A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #57541 2021.01.14. 20:56

eje75 írta:Alzától jött egy mail a 3 héttel ezelőtti PS5 rendelésemre...rá egy hétre kértek egy megerősítést, hogy tényleg akarom-e, de sehol nem lehetett kattintani, se a fiókban, se sehol, hagytam a faxba... :banplz:
A mai mélben meg: "Kedves Vásárló,Köszönjük, hogy az Alza.hu webáruházat választottad. Megrendelésedet sikeresen leadtad, annak státuszáról e-mailben küldünk értesítést." A fiókomban ez látszik :"Kérjük várj...A terméket biztosítjuk. Amint további információ áll rendelkezésünkre, küldünk egy e-mailt." dolgoznak a kis minionok a pléjsztésön gyárban :nyes: :nyes: Várok... de mire?
Igazán nem loboználak le, de...
Spoiler
Kép
Szerinted alzától mikor lesz géped?
Avatar
Moby

Hozzászólás #57542 2021.01.14. 20:59

Micsu írta:Nah ez is jó info volt :)
Fontos a 3 év gari, a nélkül ne erőlködjek?
Én nem tenném. Nem csak amiatt, hogy oled, hanem egyáltalán. Drága holmi egy ilyen.
Avatar
eje75

Hozzászólás #57543 2021.01.14. 21:02

Moby írta:Igazán nem loboználak le, de...
Spoiler
Kép
Szerinted alzától mikor lesz géped?
Lol....észre se vettem...nekem ott dec 30 van...akkor rendeltem volna? fax se emlékszik már...
Avatar
Moby

Hozzászólás #57544 2021.01.14. 21:08

eje75 írta:Lol....észre se vettem...nekem ott dec 30 van...akkor rendeltem volna? fax se emlékszik már...
Olyan kétezren lehetnek előtted. És ilyen tizesével jönnek a gépek.
Avatar
eje75

Hozzászólás #57545 2021.01.14. 21:17

Moby írta:Olyan kétezren lehetnek előtted. És ilyen tizesével jönnek a gépek.
Tökéletes, le kellene mondanom amúgy is: tököm se tudja minek rendeltem, úgysincs rá semmi... csak a szerzési vágy mozgatott, semmi más... józan ésszel tudom, hogy még nincs rá szükségem..csak semmi mást SE tudok venni, amire vágyom..csak kazánt lehet kapni, arra vágyom, csak kifizetni nem vágyom...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eje75 2021.01.14. 21:17-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57546 2021.01.14. 21:17

Ma igazolták még csak vissza az ipad air rendelésem :wilting: :wilting: Tényleg ott folytatja 2021 ahol 2020 abbahagyta. Már az sincs, ami van amúgy.
Nem találtam boltban megfelelő sarokülőgarnitúrát, holnap jön a bútoros felmérni, akinek láttam munkáit, és tetszettek. Feldolgozva Dani élményeit, és mostanában egyáltalán mindent, lehet jobban járok, ha be sem engedem. Jövőhéten meg a festők, burkolók. Lehet elkezdem vagdosni magam most, csak hogy szokjam, mire elkezdődik... :((
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #57547 2021.01.14. 21:19

eje75 írta:Tökéletes, le kellene mondanom amúgy is: tököm se tudja minek rendeltem, úgysincs rá semmi... csak a szerzési vágy mozgatott, semmi más... józan ésszel tudom, hogy még nincs rá szükségem..csak semmi mást SE tudok venni, amire vágyom..csak kazánt lehet kapni, arra vágyom, csak kifizetni nem vágyom...
Sztem örülj neki, hogy kazánnal nem lehet cryptot bányászni :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57548 2021.01.14. 21:27

Moby írta:Nekem simán volna igényem 2000nit-es Oledre is, ha létezne ilyen :D
Még szép. Mondom, cserélem azonnal én is amint van 1200+ os.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57549 2021.01.15. 00:55

aabyssx írta:GTAV-vel játszogatok mostanában. Tök jó játék még ma is. Bírom a gúnyos humorukat. Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz a következő és hogyan fog működni az egyre píszíbb, túlérzékeny világban.
Már jönnek a pletyók, hogy lesz női karakter is. Vajon mernek-e belőle egy Trevor szintű sztereotip kritikát csinálni...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57550 2021.01.15. 00:56

65-ös CX az nemócsó.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57551 2021.01.15. 01:20

aabyssx írta:Már jönnek a pletyók, hogy lesz női karakter is. Vajon mernek-e belőle egy Trevor szintű sztereotip kritikát csinálni...
Az a jatek egy mas korszakban keszult :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57552 2021.01.15. 06:42

Aprón láttam GTX 1060-at jegelve HATVAN (60!!!!!!444!) Ezer Forintért! Leáldozott. :wilting:
Avatar
eje75

