A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #58031 2021.02.05. 07:57

Control mini review:
Az első percekben még érdekes volt a gameplay, de a storyból nem értettem semmit. Ez később sem változott, viszont a környezet továbbra sem volt változatos, és az egész szépen lassan unalomba fulladt. Ez a fos mitől 80+ metacriticen?
Avatar
Moby

Hozzászólás #58032 2021.02.05. 08:13

TasManXT írta:Control mini review:
Az első percekben még érdekes volt a gameplay, de a storyból nem értettem semmit. Ez később sem változott, viszont a környezet továbbra sem volt változatos, és az egész szépen lassan unalomba fulladt. Ez a fos mitől 80+ metacriticen?
Attól, amitől a Halo3 94.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58033 2021.02.05. 09:53

Moby írta:Attól, amitől a Halo3 94.
Vagy a BOTW 97. :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58034 2021.02.05. 10:21

DanielT írta:Vagy a BOTW 97. :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting: :wilting:
Amúgy igen, ott is értelmezhetlen, hogy mi volt a 3 pont mínusz :nyes:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #58035 2021.02.05. 10:39

TasManXT írta:Control mini review:
Az első percekben még érdekes volt a gameplay, de a storyból nem értettem semmit. Ez később sem változott, viszont a környezet továbbra sem volt változatos, és az egész szépen lassan unalomba fulladt. Ez a fos mitől 80+ metacriticen?
Én annyira emlékszem, higy rohadt fun volt a gunplay, meg a képességek, a többi az n+1 tucat
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58036 2021.02.05. 11:49

Ha lehet benne nézelődni(tm), akkor én pár EUR-ért majd megpróbálom a Controlt. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #58037 2021.02.05. 11:53

aabyssx írta:Ha lehet benne nézelődni(tm), akkor én pár EUR-ért majd megpróbálom a Controlt. :D
Benne van a gamepassban is, meg a psplusban is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58038 2021.02.05. 12:19

aabyssx írta:Ha lehet benne nézelődni(tm), akkor én pár EUR-ért majd megpróbálom a Controlt. :D
Tökéletes lélekölő iroda szimulátor, ha már hiányzik a sok hómofisz után. :nezze:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #58039 2021.02.05. 12:53

Mekee írta:Én annyira emlékszem, higy rohadt fun volt a gunplay, meg a képességek, a többi az n+1 tucat
Gunplay és képességek teljesen rendben vannak. De itt megállt minden kreativitás.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58040 2021.02.05. 12:56

Moby írta:Benne van a gamepassban is, meg a psplusban is.
A plusos annyival jobb, hogy az az Ultimate, a két sztori-DLC-vel. Hogy azokban mennyi a NÉZNI való, azt nem tudom.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #58041 2021.02.05. 13:09

Ellenben a Resident Evil 2 is lement, de az egy 9/10 a részemről. Csak azért nem 10/10, mert az eredeti soundtrackért külön kellett fizetnem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58042 2021.02.05. 13:22

Moby írta:Attól, amitől a Halo3 94.
Ezt a mai napig nem birom értelmezni komolyan :S
Közben írtak a boltból a cx48 miatt, outlet ár, sérült a csomagolása vagy esetleg maga a tv is de csak felületi sérülés, és 1 év a gari, hát így kimarad.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58043 2021.02.05. 13:47

Moby írta:Benne van a gamepassban is, meg a psplusban is.
Akkor lehet, hogy megnézelődöm azt a 300Ft-os beruházást. :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58044 2021.02.05. 13:49

aabyssx írta:Akkor lehet, hogy megnézelődöm azt a 300Ft-os beruházást. :D
Jé, benne van a Yakuza 3-4-5 remaster is - azt sem tudtam, hogy kijöttek pécére.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58045 2021.02.05. 13:56

aabyssx írta:Jé, benne van a Yakuza 3-4-5 remaster is - azt sem tudtam, hogy kijöttek pécére.
The falconeerrel együtt a héten kerültek be a GPUba a 0-1-2 mellé.
Avatar
deep

Hozzászólás #58046 2021.02.05. 19:29

Moby írta:Amúgy igen, ott is értelmezhetlen, hogy mi volt a 3 pont mínusz :nyes:
Én most erőltetem magamra ezt a zeldát, mert azt mondják a számok, hogy kurvajó játék. Én meg nyitott vagyok és látni akarom mi olyan jó benne. De még keresem, így a játék negyedét már magam mögött hagyva, és egyelőre pontosan NULLA darab dolog tetszik benne. Ronda, mint a szar, de legalább a 30-at se tartja. A harc annyira béna és egyszerű, hogy ha ennél egyszerűbb lenne már nem is létezne. A nyünnyögő, makogó, hümmögő NPC-k a halálba idegelnek (nincs szinkron ugye). Olvashatom a totálisan szarul megírt, halálosan semmitmondó szövegeket. A hűdenagy szabadságnak az a hozadéka, hogy olyan mechanikákba lehet botlani, amikre semmivel nem hintelnek. Vagy rájössz, vagy nem. Lehet, hogy a nincsendó farokszopogatók minden ilyen agyament hülyeségre zsigerből rájönnek, de engem inkább csak idegesít, hogy az se egyértelmű, hogy kell egy olyan alapvető mechanikát használni benne, mint a főzés. Csak azért játszom, mert épp nincs jobb dolgom, és hogy elmondhassam, hogy végignyomtam, és legyen alapom fikázni. Pertíz.
Avatar
deep

