A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #57261 2021.01.09. 16:41

Moby írta:Egyszerű kérdés: a termosztát előtt még meleg a cső? Nem lehet, hogy egyszerűen rossz a termosztát? Nacsak mert ha hideg van egyébként a helységben, akkor az nem normális, hogy hármason már hideg (jelentsen bármit is az a 3-as). Nekem korábban ilyen a régi termosztátokkal volt, hogy egyszerűen beragadtak üzemen kívül. Jött a fütásszezon, és feszt baszkodni kellett őket, mert hiába tekertem fel, nem nyitott ki az a szar. De lehet átfolyási probléma: valahol hajlításnál megtörték a csövet, és nincs meg keresztmetszet. Ilyet is láttam már.
Ezek is jó tippek!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57262 2021.01.09. 16:46

Moby írta:Egyszerű kérdés: a termosztát előtt még meleg a cső? Nem lehet, hogy egyszerűen rossz a termosztát? Nacsak mert ha hideg van egyébként a helységben, akkor az nem normális, hogy hármason már hideg (jelentsen bármit is az a 3-as). Nekem korábban ilyen a régi termosztátokkal volt, hogy egyszerűen beragadtak üzemen kívül. Jött a fütásszezon, és feszt baszkodni kellett őket, mert hiába tekertem fel, nem nyitott ki az a szar. De lehet átfolyási probléma: valahol hajlításnál megtörték a csövet, és nincs meg keresztmetszet. Ilyet is láttam már.
Előző lakásban nekem is rendszeres volt, hogy a nyáron beragadt 1-2 termosztátot kimozgassam. A tuti módszer az volt, hogy lehúztam a tekerőt, kalapáccsal mellé ütni kicsit, hátha kijön, vagy fogóval megmozgatni +WD40.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57263 2021.01.09. 16:58

aabyssx írta:Előző lakásban nekem is rendszeres volt, hogy a nyáron beragadt 1-2 termosztátot kimozgassam. A tuti módszer az volt, hogy lehúztam a tekerőt, kalapáccsal mellé ütni kicsit, hátha kijön, vagy fogóval megmozgatni +WD40.
Ja, a fogó meg a WD40 volt az ultimate javító módszer.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57264 2021.01.09. 17:43

Moby írta:Egyszerű kérdés: a termosztát előtt még meleg a cső? Nem lehet, hogy egyszerűen rossz a termosztát? Nacsak mert ha hideg van egyébként a helységben, akkor az nem normális, hogy hármason már hideg (jelentsen bármit is az a 3-as). Nekem korábban ilyen a régi termosztátokkal volt, hogy egyszerűen beragadtak üzemen kívül. Jött a fütásszezon, és feszt baszkodni kellett őket, mert hiába tekertem fel, nem nyitott ki az a szar. De lehet átfolyási probléma: valahol hajlításnál megtörték a csövet, és nincs meg keresztmetszet. Ilyet is láttam már.
Nem akarom jobban elterelni a topikot, szal' egyelőre engedjük el. :) A lehetőségeket egyelőre kimerítettem. Ha a cső megtört és emiatt nincs kellő átfolyás, az kellemes lesz!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57265 2021.01.09. 17:48

Botond írta:Igen, pont abban a pillanatban légtelenítettek és soha többet nem tud levegősödni, és amúgy az egyik helyiségben jó, a másikban nem, az meg pont nem a levegősség első és legfontosabb jele, áugyandehogy.
Ha egy zárt rendszert egyszer le légtelenítesz az nem lesz levegős szakértő úr ;) Akkor nem zárt de azt már tudnák.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57266 2021.01.09. 18:08

DanielT írta:A Sony-nak valami baja lehet a VRR-el, mert nemcsak hogy a PS5 nem támogatja, de a most bemutatott 2021-es tévéik se... ultragáz.
Ez honnan származik amúgy? Mert több megbízhatónak forrás szerint is(Vincent+STF) az XJ90 és 95-be is beleigérték. Viszont a tavalyi modellekből meg kivették :ijedt:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57267 2021.01.09. 18:14

Moby írta:Ez honnan származik amúgy? Mert több megbízhatónak forrás szerint is(Vincent+STF) az XJ90 és 95-be is beleigérték. Viszont a tavalyi modellekből meg kivették :ijedt:
A kevésbé unalmasan beszélő Vincent 2.0 reggeli videójából láttam, de van azóta frissebb. Ezt még nem néztem, de a cím alapján releváns.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #57269 2021.01.09. 18:18

DanielT írta:A kevésbé unalmasan beszélő Vincent 2.0 reggeli videójából láttam, de van azóta frissebb. Ezt még nem néztem, de a cím alapján releváns.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=dfaB1jWtbIc[/video
Nem, azok a 2020-as modellek voltak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57270 2021.01.09. 18:21

Moby írta:És valóban, elvileg ott az igéret rá.
Ja a videóban is az volt, hogy alapból nem tudják. MAJD pecselik. Hátezmi?!? :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #57271 2021.01.09. 18:28

DanielT írta:Ja a videóban is az volt, hogy alapból nem tudják. MAJD pecselik. Hátezmi?!? :wilting:
Ez? Sony. :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57272 2021.01.09. 19:04

Ha lattok 48as cxet akcioban ne felejtsetek el megosztani mert kisakkoztam neki a helyet :P
Castle82

