A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Necro

Hozzászólás #58591 2021.02.21. 10:36

Az átlagos szerencsémmel bármikor véget tudnék venni az egész cryptoláznak, elég lenne ha elmennék venni még egy VGA-t a 1070 mellé.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58592 2021.02.21. 10:44

DanielT írta:Egyik barátom lakást vett 2 videókártyás bányászásból... Ha akkor nem hagyom abba, milliárdos lennék. De ha az nem is, százmilliók.

Pokol végignézni ahogy elment mellettem többször a lehetőség mert mindig mondtam, hogy ez már késő... Hát ez van.
Abyval egy matekkurzusra jártatok akkor. :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58593 2021.02.21. 10:47

Botond írta:Abyval egy matekkurzusra jártatok akkor. :)
Utolag konnyu okosnal lenni ;) Semmi nem garantalta hogy a bitcoin barmikor is megint ekkorat fog menni, torvennyekkel is megszopathattak volna, ki tudja ezeket elore, hat nem mi ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58594 2021.02.21. 10:48

Botond írta:Abyval egy matekkurzusra jártatok akkor. :)
Mivanmá'megint? :zavart2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #58595 2021.02.21. 10:59

DanielT írta:Mivanmá'megint? :zavart2:
Tegnap levezette, hogy full bukó hülyeség az egész. Leírtam, hogy elméletben mit kell csinálni, ami ugye Aby szerint pont a hülyeség, mert elavul a gép, nem minden percben jelentkezik az ezerszázalékos profit, stb.
Erre ma beírod, hogy vki azt a hülyeséget csinálta, amit én is kottáztam tegnap, és abból lakást vett. Pedig Aby kiszámolta, hogy full bukó!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2021.02.21. 11:03-kor.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58596 2021.02.21. 11:01

DanielT írta:A harmadik a prevgen mélypont és utána jött a 4. rész, hogy "fogd meg a söröm!"
Eddig egyébként még ez tetszik a legjobban az első három közül. A fosfrém mellé ez már legalább tényleg jól is néz ki (nyilván PS3-as mércével) és több volt a tényleges feladvány mint az előző 2 részben összesen.
Most azért bontránkoztam meg ismét, mert pont a hajóroncsos résznél járok, ami egyrészt önti a rakétavetős, sniperes és elpusztíthatatlan shotis ellenfeleket, másrészt volt már checkpoint glitch és többször bele is ragadtam tereptárgyakba. Mintha csak utólag drótozták volna bele a játék közepébe (?) hogy Vér Istvánék ne pampogjanak a Ft/óra mutató miatt. Se nem látványos, se nem történik semmi érdemben azon túl hogy százával kaszáljuk a koszos kalózokat. De legalább kibukik a fos fedezék rendszer is a kiélezett helyzetek miatt. Full időhúzós, hülyeség.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2021.02.21. 11:04-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58597 2021.02.21. 11:01

Micsu írta:Utolag konnyu okosnal lenni ;) Semmi nem garantalta hogy a bitcoin barmikor is megint ekkorat fog menni, torvennyekkel is megszopathattak volna, ki tudja ezeket elore, hat nem mi ;)
Persze, de a két vga-s miner a töredéke pénzt rizikóta be, mint amit egy átlag dohányos elszívott ugyanezen időszak alatt, vagy egy átlag buliarc elpiált. Szóval nem a házat, asszonyt, gyerekeket, meg a két veséjét tette fel rá, hogy a fej vagy írásban fej lesz, mert ő erősen arra gondol.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58598 2021.02.21. 12:15

Mondom ugy is mar 12 eve soulsoztam utoljara, raneztem erre a Bloodbornera. Az elejen nem messze a bonefire itteni megfelelojetol legyakott valami ogrefele, mondom jatszunk ovatosan, kb 40 percet toltam, szepen nem kapkodva, elmentem a vilag faszara, azt se tudom hova, persze hogy nem talalkoztam “bonefireel”, legyaktak egy utesbol, kezdhettem a palya elejerol, olyan messzirol hogy azt se tudom hogy jussak oda vissza :D, nem biztos hogy kell ez nekem :(
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58599 2021.02.21. 12:27

benőmenő írta:Lusta vagyok most visszakeresni de nem kizárt, mert az első 2 Unchinak is pont olyan fostömlő az irányítása, mint most játszott harmadik résznek.
Az első résznél írtad szerintem, én meg reagáltam rá, hogy panaszkodtam, mint első kontrolleres élményre (ez a demó volt, teljesben löüvöldék közül a Crysis 2 előzte). Mivel ezekkel szoktam meg, és amióta a műfajt kontrollerrel játszom PC-n, az UC3 után volt, nem jött ki nálam ennyire plasztikusan.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58600 2021.02.21. 12:30

