A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #60621 2021.04.19. 23:06

DanielT írta:Hát munkája válogatja, nagyon magunkfajta kényelmes népekre hegyezed ki, pedig a munkásemberek kisebbsége vagyunk. Persze, hogy elég lenne akár 10 órás munkahét is, de azért nem kapnánk ugyanannyit, hiába lehetne ugyanazt megcsinálni akár. Nameg kinek érdeke az, hogy otthon legyen ennyit? Sokan a melóban érzik legjobban magukat, nekem se volt semmi bajom vele, hogy napi szinten 8 órát máshol vagyok, még akkor sem ha van munkanap amikor akár szó szerint 10 perc az aktív meló. (van akinek meg hetekig 0 persze, megint más aki dolgozik de inkább ne tenné a barma)

Szal' szerintem max a pár nap hómofiszt lehetne az irodai patkányoknak megmenteni a mostani időszakból, a többi ember meg totál máshogy éli a munkanapokat és nem kell megváltani a világot... A napi 8 órától nem kell megmenteni senkit, a szopóka ott van ha 2 óra oda vissza utazás is hozzácsapódik, vagy még több... De hát lehet robogót venni, van egy csomó eladó! :idiota:
Kimehetnél a víkendtelekre paradicsomot ültetni, átmehetnél Artyhoz elbaszni egy napot kertipartizni, és közben akármilófaszt tesztelni, vagy kivihetnéd a BMW-t csak úgy megjáratni, szóval heti egy konkrét napod ami felszabadult a robot alól, azt elbaszhatnád akármire értelem nélkül és akkor se vesztenél semmit, a meló meglenne, csak négy nap alatt és a hétvégi rutinod se sérülne, mert az a két nap ott lenne még mindig.
Csak pont lenne időd leülni a kedvenc könyveddel, vagy a szomszéddal és a kedvenc társasoddal.
Alapvetően nyilván a család lenne a cél, hogy többet légy a szeretteivel az ő vagy a te halálod előtt, de ez nálad nem szempont, ezért a fenti példák.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #60622 2021.04.19. 23:38

Botond írta:Deep is azt mondja, hogy 9-10 órát bír melózni naponta, koncentráltan, odafigyelve. És szerintem el is hiszi, hogy ez lehetséges. Így 40 körül. Ő egy két lábon járó csoda akkor az már szent!
Nekemis a 10 az kb átlagos, nyugodtan végig is nézhetnéd, hogy ebből mennyi a meló, meglepődnél sztem, közelsem a teáltalad írt kb4. Biztos nem végig csak meló, mert elmegy idő ezzel-azzal, utazás, kaja, beszélgetés ilyenolyan dolgok, nade ez ki van fizetve, így egyben, szerintem. De gondolom te étlen szomjan nyomod az egész napot, wc-re se állsz fel, nehogy kiess a koncentrációból. :D Nincs ilyen ember, nem is úgy vagyunk kitalálva, én legalábbis monotonitásban szarul állok, nem is tudnák teljesíteni.
Szép álmok ezek szó ami szó, de a realitás az az, hogy akinál rájöttek, hogy a homeoffice is gazdaságos, és irodaházat se kell bérelni, nos ott lesz változás, máshol, ebben nem.
Avatar
deep

Hozzászólás #60623 2021.04.20. 07:51

Botond írta:Deep is azt mondja, hogy 9-10 órát bír melózni naponta, koncentráltan, odafigyelve. És szerintem el is hiszi, hogy ez lehetséges. Így 40 körül. Ő egy két lábon járó csoda akkor az már szent!
Igen, képzeld. Durva mi? Vannak emberek akik nem lopják a napot. Nem minden nap kell túlórázni, de sokszor, mert határidő van. Ha épp nincs küldés, akkor elég CSAK a 8 órát lenyomni. Igen, végig koncentrálva.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60624 2021.04.20. 08:03

deep írta:Igen, képzeld. Durva mi? Vannak emberek akik nem lopják a napot. Nem minden nap kell túlórázni, de sokszor, mert határidő van. Ha épp nincs küldés, akkor elég CSAK a 8 órát lenyomni. Igen, végig koncentrálva.
Nem (csak) naplopásra céloztam, hanem vmi hatékonytalanságra, ami miatt kialakulhatott ez a helyzet.
Meg arra, hogy egy kor után valójában nem képes erre az ember, nekem is a húszas éveimben ez ment még, hogy brute force technikával daráltam a feladatokat, most már rutinrókaként kétszer annyit meg tudok oldani fele annyi idő alatt, és nem is menne már egy jó kis 12 órás dara nap után nap, mert szétesnék teljesen, és a vége már nulla hatékonyságú lenne, szóval olyankor jobb is, ha otthagyom a faszba, mert érdemi különbség kis túlzással nincs is a kettő között, hogy a 11-12. órában xboxozok vagy még próbálok erőlködni.
És biztos van kivétel, de a többségén ugyanezt látom. Mikivel ti vagytok a kivételek akkor, maxiriszpekt!
Avatar
Moby

Hozzászólás #60625 2021.04.20. 08:47

Botond írta:Nem (csak) naplopásra céloztam, hanem vmi hatékonytalanságra, ami miatt kialakulhatott ez a helyzet.
Meg arra, hogy egy kor után valójában nem képes erre az ember, nekem is a húszas éveimben ez ment még, hogy brute force technikával daráltam a feladatokat, most már rutinrókaként kétszer annyit meg tudok oldani fele annyi idő alatt, és nem is menne már egy jó kis 12 órás dara nap után nap, mert szétesnék teljesen, és a vége már nulla hatékonyságú lenne, szóval olyankor jobb is, ha otthagyom a faszba, mert érdemi különbség kis túlzással nincs is a kettő között, hogy a 11-12. órában xboxozok vagy még próbálok erőlködni.
És biztos van kivétel, de a többségén ugyanezt látom. Mikivel ti vagytok a kivételek akkor, maxiriszpekt!
Hát én ezt úgy csinálom, hogy minden ledelegálok. De mostanra aztán nagyon mindent. Akkor és abba folyok bele, amikor valami megmondás kell, meg a negyedéves/éves tervezést megcsinálom, de kb ennyi. A nettó termelés az ilyen napi egy, nagyonmax másfél óra lehet.A többi az ilyen faszverés, meg nagyotgondolkodás. Mindent lehet összehúzott nadrágszíjjal, kevés emberrel, szarrá izzadva nyomni, de nem sok értelme van a legjobb embereket kiégetni másfél év alatt. Annyit nem lehet a bérkötlségen fogni, hogy ez megérje. Az ember megtanul szervezni akkor is, ha sosem tanulta (ha tanulta, akkor meg lassan belejön az alkalmazásába), onnan már már inkább olyan dolgokkal fogja eltölteni a "munkaidejét", aminek a nagyrésze neki fontos, amúgy meg kurvára nem.
Avatar
deep

