A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #61041 2021.05.01. 11:55

60 FPS-re belőtt játékhoz is kell a VRR. Azt a kevés esetet, ahol beeseget, pont megoldaná.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61042 2021.05.01. 14:34

aabyssx írta:60 FPS-re belőtt játékhoz is kell a VRR. Azt a kevés esetet, ahol beeseget, pont megoldaná.
Neked mi nem tartja a 60at ps5ön?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #61043 2021.05.01. 16:28

Botond írta:Neked mi nem tartja a 60at ps5ön?
A Digital Foundry.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61044 2021.05.01. 17:15

aabyssx írta:A Digital Foundry.
Akkor azt nem szabad elindítani, a többi játékot kell nyomni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #61045 2021.05.01. 17:25

Botond írta:Akkor azt nem szabad elindítani, a többi játékot kell nyomni.
Pl. a Crysis remastert, ami konzolon ha jól tudom Series X-en a legélvezhetőbb, pont a VRR miatt? :D
Közben lepörgött a God of War: Chains of Olympus PS3-on. Egynek jó volt, de normalon baromi könnyű. Csak elrontott QTE-től és a final boss hülye gimmickje kifundálása alatt láttam game overt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61046 2021.05.01. 18:08

Deep, Tas, több helyen olvasom, hogy fagyogat a Returnal Nálatok mi van?
Avatar
deep

Hozzászólás #61047 2021.05.01. 18:20

Moby írta:Deep, Tas, több helyen olvasom, hogy fagyogat a Returnal Nálatok mi van?
Nálam egyszer se eddig. Ment összesen 7 órát kb.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61048 2021.05.01. 19:10

Moby írta:Deep, Tas, több helyen olvasom, hogy fagyogat a Returnal Nálatok mi van?
12 óra van benne. Egyszer crashelt miközben Deep-et néztem kép a képben a játék mellett.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61049 2021.05.01. 22:29

Gyünnek itt sorban a CP2077 mémek, én meg gyanútlanul tolom az RDR1-et, szanaszét patchelve és pimpelve next gen minőségre, és akkor bemegyek napnyugtakor egy házikóba, ahol is a gazda nagyot ásít és lefekszik.
Az ágy közepére, az ágyra 90 fokot bezárva, az ágy a fejét és félig a felsőtestét támasztja alá, a többi lebeg bele a szoba közepébe. Screenshotolást kikapcsoltam a boxon, szóval kép nincs, jöhetnek a CP2077 mémek továbbra is.
Avatar
eje75

Hozzászólás #61050 2021.05.02. 00:32

Lement a Without remorse.... gecijó volt
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61051 2021.05.02. 11:46

Botond írta:Gyünnek itt sorban a CP2077 mémek, én meg gyanútlanul tolom az RDR1-et, szanaszét patchelve és pimpelve next gen minőségre, és akkor bemegyek napnyugtakor egy házikóba, ahol is a gazda nagyot ásít és lefekszik.
Az ágy közepére, az ágyra 90 fokot bezárva, az ágy a fejét és félig a felsőtestét támasztja alá, a többi lebeg bele a szoba közepébe. Screenshotolást kikapcsoltam a boxon, szóval kép nincs, jöhetnek a CP2077 mémek továbbra is.
Fekete meg feher esete ugyebar, talalsz 1 bugot maris cyberpunk magassagokban az rdr :taps: :banplz:
Minden jatek cyberpunk minoseg mert mindegyikben van bug? Mehet a mai nap margojara :fogmosas:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #61052 2021.05.02. 15:39

Micsu írta:Fekete meg feher esete ugyebar, talalsz 1 bugot maris cyberpunk magassagokban az rdr :taps: :banplz:
Minden jatek cyberpunk minoseg mert mindegyikben van bug? Mehet a mai nap margojara :fogmosas:
Én inkább nem akartam belefolyni ilyen apróságokba, hogy egy random NPC fekszik le furcsán aludni néha vs. a player character minden egyes alkalommal. :fogmosas:
Avatar
eje75

Hozzászólás #61053 2021.05.02. 15:59

Botond írta:Gyünnek itt sorban a CP2077 mémek, én meg gyanútlanul tolom az RDR1-et, szanaszét patchelve és pimpelve next gen minőségre, és akkor bemegyek napnyugtakor egy házikóba, ahol is a gazda nagyot ásít és lefekszik.
Az ágy közepére, az ágyra 90 fokot bezárva, az ágy a fejét és félig a felsőtestét támasztja alá, a többi lebeg bele a szoba közepébe. Screenshotolást kikapcsoltam a boxon, szóval kép nincs, jöhetnek a CP2077 mémek továbbra is.
Ez előbb láttam egy YT videót a CP2077-ről:player a hátsó ülésen ült, a vezető menet közben egyszer csak kiszállt az autó meg meg ment tovább önvezető üzemmódban... ennek még szó szerint évek kellettek volna...
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #61054 2021.05.02. 16:12

