A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #58101 2021.02.07. 20:59

Zóanagyvarázsló írta:Artynak volt igaza, olcsón tényleg mennyei vacsora a bélsár is :nezze:

Jó, az ár tényleg fontos szempont, hogy mit tud annyiért, de ezek szerint se jó árú, se jó minöségü eszköz nem jött össze a Nintendónak.
Nyilván azért vettem meg a 7e forintos kontrollert is, mert ami a zeldákhoz kell, arra nekem bőven elég ez is. Ilyenmódon a pro kontroller is elég lenne. A switchhez való kontroller nem egy rakétatudomány. Az analóg triggert sem ismeri.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58102 2021.02.07. 21:04

Moby írta:Ne kúrjál már fel! Egyetlen tombhoz sem kellett youtube :D
/attól húzza le kétszer, hogy a másodiknál összeköti a létrát a még fentlévő counterweightel, ami felhúzza a létrát, amikor lemegy (második lehúzás). Az azért gáz, hogy ez még videóról sem jön le, miközben anélkül is totál egyértelmű :D
Most hogy megnéztem, már rémlik hogy én is csak néztem, hogy wtf miért maradt fent, majd ment fel másodjára teljesen. Nyilván yt nem kellett, mert elég egyértelmű, hogy a két "harapófogót" használni kell, és mielőtt egyetlen neuron is felszikrázott volna már kész volt a "feladvány" és már mentem is tovább. :idiota:
Így többször végignézve a videót fogalmam sincs hogyan működhet ez, hacsak az ellensúlyszobrok nem "racsnizzák fel" a kötelet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58103 2021.02.07. 21:18

benőmenő írta:Most hogy megnéztem, már rémlik hogy én is csak néztem, hogy wtf miért maradt fent, majd ment fel másodjára teljesen. Nyilván yt nem kellett, mert elég egyértelmű, hogy a két "harapófogót" használni kell, és mielőtt egyetlen neuron is felszikrázott volna már kész volt a "feladvány" és már mentem is tovább. :idiota:
Így többször végignézve a videót fogalmam sincs hogyan működhet ez, hacsak az ellensúlyszobrok nem "racsnizzák fel" a kötelet.
Na, mostmár megnéztem, hogy mi a fasz van ebben a videóban. Hát ezt a feladatot nem így kell megoldani, és az valamiféle hiba,hogy ez így is működik :) Ennek az lenne a rendes, és logikus megoldása (ahogy ÉN csináltam :D), hogy az egyik szoborral felhúzod félig, a másikkal meg teljesen.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58104 2021.02.07. 21:39

Moby írta:Na, mostmár megnéztem, hogy mi a fasz van ebben a videóban. Hát ezt a feladatot nem így kell megoldani, és az valamiféle hiba,hogy ez így is működik :) Ennek az lenne a rendes, és logikus megoldása (ahogy ÉN csináltam :D), hogy az egyik szoborral felhúzod félig, a másikkal meg teljesen.
Ez lett volna a másik tipp. :D
Viszont jó hír DT-nek, meg akik most csodálkoznak ezzel a fenomenális játékkal, hogy lesz benne egy rovátkákban folyadékot terelgetős rész is (nem tudom már lehet csak dlc) és ott is történnek érdekességek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58105 2021.02.07. 22:00

Moby írta:Na, mostmár megnéztem, hogy mi a fasz van ebben a videóban. Hát ezt a feladatot nem így kell megoldani, és az valamiféle hiba,hogy ez így is működik :) Ennek az lenne a rendes, és logikus megoldása (ahogy ÉN csináltam :D), hogy az egyik szoborral felhúzod félig, a másikkal meg teljesen.
Mondom én, hogy elcseszett hugylé.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58106 2021.02.07. 22:04

Ellenben kaptam kölcsön egy COD Black Opsot.

Nagyon elégedett vagyok, mert a karrierben karakternek választhattam a férfi és nő mellett non-binary nemet is! Illetve a keletnémet CIA hidegháborús bevetésen egy cseppet sem környezetidegen néger kollégát is beosztottak mellém. Ő aztán senkinek nem fog szemet szúrni, felvesz egy hózentrógert és németebb lesz mint Wernher von Braun!

JA! Névnek pedig nem fogadta el a Bradolf Pittler-t, mert OFFENZÍV. Single player kampányban. Megsérti a biteket. :nezze: Csak tudnám melyik része.
Avatar
arty

Hozzászólás #58107 2021.02.07. 22:17

benőmenő írta:Ez lett volna a másik tipp. :D
Viszont jó hír DT-nek, meg akik most csodálkoznak ezzel a fenomenális játékkal, hogy lesz benne egy rovátkákban folyadékot terelgetős rész is (nem tudom már lehet csak dlc) és ott is történnek érdekességek.
az szerintem főküldetés :) hacsak nem keverem valamelyik korábbi résszel...

tombok nélkül egész tolerálható hosszúságú a játék, de nézem a friendjeim 30-40-50 óráit és ezekszerint én végigrohantam :)
de ezeket a nyílt világú cuccokat 2-3x hosszúságúnak érzem, mint amennyit valójában az óra ír.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58108 2021.02.07. 22:38

DanielT írta:Mondom én, hogy elcseszett hugylé.
Most azért, mert Yt kellett hozzá, vagy azért, mert meg lehet rosszul is csinálni? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #58109 2021.02.07. 22:39

benőmenő írta:Ez lett volna a másik tipp. :D
Viszont jó hír DT-nek, meg akik most csodálkoznak ezzel a fenomenális játékkal, hogy lesz benne egy rovátkákban folyadékot terelgetős rész is (nem tudom már lehet csak dlc) és ott is történnek érdekességek.
Milyen érdekességek?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58110 2021.02.07. 22:41