Hozzászólás #60626 2021.04.20. 10:38

Moby írta:Mindent lehet összehúzott nadrágszíjjal, kevés emberrel, szarrá izzadva nyomni, de nem sok értelme van a legjobb embereket kiégetni másfél év alatt. Annyit nem lehet a bérkötlségen fogni, hogy ez megérje. Az ember megtanul szervezni akkor is, ha sosem tanulta (ha tanulta, akkor meg lassan belejön az alkalmazásába), onnan már már inkább olyan dolgokkal fogja eltölteni a "munkaidejét", aminek a nagyrésze neki fontos, amúgy meg kurvára nem.
Van ahol erre már rájöttek, és van ahol kurvára nem érik fel ezt ésszel. Én pl. mocskosul ki vagyok égve. Ebből ugye következik, hogy nálunk még erre nem jöttek rá.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60627 2021.04.20. 10:56

deep írta:Van ahol erre már rájöttek, és van ahol kurvára nem érik fel ezt ésszel. Én pl. mocskosul ki vagyok égve. Ebből ugye következik, hogy nálunk még erre nem jöttek rá.
Többek között erre is gyógyír lenne a 4 napos munkahét.
Avatar
arty

Hozzászólás #60628 2021.04.20. 11:15

Micsu írta:Akkor miert van benne dolby vision kep mod?
az akkor van benne, ha nem akarok MINDEN szart bekapcsolni ;)

értsd: Freesync Premium VAGY Dolby Vision kerül az EDID-be, amit az xbox kiolvas, hogy "na nézzük mit tud ez a tévé" :)
mivel én bekapcsoltam a freesyncet, eltünt belőle a dolbyvision. most kikapcsoltam, megint van dolby vision.
a freesync premium nem kell, mert az xbox tudja a VRR-t egyébként is
így legalább van dolby visionom, amit egyelőre pár streamingszaron kívül semmi nem használ (azokat meg én nem)...
de már bétatesztelődnek a DV játékok! ott érhet majd valamit.... bár nemtom a HGIG mellett mi értelme bárminek, nekem az tűnik a legszimpatikusabb megoldásnak (a szoftver eleve tonemappelt képet küld a tévének, aminek ismeri a képességeit - tehát tudja, hogy az LG-m csak 700nit-et tud és eleve nem küld ki 1000nit-es képrészletet)

a 4kbluray DV támogatás meg soselesz, sajnos (játékokban sem "rendes" DV van, de nem volt erőm megérteni a hdtvtestes magyarázatokat :D )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60629 2021.04.20. 11:38

arty írta:az akkor van benne, ha nem akarok MINDEN szart bekapcsolni ;)

értsd: Freesync Premium VAGY Dolby Vision kerül az EDID-be, amit az xbox kiolvas, hogy "na nézzük mit tud ez a tévé" :)
mivel én bekapcsoltam a freesyncet, eltünt belőle a dolbyvision. most kikapcsoltam, megint van dolby vision.
a freesync premium nem kell, mert az xbox tudja a VRR-t egyébként is
így legalább van dolby visionom, amit egyelőre pár streamingszaron kívül semmi nem használ (azokat meg én nem)...
de már bétatesztelődnek a DV játékok! ott érhet majd valamit.... bár nemtom a HGIG mellett mi értelme bárminek, nekem az tűnik a legszimpatikusabb megoldásnak (a szoftver eleve tonemappelt képet küld a tévének, aminek ismeri a képességeit - tehát tudja, hogy az LG-m csak 700nit-et tud és eleve nem küld ki 1000nit-es képrészletet)

a 4kbluray DV támogatás meg soselesz, sajnos (játékokban sem "rendes" DV van, de nem volt erőm megérteni a hdtvtestes magyarázatokat :D )
Szerintem már minden ismert betegség ellenszerét megtaláltad volna, ha fele annyi energiát fektetsz bele mint az ilyen önszopató kombinációk megtalálásába...
Avatar
arty

Hozzászólás #60630 2021.04.20. 11:58

elmúlt hetekben annyira rápörögtem a Far Cry témára, hogy egyrészt megnéztem Uwe Boll remekművét is a témában, másrészt néztem jópár youtube videot a szériáról, mert nem hagy nyugodni, hogy a konzolos leágazásokat KÉPTELEN vagyok végigtolni :D

mellékhatásként elégedetten nyugtáztam, ahogy a DigitalFoundry-s Crysis-zabáló Alex EASY-n(!!!) jópárszor, teljesen abszurdan padlót fog:
phpBB [media]

tehát legkönnyebb fokozat, első pálya, bill+egér, ... konzolon, utolsó pályákon, bár HARDon, NEKEM az egész életemet kellett megkérdőjeleznem - hogy mit is akarok én az FPS műfajban, ha ez nem megy? :D
és oké, végül lement, DE...

phpBB [media]

szal ezen a környéken egyszerűen végem :(
és megint letöröltem.... életemben kb harmadik vagy negyedik alkalommal adom fel ezt a remekművet, MIKÖZBEN a csodás környezet sose hagy nyugodni.
ha lemezes lenne meg, egy ilyen ragequit után kettébaszhatnám a lemezt, de digit van meg és nincs elég önuralmam, hogy ne vegyem egyszer ismét elő................ :D
és tegnap este - a dögunalmas* Ghost Recon Breakpoint hatására - ismét elkezdte birizgálni az agyam a cucc... pedig alig pár hete töröltem utoljára!! :(