benőmenő írta:Eddig egyébként még ez tetszik a legjobban az első három közül. A fosfrém mellé ez már legalább tényleg jól is néz ki (nyilván PS3-as mércével) és több volt a tényleges feladvány mint az előző 2 részben összesen.
Most azért bontránkoztam meg ismét, mert pont a hajóroncsos résznél járok, ami egyrészt önti a rakétavetős, sniperes és elpusztíthatatlan shotis ellenfeleket, másrészt volt már checkpoint glitch és többször bele is ragadtam tereptárgyakba. Mintha csak utólag drótozták volna bele a játék közepébe (?) hogy Vér Istvánék ne pampogjanak a Ft/óra mutató miatt. Se nem látványos, se nem történik semmi érdemben azon túl hogy százával kaszáljuk a koszos kalózokat. De legalább kibukik a fos fedezék rendszer is a kiélezett helyzetek miatt. Full időhúzós, hülyeség.
Talán az is a 3 mélypontja. Ahol lehet, ott a gyári fedezékrendszer helyett shoulder switchcsel állva kell kilőni az objektumok mögül az első rész óta.

Az 1 járműves részeinél mondjuk jobban nálam talán semmi nem lógott ki a szériából.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58601 2021.02.21. 12:44

Micsu írta:Mondom ugy is mar 12 eve soulsoztam utoljara, raneztem erre a Bloodbornera. Az elejen nem messze a bonefire itteni megfelelojetol legyakott valami ogrefele, mondom jatszunk ovatosan, kb 40 percet toltam, szepen nem kapkodva, elmentem a vilag faszara, azt se tudom hova, persze hogy nem talalkoztam “bonefireel”, legyaktak egy utesbol, kezdhettem a palya elejerol, olyan messzirol hogy azt se tudom hogy jussak oda vissza :D, nem biztos hogy kell ez nekem :(
Szaladgálj tét nélkül össze-vissza és próbáld kiismerni a pályát és shortcutokat nyitni. Ellenfelek mellett fuss el simán és ne szedegess semmit. Amikor már kezded érteni merre vagy, akkor lehet takarítani.
Avatar
arty

Hozzászólás #58602 2021.02.21. 13:10

deep írta:Ez most gondolom poén kérdés akart lenni. :D
Kivételesen nem :)
szal? miért sackboy a mario world 3d helyett?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58603 2021.02.21. 13:11

DanielT írta:Szaladgálj tét nélkül össze-vissza és próbáld kiismerni a pályát és shortcutokat nyitni. Ellenfelek mellett fuss el simán és ne szedegess semmit. Amikor már kezded érteni merre vagy, akkor lehet takarítani.
Igen mar a desnel megtanultam hogy teljesen mas jatekstilust kell abszolvalni mint mas jatekok eseteben. Egyebkent tetszene majd meg rapobalok, nameg sajna szarul is fut, szemem kifolyik tole :fogmosas:
Avatar
arty

Hozzászólás #58604 2021.02.21. 13:19

Zóanagyvarázsló írta:Videókon olyanokat rángatott, hogy azt a 30 fps-t se hiszem el fixnek. A PC-s eurotrash Gothic 1 gyári 27 fps-ét idézte, de az legalább megbarkácsolható fix 60-ra. Bár azt írod, a Zelda is, csak nem a sajátbplatformján.
annyira azért tuti h nem szar a helyzet, mint a "bezzegps2nminden60fpsvolt" korszak műremekei... nem óriási a merítésem, de amivel komolyabban játszottam és nem railshooter, óriási bajok vannak. a 27fps nem kellemes, de játszható, míg a ps2-n ilyen 10frémekkel kell sokszor küzdeni - gyalázat :(

de majd 5 év mulva térjünk erre vissza, addigra kompetensebb leszek a verdikthez! :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58605 2021.02.21. 13:25

arty írta:annyira azért tuti h nem szar a helyzet, mint a "bezzegps2nminden60fpsvolt" korszak műremekei... nem óriási a merítésem, de amivel komolyabban játszottam és nem railshooter, óriási bajok vannak. a 27fps nem kellemes, de játszható, míg a ps2-n ilyen 10frémekkel kell sokszor küzdeni - gyalázat :(

de majd 5 év mulva térjünk erre vissza, addigra kompetensebb leszek a verdikthez! :D
Tehát van szarabb a Switchnél! Értem, hogy ez fricska aaby felé, de én azt nézem, hogy milyen minőségben szoktam játszani, és ahhoz képest ijesztő volt. Nyilván nem a DOS-os PoP vagy a PS3-as DeS a mérce. A 27 fps viszont eléggé messze van a rendszeresen megélt fix 60-tól. Túl frissek még a sebek, melyeket a PS3-ra váltás okozott 2012-ben, azóta nem szívesen nyúlok inferior géphez.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58606 2021.02.21. 13:28

arty írta:Kivételesen nem :)
szal? miért sackboy a mario world 3d helyett?
Mario 3d van ps5re?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58607 2021.02.21. 13:43

