A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #5881 2016.06.30. 11:24

skinnyman írta:Masoknal pedig az 1080 sli feljebb van a prioritas listan
Spoiler
Gfycat Video - Katt a lejátszáshoz
úgylátom az újabb reményvesztés, a 480 "leszereplése" sokakban kétségbeesett tetteket szül... :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5882 2016.06.30. 11:29

arty írta::D :D :D

mindesetre mielőtt péhára felrakod 64ért, szólíts meg :D (többet nemszívesen áldoznék rá... ill. attól függ!
Bezzeg a 970-et felszlopáltad 110+ ért! Tényleg kibaszott jó kártya lehet ez a 480! :eljen:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5883 2016.06.30. 11:37

arty írta:akkor miért nem azt linkeled? :P youtube nem ajánlgatja, én nem keresgetem a DF videoit :D (és most nem teszi!)

a TR-be BELEPECSELTÉK a dx12-t. tehát elkészült a játék DX11-re, majd pár hét alatt gondolod ujrairták az alapoktól dx12re?

(bár nem is értem, h one-on hogy nem volt dx12es alapból, de ezt majd moby elmagyarázza, ha tud bármit a portolások tech hátteréről)
Mert Dani már linkelte a videót. Az meg, hogy patchelték vagy sem, ugyan mindegy, hisz a Gears Ultimate és a QB is egy sz@r lett, pedig azokat már eleve metálra kódolva adták ki.
Névtelen.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #5884 2016.06.30. 11:53

arty írta:mindesetre mielőtt péhára felrakod 64ért
it's not gonna happen :D Majd ha nettóért odaadják nekem is :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #5885 2016.06.30. 12:55

benőmenő írta:Déixtizenkettő powwah bíeccs!
Kép
Spoiler
Kép
Mé' volt bennem az, hogy a kilenchetven nem dx12 kompatibilis? :miaz:
Amúgy mekkora bullshit a dx12? Mert néha lép egy számot a verzió, de különbséget nem nagyon látok.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5886 2016.06.30. 13:10

Greyfox írta:Mé' volt bennem az, hogy a kilenchetven nem dx12 kompatibilis? :miaz:
Amúgy mekkora bullshit a dx12? Mert néha lép egy számot a verzió, de különbséget nem nagyon látok.
tr meg még jobb is dx11ben nálam, több fps, plusz dx12 ben csak hbao+ van nincs a zoldek saját valamije. De összességében semmi de semmi különbséget nem láttam a minusz 7-8 fpsen kivül
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5887 2016.06.30. 13:15

Követem az iPon készletet, tegnap délután/este óta EGY darab 480 került eladásra.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5888 2016.06.30. 13:22

DanielT írta:Követem az iPon készletet, tegnap délután/este óta EGY darab 480 került eladásra.
Ez benne van az összesen elkelt 5 (ÖT!!!) darabban, vagy már azon felül? :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5889 2016.06.30. 13:26

benőmenő írta:Ez benne van az összesen elkelt 5 (ÖT!!!) darabban, vagy már azon felül? :idiota:
Világszinten? :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5890 2016.06.30. 13:34

phpBB [media]

This gen just keeps on delivering. :hehe:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5891 2016.06.30. 13:38

benőmenő írta:Ha a 480 és a 1060 is beáll 100k-ra, akkor ezek a kretének nálam valid opcióvá tették a PS Neo-t, ami azért elég durva. Az MS cuccainak meg el kell ketyegniük a titkárnő gpu-n is, hiszen a sima bónra is jönni fognak. Szomorú, hogy ez sült ki belőle. Bazd meg AMD!
varjuk meg a neo arazasat is, fosbone s is 100k
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5892 2016.06.30. 13:40

arty írta:mármint te mot EU ellenes írást, orbánellenes írást vagy mit vársz abutól?

ez a kártya 200$. hogy hogy lesz ebből 101 ezer, az TERMÉSZETESEN az amd sara. vagy az nvidiáé, lefizették orbánelvtárst, hogy a vörösvga-ra 38% áfa legyen. te mondd meg!
teljesen mind1 h miert ennyi mivel ebben a szegmesben v jobb vidia, igy kinek kell amd?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5893 2016.06.30. 13:44

arty írta:
970 egy fércmű, azért. tökéletes az x360ra írt játékok gyors futtatására.

honna jonnek ezek a magasroptu eszmek? Ellott labu vad vagy aki vergodik, kinos, tinmani magadsagokba repkedsz
Avatar
Moby

Hozzászólás #5894 2016.06.30. 13:46

DanielT írta:Követem az iPon készletet, tegnap délután/este óta EGY darab 480 került eladásra.
Tegnap egész nap 3 db ment el a számításom szerint :) De a mai 1db viszont nem stimmol. Az MSI-t már ki is vették, szal abból valszeg el is ment a szédületes 8db :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5895 2016.06.30. 13:50

Moby írta:Tegnap egész nap 3 db ment el a számításom szerint :) De a mai 1db viszont nem stimmol. Az MSI-t már ki is vették, szal abból valszeg el is ment a szédületes 8db :)
Tegnap este volt egy darab MSI, amikor néztem, az elfogyott. ASUS-ból van egyel kevesebb, mint tegnap. Szóval valóban 2 ment el, amit én láttam, csak az MSI-t elfelejtettem ideszámolni.

szerk: Egyébként megkérdezném, hogy ki volt akkora barom, hogy ezt ilyen áron megvette, de ezt inkább nem feszegetem, pont egy neked írt válaszban... :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #5896 2016.06.30. 13:58

DanielT írta:Tegnap este volt egy darab MSI, amikor néztem, az elfogyott. ASUS-ból van egyel kevesebb, mint tegnap. Szóval valóban 2 ment el, amit én láttam, csak az MSI-t elfelejtettem ideszámolni.

szerk: Egyébként megkérdezném, hogy ki volt akkora barom, hogy ezt ilyen áron megvette, de ezt inkább nem feszegetem, pont egy neked írt válaszban... :mf2:
Én megvettem volna, ha tudnám hogy ezen az áron elviszi valaki. De ha az ipon nem tudja eladni, én meg sem próbálkozok vele :) A kicsit elviszik, attól nemfosok.