*ennyire 1:1 wildlands copyt azért nem vártam, még az utolsó 3 FarCry(3-4-5) után se....
és/de ami a legnagyobb baj, hogy egy küldetésre elindulás 1-2 perc gyaloglás a HQ-n a helikopterig!!! WTF?
annyi akadékoskodás van ebben a játékban, hogy nem csodálkozom a tragikus megítélésén.... (meta 60 alatt, userscore 2.x, storefrontok általában olcsóbban adják, mint a wildlandset...)
Avatar
Moby

Hozzászólás #60631 2021.04.20. 12:00

Fél év után rászántam magam, és leszedtem a ps5 oldalát. Én, a mindent szétlukfuró lukfuró. Na mindegy. Hát egyrészt ahogy sejtettem, a létező legjobb/leghalkabb venti van benne (NMB, ami az offisül szétszedős videóban is van). Másrészt megrémisztett mennyi dzsuva gyűlt össze a gépben fél év alatt. Amennyire tudtam kipucoltam, de közben tudom, hogy ez így kivülről nem sokat ér :(
Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #60632 2021.04.20. 12:05

DanielT írta:Szerintem már minden ismert betegség ellenszerét megtaláltad volna, ha fele annyi energiát fektetsz bele mint az ilyen önszopató kombinációk megtalálásába...
te nem kapcsoltad be a CX-en a freesync premiumot (meg minden egyebet) minden bemenetre, kiemelve az xboxot?! ;)

ill. felraktad a friss FW-t a tévére?
copyztál beállításokat minden más bemenetre?
namert én megint órákon át javítgattam a 4 bemenet mindenféle módját, miután átnéztem elég sok hdtvtest videot, hogy mit és hogyan érdemes, CSAK a bugos LG a másolás után minden bemenet minden módjára rátette az mpeg zajcsökkentést és társait........ tehát összesen 4 bemenetem van, ebből 3-nál 4 képmódot használok, a maradéknál csak 3-at - ez 15 beállítási hely, mindenhol kb a módnak megfelelő 15 beállítással... azaz 225 kattintás LENNE, de ezek közt van sok állásu kapcsoló és csúszka és egy véletlen szétmásolás után újra kell kezdeni és és és és .... kész a Covid vakcinám!

remélem egyszer majd jókat tudok játszani is az új tévémen - egyelőre nem megy! ;)
átfilmezett éjszakát mindenesetre már tartottam, pedig ez az egérmozi azt hittem nem az én világom... DE :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #60633 2021.04.20. 12:22

deep írta:Van ahol erre már rájöttek, és van ahol kurvára nem érik fel ezt ésszel. Én pl. mocskosul ki vagyok égve. Ebből ugye következik, hogy nálunk még erre nem jöttek rá.
Ilyen volt ám velem is ugyanitt, csak akkor még az asztal másik végén ültem. Aztán most, hogy ezen a végin ülük, hét ember csinálja pl ugyanazt, amit korábban kettő. Nem annyit nyilván, de nincsenek rongyáhajtva. Nincs értelme. Meg ha több embered van, mások a lehetőségek is. Most pl súgok, hogy a K+F területen dolgozók bérének a felét a vészhelyzet alatt az állam kifizeti, csak pályázni kell rá. A munkaadód is lehet, hogy felmarkolja, és nem is tudsz róla, és közben csapja az ostort a hátadon. Én a HO-t is fenntartottam, és fenn is tartom, pedig saját tulajdonú épületben vagyunk, ingyenárammal. heti egy fix napra hívom be őket, a többin ha kell valami bentről bejönnek, ha nem, akkor dolgoznak otthon. Olyan beosztásban ami nekik kényelmes, 12-ig kérek csak tőrül fix elérhetőséget (az ügyfelek miatt).
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60634 2021.04.20. 12:48

deep írta:Van ahol erre már rájöttek, és van ahol kurvára nem érik fel ezt ésszel. Én pl. mocskosul ki vagyok égve. Ebből ugye következik, hogy nálunk még erre nem jöttek rá.
Nem akarok beleokoskodni, meg nem ismerem a körülményeket, de javaslom erről rendszerese beszélni a vezetőkkel és naivan segítséget kérni. Abból kiderül, hogy ez szándékos kihasználás, vagy inkompetencia miatt van. Ha előbbi, akkor nem biztos, hogy megérdemli a lojalitásodat a cég. Ha utóbbi, akkor lehet, hogy tudnak segíteni.
Ha én visszagondolok a vezetői pályafutásomra, akkor több esetet tudok felidézni, amikor tapasztalat/skill/éretlenség miatt nem vettem észre dolgokat, vagy toltam túl dolgokat és amortizáltam le beosztottakat. Sokat enyhített volna, ha mernek megkeresni és segítséget kérni. Ha meg nem sikerül megoldást találni, akkor tiszta lelkiismerettel lehet megszondázni a munkaerőpiacot, más lehetőségeket nézni.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60635 2021.04.20. 12:49

benőmenő írta:Nincs olyan nap, hogy ne jönne szembe valami hasonló klip 9gag-en. Így elég nehéz elengedni. :falbav:
[video]https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aNpDL1w_460svvp9.webm[/vieo]
Én remélem, hogy mire 20EUR lesz, addigra játékká faragják. Sajnálnám...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60636 2021.04.20. 12:54

Micsu írta:[video]https://youtu.be/qxzxNy3QBlY[/vide]
Valahogy az jutott eszembe, hogy a napokban láttam reklámklippet valami szuperhősös sorozatból(?), amiben csúnya, dagadt nők a szuperhősök. Mióta megjelent az az Oscar diversity standard baromság, mindenben ettől parázok.
Avatar
deep

