A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #5671 2016.06.24. 20:59

arty írta:néztem korábban kétfélét (nyilván kellően ócsót) és az N6 egyikbe se fért bele :(

ez vákumcuppanós, gyári sony cucc (nem akarom tudni, h mennyié' vették...) és tudtam előre h totál alkalmatlan lesz/lenne :D

lehet henkölök valami n6 tokot rá... (egyébként se biztos h egy sima tappancsra merném bízni a drága telót... az ótókamera is volt már, h leesett a szélvédőről!)

de ha van linked, muti! hátha merítek ötletet belőle :D

Minnyá lemérem mennyire nyílik meg ez a kínai fos.

szerk: kb 9 centi széles telefon fér bele. Szerintem akkor a N6 sincs.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5672 2016.06.24. 21:05

Ilyend-e. Amúgy nagyon fasza moonlighthoz is.
Avatar
arty

Hozzászólás #5673 2016.06.24. 21:11

Moby írta:Ilyend-e. Amúgy nagyon fasza moonlighthoz is.
tetszik! 84mm a nexusom, szal a 88mm max miatt jóvagyok! :)

ökörhála!
Avatar
Moby

Hozzászólás #5674 2016.06.24. 21:18

arty írta:tetszik! 84mm a nexusom, szal a 88mm max miatt jóvagyok! :)

ökörhála!
És a hozzá adott kábellel tutira megy. Nem kell semmilyen additional tool, nem kell root sem, nem kell semmi. Bedugod és megy. Semmit nem kell állítani.
Avatar
arty

Hozzászólás #5675 2016.06.24. 21:20

Zóanagyvarázsló írta:Azzal, de nyilván Box-kotnrollerként kéne működnie, SEMMIBEN nincs vele probléma, és ahogy a linkemről is kiderül, nem boxossal is belefutnak. Settingsben is próbáltam csak a kontrollert bepipálni, de ugyanaz. Win 8.1 amúgy.

Talán más USB-s eszközzel akadhat össze? Majd megpróbálom kihúzva a fülest. Megnézem majd DirectInputként haszálva is a DS4-et.
ds4 vezetéken és megy. bár a 360as pad után detektált változást és bejött a kontroller konfigurátor app-része... (w10)

és az előbb a ps4 remoteplay is ~elsőre ment, ráadásul ilyen kis képernyőn (6") a stream minősége is frankó, wifin különös lagot se érzek - értelme persze 0.
meglátjuk majd ineten milyen ...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5676 2016.06.24. 22:50

arty írta:ds4 vezetéken és megy. bár a 360as pad után detektált változást és bejött a kontroller konfigurátor app-része... (w10)

és az előbb a ps4 remoteplay is ~elsőre ment, ráadásul ilyen kis képernyőn (6") a stream minősége is frankó, wifin különös lagot se érzek - értelme persze 0.
meglátjuk majd ineten milyen ...
Ma nekem is ment, meg is csináltam az első pályát. Vagy reboot kellett neki, vagy az segített, hogy átállítottam defaultra a kontrollert customról.
Avatar
arty

Hozzászólás #5677 2016.06.24. 23:16

http://store.steampowered.com/app/365300

hl2 szingli sztori - f2p, végre jött update és van kontroller support, ráketdzsámp, etc.
ószom!

OVERALL: Overwhelmingly Positive (1,231 reviews) :nezze:

ss_e6bb092a80339523acaa3f71aa74a050a4070068.1920x1080.jpg
Avatar
Botond

Hozzászólás #5678 2016.06.25. 06:39

Moby írta::taps: :eljen: :worship: Rohadtul irigy vagyok! Nálam sokszorosan ugrottak az ilyen úri huncutságok most :((
Érezd magad kurvajól, és helyettem is!!
Igyekszem majd továbbüvölteni a csapatot, családnak is mondtam, hogy majd jövő hétvégén beszélünk, mire kérdeztek, hogy nem három napra megyek, mondtam de, de hangom szerintem egy héttel a meccs uán lesz megint. :D

@Micsu: fogok, teszek, lesz :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5679 2016.06.25. 07:28

arty írta:hl2 szingli sztori - f2p, végre jött update és van kontroller support, ráketdzsámp, etc. ószom!
Köszi! Mindenképpen kipróbálom ma! :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5680 2016.06.25. 08:22

Lirik (1,4 millió Twitch follower) szintén bejelentette, hogy megszünteti a kapcsolatát a G2A-val. :miaz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5681 2016.06.25. 09:38

Nnnna, meg is volt a fent ajánlott HL2 "short". Akkora ragequittel a végén, hogy öröm volt nézni. Youtubeon befejeztem, kb fél percre voltam az endingtől.

