A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59361 2021.03.12. 09:05

Moby írta:Szard le, és használd, ahogy van. A pécéd is ugyanúgy fog menni feszt a nas mellett is, csak még egy szar, amit managelni kell, szopni fogsz vele, stb.
Ki. Kell. Irtani. A. Pécét. Meg kell ölni, el kell pusztítani mindenféle médiainfrastruktúrából. És akkor nem lesz szopás, gány, éc.

Amióta összekötöttem a tévével ezt a melópécét, csak a mocsok ömlik a nyakamba.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59362 2021.03.12. 09:07

Ez a pécé 2021-ben bármire:

Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #59363 2021.03.12. 09:10

DanielT írta:Ki. Kell. Irtani. A. Pécét. Meg kell ölni, el kell pusztítani mindenféle médiainfrastruktúrából. És akkor nem lesz szopás, gány, éc.

Amióta összekötöttem a tévével ezt a melópécét, csak a mocsok ömlik a nyakamba.
Jah, meg jo h ott volt a pc mert igy tudtam nezni amit szerettem volna :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59364 2021.03.12. 09:12

Micsu írta:Jah, meg jo h ott volt a pc mert igy tudtam nezni amit szerettem volna :D
Az a te hibád, hogy nem vetted még meg a 2020-as Google Tv-t. :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #59365 2021.03.12. 09:14

DanielT írta:Ki. Kell. Irtani. A. Pécét. Meg kell ölni, el kell pusztítani mindenféle médiainfrastruktúrából. És akkor nem lesz szopás, gány, éc.

Amióta összekötöttem a tévével ezt a melópécét, csak a mocsok ömlik a nyakamba.
Kevés dolog megy nálam annyira szopásmentesen, mint a plex pc-tv között. Ettől szopásmentesebb dolgot nem is szeretnék már szerintem. Nekem ez teljesen oké így.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59366 2021.03.12. 09:22

Moby írta:Kevés dolog megy nálam annyira szopásmentesen, mint a plex pc-tv között. Ettől szopásmentesebb dolgot nem is szeretnék már szerintem. Nekem ez teljesen oké így.
Csak azt nem tudod, hogy mikor transzkódol csimpmódol lófaszol mint az összes ilyen szoftver alapú hugylé. És megy a pécé miatta 0-24-ben teljesen feleslegesen.

Egy 6000 ezer Ft-os HDD dokkolót rá kell dugni a routerre és ott a bármekkora hálózati meghajtó amit felmappelsz pécére, médialejátszóra, bármire. Ha valaki nem ekkora élet császára, hogy a GoogleTv cuccot vegye akkor ott van 9 ezeré egy Xiaomi stick és KÉSZ. Ennyi a médiaszerver setup.

Ezzel nem értem hogy lehet szembeállítani egy windowsos updatelős fost, ami miatt folyamatosan mennie kell egy gépnek, hogy TRANSZkódolhasson. Bár gondolom ez a mai társadalmi környezetben plusz pontot ér. Még valahogy négerré kéne tenni a programot és akkor meg is vagyunk. :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59367 2021.03.12. 09:25

Tessék Tasman, még akkor is jobban jársz mint a mostani setupod, ha a Thinkpad csak hálózati meghajtóként üzemel. Erre felrakod a Kodi-t, abba a Chaturbate addon-t és kész vagy. :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #59368 2021.03.12. 09:33

DanielT írta:Az a te hibád, hogy nem vetted még meg a 2020-as Google Tv-t. :nezze:
A masik: filmwarez mirol menne? Raspberry pirol? :D
Namert nekem nagyon meg nincs kedvem resztvenni ebben az egyre szegmentaltabb streaming szopasban, valamire btw elo fogok fizetni de tavaly az hbo go nagyon elvette a kedvem.
Bongeszobol okadek szinek es minoseg, Gotnak egy 720p realase kodival feltorolte vele a padlot (2020ban ez atomgaz), akkor szakitottam meg a probaverziot mikor a felirat fekete negyzeten jelent meg, whaaaaaaatttt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59369 2021.03.12. 09:39

Micsu írta:A masik: filmwarez mirol menne? Raspberry pirol? :D
Namert nekem nagyon meg nincs kedvem resztvenni ebben az egyre szegmentaltabb streaming szopasban, valamire btw elo fogok fizetni de tavaly az hbo go nagyon elvette a kedvem.
Bongeszobol okadek szinek es minoseg, Gotnak egy 720p realase kodival feltorolte vele a padlot (2020ban ez atomgaz), akkor szakitottam meg a probaverziot mikor a felirat fekete negyzeten jelent meg, whaaaaaaatttt.
Torrentre én is pécét használok, bár manapság a korábbi mennyiség 10%-körül vagyok. Win 8.1, 9 éves laptop, uTorrent 2.2.1. Ez egy olyan setup ami még az aranykorból való és működik. Film megy a hálózati HDD -re, lejátszás meg onnantól kezdve bármin simán.
Castle82

Hozzászólás #59370 2021.03.12. 10:10

DanielT írta:Csak azt nem tudod, hogy mikor transzkódol csimpmódol lófaszol mint az összes ilyen szoftver alapú hugylé. És megy a pécé miatta 0-24-ben teljesen feleslegesen.

Egy 6000 ezer Ft-os HDD dokkolót rá kell dugni a routerre és ott a bármekkora hálózati meghajtó amit felmappelsz pécére, médialejátszóra, bármire. Ha valaki nem ekkora élet császára, hogy a GoogleTv cuccot vegye akkor ott van 9 ezeré egy Xiaomi stick és KÉSZ. Ennyi a médiaszerver setup.

Ezzel nem értem hogy lehet szembeállítani egy windowsos updatelős fost, ami miatt folyamatosan mennie kell egy gépnek, hogy TRANSZkódolhasson. Bár gondolom ez a mai társadalmi környezetben plusz pontot ér. Még valahogy négerré kéne tenni a programot és akkor meg is vagyunk. :wilting:



"megy a pécé miatta 0-24-ben teljesen feleslegesen."

Be is nyel vagy 50 wattot (legyen 100 és akkor sokat mondok) óránként feleslegesen üresjáratban ami 20 (100-nál 10) nap alatt már a 40 forintot is elérheti. :banplz:
No meg seedelni is kell ugye. :eplus2:

Nem egy nagy áldozat hogy a pc-nek 0-24 futni kell cserébe Plex által bárhol elérem a pc-n lévő filmjeimet. Sosem volt vele problémám.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59371 2021.03.12. 10:17

Castle82 írta:"megy a pécé miatta 0-24-ben teljesen feleslegesen."

Be is nyel vagy 50 wattot (legyen 100 és akkor sokat mondok) óránként feleslegesen üresjáratban ami 20 (100-nál 10) nap alatt már a 40 forintot is elérheti. :banplz:
No meg seedelni is kell ugye. :eplus2:

Nem egy nagy áldozat hogy a pc-nek 0-24 futni kell cserébe Plex által bárhol elérem a pc-n lévő filmjeimet. Sosem volt vele problémám.
Jó, hát aki mindenáron transzkódolni akar annak nem állok az útjába! :nezze:

Nekem ebből elég volt a PS3 médiaplayer idejében, amikor ha feliratot akartam akkor majdnem leolvadt az asztali gép.
Avatar
Botond