Moby írta:Most azért, mert Yt kellett hozzá, vagy azért, mert meg lehet rosszul is csinálni? :D
Azért mert egy fekélyes kelés ez a feladvány! :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58111 2021.02.07. 22:52

DanielT írta:Azért mert egy fekélyes kelés ez a feladvány! :nezze:
Remélem a végén jár már ez a lakásprojekt, mert egye durvább tüneteket produkálsz! :szomoru1:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58112 2021.02.08. 06:36

Moby írta:Milyen érdekességek?
Ilyen tárcsákat kellett forgatni hogy a megfelelő mintában csorogjon a lötyi, de az egyik bebugolt és kb. fél órát pörögtem megoldhatatlan feladványon.
Checkpoint reset után már simán úgy lehetett forgatni ahogy elsőre gondoltam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58113 2021.02.08. 09:48

Jó ez az LG remote meg az együttműködő szabványok.

Ha esetleg valakinek újdonság lenne: A tv távirányítójával lehet irányítani például a chromecastet és még a PS5-öt is. Nyilván nem ezzel fogod osztani a 360 noscope fejeseket, de a menü vezérlésére tök jó.

És ami eléggé wattafakk: Megörültem, hogy tévére hangolva a brútusz fülesemet végre megszabadulok a kábeltől. Ez eddig oké, de valamiért amint külső hangforrást csatlakoztatsz a tv-re, kiszedi game módból. Mondjuk eleve olyan rohadt alacsony a latency már ezeknél, hogy kb tökmindegy, viszont a HGIG opciót is elveszi egyúttal. :nemtudom:
Avatar
arty

Hozzászólás #58114 2021.02.08. 09:59

Zóanagyvarázsló írta:Artynak volt igaza, olcsón tényleg mennyei vacsora a bélsár is :nezze:

Jó, az ár tényleg fontos szempont, hogy mit tud annyiért, de ezek szerint se jó árú, se jó minöségü eszköz nem jött össze a Nintendónak.
arty azt mondta, hogy 600ér jó a két szelet pizza is, ha nagyon éhes vagy!
Avatar
arty

Hozzászólás #58115 2021.02.08. 10:07

DanielT írta:Jó ez az LG remote meg az együttműködő szabványok.

Ha esetleg valakinek újdonság lenne: A tv távirányítójával lehet irányítani például a chromecastet és még a PS5-öt is. Nyilván nem ezzel fogod osztani a 360 noscope fejeseket, de a menü vezérlésére tök jó.

És ami eléggé wattafakk: Megörültem, hogy tévére hangolva a brútusz fülesemet végre megszabadulok a kábeltől. Ez eddig oké, de valamiért amint külső hangforrást csatlakoztatsz a tv-re, kiszedi game módból. Mondjuk eleve olyan rohadt alacsony a latency már ezeknél, hogy kb tökmindegy, viszont a HGIG opciót is elveszi egyúttal. :nemtudom:
hdtvtest előző 2 évnyi lg videoja alapján: várod a fw upgradet!!! :D
szerintem az lgoledesek előző évei ezzel teltek, üdv a klubban.... de nekik(/nektek) legalább jöttek....
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58116 2021.02.08. 10:16

arty írta:arty azt mondta, hogy 600ér jó a két szelet pizza is, ha nagyon éhes vagy!
Nem, mert marhára nem fér bele a diétámba :kuss: De mindnekinek tele a hűtője, csak az étel fele megy a szemétbe, és rendel inkább valamit az ételgyár szemeteséből. Másrészt mint értékelési szempont is megjelent. A kiéhezettségtől jobban eshet a pizza, de nem lesz nívósabb és egészségesebb.

Nem hiszek abban, hogy csak Rage 2/Rage 2-kkel kell játszani, fontos az árazás, de a "megteszi, mert ennyit még rászántam", az "ennyiért ez van" nem rangemelés. Megiszom társaságban a Borsodit, ha kívánom a sört, és csak azt teszik elém, mert a rossz sör jobb semmilyennél, de attól még lóhúgy, ami szintén jobb, mint sós, ökörszaros homokot nyalni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58117 2021.02.08. 10:43

arty írta:hdtvtest előző 2 évnyi lg videoja alapján: várod a fw upgradet!!! :D
szerintem az lgoledesek előző évei ezzel teltek, üdv a klubban.... de nekik(/nektek) legalább jöttek....
Ez így van kitalálva! Azonnal kiírja a tv, hogy "BRÚTUSZ VANIK! Standard MÓD ENGAGED MADAFAKA! :violent:
Avatar
Botond

Hozzászólás #58118 2021.02.08. 12:23

DanielT írta:Ez így van kitalálva! Azonnal kiírja a tv, hogy "BRÚTUSZ VANIK! Standard MÓD ENGAGED MADAFAKA! :violent:
Nekem erről még mindig az ugrik be, amikor két vagy három éve a fiam hazajött a sulitáborból és nagy lelkesen újságolta, hogy volt kutyus is a táborban, Brútusz, tudod apa, úgy mint a blútusz, csak r-el. :) Akkor éreztem, hogy kurvára másik generáció ez már. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #58119 2021.02.08. 16:59

Zóanagyvarázsló írta:Nem, mert marhára nem fér bele a diétámba :kuss: De mindnekinek tele a hűtője, csak az étel fele megy a szemétbe, és rendel inkább valamit az ételgyár szemeteséből. Másrészt mint értékelési szempont is megjelent. A kiéhezettségtől jobban eshet a pizza, de nem lesz nívósabb és egészségesebb.

