A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57191 2021.01.08. 21:34

Mekee írta:Ez amúgy ilyen hevesebb boss szitubanrendesen is így ledadog, vagy csak a videoban sikerült így? Mehát értemén, ha valaki nyomja ezeket és érti azt jó nézni, de nekem nincs ennyi lelkierőm, hogy magam játszak ilyesmit :D
Viszont a glitchelések meg mindenféle trükközés az meeeeh, nemár. Valahogy a játékmechanikái meg bénaságait kihasználni a könnyebb út miatt nem tartozik a legfelemelőbb játékélménynek
Midadogle? Egyetlen fps esést nem tapasztaltam soha.
Avatar
deep

Hozzászólás #57192 2021.01.08. 23:01

Moby írta:Kerülgetnek fel alzára kártyák amúgy, de még nem azon az áron, amire elcsábulnék. Tegnap került fel3060Ti FTW3 230 környékén, nagyon megremegtem, de valahol 200-nál húztam meg a határt. Ma 3070 volt fent 263-ért, meg gainward is, szóval kerül fel. Bentvagyok discordon a csoportban, ahol bot figyeli az alza készletet. napi 1-2 kerül fel. A 3080-ak olyan gyorsan mennek el, hogy rákattintani sem tudok. De a nagy 3060 viszont vagy 20 pewrcig elérhető volt. Lehet megbánom, hogy nem ugrottam rá.
PS5 mellé most mi a ráknak gamer PC? Tényleg érdekel. Mit játszanál rajta, ami nincs/nem lesz PS5-re és igényel egy 30XX kártyát?
Avatar
deep

Hozzászólás #57193 2021.01.08. 23:08

Nyomom btw ezt a csucsimát, de eléggé lelombozó. MINDEN küldetés arról szól, hogy ölni kell haloimra a hótugyanolyan ellenfél hordákat. Próbálják becsomagolni valami sztori szerűségbe, van rengeteg (ELNYOMHATATLAN) átvezető pofázás minden küldiben, és aztán ÖLJ! Tisztára mint egy assassins genny csak egy fokkal kevésbé tukó paraszt a japóság miatt. De tényleg, eddig egyetlen egy olyan volt a 8 óra alatt, hogy mohát kellett szedni a folyóból, de utána jött az ÖLJ! Nulla fantázia.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57194 2021.01.08. 23:53

deep írta:Nyomom btw ezt a csucsimát, de eléggé lelombozó. MINDEN küldetés arról szól, hogy ölni kell haloimra a hótugyanolyan ellenfél hordákat. Próbálják becsomagolni valami sztori szerűségbe, van rengeteg (ELNYOMHATATLAN) átvezető pofázás minden küldiben, és aztán ÖLJ! Tisztára mint egy assassins genny csak egy fokkal kevésbé tukó paraszt a japóság miatt. De tényleg, eddig egyetlen egy olyan volt a 8 óra alatt, hogy mohát kellett szedni a folyóból, de utána jött az ÖLJ! Nulla fantázia.
Nem lehet végigsunnyogni? AC-ket lehet küldetést kivéve.
Avatar
deep

Hozzászólás #57195 2021.01.09. 00:21

aabyssx írta:Nem lehet végigsunnyogni? AC-ket lehet küldetést kivéve.
Áh. Több EZER ellenfelet kell hidegvérrel megölni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57196 2021.01.09. 08:31

A Sony-nak valami baja lehet a VRR-el, mert nemcsak hogy a PS5 nem támogatja, de a most bemutatott 2021-es tévéik se... ultragáz.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57197 2021.01.09. 08:57

Botond írta:Túl komplex ez neked, szerintem engedd el!
Meg hát egy guglizás alapjai tanfolyamra is nézz be vmikor, hogy azt is megtudd picsogás helyett három másodpercben, hogy van a winstoreban egy xbox társalkalmazás nevű app, amiben megtalálni az acsik mellett az időadatokat is.
Kivéve amikor nem, mert ahogy Zó is írja (rám hivatkozva) az xsx eljövetelével ezt a featurét az MS átrakta mandatoryból optionalra és így jópár fejlesztő nem is használja, hogy mást ne mondjak a bethesda se a doom eternalnál,
Megtaláltam a Társalkalmazást! Mindig is vót, eddig annyira használtam, hogy win telepítés után letiltottam a gamebart és a DVR-t.
Tehát amikor 1 entitásnál 3 appon kell végigzongorázni, hogy végül csak ingame, a mentéseknél legyen kiírva egy ilyen alapvető adat, akkor elismerem hogy én voltam a hülye...hogy már a harmadik 300 Ft-ot csalták ki tőlem. És még ezzel sem lenne gond, ha nem a halott sztór, szintén halott universal applikációihoz hasonlóan lenne megvonva tőlem minden jogosultság a láthatóan sima win32 app-nál, hogy ne tudjak se RTSS-t, se Galaxyt, se semmit használni, ami egyébként alapvetés bármely más launcher és játék kombinációnál.
Egy agyrém ez az egész vacak és ég a pofám minden egyes nekik adott fillér után külön-külön. És sehol egy roadmap, vagy elejtett kósza ígéret hogy ezt mikor és hogyan rendezné ez a szoftverfejlesztéssel induló nem kis garázscég és platformholder.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57198 2021.01.09. 10:02

deep írta:Nyomom btw ezt a csucsimát, de eléggé lelombozó. MINDEN küldetés arról szól, hogy ölni kell haloimra a hótugyanolyan ellenfél hordákat. Próbálják becsomagolni valami sztori szerűségbe, van rengeteg (ELNYOMHATATLAN) átvezető pofázás minden küldiben, és aztán ÖLJ! Tisztára mint egy assassins genny csak egy fokkal kevésbé tukó paraszt a japóság miatt. De tényleg, eddig egyetlen egy olyan volt a 8 óra alatt, hogy mohát kellett szedni a folyóból, de utána jött az ÖLJ! Nulla fantázia.
Én nem nagyon értem, amit írsz. A főszál harc igen, a sztoriból fakad, ezt ellensúlyozandó, szinte egyik mellékküldi sem az. Shintó oltárok, inari oltárok, bambuszátvágás, haikuk...a mellékszálak 80%-ban ilyen kultúrális kötődésű explorationök. Egyébként elég sok helyen lehet átsunnyogni. Ami neked történik a játéban, azt te teszed ilyenné.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57199 2021.01.09. 10:12

