A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57051 2021.01.04. 17:23

Botond írta:Azért az erősen fakéz pozitívság, ha alapjákot tolod, veszel egy dlc-t és hopp elszáll a mentésed. :D
Ha DLC-t veszel hozzá, tudod folytatni, a GotY egy külön verzió. A Shadow of Mordornál is így ment, ahogy a PS3-as Arkham Citynél is.

A GotY később jött az alapnál, nyilván utólag csesztek megoldani a transfert. Inkább beleszarás, mint fakéz.

Egyébként a Gothic 2-ben sem lehetett átvinni a Goldba a mentést, de ott ugye sok minden változott, ez teljesen érthető. A G3-nál pedig az 1.12-nél magasabb verzió nem viszi a régi mentéseket. A Witcher 3-nál - és a másik két fent említett példánál - az a vicces, hogy ugyanaz az alap+DLC-k, mint a GotY, de mégse lehet átvinni. Hogy pontosan mekkora a konzolgyártók által a CD Projekt elé gördített akadály, azt nem tudom megítélni, de arról a jelek szerint tehetnek, hogy nem automatikus a dolog. (PC-n elvileg kompabilisek a különböző verziók.)
Avatar
Botond

Hozzászólás #57052 2021.01.04. 17:48

benőmenő írta:Értő. Olvasás. :nezze:
Külön termék ha megvan az alapjáték és ahhoz veszel dlc-t. És egy másik a GOTY kiadás. Az persze egyértelmű, hogy ettől még faszság, hogy nem kompatibilisek a mentések a két verzió közt.
Ha közöttünk marad és nem árulod el senkinek, akkor csak neked megsúgom, hogy a kettő között ennyi a különbség, a dlc-k. Nem 4k remaster, nem teljes átdolgozás, semmi, csak a dlc-k meg az alap egyben. Szóval ja, amikor a ganépasszosból mész a gotyba akkor ennyi történik, hogy pár dlc-vel több van. És hopp a save megpandel. Nubok.
Avatar
arty

Hozzászólás #57053 2021.01.04. 18:26

Zóanagyvarázsló írta:A GPU-ban az alapjáték van csak benne, annak a mentett állásai nem kompatibilisek a GotY-val. PS-en sem.
ezt úgy írtad, hogy hátpedig aztán PS-en minden szokott menni... :fogmosas: holott jelenleg (és az elmult 8 évben) a létező legnagyobb trágyalé a rendszerük: náluk volt ugye, hogy (wicserből?) a psn verza és a lemezes SEM tudott egymás mentéseivel mit kezdeni, a dlc-k régiólokkoltak, de durván, a feltöltők országkorlátosak, mentésbackup pedig nincs... szal a PS csak rossz példaként szerepeljen, lécci! :beka3:

---

tegnap rákészültem a Halo4 coopra, mondom lekapom a ganépasszos (bejött az elsejei lencse, kifizettem a 300at) pöcést, de a sztór csak hibát dobott:
- váratlan hiba 0x65465432165c
- elfogyott a hely, csináljak helyet 0x4365498765d4fb
- nincs fent az alapjáték 0x99988887f

botond megmondta, hogy ezt az EGYIK xbox appból kell feltenni (tegnap még 3 volt, mamár csak 2 van a gépemen!), mert... CSAK. ott fel is dobja, hogy hova telepited (hiába van belőve neki, hogy a D:-re bazmeg, akkor is megkérdi) és elindul, jéé.

minden más játék tölthető a winsztór appból.
pár hónapja a halo3 coopnál még ment a winsztór appból.
kurvaanyádMS.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57054 2021.01.04. 18:47

Botond írta:Ha közöttünk marad és nem árulod el senkinek, akkor csak neked megsúgom, hogy a kettő között ennyi a különbség, a dlc-k. Nem 4k remaster, nem teljes átdolgozás, semmi, csak a dlc-k meg az alap egyben. Szóval ja, amikor a ganépasszosból mész a gotyba akkor ennyi történik, hogy pár dlc-vel több van. És hopp a save megpandel. Nubok.
Benő és én is erről beszélünk. Ettől még az MS és a Sony politikája miatt külön termék, nincs automatizmus.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57055 2021.01.04. 18:48

arty írta:ezt úgy írtad, hogy hátpedig aztán PS-en minden szokott menni... :fogmosas: holott jelenleg (és az elmult 8 évben) a létező legnagyobb trágyalé a rendszerük: náluk volt ugye, hogy (wicserből?) a psn verza és a lemezes SEM tudott egymás mentéseivel mit kezdeni, a dlc-k régiólokkoltak, de durván, a feltöltők országkorlátosak, mentésbackup pedig nincs... szal a PS csak rossz példaként szerepeljen, lécci! :beka3:

---

tegnap rákészültem a Halo4 coopra, mondom lekapom a ganépasszos (bejött az elsejei lencse, kifizettem a 300at) pöcést, de a sztór csak hibát dobott:
- váratlan hiba 0x65465432165c
- elfogyott a hely, csináljak helyet 0x4365498765d4fb
- nincs fent az alapjáték 0x99988887f

botond megmondta, hogy ezt az EGYIK xbox appból kell feltenni (tegnap még 3 volt, mamár csak 2 van a gépemen!), mert... CSAK. ott fel is dobja, hogy hova telepited (hiába van belőve neki, hogy a D:-re bazmeg, akkor is megkérdi) és elindul, jéé.

minden más játék tölthető a winsztór appból.
pár hónapja a halo3 coopnál még ment a winsztór appból.
kurvaanyádMS.
Az MS-tökéletes. Galaxy-bug lesz az. Már azért megérte Steamre megvenni, hogy árjának érezzem magam hozzátok képest. Mondjuk most van GPU-m is, ha adni akarnék az élménynek.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #57056 2021.01.04. 19:05

arty írta:tegnap rákészültem a Halo4 coopra, mondom lekapom a ganépasszos (bejött az elsejei lencse, kifizettem a 300at) pöcést, de a sztór csak hibát dobott:
- váratlan hiba 0x65465432165c
- elfogyott a hely, csináljak helyet 0x4365498765d4fb
- nincs fent az alapjáték 0x99988887f
botond megmondta, hogy ezt az EGYIK xbox appból kell feltenni (tegnap még 3 volt, mamár csak 2 van a gépemen!), mert... CSAK. ott fel is dobja, hogy hova telepited (hiába van belőve neki, hogy a D:-re bazmeg, akkor is megkérdi) és elindul, jéé.
minden más játék tölthető a winsztór appból.
pár hónapja a halo3 coopnál még ment a winsztór appból.
kurvaanyádMS.
Én a Quick Resume-ra gyanakszom. :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #57057 2021.01.04. 19:43

benőmenő írta:Én a Quick Resume-ra gyanakszom. :banplz:
Én arra jutottam, hogy stopperolni fogom a gémtájmot és egy kis füzetben vezetni, igaza van Artynak, nem szabad ebben a digitális pokolban bízni, csak az analóg!
Avatar
Moby