Nem hiszek abban, hogy csak Rage 2/Rage 2-kkel kell játszani, fontos az árazás, de a "megteszi, mert ennyit még rászántam", az "ennyiért ez van" nem rangemelés. Megiszom társaságban a Borsodit, ha kívánom a sört, és csak azt teszik elém, mert a rossz sör jobb semmilyennél, de attól még lóhúgy, ami szintén jobb, mint sós, ökörszaros homokot nyalni.
nade amikor ottvan 400 elérhető játék és veszel egy 401. "szart" .... azt mégis miért?

egyrészt nyilván mert ott és akkor ahoz nagyobb kedved van, mint a másik 400-hoz (amiből 200-ra nem is emlékszel, hogy megvan vagyhogy létezik :D -> GOG GALAXY FTW !!!!!! (excel mellé!) )
és persze azért is, mert egyébként objektíven tudod, hogy nemnagy cucc, de ANNYIT még megért

szal ennek az egésznek csak a lerövidítése a "1300ért jóvolt ez a mario* is egynek" :D

*
Spoiler
jöjjönmár a 3d world szviccsre!!!44


2db 8bitdo adapterrel készülök (lassan egy éve.... :( ), ami a ds3-ds4-ből és a one kontrollerből is tud prőkontrollert emulálni! (meg talán a wiimoteból is, meg a mittoménmiből, überjó cucc)
https://www.8bitdo.com/usb-adapter-ps1-classic/
https://www.8bitdo.com/wireless-usb-adapter/
Avatar
Botond

Hozzászólás #58120 2021.02.08. 17:10

arty írta:
Spoiler
jöjjönmár a 3d world szviccsre!!!44
Egy perce raktam le a telefont, hogy akkor pénteken kűggyék e a futártottat? Mondtam nekik, hogy nanáhogynaná. Szóval mán mingyán!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58121 2021.02.09. 00:01

Én még mindig a Death Strandinggel játszom. Mászkálok ide-oda, nézelődök(tm)...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58122 2021.02.09. 00:12

arty írta:nade amikor ottvan 400 elérhető játék és veszel egy 401. "szart" .... azt mégis miért?

egyrészt nyilván mert ott és akkor ahoz nagyobb kedved van, mint a másik 400-hoz (amiből 200-ra nem is emlékszel, hogy megvan vagyhogy létezik :D -> GOG GALAXY FTW !!!!!! (excel mellé!) )
és persze azért is, mert egyébként objektíven tudod, hogy nemnagy cucc, de ANNYIT még megért

szal ennek az egésznek csak a lerövidítése a "1300ért jóvolt ez a mario* is egynek" :D

*
Spoiler
jöjjönmár a 3d world szviccsre!!!44
Nem igazán, inkább azért szoktam vásárolni, mert meg van mondjuk beszélve multihoz vagy rekordolcsó, és tudom, hogy family sharingben fog pörögni, ha nálam nem is. Extrém ritka már, hogy valamit megveszek, mert azonnal játszani akarom. Voltak ilyenek, a Bayonetta, a Vanquish vagy a Dragon's Dogma PC-s megjelenése, de éppen az motivált, hogy régóta kívántam a megjelenésüket. Minddel jót is játszottam, de nem a játszási vágy adta az impulzust a vásárláshoz, hanem fordítva, hiszen az utóbbi kettő már végigment PS3-on. A Bayonetta persze először került sorra, és szerettem is volna vele játszani, de ott is fordított volt a motiváció. Az FH4 jut eszembe a közelmúltból, melyet a GP-s standard után folytatni kívántam, de akkor az egy éppen folyó karrier volt így, és abban a műfajban nem sok minden máshoz tudok nyúlni. A Crew-hoz próbáltam :zavart2:

Nyilván vesz az ember valamit, azért, mert jó áras, végtelen játékkal és véges szabadidővel ez valóban szempont, ha az egész hóbort csak mértékkel lesz ettől racionális. Csak azt mondom, hogy az élményt nem érinti az ár, ha nem azon görcsölök (értem, hogy most nem ezt mondod, de annak idején ezen volt beakadva a polémia, erre céloztam). Ettől még nem vennék meg teljes áron egy Sky Force-t, pedig a színvonallal nem volt gond. De FPS-t sem vettem soha, ha a 40 eurós Overwatchot vagy Halo-pakkot nem számítjuk. A Deus Exeket meg már nem is mondom. Minden más ezeknél sokkal olcsóbb volt.

Szerk.: Játékoknál viszonylag szűk határon belül működnek az árak, ami szűkíti a jelentőségüket, egy 5000 forintos sör meg lehet kurva jó, de nem fogom rendszeresen az 500 forintos helyett választani.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58123 2021.02.09. 07:29

aabyssx írta:Én még mindig a Death Strandinggel játszom. Mászkálok ide-oda, nézelődök(tm)...
Na ezt az ottmaradást és szüttyögést tudja élvezetesebbé tenni a trofi vadászat.