benőmenő írta:Megtaláltam a Társalkalmazást! Mindig is vót, eddig annyira használtam, hogy win telepítés után letiltottam a gamebart és a DVR-t.
Tehát amikor 1 entitásnál 3 appon kell végigzongorázni, hogy végül csak ingame, a mentéseknél legyen kiírva egy ilyen alapvető adat, akkor elismerem hogy én voltam a hülye...hogy már a harmadik 300 Ft-ot csalták ki tőlem. És még ezzel sem lenne gond, ha nem a halott sztór, szintén halott universal applikációihoz hasonlóan lenne megvonva tőlem minden jogosultság a láthatóan sima win32 app-nál, hogy ne tudjak se RTSS-t, se Galaxyt, se semmit használni, ami egyébként alapvetés bármely más launcher és játék kombinációnál.
Egy agyrém ez az egész vacak és ég a pofám minden egyes nekik adott fillér után külön-külön. És sehol egy roadmap, vagy elejtett kósza ígéret hogy ezt mikor és hogyan rendezné ez a szoftverfejlesztéssel induló nem kis garázscég és platformholder.
Manapság ennyi az élet. Összeírjuk vkinek a rossz tulajdonságait, figyelmen kívül hagyjuk a jókat, és alkotunk róla egy élces véleményt. Az internetet pont ezért találták ki, hogy ennek legyen terepe. Ilyen szempont az értékelésed 100%-osan megfelel az elvárt sztenderdeknek.
Függetlenül attól, hogy sok igazság van benne és csomó user error is, de tökéletesen figyelmen kívül hagy minden pozitívumot, hogy teljes erőbedobással a pocskondiázásra lehessen koncentrálni. :eljen:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57200 2021.01.09. 10:20

Botond írta:Manapság ennyi az élet. Összeírjuk vkinek a rossz tulajdonságait, figyelmen kívül hagyjuk a jókat, és alkotunk róla egy élces véleményt. Az internetet pont ezért találták ki, hogy ennek legyen terepe. Ilyen szempont az értékelésed 100%-osan megfelel az elvárt sztenderdeknek.
Függetlenül attól, hogy sok igazság van benne és csomó user error is, de tökéletesen figyelmen kívül hagy minden pozitívumot, hogy teljes erőbedobással a pocskondiázásra lehessen koncentrálni. :eljen:
Én azt nem tagadom hogy akinek van egy One X, vagy egy Series S a tv alatt és ezzel le van tudva a géming, annak a Gamepasson már nem érdemes agyalni. De amikor a puszilgatnivaló Phil előadja, hogy nekik számít a PC-s közösség és kevesebb cuccot adnak és azt is késve, a felvázolt app-élménytornádóval megspékelve, ott legyen már megengedve az elégedetlenkedés.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57202 2021.01.09. 10:32

benőmenő írta:Én azt nem tagadom hogy akinek van egy One X, vagy egy Series S a tv alatt és ezzel le van tudva a géming, annak a Gamepasson már nem érdemes agyalni. De amikor a puszilgatnivaló Phil előadja, hogy nekik számít a PC-s közösség és kevesebb cuccot adnak és azt is késve, a felvázolt app-élménytornádóval megspékelve, ott legyen már megengedve az elégedetlenkedés.
Minden mihez képest. Évekig, évtizedekig nem adtak semmit, konzol túsz volt egy csomó értelmezhető játékuk, ahhoz képest eljött a kánaán. Az hogy még ilyen formában is, de elérhető lett 4k-ban, normál interfésszel az age of széria vagy pl lehet forzázni pc-n normális minőségben akár körözőset, akár lambóvallugasban csapatást, vagy elrettentő példának elhozták a haloborzalmakat, és még sorolhatnám azok mind csak jobbá tették a pc gémer életét, mindezt fillérekért.
Ja, a kliens szar, ja, az időt van ami méri, van ami nem méri, és ja, még mindig ezt a zárt lófaszt erőltetik, de az előbbiek fényében ez azért elég whocares kategória nálam. És várom az age of empires4et.
300ért végiglőtted azt az ocsmányfos doomörökkét, és még nekik a kurvaanyjukat. Hát te valami nagyon elbaszott mozit nézhetsz az életedben az biztos. Ha ennyire zavarna az ökoszisztéma nem szaroznál, lecsapnád a húszezreseket a steam asztalára, hogy minőségi időmérő kliens in we trust, de ez a fizeted a 300 forintot, lopod a kontentet és még a holdat is megugatod. Nos ez elég bizarr. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57203 2021.01.09. 10:51

Botond írta:Minden mihez képest. Évekig, évtizedekig nem adtak semmit, konzol túsz volt egy csomó értelmezhető játékuk, ahhoz képest eljött a kánaán. Az hogy még ilyen formában is, de elérhető lett 4k-ban, normál interfésszel az age of széria vagy pl lehet forzázni pc-n normális minőségben akár körözőset, akár lambóvallugasban csapatást, vagy elrettentő példának elhozták a haloborzalmakat, és még sorolhatnám azok mind csak jobbá tették a pc gémer életét, mindezt fillérekért.
Ja, a kliens szar, ja, az időt van ami méri, van ami nem méri, és ja, még mindig ezt a zárt lófaszt erőltetik, de az előbbiek fényében ez azért elég whocares kategória nálam. És várom az age of empires4et.
300ért végiglőtted azt az ocsmányfos doomörökkét, és még nekik a kurvaanyjukat. Hát te valami nagyon elbaszott mozit nézhetsz az életedben az biztos. Ha ennyire zavarna az ökoszisztéma nem szaroznál, lecsapnád a húszezreseket a steam asztalára, hogy minőségi időmérő kliens in we trust, de ez a fizeted a 300 forintot, lopod a kontentet és még a holdat is megugatod. Nos ez elég bizarr. :D
Minden amit a Microsoft csinál a kényszerből fakad. Ezek a nyomorult balfaszok az irrelevancia határán küzdenek évek óta és bármit bevet a vezetőség(most épp Phil), hogy megmaradjon a jólfizető állásuk amíg csak lehet. Satya meg ad nekik zsetont inkább mint hogy adóban befizesse, ez a szerencséjük.

Szerinted jófejek akarnak lenni, hogy "ingyen" adnak mindent lassan? Nincs más választásuk, mert ez a piaci értékük.