Hozzászólás #57273 2021.01.09. 19:05

Mit vártok a Sony-tól, valamivel el kell adniuk az idén megjelenő szemetet is. Pont mint a Samsungéknál. A 2019/2020-as modelljeikről a QxxR szériáról direkt kifelejtették a HDMI 2.1-et holott bőven mehetett volna ahogy az LG is rápakolta a 2019/2020 modelljeikre. A QxxT ami 2020/2021-es széria pedig megkapta (itt ki is merült az újdonságok forrása), persze némi rafinériával ne legyen olyan feltűnő még butították is a kategóriákat mert a Q70T az a Q60R volt, Q80T a Q70R és így tovább. Eladják drágábban a szarabbat egy HDMI2.1-el. :taps:

Amikor mentem tavaly a C9-emért juronicsba eladó mókusnak mondtam hogy van egy lefoglalt C9-em erre elkezdte taglalni miért az mikor ott a csodás samsung aminek nem tükröződik úgy a képe meg nem ég beee...Mondom egyrészt képminőség másrészt szánalmas hogy HDMI2.1 direkt lemaradt nem időtálló a tv... Kérdezte hogy az akkora baj? Mert szerinte neeem, és majd meglátom milyen csalódás az Oled, nem ajánlja... Kiröhögtem és otthagytam a francba húztam a vevőszolgra a tv-m.... Nem bántam meg egy második szériás Q9FN lett lecserélve rá, ami gyakorlatilag többe került, szarásig van local dimming zónákkal hogy legalább kicsit tudja tartani a lépést oleddel, cserébe többe is került azonos méretben mint a C9... És persze game módban fosba butította a Local Dimminget hogy ne legyen nevetségesen magas az input lag, azzal az erővel meg a tv alig mutatott többet mint egy dimming nélküli ledes tv. Miiit nem bántam meg, SOHA többé ledes csoda, ordító a képminőség különbség a samsung csúcsához képest is...

Sony, Samsung szánalmas tetves banda. Nagy nagy évenkénti fejlesztésük kimerülnek ilyen bagatel fejlesztésekben hogy évről évre el lehessen adni az új fillért nem érő ledes szarjaikat. Egyébiránt az LG sem jobb ha innen nézzük bár ott legalább még ímmel ámmal érződik képminőségbeli fejlődés a modellek között, de itt van az ominózus C9. Az X széria Gsync, Freesync, Vrr. A freesync frissítéssel került be. A 9-es széria direkt nem kapja meg a freesync frissítést, pedig semmibe sem fájna de ez is "vevőcsalogató" az új szériára ami egy jobb BFI-t leszámítva kvázi semmivel sem tud többet mint a 9-es széria. Viszont PC-vel megoldható még így is a freesync rajta ha valakinek az kéne..:)

Mindenesetre Sony-éknál az hogy semmilyen értelmes megoldás nincs sőt direkt nem támogatják a már kiadott modelleket szánalmas. Miiiicsoda meglepetés lenne ha idén vagy jövőre jönne a VRR frissítés PS5-re és vele együtt a VRR-es Sony tévék... :taps:
Avatar
Botond

Hozzászólás #57274 2021.01.09. 19:32

Castle82 írta:Mit vártok a Sony-tól, valamivel el kell adniuk az idén megjelenő szemetet is. Pont mint a Samsungéknál. A 2019/2020-as modelljeikről a QxxR szériáról direkt kifelejtették a HDMI 2.1-et holott bőven mehetett volna ahogy az LG is rápakolta a 2019/2020 modelljeikre. A QxxT ami 2020/2021-es széria pedig megkapta (itt ki is merült az újdonságok forrása), persze némi rafinériával ne legyen olyan feltűnő még butították is a kategóriákat mert a Q70T az a Q60R volt, Q80T a Q70R és így tovább. Eladják drágábban a szarabbat egy HDMI2.1-el. :taps:

Amikor mentem tavaly a C9-emért juronicsba eladó mókusnak mondtam hogy van egy lefoglalt C9-em erre elkezdte taglalni miért az mikor ott a csodás samsung aminek nem tükröződik úgy a képe meg nem ég beee...Mondom egyrészt képminőség másrészt szánalmas hogy HDMI2.1 direkt lemaradt nem időtálló a tv... Kérdezte hogy az akkora baj? Mert szerinte neeem, és majd meglátom milyen csalódás az Oled, nem ajánlja... Kiröhögtem és otthagytam a francba húztam a vevőszolgra a tv-m.... Nem bántam meg egy második szériás Q9FN lett lecserélve rá, ami gyakorlatilag többe került, szarásig van local dimming zónákkal hogy legalább kicsit tudja tartani a lépést oleddel, cserébe többe is került azonos méretben mint a C9... És persze game módban fosba butította a Local Dimminget hogy ne legyen nevetségesen magas az input lag, azzal az erővel meg a tv alig mutatott többet mint egy dimming nélküli ledes tv. Miiit nem bántam meg, SOHA többé ledes csoda, ordító a képminőség különbség a samsung csúcsához képest is...

Sony, Samsung szánalmas tetves banda. Nagy nagy évenkénti fejlesztésük kimerülnek ilyen bagatel fejlesztésekben hogy évről évre el lehessen adni az új fillért nem érő ledes szarjaikat. Egyébiránt az LG sem jobb ha innen nézzük bár ott legalább még ímmel ámmal érződik képminőségbeli fejlődés a modellek között, de itt van az ominózus C9. Az X széria Gsync, Freesync, Vrr. A freesync frissítéssel került be. A 9-es széria direkt nem kapja meg a freesync frissítést, pedig semmibe sem fájna de ez is "vevőcsalogató" az új szériára ami egy jobb BFI-t leszámítva kvázi semmivel sem tud többet mint a 9-es széria. Viszont PC-vel megoldható még így is a freesync rajta ha valakinek az kéne..:)