Ez a májusi psplus elég lelombozó. Ha nem lenne a collection, eddig nem lettem volna túl boldog.
Avatar
deep

Hozzászólás #61055 2021.05.02. 16:21

Greyfox írta:Ez a májusi psplus elég lelombozó. Ha nem lenne a collection, eddig nem lettem volna túl boldog.
Minek kéne benne lennie, hogy boldoggá tegyen? Tegyék bele a Village-et, esetleg a Returnal-t? az új Ratchetet?
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #61056 2021.05.02. 16:31

deep írta:Minek kéne benne lennie, hogy boldoggá tegyen? Tegyék bele a Village-et, esetleg a Returnal-t? az új Ratchetet?
Csak ez a két véglet létezik. Gagyi szarok, meg a 80 dolláros játékok! :nemtudom:
Castle82

Hozzászólás #61057 2021.05.02. 16:44

Greyfox írta:Csak ez a két véglet létezik. Gagyi szarok, meg a 80 dolláros játékok! :nemtudom:


Azért a Wreckfest az minden csak nem gagyi szar, a ps5 verza pedig 4k 60fps pimpelt graffal és haptikus támogatással kifejezetten jól hangzik. Én PC-n toltam ii gyakorlatilag roncsderbis gyöngyszem attól függetlenül ki szereti ki nem baszott jó fizikával. Kíváncsi leszek mit hoznak ki ps5-re belöle de tuti újratolom mert élmény a versenyzés benne.
Avatar
eje75

Hozzászólás #61058 2021.05.02. 17:12

Greyfox írta:Ez a májusi psplus elég lelombozó. Ha nem lenne a collection, eddig nem lettem volna túl boldog.
Én a stranded deep-et tuti tolni fogom, majdnem megvettem...wreckfest is faxa lesz a kölyöknek... jó ez hé....csak nem neked... :banplz:
Avatar
deep

Hozzászólás #61059 2021.05.02. 17:17

Greyfox írta:Csak ez a két véglet létezik. Gagyi szarok, meg a 80 dolláros játékok! :nemtudom:
Nem, de akkor mondjad, mi legyen benne!?
Avatar
deep

Hozzászólás #61060 2021.05.02. 17:23

Greyfox írta:Csak ez a két véglet létezik. Gagyi szarok, meg a 80 dolláros játékok! :nemtudom:
Ezekből melyik a gagyi szar?
Shadow of the Tomb Raider
Control
Final Fantasy VII remake
Remnant
Oddworld: Soulstorm
Days Gone
Wreckfest
Battlefield V

És még csak május van. Most azt tegyük félre, hogy itt a fórumon ebből kinek mi tetszik és mi nem, ki mit nyomott már végig és mit nem, de ezek hol gagyi szarok? Noooormáális? Hát olyan value-t adnak szaros évi tizenpár ezer forintért, hogy csoda.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61061 2021.05.02. 17:33

Középkori magyar történelem kicsit más szempontok alapján, mint ahogy nekünk tanították az iskolában.
phpBB [media]
Avatar
Mekee

Hozzászólás #61062 2021.05.02. 18:36

Botond írta:Gyünnek itt sorban a CP2077 mémek, én meg gyanútlanul tolom az RDR1-et, szanaszét patchelve és pimpelve next gen minőségre, és akkor bemegyek napnyugtakor egy házikóba, ahol is a gazda nagyot ásít és lefekszik.
Az ágy közepére, az ágyra 90 fokot bezárva, az ágy a fejét és félig a felsőtestét támasztja alá, a többi lebeg bele a szoba közepébe. Screenshotolást kikapcsoltam a boxon, szóval kép nincs, jöhetnek a CP2077 mémek továbbra is.
Ennenben ugyan nem rdr1, hanem rdr2, de még az is régebbi a brokenpunknál, nos ott random ember akibe belefutottam, segutséget kért, elvittem orvoshoz, aki ellatta, megköszönte és mondta hogy elmehetek, nos itt kb vége is lenne normal esetben a scriptfilenak, de nem. Ottmaradtam, az orvos elkeudte leamputalni a csoka karjat, ami részletesen meg is volt csinalva, meg utana az is, hogy sirankozik az ember utána. Nomegmég ötmillió másik ilyen, ez csak egy. Ok, az rdr még közelsem volt ilyen aprolékosan mindenre kiterjedten kidolgozott játék, de azé cyberpunk mellé nem állitanám. Amivel szintén nem voot akkors nagy bajom, ha főleg a mellékküldikre koncentrál az ember vannak benne nagyon jo pillanatok.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61063 2021.05.02. 19:10

deep írta:Ezekből melyik a gagyi szar?
Shadow of the Tomb Raider
Control
Final Fantasy VII remake
Remnant
Oddworld: Soulstorm
Days Gone
Wreckfest
Battlefield V

És még csak május van. Most azt tegyük félre, hogy itt a fórumon ebből kinek mi tetszik és mi nem, ki mit nyomott már végig és mit nem, de ezek hol gagyi szarok? Noooormáális? Hát olyan value-t adnak szaros évi tizenpár ezer forintért, hogy csoda.
Évekre visszamenőleg a legerősebb felhozatal van most PS+ on és főleg persze a PS5 tulajoknak.

