A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60271 2021.04.06. 08:44

Meg akartam venni az MGS és a Sly Cooper gyűjteményt digitben PS3-ra....a fizetés gombra nyomva azt mondja "there was an error". Paypallal és kártyával is. Sony pasztmek! :zavart2:
BTW, máshol is szakad a hó?
Avatar
Botond

Hozzászólás #60272 2021.04.06. 09:14

benőmenő írta:Meg akartam venni az MGS és a Sly Cooper gyűjteményt digitben PS3-ra....a fizetés gombra nyomva azt mondja "there was an error". Paypallal és kártyával is. Sony pasztmek! :zavart2:
BTW, máshol is szakad a hó?
Persze, mégis mikor essen, ha nem április közepén?! Majd januárban vagy februárban, vagy egyenesen novemberben vagy decemberben?! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #60273 2021.04.06. 09:39

Nézegetem időnként hol tartanak a VGA árak, és bazmeg minden héten tudnak felfele araszolni 5-10%ot. A VGA az új tulipán. Kérdés ez mikor fog és mekkorát pukkanni. :idiota: Ez az XSX életem legjobb döntése volt, hogy beleszántam azt a megfeszített 12 percet és lekúsztam a helyi mediamarktba nyitásra.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60274 2021.04.06. 10:45

Botond írta:Nézegetem időnként hol tartanak a VGA árak, és bazmeg minden héten tudnak felfele araszolni 5-10%ot. A VGA az új tulipán. Kérdés ez mikor fog és mekkorát pukkanni. :idiota: Ez az XSX életem legjobb döntése volt, hogy beleszántam azt a megfeszített 12 percet és lekúsztam a helyi mediamarktba nyitásra.
En minden vgat tudtam volna araban szrezni kiveve azt ami kellene :idiota:
Avatar
Necro

Hozzászólás #60275 2021.04.06. 11:24

Nagyjából ingyen váltottam 1070-ről 3070-re, nekem tetszenek ezek az idők.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60276 2021.04.06. 11:42

Én pl. már leszarom a VGA-kat. Nemkülönben az áraikat. És akkor sem érdekelne már, ha visszacsökkenne az áruk. Ezelőtt 8-9 hónappal recskáztam a 3080-ra. Ma már akkor sem vennék, ha $700-ért lenne dobozszám a polcokon.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60277 2021.04.06. 12:25

Moby írta:Én pl. már leszarom a VGA-kat. Nemkülönben az áraikat. És akkor sem érdekelne már, ha visszacsökkenne az áruk. Ezelőtt 8-9 hónappal recskáztam a 3080-ra. Ma már akkor sem vennék, ha $700-ért lenne dobozszám a polcokon.
Azért a Sony mostanában mindent elkövet, hogy meccsben maradjon nálam egy teoretikus, ajánlott fogyasztói árú 3060Ti. Nincsenek illuzióim, tuti hamarabb lesz PS5-öm így is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60278 2021.04.06. 13:16

Moby írta:Én pl. már leszarom a VGA-kat. Nemkülönben az áraikat. És akkor sem érdekelne már, ha visszacsökkenne az áruk. Ezelőtt 8-9 hónappal recskáztam a 3080-ra. Ma már akkor sem vennék, ha $700-ért lenne dobozszám a polcokon.
En elhiszem neked hogy most ezt igy gondolod a kov kontroller failig :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60279 2021.04.06. 13:16

Necro írta:Nagyjából ingyen váltottam 1070-ről 3070-re, nekem tetszenek ezek az idők.
Ezt hogy sikerult?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60280 2021.04.06. 13:47

benőmenő írta:Azért a Sony mostanában mindent elkövet, hogy meccsben maradjon nálam egy teoretikus, ajánlott fogyasztói árú 3060Ti. Nincsenek illuzióim, tuti hamarabb lesz PS5-öm így is.
Az az ultimate bányászkártya. Az a legnehezebb beszerzés. :D

Amúgy érdemes figyelni a július elejét, mert akkor jön az Ethereum láncba egy brutál bomba, ezzel megnyírják a bányászok nyereségét egyszer, majd jövőre megy az egész proof of stake modellbe - amit már nem lehet bányászni egyáltalán. A bányászok megpróbálkozhatnak alternatív coinokat keresni, de azok kicsik még, meg sem közelítik az Ethereum piacát, nem fognak ennyi számítási kapacitást eltartani, zuhanni fog a profit*. Úgyhogy mindkettő lépcsőnél várható, hogy sokan szabadulni fognak az eszközeiktől (GPU-k).

