A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
deep

Hozzászólás #58521 2021.02.18. 21:49

Kezdtem a Zsákfiút ps5-ön. Ez egy egész aranyos, vicces platformjáték benyomását kelti eddig. Már már astro's playroom magasságokba emelkedik.
Avatar
eje75

Hozzászólás #58522 2021.02.18. 21:49

élőben megy a Perseverance rover leszállása a Marsra...eléggé izgi... utolsó stage
Avatar
eje75

Hozzászólás #58523 2021.02.18. 22:01

eje75 írta:élőben megy a Perseverance rover leszállása a Marsra...eléggé izgi... utolsó stage
Pfüüü...lent van... leszállni egy idegen bolygón: hihetetlen.... ez majdnem annyira nehéz dolog, mint PS5-öt szerezni 4 hónappal a megjelenése UTÁN :banplz:
Avatar
deep

Hozzászólás #58524 2021.02.18. 22:31

eje75 írta:élőben megy a Perseverance rover leszállása a Marsra...eléggé izgi... utolsó stage

Tegnap beállítottam rá emlékeztetőt YT-on. Nyilván egy mukkot se szólt semmilyen formában.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58525 2021.02.18. 22:45

arty írta:sztím?! egy ekkora csoda hogyhogy nem epikre jön?! :wilting:

amugymeg szigma=szar. aabyssx egykori beszámolója alapján vér sincs benne, csak lila füst :D (túlzok!)
A Sigma 1-ben van vér, a Sigma 2 a csillámpónis.
Avatar
arty

Hozzászólás #58526 2021.02.18. 22:49

deep írta:Kezdtem a Zsákfiút ps5-ön. Ez egy egész aranyos, vicces platformjáték benyomását kelti eddig. Már már astro's playroom magasságokba emelkedik.
mérnem a mario 3d worldöt??

amugy UTÁNA a sackboy is kötelező, nyilván, csak ott a 4 kontroller ilyen csini 100k magassága :D kösszony..... valszeg pisinégyen kell majd letolni :/
Avatar
eje75

Hozzászólás #58527 2021.02.18. 22:51

:help: q
deep írta:Tegnap beállítottam rá emlékeztetőt YT-on. Nyilván egy mukkot se szólt semmilyen formában.
Én is, de nekem se.. Nekem az még sose működött..
Avatar
arty

Hozzászólás #58528 2021.02.18. 23:02

Zóanagyvarázsló írta:A Sigma 1-ben van vér, a Sigma 2 a csillámpónis.
:worship:
Oh. Még sose néztem meg... a Blackel futottam jópár kört (még anno xboxon, utána 360on is), de sokra még ninja dogként se vittem. A 360as NG2 könnyedebbnek tűnt (mega-easyn), de egy idő után problémás (értsd: nem játszottam pár hétig és ennyivót, elfelejtettem, újra kellett volna kezdeni -> backlogba vele).
A sigmát meg megvettem (ócsóvót), de valahogy összekeveredett bennem, hogy melyik bénább és elfelejtődött... (sigma2 nincs meg - ezekszerint szerencsére!)

Kíváncsi leszek a 4k-s xboxos verzákhoz képest mit tudnak ezek, szerintem a black is baromi jól néz ki, a mai napig.
Ha lenne bennük a ninja dognál is easybb mód, bajban lennék :D
Avatar
deep

Hozzászólás #58529 2021.02.18. 23:36

arty írta:mérnem a mario 3d worldöt??

amugy UTÁNA a sackboy is kötelező, nyilván, csak ott a 4 kontroller ilyen csini 100k magassága :D kösszony..... valszeg pisinégyen kell majd letolni :/
Ez most gondolom poén kérdés akart lenni. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58530 2021.02.19. 09:57

deep írta:Kezdtem a Zsákfiút ps5-ön. Ez egy egész aranyos, vicces platformjáték benyomását kelti eddig. Már már astro's playroom magasságokba emelkedik.
Hold fizika/gravitáció van még mindig?
Avatar
Mekee

Hozzászólás #58531 2021.02.19. 10:05

eje75 írta:élőben megy a Perseverance rover leszállása a Marsra...eléggé izgi... utolsó stage
Néztem én is, fasza, várom a fincsi felvételeket.
Vicces hogy itt is jött a sok fanyalgó, higy mié animációt látunk, éshogy mié nincs live adás 8kban. Tényleg fingja SINCS sokmindenkinek milyen messze is van aza messze, hiszen van ilyan naprendszer anim, amin szinte összeér a 2 bolygó :pardon1:
Avatar
Necro

Hozzászólás #58532 2021.02.19. 10:31

Kiröhögtem az animációkat. Közvetítsenek látványosan ha van mit látványosan közvetíteni, de ha nincs akkor ilyen szarokat inkább ne. Nem hittem el, röhögtem, kikapcsoltam, kurva gáz.
Avatar
deep

Hozzászólás #58533 2021.02.19. 10:44

DanielT írta:Hold fizika/gravitáció van még mindig?
Nem, teljesen emészthető, rendes platform játék lett ez ránézésre. Ötletek is vannak, eddig 3 pályát nyomtam le. Astro szerű a cucc.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58534 2021.02.19. 12:01

phpBB [media]

Nem gyozott meg.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58535 2021.02.19. 12:05

Micsu írta:Nem gyozott meg.
Sorozat vagy film lesz ez? :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #58536 2021.02.19. 12:18