/én ott kezdtem el a számolást, hogy 22db asus, és 8db msi volt. Szal olyan 20db mehetett el. Szvsz ettől többet adtak el tegnap a nyolcvankétezres 970-ből is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5897 2016.06.30. 14:03

Egyszerűen ki voltak éhezve az emberek a 2 éve 110 ezerbe kerülő 970 helyett, végre egy 102 ezres AMD 970-re. Érthető! :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #5898 2016.06.30. 14:09

Hát tegnap a cikk kapcsán a ph-s okosbagázs(abu, a cikkíró, stb) valami olyasmivel kezdte zsibbasztani a népet, hogy ez olyan kártya, oda van pozíconálva, ahonnan a vásárlók 80%- választ, és azt a szegmenst FOGJA feltölteni. Az orruk alá toltam a steam hw surveyt, mely szerint 2016 minden hónapjában a 970 volt a leggyakoribb kártya, majd feltettem a millió dolláros kérdést: vajon arra gondolhatott az amd, hogy mindenki rohan eladni a 970-et, hogy megvehesse hótugyanazt hótugyanannyiért az amd-től? Merha valamit fő kell tölteni, és kiderül hogy televan, akkor azt előbb ki kő borítani. Fogósra sikerült, a konzílium azóta is a válaszon töri a fejit :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5899 2016.06.30. 14:37

Moby írta:Hát tegnap a cikk kapcsán a ph-s okosbagázs(abu, a cikkíró, stb) valami olyasmivel kezdte zsibbasztani a népet, hogy ez olyan kártya, oda van pozíconálva, ahonnan a vásárlók 80%- választ, és azt a szegmenst FOGJA feltölteni. Az orruk alá toltam a steam hw surveyt, mely szerint 2016 minden hónapjában a 970 volt a leggyakoribb kártya, majd feltettem a millió dolláros kérdést: vajon arra gondolhatott az amd, hogy mindenki rohan eladni a 970-et, hogy megvehesse hótugyanazt hótugyanannyiért az amd-től? Merha valamit fő kell tölteni, és kiderül hogy televan, akkor azt előbb ki kő borítani. Fogósra sikerült, a konzílium azóta is a válaszon töri a fejit :)
mindegy, majd jøn a 480x meg a 490x 260é 980ti teljesitménnyel, wait...
Avatar
arty

Hozzászólás #5900 2016.06.30. 15:58

Moby írta:it's not gonna happen :D Majd ha nettóért odaadják nekem is :)
Akkor most szólok, rám ne számíts az eladásnál! :D
Avatar
arty

Hozzászólás #5901 2016.06.30. 16:00

benőmenő írta:
phpBB [media]

This gen just keeps on delivering. :hehe:
vajon van igazi pénz a 0 melós fosremazterekben?

btw - tegnapra letoltam az Uncharted1 REMAZTER-t crushingon, a négyeshez képest ez sétagalopp volt. Amugymeg kurvaszép, 60frém, faszajáték. Felzabálom a másikettőt is, az fix.
Avatar
arty

Hozzászólás #5902 2016.06.30. 16:03

Micsu írta:teljesen mind1 h miert ennyi mivel ebben a szegmesben v jobb vidia, igy kinek kell amd?
ha mindegy mi miatt ennyi, miért PONT az amd a bűnös? hjaaaa...

ezért mondtam én nektek, hogy ne az amd kurvaanyját szidjátok, amikor nincs konkurrencia, hanem a sajátot - az egész topik arról szól, hogy rossz píárt kap az amd, merazegyik kevesli a 1080hoz képesti tudását, a másik a fogyasztását, a harmadik az árát. szaramd, szaramd, szaramd. sujkoljátok, amig magatok is elhiszitek, meg mindenki más is - a laikusabbak is.
Avatar
arty

Hozzászólás #5903 2016.06.30. 16:04

DanielT írta:Egyszerűen ki voltak éhezve az emberek a 2 éve 110 ezerbe kerülő 970 helyett, végre egy 102 ezres AMD 970-re. Érthető! :eljen:
agyrém.

ráadásul ezek miatt lehet ennyi, hiszen lám - van rá vevő!!!! :( lájvgold szindróma.
Avatar
arty

Hozzászólás #5904 2016.06.30. 16:06

Moby írta:Hát tegnap a cikk kapcsán a ph-s okosbagázs(abu, a cikkíró, stb) valami olyasmivel kezdte zsibbasztani a népet, hogy ez olyan kártya, oda van pozíconálva, ahonnan a vásárlók 80%- választ, és azt a szegmenst FOGJA feltölteni. Az orruk alá toltam a steam hw surveyt, mely szerint 2016 minden hónapjában a 970 volt a leggyakoribb kártya, majd feltettem a millió dolláros kérdést: vajon arra gondolhatott az amd, hogy mindenki rohan eladni a 970-et, hogy megvehesse hótugyanazt hótugyanannyiért az amd-től? Merha valamit fő kell tölteni, és kiderül hogy televan, akkor azt előbb ki kő borítani. Fogósra sikerült, a konzílium azóta is a válaszon töri a fejit :)
és azt is mellénézted, hogy a 200 dolcsi környékén árult vga-kat mekkora százalék birtokolja ott, steamen?