* hacsak addig nem enyhítenek az ethereum roadmapen, mert a bányászok már most lázadoznak, meg 51% attackkal fenyegetőznek, meg hasonlók...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60281 2021.04.06. 13:50

Most amúgy 2022-23-at tippelnek, amire lesz újra elég chip a világban. A TMSC és a Samsung is építkeznek, de mire abból processzor jön ki, meg helyre áll az egész supply chain...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60282 2021.04.06. 13:55

aabyssx írta:Most amúgy 2022-23-at tippelnek, amire lesz újra elég chip a világban. A TMSC és a Samsung is építkeznek, de mire abból processzor jön ki, meg helyre áll az egész supply chain...
En abban bizok (lol) hogy a 3080ti majd ugy jelenik meg h nem lehet vele banyaszni eleinte mint a 3060al es lesz normalis aron. (Legalabbis a nagykerben mert 3060 az volt, mar az is draga lett.)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60283 2021.04.06. 14:01

Micsu írta:En abban bizok (lol) hogy a 3080ti majd ugy jelenik meg h nem lehet vele banyaszni eleinte mint a 3060al es lesz normalis aron. (Legalabbis a nagykerben mert 3060 az volt, mar az is draga lett.)
Szart sem ért az NVidia próbálkozása. Még a fojtott teljesítménnyel is profitábilis volt, altcoinokat nem blokkolta egyáltalán. Azóta meg valami béta driverrel fullra kikerülték...
Avatar
Moby

Hozzászólás #60284 2021.04.06. 14:07

Micsu írta:En elhiszem neked hogy most ezt igy gondolod a kov kontroller failig :D
Mé, a pécéhez amúhgy nem konzolos kontrollert vennék? :ticking:
Avatar
Moby

Hozzászólás #60285 2021.04.06. 14:09

benőmenő írta:Azért a Sony mostanában mindent elkövet, hogy meccsben maradjon nálam egy teoretikus, ajánlott fogyasztói árú 3060Ti. Nincsenek illuzióim, tuti hamarabb lesz PS5-öm így is.
Mit követett el az a szegény pára? :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60286 2021.04.06. 14:09

Az a szerencse, hogy nem nagyon kell most vasat venni annak, akinek eddig is volt elfogadható.
Jövőre, amikor már a PS5/XSX konzolsfosportjai jönnek, na akkor már lehet, hogy kell.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60287 2021.04.06. 14:11

Micsu írta:En abban bizok (lol) hogy a 3080ti majd ugy jelenik meg h nem lehet vele banyaszni eleinte mint a 3060al es lesz normalis aron. (Legalabbis a nagykerben mert 3060 az volt, mar az is draga lett.)
Ha jönne is ilyen antibányászálom, attól még tömegek akarnák megvenni. Nyilván termelöeezközként nem hozná vissza a árát, de ez kevés lenne ahhoz, hogy normális legyen az ára.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60288 2021.04.06. 14:12

aabyssx írta:Az a szerencse, hogy nem nagyon kell most vasat venni annak, akinek eddig is volt elfogadható.
Jövőre, amikor már a PS5/XSX konzolsfosportjai jönnek, na akkor már lehet, hogy kell.

Kép
Avatar
Necro

Hozzászólás #60289 2021.04.06. 14:14

Micsu írta:Ezt hogy sikerult?
Vettem kettőt Németországból, egyet eladtam + eladtam a 1070-et + bányszott a gép már ~80k cryptot.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60290 2021.04.06. 14:16

Zóanagyvarázsló írta:Ha jönne is ilyen antibányászálom, attól még tömegek akarnák megvenni. Nyilván termelöeezközként nem hozná vissza a árát, de ez kevés lenne ahhoz, hogy normális legyen az ára.
Nincs olyan, ami termelőeszközként ne hozná vissza az árát, maximum a megtérülési idő lenne változatosabb. És kb csoda kellene, hogy ez elmúljon.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60291 2021.04.06. 14:17

aabyssx írta:Az a szerencse, hogy nem nagyon kell most vasat venni annak, akinek eddig is volt elfogadható.
Jövőre, amikor már a PS5/XSX konzolsfosportjai jönnek, na akkor már lehet, hogy kell.
Az a baj, hogy ez a gen hozta el, fejlesztette tovább a feature-öket, melyekhez a 4k-ra/VRR-ra/120 fpsre váltással vártam. Az 1060 hiába pöpec az eddig használt módon, váltani már picsafüst. Eddig nem volt jó opció váltani, most meg agyrém.
Avatar
Necro

Hozzászólás #60292 2021.04.06. 14:17

aabyssx írta:Az az ultimate bányászkártya. Az a legnehezebb beszerzés. :D

Amúgy érdemes figyelni a július elejét, mert akkor jön az Ethereum láncba egy brutál bomba, ezzel megnyírják a bányászok nyereségét egyszer, majd jövőre megy az egész proof of stake modellbe - amit már nem lehet bányászni egyáltalán. A bányászok megpróbálkozhatnak alternatív coinokat keresni, de azok kicsik még, meg sem közelítik az Ethereum piacát, nem fognak ennyi számítási kapacitást eltartani, zuhanni fog a profit*. Úgyhogy mindkettő lépcsőnél várható, hogy sokan szabadulni fognak az eszközeiktől (GPU-k).

* hacsak addig nem enyhítenek az ethereum roadmapen, mert a bányászok már most lázadoznak, meg 51% attackkal fenyegetőznek, meg hasonlók...
Ezzel az a baj hogy ha egy 3080 most hoz 8$/nap körül és ez leesik 4$/napra akkor azok a 3080-ak ugyanúgy bányászni fognak.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60293 2021.04.06. 14:18

Moby írta:Mit követett el az a szegény pára? :D
Store bezárások, fos minőségű Dualsense és a PS5 a mai napig nem tud fícsöröket, amiket rányomtak a dobozára. Ezek most így hirtelen az elmúlt pár hónapból. :vigyor3:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60294 2021.04.06. 14:19