Nem nyűgözött le, de ingyen adjatok neki egy esélyt. Vagy ne.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5682 2016.06.25. 11:56

Lehet meglesz, ugyis gondolkodtam az orange boxon, most akcijjos steamen
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5683 2016.06.25. 12:08

DanielT írta:Nnnna, meg is volt a fent ajánlott HL2 "short". Akkora ragequittel a végén, hogy öröm volt nézni. Youtubeon befejeztem, kb fél percre voltam az endingtől.

Nem nyűgözött le, de ingyen adjatok neki egy esélyt. Vagy ne.
Tehát Totti-féle 6/10, de legalább jó a Ft/perc arány. Jól hangzik :fogmosas:
Avatar
arty

Hozzászólás #5684 2016.06.25. 13:12

DanielT írta:Nnnna, meg is volt a fent ajánlott HL2 "short". Akkora ragequittel a végén, hogy öröm volt nézni. Youtubeon befejeztem, kb fél percre voltam az endingtől.

Nem nyűgözött le, de ingyen adjatok neki egy esélyt. Vagy ne.
még nem értem a végére, tetszik - igazából jó érzés, nosztalgikus a hl2-es assetek közt bóklászni :)

ami külön vicc, hogy az elején volt befagyott AI, tottális hl2-ravenholm flash :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #5685 2016.06.25. 20:25

arty írta:még nem értem a végére, tetszik - igazából jó érzés, nosztalgikus a hl2-es assetek közt bóklászni :)

ami külön vicc, hogy az elején volt befagyott AI, tottális hl2-ravenholm flash :D
Végre eljött a Te időd!!négy! Megrendelted má?
Spoiler
a 1070-et? :banplz:

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #5686 2016.06.25. 21:06

Moby írta:Végre eljött a Te időd!!négy! Megrendelted má?
Spoiler
a 1070-et? :banplz:
nemmeg, tippre a 480 is eleg lesz :p

60k vs 130k... pokoli nehez dontes
Spoiler
lofaszt :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5687 2016.06.25. 22:05

arty írta:nemmeg, tippre a 480 is eleg lesz :p

60k vs 130k... pokoli nehez dontes
Spoiler
lofaszt :D

Ugyanaze a teljesienye.. Ja nem
A sok hibauzit ne felejtsd xD
Avatar
arty

Hozzászólás #5688 2016.06.25. 22:17

Micsu írta:Ugyanaze a teljesienye.. Ja nem
A sok hibauzit ne felejtsd xD
kétszeres? janem ;) ergo "nem éri meg".

sok "hibaüzit" nem felejtem, de én mindig is mondtam h az nvidia is fos, nem is vártam jobbat ;)
nem kétlem h amdn is lesznek, hajaj, vidia továbbra is tolja a bőröndöt a gémvörksz mellé...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5689 2016.06.25. 23:01

arty írta:kétszeres? janem ;) ergo "nem éri meg".

sok "hibaüzit" nem felejtem, de én mindig is mondtam h az nvidia is fos, nem is vártam jobbat ;)
nem kétlem h amdn is lesznek, hajaj, vidia továbbra is tolja a bőröndöt a gémvörksz mellé...
no offense de arra az ati kartyara eleg ranezni
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5690 2016.06.26. 00:05

arty írta:kétszeres? janem ;) ergo "nem éri meg".
Az a kérdés, hogy adott kártya tudja-e az általad elvárt szintet. Ha nem, akkor cseszheted, hogy a másik kétszer drágább, ami meg már pont tudja. Persze kifizetni kellemetlen, de ez nem egy egyszerű szorzótábla.

Én meg még mindig a 470-et tervezem, ha az 1050-ről nem jön semmi, vagy egy gyanúsan alulárazott 1060-ról.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5691 2016.06.26. 22:12

Ha unjátok a fociizét, akkor nézzetek MINŐSÉGet

phpBB [media]
Avatar
donatus13

Hozzászólás #5692 2016.06.26. 22:55

Hülye kérdés, xbox one elite wireless controller megy faszán a PC játékokkal is , vagy főként xbox one on használható ?
Avatar
arty

Hozzászólás #5693 2016.06.27. 07:47

Micsu írta:no offense de arra az ati kartyara eleg ranezni
tesztek után kiderül - az biztos, hogy az amd refhűtése a 48xx óta moslék :(
Avatar
arty

Hozzászólás #5694 2016.06.27. 07:52

Zóanagyvarázsló írta:Az a kérdés, hogy adott kártya tudja-e az általad elvárt szintet. Ha nem, akkor cseszheted, hogy a másik kétszer drágább, ami meg már pont tudja. Persze kifizetni kellemetlen, de ez nem egy egyszerű szorzótábla.

