A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59921 2021.03.25. 10:36

Moby írta:Nem fogom felhőbe tenni a családi felvételek, mert csak fizetősben vannak olyanok, amik ennyit befogadnak, illetve miután az idén végetér az ingyenes google tárolgatás, gyakorlatilag már mindenhol csak fizetős van. Amivel nem az a baj, hogy fizetős, hanem az, hogy ha én az isten neadja pár év múlva nem vagyok, akkor ezek köddé válnak, mert senki nem fogja már tudni, hogy hol van, meg hova kellene fizetni. A fényképeket sem tüzeltük el, csak azért, mert már telón van minden.
Márpedig a világ megváltozott és inkább ésszerű protokollokat kell kitalálni az ilyen helyzetekre, mint körbeugrálni a problémát. Mivel kb tényleg csak a családi közös képek pótolhatatlanok, EGYETLEN helyet kellene találni amit az asszony elér... Mondom, ha azóta nem írsz dvd-t, akkor semmit nem oldottál meg még mindig.

szerk: Rákerestem és a Google ilyen esetekre is tud megoldást előzetes felkészüléssel, vagy anélkül is.

People expect Google to keep their information safe, even in the event of their death. Inactive Account Manager is the best way for you to let us know who should have access to your information, and whether you want your account to be deleted.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59922 2021.03.25. 10:38

Moby írta:És mindezt azért, mert a telekom abból indul ki, hogy mindenkinek teszkós teknika tévéje van otthon.
Én is ebből indulnék ki, ha valaki tv előfizetést akarna nálam venni! :banplz: Rögtön utána megpróbálnék rásózni lejárt szavatosságú Princo dévédéket és menedzserkalkulátorokat nagy tételben! :banplz: :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #59923 2021.03.25. 10:47

DanielT írta:Márpedig a világ megváltozott és inkább ésszerű protokollokat kell kitalálni az ilyen helyzetekre, mint körbeugrálni a problémát. Mivel kb tényleg csak a családi közös képek pótolhatatlanok, EGYETLEN helyet kellene találni amit az asszony elér... Mondom, ha azóta nem írsz dvd-t, akkor semmit nem oldottál meg még mindig.
Aham. Olyan ésszerű protkollokat, mint amikor az MS kizárt a onedriveból, mert feltöltöttem egy képet a gyerekről, amikor fürdik? Kösznem. Én is használom én is a felhőket, mert kényelmesek, de egy fillért nem tennék rájuk. És nyilván nem mentek le MINDENT, de a fontosakat igen. Nekem ez a protokoll, és tőlem mindenki úgy és azt csinál, ami neki tetszik, de ez így marad. Ebben nincs és nem is lesz észérveitek, mert azok csak a kényelemről szólnak, a másik oldalon olyan szolgáltatásokkal, aminek a működésére, a policyjére, a létezésére semmilyen ráhatásotok nincs. Ahogy mondtam, én is használom, fogom is használni őket, de a fontos dolgok megmaradnak fizikaiban is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59924 2021.03.25. 10:56

Moby írta:Aham. Olyan ésszerű protkollokat, mint amikor az MS kizárt a onedriveból, mert feltöltöttem egy képet a gyerekről, amikor fürdik? Kösznem. Én is használom én is a felhőket, mert kényelmesek, de egy fillért nem tennék rájuk. És nyilván nem mentek le MINDENT, de a fontosakat igen. Nekem ez a protokoll, és tőlem mindenki úgy és azt csinál, ami neki tetszik, de ez így marad. Ebben nincs és nem is lesz észérveitek, mert azok csak a kényelemről szólnak, a másik oldalon olyan szolgáltatásokkal, aminek a működésére, a policyjére, a létezésére semmilyen ráhatásotok nincs. Ahogy mondtam, én is használom, fogom is használni őket, de a fontos dolgok megmaradnak fizikaiban is.
JÓVANNA!!!!!!!!! :P Én mondjuk vinyón tárolnám, meg tárolom is. 30 éves HDD-k simán hasítanak amik ráadásul napi használatban voltak consumer gépekben.

Szerintem nincs olyan mission critical alkalmazás a korszerű világban ahol dvd-re bíznák a dolgokat a legvégső esetre felkészülve.
Avatar
Moby

Hozzászólás #59925 2021.03.25. 11:29

DanielT írta:JÓVANNA!!!!!!!!! :P Én mondjuk vinyón tárolnám, meg tárolom is. 30 éves HDD-k simán hasítanak amik ráadásul napi használatban voltak consumer gépekben.

Szerintem nincs olyan mission critical alkalmazás a korszerű világban ahol dvd-re bíznák a dolgokat a legvégső esetre felkészülve.
Nem is mondtam, hogy ez a legjobb megoldás. Technikailag, és kényelem szempontjából a HDD-n tárolás lenne nekem a legjobb, de ezek itt körülöttem néha szeretik ezeket megnézegetni (nem a telón). Én sem látpok ebben sok rációk, de most miért tiltanám el őket ettől? Szerintem ha nagyobbak lesznek a kölkök, már le sem fogják szarni, meg amúgy is mindent telefonon fognak csinálni, de most még nem, és nem is kapacitálom őket erre. Ha majd eljön, hogy senkit nem fognak már ezek érdekelni, akkor átmentek mindent HDD-re. Addig meg marad ez.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #59926 2021.03.25. 11:40

Van egy ilyen nagyszerű, ám új találmány, usb dugója van, és képes tárolni bármilyen adatot... a dvdnél még az is jobb, ami pár év mulva már ugysem lesz, ha még az egyátalán.
Bár én semmiképp nem akarom megváltoztatni a neked bevált dolgokat, de én nagyonrég korong alakú adathordozót csak ps-be rakok, azt is csak gazdasági megfontolásból :smile:
Avatar
Moby