Moby írta:Nincs olyan, ami termelőeszközként ne hozná vissza az árát, maximum a megtérülési idő lenne változatosabb. És kb csoda kellene, hogy ez elmúljon.
Micsu félkomoly hipotézise volt ez. Én se hiszek ebben, de ha létezne ilyen, az se érne sokat, amíg nincs belöle RENGETEG.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60295 2021.04.06. 14:20

benőmenő írta:Store bezárások, fos minőségű Dualsense és a PS5 a mai napig nem tud fícsöröket, amiket rányomtak a dobozára. Ezek most így hirtelen az elmúlt pár hónapból. :vigyor3:
A dualsense az fos, de pécén is ezekkel a fosokkal nyomod, ha kontrollerezni akarsz. Nincs menekvés sajnos. A store bezárások mifaszt érint, mint teoretikus PS5 tulaj? :) A dobozra nyomtatott fícsörökből mit nem tud? A nyolckát?
Ez téged tényleg mélyen érint? :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #60296 2021.04.06. 14:22

Zóanagyvarázsló írta:Micsu félkomoly hipotézise volt ez. Én se hiszek ebben, de ha létezne ilyen, az se érne sokat, amíg nincs belöle RENGETEG.
És nem is lesz. De nem csak ebből nem lesz rengeteg. Ellenben tudod miből lesz sok? Munkanélküli emberből, akik majd szintén kriptobányászatból akarják fenntartani magukat :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #60297 2021.04.06. 14:31

Necro írta:Ezzel az a baj hogy ha egy 3080 most hoz 8$/nap körül és ez leesik 4$/napra akkor azok a 3080-ak ugyanúgy bányászni fognak.
Elvileg harmadolódhat is a profit. Ami a nullszaldó beálltát eléggé kitolja. Ami a kriptopiac brutál hullámzása miatt extra kockázat. Talán több GPU marad a polcon.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60298 2021.04.06. 14:32

Moby írta:És nem is lesz. De nem csak ebből nem lesz rengeteg. Ellenben tudod miből lesz sok? Munkanélküli emberből, akik majd szintén kriptobányászatból akarják fenntartani magukat :D
Dehogyis. Vége lesz ennek a szarnak és a szolgáltatóipar felszív megint mindenkit. Nem IT guru mindenki, a pincérszakma jobban fog vonzani mindenkit.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60299 2021.04.06. 14:42

Botond írta:Dehogyis. Vége lesz ennek a szarnak és a szolgáltatóipar felszív megint mindenkit. Nem IT guru mindenki, a pincérszakma jobban fog vonzani mindenkit.
Mire vége lesz ennek a szarnak, háromszor annyi üzletre való földönfutó pincér lesz, mint amennyi hely működni fog. Ráadásul ehhez a szarhoz kb egy mikrogramm ész sem kell, csak néhány guide, vagy youtube videó. Látod, táncolós fosvideót is minden hülye tud tiktokra csinálni. Na, hát ez sem összetettebb.

/meg ez a vége lesz ennek a szarnak is nagyon aranyos felütés, és egy csomó ember egy csomó pénz tenne bele, ha igazad lenne, de nem annyira ebbe az irányba mutatnak a vektorok :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #60300 2021.04.06. 14:49

Moby írta:Mire vége lesz ennek a szarnak, háromszor annyi üzletre való földönfutó pincér lesz, mint amennyi hely működni fog. Ráadásul ehhez a szarhoz kb egy mikrogramm ész sem kell, csak néhány guide, vagy youtube videó. Látod, táncolós fosvideót is minden hülye tud tiktokra csinálni. Na, hát ez sem összetettebb.

/meg ez a vége lesz ennek a szarnak is nagyon aranyos felütés, és egy csomó ember egy csomó pénz tenne bele, ha igazad lenne, de nem annyira ebbe az irányba mutatnak a vektorok :(
Majd visszaáll az egyensúly. Ez az élet rendje. A pillanatnyi dolgokból nem lehet leképezni a jövőt. A pestis járványok közepén merre mutattak a vektorok? Az ethereum aranykora felé? Naugye.
Lesz évi két oltás, minden évben és minden rendben lesz. Maximum az ilyen kamikaze őrültségek nem térnek vissza, hogy megeszünk egy olyan szelet tortát amit előtte vki jól körbefújkált. :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60301 2021.04.06. 15:08

Moby írta:Mé, a pécéhez amúhgy nem konzolos kontrollert vennék? :ticking:
De, ps5ost ;)
Avatar
Necro

Hozzászólás #60302 2021.04.06. 15:10

aabyssx írta:Elvileg harmadolódhat is a profit. Ami a nullszaldó beálltát eléggé kitolja. Ami a kriptopiac brutál hullámzása miatt extra kockázat. Talán több GPU marad a polcon.
Én még ennyire pesszimista előrejelzést nem láttam, de szerintem kár ezt feszegetni úgy hogy az egész egy kurva nagy (minimálisan tudományos) hazárdjáték.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60303 2021.04.06. 15:11

Moby írta:A dualsense az fos, de pécén is ezekkel a fosokkal nyomod, ha kontrollerezni akarsz. Nincs menekvés sajnos. A store bezárások mifaszt érint, mint teoretikus PS5 tulaj? :) A dobozra nyomtatott fícsörökből mit nem tud? A nyolckát?
Ez téged tényleg mélyen érint? :)
Xbox one kontroller miert fos?
Avatar
Moby