Én meg még mindig a 470-et tervezem, ha az 1050-ről nem jön semmi, vagy egy gyanúsan alulárazott 1060-ról.
valszeg a 470 is tudja az általam elvártakat, emiatt nem aggódok - viszont a 470->480 még arányosan árazottnak tűnik, felette szaladnak szét a lovak :( (már ha igazak a kiszivárgott részletek. plusz remélem amd azért akart NDA-t mostanig, mert a drivert véglegesítették, s nem egy prealfa moslékkal dobják/dobták meg a tesztereket, de tippre inkább arról lehet szó, h fullkamu :D )

az tény, hogy ha a 480 nem válik be, akkor a következő "elégséges" kártyának a 1070 tűnik, nade 160-170?! :D :(
Avatar
arty

Hozzászólás #5695 2016.06.27. 07:53

arty írta:magyarként azt tudom kívánni neked (a tehened elhalálozásán túl), hogy 4 belga gólt láss és 0 magyart :mf2: :gun:

Spoiler
irigység10/10


amugy melyik gyereket viszed? :idiota:
bocs Botond, nem gondoltam komolyan :( :( :P :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5696 2016.06.27. 08:46

arty írta:bocs Botond, nem gondoltam komolyan :( :( :P :D
Mennyit fizetett volna, ha ezt a jókívánságot megteszed pénzzel? :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5697 2016.06.27. 09:24

arty írta:bocs Botond, nem gondoltam komolyan :( :( :P :D
most irj random 5 számot légyszi! :awink:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5698 2016.06.27. 10:04

Megtolom már egy kicsit a Shadowrun hype-ot, hátha valakinek lenne rá fogékonysága és még nincs meg neki.

3 részes a sorozat, sorrend: Returns, Dragonfall, Hong Kong

Az első kettő 3 Euró/db, a Hong Kong 7. Szuper grafika, sztori, hangulat, párbeszédek és karakterek, kihívással teli, taktikus gameplay.

Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5699 2016.06.27. 10:26

5 nap Balatonozás után Ájm bekk bicsizz!!!*
Artytól én is várom ám az 5 számot! :banplz:

*
Spoiler
legalábbis elsejéig, utána megyünk az ősökkel is
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5700 2016.06.27. 10:29

DanielT írta:Megtolom már egy kicsit a Shadowrun hype-ot, hátha valakinek lenne rá fogékonysága és még nincs meg neki.

3 részes a sorozat, sorrend: Returns, Dragonfall, Hong Kong

Az első kettő 3 Euró/db, a Hong Kong 7. Szuper grafika, sztori, hangulat, párbeszédek és karakterek, kihívással teli, taktikus gameplay.

És a SNES-es Shadowrun emulátorral meg CRT Royallal smafu? :) Persze az más "széria".
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5701 2016.06.27. 10:41

480 Prezi, zseniálisak az események:

4:00 — Start of 3DMark test
4:50 — 3DMark crashes
5:50 — 3DMark File integrity check
7:00 — Force close of 3DMark
10:40 — Start of 3DMark again

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5702 2016.06.27. 10:50

DanielT írta:480 Prezi, zseniálisak az események:

4:00 — Start of 3DMark test
4:50 — 3DMark crashes
5:50 — 3DMark File integrity check
7:00 — Force close of 3DMark
10:40 — Start of 3DMark again

amdfail.mp4
Az egyik legutóbbi user error nálam Nvidiával is az volt, hogy próbáltam a húzás előtt 3DMarkot futtatni, hogy az eredméyneket össze tudjam vetni, de belehalt. Nálam mondjuk a crash után az uninstall volt a következő fázis, mivel játék közben nem volt gond.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5703 2016.06.27. 11:03

Fun fact:

980Ti - 160k
Fury X - 207k

Természetesen a 980Ti agyonveri a sokkal drágább Fury X-et. Ha jól sejtem, még nem kezdődött meg a forradalom... :miaz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5704 2016.06.27. 12:36

DanielT írta:Megtolom már egy kicsit a Shadowrun hype-ot, hátha valakinek lenne rá fogékonysága és még nincs meg neki.