Hozzászólás #57058 2021.01.04. 23:12

Nahát...itt figyel a steam könyvtáramon billió éve ez a lords of the fallen, pár napja elkezdtem nyomogatni (még a küberpanka mellett, annyira untam azt a szart), és egész jó ám ez a játék. Ráadásul rohadt szép máig. Szívesebben nyomogatnám PS5-ön, de ez még pro patchet sem kapott szvsz, maradt a fullhd@30-on, annál meg azért jobban fut pöcén. Nem egy világmegváltó valami, de egész jó levezetés így DeS után.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #57059 2021.01.05. 06:51

nincs itt GPU hiány kérem, hát neki is jutott több, mint 60 darab :banplz:
Kép
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #57060 2021.01.05. 08:06

Moby írta:Nahát...itt figyel a steam könyvtáramon billió éve ez a lords of the fallen, pár napja elkezdtem nyomogatni (még a küberpanka mellett, annyira untam azt a szart), és egész jó ám ez a játék. Ráadásul rohadt szép máig. Szívesebben nyomogatnám PS5-ön, de ez még pro patchet sem kapott szvsz, maradt a fullhd@30-on, annál meg azért jobban fut pöcén. Nem egy világmegváltó valami, de egész jó levezetés így DeS után.
Teljesen rendben volt egynek. Egyedüli negatívum talán hogy rövidke kicsit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57061 2021.01.05. 09:21

neoreg írta:nincs itt GPU hiány kérem, hát neki is jutott több, mint 60 darab :banplz:
Kép
Ezen a konfigon már biztos nem bugos és hiányos szemét a Cyberpunk. :eljen:

Közben bármelyik pillanatban beugorhat a CDPR levele hogy hova és mikor küldjem vissza a játékot, Jan10 határidőt adtak meg amíg legkésőbb jelentkeznek. :ijedt:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57062 2021.01.05. 10:51

Tegnap belevágtunk a Halo 4-be, de ez nem ez az érdekes, hanem az, hogy arty Skype helyett Xbox appot akart. Kisírta, megadtuk neki. Eredmény: felváltva ment el arty és Botond hangja, arty maga kérte, hogy legyen inkább mégis Skype.

MS+arty=profit!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57063 2021.01.05. 11:25

neoreg írta:nincs itt GPU hiány kérem, hát neki is jutott több, mint 60 darab :banplz:
[img]lúzerbányász,%20aki%20nem%20kapcsolja%20ki%20a%20ledeket[/img]
Tényleg érdekelne, hogy mit bányászik vele, ami megéri.
Vagy ez nem bányász, hanem valami házi computing platformot szolgáltat?
Avatar
Moby

Hozzászólás #57064 2021.01.05. 12:05

aabyssx írta:Tényleg érdekelne, hogy mit bányászik vele, ami megéri.
Vagy ez nem bányász, hanem valami házi computing platformot szolgáltat?
Ethereumot. $10K-t hoz ennyi kártya per hó.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57065 2021.01.05. 12:06

TasManXT írta:Teljesen rendben volt egynek. Egyedüli negatívum talán hogy rövidke kicsit.
Közben csak megvettem PS5-re is. Ugyan 30fps, de legalább vannak trofik, meg oleden azé csak szebb. másfél óra alatt utólértem a pc-s progresszt, 3 boss van meg (a worshipert mondjuk kicentiztem), de az első halálért járó trófea még nincs meg :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #57066 2021.01.05. 12:08

Moby írta:Ethereumot. $10K-t hoz ennyi kártya per hó.
Akkor 1-2 évre megint helló vga piac?
Avatar
Moby

Hozzászólás #57067 2021.01.05. 12:08

Közben megjött psplusra a koszréjder, a greedfall meg a maneater.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57068 2021.01.05. 12:09

TasManXT írta:Akkor 1-2 évre megint helló vga piac?
Vagy amíg be nem szakad megint ez a posvány. Ami egyelőre úgy tűnik, hogy nem mostanában lesz...
Avatar
Moby

Hozzászólás #57069 2021.01.05. 12:15

Szerintem a VGA vásárlást most bátran elengedhetjük. És ezt a szart is valszeg a BTC húzza magával.
eth.jpg
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57070 2021.01.05. 12:20

SZÁMADÁS 2020

Minden PC, ha másként nem jelzem.

Végigjátszások

Eets Munchies (2014) – 5 óra
Halo: Reach (2010)
Blade Runner (1997) – 10 óra
Sky Force Reloaded (2016)
Gothic Playable Teaser (2019) – bő 4 óra
Mass Effect 2: Arrival DLC (2011)
ReCore: Definitive Edition (2016/2017)
Halo Wars 2 (2017) – co-op
Halo: Combat Evolved Anniversary (2001/2011) – co-op
Halo 2 Anniversary (2004/2014) – co-op
Halo 3 (2007) – hármas co-op, acsibogarak és legendáriusozás miatt másfélszer
Halo 3: ODST (2009) – co-op
Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest (1995) – 25 óráig tartott befejezni (összesen 40 óra szöszölés volt, néha húztam az időt az obeliszkek miatt)
Diablo (1996) – 32 óra co-op, Diablo háromszor halt meg normálon, egyszer nightmare-en, és még egyszer nightmare de már 2021-re átlógva
Tom Clancy's The Division (2016)
Gears 5: Hivebusters DLC (2020)