Hozzászólás #60304 2021.04.06. 15:34

Micsu írta:Xbox one kontroller miert fos?
Szögre ugyanaz (gyártó, típus) az analógjai, rugó ugyan nem törik benne, cserébe csomónak ragad az LT/RT. Az enyém is. Driftel is, meg ragad is (illetve ragadni már nem ragad, csak csattog, mert az enyémben le is esett az ütközőpárna a gecibe). Ugyanaz a kétpálcás szar az összes kontroller. Mindegy ki gyártja.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60305 2021.04.06. 15:37

Botond írta:Majd visszaáll az egyensúly. Ez az élet rendje. A pillanatnyi dolgokból nem lehet leképezni a jövőt. A pestis járványok közepén merre mutattak a vektorok? Az ethereum aranykora felé? Naugye.
Lesz évi két oltás, minden évben és minden rendben lesz. Maximum az ilyen kamikaze őrültségek nem térnek vissza, hogy megeszünk egy olyan szelet tortát amit előtte vki jól körbefújkált. :idiota:
Kinyitnak mindenhol, és kettő nap alatt fogjuk kitermelni az alsólapajpusztai variánst, ami szemébe röhög az eddigi összes oltásnak. Kihalásra ítélt faj vagyunk, aki magának ásta/ássa a sírgödrét. De legalább gázmaszkban, és vegyvédelmi ruhában fogunk kihalni, Ezt is stílusosan kell előadni :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #60306 2021.04.06. 15:41

Elérhető psplusban ez a remekbeszabott Oddworld Soulstorm. Akinek van gusztusa hozzá már tolhatja. Hajrá! :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60307 2021.04.06. 15:47

Moby írta:Szögre ugyanaz (gyártó, típus) az analógjai, rugó ugyan nem törik benne, cserébe csomónak ragad az LT/RT. Az enyém is. Driftel is, meg ragad is (illetve ragadni már nem ragad, csak csattog, mert az enyémben le is esett az ütközőpárna a gecibe). Ugyanaz a kétpálcás szar az összes kontroller. Mindegy ki gyártja.
Azt tudom hogy nem egy nagy minőség mert jöttem én már azzal hogy felvan szopva a kezemben recsegős műanyagú kontroller közben a fos logitech egér meg massziv mint állat, de én a bone kontrollert sokkal jobban szeretem mint a ds4et, lehet hogy ugyanaz a fos de már a fogása sokkal jobb nekem, meg eddig nem volt vele gondom bár annyit nem használom mint ti.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60308 2021.04.06. 15:51

Moby írta:Kinyitnak mindenhol, és kettő nap alatt fogjuk kitermelni az alsólapajpusztai variánst, ami szemébe röhög az eddigi összes oltásnak. Kihalásra ítélt faj vagyunk, aki magának ásta/ássa a sírgödrét. De legalább gázmaszkban, és vegyvédelmi ruhában fogunk kihalni, Ezt is stílusosan kell előadni :D
Lehet hogy neked is inkább bálázni kéne a betondzsungeltől távol így lenne esélyed :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60309 2021.04.06. 16:06

Micsu írta:Lehet hogy neked is inkább bálázni kéne a betondzsungeltől távol így lenne esélyed :banplz:
Az az egy pozitívuma volt a mai hóviharnak, hogy így legalább volt egy jó alibi miért nem megyek krumplit vetni ma. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60310 2021.04.06. 16:43

Moby írta:Elérhető psplusban ez a remekbeszabott Oddworld Soulstorm. Akinek van gusztusa hozzá már tolhatja. Hajrá! :D
Én elkezdtem, mert szokás szerint nekem kell kikaparni a gyöngyszemeket... egyelőre annyit tudok elmondani, hogy minden pixele 10x bizarrabb és inkompatibilisebb velem, mint amire számítottam. Olyan távol esik a komfortzónámtól, hogy ha én ezt végignyomom akkor a Rage 2-t kénytelen leszek 9.9-re lepontozni. :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60311 2021.04.06. 17:03

DanielT írta:Én elkezdtem, mert szokás szerint nekem kell kikaparni a gyöngyszemeket... egyelőre annyit tudok elmondani, hogy minden pixele 10x bizarrabb és inkompatibilisebb velem, mint amire számítottam. Olyan távol esik a komfortzónámtól, hogy ha én ezt végignyomom akkor a Rage 2-t kénytelen leszek 9.9-re lepontozni. :wilting: :wilting: :wilting:
De mostanaban mi nem, gamer elmenyeid csucspontjan vagy :circling:
Avatar
Moby

Hozzászólás #60312 2021.04.06. 17:36

Micsu írta:Lehet hogy neked is inkább bálázni kéne a betondzsungeltől távol így lenne esélyed :banplz:
Lucernát? Az elűzi a kovidot? Olyan neki, mint vámpírnak a fokhagyma?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60313 2021.04.06. 18:23

Moby írta:Lucernát? Az elűzi a kovidot? Olyan neki, mint vámpírnak a fokhagyma?
Nem tudom, nem olvastam hogy terjesztene.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60314 2021.04.06. 18:26

