A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #57121 2021.01.06. 19:48

Tom írta:Ajándéktól függetlenül a kölök egy elkényeztetett ficsúr, akit büszkén mutogatnak a szülei ország világnak. Nekem ez visszás. Bár lehet túl konzervatív vagyok vagy nem tudom. Nálam egy ilyen után legközelebb virgácsot kapnának.
Hány gyereked van? :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57122 2021.01.06. 19:57

Botond írta:Hány gyereked van? :)
Mi köze annak ahhoz hogy ez így ebben a formában gáz? Megoszthatná azt is mikor kimegy és szarik egyet, mi meg elemeznénk hogy megfelelő minőségű a széklet e vagy sem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57123 2021.01.06. 21:10

Micsu írta:Mi köze annak ahhoz hogy ez így ebben a formában gáz? Megoszthatná azt is mikor kimegy és szarik egyet, mi meg elemeznénk hogy megfelelő minőségű a széklet e vagy sem.
Igen, a gyereknevelés az egyik legegyszerűbb dolog a világon, szóval abban mindenki expert. Napi szinten többször is megesik az emberrel, hogy felnevel egy gyereket, ha rájön a szapora. Tökjó hasonlat!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57124 2021.01.06. 22:04

Botond írta:Igen, a gyereknevelés az egyik legegyszerűbb dolog a világon, szóval abban mindenki expert. Napi szinten többször is megesik az emberrel, hogy felnevel egy gyereket, ha rájön a szapora. Tökjó hasonlat!
Latom nem ment at :D
Btw ennek a videonak a megosztasa nagy segitseg lehet nekik hamar gyereknevelesrol van szo :) Elnezve a kommenteket tele van epito jellegu hozzaszolasokkal.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57125 2021.01.07. 11:41

Zóanagyvarázsló írta:Nem sok kooperatív FPS van, ami nem konfettiesős lootolda. (Persze kooperatívságban a Halo 4 is elavult fos, kb. a '90-es évek szintjét hozzá, ami szánalom.) Pláne ha Botond gerjed rá a 300 forintos Game Pass miatt. De ez inkább afféle gaminges Jackass-szerű vállalás volt, lassan már elfogy.

Szerintem az első két rész simán érdekes abból a szempontból, hogy mi volt annak idején felkapott és bizonyos szinten innovatív, azokat is ismertem is korábbról. A 360-osok voltak számomra nagy csalódások, mert alig hoztak szintlépést, az 1-2 feature-ei a saját mezőnyük kontextusában meggyőzőbbek, de azért a 2 is erős mezőnybe jött. Még Dani szerint is 7/10 a 3 a grafikát leszámítva, szinte az egész leáld túlértékelte annak idején rajtad kívül :( Most a Reach tényleg jó, az ODST más, a 4 már fasza (arty szerint persze, Botond szerint is, én még nem érzem) kommentek is mentek, de eddig mint átverős propagandának hat, amit most már első kézből tudok cáfolni.

Érdekességként kigyűjtöttem, hogy mely jobb értékelést kapott nagyobb nevek jöttek ki az első négy számozott Halo évében (olyanokat néztem, melyek vagy szerintem is jók, vagy a topikban fel lettek szopva, esetleg tényleg nehezen megkerülhetők a kategóriában), vagyis mennyire lett volna akkor létfontosságú az élvezetük.

2001-es (Halo 1) FPS-ek: Return to Castle Wolfenstein, Serious Sam: The First Encounter, Tribes 2, Clive Barker's Undying, Operation Flashpoint, AvP 2 (+kiegészítők Half-Life-hoz, Red Faction innovációnak, TPS-nek Max Payne)
2004-es (Halo 2) FPS-ek: Half-Life 2, Doom 3, Far Cry, Painkiller (+kieg ugyanabban az évben), Chronicles of Riddick (+Battlefield Vietnam, definitív CoD: UO kieg, Battlefront multira, és jött Killzone is, de az tényleg szarabb)
2007-es (Halo 3) FPS-ek: STALKER: SoC, Crysis, BioShock, The Darkness, CoD 4 (+HL2 EP2, UT3 és TF2 multira vagy Uncharted más nézetű lövöldének, esetleg a Metroid Prime 3 nem FPS FPS-nek, Mass Effectben lehetett sci-fi lövöldézni, gyenge gunplay de ezerszer jobb sztori mellett)
2012-es (Halo 4) FPS-ek: Far Cry 3, Call of Juarez: Gunslinger (+grafbuzulni Crysis 3, kicsit másnak Borderlands 2, Dishonored, multira CS: GO, PlanetSide 2, TPS-nek Max Payne 3)
Akkor írjátok már oda, hogy igazából szar, csak animált wallpapernek használjátok a videochatben - LOL -, ahol Botonddal technológiai mélységeket - LOL - vitattok meg. :D
Még a végén azt hiszi valaki, hogy annyira jók, hogy mindet játszani kell egyben, akár többször is. Sőt, mindjárt megyek és telepítek is egy HALO-t én is! :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #57126 2021.01.07. 12:39

aabyssx írta:Akkor írjátok már oda, hogy igazából szar, csak animált wallpapernek használjátok a videochatben - LOL -, ahol Botonddal technológiai mélységeket - LOL - vitattok meg. :D
Ja, ha pénzügyi tipp kell, akkor Danihoz fordulunk, szóval nekünk csak ez a tech okoskodás marad, bár az ügyben is jobb lenne Danihoz fordulni aki lemintázással szaporítja a képpontokat, amiket aztán be tud lélegezni. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57128 2021.01.07. 17:53

aabyssx írta:Akkor írjátok már oda, hogy igazából szar, csak animált wallpapernek használjátok a videochatben - LOL -, ahol Botonddal technológiai mélységeket - LOL - vitattok meg. :D
Még a végén azt hiszi valaki, hogy annyira jók, hogy mindet játszani kell egyben, akár többször is. Sőt, mindjárt megyek és telepítek is egy HALO-t én is! :idiota:
De hát tettem linkeket, amelyikhez volt mit, az alapján kiderül, hogy mennyire imádjuk őket :nezze:

Mondjuk a technológiai rész kiszokott abban merülni, hogy Botond - és arty - dicséri ray tracinget, a global illuminationt vagy a vae victist, én meg elintézem annyival, hogy leszarom, mert a játék fos/fasza (ÖSSZHATÁS copyright by goblinúr). Lehet tippelni, velük inkább melyik f betűseket tudja játszani az ember filozofálgatás közben, annyit elárulok, hogy tátott szájjal, de direkt csukott szemmel nézem a effekteket is :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57129 2021.01.07. 19:20

A Huawei azért nem szarozik ezzel az utolsó Android frissítéssel. Még a 2017-es P9 Lite is kapott Security update-et.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57130 2021.01.07. 19:36

benőmenő írta:A Huawei azért nem szarozik ezzel az utolsó Android frissítéssel. Még a 2017-es P9 Lite is kapott Security update-et.
A Pokofón se! Harmadszor vonják vissza az Android 11-et, közben meg egyszer le is tagadta a szóvivő, hogy lesz ilyen. :DD

"We’ve never advertised android 11, we mentioned we will have up to 3 years of MIUI system updates and system updates when it’s available."

