A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #58941 2021.03.01. 12:07

benőmenő írta:Én értem, hogy a fizikiai akkurátussághoz lehet köze a lomhasághoz, mint ahogy a Rockstar játékokban is. De amint ezt beteszik egy olyan kontextusba, ahol a regenerálódós életerő miatt normálon is pár lövésből halsz ott ez nettó frusztráció forrás egy "butább", ugyanakkor fluidabb mozgásrendszerhez képest. Például: épp egy peremen kellett felkapaszkodni és töbször is megnyomtam az X-et, mert mire Nate megmozdul eljön Karácsony. Aztán az utolsók közül az egyik eltárolódott és felkapaszkodás után ugrott mégegyet egyenesen a szakadékba. Csodás.
Az a klasszikus bosszankodás is végigkísérte ezt a 3 játékot nálam, hogy peremeken kapaszkodásnál piszok nehéz volt azokra merőlegesen elugrani. Nyilván ez a mozgó kamerához relatív irányításból fakad, de itt fokozottan irritáló volt. Komolyan, ezt már a PoP: SoT trilógia, a ps2-es God of Warok és a TR: Legend is sokkal ügyesebben abszolválta.
A fedezékről szóló mondatodat pedig nem tudom értelmezni. A TR-ekben egy kontextus vezérelt, egész jó rendszer ahogy Lara magától lekushad a fedezék mögé, anélkül hogy ez extra funkcióként hozzá lenne rendelve gombhoz. Az UC-ban a cover rendszer az egy külön rémálom. Próbálnál begurulni a sarkon mielőtt ellőnek shotival? Tuti hogy a sarok ELŐTT fog hozzácsirizelődni Nate a derékmagas falhoz és az ehhez tartozó animáció hossza miatt lehetetlen korrigálni.
Amiket az elején írsz: tények. Mindenesetre ha játszottad volna az UC-kkel párhuzamosan (anno) az asscreedeket (például), akkor más lenne a mérce, amikortól valami már SILÁNY! :D Össze se mérhető a két széria lomhasága, a beragadt parancsok végrehajtódása, stb.

Még a kamera vs. merre ugrik Drake problémakör is létezik, de hogy ez AKKORA bugosfoslé lenne? Szerintem nem. És szerintem a POP-ban sem volt megoldva a gond, a gowokat nem tudom, a klasszik tombraidereket is végigkísérte, szal ez szerintem a TPS jellegnél "megoldhatatlan". Vagyis, ha jobban lescriptelnék a mozgást, hogy a játék jobban "kitalálná" a gondolataid, méginkább alibi lenne a platforming. Ezek nem mariojátékok, a platforming nem lehet tisztán ügyességi, hiszen a való világban ritkán van erre felépítve a környezet, nem lóghatnak a levegőben "platformok", stb :) (hja és persze filmszerűnek is "kell" lennie, látványosnak, lélegzetelállítónak, bla bla bla :D üdv a cinamatik játékok világában :P )

Cover rémálom... kane and lynch? fuse? vanquish? stb stb stb. vannak bajok MINDENHOL, ebben sincs perfekt rendszer, preferenciák vannak, ami ezekszerint nagyon más nálam és nálad. engem a TR borzalom kiborított, hányinger volt a gyors, de fázishiányos ugráló anim.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58942 2021.03.01. 12:29