Botond írta:Amúgy Aby, a charton amit linkeltél azon azt látni, hogy az volt okos, aki 2017 októberében felvásárolta a hugyért-szarért kiárusította 570eseket, beállította a garázsba őket tömegesen ETH-et bányászni, és aztán évekig bólogatott neked, amikor ilyen ügyesen kiszámoltad neki, hogy így hülyeség, úgy nem éri meg, és ma meg eladta az ETH-et végtelen zsugáért, meg az 570eseket annyi pénzért, hogy a veled szembelévő telket meg tudja venni, és egy óriásplakátra kirakhassa a vigyorgó képet, ahogy a Bahamákon két szőkét cumiztat azzal a felirattal, hogy na ki számolt jól?! :)
Majd figyeld, hogy én milyen óriásplakátot fogok tudni állítani Neked. Egyelőre egy képeslapot tudok talán küldeni majd a beszart GPU-mról.
Amúgy Te hány GPU-t is üzemeltetsz, ha látod, hogy milyen tuti üzlet? Mert ha valaki ennyire vágja és nem fektet be, az ám az igazi zseni.
Avatar
arty

Hozzászólás #58608 2021.02.21. 13:47

Micsu írta:Mario 3d van ps5re?
deepet megbüntette a sors egy switch-el, ha jól értem az elmult időszak történéseit :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58609 2021.02.21. 13:48

Castle82 írta:Milyen érdekes itt nem zavar senkit a környezetszennyezés, az a brutális energiaválság amit okoz ami miatt egyes országoknál áramkimaradásokat okoznak a bányászfarmok.
Ezért írtam, hogy megkérdőjelezhető az etikussága. Mondjuk nekem van problémám a "hagyományos" pénz és annak értékének etikusságával is...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58610 2021.02.21. 13:51

arty írta:deepet megbüntette a sors egy switch-el, ha jól értem az elmult időszak történéseit :D
Nagy csalodas lenne ha nem szabadult volna meg tole azonnal :D
Avatar
arty

Hozzászólás #58611 2021.02.21. 14:03

aabyssx írta:Innen mekkorát lehet esni...
Kép
2017 nyarán, amikor megvettem a 1080TI-t, futtattam egy 24 órás bencsmárkot ETH-ra és az jött ki, hogy MA még megéri, de holnap?
mellette szólt, hogy akkor élesedett a napelemes rendszerem is, gondoltam arra is h csak 9-17-ig termelek és akkor az ráadásul ZŐD is!
de a teszt után végül arra jutottam, hogy nincs benne elég nagy pénz... 1 hónappal későbbre jókorát nehezedett a bányászat, az árfolyam szépen lefelé szállingózott, szal mondtam is magamnak, hogy NAUGYE és dícsértem az eszem, hogy "időben" kiszálltam :D

haver még nyomta sokáig, s bár a társasház áramszámláját csapolta, egy idő után így is olyan kicsi lóvé jöbb be belőle (2 vagy 3 db 7950-el asszem), hogy végül párszázezres pluszal kiszállt belőle (egyszer fel is törték az egyik walletjét, meg volt h lelépett a walletjével a "szolgáltató" (már nem emlékszem pontosan a kifejezésekre :D ), 2-3 lépésben lehetett forintra váltani, adózáspara, stb, elege lett)
... akkor nem bánta meg, hogy beszállt, most azt bánja, hogy akkor kiszállt - pár tízmillával szegényebb így :D

a százalékos emelkedésekről... talán 2 hónapja, karácsonykor beszéltük (ezzel a bányászhaverral), hogy úristen, btc 27k, ittavége, mekkora barmok voltunk, stb stb stb.
mennyi most? 50k? vagy már megvan a duplája? :D

én tényleg csak egy dolgot szeretnék: hogy kidurranjon a "lufi" és végelegyen ennek a semmiresejó környezetpusztításnak
a kártyaárak egyelőre nem érdekelnek, röhögök a pécényomoron, de ha ma tönkremegy a 1080 akkor jövök zokogni! :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #58612 2021.02.21. 14:07

aabyssx írta:Majd figyeld, hogy én milyen óriásplakátot fogok tudni állítani Neked. Egyelőre egy képeslapot tudok talán küldeni majd a beszart GPU-mról.
Amúgy Te hány GPU-t is üzemeltetsz, ha látod, hogy milyen tuti üzlet? Mert ha valaki ennyire vágja és nem fektet be, az ám az igazi zseni.
A pénz nem minden, és ekörül a dolog körül sok érdekes dolog van, ami távol tart.
Avatar
arty

Hozzászólás #58613 2021.02.21. 14:10

Micsu írta:Nagy csalodas lenne ha nem szabadult volna meg tole azonnal :D
csak a mario 3d world miatt megéri az a gép... (pláne, hogy/ha maga a "téma", azaz a 3d platforming bejön (de deepnél ez pizitiv, ld sackboy/astro játszás!))