Nem végig, de pörögtek

Forza Horizon 4 (2018) – ment vagy 50-60 órát PC-n az alap és a két DLC (a legós először), illetve XSX-en Botondnál is élvezhettem 10 percig
Age of Empires Definitve Edition (1997/2018) – 19 óra, ezalatt az egyiptomi és a görög kampány ment le, és szartam a kínt a Babilon 1-en
Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars (1996) – bő 15 óra, az Archibald-kampányból már csak 2 és fél pálya van hátra
Jagged Alliance 2 (1999) – 15 óra
Destiny 2 (2017) – 11 óra co-op
King’s Bounty: Armored Pricess (2009) – 10 óra
The Settlers 7: Paths to a Kingdom History Edition (2010/2018) – 7-10 óra lehetett az az öt meccs, amit Botond Ubi-buziskodásáért vállaltam, de többet ért, mint az összes Halo együtt
Gears of War 2 (2008) – 7 óra splitscreen Botondnál (XSX), az öt fejezetből három már lement
Halo: Spartan Assault – 4 óra
Castlevania: Harmony of Despair (2010/2011) – 2-3 óra co-op artyval PS3-on, a főboss utolsó fázisáig többször eljutottunk, illetve kétszer megpróbáltam egyedül is, de úgy néz ki, nála elfogyott a türelmünk végleg (hatan is lehet menni, úgy vagy DLC-s cheater cuccokkal könnyen lehetne alázni a férget)
Wreckfest (2018) – 2 óra ment bele a karrierbe, egyelőre csak uninstallra motivált
Rise of the Tomb Raider – 2 óra
Zeno Clash (2009) – 2 óra
The Crew (2014) – 1-2 óra talán
Sky Force Anniversary – 0,5-1 óra bohóckodás kb.
Syberia (2002) – 0,5 óra szilveszterkor, azóta folytattam, újrázás
Titanic: Adventure Out of Time (1996) – 20 perc, ezalatt rájöttem, hogy kell menteni, de aztán nem találtam, majd a betöltést végképp nem, majd Danit megkérem, hogy segítsen kitalálni a Titanicról
Screamer (1995) – a másik sikertörténet, elindítottam, megpróbáltam beállítani a kontrollert, de nem működött a fórumos tipp, ennyiben hagytam

HALO of the Year

Halo 3 – mert artynak örökre tönkre tehettük a szép emlékeit róla, a bélkönyvtár pedig a világtörténelem legdurvább húzása

TOP 5 játékidő

Forza Horizon 4
Diablo
Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest
Age of Empires Definitve Edition
Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars

TOP 5 játékélmény

Jagged Alliance 2
Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars
Diablo
Blade Runner
Sky Force Reloaded

FOS of the Year

Destiny 2 – a Bungie tehetsége kellett a UbiSoft the Game: Division alulmúlásához

YEAR of the Year

1996 - Diablo (bár dec 31-én nem sok helyen jelent meg), HoMM II

Viszonyításnak: 2019 így nézett ki. Régebbit nem linkelek, mert kínosan kevés a HaloForzaGears.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2021.01.05. 12:26-kor.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57071 2021.01.05. 12:25

Moby írta:Szerintem a VGA vásárlást most bátran elengedhetjük. És ezt a szart is valszeg a BTC húzza magával.
eth.jpg
Amikor utoljára itt tartott az ETH (2018 elején), akkor utána 3-4 hónappal behuzant a kukába. Télleg nem tudom, hogy ezek a bányászok hogyan jönnek ki nyereséggel.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57072 2021.01.05. 12:26

Moby írta:Szerintem a VGA vásárlást most bátran elengedhetjük. És ezt a szart is valszeg a BTC húzza magával.
eth.jpg
És így tévét sincs sok értelme vennem. Nagyanyáméknál a CRT-k nem húzták eddig, mint nálam a bélyegpana fogja. Azért reménykedem, de 150k-s 3060 Ti nem mostanában lesz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57073 2021.01.05. 12:36

aabyssx írta:Amikor utoljára itt tartott az ETH (2018 elején), akkor utána 3-4 hónappal behuzant a kukába. Télleg nem tudom, hogy ezek a bányászok hogyan jönnek ki nyereséggel.
Veszel három lakást, darabja mondjuk húsz milla. Elkezded fizetni rá a rezsit, mert mondjuk üresen állnak. Bezuhan a lakásár. Eladod? Nem. Fizetgeted a rezsit és hopp, felpattan az ingatlanár görbe és 40et érnek a lakásaid. Eladod? Egyet. A maradék kettő ára bezuhan utána 30ra. Eladod? Nem. Fizetgeted a rezsit, hopp, megint felpattan, csak most 60ra. Eladod? Egyet megint. És így tovább.
Hosszútávon fent van az árfolyam. Olyankor el kell adni, és el is tudsz, mert tele a hírfolyama mindenkinek, hogy megy fel, venni kell. Aztán mikor leindul akkor a balekok zsebre teszik a bukót, de azok nem a minerek, nekik alacsonyabb a bekerülési költség, mint akik veszik ezt a szart. Akik meg veszik azoknál a nagyok úgyis a drog/fegyver/gyerek kereskedelemből származó pénzt kell mosni, mosásnál meg 50% bukó az tök rendben van, szóval ők is leszarják. Win-win.
Meg amúgy a miner sem azért keres, mert bányászik, hanem mert számítási kapacitást ad bérbe a legeslegaljasabb bűnözőknek, hogy a pénzüket moshassák plusz az adócsalóknak. Ez sima bűnrészesség, nem is értem ilyen oldalról miért nem kapták még el ezt a dolgot. Vagyis értem, de szeretnék naiv lenni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57074 2021.01.05. 12:59

Botond írta:Veszel három lakást, darabja mondjuk húsz milla. Elkezded fizetni rá a rezsit, mert mondjuk üresen állnak. Bezuhan a lakásár. Eladod? Nem. Fizetgeted a rezsit és hopp, felpattan az ingatlanár görbe és 40et érnek a lakásaid. Eladod? Egyet. A maradék kettő ára bezuhan utána 30ra. Eladod? Nem. Fizetgeted a rezsit, hopp, megint felpattan, csak most 60ra. Eladod? Egyet megint. És így tovább.
Hosszútávon fent van az árfolyam. Olyankor el kell adni, és el is tudsz, mert tele a hírfolyama mindenkinek, hogy megy fel, venni kell. Aztán mikor leindul akkor a balekok zsebre teszik a bukót, de azok nem a minerek, nekik alacsonyabb a bekerülési költség, mint akik veszik ezt a szart. Akik meg veszik azoknál a nagyok úgyis a drog/fegyver/gyerek kereskedelemből származó pénzt kell mosni, mosásnál meg 50% bukó az tök rendben van, szóval ők is leszarják. Win-win.
Meg amúgy a miner sem azért keres, mert bányászik, hanem mert számítási kapacitást ad bérbe a legeslegaljasabb bűnözőknek, hogy a pénzüket moshassák plusz az adócsalóknak. Ez sima bűnrészesség, nem is értem ilyen oldalról miért nem kapták még el ezt a dolgot. Vagyis értem, de szeretnék naiv lenni.
De az nagyon aranyos, ahogy a média próbálja kimosdatni a kriptoszart, hogy hát az már mennyire kinőtt ebből a szerepkörből, és hogy a jövő pénze, és hogy szó nincs itt már alvilági pénzek tisztáramosásáról.
És tényleg! :banplz:
btc.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57075 2021.01.05. 13:02