Hozzászólás #57553 2021.01.15. 07:12

Moby írta:Ma igazolták még csak vissza az ipad air rendelésem :wilting: :wilting: Tényleg ott folytatja 2021 ahol 2020 abbahagyta. Már az sincs, ami van amúgy.
Nem találtam boltban megfelelő sarokülőgarnitúrát, holnap jön a bútoros felmérni, akinek láttam munkáit, és tetszettek. Feldolgozva Dani élményeit, és mostanában egyáltalán mindent, lehet jobban járok, ha be sem engedem. Jövőhéten meg a festők, burkolók. Lehet elkezdem vagdosni magam most, csak hogy szokjam, mire elkezdődik... :((
Akartam is kérdezni milyen az Air...akkor még nem tudod...
Spoiler
Szerintem 2021-ben nem biztos neki kell ennek állni... tegnap jöttek a "vizesek" a "kőművesek" után visszarakni a wc-t, mert azok csak visszabaxták a falra, folyt, el kellett zárni... összerakja, búcsúzik, lemegy a teherautójához, Én próbálom lenyomni a tartályt, nem folyik a víz..leszaladok, szólok neki, visszajön, 1 percig ügykezel, nyomja, lefolyik, aztán sietősen indul kifelé...gyanús volt, benézek a wc mögé, víz van a földön...lenyomom, folyik a cső mellett még mindig, utána kiabálok a folyosóra, hallom, megy tovább nem áll meg, mintha nem hallana... elindulok utána, hallom szaporázza a lépteit... én is gyorsítok, hallom rákapcsol, elkezd lefelé futni... előlem :nyes: :nyes: .... annyira abszurd volt, hogy meg kellett állnom röhögni....visszamentem a lakásba, hívom: már nem veszi fel....felhívtam a főnökét, ma fél 8-ra küld egy másik brigádot..KABARÉ
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57554 2021.01.15. 07:36

eje75 írta:
Spoiler
Szerintem 2021-ben nem biztos neki kell ennek állni... tegnap jöttek a "vizesek" a "kőművesek" után visszarakni a wc-t, mert azok csak visszabaxták a falra, folyt, el kellett zárni... összerakja, búcsúzik, lemegy a teherautójához, Én próbálom lenyomni a tartályt, nem folyik a víz..leszaladok, szólok neki, visszajön, 1 percig ügykezel, nyomja, lefolyik, aztán sietősen indul kifelé...gyanús volt, benézek a wc mögé, víz van a földön...lenyomom, folyik a cső mellett még mindig, utána kiabálok a folyosóra, hallom, megy tovább nem áll meg, mintha nem hallana... elindulok utána, hallom szaporázza a lépteit... én is gyorsítok, hallom rákapcsol, elkezd lefelé futni... előlem :nyes: :nyes: .... annyira abszurd volt, hogy meg kellett állnom röhögni....visszamentem a lakásba, hívom: már nem veszi fel....felhívtam a főnökét, ma fél 8-ra küld egy másik brigádot..KABARÉ
Bocs, de nekem ér röhögni és meg is tettem. :D :taps:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57555 2021.01.15. 08:09

DanielT írta:Bocs, de nekem ér röhögni és meg is tettem. :D :taps:
Miután kiröhögtem magam, felmentem a vízszerelőd weboldalára megnézni a referenciáit:

Spoiler
Avatar
eje75

Hozzászólás #57556 2021.01.15. 08:36

DanielT írta:Miután kiröhögtem magam, felmentem a vízszerelőd weboldalára megnézni a referenciáit:

Spoiler
Ők azok!
Spoiler
A vicc az, hogy ugyanazok jöttek vissza reggel... kiderült, hogy ferdén volt felkapatva a hollandi...kitalálta, hogy mit tekergettük és ferdén kapattuk fel...mondom: hozzá nyúltunk....mind1, összegányolta... közben dumáltam telefonon a kazánnal kapcsolatban, meghallotta, és egyből beleszólt, hogy az a kazán amit kinéztem xar, és hogy ezt Ő feléből kihozza, meg minden...sok lehetőség van barátom,de hogy Te ide be nem teszed a lábad az is biztos..
Avatar
Botond

Hozzászólás #57557 2021.01.15. 08:40

Ilyen sztorikat nyomtok egy sima kislányszoba atomjaira szétverése és újjáépítése előtt és ne legyek idegbe, hogy mivel adják el a PS5?! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57558 2021.01.15. 09:02

eje75 írta:Ők azok!
Spoiler
A vicc az, hogy ugyanazok jöttek vissza reggel... kiderült, hogy ferdén volt felkapatva a hollandi...kitalálta, hogy mit tekergettük és ferdén kapattuk fel...mondom: hozzá nyúltunk....mind1, összegányolta... közben dumáltam telefonon a kazánnal kapcsolatban, meghallotta, és egyből beleszólt, hogy az a kazán amit kinéztem xar, és hogy ezt Ő feléből kihozza, meg minden...sok lehetőség van barátom,de hogy Te ide be nem teszed a lábad az is biztos..
Nyomorult kontár barmok ezek sajnos. Egyetlen ember nincs aki nálam nem hibázott és mindegyik vagy az előző vagy a következő "kollégáját" hibáztatja. És ahogy mondod, minden szar, csak az a jó termék amit az ő hatalmas agyával "ismer". Egy előző projekten volt az egyik burkoló mágus a kedvencem, aki EGYETLEN boltba akart mindenképpen küldeni burkolatot venni, mert OTT JÓ. Érted. Ott jó mindegyik, máshol meg mind szar. Nyilván mert az a bolt nagyon ügyesen gyártja őket, különös odafigyeléssel! Ezek a csempegyár boltok már csak ilyenek! :wilting: :wilting: :wilting:

Villanyszerelőt is kérdezem, hogy milyen LED vezérléseket javasolna, melyik a jó szerinte. Kicsit gondolkozik (na nem a típuson, hanem hogy hogyan fedje el hogy FINGJA NINCS) és megszüli a tuti választ egy sokat sejtető félmosoly kíséretében: Mind szar. Hú mondom, a francba, hát ilyen világban élünk... És persze bólogat hogy hátigen. Így hát a saját szemében ő még mindig a nagytudású szaki maradt, aki megmondta a tutit. Én meg kinyomoztam melyik a jó.

Pokol ez.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57559 2021.01.15. 11:28

DanielT írta:Ezzel megint nem mész semmire, mert nem lyukas security készlet. Neves gyártótól felesleges ilyet keresni, mert aranyáron van. Én ebayről vettem.
A leírás szerint lennie kéne benne, de végül megoldódott. A Lidlben a Parkside racsnis hokoládé mellé van T8-as security torx, úgyhogy haza is hoztam...igaz pamut pólóért indultam és az meg természetesen nem volt. Bónusz, hogy kompatibilis az iFixit Mahi csavarhúzó nyéllel.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57560 2021.01.15. 11:42

Kép
Minőségi :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #57561 2021.01.15. 16:56

Team Ninja-nál nagyon elgurult a gyógyszer a Nioh 2 DLC-kben.... way of the demon-ban minden one hit wonder: az enemy one hit, Én meg csodálkozok, hogy meghaltam egyből... és mindez miért? Mert a köcsögök rinyáltak, hogy túl könnyű...ilyet nem szabad mondani egy japónak, mert vérszemet kap...
Avatar
Botond

Hozzászólás #57562 2021.01.15. 17:37

Amúgy ennek a bitcoin árfolyamosdinak kb az a vége, hogy lassan csak ki lehet röhögni, hogy 1 millára lőttem be a currgenkonzolokkal egyenértékű pc-k árát, csak nem azért mert fölé lőttem, hanem azért, mert alá. :banplz:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #57563 2021.01.15. 17:50

Botond írta:Amúgy ennek a bitcoin árfolyamosdinak kb az a vége, hogy lassan csak ki lehet röhögni, hogy 1 millára lőttem be a currgenkonzolokkal egyenértékű pc-k árát, csak nem azért mert fölé lőttem, hanem azért, mert alá. :banplz:
Nagyjából vázolhatnád, hogy miből áll egy ilyen pc, és hogyan hasonlítod össze a teljesítményt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57564 2021.01.15. 17:54

Greyfox írta:Nagyjából vázolhatnád, hogy miből áll egy ilyen pc, és hogyan hasonlítod össze a teljesítményt.
Random túlárazott komponensekből, aminek a fele simán azért drága mert hiánycikk, a másik fele meg azért, mert a scalperek felnyomták az árát az égbe. :nyes:
Amúgy nem teraflopsra mérném össze őket, hanem látványra, szóval simán mondjuk FH4et vagy gears5öt megnézném, hogy xsx szinthez milyen pc-t kell építeni, hogy ugyanannyi frém legyen ugyanannyi réjtrésszel, szóval hogy ugyanazt a látványt kapjuk, mert úgyis az a lényeg. Konkrétan nem néztem meg persze, de már engem is felbasz, hogy mindennek elszállt az ára, és azt se kapni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57565 2021.01.15. 21:27

eje75 írta:Akartam is kérdezni milyen az Air...akkor még nem tudod...
Spoiler
Szerintem 2021-ben nem biztos neki kell ennek állni... tegnap jöttek a "vizesek" a "kőművesek" után visszarakni a wc-t, mert azok csak visszabaxták a falra, folyt, el kellett zárni... összerakja, búcsúzik, lemegy a teherautójához, Én próbálom lenyomni a tartályt, nem folyik a víz..leszaladok, szólok neki, visszajön, 1 percig ügykezel, nyomja, lefolyik, aztán sietősen indul kifelé...gyanús volt, benézek a wc mögé, víz van a földön...lenyomom, folyik a cső mellett még mindig, utána kiabálok a folyosóra, hallom, megy tovább nem áll meg, mintha nem hallana... elindulok utána, hallom szaporázza a lépteit... én is gyorsítok, hallom rákapcsol, elkezd lefelé futni... előlem :nyes: :nyes: .... annyira abszurd volt, hogy meg kellett állnom röhögni....visszamentem a lakásba, hívom: már nem veszi fel....felhívtam a főnökét, ma fél 8-ra küld egy másik brigádot..KABARÉ
Nakérlek. Volt a bútoros.
Spoiler
1. A megbeszélt időben érkezett(és idetalált). Ott kezdőtött, hogy ő hívott fel egyáltalán, hogy jönne, amiről lélekben totál lemondtam, lévén karácsonykor hívtam fel, hogy ha januárban elkezdenek dolgozni, és jön bp-re, keressen fel, mer lenne munka.
2. Kb 20 perc volt az egész ügymenet, megbeszéléssel, méréssel, dokumentációval.
3. Csinál pont olyat, pont akkorában, amit elképzeltem
4. Hozott kb 40 kiló szövetmintát(2 utazótáska, egy fullajtár hozta csak ezeket, sosem láttam még ilyet, csak ilyen arab mesékben)
5. Kb a feléért csinálja, mint amire számítottam (!)
6. Nem kért előleget(!)

