ezek annyira nevetsegesen hangzanak, hogy meg se nezem öket (de nem irom le öket, csak na...).
jobb lenne valami "gamer" RAM? :nemtudom:
A Kingston tökéletes ócsóram, sőt megbízhatóbb, mint a Corsair, szóval nem cifrázásról van szó, nem kell márkára hajtani.

De itt vannak nálam hozzáértőbbek, ez tényleg csak egy szinte zárójeles rész, amihez hozzá tudtam szólni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6122 2016.07.05. 19:28

SlickAdam írta:nekem nincsen 4k kijelzöm :(
Neked se lesz Botond a barátod :szomoru1:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6123 2016.07.05. 19:30

Zóanagyvarázsló írta:Neked se lesz Botond a barátod :szomoru1:


mi baj Botond-al, hogy rendre öt emlegetitek? triple 4K monitort tol mar 3way GTX 1080-al vagy mijazisten? :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6124 2016.07.05. 19:38

dzsingiszbatukan írta:...

van még nálad abból amit szedsz? :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6125 2016.07.05. 19:39

SlickAdam írta:nekem nincsen 4k kijelzöm :(
én annyit tennék hozzá hogy ramból vehetsz kisebb mhzset is pl 2600osat is 2 kattintással fel tudod tenni 3000e biosból, minőségieknek meg se kottyan
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #6126 2016.07.05. 19:43

SlickAdam írta:mi baj Botond-al, hogy rendre öt emlegetitek? triple 4K monitort tol mar 3way GTX 1080-al vagy mijazisten? :D
Ne becsüld ennyire alá!
Avatar
Moby

Hozzászólás #6127 2016.07.05. 19:44

Zóanagyvarázsló írta:Neked se lesz Botond a barátod :szomoru1:
Az nem jelent semmitse! Botondnak pl. van a Tinman országos cimborája, na neki sincs négykája, oszt mégis milyen jól megértik egymást! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #6128 2016.07.05. 20:29

SlickAdam írta:nem vagom mi a jo RAM brand. laptopokba, meg a korabbi vasakba is mindig Corsair-t tettem, meg ritkan Kingston-t es sose volt bajuk.
megleptek amugy a RAM árak. meg tavaly is egy 2x4GB DDR3-as modulszett siman 60 euro körül mozgott, most meg mar 2x8GB DDR4-esek vannak 70-80-ert, ilyen 2400-3000 mHz-esek. ennyiert még G.Skill meg Geil meg kukim tudja mik vannak, de ezek annyira nevetsegesen hangzanak, hogy meg se nezem öket (de nem irom le öket, csak na...).
jobb lenne valami "gamer" RAM? :nemtudom:
Corsair ramról én is lebeszélnélek, szerintem is kingston hyperxek között nézz szét inkább.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6129 2016.07.05. 20:32

Ezt nézd Arty!

phpBB [media]


Avatar
Botond

Hozzászólás #6130 2016.07.05. 20:36

DanielT írta:Ez nem AZ.
Akkor ki ez a fasz? :o
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6132 2016.07.05. 20:49

Botond írta:A várva várt win store akciók is eljöttek!!!!!4 :nezze:
Én is ma néztem a store-t melóban, a fő poén, hogy a Tomb Raider nem akciós. Úgy tűnik szeretnék megtartani azt a 2% alatti piaci részesedést. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6133 2016.07.05. 20:57

Ez meg őrület, Symphony of the Night VAKON:
(stream, tehát most kedd este kb este 10-ig megy)
phpBB [media]
Avatar
Necro

Hozzászólás #6134 2016.07.05. 21:02

Első steak próbálkozás (bementem krumpliért a tescóba és le volt félárazva az argentin(?) marha rostélyos). A krumpli lekéste, mire elkészült megettem a húst magában.

*isten megbaszná a dropboxot
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6135 2016.07.05. 21:06

Necro írta:Első steak próbálkozás (bementem krumpliért a tescóba és le volt félárazva az argentin(?) marha rostélyos). A krumpli lekéste, mire elkészült megettem a húst magában.