A csodás xCloud Gamepass élményem egyik kis színfoltja volt a töltőképernyő, amin KAMERAKIVÁGÁS volt a telefonomon, amin NINCS KAMERA LYUK. Hogy lehetnek ezek ennyire nyomorult, idióta igénytelen állatok? Miért nem láttam EGYETLEN MÁSIK PROGRAMBAN SE ilyet?

De ja, nyilván alaptalanul szidja őket rajtad kívül mindenki. :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #57204 2021.01.09. 10:59

DanielT írta:Minden amit a Microsoft csinál a kényszerből fakad. Ezek a nyomorult balfaszok az irrelevancia határán küzdenek évek óta és bármit bevet a vezetőség(most épp Phil), hogy megmaradjon a jólfizető állásuk amíg csak lehet. Satya meg ad nekik zsetont inkább mint hogy adóban befizesse, ez a szerencséjük.

Szerinted jófejek akarnak lenni, hogy "ingyen" adnak mindent lassan? Nincs más választásuk, mert ez a piaci értékük.

A csodás xCloud Gamepass élményem egyik kis színfoltja volt a töltőképernyő, amin KAMERAKIVÁGÁS volt a telefonomon, amin NINCS KAMERA LYUK. Hogy lehetnek ezek ennyire nyomorult, idióta igénytelen állatok? Miért nem láttam EGYETLEN MÁSIK PROGRAMBAN SE ilyet?

De ja, nyilván alaptalanul szidja őket rajtad kívül mindenki. :wilting:
Mondom, jogos minden kritika, de az csak a kritika oldala.

Nekem tavaly az aoe3de kb az év játéka volt. A hatodik patch után (amit kb 10 nap alatt abszolváltak, szóval a tűzoltás is elég eufémizmus lenne :D), mert ahogy kijött abban az állapotban az ellenségeimnek se kívánnám, szóval náluk a "tökéletes" is ilyen, öngólból mentett meccs.

Most éppen ebben a szopórolleres helyzetben vannak és én ennek minden előnyét kiélvezem. A hátrányok nagy részét meg már megtanultam kijátszani, szóval mikor jönnek szembe akkor vállrándítás és "nicetry" kiszólás, és az élet halad tovább.

A gamepassnak te úgy mentél neki, mintha smirglivel akarnád lemosni a robogót, és hát az eredmény is pont olyan lett. Az más kérdés, hogy te Benővel ellentétben lebasztad utána a súlyos ezreseket az asztalra, hogy na akkor inkább ez, szóval a te véleményed súllyal esik a latba :worship: , Benő meg csak írásban maszturbál kb.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57205 2021.01.09. 11:23

CDKeysen US fiókra $30 az éves psplus.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57206 2021.01.09. 11:33

Moby írta:CDKeysen US fiókra az éves psplus.
Kellemes a 2,5x felár ehhez képest UK acchoz.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #57207 2021.01.09. 11:39

Moby írta:Kerülgetnek fel alzára kártyák amúgy, de még nem azon az áron, amire elcsábulnék. Tegnap került fel3060Ti FTW3 230 környékén, nagyon megremegtem, de valahol 200-nál húztam meg a határt. Ma 3070 volt fent 263-ért, meg gainward is, szóval kerül fel. Bentvagyok discordon a csoportban, ahol bot figyeli az alza készletet. napi 1-2 kerül fel. A 3080-ak olyan gyorsan mennek el, hogy rákattintani sem tudok. De a nagy 3060 viszont vagy 20 pewrcig elérhető volt. Lehet megbánom, hogy nem ugrottam rá.
Mennyiért volt 3080? Nem akarom lejebb adni :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #57208 2021.01.09. 11:46

Amúgy nézem ezeket az m1-es mac gépeket... azt kell, hogy mondjam, hogy ár érték arányban eléggé ottvannak a szeren, ami azért egy apple terméknél viccesen hangzik.
Egy m1-es macminin, szuperkussban, hűvösen vágnak olyan reszponzivitással 4k videót, hogy leteszem a hajam.
Intel azért most foghatja a fejét, pc-n szépen vesztették már a piacot amd-vel szemben és az apple sem rendel már tőlük.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57209 2021.01.09. 11:53

Greyfox írta:Mennyiért volt 3080? Nem akarom lejebb adni :D
Mire rákattintottam, 404-lett az oldal.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57210 2021.01.09. 11:54

Greyfox írta:Amúgy nézem ezeket az m1-es mac gépeket... azt kell, hogy mondjam, hogy ár érték arányban eléggé ottvannak a szeren, ami azért egy apple terméknél viccesen hangzik.
Egy m1-es macminin, szuperkussban, hűvösen vágnak olyan reszponzivitással 4k videót, hogy leteszem a hajam.
Intel azért most foghatja a fejét, pc-n szépen vesztették már a piacot amd-vel szemben és az apple sem rendel már tőlük.
Pedig kéne verseny, mert a rizsaötezer árak a holdban vannak.
Avatar
deep

Hozzászólás #57211 2021.01.09. 12:03

Moby írta:Én nem nagyon értem, amit írsz. A főszál harc igen, a sztoriból fakad, ezt ellensúlyozandó, szinte egyik mellékküldi sem az. Shintó oltárok, inari oltárok, bambuszátvágás, haikuk...a mellékszálak 80%-ban ilyen kultúrális kötődésű explorationök. Egyébként elég sok helyen lehet átsunnyogni. Ami neked történik a játéban, azt te teszed ilyenné.
A gyűjtögetni valót ne keverjük ide. Ami küldetés, abban kivétel nélkül ölni KELL. Nincs olyan opció, hogy nem ölsz.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #57212 2021.01.09. 12:05

Moby írta:Mire rákattintottam, 404-lett az oldal.
Akkor várok, nem sürgős. Mondjuk hvaprón láttam már 330-ér is evga-t, lehet rá kellett volna repülni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57213 2021.01.09. 12:07

Botond írta:Minden mihez képest. Évekig, évtizedekig nem adtak semmit,...
Amikor megszűnt a GFWL és átmigrálták a kiadók a játékaikat Steamre, az kifejezetten egy minőségi ugrás volt.
Botond írta:A gamepassnak te úgy mentél neki, mintha smirglivel akarnád lemosni a robogót, és hát az eredmény is pont olyan lett. Az más kérdés, hogy te Benővel ellentétben lebasztad utána a súlyos ezreseket az asztalra, hogy na akkor inkább ez, szóval a te véleményed súllyal esik a latba :worship: , Benő meg csak írásban maszturbál kb.
Amikor 2016-ban az xbox exkluzivitás és MS sztór gagyizás után kijött Steamre a Rise of the Tomb Raider akkor day1 vásároltam protestből, hogy én szavazok a pénztárcámmal. Úgy tűnik kisebbség vagyok mert 5 évvel később az MS sztór még mindig pont annyira alkalmatlan ellátni a neki szánt feladatot.
Avatar
deep