Hát ez mi??? :wilting: Kezdjek el fosni?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57566 2021.01.15. 21:39

Moby írta:Nakérlek. Volt a bútoros.
Spoiler
1. A megbeszélt időben érkezett(és idetalált). Ott kezdőtött, hogy ő hívott fel egyáltalán, hogy jönne, amiről lélekben totál lemondtam, lévén karácsonykor hívtam fel, hogy ha januárban elkezdenek dolgozni, és jön bp-re, keressen fel, mer lenne munka.
2. Kb 20 perc volt az egész ügymenet, megbeszéléssel, méréssel, dokumentációval.
3. Csinál pont olyat, pont akkorában, amit elképzeltem
4. Hozott kb 40 kiló szövetmintát(2 utazótáska, egy fullajtár hozta csak ezeket, sosem láttam még ilyet, csak ilyen arab mesékben)
5. Kb a feléért csinálja, mint amire számítottam (!)
6. Nem kért előleget(!)

Hát ez mi??? :wilting: Kezdjek el fosni?
Hagyjátok már a spoilert, minek? Minőségi kontent. :nezze:

Majd kíváncsi leszek erra pont olyan amit elképzeltem részre. :) Nekem ma hozták meg a kanapét egyébként. Olyan amilyet elképzeltem csak kétszeres áron és kellett előleget fizetnem. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #57567 2021.01.15. 21:41

DanielT írta:Hagyjátok már a spoilert, minek? Minőségi kontent. :nezze:

Majd kíváncsi leszek erra pont olyan amit elképzeltem részre. :) Nekem ma hozták meg a kanapét egyébként. Olyan amilyet elképzeltem csak kétszeres áron és kellett előleget fizetnem. :D
Azt még nem tudom, hogy pont olyan-e, de van a kínálatában pont olyan, és megcsinálja pont akkorára :) A többi majd kiderül. De láttam már munkáit (nyilván onnan van a kontakt) és azok nagyon rendben voltak.
Avatar
eje75

Hozzászólás #57568 2021.01.15. 21:44

Moby írta:Nakérlek. Volt a bútoros.
Spoiler
1. A megbeszélt időben érkezett(és idetalált). Ott kezdőtött, hogy ő hívott fel egyáltalán, hogy jönne, amiről lélekben totál lemondtam, lévén karácsonykor hívtam fel, hogy ha januárban elkezdenek dolgozni, és jön bp-re, keressen fel, mer lenne munka.
2. Kb 20 perc volt az egész ügymenet, megbeszéléssel, méréssel, dokumentációval.
3. Csinál pont olyat, pont akkorában, amit elképzeltem
4. Hozott kb 40 kiló szövetmintát(2 utazótáska, egy fullajtár hozta csak ezeket, sosem láttam még ilyet, csak ilyen arab mesékben)
5. Kb a feléért csinálja, mint amire számítottam (!)
6. Nem kért előleget(!)

Hát ez mi??? :wilting: Kezdjek el fosni?
Eddig meseszerű mindenesetre... nyilván az egyedi bútorok piaca nem dübörög úgy, mint az építőipar, jobban nyújtóznia kell a bevételért, mint ezeknek a görényeknek, de mondjuk ha valaki pénzért szolgáltat ez lenne a normális ügymenet, nem? Kazánt nem vállal?
Avatar
eje75

Hozzászólás #57569 2021.01.15. 21:46

Moby írta:Azt még nem tudom, hogy pont olyan-e, de van a kínálatában pont olyan, és megcsinálja pont akkorára :) A többi majd kiderül. De láttam már munkáit (nyilván onnan van a kontakt) és azok nagyon rendben voltak.
Hm...van neki weblapja, vagy FB oldala?
Avatar
Moby

Hozzászólás #57570 2021.01.15. 21:51

eje75 írta:Eddig meseszerű mindenesetre... nyilván az egyedi bútorok piaca nem dübörög úgy, mint az építőipar, jobban nyújtóznia kell a bevételért, mint ezeknek a görényeknek, de mondjuk ha valaki pénzért szolgáltat ez lenne a normális ügymenet, nem? Kazánt nem vállal?
Na nekem itt inkább az ügymenet vol tsokkoló. Nem írtam alá semmit, nem fizettem semmit, jött egy ember, leírta mit szeretnék, és elköszönt azzal, hogy megcsinálja. Az egész kicsit ijesztő, nem? Mi van, ha nem veszem át? Vagy történik velem valami? Vagy ennyire bízik magában, hogy akkor eladja máshova? Egy visonylag egyedi méretre készített bútort? Vagy csak ennyire oldchool a figura, és ez csak nekem ilyen elképzelhetetlen?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57571 2021.01.15. 21:53

Mai kedvenc ajánlatom:

"3 db karnis helyszínre szállítása, méretre vágása, felszerelése az összes szükséges segédanyaggal együtt 27.300.- Ft lenne."