*isten megbaszná a dropboxot
A dropbox a kép lenne? Ha igen, küzdj még vele, mert megnézném. Direktbe is csatolhatod, komment mező alatt csatolmányok fül.
Avatar
Moby

Hozzászólás #6136 2016.07.05. 21:08

Na, tudom moderáltan érdekli a coret a 480, de hogy legyen valami értelme, hogy szereztem belőle:
- az alaplapom nem égett le! (még)
- sajnos a balfaszságom miatt szétbasztam a procituning profilomat, jelenleg alapin fut, melózni kell a tucsinggal megint, így sok értelme nincs faszméricskélésre, egy firestrikeot azért futtattam, 12061 grafpötty.
- witcher3-at futtattam hosszabban, ugyanavval a beállítással mint a 970 ment. meglepóen megingathatatlan 60fps-el fut, amihez korábban még proci tuning is kellett, DE(!) valami mocibuzizás történt a blood&wine kapcsán. Szóval fogalmam sincs mennyire releváns tapasztalat egyáltalán. Annyira biztosan, hogy egy 480-al a wicser3, minden überen kivétel árnyék közepesen, hairworks offal folyik a witcher3 jelenlegi állapotjában.
- a szoftveres körítés okádékszar. Ez a crimson vagy miafaszom maga a ui pokol, ez a tuningméricskélős wattaman meg ötből egyszer kifagy. És az egész nem tud faszt sem. Viszont alapból full az rgb dinamikatartományban megy, ami plusz pont, bár állításra lehetőséget sem találtam eddig (bár így a fasz se akarja állítani :) )
- ami viszont teljesen meglepő, váratlan, mi több fura, az a foshűtő hangja. Namerhogy én ugye ismerten háklis vagyok ilyesmire, de ez a kártya így gyáriban is nem hogy nem hangos, hanem halk. Igen. Vicc, de halk. Melegszik a kártya mint a k.isten, 82 fokokat mutat ez a világszara wattman, meg 2K-s pörgettyűt, de én mindebből nem hallok faszt se. Fülre semmivel nem hangosabb, mint az msi 970 volt, viszont biztosan halkabb mint a giga vagy a palit 970-em volt(a coilwhine miatt). Mindez azért váratlan, mert én sokkal de sokkal szarabbra készültem, és a tegnapi kifúrom annak szólt, hogy rögvest rendeltem hozzá egy customhűtőt(accelero mono plust), hogy a rövid időt amit nálam tölt is kussban tegye. Namost az lett a végeredmény, hogy a kártya előbb érkezett meg egy nappal mint a hűtő. Ami így valószínűleg a dobozában is marad.
Na, nem kizárt: lesz ebből még kétkártyás cucc :D
Avatar
Necro

Hozzászólás #6137 2016.07.05. 21:09

Csatolási próba
IMG_1780.JPG
Avatar
Moby

Hozzászólás #6138 2016.07.05. 21:12

Kellene Goblinúr, hogy belefosotoppolja a kukacokat :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6139 2016.07.05. 21:14

Necro írta:Csatolási próba
IMG_1780.JPG
10/10 :worship: :worship: :worship:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6140 2016.07.05. 21:17

Moby írta:Na, tudom moderáltan érdekli a coret a 480, de hogy legyen valami értelme, hogy szereztem belőle:
- az alaplapom nem égett le! (még)
- sajnos a balfaszságom miatt szétbasztam a procituning profilomat, jelenleg alapin fut, melózni kell a tucsinggal megint, így sok értelme nincs faszméricskélésre, egy firestrikeot azért futtattam, 12061 grafpötty.
- witcher3-at futtattam hosszabban, ugyanavval a beállítással mint a 970 ment. meglepóen megingathatatlan 60fps-el fut, amihez korábban még proci tuning is kellett, DE(!) valami mocibuzizás történt a blood&wine kapcsán. Szóval fogalmam sincs mennyire releváns tapasztalat egyáltalán. Annyira biztosan, hogy egy 480-al a wicser3, minden überen kivétel árnyék közepesen, hairworks offal folyik a witcher3 jelenlegi állapotjában.
- a szoftveres körítés okádékszar. Ez a crimson vagy miafaszom maga a ui pokol, ez a tuningméricskélős wattaman meg ötből egyszer kifagy. És az egész nem tud faszt sem. Viszont alapból full az rgb dinamikatartományban megy, ami plusz pont, bár állításra lehetőséget sem találtam eddig (bár így a fasz se akarja állítani :) )
- ami viszont teljesen meglepő, váratlan, mi több fura, az a foshűtő hangja. Namerhogy én ugye ismerten háklis vagyok ilyesmire, de ez a kártya így gyáriban is nem hogy nem hangos, hanem halk. Igen. Vicc, de halk. Melegszik a kártya mint a k.isten, 82 fokokat mutat ez a világszara wattman, meg 2K-s pörgettyűt, de én mindebből nem hallok faszt se. Fülre semmivel nem hangosabb, mint az msi 970 volt, viszont biztosan halkabb mint a giga vagy a palit 970-em volt(a coilwhine miatt). Mindez azért váratlan, mert én sokkal de sokkal szarabbra készültem, és a tegnapi kifúrom annak szólt, hogy rögvest rendeltem hozzá egy customhűtőt(accelero mono plust), hogy a rövid időt amit nálam tölt is kussban tegye. Namost az lett a végeredmény, hogy a kártya előbb érkezett meg egy nappal mint a hűtő. Ami így valószínűleg a dobozában is marad.
Na, nem kizárt: lesz ebből még kétkártyás cucc :D
Hát ez egy csodás szerelmi történet, amit ez a custom hűtő méltón koronáz meg! A végére 240k-ból szerintem összehozod a 980ti szintet, 2x akkora fogyasztással. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #6141 2016.07.05. 21:18