de van más is (igaz, az is mario és donkey kong :D ), ill. pár sega retro cucc is csak oda jött ki :(
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58614 2021.02.21. 14:14

Botond írta:A pénz nem minden, és ekörül a dolog körül sok érdekes dolog van, ami távol tart.
Ebbe a kriptoba az embernek a jovedelmenek kis reszet erdemes fektetni okosok szerint, en igy tettem :P
Avatar
arty

Hozzászólás #58615 2021.02.21. 14:31

phpBB [media]


tegnap megnéztem és felelevenítettem a korszakot... 2005 tavasza.
- egy SM2.0-ás radeon x800pro-m volt: óriási pofonként ért, hogy SM3.0 kell, hogy a játék egyáltalán elinduljon (nvidia akkor is nvidia volt). SM2.0 pecs később jött csak!!!
- pécéonly voltam, ezerrel warezoltam mindent, ezen a "szaron" meg starforce volt és egy évig nem törték fel... ez akkoriban ~példátlan helyzet volt
- de persze nem vettem nvidiát és nem vettem meg a játékot se, csak fájt a szívem :D

aztán végül feltörték, addigra asszem éppen egy 7900gt-m volt (amit elég gyorsan cseréltem 1950gt-re, valszeg azon ment végig a CT) és... imádtam a játékot.
még akkor is fantasztikusan festett, "jól" is futott, azóta is minden splintert végigjátszok (van amit többször is), egyik kedvenc szériám (aminek kb mára vége :( )

tavalyelőtt(?) megvettem az eredeti trilógiát ps3-ra, pár óra bele is ment az első részbe (nem akartam pécén szopni az első kettővel), de olyan szinten szaggat, hogy izgalmasabb helyzet = game over (általában esélyem nincs fejest osztani). majd most megnézem a CT-t, hogy milyen mégis.

azóta xboxon elérhetők lettek az eredei xboxos verziók 4k-ban (és meg is vannak lemezen), szal nehéz döntés, melyiket preferáljam (nemtom unlockolt-e a frém, az pláne izgalmas távlat lenne a seriesXen, mert gondolom fix60at jelentene). kár h a DF nem vesézte ki rendesebben az elérhető opciókat :(

egyelőre installálódik a Rage2 gpassból, végre eljutottam(vagy lesüllyedtem) idáig :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2021.02.21. 14:33-kor.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #58616 2021.02.21. 14:32

arty írta:ennek a semmiresejó környezetpusztításnak(
És tényleg, ebbe még sosem gondoltam bele :eljen: . +1 ok, hogy gyűlöljem az egészet. Remélem kipukkad és eltűnik örökre.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58617 2021.02.21. 14:35

Hogyan is jut barkinek eszebe ps3ra multiplatform jatekot venni, mar akkor is kivoltam kb mindtol, most meg szanalmasabb lehet.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #58618 2021.02.21. 14:38

arty írta:tegnap megnéztem és felelevenítettem a korszakot... 2005 tavasza.
Imádtam. Akkor még nem voltam ekkora 60fps ribi, simán végignyomtam sztem 20-25fps-el. A szinkronhangok. áá.. perfekt.
Avatar
deep

Hozzászólás #58619 2021.02.21. 14:49

arty írta:deepet megbüntette a sors egy switch-el, ha jól értem az elmult időszak történéseit :D
Csak megvette valami barom, 1000 forintomba került a 35 óra zelda.
Avatar
deep

Hozzászólás #58620 2021.02.21. 15:00

arty írta:csak a mario 3d world miatt megéri az a gép... (pláne, hogy/ha maga a "téma", azaz a 3d platforming bejön (de deepnél ez pizitiv, ld sackboy/astro játszás!))

de van más is (igaz, az is mario és donkey kong :D ), ill. pár sega retro cucc is csak oda jött ki :(
3D platformingot imádom, de belenéztem YT-n a mario Odyssey-be, és az én gyomrom ezt már nem veszi be.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58621 2021.02.21. 16:17

arty írta:tegnap megnéztem és felelevenítettem a korszakot... 2005 tavasza.
- egy SM2.0-ás radeon x800pro-m volt: óriási pofonként ért, hogy SM3.0 kell, hogy a játék egyáltalán elinduljon (nvidia akkor is nvidia volt). SM2.0 pecs később jött csak!!!
Nekem ebből az időszakból az van meg, hogy a Radeon 9200-at, vagy mim volt az első "rendes" gépben a használtan kukázott 486-os után és a Serious Sam 2-höz is muszáj volt a Shader Model 3. így vettünk bele egy 7300GT-t, majd hoztam haza a friss, ropogós warez Serious Sam 2-t és kurvára nem indult el, hiába volt az új kártya. Végül vasárnaponként játszottam ki a nagybátyám gépén először a Komoly Sámuel kettőt. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58622 2021.02.21. 16:52