Necro írta:Kiröhögtem az animációkat. Közvetítsenek látványosan ha van mit látványosan közvetíteni, de ha nincs akkor ilyen szarokat inkább ne. Nem hittem el, röhögtem, kikapcsoltam, kurva gáz.
Azért ne, mert neked nem tetszett? :)
Képzeld sokmillió embernek meg tetszett, ez nem egy látványfilm, itt maga a tény, amit véghezvittek, és a sok technoblabla ami élvezetessé teszi. Persze akit az űrkutatás kevésbé érdekel, annak biztos csalódás volt, bár továbbra sem értem mit vártak. Egy nyamvadt rádiójel is 10perc mire ideér, nyilván nem lesz csigabit connection :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58537 2021.02.19. 12:48

DanielT írta:Hold fizika/gravitáció van még mindig?
A lényeg, hogy az animáció legyen marsi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58538 2021.02.19. 13:04

Biztos érdekes volt, de lassan évente dobnak oda valamit ugyanezzel a módszerrel. Persze ettől nem csökken az iszonyú mérnöki teljesítménye, de most én inkább nioh-val csaptam el az időt :)
Avatar
Necro

Hozzászólás #58539 2021.02.19. 13:27

Mekee írta:Azért ne, mert neked nem tetszett? :)
Képzeld sokmillió embernek meg tetszett, ez nem egy látványfilm, itt maga a tény, amit véghezvittek, és a sok technoblabla ami élvezetessé teszi. Persze akit az űrkutatás kevésbé érdekel, annak biztos csalódás volt, bár továbbra sem értem mit vártak. Egy nyamvadt rádiójel is 10perc mire ideér, nyilván nem lesz csigabit connection :)
Pont olyan WTF szar volt mint a totalwaros magyarságkutatófilm. Gondolom azt sem illik leszarozni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58540 2021.02.19. 13:35

Necro írta:Pont olyan WTF szar volt mint a totalwaros magyarságkutatófilm.
Az is marson játszódott? Nem a szíriuszon?! :banplz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58541 2021.02.19. 15:18

deep írta:Toleráljaaaa? Zokogva imádják őket és leborulnak a nagy N előtt, hogy önthetik beléjük a kibaszott sok pénzt ezért a nulla hulladék hardverért és a nyolcszázezredik mariozeldadonkeymetroidért.
Én amúgy sajnálom, hogy igazi Switchen toltad a BotW-ot.
Kísérleteztem egyet, mert annyira sokkolt az új játéktrailerek moslék kinézete, hogy nem hittem el, lebutítottam az emulátort igazi Switch szintre, hogy élőben lássak Switch - azaz WiiU - minőséget. Brutál, hogy mennyire ocsmány. Tiszta zizi, zsizsegő, PS3 korszakot megszégyenítő fűrész az egész. Teljesen elvonja a figyelmet, és elfedi a játék kidolgozott részleteit. Emun feltuningolva tökre szép a BotW, igazi switchen szinte alig látszik, hogy mit hoztak létre a fejlesztők.
Szóval aki a Nintendó igazi ócskavasán játszotta, az eléggé lemaradt élményről szerintem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58542 2021.02.19. 16:03

aabyssx írta:Én amúgy sajnálom, hogy igazi Switchen toltad a BotW-ot.
Kísérleteztem egyet, mert annyira sokkolt az új játéktrailerek moslék kinézete, hogy nem hittem el, lebutítottam az emulátort igazi Switch szintre, hogy élőben lássak Switch - azaz WiiU - minőséget. Brutál, hogy mennyire ocsmány. Tiszta zizi, zsizsegő, PS3 korszakot megszégyenítő fűrész az egész. Teljesen elvonja a figyelmet, és elfedi a játék kidolgozott részleteit. Emun feltuningolva tökre szép a BotW, igazi switchen szinte alig látszik, hogy mit hoztak létre a fejlesztők.
Szóval aki a Nintendó igazi ócskavasán játszotta, az eléggé lemaradt élményről szerintem.

Azé a wii u verzió nem egyenlő a switch verzióval, de ja, nyilván pöpecebb élményt adott 4k@60al. Mert gondolom ilyen ultraciki FHDval nem égeted magad, ha már ilyen nagy gfx kritikus vagy!
phpBB [media]


Here's the full low-down from the platform holder:

Both have a frame-rate of 30fps.
Both versions of the game offer the same content.
On a TV, the Nintendo Switch version of the game renders in 900p while the Wii U version renders in 720p.
The Nintendo Switch version has higher-quality environmental sounds. As a result, the sound of steps, water, grass, etc. are more realistic and enhance the game's Open-Air feel.
The physical copy of the Wii U version will require 3GB of available memory on the Wii U system or an external drive.
Some icons, such as onscreen buttons, differ between the two versions.
A Special Edition and Master Edition of the Wii U version are not available.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58543 2021.02.19. 16:03