Mindenesetre Sony-éknál az hogy semmilyen értelmes megoldás nincs sőt direkt nem támogatják a már kiadott modelleket szánalmas. Miiiicsoda meglepetés lenne ha idén vagy jövőre jönne a VRR frissítés PS5-re és vele együtt a VRR-es Sony tévék... :taps:
Azt tegyük hozzá, hogy a samsung a Q70R-ből kihagyta ugyan a 2.1-es HDMI-t, de attól még pár kapcsolódó featurét belebarkácsolt úgy mint vrr és ilyesmi, amit kispórolt az a 4k@120. Na azt túlélem valóban.
Avatar
eje75

Hozzászólás #57275 2021.01.09. 20:01

Castle82 írta:Arra rá kellett volna ha rendes garis. Megindultak felfelé az árak, a 2070 superemet 1 évesen gyakorlatilag annyiért adtam el amennyiért vettem bundle csomaggal.. Beindultak megint a bányásznyomorultak, plusz Usa/Kína cicaharc is áremelést hoz, és hiénák csapolják a készleteket meg a boltok is túláraznak főleg nálunk. Én a héten csaptam le a kicsikére, 369 volt Alzából, eladtam a Cod-ot és az éves gefnow-t 15-ért, így 354-ért itt figyel a 3080 FTW3 ultra. Alza.cz hivatalos EVGA partner úgyhogy majd ha 3080ti esetleg annyival jobb lesz stepupolom msrp árba EVGA-nál, illetve 26 ajró 2 év extra gar vagyis 5 év garos kártya ~365 pénz volt. A tavaly Ps5-re félretett pénzt dobtam rá a 2070 super árára és még maradt is. :vigyor: Mondjuk nehéz döntés volt, 3080 vagy egy PS5 cirka 1 hónap múlva, úgy egy ezredmásodperc volt eldönteni. :banplz:
Úgyhogy a ps5 ráér ha lesz rá kellő mennyiségű és korrekt exkluzív, jelenleg meh kategória, talán majd a GoW és egérfejű 2-ik része. Minden másra itt a vas jócskán nextgen konzol szint fölött.

[img]img[/img]
Rohaggyámeg....amúgy gratula!! Irigyellek keményen... kár, hogy annyiba került amennyibe a 3090-nek kellett volna...
Avatar
eje75

Hozzászólás #57276 2021.01.09. 20:10

Micsu írta:Ha lattok 48as cxet akcioban ne felejtsetek el megosztani mert kisakkoztam neki a helyet :P
Itt accijós, és csak 30 rugóval kérnek érte TÖBBET! mint az 55"-ért! Tetü qwa anyjukat... erről az jut eszembe, amikor a Koca Kóla marketingesét élő adásban megkérdezték, hogy : hogyisvanaz, hogy a 2 literes egyszerre csak 1,75 lett ugyanannyiért... az volt a válasza: "vásárlói igény volt, amit kielégítettünk!"...utána írtam nekik levelet, hogy adják meg annak a vásárlónak a címét, aki szerint jó ötlet ugyanannyit fizetni kevesebbért, mert kalapáccsal el kívánom törni mindkét térdkalácsát... elkavarodhatott a levelük, mert semmi választ nem kaptam..
Avatar
eje75

Hozzászólás #57277 2021.01.09. 20:22

DanielT írta:Nem akarom jobban elterelni a topikot, szal' egyelőre engedjük el. :) A lehetőségeket egyelőre kimerítettem. Ha a cső megtört és emiatt nincs kellő átfolyás, az kellemes lesz!
Tényleg ne, mert ettől a rohadt kazán témától 2 hónapja zeng a fejem... heteket töltöttem el vele, hogy csak a márkát kiválasszam, mert mindek van valami nyűgje... végül a Viessmann mellett döntöttem, de már előre félek: jövő héten jön ki a faszi, utána ad egy árajánlatot és elviszi a maradék pénzemet is amit az új autóra félretettem, ebbe már beletörődtem, de ha utána bármi gond lesz vele, kimegyek a Lánchídra és ahol a legerősebbnek látszik a sodrás, meg legtöbb az örvény, ott úszok egy jót :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #57278 2021.01.09. 20:25

Castle82 írta:Mit vártok a Sony-tól, valamivel el kell adniuk az idén megjelenő szemetet is. Pont mint a Samsungéknál. A 2019/2020-as modelljeikről a QxxR szériáról direkt kifelejtették a HDMI 2.1-et holott bőven mehetett volna ahogy az LG is rápakolta a 2019/2020 modelljeikre. A QxxT ami 2020/2021-es széria pedig megkapta (itt ki is merült az újdonságok forrása), persze némi rafinériával ne legyen olyan feltűnő még butították is a kategóriákat mert a Q70T az a Q60R volt, Q80T a Q70R és így tovább. Eladják drágábban a szarabbat egy HDMI2.1-el. :taps:

Amikor mentem tavaly a C9-emért juronicsba eladó mókusnak mondtam hogy van egy lefoglalt C9-em erre elkezdte taglalni miért az mikor ott a csodás samsung aminek nem tükröződik úgy a képe meg nem ég beee...Mondom egyrészt képminőség másrészt szánalmas hogy HDMI2.1 direkt lemaradt nem időtálló a tv... Kérdezte hogy az akkora baj? Mert szerinte neeem, és majd meglátom milyen csalódás az Oled, nem ajánlja... Kiröhögtem és otthagytam a francba húztam a vevőszolgra a tv-m.... Nem bántam meg egy második szériás Q9FN lett lecserélve rá, ami gyakorlatilag többe került, szarásig van local dimming zónákkal hogy legalább kicsit tudja tartani a lépést oleddel, cserébe többe is került azonos méretben mint a C9... És persze game módban fosba butította a Local Dimminget hogy ne legyen nevetségesen magas az input lag, azzal az erővel meg a tv alig mutatott többet mint egy dimming nélküli ledes tv. Miiit nem bántam meg, SOHA többé ledes csoda, ordító a képminőség különbség a samsung csúcsához képest is...