Hozzászólás #58047 2021.02.05. 19:31

aabyssx írta:Ha lehet benne nézelődni(tm), akkor én pár EUR-ért majd megpróbálom a Controlt. :D
Ha szereted a 3 színárnyalatból álló, négy fal+padló+plafon settinget, akkor imádni fogod.
Avatar
deep

Hozzászólás #58048 2021.02.05. 19:34

TasManXT írta:Gunplay és képességek teljesen rendben vannak. De itt megállt minden kreativitás.
A gunplay a wolfensteinben is jobb volt 92'ben.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #58049 2021.02.05. 19:56

deep írta:Csak azért játszom, mert épp nincs jobb dolgom, és hogy elmondhassam, hogy végignyomtam, és legyen alapom fikázni. Pertíz.
Múltkor valami sony exklut toltál, csak mer sony exklu, de marhára nem élvezted.
Most tolsz valamit (amit ismét nem élvezel), hogy bizonyítsd, hogy szar, -azoknak akik amúgy attól függetlenül élvezik, hogy bármit mondasz.
Tudsz élni! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #58050 2021.02.05. 20:03

Greyfox írta:Múltkor valami sony exklut toltál, csak mer sony exklu, de marhára nem élvezted.
Most tolsz valamit (amit ismét nem élvezel), hogy bizonyítsd, hogy szar, -azoknak akik amúgy attól függetlenül élvezik, hogy bármit mondasz.
Tudsz élni! :banplz:
Nézzük a jó oldalát, legalább nem intravénás heroint tol, hogy bizonyítsa, hogy az se jó... :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #58051 2021.02.05. 20:04

deep írta:Én most erőltetem magamra ezt a zeldát, mert azt mondják a számok, hogy kurvajó játék. Én meg nyitott vagyok és látni akarom mi olyan jó benne. De még keresem, így a játék negyedét már magam mögött hagyva, és egyelőre pontosan NULLA darab dolog tetszik benne. Ronda, mint a szar, de legalább a 30-at se tartja. A harc annyira béna és egyszerű, hogy ha ennél egyszerűbb lenne már nem is létezne. A nyünnyögő, makogó, hümmögő NPC-k a halálba idegelnek (nincs szinkron ugye). Olvashatom a totálisan szarul megírt, halálosan semmitmondó szövegeket. A hűdenagy szabadságnak az a hozadéka, hogy olyan mechanikákba lehet botlani, amikre semmivel nem hintelnek. Vagy rájössz, vagy nem. Lehet, hogy a nincsendó farokszopogatók minden ilyen agyament hülyeségre zsigerből rájönnek, de engem inkább csak idegesít, hogy az se egyértelmű, hogy kell egy olyan alapvető mechanikát használni benne, mint a főzés. Csak azért játszom, mert épp nincs jobb dolgom, és hogy elmondhassam, hogy végignyomtam, és legyen alapom fikázni. Pertíz.
Spoiler
Kép
Spoiler
Kép
Avatar
Tom

Hozzászólás #58052 2021.02.05. 20:06

deep írta:Én most erőltetem magamra ezt a zeldát, mert azt mondják a számok, hogy kurvajó játék. Én meg nyitott vagyok és látni akarom mi olyan jó benne. De még keresem, így a játék negyedét már magam mögött hagyva, és egyelőre pontosan NULLA darab dolog tetszik benne. Ronda, mint a szar, de legalább a 30-at se tartja. A harc annyira béna és egyszerű, hogy ha ennél egyszerűbb lenne már nem is létezne. A nyünnyögő, makogó, hümmögő NPC-k a halálba idegelnek (nincs szinkron ugye). Olvashatom a totálisan szarul megírt, halálosan semmitmondó szövegeket. A hűdenagy szabadságnak az a hozadéka, hogy olyan mechanikákba lehet botlani, amikre semmivel nem hintelnek. Vagy rájössz, vagy nem. Lehet, hogy a nincsendó farokszopogatók minden ilyen agyament hülyeségre zsigerből rájönnek, de engem inkább csak idegesít, hogy az se egyértelmű, hogy kell egy olyan alapvető mechanikát használni benne, mint a főzés. Csak azért játszom, mert épp nincs jobb dolgom, és hogy elmondhassam, hogy végignyomtam, és legyen alapom fikázni. Pertíz.