arty írta:Amiket az elején írsz: tények. Mindenesetre ha játszottad volna az UC-kkel párhuzamosan (anno) az asscreedeket (például), akkor más lenne a mérce, amikortól valami már SILÁNY! :D Össze se mérhető a két széria lomhasága, a beragadt parancsok végrehajtódása, stb.
Még a kamera vs. merre ugrik Drake problémakör is létezik, de hogy ez AKKORA bugosfoslé lenne? Szerintem nem. És szerintem a POP-ban sem volt megoldva a gond, a gowokat nem tudom, a klasszik tombraidereket is végigkísérte, szal ez szerintem a TPS jellegnél "megoldhatatlan". Vagyis, ha jobban lescriptelnék a mozgást, hogy a játék jobban "kitalálná" a gondolataid, méginkább alibi lenne a platforming. Ezek nem mariojátékok, a platforming nem lehet tisztán ügyességi, hiszen a való világban ritkán van erre felépítve a környezet, nem lóghatnak a levegőben "platformok", stb :) (hja és persze filmszerűnek is "kell" lennie, látványosnak, lélegzetelállítónak, bla bla bla :D üdv a cinamatik játékok világában :P )
Cover rémálom... kane and lynch? fuse? vanquish? stb stb stb. vannak bajok MINDENHOL, ebben sincs perfekt rendszer, preferenciák vannak, ami ezekszerint nagyon más nálam és nálad. engem a TR borzalom kiborított, hányinger volt a gyors, de fázishiányos ugráló anim.
Az AC-k (legalábbis a Brotherhoodig amíg játszottam) valóban nem jók...még a PoP-okhoz képest sem. Pont ezért hoztam fel az ilyen PS2 gen akció-platformer címeket, mert ott is voltak bajok bőven a kamera vs. irány körben, de az UC-kben nagyságrendekkel gyakrabban okozott bosszúságot. Pedig az Legend-Anniversary-Underworld trión + PS2-es SotC-n 2018-ban, a PoP trilógián és a PS2-es GoW-okon pedig tavaly mentem végig, szóval még a nosztalgia jótékony homálya sem kozmetikázza őket annyira.
Cover lövöldékből eléggé el vagyok maradva, mert akkor és ott nem volt hozzá konzolom. Az első Geow, a Mass Effectek és a Binary Domain és a Spec Ops: The Line volt meg a műfajból. A Mass Effectnél zsörtölődtem a legtöbbet a suta cover miatt, de az is másik irányítószám az UC-s balfácánkodáshoz képest.
Az eltérő preferenciák és benyomások tekintetében egyet érthetünk. Számomra egy viszonylag pörgősebb játéknál bocsánatos bűn, hogy néhány mozgási fázist átugorjon az animáció, amennyiben pontosan az történik amit én beviszek a kontrolleren/billegéren keresztül. Nyilván az utóbbi mostmár jónéhány hsz-em nem arra irányult, hogy játékosok millióit fogalmatlan idiótázzam le egyetemesen, mert akkora pofám azért még így nick mögül a leáld fórumon sincs. Legfeljebb nem értek velük egyet. :vigyor3:
Avatar
Botond

Hozzászólás #58943 2021.03.01. 13:02

Mivel totál nem érint sem az UC sem a TR vonal, így eddig is nehezen követtem a beszélgetést, de hogy a TPS-ek közé hogyan futottak be az AC-k azt már végképp nem látom át. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58944 2021.03.01. 13:22

Botond írta:Mivel totál nem érint sem az UC sem a TR vonal, így eddig is nehezen követtem a beszélgetést, de hogy a TPS-ek közé hogyan futottak be az AC-k azt már végképp nem látom át. :idiota:
Pedig ennél sokkal komolyabb képleteket lézerpontossággal látsz át, sokkal kevesebb releváns tapasztalattal! :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #58945 2021.03.01. 13:30

Botond írta:Mivel totál nem érint sem az UC sem a TR vonal, így eddig is nehezen követtem a beszélgetést, de hogy a TPS-ek közé hogyan futottak be az AC-k azt már végképp nem látom át. :idiota:
történelmi okai vannak :D

FPS = minden amit első nézetből játszol
TPS = minden amit külső nézetből játszol
hogy súter vagy sem, nem számít !!! :D (nem mintha az AC-kban ne lehetne lőni)

de... ha TPAAG-ot írok, tudom miről lett volna szó?

Zó! véggyémeg!
Avatar
Botond

Hozzászólás #58946 2021.03.01. 13:37

arty írta:történelmi okai vannak :D

FPS = minden amit első nézetből játszol
TPS = minden amit külső nézetből játszol
hogy súter vagy sem, nem számít !!! :D (nem mintha az AC-kban ne lehetne lőni)

de... ha TPAAG-ot írok, tudom miről lett volna szó?

Zó! véggyémeg!
Jó, hát én csak vártam, hogy kiderüljön, hogy fedezéklövöldeként is releváns referencia pontok e, avagy sem. Minden nap sokat tanul az ember! :banplz: Van aki a matematikai alapműveletek kapcsán, van aki a játékstílusokról. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58947 2021.03.01. 13:45

Van a telekomnál PS5 készlet.
Avatar
deep

Hozzászólás #58948 2021.03.01. 13:54

Moby írta:Van a telekomnál PS5 készlet.
Kosárba rakni engedi, megrendelni már nem (lefoglalás sikertelen). De azért köszi, egy próbát megért :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58950 2021.03.01. 16:27

arty írta:történelmi okai vannak :D

FPS = minden amit első nézetből játszol
TPS = minden amit külső nézetből játszol
hogy súter vagy sem, nem számít !!! :D (nem mintha az AC-kban ne lehetne lőni)

de... ha TPAAG-ot írok, tudom miről lett volna szó?