Hozzászólás #60637 2021.04.20. 13:15

aabyssx írta:Nem akarok beleokoskodni, meg nem ismerem a körülményeket, de javaslom erről rendszerese beszélni a vezetőkkel és naivan segítséget kérni. Abból kiderül, hogy ez szándékos kihasználás, vagy inkompetencia miatt van. Ha előbbi, akkor nem biztos, hogy megérdemli a lojalitásodat a cég. Ha utóbbi, akkor lehet, hogy tudnak segíteni.
Ha én visszagondolok a vezetői pályafutásomra, akkor több esetet tudok felidézni, amikor tapasztalat/skill/éretlenség miatt nem vettem észre dolgokat, vagy toltam túl dolgokat és amortizáltam le beosztottakat. Sokat enyhített volna, ha mernek megkeresni és segítséget kérni. Ha meg nem sikerül megoldást találni, akkor tiszta lelkiismerettel lehet megszondázni a munkaerőpiacot, más lehetőségeket nézni.
Az van, hogy az évek alatt olyan ismeretanyagra és hozzáértésre tettem szert, amit más nem tud a cégnél. És ha én nem vagyok, akkor nem tudja senki. És átadni sem tudom, mert alap skill kell hozzá, ami nincs meg másokban (ránézésre, érzésre megmondani, hogy mi szar / jó). Szal ezt beszoptam.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60638 2021.04.20. 13:36

Botond írta:Többek között erre is gyógyír lenne a 4 napos munkahét.
Van ahol ez szimplan kivotelezhetetlen. Nalunk van olyan het amikor 20 ora munka van, van amikor 90, lehet itt piros betus unnep akarmi.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60639 2021.04.20. 13:40

arty írta:de már bétatesztelődnek a DV játékok! ott érhet majd valamit.... bár nemtom a HGIG mellett mi értelme bárminek, nekem az tűnik a legszimpatikusabb megoldásnak (a szoftver eleve tonemappelt képet küld a tévének, aminek ismeri a képességeit - tehát tudja, hogy az LG-m csak 700nit-et tud és eleve nem küld ki 1000nit-es képrészletet)
)
Kiveve ha rdr2zol. A hdtvs (srac) beallitason hdr on ps5on, hdr off a jatekban olyan hoki a kep hogy a tv eredeti kep opcioval is sokkal jobb (hdr ont meg hagyjuk is). Olyan homalyfiltert dob ra a hgig hogy kb semmit nem latni meg eletlen is, szinek kb nincsenek.
Death Strandignel, Gownal ok volt a hdtvs beallitas (hdr onon).
Avatar
Botond

Hozzászólás #60640 2021.04.20. 13:43

deep írta:Az van, hogy az évek alatt olyan ismeretanyagra és hozzáértésre tettem szert, amit más nem tud a cégnél. És ha én nem vagyok, akkor nem tudja senki. És átadni sem tudom, mert alap skill kell hozzá, ami nincs meg másokban (ránézésre, érzésre megmondani, hogy mi szar / jó). Szal ezt beszoptam.
Viszont akkor az van, amit Moby mond, hogy magad köré szólítod a juniorkákat, háromnak azt mondod ezt csinálja, háromnak meg azt és még háromnak meg amazt, te meg bevonulsz az irodádba és nyomod a bloodborne platinát az irodai ps5ön.
Vagy az van amit Aby meg én mondtunk, hogy hülyének vagy nézve, meg vagy szopatva, értsed meg a q7 sokat eszik a főnöknek és Maldív-szigetek se olcsó havi 2x, szóval tuti nem fussa pár juniorra. Meg a gyereknek is most kellett kecót venni, mert Bécsbe jár egyetemre és ott egy rendes belvárosi lakás 1 yard, szal havi 320ért mindennel nem fér bele egy junior, érccsedmeg!
Avatar
Botond

Hozzászólás #60641 2021.04.20. 13:45

Micsu írta:Van ahol ez szimplan kivotelezhetetlen. Nalunk van olyan het amikor 20 ora munka van, van amikor 90, lehet itt piros betus unnep akarmi.
Na hát ott meg pont tökmindegy. Mert az egyik héten 20 óra meló van a másikon 90, akkor valójában számít, hogy a törvénybe 40 vagy 32 van írva?
Tudom, a mezőgazdaság ilyen. Eső meg nem száraz napok vannak. De ha nem szempont a 40 óra, akkor a 48 és a 32 vagy bármi más random szám se zavarna jobban.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60642 2021.04.20. 13:46

Botond írta:Na hát ott meg pont tökmindegy. Mert az egyik héten 20 óra meló van a másikon 90, akkor valójában számít, hogy a törvénybe 40 vagy 32 van írva?
Tudom, a mezőgazdaság ilyen. Eső meg nem száraz napok vannak. De ha nem szempont a 40 óra, akkor a 48 és a 32 vagy bármi más random szám se zavarna jobban.
Igy van, mult het hetfore irta az esot, vasarnap 11ig vetettunk, meg is erte mert szepen megazott minden, most meg csak alap dolgok mennek mert sar van, mikor hogy :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60643 2021.04.20. 13:55

aabyssx írta:Valahogy az jutott eszembe, hogy a napokban láttam reklámklippet valami szuperhősös sorozatból(?), amiben csúnya, dagadt nők a szuperhősök. Mióta megjelent az az Oscar diversity standard baromság, mindenben ettől parázok.
Addig örülj amíg nem attól parázol mert egy ilyen mellett ébredsz! :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60644 2021.04.20. 14:31

arty írta:szal ezen a környéken egyszerűen végem :(
és megint letöröltem.... életemben kb harmadik vagy negyedik alkalommal adom fel ezt a remekművet, MIKÖZBEN a csodás környezet sose hagy nyugodni.
ha lemezes lenne meg, egy ilyen ragequit után kettébaszhatnám a lemezt, de digit van meg és nincs elég önuralmam, hogy ne vegyem egyszer ismét elő................ :D
OTT ÉS AKKOR CRT-n, Xbox classicon toltam végig. Csak azért mondom el, mert látom szeretsz szenvedni, hát megforgatom a kést! :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #60645 2021.04.20. 14:42