Pedig az egy tényleg nagyon jó játék. Nekem pont ez tetszett benne, hogy nem tolta bele arcba, hogy mit hogy kell és a felfedezés öröme vitte a hátán az egészet, plusz azok az apróságok benne, amikre odafigyeltek igen megdobta. Az egyetlen, amit szoknom kellett benne jó sokáig az az irányítás kiosztása. Ugye itt az oké a kör, ami az A gomb, és a cencel az x, ami a B gomb, és a háromszöggel ugrasz, ami ott az Y gomb. Szóval mind a ps-en, mind az x-en edzett memóriámat olyan szinten összekavarta, hogy a gyerek sírt a nevetéstől miket nyomtam félre benne :D Plusz ugye az íjnál mikor célzol egyszerre tudsz a karral célozni, meg közben a mozgásérzékeléssel is, na az igen komoly volt, mikor úgy körbe lőttem az ellent néha, mint az ügynökök Neo-t. Amúgy, ha jól emlékszem az optionsba van tutorial mindenre is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58053 2021.02.05. 20:26

A hintekről meg a mechnikák megfejtésének nehézségeiről legyen elég annyi, hogy a nagyobbik fiam (1. osztályos) épp most van a játék totális kimaxolásának végén. Master Mode-ban. Én nem tudok neki hintelni, mert olyan dolgokat tud a játékról, hogy ő tanítja nekem :D Ok, nyilván a youtube-on kiszolgálja magát, kéttannyelvűbe jár, de az angolt pár éve én is tanítgatom már neki.
Avatar
deep

Hozzászólás #58054 2021.02.05. 20:45

Moby írta:A hintekről meg a mechnikák megfejtésének nehézségeiről legyen elég annyi, hogy a nagyobbik fiam (1. osztályos) épp most van a játék totális kimaxolásának végén. Master Mode-ban. Én nem tudok neki hintelni, mert olyan dolgokat tud a játékról, hogy ő tanítja nekem :D Ok, nyilván a youtube-on kiszolgálja magát, kéttannyelvűbe jár, de az angolt pár éve én is tanítgatom már neki.
Lol YT segítséggel az 5 éve halott nagyanyám is rájön mindenre.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58055 2021.02.05. 21:04

deep írta:Én most erőltetem magamra ezt a zeldát, mert azt mondják a számok, hogy kurvajó játék. Én meg nyitott vagyok és látni akarom mi olyan jó benne. De még keresem, így a játék negyedét már magam mögött hagyva, és egyelőre pontosan NULLA darab dolog tetszik benne. Ronda, mint a szar, de legalább a 30-at se tartja. A harc annyira béna és egyszerű, hogy ha ennél egyszerűbb lenne már nem is létezne. A nyünnyögő, makogó, hümmögő NPC-k a halálba idegelnek (nincs szinkron ugye). Olvashatom a totálisan szarul megírt, halálosan semmitmondó szövegeket. A hűdenagy szabadságnak az a hozadéka, hogy olyan mechanikákba lehet botlani, amikre semmivel nem hintelnek. Vagy rájössz, vagy nem. Lehet, hogy a nincsendó farokszopogatók minden ilyen agyament hülyeségre zsigerből rájönnek, de engem inkább csak idegesít, hogy az se egyértelmű, hogy kell egy olyan alapvető mechanikát használni benne, mint a főzés. Csak azért játszom, mert épp nincs jobb dolgom, és hogy elmondhassam, hogy végignyomtam, és legyen alapom fikázni. Pertíz.
Nagyjából hasonló volt a tapasztalatom a platón. Mondjuk a főzést azért sikerült összeraknom magamtól.
Engem az tartott vissza a folytatástól, hogy most az obliviont alulmúló tájban porszívózzam, hogy hol kapom meg siklót hogy lejussak a tutorial helyről és ott már mínuszba fordult a motivációm. Ja és a harc tényleg iszonyat gagyzor és azt 200 óra Witcher 3 után már a hátam közepére se...
Ha elég sokáig tart még ez a Covid bekuckózás és általános hw hiány, akkor kb. csak 200 játék van a backlogomban mielőtt újra ráfanyalodnék a Breath of the Wild-ra. :bdead:
Avatar
Tom

Hozzászólás #58056 2021.02.05. 21:16

benőmenő írta:Nagyjából hasonló volt a tapasztalatom a platón. Mondjuk a főzést azért sikerült összeraknom magamtól.
Engem az tartott vissza a folytatástól, hogy most az obliviont alulmúló tájban porszívózzam, hogy hol kapom meg siklót hogy lejussak a tutorial helyről és ott már mínuszba fordult a motivációm. Ja és a harc tényleg iszonyat gagyzor és azt 200 óra Witcher 3 után már a hátam közepére se...
Ha elég sokáig tart még ez a Covid bekuckózás és általános hw hiány, akkor kb. csak 200 játék van a backlogomban mielőtt újra ráfanyalodnék a Breath of the Wild-ra. :bdead:

A siklót megkapod automatikusan. Elején a lezárt kis tutorial helyen még fogja a kezed a játék és ott megtanít szinte mindenre. A tutorial végülis kicsiben az, ami a teljes játék, szóval végül is, ha már az sem tetszett, akkor tényleg nem érdemes foglalkozni vele ekkora játékdömpingben.
Avatar
eje75

Hozzászólás #58057 2021.02.05. 21:30

Ma betévedtem a PH PS5 fórumára, és az agyam eldobtam.... van valami számláló, hogy hogy óra percben hol tartanak az előrendelések feldolgozásában? És annak megfelelően, hogy a szerencsétlen mikor adta le a rendelését láthatja, hogy pl: még 72 órára vannak tőlem....még 1 óra 6 percre vannak tőlem.... ez vicc komolyan... ekkora a várakozás erre a nyavalyára? Megnéztem hol tartanak a hardveraprón az árak... már csak 250e... de az b.meg... valaki kiírta, hogy megvett többet a t-com-tól, és nyerészkedni akar... ez milyen? :banplz: Megveszik és akkor amúgy mi lesz? Nézegetik a polcon? Előveszik a már letolt szaraikat, hogy 60 fps-sel is letolhassák? Ha lenyugodnának, lemennének az árak is... de tisztára meghülyült mindenki...
Avatar
Moby

Hozzászólás #58058 2021.02.05. 21:45

eje75 írta:van valami számláló, hogy hogy óra percben hol tartanak az előrendelések feldolgozásában?
A konzolvilág oldalán lehet megnézni, hogy ők hol tartanak az előrendelések kiszolgálásában.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58059 2021.02.05. 21:54

deep írta:Lol YT segítséggel az 5 éve halott nagyanyám is rájön mindenre.
Veled ellentétben ő viszont nem rinyált egy fórumon erről, ahogy a fiam sem :D Viszont ez az egész meglehetősen összecseng a DeS végigjátszásod történetével :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58060 2021.02.05. 21:58

benőmenő írta:az obliviont alulmúló tájban porszívózzam, hogy hol kapom meg siklót hogy lejussak a tutorial helyről
Mára kimaxoltátok. Tényleg. Holnap is van nap, tartalékoljatok :taps:
Avatar
eje75

Hozzászólás #58061 2021.02.05. 22:10

Tom írta:Elején a lezárt kis tutorial helyen még fogja a kezed a játék és ott megtanít szinte mindenre. A tutorial végülis kicsiben az, ami a teljes játék, szóval végül is, ha már az sem tetszett, akkor tényleg nem érdemes foglalkozni vele ekkora játékdömpingben.
Tök igazad van, de végével nem tudok 1et érteni.... egyszerűen sajnálom akik lemaradnak a shrine-ok fejtörőiről, meg a divine beats-ekről... annyi ötlet, annyi lélek, annyi szájtátós kis csoda van benne... Én örülök, hogy levetkőztem a nintendo undoromat és adtam neki egy esélyt: életem gaming élménye volt....
Avatar
eje75

Hozzászólás #58062 2021.02.05. 22:11

Moby írta:A konzolvilág oldalán lehet megnézni, hogy ők hol tartanak az előrendelések kiszolgálásában.
Nemá....lol... és mennyit haladtak? 2 órát? :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #58063 2021.02.05. 22:17

eje75 írta:Nemá....lol... és mennyit haladtak? 2 órát? :banplz:
Náluk 2019 decemberétől elő lehetett rendelni. Nekem júniusi rendeléssel lett launchgépem, és most vanak szeptembernél. Gecisok gépet kiszórtak, és februárban jön megint egy ezres tétel. Messze-messze ők kapják és adják el a legtöbb gépet. Az alza pl. eddig nem haladt egy fél napot se :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58064 2021.02.05. 22:24

Teljesítik a kvótát a srácok szépen! 2 naponta egy Control témájú videó az eddigi kb 30 mellé! :eljen:

Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #58065 2021.02.06. 00:28

na, lepörrent a RAGE, egyel közelebb kerültem a RAGE2-höz :D
2017 februári volt a mentés, amit folytattam, nem értem anno miért hagytam abba (~kb a legjobb bossnál???)

aabyssx-nek nézni(tm)való!

rage_2021_02_05_21_48_21_318.jpg
rage_2021_02_05_21_14_03_230.jpg
rage_2021_02_05_21_47_25_765.jpg

sokszor egyébként nem néz ki még ma se rosszul, de ahol igen.... ott nagyon

a legalja végét leszámítva jó kis lövölde, bár a 14 órából 4 az ilyen tök fölösleges menjide-menjoda (hub-world)...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58066 2021.02.06. 07:57

Windows 10 megjelenés: 2015. július 29.