Hozzászólás #59927 2021.03.25. 11:45

Mekee írta:Van egy ilyen nagyszerű, ám új találmány, usb dugója van, és képes tárolni bármilyen adatot... a dvdnél még az is jobb, ami pár év mulva már ugysem lesz, ha még az egyátalán.
Bár én semmiképp nem akarom megváltoztatni a neked bevált dolgokat, de én nagyonrég korong alakú adathordozót csak ps-be rakok, azt is csak gazdasági megfontolásból :smile:
15 éve vagyunk házasok, és korongról szokták pl. az esküvői felvételeket is megnézni. Az eredetiről.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #59928 2021.03.25. 11:48

Mekee írta:Ja, énis ezt akartam irni, nekem is azvan, de megy a c9 távrol minden, be is kapcsolja, nem is tudom hol van a set top box távja.
Másrésztmeg mi a tökömnek kell a tv? Sosem nézi senki, fiam nézett párszor mesét, de már ő is ugy van, hogy inkább netflix, mert megnlehet állitani, meg amugyis a tv valami ismeretlen múltszázadi dolog
Igen, minek is az a multszazadi c9 :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #59929 2021.03.25. 11:51

Moby írta:Mivel váltsam ki mondjuk 20-30 éves távlatban?
Egy lemezes ps5el? :nyes:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #59930 2021.03.25. 11:52

Botond írta:Újabb ok, hogy xsx-re cseréld az xss-t. Nekem DVD lejátszónak csak az x360 van ~9 éve, most lett bd lejátszó is, hogy van xsx, de pont annyi lemezt raktam bele eddig az xsx-be, mint te az xss-be vagy a ps5be.
X360ban is pont ugyanennyi járt volna, ha a fm4 meg a kinect adventures és sport1 nem lenne lemezes.
Családi videók is digitálisan vannak meg, ha tv-n akarom megnézni kitükrözöm a tablet képét a tv-re és mehet a felhőből.
Az asszony tvzése szívás. Én ezt is racionalizáltam szerencsére nem csak a hdmi portok foglaltságát. :idiota:
Neked az asszony vitte a bluray lejatszot is :zavart1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #59931 2021.03.25. 11:52

Micsu írta:Igen, minek is az a multszazadi c9 :idiota:
Az a vicc, hogy ha nem ez a settopboxos szar van, akkor simán megy a megállítás, visszatekerés a tévéken is. Mármint tv adón. Csak egy hdd-t, vagy gyors pendriveot kell rádugni. És ehhez nem kell C9, ezt már a C9 előtti tv is lazán tudta. Van valami szar, amit a nejem szokott nézni, de akkor megy, amikor altatás/meseolvasás megy. Benyomja a műsorfüzeten felvételre, és megnézi később. Ez simán megy a Digivel, dvb-n. Minden külső szar nélkül. Be sem kell legyen hpzzá kapcsolva a C9. Megcsinálja a háttérben. És megcsinálja olyan adón is, ami épp nem megy, mer mondjuk másik megy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2021.03.25. 11:54-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #59932 2021.03.25. 11:53

DanielT írta:Márpedig a világ megváltozott és inkább ésszerű protokollokat kell kitalálni az ilyen helyzetekre, mint körbeugrálni a problémát. Mivel kb tényleg csak a családi közös képek pótolhatatlanok, EGYETLEN helyet kellene találni amit az asszony elér... Mondom, ha azóta nem írsz dvd-t, akkor semmit nem oldottál meg még mindig.

szerk: Rákerestem és a Google ilyen esetekre is tud megoldást előzetes felkészüléssel, vagy anélkül is.

People expect Google to keep their information safe, even in the event of their death. Inactive Account Manager is the best way for you to let us know who should have access to your information, and whether you want your account to be deleted.
Kulsos vinyo, pentdrive meg mindig jol szolgal ezekre ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #59933 2021.03.25. 12:10

Mekee írta:Van egy ilyen nagyszerű, ám új találmány, usb dugója van, és képes tárolni bármilyen adatot... a dvdnél még az is jobb, ami pár év mulva már ugysem lesz, ha még az egyátalán.
Bár én semmiképp nem akarom megváltoztatni a neked bevált dolgokat, de én nagyonrég korong alakú adathordozót csak ps-be rakok, azt is csak gazdasági megfontolásból :smile:
Az #59867-et láttad tagnap? Már nem él, szóval mindegy, csak nem írtál semmit.
Avatar
Botond

Hozzászólás #59934 2021.03.25. 12:14

Moby írta:15 éve vagyunk házasok, és korongról szokták pl. az esküvői felvételeket is megnézni. Az eredetiről.
Nálam az úgy járt, mint Dani az uncharted lemez. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #59935 2021.03.25. 12:31

Most nézem, hogy kijöttek a 21-es lg modellárak, éééééés absz nem vészes a Neo OLED ára. Az 55-ös G1 az 55C1 és a 65C1 ára között van félúton, és a 65-ös G1 is csak $500-al drágább, mint a 65C1 :guluszem1: Hát én lehet, hogy jövő ilyenkor tévét cserélek?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59936 2021.03.25. 13:03

Botond írta:Erre nehéz jó választ adni, mert ha az ember tételesen definiálja, hogy leszarja, akkor leszarja és pont.
Amit írsz az akkor releváns, ha amúgy nem szarnád le, és ott motoszkálna az igény, hogy csatlakozz a 21. századhoz. Akkor az lenne a legolcsóbb verzió, nem olcsó, csak legolcsóbb.
De így, hogy egy lépésre vagy a “nálam örökké 20. század lesz” homloktetkótól, ez így valóban tök irreleváns.
Mi a 21. század? Hogy orrba-szájba játszod a Halo 1-et és a Gears 1-et? Mert akkor a KotOR is az. A te tévéd, ami eleve nem tudja még megfelelően azokat a feature-öket, melyért vennék drágát? És amelyet nálad nézve nem látom, hogy miért lenne szebb maga a kép rajta, mint most a 11 éves csotrogányomon? Értem én, hogy te meg a kalibrálát szarod le, én is gányként gondolok rá.