Szal' updateket ígértünk, nem mindenféle Android 11-et meg ki tudja miféle baromságokat... végülis oké. :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #57131 2021.01.07. 21:17

Ma rendeltem egy PS5-öt a KV-tól... nem tudom minek mondjuk... majd leveszem a TV mellől a furulyázó cserép juhászt és a helyére teszem dísznek, mert játszani rajta nincs nagyon mit... viszont nem kaptam meg a szállítási időpontot: létezik, hogy a héten már nem hozzák ki? :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57132 2021.01.07. 21:21

eje75 írta:Ma rendeltem egy PS5-öt a KV-tól... nem tudom minek mondjuk... majd leveszem a TV mellől a furulyázó cserép juhászt és a helyére teszem dísznek, játszani nincs nagyon mit... viszont nem kaptam meg a szállítási időpontot: létezik, hogy a héten már nem hozzák ki? :wilting:
Szerintem hívd fel őket holnap reggel 6 körül és akkor legrosszabb esetben szombaton még megérkezhet. :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57133 2021.01.07. 21:42

Ezúton jelezném hogy a Chromecast 2020 With Google Tv tökéletesen bevált. Betonstabil, mindent kiválóan csinál.

Távirányítótól féltem, mert a Xiaomi Box S-é nagyon bejött, de ez szerencsére még jobb is annyival, hogy halkabban kattan. Dedikált hangerőgombok ugyanúgy megvannak szal'

Ha valaki tévéokosítót keres, objektíven nincs jobb a piacon. Illetve az nVidia shield még lehet, 4x-es áron ugyanez szal'...

szerk: LOL. Ahogy leírtam, Twitch közben is elkezdett lemenni sleepbe a cucc. :wilting: :wilting: :wilting: Nem egyedi probléma, van nyoma a neten... na akkor ezt a hibát találtam! :idiota:

szerk: LOL!!!!!!!! Már el se indul a Twitch! "Something went wrong" Najó, ez HIHETETLEN. Hetek óta használom ezt a szart és egyszer sem volt ilyen, erre az ajánlómat követő 5 percen belül BESZART.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57134 2021.01.07. 22:00

DanielT írta:A Pokofón se! Harmadszor vonják vissza az Android 11-et, közben meg egyszer le is tagadta a szóvivő, hogy lesz ilyen. :DD

"We’ve never advertised android 11, we mentioned we will have up to 3 years of MIUI system updates and system updates when it’s available."

Szal' updateket ígértünk, nem mindenféle Android 11-et meg ki tudja miféle baromságokat... végülis oké. :banplz:
Az én pokóm azt hazudja(?), hogy 11-en vagyok.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57135 2021.01.07. 22:01

DanielT írta:Ezúton jelezném hogy a Chromecast 2020 With Google Tv tökéletesen bevált. Betonstabil, mindent kiválóan csinál.

Távirányítótól féltem, mert a Xiaomi Box S-é nagyon bejött, de ez szerencsére még jobb is annyival, hogy halkabban kattan. Dedikált hangerőgombok ugyanúgy megvannak szal'

Ha valaki tévéokosítót keres, objektíven nincs jobb a piacon. Illetve az nVidia shield még lehet, 4x-es áron ugyanez szal'...

szerk: LOL. Ahogy leírtam, Twitch közben is elkezdett lemenni sleepbe a cucc. :wilting: :wilting: :wilting: Nem egyedi probléma, van nyoma a neten... na akkor ezt a hibát találtam! :idiota:

szerk: LOL!!!!!!!! Már el se indul a Twitch! "Something went wrong" Najó, ez HIHETETLEN. Hetek óta használom ezt a szart és egyszer sem volt ilyen, erre az ajánlómat követő 5 percen belül BESZART.
Hol vetted amúgy?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57136 2021.01.07. 22:09

Jajó, kompletten világszinten halt meg a Twitch.

Ismét vehető a Chromecast 2020!

Aby: Angol Ebay
Avatar
eje75

Hozzászólás #57137 2021.01.07. 22:17

DanielT írta:Szerintem hívd fel őket holnap reggel 6 körül és akkor legrosszabb esetben szombaton még megérkezhet. :nezze:
Komolyan mondom annyira vennék már BÁRMIT, hogy múlt héten kínomban már túrtam az Alzát, hogy valamit találjak, de vagy nem lehet kapni semmit, vagy ha van 2,5-3x felárral, amit meg egyszerűen elvből nem vagyok hajlandó kifizetni... rohadjon rajtuk, dögöljön meg az összes vérszívó árdrágító geci... semmit nem találtam, amit lehetne kapi és kívánnám... se videókari, se semmi... az, hogy a 48' OLED drágább mint az 55-ös az mi? :wilting: faszomat már... kínomban ma bedobtam az Alzában egy 2020-as Ipad Air-t a kosárba, de aztán ránéztem a 12'-es PRO-ra, és inkább töröltem a kosarat... előrendeltem a PS5-öt, pár napig leköt a rendelés állapotának frissítgetése óránként, aztán majd meglátom merre tovább... lehet nekiállok modellezni...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57138 2021.01.07. 22:22

eje75 írta:Komolyan mondom annyira vennék már BÁRMIT, hogy múlt héten kínomban már túrtam az Alzát, hogy valamit találjak, de vagy nem lehet kapni semmit, vagy ha van 2,5-3x felárral, amit meg egyszerűen elvből nem vagyok hajlandó kifizetni...
Na nálam most annyiban más a helyzet, hogy heti átlag 1M ugrik és rohadtul nem akarom ezeket a dolgokat venni, csak kell... :wilting: :wilting: :wilting: Szóval a kín itt is adott, ahogy a 2,5-3x felár is ahhoz képest amit normálisnak tartanék. Hát komolyan miafaszom hogy egy RANDOM MELÓSNAK 100k-t kell naponta adni ZSEBBE. Amelyik meg beéri 90-nel az meg egy délelőtt végez.