Hozzászólás #59372 2021.03.12. 10:32

Micsu írta:A masik: filmwarez mirol menne? Raspberry pirol? :D
Namert nekem nagyon meg nincs kedvem resztvenni ebben az egyre szegmentaltabb streaming szopasban, valamire btw elo fogok fizetni de tavaly az hbo go nagyon elvette a kedvem.
Bongeszobol okadek szinek es minoseg, Gotnak egy 720p realase kodival feltorolte vele a padlot (2020ban ez atomgaz), akkor szakitottam meg a probaverziot mikor a felirat fekete negyzeten jelent meg, whaaaaaaatttt.
Ez a böngészőből nézés a legalja az biztos. Sztem én 2012 óta nem láttam warez tartalmat. Mindenre is van Netflix, HBO go és amazon Prime app, ami tolja szépen a cuccot. Netflix app még win10re is van. Szóval ez a plexes, warezolós cucc ez hányás.
Leülök a tv elé, belövöm vmelyik streamet (csak három van otthon, flixi, Apple tv+, és HBO go), aztán hadd szóljon. Ha meg mozgásba kell lendülni, akkor tableten vagy telefonon ott folytatom ahol tartottam, megjegyzi. Ha meg vmi nincs fent se flixin se HBO gon, akkor megveszem az iTunesen és kész. Évtizedes lemaradásban vagyok ebben is, mint a gémingben, szóval ez a day1 dolog nem izgat, meg covid előtt rengeteget jártam moziba, ott letudtam amikor mégis.
Böngészőben, bazmeg mik vannak Nepálban, el se hiszem. Legalább chrome volt a hányás színekkel?!
Avatar
Moby

Hozzászólás #59373 2021.03.12. 10:54

DanielT írta:s megy a pécé miatta 0-24-ben teljesen feleslegesen.
Már mi a rákért menne éjjel nappal a pécé azért, hogy nagy ritkán megnézek egy filmet plexen? :D Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy éjjel-nappal megy a gép, mert néha írok a leáldba :D Te, eltudnak ezek már menni sleepbe ám! :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59374 2021.03.12. 10:59

Moby írta:Már mi a rákért menne éjjel nappal a pécé azért, hogy nagy ritkán megnézek egy filmet plexen? :D Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy éjjel-nappal megy a gép, mert néha írok a leáldba :D Te, eltudnak ezek már menni sleepbe ám! :nezze:
És film előtt bekapcsolod a pécét, húzol a kútból vizet, kimész az a kertbe az árnyékszékre és bekenegeted a talpad birkafaggyúval? Milyen középkori módszereket alkalmazol még a Moby-skanzenben? Mesélj még nagypapi milyen volt a te idődben? :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #59375 2021.03.12. 11:20

DanielT írta:És film előtt bekapcsolod a pécét, húzol a kútból vizet, kimész az a kertbe az árnyékszékre és bekenegeted a talpad birkafaggyúval? Milyen középkori módszereket alkalmazol még a Moby-skanzenben? Mesélj még nagypapi milyen volt a te idődben? :banplz:
Nagyon durván tolom: megnyomok egy gombot a keyboardon, ha esetleg el van menve aludni a pécé! (ami esetefele modnjuk ritkán van eleve) :D De a gyakorlatban ez soha nem történik meg, mert ha nézek valamit a plexen az kizárólag úgy zajlik, hogy rájövök, hogy valamit megnéznék, letöltöm promt (a pécén), és megnézem, ott, akkor. De ez manapság ilyen évi 5 alkalom.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #59376 2021.03.12. 11:50

Botond írta:Ez a böngészőből nézés a legalja az biztos. Sztem én 2012 óta nem láttam warez tartalmat. Mindenre is van Netflix, HBO go és amazon Prime app, ami tolja szépen a cuccot. Netflix app még win10re is van. Szóval ez a plexes, warezolós cucc ez hányás.
Leülök a tv elé, belövöm vmelyik streamet (csak három van otthon, flixi, Apple tv+, és HBO go), aztán hadd szóljon. Ha meg mozgásba kell lendülni, akkor tableten vagy telefonon ott folytatom ahol tartottam, megjegyzi. Ha meg vmi nincs fent se flixin se HBO gon, akkor megveszem az iTunesen és kész. Évtizedes lemaradásban vagyok ebben is, mint a gémingben, szóval ez a day1 dolog nem izgat, meg covid előtt rengeteget jártam moziba, ott letudtam amikor mégis.
Böngészőben, bazmeg mik vannak Nepálban, el se hiszem. Legalább chrome volt a hányás színekkel?!
A bitrátán sokat segít az app, mert az nagyon low volt?
Avatar
Botond

Hozzászólás #59377 2021.03.12. 11:59

Micsu írta:A bitrátán sokat segít az app, mert az nagyon low volt?
Konkrét tapasztalatom nincs, de flixinél volt (vagy van is?) ilyen cikkezgetés, hogy böngésző limitál. Hbogo-ról nem olvastam semmit.
Ott az oled, ott van rajta az app, ipaded is van, három perc összenézni ezt. Amazon Prime app és Trial is van. Apple tv+ ugyanez.
iTunesen vásárolt filmek amikre ráírják, hogy 4K HDR azok beszarás szépek már a qleden is. De Apple tv+ tartalmak is elég baszóak látványra.
Hbogo az ilyen normálisabb DVD szint többnyire, ahogy nézem, talán a saját tartalmak jobbak, pl pont a trónok harca. Az megvolt eleinte DVD-n is, szóval arra pont van összehasonlítási alapom.
Flixi vegyes, mert ugye azon is van fent 4K meg FHD meg még gányabb tartalom is. Húgom szerencsére a max csomagot fizeti, szóval van 4K, de azért Apple 4K közelében sincs.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #59378 2021.03.12. 12:18

DanielT írta:Ki. Kell. Irtani. A. Pécét. Meg kell ölni, el kell pusztítani mindenféle médiainfrastruktúrából. És akkor nem lesz szopás, gány, éc.

Amióta összekötöttem a tévével ezt a melópécét, csak a mocsok ömlik a nyakamba.
Nálam linux fut a plex szerveren, szóval ahogy bekonfiguráltam 2,5 éve pontosan úgy működik még mindig.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59379 2021.03.12. 12:27

TasManXT írta:Nálam linux fut a plex szerveren, szóval ahogy bekonfiguráltam 2,5 éve pontosan úgy működik még mindig.
Apicsába.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #59380 2021.03.12. 12:34

DanielT írta:Apicsába.
Egyébként leesett egyszer a thinkpad a kanapéról... annyi baja lett, hogy kicsit nehezebben záródik a kis retesze... a falat amire rápattant ellenben totál szétbaszta. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59381 2021.03.12. 12:44

Moby írta:Már mi a rákért menne éjjel nappal a pécé azért, hogy nagy ritkán megnézek egy filmet plexen? :D Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy éjjel-nappal megy a gép, mert néha írok a leáldba :D Te, eltudnak ezek már menni sleepbe ám! :nezze:
El tudnak menni, csak vissza is jönnek. XP-s vas volt az utolsó, mely nem ébredt fel pár percen belül bármitől. Inszómniás tetvek. Talán a táp lehúzása segített volna csak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59382 2021.03.12. 12:48

DanielT írta:Jó, hát aki mindenáron transzkódolni akar annak nem állok az útjába! :nezze:

Nekem ebből elég volt a PS3 médiaplayer idejében, amikor ha feliratot akartam akkor majdnem leolvadt az asztali gép.
A PS3 Media Player úgy aránylik a Plexhez, mintha én a PS3-am alapján akarnám meg szakérteni a PS5-öt. Látom is, milyen szarul fut rajta a Demons Souls, szaraszoniszarapéesöt!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59383 2021.03.12. 12:56

Micsu írta:Zónak lehet eladtak volna :D
Még jó, hogy a PS3-as UC-k már megvoltak... hmm... PS3-on, így nehéz velük eladni konzolt nekem. Ráaádsul PS4-re emgvannak, mert ingyen osztották őket, de mégsem vettem PS4-et. Azért érdekelnek a feljavított verziók, futnék velük egy kört, ha PS5-öm lesz előbb azon, ha normális VGA-m, akkor az esélyes portoknak hála PC-n. Az utóbbit preferálnám, ennyi fáziskésés nekem bőven jó lenne ahhoz, hogy soha többé ne kellejen vennem konzolt :D BOI of War, lasszófasz 1-2 jöhetne is day1, a többivel azért kivárnék, semmi más nincs, amire gerjednék. Illetve Moby felszopása miatt a Knack jobban izgatna. De ha a Nintendo is elkezdené ontani az exkluzívjait PC-re, akkor a Sony-cuccok simán háttérbe szorulnának.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59384 2021.03.12. 13:04

Zóanagyvarázsló írta:A PS3 Media Player úgy aránylik a Plexhez, mintha én a PS3-am alapján akarnám meg szakérteni a PS5-öt. Látom is, milyen szarul fut rajta a Demons Souls, szaraszoniszarapéesöt!
A transcoding a közös pont. És ahol ez a fogalom létezik az számomra instant kuka.