Sony, Samsung szánalmas tetves banda. Nagy nagy évenkénti fejlesztésük kimerülnek ilyen bagatel fejlesztésekben hogy évről évre el lehessen adni az új fillért nem érő ledes szarjaikat. Egyébiránt az LG sem jobb ha innen nézzük bár ott legalább még ímmel ámmal érződik képminőségbeli fejlődés a modellek között, de itt van az ominózus C9. Az X széria Gsync, Freesync, Vrr. A freesync frissítéssel került be. A 9-es széria direkt nem kapja meg a freesync frissítést, pedig semmibe sem fájna de ez is "vevőcsalogató" az új szériára ami egy jobb BFI-t leszámítva kvázi semmivel sem tud többet mint a 9-es széria. Viszont PC-vel megoldható még így is a freesync rajta ha valakinek az kéne..:)

Mindenesetre Sony-éknál az hogy semmilyen értelmes megoldás nincs sőt direkt nem támogatják a már kiadott modelleket szánalmas. Miiiicsoda meglepetés lenne ha idén vagy jövőre jönne a VRR frissítés PS5-re és vele együtt a VRR-es Sony tévék... :taps:
Nnnnannnanna. Ezt a 30K ledes, 2500 zónás, 10 biten szabályozható világítású 2021-es 9-es samut eléggé érdemes lesz megnézegetni. Ha tudják game módban, normális inputlag mellett végre vezérelni a zónákat, akkor simán lehet oled mellé versenytárs. Ha az ára nem lesz persze elmeháborodott.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57279 2021.01.09. 20:34

Moby írta:Nnnnannnanna. Ezt a 30K ledes, 2500 zónás, 10 biten szabályozható világítású 2021-es 9-es samut eléggé érdemes lesz megnézegetni. Ha tudják game módban, normális inputlag mellett végre vezérelni a zónákat, akkor simán lehet oled mellé versenytárs. Ha az ára nem lesz persze elmeháborodott.
Mitől tudnák most, ha eddig se tudták a kevesebb zónával elég gyorsan processzálni a processzálnivalót. Mármint ez egy teljesen naív kérdés és rendkívül érdekel, mert szeretném már megvenni életem első LCD tévéjét! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #57280 2021.01.09. 20:43

DanielT írta:Mitől tudnák most, ha eddig se tudták a kevesebb zónával elég gyorsan processzálni a processzálnivalót. Mármint ez egy teljesen naív kérdés és rendkívül érdekel, mert szeretném már megvenni életem első LCD tévéjét! :idiota:
Ez eddig sem technológia kérdés volt. Most sem az lesz. (a szendvicspaneles tévékben két panel kell egyszerre vezérleni. Nyilván nem ügy, legrosszabb esetben is két procival megoldható, de azokban is a hátéérpanel fullhd, ami 2M zóna ebben a felállásban).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2021.01.09. 20:44-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57281 2021.01.09. 20:43

eje75 írta:Tényleg ne, mert ettől a rohadt kazán témától 2 hónapja zeng a fejem... heteket töltöttem el vele, hogy csak a márkát kiválasszam, mert mindek van valami nyűgje... végül a Viessmann mellett döntöttem, de már előre félek: jövő héten jön ki a faszi, utána ad egy árajánlatot és elviszi a maradék pénzemet is amit az új autóra félretettem, ebbe már beletörődtem, de ha utána bármi gond lesz vele, kimegyek a Lánchídra és ahol a legerősebbnek látszik a sodrás, meg legtöbb az örvény, ott úszok egy jót :banplz:
Áh, inkább gyere át hozzám és megfagyunk együtt békésen a nappaliban! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57282 2021.01.09. 20:43

Moby írta:Ez eddig sem technológia kérdés volt. Most sem az lesz.
Hanem? Spirituális? :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #57283 2021.01.09. 20:46

DanielT írta:Hanem? Spirituális? :idiota:
Annak a kérdése, hogy leszarják-e a géming felhasználást. Itt arról van szó, hogy azt(a többlet erőforrást) ki kell fizettetni azokkal is, akik nem erre akarja majd használni, és valszeg eddig az jött ki nekik excelen, hogy ők vannak kevesebben, tehát nem éri meg drágítani vele a terméket.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57284 2021.01.09. 20:47

DanielT írta:Mitől tudnák most, ha eddig se tudták a kevesebb zónával elég gyorsan processzálni a processzálnivalót. Mármint ez egy teljesen naív kérdés és rendkívül érdekel, mert szeretném már megvenni életem első LCD tévéjét! :idiota:
Attól, hogy egyre profibb proci kerül bele mondjuk? De amúgy nem ez nem fog stimmelni, hanem az árára vonatkozó kitétel, de nem nagyon látom hogy ennek emberi ára lesz az első években.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57285 2021.01.09. 21:03

Hát most nagyon fogom a fejem. Benne volt a januári szélben a FF7 remake. Gondoltam majd valamikor januárban megveszem.
Hát...már nem akciós :falbav:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57286 2021.01.09. 21:09

