A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Castle82

Hozzászólás #60551 2021.04.15. 19:42

Micsu írta:Ez a kerdes mennyire relevans mikor cirka 1 millio korul mennek a kartyak :wow3:



Nyilván nem gondolta komolyan de ha úgy is gondolta azt várhatja. :taps:
Egyrészt azért multiplatformra a fő gépem ha valami nagyágyú jön a PC marad a 3080-al. VR-ra a PC marad (jelenleg aztán várom a PSVR2-t).
Mellette a kártya az elmúlt nagyjából 3 hónapban visszatermelte majdnem az árát (370k), és egy tipp alapján ráadásul még márciusban beváltottam 300 eurónyi btc-met XRP-re 0.35 euróért, ami tegnapelött 1.9 ajrót ért vagyis egy laza 5-ös szorzó került a 300 eurómra kb 20 nap alatt. Bolond lennék eladni, még ha a bányászláz annyira le is cseng hogy 1 vga-val nem lehet már érdemben bányászni akkor is marad játékra, de addig termel. Januárban vettem a kártyát. Márciusig kitermelte 330k forintnyi bitcoint (~920eur), a 300 eurós XRP trippel pedig a 300 ajrónyi XRP-m megugrott 1600 ajrónyira így jelenleg ~2300 ajrónyi kriptóm áll ETH-ban és XRP-ben mellé meg termeli a BTC-t tovább a kártya igaz most annyian rámentek a nicehash-en az elmúlt 2-3 hétben hogy elég visszafogottan. Most van ápril közepe igaz valutaváltogatással de kb 800.000 forintot nyertem a kártyával. Ha pedig nem szarakodnék az átváltásokkal csak simán hagynám BTC-ben akkor is 400k körül járnék. Gyakorlatilag jelenleg még 1 milláért sem éri meg eladni mert kitermeli pláne ha hazárdírozol is a kriptovalutákkal.
Ehhez extraként hozzájön ha elkezdesz utána járogatni és van bányászatott régebb óta figyelő ismerősöd a mindenféle okosság amiket infóként kaphatsz, vagyis az hogy az ETH év végéig elérheti a 10k-t ami ha most vásárolsz be belőle egy bő 4-5 körüli szorzó... XRP még bizonytalan nő-e tovább de ott is vannak 5 dodó körüli becslések szintén korrekt szorzó pláne ha bejön hogy 2022-re 20 dodóra felmehet.
És ott a CRO, amiről kevesebben halottak de alig 20 cent 1 cro. VISZONT Forma 1-ben felkerült az Aston Martinra így elég esélyes hogy egyszer csak pláne ha jobban szerepelnek hirtelen megugrik, év végére 2 dolcsi környékére saccolják így is ami egy bő 10x szorzó. Persze ez már nem tartozik szorosan a VGA-hoz de így hogy a kártya a saját árát visszahozta és még vastagon hoz is a konyhára azért nyugodtabban hazárdírozok mintha nem lenne semmi ami napi 7-10 euró között termel és a saját pénzemet rakosgatnám a kriptóba. Amíg nem szorulok rá addig meg termelődjön csak és növekedjen az értéke. :)
Addig kell kihasználni az opciót amíg lehet, elöbb utóbb elkezdi zavarni a felsőbb köröket hogy túl sokan túl könnyen jutnak komoly pénzekhez.... Addig meg talált pénz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60552 2021.04.15. 20:14

Mekee írta:Na ezt azért te sem gondolhatod komolyan, mert ha igen, az már a fanbioság netovábbja. Nem akarom én védeni egyiket sem, mert mind rohadék, csak máshogy, de azért azt elhitetni magaddal, hogy a sony a zisten, a csúcs, és aki ottvan annak aranyból van a keze, a másik oldalon meg a tehetségtelenek CSAK.
Hol a sony tehetség, hogy nulla hulladék os-el jött ki a ps4, de a ps5 is, hol a vrr, stb?
Az ms meg felvásárolgat mindent, de hogy minek abbol semmit nem látni. Bár csak merem remélni, hogy azért, mert nem előre 5 évvel kezdik el mutogatni a játékokat mint mások, de inkább nincs egy rendes irányelv, egy igazi vezető, aki gatyába rázná a céget.
A belső fejlesztésű játékok minőségéről beszéltem, nem OS-ről meg VRR-ről. Márpedig ezen a téren a Sonynak aranyból van a keze a másiknak meg hígfosból.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60553 2021.04.15. 20:24

DanielT írta:A belső fejlesztésű játékok minőségéről beszéltem, nem OS-ről meg VRR-ről. Márpedig ezen a téren a Sonynak aranyból van a keze a másiknak meg hígfosból.
Hazajöttem a home sulis számüzetésből, mert hétfőn már rendes iskola a kölöknek, és mindent visszapakoltam a helyére, egyedül az xsx van még a dobozában, mert ha azt teszem először a helyére, akkor napokig kerülgethettem volna a többi vackot, szóval most éppen a pc előtt ülök, és én is erre a hígfosra gondolok, hogy mindjárt nekikezdek Age of empirest pörgetni, ahelyett, hogy vmi minőségi sony exclu rts-t vennék magam elé. De egy se ugrik be, javasolj már vmit, nehogymár ilyen hígfosra basszam el az éjszakát!
Utána jöhetnek a körökre osztott tippek is, mert a gears tactics is nyilván hígfos a maga kategóriájában, szóval jó lenne vmi minőségi sony cucc ahelyett is!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60554 2021.04.15. 21:24

DanielT írta:A belső fejlesztésű játékok minőségéről beszéltem, nem OS-ről meg VRR-ről. Márpedig ezen a téren a Sonynak aranyból van a keze a másiknak meg hígfosból.
Az AoE 4 még lehet fasza.

Spoiler
Elvégre a Relic fejleszti, annak pedig a Sega a tulaja, nem az MS. Grafikailag, mondjuk, nem fog úgy odaverni mint a DoW annak idején vagy a legtöbb Total War.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60555 2021.04.15. 21:34

Botond írta:Hazajöttem a home sulis számüzetésből, mert hétfőn már rendes iskola a kölöknek, és mindent visszapakoltam a helyére, egyedül az xsx van még a dobozában, mert ha azt teszem először a helyére, akkor napokig kerülgethettem volna a többi vackot, szóval most éppen a pc előtt ülök, és én is erre a hígfosra gondolok, hogy mindjárt nekikezdek Age of empirest pörgetni, ahelyett, hogy vmi minőségi sony exclu rts-t vennék magam elé. De egy se ugrik be, javasolj már vmit, nehogymár ilyen hígfosra basszam el az éjszakát!
Utána jöhetnek a körökre osztott tippek is, mert a gears tactics is nyilván hígfos a maga kategóriájában, szóval jó lenne vmi minőségi sony cucc ahelyett is!
Valamelyik Souls a BFTA-nál volt az év stratégiája, szóval a felújított DeS csak rád vár :wave:

Legyek a gyűrűhordozód? :law:
Avatar
deep

Hozzászólás #60556 2021.04.15. 22:13

DanielT írta:ÉS MEGINT NEM MEGY A KIBASZOTT GECI SKYPEON A HANG!!!!!!!!!!! Mocskos geci win10 és MÁJKROSZOFT SZKÁJP!!! Mozog a mikrofon visszajeéző és írja hogy PROBLEM VAN.