Tegnap is az egyik végez, mondom mivel tartozom: "legyen egy kiló" Csak így bazmeg. Egy kiló. Radiátorok le+fel, csapok fel, kád bekötés. ÉS! 2 csap még be sincs fejezve, mert persze a hozzá adott lefolyó dugó nem kompatibilis a mosdómmal, tehát azt még külön kellett venni és majd én kötöm véglegesre.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57139 2021.01.07. 22:34

Ne farassz mar, honnan szalajtottad ezeket :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57140 2021.01.07. 22:38

Ja és a legundorítóbb tetű trükk: nem ám napidíj, vagy óradíj van! Neeeem nem. NÉGYZETMÉTER. Festőnél, burkolónál, padlósnál, mindegyiknél! Legurít egy négyzetmétert EGY PERC ALATT és 2000 Ft! Csak a festés. Előtte glettelés mondjuk 1000, csiszolás 800, ráfingás akciósan 500 és akkor így kijön neki az 5K/nm ár amiért már megmozdul hogy egy hét alatt 7-800k-t keressen.

A legjobb a burkolatnál a NORMÁL KÖZEPES ÉS PRÉMIUM!!!!!!!!!!!!!!!! négyzetméter ár! Ami a csempétől függ! Mert a 30x60-as olcsó, közepes, vagy drága csempét máshogy kell ám lerakni! A drágához atomfizikusi diploma kell és totálisan más technológiával bassza alá a ragasztót és nyomja bele a lapot!

Micsu: BP-n ez van. Google első találat burkolásra, ott van a PRÉMIUM 8k-ért. És akor még fugázás, meg a faszom. Teljes, totális és a végletekig elmebaj. Festésre és a többire is megtalálod ugyanezeket.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57141 2021.01.07. 22:39

eje75 írta:Komolyan mondom annyira vennék már BÁRMIT, hogy múlt héten kínomban már túrtam az Alzát, hogy valamit találjak, de vagy nem lehet kapni semmit, vagy ha van 2,5-3x felárral, amit meg egyszerűen elvből nem vagyok hajlandó kifizetni... rohadjon rajtuk, dögöljön meg az összes vérszívó árdrágító geci... semmit nem találtam, amit lehetne kapi és kívánnám... se videókari, se semmi... az, hogy a 48' OLED drágább mint az 55-ös az mi? :wilting: faszomat már... kínomban ma bedobtam az Alzában egy 2020-as Ipad Air-t a kosárba, de aztán ránéztem a 12'-es PRO-ra, és inkább töröltem a kosarat... előrendeltem a PS5-öt, pár napig leköt a rendelés állapotának frissítgetése óránként, aztán majd meglátom merre tovább... lehet nekiállok modellezni...
Alzánál? LOLROFLMUHAHA. Már a novemberi előrendeléseket is törölték a picsába, mondván, hogy inkább nem igérgetnek senkinek semmit. Az én szemptember 17-i rendelésemet még mehagyták, nem volt pofájuk törölni, azzal talán még nyárig fognak valamit kezdeni. A mostani rendelésekből ilyen ütemben karácsonyra lesz valami.
Avatar
eje75

Hozzászólás #57142 2021.01.07. 22:40

DanielT írta:Na nálam most annyiban más a helyzet, hogy heti átlag 1M ugrik és rohadtul nem akarom ezeket a dolgokat venni, csak kell... :wilting: :wilting: :wilting: Szóval a kín itt is adott, ahogy a 2,5-3x felár is ahhoz képest amit normálisnak tartanék. Hát komolyan miafaszom hogy egy RANDOM MELÓSNAK 100k-t kell naponta adni ZSEBBE. Amelyik meg beéri 90-nel az meg egy délelőtt végez.

Tegnap is az egyik végez, mondom mivel tartozom: "legyen egy kiló" Csak így bazmeg. Egy kiló. Radiátorok le+fel, csapok fel, kád bekötés. ÉS! 2 csap még be sincs fejezve, mert persze a hozzá adott lefolyó dugó nem kompatibilis a mosdómmal, tehát azt még külön kellett venni és majd én kötöm véglegesre.
AZ tuti, hogy a következő életemben víz szerelőnek, kőművesnek állok... a gyerekkel kijáratom a jogi egyetemet, de előtte elküldöm asztalos szakmunkás képzőbe is, hogy legyen miből megélnie jogi doktorként... vicc, amit ezek elkérnek... jó nagy szopóban vagy, de ha elkezdeném mesélni mi volt VELEM szeptember óta, azért nem v.szinűleg elgondolkoznál, lehet nem is akkora szopó a helyzeted...és itt most nem csak az eü dolgokra, ha nem úgy in general: csapágyasra hajtottam a szopórollert.... és minden megy ugyanúgy idén eddig: szopás reggeltől estig... szerencsére már kilazultak a szalagok az állkapcsomban, és csökkent a gag reflexem is, így nem könnyezek annyira cumi közben... Vad Kata sírva borulna a lábaim elé: "mester...mester... taníts..."
Avatar
eje75

Hozzászólás #57143 2021.01.07. 22:43

Moby írta:Alzánál? LOLROFLMUHAHA. Már a novemberi előrendeléseket is törölték a picsába, mondván, hogy inkább nem igérgetnek senkinek semmit. Az én szemptember 17-i rendelésemet még mehagyták, nem volt pofájuk törölni, azzal talán még nyárig fognak valamit kezdeni. A mostani rendelésekből ilyen ütemben karácsonyra lesz valami.
KV-nél rendeltem PS-t, Alzánál Ipad-ot akartam, az van... mind1 amúgy, kínomban rendeltem PS-t, igazából nem vágyom rá, csak a szerzési vágyamat ilyen nyomorultul stimulálni... mint az alkoholista, aki az áruházban a hajszesz gőzét szagolgatja véreres szemekkel, cserepes szájjal, de szégyell beleinni...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57144 2021.01.07. 22:44

eje75 írta:AZ tuti, hogy a következő életemben víz szerelőnek, kőművesnek állok... a gyerekkel kijáratom a jogi egyetemet, de előtte elküldöm asztalos szakmunkás képzőbe is, hogy legyen miből megélnie jogi doktorként... vicc, amit ezek elkérnek... jó nagy szopóban vagy, de ha elkezdeném mesélni mi volt VELEM szeptember óta, azért nem v.szinűleg elgondolkoznál, lehet nem is akkora szopó a helyzeted...és itt most nem csak az eü dolgokra, ha nem úgy in general: csapágyasra hajtottam a szopórollert.... és minden megy ugyanúgy idén eddig: szopás reggeltől estig... szerencsére már kilazultak a szalagok az állkapcsomban, és csökkent a gag reflexem is, így nem könnyezek annyira cumi közben... Vad Kata sírva borulna a lábaim elé: "mester...mester... taníts..."
Elhiszem, hogy te is rajta vagy az oblákon, de hidd el hogy DURVÁN én is. Csináltam már felújítást berendezést, stb ugyanezt már 3x az elmúlt években, de ami itt történik az TÍZSZERES rémálom az összes többit kombinálva. Olyan abszurd, hogy röhögni lehetne ha tudnék vért hányás közben.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57145 2021.01.07. 22:44

DanielT írta:Ja és a legundorítóbb tetű trükk: nem ám napidíj, vagy óradíj van! Neeeem nem. NÉGYZETMÉTER. Festőnél, burkolónál, padlósnál, mindegyiknél! Legurít egy négyzetmétert EGY PERC ALATT és 2000 Ft! Csak a festés. Előtte glettelés mondjuk 1000, csiszolás 800, ráfingás akciósan 500 és akkor így kijön neki az 5K/nm ár amiért már megmozdul hogy egy hét alatt 7-800k-t keressen.