na, mert ők ám a célcsoport - minden bizonnyal azok is 950el, 270el, 7850el, mittoménmivel "szenvednek" és nekik lenne ez valódi továbblépés... a 970 vásárlók anno se 200ért vették a 970et, ők most sem piac az amdnek. de az csak 1 apró szelet a telejs tortából.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5905 2016.06.30. 16:13

arty írta:ha mindegy mi miatt ennyi, miért PONT az amd a bűnös? hjaaaa...

ezért mondtam én nektek, hogy ne az amd kurvaanyját szidjátok, amikor nincs konkurrencia, hanem a sajátot - az egész topik arról szól, hogy rossz píárt kap az amd, merazegyik kevesli a 1080hoz képesti tudását, a másik a fogyasztását, a harmadik az árát. szaramd, szaramd, szaramd. sujkoljátok, amig magatok is elhiszitek, meg mindenki más is - a laikusabbak is.
Szerintem a szarazamd fikázás legalább 70%-át te generálod az elvakultságoddal és hogy kb mindenki hülye pl a topikban is, mert nem látja, mennyire kurvajó. Vagy még ez se igaz, mert nem igazán értem még mindig, hogy mit is kellene éppen látni. Az át a szitán túl.
Avatar
arty

Hozzászólás #5906 2016.06.30. 16:49

DanielT írta:Szerintem a szarazamd fikázás legalább 70%-át te generálod az elvakultságoddal és hogy kb mindenki hülye pl a topikban is, mert nem látja, mennyire kurvajó. Vagy még ez se igaz, mert nem igazán értem még mindig, hogy mit is kellene éppen látni. Az át a szitán túl.
nem hiszem, hogy ha én azt mondogatom a feledékenyeknek itt, hogy "debazmegkéccáz" az amd fika lenne. az se, hogy nem az amd szabja az ipon árait. és az se, hogy a "970 egy tákolmány".

mondtam volna ma még mást is?

vs. topik észlényei:
- szarazamd, mert drága (az iponban nemkéccáz, bezzeg az envidia - uj vs. kifutó vs. euró vs. forint vs. áfa - kitérdekel!)
- szarazamd, mert sokat fogyaszt a 970-hez képest (több ram, több tranyó, +5-15W. deakkoris! kurvasok! másfél éve jóvolt, mosmá szar a 150W!)
- szarazamd, mert gyenge (bezzeg a 1070, bezzeg a 980Ti, minek váltsak rá a 970emről, ésatöbbi agyrém)
- szarazamd, mert hangos (guru3d tesztjében +1dB a 970hez képest, naugye, HANGOSABB!!4)

kihagytam valamit? jaigen, a day1 drájverek. nem véletlenül: arra nincs mentség, vannak gondok, bugok, még ha a rivjuk azé nem is a folyamatos problémákról szóltak is.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5907 2016.06.30. 17:00

arty írta:nem hiszem, hogy ha én azt mondogatom a feledékenyeknek itt, hogy "debazmegkéccáz" az amd fika lenne. az se, hogy nem az amd szabja az ipon árait. és az se, hogy a "970 egy tákolmány".

mondtam volna ma még mást is?

vs. topik észlényei:
- szarazamd, mert drága (az iponban nemkéccáz, bezzeg az envidia - uj vs. kifutó vs. euró vs. forint vs. áfa - kitérdekel!)
- szarazamd, mert sokat fogyaszt a 970-hez képest (több ram, több tranyó, +5-15W. deakkoris! kurvasok! másfél éve jóvolt, mosmá szar a 150W!)
- szarazamd, mert gyenge (bezzeg a 1070, bezzeg a 980Ti, minek váltsak rá a 970emről, ésatöbbi agyrém)
- szarazamd, mert hangos (guru3d tesztjében +1dB a 970hez képest, naugye, HANGOSABB!!4)

kihagytam valamit? jaigen, a day1 drájverek. nem véletlenül: arra nincs mentség, vannak gondok, bugok, még ha a rivjuk azé nem is a folyamatos problémákról szóltak is.
Szarazamd, mert az új driverrel és az azelőttivel is kidobál desktopra a Grid: Autosport. You are welcome. :law:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5908 2016.06.30. 17:13

arty írta:kihagytam valamit?

- szarazamd, mert még Arty is nVidiát vett. Kettőt is.

Csak ezt hiányoltam. ;)
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #5909 2016.06.30. 17:27

arty írta:nem hiszem, hogy ha én azt mondogatom a feledékenyeknek itt, hogy "debazmegkéccáz" az amd fika lenne. az se, hogy nem az amd szabja az ipon árait. és az se, hogy a "970 egy tákolmány".

mondtam volna ma még mást is?

vs. topik észlényei:
- szarazamd, mert drága (az iponban nemkéccáz, bezzeg az envidia - uj vs. kifutó vs. euró vs. forint vs. áfa - kitérdekel!)
- szarazamd, mert sokat fogyaszt a 970-hez képest (több ram, több tranyó, +5-15W. deakkoris! kurvasok! másfél éve jóvolt, mosmá szar a 150W!)
- szarazamd, mert gyenge (bezzeg a 1070, bezzeg a 980Ti, minek váltsak rá a 970emről, ésatöbbi agyrém)
- szarazamd, mert hangos (guru3d tesztjében +1dB a 970hez képest, naugye, HANGOSABB!!4)

kihagytam valamit? jaigen, a day1 drájverek. nem véletlenül: arra nincs mentség, vannak gondok, bugok, még ha a rivjuk azé nem is a folyamatos problémákról szóltak is.
Az meg van, hogy a decibel skála logaritmikus?
Avatar
Botond