Lement a Rage 2 stáblista, ezzel megkezdve az idei sorozatot. ~22 órát tettem bele Hard nehézségen.
A szaGma azt mondja róla, hogy egy 7/10-es oké játék, bóring openworlddel és jó gunplayjel. És szerintem is ilyen 6-7 pont környékén reális a 10-ből.
Az openworldség nagyjából kimerül a markerekkel teletüsszentett térképben, a járművek úgy ahogy vannak borzalmasak (kontrollerrel is). És ez valami kényszeresség lehet a jelenlegi iD-nél, mert az upgrade rendszer itt is agyon van misztifikálva 3-4 lapon millió upgrade matériával. Akkora a fehérzaj, hogy nem sokkal a sztori vége előtt találtam csak meg újra azt az 1 eldugott kereskedőt, akinél pl. a hp-t lehet növelni. A szokásos openworldből eredő glitchek itt is megvannak, egyszer volt crash is és nem is igazán szép a játék csak ilyen...oké.
A gunplay nem egy Doom Eternal, de ez többeknél inkább pozitívum. Azért van mit zongorázni harc közben, mert az egyébkénti lövölde mellett vannak a dobálós itemek (gránát, bumeráng és a turret amit ha az ellen használ valahogy sokkal effektívebbnek tűnt), abilityk, double jump és a dash is.
Ha itt nem játszák, sőt ajánlják többen és nem lehetne beszerezni a gamepasszal akkor szerintem soha eszembe nem jutott volna elindítani és nem is vesztettem volna olyan sokat. Egynek elment, lapozzunk.
Avatar
deep

Hozzászólás #57287 2021.01.09. 21:16

Moby írta:Nnnnannnanna. Ezt a 30K ledes, 2500 zónás, 10 biten szabályozható világítású 2021-es 9-es samut eléggé érdemes lesz megnézegetni. Ha tudják game módban, normális inputlag mellett végre vezérelni a zónákat, akkor simán lehet oled mellé versenytárs. Ha az ára nem lesz persze elmeháborodott.

Lehet akárhány zóna, akkor se lesz oled szint. És árban meg nem lesz a harmada, az tuti. De ha ott is lenne az ára, már az oled is simán megfizethető kategória lett.
Castle82

Hozzászólás #57288 2021.01.09. 21:24

Moby írta:Nnnnannnanna. Ezt a 30K ledes, 2500 zónás, 10 biten szabályozható világítású 2021-es 9-es samut eléggé érdemes lesz megnézegetni. Ha tudják game módban, normális inputlag mellett végre vezérelni a zónákat, akkor simán lehet oled mellé versenytárs. Ha az ára nem lesz persze elmeháborodott.


Aha. A game mód azzal indít hogy a zónákat atomjaira butítja, szinte kikapcsolva hogy értelmezhető input lagot kapj. Ráadásul emiatt az ára az azonos méretű oledhez képest másfél-kétszeres alsóhangon a 9-es samu szériáknak egy C vagy D oledhez képest (pláne B) ami atomjaira veri általában.. A Q90R 65 méretben 900000 körül volt mikor a 65c9-et 6-ért kihoztam...

Érdemes lesz. :banplz:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Castle82 2021.01.09. 21:29-kor.
Castle82

Hozzászólás #57289 2021.01.09. 21:26

Szerk.: bocs, duplázta a kommentem vmiért.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Castle82 2021.01.09. 21:28-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57290 2021.01.09. 21:27

benőmenő írta:Lement a Rage 2 stáblista, ezzel megkezdve az idei sorozatot. ~22 órát tettem bele Hard nehézségen.
A szaGma azt mondja róla, hogy egy 7/10-es oké játék, bóring openworlddel és jó gunplayjel. És szerintem is ilyen 6-7 pont környékén reális a 10-ből.
Az openworldség nagyjából kimerül a markerekkel teletüsszentett térképben, a járművek úgy ahogy vannak borzalmasak (kontrollerrel is). És ez valami kényszeresség lehet a jelenlegi iD-nél, mert az upgrade rendszer itt is agyon van misztifikálva 3-4 lapon millió upgrade matériával. Akkora a fehérzaj, hogy nem sokkal a sztori vége előtt találtam csak meg újra azt az 1 eldugott kereskedőt, akinél pl. a hp-t lehet növelni. A szokásos openworldből eredő glitchek itt is megvannak, egyszer volt crash is és nem is igazán szép a játék csak ilyen...oké.
A gunplay nem egy Doom Eternal, de ez többeknél inkább pozitívum. Azért van mit zongorázni harc közben, mert az egyébkénti lövölde mellett vannak a dobálós itemek (gránát, bumeráng és a turret amit ha az ellen használ valahogy sokkal effektívebbnek tűnt), abilityk, double jump és a dash is.
Ha itt nem játszák, sőt ajánlják többen és nem lehetne beszerezni a gamepasszal akkor szerintem soha eszembe nem jutott volna elindítani és nem is vesztettem volna olyan sokat. Egynek elment, lapozzunk.
Még valami a ban előtt? Ne így emlékezzünk már rád! :ticking:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57291 2021.01.09. 21:30

Moby írta:Nnnnannnanna. Ezt a 30K ledes, 2500 zónás, 10 biten szabályozható világítású 2021-es 9-es samut eléggé érdemes lesz megnézegetni. Ha tudják game módban, normális inputlag mellett végre vezérelni a zónákat, akkor simán lehet oled mellé versenytárs. Ha az ára nem lesz persze elmeháborodott.
Én nem vagyok vevőkörben, de kíváncsi vagyok rá én is.
A 2500 zóna még nem tűnik elégnek ahhoz, hogy az aurák eltűnjenek a világos részek körül.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57292 2021.01.09. 21:32

aabyssx írta:Én nem vagyok vevőkörben, de kíváncsi vagyok rá én is.
A 2500 zóna még nem tűnik elégnek ahhoz, hogy az aurák eltűnjenek a világos részek körül.
Ja, de a NYÓCNÁ több mint amit ezek a szutykok kb tudnak az elmúlt 15 évben... nagyon kevés kivételtől eltekintve.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57293 2021.01.09. 21:33