Mindent dedikált hardverből kell megoldani és 3 wattból.
Castle82

Hozzászólás #59385 2021.03.12. 13:10

Botond írta:Ez a böngészőből nézés a legalja az biztos. Sztem én 2012 óta nem láttam warez tartalmat. Mindenre is van Netflix, HBO go és amazon Prime app, ami tolja szépen a cuccot. Netflix app még win10re is van. Szóval ez a plexes, warezolós cucc ez hányás.
Leülök a tv elé, belövöm vmelyik streamet (csak három van otthon, flixi, Apple tv+, és HBO go), aztán hadd szóljon. Ha meg mozgásba kell lendülni, akkor tableten vagy telefonon ott folytatom ahol tartottam, megjegyzi. Ha meg vmi nincs fent se flixin se HBO gon, akkor megveszem az iTunesen és kész. Évtizedes lemaradásban vagyok ebben is, mint a gémingben, szóval ez a day1 dolog nem izgat, meg covid előtt rengeteget jártam moziba, ott letudtam amikor mégis.
Böngészőben, bazmeg mik vannak Nepálban, el se hiszem. Legalább chrome volt a hányás színekkel?!




Netflixem van bár úgy szaporodik rajta a píszí a feminista és az elembétékatyvasz hogy erősen gondolkodok azon hogy ezt nem fogom támogatni. Egyébiránt Plex ugyan így működik, leülök, elindítom, nézem ami van. Alkalmasint jobb minőségben, jobb felirattal esetleg szinkronnal amikor épp úgy döntenek hogy szarik a netflix hozzáadni bármiféle lokalizációt. Nem böngésző, ugyan úgy app mint a netflix a hbo go vagy bármelyik másik. Semmi hányás nincs benne. Majd ha lesz EGY közös platform ahol minden elérhető és rendes lokalizációt is kap na majd akkor hajlandó leszek annál a havi 4 pénznél többet kiadni, addig amíg kell 5 stream szolgáltató és még a lokalizáció is foghíjjas dugják fel, egyért fizetek és szia. Minden másra ott a virágbolt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59386 2021.03.12. 13:33

DanielT írta:A transcoding a közös pont. És ahol ez a fogalom létezik az számomra instant kuka.

Mindent dedikált hardverből kell megoldani és 3 wattból.
Talán a PS3 és a PS5 között is van közös pont :rolleyes:

Számomra a transcoding a PS3MS-ben hulladék volt, a Plexben fasza. JTisztább, szárazabb érzés lenne "natívban", de amíg kényelmes és működik (a PS3MSE kényelmetlen volt, és időnként működött), nem állok le szidni.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #59387 2021.03.12. 13:51

DanielT írta:Csak azt nem tudod, hogy mikor transzkódol csimpmódol lófaszol mint az összes ilyen szoftver alapú hugylé. És megy a pécé miatta 0-24-ben teljesen feleslegesen.

Egy 6000 ezer Ft-os HDD dokkolót rá kell dugni a routerre és ott a bármekkora hálózati meghajtó amit felmappelsz pécére, médialejátszóra, bármire. Ha valaki nem ekkora élet császára, hogy a GoogleTv cuccot vegye akkor ott van 9 ezeré egy Xiaomi stick és KÉSZ. Ennyi a médiaszerver setup.

Ezzel nem értem hogy lehet szembeállítani egy windowsos updatelős fost, ami miatt folyamatosan mennie kell egy gépnek, hogy TRANSZkódolhasson. Bár gondolom ez a mai társadalmi környezetben plusz pontot ér. Még valahogy négerré kéne tenni a programot és akkor meg is vagyunk. :wilting:
Én a Xiaomi stickkel nagyon az élet császára vagyok. Most jött ki új system update, reméltem, hogy javít az audio delayen - ami miatt korábban is riányáltam. Szerintetek?
Itt a tesztem:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59388 2021.03.12. 13:53

aabyssx írta:Én a Xiaomi stickkel nagyon az élet császára vagyok. Most jött ki új system update, reméltem, hogy javít az audio delayen - ami miatt korábban is riányáltam. Szerintetek?
Itt a tesztem:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=eU1aZW8JWrU[/vieo]
Mi ez a teszt? Kipróbálnám Chromecaston.

Megvan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59389 2021.03.12. 14:12

Nincs mit mérni.



Ez a Chromecast, de a Tv appjával is ugyanez a helyzet. És a cinema clear még be is van kapcsolva. Ez egy rendkívül enyhe interpoláció.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59390 2021.03.12. 15:01

ÉS amíg nem teszed rá monitorra a sticket, addig továbbra is a tévédet hibáztatom.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #59391 2021.03.12. 15:11

DanielT írta:ÉS amíg nem teszed rá monitorra a sticket, addig továbbra is a tévédet hibáztatom.
Azér ne a tévémet hibáztasd, mert más eszközzel jó a sync (pl. másik palyer, kodi raspberryn)! A motion interpolation nem számít, mert annak a késését a tévé korrigálja.
Mingyá megnézem a videódat lassítva, és ha jó, akkor repül a Xiaomi stick a kukába (vagy a feleségem tévéjébe).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59392 2021.03.12. 15:17

aabyssx írta:Azér ne a tévémet hibáztasd, mert más eszközzel jó a sync (pl. másik palyer, kodi raspberryn)! A motion interpolation nem számít, mert annak a késését a tévé korrigálja.
Mingyá megnézem a videódat lassítva, és ha jó, akkor repül a Xiaomi stick a kukába (vagy a feleségem tévéjébe).
Távol álljon tőlem a Xiaomi szoftvermérnökeinek védelme. Most már úgy látom, hogy kiadják - leszarják, next. Túl sok a termék ahhoz, hogy kellő minőségű legyen minden.

Mit lassítasz a videómon? Amikor villan a bip akkor megy a füledbe a bip. Ha ezt lassítás nélkül nem látod, akkor szerintem kár ezzel a delay témával foglalkoznod, mert nyilván nem érzékeled. :banplz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #59393 2021.03.12. 15:19

DanielT írta:Nincs mit mérni.

[streamable]ttps://streamable.com/w3il8y[/streamable]

Ez a Chromecast, de a Tv appjával is ugyanez a helyzet. És a cinema clear még be is van kapcsolva. Ez egy rendkívül enyhe interpoláció.
Hát, ez sem a legjobb sajna. (Alul az idővonalon látszik, hogy hol van a hallható pökk, oda vittem a kurzort.)
Kép
Lehet, hogy ez általános Android TV hiba?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #59394 2021.03.12. 15:22

DanielT írta:Távol álljon tőlem a Xiaomi szoftvermérnökeinek védelme. Most már úgy látom, hogy kiadják - leszarják, next. Túl sok a termék ahhoz, hogy kellő minőségű legyen minden.