Zó! véggyémeg!
Ezzel gyagya felfogással engem lehet triggerelni.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58951 2021.03.01. 16:32

benőmenő írta:Biztos ezt is már a bányászok rabolták le. :wilting:
1) LOL
2) nem is gyenge teljesítmény
3) kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a minerekkel, ha (végre?) kivágják őket az Ethereumból (ETH2.0-val)...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58952 2021.03.01. 16:35

Moby írta:Azzal ugyan nem. Nem lehet a psplusos verzát a PS5 verzára upgradelni.
Há, ennek meg mi értelme van. Extrát kell fizetni a PS Pluson felül, hogy ne a szarabb verzióban játszad? :fejvakaras:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58953 2021.03.01. 16:45

deep írta:Kosárba rakni engedi, megrendelni már nem (lefoglalás sikertelen). De azért köszi, egy próbát megért :D
Nekem meg nem volt időm PS5-öt vásárolgatni egy tárgyalás közepén, ennyit tudtam csak ideböfögni.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58954 2021.03.01. 16:46

DanielT írta:Streamelnem kéne az egészet...

[video]https://video.twimg.com/ext_tw_video/1365962149097590785/pu/vid/1280x720/UiSKiojBrsAmurdl.mp4?tag=10[/vido]
Nem akarom bántani, de olyan fájdalmasan csúnya ez a játék.
...de mondjuk nekem mindegyik Souls csúnya, még a remake is. Meg az összes klónjuk is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58955 2021.03.01. 16:49

benőmenő írta:Biztos ezt is már a bányászok rabolták le. :wilting:
which is confirmed by the photo with the screenshot.
CONFIRMED! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58956 2021.03.01. 16:58

Szivárognak részek Elden Ring videóból, szerintem 24 órán belül kapunk egy hivatalosat. Meg talán egy időpontot.
Avatar
deep

Hozzászólás #58957 2021.03.01. 17:40

aabyssx írta:Nem akarom bántani, de olyan fájdalmasan csúnya ez a játék.
...de mondjuk nekem mindegyik Souls csúnya, még a remake is. Meg az összes klónjuk is.

A Demon's Souls Remake csúnya? Mit szívtál? Adj nekem is :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58958 2021.03.01. 17:46

deep írta:A Demon's Souls Remake csúnya? Mit szívtál? Adj nekem is :D
Miért akarsz te is totálisan megőrülni és kihagyni a világ legjobb játékainak egyikét?! :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58959 2021.03.01. 18:01

DanielT írta:Ha megcsinálod kapsz érte 1 év jatekaim.hu VIP-et! :banplz:
Achievementek "kinullázva".
Aki szeretné követni az achik megszerzését, vagy csak felvenni Steamen: https://steamcommunity.com/profiles/76561198020713391/
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58960 2021.03.01. 18:03

DanielT írta:Miért akarsz te is totálisan megőrülni és kihagyni a világ legjobb játékainak egyikét?! :wilting: :wilting: :wilting:
Te hany vilag legjobb jatekat hagytad ki more, felsoroljam? :fogmosas: :mf1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58961 2021.03.01. 19:08

Moby írta:which is confirmed by the photo with the screenshot.
CONFIRMED! :idiota:
LOL...érdemes a képről a qr kódot leolvastatni :banplz:
Spoiler
there is no such software hahaha
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58962 2021.03.01. 19:19

Micsu írta:Te hany vilag legjobb jatekat hagytad ki more, felsoroljam? :fogmosas: :mf1:
Ami műfajban kompatibilis velem azokból egyet se. :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58963 2021.03.01. 19:20

Moby írta:LOL...érdemes a képről a qr kódot leolvastatni :banplz:
Spoiler
there is no such software hahaha
Idióták. :taps:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58964 2021.03.01. 19:21

benőmenő írta:Achievementek "kinullázva".
Aki szeretné követni az achik megszerzését, vagy csak felvenni Steamen: https://steamcommunity.com/profiles/76561198020713391/
Benyomhatnál streamet is! Lássuk azt a patkányfarmot! :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58965 2021.03.01. 19:38

DanielT írta:Benyomhatnál streamet is! Lássuk azt a patkányfarmot! :idiota:
Majd még belövöm az OBS-t cpu-ra, mert Radeonnal ugye nincs NVENC. :(
Mikrofont azt nem tudok vállalni, mert anyám einstandolta az online angol óráihoz. :circling:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58966 2021.03.01. 19:48

Na, hát ez hálisten full Dark Souls lesz :eljen:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58967 2021.03.01. 20:03

benőmenő írta:Majd még belövöm az OBS-t cpu-ra, mert Radeonnal ugye nincs NVENC. :(
Mikrofont azt nem tudok vállalni, mert anyám einstandolta az online angol óráihoz. :circling:
Ja nem kell mikrofon meg körítés, csak belököd oszt kész. Zéró effort stream tökéletes.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58968 2021.03.01. 20:06