Hozzászólás #5910 2016.06.30. 18:03

Kandurex írta:Az meg van, hogy a decibel skála logaritmikus?
Hagyjuk már a hülye tényeket, itt most hitéleti vita vagyon!!!!!4
Avatar
Botond

Hozzászólás #5911 2016.06.30. 18:08

arty írta:nem hiszem, hogy ha én azt mondogatom a feledékenyeknek itt, hogy "debazmegkéccáz" az amd fika lenne. az se, hogy nem az amd szabja az ipon árait. és az se, hogy a "970 egy tákolmány".

mondtam volna ma még mást is?

vs. topik észlényei:
- szarazamd, mert drága (az iponban nemkéccáz, bezzeg az envidia - uj vs. kifutó vs. euró vs. forint vs. áfa - kitérdekel!)
- szarazamd, mert sokat fogyaszt a 970-hez képest (több ram, több tranyó, +5-15W. deakkoris! kurvasok! másfél éve jóvolt, mosmá szar a 150W!)
- szarazamd, mert gyenge (bezzeg a 1070, bezzeg a 980Ti, minek váltsak rá a 970emről, ésatöbbi agyrém)
- szarazamd, mert hangos (guru3d tesztjében +1dB a 970hez képest, naugye, HANGOSABB!!4)

kihagytam valamit? jaigen, a day1 drájverek. nem véletlenül: arra nincs mentség, vannak gondok, bugok, még ha a rivjuk azé nem is a folyamatos problémákról szóltak is.

- nem a dollár meg az euró meg az áfa a lényeg, hanem hogy az alternatíva micsoda, és 102k-s kártya vs 106k-s kártya az nem alternatíva, mert drága, ha 20 forint lenne a 480as és 19 forint lenne a 970es akkor is drága lenne a 480as még akkor is, ha ezt 1000euró/forint árfolyam mellett sikerülne elérni
- én sose tranyó meg ram darabszámra veszek VGAt, hanem teljesítményre, és ugyanez a teljesítmény van kevesebb wattból, a kevesebb watt jó és emellett (mindenki kapaszkodjon meg, most akkora mondás jön!!!) KEVESEBB! Vagy talán vitatod, hogy a kevesebb az kevesebb a több meg több? :idiota:
- ez is relatív fogalom, nos egy azonos áru kártyánál nem gyengébb, csak nem is erősebb
- e kérdéskörben már akkora találatot vitt be Kandurex, hogy ezen nem is rugóznék sokat

De viszont a legfőbb érv a 480 ellen (és én az nvidiás dobozokra is csak ennyit nyomtatnék), hogy még a legelvakultabb fanok is nvidiákat vesznek (igen, így többesszámban) a helyett a foskupac helyett. Egy ilyen esetben amikor az AMD lógós srácok is basznak egy fillért is adni érte szerintem minden további érvelés felesleges.
Avatar
Botond

Hozzászólás #5912 2016.06.30. 18:11

skinnyman írta:Masoknal pedig az 1080 sli feljebb van a prioritas listan
Sajna én n+1. alkalommal is csak azt tudom mondani, hogy annyira megégettem magam a 9800gx2-vel, hogy sli legközelebb akkor, ha vki komolyabb összeggel szponrozálja a mutatványt, és tudjátok, hogy a komolyabb összeg az én fogalomtáramban az elég komoly zsuga. Szalz sli az tenkjúbátnevöregén.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5913 2016.06.30. 18:17

arty írta:nem hiszem, hogy ha én azt mondogatom a feledékenyeknek itt, hogy "debazmegkéccáz" az amd fika lenne. az se, hogy nem az amd szabja az ipon árait. és az se, hogy a "970 egy tákolmány".

mondtam volna ma még mást is?

vs. topik észlényei:
- szarazamd, mert drága (az iponban nemkéccáz, bezzeg az envidia - uj vs. kifutó vs. euró vs. forint vs. áfa - kitérdekel!)
- szarazamd, mert sokat fogyaszt a 970-hez képest (több ram, több tranyó, +5-15W. deakkoris! kurvasok! másfél éve jóvolt, mosmá szar a 150W!)
- szarazamd, mert gyenge (bezzeg a 1070, bezzeg a 980Ti, minek váltsak rá a 970emről, ésatöbbi agyrém)
- szarazamd, mert hangos (guru3d tesztjében +1dB a 970hez képest, naugye, HANGOSABB!!4)

kihagytam valamit? jaigen, a day1 drájverek. nem véletlenül: arra nincs mentség, vannak gondok, bugok, még ha a rivjuk azé nem is a folyamatos problémákról szóltak is.
Én csak azt vártam, hogy az új gyártásteknó előrelépést hoz. Ergo vagy keveset fogyasztó halk valami lesz, ami húzható, vagy tényleg alapból a 980 szintjén megy, vagy picsaolcsó. Az utóbbi ajánlott árban máshol sem stimmel annyira, mert nem megy sokkal a 970 alá (az ugye 300 dolláron nyitott 2 éve). (Én ugye a 470-re hajtottam, mert reméltem, hogy az majd súrolhatja alulról a 970-et, ez egyelőre neccesnek tűnik, de 965-nek még jó lehet.)

Szóval tényleg az van, hogy minden szinten 970-nek hat, alig lehet előrelépni vele. Majd segítenek rajta a normálisabb hűtők, illetve ha beállnak az ára normálisra, de ez így egyelőre csalódás.

Persze a Pascal se hozta a TÍZSZERES ígéretet, de ott történt előrelépés, és az előző generációhoz képest a teljesítmény-fogyasztás arány is javult. Ezt a 480 maximum az AMD-előzménykehez képest tudja, ami nem dicsőség.