DanielT írta:Hát ez egy csodás szerelmi történet, amit ez a custom hűtő méltón koronáz meg! A végére 240k-ból szerintem összehozod a 980ti szintet, 2x akkora fogyasztással. :D

Négyet semmiképp nem tervezek belőle venni ^.^


(százhúszbó megvan a kettő)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2016.07.05. 21:22-kor.
Avatar
Necro

Hozzászólás #6142 2016.07.05. 21:19

Ilyen volt az alapanyag. Nem tudom BP-n pálya-e, de itt Debrecenben nulla az opciók száma. Viszont ezután néha rá fogok nézni a tescóra a reggeli órákban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6143 2016.07.05. 21:25

Necro írta:Ilyen volt az alapanyag. Nem tudom BP-n pálya-e, de itt Debrecenben nulla az opciók száma. Viszont ezután néha rá fogok nézni a tescóra a reggeli órákban.
Ja, a Tesco Finest teljesen frankó, simán megvenném én is. Ahol tuti van mindig az az Aldi egyébként.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6144 2016.07.05. 21:25

Necro írta:Ilyen volt az alapanyag. Nem tudom BP-n pálya-e, de itt Debrecenben nulla az opciók száma. Viszont ezután néha rá fogok nézni a tescóra a reggeli órákban.
nem rossz bár bélszin a legjobb steaknek szvsz

már ajánlottam amúgy, nagyon jó termékek, sok áruházban lehet kapni
Avatar
Necro

Hozzászólás #6145 2016.07.05. 21:28

DanielT írta:Ja, a Tesco Finest teljesen frankó, simán megvenném én is. Ahol tuti van mindig az az Aldi egyébként.
Itteni Aldikban csak dobozos fagyasztott van, ehhez még csak hasonlót sem láttam soha.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6146 2016.07.05. 21:30

Necro írta:Csatolási próba
IMG_1780.JPG


durvan nez ki.
de nemregiben neztem meg az Earthlings-et, azota durvan megcsappant a husfogyasztasom, mert a "humanus" hus nem occso es nem kapni mindenhol.:(
Avatar
Moby

Hozzászólás #6147 2016.07.05. 21:32

Micsu írta:nem rossz bár bélszin a legjobb steaknek szvsz

már ajánlottam amúgy, nagyon jó termékek, sok áruházban lehet kapni
A hamburgerpogácsájukat kipróbálom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #6148 2016.07.05. 21:32

Necro írta:Itteni Aldikban csak dobozos fagyasztott van, ehhez még csak hasonlót sem láttam soha.
A dobozos, fagyasztottról beszélek én is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #6149 2016.07.05. 21:33

SlickAdam írta:durvan nez ki.
de nemregiben neztem meg az Earthlings-et, azota durvan megcsappant a husfogyasztasom, mert a "humanus" hus nem occso es nem kapni mindenhol.:(

Humánus hús? Az milyen? :fejvakaras:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6150 2016.07.05. 21:34

Moby írta:A hamburgerpogácsájukat kipróbálom.
én már toltam, jófajta, zing burger használja ezt a pogácsát amúgy, pesti vagy, lehet már ettél ott
Avatar
Necro