NÉZHETNÉD a csillogó platinát örökre! :nezze:
Avatar
deep

Hozzászólás #58124 2021.02.09. 07:42

DanielT írta:Na ezt az ottmaradást és szüttyögést tudja élvezetesebbé tenni a trofi vadászat.
Kurvajó, hogy ezen a csoda szVICCs-en ez sincs.
Avatar
arty

Hozzászólás #58125 2021.02.09. 09:01

deep írta:Kurvajó, hogy ezen a csoda szVICCs-en ez sincs.
a fizetősmultit viszont sikerült átvenniük! ne légy telhetetlen, majd a szvics2!
Avatar
Moby

Hozzászólás #58126 2021.02.09. 09:13

deep írta:Kurvajó, hogy ezen a csoda szVICCs-en ez sincs.
Jah, ez nagyon retek.
Avatar
arty

Hozzászólás #58127 2021.02.09. 10:50

Zóanagyvarázsló írta:Nem igazán, inkább azért szoktam vásárolni, mert meg van mondjuk beszélve multihoz vagy rekordolcsó, és tudom, hogy family sharingben fog pörögni, ha nálam nem is. Extrém ritka már, hogy valamit megveszek, mert azonnal játszani akarom. Voltak ilyenek, a Bayonetta, a Vanquish vagy a Dragon's Dogma PC-s megjelenése, de éppen az motivált, hogy régóta kívántam a megjelenésüket. Minddel jót is játszottam, de nem a játszási vágy adta az impulzust a vásárláshoz, hanem fordítva, hiszen az utóbbi kettő már végigment PS3-on. A Bayonetta persze először került sorra, és szerettem is volna vele játszani, de ott is fordított volt a motiváció. Az FH4 jut eszembe a közelmúltból, melyet a GP-s standard után folytatni kívántam, de akkor az egy éppen folyó karrier volt így, és abban a műfajban nem sok minden máshoz tudok nyúlni. A Crew-hoz próbáltam :zavart2:

Nyilván vesz az ember valamit, azért, mert jó áras, végtelen játékkal és véges szabadidővel ez valóban szempont, ha az egész hóbort csak mértékkel lesz ettől racionális. Csak azt mondom, hogy az élményt nem érinti az ár, ha nem azon görcsölök (értem, hogy most nem ezt mondod, de annak idején ezen volt beakadva a polémia, erre céloztam). Ettől még nem vennék meg teljes áron egy Sky Force-t, pedig a színvonallal nem volt gond. De FPS-t sem vettem soha, ha a 40 eurós Overwatchot vagy Halo-pakkot nem számítjuk. A Deus Exeket meg már nem is mondom. Minden más ezeknél sokkal olcsóbb volt.

Szerk.: Játékoknál viszonylag szűk határon belül működnek az árak, ami szűkíti a jelentőségüket, egy 5000 forintos sör meg lehet kurva jó, de nem fogom rendszeresen az 500 forintos helyett választani.
Jó hát te már gyógyulsz, sőt szinte gyógyult vagy. Nekem a videogéminghabzsolás volt, van és lesz az "egyedüli" elfoglaltság. És szinte minden sale alatt vásárolok is :(

De nyilván te is sajnáltad volna, ha a Halo3 nem szolgálja meg a 40 euród!
Avatar
Tom

Hozzászólás #58128 2021.02.09. 11:24

Nekem ez alatt a 2 év alatt mióta van switchem egyszer sem hiányzott a trófea / acsi rendszer. Ettől függetlenül a játékokban van annyi biszbasz tennivaló, hogy szerintem az ocdsek is megtalálhatják a számításukat acsi rendszer nélkül is a Zeldában a 120 szentély megtalálásával vagy a 800 vagy mennyi korok maggal, esetleg Mario-ban a 600 holddal, Pokemonban az összes dög begyűjtésével stb... Én playstation-ön sem szoktam figyelni a trófeákat. Ez tényleg akkora jó dolog? Tényleg hiányzik?
Avatar
Moby

Hozzászólás #58129 2021.02.09. 13:26

Tom írta:Nekem ez alatt a 2 év alatt mióta van switchem egyszer sem hiányzott a trófea / acsi rendszer. Ettől függetlenül a játékokban van annyi biszbasz tennivaló, hogy szerintem az ocdsek is megtalálhatják a számításukat acsi rendszer nélkül is a Zeldában a 120 szentély megtalálásával vagy a 800 vagy mennyi korok maggal, esetleg Mario-ban a 600 holddal, Pokemonban az összes dög begyűjtésével stb... Én playstation-ön sem szoktam figyelni a trófeákat. Ez tényleg akkora jó dolog? Tényleg hiányzik?
Igen.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58130 2021.02.09. 13:59

Tom írta:a Zeldában a 120 szentély megtalálásával vagy a 800 vagy mennyi korok maggal, esetleg Mario-ban a 600 holddal, Pokemonban az összes dög begyűjtésével stb.
Jol hangzik :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58131 2021.02.09. 15:04

arty írta:Jó hát te már gyógyulsz, sőt szinte gyógyult vagy. Nekem a videogéminghabzsolás volt, van és lesz az "egyedüli" elfoglaltság. És szinte minden sale alatt vásárolok is :(

De nyilván te is sajnáltad volna, ha a Halo3 nem szolgálja meg a 40 euród!
Én is változok, változik a szórakozási portfólióm is, de tudhatod, hogy amit veszek, az nagyon lassan szokott sorra kerülni, ártól függetlenül. Ez így volt 10 éve is, így van könyvekkel, filmekkel, bármivel. "A most akarok játszani valamivel, mert drágán is megéri" életérzés nekem kimaradt. Régen pénz, kurrens hardver és (jó) internet híján is.

Ma más okokból sincs meg: a megjelenés után özönlő DLC-k, patchek, a gyors bundliba/Game Passba/PS Plusba kerülés, illetve a sok év alatt felhalmozott kézzelfogható és digitális gyűjtemény birtokában relativizálódott bármely játék szüksége. De ez igaz a könyvekre is, melyekkel több időt töltök, mint játékokkal, ott persze Könyvudvar-könyvtár kettős nyomja le az árakat, illetve a felhalmozás többgenerációs. A "múltban élés" nyilván fos része az eredettörténetemnek.