SZÁLLÍTÁS! VÁGÁS! FEL-SZE-RE-LÉS! SEGÉDANYAG!!!! Főleg ez utóbbi érdekelne, hogy mi lehet... aranypehelyhes pezsgő és beluga kaviár?

Na akkor lefordítom: Tehát van 3db műanyag filléres nullextra mennyezeti karnis, amit elhoz a 3km-re lévő Diego-ból, majd 20 sec vágásonként (3 összesen) sima kézi fűrésszel. A felszereléshez számításaim szerint 12 db LUKat kell fúrni a mennyezetbe.

Ez bruttó 1 óra. Gondolom azt a 20 évet kell megfizetnem amit a nemzetközi űrállomáson töltött ahol kitanulta a szaGmát!

Na ennyire hülye azért még én se vagyok. Bérelek egy ütvefúrót és megoldom, hát elmennek ezek a ...
Avatar
Moby

Hozzászólás #57572 2021.01.15. 21:55

eje75 írta:Hm...van neki weblapja, vagy FB oldala?
Nem tudok róla.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57573 2021.01.15. 22:01

DanielT írta:Mai kedvenc ajánlatom:

"3 db karnis helyszínre szállítása, méretre vágása, felszerelése az összes szükséges segédanyaggal együtt 27.300.- Ft lenne."

SZÁLLÍTÁS! VÁGÁS! FEL-SZE-RE-LÉS! SEGÉDANYAG!!!! Főleg ez utóbbi érdekelne, hogy mi lehet... aranypehelyhes pezsgő és beluga kaviár?

Na akkor lefordítom: Tehát van 3db műanyag filléres nullextra mennyezeti karnis, amit elhoz a 3km-re lévő Diego-ból, majd 20 sec vágásonként (3 összesen) sima kézi fűrésszel. A felszereléshez számításaim szerint 12 db LUKat kell fúrni a mennyezetbe.

Ez bruttó 1 óra. Gondolom azt a 20 évet kell megfizetnem amit a nemzetközi űrállomáson töltött ahol kitanulta a szaGmát!

Na ennyire hülye azért még én se vagyok. Bérelek egy ütvefúrót és megoldom, hát elmennek ezek a ...
A klíma felszerelése sem volt több szakértelmet igánylő, sem több idő nálam, és 130-at fizettem érte tavasszal vagy mikor. Máig őrizgetem a felvételt róla (lementettem a kamerákból). Nem volt 1 óra az egész.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57574 2021.01.15. 22:04

Ja, és extraként pánsíphangon zenél a kondenzvízelvezető cső, ha nagyon fúj a szél. Ez még belefért az árba :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57575 2021.01.15. 22:08

Moby írta:A klíma felszerelése sem volt több szakértelmet igánylő, sem több idő nálam, és 130-at fizettem érte tavasszal vagy mikor. Máig őrizgetem a felvételt róla (lementettem a kamerákból). Nem volt 1 óra az egész.
Na az hogy... Vagy nem volt se nyomáspróba, se semmi... illetve minden elő volt csövezve és csak készülékek a két végre. Ha erre kifizettél 130k-t akkor nagyobb balek vagy mint én. :D

Szereltettem már pár klímát és a legegyszerűbb is 2 óra volt egy pillanat megállás nélkül, véprofin.

És nemcsak, hogy szakértelmet igényel, de több spéci szerszámot és végzettség+engedély nélkül nem is dolgozhatnak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57576 2021.01.15. 22:09

DanielT írta:Na az hogy... Vagy nem volt se nyomáspróba, se semmi... illetve minden elő volt csövezve és csak készülékek a két végre. Ha erre kifizettél 130k-t akkor nagyobb balek vagy mint én. :D

Szereltettem már pár klímát és a legegyszerűbb is 2 óra volt egy pillanat megállás nélkül, véprofin.
Úgy kérlek, hogy annyira bonyolult volt a művelet, hogy szó szerint a fal egyik oldalán a klíma egyik fele, a másik oldalán a másik. Nem volt mit csövezni, mert a gyárilag előkészített csöveket kidugták, és bekötötték a kintibe. A felszerelés viszont egyen áron megy náluk, a felméréstől és a minden gecitől függetlenül. Előre fizetve a klímával, azután jönnek felmérni...Átbökték a falat egy gigantikus fúróval kb kettő perc alatt bruttó, az egyik felszerelte a bentit, a másik felszerelte a kintit, rácsavarták a csövet, bekapcsolták, aláiratták a papírt, elköszöntek és elmentek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2021.01.15. 22:13-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57577 2021.01.15. 22:12

Moby írta:Úgy kérlek, hogy annyira bonyolult volt a művelet, hogy szó szerint a fal egyik oldalán a klíma egyik fele, a másik oldalán a másik. Nem volt mit csövezni, mert a gyárilag előkészített csöveket kidugták, és bekötötték a kintibe. A felszerelés viszont egyen áron megy náluk, a felméréstől és a minden gecitől függetlenül. Előre fizetve a klímával, azután jönnek felmérni...
És 130 EZER MUNKADÍJAT erre kifizettél? Csak munkadíj, semmi más? 1 órára?
Avatar
Botond