Ezt tényleg nehéz megérteni?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5914 2016.06.30. 19:24

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5915 2016.06.30. 19:52

Sokkoló, hogy az összes konzolra OPTIMALIZÁLT verzió egy kikúrt rakás szar, ellenben pécén, gondolom ráadásul a rohadt nVidia VGA-n suhan, nem tölt, szép, stb.

Fura, de tényleg, hogy ismeretlen konfigurációk tízezreire volt alkalmuk kitesztelni, de az 5 féle dedikált gépre nem.
Avatar
arty

Hozzászólás #5916 2016.06.30. 21:03

Kandurex írta:Az meg van, hogy a decibel skála logaritmikus?
az megvan, hogy az 1dB ettől még semmi?
Avatar
arty

Hozzászólás #5917 2016.06.30. 21:05

DanielT írta:- szarazamd, mert még Arty is nVidiát vett. Kettőt is.

Csak ezt hiányoltam. ;)
ottvolt az, csak még 2014 őszén az esgén... (amikor a 290eket vettem)
Avatar
arty

Hozzászólás #5918 2016.06.30. 21:08

DanielT írta:Sokkoló, hogy az összes konzolra OPTIMALIZÁLT verzió egy kikúrt rakás szar, ellenben pécén, gondolom ráadásul a rohadt nVidia VGA-n suhan, nem tölt, szép, stb.

Fura, de tényleg, hogy ismeretlen konfigurációk tízezreire volt alkalmuk kitesztelni, de az 5 féle dedikált gépre nem.
rohattamd! azvan a konzolokba' is!

ne csak kicsit puffogtass mellé, basszá oda, SZEMBE! :D
Avatar
arty

Hozzászólás #5919 2016.06.30. 21:13

Botond írta:- nem a dollár meg az euró meg az áfa a lényeg, hanem hogy az alternatíva micsoda, és 102k-s kártya vs 106k-s kártya az nem alternatíva, mert drága, ha 20 forint lenne a 480as és 19 forint lenne a 970es akkor is drága lenne a 480as még akkor is, ha ezt 1000euró/forint árfolyam mellett sikerülne elérni
- én sose tranyó meg ram darabszámra veszek VGAt, hanem teljesítményre, és ugyanez a teljesítmény van kevesebb wattból, a kevesebb watt jó és emellett (mindenki kapaszkodjon meg, most akkora mondás jön!!!) KEVESEBB! Vagy talán vitatod, hogy a kevesebb az kevesebb a több meg több? :idiota:
- ez is relatív fogalom, nos egy azonos áru kártyánál nem gyengébb, csak nem is erősebb
- e kérdéskörben már akkora találatot vitt be Kandurex, hogy ezen nem is rugóznék sokat

De viszont a legfőbb érv a 480 ellen (és én az nvidiás dobozokra is csak ennyit nyomtatnék), hogy még a legelvakultabb fanok is nvidiákat vesznek (igen, így többesszámban) a helyett a foskupac helyett. Egy ilyen esetben amikor az AMD lógós srácok is basznak egy fillért is adni érte szerintem minden további érvelés felesleges.
- te tényleg nemérted :DDD na, ezé mondom!
- a 970 egy moslék tudásu, bugos hordalék, amivel el lehetett karistolni az elmult másfél évben, de akinek 2016 nyarán alternativa +30% áron, az elmebeteg. sajna a kevés tranyó az ennyire elég. több=jobb!
- ha jobban érzed tőle magad, hasonlítsd a 960hoz. szétbassza. boldog vagy? :D
- 1 dB nem találat, hanem finghám.
Avatar
arty

Hozzászólás #5920 2016.06.30. 21:18

Zóanagyvarázsló írta:Én csak azt vártam, hogy az új gyártásteknó előrelépést hoz. Ergo vagy keveset fogyasztó halk valami lesz, ami húzható, vagy tényleg alapból a 980 szintjén megy, vagy picsaolcsó. Az utóbbi ajánlott árban máshol sem stimmel annyira, mert nem megy sokkal a 970 alá (az ugye 300 dolláron nyitott 2 éve). (Én ugye a 470-re hajtottam, mert reméltem, hogy az majd súrolhatja alulról a 970-et, ez egyelőre neccesnek tűnik, de 965-nek még jó lehet.)

Szóval tényleg az van, hogy minden szinten 970-nek hat, alig lehet előrelépni vele. Majd segítenek rajta a normálisabb hűtők, illetve ha beállnak az ára normálisra, de ez így egyelőre csalódás.

Persze a Pascal se hozta a TÍZSZERES ígéretet, de ott történt előrelépés, és az előző generációhoz képest a teljesítmény-fogyasztás arány is javult. Ezt a 480 maximum az AMD-előzménykehez képest tudja, ami nem dicsőség.

Ezt tényleg nehéz megérteni?
nézd, itt vannak akik azt haluzzák már évek óta, hogy egy konzolnak titánX-el kell kijönni, mer az realitás, szal a te elvárásaidon (ócsó, kisfogyis, 980/gyors, huzható) má nem lepődök meg annyira :DDD

a 200$ nyitó nem picsaócsó? de. ilyen tudás ennyiért még sose nyitott. vagy igen? linket!