A minap erre csábultam el majdnem, hogy de játszanék vele, mert akciós volt, de adnék érte ennyit is. Csak időm nem lenne rá, így majd "legközelebb".
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58132 2021.02.09. 15:06

DanielT írta:Na ezt az ottmaradást és szüttyögést tudja élvezetesebbé tenni a trofi vadászat.

NÉZHETNÉD a csillogó platinát örökre! :nezze:
Jé, most nézem, vannak achievmentek Epicen. Láttam, hogy időnként bejött valami ablak, de azt hittem, hogy a játék beépített saját baromsága. Mószt ószamesztebb láncsör evah!44
De jé, nincsen közöttük semmi érdekes a Death Strandingben, úgyhogy ez nem ad hozzá a nézelődéshez...
...megyek, nézelődök a saját érdeklődésem alapján, nem kell béndzsa lista hozzá.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58133 2021.02.09. 15:08

Tom írta:Nekem ez alatt a 2 év alatt mióta van switchem egyszer sem hiányzott a trófea / acsi rendszer. Ettől függetlenül a játékokban van annyi biszbasz tennivaló, hogy szerintem az ocdsek is megtalálhatják a számításukat acsi rendszer nélkül is a Zeldában a 120 szentély megtalálásával vagy a 800 vagy mennyi korok maggal, esetleg Mario-ban a 600 holddal, Pokemonban az összes dög begyűjtésével stb... Én playstation-ön sem szoktam figyelni a trófeákat. Ez tényleg akkora jó dolog? Tényleg hiányzik?
Jó, ha vannak, de miután négy eredetileg PS2-es Ratchet Clanket végigjátszottam oda-vissza, hármat platináztam, nem okozott lelki törést, sem a maxolást nem akadályozta meg, hogy a Tools of Destruction ezt nem tudja.

Emberfüggő, kinek mennyire hiányzik, de a Nintendo mulasztása érthetetlenül kínos. Még az Epic is be fogja előzni őket. (És, most látom aaby kommentjét, hogy ez megtörtént.)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58134 2021.02.09. 17:50

Azt bírom még ebben a Death Strandingben, hogy nagyon jó a LOD-olás. Nem jut hirtelen eszembe játék, ahol ennyire kevés a pakolás.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58135 2021.02.09. 18:02

Ez továbbra is olyan földöntúli minőség, hogy képtelen vagyok elhinni, hogy az egész nem egy kurvanagy scam. Már láttunk összesen vagy 10 bosst, mi a geci fog még évekig tartani? Frankón sokkal hihetőbb, hogy fél évig csinálják ezeket a pár perces videókat mint az, hogy emögött valós, játszahtó tartalom lesz egyszer.
phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58136 2021.02.09. 19:01

Moby írta:Ez továbbra is olyan földöntúli minőség, hogy képtelen vagyok elhinni, hogy az egész nem egy kurvanagy scam. Már láttunk összesen vagy 10 bosst, mi a geci fog még évekig tartani? Frankón sokkal hihetőbb, hogy fél évig csinálják ezeket a pár perces videókat mint az, hogy emögött valós, játszahtó tartalom lesz egyszer.
Ha azt nézem hogy a mobil fornton mit hazudnak a kínaiak mikor gameplay trailerről van szó ahhoz még az ubisoft is kismiska :)

phpBB [media]

Tessék Moby, viszont ez már megjelent :P
Avatar
deep

Hozzászólás #58137 2021.02.09. 19:50

Tom írta:... 800 vagy mennyi korok maggal...Ez tényleg akkora jó dolog? Tényleg hiányzik?
900, de az inventory maxolás megvan 441-ből. És igen, hiányzik, mert az acsitrofi (jó esetben) egy kiváló jelző arra, hogy egy játékból mennyit láttál.
Avatar
insp

Hozzászólás #58138 2021.02.09. 21:28

Legyen egy kis géming hardver, ami nem PS5.
Vettem egy ilyet:
LG-34gl750-b
Kép

A korábbi szintén LG IPS (60Hz) Ultrawide az asszonyhoz került (munkához), nekem is főleg az excel csillagrombolókhoz volt jó az UW.
3440x1440 nem kellett, ez világos volt a vásárlás előtt is. Engem nem zavar az alacsonyabb "pixel density" 2560*1080-nál, mert amúgy is feltolnám a Win10-ben a betűméretet...

Verdikt: RTX 3080 helyett G-sync monitor a 1080 Ti-hoz per tíz.

Nekem új volt ez a G-sync téma, de a gyakorlatban nagyon meggyőző. (nem is gondoltam volna, hogy milyen sok viszonylag új játék megy bőven 100+ fps felett stabilan ezen a felbontáson)
Avatar
arty

Hozzászólás #58139 2021.02.09. 22:33

Tom írta:Nekem ez alatt a 2 év alatt mióta van switchem egyszer sem hiányzott a trófea / acsi rendszer. Ettől függetlenül a játékokban van annyi biszbasz tennivaló, hogy szerintem az ocdsek is megtalálhatják a számításukat acsi rendszer nélkül is a Zeldában a 120 szentély megtalálásával vagy a 800 vagy mennyi korok maggal, esetleg Mario-ban a 600 holddal, Pokemonban az összes dög begyűjtésével stb... Én playstation-ön sem szoktam figyelni a trófeákat. Ez tényleg akkora jó dolog? Tényleg hiányzik?
a 800as gyűjtögetős izék azért jó, ha adnak acsit, mert egyből látod, hogy az ilyen moslékba nem érdemes időt tenni :D (a 800db bármit összegyűjteni hajlandó, SŐT: szerető elmebetegektől ezúzon kérek elnézést)

aztakurva, nyócáz! abban aztán van kóntent!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58140 2021.02.09. 22:39

arty írta:a 800as gyűjtögetős izék azért jó, ha adnak acsit, mert egyből látod, hogy az ilyen moslékba nem érdemes időt tenni :D (a 800db bármit összegyűjteni hajlandó, SŐT: szerető elmebetegektől ezúzon kérek elnézést)

aztakurva, nyócáz! abban aztán van kóntent!
De akkor mar miert nem 1000, az egy szep kerek szam :P
Avatar
arty