Botond írta:Veszel három lakást, darabja mondjuk húsz milla. Elkezded fizetni rá a rezsit, mert mondjuk üresen állnak. Bezuhan a lakásár. Eladod? Nem. Fizetgeted a rezsit és hopp, felpattan az ingatlanár görbe és 40et érnek a lakásaid. Eladod? Egyet. A maradék kettő ára bezuhan utána 30ra. Eladod? Nem. Fizetgeted a rezsit, hopp, megint felpattan, csak most 60ra. Eladod? Egyet megint. És így tovább.
Ezzel a csodás biznisz tervvel elég betonbiztosan lesz a végén a 3 helyett egyetlen lakásod és annyi pénzed amiből nem tudsz venni mégegyet. :idiota: Hacsak nem persze MS részvénybe tetted a felszabadult tőkét! :banplz:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #57076 2021.01.05. 13:26

Zóanagyvarázsló írta:És így tévét sincs sok értelme vennem. Nagyanyáméknál a CRT-k nem húzták eddig, mint nálam a bélyegpana fogja. Azért reménykedem, de 150k-s 3060 Ti nem mostanában lesz.
Én is arra várok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57077 2021.01.05. 13:31

Zóanagyvarázsló írta:TOP 5 játékidő

Forza Horizon 4
Diablo
Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest
Age of Empires Definitve Edition
Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars
Elcsesztem, a Divízióba is 25 óra ment, mint HoMM1-be, így ott van a 3-4. helyen. Amikor ilyen játékokba megy ennyi idő, akkor elgondolkozom az életemen.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57078 2021.01.05. 13:36

DanielT írta:Ezzel a csodás biznisz tervvel elég betonbiztosan lesz a végén a 3 helyett egyetlen lakásod és annyi pénzed amiből nem tudsz venni mégegyet. :idiota: Hacsak nem persze MS részvénybe tetted a felszabadult tőkét! :banplz:
Jól figyeltél. Amikor a 20ért vett kecót eladtad 40ért, és leesett az ár 30ra, akkor nem volt ott az opció, hogy legyen 3 lakásod meg egy 10esed, szóval végig lejtő, ja. Milyen kis butuskutyusok ezek a seftelők.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57079 2021.01.05. 13:47

Moby írta:De az nagyon aranyos, ahogy a média próbálja kimosdatni a kriptoszart, hogy hát az már mennyire kinőtt ebből a szerepkörből, és hogy a jövő pénze, és hogy szó nincs itt már alvilági pénzek tisztáramosásáról.
És tényleg! :banplz:
Meglep, hogy Kína nem dobogós, úgy látszik ott ügyesebben tudnak vpn-ezni az úriemberek, vagy ők már totálisan képben vannak.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57080 2021.01.05. 13:49

Botond írta:Veszel három lakást, darabja mondjuk húsz milla. Elkezded fizetni rá a rezsit, mert mondjuk üresen állnak. Bezuhan a lakásár. Eladod? Nem. Fizetgeted a rezsit és hopp, felpattan az ingatlanár görbe és 40et érnek a lakásaid. Eladod? Egyet. A maradék kettő ára bezuhan utána 30ra. Eladod? Nem. Fizetgeted a rezsit, hopp, megint felpattan, csak most 60ra. Eladod? Egyet megint. És így tovább.
Hosszútávon fent van az árfolyam. Olyankor el kell adni, és el is tudsz, mert tele a hírfolyama mindenkinek, hogy megy fel, venni kell. Aztán mikor leindul akkor a balekok zsebre teszik a bukót, de azok nem a minerek, nekik alacsonyabb a bekerülési költség, mint akik veszik ezt a szart. Akik meg veszik azoknál a nagyok úgyis a drog/fegyver/gyerek kereskedelemből származó pénzt kell mosni, mosásnál meg 50% bukó az tök rendben van, szóval ők is leszarják. Win-win.
Meg amúgy a miner sem azért keres, mert bányászik, hanem mert számítási kapacitást ad bérbe a legeslegaljasabb bűnözőknek, hogy a pénzüket moshassák plusz az adócsalóknak. Ez sima bűnrészesség, nem is értem ilyen oldalról miért nem kapták még el ezt a dolgot. Vagyis értem, de szeretnék naiv lenni.
Nem jó a lakásos analógia a bányászatra. A GPU elavul, korlátozott az idő amivel ki kell termelni a beruházást.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57081 2021.01.05. 13:59

aabyssx írta:Nem jó a lakásos analógia a bányászatra. A GPU elavul, korlátozott az idő amivel ki kell termelni a beruházást.
Az a költséged fix része, az áram a változó, vagyis egy alap költésre jön egy folyamatosan jelentkező költség és vannak exit pontok, amikor mindig tudod kalkulálni, hogy az adott bitcoin vagy etereum bekerülési költsége mennyi volt abban a pillanatban. Ha az ár fölé megy x%-al, ami a profitelvárásod, akkor eladod. A sima valutázás is így működik, csak az kevésbé volatilis piac, kisebb a nyereség.
Szóval részben jó a lakásos példa, részben nem, de nem a gpu elavulás miatt nem jó, hanem mert lakást nem tudsz "bányászni".
/szerk: Másképp mondva. Ma építek egy riget, kiszedek x bitcoint, kerül mondjuk az egész móka 2 millába. Bontott vasnak se veszik át a riget, a bitcoin meg ér mondjuk 3 forintot. Mennyit buktam? Nos eddig semennyit, ülök a bitcoinon. Várok picit, mondjuk 1-3-5-10-15 évet, és hopp eladom a bitcoint 3 milliárdért. Na ott húzok egyenleget. Persze eladhattam volna 3 forintért, ha kenyérre kellett volna, de amúgy miért is? Digitális pénztárcán az x bitcoin nem kért enni elfért pár évig, évtizedig is akár. Ez nagyon rövidlátó, múltba tekintő, maximum gyártósoroknál értelmezhető hozzáállás, hogy a gépnek a hasznos időtartam alatt ki kell termelnie az árát, a bitcoin nem ilyen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2021.01.05. 14:03-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57082 2021.01.05. 14:01