A Dualsense kontrollerem ma beadta a kulcsot. Eltört a jobb ravaszban a rugó. Eddig csak driftelt, mostmár törött is. 3 hónap alatt ez nemrossz teljesítmény a szonitól :bdead:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58623 2021.02.21. 16:56

Greyfox írta:És tényleg, ebbe még sosem gondoltam bele :eljen: . +1 ok, hogy gyűlöljem az egészet. Remélem kipukkad és eltűnik örökre.
Én ezzel a bányászkódással úgy vagyok, hogy végeredményben árulhatnék drogot is, nem nagy ügy, de nem azért nem csinálom, mert fosok a böritől, hanem azé főleg, mert kibaszottul nem fér bele a világképembe. Ahogy a PS5 nyerészkedés, vagy a fidesz tagság sem. Valahogy van a pénzkeresésnek azon formája, aminél már tudom azt mondani, hogy ettől jobb a nem-kereset is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58624 2021.02.21. 16:59

deep írta:3D platformingot imádom, de belenéztem YT-n a mario Odyssey-be, és az én gyomrom ezt már nem veszi be.
Pedig zseniális. Fiam 2x, én egyszer pörgettem végig, és még a lányom is majdnem végigért rajta, pedig ő aztán nem nagy gémer.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58625 2021.02.21. 17:00

deep írta:3D platformingot imádom, de belenéztem YT-n a mario Odyssey-be, és az én gyomrom ezt már nem veszi be.
A mario odyssey nálam sem ütött akkorát, szerintem a sackboy simán jobb nála.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58626 2021.02.21. 17:07

Moby írta:A Dualsense kontrollerem ma beadta a kulcsot. Eltört a jobb ravaszban a rugó. Eddig csak driftelt, mostmár törött is. 3 hónap alatt ez nemrossz teljesítmény a szonitól :bdead:
Szal' akkor nem csak, hogy senki nem fogja használni egyik fícsört se, de neked is első dolgod lesz kikapcsolni a következőnél. :taps:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58627 2021.02.21. 17:12

DanielT írta:Szal' akkor nem csak, hogy senki nem fogja használni egyik fícsört se, de neked is első dolgod lesz kikapcsolni a következőnél. :taps:
És ha kikapcsolom a fícsöröket, akkor vajon mitől nem fog eltörni a rugó, ami az alap ellenállást adja a triggernek?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58628 2021.02.21. 17:14

Moby írta:És ha kikapcsolom a fícsöröket, akkor vajon mitől nem fog eltörni a rugó, ami az alap ellenállást adja a triggernek?
Amitől nem tört el a DS4-ben sem. Legalábbis szerintem ez egy nem létező probléma volt. Aztán a franc se tudja, soha nem ment tönkre kontrollerem emlékeim szerint.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58629 2021.02.21. 17:16

Moby írta:A mario odyssey nálam sem ütött akkorát, szerintem a sackboy simán jobb nála.
Egy pályát nem tudtam megcsinálni az Odyssey -ből, annyira untam és taszított. Pedig a Galaxykat imádtam, szal' túl tudom magam tenni a Nintendo gyűlöleten.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58630 2021.02.21. 17:17

Micsu írta:Igen mar a desnel megtanultam hogy teljesen mas jatekstilust kell abszolvalni mint mas jatekok eseteben. Egyebkent tetszene majd meg rapobalok, nameg sajna szarul is fut, szemem kifolyik tole :fogmosas:
Én pedig megvettem ma a Dark Souls remastert... Deep a tanúja, hogy nem kellene nekem tanácsot adni Souls ügyben senkinek... úristen mit műveltem... :idiota: Aztán most leírást kellett keresnem, hogy hogyan megyek le lower undead burgbe, mert ha agyonvertek volna se tudtam megmondani. :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58631 2021.02.21. 17:20

DanielT írta:Amitől nem tört el a DS4-ben sem. Legalábbis szerintem ez egy nem létező probléma volt. Aztán a franc se tudja, soha nem ment tönkre kontrollerem emlékeim szerint.
Ebből én csak annyit tudok leszűrni, hogy akkor érdemes lenne olyan rugót használni a DSe-ben is, mint a DS4-ben. A trigger effect most is működik a kontrollerben. Nem az baszódott el rajta.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58632 2021.02.21. 17:49

Úristen micsoda használhatatlan szemét hulladék mocsok ez a Win10. Most épp a 2 képernyő kezelés extrém feladatát képtelen megoldani. Van egy ablakom amit nem tudok megfogni, mindkét képernyőn látszik belőle valamennyi. A teteje nem, mozdíthatatlan, billentyűkombóval kellett átméreteznem, ami nyilván nagyon megy egy átlag usernek.