Moby írta:Kinyitnak mindenhol, és kettő nap alatt fogjuk kitermelni az alsólapajpusztai variánst, ami szemébe röhög az eddigi összes oltásnak. Kihalásra ítélt faj vagyunk, aki magának ásta/ássa a sírgödrét. De legalább gázmaszkban, és vegyvédelmi ruhában fogunk kihalni, Ezt is stílusosan kell előadni :D
Nem fog az ilyen gyorsan menni, akkor már 1920as években a spanyolnátha2 elvitt volna minket, és amúgy kétcsillió fos ellen oltanak minket, téged is, engem is, gyerekeinket is, és mégsem jön mindnek hétfőről keddre a variánsa ami aztán már rég megölt minket. Plusz ilyen apróságok, hogy közben kiderült a nullás vércsoporttal immunis vagy, stb.
Minden rendben lesz. :) Kivéve az rtx30xx-eket, azt baszhatjuk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60315 2021.04.06. 18:28

Amúgy meg jön gamepassba a GTAV. Megint. Szalz mi baj lehet?! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60316 2021.04.06. 20:24

DanielT írta:Én elkezdtem, mert szokás szerint nekem kell kikaparni a gyöngyszemeket... egyelőre annyit tudok elmondani, hogy minden pixele 10x bizarrabb és inkompatibilisebb velem, mint amire számítottam. Olyan távol esik a komfortzónámtól, hogy ha én ezt végignyomom akkor a Rage 2-t kénytelen leszek 9.9-re lepontozni. :wilting: :wilting: :wilting:
Nem játszottam végig, mert nem volt szívem otthagyni senkit, de az Abe''s Oddysseet bírtam annak idején.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60317 2021.04.06. 20:27

Botond írta:Amúgy meg jön gamepassba a GTAV. Megint. Szalz mi baj lehet?! :banplz:
Olcsó GPU-ra van mostanában trükk. Havi 4190-ért rohadt drága lenne, ha mégis vennék valamit. Ahhoz képest értem a drágát, ha azért vennék Boxot, mert a játék szinte ingyen van rá. Jó ez az MS-konzol, de csak, ha alig kerül pénzbe, sok pénzért FOS.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60318 2021.04.06. 20:51

Zóanagyvarázsló írta:Olcsó GPU-ra van mostanában trükk. Havi 4190-ért rohadt drága lenne, ha mégis vennék valamit. Ahhoz képest értem a drágát, ha azért vennék Boxot, mert a játék szinte ingyen van rá. Jó ez az MS-konzol, de csak, ha alig kerül pénzbe, sok pénzért FOS.
A 800ezres rtx3080 relációjában fejtsük már meg mihez képest sok. Egy doboz gyufához képest? Ja, ahhoz képest sok pénzbe kerül, de az lehet nem releváns referenciapont.
Amúgy meg már párszor elmondtam neked és Artynak is, hogy három évnyi goldot venni, arra ráindítani a GPUt, akármennyi is éppen, és voilá, ott a GPU három évre, havi 1000 forint alatt.
Aki ennyit sajnál rá, annak valószínűleg a havi gémtájmja közelít a nullához, és akkor valóban pénzkidobás egy PS5 játék ára is három évnyi gémingre. Aki meg ennyit nem tud rááldozni, nos ő adja fel ezt a hobbiját, és keressen második, harmadik, n-edik állást is, mert éhezni szar dolog.
És ez ugye megy pc-n is, de ha vesz hozzá az ember xsx-et, vagy FHD élményért xss-t, akkor az már csak hab a tortán.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60319 2021.04.06. 20:55

Botond írta:A 800ezres rtx3080 relációjában fejtsük már meg mihez képest sok. Egy doboz gyufához képest? Ja, ahhoz képest sok pénzbe kerül, de az lehet nem releváns referenciapont.
Amúgy meg már párszor elmondtam neked és Artynak is, hogy három évnyi goldot venni, arra ráindítani a GPUt, akármennyi is éppen, és voilá, ott a GPU három évre, havi 1000 forint alatt.
Aki ennyit sajnál rá, annak valószínűleg a havi gémtájmja közelít a nullához, és akkor valóban pénzkidobás egy PS5 játék ára is három évnyi gémingre. Aki meg ennyit nem tud rááldozni, nos ő adja fel ezt a hobbiját, és keressen második, harmadik, n-edik állást is, mert éhezni szar dolog.
És ez ugye megy pc-n is, de ha vesz hozzá az ember xsx-et, vagy FHD élményért xss-t, akkor az már csak hab a tortán.
En mindenre sajnalom a penzt aminek koze van az mshez :P
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #60320 2021.04.06. 22:06

Ez az áprilisi psplus pont olyan fasza, mint az idő. Az egyetlen értelmes cím, a Days gone ugye már a collection-ben pihen, van még bevarrtszájú gollam, meg valami náci zombi téma. :whatever: :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60321 2021.04.06. 22:09