Necro írta:Kiröhögtem az animációkat. Közvetítsenek látványosan ha van mit látványosan közvetíteni, de ha nincs akkor ilyen szarokat inkább ne. Nem hittem el, röhögtem, kikapcsoltam, kurva gáz.
Nehéz dolguk van. Átlagos intelligenciájú és tájékozottságú emberekkel kell megértetni, hogy mit csinálnak és reménykedni a népszerűség növekedésében, hogy finanszírozzon tudományt és fejlődést az emberiség. Engem sem érdekelt túlzottan, de ezzel magamat minősítem.
Bazeg! Vannak, akik más bolygókra küldözgetnek robotokat, itt meg nem tudnak lerakni egy járólapot rendesen, meg nem tudják, hogy mit jelent a párhuzamos és derékszög, milliméter stb.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára aabyssx 2021.02.19. 16:11-kor.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58544 2021.02.19. 16:08

Botond írta:Azé a wii u verzió nem egyenlő a switch verzióval, de ja, nyilván pöpecebb élményt adott 4k@60al. Mert gondolom ilyen ultraciki FHDval nem égeted magad, ha már ilyen nagy gfx kritikus vagy!
phpBB [media]


Here's the full low-down from the platform holder:

Both have a frame-rate of 30fps.
Both versions of the game offer the same content.
On a TV, the Nintendo Switch version of the game renders in 900p while the Wii U version renders in 720p.
The Nintendo Switch version has higher-quality environmental sounds. As a result, the sound of steps, water, grass, etc. are more realistic and enhance the game's Open-Air feel.
The physical copy of the Wii U version will require 3GB of available memory on the Wii U system or an external drive.
Some icons, such as onscreen buttons, differ between the two versions.
A Special Edition and Master Edition of the Wii U version are not available.
Hanyagolható a különbség és most elindítottam a Switch verziót is (mert az is megvan). Azon túl, hogy a yuzu meg sem közelíti a cemu érettségét (és szarul fut), szenved ugyanattól, amit leírtam. Sokkal kevesebbet ér ilyen Nintendo-minőségben a játék (sajnos).
És 30 FPS! Vááá! Rettenetes, főleg a folyékony, tiszta, zizimentes 60 után. :levele:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58545 2021.02.19. 16:15

aabyssx írta:Hanyagolható a különbség és most elindítottam a Switch verziót is (mert az is megvan). Azon túl, hogy a yuzu meg sem közelíti a cemu érettségét (és szarul fut), szenved ugyanattól, amit leírtam. Sokkal kevesebbet ér ilyen Nintendo-minőségben a játék (sajnos).
És 30 FPS! Vááá! Rettenetes, főleg a folyékony, tiszta, zizimentes 60 után. :levele:
Videókon olyanokat rángatott, hogy azt a 30 fps-t se hiszem el fixnek. A PC-s eurotrash Gothic 1 gyári 27 fps-ét idézte, de az legalább megbarkácsolható fix 60-ra. Bár azt írod, a Zelda is, csak nem a sajátbplatformján.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2021.02.19. 16:16-kor.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58546 2021.02.19. 16:15

Most látom, nem butítottam le eléggé, mert 900p-re kellett volna, én meg csak 1080p-re vittem le...
....még rosszabb.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58547 2021.02.19. 16:18

aabyssx írta:Most látom, nem butítottam le eléggé, mert 900p-re kellett volna, én meg csak 1080p-re vittem le...
....még rosszabb.
Kicsit olyan ez a sztori így nekem, mint a három vak, aki körbeállja az elefántot és aki az ormánynál van aszerint locsolócső, aki a lábánál aszerint oszlop, aki meg a hátuljánál fogja a farkát aszerint kötél. :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58548 2021.02.19. 16:18

Zóanagyvarázsló írta:Videókon olyanokat rángatott, hogy azt a 30 fps-t se hiszem el fixnek. A PC-s eurotrash Gothic 1 gyári 27 fps-ét idézte, de az legalább megbarkácsolható fix 60-ra. Bár azt írod, a Zelda is, csak nem a sajátbplatformján.
Elvileg több patch után Switchen is jórészt 30, csak pár helyen esik (fix*) 20-ra.
* LOL

Na, (s)vicc nélkül, tökre szomorú, hogy támogatja a játékoskereslet ezt a minőséget. Még itt a topikban is.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58549 2021.02.19. 16:18

phpBB [media]

Tudom, hogy itt nem sok F1 fan van, de annyi őrültség történt a tavalyi idényben hogy mindenkit buzdítanék erre az összevágott, közönségbarátabb verzióra majd! :vigyor2:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58550 2021.02.19. 16:24

Én réges-régen néztem F1-et, sőt, néhány pályát a futamok előtt videojátékban gyakorolgattam. Még az időmérőket is néztem. De mára annyira elvesztette számomra az autó minden téren az érdeklődést, hogy azt sem tudom, hogy F1-ben már elektromos autók vannak-e, vagy kihalt-e az egész motorsport úgy, ahogy van...
Avatar
deep