Hozzászólás #57578 2021.01.15. 22:12

Moby írta:Na nekem itt inkább az ügymenet vol tsokkoló. Nem írtam alá semmit, nem fizettem semmit, jött egy ember, leírta mit szeretnék, és elköszönt azzal, hogy megcsinálja. Az egész kicsit ijesztő, nem? Mi van, ha nem veszem át? Vagy történik velem valami? Vagy ennyire bízik magában, hogy akkor eladja máshova? Egy visonylag egyedi méretre készített bútort? Vagy csak ennyire oldchool a figura, és ez csak nekem ilyen elképzelhetetlen?
Nekem egy ideje csak olyan lakásaim vannak, hogy tetőtér plusz felette a padlás beépítés, és ezért a bútorok 90%-a egyedi, méretre, pont oda, pont olyan. 100ból 100 ilyen flottul megy ahogy írod.
Legutóbb random helyről rendeltem beépített szekrényt. E-mailben leírtam mit akarok és mm pontosan kaptam a rajzot mit fognak csinálni és az volt amit kértem pont úgy. Sztenderd ez, nyugi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57579 2021.01.15. 22:16

DanielT írta:És 130 EZER MUNKADÍJAT erre kifizettél? Csak munkadíj, semmi más? 1 órára?
Nem emlékszem a pontos összegre, de nagyságrendileg igen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57580 2021.01.15. 22:19

Moby írta:Nem emlékszem a pontos összegre, de nagyságrendileg igen.
Ok, akkor megnyugodtam, hogy van nálam nagyobb balek! :banplz: Ennek nagyon nagyon NAGYON max a fele a reális, ezt az elmúlt 3 év 4 db klíma szereléséből mondom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57581 2021.01.15. 22:24

DanielT írta:Ok, akkor megnyugodtam, hogy van nálam nagyobb balek! :banplz: Ennek nagyon nagyon NAGYON max a fele a reális, ezt az elmúlt 3 év 4 db klíma szereléséből mondom.
Ez ilyen beteg dolog volt ezeknél, mert papíron nagyon olcsó volt a klíma, és nagyon drága a szerelés, de kértem ajánlatot vagy 4-től, és ezekkel jöttem ki a legjobban, de nagy eltérések nem is voltak. Szóval hogy mennyi is volt itt a micsoda, az ilyen sajátmatek. Egyébént ha a valós mondjuk 70 lett volna, akkor sem kéne rinyálnod a 27 ezres lkarnisfelszerelésen :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #57582 2021.01.15. 22:32

Moby írta:Na nekem itt inkább az ügymenet vol tsokkoló. Nem írtam alá semmit, nem fizettem semmit, jött egy ember, leírta mit szeretnék, és elköszönt azzal, hogy megcsinálja. Az egész kicsit ijesztő, nem? Mi van, ha nem veszem át? Vagy történik velem valami? Vagy ennyire bízik magában, hogy akkor eladja máshova? Egy visonylag egyedi méretre készített bútort? Vagy csak ennyire oldchool a figura, és ez csak nekem ilyen elképzelhetetlen?
Az, hogy nem kért előleget minimum érdekes... kíváncsi leszek..
Avatar
Moby

Hozzászólás #57583 2021.01.15. 22:35

Na, azér a japánok nem olyan igénytelenek, mint az usákok.
2020-as toplista
Kép
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #57584 2021.01.16. 07:19

Moby írta:Na, azér a japánok nem olyan igénytelenek, mint az usákok.
2020-as toplista
Ja, amcsiknál 4. legtöbbet eladott a minecraft ps4re, a japánoknál meg a negyedik legtöbbet eladott. :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #57585 2021.01.16. 08:21

Jön PC-re, ha valakit csak EZ tartott vissza volna tőle :nyes: :nyes:
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #57586 2021.01.16. 10:22

Botond írta:Ja, amcsiknál 4. legtöbbet eladott a minecraft ps4re, a japánoknál meg a negyedik legtöbbet eladott. :banplz:
Gyerekek ott is vannak.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57587 2021.01.16. 10:29

És ezeket a "szakembereket" honnan szerzitek? Jófogás.hu? :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57588 2021.01.16. 10:32

eje75 írta:Eddig meseszerű mindenesetre... nyilván az egyedi bútorok piaca nem dübörög úgy, mint az építőipar, jobban nyújtóznia kell a bevételért, mint ezeknek a görényeknek, de mondjuk ha valaki pénzért szolgáltat ez lenne a normális ügymenet, nem? Kazánt nem vállal?
Dehogynem pörög, errefele a jobb asztalosok fél-1 évre előre be vannak táblázva.
Avatar
arty

Hozzászólás #57589 2021.01.16. 10:36

DanielT írta:Vettem függönyt, a visszajáróból meg egy 65-ös CX-et. :wilting:
Nagyon örülök, végre!!!!!! Ez régóta esedékes volt már. Egyszerűen, SOKKAL, de tényleg: SOKKALSOKKAL otthonosabb egy lakás, ha van függöny. Csak sima vagy sötétítő is? Fel kellett szegetni az alját? Van súly az alján, hogy szép legyen az esése?