Most hívtak a Sony központi szalontól a PS5 miatt, hogy aktuális-e még? Fél óra türelmet kéretem, úgyhogy kérdezem, hogy kell még valakinek lemezes PS5? Moby? Visszaadom a konzolt, amit kaptam Tőled, ha kéred... Vagy ha Moby-nak nem kell, van még a fórumon, aki szeretne, de nem kapott? Ha innen már nem kell, akkor lemondom... Fél órám van visszaszólni...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60646 2021.04.20. 15:03

eje75 írta:Most hívtak a Sony központi szalontól a PS5 miatt, hogy aktuális-e még? Fél óra türelmet kéretem, úgyhogy kérdezem, hogy kell még valakinek lemezes PS5? Moby? Visszaadom a konzolt, amit kaptam Tőled, ha kéred... Vagy ha Moby-nak nem kell, van még a fórumon, aki szeretne, de nem kapott? Ha innen már nem kell, akkor lemondom... Fél órám van visszaszólni...
Zseniális, hogy nálunk már FELESLEGES PS5 lehetősége merül fel, míg Afrikában éheznek! :idiota:
Avatar
eje75

Hozzászólás #60647 2021.04.20. 15:10

DanielT írta:Zseniális, hogy nálunk már FELESLEGES PS5 lehetősége merül fel, míg Afrikában éheznek! :idiota:
Majd megkapja valaki, akinek még kell.... szólok, hogy nem aktuális...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60648 2021.04.20. 15:19

eje75 írta:Majd megkapja valaki, akinek még kell.... szólok, hogy nem aktuális...
Meekenek kell elvileg, hetente volt rola szo :circling:
Avatar
Moby

Hozzászólás #60649 2021.04.20. 15:34

eje75 írta:Most hívtak a Sony központi szalontól a PS5 miatt, hogy aktuális-e még? Fél óra türelmet kéretem, úgyhogy kérdezem, hogy kell még valakinek lemezes PS5? Moby? Visszaadom a konzolt, amit kaptam Tőled, ha kéred... Vagy ha Moby-nak nem kell, van még a fórumon, aki szeretne, de nem kapott? Ha innen már nem kell, akkor lemondom... Fél órám van visszaszólni...
Ahogy korábban is jeleztem, Mekee-é legyen! Köszike!
Avatar
Moby

Hozzászólás #60650 2021.04.20. 15:35

Megjöttek a kontrollerrugók. Kicseréltem bruttó 7 perc alatt, ismét van működő dualsense-em. Köszönet a kínai népköztársaságnak!
Avatar
Moby

Hozzászólás #60651 2021.04.20. 15:37

DanielT írta:Zseniális, hogy nálunk már FELESLEGES PS5 lehetősége merül fel, míg Afrikában éheznek! :idiota:
Na meg a bébifókák, ráadásul még a black life is matter!
Avatar
Moby

Hozzászólás #60652 2021.04.20. 15:39

És mától ingyenes a HZD Complete a storeban, bár gondolom mindenkinek megvan.

/vagy tegnaptól? Mittudomén...
Avatar
deep

Hozzászólás #60653 2021.04.20. 16:00

Botond írta:Viszont akkor az van, amit Moby mond, hogy magad köré szólítod a juniorkákat, háromnak azt mondod ezt csinálja, háromnak meg azt és még háromnak meg amazt, te meg bevonulsz az irodádba és nyomod a bloodborne platinát az irodai ps5ön.
Vagy az van amit Aby meg én mondtunk, hogy hülyének vagy nézve, meg vagy szopatva, értsed meg a q7 sokat eszik a főnöknek és Maldív-szigetek se olcsó havi 2x, szóval tuti nem fussa pár juniorra. Meg a gyereknek is most kellett kecót venni, mert Bécsbe jár egyetemre és ott egy rendes belvárosi lakás 1 yard, szal havi 320ért mindennel nem fér bele egy junior, érccsedmeg!
Vesszük fel az embereket számolatlanul. Én tanítom őket, van amit meg tudnak csinálni, de van amit évek múlva se fognak mert nem ért hozzá és nem tanulható.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60654 2021.04.20. 16:43

deep írta:Vesszük fel az embereket számolatlanul. Én tanítom őket, van amit meg tudnak csinálni, de van amit évek múlva se fognak mert nem ért hozzá és nem tanulható.
Namost akkor vagy nem a jó embereket veszitek fel, vagy az a munka követelménye, hogy a génállománya 100%-ban egyezzen meg a tiéddel. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60655 2021.04.20. 16:45

Moby írta:És mától ingyenes a HZD Complete a storeban, bár gondolom mindenkinek megvan.

/vagy tegnaptól? Mittudomén...
Nincs mer' havas. ;( egyébként valszeg már ezt is maxoltam volna. Viszont gondolom full új karakterrel esélytelen és valameddig el kell vinni a sztorit, hogy kinyíljon a placc. Nameg 60 frém sincs konzolra. :(
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60656 2021.04.20. 17:32

Botond írta:*gépesítés wall of text*
Ez mindig egy érzékeny téma, mert a gépesítés munkahelyek megszűnésével, vagy teljesen más munkakörökkel jár. Pl. fater munkahelyén korábban rengeteg diáklány dolgozott mert általában nekik volt olyan kézügyességük hogy időre bezacskózzák meg dobozolják, esetleg javítsák a termékeket, mire lejön a gépről a kövi adag.
Most viszont csomagoló gép van, amit üzemeltetni kell, karban kell tartani és kevesebb ember is kell mellé. Előbbihez már kell egy nagyon minimális műszaki érzék, utóbbi pedig azért gáz, mert esetenként be kell húzgálni több száz kilós papírokat a gépésznek és ott megint csak nem túl szerencsés, ha egyetlen 50 kilós csaj dolgozik vele.
Szóval ez leírva jól hangzik hogy csakahatékonyság, de nem minden esetben lehet pont így átültetni a gyakorlatba (a fenti példában konkrétan évek óta bevállt emberek lettek elküldve, akik helyére olyan lutri embereket kellett felvenni hogy a mai napig nem tudták megfelelően pótolni).
Avatar
eje75