470et miért nem vártad inkább a 980ti mellé? van azé szint ami fölé nem merünk álmodni?? :O miért? ha lenne kamuoldal.hu-m, lehoznék egy fájörsztrájkot 27000 pontal a 470-re, akkor ment volna?

pascal fasza lett, de ára is van a faszaságnak. tudom, az ár/teljesítmény csak régen volt jó dolog, a leáld túllépett rajta rég :DD
Avatar
Botond

Hozzászólás #5921 2016.06.30. 21:29

arty írta:- te tényleg nemérted :DDD na, ezé mondom!
- a 970 egy moslék tudásu, bugos hordalék, amivel el lehetett karistolni az elmult másfél évben, de akinek 2016 nyarán alternativa +30% áron, az elmebeteg. sajna a kevés tranyó az ennyire elég. több=jobb!
- ha jobban érzed tőle magad, hasonlítsd a 960hoz. szétbassza. boldog vagy? :D
- 1 dB nem találat, hanem finghám.
Te személyesen milyen buggal találkoztál a 970esednél?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5922 2016.06.30. 21:29

arty írta:- a 970 egy moslék tudásu, bugos hordalék, amivel el lehetett karistolni az elmult másfél évben, de akinek 2016 nyarán alternativa +30% áron, az elmebeteg. sajna a kevés tranyó az ennyire elég. több=jobb!
:eljen: :eljen: :eljen:
Spoiler
Kép
Avatar
donatus13

Hozzászólás #5923 2016.06.30. 21:34

arty írta:- te tényleg nemérted :DDD na, ezé mondom!
- a 970 egy moslék tudásu, bugos hordalék, amivel el lehetett karistolni az elmult másfél évben, de akinek 2016 nyarán alternativa +30% áron, az elmebeteg. sajna a kevés tranyó az ennyire elég. több=jobb!
- ha jobban érzed tőle magad, hasonlítsd a 960hoz. szétbassza. boldog vagy? :D
- 1 dB nem találat, hanem finghám.

Részemről próbálok ebből az egészből kimaradni, de már én se értem mi ez a kurva bug amiről mindenki pofázik, január óta ölöm a gépemet, SEMMI nem fordult még elő rajta. Win 10 em van, és nem fagyott még le a gépem, 0 reset, és 0 játék kifagyás. Akkor most milyen katasztrófáról beszélünk ?
Avatar
Moby

Hozzászólás #5924 2016.06.30. 21:36

arty írta:...
Na figyuka. Ezt má én sem bírom olvasni. Szal ha ez ennyire sosevót fasza lett, akkor a tied mikor érkezik? Csak hogy össze tudjuk ereszteni a négygigás foscsit a nyócgigással. 200$. 30%-al olcsóbb mint a hordalék. Melyiket rendelted? XFX?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5925 2016.06.30. 21:43

Nos, én meg nem tudom hogy fogyott el tegnap annyi, de ma egyetlen egy darabbal se csökkent az iPon készlet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5926 2016.06.30. 21:55

Ahogy abuék írták, ezt a kártyát oda gyártotta az amd, ahonnan a gémerek 83%-a vásárol.
Hát tegnap bevásárolt mind a 83% :nemtudom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #5927 2016.06.30. 21:59

DanielT írta:Nos, én meg nem tudom hogy fogyott el tegnap annyi, de ma egyetlen egy darabbal se csökkent az iPon készlet.
Várja a custom kártyákat, csak a hülyék vesznek refhűtős cuccokat! :email:
/szerk: ezt Moby kommentjére akartam írni, hogy mit vett Arty. De a többiek is várják akkor. :o
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5928 2016.06.30. 22:02

Ha már refhűtő, így néz ki a 1060 a rohadék nVidiától, akinek lesz pofája többet kérni érte, mint amennyiért azt a bakelit retket adják AMD-ék. Pedig tuti még olcsóbban is előállítható, mert ezüst. :boxer:

Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #5929 2016.06.30. 22:09

Moby írta:Na figyuka. Ezt má én sem bírom olvasni. Szal ha ez ennyire sosevót fasza lett, akkor a tied mikor érkezik? Csak hogy össze tudjuk ereszteni a négygigás foscsit a nyócgigással. 200$. 30%-al olcsóbb mint a hordalék. Melyiket rendelted? XFX?
ahogy kapom a letelepedésit usába!

DT: 110 ezerért jön? :nevetes1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5930 2016.06.30. 22:13

arty írta:ahogy kapom a letelepedésit usába!

DT: 110 ezerért jön? :nevetes1:
Már tippelni se mernék, de érdekes lesz. Na nem az ára, vagy a tudása, hanem amit művelni fogsz, amint ezekre fény derül! :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #5931 2016.06.30. 22:13

arty írta:ahogy kapom a letelepedésit usába!

DT: 110 ezerért jön? :nevetes1:
Navárj. Akkor te itten ezeket a posztokat valamiféle üzenetképp sugárzod az usa pógárainak? C-C-C...Kecierafinált vagy te :D De amúgy arra gondotá, hogy ezek nem fogják megérteni?
Avatar
arty

Hozzászólás #5932 2016.06.30. 22:14

donatus13 írta:Részemről próbálok ebből az egészből kimaradni, de már én se értem mi ez a kurva bug amiről mindenki pofázik, január óta ölöm a gépemet, SEMMI nem fordult még elő rajta. Win 10 em van, és nem fagyott még le a gépem, 0 reset, és 0 játék kifagyás. Akkor most milyen katasztrófáról beszélünk ?
http://www.gamespot.com/articles/nvidia-admits-to-error-in-gtx-970-specs-and-memory/1100-6424915/

ez az ELMÉLET. nyilván mennek/vannak a driverben mindenféle hekkek, hogy a népkártyán ne érezd a problémát. ésszerű beállítások mellett nem is fogod, meg egyébként is, egy sima beszaggatásnál honnan tudod, hogy ezt nembírja a kártya vagy épp a fosi ramba írt éppen. szal a GYAKORLATBAN lófasz probléma. legalábbis amíg megvolt, nemigazán volt gondom játékkal...
Avatar
arty

Hozzászólás #5933 2016.06.30. 22:15

Moby írta:Navárj. Akkor te itten ezeket a posztokat valamiféle üzenetképp sugárzod az usa pógárainak? C-C-C...Kecierafinált vagy te :D De amúgy arra gondotá, hogy ezek nem fogják megérteni?
Sajna tapasztalom. Mantrázzák, hogy fos a kártya, pedig a magyar kiskereskedelem a fos...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5934 2016.06.30. 22:23