Mobilon kell becsatlakoznom, hogy működjön ez a GECI.
Ma nekem is volt win 10 kalandom, arra vetemedtem én barom állat, hogy bluetooth fülest próbáljak használni vele. Az egy dolog, hogy default fejbeszélőként hajlandó használni 8 bites telefon minőségben, és 2 órát hekkeltem, hogy használható hang jöjjön ki belőle. De nem sikerült. Fórumok őrjöngenek, mert képtelen az MS megoldani, hogy egy BT dongleval a ki és a bejövő hang minősége is kielégítő legyen. Legalább a füles részét sikerült kitalálni, hogy lesz jó minőségű, de az elejétől fogva pattogott a hang, ezt nem sikerült kiiktatni. Természetesen a win 8-as laptopon tökéletesen ment legalább a füles. A mikrofonja azon is használhatatlan. Biztos a chrome ennek is az oka.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60557 2021.04.16. 09:13

Kész. Nem lehet beállítani a hangot. Nem megy. Tegnap még ment legalább a hangteszt, de élesben nem. Utána este már a hangteszt se.

Ma reggel eddig próbálkoztam, nem működik. Eleinte még mozgott az equalizer és aztán megállt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60558 2021.04.16. 09:22

Botond írta:Hazajöttem a home sulis számüzetésből, mert hétfőn már rendes iskola a kölöknek, és mindent visszapakoltam a helyére, egyedül az xsx van még a dobozában, mert ha azt teszem először a helyére, akkor napokig kerülgethettem volna a többi vackot, szóval most éppen a pc előtt ülök, és én is erre a hígfosra gondolok, hogy mindjárt nekikezdek Age of empirest pörgetni, ahelyett, hogy vmi minőségi sony exclu rts-t vennék magam elé. De egy se ugrik be, javasolj már vmit, nehogymár ilyen hígfosra basszam el az éjszakát!
Utána jöhetnek a körökre osztott tippek is, mert a gears tactics is nyilván hígfos a maga kategóriájában, szóval jó lenne vmi minőségi sony cucc ahelyett is!
Oh, a klasszikus RTS műfaj VS Sony exkluzívok vita! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #60559 2021.04.16. 09:23

Figyi. Hétfőn nyit az iskolákban az alsó tagozat, ott tanítanak írni és olvasni. Hasznos lenne mindkettőtöknek. Ha ez megvan, akkor már csak felpattantok az MS honlapjára, megnézitek mi okozhat sound bugot, és hogyan lehet fixelni, mondjuk itt. Na amikor megy már az írás és olvasás, akkor el tudjátok olvasni, hogy az általános teljesen stupidnak nézünk titeket rész után jön az a rész, hogy "a chrome hogyan kúrja meg a teamset, mert leokéztad, hogy perszebazmeg állítson át a szentchrome amit csak akar".
Check your browser settings és külön csak arról van szó, hogy a chrome simán beleszarik a ventillátorba, mert direkt kértétek. De nyilván az MS a hülye, hogy a stupidoknak hagyja, hogy ilyen malewareokat telepíthessenek a gépükre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2021.04.16. 09:28-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60560 2021.04.16. 09:27

DanielT írta:Oh, a klasszikus RTS műfaj VS Sony exkluzívok vita! :eljen:
Játékokról volt szó, minőségi játékokról. Persze az nyilván egyszerűbb, ha úgy definiáljuk a jót, ha mindenkit kizárunk, ami zavarja az összképet. Na mindegy, tegnap azért sikerült fél2ig aoe1de-zni. És eszembe jutott a kedvenc hígfosos viccem.
Szóval csőtörtés van a csatornában, kihívják a szakit, aki ki is jön a segédjével, a fiával. Felnyitják a csatorna fedélt, és színig van a hígfos. Emberünk leveszi a pulcsit és fejest ugrik a fosba, lemerül pár pillanatra, majd felbukkan és mondja a fiának, hogy 12-es. Visszamerül, pár másodperc múlva felbukkan, mondja a fiának, hogy most a 18ast. Megint lebukik, majd előkerül, kimászik. Csurog róla a hígfos és azt mondja a fiának: "Na látod fiam, ha tanultál volna most nem csak a kulcsokat adogathatnád!" :idiota:
Avatar
deep

Hozzászólás #60561 2021.04.16. 09:47

Botond írta:Figyi. Hétfőn nyit az iskolákban az alsó tagozat, ott tanítanak írni és olvasni. Hasznos lenne mindkettőtöknek. Ha ez megvan, akkor már csak felpattantok az MS honlapjára, megnézitek mi okozhat sound bugot, és hogyan lehet fixelni, mondjuk itt. Na amikor megy már az írás és olvasás, akkor el tudjátok olvasni, hogy az általános teljesen stupidnak nézünk titeket rész után jön az a rész, hogy "a chrome hogyan kúrja meg a teamset, mert leokéztad, hogy perszebazmeg állítson át a szentchrome amit csak akar".
Check your browser settings és külön csak arról van szó, hogy a chrome simán beleszarik a ventillátorba, mert direkt kértétek. De nyilván az MS a hülye, hogy a stupidoknak hagyja, hogy ilyen malewareokat telepíthessenek a gépükre.
Húbazmeg. Hát te aztán igazi megmondókapitány vagy. Kösz a tippet!
Avatar
Botond

Hozzászólás #60562 2021.04.16. 09:50

deep írta:Húbazmeg. Hát te aztán igazi megmondókapitány vagy. Kösz a tippet!
Azért majd azt is írd már meg lécci, hogy ez segített e, mert az a része is érdekel a faszkodáson kívül, ami ugye csak pure entertainment. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60563 2021.04.16. 09:50

Botond írta:Játékokról volt szó, minőségi játékokról. Persze az nyilván egyszerűbb, ha úgy definiáljuk a jót, ha mindenkit kizárunk, ami zavarja az összképet. Na mindegy, tegnap azért sikerült fél2ig aoe1de-zni. És eszembe jutott a kedvenc hígfosos viccem.
Szóval csőtörtés van a csatornában, kihívják a szakit, aki ki is jön a segédjével, a fiával. Felnyitják a csatorna fedélt, és színig van a hígfos. Emberünk leveszi a pulcsit és fejest ugrik a fosba, lemerül pár pillanatra, majd felbukkan és mondja a fiának, hogy 12-es. Visszamerül, pár másodperc múlva felbukkan, mondja a fiának, hogy most a 18ast. Megint lebukik, majd előkerül, kimászik. Csurog róla a hígfos és azt mondja a fiának: "Na látod fiam, ha tanultál volna most nem csak a kulcsokat adogathatnád!" :idiota:
A jó viccért cserébe nem válaszolok az előző kommentedre! :mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #60564 2021.04.16. 10:09