A legjobb a burkolatnál a NORMÁL KÖZEPES ÉS PRÉMIUM!!!!!!!!!!!!!!!! négyzetméter ár! Ami a csempétől függ! Mert a 30x60-as olcsó, közepes, vagy drága csempét máshogy kell ám lerakni! A drágához atomfizikusi diploma kell és totálisan más technológiával bassza alá a ragasztót és nyomja bele a lapot!

Micsu: BP-n ez van. Google első találat burkolásra, ott van a PRÉMIUM 8k-ért. És akor még fugázás, meg a faszom. Teljes, totális és a végletekig elmebaj. Festésre és a többire is megtalálod ugyanezeket.
Teljesen jogos igények. Kell nekik is a lóvé VGA-ra :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #57146 2021.01.07. 22:48

eje75 írta:KV-nél rendeltem PS-t, Alzánál Ipad-ot akartam, az van... mind1 amúgy, kínomban rendeltem PS-t, igazából nem vágyom rá, csak a szerzési vágyamat ilyen nyomorultul stimulálni... mint az alkoholista, aki az áruházban a hajszesz gőzét szagolgatja véreres szemekkel, cserepes szájjal, de szégyell beleinni...
Ők sem jutottak még augusztusig.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57147 2021.01.07. 22:56

DanielT írta:Na nálam most annyiban más a helyzet, hogy heti átlag 1M ugrik és rohadtul nem akarom ezeket a dolgokat venni, csak kell... :wilting: :wilting: :wilting: Szóval a kín itt is adott, ahogy a 2,5-3x felár is ahhoz képest amit normálisnak tartanék. Hát komolyan miafaszom hogy egy RANDOM MELÓSNAK 100k-t kell naponta adni ZSEBBE. Amelyik meg beéri 90-nel az meg egy délelőtt végez.

Tegnap is az egyik végez, mondom mivel tartozom: "legyen egy kiló" Csak így bazmeg. Egy kiló. Radiátorok le+fel, csapok fel, kád bekötés. ÉS! 2 csap még be sincs fejezve, mert persze a hozzá adott lefolyó dugó nem kompatibilis a mosdómmal, tehát azt még külön kellett venni és majd én kötöm véglegesre.
Értem én a négyzetméter árakat, felénk ez 4-5k körül van, te radiátor le/fel szerelésről, csap bekötésről beszéltél, azt nem hideg burkoló végzi ám hanem víz szerelő, felénk ők napi díjba tolják 20-25 körül.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57148 2021.01.07. 23:00

Micsu írta:Értem én a négyzetméter árakat, felénk ez 4-5k körül van, te radiátor le/fel szerelésről, csap bekötésről beszéltél, azt nem hideg burkoló végzi ám hanem víz szerelő, felénk ők napi díjba tolják 20-25 körül.
Na hát itt nem. És már 4 éve is 90 ezret fizettem a baromnak, hogy a már kész kiállásokra odategye a zuhanykabint+wc-t+mosdót. Azért barom egyébként(többek között), mert 2 hete szedtem szét azt a kabint és csináltam újra, mert beázott alatta a szomszéd. :wilting: :wilting: :wilting:

A 20k-t itt kiszállási díjnak hívják.
Avatar
eje75

Hozzászólás #57149 2021.01.07. 23:03

DanielT írta:Elhiszem, hogy te is rajta vagy az oblákon, de hidd el hogy DURVÁN én is. Csináltam már felújítást berendezést, stb ugyanezt már 3x az elmúlt években, de ami itt történik az TÍZSZERES rémálom az összes többit kombinálva. Olyan abszurd, hogy röhögni lehetne ha tudnék vért hányás közben.
Elhiszem... de annyiban irigyellek, hogy arra költesz milliókat, hogy ELŐRE haladj... nekem eddig arra ment el 1,5 és fog még el 1,5 elmenni, hogy SZINTEN maradjon az életem... nem mind1... de ez nem verseny, legyen egy barátságos döntetlen a szopóolimpián :nyes: :nyes:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57150 2021.01.07. 23:08

DanielT írta:Na nálam most annyiban más a helyzet, hogy heti átlag 1M ugrik és rohadtul nem akarom ezeket a dolgokat venni, csak kell... :wilting: :wilting: :wilting: Szóval a kín itt is adott, ahogy a 2,5-3x felár is ahhoz képest amit normálisnak tartanék. Hát komolyan miafaszom hogy egy RANDOM MELÓSNAK 100k-t kell naponta adni ZSEBBE. Amelyik meg beéri 90-nel az meg egy délelőtt végez.

Tegnap is az egyik végez, mondom mivel tartozom: "legyen egy kiló" Csak így bazmeg. Egy kiló. Radiátorok le+fel, csapok fel, kád bekötés. ÉS! 2 csap még be sincs fejezve, mert persze a hozzá adott lefolyó dugó nem kompatibilis a mosdómmal, tehát azt még külön kellett venni és majd én kötöm véglegesre.
~2 éve nekünk még 50-70 körül dolgoztak "mesteremberek". Először a kertész mondott olyan árat utólag, hogy csak néztem. Utána felmérést, ajánlatot kértünk munkákra és anyagra tételesen, és az alapján rendeltünk. Számla is kell, arra lehet hivatkozni.
Ezektől függetlenül volt akit harmadszorra kellett visszahozni (fényképküldözgetések után), hogy javítsa az igénytelenségét, úgyhogy én sem tudok mágikus formulát. Bele lehet őszülni.
És ezek olyan képzettséget alig igénylő munkák, amit pár youtube tutorial alapján és kevés gyakorlás után akár én is el tudok végezni. Persze brutál lassan, de akár még jobb minőségben is, mert igényesebb vagyok.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57151 2021.01.07. 23:13

eje75 írta:Elhiszem... de annyiban irigyellek, hogy arra költesz milliókat, hogy ELŐRE haladj... nekem eddig arra ment el 1,5 és fog még el 1,5 elmenni, hogy SZINTEN maradjon az életem... nem mind1... de ez nem verseny, legyen egy barátságos döntetlen a szopóolimpián :nyes: :nyes:
Előre haladjak... bohóckodás ez az egész. Mi a szart leszek előrébb? Semmit. Egy valójában nem létező igény miatt költözök el, csak azért csinálok valamit, mert később ugyanez még nehezebb/drágább/stb lenne valószínűleg.