Moby írta:Na, hát ez hálisten full Dark Souls lesz :eljen:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=axP6el8Xzu0[/vido]
Hátnemtom. Minek ebből még? Demons és Dark tökéletes volt, DS2 hulladék, DS3 meg egy jó kis fanservice. BB ott volt kis frissítésnek, az is ütött. Sekiro - hoz hozzá se nyúltam és így is marad.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58969 2021.03.01. 20:14

DanielT írta:Hátnemtom. Minek ebből még?
Mer jóak. Azé.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58970 2021.03.01. 20:35

DanielT írta:Ami műfajban kompatibilis velem azokból egyet se. :nezze:
Pár éve még a Das se tartozott ezek közé :ravasz1:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2021.03.01. 20:43-kor.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58971 2021.03.01. 20:42

DanielT írta:Ja nem kell mikrofon meg körítés, csak belököd oszt kész. Zéró effort stream tökéletes.
Nem ígérem hogy ma sokáig nyomnám. Íme a játék eleje: Twitch
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58972 2021.03.01. 20:45

benőmenő írta:Nem ígérem hogy ma sokáig nyomnám. Íme a játék eleje: Twitch
Még hogy az uc irányítása a szar, egy lépcsőn nem bírsz felmenni :mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58973 2021.03.01. 20:46

Micsu írta:Pár éve még a Das se tartozott ezek közé :ravasz1:
Hát nem tudom mi a pár év, de szerintem az olyan 6-7 körül lehet.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58974 2021.03.01. 20:58

benőmenő írta:Nem ígérem hogy ma sokáig nyomnám. Íme a játék eleje: Twitch
Szaggat, mint a picsa. Nem egyszerűbb friendelni mindenkivel steamen és allow to watch? Vagy mobilappból nem lehet akkor nézni?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58975 2021.03.01. 21:03

Botond írta:Szaggat, mint a picsa. Nem egyszerűbb friendelni mindenkivel steamen és allow to watch? Vagy mobilappból nem lehet akkor nézni?
Ja, alig várom, hogy odaüljek a pécéhez, steamet telepítsek és stb. Janem. Kicsit állít még valami OBS settingen és nem akad majd be. Most is simán nézhető.

szerk: ja valszeg appból is menne, de tök felesleges.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #58976 2021.03.01. 21:05

Moby írta:Na, hát ez hálisten full Dark Souls lesz :eljen:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=axP6el8Xzu0[/vido]
Inkább a BB-t, meg a sekirot tuningolják ps5-re, legalább frame szintjén. Akkor beröhögök ha a BB-t hamarabb nyomhatom pc-n 60fps-el, mint ps-en.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58977 2021.03.01. 21:07

DanielT írta:Ja, alig várom, hogy odaüljek a pécéhez, steamet telepítsek és stb. Janem. Kicsit állít még valami OBS settingen és nem akad majd be. Most is simán nézhető.

szerk: ja valszeg appból is menne, de tök felesleges.
Lehet nálam szar a net, de inkább azt gondolom, hogy Benő csúcshardvere van kínban minden egyes plusz cucc futtatásával, azért vetettem fel. A Steamet meg futtatnia kell, de ennyi a kötelező elem ehhez.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #58978 2021.03.01. 22:42

benőmenő írta:Nem ígérem hogy ma sokáig nyomnám. Íme a játék eleje: Twitch
Még mindíg úgy tudom elképzelni, hogy ez valamiféle guilty pleasure nektek, mer hogy ezek a szánalmas animok, hangok, nobrain npc-k, üres pályák világában mi élvezhető normál emberi módon, azt nemtudom :unalmas:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58979 2021.03.02. 07:25

Mekee írta:Még mindíg úgy tudom elképzelni, hogy ez valamiféle guilty pleasure nektek, mer hogy ezek a szánalmas animok, hangok, nobrain npc-k, üres pályák világában mi élvezhető normál emberi módon, azt nemtudom :unalmas:
Egy 10 éves játékról beszélünk és a From soha nem az élvonalbeli technológiájáról volt híres. A nobrain mobok pedig nem bug hanem feature, mert eszüket vesztett hollowk. Persze tegnap a parryzős balder knightok így is hülyét csináltak belőlem. :idiota:
Szeretném jelezni, hogy a fogadás arról szólt, hogy dupe nélkül fogom achimaxolni a játékot, nem pedig arról hogy kevésbé lennék bénább, mint DT. :nezze:
Nem tudom lesz-e rá szükség, de azért rákérdeznék: a dsfix backup mentések visszatöltése csalásnak számít-e? @DanielT
A streaming problémákkal annyit tudok kezdeni, hogy egy kicsit még visszább reszelek a beállításokból és cpu affinitást állítok majd az OBS-nél feladatkezelőből. Sajnos az Digi csúcsidőbeli hektikusságával és a Twitch esetleges bénázásával nem tudok mit kezdeni. Tapasztalatom szerint bármelyik más streaming szólgáltatás (youtube, steam, discord) messze gyatrább lenne, ha más nem videó minőségben.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58980 2021.03.02. 07:59