DanielT írta:A jó viccért cserébe nem válaszolok az előző kommentedre! :mf2:
Akkor azt is elmesélem, hogy egyszer egy multinál mikor vezettem egy gittegyletet, akkor egyik kolléga, aki kiment a külföldországi holding központba, azt találta ki, hogy ő majd jól a pesti központból fog home officeolni a külföldországi holding központ részére, és akkor ugyanúgy ott fog mellettem ülni a toronyban, csak euróban kapja a sokkal több fizut. Na le is variálta ezt, pedig 10ensok éve még nem volt ennyire trendyke a HO-zás, és egy apró malőrbe futottunk csak bele, hogy mindenféle jogosultságokat kell igényelni neki, amihez be kell írni a központi igénylő rendszerbe minden faszságot. Melyik osztály, milyen beosztás, stb.
Na most ugye ő semmilyen osztályon, semmit se dolgozott nálunk, mert hogy a holdingnak dolgozott, hozzánk csak beült egy boxba, mintha mondjuk te sétáltál volna be a laptopoddal a teamssel baszódni. Na de a rendszer az rendszer, ki kell tölteni az igénylő szart, már csak egy vacak belépőkártyáért is. Szóval én mint felelős vezető ki is töltöttem, beírtam az osztályom és egyéb paramétereket, egyedül a beosztással nem boldogultam, mire mondta a srác, hogy írjam oda, hogy megmondókapitány és jó lesz az. És így is tettem, szóval szeretném leszögezni, hogy nem én vagyok a megmondókapitány, de a főnöke már voltam! :banplz:
A sztorinak az lett a vége, hogy egyszercsak jött a szokásos negyedéves belső ellenőri rajtamütés, mert olyan területet vezettem ahol ez indokolt volt, ami úgy zajlott általában, hogy a toronyban egy szinttel feljebb mentem a belső ellenőrökhöz, ahol ketten fogadtak, átmentünk a témákon, hogy vajon elloptam e pár milliárdot avagy sem, megállapítottuk, hogy most sem és ment mindenki a dolgára. Na most nem így zajlott.
Felmentem a belső ellenőrökhöz és eleve nem a kis szobában ütünk le hárman, hanem a nagy elnöki tárgyaló és a komplett belső ellenőrzés ott volt. :gonosz1: Elővettek csillió témát, majd elém csaptak egy papírt, hogy ez a létszám nálam? Akkor már sejtettem hova akarnak kilukadni.
Na szummaszummárum, a szokásos 15 perces móka helyett 3 órát sztendápoltam, mire a megmondókapitányt kimagyaráztam. :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60565 2021.04.16. 10:11

Ezert kubazod te a multikat mert ok eretnek evek ota :fogmosas: :eplus2:
Avatar
arty

Hozzászólás #60566 2021.04.16. 10:29

DanielT írta:Az szintén elég érdekes, hogy a Sony-nál továbbra sem kapható a Cyberpunk, az MS-nél pedig minden rendben, lehet vinni kilószám a moslékot. Hát legalább ismerik a célközönségüket!
Mondjuk ha az MS-nél nem tetszik a cyber, visszakérheted az árát.... ;) (persze befenyítenek, hogy ezt még megbánod!!!44, de visszaadják.... amikor bevezették, nagy elánnal megvettem a - mint kiderült - kikapcsolhatatlan pixelelmosós Metalslug3-at, kértem refundot, Purgharami R főindus mondta, hogy oké, de azzal számoljak, hogy lehet h a következő refundom visszautasítják már és lockot kap az accom örökre (refund ellen)... mondtam, hogy hjaaaa, a párezres ms3 nem ér ennyit, akkor maradjon örökre az accomon ez a hibás termék :( éshát... ottmaradt.)

Sony ellenben EU-ban SZERINTEM folyamatosan törvényt sért, de nincs aki beperelje őket :( Én biztos nem fogom a hongkongi accom birtokában........
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60567 2021.04.16. 10:30

Na mondom kipróbálom az Edge-t.

Első lépés: adblock telepítés.

Kép

Akkor ennyiben maradunk! 10/10 ajánlom.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60568 2021.04.16. 11:35

DanielT írta:Na mondom kipróbálom az Edge-t.

Első lépés: adblock telepítés.

Kép

Akkor ennyiben maradunk! 10/10 ajánlom.
Adblock az warez nen tudtad? Afat is csalsz? :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60569 2021.04.16. 13:20

Micsu írta:Adblock az warez nen tudtad? Afat is csalsz? :banplz:
Csak minden esetben amikor lehetőségem van rá.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60570 2021.04.16. 16:05

és nem derül ki :beka2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60571 2021.04.16. 18:36

Pakolászgattam és ha már, akkor egy kicsit felvágok a fasza PS1 gyűjteményemmel. Csak első kiadású, mára igazi klasszikusok első iterációi.

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60572 2021.04.16. 19:36

DanielT írta:Pakolászgattam és ha már, akkor egy kicsit felvágok a fasza PS1 gyűjteményemmel. Csak első kiadású, mára igazi klasszikusok első iterációi.
Kép
Menő! A dvd tokba belehajigált papírfecni már valahogy nem ekkora feeling. :rinya:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60573 2021.04.16. 19:41

DanielT írta:Pakolászgattam és ha már, akkor egy kicsit felvágok a fasza PS1 gyűjteményemmel. Csak első kiadású, mára igazi klasszikusok első iterációi.

Kép
Szép! Mondjuk, a Die Hard Trilogyról mindig azt hittem, középszar licencjáték, PC- nem ragadott magával túlzottan a Doom vagy a Duke Nukem 3D mellett. Ehhez képest, látom, eléggé dicsérték.

Pedig C64-en tökre szerettem a Die Hard 2-t, szerintem még akkor is gyürtem, amikor már ez is megjelent.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60574 2021.04.16. 19:49

Zóanagyvarázsló írta:Szép! Mondjuk, a Die Hard Trilogyról mindig azt hittem, középszar licencjáték, PC- nem ragadott magával túlzottan a Doom vagy a Duke Nukem 3D mellett. Ehhez képest, látom, eléggé dicsérték.

Pedig C64-en tökre szerettem a Die Hard 2-t, szerintem még akkor is gyürtem, amikor már ez is megjelent.
Ahhoz kedves emlékek kötnek, Deepnek megvolt a demó és szarrá toltam. Hát maga a csoda volt a reptéri célkeresztes rész, a másik két játékot szerintem egyszer indítottam el.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60575 2021.04.16. 20:25

DanielT írta:Ahhoz kedves emlékek kötnek, Deepnek megvolt a demó és szarrá toltam. Hát maga a csoda volt a reptéri célkeresztes rész, a másik két játékot szerintem egyszer indítottam el.
Szarrá toltam én is, lightgunnal.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60576 2021.04.16. 21:14

Micsu írta:Adblock az warez nen tudtad? Afat is csalsz? :banplz:
Én blokkolok reklámokat, meg trackinget, meg mindent, és néha lelkiismeret-furdalásom van, de aztán eszembe jut, hogy milyen horror manapság a web browsing experience és elmehetnek az anyjukba:
Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #60577 2021.04.16. 22:08

DanielT írta:Pakolászgattam és ha már, akkor egy kicsit felvágok a fasza PS1 gyűjteményemmel. Csak első kiadású, mára igazi klasszikusok első iterációi.

