A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5741 2016.06.28. 09:54

arty írta:Nem a[...]
De arról bezsélek, hogy ezért kár magadat megfosztani az örömtől. Ha nem tudod az más, de fölöslges megideologizálni a gyűlöletet, ezeket a dolgokat érdemes annyira elválasztani, amennyire lehet. Amiket sorolsz azok nem közvetlen összefüggések, hanem utálod a szomszéd lányát, mert az apja kecskéje lelegelte a káposztádat szintűek. Persze a lány megnézhette volna, mennyire tart a kecske kötele. (Egyébként elég kevés sportág működne akár nyugaton is piaci alapon.)

arty írta:(Az egészségügy nem profi sport. Oda azért fizetek járulékot, hogy ellássanak. A fociadó az a belépőjegy és a merchantising cuccok.)
Nem az, de ott is van miért panaszkodni, az is beleveszik a szennybe. Mindenet át lehet politizálni sajnos, át is kell, haz a lényeg, de ha másról van szó, akkor érdemes kerülni az összemosást. Ha meg szőrszálhasogatni akarunk akkor a belépőjegy a vizitdíj lenne vagy a magánrendelés.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5742 2016.06.28. 10:09

Zóanagyvarázsló írta:ersze a lány megnézhette volna, mennyire tart a kecske kötele.
Lemaradt,hogy nem is a lány dolga lett volna, de akár megtehette volna, és mivel nem tette meg: BŰNÖS!
Avatar
Moby

Hozzászólás #5743 2016.06.28. 11:13

Ó jaj. :miaz:
According to the review, 5% overclocking causes severe artifices in 3DMark, while 7% overclock causes system to freeze. Not a word about drivers uses though.

Má fűtik a mókavonatot.
Kép
Ennek az óriási hoaxnak, amit eddig toltak a vége az lesz, hogy kijönnek egy 970-et alulról nyaldosó kártyával, ami árban ott lesz ahol a 970, csak mindezet sokkal nyomorultabbul. 2év után.
AMD.
Avatar
arty

Hozzászólás #5744 2016.06.28. 11:28

Moby írta:Ó jaj. :miaz:
According to the review, 5% overclocking causes severe artifices in 3DMark, while 7% overclock causes system to freeze. Not a word about drivers uses though.

Má fűtik a mókavonatot.
Kép
Ennek az óriási hoaxnak, amit eddig toltak a vége az lesz, hogy kijönnek egy 970-et alulról nyaldosó kártyával, ami árban ott lesz ahol a 970, csak mindezet sokkal nyomorultabbul. 2év után.
AMD.
má' bocs de te hova vártad a 480at?! mert én a 970-hez/annak helyére - ócsóér, dx12re is alkalmas belsővel.... hogy ráadásul még vörösek is, az csak plusz :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #5745 2016.06.28. 11:31

arty írta:má' bocs de te hova vártad a 480at?! mert én a 970-hez/annak helyére - ócsóér, dx12re is alkalmas belsővel.... hogy ráadásul még vörösek is, az csak plusz :P
Ebben a percben brutykó nyócvanhháromezer forint egy félpasszív 970 a ziponban. Má csak egyet kell aludni, hogy kiderüljön: esse olcsóbb.
Oda vártam, ahova kamuzta az amd. Abban sokminden vót, egyet kivéve: 970 alatti szint. Ötezren prögő ventiről, és kilenven fokos kártyáról sem nagyon esett szó a prezikben. Így egy nappal a megjelenés előtt óriási bullshitnek ígérkezik az eddig hazugságokhoz képesti amd szinvonalú valóság.
Innen indultunk ugyebár:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2016.06.28. 11:34-kor.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5746 2016.06.28. 11:32

Moby írta:Ó jaj. :miaz:
According to the review, 5% overclocking causes severe artifices in 3DMark, while 7% overclock causes system to freeze. Not a word about drivers uses though.

Má fűtik a mókavonatot.
http://cdn.videocardz.com/1/2016/06/Rad ... tion-1.jpg
Ennek az óriási hoaxnak, amit eddig toltak a vége az lesz, hogy kijönnek egy 970-et alulról nyaldosó kártyával, ami árban ott lesz ahol a 970, csak mindezet sokkal nyomorultabbul. 2év után.
AMD.
Kép

Arty: Az eddigi leakek valamivel a 980 alá lőtték be, amit meg most Moby beszúrt az eddigi 470 leaknek felel meg nagyjából. Majd' kilencvenezeré' itthon. :sir:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5747 2016.06.28. 11:34

arty írta:má' bocs de te hova vártad a 480at?! mert én a 970-hez/annak helyére - ócsóér, dx12re is alkalmas belsővel.... hogy ráadásul még vörösek is, az csak plusz :P
Azért eddig izmosabbnak tűnt. Az pedig, hogy melegedős moslék, és emiatt még az OC is bajos, az nem zavar? Vagy mmindjárt veszel kettőt Crossfire-be, ahogy az AMD ajánlja? Mert akkor add hozzá a hűtőház árát is! Igazi csoda 12 nanón.