Windows 10 Start menü állapot 2020. február 6:

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58067 2021.02.06. 08:32

Aki legalább egyszer végigvitte, az tudja majd értékelni. Eszméletlen! Ehhez én már nem vagyok eléggé autista.
phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #58068 2021.02.06. 10:35

DanielT írta:Windows 10 megjelenés: 2015. július 29.

Windows 10 Start menü állapot 2020. február 6:

Kép
Ráadásul 2021 van.. Térj át osx-re! :ravasz1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #58069 2021.02.06. 10:40

Greyfox írta:Ráadásul 2021 van.. Térj át osx-re! :ravasz1:
Lehet, hogy egy éves képet rakott be... :banplz: Jubileumi ismétlés!
Avatar
Botond

Hozzászólás #58070 2021.02.06. 10:47

DanielT írta:Windows 10 megjelenés: 2015. július 29.

Windows 10 Start menü állapot 2020. február 6:

Kép
Amúgy áprilisban a régi edge kuka, jön kötelezően a chromiumos edge, augusztusban meg az ie is kuka.
Avatar
eje75

Hozzászólás #58071 2021.02.06. 15:28

Megjött a 2020-as PS összefoglalóm... Nioh2 volt a legtöbb 188 órával.... mivel idén csak azt toltam eddig érdemben kb 300 óránál járhatok, ahogy sejtettem... Csuszimába is belement 69 óra, ami meglepett, nem is toltam végig...
Avatar
Moby

Hozzászólás #58072 2021.02.06. 16:35

eje75 írta:Megjött a 2020-as PS összefoglalóm... Nioh2 volt a legtöbb 188 órával.... mivel idén csak azt toltam eddig érdemben kb 300 óránál járhatok, ahogy sejtettem... Csuszimába is belement 69 óra, ami meglepett, nem is toltam végig...
Totál fasságokat mutat az a stat.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58073 2021.02.06. 16:39

Flixin a space sweepers jópofaság, nézzétek. Nem 10/10, mint a rage2, de egynek kellemes.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58074 2021.02.06. 17:55

Botond írta:Flixin a space sweepers jópofaság, nézzétek. Nem 10/10, mint a rage2, de egynek kellemes.
Ez a film is az a szinvonal amikor a foldet akarjak arrebb rangatni :)

Platformot neztem meg ma de nem tetszett.
Avatar
eje75

Hozzászólás #58075 2021.02.06. 20:28

Na.... elértem az 500-as karit..Dani! Készvan már a kecó? :banplz: szerintem kb. ugyanannyi ősz hajszálunkba került... :nyes: mondjuk ahogy haladok előre egyre keményebb: már a fanszőrzetem is elkezdett őszülni...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58076 2021.02.06. 22:12

eje75 írta:Na.... elértem az 500-as karit..Dani! Készvan már a kecó? :banplz: szerintem kb. ugyanannyi ősz hajszálunkba került... :nyes: mondjuk ahogy haladok előre egyre keményebb: már a fanszőrzetem is elkezdett őszülni...
Ehehe, riszpekt! :D :taps:

Alakulgatok... hetek óta nem mertem áthozni a routert, mert minden alkalommal leizzadtam amikor eszembe jutott hogy mi van, ha nem jól lett bekábelezve a fal... most áthoztam, de csak beraktam a szekrény aljába, mert ennyire be voltam szarva. :D Aztán FUCK THIS SHIT alapon megpróbáltam összedugni és sikerült. :szeret: Úgyhogy épp most adtam le az alzában a rendelésemet fekete vacsimacsiúj LAN kábelekre, mert nehogymár a szekrényen belül LÁTHATATLANUL szürke kábel menjen. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58077 2021.02.06. 22:29

Jaigen. Kipróbáltam a Stasis 2 demót. És már azt se vittem végig. Sőt, konkrétan egyetlen feladványt se oldottam meg, átmentem 2 képernyőn amíg engedett és aztán kiléptem, shiftdel.

Ugyebár a Beautiful Desolationban akkora backercsászár voltam, hogy szerepelek a játékban névvel (gondolom valami random hulla) és azt se nyomtam 2 óránál tovább és akkor is utáltam kb.