Hozzászólás #58551 2021.02.19. 16:59

aabyssx írta:Én amúgy sajnálom, hogy igazi Switchen toltad a BotW-ot.
Kísérleteztem egyet, mert annyira sokkolt az új játéktrailerek moslék kinézete, hogy nem hittem el, lebutítottam az emulátort igazi Switch szintre, hogy élőben lássak Switch - azaz WiiU - minőséget. Brutál, hogy mennyire ocsmány. Tiszta zizi, zsizsegő, PS3 korszakot megszégyenítő fűrész az egész. Teljesen elvonja a figyelmet, és elfedi a játék kidolgozott részleteit. Emun feltuningolva tökre szép a BotW, igazi switchen szinte alig látszik, hogy mit hoztak létre a fejlesztők.
Szóval aki a Nintendó igazi ócskavasán játszotta, az eléggé lemaradt élményről szerintem.
Én is sajnálom, de csak azért, mert adnám elfelé ezt a hugylevet, de nem kő senkinek 1 hete.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58552 2021.02.19. 17:37

aabyssx írta:Én réges-régen néztem F1-et, sőt, néhány pályát a futamok előtt videojátékban gyakorolgattam. Még az időmérőket is néztem. De mára annyira elvesztette számomra az autó minden téren az érdeklődést, hogy azt sem tudom, hogy F1-ben már elektromos autók vannak-e, vagy kihalt-e az egész motorsport úgy, ahogy van...
Elektromos open-wheel VB sorozatra még hosszú évekig a Formula E-nek van kizárólagos licensze, szóval 2014 óta hibrid V6-osokkal mennek. A Mercédesz pedig olyan szinten betalált, hogy már rég durvább a dominanciájuk, mint a Schumi+Ferrari kombónak valaha volt. Elvileg 2026-ra dől el, hogy akarnak-e még autógyártókat csábítgatni, vagy visszatérnek sima belsőégésűre hogy lent tartsák a költségeket.
A tavalyi év azért is volt különleges, mert több visszatérő illetve soha nem versenyzett pályának kellett beugrania az elmaradt futamok helyére és ahol nem volt adatuk a csapatoknak, rögtön nagyobb volt a káosz.
Ezt meg csak hogy a fanyalgók is tudjanak mire bólogatni:
Spoiler
Kép :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58553 2021.02.19. 18:04

Botond írta:Kicsit olyan ez a sztori így nekem, mint a három vak, aki körbeállja az elefántot és aki az ormánynál van aszerint locsolócső, aki a lábánál aszerint oszlop, aki meg a hátuljánál fogja a farkát aszerint kötél. :)
A baj az, hogy te vagy a vak a topikban, aki saját bevallása szerint nem érzékeli a frémhullásokat.

Én a Switch Prót várom, ha az kijön, tuti azt viszik a bányászok VGA helyett. Nem mintha az alapgép nem lenne bivaly.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58554 2021.02.19. 18:25

Botond írta:Sorozat vagy film lesz ez? :D
Sorozat
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58555 2021.02.19. 18:37

aabyssx írta:Nehéz dolguk van. Átlagos intelligenciájú és tájékozottságú emberekkel kell megértetni, hogy mit csinálnak és reménykedni a népszerűség növekedésében, hogy finanszírozzon tudományt és fejlődést az emberiség. Engem sem érdekelt túlzottan, de ezzel magamat minősítem.
Bazeg! Vannak, akik más bolygókra küldözgetnek robotokat, itt meg nem tudnak lerakni egy járólapot rendesen, meg nem tudják, hogy mit jelent a párhuzamos és derékszög, milliméter stb.
Nehez ezt ugy mikor facebook azt nehezmenyezik az emberek hogy miert nem a szegenyekre ezt a penzt.
Avatar
eje75

Hozzászólás #58556 2021.02.19. 19:14

Zóanagyvarázsló írta:A baj az, hogy te vagy a vak a topikban, aki saját bevallása szerint nem érzékeli a frémhullásokat.
Nem, az Én voltam, de továbbra is tartom... a laggok qwára tudnak idegesíteni, de ha hullámzik a frém, azt valahogy nem veszem érszrre...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58557 2021.02.19. 19:43

eje75 írta:Nem, az Én voltam, de továbbra is tartom... a laggok qwára tudnak idegesíteni, de ha hullámzik a frém, azt valahogy nem veszem érszrre...
De ettöl még igaz Botondra is, csak így kevésbé kell nagányosnak éreznie magát.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58558 2021.02.19. 20:45

ST Discovery S03

Nem magyarazza mar meg senki hogy ami ebben a pc felcumizasban van (std) az jo es normalis, ez semmi toleranciara nem tanit max felre nevel. Mikor Roddenberry neger not meg orosz ferift (akiket fel amerika gyulolt akkoriban) tett a hidra nem minden resz fele azzal ment el hogy mert en neger vagyok ezert en ilyen/olyan elbanast erdemlek. Pont azert mukodott mert nem voltak megkulonbozterve.
Mikor a tini voros csajt tettek meg elso tisztnek nem tudtam hogy sirjak e vagy nevessek. Kovetkezo sorozatban mi lesz? Toloszekesek meg serultek lesznek a hidon mert oket is el kell fogadni? Ez egy csillaghajo, nem jotekonysagi intezmeny. Az nagy tolerancia komoly ember eletekkel jarhat.
Gratulalok a keszitoknek hogy ennyi penzbol ezt a nagy budos szart tudtak letrehozni, egyebkent jol nez ki, ennyi pozitivumot tudok rola elmondai, a story az meh.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #58559 2021.02.19. 20:56