Hozzászólás #58141 2021.02.09. 22:39

insp írta:Legyen egy kis géming hardver, ami nem PS5.
Vettem egy ilyet:
LG-34gl750-b
nem-oled :wilting: nóóórmális vagy? komolyan 1200:1 kontraszton akarod nézni életed filmjét, amikor lepörög előtted?! :nemtudom: :zavart2:

ha meg nem videojáték az egyetlen hobbid, amibe napi 12 órát ölsz, akkor meg amúgyis mindegy azért az életműért :idiota:

Micsu írta:De akkor mar miert nem 1000, az egy szep kerek szam :P
DLC-ként el tudok képzelni még KÉCCÁZ gyűjtögethető fisfost szétfingva a térképen :falbav:
éshát igen, ezer, az szép kerek szám. OCD-sek előre, végjáték után jóesetben már csak 719 van hátra!
Avatar
arty

Hozzászólás #58142 2021.02.09. 22:51

hdtvtest-es srác megnézte mittudnak bluray/4k medialejátszóként a currgen gépek
csúcslejátszóknál gyengébb mindkettő, de a ps5 "egészjó"
az xbox konkrétan szar (RGB-ben adja ki az ycbcr-ben kódolt filmeket, bizonyos esetben szar frémrátával, akadozva)

rendesen beéghetett ekszbokszéknál a tívítívítíví, valszeg ki van adva a bluray app fejlesztőinek, hogy nehogy másra is alkalmas legyen a gép, mint a win10-es játékok butitottgrafos futtatására :fogmosas:
odafigyeltek. de nincs minden remény veszve, a youtube hdr is meglett 4+ év után!
Avatar
insp

Hozzászólás #58143 2021.02.09. 22:56

arty írta:nem-oled :wilting: nóóórmális vagy?!


Hehe, szerintem 150 pénzér azér' nem rossz ez. Ennyiből csak 640x480-nyi OLED-et kaptam volna, és akkor mindig csak a lényegtelen részleteket látnám a bal alsó sarokban. :crazya: :idiota:
Avatar
Tom

Hozzászólás #58144 2021.02.09. 23:10

insp írta:Legyen egy kis géming hardver, ami nem PS5.
Vettem egy ilyet:
LG-34gl750-b
kép

A korábbi szintén LG IPS (60Hz) Ultrawide az asszonyhoz került (munkához), nekem is főleg az excel csillagrombolókhoz volt jó az UW.
3440x1440 nem kellett, ez világos volt a vásárlás előtt is. Engem nem zavar az alacsonyabb "pixel density" 2560*1080-nál, mert amúgy is feltolnám a Win10-ben a betűméretet...

Verdikt: RTX 3080 helyett G-sync monitor a 1080 Ti-hoz per tíz.

Nekem új volt ez a G-sync téma, de a gyakorlatban nagyon meggyőző. (nem is gondoltam volna, hogy milyen sok viszonylag új játék megy bőven 100+ fps felett stabilan ezen a felbontáson)

Uhh ez nagyon baba grat. Én is gondolkodom ultrawide-on munkához, mert a kétmonitoros rendszer csinál furcsaságokat olykor.
Avatar
insp

Hozzászólás #58145 2021.02.09. 23:34

Tom írta:Uhh ez nagyon baba grat. Én is gondolkodom ultrawide-on munkához, mert a kétmonitoros rendszer csinál furcsaságokat olykor.


A múlt a héten végignéztem a kínálatot, tudok párat (szigorúan paraméterek, review alapján) ajánlani, ami bent volt a listámon.

Ha munkára kell főleg, akkor:
1) "olcsó" és jó: lg 34wn750-b (kb. a nagyfelbontású, újabb változata a korábban használt monitoromnak /34UB67-B/), USB HUB, screen split (baromi jól működik, nekem nagyon bejött), stb... - 180K
2) Samsung C49RG90SSU - 350K, viszont: kapsz érte majdnem 3 monitornyi desktop-ot. (Majdnem ez mellett döntöttem. Simán elférne, de akkor elszaladt volna velem a ló és kellett volna egy 3080 is mellé :idiota: )

Dehát ezek sem OLED-ek, szal felejtősek mind! :hehe:
Avatar
Tom

Hozzászólás #58146 2021.02.09. 23:43

insp írta:A múlt a héten végignéztem a kínálatot, tudok párat (szigorúan paraméterek, review alapján) ajánlani, ami bent volt a listámon.