Az első rész érdemeit ezek nem tudják elvenni, de ennyiben kellett volna hagynom. Kár és nem értem miért nem megy nekik ennyire a folytatás. :nemtudom: Na mindegy.
Avatar
deep

Hozzászólás #58078 2021.02.07. 09:31

Moby írta:Veled ellentétben ő viszont nem rinyált egy fórumon erről, ahogy a fiam sem :D Viszont ez az egész meglehetősen összecseng a DeS végigjátszásod történetével :banplz:
Nem rinya, gondoltam elmondom a véleményem, ha már így összejöttünk. Nem tudtam, hogy csak akkor szabad, ha összecseng a tiéddel :D
Egyébként haladtam benne, most már, hogy egy kicsit ismerem a lehetőségeket, és fejlődött a karakter, kaptam képességeket, sokat segít, hogy ne frusztráljon a végtelenségig. Az ötletek jók, sőt helyenéknt fantasztikusak
Spoiler
a madár beast-et már YT help nélkül oldottam meg
de a játék ettől rettenet bárgyú továbbra is és gyakorlatilag nincs sztorija. Egy minijáték gyűjtemény, amiben még ráadásul random encounterek közepedte neked kell megkeresni, hol indulnak. Ez szerintem nem 97%.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58079 2021.02.07. 09:40

deep írta:Nem rinya, gondoltam elmondom a véleményem, ha már így összejöttünk. Nem tudtam, hogy csak akkor szabad, ha összecseng a tiéddel :D
Egyébként haladtam benne, most már, hogy egy kicsit ismerem a lehetőségeket, és fejlődött a karakter, kaptam képességeket, sokat segít, hogy ne frusztráljon a végtelenségig. Az ötletek jók, sőt helyenéknt fantasztikusak
Spoiler
a madár beast-et már YT help nélkül oldottam meg
de a játék ettől rettenet bárgyú továbbra is és gyakorlatilag nincs sztorija. Egy minijáték gyűjtemény, amiben még ráadásul random encounterek közepedte neked kell megkeresni, hol indulnak. Ez szerintem nem 97%.
A "gyakrolatilag nincs sztoria" rész a legjobb :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58080 2021.02.07. 10:56

Moby írta:A "gyakrolatilag nincs sztoria" rész a legjobb :D
Ja. Nemhogy sztorija van, de egyenesen LEGENDÁJA. :nezze: Of Zelda.

Elrabó'ta a királynőt a malac és a zöld sapkásnak ki kell szabadítani. Közben almát szed.

Egy másik sikeres Nintendo játék jut róla eszembe, ahol elrabó'ta a királynőt a gonoszteknős és a piros sapkásnak ki kell szabadítani. Közben gombát szed.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58081 2021.02.07. 10:59

DanielT írta:JJa. Nemhogy sztorija van, de egyenesen LEGENDÁJA. :nezze: Of Zelda.

Elrabó'ta a királynőt a malac és a zöld sapkásnak ki kell szabadítani. Közben almát szed.

Egy másik sikeres Nintendo játék jut róla eszembe, ahol elrabó'ta a királynőt a gonoszteknős és a piros sapkásnak ki kell szabadítani. Közben gombát szed.
Most azon el lehet itt veszekedni, hogy mennyire jó vagy nem, de hogy gyakorlatilag nincs benne, az akkora BS, hogy még Te is ismered :nezze:
Avatar
deep

Hozzászólás #58082 2021.02.07. 11:08

A "hardvert" illetően az hagyján, hogy driftel a kontroller mint a kurvaég, de ami a legtöbbet elmond a minőségről, az az, hogy a 3 méterre lévő dokkolt szVICCs teljesen hektikusan veszi a jelet a kontrollerekből, mert leárnyékolja a kanapé karfája... Ha felemelem a kezem, akkor jó. Ha leteszem magam mellé, akkor szar. Csodás. Száztizenezerért...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #58083 2021.02.07. 11:19

deep írta:A "hardvert" illetően az hagyján, hogy driftel a kontroller mint a kurvaég, de ami a legtöbbet elmond a minőségről, az az, hogy a 3 méterre lévő dokkolt szVICCs teljesen hektikusan veszi a jelet a kontrollerekből, mert leárnyékolja a kanapé karfája... Ha felemelem a kezem, akkor jó. Ha leteszem magam mellé, akkor szar. Csodás. Száztizenezerért...
Nagyjából nekem is ez volt a tapasztalatom a joyconokkal, csak azok (még) nem drifteltek. De legalább az ergonómiája is olyan szuper, hogy nagyjából a 15 másodperc használat után érezni hogy kényelmetlen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2021.02.07. 11:19-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58084 2021.02.07. 11:19

deep írta:A "hardvert" illetően az hagyján, hogy driftel a kontroller mint a kurvaég, de ami a legtöbbet elmond a minőségről, az az, hogy a 3 méterre lévő dokkolt szVICCs teljesen hektikusan veszi a jelet a kontrollerekből, mert leárnyékolja a kanapé karfája... Ha felemelem a kezem, akkor jó. Ha leteszem magam mellé, akkor szar. Csodás. Száztizenezerért...
Világszara az a joycon. Már egyszer vettem hozzá teljes felújítókészletet, de így is egy a halálán van már. Használhatatlan 2 év után minden eleme. Kapja is már a nyakába a pereket érte a nintendo. Én leginkább one kontrollerrel használom, illetve most pár hete vettem hozzá egy utángyártottat, hogy tudjam a gyrot is használni (használhattam volna DS4-el is, és akkor lett volna gyro, de azok a PS5-höz vannak párosítva).
Avatar
Moby

