A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60411 2021.04.11. 23:12

DanielT írta:Gondoltam megnézem neked a 4k@60 szín problémát, de sajnos a Windows 10 ennyit tud most miután rányomok a "képernyő tulajdonságai" menüpontra.

Spoiler
Mit rontok el vajon? Még az egerem is Microsoft amivel ráklikkelek.
Kép


Nálam a HDR Youtube videók azok HDR-ben vannak...
Legkozelebb ne chromebol probald megnyitni :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #60412 2021.04.11. 23:16

arty írta:azt nézd meg, hogy a ps5-ön, mondjuk a The HDR Channel bármelyik videojánál, ha nézel egy stats for nerds-t, ott a colornál nálad nem bt709 van?!
ill. ha elinditasz egy TUTIRA nem hdr játékot, mit ír az LG? továbbra is marad HDR módban vagy visszavált SDR-re?
Márminthogy te a ps-en keresztül akarsz yt-ot nézni? PC-n mi baj, vagy neadjisten a tv saját appján belül, hogy a legbonyolultabb megoldást választod? :D
Szerintem az amúgy hdr módban marad, csak ha kikapcsolod a hdr-t, akkor vált át
Avatar
Moby

Hozzászólás #60413 2021.04.12. 08:32

arty írta:azt ne nézd, az "normális" :) hdmi2.0 ennyit tud!
Neeeem. SDR-ben át kell vigye a 4k@60@4:4:4-et. Csak 10 biten nem megy az 2.0-n, de gondolom az egeret nem HDR-ben akartad nézni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60414 2021.04.12. 08:35

Micsu írta:Azt en sem ertem ha kikapcsolom a jatekban ps5n a hdrt akkor miert is megy meg mindig hdrben a tv, ha bekapcsolva marad akkor dupla hdr van vagy mi?
A masik meg az hogy a hdtv tesztes srac szerinti warm2 modban kula az rdr2 havas resze. Kb nezhetetlen.
Nincs Dupla HDR. A PS5 (kissé balfasz módon) úgy működik, hogy ha a rendszerbeállítás HDR, akkor MINDENT kihelyez a HDR színtérbe. Gyak felkonvertálja HDR-ér az SDR-t. De nem úgy, mint a az xbox, attól azért sokkal bénábban. Naszal ha a játékban SDR-van beállítva, de a rendszer HDR-ben van, akkor felkonvertált HDR-t kapsz. Ha a játékban HDR van beállítva akkor rendes (renderelt) HDR-t kapsz. SDR-t meg nem kapsz sehogy.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60415 2021.04.12. 08:38

Mondjuk az xboxon ez kb egy generációval kulturáltabban működik. Egyrészt a rendszer SDR-ben megy (mondjuk fos felbontásban, ez tény), és játékonként tudom eldönteni, hogy akarok-e belőle felkonvertált HDR-t. Még egy 10-12 év, és talán lesz ilyen a sonynál is, de addig még meg is kéne ugrani a VRR-t, ALLM-et, meg ilyeneket...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60416 2021.04.12. 09:15

Moby írta:Nincs Dupla HDR. A PS5 (kissé balfasz módon) úgy működik, hogy ha a rendszerbeállítás HDR, akkor MINDENT kihelyez a HDR színtérbe. Gyak felkonvertálja HDR-ér az SDR-t. De nem úgy, mint a az xbox, attól azért sokkal bénábban. Naszal ha a játékban SDR-van beállítva, de a rendszer HDR-ben van, akkor felkonvertált HDR-t kapsz. Ha a játékban HDR van beállítva akkor rendes (renderelt) HDR-t kapsz. SDR-t meg nem kapsz sehogy.
A dupla hdr koltoi kerdes volt de koszi a valaszt, informativ volt ;)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60417 2021.04.12. 09:25

PS3-on elkezdtek elérhetetlenné válni egyes patchek.
Így utólag megérte kanosszát járni az 1 terás hdd-re költöztetéssel, mert így ráfér bőven minden felpatchelve. Annyira nem néztem eddig a warez játékokat, ott pl. a patchek mennyire lehetnek meg? :fejvakaras:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60418 2021.04.12. 09:34

arty írta:azt ne nézd, az "normális" :) hdmi2.0 ennyit tud!
csak ugye a szövegek 4:2:0 mellett nem szépek, akkor már inkább a 1080p/RGB lágyabb képe
az egered tuti jó, nekem is MS egerem van és nem ilyen a display settings :D

azt nézd meg, hogy a ps5-ön, mondjuk a The HDR Channel bármelyik videojánál, ha nézel egy stats for nerds-t, ott a colornál nálad nem bt709 van?!
ill. ha elinditasz egy TUTIRA nem hdr játékot, mit ír az LG? továbbra is marad HDR módban vagy visszavált SDR-re?
Újraindítottam a kompjútert és így már megjelent a képernyő beállítások! Köszönöm Microsoft Windows 10, 2021-ben. :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen:

Naszóval:

Kép

Youtubeot meg remote desktopon szoktam nézni amit egy analóg Tv capture kártya S-video-n húz be. Logikusabb megoldásnak tűnt mint PS5-ön. :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #60419 2021.04.12. 14:16

Aszondjak lesz last of us remake ps5-re. Imadom, de ennyire nincs ötlet? :fejvakaras:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60420 2021.04.12. 14:43

Greyfox írta:Aszondjak lesz last of us remake ps5-re. Imadom, de ennyire nincs ötlet? :fejvakaras:
A világ legfeleslegesebb remake-je a lenne és egyszerűen szánalmas ha erre fordítanak energiát. :levele: :levele: :levele:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60421 2021.04.12. 15:09

Greyfox írta:Aszondjak lesz last of us remake ps5-re. Imadom, de ennyire nincs ötlet? :fejvakaras:
Nem gondoltam, hogy a pletykát Resi 4-től lehet feleslegesebb remake, de ez az. Teljesen korrektül néz ki a mai napig, gondolom a PS4-re felpimpelt verzió meg méginkább.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #60422 2021.04.12. 17:20

Greyfox írta:Aszondjak lesz last of us remake ps5-re. Imadom, de ennyire nincs ötlet? :fejvakaras:
dehogy nincs, a másik nagy ötletük most a mobil piac :falbav:
Avatar
arty