benőmenő írta:Nem tudom lesz-e rá szükség, de azért rákérdeznék: a dsfix backup mentések visszatöltése csalásnak számít-e?
Hátőőő... attól függ mi vele a cél? Bár most vagy full legit csatakra szopó acsivadászat és a végén megdicsőülés, vagy ülsz mellém a szégyenpadra és Greyfox a szádba köp. :nemtudom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58981 2021.03.02. 08:03

Homing soulmass is újrahasznosítva Elden Ringben. Ezek alapján ez egy belsős címe is lehetne a Dark Souls 4-nek...
phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #58982 2021.03.02. 12:03

DanielT írta:Hátőőő... attól függ mi vele a cél? Bár most vagy full legit csatakra szopó acsivadászat és a végén megdicsőülés, vagy ülsz mellém a szégyenpadra és Greyfox a szádba köp. :nemtudom:

Bé.. Bébébébé! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58983 2021.03.02. 15:06

Ezek a k..szott DF-esek még egy másik játék videójának a thumbnailjébe is beleteszik azt a rühes Control-t.

Kép

Mi az úristen akadt be ezeknél ennyire?!?! :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58984 2021.03.02. 15:09

DanielT írta:Hátőőő... attól függ mi vele a cél? Bár most vagy full legit csatakra szopó acsivadászat és a végén megdicsőülés, vagy ülsz mellém a szégyenpadra és Greyfox a szádba köp. :nemtudom:
Olyanra gondoltam, ha valami questet már ng+ vagy ++-ban is menthetetlenül elrontanék.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58985 2021.03.02. 15:20

benőmenő írta:Olyanra gondoltam, ha valami questet már ng+ vagy ++-ban is menthetetlenül elrontanék.
Nincs mit elrontani. Ahogy azt Greyfox is tudja a saját platinázásából, semmi mást nem kell csinálni, mint 2,5x végigjátszani a játékot és közben szarrá grindolni magad a nyersanyagokból és soulokból amikből le lehet gyártani az összes fegyvert.

Ezen kívül annyira kell figyelni, hogy Frampt-al nem szabad beszélni, hogy 4 kings után megjelenjen Kaathe legalább az egyik végigtolás során.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58986 2021.03.02. 15:41

DanielT írta:Nincs mit elrontani. Ahogy azt Greyfox is tudja a saját platinázásából, semmi mást nem kell csinálni, mint 2,5x végigjátszani a játékot és közben szarrá grindolni magad a nyersanyagokból és soulokból amikből le lehet gyártani az összes fegyvert.

Ezen kívül annyira kell figyelni, hogy Frampt-al nem szabad beszélni, hogy 4 kings után megjelenjen Kaathe legalább az egyik végigtolás során.
De jol hangzik :csodalk:
Kovetkezo kimaxolashoz egy kis erszorito meg heroin kell majd :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #58987 2021.03.02. 15:44

Micsu írta:De jol hangzik :csodalk:
Kovetkezo kimaxolashoz egy kis erszorito meg heroin kell majd :banplz:
Civ6 acsi maxolás ennek a sokszorosa kínszenvedésben. :) Ez így első max 100 óra, de szerintem azzal is nagyon fölé lőttem. Bármelyik random civ maxolása meg a triplája alsóhangon. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58988 2021.03.02. 15:56

Botond írta:Civ6 acsi maxolás ennek a sokszorosa kínszenvedésben. :) Ez így első max 100 óra, de szerintem azzal is nagyon fölé lőttem. Bármelyik random civ maxolása meg a triplája alsóhangon. :)
Elsőre neked 100 óra alatt az alap végigjátszás nem lenne meg... és ez nem lebecsülés, hanem objektív szám. Nekem pl 85 óra volt elsőre, de rommá néztem már előtte streamekből a játékot és amikor szarban voltam youtube stratégiákat tanulmányoztam. Magamtól szerintem egyszerűen a pokolian eldugott dolgai miatt végig se tudtam volna nyomni. És nem azért mert nem tudom megölni a boss-t, hanem mert meg se találom felét se. :wilting:

szerk: a guideok is minimum 70 órát becsülnek rá, rutinos souls rókákkal. Greyfoxnak nemtom mennyi volt. :nemtudom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #58989 2021.03.02. 16:38