Kép
NFS+Raymant viszem ezerötbe, ha a tombraidert hozzácsapod állom a postát is!

amúgy...
- állatjó pakk (még akkor is, ha sok nem az én világom)
- van TonyHax exploithoz lemezed!!!! ;) (spec savefile -> írható játék bootolható, nem kell csipp se, homebrew, stb)
- hol az NFS3/4? a RidgeRacerType4?! :violent:
- NBA Jam-et majd látni akarom szíártín!! ne felejtsük el, úgytudom ez a definitív edisün :)
- cd tartó fogak, stb bírják? (még!)

Die Hard Trilogy DH2 fénypisztolyozása nekem is nagy kedvencem, nemrég végig is tudtam vinni (kár h techben kb a létező legszarabb, amit valaha próbáltam :D szaggat, kalibrálhatatlan a pisztolykezelése, nincs 2-player opció...)
Avatar
eje75

Hozzászólás #60578 2021.04.16. 22:15

Most ment le... tipikus 1x nézhető, de nekem bejött, jó volt...
phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60579 2021.04.16. 22:17

aabyssx írta:Én blokkolok reklámokat, meg trackinget, meg mindent, és néha lelkiismeret-furdalásom van, de aztán eszembe jut, hogy milyen horror manapság a web browsing experience és elmehetnek az anyjukba:
Kép
Csak szarkazmus volt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60580 2021.04.16. 22:19

eje75 írta:Most ment le... tipikus 1x nézhető, de nekem bejött, jó volt...
[video]https://www.youtube.com/watch?v=DdIHtymX_Fc[/ideo]
En a Challengeres dokut neztem, tetszett, emlekszem gyerekkoromban mikor lattam rola egy filmet nagyon megmaradt bennem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60581 2021.04.16. 22:55

arty írta:NFS+Raymant viszem ezerötbe, ha a tombraidert hozzácsapod állom a postát is!

amúgy...
- állatjó pakk (még akkor is, ha sok nem az én világom)
- van TonyHax exploithoz lemezed!!!! ;) (spec savefile -> írható játék bootolható, nem kell csipp se, homebrew, stb)
- hol az NFS3/4? a RidgeRacerType4?! :violent:
- NBA Jam-et majd látni akarom szíártín!! ne felejtsük el, úgytudom ez a definitív edisün :)
- cd tartó fogak, stb bírják? (még!)

Die Hard Trilogy DH2 fénypisztolyozása nekem is nagy kedvencem, nemrég végig is tudtam vinni (kár h techben kb a létező legszarabb, amit valaha próbáltam :D szaggat, kalibrálhatatlan a pisztolykezelése, nincs 2-player opció...)
Ridge Type 4 a fénykép után került elő a dobozból. :) Többi NFS nincs.

Csip szerencsére az emugéphez se kell, szal' Tonihók lemez pihenhet tovább. :fogmosas:

NBA -t jegyeztem! Természetesen az arcade verziót is csapathatjuk mellette. ;)
Avatar
deep

Hozzászólás #60582 2021.04.16. 23:16

arty írta:Die Hard Trilogy DH2 fénypisztolyozása nekem is nagy kedvencem, nemrég végig is tudtam vinni (kár h techben kb a létező legszarabb, amit valaha próbáltam :D szaggat, kalibrálhatatlan a pisztolykezelése, nincs 2-player opció...)
Emuval boostolhato, 60 fps-el elég állat volt mikor nyomtuk :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60583 2021.04.17. 00:14

DanielT írta:Ahhoz kedves emlékek kötnek, Deepnek megvolt a demó és szarrá toltam. Hát maga a csoda volt a reptéri célkeresztes rész, a másik két játékot szerintem egyszer indítottam el.
Ja, csak az elsőt próbáltam, az jellegtelen TPS-nek tűnt, bár egy 1996-os játék kapcsán ez így furán hallatszik, pláne, hogy én is kb. a Tomb Raiderben vagy az MDK-ban lőttem hasonló nézetből. Mindenesetre csak a gyűjtemény miatti guglizásból derült ki számomra, hogy nem egy kaptafa az egész trilógia.

A C64-es Die Hard 2 is célkeresztes-repteres, de fénypisztoly ott nem volt :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60584 2021.04.17. 08:36

deep írta:Emuval boostolhato, 60 fps-el elég állat volt mikor nyomtuk :D
Sokkot fog kapni amikor megmutatom A SETUPOT. :taps: :taps: :taps:

szerk: Meg én is mire újra beüzemelem... :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60585 2021.04.17. 08:44

Zóanagyvarázsló írta:A C64-es Die Hard 2 is célkeresztes-repteres, de fénypisztoly ott nem volt :(
Nálunk is csak a kurzor mozgatás jutott kontrollerrel... de már az is maga volt a csoda.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60586 2021.04.17. 18:45

arty írta:Steamen anno megvettem, megnéztem, kicsit túl színes, de nagyon bejött, ezért januári bejelentéskor berendeltem a ps4es FIZIKAI kiadást és most várom.
Amíg várod a fizikai kiadást, addig megcsináltam a CRT tv-n natív progresszív felbontásban futó verziót. Csoda, hogy sikerült, mert van Chrome azon a gépen is. :zavart2:

Kép
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60587 2021.04.17. 19:54

Végigvittem a Layers of Fear 2-őt:
- ez egy ijesztegetős, horroros walking sim
- elég beteg, nemtom pontosan miről szólt, mert rángat össze-vissza, de kb. gyerekkori traumákról, elmeroggyanásról és ezeknek a felidézéséről
- ha hátra nézel, biztosan van mögötted valami para
- elég jó a grafika, nagyon jók az átmenetek, effektek, igényes a látvány
- korszak fura, nem a kedvencem
- van safe mode, ahol nem halsz meg és nem üldöznek (csak ijesztegetnek), érdekes
Jó volt / 10
Avatar
arty

Hozzászólás #60588 2021.04.18. 13:32

DanielT írta:Amíg várod a fizikai kiadást, addig megcsináltam a CRT tv-n natív progresszív felbontásban futó verziót. Csoda, hogy sikerült, mert van Chrome azon a gépen is. :zavart2:
azé biztos volt vele küzdés :D tud alapból 4:3-at?

deep írta:Emuval boostolhato, 60 fps-el elég állat volt mikor nyomtuk :D
de... de... nem fénypisztollyal! :(
pedig wiimote+motionjoy+BT adapter + egér2kontroller vagy egér2guncon lehet ment volna :D (és szerintem 2-3 óra alatt összerántható egy ilyen setup, chrome mellett természetesen!)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60589 2021.04.18. 17:22

arty írta:azé biztos volt vele küzdés :D tud alapból 4:3-at?
Hát nem volt egy Skype "legyen hang a mikrofonban" szintű agysebészettel vegyített rocket science. Egy kis githubról rántott tool, parancssorból vezérelve és hát nyilván az ennek előkészített hardver+szoftverkörnyezet. Amikor elakadtam csak megnyitotta a Botond által linkelt Microsoft troubleshooting guideot és már ismét sínen voltam.