Én azért még kivárom, hogy milyen lesz, de az eddigiek alapján rettegek az eddig várt 470-től.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #5748 2016.06.28. 11:59

benőmenő írta:Kép

Arty: Az eddigi leakek valamivel a 980 alá lőtték be, amit meg most Moby beszúrt az eddigi 470 leaknek felel meg nagyjából. Majd' kilencvenezeré' itthon. :sir:
970 oc az 980 szintnek felel meg, szóval ez rendben is van. Az ár a macera, mert ha 970 ára lesz, akkor kuka. :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #5749 2016.06.28. 12:00

Zóanagyvarázsló írta:Az a kérdés, hogy adott kártya tudja-e az általad elvárt szintet. Ha nem, akkor cseszheted, hogy a másik kétszer drágább, ami meg már pont tudja. Persze kifizetni kellemetlen, de ez nem egy egyszerű szorzótábla.

Én meg még mindig a 470-et tervezem, ha az 1050-ről nem jön semmi, vagy egy gyanúsan alulárazott 1060-ról.
Addig is tessék.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5750 2016.06.28. 12:12

TasManXT írta:970 oc az 980 szintnek felel meg, szóval ez rendben is van. Az ár a macera, mert ha 970 ára lesz, akkor kuka. :D
Ez igaz, de ha a 480-on az OC bukó, Nvidián meg nem, akkor ugyanott vagyunk. Jó, mondjuk engem ez annyira nem érint, de a 470-nél terveztem volna, hogy újra próbálok húzni rajta egyet egy-két gépigényesebb játékban megnézve. Most ez így télig esélytelen lenne :wow3:

Aztán hátha jobb lesz ennél a helyzet, driverek is segíthetnek még, de ez így nem hangzik jól. Ehhez tényleg kedvező ár kéne, és mivel én eredetileg 60-70k körül akartam emgbízható VGA-t venni, az AMD ebből kiesni látszik. Ha rá is teszek, akkor minőségi terméket akarok, kompetensektől. Mondjuk 3,5 GB-s 1060-at :zavart1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5751 2016.06.28. 12:13

TasManXT írta:Addig is tessék.
Kösz, ez is valami, hogy már köztünk jár-krl, de már alig várom, hogy ab első érétkeit megismerjem! Félek, túl erős lesz nekem, és várnom kell az 1050-re :hehe:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #5752 2016.06.28. 12:45

Zóanagyvarázsló írta:Kösz, ez is valami, hogy már köztünk jár-krl, de már alig várom, hogy ab első érétkeit megismerjem! Félek, túl erős lesz nekem, és várnom kell az 1050-re :hehe:
Legalább hoznia kell a 980 teljesítményét nevetséges áron és akkor simán jó lesz 480 helyett. Főleg egy 6 gigás verzió, ha valóban lesz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5753 2016.06.28. 13:04

TasManXT írta:Az ár a macera, mert ha 970 ára lesz, akkor kuka. :D

Na. Szerencsére nem lett. Még attól is drágább lett :D
Avatar
arty

Hozzászólás #5754 2016.06.28. 13:52

Moby írta:Ebben a percben brutykó nyócvanhháromezer forint egy félpasszív 970 a ziponban. Má csak egyet kell aludni, hogy kiderüljön: esse olcsóbb.
Oda vártam, ahova kamuzta az amd. Abban sokminden vót, egyet kivéve: 970 alatti szint. Ötezren prögő ventiről, és kilenven fokos kártyáról sem nagyon esett szó a prezikben. Így egy nappal a megjelenés előtt óriási bullshitnek ígérkezik az eddig hazugságokhoz képesti amd szinvonalú valóság.
Innen indultunk ugyebár:
Kép
Ötezres ventit a refhűtőtől lehet "várni" (bár én reménykedtem...), a többi anyag meg nemtudom, hogy amd-s preziből van-e, de kétlem. Most a kamuszarságokér nemár az amd legyen a hibás... (kivéve az idióta nda-juk, nos az tényleg hiba és ide vezetett)

az ár mindent eldönt, ha az 86 ezer lesz, akkro kuka. 66ért viszont nagyon nem kuka :)
Avatar
arty

Hozzászólás #5755 2016.06.28. 13:55

Zóanagyvarázsló írta:Azért eddig izmosabbnak tűnt. Az pedig, hogy melegedős moslék, és emiatt még az OC is bajos, az nem zavar? Vagy mmindjárt veszel kettőt Crossfire-be, ahogy az AMD ajánlja? Mert akkor add hozzá a hűtőház árát is! Igazi csoda 12 nanón.