Botond írta:A 800ezres rtx3080 relációjában fejtsük már meg mihez képest sok. Egy doboz gyufához képest? Ja, ahhoz képest sok pénzbe kerül, de az lehet nem releváns referenciapont.
Amúgy meg már párszor elmondtam neked és Artynak is, hogy három évnyi goldot venni, arra ráindítani a GPUt, akármennyi is éppen, és voilá, ott a GPU három évre, havi 1000 forint alatt.
Aki ennyit sajnál rá, annak valószínűleg a havi gémtájmja közelít a nullához, és akkor valóban pénzkidobás egy PS5 játék ára is három évnyi gémingre. Aki meg ennyit nem tud rááldozni, nos ő adja fel ezt a hobbiját, és keressen második, harmadik, n-edik állást is, mert éhezni szar dolog.
És ez ugye megy pc-n is, de ha vesz hozzá az ember xsx-et, vagy FHD élményért xss-t, akkor az már csak hab a tortán.
Ha havi 1 játék menne végig, a 4100 Ft/játékot jelentene, ami sok ahhoz képest, hogy PC-n jub felületre, örökre, olcsóbban vett játékokhoz vagyok szokva. PS3-on a Plus fénykorában meg 1000Ft/játék körül jött ki a téma, mert akkor többet játszottam, és sok játék érdekelt belőle. Most fióklakásba lenne, mindennap hozzá sem férnék. Persze a Play Anywhere-rel tudnám PC-n folytatni vidéken, amit megkezdtem, de az csak a játékok egy része, és például az FH4 már megvan örökbe. A GPU kínálatából pedig a legjobban érdeklők megvannak PC-re, és nyilván szívesebben is játszanám Steamen vagy GOG-on.

Nem a pénz maga fáj, hanem a tudat, hogy ki van fizetve, le kell dolgozni az árát. És 4190 Ft-nál már bosszantana (ennyiből fenn tudnék tartani 4 SIM kártyát 30-30 GB-os adatforgalommal a Diginél, de eközben mondjuk egy hazai meccsre kb. ennyi volt csak az útiköltség odavissza, néha heti kétszer, közvben még ennyit vagy többet elpiiálva), ha máshogy alakulna a szabadidőm. Remélem, lesz még olyan a következő 3 évben, hogy inkább a nyaralás, a meccsek és az emberi kacspolatok pörögnek. Nyilván ha 1000 Ft alatt kihozható, akkor már más a leányízó fekvése, csak féltem, hogy ez a sima Gold-vásárlásos régi infó, és csak azóta is mondogatod, hogy te valaha így csináltad.

És ami még fontos: a PS5 lenne a versenytárs, ha jobban lehetne kapni, így nyilván nem mindegy, hogy a Plusnak mennyire tudnak aláígérni. A Plusban nincs olyan nagyon sok játék, de amit aktiválok, annak a kikerülésétől nem kell félni, hozok még a korábbi előfizetéseimből néhány PS4-es játáékot, illetve ott a kezdő kollekció, ami PONT engem céloz. És ugye ha mégis vennék PS5-öt is, akkor már két előfizetés lenne, ami máris jobban érezhető. Ha Switchre is kéne, pláne. Nem zervezek ilyesmit, de 3 éves elkötelezettségnél jobban meggondolja az ember.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60322 2021.04.06. 22:14

Zóanagyvarázsló írta:Ha havi 1 játék menne végig, a 4100 Ft/játékot jelentene, ami sok ahhoz képest, hogy PC-n jub felületre, örökre, olcsóbban vett játékokhoz vagyok szokva. PS3-on a Plus fénykorában meg 1000Ft/játék körül jött ki a téma, mert akkor többet játszottam, és sok játék érdekelt belőle. Most fióklakásba lenne, mindennap hozzá sem férnék. Persze a Play Anywhere-rel tudnám PC-n folytatni vidéken, amit megkezdtem, de az csak a játékok egy része, és például az FH4 már megvan örökbe. A GPU kínálatából pedig a legjobban érdeklők megvannak PC-re, és nyilván szívesebben is játszanám Steamen vagy GOG-on.

Nem a pénz maga fáj, hanem a tudat, hogy ki van fizetve, le kell dolgozni az árát. És 4190 Ft-nál már bosszantana (ennyiből fenn tudnék tartani 4 SIM kártyát 30-30 GB-os adatforgalommal a Diginél, de eközben mondjuk egy hazai meccsre kb. ennyi volt csak az útiköltség odavissza, néha heti kétszer, közvben még ennyit vagy többet elpiiálva), ha máshogy alakulna a szabadidőm. Remélem, lesz még olyan a következő 3 évben, hogy inkább a nyaralás, a meccsek és az emberi kacspolatok pörögnek. Nyilván ha 1000 Ft alatt kihozható, akkor már más a leányízó fekvése, csak féltem, hogy ez a sima Gold-vásárlásos régi infó, és csak azóta is mondogatod, hogy te valaha így csináltad.

És ami még fontos: a PS5 lenne a versenytárs, ha jobban lehetne kapni, így nyilván nem mindegy, hogy a Plusnak mennyire tudnak aláígérni. A Plusban nincs olyan nagyon sok játék, de amit aktiválok, annak a kikerülésétől nem kell félni, hozok még a korábbi előfizetéseimből néhány PS4-es játáékot, illetve ott a kezdő kollekció, ami PONT engem céloz. És ugye ha mégis vennék PS5-öt is, akkor már két előfizetés lenne, ami máris jobban érezhető. Ha Switchre is kéne, pláne. Nem zervezek ilyesmit, de 3 éves elkötelezettségnél jobban meggondolja az ember.
Talán majd vmikor zárja a gold konverziós kiskaput az MS, de még tárva-nyitva ma is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60323 2021.04.06. 22:26