Haladunk! 93500 Ft!
Így már majdnem egy árban van a szénné húzható MSI Gaming 970-nel!!!444NéGy :bdead:
Mondjuk érdekes, hogy 22 nap, mire kiszállítják. :fejvakaras:
Avatar
Moby

Hozzászólás #5935 2016.06.30. 22:26

benőmenő írta:Haladunk! 93500 Ft!
Így már majdnem egy árban van a szénné húzható MSI Gaming 970-nel!!!444NéGy :bdead:
Mondjuk érdekes, hogy 1200 van raktáron, de 22 nap, mire kiszállítják. :fejvakaras:
Tehibád. Faszé' nem laksz usákban?
/az 1263 nem a darabszám, hanem a raktár száma. Ezt már 2 napja is linkeltem máshova.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5936 2016.06.30. 22:27

Moby írta:Tehibád. Faszé' nem laksz usákban?
/az 1263 nem a darabszám, hanem a raktár száma. Ezt már 2 napja is linkeltem máshova.
Igen, közben észrevettem. Kabaré az egész.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5937 2016.06.30. 23:03

arty írta:a 970 egy moslék tudásu, bugos hordalék, amivel el lehetett karistolni az elmult másfél évben, de akinek 2016 nyarán alternativa +30% áron, az elmebeteg.
dehát a 480 is ugyanazt tudja, akkor azzal hogy karistolsz el, ha a 970 max egy màsfél évig volt jo?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5938 2016.06.30. 23:34

arty írta:az megvan, hogy az 1dB ettől még semmi?
semmi csak ketszer olyan hangos mint -1db
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5939 2016.06.30. 23:38

arty írta:nézd, itt vannak akik azt haluzzák már évek óta, hogy egy konzolnak titánX-el kell kijönni, mer az realitás, szal a te elvárásaidon (ócsó, kisfogyis, 980/gyors, huzható) má nem lepődök meg annyira :DDD

a 200$ nyitó nem picsaócsó? de. ilyen tudás ennyiért még sose nyitott. vagy igen? linket!

470et miért nem vártad inkább a 980ti mellé? van azé szint ami fölé nem merünk álmodni?? :O miért? ha lenne kamuoldal.hu-m, lehoznék egy fájörsztrájkot 27000 pontal a 470-re, akkor ment volna?

pascal fasza lett, de ára is van a faszaságnak. tudom, az ár/teljesítmény csak régen volt jó dolog, a leáld túllépett rajta rég :DD
x360 szinte high end volt annyie mint a bone par eve? Lehet buko vt de akkor megerte a konzolgyartoknak bukot csinalni h felbolygassak a piacot ezzel elkenyeztetve a vasarlokat , most visszanyalt a fagyi
Erdekes most az msek is azt haluzzak h bika konzol kene ujra
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2016.06.30. 23:42-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5940 2016.06.30. 23:41

arty írta:nézd, itt vannak akik azt haluzzák már évek óta, hogy egy konzolnak titánX-el kell kijönni, mer az realitás, szal a te elvárásaidon (ócsó, kisfogyis, 980/gyors, huzható) má nem lepődök meg annyira :DDD

a 200$ nyitó nem picsaócsó? de. ilyen tudás ennyiért még sose nyitott. vagy igen? linket!

470et miért nem vártad inkább a 980ti mellé? van azé szint ami fölé nem merünk álmodni?? :O miért? ha lenne kamuoldal.hu-m, lehoznék egy fájörsztrájkot 27000 pontal a 470-re, akkor ment volna?

pascal fasza lett, de ára is van a faszaságnak. tudom, az ár/teljesítmény csak régen volt jó dolog, a leáld túllépett rajta rég :DD
Vedd észre, hogy az én elvárásaim vagy-vagy alapon lettek felsorolva, és a kártya egyiket sem tudja. Egyszerűen marha előző generációsnak tűnik, lásd teljesítmény-fogyasztás arány (mármint vídiának, nem AMD-nek, de ha már ennek örülünk, az mindent elárul).

Nem úgy szar a kártya, hogy értelmezhetetlen, amit nyújt a szegmensében, hanem a minden idők legjobb ár-érték arányhoz kevés. Meg a 14 nanós álmokhoz. Másrészt mivel ez már "létezik" (970), így tényleg csak a fejemet vakarom. Majd ha lesz kint nem referencia, ami tényleg érezhetően olcsóbb lesz a 970-nél, nem süvít, és nem kap ki egy OC-zott ződtől, addig marad az, hogy "majd vagy "ha" jó vétel lehet, ha eddig nem vettél 970-et.

Legfőképpen meg az bosszant, hogy megint nem lesz olyan kártya a piacon, amit érdemes lesz megvenni, nekem, a némi túlzással konzolgenerációnként váltónak. Na, ezért húzta a 9600 GT is 6 évig.
Avatar
arty

Hozzászólás #5941 2016.07.01. 09:50

Micsu írta:semmi csak ketszer olyan hangos mint -1db
és mit jelent a kétszer olyan hangos? :D

csavargathatod, ameddig akarod, akkor se lesz egyik halk másik turbina :))
Avatar
arty

Hozzászólás #5942 2016.07.01. 09:51

Micsu írta:x360 szinte high end volt annyie mint a bone par eve? Lehet buko vt de akkor megerte a konzolgyartoknak bukot csinalni h felbolygassak a piacot ezzel elkenyeztetve a vasarlokat , most visszanyalt a fagyi
Erdekes most az msek is azt haluzzak h bika konzol kene ujra
nem érte meg, az egész modell működésképtelen volt/azzá vált
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5943 2016.07.01. 09:52

arty írta:és mit jelent a kétszer olyan hangos? :D

csavargathatod, ameddig akarod, akkor se lesz egyik halk másik turbina :))
Miért nem az AMD a halkabb azzal az 1 decibellel?
Avatar
arty

Hozzászólás #5944 2016.07.01. 09:58

Zóanagyvarázsló írta:Vedd észre, hogy az én elvárásaim vagy-vagy alapon lettek felsorolva, és a kártya egyiket sem tudja. Egyszerűen marha előző generációsnak tűnik, lásd teljesítmény-fogyasztás arány (mármint vídiának, nem AMD-nek, de ha már ennek örülünk, az mindent elárul).