A lényeg, hogy Samsung QLED és 3060 Ti volt a leginkább tervben, de ugye ennek keresztbe tettek. Nem tehetek róla, hogy nem vagyok MS- vagy Sony-buzi. Sőt, még a Switcth 21. százada sem győzött meg annyira, mint téged :kuss: A 120 Hz és az integer scaling piszkálja a csőrömet, meg a DLSS, nincs játékhiányom. A modern feature-ökkel szeretnék kurrens lenni, nem a szoftverekkel. De persze a Rare Replay és a Black jöhet. És persze folytathatnánk a KREKDÁN HÁRMAT :banplz:

Az a helyzet, hogy nekem kéne a régi PC-s könyvtáram. Tehát ha menne a Wizardry 7 és az Alpha Centauri, azt díjaznám. Ha megoldaná az MS, hogy a Steam- és GOG-könyvtáramat tudjam használni a konzoljukról (ezek ki vannak fizetve, és ezekhez képest számomra csökkentett és inferior a kínálat), az óriási lökés lenne az XSX felé :email: Nyilván ha a PC-n tolt gányolásuk és felületük nem lenne tökéletes ellenreklám, az is segítene. De Rise of Nations vagy Age of Empires is csak PC-re van. A Vice Cityre kerestem rá, de nincs náluk.

A GPU azért sem tetszik (a folyamatosan kikerülő third-party mellett), mert arra számítok, hogy belátható időn belül tényleg 15 euró lesz havonta, és akkor csengethetek úgy havonta is, miközben egy csomó PC-s és PS-es játék nincs benne, a benne lévők közül érdeklők közül pedig marha sokat megvettem már számomra jobb ökoszisztémára, csak hardver és szabadidő kellene hozzájuk. Havi egy-két játék miatt viszont a 300 forint fölé nagyon nincs értelme menni (+az egyszer költségek, ugyebár). Ha két évig lenne a GPU-m, és addig végigmenne 20 játék, ami lópikula, akkor is hátra lenne még a generáció java.

Szóval egyelőre nem veszek XSX-et, mert nincs rajta San Andreas, így nem tudom rajta 600-850k-ért se játszani, mint LEGOLCSÓBB megoldás. Intel IGP wins. Csak ahhoz meg értelmetlen a QLED.

Spoiler
De ha megnézed, hogy mire válaszoltam, akkor láthatod, hogy nem volt véletlen a "nekem nehéz elszakadnom a PC-től" lényegű kommentem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59937 2021.03.25. 13:13

Moby írta:A 65CX-et nem azért veszi meg az ember, mert konzol, hanem azért mert minőség. Ami ha kell, akkor megveszi PC-hez is, Te viszont erre nem recskázol, szóval miért is kellene konzol mellé neked? Azt viszont sokan csinálják most, hogy a pécé kvázi kiesett, hogy vesznek 27-32-es, freesynces, 144Hz-es, 1440p monitort, ezek ugye vannak teljesen élhető árban, és arra kötik az XSX-et, mert az ugyebár szemben a PS5-el kezeli ezeket. Ráadásul ezek teljesen faszán használhatók a maradványpécékhez is.
Sokszor leírtam már, hogy nekem a méret kell, a 120 Hz és a VRR. Persze a 4K is lehetne jó, megfelelő hardverrel, ami most bajos.

A monitor az nem lenne rossz ötlet, de mivel az ágy végi tévéből határeset a 42", az sámlin játszást jelentene. Az általam preferált műfajok és meló miatt jó ötlet, de most is heverészve gépelek, amit monitorral nem tehetnék meg. Nagyobb méretnél kiseik a monitor sajnos, és a korábbi freesynces panaszaid sem emelik az egekbe a bizalmamat.

És az baj, hogy valami PC, akár meglévő IGP-s kukázás a lomokból vagy egy használt laptop úgyis kell (Heroes 2-re elég, és az jobban érdekel, mint a Halo 6), illetve egy nappalis tévé is. Keresem a setupokat a különböző igényeim magasabb szinten való kielégítésére, és azt látom, hogy eléggé megszívattak ezzel a PC-s árrobbanással. Nyilván ha létfontosságúnak érezném, akkor jobban zsebbe nyúlnék, de ahhoz túl kis szelete már az életemnek, és valóban, ennyire technofil sose voltam.
Avatar
Moby

Hozzászólás #59938 2021.03.25. 13:24

Zóanagyvarázsló írta:Sokszor leírtam már, hogy nekem a méret kell, a 120 Hz és a VRR. Persze a 4K is lehetne jó, megfelelő hardverrel, ami most bajos.

A monitor az nem lenne rossz ötlet, de mivel az ágy végi tévéből határeset a 42", az sámlin játszást jelentene. Az általam preferált műfajok és meló miatt jó ötlet, de most is heverészve gépelek, amit monitorral nem tehetnék meg. Nagyobb méretnél kiseik a monitor sajnos, és a korábbi freesynces panaszaid sem emelik az egekbe a bizalmamat.

És az baj, hogy valami PC, akár meglévő IGP-s kukázás a lomokból vagy egy használt laptop úgyis kell (Heroes 2-re elég, és az jobban érdekel, mint a Halo 6), illetve egy nappalis tévé is. Keresem a setupokat a különböző igényeim magasabb szinten való kielégítésére, és azt látom, hogy eléggé megszívattak ezzel a PC-s árrobbanással. Nyilván ha létfontosságúnak érezném, akkor jobban zsebbe nyúlnék, de ahhoz túl kis szelete már az életemnek, és valóban, ennyire technofil sose voltam.
Na egyébként azt eddig talán nem is említettem, hogy nálam is olyan a setup, hogy a PS5 pl rajta van egy HDMI kapcsolón (ami hálisten tudja a HDMI2.1-et), és ha mondjuk a család nézné az oledet, akkor átkapcsolom a pécés dellre, és ott játszok. Csak a PS5-nél van ez, a többi konzolt nem használom annyit, hogy gondot okozzon, ha többen is másra használnánk a tévét. Tegnap a WDL-t nyomtam a tévén is, meg monitoron is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59939 2021.03.25. 13:25