Micsu írta:ST Discovery S03

Nem magyarazza mar meg senki hogy ami ebben a pc felcumizasban van (std) az jo es normalis, ez semmi toleranciara nem tanit max felre nevel. Mikor Roddenberry neger not meg orosz ferift (akiket fel amerika gyulolt akkoriban) tett a hidra nem minden resz fele azzal ment el hogy mert en neger vagyok ezert en ilyen/olyan elbanast erdemlek. Pont azert mukodott mert nem voltak megkulonbozterve.
Mikor a tini voros csajt tettek meg elso tisztnek nem tudtam hogy sirjak e vagy nevessek. Kovetkezo sorozatban mi lesz? Toloszekesek meg serultek lesznek a hidon mert oket is el kell fogadni? Ez egy csillaghajo, nem jotekonysagi intezmeny. Az nagy tolerancia komoly ember eletekkel jarhat.
Gratulalok a keszitoknek hogy ennyi penzbol ezt a nagy budos szart tudtak letrehozni, egyebkent jol nez ki, ennyi pozitivumot tudok rola elmondai, a story az meh.
A 2. évadig fasza volt szerintem. Ezzel a 3. évados sztorival nem nagyon tudtak mit kezdeni és totál szar irányba is mentek el.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #58560 2021.02.19. 22:09

TasManXT írta:A 2. évadig fasza volt szerintem. Ezzel a 3. évados sztorival nem nagyon tudtak mit kezdeni és totál szar irányba is mentek el.
Én az első évadtól kezdve így vagyok vele, egy nagy pc zászlóra tűzött moslék az egész. De a másodikig néztem is asszem, de mikor a csávó nyűszögött, hogy egy klingon csaj megerőszakolta, meg átalakították is vagymi, áh... nemis akarom érteni én ezt a szart
Avatar
Botond

Hozzászólás #58561 2021.02.20. 07:47

Lost Vikings, Blackthorne és Rock and roll racing. Mindenre is, elméletileg már vehető.
Diablo2 remaster. Mindenre is és xplay. Idén vmikor.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #58562 2021.02.20. 08:00

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58563 2021.02.20. 08:06

TasManXT írta:[video]https://www.youtube.com/watch?v=DRP62MGOrUo[/vido]
Ez tök poén, csak 10 évvel késett el.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58564 2021.02.20. 08:13

Nameg akkor mikor jön a 4. rész? Vagy mostantól belefulladunk a Diablókba? Mindenesetre ezekért már nem kérek kölcsön videókártyát.
Avatar
deep

Hozzászólás #58565 2021.02.20. 08:21

DanielT írta:Nameg akkor mikor jön a 4. rész? Vagy mostantól belefulladunk a Diablókba? Mindenesetre ezekért már nem kérek kölcsön videókártyát.
Jön konzolra is :nezze:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58566 2021.02.20. 08:49

TasManXT írta:https://www.youtube.com/watch?v=DRP62MGOrUo *Diablo 2 remaszter*
2021 a remaszterek és a PS3 éve lesz, úgy látom. :hehe:
Avatar
Tom

Hozzászólás #58567 2021.02.20. 09:19

Van a 4. részből is új trailer. Jónak tűnik.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58568 2021.02.20. 10:02

deep írta:Jön konzolra is :nezze:
Jah, nyilván. A 4-et valszeg lemezen meg is veszem majd. Egy végigcsapkodást megér gondolom.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #58569 2021.02.20. 11:17

Days gone.. ahogy megyek előre, egyre brutálabb a látvány, ráadásul vajsima 60, bónuszként 4k.
Ez igen, ilyet még! Horizon-t, BB-t nagyon szeretném ilyen formában.
Töltési idő azért meh, gondolom ps4-es játékként ennyire futotta.

Amúgy ha csak ps4-es cuccokat lehetne rajta nyomni 4k/60, simán megvettem volna csak azért.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58570 2021.02.20. 15:52

Az a sok ember, akik az utóbbi Rockstar játékok irányítását fikkantották, azok hogy nem húzták le a PS3-as Unchartedeket? :fejvakaras:
Konkrétan ugyanaz a lassan fordulós, korcsolyázós pokol, csak itt ezzel meg a foskamerával kéne alibi platformerkedni. Az élvezeti értéke valahol a GTA 4 parkour és a Dark Souls platformozós részeivel van egy szinten.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #58571 2021.02.20. 17:56

DanielT írta:Nameg akkor mikor jön a 4. rész? Vagy mostantól belefulladunk a Diablókba? Mindenesetre ezekért már nem kérek kölcsön videókártyát.
Ráadásul ez a rimászter 40 euró.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58572 2021.02.20. 19:17

Ez egy okos videó.
phpBB [media]
Avatar
deep

Hozzászólás #58573 2021.02.20. 20:15

Nem gondoltam, hogy nekem valaha sackboy játék tetszeni fog, de ez olyan showműsorokat tol le nekem néhány pályán, hogy vigyorogva élvezem :D
Későbbi pályákon kihívás is van bőven, ha mindent össze akarok szedni.
Szuper ötletek, jó zenék, kiváló játszhatóság, 60fps, minden zsír. Plusz még ez a 2D-3D vegyes stílus is murvajól néz ki.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58574 2021.02.20. 20:23

deep írta:Nem gondoltam, hogy nekem valaha sackboy játék tetszeni fog, de ez olyan showműsorokat tol le nekem néhány pályán, hogy vigyorogva élvezem :D
Későbbi pályákon kihívás is van bőven, ha mindent össze akarok szedni.
Szuper ötletek, jó zenék, kiváló játszhatóság, 60fps, minden zsír. Plusz még ez a 2D-3D vegyes stílus is murvajól néz ki.
Akkor egy újabb Sony exkluzív bizonyított! :eljen: Felkészül: 26 db Halo és egy bér-Xbox vétel! :hehe:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58575 2021.02.20. 22:15