eje75 írta:Itt accijós, és csak 30 rugóval kérnek érte TÖBBET! mint az 55"-ért! Tetü qwa anyjukat... erről az jut eszembe, amikor a Koca Kóla marketingesét élő adásban megkérdezték, hogy : hogyisvanaz, hogy a 2 literes egyszerre csak 1,75 lett ugyanannyiért... az volt a válasza: "vásárlói igény volt, amit kielégítettünk!"...utána írtam nekik levelet, hogy adják meg annak a vásárlónak a címét, aki szerint jó ötlet ugyanannyit fizetni kevesebbért, mert kalapáccsal el kívánom törni mindkét térdkalácsát... elkavarodhatott a levelük, mert semmi választ nem kaptam..
55os Cxet a mediaban 4 kiloert osztogatjak. Annyit adnek is a 48asert. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2021.01.09. 21:38-kor.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57294 2021.01.09. 21:37

DanielT írta:A kevésbé unalmasan beszélő Vincent 2.0 reggeli videójából láttam, de van azóta frissebb. Ezt még nem néztem, de a cím alapján releváns.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=dfaB1jWtbIc[/vieo]
Biztos tudják, hogy felesleges a feature, mert a PS5 mindent locked 60/120-al visz. :idiota:
Komolyabban: barmok!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57295 2021.01.09. 21:37

DanielT írta:Még valami a ban előtt? Ne így emlékezzünk már rád! :ticking:
Varjal, megvettem en is, lehet megyek vele :zavart1:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57296 2021.01.09. 21:38

DanielT írta:Még valami a ban előtt? Ne így emlékezzünk már rád! :ticking:
Esküszöm hallgattam Checkpoint podcastet is amíg keresgéltem a Bárkákat a kérdőjelek között! :idiota:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57297 2021.01.09. 21:39

DanielT írta:Ja, de a NYÓCNÁ több mint amit ezek a szutykok kb tudnak az elmúlt 15 évben... nagyon kevés kivételtől eltekintve.
Asszem az LG új, olcsó tévéinek 32 zónája van, amiről elég LOL videók vannak, a Samunak, meg pár száz.
De ezt csak emlékezetből, úgyhogy nem biztos...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57298 2021.01.09. 21:41

aabyssx írta:Asszem az LG új, olcsó tévéinek 32 zónája van, amiről elég LOL videók vannak, a Samunak, meg pár száz.
De ezt csak emlékezetből, úgyhogy nem biztos...
Nyilván túloztam a nyolccal, de azért a 2500-at lefikkantani ilyen moslékok után ami volt... nahátna. Ne legyünk már telhetetlenek.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57299 2021.01.09. 21:42

Amúgy én most kezdtem el a Death Strandinget. És 1440p + quality DLSS-ben 50%-on alszik az RTX 2060-am (leglassabb ventifordulaton) max beállítások mellett.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57300 2021.01.09. 21:46

DanielT írta:Nyilván túloztam a nyolccal, de azért a 2500-at lefikkantani ilyen moslékok után ami volt... nahátna. Ne legyünk már telhetetlenek.
Nem fikkantani akarom, mondom, én is kíváncsi vagyok rá. Csak a 2500 zóna kb. 68x38-as "felbontásnak" felel meg. Legalább egy SDTV felbontását elérhetnék, a zónák. (Bár a 30000 fényforrás már kb. közelíti.)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57301 2021.01.09. 21:50

DanielT írta:A kevésbé unalmasan beszélő Vincent 2.0 reggeli videójából láttam, de van azóta frissebb. Ezt még nem néztem, de a cím alapján releváns.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=dfaB1jWtbIc[/vieo]
Hú, de felbosszantott ez a video. Pedig nincs is ilyen tévém és nem is lesz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57302 2021.01.09. 21:53

Castle82 írta:Aha. A game mód azzal indít hogy a zónákat atomjaira butítja, szinte kikapcsolva hogy értelmezhető input lagot kapj. Ráadásul emiatt az ára az azonos méretű oledhez képest másfél-kétszeres alsóhangon a 9-es samu szériáknak egy C vagy D oledhez képest (pláne B) ami atomjaira veri általában.. A Q90R 65 méretben 900000 körül volt mikor a 65c9-et 6-ért kihoztam...

Érdemes lesz. :banplz:
ÁK. 65Q90T=538, 65CX=597
Castle82

Hozzászólás #57303 2021.01.09. 21:53

aabyssx írta:Asszem az LG új, olcsó tévéinek 32 zónája van, amiről elég LOL videók vannak, a Samunak, meg pár száz.
De ezt csak emlékezetből, úgyhogy nem biztos...



No, a samsung olcsó tv-iben nincs vagy ugyan így kevés.
A 60-as szériáig nulla. A 70-es 20-30. A 80-as kb 50. A 90-es széria 200-250.
De teljesen lényegtelen, minél több annál horrorabb az ára. Játék módban pedig az első dolog amit a tv taccsra vág az a localdimming mert pont attól iszonyat magas az input lag. A Q9Fn-em 250 zónája gyakorlatilag game módban olyat butult lazán a q6fn-el volt párban a tv....
Avatar
Moby

Hozzászólás #57304 2021.01.09. 21:54

deep írta:Lehet akárhány zóna, akkor se lesz oled szint. És árban meg nem lesz a harmada, az tuti. De ha ott is lenne az ára, már az oled is simán megfizethető kategória lett.
Nem lesz soha pont olyan, mint az oled, de ha elég sok zónát tudnak csinálni, hogy ne legyen halo, akkor simán alternatíva lehet az oled mellett. Kontra beégés.
Castle82