Moby írta:Szerintem a VGA vásárlást most bátran elengedhetjük. És ezt a szart is valszeg a BTC húzza magával.
eth.jpg
Egyik szemem sir a masik nevet mert fejlesztenek mar gepet, ilyen aron mar elvbol se, viszont Ethereumom is van, ha megindult akkor mostmar menjen, mivel a bitcoinnak megvan hogy maxmimum mennyi lehet belole hatha ez valtja majd.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57083 2021.01.05. 14:02

Botond írta:Az a költséged fix része, az áram a változó, vagyis egy alap költésre jön egy folyamatosan jelentkező költség és vannak exit pontok, amikor mindig tudod kalkulálni, hogy az adott bitcoin vagy etereum bekerülési költsége mennyi volt abban a pillanatban. Ha az ár fölé megy x%-al, ami a profitelvárásod, akkor eladod. A sima valutázás is így működik, csak az kevésbé volatilis piac, kisebb a nyereség.
Szóval részben jó a lakásos példa, részben nem, de nem a gpu elavulás miatt nem jó, hanem mert lakást nem tudsz "bányászni".
Azert cryptot rendes penzert tenni nem olcso mulatsag.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57084 2021.01.05. 14:04

Micsu írta:Azert cryptot rendes penzert tenni nem olcso mulatsag.
Rendes árut sem olcsó mulatság, lejön az áfa, társasági nyereségadó meg a kiskutya töke is. A végén a nettó szaldó számít csak. Ha beraksz 3 forintot és kiveszel 3000t akkor kurvamindegy, hogy közben lefejtek e rólad még 5000-t avagy sem, mert megezerszerezted a pénzed és azé az nem szar dolog. Kivéve, amikor jön a hiperinfláció, de az egy ideje errefelé már nem divat.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57085 2021.01.05. 14:26

Botond írta:A végén a nettó szaldó számít csak.
Csak tanultál valamit a leáldban!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57086 2021.01.05. 14:56

Botond írta:Jól figyeltél. Amikor a 20ért vett kecót eladtad 40ért, és leesett az ár 30ra, akkor nem volt ott az opció, hogy legyen 3 lakásod meg egy 10esed, szóval végig lejtő, ja. Milyen kis butuskutyusok ezek a seftelők.
Továbbra sem győz meg a scenáriód, ahol a végén 60-at ér egy kezdetben 20-as lakás és te bármennyit eladtál belőle közben KEVESEBBÉRT (jelen példádban 40-ért). Miközben fizeted az üresen álló lakásra a rezsit mint egy igazi befektetőmágus úr! :banplz: Teljesen mindegy, hogy közben volt egy 30-ra zuhanás, hiszen az valójában egy 60 -as lakás ugyebár a végén.

Ilyen körülmények mellett két esetben szabad eladni:

1. Életmentő műtétre kell a pénz.
2. Másban többet hoz a kivett zseton.

Arról nem beszélve, hogy ilyen duplázás, felezés, majd megint duplázás reálisan kb 15-20 évet ölel fel, amiben van kb egy háború minimum...

Véleményem szerint ingatlant eladni egyszerűen nem szabad (csak ha már belefulladsz kb annyi van) mert az értéknövekmény mellett garantáltan termel is. (kivéve a fenti 2 példából leginkább az első szituban) persze ha egy termelésképtelen FOS akkor instant kuka, de hát ilyet meg épeszű ember nem vesz.

A nagyobb kockázattal bíró befektetéseket az ingatlanok által megterlmelt pénzből buli finanszírozni, így relatíve nyugodtak lehetnek az éjszakák.

A lakással seftelők meg nem azzal szakítanak, hogy 5 évente eladnak egyet, hanem jó áron veszik (balektól, megszorulttól, füles alapján, okosba) és relatíve gyorsan (legfeljebb hónapok) eladják drágán a másik baleknak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57087 2021.01.05. 15:44

DanielT írta:ingatlanos tldr
A múltban élsz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57088 2021.01.05. 15:53

Botond írta:A múltban élsz.
Még annak is több köze van a valósághoz mint a 20 40 30 60-nak... A múlt legalább megtörtént. :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #57089 2021.01.05. 15:54

Botond írta:Meglep, hogy Kína nem dobogós, úgy látszik ott ügyesebben tudnak vpn-ezni az úriemberek, vagy ők már totálisan képben vannak.
Ott nincs google (vagyis van, csak nem az, ami nekünk, túl a nagy kínai tűzfalon, ahova nem láthat be az itteni robot).
Avatar
Botond

Hozzászólás #57090 2021.01.05. 16:00

DanielT írta:Még annak is több köze van a valósághoz mint a 20 40 30 60-nak... A múlt legalább megtörtént. :mf2:
Pedig a fiktív példáknak pont ez a lényege, hogy a valóságot szögpontosan leképezzék. Nem értem hogy nem sikerült, erre nincs vmi profi magyarázatod?! :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #57091 2021.01.05. 16:01

Moby írta:Ott nincs google (vagyis van, csak nem az, ami nekünk, túl a nagy kínai tűzfalon, ahova nem láthat be az itteni robot).
Jogos, ezt mindig elfelejtem. :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57092 2021.01.05. 16:05

DanielT írta:Még annak is több köze van a valósághoz mint a 20 40 30 60-nak... A múlt legalább megtörtént. :mf2:
Nyugi Botond veled van, o sem adja el az ingatlanjait, hany eve kuszkodik mar a minuszos szolovel :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #57093 2021.01.05. 16:24

Micsu írta:Nyugi Botond veled van, o sem adja el az ingatlanjait, hany eve kuszkodik mar a minuszos szolovel :D
A mínuszossal négy éve. ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57094 2021.01.05. 19:06

Az első Xbox X exkluzív!!! "A közepes" név elég találó egyébként.

phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57095 2021.01.05. 19:19

DanielT írta:Az első Xbox X exkluzív!!!