3 részes a sorozat, sorrend: Returns, Dragonfall, Hong Kong

Az első kettő 3 Euró/db, a Hong Kong 7. Szuper grafika, sztori, hangulat, párbeszédek és karakterek, kihívással teli, taktikus gameplay.

pedig szhar kickstarteres
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5705 2016.06.27. 14:02

Eleinte én is Kickstarter szkeptikus voltam és valszeg az arányok most is elég durván mennek a gagyi-befuccsolt projektek arányába, DE! Azért jöttek nekem onnan ilyenek:

Stasis - 10/10
Shadowrun 3 rész
Dex - tök jó
Broforce - szintén tök jó, bár ez Greenlight volt ahogy nézem
Wasteland 2 - nekem nagy falatnak tűnik, de egyszer talán bevállalom, elsőre lepattantam róla

Még jön és backeltem:

Umbra - valszeg igényes lesz, bár a műfajból úgy tűnik elég volt
Grip - combat racing, nagyon nagy reményeket fűzök hozzá
Power Drive 2000 - 80's életérzés szimulátor
Yooka - egyelőre erősen meh...

Ez simán van darabszámban annyi, vagy inkább duplája, mint ami AAA jó cuccot kaptam az utóbbi időben és valszeg nem is jutott eszembe mind.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #5706 2016.06.27. 14:10

DanielT írta:Eleinte én is Kickstarter szkeptikus voltam és valszeg az arányok most is elég durván mennek a gagyi-befuccsolt projektek arányába, DE! Azért jöttek nekem onnan ilyenek:

Stasis - 10/10
Shadowrun 3 rész
Dex - tök jó
Broforce - szintén tök jó, bár ez Greenlight volt ahogy nézem
Wasteland 2 - nekem nagy falatnak tűnik, de egyszer talán bevállalom, elsőre lepattantam róla

Még jön és backeltem:

Umbra - valszeg igényes lesz, bár a műfajból úgy tűnik elég volt
Grip - combat racing, nagyon nagy reményeket fűzök hozzá
Power Drive 2000 - 80's életérzés szimulátor
Yooka - egyelőre erősen meh...

Ez simán van darabszámban annyi, vagy inkább duplája, mint ami AAA jó cuccot kaptam az utóbbi időben és valszeg nem is jutott eszembe mind.


Múltkori beszélgetésből akár ide rakható a Pillars of Eternity is, + Torment: Tides of Numenera, Elite: Dangerous , Stonehearth, Hyper Light Drifter, Shovel Knight stb. Még ha nem is a műfajod ez mind elég sikeres és jó játék (némelyik meg lesz).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5707 2016.06.27. 14:23

donatus13 írta:Múltkori beszélgetésből akár ide rakható a Pillars of Eternity is, + Torment: Tides of Numenera, Elite: Dangerous , Stonehearth, Hyper Light Drifter, Shovel Knight stb. Még ha nem is a műfajod ez mind elég sikeres és jó játék (némelyik meg lesz).
Ja, de direkt csak azokat soroltam, amit nekem és a finnyás ízlésemnek hozott a rendszer, ezen kívül nyilván sok van még.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5708 2016.06.27. 14:29

Hopp és mit találtam! A legjobb flipper szim remake-je is készül! Sőt, backereknek már kint is az alfa.

phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5709 2016.06.27. 17:16

DanielT írta:Hopp és mit találtam! A legjobb flipper szim remake-je is készül! Sőt, backereknek már kint is az alfa.

phpBB [media]
de ez a tábla volt anno irl is nem? vagy keverem a twilight zoneal
Avatar
Botond