Hozzászólás #57214 2021.01.09. 12:09

Moby írta:CDKeysen US fiókra $30 az éves psplus.
Igen ez tök jó, csak miután kiderült, hogy nem tudok us store-ból vásárolni, és még a cloud save se működik a többi acc-al a gépen, jövőre kénytelen leszek magyar plust venni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57215 2021.01.09. 12:14

Botond írta:Manapság ennyi az élet. Összeírjuk vkinek a rossz tulajdonságait, figyelmen kívül hagyjuk a jókat, és alkotunk róla egy élces véleményt. Az internetet pont ezért találták ki, hogy ennek legyen terepe. Ilyen szempont az értékelésed 100%-osan megfelel az elvárt sztenderdeknek.
Függetlenül attól, hogy sok igazság van benne és csomó user error is, de tökéletesen figyelmen kívül hagy minden pozitívumot, hogy teljes erőbedobással a pocskondiázásra lehessen koncentrálni. :eljen:
Nekem errol te es a Sony jut eszembe :bohoc:
Avatar
Moby

Hozzászólás #57216 2021.01.09. 12:17

deep írta:Igen ez tök jó, csak miután kiderült, hogy nem tudok us store-ból vásárolni, és még a cloud save se működik a többi acc-al a gépen, jövőre kénytelen leszek magyar plust venni.
Miért nem tudsz us storeból vásárolni? :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57217 2021.01.09. 12:19

DanielT írta:A Sony-nak valami baja lehet a VRR-el, mert nemcsak hogy a PS5 nem támogatja, de a most bemutatott 2021-es tévéik se... ultragáz.
Nagyon gáz. De nekem leginkább az az aggasztó, amit tavaly a FAQ-ba írtak róla hivatalosan: " when playing games that support VRR". Ez egyszerűen nem így működik. Inkompetens megfogalmazás. :D:D

Mindenesetre én nem vennék ma már semmi olyan gaming cuccot, ami nem támogat VRR-t. Egyszerűen még akkor is kell, ha 60 FPS-re optimalizálnak egy játékot, mert 1) kell arra a pár percnyi beesésre a teljes játékidőből, amit nem sikerül optimalizálni 2) latencyn is segít.
Végre szabvány lett belőle displayporton és hdmi-n is, végre a gonosz NVidia sem tudja kisajátítani és korlátozni; baszódjon meg, aki ezek után nem támogatja alapból!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aabyssx 2021.01.09. 12:21-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57218 2021.01.09. 12:20

aabyssx írta:Nagyon gáz. De nekem leginkább az az aggasztó, amit tavaly a FAQ-ba írtak róla hivatalosan: " when playing games that support VRR". Ez egyszerűen nem így működik. Inkompetens megfogalmazás. :D:D
De, ez pont így működik. Xboxon is. Azok a játékok, amik vsyncre vannak megírva, semmit nem profitálnak a VRR-ből.
Avatar
deep

Hozzászólás #57219 2021.01.09. 12:30

Moby írta:Miért nem tudsz us storeból vásárolni? :)
Nem fogok feltöltőkártyákkal baszakodni. Ez, meg a cloudsave hiány nekem már indukálja a magyar accra migrálást.
Castle82

Hozzászólás #57220 2021.01.09. 12:37

Greyfox írta:Akkor várok, nem sürgős. Mondjuk hvaprón láttam már 330-ér is evga-t, lehet rá kellett volna repülni.



Arra rá kellett volna ha rendes garis. Megindultak felfelé az árak, a 2070 superemet 1 évesen gyakorlatilag annyiért adtam el amennyiért vettem bundle csomaggal.. Beindultak megint a bányásznyomorultak, plusz Usa/Kína cicaharc is áremelést hoz, és hiénák csapolják a készleteket meg a boltok is túláraznak főleg nálunk. Én a héten csaptam le a kicsikére, 369 volt Alzából, eladtam a Cod-ot és az éves gefnow-t 15-ért, így 354-ért itt figyel a 3080 FTW3 ultra. Alza.cz hivatalos EVGA partner úgyhogy majd ha 3080ti esetleg annyival jobb lesz stepupolom msrp árba EVGA-nál, illetve 26 ajró 2 év extra gar vagyis 5 év garos kártya ~365 pénz volt. A tavaly Ps5-re félretett pénzt dobtam rá a 2070 super árára és még maradt is. :vigyor: Mondjuk nehéz döntés volt, 3080 vagy egy PS5 cirka 1 hónap múlva, úgy egy ezredmásodperc volt eldönteni. :banplz:
Úgyhogy a ps5 ráér ha lesz rá kellő mennyiségű és korrekt exkluzív, jelenleg meh kategória, talán majd a GoW és egérfejű 2-ik része. Minden másra itt a vas jócskán nextgen konzol szint fölött.

Kép
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57221 2021.01.09. 12:38

Moby írta:De, ez pont így működik. Xboxon is. Azok a játékok, amik vsyncre vannak megírva, semmit nem profitálnak a VRR-ből.
VRR pont a vsyncet hekkeli át. Az egész egy hekk, de tök szellemes. Technikailag úgy működik, hogy a scanoutot lehet megakadályozni addig, amíg egy frame el nem készül. Amikor a frame buffer kész, akkor indul a monitoron a scanout.
A scanoutot pedig úgy akadályozzák meg fizikailag, hogy a vertical blankinget állítják/variálják valós időben egyre nagyobbra és a monitor azt hiszi, hogy még mindig tart, gyakorlatilag ilyenkor áll a kijelző és nem frissíti a pixeleket. Akár el is színeződhetnek, romolhatnak stb., ezért is szoktak eltérő minimum range-et beállítani.
Nagyon szellemes, profi hekk, az egészet a GPU és monitor meg tudja oldani, a játéknak semmit sem kell tudni róla, és a monitorban csak az a feature kell, hogy variálni lehessen real-time a scanout rate-et (meg a fail safe-ek, ha túl sokáig blokkolják stb.).