Hozzászólás #60423 2021.04.12. 20:22

Mekee írta:Márminthogy te a ps-en keresztül akarsz yt-ot nézni? PC-n mi baj, vagy neadjisten a tv saját appján belül, hogy a legbonyolultabb megoldást választod? :D
Szerintem az amúgy hdr módban marad, csak ha kikapcsolod a hdr-t, akkor vált át
egér vs. távirányító, automatikusan működő HDR... :)
ha épp ps3on vagyok és ott jön rám, akkor ott nézem a YT-t... (egyre ritkábban, mert mára az AVC kodekes régi yt kliensek nézhetetlenül lebutitottak/kockásodnak :( )

persze nem para, meg lehet oldani a tévé appjával (csak a légegér szvsz gyengébb juzerixperiencsz....), ill. xboxon is (csak akkor a gamepadot merítem)
ha már befürödtem a ps-es media remote-al (nem megy pécén), használnám a péesen, DE ezekszerint a pisis yt kliens nem hdr képes :(
sőt, az egész ps5re mondanám, hogy hdr képtelen, kőkorszaki japán szemét (ez, hogy ki-be kapcsolgassam kézzel, ez valami vicc így 2021-ben... tudod mi működik még így? a pÉCé! :D ). mondjuk csak a dashboardról vezérelhető 120hz-nél sejteni kellett volna, hogy itt gond lesz :D

---

megnéztem a crysis remazter ps5 digitalfoundry videot, utolsó reménységként (az xboxos már multhéten elvette a kedvem)....
quality mód: 60fps-t céloz(kvaliti módban miért???), 4k-t meg se közelíti, homályfos, de a 60 sincs meg, jól beszakad a VRR limitig is akár - FOS (XSS 4k30-29-28...)
perf mód: ez is 60fps-t céloz, de az elemzők szerint a dyna-res nem elég gyors, ezé szaggatgat (VRR-ben elvben jó lehet, de nemá) - FOS (XSS is)
RT mód: ez is 60fps-t céloz, de ez a mód tudja a legkevésbé tartani, elvben már a VRR se menti meg - ÜBERFOS (kivéve XSS, ami fix30! szinte perfekt!)

eleve belehalok, hogy nincs fizikai kópia és nem tehetem a polcra, de ez így végképp nem ér pénzt (~5EUR-t max) :(

továbbra sem létezik olyan crysis verzió SEMMIRE, amit szívesen játszanék :(
Avatar
arty

Hozzászólás #60424 2021.04.12. 20:32

Moby írta:Neeeem. SDR-ben át kell vigye a 4k@60@4:4:4-et. Csak 10 biten nem megy az 2.0-n, de gondolom az egeret nem HDR-ben akartad nézni.
nem tudom kiválasztani a win10-ben, csak 4:2:0/60hz van :( ami durvább, hogy 1440p@60 sincs, debezzeg 1080p@120 igen! WTF? (mindegy, hogy a hdmi-re bekapcsolom-e a hdr támogatást/freesyncet)

DT: hjaa, AMD-vel perszehogy megy! :mf2:

---

éshamár 120... kipróbáltam xboxon ORI-val (4k120) és vártam a csodát... SZÁZHÚSZ!!!!4
de... semmi. nem érzem. ha nagyon próbálom, akkor placeboként "mintha" :D de neeem.... pedig a DF megígérte, hogy überállat :(
hja és a HDR se tetszik, kiég a szemem a kis fehér manótól :D
az egész színkavalkád kicsit "túl sok", de az igazi gond tényleg a kis dög - túl fényes.
ennél még a Forza Horizon 2 kamu-AutoHDR-je is jobban tetszik, az éjjeli városok, AHHH! nagyon oké!
nappal, pláne nappal szemben viszont megint inkább kikapcsolnám..... nehézügy.
ennek a címnek tényleg a frémduplázás kéne csak, semmimás, perfekt volt day1.
(gyerekkel kifarmoltattam (A gomb nyomkodás 20 percen át) a 2018 nyara óta gyűjtött, heti félmillákat, most lett 140 millám :D)
Avatar
arty

Hozzászólás #60425 2021.04.12. 21:02

benőmenő írta:PS3-on elkezdtek elérhetetlenné válni egyes patchek.
Így utólag megérte kanosszát járni az 1 terás hdd-re költöztetéssel, mert így ráfér bőven minden felpatchelve. Annyira nem néztem eddig a warez játékokat, ott pl. a patchek mennyire lehetnek meg? :fejvakaras:
NANEEE! :(

Eddig csak a PSN előtti játékok patch eltűnéséről hallottam, de ez új :(
Ezeknek mennie kéne :( De megnéztem, a GT5-re pl tényleg nincs már fent a patch.... WTF?!

hiába a wrz ps3, a pecsekhez nem kell PSN, így azokat simán inetre kötött ps3-al le kell tudjad szedni!
kivéve.... ha a sony sony. mer' akkor nem. de akkor a legálpéeshármasosok se.
Avatar
arty

Hozzászólás #60426 2021.04.12. 21:09

Greyfox írta:Aszondjak lesz last of us remake ps5-re. Imadom, de ennyire nincs ötlet? :fejvakaras:
Röhej. Inkább a TLOU2 kaphatna 60fps pecset (meg az UC4, meg a csajosuncsi...).
Avatar
Mekee

Hozzászólás #60427 2021.04.12. 21:53

arty írta:Röhej. Inkább a TLOU2 kaphatna 60fps pecset (meg az UC4, meg a csajosuncsi...).
Vagymondjuk neadjisten egy uj ip? Tökjók ezekmeg minden, de picit tán má sok ebből a nobrainer játékfejlesztésből, "semmiötletem, dobjunkbe pár címet egy randomizerbe, amit kiköp, abbó lesz remaster" hozzállás
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60428 2021.04.12. 22:10

Mekee írta:Vagymondjuk neadjisten egy uj ip? Tökjók ezekmeg minden, de picit tán má sok ebből a nobrainer játékfejlesztésből, "semmiötletem, dobjunkbe pár címet egy randomizerbe, amit kiköp, abbó lesz remaster" hozzállás
Ja, ne patcheljék a játékokat, hanem helyette gyártsanak új IP-t! De örülhetsz, biztos azért veszik le PSN-ről a patcheket, hogy elférjenek a friss GIGÁK :eljen:

Egyébként éppen a hasonló féregségek és frémpatchek hiánya miatt is érzem értelmetlennek a konzolra váltást. Ez PC-n tutibb. Persze a Box is jobb lenne, de PC-n nagyobb a kínálat (ahonnana Rare Replayen és RDR-en kívül nem sok minden hiányzik).
Avatar
Mekee

Hozzászólás #60429 2021.04.12. 22:12

Zóanagyvarázsló írta:Ja, ne patcheljék a játékokat, hanem helyette gyártsanak új IP-t! De örülhetsz, biztos azért veszik le PSN-ről a patcheket, hogy elférjenek a friss GIGÁK :eljen:

Egyébként éppen a hasonló féregségek és frémpatchek hiánya miatt is érzem értelmetlennek a konzolra váltást. Ez PC-n tutibb. Persze a Box is jobb lenne, de PC-n nagyobb a kínálat (ahonnana Rare Replayen és RDR-en kívül nem sok minden hiányzik).
He? Hogy jutottál el eddíg a gondolatmenetig?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60430 2021.04.12. 23:02

Mekee írta:He? Hogy jutottál el eddíg a gondolatmenetig?
Lasszófaszrimék viszonylatban egyetérrtek, jogos a szembeállítás, bár rohadtul nem ugyanannyi munka és idő. (Ez nemcsak lustaság kérdése, GIGA-minőséget akarsz, többször annyit várhatsz.) A patchelésnél már nem lenne jogos a szembeállítás. Végül is direktben nem is tetted, de ezek nem egy az egyben egymást lefedő dolgok. Illetve arty szerintem éppen annyit mond, hogy patchnek van létjogosultsága, a többi jómunkásember pedig nyilván valami értelmesen dolgozna.