Hozzászólás #5710 2016.06.27. 18:59

arty írta:bocs Botond, nem gondoltam komolyan :( :( :P :D
Hát gyerekek egy dolgot akkor kihúztam a bakancs listámról, láttam a csapatom egyenes kiesésben, ráadásul szépen is játszottunk, csak szerencsénk nem volt. Azt is megállapítottam, hogy még mindig szeretek meccsre járni a hangulaton túl azért is, mert így mindent látok szemben a tvben ahol csak a labdát követik, nem látod ki hova helyezkedik, a kamerán kívül mi történik, stb.
Szóval vasárnap reggel felkeltünk Toulouseban, magunkra öltöttünk a válogatott mezünk, aztán irány a város a reggeli után. Szép, álmos kisváros, egy induri pinduri szurkolói zónával. Jöttünk mentünk, random futottunk össze a magyarokkal, mindenki köszönt mindenki, én rengeteg emberrel találkoztam akiket látásból ismertem még abból a korszakomból, amikor hazai válogatott meccs nélkülem nem volt, jó volt újra látni őket. Random arcokkal is dumáltunk, latolgattuk mi lesz. Jöttem lépten nyomon a belgák, egy részük azt skandálta, hogy RIA-RIA-HUNGÁRIA, annyira rájuk ragadt a magyar örömittasság, együtt ittunk, buliztunk, mind sok szerencsét kívánt, némelyik jófejségből, némelyik arcoskodásból, de kit érdekel, a csapatunk az egyeneskiesésben!!!!! 6kor összegyűltünk egyik térem, és több km-es menetként vonultunk énekelve a stadionba. Ezt semmi nem adja vissza. Bementünk, ott is végig ment a szurkolás és éneklés. 10. percig elég meg voltunk illetődve, aztán furcsamód a gól minket nyugtatott meg, végre kezdett kialakulni a minta, hogy mit és hogy akarunk, a második gólig benne volt a levegőben, hogy akár véletlenül ki is egyenlíthetünk. Ebből a szempontból elég fasza ez a stadion Toulouseban, jó meredek a lelátó, minden sorból belátni a pályát, és közel is van, szuperül láttuk ki hova helyezkedik. Második gól aztán kijózanított, és bekövetkezett amire sose gondoltunk, Storck is rosszat húzott, cserélt egyet, ami megzavarta a csapatot, mire felvették volna az új formációt addigra ott volt a harmadik, majd a sokadig szép támadásunk ami kimaradt azután jött a kontra és egyből megbosszulta magát. A csapat teljesen összeomlott, odajött megköszönni a bíztatást, majd lassan elódalogtak, illetve azt gondolták elódalognak (hiszen a nyertes belgák ekkor már 5 perce leléptek), de egy gyertek ide, gyertek ide skandálással visszahívtuk őket és elénekeltük a himnuszt. Nekem itt kezdett el patakzani a könnyem. Hihetetlen volt ez az egész, nem adnám semmiért ezt az élményt.
Képeket nem nagyon csináltam, végig zászló volt a kezemben és énekeltem, szurkoltam, örültem. Majd a szükséges képi emlékeket én is a netről szerzem be.
Ennyim van.
végtelen/10
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5711 2016.06.27. 19:20

igen, feelinget nem lehet otthonról átélni a karosszékből, de kurva okos amúgy mindenki, én csak pesten voltam de olyan hangulat volt amilyennel még nem találkoztam pedig szórakoztam már ott párszor, erre csak a futbal képest mindentől független
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5712 2016.06.27. 19:56

Botond írta:végtelen/10
Örülök, hogy örülsz. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5713 2016.06.27. 20:01

Botond írta:[...] végtelen/10
:eljen:

És most már végre gondozhatod az 1080-at is :)
Avatar
donatus13

Hozzászólás #5714 2016.06.27. 20:03

Botond írta: végtelen/10

A mi urunk és parancsolónk viktor király büszke rád, igazi hazafi vagy. <3
Avatar
Botond

Hozzászólás #5715 2016.06.27. 20:09

Zóanagyvarázsló írta::eljen:

És most már végre gondozhatod az 1080-at is :)
Ez a kis kanyar biztosította, hogy ne legyen párja (plusz az apró :D), szalz, ja gondozhatom, most is megy rajta a game of thrones 6/10 a HBO GOn. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #5716 2016.06.27. 20:16

Micsu írta:igen, feelinget nem lehet otthonról átélni a karosszékből, de kurva okos amúgy mindenki, én csak pesten voltam de olyan hangulat volt amilyennel még nem találkoztam pedig szórakoztam már ott párszor, erre csak a futbal képest mindentől független
mar ha szereted a focit...

ha pedig a jegkorongot imadod akkor valszeg az adja az elmenyt ;) felteve h ott is osszeverodik eleg ember, szurkolo. es igy hangulat.

szeretnem en szeretni a focit, de nem hagyjak. regen voltam fradimeccsen, vasasmeccsen, valogatott meccsen, de szep lassan elment az ertelme, mer a foci maga hianyzott :( es most klubszinten meg a retkes politika is beszivargott... hanyok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5717 2016.06.27. 20:22

arty írta:mar ha szereted a focit...

ha pedig a jegkorongot imadod akkor valszeg az adja az elmenyt ;) felteve h ott is osszeverodik eleg ember, szurkolo. es igy hangulat.

szeretnem en szeretni a focit, de nem hagyjak. regen voltam fradimeccsen, vasasmeccsen, valogatott meccsen, de szep lassan elment az ertelme, mer a foci maga hianyzott :( es most klubszinten meg a retkes politika is beszivargott... hanyok.
Amióta az egészségügybe beszivárgott a politika, én nem járok kórházba :hawaii:
Avatar
Moby