De legyen, veled elfogadom a döntetlent! :puszi:
Avatar
eje75

Hozzászólás #57152 2021.01.07. 23:16

DanielT írta:Na hát itt nem. És már 4 éve is 90 ezret fizettem a baromnak, hogy a már kész kiállásokra odategye a zuhanykabint+wc-t+mosdót. Azért barom egyébként(többek között), mert 2 hete szedtem szét azt a kabint és csináltam újra, mert beázott alatta a szomszéd. :wilting: :wilting: :wilting:

A 20k-t itt kiszállási díjnak hívják.
Nekem 21-én a WC-met baszták szét mert beázott alatta a szomszéd... mivel nem találták mitől, minden csövet kicseréltek biztos ami biztos, de cserébe ezért akkora lukat vertek a födémre, hogy le tudtam volna mászni rajta a szomszédhoz... nem akartam hagyni ünnepek előtt, de azt hazudták 1-2 nap alatt 2 óra alatt visszabetonozzák, de nem tudják addig visszatenni a wc-met, mert felborulhat... oldjam meg a két napot valahogy....mondtam nekik késsel a kezemben: addig innen nem mentek el, míg ezt nem oldjátok meg: kiékelték működött...két napig hívogattam Őket, KI VOLTAK KAPCSOLVA... 1000 telefon, közös képviselő, végül eljutottam a cég főnökéhez: jaaaa...a kollégák jan. 4-ig már NEM DOLGOZNAK, azért vannak kikapcsolva!!!! Kínomban betömtem a lukat rossza kabátokkal meg szemeteszsákokkal, hogy legalább ne lássák a seggemet ha felnéznek, de így is élmény volt szarás közben hallgatni, hogy alattam üvöltve qrnak a szomszédok... nagy kaland lett volna 2 hétig budi nélkül az ünnepek alatt... mondjuk a 7 évesnek életre szóló élmény lett volna.... a kazánunk is beszart (az lesz a másik 1,5 milla) úgyhogy a ropogó tábortűz mellett guggolva szarhatott volna a tesco-s szatyorba...ez csak egy példa volt a szopó tornádóból, még van 10 ilyen a tarsolyomban... :banplz:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eje75 2021.01.07. 23:18-kor.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57153 2021.01.07. 23:16

Nekem nagyon rossz véleményem van amúgy általánosan a mesteremberekről. Előző (totál új) lakásunkban fürdőt és wc-t 2x kellett leveretni és újra burkoltatni, olyan igénytelen bandák csinálták. Volt, aki ivott. Volt, aki - pont a kib. drága zuhanyajtót elbaszó - megpróbált lopni...
...és még egy rakás sztorit tudnék mesélni, de jobb nem is visszaemlékezni ezekre.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57154 2021.01.07. 23:17

aabyssx írta:És ezek olyan képzettséget alig igénylő munkák, amit pár youtube tutorial alapján és kevés gyakorlás után akár én is el tudok végezni. Persze brutál lassan, de akár még jobb minőségben is, mert igényesebb vagyok.
Simán 30 olyan most megtapasztalt/tanult dolgot tudnék mondani, ami hogyha az én szakmám lenne már nem futnék bele a látott hibákba. Ezek az ökrök pedig még 30 év múlva is vakarják majd a fejüket ugyanezeken. Bármelyik szakmáját 1 hét aktív gyakorlás után jobban csinálnám. Nevetséges ami megy.

szerk: Ja és nekem kell játszani a hülyét amikor látok valamit ami nem stimmel és kérdésekkel, meg finoman rávezetni őket, hogy mi a francot kéne máshogy csinálni... azért kell finoman és diplomatikusan, mert megsértődik a SZAKEMBER ÚR és tuti bosszút áll amikor nem látom, esetleg elfelejt másnap jönni mert épp szül a nagymamája, vagy a végén a "számlán" fog turbónzni. Bár ez utóbbin már tényleg lehetetlennek tűnik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57155 2021.01.07. 23:19

eje75 írta:Nekem 21-én a WC-met baszták szét mert beázott alatta a szomszéd... mivel nem találták mitől, minden csövet kicseréltek biztos ami biztos, de cserébe ezért akkora lukat vertek a födémre, hogy le tudtam volna mászni rajta a szomszédhoz... nem akartam hagyni ünnepek előtt, de azt hazudták 1-2 nap alatt 2 óra alatt visszabetonozzák, de nem tudják addig visszatenni a wc-met, mert felborulhat... oldjam meg a két napot valahogy....mondtam nekik késsel a kezemben: addig innen nem mentek el, míg ezt nem oldjátok meg: kiékelték működött...két napig hívogattam Őket, KI VOLTAK KAPCSOLVA... 1000 telefon, közös képviselő, végül eljutottam a cég főnökéhez: jaaaa...a kollégák jan. 4-ig már NEM DOLGOZNAK, azért vannak kikapcsolva!!!! Kínomban betömtem a lukat rossza kabátokkal meg szemeteszsákokkal, hogy legalább ne lássák a seggemet ha felnéznek, de így is élmény volt szarás közben hallgatni, hogy alattam üvöltve qrnak a szomszédok... nagy kaland lett volna 2 hétig budi nélkül az ünnepek alatt... mondjuk a 7 évesnek életre szóló élmény lett volna.... a kazánunk is beszart (az lesz a másik 1,5 milla) úgyhogy a ropogó tábortűz mellett guggolva szarhatott volna a tesco-s szatyorba...ez csak egy példa volt a szopó tornádóból, még van 10 ilyen a tarsolyomban... :banplz:
Többször hangosan felröhögtem, köszönöm szépen! :taps: :worship: :taps:
Avatar
eje75