Spoiler
:mf2: grat!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #57590 2021.01.16. 12:02

eje75 írta:Jön PC-re, ha valakit csak EZ tartott vissza volna tőle :nyes: :nyes:
[video]https://www.youtube.com/watch?v=sIRLrRGVC2o[/vdeo]
Bejelentés óta fenem rá a fogam. Várok vmi akciót majd, orosz gogon venném day1 :banplz:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #57591 2021.01.16. 12:04

Moby írta:Na, azér a japánok nem olyan igénytelenek, mint az usákok.
Úgyérted náluk belefért a top10-be a godfall, usában meg nem? :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57592 2021.01.16. 12:18

arty írta:Nagyon örülök, végre!!!!!! Ez régóta esedékes volt már. Egyszerűen, SOKKAL, de tényleg: SOKKALSOKKAL otthonosabb egy lakás, ha van függöny. Csak sima vagy sötétítő is? Fel kellett szegetni az alját? Van súly az alján, hogy szép legyen az esése?

Spoiler
:mf2: grat!
Végre valaki a lényegre koncentrál és felismeri, illetve elismeri a függöny jelentőségét! :worship: :worship: :worship:

Alig várom, hogy megmutassam és majd el is húzhatod! :puszis:
Avatar
Moby

Hozzászólás #57593 2021.01.16. 12:38

DanielT írta:Végre valaki a lényegre koncentrál és felismeri, illetve elismeri a függöny jelentőségét! :worship: :worship: :worship:

Alig várom, hogy megmutassam és majd el is húzhatod! :puszis:
Ha lesz valaki, aki felrakja a karnist! :ravasz1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57594 2021.01.16. 12:40

arty írta:Nagyon örülök, végre!!!!!! Ez régóta esedékes volt már. Egyszerűen, SOKKAL, de tényleg: SOKKALSOKKAL otthonosabb egy lakás, ha van függöny. Csak sima vagy sötétítő is? Fel kellett szegetni az alját? Van súly az alján, hogy szép legyen az esése?

Spoiler
:mf2: grat!
Fuggony? Maceratm ha teged szeretnelek idezni :P
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57595 2021.01.16. 13:57

Hogy ne csak az MS-t szidjam mindig: az AMD fél éve képtelen megoldani hogy a chipset driverük települjön az "ö" betűt tartalmazó letöltés mappámból. Csak akkor hajlandó elindulni a self-extractor, ha nincs az őt tartalmazó mappában furi ékezetes karakter. :zavart2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57596 2021.01.16. 14:04

benőmenő írta:Hogy ne csak az MS-t szidjam mindig: az AMD fél éve képtelen megoldani hogy a chipset driverük települjön az "ö" betűt tartalmazó letöltés mappámból. Csak akkor hajlandó elindulni a self-extractor, ha nincs az őt tartalmazó mappában furi ékezetes karakter. :zavart2:
Hatalmas problema :fogmosas:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57597 2021.01.16. 14:33

Micsu írta:Hatalmas problema :fogmosas:
Amikor először találkoztam simán eltroubleshootingoltam egy fél napot (windows újrahúzás és hasonló sámánkodások), mire szembejött egy reddit thread, hogy ja amúgy ez a baja. Nem dob semmi errort, vagy hibakódot, csak szimplán nem indul el.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57598 2021.01.16. 14:42

benőmenő írta:Amikor először találkoztam simán eltroubleshootingoltam egy fél napot (windows újrahúzás és hasonló sámánkodások), mire szembejött egy reddit thread, hogy ja amúgy ez a baja. Nem dob semmi errort, vagy hibakódot, csak szimplán nem indul el.
Ertem en de miert nem jo az alap mappa ? En mindig torlom utana mikor feltette.
Avatar
eje75

Hozzászólás #57599 2021.01.16. 14:50

benőmenő írta:Amikor először találkoztam simán eltroubleshootingoltam egy fél napot (windows újrahúzás és hasonló sámánkodások), mire szembejött egy reddit thread, hogy ja amúgy ez a baja. Nem dob semmi errort, vagy hibakódot, csak szimplán nem indul el.
MSFS-al Én is elszopódtam egy fél estét hasonló okok miatt... írtam is ide méltató szavakat érte...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57600 2021.01.16. 15:04

Micsu írta:Ertem en de miert nem jo az alap mappa ? En mindig torlom utana mikor feltette.
Nem akarom írni az ssd-t feleslegesen. Persze át lehetne helyezni a windowsos default mappát is, de az olyan snassz! :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #57601 2021.01.16. 16:40

2021-es MS exkluzív lista.