Annyit tud a játék belekontárkodni, hogy a háttérben megpróbál előre extra frame-eket generálni (tripple, meg quad bufferek), meg maga pacingelni frame-eket, és így szarabb lesz a VRR-es eredmény is. Ezt az egészet el kell már felejteni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57222 2021.01.09. 12:42

deep írta:Nem fogok feltöltőkártyákkal baszakodni. Ez, meg a cloudsave hiány nekem már indukálja a magyar accra migrálást.
Ne izélj már...bruttó 20 másodperc rányomni a buy gombra amazonon, meg bemásolni a kódot a sztórba :D Annyi baszakdoásból, amit a DeS platinába öltél, Lőrinc összes pénzét el tudnám verni feltöltőre! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #57223 2021.01.09. 12:48

aabyssx írta:VRR pont a vsyncet hekkeli át. Az egész egy hekk, de tök szellemes. Technikailag úgy működik, hogy a scanoutot lehet megakadályozni addig, amíg egy frame el nem készül. Amikor a frame buffer kész, akkor indul a monitoron a scanout.
A scanoutot pedig úgy akadályozzák meg fizikailag, hogy a vertical blankinget állítják/variálják valós időben egyre nagyobbra és a monitor azt hiszi, hogy még mindig tart, gyakorlatilag ilyenkor áll a kijelző és nem frissíti a pixeleket. Akár el is színeződhetnek, romolhatnak stb., ezért is szoktak eltérő minimum range-et beállítani.
Nagyon szellemes, profi hekk, az egészet a GPU és monitor meg tudja oldani, a játéknak semmit sem kell tudni róla, és a monitorban csak az a feature kell, hogy variálni lehessen real-time a scanout rate-et (meg a fail safe-ek, ha túl sokáig blokkolják stb.).

Annyit tud a játék belekontárkodni, hogy a háttérben megpróbál előre extra frame-eket generálni (tripple, meg quad bufferek), meg maga pacingelni frame-eket, és így szarabb lesz a VRR-es eredmény is. Ezt az egészet el kell már felejteni.
Egyszerű kérdés: ha a gépeden a játékban bekapcsolod a vsync-et, lesz vrr? Mert ez a játéknak semmit nem kell tudnia róla, ez egy ökörség.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2021.01.09. 12:48-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57224 2021.01.09. 12:48

Moby írta:Miért nem tudsz us storeból vásárolni? :)
Mert nem lehet, kizárólag feltöltőkártyával, ami a világ legnagyobb átb@szása.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57225 2021.01.09. 12:57

Moby írta:Egyszerű kérdés: ha a gépeden a játékban bekapcsolod a vsync-et, lesz vrr? Mert ez a játéknak semmit nem kell tudnia róla, ez egy ökörség.
Persze, hogy lesz VRR VSync ON mellett is. Sőt, az a javasolt VRR-nél is, hogy használj VSync-et, mert ha túl gyorsan generálódnak a frame-ek, akkor tearing lehet. A VSync csak azt korlátozza, hogy mi a legrövidebb intervallum egy frame generálásához. A vblanking blokkolással ugyanúgy meghosszabbodik az intervallumot, ha nem készül el időben egy frame.
Az egészet GPU driverből csinálják. Nem kell a játék hozzá. Annyira szellemes és minimalista hekk, nagyon tetszik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57226 2021.01.09. 12:58

SZELLEMES a bármilyen sync tech!!! Hát ha szellemes, akkor nem tudom mivel jobb mint a képtörés... :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57227 2021.01.09. 13:03

DanielT írta:SZELLEMES a bármilyen sync tech!!! Hát ha szellemes, akkor nem tudom mivel jobb mint a képtörés... :wilting: :wilting: :wilting:
:D Full egyszerű, visszamenőleg is működik, jövőben is okés, kevés effort kell bármelyik oldalon a működéséhez ...bírom amikor okos dolgokat találnak ki, na! :D:D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #57228 2021.01.09. 13:06

Castle82 írta:"Lecsaptam"
Na erre se kedvem, sem időm, hogy botokkal harcoljak. Ha lesz lesz, ha nem nem. Ha drágább lesz, akkor nem veszek. Jön a tavasz, majd csinálok mást :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #57229 2021.01.09. 13:10

aabyssx írta:Persze, hogy lesz VRR VSync ON mellett is. Sőt, az a javasolt VRR-nél is, hogy használj VSync-et, mert ha túl gyorsan generálódnak a frame-ek, akkor tearing lehet. A VSync csak azt korlátozza, hogy mi a legrövidebb intervallum egy frame generálásához. A vblanking blokkolással ugyanúgy meghosszabbodik az intervallumot, ha nem készül el időben egy frame.
Az egészet GPU driverből csinálják. Nem kell a játék hozzá. Annyira szellemes és minimalista hekk, nagyon tetszik.
Hát ezt a szellemes megoldást eltanulhatná az nvidia is, meg az AMD is, mert egyiknél sem így működik.
Spoiler
gs1.jpg
gs1.jpg
Csatolmányok
gs2.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #57230 2021.01.09. 13:12

Na ezzel a képet csatolok, és beszúrom a posztba, ez valahogy nagyon nem úgy működik ahogy kellene. A spilertagen kívül nincs semmilyen kép. a spilertagen belül meg nem ugyanaz van kétszer. Mármint a szerkesztőben.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57231 2021.01.09. 13:14

Moby írta:Hát ezt a szellemes megoldást eltanulhatná az nvidia is, meg az AMD is, mert egyiknél sem így működik.
Spoiler
gs1.jpg
gs2.jpg
Jaaaj, az más! A pendulumban lévő vsync opció direkt hekkeli korlátozottra, hogy lássad a különbséget.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57232 2021.01.09. 13:14

aabyssx írta:Jaaaj, az más! A pendulumban lévő vsync opció direkt hekkeli korlátozottra, hogy lássad a különbséget.
Ugyanez történik az ÖSSZES játékban. Is.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57233 2021.01.09. 13:16

Moby írta:Ugyanez történik az ÖSSZES játékban. Is.
Nem. Az #57221-ben írtakat érted?
Tudod mi a (még CRT korszakból származó) vblank, illetve hogyan kerülnek ki a pixelek fizikailag a monitorra a memóriából? Mert akkor tudom magyarázni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57234 2021.01.09. 13:26

Moby írta:Na ezzel a képet csatolok, és beszúrom a posztba, ez valahogy nagyon nem úgy működik ahogy kellene. A spilertagen kívül nincs semmilyen kép. a spilertagen belül meg nem ugyanaz van kétszer. Mármint a szerkesztőben.
Működik az, csak rohadtul nem intuitív. Ezért szoktam külső tárhelyre rakni inkább és úgy még nem is a zsebemre megy a móka. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #57235 2021.01.09. 13:26

DanielT írta:Mert nem lehet, kizárólag feltöltőkártyával, ami a világ legnagyobb átb@szása.
Hámer? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #57236 2021.01.09. 13:27

DanielT írta:Működik az, csak rohadtul nem intuitív. Ezért szoktam külső tárhelyre rakni inkább és úgy még nem is a zsebemre megy a móka. :banplz:
:ravasz1: :ravasz1: :ravasz1:

Amúgy akkor ebben hol a hiba? Hadd okosodjak már ki a fórummotorból.