Én azért még kivárom, hogy milyen lesz, de az eddigiek alapján rettegek az eddig várt 470-től.
az eddigi amd refhűtők moslékok voltak, tehát "ezt vártam" - persze reménykedtem, hogy most nem, most hátha, de sajna hozzák a formát :(

az OC hiánya megintcsak idegesítő, az is lehet gémcséndzser - nálam legalábbis. kezdek szomorkodni.
de azt azért nem varrom a nyakukba, hogy nem 980 verő, pedig a dzsunkatech.com lehozta, hogy de! :P
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5756 2016.06.28. 14:12

arty írta:az eddigi amd refhűtők moslékok voltak, tehát "ezt vártam" - persze reménykedtem, hogy most nem, most hátha, de sajna hozzák a formát :(

az OC hiánya megintcsak idegesítő, az is lehet gémcséndzser - nálam legalábbis. kezdek szomorkodni.
de azt azért nem varrom a nyakukba, hogy nem 980 verő, pedig a dzsunkatech.com lehozta, hogy de! :P
Mindez következik abbóül is, hogy a 12 nm ellenére sokat zabál. Ez meg az AMD hibája. Én ugyanezt a teljesítményt vártam olcsóbban, stabilabban, az pedig valószínűleg ezen ment el. De én is várok, csak már inkább az Nvidiára. A Moby linkelte ár egy vicc.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5757 2016.06.28. 14:17

Zóanagyvarázsló írta:Mindez következik abbóül is, hogy a 12 nm ellenére sokat zabál. Ez meg az AMD hibája. Én ugyanezt a teljesítményt vártam olcsóbban, stabilabban, az pedig valószínűleg ezen ment el. De én is várok, csak már inkább az Nvidiára. A Moby linkelte ár egy vicc.

Meg kő még várni ipont, de szerintem ott se lesz jobb. Szerintem nálam ez a hosszúidőutánleszegyrövididőreAMDkártyám projekt érdekmúlás okán kudarcba fulladt. Ez még az én jelenlegi nongémer énemnek is túl nagy fasságnak tűnik :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #5758 2016.06.28. 15:17

arty írta:Ötezres ventit a refhűtőtől lehet "várni" (bár én reménykedtem...), a többi anyag meg nemtudom, hogy amd-s preziből van-e, de kétlem. Most a kamuszarságokér nemár az amd legyen a hibás... (kivéve az idióta nda-juk, nos az tényleg hiba és ide vezetett)

az ár mindent eldönt, ha az 86 ezer lesz, akkro kuka. 66ért viszont nagyon nem kuka :)
Hogyhogy kuka?! Lefekszel megint a qualityfirst multilobbynak?! És a gerinc?!
Avatar
Botond

Hozzászólás #5759 2016.06.28. 15:19

Moby írta:Meg kő még várni ipont, de szerintem ott se lesz jobb. Szerintem nálam ez a hosszúidőutánleszegyrövididőreAMDkártyám projekt érdekmúlás okán kudarcba fulladt. Ez még az én jelenlegi nongémer énemnek is túl nagy fasságnak tűnik :)
Odaért arty nvidiás bőröndje, mi? :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5760 2016.06.28. 16:31

Ejha, ma nem voltam gép előtt, de ez a 480 elég érdekesnek ígérkezik.

Kíváncsi vagyok, hogy vajon eljutunk -e oda, hogy megint az AMD-nek kellene fizetnie, hogy valaki a gépbe tegye a kártyájukat...
Avatar
Moby

Hozzászólás #5761 2016.06.28. 17:58

Botond írta:Odaért arty nvidiás bőröndje, mi? :)
Ide. Kinyitottam, azt nem vót benne más, csak könnyek :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #5762 2016.06.28. 18:00

DanielT írta:Ejha, ma nem voltam gép előtt, de ez a 480 elég érdekesnek ígérkezik.

Kíváncsi vagyok, hogy vajon eljutunk -e oda, hogy megint az AMD-nek kellene fizetnie, hogy valaki a gépbe tegye a kártyájukat...
olyan ez a 480 mint az angolok kilépése: először még jó ötletnek tűnt :)
Avatar
arty

Hozzászólás #5763 2016.06.28. 18:54

Moby írta:Ide. Kinyitottam, azt nem vót benne más, csak könnyek :)
viszont fogadok, h a feketeboritosban talalsz legalabb 350 pózt, amit meg nem probaltal :ppp
Avatar
arty

Hozzászólás #5764 2016.06.28. 18:59

Zóanagyvarázsló írta:De arról bezsélek, hogy ezért kár magadat megfosztani az örömtől. Ha nem tudod az más, de fölöslges megideologizálni a gyűlöletet, ezeket a dolgokat érdemes annyira elválasztani, amennyire lehet. Amiket sorolsz azok nem közvetlen összefüggések, hanem utálod a szomszéd lányát, mert az apja kecskéje lelegelte a káposztádat szintűek. Persze a lány megnézhette volna, mennyire tart a kecske kötele. (Egyébként elég kevés sportág működne akár nyugaton is piaci alapon.)