És ha átdobom 1x a másik képernyőre, akkor nem csinál semmit. Átdobom megint ugyanúgy, akkor meg jó.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #58633 2021.02.21. 17:56

Moby írta:Én ezzel a bányászkódással úgy vagyok, hogy végeredményben árulhatnék drogot is, nem nagy ügy, de nem azért nem csinálom, mert fosok a böritől, hanem azé főleg, mert kibaszottul nem fér bele a világképembe. Ahogy a PS5 nyerészkedés, vagy a fidesz tagság sem. Valahogy van a pénzkeresésnek azon formája, aminél már tudom azt mondani, hogy ettől jobb a nem-kereset is.
:eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58634 2021.02.21. 18:12

Továbbá meg vagyok győződve róla, hogy LEHETETLEN platinázni a DS-t. Hát egy totális őrület még egy fegyver trofit is megszerezni, nemhogy nyócat vagy amennyit kell. És akkor még ott a többi iszonyatosan összetett agybaj.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58635 2021.02.21. 18:24

DanielT írta:Továbbá meg vagyok győződve róla, hogy LEHETETLEN platinázni a DS-t. Hát egy totális őrület még egy fegyver trofit is megszerezni, nemhogy nyócat vagy amennyit kell. És akkor még ott a többi iszonyatosan összetett agybaj.
Gears2 ezrezésbe ülj bele, ha ráérsz. Nekem 1,5 végigjátszással van benne 500 killem, és csak 100.000 kell az egyik acsihoz. :banplz: Plusz a multi része nyilván halott, szóval az acsik fele eleve felejtő, de szerintem a 100k-s után is ráérsz emiatt aggódni.
Avatar
deep

Hozzászólás #58636 2021.02.21. 19:27

DanielT írta:Továbbá meg vagyok győződve róla, hogy LEHETETLEN platinázni a DS-t. Hát egy totális őrület még egy fegyver trofit is megszerezni, nemhogy nyócat vagy amennyit kell. És akkor még ott a többi iszonyatosan összetett agybaj.
Mondanám, hogy hold my beer, de még túl élénken él bennem a DeS Remaster :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58637 2021.02.21. 19:35

Botond írta:Gears2 ezrezésbe ülj bele, ha ráérsz. Nekem 1,5 végigjátszással van benne 500 killem, és csak 100.000 kell az egyik acsihoz. :banplz: Plusz a multi része nyilván halott, szóval az acsik fele eleve felejtő, de szerintem a 100k-s után is ráérsz emiatt aggódni.
De csak a 700 acsis Master Chief Collection után vágjon bele! :hehe:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58638 2021.02.21. 19:53

Botond írta:Gears2 ezrezésbe ülj bele, ha ráérsz. Nekem 1,5 végigjátszással van benne 500 killem, és csak 100.000 kell az egyik acsihoz. :banplz: Plusz a multi része nyilván halott, szóval az acsik fele eleve felejtő, de szerintem a 100k-s után is ráérsz emiatt aggódni.
Horda mód nem számítana bele? Gondolom ott lehet(ett?) ezrével trancsírozni a botokat.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #58639 2021.02.22. 07:02

DanielT írta:Úristen micsoda használhatatlan szemét hulladék mocsok ez a Win10. Most épp a 2 képernyő kezelés extrém feladatát képtelen megoldani. Van egy ablakom amit nem tudok megfogni, mindkét képernyőn látszik belőle valamennyi. A teteje nem, mozdíthatatlan, billentyűkombóval kellett átméreteznem, ami nyilván nagyon megy egy átlag usernek.

És ha átdobom 1x a másik képernyőre, akkor nem csinál semmit. Átdobom megint ugyanúgy, akkor meg jó.
win+shift + jobb v. bal nyíl?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58640 2021.02.22. 08:10

TasManXT írta:win+shift + jobb v. bal nyíl?
Jaja, írtam is, hogy billentyűzet kombóval kellett megoldani, ezt ismertem. :eljen: De ez egyszerűen nevetséges.

Aztán tegnap a Skype call közben nem volt mikrofonom. Pénteken még működött és mozog is az equalizer visszajelző.

Lehetetlen feladatok ezek 2021-ben!
Avatar
Botond

Hozzászólás #58641 2021.02.22. 08:18

DanielT írta:Jaja, írtam is, hogy billentyűzet kombóval kellett megoldani, ezt ismertem. :eljen: De ez egyszerűen nevetséges.

Aztán tegnap a Skype call közben nem volt mikrofonom. Pénteken még működött és mozog is az equalizer visszajelző.

Lehetetlen feladatok ezek 2021-ben!
A topikban Arty a skype guru, őt kérdezd mi lehet a megoldás! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58642 2021.02.22. 08:31

Botond írta:A topikban Arty a skype guru, őt kérdezd mi lehet a megoldás! :banplz:
Szerintem mint minden esetben: a Windows eltávolítása a képletből. Esküszöm inkább használom telón és mittomén átküldöm a képét a tévére ha képernyőmegosztás van.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58643 2021.02.22. 08:43

DanielT írta:Szerintem mint minden esetben: a Windows eltávolítása a képletből. Esküszöm inkább használom telón és mittomén átküldöm a képét a tévére ha képernyőmegosztás van.
Telefonos skype a fő specialitása! :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58644 2021.02.22. 11:59

Botond írta:Telefonos skype a fő specialitása! :idiota:
Nekem meg a Dark Souls.