De az sem világos számomra, hogy mennyiben lenne remake, elég hülye felvetésnek hangzik, BC mellett meg patchelni kell, nem óccórimászterelni. Nyilván keresik a pénzügyileg kreatívak, hogy lehetne ebből a legtöbb pénzt kiszedni, vagyis aránylag kevés munkával újra eladni.

Ma már azért más a helyzet, mint amikor az 1987-es Pirates! remake-et kapott 1993-ban, majd 2004-ben (mind jó lett, és mindnek volt értelme is). Egyszerűen a lasszófasz óta eltelt 7 év nem hozott el akkora ugrást.

Persze nem zárható ki, hogy sikerül bármiből odabaszós remake-et csinálni egy év után is, de ebben az esetben az alapértelmezett hozzállás jogosan a kétely.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #60431 2021.04.13. 00:17

Zóanagyvarázsló írta:Lasszófaszrimék viszonylatban egyetérrtek, jogos a szembeállítás, bár rohadtul nem ugyanannyi munka és idő. (Ez nemcsak lustaság kérdése, GIGA-minőséget akarsz, többször annyit várhatsz.) A patchelésnél már nem lenne jogos a szembeállítás. Végül is direktben nem is tetted, de ezek nem egy az egyben egymást lefedő dolgok. Illetve arty szerintem éppen annyit mond, hogy patchnek van létjogosultsága, a többi jómunkásember pedig nyilván valami értelmesen dolgozna.

De az sem világos számomra, hogy mennyiben lenne remake, elég hülye felvetésnek hangzik, BC mellett meg patchelni kell, nem óccórimászterelni. Nyilván keresik a pénzügyileg kreatívak, hogy lehetne ebből a legtöbb pénzt kiszedni, vagyis aránylag kevés munkával újra eladni.

Ma már azért más a helyzet, mint amikor az 1987-es Pirates! remake-et kapott 1993-ban, majd 2004-ben (mind jó lett, és mindnek volt értelme is). Egyszerűen a lasszófasz óta eltelt 7 év nem hozott el akkora ugrást.

Persze nem zárható ki, hogy sikerül bármiből odabaszós remake-et csinálni egy év után is, de ebben az esetben az alapértelmezett hozzállás jogosan a kétely.
Nyilván arról szól, hogy eladjuk újra, meg hátha beesik még pár potya akinek kimaradt, mindezalatt a main team foglalkozhat a p2win mobilos lasszófasszal :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60432 2021.04.13. 07:02

Úgy néz ki sikerült megmenteni a kőkorszaki Redmi Note 4-emet. Már ki akartam dobni, mert alig bírt ki egy napot minimális használat mellett is, szóval 3 napja kapott egy kétségbeesett factory resetet, 0-ról frissen lett letöltve/beállítva minden és ezúttal nem került rá facebook, sem messenger app. Változatlan használat mellett minimum megduplázódott screen on time. :guluszem1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #60433 2021.04.13. 07:10

Lepörgött a gears5. Ezúttal xsx-en coopban. Ez kvázi az xsx techdemója, szóval durván is néz ki. Gémpléj így a többi gears után sorban már kevésbé tetszik, mint a pc-s végigjátszás után, a korábbi részek cső lövöldéje jobb volt, kár ezt az openworldséget erőltetni, open world cucc van ezer.
Grafika meg annyira meg van húzva, hogy egyik etapnál a radiátorhoz túl közel raktam a gépet, és mivel akkor értem haza egy éjszakára a két hete üres lakásba, így meg is toltam a fűtést, mert nem díjaztam a 13 fokot, ami fogadott, na sok is lett a 4 óra gearsezés az üvegen menő radiátor mellett az xsx-nek, le is kapcsolt játék közben, hogy akkor túlmelegedett. Ilyet utoljára a 9800gx2-nélkül láttam tízensokéve.
Nem emlékszem mit kapott múltkor, de 7nél több nem indokolt a többi résszel összevetve. Judgement2-t a népnek!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60434 2021.04.13. 08:44

benőmenő írta:Úgy néz ki sikerült megmenteni a kőkorszaki Redmi Note 4-emet. Már ki akartam dobni, mert alig bírt ki egy napot minimális használat mellett is, szóval 3 napja kapott egy kétségbeesett factory resetet, 0-ról frissen lett letöltve/beállítva minden és ezúttal nem került rá facebook, sem messenger app. Változatlan használat mellett minimum megduplázódott screen on time. :guluszem1:
Én a Messenger-használat miatt vettem az enyémet, utálom, de egyesekkel így tudok kapcsolatot tartani.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60435 2021.04.13. 09:01

Zóanagyvarázsló írta:Én a Messenger-használat miatt vettem az enyémet, utálom, de egyesekkel így tudok kapcsolatot tartani.
Útjába álltál a természetes szelekciónak! :ejnye1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60436 2021.04.13. 09:19

DanielT írta:Útjába álltál a természetes szelekciónak! :ejnye1:
Ja, de az a közös nevezö, különben mindenkihez telepíthetek külön appot. Mondjuk, félig-meddig ezt is megtettem. Mindenesetre sem a nöket, sem a Game Pass-cimbiket nem akarom kiszelektálni az életemböl, ök állnak minden sikeres férfi háta mögött :hawaii:
Avatar
arty

Hozzászólás #60437 2021.04.13. 10:18

Mekee írta:Vagymondjuk neadjisten egy uj ip? Tökjók ezekmeg minden, de picit tán má sok ebből a nobrainer játékfejlesztésből, "semmiötletem, dobjunkbe pár címet egy randomizerbe, amit kiköp, abbó lesz remaster" hozzállás
egy 60fps patch is 200 ember 3 évnyi munkája? ;) nem hinném, nagyon más kategória. tény, hogy pénz az elég kevés lenne belőle... nade ha DLC-re ráérnek, erre miért nem? (persze a dlc sem igazolt info)
tényleg nem értem, mi a gond a ps4es remasterrel, miért nem lehet úgyhagyni még ~10 évig? (költői) :(
Avatar
arty