Botond írta:Talán majd vmikor zárja a gold konverziós kiskaput az MS, de még tárva-nyitva ma is.
Kell 1-2 hónap, amíg esedékes lesz a tévévásár, azelőtt nincs értelme lépnem. Ha rá tudom szánni magam az OLED-re, akkor kell hozzá valami azt kihasználó cucc. A VRR-támogatás és az FPS Boost az Xbox mellett szól.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60324 2021.04.07. 09:51

Gamepasst évente 1x "kell" befizetni 1 hónapra és letoltni a Crackdown 4-et meg a többi Microsoft műremeket, akinek erre van igénye. Vagy ingyen le lehet menni az utcára kutyaszarban hemperegni...
Avatar
Botond

Hozzászólás #60325 2021.04.07. 10:12

DanielT írta:Gamepasst évente 1x "kell" befizetni 1 hónapra és letoltni a Crackdown 4-et meg a többi Microsoft műremeket, akinek erre van igénye. Vagy ingyen le lehet menni az utcára kutyaszarban hemperegni...
Mert a multiplat címek jobbak PS5ön, vagy mi? Miért lenne jobb PS5ön játszani mondjuk egy dragon quest 11-et 25ezerért, mint xboxon havi 890ér? Greedfallt? Desperados3at? Vagy a többi 200 multiplat címet? :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #60326 2021.04.07. 10:23

Mondjuk közben megjött a válasz a kérdésemre, az Outriders az PS-en 85 pont, a többi multiplat értékelés meg szór 70től 80ig. Szóval PSen tizenhúszezerért jobb, mint GPUban 300ért. :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60327 2021.04.07. 10:45

Botond írta:A 800ezres rtx3080 relációjában fejtsük már meg mihez képest sok. Egy doboz gyufához képest? Ja, ahhoz képest sok pénzbe kerül, de az lehet nem releváns referenciapont.
Amúgy meg már párszor elmondtam neked és Artynak is, hogy három évnyi goldot venni, arra ráindítani a GPUt, akármennyi is éppen, és voilá, ott a GPU három évre, havi 1000 forint alatt.
Aki ennyit sajnál rá, annak valószínűleg a havi gémtájmja közelít a nullához, és akkor valóban pénzkidobás egy PS5 játék ára is három évnyi gémingre. Aki meg ennyit nem tud rááldozni, nos ő adja fel ezt a hobbiját, és keressen második, harmadik, n-edik állást is, mert éhezni szar dolog.
És ez ugye megy pc-n is, de ha vesz hozzá az ember xsx-et, vagy FHD élményért xss-t, akkor az már csak hab a tortán.
Ez így tök jó ha valaki most akar játszani a nulláról és azt sem tudja pontosan milyen játékokat szeret.
Viszont itt a topikban vagyunk páran, akiknek évente megvan az 1-3 db címe ami tényleg érdekli, de sokszor tuti nem lesz (vagy legalábbis nem azonnal) Gamepassban, ellenben a köztes időre meg egyébként is van akkora könyvtára hogy eltudja tölteni az időt a meglévő backloggal.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60328 2021.04.07. 10:46

Botond írta:Mondjuk közben megjött a válasz a kérdésemre, az Outriders az PS-en 85 pont, a többi multiplat értékelés meg szór 70től 80ig. Szóval PSen tizenhúszezerért jobb, mint GPUban 300ért. :banplz:
Hát én mondjuk 30 milliós mínuszra taksálom a veszteséget, hogy MS eszközzel kellene érintkeznem, szal' nem adja ki a matek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60329 2021.04.07. 11:11

DanielT írta:Hát én mondjuk 30 milliós mínuszra taksálom a veszteséget, hogy MS eszközzel kellene érintkeznem, szal' nem adja ki a matek.
Hol és mennyiért vetted azt az XSX-et, hogy harminc milla bukóval sikerült Artynak továbbadni?! :banplz:
@Benő: erre nem tudok mit írni, mert harmadik olvasás után sem egyértelmű, hogy cáfolni vagy helyeselni akartál a kommentemre. :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60330 2021.04.07. 11:57

Botond írta:Mert a multiplat címek jobbak PS5ön, vagy mi? Miért lenne jobb PS5ön játszani mondjuk egy dragon quest 11-et 25ezerért, mint xboxon havi 890ér? Greedfallt? Desperados3at? Vagy a többi 200 multiplat címet? :D
Azert amiert nem veszek unokaocsemnek 2rule mezt, nem kottetek a diginel semmit, meg nem jarok ner szallodakba, ezt is ezert ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60331 2021.04.07. 12:04

Micsu írta:Azert amiert nem veszek unokaocsemnek 2rule mezt, nem kottetek a diginel semmit, meg nem jarok ner szallodakba, ezt is ezert ;)
Ja. Ha az embernek már elvei sincsenek, akkor tényleg egy poratka szintjén létezik. Én különsen figyelek rá, hogy PONT egy szinttel legyek felette. :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #60332 2021.04.07. 12:05

Botond írta:Mondjuk közben megjött a válasz a kérdésemre, az Outriders az PS-en 85 pont, a többi multiplat értékelés meg szór 70től 80ig. Szóval PSen tizenhúszezerért jobb, mint GPUban 300ért. :banplz:
Tegnap nem írtál outridersel kapcsolatban. Mondjuk én lassan a végére érek úgy, hogy az összes mellékküldit is csinálom mellette, szal ha bemegyek hozzátok, a Ti world tieretekkel, meg az én cuccaimmal sok dolgokot nem lesz, tárazok egyet, és meghal mindenki a pályán :DD
Avatar
Botond