[video]https://youtu.be/PJi-7Ue_7ms/video]
Egyelőre :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57096 2021.01.05. 19:41

Számadás -----2020-----

Ps4

The Order: 1886
The Last of Us Remastered
God Of War
Uncharted 4: A Thief's End
Uncharted: The Lost Legacy
The Journey
The Last Of Us 2

ment még:
Deaht Stranding - nincs már sok belőle hátra
Bloodborne - még csak rápbóbáltam

Pc

Kona
Kursk
Mutant Year Zero: Road To Eden
Little Nightmares
Black Mesa
Knights Of The Old Republic 2
State Of Mind
Halo: Reach
Hellblade: Senua's Sacrifice
Mafia: Definitive Edition
Pillars Of Eternity
Remnant: From Ashes
Command & Conquer: Tiberium Dawn Remastered
Starcraft 2

Ment még:

Subnautica
Starcraft 2 (multiplayer)
Counter Strike: Global Offensive
The Sexy Brutale
Battlezone: Combat Commander
Dirt Rally
War For The Overlord

Ez az év főként a ps4 éve volt számomra, kár hogy az érdekes exclek kb el is fogytak, még a Days Gonet lehet bepróbálom, de azt is inkább majd ps5ön (valszeg). Ghost Of Tsushima érdekelt még de amit láttam belőle annak alapján lepattantam róla. A gép még marad.
Volt egykét kakukktojás idén de én többnyire jól szórakoztam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57097 2021.01.05. 20:02

Micsu, Infamousok? Until Dawn? Alienation?

Ez nem Xbox, hogy nincsenek exkluzív fincsiségek még! :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57098 2021.01.05. 20:24

DanielT írta:Micsu, Infamousok? Until Dawn? Alienation?

Ez nem Xbox, hogy nincsenek exkluzív fincsiségek még! :nezze:
Infamousrol lepattantam anno nagyon (ps3), par video alapjan az ujak se fogtak meg, Until Dawn coopban valszeg le fog menni Alienationt felirtam ;)
Mivel fps kedvelo vagyok a Kz:sfen gondolkoztam de mindenki lebeszelt rola, a Ratchetrol meg ti beszeltetek le :P

Jopfa vidi
phpBB [media]
Avatar
Tom

Hozzászólás #57099 2021.01.05. 20:25

Asus árat emel.

ASUS store has listed the following components at their respectable prices:

ROG-STRIX-RTX3090-O24G-WHITE: $2,109.99
ROG-STRIX-RTX3090-O24G-GAMING: $ 1,979.99
RTX3090-24G-EK: $2,014.99
TUF-RTX3090-O24G-GAMING: $1,839.99
ROG-STRIX-RTX3080-O10G-WHITE: $1,049.99
ROG-STRIX-RTX3080-O10G-GAMING: $ 929.99
RTX3080-10G-EK: $999.99
TUF-RTX3080-O10G-GAMING: $859.99
ROG-STRIX-RTX3070-O8G-WHITE: $779.99
ROG-STRIX-RTX3070-O8G-GAMING: $699.99
RTX3070-8G-EK: $729.99
TUF-RTX3070-O8G-GAMING: $649.99
KO-RTX3070-O8G-GAMING: $639.99
DUAL-RTX3070-O8G: $599.99
ROG-STRIX-RTX3060TI-O8G-GAMING: $599.99
TUF-RTX3060TI-O8G-GAMING: $ 529.99
KO-RTX3060TI-O8G-GAMING: $519.99
DUAL-RTX3060TI-O8G: $ 499.99

Ezen a ponton szerintem az nvidia-t nyugodtan lehetne pénzbírsággal sújtani a szándékos ármegtévesztések miatt. Az ő msrp árai, amivel beharangozták ezeket a kártyákat, hogy asszondja 3060 400$, 3070 500$, 3080 700$, 3090 1400$ az nettó bullshit volt. Az itthoni szabad rablást már nem is említem, ahol egy szaros 3060 350.000Ft. Ahogy elnézem ps5 sem lesz márciusig. A végén még én is veszek egy fosboxot :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57100 2021.01.05. 20:31

Micsu írta:Infamousrol lepattantam anno nagyon (ps3), par video alapjan az ujak se fogtak meg, Until Dawn coopban valszeg le fog menni Alienationt felirtam ;)
Mivel fps kedvelo vagyok a Kz:sfen gondolkoztam de mindenki lebeszelt rola, a Ratchetrol meg ti beszeltetek le :P

Jopfa vidi
[video]https://youtu.be/VGaTBZ51YDM[/vido]
Infamoust egyszerűen nem szabad kihagyni. PS5-öt megvárhatod vele, mert azon már locked 60.

Az FPS videó nagyon jó, klasszul perspektívába helyezi a fejlődést csak néhol az egyikből indokolatlanul sokat, másikból meg alig mutat valamit. De a vágások ötletesek. :eljen:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #57101 2021.01.05. 20:52

Tom írta:Asus árat emel.
Ezen a ponton szerintem az nvidia-t nyugodtan lehetne pénzbírsággal sújtani a szándékos ármegtévesztések miatt. Az ő msrp árai, amivel beharangozták ezeket a kártyákat, hogy asszondja 3060 400$, 3070 500$, 3080 700$, 3090 1400$ az nettó bullshit volt. Az itthoni szabad rablást már nem is említem, ahol egy szaros 3060 350.000Ft. Ahogy elnézem ps5 sem lesz márciusig. A végén még én is veszek egy fosboxot :D
A gyártók kártyái mindig drágábbak voltak. Evga 3080 virtuális sorba én 700Eur+áfáért álltam be. Az kb. 320.
A magyar árakat hagyjuk. A kártyákat normál beszerzési áron kapja a nagyker, csak szépen extrán rápakolnak már ők is, majd a kisker is.. Amúgy nem egy műszaki cikket rendeltem német amazonról, mert konkrétan postával jelentősen (nem csak az áfadifivel) olcsóbb volt, mint itthon.
Amúgy ha csak gémingre használnám a pc-t, sztem már elengedtem volna. Lenne valami pötyögős laptop meg konzol.
Avatar
Moby

Hozzászólás #57102 2021.01.05. 20:57

Greyfox írta:Amúgy ha csak gémingre használnám a pc-t, sztem már elengedtem volna. Lenne valami pötyögős laptop meg konzol.
Én ezért engedtem el. Majd ha beszarik valamikor ez a tetves bányászbazár, és ellepik a a használtpiacok a fossáhajtott bányásvga-k, lövök valamit olcsón.
Avatar
Tom

Hozzászólás #57103 2021.01.05. 21:05

Greyfox írta:A gyártók kártyái mindig drágábbak voltak. Evga 3080 virtuális sorba én 700Eur+áfáért álltam be. Az kb. 320.
A magyar árakat hagyjuk. A kártyákat normál beszerzési áron kapja a nagyker, csak szépen extrán rápakolnak már ők is, majd a kisker is.. Amúgy nem egy műszaki cikket rendeltem német amazonról, mert konkrétan postával jelentősen (nem csak az áfadifivel) olcsóbb volt, mint itthon.
Amúgy ha csak gémingre használnám a pc-t, sztem már elengedtem volna. Lenne valami pötyögős laptop meg konzol.