Nem az, de ott is van miért panaszkodni, az is beleveszik a szennybe. Mindenet át lehet politizálni sajnos, át is kell, haz a lényeg, de ha másról van szó, akkor érdemes kerülni az összemosást. Ha meg szőrszálhasogatni akarunk akkor a belépőjegy a vizitdíj lenne vagy a magánrendelés.
de mondom h az ideologia mellett a foci is szar!!! majd ha az jolesz, visszaterunk ra h hogy is van az ideologiaval... :D

a PROFI sport mukodjon piaci alapon. ettol profi, nem? egy vallalkozas, uzlet. ha nem megy, kuka. amatorokbol 10x annyi embert lehet mozgatni, adott osszegbol. mi is a SPORT lenyege? ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #5765 2016.06.28. 20:59

Moby írta:olyan ez a 480 mint az angolok kilépése: először még jó ötletnek tűnt :)
Ha ez így amúgy igaz, akkor AMD bezárhat 1 éven belül szerintem. Hacsak nem pörgeti fel a végtelenbe az X1 eladásokat, hogy végre megszűnt a kinect támogatás, ami az eladások növelésének egyetlen akadálya volt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5766 2016.06.28. 21:14

arty írta:de mondom h az ideologia mellett a foci is szar!!! majd ha az jolesz, visszaterunk ra h hogy is van az ideologiaval... :D

a PROFI sport mukodjon piaci alapon. ettol profi, nem? egy vallalkozas, uzlet. ha nem megy, kuka. amatorokbol 10x annyi embert lehet mozgatni, adott osszegbol. mi is a SPORT lenyege? ;)
Két szempontból reagálnék.

1. Én nem annak drukkolok, aki az adott perben a legjobb a világon. Az Aranycsapat utálat közepette haza érkezett haza (nem az EK- vagy az olimpiai arány, hanem a vb-ezüst után). Ellenben ha valakik a határukat feszegetik, a legjobbjukat felülmúlják, az számszaki eredménytől függetlenül elismerendő. Ez a SPORT.

2. Ja, ettől profi. Sok helyen amúgy nyugaton sem valósul meg (más modelleket hagyjunk is), fociban már jól állnak. Mi az államszocializmusból jőve abban sem. De mindenhol költ profi sportágakra is az állam, a válogatottak jellemzően nem Nyrt.-k, ha vannak is szponzorok (van, ahol rendszeres fizetés jár érte, akár kisebb sportágakban is, és nyugati államról van szó, nem rólunk). Azzal egyetértek, hogy ami most itthon megy, az nem jó, de ennek mérsékelt köze van a válogatott eredményeihez.

(Nekem meg a kedvenc klubomba is öntik az állami pénzt, dugdossák be a politikai kinevezetteket, hidd el, látom a sokkal durvább oldalát ennek, amiről te itt csak találgatsz.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #5767 2016.06.28. 21:23

Botond írta:Ha ez így amúgy igaz, akkor AMD bezárhat 1 éven belül szerintem. Hacsak nem pörgeti fel a végtelenbe az X1 eladásokat, hogy végre megszűnt a kinect támogatás, ami az eladások növelésének egyetlen akadálya volt.
Fél nap, és minden kiderül. A prohardveres szakembertől mindenesetre valami parádés cikket várok, amiben ajánlásokat is tesz majd az nvidiának, amivel versenyképessé teheti a 1080-at a 480 ellen, valamikor a távoli jövőben.
Avatar
Botond

Hozzászólás #5768 2016.06.28. 21:32

Moby írta:Fél nap, és minden kiderül. A prohardveres szakembertől mindenesetre valami parádés cikket várok, amiben ajánlásokat is tesz majd az nvidiának, amivel versenyképessé teheti a 1080-at a 480 ellen, valamikor a távoli jövőben.
Hát Zó azt mondta, hogy steam friendlistjéről töröl minden NVIDIA bérencet, aki nem veszi kétpofára a 480asokat és vmi nvidia szart rak a gépébe, szal lehet hamarosan egy coopgém se fog összejönni neki, nemhogy egy komplett leáldsquad, már csak artyban bízik!
Avatar
Moby

Hozzászólás #5769 2016.06.28. 21:52

Na, hát akkor itt meg itt lehet majd tapogatni a szép kövér hatszámjegyű árakat, aki nem akarna kiesni a Zó pixisébül :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #5770 2016.06.28. 22:04

Oké, picit előbb kezdünk:
Az új Deus Exben nem az Async fog problémát okozni, hanem a Radeon exkluzív eljárások. Azokat sehogy sem lehet más hardverre portolni.