Mit lassítasz a videómon? Amikor villan a bip akkor megy a füledbe a bip. Ha ezt lassítás nélkül nem látod, akkor szerintem kár ezzel a delay témával foglalkoznod, mert nyilván nem érzékeled. :banplz:
Pont az a gond, hogy látom. Nem pökknél, hanem lipsyncnél. Hülyét kapok tőle.
Kodiban tudom korrigálni, de a native youtube appot, netflixet és hasonlókat nem. Kodiban nekem 200ms-kel előrébb van hozva a hang, hogy jó legyen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59395 2021.03.12. 15:37

Hát nem tudok mit mondani. Nálam akkor villan a BIP frame amikor plökken a blöp.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #59396 2021.03.12. 15:45

DanielT írta:Hát nem tudok mit mondani. Nálam akkor villan a BIP frame amikor plökken a blöp.
Vágom, pökknél amúgy nehezebb észrevenni. Jól artikuláló, gyorsan beszélő színészen könnyebb.
Viszont felhasználom a Te teszteredményedet is, berakom redditen az androidtv-be - már postoltam a videomat korábban -, hátha kezdenek vele valamit...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59397 2021.03.12. 15:51

aabyssx írta:Vágom, pökknél amúgy nehezebb észrevenni. Jól artikuláló, gyorsan beszélő színészen könnyebb.
Viszont felhasználom a Te teszteredményedet is, berakom redditen az androidtv-be - már postoltam a videomat korábban -, hátha kezdenek vele valamit...
Milyen pornót nézel te, hogy jól artikuláló, gyorsan beszélő színészek vannak benne?! :wilting:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #59398 2021.03.12. 16:03

DanielT írta:A transcoding a közös pont. És ahol ez a fogalom létezik az számomra instant kuka.

Mindent dedikált hardverből kell megoldani és 3 wattból.
Varjalma. A plex nalam mindig direct playbe megy, es kb. semmi eroforrast nem hasznal. Viszont barhogy probalkoztam, a rohadtnagy fajloknal (60giga) bufferinget nem tudtam vegleg minden estben megszuntetni, de sztem az sem a plex hibaja, a routerem wifije es az lg csoves szar nic-je lesz a ludas. De ha ritkan ilyen kontentet nezek, paraszt modon kiteszem kulso vinyora, oszt jolvan.
Avatar
arty

Hozzászólás #59399 2021.03.12. 16:31

eje75 írta:Tegnap behúztam az Enlisted-et...nagyon béta még a lelkem, sok benne a gond, de jól játszható, és ami fontos qwa élvezetes a harc...valahogy úgy van összerakva, hogy a pályák mérete pont jó... nem zsebkendő, mint a COD-ok ban, de nem is BF, hogy 10 percig futok a csata felé....
hogy áll a Tarkov ? :fogmosas:
Avatar
arty

Hozzászólás #59400 2021.03.12. 16:45

Zóanagyvarázsló írta:A PS3 Media Player úgy aránylik a Plexhez, mintha én a PS3-am alapján akarnám meg szakérteni a PS5-öt. Látom is, milyen szarul fut rajta a Demons Souls, szaraszoniszarapéesöt!
valójában egyikőtök sem tudja :D
én, _ÉN!!!!_ néztem pár hete a CRT-n filmet ps3-al, rajta Movian app, a nasról SMB/DLNA-n vitt kb bármit (4khdrh265dolbivizsönt nem vitt VOLNA, de CRT-n az amúgyis kissé túlzónak éreztem volna), csodás juzerikszpériensz mellett. döbbenet fluid minden (ps3on szerintem semmi más ennyire nem ment szépen/folyamatosan.... najo, talán a rizsrészer7), és emellett működik!!!

sokkal jobb élmény volt összességében, mint amikor 2 hónap off után bekapcsolom a win10-es htpc-t, rajta a kodival és....... UPDATE.
és imádkozás, hogy NE BASSZA EL az audiodrivert (igen, itt is mindig feltolja a régi amd driver által telepített "hdmi audio" driverre a frisset és NÉMA utána a gép.....)

---

micsu: nem arról volt nálad szó, hogy a CX nem vitte a DTS hangot?
Avatar
Moby

Hozzászólás #59401 2021.03.12. 16:59

Komolyan elgondoldolkodtam, hogy kibaszom a plexet a picsába. BIP-et és PLÖKK-öt akarok én is méricskélni! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59402 2021.03.12. 17:08

deep írta:Durva mennyire más vélemények tudnak kialakulni játékokról emberekben :D Nekem kb. a modern kori (értsd 2000 után) játékélmények top 10ében vannak az UC-k.
Ehhez még annyit, ha azóta is csepeg az UC-téma, hogy a TOP 10 azért mindenképp marha erős. Elég szubjektív és sok tényezős az élmény, de nekem biztos, hogy nagyon sok játékot kellene törölnöm a hippocampusomból ahhoz, hogy beférjenek.

Ami nálam tutira nagyon előzné az UC-t (übernevek és eurotrash egyaránt):

Gothic 2/ Night of the Raven (2002/2003). Megjelenés után nem sokkal játszottam a RIP-pel (a NotR 2006-ban), életem egyik csúcsjátékélménye máig, meghatározva számomra azt felnőttként és régebbi játékosként is, hogy mit gondoljak a médiumról. Nem tudom szavakba önteni, hogy számomra az egész Sony mennyire inszignifikáns hozzá képest.

Wizardry 8 (2001). 2007-2008 körül kezdtem el játszani, már PS3-azás közben, UC1 után értem a végére. Máig rendszeresen tervezem, hogy milyen partykkal szeretnék még beleugrani. Fantasztikus jó volt, hiába volt egy régi műfaj hattyúdala a megjelenés idejében sem jó látvánnyal. A Ft/perc persze sokat számít, hiszen 355 Ft-ért vettem Vaterán, de végül az eladó csak 350 Ft-ot fogadott el. Ez nagy üzleti élmény bizonyára legalább 5 pontot hozzátett a Rage 2/Rage 2-höz.

Max Payne 2: The Fall of Max Payne (2003). 2005-ben ment végig, az én mércémmel alábban frissen, és jóval az első rész megismerése előtt. Kb. azt az akciójáték-élményt hozta, mint korábban a Doom és a Duke Nukem 3D, majd később más műfajban a Bayonetta.

Deus Ex (2000). A Human Revolution is beférne ide, de az eredeti DX volt a leglenyűgözőbb élményem a szériából. 2006-ban.

Civilization IV/Beyond the Sword (2005/2007). Az alapjáték is egy csoda volt, de a második kiegészítő, a BtS tudta fokozni. Megjelenés körül is simerkedtem már vele és a bugjaival. Illetve - a Botond kedvéért - a memory leakkel is.

Psychonauts (2005). Ezzel a játékkal ismerkedtem meg a 3D platfromerekkel, és lettem is gyorsan szerelmes a műfajba.

Star Wars: Knights of the Old Republic (2003). Nagyon BioWare, elég konzolos, mára már meghaladott sok aspektusból, de óriási SW-RPG-élmény volt, pedig csak 2009-ben értem a végére.

FlatOut (2006) EVM-kiadásban jelent meg 2000 Ft-ért, úgy vettem, hogy azt sem tudtam mi ez. Életem kedvenc autós játéka lett, az Ultimate Carnage is jó volt később, mint remake/ehanced port, de nem ehlyezném az eredeti elé, főleg nem élményben.

GTA III (2001). PC-re csak 2002-ben jött, na, én akkor vettem neki és a WarCraft III-nak új vasat, egyben az első hardveres gyorsítást tudó kártyámat. A Vice City (2002) és a San Andreas (2004) még jobb volt, de ahogy ez odabaszott akkor, az nehezen überelhető.

WarCraft III: Reign of Chaos / The Frozen Throne (2002/2003). Hónapokig csak fekete képernyő volt nálam, míg az akkori deepemnél ment, kénytelen voltam beérni a fasza Age of Mythologyval (2002). Aztán kiderült, hogy csak valami nem támogatott felbontáson akart indulni, és amúgy is volt egy monitorcsere, így az AoM a második kampány közben ment a levesbe, a RoC meg rongyosra. Ahogy később a TFT is.

The Witcher (2007). Az újabb részekkel azóta se játszottam, de ez a Gothic 3 csalódása után letaglózott, első CE-előrendelésem volt.

Mirror's Ede (2008). Nem hittem el trélerek alapján, hogy ez működhet. Aztán játszva kibaszottul elhittem.

King's Bounty: The Legend (2008). A demó után alig győztem kivárni a francia CE-t. Nagyon ott volt. Az Armored Princess csiszoltabb lett, többet tud, de az első hivatalos orosz darab hozta vissza a KB-t a felejtésből.