Kód: Egész kijelölése

[spoiler][attachment=1]gs1.jpg[/attachment][attachment=1]gs2.jpg[/attachment][/spoiler]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2021.01.09. 13:29-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57237 2021.01.09. 13:28

Moby írta:Hámer? :D
Mihámer?! Feltöltővel tuti mindig több pénz marad rajta elkölthetetlenül, mint amit meg lehet spórolni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57238 2021.01.09. 13:31

DanielT írta:Mihámer?! Feltöltővel tuti mindig több pénz marad rajta elkölthetetlenül, mint amit meg lehet spórolni.
27 ezer mondjuk a returnal.$69.99 usák sztóron. Hogy lehet ezt úgy elbaszni, hogy 20 dollár "ottmaradjon" (amit persze elkölteni a következő vásárlsáaal, de mindegy...)?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57239 2021.01.09. 13:33

Moby írta::ravasz1: :ravasz1: :ravasz1:

Amúgy akkor ebben hol a hiba? Hadd okosodjak már ki a fórummotorból.
Na azt nem tőlem fogsz! :idiota: Én annak örültem, hogy be tudtam csatolni a mányt. Meg azt se értem, hogy mit is akartál elérni, de https://imgur.com/upload oszt ennyike.

Vagy még jobb a Greenshot appot használni, ami a screenshotot automatikusan felcsapja és a linket vágólapra. Ultraállat.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57240 2021.01.09. 13:36

Ja, egybként esemény van brokenpunk fronton: az accountomról már letakarították, a pénzt még nem kaptam vissza, de ez már félsiker :DD
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57241 2021.01.09. 13:39

Moby írta:27 ezer mondjuk a returnal. usák sztóron. Hogy lehet ezt úgy elbaszni, hogy 20 dollár "ottmaradjon" (amit persze elkölteni a következő vásárlsáaal, de mindegy...)?
Ok, 70-et pont el lehet költeni úgy, hogy 60+10-es kártya. De egy 12 dolcsis játékért már venni kell egy 20-as kártyát, marad 8. Legközelebb tuti 22 dolcsis játékot nézek ki, tehetek rá megint minimum egy 20-ast, marad 6. Legközelebb megint tuti még szopóbbra jön ki.

ÉS OTT NÉZNÉM A PENÉSZEDŐ PÉZEM!!! Amiből vehettem volna mondjuk 20 gramm fugát, vagy 10 másodperc szakember időt! :nezze: :nezze: :nezze: :nezze: :nezze: :falbav: :falbav: :falbav:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57242 2021.01.09. 13:50

aabyssx írta:Nagyon gáz. De nekem leginkább az az aggasztó, amit tavaly a FAQ-ba írtak róla hivatalosan: " when playing games that support VRR". Ez egyszerűen nem így működik. Inkompetens megfogalmazás. :D:D

Mindenesetre én nem vennék ma már semmi olyan gaming cuccot, ami nem támogat VRR-t. Egyszerűen még akkor is kell, ha 60 FPS-re optimalizálnak egy játékot, mert 1) kell arra a pár percnyi beesésre a teljes játékidőből, amit nem sikerül optimalizálni 2) latencyn is segít.
Végre szabvány lett belőle displayporton és hdmi-n is, végre a gonosz NVidia sem tudja kisajátítani és korlátozni; baszódjon meg, aki ezek után nem támogatja alapból!
Ha pcd van, lg cx v c9ed van vidia kartyaval minek vrr mikor ott a gsync?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57243 2021.01.09. 13:52

Castle82 írta:Arra rá kellett volna ha rendes garis. Megindultak felfelé az árak, a 2070 superemet 1 évesen gyakorlatilag annyiért adtam el amennyiért vettem bundle csomaggal.. Beindultak megint a bányásznyomorultak, plusz Usa/Kína cicaharc is áremelést hoz, és hiénák csapolják a készleteket meg a boltok is túláraznak főleg nálunk. Én a héten csaptam le a kicsikére, 369 volt Alzából, eladtam a Cod-ot és az éves gefnow-t 15-ért, így 354-ért itt figyel a 3080 FTW3 ultra. Alza.cz hivatalos EVGA partner úgyhogy majd ha 3080ti esetleg annyival jobb lesz stepupolom msrp árba EVGA-nál, illetve 26 ajró 2 év extra gar vagyis 5 év garos kártya ~365 pénz volt. A tavaly Ps5-re félretett pénzt dobtam rá a 2070 super árára és még maradt is. :vigyor: Mondjuk nehéz döntés volt, 3080 vagy egy PS5 cirka 1 hónap múlva, úgy egy ezredmásodperc volt eldönteni. :banplz:
Úgyhogy a ps5 ráér ha lesz rá kellő mennyiségű és korrekt exkluzív, jelenleg meh kategória, talán majd a GoW és egérfejű 2-ik része. Minden másra itt a vas jócskán nextgen konzol szint fölött.

[img]https://i.postimg.cc/8PkCJ8Xz/IMG-20210102-130811.jpg[img]
Gratula :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57244 2021.01.09. 13:56

Moby írta:Ja, egybként esemény van brokenpunk fronton: az accountomról már letakarították, a pénzt még nem kaptam vissza, de ez már félsiker :DD
vegignyomtad de meg a penzt is visszakaptad, gyujthatnal egy gyertyat a cdprednek ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #57245 2021.01.09. 14:04

Micsu írta:vegignyomtad de meg a penzt is visszakaptad, gyujthatnal egy gyertyat a cdprednek ;)
Egyrészt pénzt még nem kaptam, másrészt tök jogos, hogy a bétatesztért járó tiszteletdíjamról még szó sem esett!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57246 2021.01.09. 14:50

Micsu írta:Ha pcd van, lg cx v c9ed van vidia kartyaval minek vrr mikor ott a gsync?
Az NVidiát tudom okolni az aljas vendor lockin húzásaival (mint pl. a saját hardveres g-sync), szerencsétlen usernek esélye nincs annak kiderítésére, hogy miben mi van.
Az NVidia még mindig g-sync compatible-nek hívja azt a kijelzőt, ami támogatja a displayporton, vagy hdmi-n szabványos VRR-t, miközben próbálja átbrandelni, hogy a mára értelmét vesztett g-sync mit jelentsen.