Ha munkára kell főleg, akkor:
1) "olcsó" és jó: lg 34wn750-b (kb. a nagyfelbontású, újabb változata a korábban használt monitoromnak /34UB67-B/), USB HUB, screen split (baromi jól működik, nekem nagyon bejött), stb... - 180K
2) Samsung C49RG90SSU - 350K, viszont: kapsz érte majdnem 3 monitornyi desktop-ot. (Majdnem ez mellett döntöttem. Simán elférne, de akkor elszaladt volna velem a ló és kellett volna egy 3080 is mellé :idiota: )

Dehát ezek sem OLED-ek, szal felejtősek mind! :hehe:

Oled nekem felejtős. Főleg pc-n munkához. Mindig azon aggódnék, hogy mikor ég be. Bár lehet, hogy már megoldották ezt a hibáját, nem tudom.
Avatar
deep

Hozzászólás #58147 2021.02.10. 07:56

arty írta:2db 8bitdo adapterrel készülök (lassan egy éve.... :( ), ami a ds3-ds4-ből és a one kontrollerből is tud prőkontrollert emulálni! (meg talán a wiimoteból is, meg a mittoménmiből, überjó cucc)
https://www.8bitdo.com/usb-adapter-ps1-classic/
https://www.8bitdo.com/wireless-usb-adapter/
Köszi a tippet, vettem egyet. A one kontrolleremet nem viszi, mert csak one x/s-től volt brútuszos, nekem meg sima van. A ps5 kontrollert támogatja, össze is párosodik vele, de semmit nem csinál switchen, tök halott. Pécén jó. Sikersztori.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58148 2021.02.10. 08:32

deep írta:Köszi a tippet, vettem egyet. A one kontrolleremet nem viszi, mert csak one x/s-től volt brútuszos, nekem meg sima van. A ps5 kontrollert támogatja, össze is párosodik vele, de semmit nem csinál switchen, tök halott. Pécén jó. Sikersztori.
Switch gaming miatt befektettél? :wow2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58149 2021.02.10. 08:42

deep írta:Köszi a tippet, vettem egyet. A one kontrolleremet nem viszi, mert csak one x/s-től volt brútuszos, nekem meg sima van. A ps5 kontrollert támogatja, össze is párosodik vele, de semmit nem csinál switchen, tök halott. Pécén jó. Sikersztori.
Alul az ikonoknál menj bele a kontrollerekbe, és change grip order. Menni fog, nekem is van ilyen vagy 2 éve. Teljesen jól működik DS4-el is.

/a gépet bekapcsolni viszont nem tudod vele.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58150 2021.02.10. 10:08

Forza Horizon 4 március 9től már Steamen is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58151 2021.02.10. 10:16

Botond írta:Forza Horizon 4 március 9től már Steamen is.
Végre!!! 4!44!%
Avatar
Botond

Hozzászólás #58152 2021.02.10. 10:20

DanielT írta:Végre!!! 4!44!%
Ezek azért komoly bálvány ledöntések. Aki akarja az tudja tolni (és tolja is, vagy már fel is adta) közülünk ezer éve, szóval nem ezért van hírértéke, hanem hogy MS menetel tovább az új irányba.
Avatar
deep

Hozzászólás #58153 2021.02.10. 11:14

DanielT írta:Switch gaming miatt befektettél? :wow2:
Bérlem. Úgy ahogy vettem, adom is majd el.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára deep 2021.02.10. 11:16-kor.
Avatar
deep

Hozzászólás #58154 2021.02.10. 11:15

Moby írta:Alul az ikonoknál menj bele a kontrollerekbe, és change grip order. Menni fog, nekem is van ilyen vagy 2 éve. Teljesen jól működik DS4-el is.

/a gépet bekapcsolni viszont nem tudod vele.
Lehet hogy ds4-el jó, de dual sense-el nem működik. Tudom hogy ott kéne mókolni, de nincs mit. Nem látja a gép egyáltalán a kontrollert, holott a párosodás megtörténik.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58155 2021.02.10. 11:29

Megérkezett fatRnek a "kistestvér" .

Kép

Letoltam az alap beállításokat, a pointer az tree meg szokni kell.
Nálam pcről játék,sorozat, film és ps4 fog menni rajta, 2-3 óránál többet egyfolytában biztos nem, fény nem éri, háttal van az ablaknak.
Milyen beállításokat kell mindenképpen abszolválnom? Az energiatakarékos módot kikapcsoltam, ps4 game módban. Az arc hdmibe mit érdemes dugni? A pct egyik random hdmi portba dugtam, majd ha lesz új kari intézek új kábelt is.
Ps4 is elvégeztette velem a hdr beállítást 3 lépésben de éppenséggel nem értettem hogy mit kellene látnom vagyis mennyire kellene látnom a háromszöget, négyzetet stb.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58156 2021.02.10. 12:12

Micsu írta:Megérkezett fatRnek a "kistestvér" .
Grat a valóra vált álomhoz, az okosóraként is hordható mini-oledhez! :banplz:

"Ps4 is elvégeztette velem a hdr beállítást 3 lépésben de éppenséggel nem értettem hogy mit kellene látnom vagyis mennyire kellene látnom a háromszöget, négyzetet stb."

Innen lesz szép nyerni! :idiota: :idiota: :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58157 2021.02.10. 12:18

deep írta:Bérlem. Úgy ahogy vettem, adom is majd el.
Nagyon király lehet ez a Zelda, hogy ilyen összetett tranzakciókat képes vagy miatta bevállalni. :taps:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58158 2021.02.10. 12:24

DanielT írta:Grat a valóra vált álomhoz, az okosóraként is hordható mini-oledhez! :banplz:

"Ps4 is elvégeztette velem a hdr beállítást 3 lépésben de éppenséggel nem értettem hogy mit kellene látnom vagyis mennyire kellene látnom a háromszöget, négyzetet stb."

Innen lesz szép nyerni! :idiota: :idiota: :idiota:
Úgy állítottam be hogy éppen hogy láthatóak legyenek de ez a jó?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58159 2021.02.10. 12:27

Ha valaki LAN kábelt keres, ne keressen tovább.