Hozzászólás #60438 2021.04.13. 10:21

Botond írta:Lepörgött a gears5. Ezúttal xsx-en coopban. Ez kvázi az xsx techdemója, szóval durván is néz ki. Gémpléj így a többi gears után sorban már kevésbé tetszik, mint a pc-s végigjátszás után, a korábbi részek cső lövöldéje jobb volt, kár ezt az openworldséget erőltetni, open world cucc van ezer.
Grafika meg annyira meg van húzva, hogy egyik etapnál a radiátorhoz túl közel raktam a gépet, és mivel akkor értem haza egy éjszakára a két hete üres lakásba, így meg is toltam a fűtést, mert nem díjaztam a 13 fokot, ami fogadott, na sok is lett a 4 óra gearsezés az üvegen menő radiátor mellett az xsx-nek, le is kapcsolt játék közben, hogy akkor túlmelegedett. Ilyet utoljára a 9800gx2-nélkül láttam tízensokéve.
Nem emlékszem mit kapott múltkor, de 7nél több nem indokolt a többi résszel összevetve. Judgement2-t a népnek!
Hivebusters szerintem a techdemo :) látványosan mindent odatettek, amit csak az XSX tud UnrealEngine alatt...

és jah, az az openworld rész az blöe, teljesen felesleges volt (vagyis, aabyssx-nek kellett, ha jól rémlik! ;) ).
judgement2 előtt kérek judgement1 4k60 pecset! siralmas, hogy azt úgy ottfelejtették... a legszebb pre-prevgen gears :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #60439 2021.04.13. 10:25

arty írta:judgement2 előtt kérek judgement1 4k60 pecset! siralmas, hogy azt úgy ottfelejtették... a legszebb pre-prevgen gears :(
Judgement konkrétan szebb volt, mint az igazi 4k textúrás, one x felpatchelt 3, szóval így frissen pörgetve az összes gearst, nos hát indokolt, hogy szarnak rá, és jóvanazúgy. Merhogy valóban jóvanazúgy. Egy fps boostot kap majd (gondolom) és kész.
One x patches gears2 kettő konkrétan hányás a patcheletlen judegmenthez képest, hogy még egy példát és okot mondjak, hogy miért nem tudok rájuk haragudni, mert leszarják a judgement patchelését.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60440 2021.04.13. 14:11

Alza sztori:

Beszart a vinyó dokkolóm.

Jajj, hol a számla, jajj hol a jótállási jegy stb. Lóf@szt. Alza fiókomban összes vásárláshoz minden doksi egy helyen.

1. Visszavittem, automatánál leadtam 13:34-kor (azonnal jön róla az email ezért tudom az időpontot)

2. Hazaértem, és az ajtóban jött az email 13:52-kor, hogy hova kérem utalni a pénzt.

Ezt egyszerűen nem lehet megverni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60441 2021.04.13. 14:14

DanielT írta:Alza sztori:

Beszart a vinyó dokkolóm.

Jajj, hol a számla, jajj hol a jótállási jegy stb. Lóf@szt. Alza fiókomban összes vásárláshoz minden doksi egy helyen.

1. Visszavittem, automatánál leadtam 13:34-kor (azonnal jön róla az email ezért tudom az időpontot)

2. Hazaértem, és az ajtóban jött az email 13:52-kor, hogy hova kérem utalni a pénzt.

Ezt egyszerűen nem lehet megverni.
És a hambi is finom volt? Vagy minek álltál meg útközben, hogy 18 perc volt hazáig?! :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #60442 2021.04.13. 14:19

Botond írta:Judgement konkrétan szebb volt, mint az igazi 4k textúrás, one x felpatchelt 3, szóval így frissen pörgetve az összes gearst, nos hát indokolt, hogy szarnak rá, és jóvanazúgy. Merhogy valóban jóvanazúgy. Egy fps boostot kap majd (gondolom) és kész.
One x patches gears2 kettő konkrétan hányás a patcheletlen judegmenthez képest, hogy még egy példát és okot mondjak, hogy miért nem tudok rájuk haragudni, mert leszarják a judgement patchelését.
A kettő közt ugye eltelt 5 év. Se a devek, se az UE fejlesztői nem ültek a babérjaikon ezidő alatt ;)
A konzol klasszikusan erről szól - adott erőből többet kihozni. A gears szérián jól lekövethető ez.
Viszont a jobb kinézet jobb frémmel és felbontással még jobb tudna lenni :) Méltatlan, hogy ez a rész SEMMIT nem kapott - eddig (de szerintem nem is fog).

---

Tegnap volt nv driver reinstall, nem segített a 4k@60@RGB problémán.
Hozzáadtam próbából 1440@60-as custom resolutiont ÉS(!!!!) megjelent az RGB kiválaszthatóan az ycbcr420 mellett, 2160p alatt!
Wow. MS vagy NV, jól elkúrta valamelyik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60443 2021.04.13. 14:25

Botond írta:És a hambi is finom volt? Vagy minek álltál meg útközben, hogy 18 perc volt hazáig?! :idiota:
Miután leadtam a hibás cuccot, még egy másik automatánál kifizettem az új jószágot, majd lementem átvenni. Ezt követően hazacsapattam és még a garázsból is fel kellett mászni! :nezze: :nezze: :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #60444 2021.04.13. 14:25

arty írta:A kettő közt ugye eltelt 5 év. Se a devek, se az UE fejlesztői nem ültek a babérjaikon ezidő alatt ;)
A konzol klasszikusan erről szól - adott erőből többet kihozni. A gears szérián jól lekövethető ez.
Viszont a jobb kinézet jobb frémmel és felbontással még jobb tudna lenni :) Méltatlan, hogy ez a rész SEMMIT nem kapott - eddig (de szerintem nem is fog).