Megpróbálom összefoglalni (fejből):
- G-sync (hardveres) - NVidia monitorba szerelt saját hardvere, ami csak a saját videokártyáival működik - maga a sátán, örökre száműzni! Emiatt nem tudott normálisan terjedni a full egyszerű, szabványos megoldás.
- Freesync - HDMI-be tákolt, nem szabványos, hardvert nem igénylő megoldás, sajnos csak AMD GPU-k támogatták a múltban
- Displayport VRR - DP szabványba foglalt VRR megoldás (1.2a-tól talán?) - végre, ez jó, ezt támogatni :eljen:
- HDMI VRR - HDMI szabványba foglalt VRR megoldás (2.1-től) - végre, ez jó, ezt támogatni :eljen:
- G-sync compatible - NVidia bullshitje DP, vagy HDMI szabványt támogató kijelzőre - elmehetnek az anyjukba a bullshittel
- Freesync 2, Premium, Pro - egy nagy LOL szempontrendszer, megvehető logók HDR-re, színpontosságra stb. - nagy bullshit
- Gsync ultimate - nagy lóf*, mint a Freesync Premium, Pro... bullshit, csak még hardverhez is kötik asszem - száműzni örökre!
Avatar
Botond

Hozzászólás #57247 2021.01.09. 15:07

Micsu írta:Ha pcd van, lg cx v c9ed van vidia kartyaval minek vrr mikor ott a gsync?
Ahogy aby is írja, a gsync az egy speciális vrr fajta, szóval a kérdésed így ebben a formában feltéve ökörség. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #57248 2021.01.09. 15:16

Star trek évadzárás nagy fanservicére sikerült, de ez az évad volt a legjobb eddig a háromból. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #57249 2021.01.09. 15:16

Castle82 írta:Arra rá kellett volna ha rendes garis. Megindultak felfelé az árak, a 2070 superemet 1 évesen gyakorlatilag annyiért adtam el amennyiért vettem bundle csomaggal.. Beindultak megint a bányásznyomorultak, plusz Usa/Kína cicaharc is áremelést hoz, és hiénák csapolják a készleteket meg a boltok is túláraznak főleg nálunk. Én a héten csaptam le a kicsikére, 369 volt Alzából, eladtam a Cod-ot és az éves gefnow-t 15-ért, így 354-ért itt figyel a 3080 FTW3 ultra. Alza.cz hivatalos EVGA partner úgyhogy majd ha 3080ti esetleg annyival jobb lesz stepupolom msrp árba EVGA-nál, illetve 26 ajró 2 év extra gar vagyis 5 év garos kártya ~365 pénz volt. A tavaly Ps5-re félretett pénzt dobtam rá a 2070 super árára és még maradt is. :vigyor: Mondjuk nehéz döntés volt, 3080 vagy egy PS5 cirka 1 hónap múlva, úgy egy ezredmásodperc volt eldönteni. :banplz:
Úgyhogy a ps5 ráér ha lesz rá kellő mennyiségű és korrekt exkluzív, jelenleg meh kategória, talán majd a GoW és egérfejű 2-ik része. Minden másra itt a vas jócskán nextgen konzol szint fölött.
Szép, GG! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #57250 2021.01.09. 15:18

DanielT írta:Kb 5 ezer ft-os radiátoraim vannak 300 Ft-os termosztáttal. :wilting:
Megjavult? Ha nem akkor azért megnézted a levegősséget biztos, ami tuti? A termosztátot felbasztad az égbe, hogy fűtsön be 42 fokra, hátha akkor történik vmi, és az se segített? Redditen mit írnak a témában? :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57251 2021.01.09. 15:27

Botond írta:Ahogy aby is írja, a gsync az egy speciális vrr fajta, szóval a kérdésed így ebben a formában feltéve ökörség. :D

Nagyon jól tudom hogy a gsync egy vrr fajta, de azt is tudom hogy jól működött már akkor mikor még hdm2.1 fasorban se volt (vagy igen?), csak éppen drága volt, nagyon drága , ellenben a freesyncel amit köpdöstek sok esetben, ezért kérdeztem azt amit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2021.01.09. 15:33-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57252 2021.01.09. 15:28

Botond írta:Megjavult? Ha nem akkor azért megnézted a levegősséget biztos, ami tuti? A termosztátot felbasztad az égbe, hogy fűtsön be 42 fokra, hátha akkor történik vmi, és az se segített? Redditen mit írnak a témában? :D
Tegnap 2 és fél óra alatt ment fel 1.9 fokot a nappali, maxra tekerve és így nem érte el az álomhatár 20 fokot... Ha leveszem mondjuk 3-asra akkor már jéghideg. Fullkuka.

Hétfőn majd bejelentem, addig nincs mit csinálni. Levegősség kizárva.

JA!!! A legjobb, hogy NINCS KÖZPONTI TERMOSZTÁT a lakásban. A radiátorokat kell egyenként tekergetni kézzel! Álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyet adnak át 2020-ban egy ilyen projekten. :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57253 2021.01.09. 15:29

Botond írta:Megjavult? Ha nem akkor azért megnézted a levegősséget biztos, ami tuti?


DanielT írta:
Botond: Nem levegős, szénné lett légtelenítve, radiátorok megütögetve stb. Levegős volt mint állat amikor beindították, de már ez a rész fasza, kétszer is végigmentünk mindegyiken.


Ennyit az ökör kérdésekről :mf2:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2021.01.09. 15:31-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57254 2021.01.09. 15:30

DanielT írta:Tegnap 2 és fél óra alatt ment fel 1.9 fokot a nappali, maxra tekerve és így nem érte el az álomhatár 20 fokot... Ha leveszem mondjuk 3-asra akkor már jéghideg. Fullkuka.

Hétfőn majd bejelentem, addig nincs mit csinálni. Levegősség kizárva.
Az kemény, bár egy nagyobb fűtő testet rátennék még nem a világ vége ha van hely. Ha a rendszer nyomása jó akkor ennyivel megoldódik elvileg.