Braid (2008). Imádtam.

Bayonetta (2009). Na ez az akciójáték, nem az UC.

Vanquish (2010). Meg ez.

Dragon's Dogma: Dark Arisen (2013). Az alapformájával (2012) nem játszottam, melybe beépül a DA, de azért a lényeg azt tekintve is látszik, és jót tett neki az addon. Lehet, hogy gagyinak hat sok szempontból, mert az is, de több ötlet volt benne, mint a generáció összes GIGAexkluzívjában együtt. Mintegy 250 óra ment bele PS3-on, és majd1 100 PC-n.

Fahrenheit (2005). 2009-ben ismerkedtünk meg, akkor annyira újszerűen filmszerű volt még, hogy ipari áram módjára csapott meg. Azóta már sokat devalválódott az értéke, ahogy az egész műfajnak is, de a túlfűtött románcunkat letagadni már nem tudom.

Jak and Daxter: The Precursor Legacy (2001). A HD-sített verzió ment végig 2012-ben, a Psychonauts utáni következő nagy 3D platformer-élmény. A folytatások fejlődtek, de a túltolt lövölde, a 2. rész gyötrelmes kísérgetős küldetése, a rosszul öregedő mindent bele jelleg és persze a gyenge performance miatt az első rész maradt a kedvenc. Ha előtte játszom a Banjo-Kazooie-val, talán nem lenne itt, de nem játszottam.

Ratchet & Clank: Up Your Arsenal (2004). Talán a legjobb Ratchet, még az is az ő hibája, hogy a Tool of Destructiont (2007) nem tenném az UC elé.

God of War II (2007). 2013-ban ment végig a remaster. Már az első résznél is azt írtam annak idején a próbák hangulata után, hogy ez az akció-kaland, nem az UC álfeladványokkal spékelt lövöldéje. A második rész egyértelműen felülmúlta az elsőt, és akármennyire fasza lett a harmadik is, maradt kedvenc.

Prince of Persia: The Sands of Time (2003). Rajongtam érte, hiába csak 2016-ban jutottam túl a tutorialon.

Shogun: Total War (2000). Bármelyik általam játszott Total Wart tehetném ide, de ezt választottam, mert ezzel, a legelsővel kezdtem, és ezért ez égett be igazán.

Warhammer 40,000: Dawn of War / Dark Crusade (2004/2006). Az alapjáték mutatta be nekem a WH40k-t, már csak ezért itt lenne a helye, de elképesztően élvezetes RTS-kampányt is kaptam. Multiban viszont a második kieggel, a DC-vel kezdtük, az azt emelte új szintre. (Végigment annak is a más jellegű, de jó kampánya.) Most már persze a Soulstorm (2008) a végső, legtöbbet játszott forma.

Age of Empires II: The Conquerors (2000). A cheat a listán, mert ez csak az 1999-es játék kiegészítője. Ráadásul csak a hun kampányt játszottam végig, ami piszok jó volt. De rengeteget ment a skirmishen kívül a multi is, a DoW és az SC mellett a legtöbbet. Inkább ennek éreztem itt a helyét, mint az AoM-nak.

Ōkami (2006). Festős-farkasos Zelda.

Alpha Protocol (2010). Kémes Mass Effect, lopakodással és erősebb RPG-oldallal. Ahány sebből vérzik, annyira kurvajó. Érdemtelenül lehúzott, érdemesen kultjáték.

No One Lives Forever (2000). A Monolith elborult homorú '60-as években játszódó kémes-lopakodós FPS-e sok kütyüvel és fegyverrel. Half-Life fölé.

XCOM: Enemy Within (2012/2013). Az eredetit jobban szeretem, de kegyetlen jó lett ez modok nélkül is. A superiornak mondott második rész eddig kimaradt.

Risen (2009). Gothic-utánérzés a G3 rosszul elsülten túl nagy scope-ja miatt. Talán nem érdemli meg, hogy itt legyen, de rajongó vagyok, és jobban élveztem, mint bármely UC-t. Ez van.

StarCraft II: Heart of the Swarm (2013). Ez okozta a legtöbb fejtörést, hiszen nem nagyon multiztam az SC2-vel, röhejes ez az ember-zerg lamúr, de a kampányát minden ellenvetésem ellenére nagyon élveztem, valamivel jobban, mint a Wings of Libertyét (2010), pedig az is jó volt.

Az intrója a Blizzard egyik legjobbja, a zúzós kategóriából mindenképp:

phpBB [media]


És időnként tényleg ilyen élmény volt ZERGELNI.

Crusader Kings / Deus Vault (2004/2007). Ezt könnyű szidni, és van egy sokkal fejlettebb és feature-gazdagabb második része, de cserébe fókuszáltabb élmény. DLC-őrület sincs, csak a jelzett kiegészítő, mely már régóta hozzá van csomagolba az alaphoz. És ezzel töltöttem el releváns időt, történelembuziként kiemelkedő darab egy efféle feudalizmusszimulációba ültetett Trónok harca, melyben akár Szent Lászlóként is intrikálhatsz. Annyira bő nyállal meghaladta a remek Hearts of Iront és a kiváló Europa Universalist koncepcionálisan, és megalapozta a CK2-t, hogy jár az elismerés.

Mass Effect (2007). Mechanikailag a fapados UC1 is elveri, de egy ilyen okosan induló sci-fi sztorit mindig többre fogok tartani. Meg azért voltak képességek és szerepjátszási lehetőségek, melyek a JÁTÉKON is sokat lendítettek. A folytatás elvileg szinte mindenben jobb, de a néhány butítás és a sokat gyengülő főszál (nyilván haladni kellett a felütés után...) miatt inkább az elsőt említem, egyébként nálam nagyjából egál. Ma már a 2 is kopottas lövöldének, tavaly felidegelt.

Dragon Age: Origins (2009). BG-utód. Vagy még inkább fantasy KotOR. Bele lehet kötni, de jól sikerült RPG lett, sok szempontból játszhatóbb, mint a BG volt valaha. Újabb játéktól ez persze nem is meglepő.

Neverwinter Nights (2002). Még egy BW-RPG, és ez nem igazán jó! Mármint az alapkampány és kiegészítő tuti nem. A multi és a moddolhatóság a nagy szám elvben, de azokat sosem élveztem ki. Miért tettem ide? Mert hiába hozom fel rossz példaként rendszeresen, AKKOR nagyon élveztem, és a D&D PC-s megvalósításába is vezetett be, tulajdonképpen az ELSŐ igazi RPG-m volt, mellyel sok időt töltöttem, és jutottam is valahova (a Dungeon Master, Elvira vagy a Pool of Radiance annyira nem jött össze türelmetlen gyerekként nulla angol- és RPG-tudással). Hát ezért nem tudom megtagadni. Hazudás lenne, az Igazság Bajnoka azonnal leleplezne.

Ami nem biztos, hogy előzné, de határeset:

Sunset Overdrive (2014). A generáció legjobbjai közé tartozik. Ha nem ment volna végig túl sok Ratchet előtte és a két és fél inFamous maxolása, miközben minden tele nyílt világú akció-kalanddal, akkor simán az első kategóriába kerül, de így minden nem szokványos vonása ellenére sem tudott annyira hiánypótló lenni, mintha újszülött lettem volna.

VVVVVV (2010). Egyszerű, de zseniális. Nem tudom megmagyarázni, miért csak idetettem. Hívjuk gyávaságnak.

Bulletstorm (2011). Mint lövölde kereken százszor jobb az UC-nél, de az UC tud mást is. Mondjuk poénok azért vannak itt is. Ha nem lett volna a Vanquish, akkor talán az előző kategóriában lenne. És mindez úgy értendő, hogy ezt is PS3-on játszottam.

Batman: Arkham Asylum (2009). Nagyon bejött, bármilyen vélt vagy valós nongame-séget felróni neki az UC-vel szemben röhejes lenne. A City (2011) még jobb volt, de nem annyival, hogy az első meghatározó emléket felülmúlja. Ha húsz bepipázott nigger dolgozna meg a hegesztőkkel és feszítővasakkal, hogy válasszak, akkor az UC elé tenném.