Szerk: Maneater lemaradt... Még valamit hozzátennél a ban előtt? :miaz:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #61064 2021.05.02. 19:45

Tényleg nem értem, miért ugrasz torokra egyből, ha valakinek nem tetszik, ami neked igen.

"Most azt tegyük félre, hogy itt a fórumon ebből kinek mi tetszik és mi nem, ki mit nyomott már végig és mit nem, de ezek hol gagyi szarok? "

Nem értem. Arra gondolsz, hogy a műfaj maga nem tetszik, de amúgy műfajon belül jó játék?
Felőlem minden hónapban adhatják a legjobb tinilövöldét, én annak nem tudok örülni.
Szűkös az időm, van még 3 hobbim amire időt szánok, és ha játszom, akkor azzal játszom, amit élvezek.

Na, de akkor térjünk a tárgyra, hogy én hogy látom az évek óta a legjobb kínálatot:

Shadow of the Tomb Raider < hát ez konkrétan egy hulladék, erre egy percet se szánok
Control < Ez nem tűnik rossznak.
Final Fantasy VII remake < PS5 TU-LA-JOK-NAK!! PS4 verzió, prevgen minőség, ha 60fps-t akarsz, fizess, amúgy egyszer játszanám.
Remnant < PS5 TU-LA-JOK-NAK!! 30fps. Szégyen. Meg amúgy is okádékul néz ki, még pc-n is, ahol 1070 kiszarta magából a 60-at, amikor epicen kipróbáltam.
Oddworld: Soulstorm < ezt szerintem véletlenül hagytad a listán, ugye nem gondoltad komolyan?
Days Gone < Kikúrtjó, legjobb ps+ cím, dehát bennevan a collectionben, így kb. nesze semmi.
Wreckfest < Ránéztem mi ez, nem csalódtam!
phpBB [media]

Battlefield V < Tini lövölde, 20 éve kinőttem.

A collection önmagában megéri az árát, de most itt nem az árról van szó. Pl. első pókarc jöhetne egyik hónapban.

Ami még ennél is kínosabb, hogy fél év alatt alig jutottak előre a régi címek 60fps-re patchelésében.
És a kontrollere is szar mindenkinek rajtad kívűl :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61065 2021.05.02. 20:10

Kicsit nehezen indul be de tenyleg jo ez az Ozark, koszi az ajanlast Grey ;)
Avatar
deep

Hozzászólás #61066 2021.05.02. 20:31

Greyfox írta:Tényleg nem értem, miért ugrasz torokra egyből, ha valakinek nem tetszik, ami neked igen.
Épp azt mondom, hogy tegyük félre kinek mi tetszik. Objektiven nézve ezek minőségi játékok és nem az 5-10 dolláros kategória. A felsoroltakoból nekem 4 db tetszik, különböző mértékekben. Azért ugrottam erre, (nem szokásom) mert igazságtalannak tartom a fikázást, miközben ár-értékben, minőségben top amit a sony ad az utóbbi időben. Nem minden tetszik, nem mindent játszom én sem belőle, ettől még top.

De nem láttam záporozni a címeket, hogy szerinted mit kéne adjanak inkább...
Avatar
deep

Hozzászólás #61067 2021.05.02. 20:36

Továbbá, a PS+ most még a 10x annyi PS4-es előfizetőnek szól inkább, mint a tized annyi PS5-ösnek. És így is kapunk ps5-re exkluzivan játékot plus-hoz, szal...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61068 2021.05.02. 20:47

deep írta:Továbbá, a PS+ most még a 10x annyi PS4-es előfizetőnek szól inkább, mint a tized annyi PS5-ösnek. És így is kapunk ps5-re exkluzivan játékot plus-hoz, szal...
Nade várj... A PS5 tulajok mindent megkapnak amit a PS4-esek, plusz a többi jóság. Szal ha nekik szól, akkor jól át vannak baszva. :D

Tomb Raider - meg akartam venni, helyette befizettem a plust. A játék abszolút tetszett. Hulladék? Lol.