Botond, remélem nem is akartál vele játszani. Merhogy nemfogsz :( Nem lehet portolni :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #5771 2016.06.28. 22:44

Moby írta:Oké, picit előbb kezdünk:

Botond, remélem nem is akartál vele játszani. Merhogy nemfogsz :( Nem lehet portolni :(
Majd x1en a 900p verzát, messziről úgyis tökmindegy, hogy 900p vagy 1080p vagy 4k vagy csak 2 pixel. ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5772 2016.06.29. 09:38

Ma délután 3-kor jár le az NDA, amikor a boltokban is lehet kapni a cuccot.

Amikor játékokkal csinálják ugyanezt, eléggé negatív felhangok szokták követni. Most hol vannak a "sunyi AMD"-t kiáltók? :miaz: A "wait for the proper drivers" hangok már jönnek, abban nincs hiba szerencsére.
Avatar
arty

Hozzászólás #5773 2016.06.29. 10:11

sunyi amd!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5774 2016.06.29. 10:47

arty írta:sunyi amd!
Na, így már rendben van, de legközelebb ráhatás nélkül kérném! Tudod! Join the rebellion! :D

#WAITFORTHEPROPERDRIVERS
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5775 2016.06.29. 10:48

arty írta:sunyi amd!
Hatásosabb lenne, ha az avatarodba is bekerülne, így minden egyes hozzászólásoddal képileg ellensúlyozod :ravasz1:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5776 2016.06.29. 10:51

DanielT írta:Ma délután 3-kor jár le az NDA, amikor a boltokban is lehet kapni a cuccot.

Amikor játékokkal csinálják ugyanezt, eléggé negatív felhangok szokták követni. Most hol vannak a "sunyi AMD"-t kiáltók? :miaz: A "wait for the proper drivers" hangok már jönnek, abban nincs hiba szerencsére.
Én már csak a fejemet fogom. Remélem az RTG-t kivásárolja az AMD-ből az Intel a licencek miatt, az x86-tal meg ugyan ezt az Nvidia és szélnek eresztik az összes rohadt kóklert. :falbav:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5777 2016.06.29. 10:58

benőmenő írta:Én már csak a fejemet fogom. Remélem az RTG-t kivásárolja az AMD-ből az Intel a licencek miatt, az x86-tal meg ugyan ezt az Nvidia és szélnek eresztik az összes rohadt kóklert. :falbav:
Nagyon sok, nagyon okos ember van annál a cégnél, hisz ilyen csipeket gyártani tényleg csoda számba megy. Pechükre van náluk egy jobb csapat egy két szereplős piacon. Ilyen terület se sok van a világon, ahol 2 konkurens cég létezik csak. Az Intelt hagyjuk, most a dedikált GPU piacra gondolok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5778 2016.06.29. 11:07

Ipon is bezárta a tegnapi linkeket, nehogy kikapjanak. Őrület. Arty baszki tényleg vedd már le a logódat, ez az egész egyre gázabb :D

/és ez ma estig csak eszkalálódni fog, amint kikerülnek a nettó nyócvanezres árak :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5779 2016.06.29. 11:28

Uhh, elég ütős kis gift! :DD

Kép
Avatar
donatus13

Hozzászólás #5780 2016.06.29. 11:33

DanielT írta:Uhh, elég ütős kis gift! :DD

Kép

Igaz non gamer lettem teljesen, de azért elfogadnám. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5781 2016.06.29. 11:37

Némelyik iszonyúan találó. :) Külön kedvencem az unhittable Lucio... az maga a pokol, persze csak ha az ellenfél van vele.

Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5782 2016.06.29. 11:38

Abus teszteket azert varjuk, hazug k anyad
Avatar
Moby

Hozzászólás #5783 2016.06.29. 12:59

980 mi? :vigyor3: Még DX12 alatt SE
LOL
OC nincs. Nem kicsit van. NINCS. Agytörzsig van cibálva ez a lóhugy, hogy legalább a 970 meglegyen (nem lett meg az sem dx11 alatt).
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5784 2016.06.29. 13:22

Moby írta:980 mi? :vigyor3: Még DX12 alatt SE
LOL
OC nincs. Nem kicsit van. NINCS. Agytörzsig van cibálva ez a lóhugy, hogy legalább a 970 meglegyen (nem lett meg az sem dx11 alatt).
Join the rebellion és vegyél egy kártyát, amit 2014-ben megvert az nVidia, 28nm-es technológiával.