Hozzászólás #58085 2021.02.07. 11:22

Vettem hozzá egy ilyet meg egy ilyet. Teljesen jól beváltak.
Avatar
Tom

Hozzászólás #58086 2021.02.07. 12:18

deep írta:A "hardvert" illetően az hagyján, hogy driftel a kontroller mint a kurvaég, de ami a legtöbbet elmond a minőségről, az az, hogy a 3 méterre lévő dokkolt szVICCs teljesen hektikusan veszi a jelet a kontrollerekből, mert leárnyékolja a kanapé karfája... Ha felemelem a kezem, akkor jó. Ha leteszem magam mellé, akkor szar. Csodás. Száztizenezerért...

A switch-hez a "pro" kontroller az alap. Azt venni kell hozzá. Azok a joyconok értelmezhetetlenek egy felnőtt kezében. Azok tényleg csak arra jók, ha handheld módban akarsz játszani. Én le se szoktam venni a gépről.
Avatar
Botond

Hozzászólás #58087 2021.02.07. 14:03

Tom írta:A switch-hez a "pro" kontroller az alap. Azt venni kell hozzá. Azok a joyconok értelmezhetetlenek egy felnőtt kezében. Azok tényleg csak arra jók, ha handheld módban akarsz játszani. Én le se szoktam venni a gépről.
SlickÁdám mondta egyszer, hogy Krisztus pózban mennyire fasza játszani, és valóban, egyszer kipróbáltam és bejött. Szóval még a tavaszi karantén alatt sokszor nyomtam úgy, hogy hasamra a tablet, kezeim a testem mellett kinyújtva, mindegyikben 1-1 joycon és ment a cucc. Kényelmes volt, amint ráraktam azt a fekete bigyót, amin a csuklópánt is van, hogy ne repüljön ki a kezemből. Anélkül valóban annyira kicsik, hogy sehogy nem állnak kézre. Lehet abból a fekete cuccból nagyobbat is kapni, azzal talán mégjobban kézreáll, de ja, valójában az apró joyok és az apró gombok miatt nem való az komoly gémingre, csak ilyen karanténos elalvás előtti kényszermegoldás, azóta se volt a kezemben így.
Csomó játékot félbe is hagytam nyáron, mikor szabadultam, lassan be kellene fejezni, de azóta csak a gyerekek pörgetik a switchet, nekem szerintem a kezemben sem volt, csak mikor töltőre rakom nekik néha.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58088 2021.02.07. 14:08

DanielT írta:Jaigen. Kipróbáltam a Stasis 2 demót. És már azt se vittem végig. Sőt, konkrétan egyetlen feladványt se oldottam meg, átmentem 2 képernyőn amíg engedett és aztán kiléptem, shiftdel.

Ugyebár a Beautiful Desolationban akkora backercsászár voltam, hogy szerepelek a játékban névvel (gondolom valami random hulla) és azt se nyomtam 2 óránál tovább és akkor is utáltam kb.

Az első rész érdemeit ezek nem tudják elvenni, de ennyiben kellett volna hagynom. Kár és nem értem miért nem megy nekik ennyire a folytatás. :nemtudom: Na mindegy.
Szerintem az elso reszt valami olyan idoszakodban toltad hogy pont betalalt mert amugy semmi extra :P
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58089 2021.02.07. 17:09

Tom írta:A switch-hez a "pro" kontroller az alap. Azt venni kell hozzá. Azok a joyconok értelmezhetetlenek egy felnőtt kezében. Azok tényleg csak arra jók, ha handheld módban akarsz játszani. Én le se szoktam venni a gépről.
Azt Moby tán még a joyconnál is jobban szidta.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #58090 2021.02.07. 17:33

Kecijók ezek a tomb rejtvények a raiderben. A videó megnézése és végigcsinálása után SE értem benne a logikát.

Spoiler
MI A FASZÉ' UGYANAZT HÚZZA LE KÉTSZER?!??!! Honnan a tetves istenből kellett volna tudnom, hogy ebből létra lesz és nem híd? MIÉRT HÚZZA KÉTSZER? MI VÁLTOZIK amitől magasabbra emeli?!?! Azon kívül, hogy a másodiknál lerögzíti.
phpBB [media]
Avatar
deep

Hozzászólás #58091 2021.02.07. 17:42

DanielT írta:Kecijók ezek a tomb rejtvények a raiderben. A videó megnézése és végigcsinálása után SE értem benne a logikát.