Remnant - hatalmas pozitív meglepetés

Maneater - szintén

Wreckfest - pont néztem, hogy meg kéne venni

Oddworld - ezt egyelőre hagyjuk, pecselik még aztán nekimegyek ismét

Final Fantasy - prevgen minőség? Lol, hát ha ilyen lett volna a prevgen minőség, napi 25 órában játszok... Kurvajó epik AAA über prod value cucc.

Már bőven csak a Remnant és a Maneater miatt megérte, mert különben soha nem kaptak volna esélyt.

SOHA nem volt ezelőtt PS+ előfizum ha jól emlékszem és látva mik voltak benne, semmit nem veszítettem kb.

Pont az elmúlt fél évet szidni konkrétan fogalmatlan csapkodás.
Avatar
deep

Hozzászólás #61069 2021.05.02. 21:03

DanielT írta:Nade várj... A PS5 tulajok mindent megkapnak amit a PS4-esek, plusz a többi jóság. Szal ha nekik szól, akkor jól át vannak baszva. :D
Arra írtam, hogy így ps4 verziók, meg úgy 30 frémek...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61070 2021.05.02. 21:06

Meg lehet nézni a 2020 teljes évet például aztán elgondolkodni..

https://playstation.fandom.com/wiki/List_of_PlayStation_Plus_games_(PAL_region)#2020

Vagy a 2019 még nagyobb katasztrófa. Ami ott bármi minőség pl TLOU, azt már mindenki tolta.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61071 2021.05.02. 21:15

DanielT írta:Meg lehet nézni a 2020 teljes évet például aztán elgondolkodni..

[url]https ://playstation.fandom.com/wiki/List_of_PlayStation_Plus_games_(PAL_region)#2020[/url]
Nezem es gondolkodom de nem tunik roszabbnak ;) Lehet ki kene probalnod a goat simulatort ha mar a maneater tetszett :D
Az uc, bioshock, dirt2, sf5, swbf2, middle-earth meg a tobbi hanyadek meg hol johet egy remnanthoz v tomb raiderhez . :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #61072 2021.05.02. 21:45

aabyssx írta:Amúgy fura, hogy fél évvel launch után sincs még VRR támogatása. Ha csak nincs valami iszonyatosan elcseszve - nem tudom amúgy elképzelni, hogy mi -, akkor ennek triviális fejlesztésnek kéne lennie.
eltom képzelni, hogy a VRR egy kompatibility-szopó

de ezek az SDR anyagok SDR-ben megjelenítését is csak TEGNAPELŐTTRE tudták megcsinálni!
szal nem azabaj, hogy nehéz - akarat nincs rá :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61073 2021.05.02. 21:45

Micsu írta:
Az uc, bioshock, dirt2, sf5, swbf2, middle-earth meg a tobbi hanyadek meg hol johet egy remnanthoz v tomb raiderhez . :idiota:
És valóban. UC megintcsak kinek nem volt már meg ezerszer, de ok. Bioshock trash, mocsok 2 lol, verekedős kösznem, szarvarsz meg lordofdöringsz böe. És akkor a jobbakat szemezgetted ki.
Avatar
arty

Hozzászólás #61074 2021.05.02. 21:48

Moby írta:Egyébként mi a tököm hiányzik a rendszerből ami nincs, de nagyon kéne?
yt hdr :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61075 2021.05.02. 21:49

DanielT írta:És valóban. UC megintcsak kinek nem volt már meg ezerszer, de ok. Bioshock trash, mocsok 2 lol, verekedős kösznem, szarvarsz meg lordofdöringsz böe. És akkor a jobbakat szemezgetted ki.
Ha mar Deep objektivitast emlegetett, en csak arra akartam celozni hogy objektiven nem szarabb a 2020as lista sem az en szememnek mint az eddigi 2021es.
Dirt rally 2 azert nem egy rossz jatek, sztem kevered a dirt2vel :P
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #61076 2021.05.02. 21:51

Az az érv, hogy régen szarabb volt, meghát ÓCSÓ? :D Nemá...
A FF7 cigánykodása a sonynak meg kritikán aluli. Most vetted meg az új konzolunkat, és fizettél elő psplusra. Tessék, játszad a ps4-es verziót :D
Ha kifújt a collection, és marad ez a szint, nem fizetek elő. oszt' kész, és akkor nem szidom.
Mindenki megnyugodhat, és tolhatja a sok sok színvonalasnál színvonalasabb játékot :mf1:
Avatar
arty

Hozzászólás #61077 2021.05.02. 21:58

Moby írta:120Frémre lenne értelme, mert az láthatóan nehezen tartható, plusz ott azért már feltétlezhető, hogy akinek 120Hz képes megjelenítője van, az tud VRR-t. A 60 frémet viszont meg tudják oldani minimális szettingeléssel, mióta normális procik kerültek a konzolokba. Egyelőre úgy fest, hogy még a fakezűek is.
crysis remazter says hellooooooooooooooooooúúúúúúú
Avatar
deep