No, akkor veheted a 970 helyett! :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #5785 2016.06.29. 13:26

DanielT írta:Join the rebellion és vegyél egy kártyát, amit 2014-ben megvert az nVidia, 28nm-es technológiával.

No, akkor veheted a 970 helyett! :P
Veszem is!!!!négy! :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5786 2016.06.29. 13:29

Moby írta:Veszem is!!!!négy! :P
Figy, te azért elég magas szinten beleálltál ebbe a fosba, úgyhogy tényleg vegyed, vágjál rá egy lyukat, amivel a szemét hardvert szoktad megmenteni és már kész is vagy! :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #5787 2016.06.29. 13:34

DanielT írta:Figy, te azért elég magas szinten beleálltál ebbe a fosba, úgyhogy tényleg vegyed, vágjál rá egy lyukat, amivel a szemét hardvert szoktad megmenteni és már kész is vagy! :mf2:
Kivágták ezek a nyomorultak helyettem :( Nem maradt ezen má gyógyítani való semmise.

/viszont ha tényleg ugyanez a foslék kerül a ps4 neoba, akkor ott azért még sikerre vihetem a technológiát! Szükség mindenképpen lesz rá :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #5788 2016.06.29. 15:09

Moby írta:Kivágták ezek a nyomorultak helyettem :( Nem maradt ezen má gyógyítani való semmise.

/viszont ha tényleg ugyanez a foslék kerül a ps4 neoba, akkor ott azért még sikerre vihetem a technológiát! Szükség mindenképpen lesz rá :)
Belerakják és hasítani fog 4k-ban a konzolokon minden!!!! Főleg a dashboard!!!!
Avatar
Botond

Hozzászólás #5789 2016.06.29. 15:12

DanielT írta:Figy, te azért elég magas szinten beleálltál ebbe a fosba, úgyhogy tényleg vegyed, vágjál rá egy lyukat, amivel a szemét hardvert szoktad megmenteni és már kész is vagy! :mf2:
Azért az nagy feature, hogy nem kell szenvedni az OC-vel, mert egyből maxra hajtva jön a kártya. Ez az nvidiás afterburneres próbálgatós trutymákolás sosem volt szimpi!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5790 2016.06.29. 15:14

És megcsinálták! 1%-al szénné alázza az nVidia 2 éve, 6 éves gyártástechnológiával készülő kártyáját perf/wattal. Szerk: BOCSÁNAT, baromságot beszélek, mert ott a 980, meg a 980Ti is, amik jobb perf/wattot tudnak 28nm-en is.

Aztán a táblázat alján lehet látni, hogy hol tart valójában a tech.

Kép

Illetve itt 5%-ot rávert a 970-re teljesítményben is, bár ebben az esetben valszeg a referencia 970, nevetségesen alacsony órajelével van összemérve. Tuninggal egy 970 agyonveri.

Kép

Na, lehet lázadni, 10,000 Ft-al olcsóbb kártyával, amin olyan hűtés van, ami a Hahota magazinban is kínos lenne. :eljen:

Ezeket az apróságokat meg ki nézi?

Noisy
Card runs into temperature and power limit, resulting in reduced clocks
Limited GPU overclocking potential
Power draw exceeds PCI-Express specification
Fans don't stop in idle
High temperatures
Multi-monitor and Blu-ray power draw still terrible
Avatar
Botond

Hozzászólás #5791 2016.06.29. 15:24

Ezek szép grafikonok, de! 970-es megrántva az mondjuk =480, ami több mint a fele az 1080as kraftjának, és a 970sli az csak 139% lett, akkor a 480cf most tudja az 1080 powát még mindig kevesebb pénzből vagy mindennek végleg vége?!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5792 2016.06.29. 15:28

Botond írta:Ezek szép grafikonok, de! 970-es megrántva az mondjuk =480, ami több mint a fele az 1080as kraftjának, és a 970sli az csak 139% lett, akkor a 480cf most tudja az 1080 powát még mindig kevesebb pénzből vagy mindennek végleg vége?!
Már elnézést, de láttál te már CF tesztet? Ha nem, akkor javaslom tekints meg egy párat, akkor talán nem fogsz nem létező alternatívákat emlegetni...

szerk: És még ha működne a CF(mint ahogy NEM működik), akkor se lenne semmi esélye egy 1080-at megcsípni.
skinnyman

Hozzászólás #5793 2016.06.29. 15:32

Szoval gyakorlatilag annyit tudnak teljesitmenyben es fogyasztasban 14 nm-en, mint az nvidia 28 nm-en. Az nvidia tud valamit nagyon, vagy az amd nem tud valamit nagyon? :D
Vagy biztos jo ez csak varni kell meg 5 eve mire lesznek hozza "jo driverek"?
Avatar
Botond