Hozzászólás #5718 2016.06.27. 20:27

arty írta:mar ha szereted a focit...

ha pedig a jegkorongot imadod akkor valszeg az adja az elmenyt ;) felteve h ott is osszeverodik eleg ember, szurkolo. es igy hangulat.

szeretnem en szeretni a focit, de nem hagyjak. regen voltam fradimeccsen, vasasmeccsen, valogatott meccsen, de szep lassan elment az ertelme, mer a foci maga hianyzott :( es most klubszinten meg a retkes politika is beszivargott... hanyok.
Jaj ne kezd el te is...
Avatar
Moby

Hozzászólás #5719 2016.06.27. 20:29

Zóanagyvarázsló írta:Amióta az egészségügybe beszivárgott a politika, én nem járok kórházba :hawaii:
Be kell tömni a réseket! Ha rajtam múlna minden rést betömnék. Mindenhol. Mindig. :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5720 2016.06.27. 20:30

arty írta:mar ha szereted a focit...

ha pedig a jegkorongot imadod akkor valszeg az adja az elmenyt ;) felteve h ott is osszeverodik eleg ember, szurkolo. es igy hangulat.

szeretnem en szeretni a focit, de nem hagyjak. regen voltam fradimeccsen, vasasmeccsen, valogatott meccsen, de szep lassan elment az ertelme, mer a foci maga hianyzott :( es most klubszinten meg a retkes politika is beszivargott... hanyok.
nem szeretem a magyar focit, hangulatról, emberek egymáshoz való viszonyáról beszélek, itt mon a jégkorongtól, kézilabdától és vizilabdától se lesz ilyen sajnos, de említhettem volna egész európát is
Avatar
arty

Hozzászólás #5721 2016.06.27. 21:03

Moby írta:Jaj ne kezd el te is...
bocs, hogy mocsokmód idegesit, hogy az állam a pénzemből nem hagyja éhendögleni ezt a sok tulfizetett szakbarbárt ...
Avatar
arty

Hozzászólás #5722 2016.06.27. 21:09

Zóanagyvarázsló írta:Amióta az egészségügybe beszivárgott a politika, én nem járok kórházba :hawaii:
szerintem menne ennél elbaszottabb hasonlat is. megpróbálsz valami autósat? ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #5723 2016.06.27. 21:27

arty írta:bocs, hogy mocsokmód idegesit, hogy az állam a pénzemből nem hagyja éhendögleni ezt a sok tulfizetett szakbarbárt ...
Akkor nyomassad, csak én mára a politika vs akármi című agyalágyult fassággal jóllaktam, pedig bele se akartam kóstolni, ha nem haraguszol meg érte nem olvasnám el. Ha ilyenre lennék kíváncsi tömegközlekedéssel is járhatnék melózni, hallgathatnám napi 3 órában az agysorvasztást. Nem véletlenül nem teszem.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5724 2016.06.27. 21:46

NA többekközött ezért is utálom a focit. Akàrhányszor valahol szóba jön, jön vele a politika is, amitől méginkább sugárban hányok. Màsrészt tulvan tolva egy kissé.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5725 2016.06.27. 21:53

arty írta:szerintem menne ennél elbaszottabb hasonlat is. megpróbálsz valami autósat? ;)
Ja, jogos, autópályát sem használok.

A lényeg itt az, hogy szűklátókörűség csak azért elutasítani valamit, mert rátelepedett a politika. Mert sajnos mindennel így tesz, és joggal lehet panaszkodni az állami egészségügy miatt, ha mellette úgyis fizetős szakrendelésre jársz (és hordod a gyereket, ha be akarsz szabadságot a rendelőben ülésre kivenni), az utakról nem is beszélve, melyeknél elég rossz a Ft/perc, akarom mondani Ft/km arány. Ebből a szempontból minden szar. De ettől még nem a stadionok miatt ért el a válogatott eredményt, nem politikai állásfoglalás örülni neki. Viszont ebben a letargikus országban szinte közmű az is, amikor tesznek azért, hogy legyen miért együtt ünnepelni, meglegyenek a közös rituálék. A panem et circenses nemcsak politikai, hanem emberi, társadalmi igény is, amit tényleg ki kell elégíteni (nem feltétlenül a politikusokra gondolva). A politika meg eleve arról szól, hogy utáljuk a többit (vagy az összeset), marhára nem kell ezt ide behozni. Ettől lehet haragudni a kormányra, és szidni Felcsútot, ha neked az esik jól. Ha már ők nem tudják elválasztani, akkor tedd meg te. A mérleg másik serpenyőjében sajnos nem az az alternatíva van, hogy undorkodva állsz hozzá, és ezzel igazi AMD-s revolúciót vívsz, eléred nekünk a szabadságot és a világbékét. Nincs profit a negatív hozzáállásból.