Mekee írta:Másrésztmeg mi a tökömnek kell a tv? Sosem nézi senki, fiam nézett párszor mesét, de már ő is ugy van, hogy inkább netflix, mert megnlehet állitani, meg amugyis a tv valami ismeretlen múltszázadi dolog
Én nézek például sporteseményeket, melyekről vagy nincs stream (vagy nem tudok ott lenni, mert PANDÉMIA van), vagy csak sokkal ótvarabb minőségű. Vagy ha meg akarok nézni például egy élő interjút az ATV-t, azt online gyengébb minőségben (itt már kevésbé számít) és egyórás késleltetéssel tehetem meg. Kormányinfót szerencsére lehet élőben nézni online, azt kibírom, hogy 1080i helyett 720p.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59940 2021.03.25. 13:28

Moby írta:Most nézem, hogy kijöttek a 21-es lg modellárak, éééééés absz nem vészes a Neo OLED ára. Az 55-ös G1 az 55C1 és a 65C1 ára között van félúton, és a 65-ös G1 is csak $500-al drágább, mint a 65C1 :guluszem1: Hát én lehet, hogy jövő ilyenkor tévét cserélek?
És mit tudnak ezek? Azt mondod, érdemes még kivárnom? :zavart1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59941 2021.03.25. 13:30

Moby írta:15 éve vagyunk házasok, és korongról szokták pl. az esküvői felvételeket is megnézni. Az eredetiről.
Mondjuk azt 10-15 évente backupolnám új DVD-re, nem bízom az írt lemezekben. Gondolom, neked is van biztonsági mentés róla vinyón. Csak így megint bejön az, hogy ha tönkre megy a lemez, és nem írtad ki újra, akkor kereshetik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #59942 2021.03.25. 13:35

Zóanagyvarázsló írta:És mit tudnak ezek? Azt mondod, érdemes még kivárnom? :zavart1:
Hát egyrészt fényt. Többet, mint a nem evo-oledek. Másrészt a VRR gamma baszkodást részben megoldották ebben a szériában.
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59943 2021.03.25. 13:41

Moby írta:Hát egyrészt fényt. Többet, mint a nem evo-oledek. Másrészt a VRR gamma baszkodást részben megoldották ebben a szériában.
Értem. Azt hiszem, mert sokat ez nekem nem mond :) De gondolom, nappal ugyanúgy redőnyözni kellene miattuk is NAP Palit.
Avatar
Moby

Hozzászólás #59944 2021.03.25. 13:43

Zóanagyvarázsló írta:Értem. Azt hiszem, mert sokat ez nekem nem mond :) De gondolom, nappal ugyanúgy redőnyözni kellene miattuk is a NAPpalit.
Ez a redőnyözés honnan jön? Az oledek egyetlen problémája a tükröződés. Ha ezt el tudod kerülni, akkor nincs gond. Fényerőben a dupláját tudja, mint egy olcsó lcd.
Avatar
Moby

Hozzászólás #59945 2021.03.25. 13:52

Mekee, van egy ilyen is, ha gondolod.

/bár ha a digitet adja ennyiért, akkor nyilván nem pálya.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59946 2021.03.25. 13:55

Moby írta:Ez a redőnyözés honnan jön? Az oledek egyetlen problémája a tükröződés. Ha ezt el tudod kerülni, akkor nincs gond. Fényerőben a dupláját tudja, mint egy olcsó lcd.
Te írtad, hogy ne süssön bele a nap, mert nem tesz jót neki. És benne van a kézikönyvben is, de az most a kevésbé érdekes.
Avatar
Moby

Hozzászólás #59947 2021.03.25. 13:58

Zóanagyvarázsló írta:Te írtad, hogy ne süssön bele a nap, mert nem tesz jót neki. És benne van a kézikönyvben is, de az most a kevésbé érdekes.
Közvetlen napfény ne érje sokáig. Ehhez azért nem kell feltétlenül redőny :) Nálam sincs napközben behúzva.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59948 2021.03.25. 14:12

Moby írta:Közvetlen napfény ne érje sokáig. Ehhez azért nem kell feltétlenül redőny :) Nálam sincs napközben behúzva.
Arra én is odafigyelek, hogy mindig legalább 149 millió kilométerre tegyem a Naptól :hawaii: Akkor ez így elég is, ugye? :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #59949 2021.03.25. 14:24

Zóanagyvarázsló írta:Mi a 21. század? Hogy orrba-szájba játszod a Halo 1-et és a Gears 1-et? Mert akkor a KotOR is az. A te tévéd, ami eleve nem tudja még megfelelően azokat a feature-öket, melyért vennék drágát? És amelyet nálad nézve nem látom, hogy miért lenne szebb maga a kép rajta, mint most a 11 éves csotrogányomon? Értem én, hogy te meg a kalibrálát szarod le, én is gányként gondolok rá.
De neked sose lesz olyan csodaswitched, csodatvd meg csodaboxod meg csodawin10ed, így te mindig is 20. századi gamer maradsz :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #59950 2021.03.25. 14:27

Zóanagyvarázsló írta:Arra én is odafigyelek, hogy mindig legalább 149 millió kilométerre tegyem a Naptól :hawaii: Akkor ez így elég is, ugye? :idiota:
Szerintem igen, de majd lemérem. Mondjuk este. :hawaii:
Avatar
Moby

Hozzászólás #59951 2021.03.25. 14:32

Remélem pár ezer vga meg ps5 is van rajta. Van ha nem rajta, akkor valamelyik mögöttejövőn...
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59952 2021.03.25. 14:33