Hozzászólás #60657 2021.04.20. 17:39

Micsu írta:Meekenek kell elvileg, hetente volt rola szo :circling:
Öööööö.... visszahívtak és lemondtam, mert senki nem mondta addig, hogy valakinek még nincs...konkrétan holnap hozták volna, de nem akartam kifizetni úgy, hogy nem tudtam kinek kell.... nincs nekem időm kufárkodni vele...de amúgy napokon belül jön a KV-s rendelésem is szerintem... ha vissza nem mondom..
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60658 2021.04.20. 17:45

benőmenő írta:Ez mindig egy érzékeny téma, mert a gépesítés munkahelyek megszűnésével, vagy teljesen más munkakörökkel jár. Pl. fater munkahelyén korábban rengeteg diáklány dolgozott mert általában nekik volt olyan kézügyességük hogy időre bezacskózzák meg dobozolják, esetleg javítsák a termékeket, mire lejön a gépről.
Anyudnak ez biztos nem okoz gondot :D
Avatar
deep

Hozzászólás #60659 2021.04.20. 18:19

DanielT írta:Namost akkor vagy nem a jó embereket veszitek fel, vagy az a munka követelménye, hogy a génállománya 100%-ban egyezzen meg a tiéddel. :banplz:
Elég kevés a pinball szakértő/designer/python programozó összeállítású ember. Tudom, anyámat, csináljunk mást.
Avatar
arty

Hozzászólás #60660 2021.04.20. 19:39

Micsu írta:Kiveve ha rdr2zol. A hdtvs (srac) beallitason hdr on ps5on, hdr off a jatekban olyan hoki a kep hogy a tv eredeti kep opcioval is sokkal jobb (hdr ont meg hagyjuk is). Olyan homalyfiltert dob ra a hgig hogy kb semmit nem latni meg eletlen is, szinek kb nincsenek.
Death Strandignel, Gownal ok volt a hdtvs beallitas (hdr onon).
azóta jött egy hdr off (valóban off!!! :D ) pecs a ps5-re (múlthéten) ;)
azt tudom, hogy a hdr gyalázatos a játékban, szal a hdr on az eleve necc, de HÁTHA azóta pecselték (bár nyilván a pecsek a multiaddiktok fejésére jönnek ebben is...)

reményt jelent, hogy nekem xboxra van meg, ha ott sem jó, akkor világvége :D (egyébként az sdr plazmámon sdr-ben fantasztikusan jól festett a játék, miközben az xbox one x lemintázta 1080p-re... egy 60fps pecset NYILVÁN elbírna ezis, de más baja nem volt (a dögunalmas, lassu játékmeneten kívül, ami OKÉ, LEHET h beindul, majdegyszer...))
Avatar
arty

Hozzászólás #60661 2021.04.20. 19:48

Moby írta:És mától ingyenes a HZD Complete a storeban, bár gondolom mindenkinek megvan.

/vagy tegnaptól? Mittudomén...
köszi-köszi-köszi!!! teljesen elfelejtettem, hogy leszmajd!
...majd nem kell beraknom a lemezt, ha egyszer ráfanyalodok :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60662 2021.04.20. 19:53

Micsu írta:Anyudnak ez biztos nem okoz gondot :D
Hihi-haha.
Régebben voltam ott nyári munkán és tényleg végig volt gürizve a 8 óra nyélgázon, mert a gépészek teljesítményre voltak fizetve, nem pedig órára.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2021.04.20. 19:55-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #60663 2021.04.20. 19:55

DanielT írta:OTT ÉS AKKOR CRT-n, Xbox classicon toltam végig. Csak azért mondom el, mert látom szeretsz szenvedni, hát megforgatom a kést! :banplz:
gyűlöllek!!

egyébként az a MÁSIK játék, mint amit én nyomok, ez a 'enyém a jobbik :D :P (legalábbis az ilyen far cry részeket rangsoroló videokban :D )
az, a tiéd, az biztos KÖNNYŰ!!! tuti!!
és nem elvi hibás! és céertén egyébként is izé.... lehet megnézem MOST ÉS ITT, mert az is tervben van/volt (kb 3+ éve...), csak ha a jobbat se bírom, akkor .... akkor biztos kell ez nekem?

IMG_20210420_194604.jpg


egyébként számomra a mai napig szép az FC, totál ignorálja az agyam az elavult... mindent... és csak a kék ég és a ződ fű van :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #60664 2021.04.20. 20:49

Ha elfogytak a ps5-re jelentkezők és teljesült mindenkinek a vágya, van egy kedves barátom, aki szívesen átvesz egy előrendelést, ha úgy van, le ne mondjátok! Köszi! :wave:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60665 2021.04.20. 20:51

Nemrezi Village demó töltés idő vicces:

PS4: 36 sec
PS5: 2 sec

:DDD
Avatar
eje75

Hozzászólás #60666 2021.04.20. 21:13

Greyfox írta:Ha elfogytak a ps5-re jelentkezők és teljesült mindenkinek a vágya, van egy kedves barátom, aki szívesen átvesz egy előrendelést, ha úgy van, le ne mondjátok! Köszi! :wave:
Banyek fél órát vártam... ménem szóltatok? Mi más dolgotok van az ÉLETBEN, mint a leáld fórum figyelése? :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #60667 2021.04.20. 21:15

eje75 írta:Banyek fél órát vártam... ménem szóltatok? Mi más dolgotok van az ÉLETBEN, mint a leáld fórum figyelése? :banplz:
Részvétem, hogy nem tudtál 185öt berizikózni egy hiánycikkbe, mondjuk tényleg itt a hóvége, privibe küldj bankszámlaszámot, utalok akciós farhátra pár forintot. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60668 2021.04.20. 21:17

Botond írta:Részvétem, hogy nem tudtál 185öt berizikózni egy hiánycikkbe, mondjuk tényleg itt a hóvége, privibe küldj bankszámlaszámot, utalok akciós farhátra pár forintot. :banplz:
Ne privibe küldje, annál nagyobb itt a gond, hogy egyedül kihúzd belőle. .. Mehet publicba! :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #60669 2021.04.20. 21:18