Alza Vention Flat

3 dolog miatt ajánlom:

1. A fejen lévő pöcökvédő. Az ÖSSZES kábelemen le van törve a kis pöcök, a gumi fedős meg undorítóan használható szar.

2. Lapos, súlytalan, hihetetlen könnyen kezelhető.

3. Tudja a zsizsabitet valóban.

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58160 2021.02.10. 12:28

Micsu írta:Úgy állítottam be hogy éppen hogy láthatóak legyenek de ez a jó?
Hát attól függ mit ír... általában vagy még éppen láthatónak kell lennie, vagy épp eltűnnie. Nemtom PS4-en mi van. Mi a szöveg?
Avatar
Moby

Hozzászólás #58161 2021.02.10. 12:29

Micsu írta:Úgy állítottam be hogy éppen hogy láthatóak legyenek de ez a jó?
Nem. Úgy állítsd be, hogy pont NE legyen látható.

/BTW honnan sikerült végül beszerezni?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58162 2021.02.10. 12:34

Moby írta:Nem. Úgy állítsd be, hogy pont NE legyen látható.
Vegulis ezt irja :D
Ami meg szetbasz hogy allandoan osszekeveri a windozon az ikonokat es ha visszalepek a monitorra akkor nem all vissza defaultba (az ikonok a regi helyukre), a regi tv is ossze keverte de ott vissza allt.
Moby: Tcomtol lett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2021.02.10. 12:34-kor.
Avatar
deep

Hozzászólás #58163 2021.02.10. 12:34

Moby írta:Nem. Úgy állítsd be, hogy pont NE legyen látható.

/BTW honnan sikerült végül beszerezni?
Igen, a hdtvtest majomparádé fickó ezt mondja, de ez nálam vakító világos részeket és crush-oló feketéket eredményez. Szóval nem véletlen írják a HDR settingsben hogy barely visible. Ha az lenne a jó, azt írnák, hogy non visible.
Avatar
deep

Hozzászólás #58164 2021.02.10. 12:35

Micsu írta:Vegulis ezt irja :D
Ami meg szetbasz hogy allandoan osszekeveri a windozon az ikonokat es ha visszalepek a monitorra akkor nem all vissza defaultba (az ikonok a regi helyukre), a regi tv is ossze keverte de ott vissza allt.
Moby: Tcomtol lett.

Ha azt írja, akkor ne legyen. Ha barely legyen, akkor épp csak látszódjon.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58165 2021.02.10. 12:38

deep írta:Igen, a hdtvtest majomparádé fickó ezt mondja, de ez nálam vakító világos részeket és crush-oló feketéket eredményez. Szóval nem véletlen írják a HDR settingsben hogy barely visible. Ha az lenne a jó, azt írnák, hogy non visible.
A tévé beállítások se mindegy hogy vannak. De ja, ha barely, akkor barely, nincs kecmec!
Avatar
Moby

Hozzászólás #58166 2021.02.10. 12:38

deep írta:Lehet hogy ds4-el jó, de dual sense-el nem működik. Tudom hogy ott kéne mókolni, de nincs mit. Nem látja a gép egyáltalán a kontrollert, holott a párosodás megtörténik.
De igen, működik. Most néztem meg. Valamit nem jól csinálsz, vagy valami hamisított izét vettél (van belőle sajnos).
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #58167 2021.02.10. 12:40

deep írta:Igen, a hdtvtest majomparádé fickó ezt mondja, de ez nálam vakító világos részeket és crush-oló feketéket eredményez. Szóval nem véletlen írják a HDR settingsben hogy barely visible. Ha az lenne a jó, azt írnák, hogy non visible.
Amit a sony mond az a hülyezbiztos beállítás (a szarul beállított tévéken is használható), amit meg vincent mond, az az akkurátus beállítás, amihez viszont jól kell beállítani a tv-t is. Ergo nem jól van beállítva nálad vmi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58168 2021.02.10. 12:47

Micsu: az első és legfontosabb, hogy a HDMI Black Level jól legyen beállítva. Most nem akarok ebbe belemélyülni, az a legjobb, ha auto-ra teszed. Én azt nemtudom, hogy a CX már engedi-e game mode-ban az auto beállítást, ha nem, akkor tedd pc módba (a HDMI bemenetek szerkesztésénél PC ikonja legyen, ne kontroller ikonja).
Egyébként meg fehéregyensúly én meleg1-en használom, a meleg2-t mondják pontosabbnak, de nekem az sok esetben játékhoz már túl piros. Én 50-es brightnessre állítottam be mindent, oled fény SDR-nél nálam 35, kontraszt az a forrástól függ. HDR/DV-nél 100 mindkettő.
Majd ha eszembe jut még valami, mondom. HDR tonemappinget tedd HGIG-re a PS4-nél.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58169 2021.02.10. 12:50

Van, aki a 49-es brightness-re esküszik, az viszont szerintem már egy mesterségesen szűkített skálát eredményez. Próbáld ki melyik jobb, de ha állítgatod, hozzá kell kalibrálni az eszközt is HDR-ben (PS4-en újra kell csinálni a HDR beállítást). Ez egyfajta hitvita a 49 vs 50-es brightness :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58170 2021.02.10. 12:51

Moby írta:Én 50-es brightnessre állítottam be mindent, oled fény SDR-nél nálam 35, kontraszt az a forrástól függ.
Elnézést, de MIALÓF?!?! 35-ös fény? Meg 50 brightness? MIÉÉÉÉRT? Hogy SDR -ben jó szar legyen mindenképpen?

Minden 100 nálam mindenhol.

szerk: Ja nem. Brightness az 50. De az OLED fény és kontraszt az maxolva.

Vissza: “Leáldozott.hu”