Spoiler
MI A FASZÉ' UGYANAZT HÚZZA LE KÉTSZER?!??!! Honnan a tetves istenből kellett volna tudnom, hogy ebből létra lesz és nem híd? MIÉRT HÚZZA KÉTSZER? MI VÁLTOZIK amitől magasabbra emeli?!?! Azon kívül, hogy a másodiknál lerögzíti.
phpBB [media]
Tegnap lett vége, sose lássam többé. Talán 2 ilyen tombot csinaltam meg amikbe belebotlottam. Bőven elég volt.
Avatar
Tom

Hozzászólás #58092 2021.02.07. 17:52

Zóanagyvarázsló írta:Azt Moby tán még a joyconnál is jobban szidta.

Pedig jó. Persze semmi pro dolog nincs benne azért is tettem idézőjelbe. Az analógja nem driftel, kényelmes a fogása, a ravasz dísz, hisz csak gomb és masszívan túlárazott kb. ennyi.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58093 2021.02.07. 17:52

En ezt ingyen kaptam videokartya melle de az ujra rebootolt elso resz utan erom nem volt elinditani.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #58094 2021.02.07. 17:53

Tom írta:túlárazott kb. ennyi.
Nintendo, a nev kotelez :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #58095 2021.02.07. 18:49

DanielT írta:Kecijók ezek a tomb rejtvények a raiderben. A videó megnézése és végigcsinálása után SE értem benne a logikát.

Spoiler
MI A FASZÉ' UGYANAZT HÚZZA LE KÉTSZER?!??!! Honnan a tetves istenből kellett volna tudnom, hogy ebből létra lesz és nem híd? MIÉRT HÚZZA KÉTSZER? MI VÁLTOZIK amitől magasabbra emeli?!?! Azon kívül, hogy a másodiknál lerögzíti.
phpBB [media]
Ne kúrjál már fel! Egyetlen tombhoz sem kellett youtube :D

/attól húzza le kétszer, hogy a másodiknál összeköti a létrát a még fentlévő counterweightel, ami felhúzza a létrát, amikor lemegy (második lehúzás). Az azért gáz, hogy ez még videóról sem jön le, miközben anélkül is totál egyértelmű :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2021.02.07. 18:52-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #58096 2021.02.07. 18:50

Zóanagyvarázsló írta:Azt Moby tán még a joyconnál is jobban szidta.
A dpadja vérgagyi, meg az ára agyfasz. Ha annyiba kerülne, mint ez az ipega amit vettem, nem szóltam volna rá semmit. De annak a HÁROMSZOROSÁBA kerül :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58097 2021.02.07. 19:00

A Zelda azért is jó játék, mert annyira szép még azon az őskori, ócska vason is, hogy lehet benne nézelődni. ;)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #58098 2021.02.07. 19:02

deep írta:Ha szereted a 3 színárnyalatból álló, négy fal+padló+plafon settinget, akkor imádni fogod.
Az nem hangzik jól.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #58099 2021.02.07. 20:12

Moby írta:A dpadja vérgagyi, meg az ára agyfasz. Ha annyiba kerülne, mint ez az ipega amit vettem, nem szóltam volna rá semmit. De annak a HÁROMSZOROSÁBA kerül :wilting: :wilting: :wilting:
Artynak volt igaza, olcsón tényleg mennyei vacsora a bélsár is :nezze:

Jó, az ár tényleg fontos szempont, hogy mit tud annyiért, de ezek szerint se jó árú, se jó minöségü eszköz nem jött össze a Nintendónak.
Avatar
Tom

Hozzászólás #58100 2021.02.07. 20:31

Zóanagyvarázsló írta:Artynak volt igaza, olcsón tényleg mennyei vacsora a bélsár is :nezze:

Jó, az ár tényleg fontos szempont, hogy mit tud annyiért, de ezek szerint se jó árú, se jó minöségü eszköz nem jött össze a Nintendónak.

Nekik az a pár játék szokott csak összejönni. Minden más eléggé alacsony színvonalú. Megint megindultak a switch pro pletykák, talán majd az jobb minőségű lesz. Amúgy mindegyiknél vannak rossz dolgok. A ps-nél a ds4 olyan hanyag minőségű, hogy az valami borzasztó, és a patch másolgatás 20ezer évig áááá. X-nél az a dashboard rettenetes, hogy voltak képesek a 72. újragondolás után sem csinálni egy normálisat az érthetetlen, meg ennyi stúdióval a hátuk mögött sem tudnak lerakni legalább 2-3 érdekes exclusive-ot, hogy megvegyem az új műanyag dobozukat. Szóval jónak éppen egyik sem jó, de minddel el lehet játszogatni bőven.

Vissza: “Leáldozott.hu”