Hozzászólás #57156 2021.01.07. 23:33

DanielT írta:Többször hangosan felröhögtem, köszönöm szépen! :taps: :worship: :taps:
Spoiler
Szeptemberben az asszon autóján vezérmű láncot kellett cserélni, nem hallgatott rám, elvitte a "tuti" szerelőjéhez... csere közben az a barom beszakította az alumínium motorfedelet! 2 hét volt mire megjött az alkatrész..
Novemberben vettem az autójára 4 új gumit: a jobb elsőt 1 hét! után lepadkázta, durrdefekt, szerelni se lehetett, vehettem újat... tegnap hívtam, vigyek-e kenyeret: sajnos kanyarodott miközben hívtam, és kormányt tekerni és telefon túrni nem tud a drága egyszerre, így felugratott a járdaszegélyre: durrdefekt most a bal elsőn+ egy lemezfelni... lassan olcsóbb lenne bérgyilkost fogadni és lelövetni az asszonyt! Ráadásul viszont előtte orvosnál voltam, ahol újra felvágták a sebem, így vérző seggel az út szélén cserélhettem pótkereket a sötétben, mínuszban... nem sorolom tovább de van még 6! :banplz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57157 2021.01.07. 23:50

eje75 írta:
Spoiler
Szeptemberben az asszon autóján vezérmű láncot kellett cserélni, nem hallgatott rám, elvitte a "tuti" szerelőjéhez... csere közben az a barom beszakította az alumínium motorfedelet! 2 hét volt mire megjött az alkatrész..
Novemberben vettem az autójára 4 új gumit: a jobb elsőt 1 hét! után lepadkázta, durrdefekt, szerelni se lehetett, vehettem újat... tegnap hívtam, vigyek-e kenyeret: sajnos kanyarodott miközben hívtam, és kormányt tekerni és telefon túrni nem tud a drága egyszerre, így felugratott a járdaszegélyre: durrdefekt most a bal elsőn+ egy lemezfelni... lassan olcsóbb lenne bérgyilkost fogadni és lelövetni az asszonyt! Ráadásul viszont előtte orvosnál voltam, ahol újra felvágták a sebem, így vérző seggel az út szélén cserélhettem pótkereket a sötétben, mínuszban... nem sorolom tovább de van még 6! :banplz:
Bocs, én is röhögök! :idiota: :nyes:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57158 2021.01.08. 00:12

Tudnek en is meselni de hala a jo istennek nagy blamat nem csinaltak eddig.
Avatar
Necro

Hozzászólás #57159 2021.01.08. 06:39

Szuper ezekkel a kommentekkel ébredni úgy hogy tegnap dél óta 186V van a lakás konnektoraiban :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #57160 2021.01.08. 06:48

Necro írta:Szuper ezekkel a kommentekkel ébredni úgy hogy tegnap dél óta 186V van a lakás konnektoraiban :idiota:
Az villamospótlóbusz?! :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57161 2021.01.08. 07:25

Így utólag is elnézést kérnék a topiklakóktól! Amikor beírtam karácsony előtt majdnem gazdasági totálra törtem A családi járgányt és minden IS szar nem tudtam, hogy többen ezen a ponton voltak már:
Kép
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #57162 2021.01.08. 07:55

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #57163 2021.01.08. 08:19

benőmenő írta:Így utólag is elnézést kérnék a topiklakóktól! Amikor beírtam karácsony előtt majdnem gazdasági totálra törtem A családi járgányt és minden IS szar nem tudtam, hogy többen ezen a ponton voltak már:
Két hét!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57164 2021.01.08. 09:30

Megirigyeltem Dani és Eje örömköltekezéseit (a happy grind rokona), én is szeretnék végre mulatni! De mivel spórolok farhátra, növel és új lakással házasodás helyett vezetéknélküli füles vonalon kérnék tippet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57165 2021.01.08. 09:32

Zóanagyvarázsló írta:Megirigyeltem Dani és Eje örömköltekezéseit (a happy grind rokona), én is szeretnék végre mulatni! De mivel spórolok farhátra, növel és új lakással házasodás helyett vezetéknélküli füles vonalon kérnék tippet.
Arctis 7X vagy a sima 7 (ez a kettő minden konzollal, és pécével is kompatibilis). Egyébként ugyanaz a kettő, csak az X az ilyen xbox festésű.

/mondjuk meg sem kérdeztem, hogy milyen célra. Ha telefonhoz kell agybadugós zenehallgatáshoz, akkor én kiszáltam. Gamerfülest tudok javasolni. Zenére meg maximum vezetékest. Ami ezeken kívül esik, azokhoz én nem konyítok.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57166 2021.01.08. 09:40

Moby írta:Egyébként ugyanaz a kettő, csak az X az ilyen xbox festésű.
Hát akkor nincs kérdés! Mi más lehetne mint az elegáns és kifinomult neonzöld motívumokkal mívelt IKSZ-BOKSZ designéria! :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57167 2021.01.08. 09:48

Nem is maga a stratégia a lényeg, bár az is marha érdekes(mindenféle standard fegyver+mágia+páncél+pajzs nélkül végigvinni). Hanem a vágás, a zenék, a szövegek. Állati szórakoztató videó, bátran ajánlom minden valódi gémernek akinek volt már valaha bármilyen Playstationje. :hehe:

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #57168 2021.01.08. 10:28

DanielT írta:Hát akkor nincs kérdés! Mi más lehetne mint az elegáns és kifinomult neonzöld motívumokkal mívelt IKSZ-BOKSZ designéria! :idiota:
Nem ennyire egyszerű a dolog. Azért ajánlgatom a 7X-et, mert azzal nem lehet mellélőni, a asima arctis7 meg már a harmadik generáció, de csak a 2020-ast szabad megvenni (az ami ps5 meg xs kompi). Hogy most Zó otthon meg milyen színű fülesben ül, szerintem tök nyóc. Neki is, meg nekünk is :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #57169 2021.01.08. 10:44

DanielT írta:Nem is maga a stratégia a lényeg, bár az is marha érdekes(mindenféle standard fegyver+mágia+páncél+pajzs nélkül végigvinni). Hanem a vágás, a zenék, a szövegek. Állati szórakoztató videó, bátran ajánlom minden valódi gémernek akinek volt már valaha bármilyen Playstationje. :hehe:
Videó, gémer, playstation egy mondatban, szép. A pacifista atomháború óta nem volt ilyen valid felvetés! :eljen:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57170 2021.01.08. 11:13

Zóanagyvarázsló írta:Megirigyeltem Dani és Eje örömköltekezéseit (a happy grind rokona), én is szeretnék végre mulatni! De mivel spórolok farhátra, növel és új lakással házasodás helyett vezetéknélküli füles vonalon kérnék tippet.
Használok jópár éve egy Sennheiser RS 165-öt. 60-70 ezer körül volt az ára akkoriban. Saját tulajdonú, digitális technológiával ad-vesz, elfogadható a latency (kb. 40 ms), de nem Bluetooth, analóg bemenete van az állomásnak. Hang tiszta, minőség elfogadható, de nem éri meg az árát.
Ha Bluetooth fülest nézel, akkor nagyon fontos, hogy low latency legyen, különben zavaró audiocsúszás lehet az eredménye.
Vannak rádiófrekvenciás vezetéknélküli fülesek is, azok nem késnek semmit, de cserébe felvesznek static zajt - nem valami jók.