Majdnem uninstalláltam a nyolcadik ilyen után.

phpBB [media]
Avatar
Necro

Hozzászólás #58645 2021.02.22. 12:11

DanielT írta:Nekem meg a Dark Souls.

Majdnem uninstalláltam a nyolcadik ilyen után.

Szerintem szokj le arról hogy bárminek hátat fordítassz bármikor, kiéve ha egy fél pályával arrébb akarsz futni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58646 2021.02.22. 12:12

DanielT írta:Nekem meg a Dark Souls.

Majdnem uninstalláltam a nyolcadik ilyen után.

[video]https://video.twimg.com/ext_tw_video/1363801283698843649/pu/vid/1280x720/T2GcX1HWum_RgtaY.mp4?tag=10[video]
Mondtam en hogy futoszimulator :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #58647 2021.02.22. 12:21

Micsu írta:Mondtam en hogy futoszimulator :D
Ez Abynak való walkingsim!
Avatar
arty

Hozzászólás #58648 2021.02.22. 12:35

deep írta:3D platformingot imádom, de belenéztem YT-n a mario Odyssey-be, és az én gyomrom ezt már nem veszi be.
az odyssey egy TPS :D

phpBB [media]

ez meg a nintendós sackboy, csak márióval ;)

de akkó mindegy, ha máris kiszálltál....
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58649 2021.02.22. 15:01

DanielT írta:Nekem meg a Dark Souls. Majdnem uninstalláltam a nyolcadik ilyen után.
https://video.twimg.com/ext_tw_video/1363801283698843649/pu/vid/1280x720/T2GcX1HWum_RgtaY.mp4?tag=10
Cuki. Az Anor Londo íjászos részről mikrofonos videót kérnék majd. :taps:
Avatar
arty

Hozzászólás #58650 2021.02.22. 18:54

arty írta:DF splinter cell comp

tegnap megnéztem és felelevenítettem a korszakot... 2005 tavasza.
- egy SM2.0-ás radeon x800pro-m volt: óriási pofonként ért, hogy SM3.0 kell, hogy a játék egyáltalán elinduljon (nvidia akkor is nvidia volt). SM2.0 pecs később jött csak!!!
- pécéonly voltam, ezerrel warezoltam mindent, ezen a "szaron" meg starforce volt és egy évig nem törték fel... ez akkoriban ~példátlan helyzet volt
- de persze nem vettem nvidiát és nem vettem meg a játékot se, csak fájt a szívem :D

aztán végül feltörték, addigra asszem éppen egy 7900gt-m volt (amit elég gyorsan cseréltem 1950gt-re, valszeg azon ment végig a CT) és... imádtam a játékot.
még akkor is fantasztikusan festett, "jól" is futott, azóta is minden splintert végigjátszok (van amit többször is), egyik kedvenc szériám (aminek kb mára vége :( )

tavalyelőtt(?) megvettem az eredeti trilógiát ps3-ra, pár óra bele is ment az első részbe (nem akartam pécén szopni az első kettővel), de olyan szinten szaggat, hogy izgalmasabb helyzet = game over (általában esélyem nincs fejest osztani). majd most megnézem a CT-t, hogy milyen mégis.

azóta xboxon elérhetők lettek az eredei xboxos verziók 4k-ban (és meg is vannak lemezen), szal nehéz döntés, melyiket preferáljam (nemtom unlockolt-e a frém, az pláne izgalmas távlat lenne a seriesXen, mert gondolom fix60at jelentene). kár h a DF nem vesézte ki rendesebben az elérhető opciókat :(

egyelőre installálódik a Rage2 gpassból, végre eljutottam(vagy lesüllyedtem) idáig :D
na, beleástam magam kicsit a ps3as verzába:
- az első rész 1080p-ben renderel, akkor is ha a kijelzőt butítom 480i-re akár -> szaggatáson nem tudok segíteni
- teljesen instabil a 4:3/16:9 kezelése, a CRT-n nyujtott volt 4:3-ban is, a szélesvásznu plazmán 720p mellett meg vissza-visszaugrott 4:3-ra
- corrupt lett a quicksavem (betöltés után ps3 ujraindult), korábbi mentés miatt a fél pályát kellett végigtolni, de beszippantott és tegnap este le is toltam. majd folytatom, még így szaggatva is vonz

a chaos theory valahol félúton van a pc és az xbox verza között:
- ez már csak 720p-ben renderel, ezért első pálya alapján sokkal jobb lesz frém
- de a 4:3/16:9 itt is bebuggolt a CRT-n (ps3 4:3 480i és a játék nyujtott volt vertikálisan :( )
- árnyékok, effektek kicsit a pécésnél szarabb felbontásúak (árnyékok!) és nincs "hdr" sem
- de még így is mocsokjól néz ki, a mai napig
- tuti h újrajtszom, de csak annyi biztos h nem pécén fogok térdig gázolni a gányban :D (starforce és gamepad jó előjel! :D )