Hozzászólás #6151 2016.07.05. 21:37

DanielT írta:A dobozos, fagyasztottról beszélek én is.
Azt hittem a fagyasztott szentségtörés. Ha budapesti lennék (ottani fizetéssel :nyes:) akkor tőlük vásárolnék (fitmarket boltokban kapható elvileg a cuccuk).
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6152 2016.07.05. 21:38

Moby írta:Humánus hús? Az milyen? :fejvakaras:


lattad a (doku)filmet? ha nem, keress ra YT-on is fentvan full.

lenyeg, hogy nem mindegy hogy milyen körülmenyek között nönek fel a szerencsetlen allatok, mit kapnak enni (ez egeszsegugyi szempontbol is fontos) es hogy mikent pusztulnak el, hogy aztan felfaljuk öket. nem greenpeace baszas ez, eleg megnezni a filmet.

nem akarok vegetarianus lenni, nincs bajom azzal, ha elpusztulnak az allatok az en gyomrom miatt. de en olcso hust többet nem veszek a szamba, az kurvaisten. (a tesco premium hus meg mindig az a kategoria)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #6153 2016.07.05. 21:40

SlickAdam írta:durvan nez ki.
de nemregiben neztem meg az Earthlings-et, azota durvan megcsappant a husfogyasztasom, mert a "humanus" hus nem occso es nem kapni mindenhol.:(
ilyen alapon az emberekről is nézhetsz hasonló dokfilmet majd az utcára meg nem mész ki utána soha :)
kegyetlenségeket össze lehet gyűjteni több órányit, főleg hogy sok országban nincs semmi előírás az állatok vágásával kapcsolatban, nah az eu pont nem ilyen, persze itt is vannak kivételek de épp nem az élve nyúzás, pörzsölés meg hasonlók mennek
azt meg én se értem miért kell mindenféle állatot megenni, pár félét eszek meg én is, elvből kóstolni se kóstoltam meg rengeteget
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6154 2016.07.05. 21:45

Micsu írta:ilyen alapon az emberekről is nézhetsz hasonló dokfilmet majd az utcára meg nem mész ki utána soha :)
kegyetlenségeket össze lehet gyűjteni több órányit, főleg hogy sok országban nincs semmi előírás az állatok vágásával kapcsolatban, nah az eu pont nem ilyen, persze itt is vannak kivételek de épp nem az élve nyúzás, pörzsölés meg hasonlók mennek
azt meg én se értem miért kell mindenféle állatot megenni, pár félét eszek meg én is, elvből kóstolni se kóstoltam meg rengeteget


ja, szerencsere az EU valoszinuleg jobb, mint a filmben latottak, de ez se garancia semmire. még a bio plecsni se (ugye az az allattartast is szabalyozza).

legtutibb itt az egyik helyi üzlet, ami megtovabb megy es tenyleg csak regioban elöallitott cuccokat arul. allatkak felnönek teljesen egeszsegesen, boldogan, szteroidok es hulyesegek nelkul, majd bimm! mint a villam halnak meg szenvedes nelkul. par ora es az uzletben a husuk. igaz 2-3-szor annyiba kerül 1kg, ugyhogy X összegböl annyival kevesebbet tudok venni. ami nem is biztos, hogy rossz dolog.

mindenesetre a lenti steak jol nez ki.:)
Avatar
Moby

Hozzászólás #6155 2016.07.05. 21:48

SlickAdam írta:lattad a (doku)filmet? ha nem, keress ra YT-on is fentvan full.

lenyeg, hogy nem mindegy hogy milyen körülmenyek között nönek fel a szerencsetlen allatok, mit kapnak enni (ez egeszsegugyi szempontbol is fontos) es hogy mikent pusztulnak el, hogy aztan felfaljuk öket. nem greenpeace baszas ez, eleg megnezni a filmet.