Vagy hogy Botondtól is tanulj vmit bár nem a legolcsóbb megoldás, gamerpct a nappaliba :D Felfűti neked, esetleg beszeretsz valami régi radeonxt mert olcsóbb és hatékonyabb :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #57255 2021.01.09. 15:51

DanielT írta:Tegnap 2 és fél óra alatt ment fel 1.9 fokot a nappali, maxra tekerve és így nem érte el az álomhatár 20 fokot... Ha leveszem mondjuk 3-asra akkor már jéghideg. Fullkuka.

Hétfőn majd bejelentem, addig nincs mit csinálni. Levegősség kizárva.

JA!!! A legjobb, hogy NINCS KÖZPONTI TERMOSZTÁT a lakásban. A radiátorokat kell egyenként tekergetni kézzel! Álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyet adnak át 2020-ban egy ilyen projekten. :wilting: :wilting: :wilting:
Ebben a lakásban vmi egyszerűsített minikazán van, ami csak a fűtés csinálja, a melegvíz egy külön átfolyómelegítőről jön. Szóval van ez a minikazán (kb akkora az egész, mint a pc-m :D lehet kicsit kisebb is), és van az elején egy tekerő meg egy mutató, analog köróra style. Persze fel van okosítva és wireless csatlakozik a központi termosztáthoz, ami elég profi fajta. Az egész olyan, mintha egy lefingott éppen szétesőben lévő trabiba beleraknád a legprofibb kompresszort. :D
No mindegy, szóval van itt ez a cucc, és én annyit csináltam, hogy a végtelen plusz kettő radiátorból az egyik felét lecsavartam nullára, a másik felét meg maxra raktam és a kazánon kézzel tekerem, hogy hány fokosra fűtse fel a vizet. :D Egy év alatt sikerült minden kombót kisakkozni, hogy hány fokra kell rakni ha kint ennyi vagy annyi fok van és ha fúj a szél vagy esik vagy nem. A központi gigamega termosztát jelét ugyanis lefosta telibe. Elemes, ide oda hordozható meg minden, de szerintem lassan egy éve lemerült az elem benne, azóta csak dísz, mondjuk előtte is az volt.
Szumma-szummárum azért még a kazán vízhőfokára nézz még rá mielőtt szétkúrod az egészet, hogy mondjuk 60 fokig felmelegíti e a vizet vagy mi a tosz van.
Amúgy így közel 3 év együttélés után tökre megbarátkoztam ezzel a minikazánnal, egy tekerő van amit fel vagy letekerek és pont olyan meleg van mint kell. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #57256 2021.01.09. 15:52

Micsu írta:Ennyit az ökör kérdésekről :mf2:
Jaja, mert ha balfaszul van vmi becsövezve vagy nyílt rendszerű a kazán, mert tudtak neki vhonnan szerezni 20-30 éves kazánt okosba, akkor nem tud visszalevegősödni és még az se fordult elő, hogy vki megnézett vmit, azt mondta jó, megnézte az ember saját kezűleg és kiderült, hogy hábazz mégse jó. Ezek mind sose fordulnak elő ám!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57257 2021.01.09. 15:58

Micsu írta:Az kemény, bár egy nagyobb fűtő testet rátennék még nem a világ vége ha van hely. Ha a rendszer nyomása jó akkor ennyivel megoldódik elvileg.
Vagy hogy Botondtól is tanulj vmit bár nem a legolcsóbb megoldás, gamerpct a nappaliba :D Felfűti neked, esetleg beszeretsz valami régi radeonxt mert olcsóbb és hatékonyabb :D
Ha vesz egy Fury X-et az emulátor PC-be, akkor ahhoz még radiátort is kap, meg még fűteni is fog. :nezze:
Castle82 írta:...itt figyel a 3080 FTW3 ultra.
Gratula hozzá! :taps: Így már értem miért nem volt bugos a Cyberpunk. :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57258 2021.01.09. 15:59

Botond írta:Jaja, mert ha balfaszul van vmi becsövezve vagy nyílt rendszerű a kazán, mert tudtak neki vhonnan szerezni 20-30 éves kazánt okosba, akkor nem tud visszalevegősödni és még az se fordult elő, hogy vki megnézett vmit, azt mondta jó, megnézte az ember saját kezűleg és kiderült, hogy hábazz mégse jó. Ezek mind sose fordulnak elő ám!
Jah, leírta hogy többször is lelégtelenítették, leírta hogy más helységben meleg van, olyan nincs hogy felveszi maxra és 20fok alig van a nappaliban mert levegős, fürdőben meg a szobákban meg megsülsz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57259 2021.01.09. 16:36

Micsu írta:Jah, leírta hogy többször is lelégtelenítették, leírta hogy más helységben meleg van, olyan nincs hogy felveszi maxra és 20fok alig van a nappaliban mert levegős, fürdőben meg a szobákban meg megsülsz.
Igen, pont abban a pillanatban légtelenítettek és soha többet nem tud levegősödni, és amúgy az egyik helyiségben jó, a másikban nem, az meg pont nem a levegősség első és legfontosabb jele, áugyandehogy.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57260 2021.01.09. 16:40

DanielT írta:Tegnap 2 és fél óra alatt ment fel 1.9 fokot a nappali, maxra tekerve és így nem érte el az álomhatár 20 fokot... Ha leveszem mondjuk 3-asra akkor már jéghideg. Fullkuka.

Hétfőn majd bejelentem, addig nincs mit csinálni. Levegősség kizárva.

JA!!! A legjobb, hogy NINCS KÖZPONTI TERMOSZTÁT a lakásban. A radiátorokat kell egyenként tekergetni kézzel! Álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyet adnak át 2020-ban egy ilyen projekten. :wilting: :wilting: :wilting:
Egyszerű kérdés: a termosztát előtt még meleg a cső? Nem lehet, hogy egyszerűen rossz a termosztát? Nacsak mert ha hideg van egyébként a helységben, akkor az nem normális, hogy hármason már hideg (jelentsen bármit is az a 3-as). Nekem korábban ilyen a régi termosztátokkal volt, hogy egyszerűen beragadtak üzemen kívül. Jött a fütásszezon, és feszt baszkodni kellett őket, mert hiába tekertem fel, nem nyitott ki az a szar. De lehet átfolyási probléma: valahol hajlításnál megtörték a csövet, és nincs meg keresztmetszet. Ilyet is láttam már.

Vissza: “Leáldozott.hu”