Az rendben van, hogy a gyártók kártyái drágábbak voltak mindig is. De nem ennyivel. 50-100$-al max. Amúgy az itthoni árak meg tényleg a no komment kategória már. Ezek amúgy hogy élnek meg? Veszik itthon ennyiért ezt a sok szart? Van itt valakinek rálátása valahogy erre? Kíváncsi lennék.
Avatar
Tom

Hozzászólás #57104 2021.01.05. 21:07

Moby írta:Én ezért engedtem el. Majd ha beszarik valamikor ez a tetves bányászbazár, és ellepik a a használtpiacok a fossáhajtott bányásvga-k, lövök valamit olcsón.

Sajnos nem fog beszarni soha. Pénzmosásra mindig szükség lesz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #57105 2021.01.05. 21:14

Tom írta:Sajnos nem fog beszarni soha. Pénzmosásra mindig szükség lesz.
Nem pénzmosásra jó ez, hanem mozgatásra. A kriptovalutába forgatással minden lesz, csak tiszta adózott bevétel nem, abból még ugyanúgy át kell forgatni egyszer valódi zsetonba, csak addig tudják tárolni és pakolászni benne.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57106 2021.01.05. 23:20

Greyfox írta:Amúgy ha csak gémingre használnám a pc-t, sztem már elengedtem volna. Lenne valami pötyögős laptop meg konzol.
Számomra elég szűkös azon fehér galláros pozíciók száma, amihez nem kell vas. Mármint a laptopot is úgy használnám, hogy egérrel, billentyűvel, külső kijelzővel, minél kevesebb hurcolással, tehát asztalit csinálnék belőle. Mondjuk nekem amúgy sem kell feltétlen csúcskategória, mert minek, még a felső-közép nélkül is megvagyok, de jelenleg érdemi szintlépést sem lehet produkálnom épeszű áron. Bár valójában marhára ráér.

Persze nekem kellenek a PC-exkluzívok és néha a modok is, a retróhoz nyilván nagyrészt elég lenne az Intel IGP is és az előző proci is. Ha olcsón kurrenskedni akarnék, akkor nyilván vennék konzolt, de nem érzem az óriási igényt. Amíg Diablo 627. kinyírása vagy a Vice City is vonz LEGALÁBB annyira, mint a prevgen inFamous, addig nincs hova kapkodnom :zavart1:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57107 2021.01.05. 23:34

Annyira lekötött a GTAV újra, hogy végigvittem a fő sztorirészt és szerintem eljátszogatok még a mellékszálakkal is.
Ez a kedvenc jelenetem: :idiota:
phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #57108 2021.01.05. 23:42

Zóanagyvarázsló írta:SZÁMADÁS 2020
HALO
HALO
HALO...
Valaki megpróbál egy HALO-t egyszer, talán belekóstol újra egy másikba, hogy csak nem lehet ennyire ócska, aztán hagyja.
Vajon miért nem juttok Ti is erre Botonddal?
Castle82

Hozzászólás #57109 2021.01.06. 00:03

Igazi hamisíthatatlan Ipon színvonal. Eddig is volt gerinc az alapból 3 év gyári garit 1 évvel kitenni és külön pénzért adni a + 2 évet. De ez....Hogyan kerüljük meg a 250.000 forint feletti kötelező 3 év gari törvényt.
Ipon

Igazi tetű banda, lehúzhatnák már a rolót. :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57110 2021.01.06. 00:44

aabyssx írta:Valaki megpróbál egy HALO-t egyszer, talán belekóstol újra egy másikba, hogy csak nem lehet ennyire ócska, aztán hagyja.
Vajon miért nem juttok Ti is erre Botonddal?
Nem sok kooperatív FPS van, ami nem konfettiesős lootolda. (Persze kooperatívságban a Halo 4 is elavult fos, kb. a '90-es évek szintjét hozzá, ami szánalom.) Pláne ha Botond gerjed rá a 300 forintos Game Pass miatt. De ez inkább afféle gaminges Jackass-szerű vállalás volt, lassan már elfogy.

Szerintem az első két rész simán érdekes abból a szempontból, hogy mi volt annak idején felkapott és bizonyos szinten innovatív, azokat is ismertem is korábbról. A 360-osok voltak számomra nagy csalódások, mert alig hoztak szintlépést, az 1-2 feature-ei a saját mezőnyük kontextusában meggyőzőbbek, de azért a 2 is erős mezőnybe jött. Még Dani szerint is 7/10 a 3 a grafikát leszámítva, szinte az egész leáld túlértékelte annak idején rajtad kívül :( Most a Reach tényleg jó, az ODST más, a 4 már fasza (arty szerint persze, Botond szerint is, én még nem érzem) kommentek is mentek, de eddig mint átverős propagandának hat, amit most már első kézből tudok cáfolni.

Érdekességként kigyűjtöttem, hogy mely jobb értékelést kapott nagyobb nevek jöttek ki az első négy számozott Halo évében (olyanokat néztem, melyek vagy szerintem is jók, vagy a topikban fel lettek szopva, esetleg tényleg nehezen megkerülhetők a kategóriában), vagyis mennyire lett volna akkor létfontosságú az élvezetük.

2001-es (Halo 1) FPS-ek: Return to Castle Wolfenstein, Serious Sam: The First Encounter, Tribes 2, Clive Barker's Undying, Operation Flashpoint, AvP 2 (+kiegészítők Half-Life-hoz, Red Faction innovációnak, TPS-nek Max Payne)
2004-es (Halo 2) FPS-ek: Half-Life 2, Doom 3, Far Cry, Painkiller (+kieg ugyanabban az évben), Chronicles of Riddick (+Battlefield Vietnam, definitív CoD: UO kieg, Battlefront multira, és jött Killzone is, de az tényleg szarabb)
2007-es (Halo 3) FPS-ek: STALKER: SoC, Crysis, BioShock, The Darkness, CoD 4 (+HL2 EP2, UT3 és TF2 multira vagy Uncharted más nézetű lövöldének, esetleg a Metroid Prime 3 nem FPS FPS-nek, Mass Effectben lehetett sci-fi lövöldézni, gyenge gunplay de ezerszer jobb sztori mellett)
2012-es (Halo 4) FPS-ek: Far Cry 3, Call of Juarez: Gunslinger (+grafbuzulni Crysis 3, kicsit másnak Borderlands 2, Dishonored, multira CS: GO, PlanetSide 2, TPS-nek Max Payne 3)
Avatar
Botond