---

Tegnap volt nv driver reinstall, nem segített a 4k@60@RGB problémán.
Hozzáadtam próbából 1440@60-as custom resolutiont ÉS(!!!!) megjelent az RGB kiválaszthatóan az ycbcr420 mellett, 2160p alatt!
Wow. MS vagy NV, jól elkúrta valamelyik.
Én továbbra is tartom, hogy nagyon helyes, hogy 0 effortot raktak a judgement csiszolásába, pont ennyi kell neki. És azt is tartom, hogy a legwindowsgyilkosabb 3rd party app a chrome után a vídiadriver. Mivel chromeot nem használok (még átskinezett safarit se :banplz: ), így nekem ami gondom csak valaha volt a pc-vel, azoknak az okozója 90%-ban a vídia driver.
A többiről meg a catalyst tehetett. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #60445 2021.04.13. 14:26

DanielT írta:Miután leadtam a hibás cuccot, még egy másik automatánál kifizettem az új jószágot, majd lementem átvenni. Ezt követően hazacsapattam és még a garázsból is fel kellett mászni! :nezze: :nezze: :nezze:
Jóvan, nem mertem direktben kérdezni, hogy eltévedtél e hazafele útközben, de akkor nem! :gonosz1:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60446 2021.04.13. 15:25

Habzsolom a játékokat. Close to the Sun:
- horrorbeütésű walking sim
- túlmisztifikált Tesla körítés
- nem szeretem a korszakot
- jumpscare jumpscare után, nyomsz egy gombot --> jumpscare! Bemész a menübe --> jumpscare...
- túl színes, de azért helyenként tud jól kinézni
- volt annyira érdekes, hogy kíváncsi voltam, hogy mi lesz belőle, de azért volt benne sok bugyutaság is
- nem hosszú
- VRR kellett ehhez is
nem rossz / 10
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60447 2021.04.13. 15:28

arty írta:és jah, az az openworld rész az blöe, teljesen felesleges volt (vagyis, aabyssx-nek kellett, ha jól rémlik! ;) ).
Az volt az, ami oda billentette a megítélésemet, hogy jó a játék.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60448 2021.04.13. 15:32

Greyfox írta:Aszondjak lesz last of us remake ps5-re. Imadom, de ennyire nincs ötlet? :fejvakaras:
Én azokat is le szoktam szólni, amikor prevgen játékból kijön a prevgen-hd, amit újra meg lehet venni. Baromság.
Valami nagyon nagy ugrásnak kell lenni ahhoz, hogy értelme legyen szerintem egy új kiadásnak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60449 2021.04.13. 15:45

aabyssx írta:Én azokat is le szoktam szólni, amikor prevgen játékból kijön a prevgen-hd, amit újra meg lehet venni. Baromság.
Valami nagyon nagy ugrásnak kell lenni ahhoz, hogy értelme legyen szerintem egy új kiadásnak.
A legjobb valóban az lenne, ha minden alapból elérhető lenne, de sok esetben (főleg konzolon, ugyebár) az volt a helyzet, hogy csak így lehetett pótolni. Bónuszként meg jöhettek achievementek vagy visszatérhetett a lelőtt multi. Alakuló BC, illetve már egy ideje standard achievemetnek/trófeák mellett viszont már annál nagyobb erőfeszítés várható el.

Szerk.: Talán PS3-as Beyond Good & Evil HD volt, amit megvettem talán egy ezresért úgy, hogy a PC-s már végigment, de PC-n konkrétan az utolsó patch gamebreaking bugos volt (?), rollbackkel kellett továbbjutni egy helyen, és PC-n-nincsenek achievementek, illetve gyári kotnrollertámogatás. Igaz, máig nem játszottam PS3-on vele, de még nem tervezem. Egyelőre ugyanúgy pluszegysor, mint sok nem remaster.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60450 2021.04.13. 15:54

aabyssx írta:Az volt az, ami oda billentette a megítélésemet, hogy jó a játék.
Pedig annyira checklistesen beledobott trendység benne, hogy ihaj. Persze egyszeri próbálkozásként nem volt vészes, de hozzáadott értéke sem. Alapból szerintem túl cső a GeoW, én már azt is tudom értékelni, hogy az UC és a TR hagy egy kis mozgásteret, nem omlik le mögötted a csőben a fal (vagy ugrasz le 50 centivel alacsonyabb szintre, ami point of no return) percenként, mint a Gearsekben.

A Vanquish és a Max Payne 3 viszont gearsesen cső volt, de mégis jó TPS-ek.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60451 2021.04.13. 16:41

aabyssx írta:Én azokat is le szoktam szólni, amikor prevgen játékból kijön a prevgen-hd, amit újra meg lehet venni. Baromság.
Valami nagyon nagy ugrásnak kell lenni ahhoz, hogy értelme legyen szerintem egy új kiadásnak.
Azért ahogy a Sony ráoltja villanyt a régi platformjaira mostanában, az MGS fanok örülnének egy 60 frémes, 4k MGS4 remasternek valamelyik aktuális gépre. Még ha újra ki is kéne fizetni. Hogy csak egy nagyon nyilvánvaló példát mondjak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60452 2021.04.13. 16:44

benőmenő írta:Azért ahogy a Sony ráoltja villanyt a régi platformjaira mostanában, az MGS fanok örülnének egy 60 frémes, 4k MGS4 remasternek valamelyik aktuális gépre. Még ha újra ki is kéne fizetni. Hogy csak egy nagyon nyilvánvaló példát mondjak.
Ha már jön az MGS4, remélem egy húgyfilter OFF opciót is kapunk. Mondjuk ezerszer láttam mindent belőle, szal' nemtom minek érdekelne még. :nemtudom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60453 2021.04.13. 17:32

NaphaszmeK Arty, mit találtam!

Egy tényleg minőségi verőde, warezban megnéztem gyorsan és állat érzés bevinni az ütéseket. És nem csak hogy scanline filter van, de még crt geometria és tévé oldalsó káva tükröződés is! Helyén van a koma szíve na!

Ez pont mocskos Switch videó, de itt nincs pofázás és jó a setup. Van mindenre.

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60454 2021.04.13. 17:45

benőmenő írta:Azért ahogy a Sony ráoltja villanyt a régi platformjaira mostanában, az MGS fanok örülnének egy 60 frémes, 4k MGS4 remasternek valamelyik aktuális gépre. Még ha újra ki is kéne fizetni. Hogy csak egy nagyon nyilvánvaló példát mondjak.
Tényleg, basszus! Megvan, de kérdés, hogy patchelni tudom-e még :wilting:

Dögölj meg, Sony!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60455 2021.04.13. 18:11

Zóanagyvarázsló írta:Tényleg, basszus! Megvan, de kérdés, hogy patchelni tudom-e még :wilting:
Dögölj meg, Sony!
Ugyebár patch nélkül minden chaptert játék közben kezd el installálni, a töltőképernyő alatt. :nyes:
Avatar
Moby