DanielT írta:Elsőre neked 100 óra alatt az alap végigjátszás nem lenne meg... és ez nem lebecsülés, hanem objektív szám. Nekem pl 85 óra volt elsőre, de rommá néztem már előtte streamekből a játékot és amikor szarban voltam youtube stratégiákat tanulmányoztam. Magamtól szerintem egyszerűen a pokolian eldugott dolgai miatt végig se tudtam volna nyomni. És nem azért mert nem tudom megölni a boss-t, hanem mert meg se találom felét se. :wilting:

szerk: a guideok is minimum 70 órát becsülnek rá, rutinos souls rókákkal. Greyfoxnak nemtom mennyi volt. :nemtudom:
Lehet, még egy howlongtobeatet se néztem meg. Egy darab x360 verzióm van valahonnan, abban az első tábortűzig jutottam, abból is láttam, hogy erre nekem ennyi időm volt. :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58990 2021.03.02. 16:39

DanielT írta:Elsőre neked 100 óra alatt az alap végigjátszás nem lenne meg... és ez nem lebecsülés, hanem objektív szám. Nekem pl 85 óra volt elsőre, de rommá néztem már előtte streamekből a játékot és amikor szarban voltam youtube stratégiákat tanulmányoztam. Magamtól szerintem egyszerűen a pokolian eldugott dolgai miatt végig se tudtam volna nyomni. És nem azért mert nem tudom megölni a boss-t, hanem mert meg se találom felét se. :wilting:

szerk: a guideok is minimum 70 órát becsülnek rá, rutinos souls rókákkal. Greyfoxnak nemtom mennyi volt. :nemtudom:
Az alap vegig jatszashoz minden bosst le kell nyomni? Namert a howlongtobeat a main storyra 40 orat is, eleg pontos szokott lenni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58991 2021.03.02. 16:49

Micsu írta:Az alap vegig jatszashoz minden bosst le kell nyomni? Namert a howlongtobeat a main storyra 40 orat is, eleg pontos szokott lenni.
Meg 2,5 órás speedrun. Az gondolom szürkeróka szintideje.
/szerk: de én nem egy sima végigjátszásra lőttem be a 100 órát, hanem platinázásra/ezrezésre. Ami a 2,5 végigjátszás és abból egy egész az ~40 órával stimmelhetne is, de mivel DT sok farmolást mondott, így sanszosan nem stimmel, és neki lesz igaza. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2021.03.02. 16:51-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58992 2021.03.02. 16:51

Micsu írta:Az alap vegig jatszashoz minden bosst le kell nyomni? Namert a howlongtobeat a main storyra 40 orat is, eleg pontos szokott lenni.
Büdöséletben le nem nyomja szerintem senki NULLA souls tudással a játékot elsőre. SEN-KI. És ma már Botondon kívül senkinek nincs kb nulla tudása a témában, annyi hatással volt a gamingre.

A howlongtobeatesek meg szénné kamuzzák magukat, hogy mekkora prók. Jóhogy nem a 34 perces any% világrekordot teszik be egy kis ráhagyással. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #58993 2021.03.02. 16:52

DanielT írta:Jóhogy nem a 34 perces any% világrekordot teszik be egy kis ráhagyással. :idiota:
Pedig az lenne releváns! :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58994 2021.03.02. 18:10

DanielT írta:Büdöséletben le nem nyomja szerintem senki NULLA souls tudással a játékot elsőre. SEN-KI. És ma már Botondon kívül senkinek nincs kb nulla tudása a témában, annyi hatással volt a gamingre.

A howlongtobeatesek meg szénné kamuzzák magukat, hogy mekkora prók. Jóhogy nem a 34 perces any% világrekordot teszik be egy kis ráhagyással. :idiota:

Lehet hogy ok is glitchekkel vagy trainerrel nyomtak mint te :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58995 2021.03.02. 18:13

DanielT írta:Nincs mit elrontani. Ahogy azt Greyfox is tudja a saját platinázásából, semmi mást nem kell csinálni, mint 2,5x végigjátszani a játékot és közben szarrá grindolni magad a nyersanyagokból és soulokból amikből le lehet gyártani az összes fegyvert.
Ezen kívül annyira kell figyelni, hogy Frampt-al nem szabad beszélni, hogy 4 kings után megjelenjen Kaathe legalább az egyik végigtolás során.
Értem. Ma már lementek a tűzköpő-vízköpők és végre tudom használni a halberdet. A Dsfix HUD gányolása meg többet árt, mint használ. Folyt. köv. nemsokára. Csak a bénázást tudom garantálni.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #58996 2021.03.02. 19:05