A játék felbontása 4:3 és 16:9 között van, ahogy látod a képen kicsi csík marad alul és felül.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60590 2021.04.18. 17:35

arty írta:- xboxon eleinte volt dolby vision-öm, má' nincs, mer' "nem támogatja a tévé".
Akkor miert van benne dolby vision kep mod?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60591 2021.04.18. 18:49

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60592 2021.04.18. 20:37

Micsu írta:[video]https://youtu.be/qxzxNy3QBlY[/vide]
Na végre! :eljen: :eljen: :eljen:
Castle82

Hozzászólás #60593 2021.04.18. 20:59

Resi Evil első 30perces demóját nemrég aktiválták tolható akit érdekel. Korrektül fest, ps5 ravaszt is használja. 1 napig elérhető.
Fasza helyszín fasza hangulat korrekt graf eddig amit ebben a 30 percben le lehetett szűrni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60594 2021.04.18. 22:56

Castle82 írta:Resi Evil első 30perces demóját nemrég aktiválták tolható akit érdekel. Korrektül fest, ps5 ravaszt is használja. 1 napig elérhető.
Fasza helyszín fasza hangulat korrekt graf eddig amit ebben a 30 percben le lehetett szűrni.
"Mindössze" annyi problémám van vele, -azon kívül, hogy nemRezi- hogy 1 órája fejeztem be a demót és még mindig émelygek és szédülök. Borzalmas az alap FOV, pedig az előző demóban lehetett állítani, ha jól emlékszem. Még kikapcsolt kamera és aim gyorsítás mellett is hányok. :vomit:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #60595 2021.04.18. 23:13

Én is letoltam a demó, hát nem szartam össze magam se a látványtól se semmitől. :whatever:
Avatar
deep

Hozzászólás #60596 2021.04.18. 23:27

Greyfox írta:Én is letoltam a demó, hát nem szartam össze magam se a látványtól se semmitől. :whatever:
Büdös prevgen assetek miatt. Nincs kapacitás 2 verzióban elkészíteni mindent. Ez van. Talán majd a következő részt már nem hozzák ki mákdarálóra is.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #60597 2021.04.18. 23:39

deep írta:Büdös prevgen assetek miatt. Nincs kapacitás 2 verzióban elkészíteni mindent. Ez van. Talán majd a következő részt már nem hozzák ki mákdarálóra is.
Ott van pl. a days gone. Az is prevgen téma, mégis milyen faszán néz ki. Ez a first person resizés is elég volt a VII-nél. Hangulat sem jött át. Meh, mind1, magy psplusba jöhet 2 év múlva.
Castle82

Hozzászólás #60598 2021.04.19. 01:06

Greyfox írta:Ott van pl. a days gone. Az is prevgen téma, mégis milyen faszán néz ki. Ez a first person resizés is elég volt a VII-nél. Hangulat sem jött át. Meh, mind1, magy psplusba jöhet 2 év múlva.


Nem tudom nekem RE7 teljesen korrekt volt, sokkal inkább adta vissza a RE feelinget mint a 4-ik rész utáni akciószarok noha zombi az nemvót.
Ezzel sincs bajom csak az hogy itt is letértek a zombi vonalról, de az FPS nézettel ha a FOV állítható lesz nincs bajom, kár hogy a VR-t elengedték, pedig ennek a játéknak kifejezetten jót tehetne egy rendesen megírt VR (na nem az a fejjel célzós marhaság amit a RE7-ben elkövettek). Azért nem csúnya ez a játék, csak szimplán korrekt, faszán néz ki, ez van amíg a prevgent el nem engedik.

Más: Lévén a Ghost of cucut elengedtem a Ps Pro-n tavaly, most újra belekezdtem hogy kitoljam beállítgatva a C9-et ps5-re HDR-el HGIG bekapcsolva 60 fps-el jóféle manna ez, remélem most nem unom meg.:)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60599 2021.04.19. 07:34

Nincs olyan nap, hogy ne jönne szembe valami hasonló klip 9gag-en. Így elég nehéz elengedni. :falbav:
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #60600 2021.04.19. 13:31

Ma én is megkaptam az örök élet elixírt egy oltóponton. A chip kicsit nyomja a vállam belülről, de amúgy minden oké. :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60601 2021.04.19. 13:48

Botond írta:Ma én is megkaptam az örök élet elixírt egy oltóponton. A chip kicsit nyomja a vállam belülről, de amúgy minden oké. :banplz:
Milyet kaptal?
Avatar
Botond

Hozzászólás #60602 2021.04.19. 13:50

Micsu írta:Milyet kaptal?
Olyat, mint az előző 13 kötelező oltásnál eddig mindig. Oroszt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60603 2021.04.19. 13:54

Botond írta:Olyat, mint az előző 13 kötelező oltásnál eddig mindig. Oroszt.
Szerintem abban a 13ban volt Dan meg Magyar is :D
En kinait mar kaptam volna de lemondtam, most tan a heten kapok Pfizert.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60604 2021.04.19. 13:58

Micsu írta:Szerintem abban a 13ban volt Dan meg Magyar is :D
En kinait mar kaptam volna de lemondtam, most tan a heten kapok Pfizert.
Nekem jó lett volna a kínai is. Mindegy, ez jutott. Pfizertől féltem csak kicsit, mert érted, vmit összekevertek a gyárban, aztán egyszer csak arra ébredsz két év múlva, hogy kijött a mellékhatása, permanens erekció mondjuk. Hát kinek hiányzik az az én koromban?! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60605 2021.04.19. 14:15

Micsu írta:Szerintem abban a 13ban volt Dan meg Magyar is :D
En kinait mar kaptam volna de lemondtam, most tan a heten kapok Pfizert.
Nekem ma jött a meghívó, nem is mertek bepróbálkozni mással: instant Pfizer. Így legalább hasznát veszem az amcsi vloggercsajok videóinak, hogy mennyire csapta őket agyon a második kör. Most ez nagyon trendi youtubefalván.

Ez leszek:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60606 2021.04.19. 14:21

Hat kiv leszek h nalam mi lesz mert en a virust is minimalisan ereztem.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60607 2021.04.19. 14:46

Botond írta:Ma én is megkaptam az örök élet elixírt egy oltóponton. A chip kicsit nyomja a vállam belülről, de amúgy minden oké. :banplz:
Juppi! :taps:
A még élő nagyszülők már megkapták a dupla adag kínait különösebb probléma nélkül. Reméljük érni fog valamit.
Mifelénk már az én korosztályomnak is szórják az első oltásokat, akik nem estek még át/nem volt tünetük. Egy srác kapott oroszt, ő nem panaszkodott az első adag után. Egy gyógyszerész és egy tanár hallgató kapott Pfizert, ők egy kis izomfájdalomra panaszkodtak. A 3-4 Astrásnak viszont volt utána legalább egy komoly hidegrázós-lázas éjszakájuk.
Én leghamarabb majd Júliusban mehetnék az elsőért, a védettségi kártyát meg Szeptember végéig megkaptam.
Ezen felbuzdulva szombaton el is mentünk túrázni, ami egy közepes önszopatásba csapott át, mert az eső miatt full dagonya volt és az online térkép 23 km-e az a valóságban olyan 30 volt inkább. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #60608 2021.04.19. 17:51