Megjegyzem, az Aranycsapat idején is volt politika a fociban (meg évtizedeken át, a rendszerváltás után is, most is tele van számos sportág politikai kinevezettekkel). Konkrétan totális diktatúra volt Magyarországon, és erről nem Puskás tehetett. Nyilván a közös élmények segíthetnek legitimálni a rendszert, de ez az embereken is múlik, az eddigi tapasztaltok alapján egyáltalán nem szükségszerű. Az '56-os véres olimpiai döntő (vízilabda) a szovjetek ellen például éppen ellenkező értelmet kapott.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5726 2016.06.27. 22:38

Rip Bud, gyerekkorom kedvence :(( :shakehead:
Avatar
Moby

Hozzászólás #5727 2016.06.27. 22:44

Micsu írta:Rip Bud, gyerekkorom kedvence :(( :shakehead:
Nyugodjék békében! Rengeteget nevettem a filmjein, és fogok amíg élek, mert ezt a fajta humort (bármennyire is kevésre tartják manapság) nem tudom megunni, és a fiaimmal még nagyon sokat szeretném nézni őket.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5728 2016.06.27. 22:47

Hát ez nagyon ígéretesnek tűnik(NOT). Amolyan vérbeli AMD-s.
Spoiler
Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5729 2016.06.27. 22:57

Micsu írta:Rip Bud, gyerekkorom kedvence :(( :shakehead:
Nemár! Kár érte. Jó ügynök volt. :sir:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5730 2016.06.27. 23:00

Oh, szegény Spencer bácsi. :(

Amitől nagyon szomorú lettem pár éve, amikor megláttam Terence Hill-t megöregedve. Ráadásul családi tragédia is hozzájárult, hogy az a csillogás már soha ne legyen olyan a szemében, mint a filmjeiben megszoktuk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5731 2016.06.27. 23:01

Moby írta:Hát ez nagyon ígéretesnek tűnik(NOT). Amolyan vérbeli AMD-s.[/spoiler]
Lehet, hogy egy reaktortérben tesztelték, közvetlen a fűtőelemek mellett.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5732 2016.06.27. 23:15

DanielT írta:Lehet, hogy egy reaktortérben tesztelték, közvetlen a fűtőelemek mellett.
Hát ez ugyebár furmark volt, de nem jobb ám a helyzet sokkal firestrike alatt sem.
Spoiler
Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #5733 2016.06.27. 23:25

És meg is van a launch trailer. Július eleje, hóvégére pedig kész lesz az angol verza is.
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5734 2016.06.28. 07:43

Moby írta:Nyugodjék békében! Rengeteget nevettem a filmjein, és fogok amíg élek, mert ezt a fajta humort (bármennyire is kevésre tartják manapság) nem tudom megunni, és a fiaimmal még nagyon sokat szeretném nézni őket.
Ja, akármennyire AC-futószalagon dübörgött a formula, és akármennyire is faékek voltak, a maguk ártatlan, pozitív humorát - némi önbíráskodással - nagyon jól hozták, rengetegszer láttam szinte mindet. Mondjuk ebben rengeteget segített a magyar szinkron is, amit a mai napig idézünk. Eleve szinte értlemezhetetlen az eredeti nyelv, hiszen a legtöbb filmjük úgy kb. simple English, amit vagy velük, vagy más színészekkel szinkronizáltattak olaszra is. Magyarul meg még hozzá is tettek :)

Meg is nézem a héten tiszteltére a legjobbjukat a Kincs, ami nincset.

Minden idők legjobb kalózdizájnja! És különben is csak a Pufin ad nekem erőt, és mindent lebíró akaratot.

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5735 2016.06.28. 08:01

Moby írta:Hát ez nagyon ígéretesnek tűnik(NOT). Amolyan vérbeli AMD-s.
Spoiler
Kép
Nem is tudom, ez alapján a 470-től is retteghetek, hogy porig égeti majd az egész házat. És még a tűz ropogását sem hallom majd, úgy süvít.

Hamisítatlan AMD-hangulat! :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #5736 2016.06.28. 08:03

Zóanagyvarázsló írta:Nem is tudom, ez alapján a 470-től is retteghetek, hogy porig égeti majd az egész házat. És még a tűz ropogását sem hallom majd, úgy süvít.