DanielT írta:Elsőre neked 100 óra alatt az alap végigjátszás nem lenne meg... és ez nem lebecsülés, hanem objektív szám. Nekem pl 85 óra volt elsőre, de rommá néztem már előtte streamekből a játékot és amikor szarban voltam youtube stratégiákat tanulmányoztam. Magamtól szerintem egyszerűen a pokolian eldugott dolgai miatt végig se tudtam volna nyomni. És nem azért mert nem tudom megölni a boss-t, hanem mert meg se találom felét se. :wilting:

szerk: a guideok is minimum 70 órát becsülnek rá, rutinos souls rókákkal. Greyfoxnak nemtom mennyi volt. :nemtudom:
Én sem, mert ha jól emlkékszem xbl-ről átkerült steam-re, persze mentés és acsik nélkül :(
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58997 2021.03.02. 19:23

benőmenő írta:Értem. Ma már lementek a tűzköpő-vízköpők és végre tudom használni a halberdet. A Dsfix HUD gányolása meg többet árt, mint használ. Folyt. köv. nemsokára. Csak a bénázást tudom garantálni.
Ez az állandó visszhangzás a From játékok ismerve lehet mert a BBben is állandóan ez a teremhang dominál, engem pl zavar is :ejnye1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58998 2021.03.02. 19:51

Micsu írta:Ez az állandó visszhangzás a From játékok ismerve lehet mert a BBben is állandóan ez a teremhang dominál, engem pl zavar is :ejnye1:
Nyilván a mezőn nincs visszhang, szóval ez neked újdonság, de egy barlangban ez alapvető akusztikai jelenség! :banplz: :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58999 2021.03.02. 19:57

Na az eddig látottak alapján Benő "A" Souls játékos ideális példánya. Ilyen türelmes embert én még nem láttam! :D Metodikusan felőrli először az ellenfelek idegeit, utána pedig a szarukba panírozza őket. :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #59000 2021.03.02. 19:58

DanielT írta:Nyilván a mezőn nincs visszhang, szóval ez neked újdonság, de egy barlangban ez alapvető akusztikai jelenség! :banplz: :nezze:
Ezzel a minoseggel akkor talalkoztam amikor a half lifehoz kijott az eax patch, az tudta ezt 20+ eve :circling:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59001 2021.03.02. 20:31

DanielT írta:Na az eddig látottak alapján Benő "A" Souls játékos ideális példánya. Ilyen türelmes embert én még nem láttam! :D Metodikusan felőrli először az ellenfelek idegeit, utána pedig a szarukba panírozza őket. :eljen: :eljen: :eljen:
Újabb példa: Blighttown halál nélkül elsőre. :wilting: MIEZ.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #59002 2021.03.02. 21:35

DanielT írta:Újabb példa: Blighttown halál nélkül elsőre. :wilting: MIEZ.
Hat van fps :D
Amugy kar volt ezt feldobnod benonek, most meg lejjebb tolta az onbecsulesed :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #59003 2021.03.02. 21:46

Micsu írta:Hat van fps :D
Amugy kar volt ezt feldobnod benonek, most meg lejjebb tolta az onbecsulesed :D
Áh, nincs nekem azzal bajom ha valaki ügyesebb, jobb valamiben stb. Minden elismerésem. DS-ben egyébként az önbecsülésem szilárdan van a mínusz végtelenhez szögelve... imádom, de felismerem hogy mekkora balfasz vagyok hozzá. :D Najó, azért az összes részt+BB végigtoltam, ezt tegyük hozzá, de na.
Avatar
arty

Hozzászólás #59004 2021.03.02. 22:18

aabyssx írta:Ezzel gyagya felfogással engem lehet triggerelni.
de akkor tenyleg ki kell irni hogy third person action adventure game?

meg third person stealth platforming game?

meg third person hackandslash-action-rpg game?

es/vagy ezek rovoditeset?

anno Zó az egyik ratchetnel szallt belem, kb 10 eve.... pedig abban k sokat kellett loni :( de hiaba, akkorse engedte a tps-t.... :D

Benő: nem lesz youtube inkabb? sztem a twicsnel minden jobbkvaliti :( de lehet csak nvidian ;)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #59005 2021.03.02. 22:26