DanielT írta:Ez tök poén, csak 10 évvel késett el.
Ha azt nézzük, hogy a StarCraft Remastered mikor jött, akkor nem, ha azt nézzük, hogy a WC3 Reforged előbb jött ki, vagy már a Dio 3 előtt kellett volna, akkor ja. De ha már a Reforgedot a kapkodás miatt úgy elszúrták, hogy még a régi tulajokkal kicsesztek, inkább legyen jó. Végigment mostanában újra az 1 és 3 is, még a 2x10 eurós 2-n is remegett az ujjam, de bíztam a bejelentésben már régóta. Rongyosra lesz játszva. És a 4 is kell majd.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58576 2021.02.20. 22:22

TasManXT írta:Ráadásul ez a rimászter 40 euró.
Ja, drága, bár éppen ennyit tippeltem, egy akciót szerintem kivárok. Illetve a Prime Evil Upgrade nekem csak 52,49 euró lenne, és úgy megkapnám a nekromatát is a Dio 3-hoz :zavart2:

De legalább látszik rajta a munka.

Ez is 20 euró:

phpBB [media]

És már meg is vettem volna, ha benne lenne a Lost Vikings 2.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58577 2021.02.20. 22:23

benőmenő írta:Az a sok ember, akik az utóbbi Rockstar játékok irányítását fikkantották, azok hogy nem húzták le a PS3-as Unchartedeket? :fejvakaras:
Konkrétan ugyanaz a lassan fordulós, korcsolyázós pokol, csak itt ezzel meg a foskamerával kéne alibi platformerkedni. Az élvezeti értéke valahol a GTA 4 parkour és a Dark Souls platformozós részeivel van egy szinten.
Déja vu. Ezt nem írtad már be egyszer korábban?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58578 2021.02.20. 23:30

Ma önképzést tartottam és ETH mininggal próbálkoztam, hogy jobban megértsem, mert nekem még mindig does not compute...
Beállítottam a cuccot, tuningoltam, teszteltem, meg ilyenek. A hash rate-em közel van a profikhoz és a fogyasztást is levittem majdnem annyira.
Ezen a brutál, irreálisan felfújt árfolyamon valamivel 1100 Ft felett tudok bányászni kb. ~85 Ft áramköltséggel egy nap.
A GPU-m 120e-be került 2019 elején, most 250e körül van, ha egyáltalán lehet kapni.
Azon túl, hogy nem biztos, hogy etikus a dolog, továbbra sem vágom, hogy hogyan lehet ezzel nem bukni egy bazi nagyot, ha pár hó múlva megint visszaesik az árfolyam a tizedére...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58579 2021.02.20. 23:35

Innen mekkorát lehet esni...
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #58580 2021.02.20. 23:41

aabyssx írta:Ma önképzést tartottam és ETH mininggal próbálkoztam, hogy jobban megértsem, mert nekem még mindig does not compute...
Beállítottam a cuccot, tuningoltam, teszteltem, meg ilyenek. A hash rate-em közel van a profikhoz és a fogyasztást is levittem majdnem annyira.
Ezen a brutál, irreálisan felfújt árfolyamon valamivel 1100 Ft felett tudok bányászni kb. ~85 Ft áramköltséggel egy nap.
A GPU-m 120e-be került 2019 elején, most 250e körül van, ha egyáltalán lehet kapni.
Azon túl, hogy nem biztos, hogy etikus a dolog, továbbra sem vágom, hogy hogyan lehet ezzel nem bukni egy bazi nagyot, ha pár hó múlva megint visszaesik az árfolyam a tizedére...
Ahogy bármivel, ami nem romlik meg két hét alatt, és nem olyan pénzed áll benne, ami holnap kelleni fog kenyérre.
Egy faszi orosz cári államkötvényeket vásárolt évtizedekig. Az például hasonlóan jó döntésnek bizonyult bármelyik időpillanatban, mintha a kis dollárjait fogta volna és a kandallóban konvertálta volna melegre. De aztán eltelt csekély 30-40 év, az olaj ára felpattant az égben és tovább és jött Putyinbá és aszondta, hogy akkor rendezné a számlát. És akkor a jómunkásember, akit mindenki hülyének nézett elővette a dunnából a cári papírokat, amiket üveggyöngyökért vett, és zsebrerakta a tizenhuszonezer szálakos profitot, ami azért nem egy rossz dolog összevetve azzal, hogy abban a pár évtizedben összesen 200% se volt az infláció.
Szóval kibányászod, és ülsz rajta, amíg el nem akarod adni, mert visszament az ára. A napi 85 forintot belerakod, és kitalálsz magadnak egy árfolyamot amit szeretnél és vársz. Nem fog se megromlani, se semmi. Ha kenyérre kell a napi 85 forint akkor meg nem csinálsz ilyesmit.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58581 2021.02.20. 23:47