Hozzászólás #57305 2021.01.09. 21:55

Moby írta:ÁK. 65Q90T=538, 65CX=597



Aha. A Q90T alig több a Q80R-nél, egy cipótra butított qled ~90 ld zónával mérések szerint. A Q90R-ben 250 zóna volt.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Castle82 2021.01.09. 22:00-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57306 2021.01.09. 21:59

Castle82 írta:Aha. A Q90T alig több a Q80R-nél, egy cipótra butított qled 90 ld zónával. A Q90R-ben 250 zóna volt.....
Az árképzést nem annyira a tehcnika fogja meghatározni most sem, hanem az, hogy minek tudják majd megfeleltetni a konkurenseknél. Vagy inkább minek akarják megfeleltetni. Ez a mikroledes háttéepilács ez most még új, akárhova is belőhetik az árát 21-ben. Aztán jövőre majd kiderül mit is ér ez.
Castle82

Hozzászólás #57307 2021.01.09. 22:03

Moby írta:Az árképzést nem annyira a tehcnika fogja meghatározni most sem, hanem az, hogy minek tudják majd megfeleltetni a konkurenseknél. Vagy inkább minek akarják megfeleltetni. Ez a mikroledes háttéepilács ez most még új, akárhova is belőhetik az árát 21-ben. Aztán jövőre majd kiderül mit is ér ez.



Ezért került a q9fn és a q90R is közel 3x több dimming zónával a q90t másfélszeresébe? :nyes:

Ti tudjátok én csodát nem várnék főleg nem game módban. A samsung a szutyok 8k-t lovagolja a QT szériából is az lett a prémium, a Q90T széria egy butított olcsó 9-es széria a Q900 a felső kategória a 8k-val és 500 dimming zónával, az árát pedig meg lehet csodálni...
Ha meg akár csak egy BX oled mellé rakjuk elvérzik a francba. :eljen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Castle82 2021.01.09. 22:04-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57308 2021.01.09. 22:04

Egyébként épp az volt a téma, hogy a samsung nem csinál semmit. Dehogynem. Ittvan. Csinálja. Kénytelen, ha valamit szeretne a piacon.
Castle82

Hozzászólás #57309 2021.01.09. 22:05

Moby írta:Egyébként épp az volt a téma, hogy a samsung nem csinál semmit. Dehogynem. Ittvan. Csinálja. Kénytelen, ha valamit szeretne a piacon.



Csinálja. A fingot reszeli 3 éve átnevezett modellekkel, most meg tolja a 8k-t ezerrel parasztvakítva.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57310 2021.01.09. 22:06

Castle82 írta:Ezért került a q9fn és a q90R is közel 3x több dimming zónával a q90t másfélszeresébe? :nyes:
Mé, te elhitted, hogy a ledek kerültek ennyibe? :ijedt:
Avatar
Moby

Hozzászólás #57311 2021.01.09. 22:09

Castle82 írta:Csinálja. A fingot reszeli 3 éve átnevezett modellekkel, most meg tolja a 8k-t ezerrel parasztvakítva.
Jajédesistenem...és megint jönnek a nagyonmegmondások. :wilting:
Castle82

Hozzászólás #57312 2021.01.09. 22:10

Moby írta:Mé, te elhitted, hogy a ledek kerültek ennyibe? :ijedt:



Arra céloztam hogy az árképzést igenis a tech képzi. Ha az képezné minek tudják megfeleltetni a konkurenseknél akkor egy 9-es széria 250 dimming zónával nem másfélszer annyiba kerülne mint egy oled, hanem olcsóbb lenne...
Castle82

Hozzászólás #57313 2021.01.09. 22:14

Moby írta:Jajédesistenem...és megint jönnek a nagyonmegmondások. :wilting:



Igen? Akkor mesélj mit csinált a samsung a q széria megjelenése óta az elmúlt 3 évben? Átnevezgette a modelleket, rakott be hdmi 2.1-et ééééés....? :taps:
Nem megmondás, tény. A samu elmúlt 3 éve vicc. A samsung idén csinál először valamit a 2500 zónás neoledes megoldásával aminek az ára olyan is lesz, local dimmingtől meg továbbra sem várnék csodát. Mozi módban talán hozni fogja az oled szintjét. Itt kimerült. Tippre alsóhangon oled x 2 lesz cserébe az ár ahogy eddig is magasabb volt jóval minél több volt a zóna.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Castle82 2021.01.09. 22:16-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57314 2021.01.09. 22:15

Ki akartam próbálni ezt a gold coin glitchet DeS-ben, ami a tegnapi igen szórakoztató videóban is bennevolt, erre kipeccselték már belőle :((( Faszán felértékelődnek ezek a peccseletlen lemezes verzák, lásd még GoW, Madársziszo, stb.
Kurvaélet.
Avatar
eje75

Hozzászólás #57315 2021.01.09. 22:33

Micsu írta:55os Cxet a mediaban 4 kiloert osztogatjak. Annyit adnek is a 48asert. ;)
Na ja, de mi a qwa életért nincs ott 48-as? Hónapok óta nézegetem, sose volt nekik...
Avatar
Moby

Hozzászólás #57316 2021.01.09. 22:40

eje75 írta:Na ja, de mi a qwa életért nincs ott 48-as? Hónapok óta nézegetem, sose volt nekik...
Valszeg kurvakevés készült belőle minekis alapon. Most majd jön belőle az a hajlítható izé, na az is hasonló életutat fog gondolom bejárni.
Avatar
eje75

Hozzászólás #57317 2021.01.09. 22:51

Moby írta:Valszeg kurvakevés készült belőle minekis alapon. Most majd jön belőle az a hajlítható izé, na az is hasonló életutat fog gondolom bejárni.
370-390e-ért pedig azonnal venném monitornak
Avatar
Moby