Micsu írta:De neked sose lesz olyan csodaswitched, csodatvd meg csodaboxod meg csodawin10ed, így te mindig is 20. századi gamer maradsz :banplz:
És Botond már akkor a 360-as Black Flag 720p-jéről (csodatévé!) áradozott, amikor még az egész őskonzervatív topik behányt mindentől 1080p @ 60 fps alatt!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2021.03.25. 14:35-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59953 2021.03.25. 14:34

Moby írta:Remélem pár ezer vga meg ps5 is van rajta. Van ha nem rajta, akkor valamelyik mögöttejövőn...
Kép
Nem mész el Szuezbe teherhajóról leesett VGA-kért a topiknak? Te vagy a leáld legtapasztaltabb portyázója :wave:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #59954 2021.03.25. 15:13

Moby írta:Remélem pár ezer vga meg ps5 is van rajta. Van ha nem rajta, akkor valamelyik mögöttejövőn...
Kép
Jajj szegény bányászoknak így nem jut vagy mi zavar? :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #59955 2021.03.25. 17:40

Zóanagyvarázsló írta:És Botond már akkor a 360-as Black Flag 720p-jéről (csodatévé!) áradozott, amikor még az egész őskonzervatív topik behányt mindentől 1080p @ 60 fps alatt!
Az a kék mindegyik verzióban a szívem csücske, akárhány p is éppen! :) Tavalyi utolsó végigjátszott játéka volt, és azóta már a FM4 qledes látványáról is áradoztam. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #59956 2021.03.25. 17:44

Zóanagyvarázsló írta:Mi a 21. század? Hogy orrba-szájba játszod a Halo 1-et és a Gears 1-et? Mert akkor a KotOR is az. A te tévéd, ami eleve nem tudja még megfelelően azokat a feature-öket, melyért vennék drágát? És amelyet nálad nézve nem látom, hogy miért lenne szebb maga a kép rajta, mint most a 11 éves csotrogányomon? Értem én, hogy te meg a kalibrálát szarod le, én is gányként gondolok rá.

A lényeg, hogy Samsung QLED és 3060 Ti volt a leginkább tervben, de ugye ennek keresztbe tettek. Nem tehetek róla, hogy nem vagyok MS- vagy Sony-buzi. Sőt, még a Switcth 21. százada sem győzött meg annyira, mint téged :kuss: A 120 Hz és az integer scaling piszkálja a csőrömet, meg a DLSS, nincs játékhiányom. A modern feature-ökkel szeretnék kurrens lenni, nem a szoftverekkel. De persze a Rare Replay és a Black jöhet. És persze folytathatnánk a KREKDÁN HÁRMAT :banplz:

Az a helyzet, hogy nekem kéne a régi PC-s könyvtáram. Tehát ha menne a Wizardry 7 és az Alpha Centauri, azt díjaznám. Ha megoldaná az MS, hogy a Steam- és GOG-könyvtáramat tudjam használni a konzoljukról (ezek ki vannak fizetve, és ezekhez képest számomra csökkentett és inferior a kínálat), az óriási lökés lenne az XSX felé :email: Nyilván ha a PC-n tolt gányolásuk és felületük nem lenne tökéletes ellenreklám, az is segítene. De Rise of Nations vagy Age of Empires is csak PC-re van. A Vice Cityre kerestem rá, de nincs náluk.

A GPU azért sem tetszik (a folyamatosan kikerülő third-party mellett), mert arra számítok, hogy belátható időn belül tényleg 15 euró lesz havonta, és akkor csengethetek úgy havonta is, miközben egy csomó PC-s és PS-es játék nincs benne, a benne lévők közül érdeklők közül pedig marha sokat megvettem már számomra jobb ökoszisztémára, csak hardver és szabadidő kellene hozzájuk. Havi egy-két játék miatt viszont a 300 forint fölé nagyon nincs értelme menni (+az egyszer költségek, ugyebár). Ha két évig lenne a GPU-m, és addig végigmenne 20 játék, ami lópikula, akkor is hátra lenne még a generáció java.

Szóval egyelőre nem veszek XSX-et, mert nincs rajta San Andreas, így nem tudom rajta 600-850k-ért se játszani, mint LEGOLCSÓBB megoldás. Intel IGP wins. Csak ahhoz meg értelmetlen a QLED.

Spoiler
De ha megnézed, hogy mire válaszoltam, akkor láthatod, hogy nem volt véletlen a "nekem nehéz elszakadnom a PC-től" lényegű kommentem.
Tudom, de nem erre reagáltam, amit már ezerszer körbejártunk, hogy mennyi szálon kötődsz a 20. századhoz, hanem ugye pont az ezen kívüli világról, amire ismét leírtad, hogy pont leszarod.
És itt visszatérhetünk az előző válaszom ismétléséhez.
De te tudod, te érzed, én nem akarlak semmire, még a crackdown3ra se rábeszélni, én csak élvezem, ami nekem jutott ebből.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59958 2021.03.25. 18:39

Botond írta:Tudom, de nem erre reagáltam, amit már ezerszer körbejártunk, hogy mennyi szálon kötődsz a 20. századhoz, hanem ugye pont az ezen kívüli világról, amire ismét leírtad, hogy pont leszarod.
És itt visszatérhetünk az előző válaszom ismétléséhez.
De te tudod, te érzed, én nem akarlak semmire, még a crackdown3ra se rábeszélni, én csak élvezem, ami nekem jutott ebből.
Nem szarom le, csak kevés és nem sürgös. De a steames könyvtáramban is vannak frissebb, GPU-ban is elérhetö játékok, képzelheted, hogy a 21. századi technó ezek alá is jól jönne. De a Heroes 2 egyszerüen üti a Controlt, ha választani kell.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #59959 2021.03.25. 18:44