nem akarok vegetarianus lenni, nincs bajom azzal, ha elpusztulnak az allatok az en gyomrom miatt. de en olcso hust többet nem veszek a szamba, az kurvaisten. (a tesco premium hus meg mindig az a kategoria)
Ez vilinger, csak amiről te beszélsz az a jó minőségű, meg a szar minőségű alapanyagok végtelen skálájának kérdésköre. Node mitől lesz humánus? Mer ha a legócskább szarhús is táplál embert (még ha egészségtelenül is), akkor az humánus. Nem? Egyébként meg ennyi húst, amit az emberek ma megesznek nem lehet normális minőségben előállítani. Képtelenség. Amikor (és ahol) az emberek még viszonylag szimbiózisban élnek az állatokkal, amiket megzabálnak, na ott nincs minden nap hús az asztalon. Időszakosan van. Mint minden más. Ma már ezek nem is ismert fogalmak, hogy szezonzöldség, meg szezongyümölcs. Rothadásig van hús meg minden fasz 365/7/24-ben. Ez már csak üzemi szinten lehetséges.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6156 2016.07.05. 21:58

Moby írta:Ez vilinger, csak amiről te beszélsz az a jó minőségű, meg a szar minőségű alapanyagok végtelen skálájának kérdésköre. Node mitől lesz humánus? Mer ha a legócskább szarhús is táplál embert (még ha egészségtelenül is), akkor az humánus. Nem? Egyébként meg ennyi húst, amit az emberek ma megesznek nem lehet normális minőségben előállítani. Képtelenség. Amikor (és ahol) az emberek még viszonylag szimbiózisban élnek az állatokkal, amiket megzabálnak, na ott nincs minden nap hús az asztalon. Időszakosan van. Mint minden más. Ma már ezek nem is ismert fogalmak, hogy szezonzöldség, meg szezongyümölcs. Rothadásig van hús meg minden fasz 365/7/24-ben. Ez már csak üzemi szinten lehetséges.


az allattartasrol van szo, nem az emberek taplalasarol.
ja, minden rendelkezesre all mindig es mindenhol. ez tarthatatlan. TED-en neztem minap egy par perces kis mini-elöadast. csavoka elhatartozta, hogy weekday-veggie lesz. a nevben benne van minden. nem buta gondolat.:)

de OFF vege.
Avatar
Moby

Hozzászólás #6157 2016.07.05. 22:04

Én értem, csak ez az egésznek egy olyan kicsi szelete, hogy nemigaz. Miért pont a hús? a többit miért nem? Minden nap zabálunk cukrot, sót, finomlisztet/lisztből készült dolgokat. Döbbenetes, korábban elképzelhetetlen mennyiségben. Na ezek előbb basznak be a földbe, mint az olcsóhús. Persze szegény állatkák meg minden, én is sajnálom őket, de csomó ember él ám szinténgeciszarul, csak őket nem esszük meg (még) :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #6158 2016.07.05. 22:09

Óbazdmeg, most vettem csak észre, hogy mivel indul ez a crimsongeci:
Redesigned. Refined. Supercharged.
Most akkor már van egy supercharged konzolom(supercharged hűtéssel!), és hozzá egy supercharged pécém, by AMD. Azthiszem képtelenség az élményt tovább fokozni :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #6159 2016.07.05. 22:10

Moby írta:Én értem, csak ez az egésznek egy olyan kicsi szelete, hogy nemigaz. Miért pont a hús? a többit miért nem? Minden nap zabálunk cukrot, sót, finomlisztet/lisztből készült dolgokat. Döbbenetes, korábban elképzelhetetlen mennyiségben. Na ezek előbb basznak be a földbe, mint az olcsóhús. Persze szegény állatkák meg minden, én is sajnálom őket, de csomó ember él ám szinténgeciszarul, csak őket nem esszük meg (még) :)


jo, ez egy vegtelen gondolatmenet.
en most megis csak az allatokra gondolok, akiknek tudjuk mi az egyetlen eletceljuk... annyi törtent, hogy a film utan atgondoltam mifele termekeket tamogatok a penztarcammal. na ja, mintha szamitana valamit. de hat az angol bunko is elment szavazni, mert az ö szavazata nem szamit ugyse ... :falbav: :nevetes1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #6160 2016.07.05. 22:18

Hát az egy jó nagy össznépi emberkísérlet lenne, ha egyszercsak valaki nyitna egy gyárat, ahol kvázi "élet" nélkül tudnának húst előállítani :D Egy baszomnagy gép, amibe az egyik oldalon tolnák bele a vegyületek, a másik oldalon meg gyönne a marhalábszár. És haladunk efelé ám, és kvázi ez is megvalósítaná részben az általad vágyottakat.
De ennék is onnan vajon? :fejvakaras:

Vissza: “Leáldozott.hu”