Hozzászólás #61078 2021.05.02. 22:01

Greyfox írta:Az az érv, hogy régen szarabb volt, meghát ÓCSÓ? :D Nemá...
A FF7 cigánykodása a sonynak meg kritikán aluli. Most vetted meg az új konzolunkat, és fizettél elő psplusra. Tessék, játszad a ps4-es verziót :D
Ha kifújt a collection, és marad ez a szint, nem fizetek elő. oszt' kész, és akkor nem szidom.
Mindenki megnyugodhat, és tolhatja a sok sok színvonalasnál színvonalasabb játékot :mf1:
Még mindig várom, mit szeretnél látni ps+ játékok közt. nem kötözködésből, hanem tényleg kíváncsi vagyok ezek után :D
Avatar
arty

Hozzászólás #61079 2021.05.02. 22:04

deep írta:Épp azt mondom, hogy tegyük félre kinek mi tetszik. Objektiven nézve ezek minőségi játékok és nem az 5-10 dolláros kategória. A felsoroltakoból nekem 4 db tetszik, különböző mértékekben. Azért ugrottam erre, (nem szokásom) mert igazságtalannak tartom a fikázást, miközben ár-értékben, minőségben top amit a sony ad az utóbbi időben. Nem minden tetszik, nem mindent játszom én sem belőle, ettől még top.

De nem láttam záporozni a címeket, hogy szerinted mit kéne adjanak inkább...
nekem 0 játék jött jól ebben a hónapban (leírtam miért), de akkor is elismerően csettintettem a "lista" láttán... (annyi, hogy botond módban kell nyomni, semmit nem venni és várni a sültgalambot goldba, plusba, passba és persze psnow-ra, most h már tudja a 1080p-t :idiota: )
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #61080 2021.05.02. 22:05

Micsu írta:Ha mar Deep objektivitast emlegetett, en csak arra akartam celozni hogy objektiven nem szarabb a 2020as lista sem az en szememnek mint az eddigi 2021es.
Dirt rally 2 azert nem egy rossz jatek, sztem kevered a dirt2vel :P
A Colin McRae Dirt 2 is egy szuper árkád rally cucc, csak sárga. :nemtudom:
Avatar
arty

Hozzászólás #61081 2021.05.02. 22:08

Greyfox írta:Az az érv, hogy régen szarabb volt, meghát ÓCSÓ? :D Nemá...
A FF7 cigánykodása a sonynak meg kritikán aluli. Most vetted meg az új konzolunkat, és fizettél elő psplusra. Tessék, játszad a ps4-es verziót :D
Ha kifújt a collection, és marad ez a szint, nem fizetek elő. oszt' kész, és akkor nem szidom.
Mindenki megnyugodhat, és tolhatja a sok sok színvonalasnál színvonalasabb játékot :mf1:
BIZTOS nem a square enix a mocskospatkánytetűláda? :wink:

persze a sony is bűnös, hogy MEGINT lehetőség a kiadóknak a ps4-ps5 verza átjárhatatlansága, de aki ezzel él is, az az igezi gennnnnny.
Avatar
deep

Hozzászólás #61082 2021.05.02. 22:08

Returnal minireview kb. 20 óra után:
Nehéz.

Bővebben: rohadt nehéz. Benne van ebben gondolom, hogy random cuccokat dobál, amiből ha kifogsz egy nagyon jót, akkor tudsz haladni. Ha nem, akkor git gud, de nem lesz sok köszönet benne :D Lehet vitatkozni, hogy ez jó, vagy rossz. Én nem vagyok egy nagy roguelike rajongó, sőt, kifejezetten utálom a műfajt, de ez a játék valahogy behúz. Játszatja magát. Benne van ebben a reszponzivitás, a jó fegyverek, az élvezetes létezés a világban. A 60 fps sok helyen beesik, nem tudom esetleg azért-e, mert péntek du. óta ment a játék és csak sleep-be raktam le. Nem emlékszem, az elején is volt-e drop. De jó lenne az a VRR az ilyen esetekre. Szóval jó cucc, de gatyót felkötni, mert kemény menet lesz.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61083 2021.05.02. 22:16

En ezzel a returnallal ugy voltam hogy ps5 excl cim, nah vegre, megneztem egy rivjut, rougelike, boahh, kuka.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61084 2021.05.02. 22:20

Greyfox írta:A FF7 cigánykodása a sonynak meg kritikán aluli.
Nem telt el EGY ÉV a release óta és adták. Tényleg KRITIKÁN ALULI CIGÁNYKODÁS. :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61085 2021.05.02. 22:22

arty írta:BIZTOS nem a square enix a mocskospatkánytetűláda? :wink:

persze a sony is bűnös, hogy MEGINT lehetőség a kiadóknak a ps4-ps5 verza átjárhatatlansága, de aki ezzel él is, az az igezi gennnnnny.
Ja, hát a kibővített verziót kellett volna ingyen adni szerintem is. Meg mellé kocsit+lakást. :falbav:

Micsoda patkányok ezek tényleg...