Moby írta:Mivel váltsam ki mondjuk 20-30 éves távlatban?
Nálunk minden otthoni videó, fénykép, akármi a tákolt NAS-on van, amit időnként letükrözök még egy tárolóra backupként. Azt a pár lemezt, amit feleség, gyerekek használtak (pl. zumba dévédé, meg hasonló színvonalú baromságok) legrabbeltem és beraktam a többi közé. Kb. 6 éve megszűntettem már mindenféle lemezt. A maradékok költözés óta dobozban rohadnak, vagy pár darab (aminek a kipakolását nem tudtam megakadályozni) polcon porosodnak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59960 2021.03.25. 18:51

aabyssx írta:Nálunk minden otthoni videó, fénykép, akármi a tákolt NAS-on van, amit időnként letükrözök még egy tárolóra backupként. Azt a pár lemezt, amit feleség, gyerekek használtak (pl. zumba dévédé, meg hasonló színvonalú baromságok) legrabbeltem és beraktam a többi közé. Kb. 6 éve megszűntettem már mindenféle lemezt. A maradékok költözés óta dobozban rohadnak, vagy pár darab (aminek a kipakolását nem tudtam megakadályozni) polcon porosodnak.
Ráadásul Mobynak ott a Plex. Még anyámat is be tudtam idomítani a használatára. Persze backup kell még, mert HDD, de a DVD sem örök.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #59961 2021.03.25. 19:17

Moby írta:A tévéhez nem az elég? :)
Szerintem 2 féle módszer létezik. Ha koakszon jön a digitális tv, ami dvbc-n működik, akkor a koaxot dugod direkt a tv-be, viszont azon net már nem jön.
Ha koaxon akarsz netet, és tv-t egyszerre, akkor a koax megy a routerbe, a rotuterből pedig lan kábellel a set top box-ba, amiből hdmi-n megy a jel a tv-be, és akkor van iptv-d, amin tudsz pl. mozifilmeket bérelni.
Persze lehet, hogy valami freq splittel jöhet a 2 jel koaxon, és lehet neted meg digitális tv-d egyszerre, de ezt már csak ők tudják megmondani. Mi a cél? Szerintem kártya kell a digitálishoz is, így nem úsznád meg a plusz díjat tévénként.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #59962 2021.03.25. 19:23

Moby írta:Szóval az ilyen settopboxos ősrégi izét szimplán basszák meg. Majd ha elsajátítják a modern kor vívmányait, visszatérek a dologra.
Nemnemnem, a settopbox ebben az esetben nem azért van, hogy csak az analóg jellel működő tv-ken is menjen az adás, hanem a kétirányú kommunikáció miatt. Azt nem fogja tudni semmilyen más tv szerintem box nélkül, mert az egyedi fejlesztés, szerintem erre nincs szabvány. Vagy de? Lehet én vagyok hülye :D Szerintem azért nyomják, hogy béreld tőlük a gagyi lowres filmeket, stb.stb. Amúgy egy kisebb bonbon doboz méretű cucc, és egész gyors.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #59963 2021.03.25. 19:30

Zóanagyvarázsló írta:Én nézek például sporteseményeket, melyekről vagy nincs stream (vagy nem tudok ott lenni, mert PANDÉMIA van), vagy csak sokkal ótvarabb minőségű. Vagy ha meg akarok nézni például egy élő interjút az ATV-t, azt online gyengébb minőségben (itt már kevésbé számít) és egyórás késleltetéssel tehetem meg. Kormányinfót szerencsére lehet élőben nézni online, azt kibírom, hogy 1080i helyett 720p.
Ami sportot én nézek (motorsportok) arra itt a motortrend, az atv, meg kormányinfó, ezeket nem tudom értelmezni mik lehetnek :wow1:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #59964 2021.03.25. 19:31

:lookaround:
Moby írta:Mekee, van egy ilyen is, ha gondolod.

/bár ha a digitet adja ennyiért, akkor nyilván nem pálya.
1 hete regelt, minden nélküli, még a pm-et sem éri meg szvsz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #59965 2021.03.25. 19:39

Recska on.
phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #59966 2021.03.25. 19:45

Nem keveritek Ti a DVBC-t a Connax CI-s, kártyás megoldásokkal? Bár jó sok éve nem találkoztam olyan szolgáltatóval, aki ad ilyet...
Avatar
Moby

Hozzászólás #59967 2021.03.25. 19:58

aabyssx írta:Nem keveritek Ti a DVBC-t a Connax CI-s, kártyás megoldásokkal? Bár jó sok éve nem találkoztam olyan szolgáltatóval, aki ad ilyet...
Nincs semmilyen CI kártya a tévémben. Most FTTB-n vagyok, ami annyit jelent, hogy bejön a lakásba a net egy UTP-n, meg a tv koaxon. Már át akarták kötni FTTH-ra, amikor csak az optika jön be a lakásba, ide lebasznak egy modemet, és abból jön ki a koax, meg a net, a végeredmény ugyanez (elzavartam őket, mert épp akkor cseréltettem a beltéri ajtókat).
Avatar
Moby

Hozzászólás #59968 2021.03.25. 20:00

Greyfox írta:Szerintem 2 féle módszer létezik. Ha koakszon jön a digitális tv, ami dvbc-n működik, akkor a koaxot dugod direkt a tv-be, viszont azon net már nem jön.
Ha koaxon akarsz netet, és tv-t egyszerre, akkor a koax megy a routerbe, a rotuterből pedig lan kábellel a set top box-ba, amiből hdmi-n megy a jel a tv-be, és akkor van iptv-d, amin tudsz pl. mozifilmeket bérelni.
Persze lehet, hogy valami freq splittel jöhet a 2 jel koaxon, és lehet neted meg digitális tv-d egyszerre, de ezt már csak ők tudják megmondani. Mi a cél? Szerintem kártya kell a digitálishoz is, így nem úsznád meg a plusz díjat tévénként.
Nincs semmi cél, gondolkoztam, hogy leváltom a digit a telekomra (2 gigás net). Így viszont veszélybe sem került a digi szerződésem. Ha van itthon 4 tévé, akkor béreljek tőlük 4db ilyen hugyot csak azért, mert ŐK akarnak eladni nekem valami fos bérelős szolgáltatást, amit én nem kérek??? Hát hóóógyne.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #59969 2021.03.25. 20:04