Adios
The Artful Escape
The Ascent
The Big Con
CrossfireX
Dead Static Drive
Echo Generation
ExoMecha
Exo One
The Gunk
Halo Infinite
The Last Stop
Lake
Little Witch in the Woods
The Medium - Január 28.
Microsoft Flight Simulator
Psychonauts 2
RPG Time
Sable
Scorn
She Dreams Elsewhere
Shredders
Song of Iron
Tunic
Twelve Minutes
Unexplored 2: The Wayfarer's Legacy
Warhammer 40k: Darktide
Way to the Woods
The Wild at Heart
The Yakuza Remastered Collection - Január 28. /Yakuza 6: The Song of Life

Van benne kettő darab MS cím, a többi timed exklu, de inkább csak olyan szemét, amiről sosem hallottam. Ezek idén is nagyon keményen odabasznak a konkurenciának.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57602 2021.01.16. 16:45

Mondjuk azt már meg sem említem, hogy az MS szerint a yakuzák is MS exkluzívok, ami igaz is, hisz 2021-ben ezek nem jelennek meg PS-re, hiszen már évekkel ezelőtt megjelentek. Ez a filszpenszer egy kibaszott nagy agytröszt! :eljen:
Avatar
Tom

Hozzászólás #57603 2021.01.16. 16:51

Moby írta:2021-es MS exkluzív lista.

Van benne kettő darab MS cím, a többi timed exklu, de inkább csak olyan szemét, amiről sosem hallottam. Ezek idén is nagyon keményen odabasznak a konkurenciának.

Mi ez a sok szar? :wilting: Honnan sikerült előkukázni ezt a listát? :nevetes1: Oké idén megint nem jön tőlük semmi. De remélem e3 idején csak villantanak valami értelmeset, ami talán ki is jön 22-23 környékén.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57604 2021.01.16. 16:55

Tom írta:Mi ez a sok szar? :wilting: Honnan sikerült előkukázni ezt a listát? :nevetes1: Oké idén megint nem jön tőlük semmi. De remélem e3 idején csak villantanak valami értelmeset, ami talán ki is jön 22-23 környékén.
Dehogynem! A halo infinite, aminek launchra kelle volna jönnie. Na akkor mennyire nem lenne semmi az idén, ha esetleg valami csoda folytán kijött volna időre? :D A kabaré az egészben, hogy a frissen vásárolt MS stúdiótól viszont jön kettő exkluzív is, szóval megérte kiadni azt a kis pénzt értük.
Jó, hát mondjuk Playstation-re jönnek tőlük az exkluzívok, de ne legyünk telhetetlenek! Ennyi pénzbe ez fért bele! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #57605 2021.01.16. 17:00

Egyébként a lista szerintem úgy született, hogy ennyi olyan indie stúdió van, ahol nem tellik ps devkitre sem. Így születnek az MS "exkluzívok" :idiota:

/Hamar elpárolgott mindenesetre a STALKER2 és 2021 szókapcsolat is :)
Avatar
Tom

Hozzászólás #57606 2021.01.16. 17:45

Moby írta:Dehogynem! A halo infinite, aminek launchra kelle volna jönnie. Na akkor mennyire nem lenne semmi az idén, ha esetleg valami csoda folytán kijött volna időre? :D A kabaré az egészben, hogy a frissen vásárolt MS stúdiótól viszont jön kettő exkluzív is, szóval megérte kiadni azt a kis pénzt értük.
Jó, hát mondjuk Playstation-re jönnek tőlük az exkluzívok, de ne legyünk telhetetlenek! Ennyi pénzbe ez fért bele! :banplz:

Remélem az infinite jó lesz. Látom magam előtt, ahogy a halo megjelenésekor sem jön meg a tavaly nyáron előrendelt ps5-öm és akkor valamit venni kell nincs mese. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57607 2021.01.16. 19:25

Az MS kistában a Scorn az ami a legtökéletesebben megtestesíti a brandet!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57608 2021.01.16. 19:53

Néztem ma este a CX-en egy sorozatot, amit most a 2009-es plazmán folytatok... hát a különbség leírhatatlan.

De mégis megpróbálom. Lófasz meg még egy pici. Elhiszem hogy a hugyos LCD-k hez képest amikhez szokva voltatok ez a megváltás, de nekem egy gigantikus MEH. HDR szétturbózott tartalom az oké, de a normál kontentet életem végéig boldogan néztem volna a plazmacseken.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #57609 2021.01.16. 20:10

DanielT írta:Néztem ma este a CX-en egy sorozatot, amit most a 2009-es plazmán folytatok... hát a különbség leírhatatlan.

De mégis megpróbálom. Lófasz meg még egy pici. Elhiszem hogy a hugyos LCD-k hez képest amikhez szokva voltatok ez a megváltás, de nekem egy gigantikus MEH. HDR szétturbózott tartalom az oké, de a normál kontentet életem végéig boldogan néztem volna a plazmacseken.
Nadehát.. brightness! :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #57610 2021.01.16. 20:21

DanielT írta:Néztem ma este a CX-en egy sorozatot, amit most a 2009-es plazmán folytatok... hát a különbség leírhatatlan.

De mégis megpróbálom. Lófasz meg még egy pici. Elhiszem hogy a hugyos LCD-k hez képest amikhez szokva voltatok ez a megváltás, de nekem egy gigantikus MEH. HDR szétturbózott tartalom az oké, de a normál kontentet életem végéig boldogan néztem volna a plazmacseken.
Viszont az az, amiből egyre kevesebb van hálisten.

Vissza: “Leáldozott.hu”