Moby írta:Megjöttek a kontrollerrugók. Kicseréltem bruttó 7 perc alatt, ismét van működő dualsense-em. Köszönet a kínai népköztársaságnak!
Nehéz szétszedni? YT videó alapján csináltad?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60670 2021.04.20. 21:22

eje75 írta:Nehéz szétszedni? YT videó alapján csináltad?
Na tessék mondom én. Már számolja a kilojoule energiát, hogy az éhenhalás határán belül marad e, ha elpocsékol belőle egy rugócserényit! :szomoru1:

Hogyan jutottál ide Eje? Hátha tanulhatunk belőle!
Avatar
eje75

Hozzászólás #60671 2021.04.20. 21:25

Botond írta:Részvétem, hogy nem tudtál 185öt berizikózni egy hiánycikkbe, mondjuk tényleg itt a hóvége, privibe küldj bankszámlaszámot, utalok akciós farhátra pár forintot. :banplz:
Nem az ára a gond, hanem ha nem viszi el innen senki, cigánykodhatok vele idegenekkel... azzal nem akartam szopni... attól nem féltem rám rohad, de se kedvem, se időm nincs most ezzel foglalkozni: csütörtökön megyek altatásban tükrözésre, alul felül beküldik a csőgörényt... ha utána barna rúzzsal az ajkaimon ébredek, tudni fogom, hogy nem a gyomorral kezdtek :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #60672 2021.04.20. 21:27

DanielT írta:Na tessék mondom én. Már számolja a kilojoule energiát, hogy az éhenhalás határán belül marad e, ha elpocsékol belőle egy rugócserényit! :szomoru1:

Hogyan jutottál ide Eje? Hátha tanulhatunk belőle!
Nekem semmi gondja a rugóimnak, sőt nem is félek, hogy tönkremennének, hiszen day 1 kikapcsoltam trigger rezgést (sőt minden rezgést IS, mert a Nioh-ban kib...ottul idegesített)... csak kíváncsi természet vagyok :nyes: :nyes: ...
Avatar
Botond

Hozzászólás #60673 2021.04.20. 21:29

eje75 írta:Nem az ára a gond, hanem ha nem viszi el innen senki, cigánykodhatok vele idegenekkel... azzal nem akartam szopni... attól nem féltem rám rohad, de se kedvem, se időm nincs most ezzel foglalkozni: csütörtökön megyek altatásban tükrözésre, alul felül beküldik a csőgörényt... ha utána barna rúzzsal az ajkaimon ébredek, tudni fogom, hogy nem a gyomorral kezdtek :banplz:
Na, ez már te vagy, mindig csak a szex. Előbb megszopatod itt a topikot, aztán elvonulsz a saját perverz dolgaidat élvezni! Welcome back! :banplz:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #60674 2021.04.20. 21:31

eje75 írta:Nem az ára a gond, hanem ha nem viszi el innen senki, cigánykodhatok vele idegenekkel... azzal nem akartam szopni... attól nem féltem rám rohad, de se kedvem, se időm nincs most ezzel foglalkozni: csütörtökön megyek altatásban tükrözésre, alul felül beküldik a csőgörényt... ha utána barna rúzzsal az ajkaimon ébredek, tudni fogom, hogy nem a gyomorral kezdtek :banplz:
Jól hangzik! Így 40 fölött én is bejátszatom alulról preventív, de az az 1 napos full diéta meg a covid egyelőre visszatart. De az nagyon fáj, hogy visszamondtad, nem kis örömöt okoztál volna, bár valamennyire megértem, hogy ezt most így leszarod :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #60675 2021.04.20. 21:35

Botond írta: Előbb megszopatod itt a topikot, aztán elvonulsz a saját perverz dolgaidat élvezni!
Nincs itt semmi szopatás!
Spoiler
blow.gif
Avatar
eje75

Hozzászólás #60676 2021.04.20. 21:41

Greyfox írta:Jól hangzik! Így 40 fölött én is bejátszatom alulról preventív, de az az 1 napos full diéta meg a covid egyelőre visszatart. De az nagyon fáj, hogy visszamondtad, nem kis örömöt okoztál volna, bár valamennyire megértem, hogy ezt most így leszarod :D
Banyek írtam... fél órát kértem, utána visszahívtak, és addig senki se szólt... ha holnap kihozták volna, és innen senki nem jelentkezik érte, most szarakodhatnék a HW apróval, amit utálok... nem annyira mint a colonoskopiát, de eléggé (mondjuk 3 után a 4 előtt lassan kezdem megszeretni)... amúgy a fene se gondolta amúgy, hogy vannak barátaid... honnan kellett volna tudnom?? :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60677 2021.04.20. 21:57

eje75 írta:Nincs itt semmi szopatás!
Spoiler
blow.gif
Érdekelne ennek a zsifnek az eredete.

Szerk: vagy ha van a néninek Onlyfans oldala az is jöhet! :idiota:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #60678 2021.04.20. 22:04

eje75 írta:Banyek írtam... fél órát kértem, utána visszahívtak, és addig senki se szólt... ha holnap kihozták volna, és innen senki nem jelentkezik érte, most szarakodhatnék a HW apróval, amit utálok... nem annyira mint a colonoskopiát, de eléggé (mondjuk 3 után a 4 előtt lassan kezdem megszeretni)... amúgy a fene se gondolta amúgy, hogy vannak barátaid... honnan kellett volna tudnom?? :banplz:
Hát sajna nem tartom az ütőerem a leáldon, mer épp koncentráltan dolgoztam egésznap, de ez fájt. Itt sírtam, hogy sose jön meg, még valamit írtál is rá, meg moby is, azthittem, hogy ez így egyértelmű, hogy vinném, de akkor leírom, hogyha tudsz, én viszem, lehet egy fél napot várni kell rá, de vinném. :vigyor5:
Avatar
eje75

Hozzászólás #60679 2021.04.20. 22:08

Mekee írta:Hát sajna nem tartom az ütőerem a leáldon, mer épp koncentráltan dolgoztam egésznap, de ez fájt. Itt sírtam, hogy sose jön meg, még valamit írtál is rá, meg moby is, azthittem, hogy ez így egyértelmű, hogy vinném, de akkor leírom, hogyha tudsz, én viszem, lehet egy fél napot várni kell rá, de vinném. :vigyor5:
Spoiler
Kép
Avatar
Necro

Hozzászólás #60680 2021.04.20. 22:09

Ha megint lenne ps5 túlcsordulás nekem egy jöhet!
Avatar
eje75

Hozzászólás #60681 2021.04.20. 22:14

DanielT írta:Érdekelne ennek a zsifnek az eredete.