Moby írta:Nincs semmi cél, gondolkoztam, hogy leváltom a digit a telekomra (2 gigás net). Így viszont veszélybe sem került a digi szerződésem. Ha van itthon 4 tévé, akkor béreljek tőlük 4db ilyen hugyot csak azért, mert ŐK akarnak eladni nekem valami fos bérelős szolgáltatást, amit én nem kérek??? Hát hóóógyne.
Nem azért fizetsz plusz-t, mert bérelhetsz rajta filmet, hanem 1 tv helyett 4-en használnád a szolgáltatást. A diginél ha jól tudom azt csinálsz a digitális jellel, amit akarsz, cserébe hullámvasút a net. (apósnál legalábbis)
Avatar
Moby

Hozzászólás #59970 2021.03.25. 20:08

Greyfox írta:Nem azért fizetsz plusz-t, mert bérelhetsz rajta filmet, hanem 1 tv helyett 4-en használnád a szolgáltatást. A diginél ha jól tudom azt csinálsz a digitális jellel, amit akarsz, cserébe hullámvasút a net. (apósnál legalábbis)
Hullámvasút? Nincs semmilyen más szolgáltatás (közművek included) ami ilyen stabil lenne, mint a digi. A 6 év alatt nem volt egyetlen pillanat, amikor nem volt meg a gigabit. Csak a telekomnál kapnék egy csomó kedvezményt, ott van két mobileőfizetés, magenta 1, vehetnék tőlük egy XSX-et olcsón, stb. Ilyen áron viszont nem kell. Nekem ez nyilvánvaló visszalépés lenne szolgáltatásminőségben.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59971 2021.03.25. 20:44

Mekee írta:Ami sportot én nézek (motorsportok) arra itt a motortrend, az atv, meg kormányinfó, ezeket nem tudom értelmezni mik lehetnek :wow1:
Simán elhiszem, hogy a te igényeid eltérnek az enyémtől, csak azt javaslom, hogy próbáld ezt meg te is hasonlóképp elképzelni. Mindenesetre nem éppen csak engem érintő példákat írtam. Az persze jó, hogy egyre kevésbé van szükség ezeknél is hagyományos tévéelőfizetésre, de a Netlfix tényszerűen kiválthatóbb.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59972 2021.03.25. 20:45

Moby írta:Hullámvasút? Nincs semmilyen más szolgáltatás (közművek included) ami ilyen stabil lenne, mint a digi. A 6 év alatt nem volt egyetlen pillanat, amikor nem volt meg a gigabit. Csak a telekomnál kapnék egy csomó kedvezményt, ott van két mobileőfizetés, magenta 1, vehetnék tőlük egy XSX-et olcsón, stb. Ilyen áron viszont nem kell. Nekem ez nyilvánvaló visszalépés lenne szolgáltatásminőségben.
Itt azért volt már éjjeli netszünet, de tényleg nagyon ritka. Minden más szolgáltató után egy álom volt azonnal, és azóta is az. A wifi nem az igazi mindig, néha gyorsabb a 4G, de ez meg aligha az ő hibájuk.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #59973 2021.03.25. 20:49

Moby írta:Hullámvasút? Nincs semmilyen más szolgáltatás (közművek included) ami ilyen stabil lenne, mint a digi. A 6 év alatt nem volt egyetlen pillanat, amikor nem volt meg a gigabit. Csak a telekomnál kapnék egy csomó kedvezményt, ott van két mobileőfizetés, magenta 1, vehetnék tőlük egy XSX-et olcsón, stb. Ilyen áron viszont nem kell. Nekem ez nyilvánvaló visszalépés lenne szolgáltatásminőségben.
Persze, lehet, hogy valahol király a digi, de eddig két 80km-re lévő helyen ugyanaz a tapasztalatom volt, csúcsidőben a youtube videó sem ment folyamatosan. Ha nálad fasza, akkor ne válts, az mindig csak macera.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #59974 2021.03.25. 22:58

Zóanagyvarázsló írta:Simán elhiszem, hogy a te igényeid eltérnek az enyémtől, csak azt javaslom, hogy próbáld ezt meg te is hasonlóképp elképzelni. Mindenesetre nem éppen csak engem érintő példákat írtam. Az persze jó, hogy egyre kevésbé van szükség ezeknél is hagyományos tévéelőfizetésre, de a Netlfix tényszerűen kiválthatóbb.
Én el tudok képzelni bármit. Najó, azt azért nehéz, hogy tv-t nézzek, főleg olyasmiket amit leírtál, mert ezek nagyon messze vannak. Ezért is értetlenkedtem, főleg itt a leáldban nem számítottam rá, hogy ennyire tőlem eltérő preferenciák létezhetnek a témában :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #59975 2021.03.25. 23:03

Greyfox írta:Persze, lehet, hogy valahol király a digi, de eddig két 80km-re lévő helyen ugyanaz a tapasztalatom volt, csúcsidőben a youtube videó sem ment folyamatosan. Ha nálad fasza, akkor ne válts, az mindig csak macera.
Valahogy én is ezt tapasztaltam, digim volt sokáig, mióta itt lakom, azóta váltottam, csakmert telók is t nél vannak, mehet egybe minden, mobilnetem megduplázzák, ha jólemlékszem egy jó 50essel occsóbbé adták a c9et, etc.
Diginél sok lerohadás volt, párszor órákra, de volt hogy majd egy napra is elment a net, lassult... Itt eddíg semmi, még apró kihagyás se, sebesség mindíg megvan, jó a tv lehet visszalépés, nemtudom, sosehasználtam, nemis votl szempont. De asszem kellett, mer csomagba adták
Avatar
Moby