Kép
Avatar
deep

Hozzászólás #61086 2021.05.02. 22:26

Micsu írta:En ezzel a returnallal ugy voltam hogy ps5 excl cim, nah vegre, megneztem egy rivjut, rougelike, boahh, kuka.
Én is utálom a műfajt, mert általában ezek nem jó játékok. Olcsón megcsinált gagyzor cuccok többnyire. Returnal mögött olyan meta van, hogy percenként csodálkozok rá az újabb és újabb cuccokra, amik ezerféleképp befolyásolják a karaktert és a világ működését. Brutális lehetett mindet letesztelni... Eddig még minden működött, tényleg meghökkentő.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61087 2021.05.02. 22:54

deep írta:Én is utálom a műfajt, mert általában ezek nem jó játékok. Olcsón megcsinált gagyzor cuccok többnyire. Returnal mögött olyan meta van, hogy percenként csodálkozok rá az újabb és újabb cuccokra, amik ezerféleképp befolyásolják a karaktert és a világ működését. Brutális lehetett mindet letesztelni... Eddig még minden működött, tényleg meghökkentő.
BRÜTÁLISAN minőségi címek vannak a rouglike/lite műfajban, csak mint mondtad: utálod. Legutóbbi épp a Hades, ami kb mindent lever értékelésekben az elmúlt évben. Meta 93 és steamen is 130 ezer overwhelmingly positive kimaxolva.

És pont ez a műfaj, ahol többnyire nincs semmi bullshit, a gameplaynek kell elvinnie az egészet.
Avatar
deep

Hozzászólás #61088 2021.05.02. 22:56

DanielT írta:BRÜTÁLISAN minőségi címek vannak a rouglike/lite műfajban, csak mint mondtad: utálod. Legutóbbi épp a Hades, ami kb mindent lever értékelésekben. Meta 93 és steamen is 130 ezer overwhelmingly positive kimaxolva.
Mindig van kivétel, ezek szerint, nem csak a Returnal :D
Avatar
deep

Hozzászólás #61089 2021.05.02. 23:19

DanielT írta:BRÜTÁLISAN minőségi címek vannak a rouglike/lite műfajban, csak mint mondtad: utálod. Legutóbbi épp a Hades, ami kb mindent lever értékelésekben az elmúlt évben. Meta 93 és steamen is 130 ezer overwhelmingly positive kimaxolva.

És pont ez a műfaj, ahol többnyire nincs semmi bullshit, a gameplaynek kell elvinnie az egészet.
Megnéztem a Hades-t, nálam már az izometrikus nézetnél elvérzik, de ettől persze lehet kurvajó.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #61090 2021.05.02. 23:25

Címek tekintetében nekem nincs bajom az elmúlt időszakkal plus-nál, tényleg olyanokat dobáltak, amennyit eddíg 2 év alatt, azé a bottomline indie címekkel töltötték eddíg meg.
Ami engem zavar, az inkább a működési elve ennek, hogyha nincs előfizum, akkor bukó az adott hónap, ha van, akkor is csak ha behúzom manuál, mint valami állat, ami mellé kapom a 0-ás számlákat, hát grat 2021...
Multi miatt engem nem tartanak fogva vele, az tuti, ez az egyetlen érv, a felhőmentés is olyan, hogy meh. ha van ok, de megvagyok nélküle, pont 0 alkalommal kellettvolna. Szóval ezzel tudnának, de sokszor inkább kihagyom, mert csak azé fizessem be, hogy el legyen rakva a könyvtárba, aztán majd egyszer valamikor tolom is, no az nem annyira pálya, azonnal úgyse fog, annyi időm nekem nincs rá.
Kicsit szofisztikáltabb lenne, ha előfizuval ott lenne a teljes gallery, nyomjad ha kő parasztja. Azt nyilván nem várom el, hogy ezeket örökbe adják, csak élő elöfizuval menjen, de ez így ebben a formájában száni.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #61091 2021.05.02. 23:29

deep írta:A 60 fps sok helyen beesik, nem tudom esetleg azért-e, mert péntek du. óta ment a játék és csak sleep-be raktam le. Nem emlékszem, az elején is volt-e drop. De jó lenne az a VRR az ilyen esetekre.
Az NEM LEHET! Lelettem ugatgatva, hogy mápedíg nincs is rá szükség, mer a dinamikfőbontás a zisten, amiatt 60-ra van szögelve a frémmérő, hogyismerek ilyet számonkérni, amit a sonyisten megígért, de nem dobta be a pórnépének alamizsnaként. :banplz: :nevetes1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61092 2021.05.02. 23:30

DanielT írta:BRÜTÁLISAN minőségi címek vannak a rouglike/lite műfajban, csak mint mondtad: utálod. Legutóbbi épp a Hades, ami kb mindent lever értékelésekben az elmúlt évben. Meta 93 és steamen is 130 ezer overwhelmingly positive kimaxolva.