Hozzászólás #60456 2021.04.13. 20:03

benőmenő írta:Azért ahogy a Sony ráoltja villanyt a régi platformjaira mostanában, az MGS fanok örülnének egy 60 frémes, 4k MGS4 remasternek valamelyik aktuális gépre. Még ha újra ki is kéne fizetni. Hogy csak egy nagyon nyilvánvaló példát mondjak.
Van rá esély. Felreppent a pletyka, hogy Kojima talán az MS-nél köthet ki, a sony úgy fest a DS kvázi bukása után nem kér többet belőle, illetve ezzel gyanúsan egy időben a Konami elkezdte árulni az MGS jogokat. Szóval lehet, hogy ez lesz a következő meglepi az MS-től. Új Kojima játék+MGS kollekció. Gamepassba háromszázért.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60457 2021.04.13. 20:05

Bukta volt a Death Stranding?
Avatar
Moby

Hozzászólás #60458 2021.04.13. 20:05

aabyssx írta:Bukta volt a Death Stranding?
Sony mércével igen. Amúgy nem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60459 2021.04.13. 20:18

Mindenestre ha mgelépi, a drámaszakkörös sony fanboybase az utcáravonul Jimbo leváltását követelni. Amúgy is ettől hangos az internet egy hete, peticióban követelik Jimmy leváltását, és Shaw Layden visszahívását :D Mondjuk eléggé adta is a lovat alájuk Shaw Layden a twitteren, amikor meglájkolta a sony felső vezetés elmúlt időszakban elkövetett húzásai miatt elégedetlenkedő bejegyzést. Ha még Kojima is átmegy, akkor berobban az egész :D
Egyébként tény, hogy amit a sony művel az elmúlt pár hónapban, az lassan MS 2013 szint. Ja és holnap jön a PS5 update így 4 hónap után olyan nagyon fontos funkciókkal, mint a ps5 játékok külső meghajtón parkoltatása, kibővített shareplay, meg ilyen kibaszottulfontos fícsörök, de se VRR, se semmi LOL
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60460 2021.04.13. 20:19

Moby írta:Van rá esély. Felreppent a pletyka, hogy Kojima talán az MS-nél köthet ki, a sony úgy fest a DS kvázi bukása után nem kér többet belőle, illetve ezzel gyanúsan egy időben a Konami elkezdte árulni az MGS jogokat. Szóval lehet, hogy ez lesz a következő meglepi az MS-től. Új Kojima játék+MGS kollekció. Gamepassba háromszázért.
Pedig reméltem, hogy az MGS 1 remake-et fogja csinálni a Bluepoint. Azért ezzel eléggé másik fokozatba kapcsolna az MS.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60461 2021.04.13. 20:20

Moby írta:Mindenestre ha mgelépi, a drámaszakkörös sony fanboybase az utcáravonul Jimbo leváltását követelni. Amúgy is ettől hangos az internet egy hete, peticióban követelik Jimmy leváltását, és Shaw Layden visszahívását :D Mondjuk eléggé adta is a lovat alájuk Shaw Layden a twitteren, amikor meglájkolta a sony felső vezetés elmúlt időszakban elkövetett húzásai miatt elégedetlenkedő bejegyzést. Ha még Kojima is átmegy, akkor berobban az egész :D
Egyébként tény, hogy amit a sony művel az elmúlt pár hónapban, az lassan MS 2013 szint. Ja és holnap jön a PS5 update így 4 hónap után olyan nagyon fontos funkciókkal, mint a ps5 játékok külső meghajtón parkoltatása, kibővített shareplay, meg ilyen kibaszottulfontos fícsörök, de se VRR, se semmi LOL
Az tuti, hogy ha Kojima MS-hez megy akkor ROHADTUL ideges leszek. :falbav:
Avatar
Botond

Hozzászólás #60462 2021.04.13. 20:24

DanielT írta:Az tuti, hogy ha Kojima MS-hez megy akkor ROHADTUL ideges leszek. :falbav:
Kell pedig oda vki, aki összerak egy ütős monkey island hatot!
Avatar
Moby

Hozzászólás #60463 2021.04.13. 20:24

Egyébként a túzet ez a cikk gyújtotta be, ha esetleg nem olvastátok, nyilván nem ezzel indult el (store bezárás, ps5 hiány, semmit nem kommunikáló sony), de ez odabaszott neki rendesen. A DaysGone2 kicsit én is sajnálom, de azért sírva nem fogok fakadni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60464 2021.04.13. 20:31

Moby írta:Mindenestre ha mgelépi, a drámaszakkörös sony fanboybase az utcáravonul Jimbo leváltását követelni. Amúgy is ettől hangos az internet egy hete, peticióban követelik Jimmy leváltását, és Shaw Layden visszahívását :D Mondjuk eléggé adta is a lovat alájuk Shaw Layden a twitteren, amikor meglájkolta a sony felső vezetés elmúlt időszakban elkövetett húzásai miatt elégedetlenkedő bejegyzést. Ha még Kojima is átmegy, akkor berobban az egész :D
Egyébként tény, hogy amit a sony művel az elmúlt pár hónapban, az lassan MS 2013 szint. Ja és holnap jön a PS5 update így 4 hónap után olyan nagyon fontos funkciókkal, mint a ps5 játékok külső meghajtón parkoltatása, kibővített shareplay, meg ilyen kibaszottulfontos fícsörök, de se VRR, se semmi LOL
Nem fog az "N" betű vagy miazisten? ShawN Layden. Kurvaéletbemár.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60465 2021.04.13. 20:32

Moby írta:Egyébként a túzet ez a cikk gyújtotta be, ha esetleg nem olvastátok, nyilván nem ezzel indult el (store bezárás, ps5 hiány, semmit nem kommunikáló sony), de ez odabaszott neki rendesen. A DaysGone2 kicsit én is sajnálom, de azért sírva nem fogok fakadni.
Egyébként nem is értem hogyan jutottak oda, hogy *blákkbásztörökben* gondolkodjanak.
Gyakorlatilag az egész PS reputációja abból ál a PS3 feltámasztása óta, hogy tehetséges emberek felé dobáltak annyi pénzt, amit más ritkán. Főleg azért, mert ritkán térül meg gigantikus mértékben viszont az így kapott egyedi, máshol nem kapható címek konzolokat adnak el -> a tucat moneyprinter játékokból ömlik a licensz della az attach rate miatt.
Ha pedig a kvázi szerencsejáték pénzekre hajtanak, nos általában azok sem nagy költségvetésű cuccoknál működik, hanem olyan garázs próbálkozásokból pattannak ki amik jókor voltak jó helyen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60466 2021.04.13. 20:40