Hamisítatlan AMD-hangulat! :eljen:
Nem biztos. A frissített specik alapján olyan szinten van herélve (egyúttal annyira fölé lőttek a várakozások), hogy valszeg értelmetlen rá várnod.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5737 2016.06.28. 08:43

Moby írta:Nem biztos. A frissített specik alapján olyan szinten van herélve (egyúttal annyira fölé lőttek a várakozások), hogy valszeg értelmetlen rá várnod.
Mocskos ArtyMD! A Sátán középkategóriája mikor jön már? Volt az Inno3D-s pletyka, hogy júniusban már jöhet az 1060, de azóta nagy a csend, vagy csak én vagyok süket.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5738 2016.06.28. 08:47

Egyébként nagyon érdekes fociszakértés megy az eredeti játékos topikban, megéri beleolvasni annak is, aki utálja a sportágat, elképesztő részéletek derülnek ki.
Avatar
Necro

Hozzászólás #5739 2016.06.28. 09:05

Nem igazán értem hogy a bádog szardarabbal miért áll szóba bárki.
Avatar
arty

Hozzászólás #5740 2016.06.28. 09:38

Zóanagyvarázsló írta:Ja, jogos, autópályát sem használok.

A lényeg itt az, hogy szűklátókörűség csak azért elutasítani valamit, mert rátelepedett a politika. Mert sajnos mindennel így tesz, és joggal lehet panaszkodni az állami egészségügy miatt, ha mellette úgyis fizetős szakrendelésre jársz (és hordod a gyereket, ha be akarsz szabadságot a rendelőben ülésre kivenni), az utakról nem is beszélve, melyeknél elég rossz a Ft/perc, akarom mondani Ft/km arány. Ebből a szempontból minden szar. De ettől még nem a stadionok miatt ért el a válogatott eredményt, nem politikai állásfoglalás örülni neki. Viszont ebben a letargikus országban szinte közmű az is, amikor tesznek azért, hogy legyen miért együtt ünnepelni, meglegyenek a közös rituálék. A panem et circenses nemcsak politikai, hanem emberi, társadalmi igény is, amit tényleg ki kell elégíteni (nem feltétlenül a politikusokra gondolva). A politika meg eleve arról szól, hogy utáljuk a többit (vagy az összeset), marhára nem kell ezt ide behozni. Ettől lehet haragudni a kormányra, és szidni Felcsútot, ha neked az esik jól. Ha már ők nem tudják elválasztani, akkor tedd meg te. A mérleg másik serpenyőjében sajnos nem az az alternatíva van, hogy undorkodva állsz hozzá, és ezzel igazi AMD-s revolúciót vívsz, eléred nekünk a szabadságot és a világbékét. Nincs profit a negatív hozzáállásból.

Megjegyzem, az Aranycsapat idején is volt politika a fociban (meg évtizedeken át, a rendszerváltás után is, most is tele van számos sportág politikai kinevezettekkel). Konkrétan totális diktatúra volt Magyarországon, és erről nem Puskás tehetett. Nyilván a közös élmények segíthetnek legitimálni a rendszert, de ez az embereken is múlik, az eddigi tapasztaltok alapján egyáltalán nem szükségszerű. Az '56-os véres olimpiai döntő (vízilabda) a szovjetek ellen például éppen ellenkező értelmet kapott.
Nem a politika miatt utasítottam el a magyar és azon keresztül immár a nemzetközi focit, ámblokk: elsősorban a szar foci miatt hagytam abba a meccsrejárást (évi pár meccsről beszélünk), ill az irdatlan szinvonalatlan nb1 követését. Totális (volt) az érdektelenségem - ám amikor látom a stadionozást, akkor nemcsak elutasítás, inkább gyűlölet, amit érzek. Amikor ezek a tehetségtelen senkik dzsilliós fizukat kapnak az én szjamból, az fáj. Profi sportolók, oldják meg piaci alapon - ha nem megy, akkor meg legyen csőd, bezárás, amatőrfoci. BÁRMI, csak ne EZ. S majd ha ezután "kajakkenus" körülmények mellől is sikerre viszik a sportágat, talán tudok újra örülni ill. tévé előtt szurkolni (meccsre már valszeg sose megyek, hacsak a fiam nem érez hozzá kedvet).

Mindez persze csak egy álom, hiszen a "foci" igen fontos propagandaeszköz (lehet), dehogy hagyják veszni, aminek vesznie kéne.

(Az egészségügy nem profi sport. Oda azért fizetek járulékot, hogy ellássanak. A fociadó az a belépőjegy és a merchantising cuccok.)

Vissza: “Leáldozott.hu”