Hozzászólás #5794 2016.06.29. 15:33

DanielT írta:Már elnézést, de láttál te már CF tesztet? Ha nem, akkor javaslom tekints meg egy párat, akkor talán nem fogsz nem létező alternatívákat emlegetni...

szerk: És még ha működne a CF(mint ahogy NEM működik), akkor se lenne semmi esélye egy 1080-at megcsípni.
Ajjajj, akkor tényleg hiábavalóság a 4*CF alaplap, amivel bagóért meglehetett volna az 1080SLI Kraft a nagyon4khoz 4db 480-assal! :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5795 2016.06.29. 15:35

Botond írta:Ajjajj, akkor tényleg hiábavalóság a 4*CF alaplap, amivel bagóért meglehetett volna az 1080SLI Kraft a nagyon4khoz 4db 480-assal! :(
Add el belőle a Crossfire csipet! :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5796 2016.06.29. 15:37

Na, nézzük mit mond Vicsörd!

szerk: Ez egy nagyon pozitív teszt, Arty, szerintem te csak ezt nézd meg és esetleg a PH-s baromállatét.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5797 2016.06.29. 15:54

Ezeknek jobban sikerült a tunying!

Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5798 2016.06.29. 15:57

Esku rendesen sajnalom oket :(((
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5799 2016.06.29. 16:04

Az az érdekes helyzet alakult ki, hogy 85-90 ezer és 160 ezer között nem létezik semmi, aminek létjogsultsága lenne. Nagyon be kellene már másznia 120-ra a 1070-nek, ahol a helye van.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5800 2016.06.29. 16:14

DanielT írta:Na, nézzük mit mond Vicsörd!
szerk: Ez egy nagyon pozitív teszt, Arty, szerintem te csak ezt nézd meg és esetleg a PH-s baromállatét.
https://youtu.be/YTku-GqDSWg
Az megint más, hogy pont a dx12-es TR benchmarkban kikap a 970-től. :idiota:
Nameg itt van ez (amit kitudja mikorra javítanak driveresen):
Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #5801 2016.06.29. 16:18

DanielT írta:És megcsinálták! 1%-al szénné alázza az nVidia 2 éve, 6 éves gyártástechnológiával készülő kártyáját perf/wattal. Szerk: BOCSÁNAT, baromságot beszélek, mert ott a 980, meg a 980Ti is, amik jobb perf/wattot tudnak 28nm-en is.

Aztán a táblázat alján lehet látni, hogy hol tart valójában a tech.

Kép

Illetve itt 5%-ot rávert a 970-re teljesítményben is, bár ebben az esetben valszeg a referencia 970, nevetségesen alacsony órajelével van összemérve. Tuninggal egy 970 agyonveri.

Kép

Na, lehet lázadni, 10,000 Ft-al olcsóbb kártyával, amin olyan hűtés van, ami a Hahota magazinban is kínos lenne. :eljen:

Ezeket az apróságokat meg ki nézi?

Noisy
Card runs into temperature and power limit, resulting in reduced clocks
Limited GPU overclocking potential
Power draw exceeds PCI-Express specification
Fans don't stop in idle
High temperatures
Multi-monitor and Blu-ray power draw still terrible
tehat 970 teljesitmeny, 30-40%-al olcsobban, membug nelkul, valodi dx12 tudassal

szornyu! rohatt amd! miert nem hozza a 1080 sebesseget harmincezer nettoer? :(

otthon aze majd nezek teszteket is, egyelore csak neweggen neztem arat a te tablazatodhoz
Avatar
Necro

Hozzászólás #5802 2016.06.29. 16:22

arty írta:tehat 970 teljesitmeny, 30-40%-al olcsobban, membug nelkul, valodi dx12 tudassal

szornyu! rohatt amd! miert nem hozza a 1080 sebesseget harmincezer nettoer? :(

otthon aze majd nezek teszteket is, egyelore csak neweggen neztem arat a te tablazatodhoz
Ez 50000 lesz?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5803 2016.06.29. 16:26

arty írta:tehat 970 teljesitmeny, 30-40%-al olcsobban, membug nelkul, valodi dx12 tudassal

szornyu! rohatt amd! miert nem hozza a 1080 sebesseget harmincezer nettoer? :(

otthon aze majd nezek teszteket is, egyelore csak neweggen neztem arat a te tablazatodhoz
A valódi Dx12 teljesítmény az az, amikor kikap a 970-től DX12-alatt? Lásd fentebb Benő linkje, TR-ről. Ashes of the lófasz tesztet nem néztem, az számomra nem létezik. Lehet, hogy ott is kikapott, lehet, hogy nem.