Micsu írta:Hat kiv leszek h nalam mi lesz mert en a virust is minimalisan ereztem.
Nekem és a komplett rokonságnak kimaradt az élmény, két hosszabb szobafogság a vidéki erődben plusz házhoz rendelés kombóval letudtuk az egészet. A legközelebbi rokon aki beteg volt az a húgom anyósa akit évente 1x szoktam látni, de ő is 4 napi szenvedéssel megúszta szerencsére.
Mindegy, legyen mindenki beoltva aztán jóvan. Engem továbbra is inkább az a része izgat, hogy mennyire terjed el tömegesen a home office, shared deskek, távmunka, esetleg egyenesen megjelenik e a négy napos munkahét. Csak hogy tanuljunk is ebből a szarból vmit, ne csak az legyen, hogy ez volt az időszak, amikor üvöltöztünk otthon anyával, hogy "tudnál halkabban pislogni tegeci?!".
Pont kiderült, hogy vissza lehetne fogni a fogyasztást különösebb kompromisszumok nélkül és pont nem kéne ennyit termelni, legyen négy napos munkahét, mindenki törődjön többet a családjával meg menjen a hegyekbe kirándulni, ne csak Benő tévedjen már el a sárban.
/szerk. Juteszembe. Eje! Veled mizu? Rég adtál életjelet m8!
Avatar
Botond

Hozzászólás #60609 2021.04.19. 18:58

Frissült végre az iOS-es xbox app, végre megint látni benne az acsikat. Ráadásul profi módon, nem úgy mint az xsx-en, hogy a pc-s és x1-xsx játékok acsijait egy helyen, az x360 acsijait egy másik helyen, hanem egyben mindent, mint a már nem támogatott win10es appban. Ollé! Mondjuk szokásos userfriendly megoldás, arra nem jöttem rá, hogy havi ranglistát hol látok, meg hol tudom összehasonlítani barátokkal az acsikat, szóval továbbra is a win10es, kivezetett app a tuti... Majd még nézegetem, most csak 2 másodpercem volt rá.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60610 2021.04.19. 19:20

Botond írta:Nekem és a komplett rokonságnak kimaradt az élmény, két hosszabb szobafogság a vidéki erődben plusz házhoz rendelés kombóval letudtuk az egészet. A legközelebbi rokon aki beteg volt az a húgom anyósa akit évente 1x szoktam látni, de ő is 4 napi szenvedéssel megúszta szerencsére.
Mindegy, legyen mindenki beoltva aztán jóvan. Engem továbbra is inkább az a része izgat, hogy mennyire terjed el tömegesen a home office, shared deskek, távmunka, esetleg egyenesen megjelenik e a négy napos munkahét. Csak hogy tanuljunk is ebből a szarból vmit, ne csak az legyen, hogy ez volt az időszak, amikor üvöltöztünk otthon anyával, hogy "tudnál halkabban pislogni tegeci?!".
Pont kiderült, hogy vissza lehetne fogni a fogyasztást különösebb kompromisszumok nélkül és pont nem kéne ennyit termelni, legyen négy napos munkahét, mindenki törődjön többet a családjával meg menjen a hegyekbe kirándulni, ne csak Benő tévedjen már el a sárban.
/szerk. Juteszembe. Eje! Veled mizu? Rég adtál életjelet m8!
Majd a cegek azt megszakertik mennyire is volt hatekony ez a home office mert ha az volt biztos nem lesz akadaja. 4 napos munkahettel meg az a helyzet hogy megoldhato hogy 2 embert alkalmazol 1 helyett kevesebb ora szamban csak eppen ez kevesebb loveval is jar. Nameg kurva nagy ember hiany van szinte mindegyik szegmensben.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60611 2021.04.19. 19:40

Micsu írta:Majd a cegek azt megszakertik mennyire is volt hatekony ez a home office mert ha az volt biztos nem lesz akadaja. 4 napos munkahettel meg az a helyzet hogy megoldhato hogy 2 embert alkalmazol 1 helyett kevesebb ora szamban csak eppen ez kevesebb loveval is jar. Nameg kurva nagy ember hiany van szinte mindegyik szegmensben.
Valójában az egész hatékonyság kérdése. A legtöbb szektorban baromira nincs emberhiány, minden is megoldható lenne gépesítéssel, igazándiból csak a javak elosztása a kérdés, amire ugye ott volt gyenge próbálkozásnak az alapjövedelem. De vmi ilyesmi felé kell elmozdulni, mert már nem 1832-t írunk, hogy 10 ember ellátásához 9,9nek kell dolgoznia, hanem kb háromnak, max négynek, a többi akár recskázhatna is vhol akárhol, egész nap netflixet nézve.
Iszonyatosan túl kell pörgetni a fogyasztást, hogy ennyi embert lekössünk.
Én csak a szőlőn látom, hogy 30 hektár szőlő a metszés és kötözést leszámítva elművelhető 2 emberrel. Mikor kezdtem, akkor 10-12 hektár is úgy ment, hogy volt egy 10 fős fix brigádom plusz egy traktor, traktorossal 11. embernek plusz nagyanyám, plusz én. Az új telepítés teljesen máshogy van telepítve, mint a 80-90es években telepített ültetvények, a gépek is rengeteget fejlődtek, ezek az infrás cuccok is teljesen elérhető árban vannak már, amik a tőke közét is megkapálják (kihajtja a tárcsát, infra érzékeli, hogy tőke jön, visszahúzza, majd kihajtja megint) nem csak a sorközt, meg a kombájnok is rengeteget fejlődtek.
Szántófölddel nem foglalkozok, de gondolom ott is ugyanez, kertészetekkel ismerősök foglalkoznak, ott is látom a hiperugrást és ez csak a kaja.
Irodai munkában is azért kell a heti 5 nap, mert pletykáltak, kávészünet, pisiszünet, meg 15 év excelezés után se ismeri az fkerest és kézzel másolgatja át cellánként az értékeket az 500 cellás táblából a 2000 cellásba, stb.
Gyárakra is volt rálátásom, ott is le lehetne gépesíteni mindent a francba.
Csak a kommunizmusra hasonlító központi elosztás kellene, hogy mindenki kapjon 7 évente új autót, évente x váltás ruhát, 2 tengerparti nyaralás, stb. Nyilván pont a közös tulajdon nélkül, mert akkor megszűnik az érdekeltség, és csődbe megy minden megint, de egyenletesebb jövedelem és vagyon elosztás mellett már nem kellene ennyire feszülni. Svéd modell progresszív adózással és vagyonadóval? A fejlődés viszont akkor lelassulna, szóval ez meg kérdés, hogy azt mondjuk e, hogy ez elég, stop, élvezze mindenki.
Nagy dilemmák ezek, de ha leállnánk, és hátradőlve élvezhetnék a gyerekeink én azt mondanám hajrá.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60612 2021.04.19. 19:51