És pont ez a műfaj, ahol többnyire nincs semmi bullshit, a gameplaynek kell elvinnie az egészet.
Nekem boven eleg volt anno c64en hogy ha meghalltam akkor kezdhettem elorol mindent :P Probaltam par rg cimet de egyik se fogott meg, btw biztos lenne olyan amelyikbe bele szeretnek de idom nagyon nincs probalgatni oket. A hades artja meg nem jon be, mar a fejleszto elozo ket jateka se fogott meg igazan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61093 2021.05.03. 08:06

Micsu írta:Nekem boven eleg volt anno c64en hogy ha meghalltam akkor kezdhettem elorol mindent :P Probaltam par rg cimet de egyik se fogott meg, btw biztos lenne olyan amelyikbe bele szeretnek de idom nagyon nincs probalgatni oket. A hades artja meg nem jon be, mar a fejleszto elozo ket jateka se fogott meg igazan.
Nekem se jön be a full progress elvesztése, nem is nyomom ilyenekkel. De ettől függetlenül elismerem és tudom, hogy rohadt jó cuccok vannak a műfajban. Hades artja nekem is sok egy kicsit, de annyira imádja mindenki, hogy ha PS plusban vagy valami über akcióban jön, akkor nem ugrok el előle. Mivel még bejelenetve sincs PS verzió, ezért ez nem manapság lesz..
Avatar
Moby

Hozzászólás #61094 2021.05.03. 08:34

Mekee írta:Az NEM LEHET! Lelettem ugatgatva, hogy mápedíg nincs is rá szükség, mer a dinamikfőbontás a zisten, amiatt 60-ra van szögelve a frémmérő, hogyismerek ilyet számonkérni, amit a sonyisten megígért, de nem dobta be a pórnépének alamizsnaként. :banplz: :nevetes1:
Fogalmam sincs minek álltál be a sorba PS5-ért. Nem kell az neked szerintem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61095 2021.05.03. 08:37

Egyszer már el kéne jutnom odáig, hogy kipróbálom ezt a Resit. De motsanában inkább alszom géming helyett. Nem megy. Napközben meg képtelenség ilyen belezőshorror izét belepróbálni. Lehet ugyanilyen okból nekem ez kimarad. Má nem tudok ébrenamaradni csak azé, hogy játszak :szomoru1: Fasznak nekem olyan játéknak a teljes verziója, amiből a demo sem bír lemenni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61096 2021.05.03. 08:38

Ez a geekbuying is keményen tolja. 1 hete kifizettem azt a kurva robotporszívót, azóta processzing állapotban van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61097 2021.05.03. 08:46

Moby írta:Ez a geekbuying is keményen tolja. 1 hete kifizettem azt a kurva robotporszívót, azóta processzing állapotban van.
Nekem így lett ingyen a porszívó Aliexpresszről... Express shipping meg minden, kamu tracking numbert adtak, hogy tartsák az ígért határidőket és a végén több, mint egy hónap múlva jött meg. Hát én meg megbüntettem kicsit az eladót és ment a panasz és a refund igény. Ali nekem adott igazat és ennyike.

Persze lehet már meséltem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61098 2021.05.03. 08:47

Moby írta:Egyszer már el kéne jutnom odáig, hogy kipróbálom ezt a Resit. De motsanában inkább alszom géming helyett. Nem megy. Napközben meg képtelenség ilyen belezőshorror izét belepróbálni. Lehet ugyanilyen okból nekem ez kimarad. Má nem tudok ébrenamaradni csak azé, hogy játszak :szomoru1: Fasznak nekem olyan játéknak a teljes verziója, amiből a demo sem bír lemenni.
Na kb annyira kell neked a nemRezi mint Mikinek a PS5... Kínszarás kategória.
Avatar
deep

Hozzászólás #61099 2021.05.03. 08:53

Moby írta:Ez a geekbuying is keményen tolja. 1 hete kifizettem azt a kurva robotporszívót, azóta processzing állapotban van.
Változó, nekem 1 hét alatt megérkeztek 2x is a közelmúltban rendelt cuccok. Igaz német raktárból. Kínaiból 5-6 hét is lehet.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61100 2021.05.03. 08:57