Hozzászólás #59976 2021.03.26. 07:36

Mekee írta:Valahogy én is ezt tapasztaltam, digim volt sokáig, mióta itt lakom, azóta váltottam, csakmert telók is t nél vannak, mehet egybe minden, mobilnetem megduplázzák, ha jólemlékszem egy jó 50essel occsóbbé adták a c9et, etc.
Diginél sok lerohadás volt, párszor órákra, de volt hogy majd egy napra is elment a net, lassult... Itt eddíg semmi, még apró kihagyás se, sebesség mindíg megvan, jó a tv lehet visszalépés, nemtudom, sosehasználtam, nemis votl szempont. De asszem kellett, mer csomagba adták
Jó, de én a kurvajó net helyett kapnék egy jó netet, a jó tévé helyett meg kapnék egy szar tévét, és közben a sok tv miatt még drágább is lenne. Nekem ez így nem jó deal.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59978 2021.03.26. 09:20

TasManXT írta:Kép
Link
Kár, hogy a Thumper a VR verzió, mert az lett volna az egyetlen ami nekem egy próbát megér.

Kíváncsi leszek a következő havi PS+ gémre, eddig a Koszraider+Remnant jó széria volt (És persze az FFVII akinek kimaradt). A Tonihók remaket nagyon tudnám értékelni, de valszeg az még korai.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #59979 2021.03.26. 09:39

DanielT írta:Kár, hogy a Thumper a VR verzió, mert az lett volna az egyetlen ami nekem egy próbát megér.

Kíváncsi leszek a következő havi PS+ gémre, eddig a Koszraider+Remnant jó széria volt (És persze az FFVII akinek kimaradt). A Tonihók remaket nagyon tudnám értékelni, de valszeg az még korai.
VR optional a Thumper, mehet nélküle is.
Avatar
deep

Hozzászólás #59980 2021.03.26. 09:40

DanielT írta:Kár, hogy a Thumper a VR verzió, mert az lett volna az egyetlen ami nekem egy próbát megér.

Kíváncsi leszek a következő havi PS+ gémre, eddig a Koszraider+Remnant jó széria volt (És persze az FFVII akinek kimaradt). A Tonihók remaket nagyon tudnám értékelni, de valszeg az még korai.
Mér lenne VR verzió? Van benne az IS, de épp nyomom a simát.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59981 2021.03.26. 10:00

Höpike. Ezt nem tudtam. :wow2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59982 2021.03.26. 10:14

Ok, megnéztem pár videót megint és elém ugrott az utolsó pálya és hogy mi kell az S rankhoz (platin)...

FÉL ÓRA ez az egy pálya, ilyen intenzitással. Akkor ezt itt hagytam abba, a kontroller,a tv, plusz a mentális állapotom is hálás érte. :)

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59983 2021.03.26. 10:39

De ha már Tonihók: kijött a nextgen pecs rája.

Xbox 1440p@ 120 fps

PS5 1080p@ 120 fps

És ehhez jön még a Halo+Gears franchise... hamarosan nem lesz itt miről beszélni. Remélem Moby a használt PS5 eladásokban is segít majd nekünk, mert az nehezebb lesz mint a beszerzés! :nezze:
Avatar
Botond

Hozzászólás #59984 2021.03.26. 10:48

DanielT írta:De ha már Tonihók: kijött a nextgen pecs rája.

Xbox 1440p@ 120 fps

PS5 1080p@ 120 fps

És ehhez jön még a Halo+Gears franchise... hamarosan nem lesz itt miről beszélni. Remélem Moby a használt PS5 eladásokban is segít majd nekünk, mert az nehezebb lesz mint a beszerzés! :nezze:
Monkey island1-2 nextgen patch fogja bevinni a kegyelemdöfést, meglásd! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59985 2021.03.26. 10:56

Mekee írta:Én el tudok képzelni bármit. Najó, azt azért nehéz, hogy tv-t nézzek, főleg olyasmiket amit leírtál, mert ezek nagyon messze vannak. Ezért is értetlenkedtem, főleg itt a leáldban nem számítottam rá, hogy ennyire tőlem eltérő preferenciák létezhetnek a témában :D
Nekem ez részben munka, illetve szakmai kérdés is, de látok a környezetemben némi igényt ezen túl is rájuk.
Avatar
Moby

Hozzászólás #59986 2021.03.26. 12:18

Kész. A mai napot kimaxoltátok. Úgy csaptatok erre a thumperre, mintha most jelent volna meg. EZERKÉTSZÁZ forintért volt 1 hónapja storeban, de annyiért nem jó. Ingyen már jöhet bő nyállal! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #59987 2021.03.26. 12:23

Moby írta:Kész. A mai napot kimaxoltátok. Úgy csaptatok erre a thumperre, mintha most jelent volna meg. EZERKÉTSZÁZ forintért volt 1 hónapja storeban, de annyiért nem jó. Ingyen már jöhet bő nyállal! :banplz:
Azért a 300 forintos GPU-t még megköpködhették volna, hogy drága, a kettő között a mai nap kiplatinázásához.
Avatar
deep

Hozzászólás #59988 2021.03.26. 13:45

Moby írta:Kész. A mai napot kimaxoltátok. Úgy csaptatok erre a thumperre, mintha most jelent volna meg. EZERKÉTSZÁZ forintért volt 1 hónapja storeban, de annyiért nem jó. Ingyen már jöhet bő nyállal! :banplz:
Kipróbáltam, ha már ingyen van. De nem véletlen, hogy nem érdekelt eddig se, not my cup of tea. Se a stílus, se a gameplay se semmi nem tetszett benne, ment a del 7 perc után.
A REZ már egy fokkal jobb, de alapvetően ez se tetszik túlzottan (sose próbáltam ezelőtt, csak hallottam, hogy rez így, rez úgy). Szerintem nem fogom nyomni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #59989 2021.03.26. 17:29

Folytatódik a szokásos móka Twitchen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #59990 2021.03.26. 18:00

Hát ez mondjuk eléggé zsír! (lesz egyszer, egyelőre dátum sincs)
phpBB [media]

Vissza: “Leáldozott.hu”