Broken Sword: The Sleeping Dragon (2003). Anti-Necro-játék. Ládatologatáshegyek. Aránylag korai 3D-s kaland a szép rajzolt 2D helyett (az első két rész még '90-es évek, és a másodiknál jobban bejött ez). De igencsak magával ragadott (2011-ben). A Drake és Elena mindig is George-ot és Nicót idézte meg nekem, ebben a misztikus(gyanús) témában nyomozás is ráerősített.

Diablo II / Lord of Destruction (2000/2001). Nem hiszem, hogy bármit szükséges mondani, elég nagy név. Csak engem pár dologban nem kapott el annyira, mint az első rész, és nem vagyok a műfaj rajongója, pláne szólóban. Várom a Resurrectedet, bitang jól néz ki.

Sly 2: Band of Thieves (2004). A legjobb Sly. Helyenként egy kicsit túl könnyed, illetve túl gyerekes a Jakekhez, Ratchetekhez képest, csak ezért került a második kategóriába.

Heavy Rain (2010). Nem kell bemutatni vagy túlmagyarázni a Fahrenheit után.

ICO (2001). Nyilván kevésbé pörgős és filmszerű volt, de különlegesebb is. Az UC1 után ment végig 2013-ban.

Mortal Kombat (2011). Nem vagyok a műfaj megveszekedett rajongója, és nem is kampányra való, de ezt piszok élvezetes volt végigpüfölni, és a challenge tower is érdekes kihívást kínált (azt abbahagytam, amikor egyedül kellett volna lenyomni Gorót, Kintarót és Sheevát, bár többször is közel jártam).

Kane & Lynch 2: Dog Days (2010). Meglehetősen egyedi TPS-élmény volt, és az műfaj legjobbjai közé emeli.

Hellblade: Senua's Sacrifice (2017). Talán a leggyengébb láncszem a listában, de fülessel annyira zseniálisan pszichotikus élmény volt, hogy befér.

Dead Island (2011). Kicsit kakukktojás, mert bár nem hulladék egyedül, co-opon kívül nem erőltetném, úgy nagyon is jó élmény volt.

Dying Light (2015). Szintén Techland, szintén zombiirtás, szintén co-op. De más IP, sokat változott, és más is alaphangulat. Mindenesetre a fejlesztők első igazán AAA-nak festő játéka, meglepően jó parkouringgal.

The Walking Dead (2013). Bármennyire nem rajongok a zombiinvázió túltolásért, ez is jó lett, a Telltale egyszerűen drámában visszakézből lenyomta a Quantic Dreamet. Valamint a képregényt és a sorozatot is. Szép teljesítmény, erős élmény. Cserébe a c&c lópikula. Többet inkább nem teszek be a Telltale-től, pedig van még pár más settingben, mellyel igény szerint pótolható lenne.

Overwatch (2016). Ez végképp nem kampányélmény (bár UC 2-3-mal ugye multiztam is), de mint félig-meddig kollektív leáldélmény, ideillik. Jó volt, amíg ment.

Portal (2007). Mindneki tudja mi ez, és igen, a második rész máig kimaradt. De az első sem nagyon FOS, és még egy évjárat is az UC1-gyel.

Sam & Max Save the World (2007). Ha nem játszottam volna a Hit the Roaddal is, és nem lenne itt meg amatőr epizodikusságban a Telltale, akkor első kategóriás lett volna, de túl tapasztalt kalandjátékos voltam már hozzá. Ettől még nagyon jó és vicces.

Aránylag keveset ment, de UC-verőnek tűnt:

Ninja Gaiden: Sigma (2004/2005/2007) - most már bevárom PC-re, de a feléig picsajó volt, csak mentálisan és fizikailag megterhelő
Devil May Cry 3 SE (2005/2006)
Doom (2016)
Crusader KIngs 2 (2012)
Kingdom Come: Deliverance (2018)

Ezzel csak arra próbálok rámutatni, hogy volt jó játék dögivel, pedig nekem sok minden kimaradt, például a komplett Nintendo. Ezért is tűnik a Sony fingnak a tornádóban, pláne RPG- és stratégiakedvelő szemmel.

És ami mindent egymaga széjjelaláz:

Csak mozivászonra kitéve megnyitni, miután összecsődítetted a rokonságot!

Spoiler
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59403 2021.03.12. 17:17

arty írta:valójában egyikőtök sem tudja :D
én, _ÉN!!!!_ néztem pár hete a CRT-n filmet ps3-al, rajta Movian app, a nasról SMB/DLNA-n vitt kb bármit (4khdrh265dolbivizsönt nem vitt VOLNA, de CRT-n az amúgyis kissé túlzónak éreztem volna), csodás juzerikszpériensz mellett. döbbenet fluid minden (ps3on szerintem semmi más ennyire nem ment szépen/folyamatosan.... najo, talán a rizsrészer7), és emellett működik!!!

sokkal jobb élmény volt összességében, mint amikor 2 hónap off után bekapcsolom a win10-es htpc-t, rajta a kodival és....... UPDATE.
és imádkozás, hogy NE BASSZA EL az audiodrivert (igen, itt is mindig feltolja a régi amd driver által telepített "hdmi audio" driverre a frisset és NÉMA utána a gép.....)
Ismeretlen számomra az update-kényszer. Rendszeresen jön szerverfrissítés a Plexhez, de én manuálisan döntöm el, mikor legyen. Ahogy a Win 10-et is lerendezem esti kikapcsolással, így nem érzékelek belőle szinte semmit.

Dani régi kedvence, a PotPlayer az, ami gyakran frissítene, és rákérdez, hogy szeretném-e, ha azt mondom, hogy nem, akkor is csinálja. OK, 1-2 perc de ez is bosszantó, pláne ha akkor jut eszébe, amikor az 5 perces trélert már 2 perce nézem, és kidob belőle. Tudom, tiltsam le a netrűl.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59404 2021.03.12. 17:22

Zóanagyvarázsló írta:Ismeretlen számomra az update-kényszer. Rendszeresen jön szerverfrissítés a Plexhez, de én manuálisan döntöm el, mikor legyen. Ahogy a Win 10-et is lerendezem esti kikapcsolással, így nem érzékelek belőle szinte semmit.

Dani régi kedvence, a PotPlayer az, ami gyakran frissítene, és rákérdez, hogy szeretném-e, ha azt mondom, hogy nem, akkor is csinálja. OK, 1-2 perc de ez is bosszantó, pláne ha akkor jut eszébe, amikor az 5 perces trélert már 2 perce nézem, és kidob belőle. Tudom, tiltsam le a netrűl.
Potplayerben van opció a "never" update a menüben, keresd meg.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59405 2021.03.12. 17:31

DanielT írta:Potplayerben van opció a "never" update a menüben, keresd meg.
Kösz, elkezdtem keresni, 3 perc alatt nem találtam meg. Ez így nem elég konzolos élmény nekem, marad a Plex.

Az persze jó, ha ki lehetmkapcsolni, de ha a nemre nyomok, akkor azt akkor se vegye igennek. Engem nem az zavar, hogy szól a frissítésről.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59406 2021.03.12. 17:58

Zóanagyvarázsló írta:Kösz, elkezdtem keresni, 3 perc alatt nem találtam meg. Ez így nem elég konzolos élmény nekem, marad a Plex.