Botond írta:Ahogy bármivel, ami nem romlik meg két hét alatt, és nem olyan pénzed áll benne, ami holnap kelleni fog kenyérre.
Egy faszi orosz cári államkötvényeket vásárolt évtizedekig. Az például hasonlóan jó döntésnek bizonyult bármelyik időpillanatban, mintha a kis dollárjait fogta volna és a kandallóban konvertálta volna melegre. De aztán eltelt csekély 30-40 év, az olaj ára felpattant az égben és tovább és jött Putyinbá és aszondta, hogy akkor rendezné a számlát. És akkor a jómunkásember, akit mindenki hülyének nézett elővette a dunnából a cári papírokat, amiket üveggyöngyökért vett, és zsebrerakta a tizenhuszonezer szálakos profitot, ami azért nem egy rossz dolog összevetve azzal, hogy abban a pár évtizedben összesen 200% se volt az infláció.
Szóval kibányászod, és ülsz rajta, amíg el nem akarod adni, mert visszament az ára. A napi 85 forintot belerakod, és kitalálsz magadnak egy árfolyamot amit szeretnél és vársz. Nem fog se megromlani, se semmi. Ha kenyérre kell a napi 85 forint akkor meg nem csinálsz ilyesmit.
Napi 85 Ft + a 250e egyszeri befektetés, amit lehet, hogy cserélni kell majd mielőtt egyáltalán visszahozná az árát...
Ne adj isten egy 6 kártyás riget veszek (az én GPU-mból) 1,7M-ért, majd nézem, hogy a bezuhant árfolyamon napi pár száz Ft-ot gyárt...
Ennél Dani többet keresett a Gamestopon.
Castle82

Hozzászólás #58582 2021.02.20. 23:56

aabyssx írta:Ez egy okos videó.
phpBB [media]



Ficánkolás a semmire. Ezzel a bányász only szarakodással ráadásul ahelyett hogy nőne a gamer videókártyák gyártása inkább csökkenni fog. Amíg a bányászláz él addig hiába vergődik az AMD és az NVIDIA, ennek nem lesz vége. Itt a 3080-am. Amikor nem vagyok itthon (és éjjel), én bizony belököm a bányába dolgozzon, szépen leoptimalizálva hogy a memory junction 90-95-ön megálljon, 210w fogyasztás mellett. Egyetlen hónap alatt kitermelte magában a kártya vételárának a közel harmadát tisztán (értsd a villanyt levonva a bevételből). És ez "csak" a január felétől február feléig történt, közben durvát ugrott az árfolyam is azóta jócskán ugrott a napi bevétel és emelkedik, ha így halad a következő egy-két hónapban kihoztam nullára a kártya árát.... Csodálkozik bárki hogy rámentek a népek és a népszerűséget és készlethiányt meglovagolva a scalperek illetve egyes szarházi nagykerek mint amilyen a magyar is?

Itt egyetlen dolgot lehetne tenni de nyilván annyi ember "pénzze" áll a dologban hogy ez nem fog bekövetkezni, nevezetesen ellehetetleníteni és betiltani a kriptovalutákat. Milyen érdekes itt nem zavar senkit a környezetszennyezés, az a brutális energiaválság amit okoz ami miatt egyes országoknál áramkimaradásokat okoznak a bányászfarmok. Ráadásul a mastercard is bejelentette hogy dolgoznak rajta hogy a kártyáikkal kriptovalutát is lehessen használni....Amíg nem állítják meg ez így fog menni, ezen nem fog segíteni sem csak bányász kártya sem driverekkel korlátozgatás, semmi.

Ha pedig bekövetkezne a bányászláz lecsengése elárasztják a netet olyan videókártyákkal amit NEM szabad megvenni. A 3080 gddr6x memóriája kapott egy tjunction hőérzékelőt. Ez játékban mutatja hogy a vramok elérik belül a 100 fokot is, 110-nél kezdenek throttlingolni és ezt bányával simán eléred még alapórajelen is a memónál. A legtöbb bányász csak belövi 104-106 fok köré és úgy tekeri a kártyát 0-24 100105mh/s körül, majd mikor szabadulna tőle és van annyi gerince hogy beismerje hogy bányászkártya akkor is verni fogja az asztalt mondván nem volt a kártya széthajtva mert visszavette az órajelet (gpu) 1100-ra és azon ketyegett a kártya..:) EZ részben igaz is a gpu szinte szart se csinál vissza lehet venni szinte legalulra, viszont a memóriát brutálisan széthajtják 1300+mhz emelésnél is magasabb órajelekkel mert amíg a bányászprogi nem jelez hibát addig nem gáz, az meg hogy ugyan ez a memória +1100-on már szétcseszi a képen a textúrákat és villog az nem baj.:)

Már ott tartunk hogy 250-300ezer forintokért is mennek el hardveraprón szaros 1080ti-k amiket alig fél éve 120k-ért hajigáltak a népek... Sokáig gondolkodtam hogy felrakom a 3080-at 600-ért ha eléri, elérte volt már jégen ftw3 ultra 630-ért is.... De a jelen helyzetben hülye lennék megválni tőle, egyrészt mert kitermeli az árát és még többet is mikor épp nem vagyok a gépnél, másrészt mert lehetetlen értelmes videókártyához jutni értelmes áron...Külföld, talán....Az is kiutazva, boltba beesve.
Castle82

Hozzászólás #58583 2021.02.21. 00:07

aabyssx írta:Ma önképzést tartottam és ETH mininggal próbálkoztam, hogy jobban megértsem, mert nekem még mindig does not compute...
Beállítottam a cuccot, tuningoltam, teszteltem, meg ilyenek. A hash rate-em közel van a profikhoz és a fogyasztást is levittem majdnem annyira.
Ezen a brutál, irreálisan felfújt árfolyamon valamivel 1100 Ft felett tudok bányászni kb. ~85 Ft áramköltséggel egy nap.
A GPU-m 120e-be került 2019 elején, most 250e körül van, ha egyáltalán lehet kapni.
Azon túl, hogy nem biztos, hogy etikus a dolog, továbbra sem vágom, hogy hogyan lehet ezzel nem bukni egy bazi nagyot, ha pár hó múlva megint visszaesik az árfolyam a tizedére...