Micsu írta:Hogyan is jut barkinek eszebe ps3ra multiplatform jatekot venni, mar akkor is kivoltam kb mindtol, most meg szanalmasabb lehet.
ha ez nekem jött: mintha lett volna választásom :D
ez a hd remazter trilógia NEM jött ki xboxra, hiszen ott a bw compat miatt nyomhattad (volna) az xboxos verzákat (és akkoriban még nem one-on, 4k-ban!)
azt várná az ember, hogy egy prevgen fosit azé' elmozgat a pisihárom úgyahogy....
Avatar
arty

Hozzászólás #58651 2021.02.22. 18:58

DanielT írta:Egy pályát nem tudtam megcsinálni az Odyssey -ből, annyira untam és taszított. Pedig a Galaxykat imádtam, szal' túl tudom magam tenni a Nintendo gyűlöleten.
galaxyt egyértelműen előbb tolnám, mint az odysseyt :) persze nem wii-n....... (mivel kötelezően csapkorászós)

de a 3D world mellett semmiféle másik marionak nincs most létjogosultsága :D

---

BTW terv szerint beleugrottam a Rage2-be: az első 10 perc egyértelműen 10/10, olyan smooth, hogy érzésre 240fps (de ebben hol a perf/kvali kapcsoló xboxon???) - nyilván segít, hogy a 10frémes ps2es soldier of fortune után nyomom (és nem rage1 után közvetlenül, ami szintén iszonyat jó volt így 2020-ban! amit a tex minőség mellett akár ps3on is bevállalhattam volna egyébként...)

naszal, pazar ahogy indul, DE............ de a harmadik órára előjött az openworldség betegség :( menjide menjoda, semmi lineáris sztori, meh.
pedig elvben ez a rage1 közvetlen folytatása, aminek kvázi nem volt vége (egyszercsak abbamaradt a játék :D ).

namindegy, kíváncsi vagyok milyen lesz, eddig jó, de ÖSSZESSÉGÉBEN 10/10 nem tudom hogy lehet ez... (a fegyverek, hangok, mozgás, ragdoll az 10/10, nem kérdés!)

---

az a darkszósz video... az nem valami gagyi mob?!
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2021.02.22. 19:06-kor.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #58652 2021.02.22. 19:02

Mintha valaki itt említette volna a snackboy -t, hogy meg van neki. Ha lemezes, nem akarja eladni? Vinném.
Avatar
arty

Hozzászólás #58653 2021.02.22. 19:05

Kandurex írta:Mintha valaki itt említette volna a snackboy -t, hogy meg van neki. Ha lemezes, nem akarja eladni? Vinném.
szupportáld má' meg a szotyit, méginkább a sumo digitalt kicsit :)
ez a játék PONT rászorulna... és megérdemelné... (videok és deep alapján)

naa! léccilécci! :)
Avatar
deep

Hozzászólás #58654 2021.02.22. 19:28

Kandurex írta:Mintha valaki itt említette volna a snackboy -t, hogy meg van neki. Ha lemezes, nem akarja eladni? Vinném.
Még tolom, de ja, én is újan vettem mert egy darabot nem láttam belőle használtan sehol se.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #58655 2021.02.22. 20:34

DanielT írta:Nekem meg a Dark Souls.

Majdnem uninstalláltam a nyolcadik ilyen után.

rofl.avi
Ha 50 órán át nézem sem fogom megérteni mi a jó ezekben, de talán jól is van ez így.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #58656 2021.02.22. 21:00

deep írta:Még tolom, de ja, én is újan vettem mert egy darabot nem láttam belőle használtan sehol se.
dobj egy üzit, ha eladod :worship:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58657 2021.02.22. 21:11

deep írta:Még tolom, de ja, én is újan vettem mert egy darabot nem láttam belőle használtan sehol se.
Van egy tök jóka oldalacska, ez a játékaim.hu. Na én pölö tt vettem kódot hozzá 10-ért.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58658 2021.02.22. 21:26

A ZacsiJancsi tuti még idén PS+ játék lesz.
Avatar
eje75

Hozzászólás #58659 2021.02.22. 21:44

Tudom uncsi, de akinek hiányoztak a nagyfelbontású videók, az most örülhet... fantasztikus felvételek....
phpBB [media]
Avatar
deep

Hozzászólás #58660 2021.02.22. 22:37

Moby írta:Van egy tök jóka oldalacska, ez a játékaim.hu. Na én pölö tt vettem kódot hozzá 10-ért.

MINDENHOL IS NÉZTEM. Nem volt sehol semmilyen se.

Vissza: “Leáldozott.hu”