Az persze jó, ha ki lehetmkapcsolni, de ha a nemre nyomok, akkor azt akkor se vegye igennek. Engem nem az zavar, hogy szól a frissítésről.
Hát nincs eldugva pedég:

Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59407 2021.03.12. 18:03

DanielT írta:Hát nincs eldugva pedég:
Pedig 3 percen át pont ezt néztem, de nem láttam ott. Talán azért, mert nálam nincs körülötte piros keret :fogmosas:
Avatar
eje75

Hozzászólás #59408 2021.03.12. 18:08

arty írta:hogy áll a Tarkov ? :fogmosas:
1 éves hozzá se nyúltam, le van törölve...
Avatar
Moby

Hozzászólás #59409 2021.03.12. 18:14

Zóanagyvarázsló írta:Pedig 3 percen át pont ezt néztem, de nem láttam ott. Talán azért, mert nálam nincs körülötte piros keret :fogmosas:
A lényeget mondd: ott jön a PLÖKK ahol a BIP? :nezze:
Avatar
arty

Hozzászólás #59410 2021.03.12. 19:01

Zóanagyvarázsló írta:Ehhez még annyit, ha azóta is csepeg az UC-téma, hogy a TOP 10 azért mindenképp marha erős. Elég szubjektív és sok tényezős az élmény, de nekem biztos, hogy nagyon sok játékot kellene törölnöm a hippocampusomból ahhoz, hogy beférjenek.
MY GOD! :D
Ezt most írtad így össze?! Respekt.

DE! Diablo1 hogy maradt ki a TE memóriáddal? (D2-nél meg is említetted... :D )
És egyébként meg kb egy soroddal sem tudok egyetérteni (olvasni azért szórakozotató volt, hardwired legjobb időit idéző hsz!).... tehát akkor egyrészt imádom az Unchartedet, másrészt nem volt Last of Us a listádon. Abszurd.
Avatar
arty

Hozzászólás #59411 2021.03.12. 19:01

Zóanagyvarázsló írta:Ehhez még annyit, ha azóta is csepeg az UC-téma, hogy a TOP 10 azért mindenképp marha erős. Elég szubjektív és sok tényezős az élmény, de nekem biztos, hogy nagyon sok játékot kellene törölnöm a hippocampusomból ahhoz, hogy beférjenek.
MY GOD! :D
Ezt most írtad így össze?! Respekt.

DE! Diablo1 hogy maradt ki a TE memóriáddal? (D2-nél meg is említetted... :D )
És egyébként meg kb egy soroddal sem tudok egyetérteni (olvasni azért szórakozotató volt, hardwired legjobb időit idéző hsz!).... tehát akkor egyrészt imádom az Unchartedet, másrészt nem volt Last of Us a listádon. Abszurd.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #59412 2021.03.12. 19:14

Ma legalább a Painted worldből kijutnék, aztán meglátjuk. Ha megint rengeteget akadna szóljatok! Twitch
Avatar
Botond

Hozzászólás #59413 2021.03.12. 19:23

Lepörgött a gears of war 1 eredeti x360 verziója, splitscreenben. Fiam élvezte, első fedezéklövöldéje volt. Én kevésbé, a három verzió közül ez a leggyengébb. Mindegy, ezen is túl vagyunk/10
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59414 2021.03.12. 20:19

Botond írta:Lepörgött a gears of war 1 eredeti x360 verziója, splitscreenben. Fiam élvezte, első fedezéklövöldéje volt. Én kevésbé, a három verzió közül ez a leggyengébb. Mindegy, ezen is túl vagyunk/10
Lassan csak elfogy az összes Gears összes kombinációja... De mi marad utána? Bár végülis újra lehet őket nyomni...
Avatar
Botond

Hozzászólás #59415 2021.03.12. 20:40

DanielT írta:Lassan csak elfogy az összes Gears összes kombinációja... De mi marad utána? Bár végülis újra lehet őket nyomni...
Vegyes. A kollégámmal újrapörgetjük a remnantot, hátha az ő világában más random bossok lesznek meg a fő cselekmény választásokat is máshogy intézzük, hogy a fix bossok közül is másik legyen aki ránk támad és aki nem. Ha ezt meguntuk, akkor dió3 és division1 merült fel, nekem mindkettő ismétlés, de a srác totál kezdő, és ezek érdeklik.
A gears maratonos sráccal egy halo5 van betervezve, aztán divinity original sins2. Utóbbi 100 óra, heti 4 órásával az félév, aztán majd átgondoljuk. Állítólag dos2 az egyik legjobb coop élmény a stílusban, szóval kiváncsi leszek.
Fiammal csak splitscreen jöhet szóba, szóval ráfordulunk holnap a borderlands1-2re, nyilván az 1-el kezdve. Az nekem lement pc-n anno, szóval ismétlés lesz, de a kettőre nem volt energia, arra kiváncsi leszek.
Zóval elkezdtük a crackdown3at, amiben van pc-Xbox crosscoop, mert ugye jelenleg nekem csak az xsx, neki a pc van kéznél, szóval ez elég szűk keresztmetszet. Hát érdekes élmény, még tipródunk az instant uninstall, és az adjunk neki még esélyt között. Aztán a karantén után, ha pc-hez jutok, akkor meglátjuk merre tovább.
Pc-s division2 coop szünetel a karantén alatt. Igaz, a sztori line abban kész, de a gearezőspvp részt szoktuk meg pörgetni.
Szóval a coop élmények akár online, akár splitscreen kifogyhatatlanok, de köszi az aggódást!
Egyedül meg már szinte alig játszok. Ha nincs esti coop partner, akkor kihasználom a lehetőséget és lefekszem időben. Ezért nincs plex se. Vagy coop vagy irány a háló. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59416 2021.03.12. 22:26

Moby írta:A lényeget mondd: ott jön a PLÖKK ahol a BIP? :nezze:
Szerintem az ilyesmit alapból ugorja a szemem, valószínűleg az volt a baj, hogy a frissítés szót is felvettem melléjük a feketelistára.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59417 2021.03.12. 22:39

Zóanagyvarázsló írta:Ehhez még annyit, ha azóta is csepeg az UC-téma, hogy a TOP 10 azért mindenképp marha erős.
Atyaúristen mennyi eneriát tettél ebbe! :D :taps: :taps:

Miközben Deep csak simán szerelmes Elenába és Drake-be... nomeg Sally-t se rúgná ki az ágyából. :nezze:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59418 2021.03.12. 22:50

arty írta:MY GOD! :D
Ezt most írtad így össze?! Respekt.

DE! Diablo1 hogy maradt ki a TE memóriáddal? (D2-nél meg is említetted... :D )
És egyébként meg kb egy soroddal sem tudok egyetérteni (olvasni azért szórakozotató volt, hardwired legjobb időit idéző hsz!).... tehát akkor egyrészt imádom az Unchartedet, másrészt nem volt Last of Us a listádon. Abszurd.
Már a múltkor majdnem válaszoltam, de a deep-idézetig és 4-5 játék felsorolásáig jutottam, szóval most írtam meg. Én is kíváncsi voltam rá, mi jön ki. Ha tudom, hogy ennyi, akkor cseszek összeszedni :D

Ha a Diablo 2 2000-es, akkor szerinted a Diablo 1 hogy fér bele a 2000 utániba? ;) A 2000-eseket is csak azért vállaltam be, mert szemantikailag és gondolatolvasás ütköztetésével lehet vitatkozni azon, hogy mire gondolt deep, de a Diablo 1 nem fér bele. Egyébként szériánként egy részt vettem elő, különben végtelen lenne a lista, komoly meccs lenne az 1 és 2 között, de azt hiszem, amikor először felcsendült Tristramban a muzsika, amikor először mondta be a Fresh meat!-et a Butcher, vagy amikor először legyaktam Diablót, az vinné a prímet, ahogy az is, hogy az LAN-on sokat ment a 2 meg nem jött össze valamiért.

A lasszófasz prózai okból maradt le: soha nem járt a PS3-am közelében, mert jobb verzióra vágytam. Szemben az egyszerűen gyengébb Killzone-okkal, Resistance-ekkel, inFamousokkal. Ami eszembe jutott, de végül éppenhogy kiszorult, az Battlefield: Bad Company, a Call of Juarez, a The Cave, Syberia, a DeathSpank, a Sky Force Reloaded a Thimbleweed Park és a Puppeteer volt. Egy más alkalommal talán mellettük döntök. A Beyond Good & Evilről viszont annak ellenére, hogy az Arkham Asylumról beugrott, a Heroes V pedig a King's Bountynál, ennek ellenére végül tényleg megfeledkeztem róluk, ha nem is hiányolod őket :vigyor3: Utóbbiról főleg azért, mert csak három kampány ment végig, és végigjátszott vagy más módon alaposan kiélvezett játékokra koncentráltam. De ezeknek helyük lett volna.