Spoiler
KépKép


Ha kimaradt volna, 2 szar minőségű „Battlefield” (6) kép.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61101 2021.05.03. 09:02

deep írta:Változó, nekem 1 hét alatt megérkeztek 2x is a közelmúltban rendelt cuccok. Igaz német raktárból. Kínaiból 5-6 hét is lehet.
Ez meg cseh raktár. Küldtek közbe levelet, hogy hát a covid miatt megcsúsztak a vámolás, meg mittudomén, és remélik, hogy a jövőhéten már lesz, de akkor a kurvaanyjának írja közben azt, hogy 70db raktáron?
Avatar
Botond

Hozzászólás #61102 2021.05.03. 09:03

Moby írta:Ez meg cseh raktár. Küldtek közbe levelet, hogy hát a covid miatt megcsúsztak a vámolás, meg mittudomén, és remélik, hogy a jövőhéten már lesz, de akkor a kurvaanyjának írja közben azt, hogy 70db raktáron?
Hámer fizikailag ott van a raktárban, de nem tudja kivinni, amíg el nincs vámolva. Emailben is ezt írják neked. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #61103 2021.05.03. 09:05

Botond írta:Hámer fizikailag ott van a raktárban, de nem tudja kivinni, amíg el nincs vámolva. Emailben is ezt írják neked. :idiota:
Az jó. De EU-n belül mit vámol? :smile:
Avatar
Moby

Hozzászólás #61104 2021.05.03. 09:06

DanielT írta:Na kb annyira kell neked a nemRezi mint Mikinek a PS5... Kínszarás kategória.
Nyilvánm el is engedtem már.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61105 2021.05.03. 09:11

Ahogy ezt a returnalt is. Közben kiderült, hogy a játékban a fagyásokat az előrendelői ruha okozza, meg ilyenek ( :wilting: ), közben szaggat is, beteg is. Igénytelenek ezek is, csak a média szopta fel megint a játékot. Majd ha egyszer normálisan tud működni, szánok rá figyelmet.

/addig alszom inkább :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #61106 2021.05.03. 09:14

DanielT írta:Ja, hát a kibővített verziót kellett volna ingyen adni szerintem is. Meg mellé kocsit+lakást. :falbav:

Micsoda patkányok ezek tényleg...
_szerintem_ nem kellett volna egyáltalán adni: túl korán, túl nagy cím, aztán persze jött is a cigánykodás... jöhetett volna fél évvel később, mindenféle megkötés nélkül inkább.

---

miért rakott 3GB szennyet az FH3 a c:-re, ha minden mása a d:-n van és eleve oda rakatom a winsztór fosokat?!
nyilván költői.... éves offline mentéseket csinálom, minden byte számít! :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2021.05.03. 09:20-kor.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61107 2021.05.03. 09:16

Moby írta:Ahogy ezt a returnalt is. Közben kiderült, hogy a játékban a fagyásokat az előrendelői ruha okozza, meg ilyenek ( :wilting: ), közben szaggat is, beteg is. Igénytelenek ezek is, csak a média szopta fel megint a játékot. Majd ha egyszer normálisan tud működni, szánok rá figyelmet.

/addig alszom inkább :idiota:
Valójában nem fagy. A játék működik és tudsz mozogni, menübe lépni, stb. Egyedül a háromszög interakció nem megy, illetve nem nyílnak ki az ajtók. Mikor visszaváltottam az alap ruhára a probléma megoldódott. De a 20 órából kb 4 alkalommal fordult ez elő, egy tök random side door okozza mindig a bajd.

Egyébként egyáltalán nem neked való. 2 perc után pattannál le róla.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61108 2021.05.03. 09:23

TasManXT írta:Valójában nem fagy. A játék működik és tudsz mozogni, menübe lépni, stb. Egyedül a háromszög interakció nem megy, illetve nem nyílnak ki az ajtók. Mikor visszaváltottam az alap ruhára a probléma megoldódott. De a 20 órából kb 4 alkalommal fordult ez elő, egy tök random side door okozza mindig a bajd.

Egyébként egyáltalán nem neked való. 2 perc után pattannál le róla.
Na, jól van, akkor demo sem kell a játékokról, majd idejövök megkérdezni, hogy akarom-e vagy sem :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61109 2021.05.03. 09:33

Moby írta:Ez meg cseh raktár. Küldtek közbe levelet, hogy hát a covid miatt megcsúsztak a vámolás, meg mittudomén, és remélik, hogy a jövőhéten már lesz, de akkor a kurvaanyjának írja közben azt, hogy 70db raktáron?
Nekem is azt írták, hogy EU raktár természetesen. Rohadt nagy hazugság volt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61110 2021.05.03. 09:34

Moby írta:Az jó. De EU-n belül mit vámol? :smile:
Attól, hogy a kontinensen van, még nem jelenti, hogy vihető a vevőnek. Simán lehet vámraktárban és még nincs vámkezelve.

Vissza: “Leáldozott.hu”