Hozzászólás #57318 2021.01.09. 23:00

eje75 írta:370-390e-ért pedig azonnal venném monitornak
Nagyjából 1 éve nekem is voltak még ilyen terveim. Viszont már akkor látszott, hogy ebből a 48-as monitorból nem nagyon lesz semmi. Eltelt 1 év, nem változott semmi, pedig má kifut. Ja de, vettem inkább egy C9-et.
Avatar
eje75

Hozzászólás #57319 2021.01.09. 23:18

Moby írta:Nagyjából 1 éve nekem is voltak még ilyen terveim. Viszont már akkor látszott, hogy ebből a 48-as monitorból nem nagyon lesz semmi. Eltelt 1 év, nem változott semmi, pedig má kifut. Ja de, vettem inkább egy C9-et.
A baj az, hogy nálunk senki se néz TV-t...konkrétan... Én PC-n tolom a feleségem meg a mobilján... bekapcsolhatná a TV-t is, de leszarja... nem is értem... a gyerek néz néha, de a Mancs őrjárathoz nem veszel OLED-et... nekem kellene, de csak asztal távolságból...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57320 2021.01.09. 23:46

Moby írta:Valszeg kurvakevés készült belőle minekis alapon. Most majd jön belőle az a hajlítható izé, na az is hasonló életutat fog gondolom bejárni.
Remélem más is így gondolja hogy minek is így majd ejehez meg hozzám vágnak egyet féláron. :vigyor2:
Avatar
Tom

Hozzászólás #57321 2021.01.10. 00:13

Moby írta:Hát most nagyon fogom a fejem. Benne volt a januári szélben a FF7 remake. Gondoltam majd valamikor januárban megveszem.
Hát...már nem akciós :falbav:

Akkor most irgalmatlan mázlid volt hidd el. Borzasztó lett.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57322 2021.01.10. 00:25

Nem hiszem, hogy minerek veszik a 3080asokat, itt is négyből csak négy van ugyanannak a csókának jegelve.
Castle82

Hozzászólás #57323 2021.01.10. 01:20

Micsu írta:Remélem más is így gondolja hogy minek is így majd ejehez meg hozzám vágnak egyet féláron. :vigyor2:



Nézegesd az Edigitalt év első negyedében szoktak akciózni viszonylag rendesebben és náluk szokott lenni 48-as CX. Most is van csak a ̶4̶9̶9̶9̶9̶0̶ 494990 az inkább f*sszopás mintsem akció.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57324 2021.01.10. 01:55

Thx a tippet ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #57325 2021.01.10. 08:21

Tom írta:Akkor most irgalmatlan mázlid volt hidd el. Borzasztó lett.
Te vagy az első, akitől rosszat olvasok róla.
Avatar
Tom

Hozzászólás #57326 2021.01.10. 08:40

Moby írta:Te vagy az első, akitől rosszat olvasok róla.

Az átvezető videók szépen meg vannak csinálva és hát abba szerelmesek az emberek. De a játékmenet egy faék és játék közben nem is néz ki jól. Totálisan lineáris. A nagy Midgard város két-három utca. És ez nem egy remake. Ha érdekel, akkor százezerszer inkább az eredeti verziót ajánlom. A történetről spoileresen minimálisan:
Spoiler
Ebben a "remake"-ben az eredeti történet már megtörtént ez e remake az eredeti folytatása.
.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57327 2021.01.10. 08:46

Valami basz PS5-ön a PS4-es játékok HDR-ével. Nincs fekete. Kb 5%-os szürke a fekete. Már gyanús volt több játéknál is, hogy valami nem oké, de tegnap egyértelműen kiderült, hogy minden játékban ez van. A Days Gone töltőképernyőjén nem fekete a fekete, a koszréjderben nem fekete a fekete, sehol nem fekete a fekete. Ha visszakapcsolom a játékokat SDR-re (és a PS5 felkonvertálja HDR-re, tehát a tévé ugyanúgy HDR-ben marad), akkor van fekete.
Hát ez mi a rák???
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57328 2021.01.10. 08:58

Moby írta:Valami basz PS5-ön a PS4-es játékok HDR-ével. Nincs fekete. Kb 5%-os szürke a fekete. Már gyanús volt több játéknál is, hogy valami nem oké, de tegnap egyértelműen kiderült, hogy minden játékban ez van. A Days Gone töltőképernyőjén nem fekete a fekete, a koszréjderben nem fekete a fekete, sehol nem fekete a fekete. Ha visszakapcsolom a játékokat SDR-re (és a PS5 felkonvertálja HDR-re, tehát a tévé ugyanúgy HDR-ben marad), akkor van fekete.
Hát ez mi a rák???
Az early adopterkedés örömei. Értem ezt mind a HDR, mint a nextgen konzol részéről.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57329 2021.01.10. 09:03

Moby írta:Valami basz PS5-ön a PS4-es játékok HDR-ével. Nincs fekete. Kb 5%-os szürke a fekete. Már gyanús volt több játéknál is, hogy valami nem oké, de tegnap egyértelműen kiderült, hogy minden játékban ez van. A Days Gone töltőképernyőjén nem fekete a fekete, a koszréjderben nem fekete a fekete, sehol nem fekete a fekete. Ha visszakapcsolom a játékokat SDR-re (és a PS5 felkonvertálja HDR-re, tehát a tévé ugyanúgy HDR-ben marad), akkor van fekete.
Hát ez mi a rák???
Kapcsold ki a dynamic tone mappingot és nézd meg úgy.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57330 2021.01.10. 09:04

DanielT írta:Kapcsold ki a dynamic tone mappingot és nézd meg úgy.
Nincs bekapcsolva természetesen.

Vissza: “Leáldozott.hu”