Micsu írta:Az alap vegig jatszashoz minden bosst le kell nyomni? Namert a howlongtobeat a main storyra 40 orat is, eleg pontos szokott lenni.
Nekem a 2 harang úgy, hogy ismerem a játékot most ~8 óra volt. Szóval kb. megvan a tutorial rész. :idiota:
Arty: Youtube-nál a Streaming videóminősége egy fokkal még rosszabb, mint a sima videóké. Azt aláírom, hogy a Twitch app, főleg ha korábbi közvetítéseket néznél vissza az katasztrófa és szégyen.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #59006 2021.03.02. 23:27

arty írta:de akkor tenyleg ki kell irni hogy third person action adventure game?

meg third person stealth platforming game?

meg third person hackandslash-action-rpg game?

es/vagy ezek rovoditeset?

anno Zó az egyik ratchetnel szallt belem, kb 10 eve.... pedig abban k sokat kellett loni :( de hiaba, akkorse engedte a tps-t.... :D

Benő: nem lesz youtube inkabb? sztem a twicsnel minden jobbkvaliti :( de lehet csak nvidian ;)
Azt javasolnám, hogy ne használjunk hibás, elavult rövidítéseket, hanem írjuk le azt, ami jellemzi a játékot.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59007 2021.03.02. 23:35

arty írta:de akkor tenyleg ki kell irni hogy third person action adventure game?

meg third person stealth platforming game?

meg third person hackandslash-action-rpg game?

es/vagy ezek rovoditeset?

anno Zó az egyik ratchetnel szallt belem, kb 10 eve.... pedig abban k sokat kellett loni :( de hiaba, akkorse engedte a tps-t.... :D

Benő: nem lesz youtube inkabb? sztem a twicsnel minden jobbkvaliti :( de lehet csak nvidian ;)
De te akkor sem csak a Ratchetre akartad kiterjeszteni, hanem minden 3D platformerre. A Ratchetnél még elmondható, hogy az is, de azért közelebb áll a Marióhóz, mint Gearshez (és ugye meg is idézi az MDK-t egy kicsit). Talán még a darálda Gladiator is. Nem egy műfaj az Jak & Daxter és a Max Payne, ez van. Ha mondjuk a TPS-ből elhagyod az S-t, mert nagyon tömör akarsz lenni. Először úgyis leírod mire gondolsz: a nézetre, utána már világos, de legalább ugyanúgy érti mindenki itt, és nem szamárság. A HW-n volt erre egy kategória annak idején, nézdahátam néven. Eleve nem is muszáj úgy fogalmazni, hogy muszáj legyen műfajnévvel dobálózni, ez csak becsípődés.

Ezúttal legalább az összevetéseknek volt értelme, mert a nézet miatti irányítási hasonlóságokról, illetve a platformingról (UC és AC) volt szó, ami van ezekben, akármilyen is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59008 2021.03.02. 23:39

arty írta:Cover rémálom... kane and lynch? fuse? vanquish? stb stb stb. vannak bajok MINDENHOL, ebben sincs perfekt rendszer, preferenciák vannak, ami ezekszerint nagyon más nálam és nálad. engem a TR borzalom kiborított, hányinger volt a gyors, de fázishiányos ugráló anim.
A K&L2-ben nagyon szokni kellett, de meg volt a maga logikája, hogy engedett annyira kihúzódni, hogy te fedezékben hidd megad, de szarrá lőttek. Na meg sok fedezék rombolódott is. Ott is a narratívával, a körítéssel nyert értelmet a fura mechanika. Szerintem extreme-en ezerszer nehezebb volt a Demons Soulsnál. Botond, co-op mikor menjen? :hehe:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #59009 2021.03.02. 23:46

Moby írta:Simán. Az izmos nők szenvedéspornó folytatása helyett nekem inkább ebből kéne egy újabb rész.
Csak UC3-4-nél még azt nyomtad, hogy mennyire nem kell ebből több, aztán a Lost Legacy átfordított. Ennek fényében nem meglepő, hogy a 3-4-nél kidőlt Dani is. Másrészt az is látszik, hogy faék alapformula és konstans ND-minőség (ugye Benő?) ide vagy oda, nem kell itt sok hiba ahhoz, hogy szinte a fél topiknak ne működjön igazán egy-egy rész.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #59010 2021.03.03. 07:51

DanielT írta:Áh, nincs nekem azzal bajom ha valaki ügyesebb, jobb valamiben stb. Minden elismerésem. DS-ben egyébként az önbecsülésem szilárdan van a mínusz végtelenhez szögelve... imádom, de felismerem hogy mekkora balfasz vagyok hozzá. :D Najó, azért az összes részt+BB végigtoltam, ezt tegyük hozzá, de na.
dlc?

Vissza: “Leáldozott.hu”