Szerk: vagy ha van a néninek Onlyfans oldala az is jöhet! :idiota:
E!
Avatar
eje75

Hozzászólás #60682 2021.04.20. 22:17

Necro írta:Ha megint lenne ps5 túlcsordulás nekem egy jöhet!
Na mentek már a f....ba...csináljátok itt nekem a lelkiismeret furdalást :wilting:
Avatar
arty

Hozzászólás #60683 2021.04.20. 22:34

Eje, basszus, én is átvettem volna... hwaprón eladásra :eplus2: (bocsánat az őszinteségért, írthattam volna NYILVÁN énis, hogy "egy kedves barátomnak lesz", mint a hardkórabb pornók alatt a torrentoldalakon szokás... de te se ma kezdted, szal mit szédítsük egymást, nem? de amúgy semmi gond, hóvégéig majd éhezik a családom, nagyügy, megszoktuk!)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60684 2021.04.20. 22:44

eje75 írta:E!
Köszi :D

Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60685 2021.04.20. 22:54

arty írta:Eje, basszus, én is átvettem volna... hwaprón eladásra :eplus2: (bocsánat az őszinteségért, írthattam volna NYILVÁN énis, hogy "egy kedves barátomnak lesz", mint a hardkórabb pornók alatt a torrentoldalakon szokás... de te se ma kezdted, szal mit szédítsük egymást, nem? de amúgy semmi gond, hóvégéig majd éhezik a családom, nagyügy, megszoktuk!)
Ahogy nézem az árfolyamot akár 30 ezret is lehet rajta fogni! Ha még csinálsz 5 Epic accountot, hogy berántsd rájuk az ingyen GTAV-t, kb ott leszel értékben! Vagy ha félreteszel 10 Ft-ot naponta, akkor kicsit több mint 8 év alatt zsebedben lehet a summa és akkor még nem számoltuk, hogy locsolkodással ha jól kaszálsz akkor sokkal gyorsabban összejöhet! :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60686 2021.04.20. 23:07

eje75 írta:Banyek írtam... fél órát kértem, utána visszahívtak, és addig senki se szólt... ha holnap kihozták volna, és innen senki nem jelentkezik érte, most szarakodhatnék a HW apróval, amit utálok... nem annyira mint a colonoskopiát, de eléggé (mondjuk 3 után a 4 előtt lassan kezdem megszeretni)... amúgy a fene se gondolta amúgy, hogy vannak barátaid... honnan kellett volna tudnom?? :banplz:
Olyan nincs, hogy rajtad maradt volna, ha másnak nem kell jobban, még én is perkáltam volna érte.

Csak még nincs kéznél a nappali, ahová kéne vennem tévét, szóval ráérek, mint a Dune 2-höz hasonló újdonságokkal is :idiota:

Valójában nekem persze igazi áras VGA kéne*, de az bebukott, így még morfondírozom, hogy mi legyen a tévéhez, ami értelmet ad neki az M1-en kívül.

Spoiler
Lehet, hogy a PS3 és a NES/SNES Mini lesz.

*A legjobb fiókvasamban IGP van (végül is leáldra és retróra bő nyállal elég), mert a 750 Ti-t eladtam, a 9600 GT-t elajándékoztam, de a 6600 GT-m és a GF 4 MX-SE-m még megvan valahol, csak minek.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60687 2021.04.20. 23:11

eje75 írta:Na mentek már a f....ba...csináljátok itt nekem a lelkiismeret furdalást :wilting:
Btw nekem is jo lett vona hogy ne csak a szobabam hanem a nappaliban is legyen egy. :fogmosas: :eplus2:
Avatar
arty

Hozzászólás #60688 2021.04.21. 01:21

Micsu írta:Btw nekem is jo lett vona hogy ne csak a szobabam hanem a nappaliban is legyen egy. :fogmosas: :eplus2:
:nyes:
Avatar
arty

Hozzászólás #60689 2021.04.21. 04:29

éjjel 1 óta callban vagyok - LENNÉK - mert óriási gáz van a cégnél....... és bazmeg, skypen nem hallanak engem. GÉPELEK. tök kényelmes, miközben hibát is kéne elhárítani..........

a sztori előzménye: a napot az áprilisi win10 + office patchek felrakásával fejeztem be...... jól sikerült "valamelyik".
chrome nincs a céges gépen, mert itt sem hisznek a custom böngészőben (hiszen anno az IE6-7-8-9-10-11 is mekkora telitalálat volt, az EDGE is biztos tuti lesz!)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60690 2021.04.21. 06:32

arty írta:éjjel 1 óta callban vagyok - LENNÉK - mert óriási gáz van a cégnél....... és bazmeg, skypen nem hallanak engem. GÉPELEK. tök kényelmes, miközben hibát is kéne elhárítani..........

a sztori előzménye: a napot az áprilisi win10 + office patchek felrakásával fejeztem be...... jól sikerült "valamelyik".
chrome nincs a céges gépen, mert itt sem hisznek a custom böngészőben (hiszen anno az IE6-7-8-9-10-11 is mekkora telitalálat volt, az EDGE is biztos tuti lesz!)
Tudok olyan állami céges ismerőst ahol már inkább Discordot használnak. :D

Vissza: “Leáldozott.hu”