benőmenő írta:Egyébként nem is értem hogyan jutottak oda, hogy *blákkbásztörökben* gondolkodjanak.
Gyakorlatilag az egész PS reputációja abból ál a PS3 feltámasztása óta, hogy tehetséges emberek felé dobáltak annyi pénzt, amit más ritkán. Főleg azért, mert ritkán térül meg gigantikus mértékben viszont az így kapott egyedi, máshol nem kapható címek konzolokat adnak el -> a tucat moneyprinter játékokból ömlik a licensz della az attach rate miatt.
Ha pedig a kvázi szerencsejáték pénzekre hajtanak, nos általában azok sem nagy költségvetésű cuccoknál működik, hanem olyan garázs próbálkozásokból pattannak ki amik jókor voltak jó helyen.
Hogy ez mennyire a JimRyan-éra alatt lett ilyen, azt most geinehéz eldönteni, de tény, hogy elkezdtek úgy működni, hogy ami nem hoz 100 misit, az megy a gecibe. Megszüntették a japán stúdiót, elkaszálták a days gone-t, szabadulnak mindentől, ami nem elég masszív sony mércével. Gyökérmódba kapcsoltak. Ezt hozta a piaci helyzetük.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60467 2021.04.13. 20:41

benőmenő írta:Egyébként nem is értem hogyan jutottak oda, hogy *blákkbásztörökben* gondolkodjanak.
Gyakorlatilag az egész PS reputációja abból ál a PS3 feltámasztása óta, hogy tehetséges emberek felé dobáltak annyi pénzt, amit más ritkán. Főleg azért, mert ritkán térül meg gigantikus mértékben viszont az így kapott egyedi, máshol nem kapható címek konzolokat adnak el -> a tucat moneyprinter játékokból ömlik a licensz della az attach rate miatt.
Ha pedig a kvázi szerencsejáték pénzekre hajtanak, nos általában azok sem nagy költségvetésű cuccoknál működik, hanem olyan garázs próbálkozásokból pattannak ki amik jókor voltak jó helyen.
Pont ezt mondtam tavaly, hogy ennyi, attach ratere kell gyúrni, és hogy majd Meglássuk mi csinál nagyobbat, a PS exclu cuccok vagy a gpu szőnyegbombázása, és hát még nem egyértelmű.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60468 2021.04.13. 20:48

Botond írta:Pont ezt mondtam tavaly, hogy ennyi, attach ratere kell gyúrni, és hogy majd Meglássuk mi csinál nagyobbat, a PS exclu cuccok vagy a gpu szőnyegbombázása, és hát még nem egyértelmű.
Egylőre továbbra is eléggé egyértelmű. Egyértelműen nő az ms reputációja, ez érezhető minden vonalon, de ezzel együtt is továbbra is ugyanaz a 2:1 az eladási ráta, ami a gamepass óta felállt, és nem mozdul el. Persze nehéz tovább látni, mert egyiket sem lehet normálisan kapni, de ez belátható időn belül nem is fog változni, szóval még jóideig ez várhatóan így is marad. Hogy mi a bánat lesz mondjuk két év múlva, az nehéz megmondani. Én azt tippelem, hogy fel fog jönni némileg az MS, de megszorítani így sem fogja tudni a sonyt. Mire beérne minden az MS-nél, ezek ledobják a sony-s atomokat, és nagyságrendi változás nem fog tudni beállni. Későn ébredt az MS ezzela studófelvásárlás izével. Semmi nem tart náluk sehol továbbra sem, és belátható időn belül nem is prognosztizálják az MS-es oldalak sem a címeket.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60469 2021.04.13. 20:56

Moby írta:Egylőre továbbra is eléggé egyértelmű. Egyértelműen nő az ms reputációja, ez érezhető minden vonalon, de ezzel együtt is továbbra is ugyanaz a 2:1 az eladási ráta, ami a gamepass óta felállt, és nem mozdul el. Persze nehéz tovább látni, mert egyiket sem lehet normálisan kapni, de ez belátható időn belül nem is fog változni, szóval még jóideig ez várhatóan így is marad. Hogy mi a bánat lesz mondjuk két év múlva, az nehéz megmondani. Én azt tippelem, hogy fel fog jönni némileg az MS, de megszorítani így sem fogja tudni a sonyt. Mire beérne minden az MS-nél, ezek ledobják a sony-s atomokat, és nagyságrendi változás nem fog tudni beállni. Későn ébredt az MS ezzela studófelvásárlás izével. Semmi nem tart náluk sehol továbbra sem, és belátható időn belül nem is prognosztizálják az MS-es oldalak sem a címeket.
Engem a 2:1ben összesen annyi zavar, hogy per pillanat ez a kommented, amire válaszolok a leghitelesebb forrás ezzel kapcsolatban beleértve a teljes nyugati szakújságírást is és magát az MS-t meg a sonyt is.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60470 2021.04.13. 21:20

benőmenő írta:Pedig reméltem, hogy az MGS 1 remake-et fogja csinálni a Bluepoint. Azért ezzel eléggé másik fokozatba kapcsolna az MS.
The Twin Snakes...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60471 2021.04.13. 21:26

Nekem jöhet Kojima játék gamepassban. :D
Csak ne remake legyen...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60472 2021.04.13. 22:06

Moby írta:Van rá esély. Felreppent a pletyka, hogy Kojima talán az MS-nél köthet ki.
Ez am a garancia a minosegre :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #60473 2021.04.13. 22:07

Moby írta:Hogy ez mennyire a JimRyan-éra alatt lett ilyen, azt most geinehéz eldönteni, de tény, hogy elkezdtek úgy működni, hogy ami nem hoz 100 misit, az megy a gecibe. Megszüntették a japán stúdiót, elkaszálták a days gone-t, szabadulnak mindentől, ami nem elég masszív sony mércével. Gyökérmódba kapcsoltak. Ezt hozta a piaci helyzetük.
Remélem a végén beérik a N-t, és csak 3 cím marad amit orrbaszájba járatnak évtizedekig.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60474 2021.04.13. 23:16

DanielT írta:Az tuti, hogy ha Kojima MS-hez megy akkor ROHADTUL ideges leszek. :falbav:
Elnézve a Sony-bénázást, jobb, ha az MS-hez kerülnek. Vagy jobban szeretnéd a Nintendót? Esetleg az Epicet?

Lehet, hogy a Sony tényleg felszáll az elbaszásvonatra, mint az MS, miután túl jól ment a 360-nal a szekér. Pedig tényleg aprópénzből fenntarthatnák a minőségi változatosságot, ha már megy az üzlet. De szerintem is nagyon sok szívós munka kell ahhoz, hogy akárcsak egálközelivé is váljon a helyzet a generáción belül, de ezekre mocskosul ráférne a pofonözön.
Avatar
arty

Hozzászólás #60475 2021.04.14. 11:24

DanielT írta:NaphaszmeK Arty, mit találtam!

Egy tényleg minőségi verőde, warezban megnéztem gyorsan és állat érzés bevinni az ütéseket. És nem csak hogy scanline filter van, de még crt geometria és tévé oldalsó káva tükröződés is! Helyén van a koma szíve na!