Botond írta:Valójában az egész hatékonyság kérdése. A legtöbb szektorban baromira nincs emberhiány, minden is megoldható lenne gépesítéssel, igazándiból csak a javak elosztása a kérdés, amire ugye ott volt gyenge próbálkozásnak az alapjövedelem. De vmi ilyesmi felé kell elmozdulni, mert már nem 1832-t írunk, hogy 10 ember ellátásához 9,9nek kell dolgoznia, hanem kb háromnak, max négynek, a többi akár recskázhatna is vhol akárhol, egész nap netflixet nézve.
Iszonyatosan túl kell pörgetni a fogyasztást, hogy ennyi embert lekössünk.
Én csak a szőlőn látom, hogy 30 hektár szőlő a metszés és kötözést leszámítva elművelhető 2 emberrel. Mikor kezdtem, akkor 10-12 hektár is úgy ment, hogy volt egy 10 fős fix brigádom plusz egy traktor, traktorossal 11. embernek plusz nagyanyám, plusz én. Az új telepítés teljesen máshogy van telepítve, mint a 80-90es években telepített ültetvények, a gépek is rengeteget fejlődtek, ezek az infrás cuccok is teljesen elérhető árban vannak már, amik a tőke közét is megkapálják (kihajtja a tárcsát, infra érzékeli, hogy tőke jön, visszahúzza, majd kihajtja megint) nem csak a sorközt, meg a kombájnok is rengeteget fejlődtek.
Szántófölddel nem foglalkozok, de gondolom ott is ugyanez, kertészetekkel ismerősök foglalkoznak, ott is látom a hiperugrást és ez csak a kaja.
Irodai munkában is azért kell a heti 5 nap, mert pletykáltak, kávészünet, pisiszünet, meg 15 év excelezés után se ismeri az fkerest és kézzel másolgatja át cellánként az értékeket az 500 cellás táblából a 2000 cellásba, stb.
Gyárakra is volt rálátásom, ott is le lehetne gépesíteni mindent a francba.
Csak a kommunizmusra hasonlító központi elosztás kellene, hogy mindenki kapjon 7 évente új autót, évente x váltás ruhát, 2 tengerparti nyaralás, stb. Nyilván pont a közös tulajdon nélkül, mert akkor megszűnik az érdekeltség, és csődbe megy minden megint, de egyenletesebb jövedelem és vagyon elosztás mellett már nem kellene ennyire feszülni. Svéd modell progresszív adózással és vagyonadóval? A fejlődés viszont akkor lelassulna, szóval ez meg kérdés, hogy azt mondjuk e, hogy ez elég, stop, élvezze mindenki.
Nagy dilemmák ezek, de ha leállnánk, és hátradőlve élvezhetnék a gyerekeink én azt mondanám hajrá.
Ennél csak kb 487x komplexebb ez a kérdés, de hajrá. Remélem te leszel annak az országnak az arca, ahol az orvosok és nővérek ugyanígy 0-24 ben dolgoznak mert műtőgép még nincs, a munkanélküli drogosok meg ugyanolyan 7 évente kapott autóval járnak mint te meg a gyerekeid a 4 napos munkahét után. :taps: Figy, az én szavazatomra számíthatsz, ennyit megér! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #60613 2021.04.19. 19:56

DanielT írta:Ennél csak kb 487x komplexebb ez a kérdés, de hajrá. Remélem te leszel annak az országnak az arca, ahol az orvosok és nővérek ugyanígy 0-24 ben dolgoznak mert műtőgép még nincs, a munkanélküli drogosok meg ugyanolyan 7 évente kapott autóval járnak mint te meg a gyerekeid a 4 napos munkahét után. :taps: Figy, az én szavazatomra számíthatsz, ennyit megér! :banplz:
Mikor a szüleink idejében áttértek a hat napos munkahétről az öt napos rá, akkor ugye még nem volt se orvos, se semmi, szóval a pattintott kőkorszakban ez könnyen ment, de így túl a bronz és vaskorszakon ez már valóban lehetetlen. Sokat változott és alapjaiban átalakult az elmúlt 50 évben a világ, feltalálták az orvosokat, ami korábban sose vót, és most már akadályai a heti mínusz egy napnak, nem úgy, mint a hatvanas években. Mert a sebész az amúgy heti 40 órát operál.
Nyilván mélyebb, én csak a minden szektorban emberhiány van részre akartam reagálni, de Ja van még kiscsillió aspektusa ennek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60615 2021.04.19. 21:10

Botond írta:Mikor a szüleink idejében áttértek a hat napos munkahétről az öt napos rá, akkor ugye még nem volt se orvos, se semmi, szóval a pattintott kőkorszakban ez könnyen ment, de így túl a bronz és vaskorszakon ez már valóban lehetetlen. Sokat változott és alapjaiban átalakult az elmúlt 50 évben a világ, feltalálták az orvosokat, ami korábban sose vót, és most már akadályai a heti mínusz egy napnak, nem úgy, mint a hatvanas években. Mert a sebész az amúgy heti 40 órát operál.
Nyilván mélyebb, én csak a minden szektorban emberhiány van részre akartam reagálni, de Ja van még kiscsillió aspektusa ennek.
Az a helyzet, hogy már rég fel van találva a 0 napos nunkaÉLET is, nemhogy a 4 napos munkahét. Szal aki arra vágyik, hogy ne termeljen feleslegesen és több időt tölthessen a családdal az elmegy főállású cigánynak és kész. :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #60616 2021.04.19. 21:16

DanielT írta:Az a helyzet, hogy már rég fel van találva a 0 napos nunkaÉLET is, nemhogy a 4 napos munkahét. Szal aki arra vágyik, hogy ne termeljen feleslegesen és több időt tölthessen a családdal az elmegy főállású cigánynak és kész. :banplz:
Azért ez kurvára szélsőérték. Valóban senki se dolgozik heti 40 órát hatékonyan 25 éves kor felett. 60 fölött meg 15öt se. A tengés-lengés, balfaszkodás, pótcselekvés nekem nem munka.
Ezt kurvára lehetne már őszintén kimondani és “legalizálni”. Különben megy tovább ez az alibizgetés és a meghalás a túlórában, miközben a valós, hatékony munkavégzés húsz óra hetente max.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60617 2021.04.19. 22:25

Botond írta:Azért ez kurvára szélsőérték. Valóban senki se dolgozik heti 40 órát hatékonyan 25 éves kor felett. 60 fölött meg 15öt se. A tengés-lengés, balfaszkodás, pótcselekvés nekem nem munka.
Ezt kurvára lehetne már őszintén kimondani és “legalizálni”. Különben megy tovább ez az alibizgetés és a meghalás a túlórában, miközben a valós, hatékony munkavégzés húsz óra hetente max.
Hát munkája válogatja, nagyon magunkfajta kényelmes népekre hegyezed ki, pedig a munkásemberek kisebbsége vagyunk. Persze, hogy elég lenne akár 10 órás munkahét is, de azért nem kapnánk ugyanannyit, hiába lehetne ugyanazt megcsinálni akár. Nameg kinek érdeke az, hogy otthon legyen ennyit? Sokan a melóban érzik legjobban magukat, nekem se volt semmi bajom vele, hogy napi szinten 8 órát máshol vagyok, még akkor sem ha van munkanap amikor akár szó szerint 10 perc az aktív meló. (van akinek meg hetekig 0 persze, megint más aki dolgozik de inkább ne tenné a barma)