Nem úgy szar a kártya, hogy értelmezhetetlen, amit nyújt a szegmensében, hanem a minden idők legjobb ár-érték arányhoz kevés. Meg a 14 nanós álmokhoz. Másrészt mivel ez már "létezik" (970), így tényleg csak a fejemet vakarom. Majd ha lesz kint nem referencia, ami tényleg érezhetően olcsóbb lesz a 970-nél, nem süvít, és nem kap ki egy OC-zott ződtől, addig marad az, hogy "majd vagy "ha" jó vétel lehet, ha eddig nem vettél 970-et.

Legfőképpen meg az bosszant, hogy megint nem lesz olyan kártya a piacon, amit érdemes lesz megvenni, nekem, a némi túlzással konzolgenerációnként váltónak. Na, ezért húzta a 9600 GT is 6 évig.
te csak ne sajnáltasd magad, én vagyok az igazi áldozat, aki bedőltem az ígéretnek, hogy ócsón egy hibátlan (khm...) "970"-et kapok, ráadásul a logómnak megfelelőt ;) sajnos ehez a nagyvíz rossz oldalán élek úgy néz ki ...

ami mégis jó dolog: tökéletesen elégedett vagyok a 950-el és még egy ötvenest is kiszedtem a pöcéből! win-win!
valószínűleg ez az örömöm a horizon3 pécés verzáig tart, abban - ahogyan az apexben is tette - medgölik :(
egyáltalán: az egész pécém kezd kevés lenni, hogy azt kapjam, amiért a (sokkal) többet fizetem.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2016.07.01. 10:01-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #5945 2016.07.01. 10:00

DanielT írta:Miért nem az AMD a halkabb azzal az 1 decibellel?
asszem guru3dn volt a teszt, ahol +1dB volt a 480 hangja, de valójában nem néztem utána, máshol hogyan és mennyit mértek. még a péhá teszt említette, hogy idleben van egy enyhe morgása az radeonnak, ami azért aggasztó.

úgyhogy várom moby eredményeit, hátha kifejezőbb lesz :DDD (nincs kétségem)
a hangerő, a zavaró hang, légáram hang iszonyat szubjektiv dolog. lásd még ciripelés, búgás, pulzáló rezonálás, van ami jobban, van ami kevésbé idegesít.
eddig ami objektíven használhatatlan volt, az a 290-em, minden más kompromisszum - a twinfrozr msi 7850et kivéve, az TOTTTTTÁLISAN HANGTALAN volt, még akár kétórás FC4 alatt, jól meghuzva is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2016.07.01. 10:04-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5946 2016.07.01. 10:02

arty írta:egyáltalán: az egész pécém kezd kevés lenni, hogy azt kapjam, amiért a (sokkal) többet fizetem.
Szerintem van összefüggés ezen jelenség és aközött, hogy egy hulladékká degradáltad. Esetleg cseréld még le a procit valami fosra, majd rinyálj, hogy még kevesebb kezd lenni, a kibaszott nVidia miatt. :miaz:
Avatar
arty

Hozzászólás #5947 2016.07.01. 10:07

DanielT írta:Szerintem van összefüggés ezen jelenség és aközött, hogy egy hulladékká degradáltad. Esetleg cseréld még le a procit valami fosra, majd rinyálj, hogy még kevesebb kezd lenni, a kibaszott nVidia miatt. :miaz:
a gpu egy dolog - a 8gb ddr3, a 2500k@4200, a 120gigás ocz agility3 is szűk időnként! hiába lenne a gépben egy 1070, forzában azzal is beakadnék, a codbo3 dettó szuttyogna, meg még ki tudja mi.

a 950 teljesen "kompatibilis" a többivel, sajna.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #5948 2016.07.01. 10:10

arty írta:a gpu egy dolog - a 8gb ddr3, a 2500k@4200, a 120gigás ocz agility3 is szűk időnként! hiába lenne a gépben egy 1070, forzában azzal is beakadnék, a codbo3 dettó szuttyogna, meg még ki tudja mi.

a 950 teljesen "kompatibilis" a többivel, sajna.
Dehogy akadnál. Ezt honnan veszed?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5949 2016.07.01. 10:11

arty írta:a gpu egy dolog - a 8gb ddr3, a 2500k@4200, a 120gigás ocz agility3 is szűk időnként! hiába lenne a gépben egy 1070, forzában azzal is beakadnék, a codbo3 dettó szuttyogna, meg még ki tudja mi.

a 950 teljesen "kompatibilis" a többivel, sajna.
Az nVidia nevében is elnézést kérek mindezekért.

Egyébként mit szeretnél most kihozni ebből a mostani helyzetből? Mi a szar? Ki bántott? Ott a 2 sikeres konzolod, amire optimalizálnak, nem is értem miért van még mellette a Pc.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5950 2016.07.01. 10:14

arty írta:nem érte meg, az egész modell működésképtelen volt/azzá vált
nem érte meg de majdnem belebukott a pc meg hasonlók

Vissza: “Leáldozott.hu”