Múltkor vettem egy vezetékes, Audio Technika fülest - amit Deep azonnal lefikázott -, na az nagyon jó hangminőségre. Nagyon pontos, majdnem studio szint, pedig nagyon olcsó. Még nem találtam vezetéknélküli fülest, ami ezeket meg tudja közelíteni.
Avatar
Necro

Hozzászólás #57171 2021.01.08. 13:15

Necro írta:Szuper ezekkel a kommentekkel ébredni úgy hogy tegnap dél óta 186V van a lakás konnektoraiban :idiota:
Van áram, 2000 forintomba került.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57172 2021.01.08. 13:18

Necro írta:Van áram, 2000 forintomba került.
Cserélnék veled. :D Nálam ugye beüzemelték a fűtést és siralmas a hatékonysága. Tehát kis szerencsével kuka az egész lakás, félretervezett, elcseszett, akármi. Olyan kicsi radiátorok vannak fent, hogy a seggemben ki tudnám csempészni őket a boltból.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57173 2021.01.08. 13:26

DanielT írta:Cserélnék veled. :D Nálam ugye beüzemelték a fűtést és siralmas a hatékonysága. Tehát kis szerencsével kuka az egész lakás, félretervezett, elcseszett, akármi. Olyan kicsi radiátorok vannak fent, hogy a seggemben ki tudnám csempészni őket a boltból.
Fú ez manapság mennyire fontos szempont, amikor olyan telek vannak évtizedek óta, hogy van két hideg hét, az sem egyben. Ezelőtt 35 éve volt ilyen az adria partján a tél, hogy néha lehett látni 10 fok alatti hőmérsékletet is. Nálam fentvannak a rendes nagy radiátárok, minden évben baszkodni kell a termosztátjukkal, mert soha nem mennek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57174 2021.01.08. 13:29

Moby írta:Fú ez manapság mennyire fontos szempont, amikor olyan telek vannak évtizedek óta, hogy van két hideg hét, az sem egyben. Ezelőtt 35 éve volt ilyen az adria partján a tél, hogy néha lehett látni 10 fok alatti hőmérsékletet is. Nálam fentvannak a rendes nagy radiátárok, minden évben baszkodni kell a termosztátjukkal, mert soha nem mennek.
Na várj, tehát most akkor felesleges a fűtés? Mert én épp most vettem fel a nappaliban, de akkor lekapcsolom! :ijedt:
Avatar
Moby

Hozzászólás #57175 2021.01.08. 13:34

DanielT írta:Na várj, tehát most akkor felesleges a fűtés? Mert én épp most vettem fel a nappaliban, de akkor lekapcsolom! :ijedt:
Nem felesleges, a felesleges az ennek a hatékonyságába beletett sok pénz. Nem jön vissza. Itt, ahol alattam is meg felettem is fűtenek, fűthetnék a klímával is azt a büdös semmit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57176 2021.01.08. 13:38

Moby írta:Nem felesleges, a felesleges az ennek a hatékonyságába beletett sok pénz. Nem jön vissza. Itt, ahol alattam is meg felettem is fűtenek, fűthetnék a klímával is azt a büdös semmit.
Na de ha NEM MELEG a kurva radiátor amikor feltekerem, akkor mi van? Tapsikoljak? Jó nekem bent a 6 fok is ha kint -10 van? :nemtudom:

Nem az a bajom, hogy nem elég nagy a radiátor mert bízom benne, hogy kiszámolták. Hanem az, hogy nem meleg. Illetve pl a fürdőben meleg, de a nappali végében már csak egy döglött poloska testhő értékét produkálja.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57177 2021.01.08. 13:49

DanielT írta:Na de ha NEM MELEG a kurva radiátor amikor feltekerem, akkor mi van? Tapsikoljak? Jó nekem bent a 6 fok is ha kint -10 van? :nemtudom:

Nem az a bajom, hogy nem elég nagy a radiátor mert bízom benne, hogy kiszámolták. Hanem az, hogy nem meleg. Illetve pl a fürdőben meleg, de a nappali végében már csak egy döglött poloska testhő értékét produkálja.
Akkor nem jól állították be a kazánt. Ennyire alultervezni nem nagyon lehet semmit. A cégben volt ugyanez a probléma, ami nagyon más nagyságrend méretben, és ott is mindenki azt mondta, hogy el lett számolva, meg kicsi a kazán (tényleg kicsinek tűnt laikusként is). Kijött egy fűtésszaki, felrakott a kazán mellé egy ilyen mini puffertartályt, meg egy kiegészítő keringetőszivattyút, azót boldogság van. Ennek vagy 8 éve.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57178 2021.01.08. 13:54

DanielT írta:Na de ha NEM MELEG a kurva radiátor amikor feltekerem, akkor mi van? Tapsikoljak? Jó nekem bent a 6 fok is ha kint -10 van? :nemtudom:

Nem az a bajom, hogy nem elég nagy a radiátor mert bízom benne, hogy kiszámolták. Hanem az, hogy nem meleg. Illetve pl a fürdőben meleg, de a nappali végében már csak egy döglött poloska testhő értékét produkálja.
Levegős vagy a radiátor vagy a csőben van buborék. Van ilyen kieresztő szelep a radiátoron, ahol ki tudod engedni a levegőt? Azt kell picit megnyitni amíg levegő jön, és amikor elkezd folyni belőle a víz akkor jó. Meg a kazánon is nézd meg a nyomást, hogy végigtolja e a rendszeren. Ha ezek nem segítenek akkor rábaszás van ahogy Moby mondja, de azt nem hiszem.
/szerk: ha a csőben van a basz és most kapcsoltak be először akkor napok is lehet mire kimozogja a bubit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2021.01.08. 13:57-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57179 2021.01.08. 13:56

Moby írta:Akkor nem jól állították be a kazánt. Ennyire alultervezni nem nagyon lehet semmit. A cégben volt ugyanez a probléma, ami nagyon más nagyságrend méretben, és ott is mindenki azt mondta, hogy el lett számolva, meg kicsi a kazán (tényleg kicsinek tűnt laikusként is). Kijött egy fűtésszaki, felrakott a kazán mellé egy ilyen mini puffertartályt, meg egy kiegészítő keringetőszivattyút, azót boldogság van. Ennek vagy 8 éve.
Ja ez lesz a következő, hogy szólok az üzemeltetésnek. Nameg azért ne felejtsük el, hogy egy ilyen eléggé nagy épületben, legfelső szint legsarkában azért szerintem van alapom megijedni, hogy már nem jön oda a jóság... Főleg ugye az elmúlt hónapok tapasztalataiból kiindulva. :wilting:

Botond: Nem levegős, szénné lett légtelenítve, radiátorok megütögetve stb. Levegős volt mint állat amikor beindították, de már ez a rész fasza, kétszer is végigmentünk mindegyiken.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57180 2021.01.08. 16:40

Botond írta:Azt kell picit megnyitni amíg levegő jön, és amikor elkezd folyni belőle a víz akkor jó.
Mar joideje automata legtelenitoket raknak fel, beszarnek ha ezen sporoltak volna ennyi penzert.
Avatar
eje75