Szal' szerintem max a pár nap hómofiszt lehetne az irodai patkányoknak megmenteni a mostani időszakból, a többi ember meg totál máshogy éli a munkanapokat és nem kell megváltani a világot... A napi 8 órától nem kell megmenteni senkit, a szopóka ott van ha 2 óra oda vissza utazás is hozzácsapódik, vagy még több... De hát lehet robogót venni, van egy csomó eladó! :idiota:
Avatar
deep

Hozzászólás #60618 2021.04.19. 22:34

Nálunk speciel a 9-10 óra se ritka, sőt. Inkább az a ritkább, ha a 8 óra végén le tudom kapcsolni a gépet. És nem malmozunk közben, mondanom se kell...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60619 2021.04.19. 22:36

Botond írta:Valójában az egész hatékonyság kérdése. A legtöbb szektorban baromira nincs emberhiány, minden is megoldható lenne gépesítéssel, igazándiból csak a javak elosztása a kérdés, amire ugye ott volt gyenge próbálkozásnak az alapjövedelem. De vmi ilyesmi felé kell elmozdulni, mert már nem 1832-t írunk, hogy 10 ember ellátásához 9,9nek kell dolgoznia, hanem kb háromnak, max négynek, a többi akár recskázhatna is vhol akárhol, egész nap netflixet nézve.
Iszonyatosan túl kell pörgetni a fogyasztást, hogy ennyi embert lekössünk.
Én csak a szőlőn látom, hogy 30 hektár szőlő a metszés és kötözést leszámítva elművelhető 2 emberrel. Mikor kezdtem, akkor 10-12 hektár is úgy ment, hogy volt egy 10 fős fix brigádom plusz egy traktor, traktorossal 11. embernek plusz nagyanyám, plusz én. Az új telepítés teljesen máshogy van telepítve, mint a 80-90es években telepített ültetvények, a gépek is rengeteget fejlődtek, ezek az infrás cuccok is teljesen elérhető árban vannak már, amik a tőke közét is megkapálják (kihajtja a tárcsát, infra érzékeli, hogy tőke jön, visszahúzza, majd kihajtja megint) nem csak a sorközt, meg a kombájnok is rengeteget fejlődtek.
Szántófölddel nem foglalkozok, de gondolom ott is ugyanez, kertészetekkel ismerősök foglalkoznak, ott is látom a hiperugrást és ez csak a kaja.
Irodai munkában is azért kell a heti 5 nap, mert pletykáltak, kávészünet, pisiszünet, meg 15 év excelezés után se ismeri az fkerest és kézzel másolgatja át cellánként az értékeket az 500 cellás táblából a 2000 cellásba, stb.
Gyárakra is volt rálátásom, ott is le lehetne gépesíteni mindent a francba.
Csak a kommunizmusra hasonlító központi elosztás kellene, hogy mindenki kapjon 7 évente új autót, évente x váltás ruhát, 2 tengerparti nyaralás, stb. Nyilván pont a közös tulajdon nélkül, mert akkor megszűnik az érdekeltség, és csődbe megy minden megint, de egyenletesebb jövedelem és vagyon elosztás mellett már nem kellene ennyire feszülni. Svéd modell progresszív adózással és vagyonadóval? A fejlődés viszont akkor lelassulna, szóval ez meg kérdés, hogy azt mondjuk e, hogy ez elég, stop, élvezze mindenki.
Nagy dilemmák ezek, de ha leállnánk, és hátradőlve élvezhetnék a gyerekeink én azt mondanám hajrá.
Azert nem ilyen egyszeru ez, joval komplexebb. A nagy gepesitessel is az a helyzet hogy nem olcso (nem mindenki tud am csucstechnikat kitermelni), masik meg az hogy ugyanugy kell kezelo egy szazmillios esztergagep melle is mint ahogy egy onvezeto 100 millios kombajn melle is. (Ezzel max azt ered el hogy 1 ember kell 2 helyett de annak ugyanugy kell dolgozno hogy mukodjon az egesz) Mikor meg szezon van nincs itt mirol beszelni, nyomni mell mert a penztarcad banja.
En mar annak orulnek ha a gyerekeink nem abban a jovoben elnenek amit kutatok prognosztizaltak.
Egyebkent meg melyik szegmens az ahol nincs munkaero hiany? Epitoiparosok szerint sm van szakember nincs, sofor nincs, informatikaban keves az ember, mezogazdasagban is egy rendes traktorost ugy kell ki kutatni, rendor ismerosom szerint kevesen vannak, eüt mint tudjuk milyen, meg jo hogy nem dolt be, vendeglatos ismi futart alig talal, stb.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60620 2021.04.19. 23:02

Micsu írta:Egyebkent meg melyik szegmens az ahol nincs munkaero hiany? Epitoiparosok szerint sm van szakember nincs, sofor nincs, informatikaban keves az ember, mezogazdasagban is egy rendes traktorost ugy kell ki kutatni, rendor ismerosom szerint kevesen vannak, eüt mint tudjuk milyen, meg jo hogy nem dolt be, vendeglatos ismi futart alig talal, stb.
Ezek többnyire ilyen ingyen vagy olcsóbban helyek. Kivéve mondjuk az utóbbi időszakot és az építőipart, de öt év alatt ott se lett egy csomó szaki húsz év tapasztalattal, mert hát a matek már ilyen. Meg máshol is ilyen a matek, hogy csinálja meg jól, olcsón, gyorsan. Aztán csodálkozás van, hogy nincs ilyen.
Inkább fizetünk vkinek keveset, aki heti x órában beleveri a faszát, mint hogy vki megcsinálja többért, jól, fele idő alatt. Egyszerűen ez a szokás, hogy sokáig kell, hogy tartson. Mert az időt fizeted meg, nem a munkát.
Jöjjön el futárnak ingyen kb, az is zsebbe. Aztán, mikor kiszámolja, hogy inkább megéri otthon hegyezni a farkát és másnap nem jön, mert minek jönne, be sincs jelentve, akkor meg a kurvaanyját. Rengeteg ilyet látok én is.
“Jajj, értsétek meg srácok, most ennyi van, nem tudok többet adni, ha be lennétek jelentve éhenhalnánk mind, örüljetek, hogy legalább van munkátok. Szörnyű időket élünk, nekem se könnyű. De nem is mondom tovább, mert még meg kell tankolni a 0km-es szlovák rendszámot q7esem, mert holnap reggel megyünk Pestre, mert repülünk Maldívra két hétre a tsaláddal, de értsetek meg, egy fillérrel többet adnék nektek meghalnánk éhen mind már holnap.”
Jaja, ez megvan. Mindenki a másik és saját maga átbaszására van berendezkedve.
Deep is azt mondja, hogy 9-10 órát bír melózni naponta, koncentráltan, odafigyelve. És szerintem el is hiszi, hogy ez lehetséges. Így 40 körül. Ő egy két lábon járó csoda akkor az már szent!
Na mindegy. Szerintem négy nap lehetne trend, és pont annyira baszna keresztbe mindennek, mint ötven éve, amikor lejöttünk a hat napról, és csodák csodája, senki fizetése nem csökkent.
Gugli szerint amúgy 84 óta van 40 órás munkahét, szóval még frissebb az élmény, mint gondoltam.

Vissza: “Leáldozott.hu”