Hozzászólás #57111 2021.01.06. 10:33

aabyssx írta:Valaki megpróbál egy HALO-t egyszer, talán belekóstol újra egy másikba, hogy csak nem lehet ennyire ócska, aztán hagyja.
Vajon miért nem juttok Ti is erre Botonddal?
Amit Zó ír. Szög egyszerű coop lövölde, ahol a gémpléj annyira nem köti le a figyelmet, hogy közben ne lehetne másról is dumálni. MMO élmény lightban, hogy bár otthon vagy egyedül, mégsem vagy egyedül. És az egyedülbe az is beleszámít, hogy nem vagy egyedül, csak már alszik a család, és az asszonnyal meg gyerekekkel meg mégsem lehet megbeszélni, hogy akkor a 7 nano odabasz avagy sem. Szóval szórakoztató a dolog, még ha nem is az a része, amit várna az ember, hogy szórakoztató legyen.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57112 2021.01.06. 10:52

Botond írta:Amit Zó ír. Szög egyszerű coop lövölde, ahol a gémpléj annyira nem köti le a figyelmet, hogy közben ne lehetne másról is dumálni. MMO élmény lightban, hogy bár otthon vagy egyedül, mégsem vagy egyedül. És az egyedülbe az is beleszámít, hogy nem vagy egyedül, csak már alszik a család, és az asszonnyal meg gyerekekkel meg mégsem lehet megbeszélni, hogy akkor a 7 nano odabasz avagy sem. Szóval szórakoztató a dolog, még ha nem is az a része, amit várna az ember, hogy szórakoztató legyen.
Plusz ha kiakaszt egy játék, együtt szidni élőben is lehet olyan jó, mint a leáldon utólag/látatlanban őrjöngeni, netén mások Cyberpunk-bugjait lesni. A Halo 3 bélpályája így egyszerre volt játékoskarrieri mélypont és "ezt nem hiszem el" el kategóriás comedy gold, sőt a kettő egymásból következett.

A Divisionnek és a Destiny 2-nek nálam az is betett, hogy nemcsak nem jött be, és túl hoszúra nyúlt a porszívózás miatt, de igazán a viccesen szar pillanatok is hiányoztak. Az (alibi)kontent ömlesztése pedig kooperatívban, amikor egymással pofáznátok, mindig nehezebben feldolgozható, hovatovább bosszantóvá tud válni, hogy beleugat. Ugyanakkor a Diablo jól működő faéksége ebben tud jól működni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #57113 2021.01.06. 10:58

Zóanagyvarázsló írta:A Halo 3 bélpályája így egyszerre volt játékoskarrieri mélypont és "ezt nem hiszem el" el kategóriás comedy gold, sőt a kettő egymásból következett.
Mondjuk azt beemelnél az alaptantervbe, mittomén informatika órán 8. osztályban a 14 éveseknek kötelezően végig kellene lőni hardcoreban, mert ha meséli az ember úgyse hiszik el, hogy valaki egy ilyet komolyan gondolt. Közösségépítő lenne, mint anno a sorkatonaság, ahol a közösen átélt szopás örök barátságokat hozott létre. Szóval az sok szempontból történelmi volt, ha kimarad akkor sose tudom meg micsoda űr volt az életemben az "eztnemhiszemelbazmegilyennincs" kategóriában. De ez az űr nanométer pontosan lefedésre került! Köszi, és Artynak is köszi!
/szerk: jöttök ti még az én utcámba! :banplz:
Avatar
Tom

Hozzászólás #57114 2021.01.06. 16:19

Jön a 450$os 3060Ultra :banplz: Ez a jensen fiú vajon milyen drogokat fogyaszthat. Oké gondolom a sok selejt miatt van ennyi gpu, hogy mindent is fel tudjanak használni, de azért ez túlzás már :wilting: Lehet megtenni a téteket uraim, hogy a 450-es kárty itthon 900 vagy 1000$ lesz-é :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57115 2021.01.06. 16:26

Tom írta:Jön a 450$os 3060Ultra :banplz: Ez a jensen fiú vajon milyen drogokat fogyaszthat. Oké gondolom a sok selejt miatt van ennyi gpu, hogy mindent is fel tudjanak használni, de azért ez túlzás már :wilting: Lehet megtenni a téteket uraim, hogy a 450-es kárty itthon 900 vagy 1000$ lesz-é :banplz:
Az a baj h nekem pl nemetben is meg tudnak venni majd elkuldeni de ott se lehet kapni (3080), vagyis abban a nagykerben ahol van kontakt. De meg a nemet amazonon sincs.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #57116 2021.01.06. 16:31

Kinek kéne egy lúzer PS5? Na ugye!

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #57117 2021.01.06. 18:02

Micsu írta:Az a baj h nekem pl nemetben is meg tudnak venni majd elkuldeni de ott se lehet kapni (3080), vagyis abban a nagykerben ahol van kontakt. De meg a nemet amazonon sincs.
Igen, nekem is ez volt a terv egy ideig, hogy kimegyek Bécsbe, veszek egyet és bekaphatják, de ja, ott sincs.
Avatar
Tom

Hozzászólás #57118 2021.01.06. 18:03

Zóanagyvarázsló írta:Kinek kéne egy lúzer PS5? Na ugye!

Picit félre van nevelve a gyerek :wilting: Bontogatja a cuccokat erre asszondja van még valami... :wilting: Szülei helyében nem, hogy nem osztottam volna meg, de elszégyellném magam.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #57119 2021.01.06. 18:23

Tom írta:Picit félre van nevelve a gyerek :wilting: Bontogatja a cuccokat erre asszondja van még valami... :wilting: Szülei helyében nem, hogy nem osztottam volna meg, de elszégyellném magam.
Most mert bantod? Lehet mikor kibontotta eszeben volt a start line up, johogy hiany erzete volt :eplus2: :bohoc:
Avatar
Tom

Hozzászólás #57120 2021.01.06. 19:36

Micsu írta:Most mert bantod? Lehet mikor kibontotta eszeben volt a start line up, johogy hiany erzete volt :eplus2: :bohoc:

Ajándéktól függetlenül a kölök egy elkényeztetett ficsúr, akit büszkén mutogatnak a szülei ország világnak. Nekem ez visszás. Bár lehet túl konzervatív vagyok vagy nem tudom. Nálam egy ilyen után legközelebb virgácsot kapnának.

Vissza: “Leáldozott.hu”