Hozzászólás #57181 2021.01.08. 18:37

Moby írta:Arctis 7X vagy a sima 7 (ez a kettő minden konzollal, és pécével is kompatibilis). Egyébként ugyanaz a kettő, csak az X az ilyen xbox festésű.
Jók ezek? Neked ilyen van, saját tapasztalat? Amikor lehalt az Astro A50 nagyon sokáig szemeztem egy Arctis Pro Wireless-el, de nem mertem megvenni, pedig a cserélhető aksi eléggé adná... vettem egy Corsair hs70-et, nem szar, de nem is dobol el tőle az agyam, mondjuk 1/3 ára volt... nem ismerem a steelseries-t, semmim se volt tőlük, az ára viszont már túl húzós ahhoz, hogy likra fussak...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57182 2021.01.08. 20:10

Micsu írta:Mar joideje automata legtelenitoket raknak fel, beszarnek ha ezen sporoltak volna ennyi penzert.
Kb 5 ezer ft-os radiátoraim vannak 300 Ft-os termosztáttal. :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57183 2021.01.08. 20:17

Megint stabilabb a PS5... az epik fail széria folytatódik!

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #57184 2021.01.08. 20:27

Tom írta:Az rendben van, hogy a gyártók kártyái drágábbak voltak mindig is. De nem ennyivel. 50-100$-al max. Amúgy az itthoni árak meg tényleg a no komment kategória már. Ezek amúgy hogy élnek meg? Veszik itthon ennyiért ezt a sok szart? Van itt valakinek rálátása valahogy erre? Kíváncsi lennék.
Karácsony előtt a "mindenképpen kell vennem vga-t" ember a külkerületi kis számtech boltban mellettem behuzott egy 3060-ast 330ért.

Valahogy elkeveredett a 2060-a, mire ment érte (kb csak átvétel miatt volt mindenki a boltban/előtt), nem irigyeltem (a boltosokat annál inkább, hogy PONT volt véletlen készleten egy ócsó kis 3060 :D ).
Ott, ahol egy ezer forintos sd kártyaolvasó sincs sose raktáron, rendelésre minden.

Meg követtem egy ph!-s sefter topikját is, pár naponta mentek a fényképek az érkezett és postázott 3070-80akról.

Szerintem fogyogat, nincs baj.

Spoiler
rettegek, hogy beszarik a 1080... bár mindig is volt terv az 570-re downgradere, remélem meguszom 200 alatt :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57185 2021.01.08. 20:44

arty írta:Karácsony előtt a "mindenképpen kell vennem vga-t" ember a külkerületi kis számtech boltban mellettem behuzott egy 3060-ast 330ért...rettegek, hogy beszarik a 1080...
SQJ mester tanai alapján nálam megmaradt a 270X a fiókban, nehogy valami kellemetlenség érjen. Az még pont olyan erős, hogy ha lenne is integrált cucc a cpu mellett, akkor is megérje becsattintani, annyit viszont már évek óta nem ér hogy megérje seftelni vele (olvasgatni a komolytalan parasztok pü-jeit, meg szorongani hogy a postán el ne vesszen).
Egyébként lehet érdekes lenne megnézni hogyan teljesít manapság egy base ps4-hez képest. :miaz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57186 2021.01.08. 20:49

benőmenő írta:SQJ mester tanai alapján nálam megmaradt a 270X a fiókban, nehogy valami kellemetlenség érjen. Az még pont olyan erős, hogy ha lenne is integrált cucc a cpu mellett, akkor is megérje becsattintani, annyit viszont már évek óta nem ér hogy megérje seftelni vele (olvasgatni a komolytalan parasztok pü-jeit, meg szorongani hogy a postán el ne vesszen).
Egyébként lehet érdekes lenne megnézni hogyan teljesít manapság egy base ps4-hez képest. :miaz:
Meg tudnám nézni, mert ez az emulátor konfigom! :D És valszeg soha nem adom el, mert nincs altenatívája többé (valódi analóg output). Csak jó lenne valami pici házba átcsattintatni, de mivel a VGA se nem alacsony, se nem semmi ezért sok lehetőségem nincs.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57187 2021.01.08. 20:57

DanielT írta:Meg tudnám nézni, mert ez az emulátor konfigom! :D
Ha jól emlékszem ráadásul ugyanaz az MSI Gaming X verzió. :nyes:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #57188 2021.01.08. 20:59

DanielT írta:Nem is maga a stratégia a lényeg, bár az is marha érdekes(mindenféle standard fegyver+mágia+páncél+pajzs nélkül végigvinni). Hanem a vágás, a zenék, a szövegek. Állati szórakoztató videó, bátran ajánlom minden valódi gémernek akinek volt már valaha bármilyen Playstationje. :hehe:

https://youtu.be/iGFzd9fMIrQ[/video]
Ez amúgy ilyen hevesebb boss szitubanrendesen is így ledadog, vagy csak a videoban sikerült így? Mehát értemén, ha valaki nyomja ezeket és érti azt jó nézni, de nekem nincs ennyi lelkierőm, hogy magam játszak ilyesmit :D
Viszont a glitchelések meg mindenféle trükközés az meeeeh, nemár. Valahogy a játékmechanikái meg bénaságait kihasználni a könnyebb út miatt nem tartozik a legfelemelőbb játékélménynek
Avatar
Mekee

Hozzászólás #57189 2021.01.08. 21:03

Moby írta:Nem felesleges, a felesleges az ennek a hatékonyságába beletett sok pénz. Nem jön vissza. Itt, ahol alattam is meg felettem is fűtenek, fűthetnék a klímával is azt a büdös semmit.
Mondjuk nekem nem ilyen egyszerű, nem fűt nekem senki, de én is ezen maradtam, hogy a jobb szigetelés+ablakok arányosan jobb befektetés mint a fűtés korszerűsítése, mert nemad annyit, az egyedüli az pár cső lenne amit eltüntettetnék valahogyan, de logikusan nincs mié beleölni
Avatar
Moby

Hozzászólás #57190 2021.01.08. 21:15

Kerülgetnek fel alzára kártyák amúgy, de még nem azon az áron, amire elcsábulnék. Tegnap került fel3060Ti FTW3 230 környékén, nagyon megremegtem, de valahol 200-nál húztam meg a határt. Ma 3070 volt fent 263-ért, meg gainward is, szóval kerül fel. Bentvagyok discordon a csoportban, ahol bot figyeli az alza készletet. napi 1-2 kerül fel. A 3080-ak olyan gyorsan mennek el, hogy rákattintani sem tudok. De a nagy 3060 viszont vagy 20 pewrcig elérhető volt. Lehet megbánom, hogy nem ugrottam rá.

Vissza: “Leáldozott.hu”