Én bírom az Unchartedeket, nem a lehúzásuk volt a célom, csak szerettem volna hangsúlyozni, hogy mennyi más játékot élveztem annyira vagy még jobban. Túl sok jó játék van a modernebb darabok között is, hogy könnyű legyen kiemelkedni, ha nem a Gothic 2-ről van szó :buck:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59419 2021.03.12. 22:51

DanielT írta:Atyaúristen mennyi eneriát tettél ebbe! :D :taps: :taps:

Miközben Deep csak simán szerelmes Elenába és Drake-be... nomeg Sally-t se rúgná ki az ágyából. :nezze:
A te Sully-cosplayes formádat hívjátok egymás közt Sallynek? Deep pedig a Nátán Drákó? :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59420 2021.03.13. 00:02

Power off előtt elrebegek egy imát: Isten éltesse artyt!
Avatar
Botond

Hozzászólás #59421 2021.03.13. 00:14

Boldog Arty napot mindenkinek! :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #59422 2021.03.13. 06:50

Kép
Gyűlik.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #59423 2021.03.13. 08:27

Boldog születésnapot, Arty!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59424 2021.03.13. 08:45

Arty-t mindenkinek!
Avatar
Moby

Hozzászólás #59425 2021.03.13. 08:57

HBD Arty!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #59426 2021.03.13. 11:37

Boldog RT napot!
Avatar
eje75

Hozzászólás #59427 2021.03.13. 12:55

HBD Arty!
Spoiler
szemöldökre vigyázz! :banplz:
Kép
Avatar
eje75

Hozzászólás #59428 2021.03.13. 13:10

benőmenő írta:Ma legalább a Painted worldből kijutnék, aztán meglátjuk. Ha megint rengeteget akadna szóljatok! Twitch
Néztem a stream-edet: türelmed az van... amúgy hogy tudsz ezzel az őskövülettel játszani? Azt mondtad a nioh 2 portjára: "időutaztunk volna 2 generációt visszafelé az időben minden tekintetben."...hát ez úgy néz ki, mintha még Neumann János kódolta volna ráérő idejében... ez 5, de inkább 6 generáció visszafelé....
Avatar
deep

Hozzászólás #59429 2021.03.13. 13:35

DanielT írta:Atyaúristen mennyi eneriát tettél ebbe! :D :taps: :taps:

Miközben Deep csak simán szerelmes Elenába és Drake-be... nomeg Sally-t se rúgná ki az ágyából. :nezze:
Az Sully. Aki Sally, az a strap-on :DDD

De amúgy valóban, annak az unchartednek lelke van. Élnek a karakterek. Sehol máshol nem láttam ilyet se előtte, se azóta. Egy sodró lendületű cinematic experience elő karakterekkel. Nyilván nem a 2 bites gameplay miatt imádják annyian a sorozatot. Ennyi.
Avatar
arty

Hozzászólás #59430 2021.03.13. 13:38

Zóanagyvarázsló írta:Már a múltkor majdnem válaszoltam, de a deep-idézetig és 4-5 játék felsorolásáig jutottam, szóval most írtam meg. Én is kíváncsi voltam rá, mi jön ki. Ha tudom, hogy ennyi, akkor cseszek összeszedni :D

Ha a Diablo 2 2000-es, akkor szerinted a Diablo 1 hogy fér bele a 2000 utániba? ;) A 2000-eseket is csak azért vállaltam be, mert szemantikailag és gondolatolvasás ütköztetésével lehet vitatkozni azon, hogy mire gondolt deep, de a Diablo 1 nem fér bele. Egyébként szériánként egy részt vettem elő, különben végtelen lenne a lista, komoly meccs lenne az 1 és 2 között, de azt hiszem, amikor először felcsendült Tristramban a muzsika, amikor először mondta be a Fresh meat!-et a Butcher, vagy amikor először legyaktam Diablót, az vinné a prímet, ahogy az is, hogy az LAN-on sokat ment a 2 meg nem jött össze valamiért.

A lasszófasz prózai okból maradt le: soha nem járt a PS3-am közelében, mert jobb verzióra vágytam. Szemben az egyszerűen gyengébb Killzone-okkal, Resistance-ekkel, inFamousokkal. Ami eszembe jutott, de végül éppenhogy kiszorult, az Battlefield: Bad Company, a Call of Juarez, a The Cave, Syberia, a DeathSpank, a Sky Force Reloaded a Thimbleweed Park és a Puppeteer volt. Egy más alkalommal talán mellettük döntök. A Beyond Good & Evilről viszont annak ellenére, hogy az Arkham Asylumról beugrott, a Heroes V pedig a King's Bountynál, ennek ellenére végül tényleg megfeledkeztem róluk, ha nem is hiányolod őket :vigyor3: Utóbbiról főleg azért, mert csak három kampány ment végig, és végigjátszott vagy más módon alaposan kiélvezett játékokra koncentráltam. De ezeknek helyük lett volna.

Én bírom az Unchartedeket, nem a lehúzásuk volt a célom, csak szerettem volna hangsúlyozni, hogy mennyi más játékot élveztem annyira vagy még jobban. Túl sok jó játék van a modernebb darabok között is, hogy könnyű legyen kiemelkedni, ha nem a Gothic 2-ről van szó :buck:
Jó/jogos, basszus, öreg/hülye vagyok, má' ennyi szempontot nem tudok egyszerre fejben tartani :( Diabló idején már volt pécém, de teljesen hidegen hagyott a klikkfeszt (jó, tudom, a gírrel pepecselés adja a savaborsát! :D ). A harmadikat megvettem, hogy majd lokál kópban jó lesz haverral (akivel a sacred2-t is toltuk, hiszen a konzolos ott is tudta a lokál kópot), de sose került rá sor és mostmár valószínűleg soha nem is fog.

Ezek a kimaradt címek már inkább kedvemre valók, de sose mérném őket egy szuperpródukcióhoz :D - mind kicsit olyan... B-vonal? (igen, még a bad company is... és nincs ezekkel semmi gond, tegnap pörgött le pl a Sniper Elite 4 (psn+), ezer sebből vérzett (tele belső terekkel, lopakodjál, de hangtompítós fegyver/lőszer alapból nincs), mégis ha lenne még pálya, simán nyomnám tovább... a 12k-s +3-4 pályás season pass viszont taszít, még akkor is ha akár hitlerbácsit is fejbelőhetném :( )

Az írásod nem is tűnt lehúzásnak, mindenesetre rendesen meglepett, hogy ENNYI mindent "kapásból" elésorolnál, még akkor is, ha tudom, hogy te aztán mindenevő vagy.

----

+köszi MINDENKINEK, hogy emlékeztettek az öregségemre ;)

reggel óta agyaltam a 350k-s MM-es oled felett, hogy megkapjam-e szülinapomra... szerencsére a honfitársaim döntöttek helyettem és elkapkodták, MEGINT :)


----

Botond: basszus, Dishonored2 továbbra SE :( pedig az azonnal érdekelne.... konzolon a blurmentes 30-ával elég rossz, a pécés a 1080on meg szaggatósfos (lenne)
lehet engedni kéne a PREY csábításának? demo alapján nagyon nemtom.........

----

deep írta:De amúgy valóban, annak az unchartednek lelke van. Élnek a karakterek. Sehol máshol nem láttam ilyet se előtte, se azóta. Egy sodró lendületű cinematic experience elő karakterekkel. Nyilván nem a 2 bites gameplay miatt imádják annyian a sorozatot. Ennyi.
Én egyetlen más játékban azért találkoztam hasonlóval: Last of Us :)

Vissza: “Leáldozott.hu”