Ez pont mocskos Switch videó, de itt nincs pofázás és jó a setup. Van mindenre.
Steamen anno megvettem, megnéztem, kicsit túl színes, de nagyon bejött, ezért januári bejelentéskor berendeltem a ps4es FIZIKAI kiadást és most várom. TBD a szállítás, még 2021-et sem merték rápecsételni :(
Ami ennyire tetszik, annak meg kell adnom a módját, amikor végül leülök elé :D ( És ez akár Zós éveket is jelenthet, mert mindig van egy fps(széria), egy VR-fos, egy ótóka, ami előzi az elvileg kedvenc műfajom, a beat'em upot... amihez viszont kell szakértelem, ezé' eléggé félek tőlük és csak tolom és tolom a velükjáccást... )

ÉS/DE, ha van coopra kedved és nem deepnek/-re tartogatod, bármikor mehet! (de amugy asszem van 3 vagy 4P coopja, most cégesről nemtom megnézni...)
Ha neked van steamesed és online coop is játszik (van benne? ha nincs, akkor ilyen sztrímingesen?), az is oké, de bevárhatjuk a fizikam is és átjössz/-tök (addigra szputnyikkal a keringésedben/-etekben) és árkádsztikk és rászánjuk a napot ;) Szal ezesetben rávenném magam instant, szingliben majdegyszer. (nem tudom túltenni magam rajta, hogy a streetsofrage1-et nemtom végigvinni...)
Avatar
arty

Hozzászólás #60476 2021.04.14. 11:47

Botond írta:Pont ezt mondtam tavaly, hogy ennyi, attach ratere kell gyúrni
lelkiismeretfurdaló bármit sonynál kifizetni, de...
- anno a move miatt, ma a psvr miatt jópár cím fel se merül, hogy xboxon vegyem (a kinect mentén az ms elköteleződés hiánya nem engedett haladást :D )
- csomó cucc a "kettőazegyhez" arány (és a zöld oldali gamepassban minden jobb mentalitás miatt) miatt xboxra ki sem jön lemezen - ergo megint a férgeket gazdagítom (melyik karomba vágjam a pengét? a fizikait támogatóba vagy az inkább az xbox mellett voksolóba?)
- és nyilván egy uncharted kevésbé megkerülhető day1 vásárlásra, mint egy gears (ami ráadásul jön gaypassban is, csak hogy tényleg esélyem se legyen racionalizálni a húszezret (vs. a péeses huszonnyolcezerrel!!! :( ))

végünk :(

---

Megjött két VR cuccom

Doom3VR - bejön, AIM-al isten, DE - ezek tényleg álló jáccásra lőtték be a fegyverek helyét. Ülve pl a jobbak kitakarják a képet előlem! (kivéve az egyébként is isten alap shotgun)
És a sz*ros lost mission is 2 óra felett jár már, a rendes kampány tudtommal húszóra + dlc kampány... ÁLLVA!? KOMOLYAN?!

Operation Warcade - legrondább eddigi vr játékom, ever. AIM-al fantasztikus, megvan benne az árkád címek egyszerű, de nagyszerűsége, de na, ez a szint picit sokk. Azé letolom, mert brutál reszponszív és jól követi a fegyót. (operation wolf in VR, egyébként, kár hogy ennyire low budget)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2021.04.14. 11:52-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60477 2021.04.14. 11:51

arty írta:Steamen anno megvettem, megnéztem, kicsit túl színes, de nagyon bejött, ezért januári bejelentéskor berendeltem a ps4es FIZIKAI kiadást és most várom. TBD a szállítás, még 2021-et sem merték rápecsételni :(
Ami ennyire tetszik, annak meg kell adnom a módját, amikor végül leülök elé :D ( És ez akár Zós éveket is jelenthet, mert mindig van egy fps(széria), egy VR-fos, egy ótóka, ami előzi az elvileg kedvenc műfajom, a beat'em upot... amihez viszont kell szakértelem, ezé' eléggé félek tőlük és csak tolom és tolom a velükjáccást... )

ÉS/DE, ha van coopra kedved és nem deepnek/-re tartogatod, bármikor mehet! (de amugy asszem van 3 vagy 4P coopja, most cégesről nemtom megnézni...)
Ha neked van steamesed és online coop is játszik (van benne? ha nincs, akkor ilyen sztrímingesen?), az is oké, de bevárhatjuk a fizikam is és átjössz/-tök (addigra szputnyikkal a keringésedben/-etekben) és árkádsztikk és rászánjuk a napot ;) Szal ezesetben rávenném magam instant, szingliben majdegyszer. (nem tudom túltenni magam rajta, hogy a streetsofrage1-et nemtom végigvinni...)
Egyik megoldás jobb mint a másik! :eljen: Viszont még bedobnék egy opciót, mert épp 5 perce raktam össze az alap tévés emu setupot amit majd meg akartam mutatni ha jössz. Úgyhogy még a végén a PS4-es lemezes verziót toljuk nálam egy kis authentikusabb arcade jósággal vegyítve.

Egyébként nem tudom milyen szakértelem kell a beat-em-upokhoz, a szerény 30 éves tapaszalataim alapján nyomni kell a dzsojsztikot meg ütni a gombbal. :nezze: :nezze: :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #60478 2021.04.14. 13:02

Megjött a frissítés a PS5-re. Nincs többé kötelező HDR. El lehet rejteni a listából a játékokat, a feleslegeseket magától elrejti, stb. Kiterjesztették a 120Hz-et a pc monitorokra is (nem csak 1-2 különleges típusra, mint eddig) VRR viszont továbra sincs.
Meg egyúttal frissíti a kontrollert is, még nem ismert, hogy minek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60479 2021.04.14. 14:10

Moby írta:Megjött a frissítés a PS5-re. Nincs többé kötelező HDR. El lehet rejteni a listából a játékokat, a feleslegeseket magától elrejti, stb. Kiterjesztették a 120Hz-et a pc monitorokra is (nem csak 1-2 különleges típusra, mint eddig) VRR viszont továbra sincs.
Meg egyúttal frissíti a kontrollert is, még nem ismert, hogy minek.
A kibaszott trofi képernyőt raknák rendbe és törnék el mindkét kezét annak a barom állatnak aki oldalra scrollozósra csinálta akkora "kártyákkal" mint egy hűtőszekrény. :violent: :violent: :violent: :violent: :violent: :violent:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60480 2021.04.14. 16:44

De hozzányúltak a nyomorultak, mert legalább a rendezési sorrendet most már megjegyzi. Na még pár év!

Vissza: “Leáldozott.hu”