A referencia cucc árát pedig ne hasonlítsuk már a heatpipe-os, komolyabb hűtésű cuccokhoz. Majd ha jönnek a custom 480-ak, érdemes lesz újra vizsgálni a helyzetet, a teljesítménye is javulhat a kártyának.

A forradalom meg ahogy jelenleg látom, kimerül legjobb esetben is 15-20 ezer Ft diszkontban, ha valakinek van gusztusa bevállalni az AMD szopást, gumi nélkül, végig szájba.
Avatar
arty

Hozzászólás #5804 2016.06.29. 16:50

DanielT írta:A valódi Dx12 teljesítmény az az, amikor kikap a 970-től DX12-alatt? Lásd fentebb Benő linkje, TR-ről. Ashes of the lófasz tesztet nem néztem, az számomra nem létezik. Lehet, hogy ott is kikapott, lehet, hogy nem.

A referencia cucc árát pedig ne hasonlítsuk már a heatpipe-os, komolyabb hűtésű cuccokhoz. Majd ha jönnek a custom 480-ak, érdemes lesz újra vizsgálni a helyzetet, a teljesítménye is javulhat a kártyának.

A forradalom meg ahogy jelenleg látom, kimerül legjobb esetben is 15-20 ezer Ft diszkontban, ha valakinek van gusztusa bevállalni az AMD szopást, gumi nélkül, végig szájba.
a tr egy dx12re pecselt foscsisag. dx12 egy forza, mondjuk. vagy barmi aminek nincs is dx11 modja. mameg talan semmi nem ilyen, nemtom. ashes lofax, hagyjukis.

legolcsobb 970el vetettem ossze, neweggen.

es jah, ez a refhuto egy vicc, nem szabad megvenni. 970nel 12w-al evett tobbet a kartya a guru3d tesztjeben, ezt le KELL tudni huteni.... az amd nem tudja, egyelore ennyi biztos :(
Avatar
arty

Hozzászólás #5805 2016.06.29. 16:51

Necro írta:Ez 50000 lesz?
igen! (novemberre :eplus2:)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5806 2016.06.29. 16:55

arty írta:a tr egy dx12re pecselt foscsisag. dx12 egy forza, mondjuk. vagy barmi aminek nincs is dx11 modja. mameg talan semmi nem ilyen, nemtom. ashes lofax, hagyjukis
Tehát nem létezik még mindig DX12. Ennek ellenére szilárd meggyőződésed, hogy az AMD VALÓDI DX12 -t tud. Namost ezt az iszonyúan elfogult fanbojságon kívül mégis mire alapozod akkor? Mármint tényleg érdekel, hogy erről hol volt valaha szó, konkluzív tesztben, vagy bármilyen technológiailag megalapozott hátterű írásban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5807 2016.06.29. 17:03

Közben én is megnéztem neweggen.

AMD RX480 - 200 USD (undorító, gagyi hulladék hűtéssel) Ja és ha már a memóriabug a mániád, akkor jó ha tudod, hogy a 8gigás verzió gyorsabb memcsit kap és a tesztekben az veri a 970-et. Szóval ez a lassú memóriás verzió.
EVGA/ASUS 970 - 275 USD (penge hűtéssel, brutális OC headroommal)

75 USD = 21,500 Ft. Ez a forradalom ára.

Használható hűtővel ez az összeg le fog csökkenni kb 15,000 Ft-ra.

Félreértés ne essék, tök szupi, hogy legalább valahol van egy kis verseny, de hogy ez kizárólag brutális kényszerpálya, nem pedig választott út az AMD részéről, az is biztos. De te azért nyugodtan higyj csak az open-ségnek és a jófejségnek.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5808 2016.06.29. 17:39

Hogy valami gémer téma is legyen:
Ugyebár pár hete volt egy ilyen össznépi reddites kezdeményezés, hogy ismét legyenek emberek a Dark Soulsban online. Ez eddig szép és jó, fel is raktam én is, de...
De amikor 2 méterrel előttem suhint és besebez az invéder kib@szott bunkós botja, na az rohadtul nem f@sza. Természetesen így sikerült megölnie és utána jöhetett a ragequit mielőtt kárt tennék magamban és környezetemben. :gonosz3:
Avatar
Moby

Hozzászólás #5809 2016.06.29. 17:42

azabaj, hogy nálunk ez gecire nem 200$. Ahogy egy 970 sem 275. Persze lehet azon lamentálni, hogy mér, meg hogy hozzuk be kétszázé a 480-at, meg hordjuk kifele a 970-et, csak ez nem visz sehova.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5810 2016.06.29. 17:47

Na. Szézegyezer. Biztos van verseny, márcsak az a kérdés, hol, és ki versenyez kivel.

Vissza: “Leáldozott.hu”