Hozzászólás #60333 2021.04.07. 12:10

Moby írta:Tegnap nem írtál outridersel kapcsolatban. Mondjuk én lassan a végére érek úgy, hogy az összes mellékküldit is csinálom mellette, szal ha bemegyek hozzátok, a Ti world tieretekkel, meg az én cuccaimmal sok dolgokot nem lesz, tárazok egyet, és meghal mindenki a pályán :DD
Ja, láttam, hogy lassan kipörgeted, mi meg bénázunk a srác csaja miatt az időpontokkal, de gondoltam indítasz új karit coopolni, vagy annyira nem jó? Mi a terv így 400GS-el később? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #60334 2021.04.07. 12:19

Botond írta:Ja, láttam, hogy lassan kipörgeted, mi meg bénázunk a srác csaja miatt az időpontokkal, de gondoltam indítasz új karit coopolni, vagy annyira nem jó? Mi a terv így 400GS-el később? :D
Kurvajó, csak néha rendesen felbasz. Geci egy büntetőrendszer van benne. Csinálok majd új karit, más kasztot is ki akarok próbálni. Tiszta pécé fílen van, excel monitoron baszatom az SS-el, billegérrel :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #60335 2021.04.07. 12:23

Moby írta:Kurvajó, csak néha rendesen felbasz. Geci egy büntetőrendszer van benne. Csinálok majd új karit, más kasztot is ki akarok próbálni. Tiszta pécé fílen van, excel monitoron baszatom az SS-el, billegérrel :D
Most mid van? Csak hogy mi mire lőjjük be magunkat.
Ez a setup jó, Artyval asszem szombaton vagy vasárnap tippelgettük, hogy meddig bírod idegekkel és mikor lesz csere xsx-re, én a mai napot tippeltem, mert ma nyitottak először a mediamarktok. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #60336 2021.04.07. 13:20

Botond írta:Most mid van? Csak hogy mi mire lőjjük be magunkat.
Ez a setup jó, Artyval asszem szombaton vagy vasárnap tippelgettük, hogy meddig bírod idegekkel és mikor lesz csere xsx-re, én a mai napot tippeltem, mert ma nyitottak először a mediamarktok. :idiota:

Trickster. Ki akarom majd próbálni a devastatort is.
XSX: nem érzem a szükségét. Legalábbis nem annyira, hogy bankók szaladjanak ki a zsebemből. Majd a gamepass tartalom dönt róla. Ha több ilyet tolnak bele, lehet, hogy év végén lecserélem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60337 2021.04.07. 13:29

Moby írta:Trickster. Ki akarom majd próbálni a devastatort is.
XSX: nem érzem a szükségét. Legalábbis nem annyira, hogy bankók szaladjanak ki a zsebemből. Majd a gamepass tartalom dönt róla. Ha több ilyet tolnak bele, lehet, hogy év végén lecserélem.
Pont a devastatorra lenne igény a mi csapatunkba, szóval ha bevállalod, akkor nem nyomom újra a tutorialt, hogy én legyek az. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60338 2021.04.07. 13:31

Micsu írta:Azert amiert nem veszek unokaocsemnek 2rule mezt, nem kottetek a diginel semmit, meg nem jarok ner szallodakba, ezt is ezert ;)
Te csak Free Nepal!-pólót veszel az unokaöcsédnek, csak azt valamiért sose kapni, úgy kell csináltatni :kuss:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60339 2021.04.07. 13:32

DanielT írta:Ja. Ha az embernek már elvei sincsenek, akkor tényleg egy poratka szintjén létezik. Én különsen figyelek rá, hogy PONT egy szinttel legyek felette. :nezze:
Fontos volt, hogy bejelentetted a próbálkozást, mert enélkül eddig nem tűnt fel :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60340 2021.04.07. 13:43

DanielT írta:Gamepasst évente 1x "kell" befizetni 1 hónapra és letoltni a Crackdown 4-et meg a többi Microsoft műremeket, akinek erre van igénye. Vagy ingyen le lehet menni az utcára kutyaszarban hemperegni...
Van benne sok multiplatfrom (sok Yakuza, Final Fantasy stb.) is. Meg ugye már a Bethesda is MS, EA Play is bennefoglaltatik.

Ezzel együtt engem sem érdekel igazán sok cucc belőle, ami fontos, az ott csücsül már valamelyik fiókomon, vagy inkább megveszem majd Steamre (AoE 2-4, ezek úgyse játszhatók konzolon jelen állás szerint, Crusader Kings 3).

A Super Luckyt lenne jó befejeznem most, illetve az Unravelt. A Fallen Order és a TitanFall 2 kaphatna esélyt. Gears Tactics pofátlan drága. A Fable 2-3-at jó lenne lefikázni. Halo 5, pár GeoW és Wolfenstein: Youngblood nézne még ki co-opra. Injustice 2-t meg végigpüfölném (az 1 okés volt, bár az MK9 szintjét nem érte el, és a tartalom is kevesebb volt). De ami igazán kéne az a Rare Replay, ahhoz meg úgyis kellene konzol. És a Red Dead Redemption egyetlen vállalható verziója, de az nincs benne a GPU-ban.

Vissza: “Leáldozott.hu”