Ugyan ez nálam a 3080-al napi kb 4000-4200 forint lenne jelen beállítással, így a gép nagyjából 4 óránként nyel 1 kilówattot. 50ft/kw-al számolva (nálam 38 egyébként) napi cirka 300 pénz. Vagyis tisztán meg van napi 3700-3900 forint. Ez lenne ha 0-24 menne a vas. Kényelmes használat mellett így napi 2500-3000 körül keres tisztán jelenleg. Ha meghajtanám komolyabban és 0-24 menne meglehetne a napi 5000 de nem akarom gyilkolni nem ezért vettem. Így is egy 2200-on forgó 12 centis vardar van a hátára rakva hogy a 95 maxot tudjam tartani....:)

Ja egyébként én Nicehash-el cseszekedek nem ethereummal, azzal még tán több is lehetne de nekem megfelel ez a "bérbeadós" bitcoinnal fizetős megoldás pláne a BTC jelenlegi szárnyalása mellett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Castle82 2021.02.21. 00:08-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58584 2021.02.21. 00:08

aabyssx írta:Napi 85 Ft + a 250e egyszeri befektetés, amit lehet, hogy cserélni kell majd mielőtt egyáltalán visszahozná az árát...
Ne adj isten egy 6 kártyás riget veszek (az én GPU-mból) 1,7M-ért, majd nézem, hogy a bezuhant árfolyamon napi pár száz Ft-ot gyárt...
Ennél Dani többet keresett a Gamestopon.
Teljesen mindegy mik a számok, a számolás a lényeg. Létrejön x “termék” vmilyen bekerülési költséggel. Egy osztással megvan az egységárad. Utána ránézel arra a szép görbére amit beszúrtál képnek, és látod, hogy érdemes eladni avagy sem. Lehet öt évig azt fogod látni, hogy hülyevagy, pénzkidobás volt, lehet nyolc évig, lehet tíz. Ilyenkor ott lapul a fiókban a tanulópénz. Aztán ha egyszercsak azt mutatja a chart, hogy egy kibaszott zseni vagy, akkor meg eladod.
Akik ebből napi megélhetést akarnak finanszírozni azok beszopják, ja. De ez bármire igaz, amivel spekuznak, nem csak a kriptopénzre. Akinek van ideje és tőkéje kiülni a tutit az meg jól jár.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58585 2021.02.21. 00:19

Amúgy Aby, a charton amit linkeltél azon azt látni, hogy az volt okos, aki 2017 októberében felvásárolta a hugyért-szarért kiárusította 570eseket, beállította a garázsba őket tömegesen ETH-et bányászni, és aztán évekig bólogatott neked, amikor ilyen ügyesen kiszámoltad neki, hogy így hülyeség, úgy nem éri meg, és ma meg eladta az ETH-et végtelen zsugáért, meg az 570eseket annyi pénzért, hogy a veled szembelévő telket meg tudja venni, és egy óriásplakátra kirakhassa a vigyorgó képet, ahogy a Bahamákon két szőkét cumiztat azzal a felirattal, hogy na ki számolt jól?! :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #58586 2021.02.21. 01:30

Én 3 napig egy elektromos olajradiátorral, egy kis ventilátoros hőmelegítővel és klímával bányásztam. Az kb. 5500 watt/ó. Osztottam, szoroztam, én mondom, nem éri meg! :vigyor3:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58587 2021.02.21. 07:30

Zóanagyvarázsló írta:Déja vu. Ezt nem írtad már be egyszer korábban?
Lusta vagyok most visszakeresni de nem kizárt, mert az első 2 Unchinak is pont olyan fostömlő az irányítása, mint most játszott harmadik résznek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58588 2021.02.21. 10:15

Egyik barátom lakást vett 2 videókártyás bányászásból... Ha akkor nem hagyom abba, milliárdos lennék. De ha az nem is, százmilliók.

Pokol végignézni ahogy elment mellettem többször a lehetőség mert mindig mondtam, hogy ez már késő... Hát ez van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58589 2021.02.21. 10:17

benőmenő írta:Lusta vagyok most visszakeresni de nem kizárt, mert az első 2 Unchinak is pont olyan fostömlő az irányítása, mint most játszott harmadik résznek.
A harmadik a prevgen mélypont és utána jött a 4. rész, hogy "fogd meg a söröm!"
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #58590 2021.02.21. 10:26

DanielT írta:Egyik barátom lakást vett 2 videókártyás bányászásból... Ha akkor nem hagyom abba, milliárdos lennék. De ha az nem is, százmilliók.

Pokol végignézni ahogy elment mellettem többször a lehetőség mert mindig mondtam, hogy ez már késő... Hát ez van.
Szerintem kár ezen kattogni. Akkora ugras mar 100% nem lesz, szánd valami szórakoztatóbbra a szabadidőd. Pl. szereltess fel valamit :idiota:

Vissza: “Leáldozott.hu”